logo

Všudy a příznaky jejich výskytu u lidí

Pokud má člověk najednou vky, jejich příznaky nejsou daleko od okamžitého. Jak ukazuje praxe, první známky vši v osobě jsou tak bezvýznamné a nenápadné, že i člověk, který pozorně naslouchá sobě, jim okamžitě nevšímá. Předpokládá se, že problém pedikulózy je spojen s nečistotami a nehygienickými podmínkami. To není zcela pravda, spíše naopak - lousy dávají přednost čisté hlavě, protože je snazší dostat se na kůži, aby nasávala krev. Nicméně také nepřehánějí špinavou hlavu.

Ale jak pochopit, že máte vši, a ne jiné druhy parazitů? Nejdříve musíte zjistit, jaké to jsou a jak se liší od jiného hmyzu. Hlavní rozdíl mezi všemi a jinými ektoparazity spočívá v tom, že žijí výhradně na chlupatých oblastech těla a hlavy. Blechy zřídka žijí na lidském těle a kousají pouze na nohou, a bed bugs nechávají nepříjemné kousnutí na zádech a stranách.

Co jsou vši?

Všichni jsou malí, vysoce specializovaní externí parazité, kteří žijí na pokožce hlavy a další části hostitelského těla. Mají krátké průsvitné tělo s malou hlavou a hrudníkem, třemi páry nohou a poměrně velkým břichem. Křídla vši jsou snížena, což je pravděpodobně způsobeno parazitickým životním stylem.

Odpovídá na otázku, jakou barvu je vina člověka, stojí za zmínku, že se mění v závislosti na saturaci. V normálním stavu mají vši světle šedou, téměř bělavou barvu, ale při sání krve se jejich barva změní na tmavě červenou barvu. Vůna se živí výhradně krví, kterou pohltí od majitele pomocí speciálního ústního aparátu ve formě dvou propichovacích jehel. Při punkci je do lidské pokožky aplikována speciální látka, která zabraňuje srážení krve, což způsobuje vážné svědění.

Všichni jsou perfektně přizpůsobení parazitismu: jejich silné nohy jsou opatřeny půlměsíčními drápy, které se drží na vlasu.

Jejich tělo je schopno odolat zatížení až do 1 kg. Navzdory jejich malým rozměrům (2-3 mm) se velmi rychle pohybují po kůži hostitele, neumožňují se zachytit. Průměrná délka života všic je 38-39 dní. Krmí se 2-3krát denně, zatímco samice na den 6 až 13 vajíček. Netřeba říkat, že pokud neuskutečníte léčbu, život člověka se brzy stane prostě nesnesitelným.

Všímají se vši?

Dalším důležitým detailem - vší hlavě skokanou, případně létat? Všichni neskočili ani neleskli. Mají dostatečné houževnaté tlapky, aby si uchopily vlasy, ale nejsou přizpůsobeny pro skoky. Křídla mají vši, ale jsou sníženy a parazité je nepoužívají.

Proto odpovídáme na otázku, zda vši skákat nebo ne, je bezpečné říkat, že vši pouze procházejí. Kvůli tomu nemohou být přesunuty z jedné osoby na druhou na dlouhé vzdálenosti, a proto v určité vzdálenosti je možné komunikovat s infikovanou osobou.

Typy vší

Existují tři druhy vši - hlavička, pubikum a včelí příznaky se liší od sebe navzájem, s výjimkou toho, že vši žijí ve skalpě, pubic, respektive v pubech a nohách (za předpokladu, že existuje vegetace). Povlečení (postelí, oděvů) - velmi vzácný fenomén, na rozdíl od ostatních dvou druhů, ale někdy se vyskytují.

Když se objeví parazit, vina má následující příznaky:

 • to je největší ze všech druhů vší (měří délku 2,2 až 4,6 cm);
 • na rozdíl od kongenerů, nasává krev a na otevřené oblasti pokožky;
 • u tělových vší existují poměrně dlouhé antény a zploštělé, zploštělé, bez zřetelných segmentů.

Prádlo z lněného dřeva žije převážně v záhybech spodního prádla. Je to nebezpečné, protože je nositelem onemocnění, jako je tyfus a relapsující horečka. Chcete-li zbavit vší vši dost na ošetření oblečení insekticidem a umýt dobře (nebo vařit). Po ošetření je také důležité vědět, že prádlo je na slunci po dobu jednoho týdne.

Známky vši

Jak bylo uvedeno výše, první příznaky vší jsou stěží viditelné. Avšak po měsíci nebo dvou se v hlavě rozběhne celá kolonie parazitů, která způsobuje fyzické a estetické utrpení nositeli. Tak, jak rozpoznat, že máte vši?

Známky jejich vzhledu jsou následující:

 1. Nesnesitelné svědění. Vyskytuje se kvůli skusu a injekci parazita do kůže slin.
 2. Rany na kůži. V důsledku kousnutí a následného poškrábání na kůži osoby se objevují bolestivé a stále svědivé zranění. Čím více hmyzu roste, tím více dochází k uhryznutí a ranám. A pokud člověk žije v nehygienických podmínkách, jeho vlasy jsou namočené ve výkalych a sekrečních sekreci vši, což vyvolává jejich větší reprodukci.
 3. Nits. I přes jeho malou velikost, při počáteční kontrole nits jsou velmi patrné ve vlasech. To způsobuje silné estetické nepříjemnosti, zejména u dospělých.

Kolik vší žije bez člověka?

Všichni jsou vysoce specializované ektoparazity, které mohou žít bez hostitele, stejně jako bez jídla. Ale kolik vší žije bez člověka a jiných živých bytostí? Všichni se živí výhradně lidskou krví, a proto žijí pouze na lidském těle. Někdy jsou vši ve vlasech humánních opic, ale domnívají se, že tam nejsou příliš pohodlní.

Mimo těla hostitele může žízeň hlavice žít maximálně 2 dny a při teplotách snížených na 12 ° C až na 10 dní. Pubic fetiš se krmí častěji, takže bez nosiče může žít ne více než 8-9 hodin. Ve vodě může trvat až 2 dny. Nits mimo hostitelské tělo si udrží svou schopnost vyvíjet až 7-8 dní.

Jak se zbavit vši?

Takže, když našli parazity v sobě nebo v jejich dítěti, první otázka, která nastává, je: co dělat, když začnou vši? Účinně odstraňte vši dvěma způsoby: ve věznici nebo doma. S ohledem na klientelu zvláštních přijímačů, které jsou většinou bez domova, a přítomnost velkého množství léků proti pedikulóze v lékárnách, je jediným bezpečným způsobem, jak zničit parazity, zbavit se vši.

Jedním z nejúčinnějších způsobů léčby je holení hlavy a duševní části plešatosti. Tato metoda však nese některé estetické nepříjemnosti a není vhodná pro ty, kteří nepřijmou nedostatek vlasů na hlavě a těle. V tomto případě je lepší používat speciální přípravky pro vší, které jsou v lékárnách velmi početné.

Jeden z kvalitních a účinných léků je lékem proti vši a Nitsovi, který je nejpozitívnější. Dimethikon - aktivní složka léčiva, je kapalný silikon, který nezbavuje parazity, ale vede k zablokování jejich respiračního traktu. To umožňuje léčbu bez rizika alergií.

Šampon Paranit

Paronit šampon pro vši je poměrně účinným prostředkem, který vám pomáhá s všemi všemi všemi druhy vosků. Pro ošetření se Paranite aplikuje na suché vlasy a udržuje se 10-12 minut, poté se omyje teplou vodou. Po umytí musíte vlasy vyschnout a hřeben je vyčistit speciálním hřebenem, který je součástí balení. Z přínosů použití šamponu je třeba poznamenat, že olej ve výrobku má pozitivní účinek na vlasy.

Benzylbenzoátová emulze

Jedním z levných a účinných léků je benzylbenzoátová emulze z vší recenzí, z nichž nejpozitívnější. Kromě vší, benzoanát úspěšně zvládne léčbu svrabů, demodikózy a akné.

Stojí za zmínku, že benzylbenzoátová emulze je účinná pouze proti parazitům, nezabíjejí proto nitky, a proto je třeba účinnou léčbu nanášet masti několikrát do hlavy jednou týdenní přestávkou. Nebo, kromě emulze, použijte speciální hřeben pro česání nití.

Douche a dichlorvos

V sovětských dobách se zbavit vši často používá drogy na návnadu švábů, jako je prach nebo dichlorvos. Navzdory jejich účinným "zabitím", lékaři nedoporučují použití prachu na pokožku hlavy a tělo, protože je extrémně toxické a nebezpečné pro zdraví. Proto odpovídáte na otázku, kolik je třeba všude zabránit všem, informujeme vás - vůbec ne. Je mnohem bezpečnější pro zdraví koupit speciální náplasti pro vši, které jsou dostatečné v lékárnách.

Jak se přenášejí vši (a jejich ostatní typy)

Všichni - parazité jsou poměrně zranitelní a sedaví. Nemohou cestovat na dlouhé vzdálenosti, nemají křídla. Ano, a oni se množí ne velmi rychle - každá žena v jejím životě může dát život jen několik desítek potomků. Nicméně, podle efektivity šíření a přenosu mezi lidmi, vši jsou připraveni připojit mnoho dalších parazitů do pásu.

Způsob, jakým jsou vši přenášeny, byl během masových epidemií onemocnění, které nesli, aktivně zkoumán - infekce tyfusem a helmintem. A ukázalo se, že vší vši jsou snadno přenášena z biologického hlediska - efektivně a bez výrazných ozdůbek, které prostě procházejí z jedné osoby do druhé nebo se násilně přenášejí.

Některé podrobnosti o tom, jak se vši šíří, by měly být určitě známy, aby chránili sebe a své děti před těmito parazity.

Způsoby šíření vší hlavy

Šíření vši se vyskytuje vždy v místech, kde lidé žijí, a obzvláště často, když je jejich osídlení kompaktováno. Hlavy hlavy a těla se rozšířily zvláště rychle v komunálních bytech, kasárnách, uprchlických táborech. Během válečných let paraziti udeřili vojáky do kasáren a zákopů - v místech husté davy lidí se vši cítí úplně v klidu.

Epidemický tyfus nesený hlavičkami je dokonce nazýván "trenchovou horečkou", protože posílal vojáky během krymské kampaně, napoleonských válek a během první světové války v zákopech na bojišti. Za nehygienických podmínek se vosky velmi rychle rozšiřovaly mezi vojáky a infikovaly téměř všechny.

Všecky jsou přenášeny z člověka na člověka několika způsoby:

 • procházet z hlavy jedné osoby do druhé. Nejčastěji to dochází u těch, kteří sdílejí jedno lůžko, stejně jako mezi dětmi při společném hraní. To je primární metoda přenosu vší.
 • Vší hlavičky mohou být přenášeny prostřednictvím hygienických předmětů a předmětů pro domácnost - hřebeny, ručníky, pásky na vlasy, obruče a odtamtud spadají do hlavy jiné osoby při sdílení těchto věcí. Tato metoda je poměrně vzácná, ale může nastat.
 • Všude se také šíří společným oděvem. Pro klobouky na hlaveň, šátky a bundy s kapucí jsou nejdůležitější a vousy šaty mohou být přenášeny přes jakékoliv oblečení, které mají nits, nymfy a dospělé hmyz.
 • Ve velmi vzácných případech paraziti spadnou na lůžkoviny a polštáře a odtud vylézou na hlavu jiné osoby, která leží na stejné posteli.

Je důležité si uvědomit, že nositelé vši jsou všichni lidé s jakýmkoliv množstvím tohoto hmyzu na hlavě. Nicméně, čím je určitá osoba nakažená všemi, tím větší pravděpodobnost, že padne z hlavy na nábytek nebo předměty pro domácnost, a tím větší riziko infekce.

Všichni mohou být přenášeni vodou ve veřejných koupalištích. Je známo, že v Indii, v chudých oblastech, se vši převádějí přímo do řek, v mělkých oblastech, kde se koupají jak děti, tak i dospělí a starší lidé. Nejčastěji dochází k přenosu všeláků všude, avšak vši se mohou šířit stejným způsobem: vědci jsou známí svou vysokou odolností proti hypoxii a jejich schopnost přežívat ve vodě po dobu až dvou dnů.

Nits (vší vejce) v důsledku neschopnosti pohybu se přenášejí pouze síly osoby. Může se jednat o použití běžných kartáčů na vlasy, na kterých zůstávají vlasy s přiloženými vejci, ručníky, společným oděvem nebo ložním prádlem, na kterých jsou vlasy nakažené.

Obecně platí, že nity se vyskytují jen zřídka a nejsou hlavními infekčními činiteli. Jinými slovy, v množstvích, které mohou způsobit epidemii a infekci velkého počtu lidí, nejsou přenosy přenášeny.

Všímají se vši?

Vši neskočují: jejich tlapky jsou dobře přizpůsobeny pouze k tomu, aby si uzamkly vlasy a pevně je držely, ale vši nemají žádné mechanizmy pro skoky. Navíc vši mají spíše masivní tělo, málo přizpůsobené pro aktivní pohyby.

Proto vši neskočili, ale pouze se plazili. Vzhledem k tomu, že vši neumí skákat, nejsou přenášeni mezi lidmi z dálky a můžete komunikovat s infikovanou osobou docela snadno. Z typických parazitů hmyzu, které se v krvi sání v bytě, které mohou skákat, najdete jen blechy.

"Dítě přišlo z mateřské školy a prohlásilo, že už tam nebude, protože dívka ze skupiny našla vši a říkala, že vši se skočí z hlavy do hlavy a každé dítě se může nakazit. Chápeme, že vši se rozšiřují poněkud jinak, ale když jedno dítě v mateřské škole má vši, všichni ostatní to budou mít, i když nevědí, jak skočit. "

Avšak všice prolézou poměrně rychle a aktivně, a dokonce i s krátkodobým blízkým kontaktem (například s polibkem) se docela dobře dokáží dostat na hlavu zdravého člověka.

Odhalte mýty, nebo jak se vąechny vąechny nepřijímají

Existuje mnoho mýtů o vši, a některé z nich jsou tak silné univerzální stereotypy, že jejich vyvrácení způsobuje skutečné zmatení.

Mýtus 1. Přeskočit na vši.

To bylo řečeno dříve. Všichni nevědí, jak skočit a neskákat od hlavy k hlavě.

Mýtus 2. Vši jsou vysílány v špinavých bytech na dálku.

Všichni nemohou být vysíláni z dálky. A sama o sobě může hygienický stav prostor pouze nepřímo ovlivnit jejich převedení (koneckonců v takových apartmánech nejsou často dodržována základní pravidla osobní hygieny).

Mýtus 3. Vší hlavičky jsou přenášeny pouze od dětí.

Absolutně nepodložené tvrzení - vší hlavě všichni stejně aktivně infikují a předávají děti i dospělé.

Mýtus 4. Všichni se přenášejí pouze během sexuálního styku.

S pohlavním stykem se přenášejí vši. Hlavové parazity mohou být přenášeny buď pohlavním stykem, nebo prostým blízkým fyzickým kontaktem - objetí, zápasem a péčí o matku a dítě.

Mýtus 5. Všichni se přenášejí z domácích mazlíčků

Tato mylná představa je tak běžná, že je třeba říkat, že vši na domácích zvířatech je třeba říci odděleně.

Všichni přecházejí ze zvířat na lidi?

Ani tzv. Psi nebo kočky nebudou přenášeny na člověka. To je způsobeno charakteristikami vší a pojiva obecně - každý druh těchto parazitů je přísně specifický pro svého majitele a nemůže žít a obývají další druhy zvířat.

U koček žije kočka, na psích psech a v každodenním životě se nazývají vši hlavy pouze pro podobnost vzhledu s lidskými všemi. Ale dostat se na tělo zvířete jiného druhu, včetně lidí, tento hmyz rychle zemřít.

Vši u psů nejsou přenášeny na člověka ani v blízkém kontaktu, když například zvíře spí s osobou na posteli. Mimochodem, vši u koček a psů nejsou přenášeni nejen na člověka, ale i na tyto druhy z jednoho na druhého - to znamená, že kočka nemůže žít na psech a pes rysa - na kočkách.

Některé funkce přenosu vši

V přenosu vši jsou některé detaily, které se mohou zdát neobvyklé a dokonce i zábavné.

Například statisticky potvrzené informace, že hlaveň vši aktivnější infikují nervové lidi náchylné k pocitům a úzkosti. Věří se, že nervózní lidé pulzují krev aktivněji a častěji se potají, což je důvod, proč se jejich tělový zápach stává pro parazity atraktivnější.

Navíc je během sexuálního styku možné přenést dva typy vší najednou - hlavu a pubikum. Takové dvojí zamoření je jedním z nejnepříjemnějších důsledků promiskuitního sexuálního života.

V každém případě, pro spolehlivou ochranu proti vši, měli byste si pamatovat všechny způsoby jejich přenosu a vyhnout se:

 • úzký kontakt s neznámými lidmi nebo těmi, kteří mají zjevné známky infekce všemi
 • použití cizích hygienických předmětů
 • plavání v místech s mnoha okrajovými společenskými prvky.

A když najednou v mateřské škole bylo zjištěno, že všichni infikují jedno z dětí, je lepší držet dítě doma po dobu jednoho až dvou týdnů. Tím ušetříte rodiče před vážnými potížemi.

5 mýtů o všudech - ať už letí, jak rychle běží, mohou se jejich švihy skákat?

Pediculóza je vysoce infekční onemocnění. Vzhled v týmu jednoho infikovaného parazity je plný rychlých infekcí zbytku.

Co způsobilo vysokou prevalenci parazitických onemocnění? Lidské vši nemají schopnost pohybovat se na dlouhých vzdálenostech, nemohou létat, skočit, ale kvůli potřebě nepříjemného hmyzu se mohou rychle pohybovat.

Vysoká míra šíření pedikulózy mezi lidmi je způsobena skutečností, že nemoc je přenášena prostřednictvím úzkého kontaktu s pomocí oděvů a předmětů pro domácnost.

Zvažte podrobně otázky, zda mohou vši skákat, což je důvod pro vysokou míru infekčnosti tohoto nepříjemného onemocnění.

Všichni skákají

Předpokládá se, že pedikulóza je onemocnění spojené s nedodržením opatření osobní hygieny, nedostatečnou kontrolou stavu pokožky hlavy a vlasů. Čistá osoba se může stát zdrojem infekce s vší hlavě. Vysoká míra invazivity je způsobena širokým spektrem metod přenosu parazitů.

Všímají se vši? Odpověď je negativní, paraziti nemají schopnost skočit.

Larvy, dospělí hmyz padá na kůži, vlasy při použití jiných lidí, oblečení, tělo kontakty, které zahrnují handshakes, objetí. Dospělí, dospělí jdou bez jídla po dlouhou dobu, vydrží expozici externím negativním faktorům, zůstanou životaschopní po několik týdnů. To je způsobeno vysokým výskytem vši.

Jak daleko

Kvůli povaze struktury je přítomnost krátkých slabých nohou, velké, těžké tělo, hmyz zbaven takové schopnosti skákat z hlavy do hlavy. Ale není to tak důležité, jestli se všichni skřípí nebo ne, je důležité, aby se hmyz pohyboval dostatečně rychle, o patnáct centimetrů po dobu dvou desítek vteřin.

Pokud v týmu existuje jedna infikovaná osoba, dospělý, dítě, za pár dní zbytek vší hlavičky vykazuje příznaky vší.

Otázky, zda hmyz může pokrývat vzdálenost několika metrů, nejsou relevantní. Je-li to zapotřebí, parazité se pohybují na určité vzdálenosti, ale to se děje pomalu, plazí se, ale neskočte. Potřeba pohybu po dlouhých vzdálenostech může vzniknout z parazitů, pokud není zdrojem energie.

Nits skáče

Nits jsou vejce, larvy parazitů, které jsou v počáteční fázi formace. Otázka, zda je škádlení skákání, není relevantní. Nits neskočí, jsou zbaveni možnosti pohybu. Před vytvořením sexuálně zralých jedinců jsou na vlasy přiloženy speciální hlen, které dlouhodobě udržují nehybnost.

Je třeba poznamenat, že hniloba je vysoce odolná vůči vnějším negativním faktorům.

Kolísání teplot, nedostatek napájecích zdrojů mohou dobře tolerovat, při zachování životaschopnosti. Se zhoršením podmínek prostředí se dostanou do stavu pozastavené animace, hluboké hibernace, na chvíli se zastaví tvorba parazita.

Létají

Existuje obvyklá mylná představa, že vši letí. Jak jinak vysvětlit jejich vysokou prevalenci? Paraziti nemají křídla, nejsou fyziologicky přizpůsobení pro lety.

Video

Jak se pohybují všichni?

Může paraziti plavat?

Předpokládá se, že infekce všemi se může objevit po návštěvě bazénu, dalšího zdroje vody, zejména pro přírodní vodní útvary. Je třeba zdůraznit, že rysy fyziologické struktury parazita jsou takové, že mohou běžet jen rychle. Všichni nevědí, jak skočit, plavat. Ale po určitou dobu mohou zůstat životaschopní ve vodě.

Uvedená skutečnost je prakticky praktická. Při koupání zvířete infikovaného parazity se vši pohybují ve velkém množství na obličej zvířete, což je způsobeno nedostatkem schopnosti plavat, strachem z vody.

Není možné úplně vyloučit možnost napadení všemi při koupání, ale tato možnost je minimální. Infekce může nastat pouze v případě, že existuje velký počet lidí v malém bazénu, kdy existuje možnost, aby se vši bezpečně přesunuli z jedné hlavy do druhé. Schopnost skočit, letět v tomto případě nezáleží na tom.

Všichni mýty

Existuje několik chybných názorů na specifika života, metody šíření kožních parazitů:

 • Hmyz se šíří na dálku. Jediným způsobem, jak přesunout parazity, je pohybovat se s nosičem, jeho věcmi, oděvem. Vlastní pohyb prostřednictvím vlastních zdrojů je vyloučen.
 • Hmyz skočí nebo se rychle pohybuje jiným způsobem. Odpovědi na tuto otázku byly uvedeny výše. Paraziti postrádají schopnost skákat, dělat aktivní akce. Pomalu se plazí, ale to stačí k rychlému šíření vší vůle.
 • Nejčastějším zdrojem infekce jsou zvířata. Vši patří mezi parazity, které nemají při volbě vhodného zdroje energie zvláštní selektivitu. Člověk, jak naznačuje jméno, dává přednost útoku na lidi, ale je schopen kousnout zvířata. Domácí zvířata mohou působit jako zdroj infekce, ale jen zřídka se to stane.
 • Pedikulóza může dětem jen ublížit. Tento mýtus je pravděpodobně důsledkem toho, že pedikulóza je běžná v dětských skupinách, jako jsou školky a mateřské školy. Prakticky všichni lidé mohou být infikováni, věkový faktor není důležitý, významný. Ale protože vši nemohou skákat, rychle se rozšiřují mezi dětmi, protože používají společné hračky, často se dotýkají hlavou při hraní her.
 • Pediculóza je onemocnění výlučně u osob, které nedodržují pravidla osobní hygieny. Toto stanovisko je v kořenu chybné. Hmyz dává přednost čisté kůži, což značně usnadňuje přístup ke zdroji energie. Ale použití detergentů, parfémů s výrazným ostrým zápachem způsobuje, že zůstávají daleko, parazité netolerují například silnou vůni borovicových a citrusových esenciálních olejů.
 • Parazity se můžete zbavit pravidelným používáním šamponů a jiných detergentů. Toto opatření pomůže snížit počet vší, ale nelze je úplně zbavit. To je důsledkem vysoké odolnosti nití proti účinkům negativních vnějších faktorů.

Všichni nemohou skákat, kvůli specifické struktuře těla, charakteristikám chování. Ale nedostatek omezených schopností neovlivňuje rychlost šíření vší, která je rychlá.

Populární otázky

Nejoblíbenější otázky týkající se pedikulózy jsou ty, které ovlivňují metody infekce, léčbu nepříjemných onemocnění. Jak již bylo uvedeno výše, infekce může nastat až po blízkém kontaktu s infikovaným, jeho oblečením a osobními věcmi. Paraziti nemohou skákat, ale mohou rychle přecházet z jednoho infikovaného do druhého.

Co se týče způsobů léčby, je snadnější se vypořádat se všemi než s blýskami, právě proto, že první nemohou skákat. Chcete-li zničit parazity, stačí zvolit jakýkoli toxický prostředek určený pro aplikaci na pokožku hlavy, vlasy, aplikovat podle doporučení navržených v návodu.

Pravděpodobnost, že vši skáčou, utíkají, jsou extrémně malí. Provedení pouze dvou procedur pomocí jednoho z vybraných prostředků se zbaví vši.

Všichni skákat - fakta a domněnky

Pediculóza je nákazlivé onemocnění, které se rychle přenáší. Tato rychlost šíření je zavádějící. Vší zarostlé legendami, mýty a předpoklady. Někteří věří, že hmyz létá, jiní - skákají, a jiní jsou ve prospěch skutečnosti, že hmyz se rychle plazí. Který z nich má pravdu? Všímají se vši?

Struktura těla hmyzu

Na osobu 3 typy mohou parazitize: hlava, oblečení, pubik nebo ploshchitsa. Struktura těla prvních dvou druhů je podobná. Rozlišuje se pouze ve velikosti. Paraziti jsou poněkud větší. Veřejné vši připomínají malé kraby a mají více zaoblených a plochých tvarů. Na strukturu těla dávají otisk jejich životního stylu. Vůně prakticky kopá do kůže a porovnává se s povrchem. V barvě je téměř stejná jako kůže člověka.

Tělo se skládá ze 3 částí:

Hlava je malá, prsa trvá méně než 1/3 celého těla. Ale břicho se zvyšuje velikost při příjmu potravy. Barva je šedavá, ale může mít jiný odstín. Dokonalé přizpůsobení tónu vlasů. Držitelé blond vlasů jsou mnohem těžší najít. Hmyz je obdařen třemi páry houževnatých nohou. Díky nim se všichni pevně drží na vlasech a drží na povrchu. Pohybují se pomalu na hlavě a to má smysl - v takové oblasti není příliš zrychlena. Křídla chybí. Proto se všemi touhy létat nemohou. Všichni létají? - Ne! Labky jsou silné, ale postrádají pružnost a pružnost. Proto taková struktura jim neumožňuje provádět skoky. Všímají se vši? - Ne! Totéž platí pro jejich larvy. Jsou pevně připevněny k vlasům a jsou fixní. Jakmile se od ní objeví nymfa, lepivá látka oslabuje a prázdné skořápky spadnou. V podstatě se to stává při česání.

Jak je pedikulóza přenášena

Pokud je to požadováno, dospělí mohou překonat vzdálenost 1 cm na vzdálenost 20 cm. Hlava se plazí z jedné hlavy do druhé, přiléhá k vlasům. K tomu dochází nějaký čas, než se dostat k infikované osobě. To znamená, že ho objímá a líbá. Pokud vzdálenost nepředpokládá kontakt hlavy, infekce je nemožná.

Dalším způsobem infekce jsou věci. To platí zejména u tělových vší. Které jsou pro člověka parazitické, ale usadí se v záhybech oblečení, švů a lůžkovin. Vší hlavě se také mohou dostat k jiné oběť. Jedná se o klobouk, hřeben, barety a pryžové pásky. A také přes lůžko, jestliže tam infikovaný člověk spal před více než dnem. Náhodný úder na polštář čelí smrti do 1 dne. Pokud tam je někdo tam hlava, spása a další reprodukce jsou zajištěny.

Publikum přenášeno ve větší míře během sexuálního styku. Ale současně by měla být pubis pokryta chlupy. Pokud tam nejsou, zdůvodnění není možné. Vlasy na hlavě je nezajímají. Vzhledem k tomu, že struktura je poněkud odlišná a na hlavě je méně krve než ve veřejné oblasti. S velkou infekcí může být na obočí, vousy, podpaží, břicho. Domácí infekce je také možné. Vzhledem k tomu, že tyto parazity jsou odolnější vůči životnímu prostředí a mohou žít na ručníku nebo spodním prádle po dobu nejméně 7 dnů. Tímto způsobem jsou děti, které trpí kvůli špatně uváděným činům dospělých, pravděpodobněji infikované.

V každém případě je zdrojem infekce nemocná osoba. Jeho přítomnost na veřejných místech zvyšuje riziko infekce ostatních. Věci, které zůstaly v šatně, kadeřnictví, vany, sauny, bazény, hotelové a hotelové pokoje, střediska a soužití několika rodin ve společném bytě nebo hostelu.

Zvláštní pozornost by měla být věnována skutečnosti, že paraziti mohou plavat a jsou živí a nepoškozeni ve vodě asi 2 dny. Chytání parazitů v bazénu - docela reálný obraz. Nebo v uzavřených nádržích obecného použití.

Důvod pro iluzi

Parazity se množí velmi rychle. První věc, kterou dělají, když se dostanou do nového bydliště, je vajíčka. Pozorování jednoho hmyzu je velmi obtížné. Nejprve se zpočátku rozhlíží kolem a je dostatek zásob potravin, které se doplňují na stejném místě. Za druhé, kousnutí není tak nápadné. Hlava lehce klesá a začnou zvuk poplachovat jen někteří majitelé hmyzu. Jiní vnímá reakci těla v důsledku stresu, nervového napětí nebo únavy. Po asi 2 týdnech začne život v plném proudu. Nová generace hladových nymf začne aktivní jídlo. Existuje dojem, že se objevují okamžitě a v celé davu. Vzhledem k tomu, že je obtížné vysvětlit skutečné příčiny infekce, dospějí k závěru, že vši skok. Zároveň se výrazně zvýšila možnost hmyzu. Například stál poblíž ve veřejné dopravě, nebo pozdravil rukou s nemocným člověkem. Jen znalí lidé budou říkat: "Ne! To nemůže být! "Důvod je spíše banální.

Prevence pedikulózy

 1. Děti jsou nejčastěji infikovány. Bezstarostný životní styl a sebejistota z nich činí nejzranitelnější. Sociální život je povzbuzuje k tomu, aby navštěvovali mateřskou školu, školy, kluby, tělocvičnu, plavecký bazén, jízdu na veřejné dopravě. Riziko onemocnění je všude. Pokud například v mateřské škole najdou jedno nemocné dítě, jsou povinni varovat každého. No, abych byl upřímný, velká část viny spočívá na zdravotnickém pracovníkovi v dětských institucích, který je povinen zkontrolovat hlavy dětí a vyřešit problém včas. Jak ukazuje praxe, není možné prověřit současně alespoň 20 lidí. Postup je plynulý. Zvláštní pozornost je věnována dětem z dysfunkčních rodin. Ale vši mohou žít na krásné dobře upravené hlavě.
 2. Rodiče by měli jednou týdně zkontrolovat hlavy dětí. A pro prevenci přidejte do šamponu několik kapek čajového oleje. Starší děti mluví o příznaky infekce a metodách. Znalosti - může chránit před mnoha problémy.
 3. Samotní dospělí by neměli zapomenout na takový problém jako je pedikulóza. Věk této nemoci není důležitý. Absolutně, stejně jako čistota a péče. Na umyté hlavě jsou vši spíše ochotni usadit než na špinavém. Proč Protože vrstva nečistot je obtížnější kousat. Výjimka - pubiční paraziti. Pokud se chcete vyhnout infekci, můžete vědomě: pečlivě vybírat sexuální partnery, vyhýbat se nevyrovnaným kontaktům a provádět osobní hygienické postupy.
 4. Po návratu ze střediska, cestování, služebních cestách - nejprve je třeba umýt a žehlit vše a pak je dát na své místo.
 5. Pokud se všichni členové rodiny nacházejí v rodině, všichni by měli být léčeni.

Zda se vši objevují sami

Je těžké si to představit, ale v moderním světě existují lidé, kteří věří, že tyto bytosti žijí pod lidskou kůží. A ve stresových situacích nebo dlouhém onemocnění se plazí a začíná parazitizovat. Hmyz se nemůže zobrazit sám. Nejsou to mikroorganismy, jsou to plnohodnotné živé bytosti, které potřebují kyslík pro dýchání. Není pod kůží. Teorie byla vyvrácena vědci, zprávy a disertace byly napsány. A na internetu jsou na těle fotky, které jsou podkožně podkožní. Přestože nikdo není jasně viditelný, jak se hmyz plazil. Proto byste měli analyzovat celou škálu vašich přátel a míst, které jste navštívili během měsíce.

Způsoby přenosu parazitů: Všichni skákají?

Otázka, zda vši skáče z hlavy jedné osoby do vlasů druhé, je zvláště zájem o rodiče, kteří dávají své děti do mateřské školy: koneckonců, většina nemocí, které děti přinášejí odtamtud. Pediculóza je vážné onemocnění, které se může velmi těžko zbavit. Situace je dále komplikována skutečností, že se nemoc šíří velmi rychle: po výskytu chorého dítěte ve skupině se během několika dní objeví příznaky všem kolem sebe.

Ale to není proto, že vši jsou schopni skákat nebo létat. Nemohou ani dělat. Nemají žádné křídla a obvykle se pohybují poměrně pomalu. Pokud je to žádoucí, může zvíře překonat vzdálenost 10 cm za 30 sekund.

Způsob přenosu nemoci

Jak se přenáší pedikulóza?

Šíření tohoto onemocnění nastává přímým kontaktem: přes potlačení rukou, objetí, polibky.

To je důvod, proč jsou děti nejčastěji infikovány: v mateřské škole existuje dostatek příležitostí pro takové kontakty.

Můžete se nakazit prostřednictvím věcí druhé osoby. Faktem je, že existují 3 druhy vši: hlava, pubik a oblečení. Ten druhý rád přebývá v záhybech textilií. Mohou být nalezeny nejen v oblečeních, ale i v ložním prádle. Proto jdete na pobyt s přenocováním, nejste pojištěni proti riziku lovu vši.

Veřejné vši se vysílají převážně během pohlavního styku. Z intimních míst se mohou pohybovat do jiných částí těla (obvykle se však neusazují do vlasů na hlavě).

Nemoc může být také přenášena prostřednictvím běžných předmětů, například pomocí ručníků a spodního prádla. Proto by měl každý mít své osobní věci.

Chytlavé vší hlavou může být především kontakt s vlasy, stejně jako v případě, že používáte někoho jiného kartáčů na vlasy, pryžových pásů nebo vláken. Všichni mohou žít bez jídla po dobu až 7 dnů. Proto prostě česání hřebenu někoho jiného, ​​které nemocná osoba nepoužívala po dobu jednoho týdne, můžete zvednout pedikulózu. Navíc vši jsou schopni plavat a přežít dlouho ve vodě. Takže riziko infekce v bazénu nebo v otevřené vodě je také poměrně vysoké.

Co se stane po infekci?

Stejně jako u jiných organismů se tyto parazity instinktivně snaží zachovat svůj rod. Proto začnou aktivně proliferovat. Nejprve ne každý může cítit přítomnost vši na těle. Koneckonců, kousají slabě a není třeba se aktivně pohybovat kolem těla.

Pouze o dva týdny později se objeví nové parazity z vajec položených dospělými.

Během tohoto období larvy aktivně rostou a krmí. Proto se člověk neustále poškrábá. Nesnesitelné svržení po určitou dobu způsobuje různé předpoklady u lidí: od stresu po alergickou reakci na potraviny nebo kosmetiku. Ale velmi brzy se stává skutečná příčina svrbení jasná.

Během tohoto období se mladí jedinci pohybují velmi rychle a zdá se, že celá hlava a tělo svědí. To je důvod, proč existuje předpoklad, že vši skáčou nebo létají.

Ve skutečnosti může být mnoho z nich a jsou volně rozděleny po celém těle, kde je snadné dosáhnout krevních cév.

Jedna žena za měsíc může položit 200-300 larv, takže když se proces ošetření utahuje, počet vší na těle jedné osoby se může velmi rychle zvýšit.

Co dělat jako první?

První věcí je pokusit se chránit své blízké. Dokonce i když stále máte podezření na přítomnost nemoci, měli byste okamžitě změnit lůžkoviny (špinavé praní při vysoké teplotě), omyjte hřebeny, vlasy atd. Poté se můžete pokusit vyhledat parazity.

To je poměrně obtížné detekovat vešky: kvůli své barvě se prakticky smísí s lidskou kůží.

Tělesná vši jsou větší než jejich bratři, takže mohou být vidět na věcech nebo kůži na místech, kde se cítí svědění. Přečtěte si další informace v tomto videu:

Nejtěžší je odhalit nejčastější typ parazitů - vši. K tomu je třeba hřeben s jemnými zuby. Můžete hledat vši na suchých i mokrých vlasech. Nakrájejte je s pravidelným hřebenem a pak nakreslete jemný hřeben od kořene ke špičce podél každého pramene a pečlivě se podívejte na to, co zůstává na hřebenu. Zvláštní pozornost by měla být věnována oblastem za uší a na krku (na místě, kde vlasy začínají růst). Není vždy možné vidět vši samy na hřebeni, ale nits (bílé larvy) velmi rychle.

Musíme se pokusit najít a zničit co nejvíce larv.

Někteří mohou zmást nitky s lupinami. Ten je charakterizován odlupováním pokožky hlavy. Váhy mohou být snadno odstraněny z vlasů, a naopak, jsou na nich těsně přilepeny váčky kvůli speciální tekutině vylučované všemi při vkládání vajec. Částice lupů mají různé rozměry a nits mají stejný oválný tvar.

Larvy mohou mít různé odstíny: od mléčné až tmavě hnědé, zatímco lupínky jsou mnohem bělejší. Navíc lupy nezpůsobí takové silné svědění: za přítomnosti vší člověk doslova nemůže odtrhnout ruce od hlavy a neustále se pokoňovat na kůži. Nedoporučuje se to: těžké poškrábání může vést k ještě většímu rozvoji onemocnění, protože vši se silněji drží na postižených oblastech.

Způsoby boje proti hlavám vši

Můžete se zbavit vši sami. Koupit lék na léčení pedikulózy. Obvykle je to lotion nebo šampon, hlavní účinnou složkou je permethrin. Prostředky se aplikují po dobu 8 - 12 hodin a poté se omýjí.

Chcete-li, aby fungovala efektivně, musíte zabalit hlavu plastovým obalem nebo nosit speciální sprchovou hlavici.

Existuje více výhodných způsobů aplikace, například aerosolu. Stačí, abyste ji posypali na vlasy a po 10 - 15 minutách jej vypláchněte vodou.

Někteří se snaží zbavit všedních návykových látek, protože se domnívají, že další chemie těla na cokoli. Jedním z nejčastějších způsobů léčby je ošetření vlasů petrolejem smíchaným s rostlinným olejem. Tato metoda je docela efektivní. Současně však existuje vysoká pravděpodobnost, že se spálí vlasy a vlasy se zhorší.

Jiné lidové prostředky zahrnují dehtové mýdlo, pelargónový olej, šťávu z granátového jablka atd. Ale pokud mýdlo nějak pomůže vypořádat se s nepříjemným onemocněním, zbývající prostředky jsou neúčinné. Bez ohledu na způsob boje, který si vyberete, musíte zvážit, že léčba by neměla být jednorázová. Ve většině případů je požadované užívání léků. A zde není důvod, že finanční prostředky na 1 čas vás nemůžou zachránit před všemi: dospělý může dát vajíčka každých 8 dní. A samotné potomstvo velmi rychle dosáhne puberty. Chcete-li zabránit rychlému šíření parazitů, musíte je použít několik týdnů.

Kombinace může být také jedním z metod, jak se zbavit nepříjemné nemoci. To platí zvláště pro děti: koneckonců, kromě dehtového mýdla, nelze ani jediný lék považovat za zcela bezpečný pro rostoucí organismus.

Postup se nejlépe provádí ve večerních hodinách, kdy je činnost dítěte minimální. Budete muset dlouhý čas hřebenit: pro úplné zbavení vši budete muset strávit večer s hřebenem několik týdnů.

Během léčby byste měli pravidelně umyt ložní prádlo, ručníky a jiné osobní předměty a pak je ujistěte, že je budete žehlit. Čištění se nejlépe provádí denně a přikrývky, svrchní ošacení a měkké hračky by měly být častěji přiváděny k chladu (pokud se ošetření provádí v zimě). Při dodržení těchto jednoduchých pravidel se můžete během několika týdnů úplně zbavit vši. Abychom se s nimi neinfikovali, měli byste si vždy pamatovat, že používání věcí jiných lidí je přísně zakázáno.

Všímají se všichni lidé z člověka

Vši jsou hmyz charakterizovaný zvýšenou náchylností. Nemají křídla, a proto se nemohou šířit po dlouhých vzdálenostech. I přes to, že popularita výskytu těchto parazitů je prakticky bezkonkurenční.

Proces přenosu nastává při pohybu člověka na druhého nebo při nuceném pohybu. Mnoho lidí se zajímá o to, zda hlavičky vši skáče z hlavy na hlavu, což budeme přijít.

Jak se šíří hmyz

Jednotlivci vždy žijí v místech s velkou koncentrací lidí. Riziková kategorie zahrnuje obyvatele ubytoven, táborů, internátů atd.

Přenos hmyzu na člověka je následující:

 1. Stvoření se pohybuje z jedné osoby do druhé s úzkou interakcí.
 2. Hmyz se také rozšířil do domácích spotřebních materiálů a padal na tělo jejich obětí.
 3. Jednotlivci jsou rozděleni prostřednictvím společných věcí, zejména klobouků.
 4. Příležitostně, krveprolití žijí na postelích, odkud se pohybují k jiným lidem.

Je třeba si uvědomit, že nosiči parazitů jsou jedinci s jakýmkoliv počtem hmyzu na hlavě a těle, dokonce i na jediné. Při vysoké intenzitě poškození se zvyšuje pravděpodobnost, že jednotlivci padnou na nábytek. V důsledku toho se riziko infekce významně zvyšuje.

Zajímá vás to! Bloodsuckers žijí ve vodě a mohou být přenášeni na lidi při koupání.

Jsou schopni přežít ve vodním prostředí asi dva dny. A zde jsou bouřlivé obživy různých typů, jak šatníku, tak i vši. Tímto způsobem se můžete také nakazit kerkaryózou, jejíž příznaky potřebujete vědět, abyste správně stanovili diagnózu.

Potřebujete pečlivě zkontrolovat své ručníky, pokud jste někde ve středisku, nepoužívejte věci jiných lidí, nenechte nikoho používat jejich příslušenství a klobouky.

Říká se, že příznaky jsou zřídka zdrojem infekce. Všichni jsou velkým nebezpečím pro ostatní. A teď se podíváme, jestli se všichni mohou skákat.

Hmyz skáká

Takže co dělají všichni: skákat nebo plazit? Tyto stvoření nejsou schopné skákat od přírody, protože jejich těla jsou spíše masivní a jejich nohy nejsou přizpůsobeny pro takové akce.

Procházejí procházením. Proto není otázka, do jaké míry je skok na vši nerelevantní.

Můžete kontaktovat infikovanou osobu tím, že udržíte vzdálenost. Mezi typickými krveprolůžky, kteří mohou udělat skoky, stojí za to zvýraznit blechy.

Mějte na paměti, že pokud v mateřské škole nejméně jedno dítě našlo vši, pak lze argumentovat, že brzy se celá skupina bude nemocná všemi všemi. Nezáleží na tom, zda vši skákají nebo létají, protože nejsou schopni ani jednoho, ani druhého. Důležité je, aby děti byly v úzkém kontaktu, ve kterém se jednotlivci jednoduše plazí k sobě a jsou převáděni do různých domácností.

Každý rodič musí vědět, jak detekovat hlavy vši u dítěte, aby mohli včas reagovat.

Hmyz se pohybuje velmi aktivně. Dokonce i s krátkým blízkým kontaktem, například s pozdravem, se mohou snadno přesunout z jedné oběti na druhou.

Stereotypy o všudech

Po celou dobu soužití parazitů s lidstvem byly vymyslet různé mýty o nich:

 1. Jsou schopni skočit. Ať už jsou vši skoky z člověka na člověka, bylo řečeno dříve.
 2. Rozložte se na vzdálenost. To je vyloučeno, protože nejsou vysílány z dálky.
 3. Pedikulózu lze zvednout pouze od dítěte. Na rozdíl od obyčejné víry, krveprolití jsou stejně ohromeni, že děti, že dospělí.
 4. Hmyz se přenáší prostřednictvím důvěrných kontaktů. Tímto způsobem se šíří pouze všité vši.
 5. Distribuováno z domácích zvířat.

Poslední mýtus je tak absurdní, že stojí za to mluvit o tom zvlášť.

Může se nakaždět zvíře

Pro člověka, vši nejsou strašné, které mají někteří psi a kočky. Oddělený druh hmyzu zasáhne samostatnou kořistí. To znamená, že se vši připoutávají vši a vši lidem.

Tento hmyz je velmi podobný, proto vzniklo takové stanovisko. Pokud se takový zástupce dostane do lidského těla, prostě zemře.

I při úzké interakci se hmyz nepřenáší z jedné osoby do druhé. Nebudete infikováni pedikulózou ze zvířat, na rozdíl od leptospirózy, která se přenáší prostřednictvím kontaktu s nemocnými obratlovci.

Jak jinak jsou parazity přenášeny?

Existují určité nuance, které mohou přispět k infekci.

Podle statistik je pedikulóza častěji diagnostikována u lidí náchylných na stres. To je způsobeno tím, že tyto osoby mají častější krevní oběh a pocení. Proto jejich tělový zápach velmi láká jednotlivce.

S důvěrností mohou být najednou infikovány dva typy vší. To je hlava a pubik. To se děje jako výsledek nejslibnějšího pohlaví.

Otázka, zda jsou všesoucí všesoucí, je nyní pochopitelná. Ale to nemůže ovlivnit způsob infekce. Navíc musíte vědět, proč se vši objevují vši, aby se chránili.

Zvažte následující zásady:

 1. Vyhněte se blízkému kontaktu se svými blízkými, pokud jsou nakaženi.
 2. Nikdy nepoužívejte věci jiných lidí a předměty pro domácnost.
 3. Nekoupejte v neověřených zdrojích.

Pokud v Dow došlo k infekci některých dětí, pak je lepší nechat vaše dítě na nějaký čas doma. To pomůže zamezit zbytečným problémům.

Všímají se všichni lidé z člověka na člověka a jak jsou přenášeny

Vši - hmyz je líný, nelíbí se k pohybu, raději se usadí na jednom místě (kde je jídlo) a sedí tam celý den. Jak se s tímto sedavým způsobem života přenášejí na člověka? Možná skočí? Nebo nevědí, jak skočit a jsou převedeny na osobu jiným způsobem? V tomto článku se podíváme na všechny případy, kdy jsou vši přenášeny - tato informace pomůže ochránit vás a vaše blízké před onemocněním, jako je například pedikulóza.

Cool skoky - jsou nějaké?

Nejprve chceme vědět, jestli se všichni skřípí. Ne, hmyz, který je zdrojem lidských vší (mezi něž patří hlava, pubik, typy plátna), nemůže skákat - neumožňuje nohy zařízení. Kromě toho nemohou létat - nemají křídla, které by měly být přenášeny vzduchem. Blechy jsou schopné skočit a některé chyby jsou schopné létat, ale jsou zcela odlišné zvířata (blechy například skákají, ale ne krmit lidskou krví).

Končetiny jsou přizpůsobeny pro pevné ovíjení chloupků (tak, že po kontaktu s tělem, k přilnutí k náhodnému pádu od hostitele) a tělo je příliš velké a těžké. Jediný způsob, jak se přenášejí vši hlavy, pubik a ložní prádlo - chyby procházejí na osobu. Je pravda, že hmyz se dostatečně rychle prolétá - chyba chyby není snadná, protože parazit se chytře chytne a rychle uteče.

Odkud se plazí?

Parazity jsou přenášeny dvěma způsoby: 1) po blízkém kontaktu s infikovanou osobou, 2) po použití společných věcí. Osoby s hlavou, pubikem a plátnem jsou zvláště rychle přenášeny v místech s velkým přeplněním. Přidává riziko infekce nehygienických podmínek. Podle statistik se nejčastěji objevuje pedikulóza po návštěvě obecních bytů, kasáren, uprchlických táborů.

Uvádíme hlavní způsoby přenosu vší:

 • Můžete se dostat z nemocného z osoby, s níž sdílíte postel. Riziko infekce manželem nebo manželkou je 99%. Při sexuálním styku je pravděpodobnost infekce pubikovými druhy 94%.
 • Pedikulóza se může objevit po návštěvě školy, mateřské školy, tábora nebo jiného místa, kde děti úzce komunikují (proto jsou děti neustále testovány ve školách a mateřských školách).
 • Všecky vši jsou převedeny na lidi poté, co sdílejí ručníky, kartáčky na vlasy, vlasy. U parazitů infikovaných pedikulózou nezapomeňte nosit klobouky a šály - tyto věci nemohou nosit zdravý muž a žena.
 • Typy hlavy jsou zřídka přenášeny přes tělo oblečení. A oblečení v oddělení (spodní prádlo) právě začíná v oděvech (které se neumývají ani nežehnou).

Někdy se lidé nakazí nábytkem, který používá člověk s parazitární chorobou. Pravidelně se vši drží pevně na vlasy a pouze jeden nebo dva jedinci s masivní infekcí mohou spadnout a plazit.

Může paraziti plavat?

Předpokládá se, že v létě je snadné zvednout pedikulózu v řece nebo bazénu - zdá se, že vši a blchy se chovají ve vodě a mohou dobře plavat. Pravda nebo ne? Paraziti skutečně nezemřou, když jsou propuštěni do vody. Vědci zjistili, že dospělý jedinec a vejce během inkubační doby mohou zůstat naživu dva nebo tři dny po vstupu do vody. A když se nepadnou a zemřou kvůli hladu.

Pouze vši nejsou nalezena ve vodě bazénu kvůli bělení. V této instituci zachytit nákazu hlavy vši mohou být, pokud používáte objekty infikované osoby. Další věc s řekou vodou. V přírodní nádrži můžete skutečně vyzdvihnout hlavu a pubiální parazity. To platí zejména o nádržích, ve kterých se koupí velké množství lidí. Například indická řeka Ganges je hlavním zdrojem parazitických onemocnění místní populace, včetně pedikulózy.

Kde mohu ulovit vejce?

Jak se říká hlava a další druhy hmyzu? Ale někdy se lidé ptají, jestli jsou vejce vši? Musíme se velmi snažit získat vejce nebo larvy v počáteční, inkubační době vývoje parazitů.

 • V časném období jsou dospělí fixní a nits (vejce) nemají schopnost pohybu.
 • V počáteční inkubační době se vši mohou přesunout do jiného hostitele prostřednictvím položek třetích stran.

Všichni se rychle rozmnožují - po inkubační době a zrání dospělí každý týden. Vejce jsou pevně připevněny k vlasům, mohou být jen "oškrabány", což je důvodem, proč jediný způsob, jak rychle dostat vši v časném, inkubačním období vývoje, je prostřednictvím kartáče na vlasy. Proto je tento atribut považován za prostředek osobní hygieny - i v jedné rodině by měl každý mít svůj vlastní hřeben.

Trochu se liší v případě oblečení (prádla) hmyzu. Žijí, rozmnožují se a nasedají na oblečení (obzvláště lásky vlněné věci). Můžete se s nimi infikovat, pokud začnete nosit oblečení, které už paraziti žijí. Neexistují jiné způsoby přenosu typů oddělení.

Jsou domácí zvířata zdrojem infekce?

Když zjistili, že blecha skáče na psa nebo kočce, mnozí lidé si začínají myslet, že hmyz bude ihned skákat na své tělo. Uklidněte se, blechy se nám neposkytují! Jedná se o různá zvířata (jsou to parazité, kteří krmenou krví, procházejí podobným obdobím vývoje, reprodukují se stejně rychle, ale podobnosti zde končí).

Tito parazité mají jiný vzhled, který lze zřetelně vidět na fotografii (blechy jsou malé a tmavé se zaobleným tělem a dlouhými nohami a typy vší hlavy, pubic a spodního prádla jsou průsvitné s krátkými končetinami). Dokonce i blechy vědí, jak skočit, ale vši neumí skákat. Nejdůležitějším rozdílem je však to, že se hmyz neprotíná v potravinářských zdrojích. Blechy mohou skočit na osobu, ale nemohou kousnout přes kůži, a proto se krmí lidskou krví. Všichni, naopak, krmit pouze lidskou krví a krev primátů, neusazují se na těle domácích zvířat.

Shrnutí: Hlavy hlavy, pubiků a spodního prádla se přenášejí pouze prostřednictvím úzkého kontaktu s infikovanými osobami nebo prostřednictvím běžných předmětů pro domácnost a osobní hygieny. Nevědí, jak skočit a jen se plazit. Skořápky jsou schopny kočky a psí blchy. Ale takové plazy nejsou přenášeny na lidi, přesněji, mohou skočit na osobu, ale nebudou žít na těle (okamžitě skočí na podlahu nebo na zvíře).

Za zmínku stojí: zvláštní nebezpečí jsou místa hromadného přetížení s vysokými nehygienickými podmínkami. Všude jsou tam přenášeny zvlášť rychle (na takových místech se mohou hlídat všude). Jakmile se lidské tělo začne rychle rozmnožovat, je důležité co nejdříve zjistit příznaky pedikulózy a zahájit léčbu. Budeme mluvit o příznaky napadení všemi a jak se zbavit hmyzu v následujících článcích.

Pro Více Informací O Suché Vlasy