logo

Provitamin b5 pro kůži

Přátelství s provitamínem B 5 vám umožňuje vyhnout se mnoha problémům a eliminovat problémy, které již existují. Takže se podívejme blíž na našeho přítele.

Co je to všechno - vitamíny a provitaminy?
Vitamíny jsou látky organického původu, jejichž malé množství, které jsou nezbytné pro normální existenci savčího organismu, nejsou produkovány v organismu samotném nebo jsou produkovány v nedostatečném množství. Pokud tělo není schopné vytvářet vitamíny, pak je přijímá z vnějšího prostředí, především z potravy.
Provitamin je látka, která se po určitých chemických změnách v lidském těle stává plnohodnotným vitamínem.

Je zřejmé, že provitamin B5 je přeměněn na vitamín B 5.
Co je to vitamin B 5, pro co je a odkud pochází?
Lidstvo se seznámilo s vitamínem B 5 v roce 1931 - látka objevil Roger J. Williams, který studoval faktory, které přispívají k růstu mikrobů. Vědci již dlouho zjistili, jaké potraviny obsahují vitamín B 5, a byli překvapeni, že jsou přítomny v jakémkoliv množství téměř všude. S ohledem na tuto skutečnost v roce 1933 Williams a Saunders, kteří s ním aktivně spolupracovali, logicky pojmenovali látku pantothenovou kyselinu, používající v titulu řeckou kořenovou pantoú, což znamená "všude, všude".
Kyselina pantothenová se aktivně podílí na tvorbě energie. Je téměř nemožné zjistit biochemický proces v lidském těle, který jde bez kyseliny pantothenové. Tato látka, jak jsme již uvedli, je přítomna v mnoha potravinách (maso, obiloviny, zelenina, zelenina, ovoce, ořechy, luštěniny) a normální stravou je jeho nedostatek téměř nemožný. Problémy vznikají při onemocnění gastrointestinálního traktu s poruchami absorpce, při dlouhodobém užívání určitých léků (zejména antibakteriálních látek), kdy kuchařské ošetření spotřebovaných potravin zahrnuje prodloužené zahřátí, zmrazení, konzervování atd.
Nyní se zaměřujeme na čtyři hlavní okamžiky, které se přímo týkají tématu našeho článku.
1. Když se vědci pokusili zjistit, co způsobuje nedostatek vitaminu B5 a začali krmení kuřat produkty, které neměly kyselinu pantothenovou, se poprvé objevily kožní problémy. Ale kuřecí dermatitida velmi rychle zmizela po přidání kyseliny pantothenové, takže v určitém historickém stádiu studie byl vitamín B 5 dokonce nazýván "faktorem proti dermatitidě".
2. Ukázalo se, že kyselina pantothenová je absorbována z povrchu pokožky. A pro léčbu / prevenci kožních onemocnění byl tento způsob dodávání vitamínu do těla optimální. Tato vlastnost látky je nejdůležitější v dětství, protože absorpce kůží u dětí je mnohem intenzivnější ve srovnání s dospělými.
3. Provitamin B 5 - látka známá jako dexpanthenol. Když vstoupí do těla (a nezáleží na tom, jakým způsobem - když se užívá perorálně nebo přes povrch kůže), dexpanthenol se velmi rychle změní na kyselinu pantothenovou.
4. Dexpanthenol se absorbuje z kůže mnohem rychleji než kyselina pantothenová a po absorpci se velmi, velmi rychle, stává kyselinou pantothenovou. Proto je pro prevenci a léčbu kožních onemocnění s použitím topických přípravků (tj. Těch, které se aplikují přímo na kůži a sliznice), dexpanthenol, nikoliv kyselina pantothenová, používá se celosvětově.

Jak funguje pro vitamin B 5? Odpověď na tuto otázku je snadná i obtížná.
Je to obtížné, protože mechanizmus účinku dexpanthenolu je nejprve zcela nepochopen a neustále zkoumán a za druhé je téměř nemožné ho jednoduše popsat - nejdostupnější fráze ve vědeckých článcích zní takto: "... dexpanthenol interaguje s lipidovými segmenty extracelulárních lamel a bílkovinných zbytků v stratum corneum a tím kompenzovat snížení hydratace díky zachování / zvýšení molekulárního toku... ".
A pak, co je snadné? Je snadné říci, jak skutečné, zřejmé důsledky jsou použití topických přípravků dexpanthenolu (masti, krémy, gely atd.).

Existují tedy tři hlavní účinky provitaminu B 5:
1-2. Zvlhčuje pokožku a zlepšuje její bariérovou funkci (tj. Její schopnost odolávat nežádoucím vnějším vlivům - mechanickému poškození, účinkům domácích chemikálií, moči apod.). Tyto dva účinky jsou základem pro profylaktické použití dexpanthenolu.
3. Významná aktivace procesů hojení pokožky a zrychlené zotavení se pozoruje jak při povrchním, tak při hlubokém zranění, bez ohledu na jejich základní příčiny. Proto je provitamin B 5 aktivní jak v případě mechanických kožních lézí, popálenin (tepelných a chemických), tak u zánětlivých procesů způsobených onemocněním infekční a alergické povahy. Je zřejmé, že schopnost dexpanthenolu stimulovat hojivý proces poškozené pokožky je základem jeho terapeutického užití.

Zkuste to shrnout.
Pro vitamin B 5 (dexpanthenol), zejména s ohledem na jeho činnost a bezpečnost, je nepostradatelnou pomocí při péči o dítě. Profylaktické použití léčiv na bázi tohoto přípravku (primárně mastí) umožňuje udržovat vlhkost pokožky na optimální úrovni, snižuje pravděpodobnost podráždění, plicní dermatitidu, vyrážku plenky. V tomto případě by nejlepší volbou byla masť, která neobsahuje žádná barviva nebo konzervační látky.
Jakékoli, i malé poškození kůže - suchost, praskliny, mechanické poškození, podráždění spojená s vystavením výkalům, moči, slinách, projevům atopické dermatitidy, spálení slunce a mnoha, mnohem více - to jsou podmínky, kdy je terapeutické použití provitaminu B 5 oprávněné Doporučuje se a vysoce doporučuje pediatři po celém světě.
Lékařská věda doporučuje a lékaři v civilizovaných zemích používají dexpanthenol pro preventivní péči o pleť a léčebné účinky na to více než 70 let!
Účinnost, téměř úplná nepřítomnost vedlejších účinků, obrovská škála stavů, kdy je provitamin B 5 rozhodně zapotřebí - to vše činí lék na bázi dexpanthenolu povinnou součástí lékárničky.

LiveInternetLiveInternet

-Nadpisy

 • zdraví (24)
 • styl (22)
 • duše (17)
 • tvář (16)
 • hobby (15)
 • tělo (14)
 • vlasy (10)
 • kůže obličeje (9)
 • domácí kosmetika (8)
 • zajímavé (7)
 • nohy (7)
 • krém (6)
 • ruce (6)
 • make-up (6)
 • jóga (5)
 • masáže (5)
 • nápoje (4)
 • cestování (2)
 • psychologie (2)
 • cilia (1)
 • vaření (0)
 • rostliny (0)

-Hudba

-Vyhledávání podle deníku

-Přihlaste se e-mailem

-Statistiky

Provitamin B5 (D-panthenol)

Název: provitamin B5, skupina vitaminu B (syntetický analog D-panthenol) Popis: odvozený od kyseliny pantothenové. Je to viskózní konzistence kapaliny, bezbarvá (průhledná), vůně je nepřítomná nebo slabá. Prodává se v obchodech (včetně internetových obchodů), které prodávají aromatické oleje, méně často v lékárnách.

D-panthenol má hojivé, zvlhčující účinky (proniká hluboko do pokožky a váže vodu), změkčuje a vyhlazuje. Provitamin B5 dodává pokožce pružnost, uklidňuje, zmírňuje podráždění a zánět, podporuje regeneraci a hojení ran a řezů. Účast na normalizaci buněčného metabolismu. Odstraňuje odlupování, zvyšuje pevnost kolagenových vláken, dodává lesk a zvlhčuje vlasy.

Použití v kosmetice:

Provitamin B5 se přidává téměř ke všem kosmetickým receptům.

Výrobky pro péči o pokožku, vlasové výplachy, dětskou kosmetiku, tělové vody, krémy po holení, séra proti stárnutí, kosmetika proti slunečnímu záření. Zjemňuje účinek sušení mýdla.

Vstupní procento: 1 - 5% v některých případech 0,5%.

Rozpustnost: rozpustný ve vodě a alkoholu, nerozpustný v oleji.

Provitamin B5 je přidán do konečného přípravku na konci přípravy, ochlazen na teplotu těla.

Přidání D-panthenolu ke směsi olejů a kosmetiky snižuje komedii konečného produktu.

Vhodné pro vlasové masky, šampony

Maska na vlasy:

lopuchový olej 50%

ricinový olej 35%

jojobový olej 10%

Beat, aplikujte na vlasy, teplé, nechte 30-40 minut.


Maska na vlasy s vitamínem B5 a bylinkami:

Tinktura nebo husté odvar z želé 200g

Esenciální oleje z levandule, cypřiše nebo zázvoru v celkem 8 kapech

Aplikujte pokožku na půl hodiny.

Po takové masce je pozorován aktivní růst vlasů.

Jak naplnit nedostatek vitamínu B5 v těle? Nejdůležitější vitamin pro vlasy

V roce 1931 byli vědci schopni syntetizovat vitamín B5 po výzkumu, který ukázal, že je přítomen téměř všude. Také se nazývá kyselina pantothenová, přeložená z řeckého "pantotenu" znamená "všude" nebo "všude" a vitamín B5 se neúčastní téměř všech metabolických procesů v těle a je téměř ve všech produktech.

Vitamín B5, stejně jako všechny vitamíny B, patří do vitamínů rozpustných ve vodě, nemá toxické vlastnosti a je vylučován z těla močí. Kyselina pantothenová má také schopnost přeměnit se na jiné látky, dostat se do těla, který se změní na panten - a to je hlavní část koenzymu A, který se podílí na syntéze bílkovin, tuků a sacharidů.

Vitamín B5 zpomaluje stárnutí a prodlužuje život!

Nejlepší způsob, jak růst a krása vlasy přečtěte si více.

Výhody vitaminu B5 (kyselina pantothenová)

Vitamín B5 je zapojen do téměř všech procesů, které se vyskytují v těle. Proto je jeho přínos velmi obtížné přeceňovat.

Kyselina pantothenová má nejvíce přímý účinek na vlasy, pravděpodobně víc než všechny ostatní vitamíny. To je způsobeno skutečností, že vitamín B5 se podílí na metabolismu lipidů, při tvorbě a obnově buněk, jeho nedostatek přímo ovlivňuje ztrátu vlasů, vyčerpání a poškození struktury vlasů.

Vitamín B5 je velmi důležitý při tvorbě adrenálních hormonů, červených krvinek a aminokyselin, přispívá k rychlému hojení ran na kůži a sliznicích. Kyselina pantothenová se podílí na syntéze bílkovin a sacharidů na energii a má také anabolický účinek, který vám umožňuje budovat svaly a snižovat množství spotřebované energie. Také tento vitamín je zodpovědný za dlouhodobou paměť.

Vitamín B5 se používá při procedurách omlazení pokožky, často se přidává do dětských krémů a gelů proti kožním vyrážkám, podrážděním a dermatitidě.

Aby byla zajištěna syntéza a výměna všech látek nezbytných pro životně důležitou činnost, je důležité, aby kyselina pantothenová byla přítomna v těle v dostatečném množství.

Vitamín B5 napomáhá vstřebávání dalších vitamínů: kyselina listová, vitamin C a vitamín B1, B6.

Indikace pro použití

Vitamín B5 je velmi důležitý pro zdraví vlasů, zvláště je nezbytný pro ztrátu vlasů, ale navíc má kyselina pantothenová mnoho indikace pro použití:

 • plešatost;
 • lupy;
 • ekzém;
 • popáleniny, vředy;
 • trofické vředy;
 • neuralgie, parestézie, polyneuritidy;
 • tuberkulóza;
 • pankreatitida;
 • chronické onemocnění jater;
 • bronchitida, pneumonie, bronchiální astma;
 • poruchy oběhového systému;
 • nemoci gastrointestinálního traktu spojené s vysokou kyselostí;
 • metabolické poruchy;
 • toxikóza u těhotných žen;
 • alergické reakce (dermatitida);
 • hyperthyroidismus;
 • cystitida;
 • kandidóza;
 • artritida

Množství vitaminu B5 se doporučuje zvyšovat s těžkou fyzickou námahou a intenzivním cvičením.

Symptomy nedostatku vitaminu B5

V lékařské praxi je nedostatek vitaminu B5 vzácný, protože se vyskytuje v mnoha potravinách, takže jeho nedostatek může být vyvolán dietou, podvýživou, dysbiózou a dalšími problémy s gastrointestinálním traktem. Dalším důvodem pro snížení vitamínu může být antikoncepce, prášky na spaní, stejně jako alkohol a kouření.

Hlavní příznaky nedostatku kyseliny pantothenové:

 • rychlá únava těla, chronická únava;
 • deprese, deprese;
 • podrážděnost a špatný spánek;
 • vypadávání vlasů;
 • olupování kůže;
 • svalová bolest, tíha nohou;
 • bolesti hlavy, někdy nevolnost;
 • onemocnění tenkého střeva, bolest žaludku;
 • snížená imunita, tělo se nemůže bránit proti různým infekcím.

To nejsou všechny příznaky, které způsobuje nedostatek vitaminu B5, navíc tyto příznaky nebo podobné příznaky mohou být způsobeny nedostatkem dalších vitamínů a mikroelementů, ale pouze lékař dokáže diagnostikovat nedostatek tohoto vitaminu. Pokud zjistíte příznaky popsané výše, navštivte svého lékaře a poraďte se s ním.

K určení množství kyseliny pantothenové v těle se může použít jedna z dvou dostupných metod: mikrobiologická nebo radio imunologická. K studium krve se užívá ráno na prázdném žaludku.

Potřeba vitamínu B5 pro vlasy

Tento vitamin je prostě zásadní pro zdraví našich vlasů. Vitamín B5 nebo kyselina pantothenová pro vlasy pracuje v několika směrech najednou, pokud tělo nedostane dostatek vitaminu B5, pak to okamžitě ovlivní stav vlasů. Vitamín B5 je nezbytný pro ztrátu vlasů, patří mezi nejdražší produkty proti vlasům světových značek. Kromě léčení vypadávání vlasů, vitamín B5 také stimuluje růst vlasů a probouzí nové vlasy k intenzivnějšímu růstu.

Vitamíny B5, B6 a B12, vitamín C a železo jsou hlavními součástmi léčby vypadávání vlasů!

Kyselina pantothenová je pro vlasy důležitá, protože udržuje vlhkost ve vlasech, což znamená, že vlasy se stávají pružnějšími, méně suchými a křehkými a méně rozštěpenými. Po běhu vitamínu B5 se vlasy stávají bujnější, hladké, lesklé a hedvábné.

Vitamín B5 je jedinečný v tom, že je dobře vstřebáván kůží, takže je často přidáván do složení kosmetiky a používá se pro domácí masky na vlasu.

Produkty bohaté na vitamín B5

Vitamín B5 se během tepelného ošetření produktů snadno zničí - více než 50% ztráty a zmrazení - asi 30%, takže byste se měli vyhýbat tepelnému ošetření výrobků a jíst zeleninu a ovoce.

Vitamín B5 se nachází v živočišných i rostlinných produktech. Většina kyseliny pantothenové je:

 • pivní kvasnice;
 • hovězí maso, kuřecí játra;
 • hovězí maso
 • mořské ryby;
 • rybí játra;
 • vejce;
 • ledviny, srdce;
 • houby;
 • matice;
 • žitná mouka;
 • čerstvá zelenina;
 • mléčné výrobky
 • pěstovaná pšenice
 • med, pyl, propolis.

Stolní ocet, přidaný do salátu nebo konzervace, zcela zničí vitamín B5.

Vitamín B5 v potravinách se absorbuje pouze při normální funkci gastrointestinálního traktu, protože se absorbuje v tenkém střevě a v malém množství v tlustém střevě, a proto jakékoli narušení trávicího traktu a mikroflóry vede k poklesu absorpce kyseliny pantothenové.

Kde koupit vitamín B5 (kyselina pantothenová)

Léky obsahující vitamín B5 (kyselina pantothenová) lze koupit v lékárně, mohou být ve formě tablet, injekcí a komplexních přípravků, které obsahují vitamín B5, existují také různé dávky vitamínu. Dospělá zdravá osoba potřebuje denně asi 10 mg kyseliny pantothenové, v některých případech může dávka vzrůst (během kojení, sportu a některých nemocí).

Nezaměňujte denní potřebu vitaminu B5 a dávku předepsanou lékařem.

Jako lék se nejčastěji používají tablety obsahující pantotenát vápníku.

B vitaminy v kosmetice

Krmení kůže s vitamíny je zodpovědností každého, kdo se stará o své zdraví a vzhled. Jednou z hlavních rolí v podpůrné skupině hrají vitamíny B. Řekněme vám, proč.

 • B vitaminy pro pokožku
 • B vitaminy v kosmetice
 • Přehled prostředků s vitamíny skupiny B

B vitaminy pro pokožku

Vitamíny B1 až B15 jsou kombinovány, protože jsou všechny koncentrovány ve stejných produktech, i když v různých koncentracích. A zpočátku (před 100 lety) byli vědci přesvědčeni, že to je jedna z důležitých látek, jejichž nedostatek vede k hrozným následkům.

Během dvacátého století bylo jasné, že prvky této skupiny jsou mnohem víc než se očekávalo. A některé zmatek v číslech souvisí s tím, že se v průběhu výzkumu ukázalo, že látky, které skupina již známe, se dostala do skupiny. Například přítel, který ztrácí váhu L-karnitin, je vitamin B11.

Pro správné fungování pokožky potřebuje téměř všechny vitamíny, především vitamíny B. © iStock

B vitaminy v kosmetice

Mnoho vitamínů B je účinné při perorálním podání a úspěšně se používá v kosmetice. V roce 2003 na výročním kongresu Americké akademie dermatologů byly předloženy údaje, že vnější použití některých vitaminů B významně snižuje účinky stárnutí lidské pokožky. Od té doby si niacin, provitamin B5 (D-panthenol), biotin zaujímali silné postavení v kosmetickém průmyslu.

Používání obohacené kosmetiky nevyrovnává a nevylučuje potřebu užívání vitamínů perorálně - s potravinami nebo speciálními komplexy.

B1 (thiamin)

Stejně jako všechny vitamíny B se aktivně podílí na práci nervového systému.

Odpovídá za citlivost kůže.

Poskytuje efekt proti stárnutí.

Známky nedostatku vitaminu B7 jsou nudná pleť, zlomení vlasů. © iStock

B2 (riboflavin)

Účast na metabolismu buněk a jejich regeneraci.

Reguluje mazové žlázy.

B3 (niacin, nikotinamid, vitamín PP)

Podporuje ochrannou funkci pokožky.

Chrání proti hyperpigmentaci.

Podporuje syntézu mastných kyselin a ceramidů, které tvoří ochranný lipidový plášť pokožky. Tak to udržuje zvlhčené, hladké a měkké.

Nedostatek vitaminu B2 se projevuje nadměrnou suchou kůží, trhliny v rozích rtů. © iStock

B5 (kyselina pantothenová)

Podílí se na procesech regenerace tkání kůže a sliznic, což přispívá k hojení ran a omlazení.

Posiluje lokální imunitu.

Zachovává vlhkost a zjemňuje pokožku.

Odstraní zarudnutí, zklidňuje zánět.

Podporuje tvorbu kolagenu a elastinu.

Provitamin B5 (panthenol) je velmi účinný při vnější aplikaci, proto je v poptávce v kosmetických formulacích.

B7 (biotin)

Účastní se syntézy mastných kyselin (lipidů), posiluje a vyživuje pokožku.

Udržuje krásu a zdraví vlasů.

B12 (kobalamin)

Chrání proti hyperpigmentaci.

Podporuje obnovu buněk pokožky a omlazuje ji.

Známky nedostatku - bledost, matná kůže.

Přehled prostředků s vitamíny skupiny B

Krémový gel pro normální a smíšenou pleť "Moisturizing expert", L'Oréal Paris

Vitamín B5 ve vzorci působí jako hydraulický fixátor. V kombinaci s ceramidy posiluje lipidový plášť pokožky a udržuje ji hydratovanou.

Oční obrysový krém Idéalia, Vichy

Nástroj není náhodou nazýván "idealizerním vzhledu". Kofein, vitamin C a komplex DRM-Bright eliminují příznaky únavy a tmavých kruhů pod očima. Vitamin B3 zklidňuje pokožku.

Koncentrované sérum proti vráskám pro zlepšení elasticity, tónu a elasticity kůže Hyalu B5 sérum, La Roche-Posay

Pro omlazení pleti existují dva typy kyseliny hyaluronové, vitamín B5 a extrakt z asijských centel, který stimuluje syntézu kolagenu.

Intenzivní zvlhčující regenerační maska ​​s hydratační maskou B5 Vitamín B5, SkinCeuticals

Vzhledem k obsahu kyseliny hyaluronové a složek přírodního zvlhčujícího faktoru (NMF) maska ​​dodává pokožce maximální hydrataci a vitamín B5 ji vrací zdravě.

Odrušovací kontrola Cílená vadná bodová léčba, Kiehl's

Vzhledem k přítomnosti síry a vitamínu B3 pomáhá rychle odstranit bodové nedokonalosti, snižuje jejich velikost a zčervenání a výrazně zjemňuje pokožku.

Jak aplikovat vitamín B5 na růst vlasů a krásu?

Hlavním vlastností vitaminu B5 je zrychlení regenerace, tedy obnovení poškozených buněk. To je důvod, proč je široce používán pro krásu vlasů, a to nejen. Ve skutečnosti je B5 používán téměř všude, mimochodem, od řeckého název tohoto vitamínu "pantothen" znamená "komplexní".

Znáte tento vitamín jistě následujícími názvy - kyselinou pantothenovou a D-panthenolem. To je všechno on, mnohostranný vitamin B5. Dnes, na stránkách stránky Hairos.ru, budeme mluvit o své žádosti o krásu našich vzácných kudrlin.

Základní vlastnosti

Forma léku pro kosmetické účely - tlustá, viskózní kapalina bez barvy a téměř bez zápachu nebo bílý prášek dobře rozpustný ve vodě. V lékárnách si nemůžete koupit vitamín B5 pro přípravu vlasových výrobků.

Hlavní vlastnosti B5:

 • zmírňuje zánět
 • stimuluje obnovu buněk
 • změkčuje
 • rychle hydratuje
 • obnoví rovnováhu lipidů
 • snadno vstřebává tělo
 • silný antioxidant

Vitamín B5: aplikace pro péči o vlasy

Nechceme se ponořit do složitých chemických procesů, říkat, že vitamín B5 má antioxidační účinek a nedovoluje, aby volné radikály zničily naše zdravé buňky.
V prostředcích pro kůži se používá jako silná léčebná složka a nejvíce se používá v řadách vlasových produktů.

Hlavními náznaky jsou použití panthenolu pro vlasy:

 • pomalý růst vlasů
 • dehydrované, křehké, matné vlasy
 • poškozený skalp
 • slabé vlasové folikuly
 • barvené vlasy
 • prevence lupů

Kde koupit?

Kyselina pantothenová se prodává pouze ve formě tablet a je součástí kompozice různých léků. Některé firmy, které prodávají doplňky stravy, mají v kapslích kyselinu pantothenovou, ale její cena je neuvěřitelně vysoká.

Pokud nemáte dostatek volby mezi průmyslovými výrobky s D-panthenolem, ale věřte mi, je to součást obrovského množství šamponů, balzámů, masky, pak jděte do obchodu, kde prodávají komponenty pro výrobu ručního mýdla a podobné kosmetiky. Nyní je tento směr velmi populární a ve většině velkých měst existuje podobný obchod.

Je-li to nutné, objednejte na internetu tekutý vitamin B5 a připravte si s ním prostředky pro růst vlasů není obtížné. Mimochodem, D-panthenol stojí asi 100 rublů na porci, což stačí na dlouhou dobu. Určitě se s vámi podělíme o recept na konci článku.

Mimochodem, je velmi vhodné mít jakoukoliv kosmetickou formu tohoto léčiva doma: v případě jakéhokoli malého zranění - hoření, řezání, můžete aplikovat panthenol na postižené místo ve své čisté formě nebo jej smíchat se smetanou nebo gelem. Toto opatření vám pomůže rychle vyléčit pokožku.

Jaké potraviny obsahují vitamín B5?

V každém článku říkáme, že péče a léčba vlasů, které obsahují vitamíny, přinášejí velký užitek našemu vyčerpanému barvení, ultrafialovému záření, produktům hořících vlasů. Nezapomeňte však připomenout, že kromě externího, lokálního použití je nutné jíst ty potraviny, které obsahují tyto vitamíny.


Abyste pomohli svým vlasům, a nejen jim:

 • černý chléb (protože obsahuje živé kvasnice),
 • zelená zelenina (různé druhy zelí, hrach, špenát) a zelenina,
 • obiloviny (obzvláště bohaté na pohánky a oves).

Mezi produkty živočišného původu:

 • droby (játra, ledviny, srdce),
 • vaječný žloutek,
 • mléčné výrobky
 • různé druhy ryb a jejich kaviár.

Známky nedostatku vitaminu B5

Následující příznaky o nedostatku vitaminu B5:

 • nevysvětlitelná únava
 • svalové bolesti nejsou z čistého původu,
 • nervové poruchy
 • vypadávání vlasů
 • seborrhea,
 • poruchy trávení (zácpa, průjem),
 • sníženou imunitu a časté nachlazení.

Vitamín B5 pro růst vlasů

Uvedli jsme, že jednou z hlavních funkcí vitamínu B5 je urychlení růstu vlasů. Stojí za to poznamenat, že o tomhle mluví trichologové a kadeřníci, že je nemožné spěchat příliš mnoho vlasů, "vynucovat", aby rostly rychleji.

Existuje řada léků, které působí tvrdě a rychle. Mnoho lidí se o tento výsledek líbí, nicméně je s největší pravděpodobností dočasné. Každá buňka našeho těla musí projít určitým cyklem, aby se stala zralá, kompletní a plnila svou roli.

K tomu, aby vlasy rostly rychleji, je nutné nejen žárovku probudit, jak se běžně domníváme, ale také "krmit" ji, aby jí získala sílu k růstu. Takto funguje D-panthenol (je správnější nazývat vitamín B5 používaný v kosmetologii).

Aktivně se podílí na metabolických procesech, pomáhá při transportu tuků, bílkovin, sacharidů a tím zajišťuje dobrou výživu na bázi vlasů. Proto je vhodnější, pokud vidíte vitamin B5.

Panthenol pro barevné vlasy

Všimneme si, že kyselina pantothenová, stejně jako jiné vitamíny, je potřebná pro barevné vlasy. To je způsobeno nejen skutečností, že barva, jak se běžně domníváme, poškozuje vlasy. Na trhu nyní existuje obrovský segment barviv na vlasy, včetně těch, které kromě barvení a péče o vlasy.

Komponenty prvotřídních profesionálních barev už nejsou děsivými kadeřníky, jsou zcela neškodné. Nakonec, bez ohledu na značku a tón, které si vyberete, nejprve chcete mít krásnou barvu vlasů. A to nejen během týdne po obarvení.

Zde dochází k záchraně vitamínu B5. Vlhčí vlasy a váhy drží pigment dobře. Navíc provitamin B5 má kondicionační efekt a revitalizuje vlasy.

Receptuje domácí masky s provitaminem B5

Okamžitě si zarezervujte všechny komponenty, které si můžete zakoupit v místních obchodech na výrobu mýdel, ve velkých hypermarketech pro vyšívání nebo v jednom z internetových obchodů. Všechny ingredience navržené v receptech jsou snadno dostupné.

Šampon B5 pro suché a barvené vlasy

 • Připravená základna pro šampon - 180 ml
 • Slunečnicový nebo mandlový olej - 5 ml
 • D-panthenol - 5 ml (mohou existovat různé koncentrace, postupujte podle pokynů v pokynech pro komponent)
 • Kyselina mléčná 80% -0,3 - 0,5 ml.
 • Lékařský olej z levandule - 5 kapek
 • Konzervační látka - podle pokynů

Smíchejte všechny přísady při pokojové teplotě, esenciální olej se rozpustí v základním oleji (slunečnice / mandle). Do olejové fáze (část) můžete přidat 1 kapsulu vitaminu E. V případě potřeby můžete šampón zbarvit, pokud máte kosmetické barviva. Vhodné pro tento účel a potravinový gel. Je zapotřebí pouze 1-2 kapky, nepřehánějte.

Domácí vaječná maska ​​s panthenolem

Tato maska ​​se připravuje najednou, na rozdíl od šamponu, které lze použít po dobu asi 3 měsíců.

1 žloutek

10 ml jakéhokoli kosmetického oleje

0,5 - 1 ml pantenolu (v závislosti na suchém vlasu)

několik kapek citronové šťávy

Všechny součásti mícháme v misce, protože lecitin, který je součástí žloutku vejce, má emulgační vlastnosti, pomůže vázat olejovou a vodní fázi v této masce. To usnadní použití masky na vlasy.

Děláme vše tradičně - myjeme hlavu, mírně suché a aplikujeme směs na celý povrch - od kořenů až po hroty, přičemž věnujeme zvláštní pozornost druhým. Vytváříme účinek saunových vlasů a relaxujeme po dobu 15-20 minut.

Chcete-li ušetřit čas, můžete okamžitě aplikovat masku na obličej. Pak se důkladně omýt, pokud se na vlasy ucítí nepříjemný mastný film - do myčky přidáme šampon.

Jak přidat B5 do vlasových produktů?

Pokud chcete obohatit s průmyslovým vitamínem B5, je to také možné. Jediná věc: přidat drogu do části, kterou můžete vynaložit na jednu žádost. V opačném případě se můžete vyhnout nákupu léku, protože zavedení provitamínu nebude zachováno a šampon nebo balzám se může jednoduše vylévat během několika týdnů.

Výhody pro tělo vitaminu B5 a jeho zdroje

Kyselina pantothenová (vitamin B5) je ve vodě rozpustný dipeptid citlivý na teplo, skládající se z pantoové kyseliny a beta-alaninových zbytků. Americký biochemik Roger John Williams objevil sloučeninu v roce 1933. Poznamenal, že se v přírodě vyskytuje široký výskyt vitaminu, dal mu jméno "všudypřítomné" nebo v řeckém "pantotenu".

Zdroje kyseliny pantothenové

Vitamín B5 patří do skupiny plastových látek, má nažloutlé barvy. Je schopen rozpouštět v alkoholu, při tepelném ošetření (o 30-50%), při interakci s kyselinami a zásadami. Stejně jako všechny vitamíny B je kyselina pantothenová vyráběna tyčinkou, která žije ve střevech. Většina potřebné látky však vstoupí do těla s jídlem.

Kyselina se nachází v živočišných i rostlinných produktech. Od 0,5 do 1,5 mg látky je přítomno ve 100 g skopového, hovězího, telecího masa. O něco méně je to v kuřecím masu. Hovězí ledviny (2,5-4 mg) a játra (4-9 mg) se liší v nejvyšším obsahu vitaminu. Ve vejci, a konkrétněji v žloutku, je dipeptid 3-4krát vyšší než v mase. Malé množství (0,3 mg) je v mléce. Obsah vitaminu v rybách závisí na jeho typu: pantothenát je bohatý na tresku (1,6 mg) a sleď (0,95 mg), sardinky (0,23 mg) a halibut (0,15 mg) jsou špatné.

V koncentrované formě je vitamin obsažen v mateřském rosolu a pivovarských kvasnicích. Ve vysokých dávkách se nachází v zelené listové zelenině, lískových oříšcích a hrášku.

V celých zrnech jsou látky 5-10 krát více než ve vločkách a mouce. Na základě množství vitaminu je nejužitečnější považovat pohanku (2,6 mg) a oves (2,5 mg). Ve zbytku obilovin (ječmen, rýže, pšenice, žito) je podíl pantothenátu od 1 do 2,1 mg. Květák má podobné ukazatele, ale u bílých odrůd je cenná směs mnohem menší. Vitamín, i když v malých množstvích, je přítomen v bramborách, rajčatech, ovoci, bobulích.

Proč tělo potřebuje vitamín?

Kyselina pantothenová je součástí koenzymů molekul A, které se podílejí na různých biochemických reakcích. Tento koenzym je nezbytný pro normální průběh oxidačních procesů, stejně jako pro tvorbu hemoglobinu, některých hormonů a tuků. Vitamín B5 stimuluje syntézu glukokortikoidů. Proto jsou lidé s alergií, artritidou, srdečními a cévními chorobami předepisováni léky pantothenátem.

Vitamín B5 napomáhá vstřebávání dalších živin. Stav imunitního systému závisí na tom, protože se podílí na tvorbě protilátek. Spotřeba kyseliny pantothenové v dostatečném množství pomáhá snížit hladinu "špatného" cholesterolu v krvi. Vitamin je také užitečný pro ty, kteří chtějí zhubnout: díky látce se tuky rozpadají rychleji, aniž by se hromadily v tukovém skladu.

V medicíně léčivá na bázi dipeptidů léčí popáleniny a ekzémy, střevní, žaludeční a jaterní poruchy. V rámci komplexní terapie jsou předepsány pro bronchitidu a astma, patologické stavy oběhového systému. Pantothenát je redukční činidlo, takže se používá ve stádiu pooperační rehabilitace.

Kyselina pantothenová v kosmetologii a dermatologii

Vitamín B5 - nepostradatelný nástroj v boji proti kožním problémům. Klinicky dokázané, že jsou účinné při léčbě akné. Léčba akné zahrnuje užívání léků pantothenátem, a to jak uvnitř, tak i zvenčí. Peroral je zpravidla stanoveno množství šoku - 50-100 mg denně. Léčivá kosmetika na bázi pantothenátu pomáhá zbavit se akné: krémy, pěny, gely, emulze.

Kyselina je hlavní účinná složka přípravku "Bepanten" a "Panthenol" - léky, které uklidňují a zjemňují pokožku a poskytují regenerační účinek. Takové masti pomáhají při vyléčení plenky u kojenců, popálenin a ran z různých původů.

V kosmetologii se používá hlavně provitamin B5 (D-panthenol) - je to vonná, neutrální, transparentní a viskózní látka, která je odvozena z kyseliny pantothenové. Jako taková se tato kyselina vyskytuje ve většině opalovacích krémů a proti stárnutí krémů, gelů po holení, tělových mlékach, vlasových balzáměch a mýdlových přípravcích. Díky D-panthenolu léky zjemňují, hladí, zvlhčují kůži a vlasy, uvolňují zánět, léčí rany.

Vitamín B5 může být přidán do domácí kosmetiky. Jako složka vnějších formulací se používají farmaceutické činidla dexpanthenol nebo pantenol. Přidávají se ke směsi olejů ke snížení komedogenity. Procento vstupního provitaminu B5 v osobně připravené kosmetice může být od 1 do 5%.

Kolik kyseliny bych měl konzumovat?

Denní potřeba pantotenátu závisí na věku osoby. Děti by měly dostávat od 2 do 3 mg látky, předškolní děti - 3-4 mg, starší děti - 4-5 mg. Dospělí potřebují vitamín B5 v množství 7-12 mg denně. Špatná monotónní strava, střevní onemocnění, dlouhodobá antibiotická léčba - to vše může vést k nedostatku živin v těle.

Známky nedostatku pantothenátu vápníku jsou:

 • nespavost, deprese, únava;
 • nevolnost, svaly a bolesti hlavy;
 • zčervenání kůže na nohou;
 • necitlivost nebo brnění prstů;
 • duodenální vřed, dyspepsie;
 • snížení imunity a v důsledku toho časté nachlazení.

Když je předepsána hypovitaminóza vitamín B5: děti - 10-40 mg, dospělí - 40-80 mg denně. Denní množství je rozděleno na 3-4 dávky. Proto je nutné vybrat produkty a nádoby, s přihlédnutím k tomuto požadavku.

V dermatologii se doporučuje, aby děti používaly s jídlem třikrát denně, 10-30 mg. Dospělí - 150 mg denně. Jídlo se musí přizpůsobit tomuto požadavku. Pantotenat je považován za bezpečný. Občas je jeho příjem doprovázen pálením žáhy.

Když vstoupíte do léku intramuskulárně cítil bolest. Vitamín B5 je dobře kombinován se streptomycinem, srdečními glykosidy, kyselinou listovou. Je lépe používat ve své nabídce výrobky bohaté na kyselinu pantothenovou, takže nemusíte chodit na lékaře k předepisování léků.

Akce D - Panthenol - Provitamin B5 na pokožce, vlasy a nehty

Samozřejmě, D - Panthenol má mnoho dalších výhod a extrémně rozšířené použití v kosmetice, ale o to později.

D - Panthenol - tj. Provitamin B5, po proniknutí do kůže, vlasů nebo nehtů se změní na vitamín B5, tedy kyselinu pantothenovou (přírodní složku přítomnou v kůži a vlasu).
Symptomy nedostatku vitaminu B5 jsou drsnost a odlupování kůže, stejně jako porozita, jasnost a zrychlené šedění vlasů.

Můžete se zeptat na otázku: proč nepoužíváme kyselinu pantothenovou (vitamin B5) ve své čisté formě, jen nějaký druh D - panthenolu?
Je to proto, že kyselina pantothenová je ve vodných roztocích velmi nestabilní (takže použití v této formě nevede k požadovanému účinku) a navíc se vitamín B5 velmi špatně vstřebává do pokožky. Z těchto důvodů se stabilní derivát vitaminu B5 používá v kosmetice, tedy v Panthenolu. D - Panthenol snadno proniká pokožkou do hlubších vrstev kůže (dermis), do vlasových vláken (vlasové kořeny a jejich jádro) a do nehtové tkáně - po proniknutí do tkáně se převede na kyselinu pantothenovou.

Panthenol (alkohol) působí ve dvou formách: v podobě L a formy D. Obě formy se ukázaly jako účinné při zvlhčování pokožky a vlasů, ale pouze z formy D (Panthenol) převedou na vitamín B5 (biologicky aktivní forma).

Panthenol je tlustá, čirá, viskózní, světle žlutá tekutina. Velmi rozpustný ve vodě, alkoholu, ethylenu a propylenglykolu, ale není rozpustný v tucích. Panthenol má vysokou afinitu k určitým proteinům, zejména keratinu (což je důvod, proč je tak užitečné při péči o kůži, vlasy a nehty). Stabilní v širokém rozmezí pH 3-8 a odolné vůči ohřevu.

Pro výrobu 75% vodného roztoku D - panthenolu. Jeho přítomnost v krému vede k tomu, že je snadnější aplikovat a její prospěšné látky pronikají hlouběji do pokožky.

Obsah panthenolu v kosmetických prostředcích:
- v kosmetice pro obličej a tělo se používá v koncentraci 1-5%;
- vlasové šampony - 0,5-1%;
- vlasové kondicionéry - 0,25-1%.

D-Panthenol - vlastnosti a působení

Kůže:
- dobře netolerovaná kůže, nedráždí a nezpůsobuje alergie (téměř žádné případy podráždění pokožky nebo alergie na D-panthenol);
- snadno proniká pokožkou do hlubších vrstev kůže (dermis), stejně jako vlasů a nehtů - díky mikročástice;
- účinně zvlhčuje kůži, snižuje ztrátu vody epidermis a dodává pokožce jemnost a pružnost;
- stimuluje rozdělení buněk (ve vrstvě bazální epidermis), působí jako regenerační a léčebný prostředek. Díky těmto vlastnostem pomáhá při hojení ran a menších kožních lézí (urychluje hojení různých kožních lézí) a také má dobrý účinek při léčbě jizev;
- urychluje metabolické procesy v kůži;
- má uklidňující a protizánětlivý účinek - je vhodný pro poškozenou pokožku a citlivou péči o pokožku, je účinný při popálení, zklidňuje podráždění způsobené alergeny (zmírňuje alergické příznaky) a také po zničení a holení uklidňuje pokožku - eliminuje zarudnutí, svědění a jiné známky podráždění;
- nezakrývá póry, proto nezpůsobuje vznik komedonů;
- zlepšuje lipidovou bariéru epidermis - vitamin B5 je nezbytný k tomu, aby kožní buňky syntetizovaly tzv. koenzym A (což je jeho prvek). Koenzym A je nezbytný pro normální buněčný metabolismus, stejně jako zvýšení syntézy lipidů, posiluje ochrannou bariéru pokožky (lipidový povlak) a chrání ji před podrážděním.

Vlasy:
- zvlhčuje, změkčuje a vyhladí vlákna vlasů;
- po aplikaci jsou vlasy načechrané a snadno se aplikují;
- dává vlasům lesk, usnadňuje česání a zabraňuje děleným koncům;
- chrání vlasy před mechanickým poškozením a zvyšuje odolnost vůči vnějším faktorům (např. příliš vysoká nebo nízká teplota, mořská voda);
- jeden z nejlepších produktů pro posilování vlasů;

Hřebíky:
- zlepšuje stav poškozené nehtové destičky (zvlhčuje a posiluje ji);
- zlepšuje hydrataci pletiva, pružnost, tvrdost a pevnost.

D-Panthenol - aplikace:
- produkty antiseptické péče, které hydratují a ulehčují podráždění;
- hlavní složka kosmetiky po opalování (krémy, mléka, mléko, pěna, spreje);
- nemastná kosmetika (snižuje zarudnutí a svědění);
- kosmetika pro děti;
- antialergická kosmetika;
- popáleniny;
- produkty po holení a depilaci (mléko, mléko);
- suché, dehydratované, tenké, citlivé a dráždivé přípravky pro péči o pokožku (například krémy, séra, balzámy, masky);
- šampony, kondicionéry a masky na vlasy (D - Panthenol má vysokou afinitu k keratinům, proto je dobře absorbován vlasy);
- živin pro nehty;
- Nedávno je pantenol také častým prvkem anti-aging kosmetických přípravků, které brání stárnutí pokožky a mají stimulační účinek. D-Panthenol stimuluje buněčné dělení, což vede k urychlené regeneraci kožních buněk. Kromě toho má ochranný účinek, který zabraňuje výskytu podráždění, což může zanechat poškození kůže. Pokud k tomu přidáte silný hydratační efekt panthenolu a jeho vysoká afinita s keratinem, pak je opravdu nezbytnou součástí kosmetiky pro zralou pleť.
Kožní projevy nedostatku kyseliny pantothenové

Nedostatek vitaminu B5 se objevuje na kůži v následující formě:
- keratóza nebo nadměrné olupování epidermis;
- pigmentace;
- ztráta a / nebo zrychlení šedivých vlasů.

D - Panthenol má širokou škálu použití. Proto je vhodné využít jeho příznivé vlastnosti při každodenní péči o kůži, vlasy a nehty.

Provitamin B5 (D-panthenol)

Provitamin B5 (D-panthenol)

Kvalita: kosmetická aplikace
Produkce: Francie
Kompozice INCI: Panthenol
Složení: 75% roztok D-panthenolu ve vodě (pro pohodlnější použití)
Způsob výroby: zničení hedvábných proteinů, které se nepoužívají při výrobě hedvábných tkanin, na aminokyseliny
Stručné specifikace:
- hustota 1,15
- v 1 ml 26 kapek
- rozpustný ve vodě
- nerozpustný v oleji
Použité koncentrace: od 2 do 5%
Příklad výpočtu:

Doba použitelnosti: 2 roky od data výroby
Skladování: Uchovávejte při pokojové teplotě mimo vlhkost a světlo.
Bezpečnostní opatření: uchovávejte mimo dosah dětí, nehývejte, vyhněte se kontaktu s očima, dodržujte doporučenou dávku.
Vlastnosti:

 • regenerace pokožky (stimuluje proliferaci kožních buněk)
 • má uklidňující a protizánětlivý účinek (zmírňuje podráždění, pálení a svědění)
 • hydratační účinek (snižuje ztrátu vody a udržuje pokožku měkkou a elastickou)
 • urychluje růst vlasů
 • obnovuje a posiluje vlasy, má kondicionační efekt
 • péče o potíže, podrážděnou a poškozenou pokožku (hydratační a změkčující krémy a pleťové vody pro pokožku, tělo, nohy a ruce, zklidňující balzámy)
 • léky na léčbu spálenin a malých popálenin
 • (po holení a pro intimní hygienu)
 • péče o všechny typy vlasů, zejména pro poškození, rozdělení a pádu (obnovení šamponů, tonik, masky a balzámy)

Provitamin B5, nazývaný také panthenol, je jednou z nejrozšířenějších složek v kosmetickém průmyslu, protože je nezbytný pro zdravé vlasy a pokožku. Až v těle se provitamin B5 rychle přemění na vitamin B5 (kyselina pantothenová), hlavní složka koenzymu A, která hraje klíčovou roli v regeneračním mechanismu buněk a tkání. Tento vitamin se aktivně podílí na tvorbě a obnově kůže a vlasů. Takže nedostatek vitaminu B5 způsobuje ztrátu vlasů, matnou barvu pleti, smrt buněk a loupání.
Proto je tento vitamín často používán v šamponech a přípravcích pro péči o vlasy. To se váže na povrch keratinu a poskytuje hustší strukturu vlasů, což je silné a lesklé.
Nedávné studie potvrdily healing vlastnosti provitaminu B5, které má na pokožce. Má stimulační účinek na syntézu keratinocytů a proliferaci fibroblastů, buněk, které tvoří epidermis a dermis, a tak hraje důležitou roli v procesu obnovy pokožky a také zmírňuje zánět.

Recepty z webových stránek výrobce

Zpevňující vitaminový šampon

Tento šampon je ideální pro zesílení a stimulaci růstu vlasů. Opravuje poškozené oblasti a dělá vlasy hladké a lesklé od kořene až ke špičce a také zlepšuje stav pokožky hlavy.

Obtížnost: střední
Doba vaření: 20 minut.

Složky (150 ml)

Způsob přípravy:
1. V nádrži připravte fázi A a ohřejte ji ve vodní lázni na nízké teplotě za stálého míchání do tekutého stavu.
2. Smíchejte komponenty fáze B do samostatné nádoby a poté je nalijte do fáze A, mírně promíchejte, aby se zabránilo tvorbě bublin.
3. Pak také postupně přidáme složky fáze C. Promíchejte až do homogenní hmotnosti.
4. Převeďte výrobek do vhodné nádoby.
Poznámky:

4,5 - 5,0

 • Doba skladovatelnosti: 3 měsíce (pokud byl výrobek připraven v hygienických podmínkách)
 • chránit výrobek před světlem a teplem
 • Jak používat: Používejte jako šampon.

  Maska pro tenké a matné vlasy

  Krémová maska ​​je vhodná pro křehké, suché, tenké a dělené konce a také pomáhá zpomalit jejich ztráty, zvýšit barvu a lesk.

  Obtížnost: střední.
  Doba vaření: 40 minut.

  Složky (na 100 ml)

  Způsob přípravy:
  1. Přidejte komponenty fáze A do nádrže.
  2. Připravte fázi B do jiné nádoby a intenzivně promíchejte, až se vytvoří homogenní gel.
  3. Ohřívejte obě nádrže ve vodní lázni při 70o, dokud se všechny komponenty neroztaví a obě nádrže dosáhnou stejné teploty.
  4. Vyjměte z lázně a pomalu promíchejte fázi B směšovačem nebo šlehačkou do fáze A se směšovačem nebo míchadlem. Míchá se 3 minuty. Bez zastavení míchání vložte nádobu se směsí do studené vodní lázně, aby se rychleji ochladila a emulgovala. Míchat další 3 minuty.
  5. V jiné nádobě smíchejte prvky fáze C.
  6. Přidejte fázi C ke směsi A + B. Směs míchat až do hladkosti.
  7. Převeďte výrobek do vhodné nádoby.
  Poznámky:

  5.5 - 6.0

 • Doba skladovatelnosti: 2 měsíce (pokud byl výrobek připraven v hygienických podmínkách)
 • chránit výrobek před světlem a teplem
 • Jak používat: Použijte silnou vrstvu vlasů, pohybující se od špiček ke kořenům. Po nanesení masky si hřebete vlasy hřebíkem pro rovnoměrnější rozložení masky. Nechejte 10-15 minut. Umyjte teplou vodou nebo šamponem (pokud jsou vlasy mastné).

  Regenerační tělové mléko

  Toto měkké pleťové mléko se snadno vstřebává, rychle hydratuje pokožku a urychluje regeneraci buněk. Pomáhá také léčit rány, praskliny a popáleniny.

  Obtížnost: vysoká.
  Doba vaření: 25 minut.

  Složky (150 ml)

  Způsob přípravy:
  1. Přidejte komponenty fáze A do nádrže.
  2. V jiné nádobě připravte fázi B.
  3. Ohřívejte obě nádrže ve vodní lázni při 70o, dokud se všechny komponenty neroztaví a obě nádrže dosáhnou stejné teploty.
  4. Vyjměte z lázně a pomalu promíchejte fázi B směšovačem nebo šlehačkou do fáze A se směšovačem nebo míchadlem. Míchá se 3 minuty. Bez zastavení míchání vložte nádobu se směsí do studené vodní lázně, aby se rychleji ochladila a emulgovala. Míchat další 3 minuty.
  5. V jiné nádobě smíchejte prvky fáze C.
  6. Přidejte fázi C ke směsi A + B. Směs míchat až do hladkosti.
  7. Převeďte výrobek do vhodné nádoby.
  Poznámky:

  6.5 - 7.0

 • Doba skladovatelnosti: 3 měsíce (pokud byl výrobek připraven v hygienických podmínkách)
 • chránit výrobek před světlem a teplem
 • Upozornění: MF emulgátor může způsobit alergickou reakci, proto je nutné nejprve provést test na kloubu loktem a počkat na reakci po dobu 48 hodin.
 • Jak používat: Aplikujte na masážní pohyby těla pokožky, až do úplného vstřebání.

  Výživná maska ​​pro suché vlasy

  Obtížnost: střední.
  Doba vaření: 40 minut.

  Složky (na 100 ml)

  Způsob přípravy:
  1. Přidejte komponenty fáze A do nádrže.
  2. V jiné nádobě připravte fázi B.
  3. Ohřívejte obě nádrže ve vodní lázni při 70o, dokud se všechny komponenty neroztaví a obě nádrže dosáhnou stejné teploty.
  4. Vyjměte z lázně a pomalu promíchejte fázi B směšovačem nebo šlehačkou do fáze A se směšovačem nebo míchadlem. Míchá se 3 minuty. Bez zastavení míchání vložte nádobu se směsí do studené vodní lázně, aby se rychleji ochladila a emulgovala. Míchat další 3 minuty.
  5. V jiné nádobě smíchejte prvky fáze C.
  6. Přidejte fázi C ke směsi A + B. Směs míchat až do hladkosti.
  7. Převeďte výrobek do vhodné nádoby.
  Poznámky:

  6,0 - 6,5

 • Doba skladovatelnosti: 3 měsíce (pokud byl výrobek připraven v hygienických podmínkách)
 • chránit výrobek před světlem a teplem
 • Jak používat: Použijte silnou vrstvu vlasů, pohybující se od špiček ke kořenům. Po nanesení masky si hřebete vlasy hřebíkem pro rovnoměrnější rozložení masky. Nechejte 10-15 minut. Umyjte teplou vodou nebo šamponem (pokud jsou vlasy mastné).

  Použití materiálů daného výrobku bez zadání přímého odkazu na stránku obchodu jako zdroje materiálu je zakázáno.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy