logo

Jaký druh masti pomáhá psoriáze na hlavě

Při léčbě psoriázy v otevřených oblastech těla se používá široce používaná masť. Bolestné psoriatické plaky, které postihují pokožku hlavy, jsou v těžko dostupném místě pod vlasy. Obvykle psoriáza postihuje i vlasovou čáru a jde na čelo, do chrámů nebo na zadní část krku. Peeling, zarudnutí a vyčerpávající svědění způsobují pacientům spoustu nepohodlí. Léčba mastí je považována za účinnou a pomáhá dosáhnout dlouhodobé remise.

Tento článek uvádí nejoblíbenější masti a jejich vlastnosti v léčbě pokožky hlavy, pro další části těla, přečtěte si náš přehled 30 nejlepších mastí pro psoriázu.

Typy léků

Efektivní masti pro léčbu psoriázy na vlasy lze zakoupit v lékárně, objednat v certifikované on-line lékárně nebo v obchodě s lékařskou kosmetikou. Analýza cen ukazuje, že nákup velkých lékárenských řetězců nebo prostřednictvím internetu je levnější v průměru o 3-7%.

Salicylická masť

Levná lék, který se používá k léčbě pokožky hlavy. Lék je považován za populární u pacientů s psoriázou v akutní fázi. Maximální množství salicylové masti, které dospělý může bezpečně užívat, není větší než 10 ml denně. Ošetření se provádí podle průběhu, trvání průběhu a frekvence užívání je zvoleno dermatologem. Podle recenzí někteří pacienti mají potíže s vypraním masti, takže tento nástroj není vhodný pro všechny. Dermatologové tvrdí, že výsledek aplikace se objeví během 3 dnů a trvá nejméně jeden měsíc po ukončení léčby tímto lékem.

Pozor! Nástroj je schopen vyschnout pokožku a způsobit nadměrný odlup. Obvykle je salicyl předepsán na namáčení, látka se úspěšně vyrovná s bohatým exsudátem.

Naftaderm

Klasickou metodou léčby psoriázy je naftalanový olej, který byl po více než století používán k úspěšnému úlevu od onemocnění. Aby byla remise stabilní, potřebujete nejméně 2-3 týdny k užívání tohoto léku. Masti poskytují následující výsledky:

 • vysoce kvalitní anestezie;
 • rychlé odstranění zánětu;
 • odstranění svědění;
 • hojení ran a slz v kůži.

Recenzí říkají, že Naftaderm téměř okamžitě zmírňuje otravné nepohodlí a pocit napjatosti v oblasti poruchy psoriázy. Zmrzlý lék by měl být tenká, přímo na pokožce hlavy. Trhaná droga by neměla být, je absorbována samostatně. Za jakých podmínek může být psoriáza léčena přípravkem Naftaderm?

Děti používají přípravek Naftaderm kontraindikovaný. Neexistují žádné údaje o bezpečnosti léku v souvislosti s léčbou těhotných nebo kojících pacientů, takže léčba je prováděna po konzultaci s dermatologem a gynekologem.

Je to důležité! Po 4 týdnech užívání přípravku Naphtaderm musíte navštívit dermatologa a ujistit se, že léčba může pokračovat.

Dayvoneks

Hlavní účinnou látkou této masti je kalcipotriol. Konzistence léčiva je ideální pro léčbu pokožky hlavy, masti viskózní, dobře absorbovaná. Dermatologové často doporučují Dayvonex proti vulgární psoriáze, mohou se však léčit i další typy onemocnění. Několik aspektů užívání drog, které jsou užitečné pro naučení pacientů:

 1. Dejte pokožku hlavy pravidelně každý den. Ti, kteří se jednou týdně pokusí léčit plaky, nebudou úspěšní.
 2. Aktivní složka silně inhibuje rozdělení keratinocytů, pomáhá zmírnit stav.
 3. Kalcipotriol je ve svém chemickém složení podobný vitaminu D3 a má podobný terapeutický účinek.
 4. Trvalý průběh trvání je přibližně 2 měsíce, po kterém se zvyšuje pravděpodobnost nežádoucích účinků.
 5. Dayvonex eliminuje poranění psoriatické hlavy u dospělých a dětí od 6 let věku.

Děti mohou léčit své hlavy pouze poté, co jim pediatr a dermatolog schválí. Kdo nemůže léčit psoriázu Dayvoneksom:

 • trpí alergiemi na složky léku;
 • těhotné a kojící ženy;
 • pacienti s metabolizací vápníku;
 • lidé nad 65 let.

Dayvoneks nemusí spláchnout pokožku hlavy, je důležité spát, aby nedošlo k vymývání celého léku na polštáři.

Pozor! Získání léku na kůži obličeje je nežádoucí a na sliznici je nebezpečné.

Magnipsor

Základ léku - tukové mazivo. Dermatologové říkají, že ti pacienti, kteří dodržují dietu, dosahují pozitivních výsledků léčby Magnipsorem. Nutno odstranit z jídelníčku:

 • vejce;
 • červené ovoce a zelenina;
 • mléko a mléčné výrobky;
 • čokoláda;
 • cibule, koření a česnek;
 • citrusových plodů

Na pozadí takové síly bude Magnipsor pracovat po 1-3 aplikacích. Některá doporučení, která lékaři dávají:

 1. Dejte pokožku pokožky hlavy několikrát denně.
 2. Především by měla být léčivá kompozice aplikována na nejvíce bolestivé oblasti pokožky hlavy. Analgetický efekt masti rychle zmírní stav.
 3. Lék by měl jemně masírovat do pokožky hlavy, takže léky rychle pronikají do hlubokých vrstev dermis.
 4. V prvních dnech užívání může pacient po podání léku zaznamenat závažné svědění po dobu 5-10 sekund. Nejdůležitější není pokožka pokožka, taková reakce se považuje za normální.

Předpokládá se, že přípravek Magnipsor je účinnější jako monoterapie a je špatně kombinován s jinými léky. Kdo by neměl být léčen psoriázou Magnipsor:

 • děti do 7 let;
 • těhotné ženy;
 • kojících žen.

Nežádoucí účinky zahrnují subjektivní pocit tepla v místě aplikace drogy, nepříjemné svědění, načervenalé zduření vyrážky.

Tip! Pokud se takové příznaky vyskytnou, lék by měl být opláchnut skalpem a měl by být podán antihistaminikum.

Integrovaný přístup k léčbě psoriázy na hlavě

Léčba pod dohledem dermatologa vám umožňuje upravovat lékařský předpis reakcí, kterou tělo dodává. Zaručené účinné léky neexistují, protože psoriáza skalpu má z velké části individuální průběh. S integrovaným přístupem by měl lékař zvolit kombinace léků. Podle recenzí poskytuje použití následujících skupin léků stabilní výsledek a remisii:

 1. Keratolytické masti: sírový, sírový salicyl, ortuť-salicyl, ichtyol, dehet, resorcinol. 2-3 masti mohou být užívány současně, pokud jsou schváleny lékařem.
 2. Glukokortikoidní masti. Cílový účinek hormonálních mastí rychle léčí kůži. Vynikající recenze obsahují léky jako Belosalik nebo Beloderm. Odstranění psoriázy na pokožce hlavy vyžaduje krátký průběh, který je přísně pod kontrolou dermatologa. K léčbě onemocnění kůže tak silnými nástroji nemůže být sama.
 3. Vitamín D a dithranolové krémy, šampony, dehtové mýdlo. Jedná se o relativně levnou lékařskou kosmetiku, která téměř vždy doplňuje léčbu mastí. Potírejte pokožku po umytí hlavy.

Kromě léků může být psoriáza ošetřena domácími mastimi, přípravky na bázi léčivých rostlin, dehet, tuky nebo mořské řasy.

Jednoduché a efektivní domácí recepty

Vysoce kvalitní suroviny pro domácí léky na psoriázu pokožky hlavy mohou být zakoupeny v lékárnách levně. Pacienti z rekonvalescence říkají, že následující léčba přináší dobré výsledky:

 1. Vezměte jednu pětilitrovou obálku zubatých větví a hoříte. Nechte popel, promíchejte s vazelínou. Aplikujte směs na kůži. Udržujte masti v chladničce.
 2. Smíchejte vaječnou bílou s vazelínou, přidejte asi 250 g mastnoty, asi 20 g medu z lipy a asi 20 g suchého rostlinného rostliny. Aplikujte okamžitě po přípravě přípravku, neuchovávejte dlouho.
 3. Stlačte šťávu Kalanchoe (asi 10 ml), promíchejte sklenicí medu, přidejte 30 g eukalyptového oleje. Prostředky lze ukládat pouze v chladničce maximálně 1 týden.
 4. Modrá jíl (prodávaný v lékárně) smíchaný s vodou, konzistence kompozice by měla být silná, jako zakysaná smetana. Přidejte 50 g dehtu (nejlepší ze všech břízy) a asi 50 kusů drcených tablet Ascorutinu. Tento lék stojí za penny a prodává se v každé lékárně. Masť dokonale snižuje svědění a podráždění psoriázy pokožky hlavy, nezpůsobuje závislost nebo alergie.

Z takové léčby nebude žádný výsledek, žádný odborník nemůže předvídat. Výhodou tradičních metod je, že jsou nenákladné a náklady na experiment na peněžence nejsou přesně zasaženy. Dermatologové potvrzují, že dietou je možné dosáhnout zlepšení pomocí populárních metod. Ale s těžkou psoriázou, zvláště s erytémem, nemá smysl rozmazávat vaši hlavu, musíte přejít na systémové léky. Léčba psoriázy je zapotřebí injekcemi nebo tabletami, pokud použití vnějších prostředků nedosahuje výsledky během 3 až 6 měsíců. Složky, které tvoří lidové léky, jsou obsaženy v konvenčních mascích pro psoriázu pokožky hlavy. Jediným rozdílem je cena a biologická dostupnost.

Pokud zjistíte chybu, vyberte fragment textu a stiskněte Ctrl + Enter.

Bude nám velmi vděčné, pokud ohodnotíte a sdílíte je v sociálních sítích.

Psoriáza na hlavě

Psoriáza se týká neinfekčních dermatologických onemocnění s chronickým průběhem. Patologie má opakující se povahu a projevuje se ve formě lézí pokožky.

Psoriáza na pokožce hlavy je nejčastější formou této nemoci. Klinickými příznaky patologie jsou červené šupinaté skvrny pokrývající pokožku hlavy, záněty a svědění.

Psoriáza na hlavě nepředstavuje významnou hrozbu pro zdraví, ale často vyvolává vývoj psychologických komplexů a dokonce způsobuje sociální izolaci kvůli neestetickému vzhledu pacientů. Koneckonců tato část těla je vždy viditelná a není možné zakrýt neatraktivní kůry od ostatních. Nemoc může nastat u lidí jakékoli věkové skupiny, ale je častější u mladých lidí.

Příčiny nemoci

Co způsobuje tuto patologii? Příčina některého z jeho typů, včetně psoriázy pokožky hlavy, se stává porušení normálního průběhu metabolických procesů. Vzhledem k tomu, že onemocnění nepatří k infekčním chorobám, jejich přenos není možný v domácnosti nebo vzduchem. Psoriáza je v podstatě důsledkem nedostatečné reakce těla na vnější stimuly, vyjádřené formou nadměrného růstu a rychlého rozdělení buněk horní vrstvy pokožky hlavy. Takže normální doba cyklu dělení buněk, jejich obnovení je přibližně 25 dní. Psoriáza způsobuje zrychlení procesu, v důsledku toho se doba cyklu sníží na 5 dní. Výsledkem je vrstvení nových buněk na staré, které prostě nemají čas odlupovat, stejně jako vytváření oblastí zánětu, tuberkul, růžovo-bílých uzlů, pokrytých nahoře velkými šupinami epitelu. Časem se spojují, což vede k velkým červeným skvrnám. Zpravidla se chrupavky na hlavě neovlivňují růst vlasů a nevedou k vypadávání vlasů.

Specifické příčiny lupénky na hlavě ještě nejsou zcela identifikovány. Dnes existuje několik teorií původu. Podle jednoho z nejpopulárnějších existují dva typy onemocnění:

 1. První se rozvíjí v důsledku poruch dědičného imunitního systému. Tento formulář se objevuje hlavně až do 25 let.
 2. Symptomy psoriázy druhého typu se vyskytují ve středním věku - přibližně od 37 do 40 let. Tato forma je mnohem častěji postihuje nehtovou desku, klouby, mnohem méně často - pokožku hlavy.

Zástupci jiné teorie tvrdí, že onemocnění se může vyvíjet výhradně kvůli zhoršenému fungování imunitního systému kvůli vlivu různých faktorů:

 • stres;
 • podvýživa;
 • infekční nemoci;
 • chladné klima;
 • užívání alkoholických nápojů.

Je dobře známo, že alkoholické nápoje zhoršují průběh psoriázy.

Závažnost této nemoci je ovlivněna také použitím určitých produktů: octa, čokolády, pepře. Podle této teorie je psoriáza považována za systémovou chorobu. To znamená, že v důsledku vážných poruch ve fungování imunitního systému se patologický proces ze skalpu může rozšířit do vnitřních orgánů nebo tkání, což vede k psoriatické artritidě.

Zástupci všech existujících teorií se dnes shodují na jedné věce: psoriáza je multifaktoriální onemocnění a její vývoj je spojen s mnoha důvody. Nejčastější z nich jsou:

 • porušení metabolických procesů;
 • endokrinní poruchy;
 • imunologické změny;
 • přítomnost ložisek zánětu v těle;
 • infekční nemoci;
 • změna hormonálního stavu - tato příčina je relevantní v dospívání, během těhotenství a na počátku menopauzy;
 • zranění, která vedou k porušení kůže hlavy;
 • nemoci trávicího traktu;
 • nervové napětí;
 • stresující státy;
 • dlouhodobé vystavení nachlazení na pokožce;
 • vystavení toxickým látkám;
 • příjem léků;
 • špatné návyky.

Lokalizace lézí na hlavě

Psoriáza na pokožce hlavy je nejčastější formou onemocnění. Vyskytuje se ve více než 60% případů. Při absenci léčby se patologie často stává vážnějšími formami. Psoriatické léze jsou lokalizovány především v následujících oblastech:

 • kůže nad ušima, za nimi, ušní lalůčky;
 • čelo, okcipitální část;
 • zadní část krku;
 • rozdělit chlupatou část.

Formy onemocnění

Jak vypadá tato nepříjemná nemoc, závisí na konkrétní fázi patologického procesu. Psoriáza se vyskytuje ve dvou formách:

 • světlo - jeho hlavním projevem je vzhled malých jediných lézí na hlavě, pokrytých tenkými šupinami malé velikosti;
 • závažné - psoriáza postihuje skalp úplně, velikost váhy je mnohem větší a jsou mnohem hustší než s mírným onemocněním.

Etapy

Během patologie existuje několik fází:

 1. Progresivní, během něhož se objevují nové prvky a již existující erupce se šíří do periferie (tzv. Fenomén Kebnera).
 2. Stacionární - během této fáze se neobjevují žádné nové patologické prvky, ale staré nezmizí.
 3. Regresivní, kdy dochází k postupnému vymizení příznaků psoriázy hlavy a erupce jsou nahrazeny místy bez pigmentu.

V závislosti na období se projevy choroby vyrábějí na podzim, v intersezonální a letní podobě.

Symptomy psoriázy na hlavě

Počáteční příznaky psoriázy na hlavě jsou psoriatické léze. Zpočátku se vyrážka objevuje jako růžová papule, je zaoblená, nahoře pokryté malými šupinami. Charakteristickým znakem takových papulí je periferní růst, doprovázený tvorbou plaků.

 1. V rané fázi onemocnění nejsou vyskytovány žádné výrazné klinické příznaky. Většina pacientů nevykazuje žádné stížnosti.
 2. Vývoj patologie vede ke vzniku jemného odlupování, které je doprovázeno svěděním a podrážděním pokožky.
 3. Další stupeň je charakterizován přidáním zánětlivého procesu, zvýšeným svěděním a podrážděním.
 4. Broušení pokožky způsobuje malé trhliny, odřeniny, rány.
 5. Další progrese patologického procesu vede k nahrazení odlupování velkými pláty, zesílení a hrubnutí pokožky.
 6. Typickým příznakem psoriázy je peeling epiteliálních buněk na pokožce hlavy a tvorba bělavých lupů.
 7. Časem se stupnice zvětšují, zahušťují a začínají připomínat bílé vločky.
 8. Kůže je pokryta velkými červenými šupinatými plaky, pozoruje se zvýšení svědění. Při pokožce a podráždění pokožky poškozuje pokožku a dráždí ji, což způsobuje zhoršení procesu a další progresi onemocnění.
 9. Výrazně klesá pružnost pokožky, a proto je snadno poraněná.
 10. Další progrese psoriázy se projevuje výraznějšími příznaky: aktivní exfoliací nárazů a plaků vytvořených na hlavě s výskytem šedivých šupin, které postupně pokrývají celou pokožku pod vlasy.
 11. Nedostatečná léčba vede k rozšíření procesu nad vlasovou čáru.

Symptomy onemocnění u dětí


Manifestace onemocnění na hlavě dítěte se do jisté míry liší od příznaků u dospělých. Psoriáza v dětství probíhá v následujícím pořadí:

 • znatelné zarudnutí pokožky;
 • mokré změkčení pokožky (macerace);
 • začátek odlupování váhy;
 • akumulace váhy na určitých místech.

U dětí mladší věkové skupiny se patologie podobá vzniku vyrážky plenky. Má dlouhou cestu a je obtížné léčit.

Diagnostické metody

Aby bylo možné předepsat správný průběh léčby, je nutná především diagnóza.

 1. Počáteční diagnóza psoriázy na hlavě je založena na:
  • dotazování pacienta, jeho stížnosti na svědění, peeling kůže;
  • externí vyšetření, které odhalilo charakteristickou vyrážku, přítomnost váhy apod.;
  • anamnéza.
 2. Důležitým bodem diagnózy je identifikace specifických symptomů, které jsou charakteristické pro všechny formy psoriázy, včetně lokalizace na pokožce hlavy. Tyto příznaky se nazývají psoriatická triáda. Obsahuje:
  • Symptom stearických skvrn: po zrání se na povrchu papulek získá bílý odstín, začíná oddělení stearových váček.
  • Fenomén konečného filmu: v důsledku odstranění váhy z oblastí lokalizace lézí se povrch kůže stane lesklým a červeně.
  • Symptom Auspittsa. Jiné názvy: příznak krve rosy, bodové krvácení, Polotebnova. Škrábání postižených oblastí (po vzhledu stearové barvy a konečného filmu) vede k bodovému krvácení.
 3. Diagnostika se provádí také na základě fenoménu Koebner - výskytu charakteristické vyrážky na pokožce hlavy přibližně 10-15 dnů po nástupu onemocnění.
 4. Nástup stupně regrese psoriázy je diagnostikován na základě jiného příznaku, který se nazývá Voronovův příznak - vzhled světlého prstence kolem papulek na hlavě.
 5. Pro objasnění provedené diagnózy:
  • mikroskopické vyšetření kožních šupinek;
  • kožní biopsie - určená pro účely histologického vyšetření.

Za přítomnosti psoriázy jsou zjištěny:

 • hyperkeratóza;
 • ostrý ztenčení nebo nepřítomnost zrnité vrstvy dermis;
 • otok pichlavé kůže;
 • přítomnost ložisek nahromadění neutrofilních granulocytů, jejichž nárůst vede k migraci zaostření pod stratum corneum, po němž následuje tvorba mikroabscessů.

Léčba onemocnění

K léčbě psoriázy na pokožce hlavy se používá řada opatření, včetně:

 • obecná terapie;
 • místní léčba;
 • fyzioterapie;
 • Lázeňská léčba.

Obecná terapie

Podstata obecné léčby psoriázy hlavy spočívá v předepisování následujících léků:

 • sedativa;
 • hyposensitizing;
 • antihistaminika;
 • prostředky nespecifické imunoterapie: pyrogenní, ATP, aloe, atd.;
 • komplexy vitamínů;
 • imunomodulátory: dekaris, taktivin, splenin, methyluracil, leucadin;
 • aromatické retinoidy - etretinát, acitretin;
 • cytostatika;
 • kortikosteroidy;
 • hemodezový roztok pro intravenózní odkapávání;
 • kalcifikovaná autologní krev.

Zahrnutí léčby kortikosteroidy a cytostatika je vhodné v případě závažného průběhu psoriázy a významné závažnosti příznaků na pokožce hlavy. Musí být aplikovány velmi pečlivě: takové prostředky mohou vyvolat zhoršení průběhu onemocnění.

Léčba psoriázy antibiotiky je možná pouze v případě, že dojde k infekční lézi pokožky hlavy.

Drogy a léky pro místní léčbu

Léky

Z léků používaných k léčbě lokálních projevů psoriázy

 • keratoplastické masti: ichtyol, sírový dehet, naftalen, salicyl;
 • glukokortikoidní masti - jsou předepsány pouze v případě závažného onemocnění.

Účinným prostředkem lokální léčby je Solkoderm. Přípravek obsahuje koncentrované kyseliny. Solkoderm se vyrábí ve formě roztoku, který má léčit postižené oblasti pokožky hlavy.

Psychotropní léky

Je samozřejmě nemožné léčit psoriázu na samotné hlavě pomocí této skupiny léků. Psychotropní léky se používají k:

 • omezit nebo eliminovat souběžné onemocnění deprese, zvýšenou úzkost, sociální fóbii;
 • zvýšit odolnost pacienta před stresem;
 • snížit frekvenci a závažnost exacerbací onemocnění na pozadí nervového napětí;
 • zlepšit kvalitu spánku;
 • snižuje svědění (označuje léky, které mají další antihistaminový účinek).

Pro psoriázu se používají následující léčebné prostředky:

 • antidepresiva;
 • anxiolytika;
 • stabilizátory nálady;
 • antipsychotika.

Použití těchto léčiv pro léčbu psoriázy je spojeno s určitým rizikem exacerbace onemocnění, včetně vysoké pravděpodobnosti vývoje podmínek, které nejsou inhibovány konvenčními léky pro psoriázu. Zejména se to týká serotonergních antidepresiv (fluoxetin, paroxetin). Antipsychotika často vyvolávají zvýšení množství růstového hormonu a prolaktinu v krvi, což vede k větší závažnosti symptomů psoriázy.

Šampon

Je možné vyléčit psoriázu na hlavě šampony? Spravedlivé je, že použití velmi účinného šamponu nestačí. Použití speciálních léčebných prostředků v komplexní terapii je však předpokladem úspěchu léčby. Jako terapeutické látky se osvědčily:

 • Friderm Tar;
 • Friederm Zinc;
 • Neutrogena T / Gel;
 • T / Sal;
 • Tegrin;
 • Aloe vera.

Na pokožce hlavy může být psoriáza ošetřena těmito typy šamponů:

 • : Algopix, Lush, Tana, "911", Tvarový šampon Tjarscampo, Alphosyl;
 • Ketokonazolové šampony: Ketozoral, Nizoral, Perhohot. Sebosol;
 • děti: Neutral-Baby, Hipp, Johnsonovo dítě, Peanut, Me a Mama.

Fyzioterapie a další léčby

Pro léčbu psoriázy na hlavě se užívají následující opatření:

 • Terapie PUVA;
 • ultrafialové ozařování;
 • hydroterapie;
 • erbium laser ozáření;
 • hemosorpce;
 • výměna plazmy.

Lázeňská léčba

Průběh léčby sanatorií v Krymu, Pyatigorsku a Soči pomáhá snižovat četnost relapsů a dosáhnout dlouhodobé remise. Během pobytu v nemocnicích se musíte věnovat následujícím postupům:

Tipy pro tradiční medicínu

Jak vyléčit psoriázu na hlavě pomocí lidových receptů? Jako nezávislé prostředky nejsou dostatečně účinné. Ale další použití domácí receptů na léčbu psoriázy na pokožce hlavy je docela efektivní.

Recept 1

300 gramů rostlinného bonbónu, vytlačte šťávu z výsledné hmoty. Přidejte do něj 30 ml suchého červeného vína. Navlhčete postiženou pokožku hlavy touto směsí. Nechejte po dobu nejméně 15 minut a poté důkladně opláchněte.

Recept 2

Namažte infuzí manganu ze skalpového alkoholu. Chcete-li připravit čtvrtinu šálku suché trávy, nalijte ½ litru alkoholu a nechte na několik hodin. Tento lidový lék na psoriázu má silný účinek a může způsobit podráždění kůže. Pokud se objeví nepříjemné pocity, je třeba je vypláchnout neutrálním činidlem a opláchnout heřmánkovým extraktem.

Recept 3


Tinktura připravená na základě mladých košů slunečnice má výrazný protizánětlivý účinek a zabraňuje dalšímu množení bakterií. Následující lék doporučený lidovou medicínou je vhodný pro léčbu psoriázy, doprovázený infekční lézí v oblastech pokožky hlavy.

Dvě koše slunečnice by měly být důkladně promyty, jemně nakrájeny a nasyceny asi 100 ml bílého vína. Uzavřete nádobí víčkem a nechte 48 hodin a potom stlačte džus. Mělo by se používat jako komprese. Doporučuje se také jednoduše namazat kůži slunečnicovou tinkturou.

Recept 4

Smíchejte lehké ropové vazivo nebo mastnotu (300 g) se dvěma kuřecími bílkovinami, přidejte lžíci medu z lipy a lžíci rostlinného rostlinného bujónu, který je nabitý práškem. Mazat mast s postiženou kůží.

Recept 5

Psoriáza na hlavě může být vyléčena pomocí stonků divokých růží doma. Sušené větve musí být spáleny, popel se shromažďuje v čisté nádobě, smíchá se se stejným množstvím vazelíny a používá se jako masť. Zpravidla s každodenní aplikací se efekt objeví během týdne. Vzhledem k tomu, že takový nástroj vede k rychlé kontaminaci vlasů, doporučuje se, aby byly každý den umývány dehtovým mýdlem nebo speciálním lékařským šamponem.

Recept 6

Léčba pomocí lidových léků také zahrnuje použití infuzí a odvarů pro vnitřní použití.

Jedním z účinných receptů na psoriázu na hlavě je extrakt z bource elderberry. Je nutné ho použít pro 1/2 šálku (nejlépe po jídle - asi hodinu). Připravte nástroj následujícím způsobem: nalijte lžíci starších květů 450 ml vroucí vody, trvají půl hodiny.

Recept 7

Následující sbírka doporučená lidovou medicínou je docela účinná při léčbě psoriázy hlavy:

 • root devyasila;
 • černé květy;
 • listy z brusinky;
 • přeslička (tráva);
 • kalamusový kořen;
 • Třezalku tečkovanou;
 • celandinu

Všechny složky jsou smíchány ve stejných poměrech. Dezertní lžička směsi se vaří 250 ml vody. Potřebujete ½ šálku.

Recept 8

Smíchejte lžíci medového včelu s vejcem a malým množstvím dětského šamponu. Aplikujte na postiženou oblast, nechte na čtvrt hodiny, opláchněte.

Olejové zpracování

Výborný domácí lék na psoriázu hlavy je olejový kompres. Nejlepší výsledek lze dosáhnout použitím šamponu. Zkomprimujte pomocí zahřáté směsi rostlinných olejů - arašídů a oliv. Výrobek je jemně vtírán do pokožky masážními pohyby, na sobě má sprchový uzávěr. Procedura se nejlépe provádí večer a ráno si umyjte vlasy. Olej je snadno odstraněn pomocí roztoku jablečného octa, glykolthimolinu nebo listerinu (asi čtvrt šálku na ½ litru vody).

Tepelné zpracování oleje

V případě psoriázy na hlavě se také doporučuje směs oleje pro tepelnou úpravu. Chcete-li jej držet, potřebujete tepelný uzávěr.

 1. Pečlivě umyjte vlasy šamponem (lékařský nebo dětinský).
 2. Jemně vyčistěte ručníkem.
 3. Ponořte špičku prstů do předem připravené směsi olivových a arašídových olejů a protřepte postižené oblasti.
 4. Nastavte termočlánek na režim teploty média a vložte ho na hlavu. Doba trvání procedury je 20 minut.
 5. Odstraňte uzávěr, jemně opláchněte vlasy speciální šamponem psoriázy.
 6. Pro optimální účinek opláchněte slabým roztokem octa nebo citronu, masírujte a nechte 5 minut.
 7. Opláchněte čistou vodou.

Glykothimolin, lavoris, listerin lze jednoduše pravidelně otírat do pokožky hlavy během exacerbace příznaků psoriázy, se zvýšeným odlupováním, podrážděním nebo svěděním.

Pravidla péče o vlasy

S psoriázou hlavy vlasy potřebují zvláštní péči. Dodržování základních pravidel ve spojení s nezbytnými opatřeními k léčbě onemocnění pomůže dosáhnout výrazného zlepšení stavu pokožky.

 1. Hlava by měla být omyta doporučenými šampony.
 2. Používejte pouze přírodní hřeben ze štětin.
 3. Denně provádějte zpracování hygienických výrobků dezinfekčním roztokem.
 4. Chraňte vlasy jemně, velmi opatrně, a vyhněte se poškození desek.
 5. Pokud je to možné, zřídka používejte vysoušeč vlasů. Zapněte jej v režimu s vysokou teplotou a držte jej ve vzdálenosti 30 cm od hlavy.
 6. Vyvarujte se postupům, které mohou způsobit poranění psoriatické kůže a vyrážky. Nepoužívejte kolečka, kuželky.
 7. V závažných případech onemocnění je lepší provést krátký účes, protože časté používání masti, krémů silně znečišťuje vlasy a musí se denně vypláchnout.
 8. V případě psoriázy, komplexních účesů by se mělo zabránit stylingu a pokud je to možné, méně pravděpodobné, že by byly vlasy přilepeny gumičkou.

Prevence

Preventivní opatření k prevenci recidivy onemocnění při psoriázě zahrnují:

 • osobní hygiena.
 • odvykání kouření;
 • vyloučení alkoholických nápojů;
 • prevence stresových situací;
 • přiměřenost práce a odpočinku;
 • užívání vitaminů;
 • dodržování zvláštní stravy.

Dieta pro psoriázu je velmi důležitá. Je nutné:

 • omezit množství tuku, sacharidů, cukru;
 • vzdát smažení;
 • vyloučit koření, koření, okurky, konzervy, koření - vše, co má dráždivý účinek na žaludek a střevní sliznici a vede k ucpání těla.

Efektivní mast pro psoriázu na hlavě

Masti a krém pro psoriázu na hlavě se vybírá v závislosti na závažnosti patologie a závažnosti vyrážky, přítomnosti exsudativního komponentu.

Ve většině případů je obtížné předem předpovědět, jak kůže reaguje na její použití, závisí to na individuálních charakteristikách pacienta.

Účel jmenování masti

Psoriáza pokožky hlavy je charakterizována vzhledu plaků, jejichž povrch je pokryt hustou vrstvou mrtvých váhy. Takové prvky se spojí mezi sebou a pak je celá hlava pokryta kůrou. Pro léčení psoriázy se zvolí systémové léky, ale bez masti bude jejich terapeutický účinek neúplný.

Vyžaduje se použití externích prostředků:

 • ke snížení zánětlivé odpovědi;
 • k urychlení resorpce vzniklých plaků;
 • pro zmírnění nepohodlí - ošetřujícího lékaře a pocitu pálení;
 • aby se zabránilo šíření psoriatických prvků po celé ploše hlavy.

Jak vyléčit psoriázu na hlavě - vysvětlí ošetřující lékař. Je obtížné zvolit účinnou masti sami a je třeba vzít v úvahu, že některé externí látky jsou v určitém stadiu onemocnění kontraindikovány.

Masti a krémy používané při lupénce jsou rozděleny na hormonální a nehormonální. Léčba v počáteční fázi onemocnění začíná užíváním léků, které neobsahují hormony.

Takové nástroje odstraňují svědění a loupání, chrání pokožku před negativními vnějšími vlivy a vedou k opačnému vývoji plaků.

Hormonální přípravky pro vnější použití mají vysoký terapeutický účinek. Po několika dnech použití redukují otoky kůže, zpomalují plaky a téměř eliminují nepohodlí.

Přiřazujte masti hormonům v pokročilých případech psoriázy na hlavě. To je způsobeno tím, že glukokortikosteroidy s prodlouženým a častým užíváním vedou k závislostem a způsobují vážné komplikace.

Jak si vybrat masť

Masť je zvolena pro psoriázu pokožky hlavy pouze lékařem po vyšetření a v kombinaci se systémovými prostředky nebo fyzioterapeutickými postupy. Lékař může doporučit použití několika externích léků, výběr by měl vzít v úvahu následující doporučení:

 • Okamžitě začněte léčbu psoriázy na hlavě antibakteriálními a hormonálními vnějšími činidly není za to. Kůže rychle zvykne na aktivní složku, a proto ji často přestane reagovat.
 • Externí léčba je zvolena, jakmile se na hlavě objeví první psoriatické změny. V této fázi masti a krémy, které mají antiseptické, změkčující a odlupující účinky, často zastavují progresi onemocnění.
 • Psoriáza na hlavě není léčena současně s několika léky s lokálními účinky. Pokud se najednou použije několik činidel, je možná alergická reakce a bude obtížné pochopit, který lék pomáhá.
 • Nemůžete získat masti, která radí ostatním pacientům s psoriázou. Rozsah zesílení u každého pacienta se vyvíjí jinak, a proto režimy předepsané lékařem nemohou být stejné.
 • Pokud dříve užívaná droga s úspěchem přestala pomáhat, pak je nutné stanovit zhoršující faktor. Často symptomy onemocnění nezmizí, pokud je alergický přípravek přítomen ve stravě nebo je-li použita nevhodná kosmetika pro péči o vlasy. Odstranění těchto příčin choroby zlepšuje kvalitu lokální léčby.
 • Složky jakékoli antipsoriatické masti budou lépe pronikat do pokožky, pokud je kůže předem odpařena. Není nutné umyt vlasy pokaždé. Stačí, abyste zabalili hlavu ručníkem namočeným v horké vodě půl hodiny před použitím.

Místní léčba psoriázy na hlavě by měla být použita nejen v akutní fázi onemocnění. Zvedněte mast a s preventivním účinkem změkčují pokožku, zabraňují podráždění a chrání před negativními účinky vnějšího prostředí.

Nehormonální masť

Masti bez hormonů se užívají v počáteční fázi psoriázy na hlavě bezprostředně po vzniku prvních změn. Tyto nástroje nejsou návykové, nevedou k atrofii kůže, neovlivňují fungování vnitřních orgánů.

Tyto léky mají nevýhody, z nichž hlavní je pomalý vývoj terapeutického účinku, většina pacientů vykazuje pozitivní trend po 7-10 dnech užívání nehormonálních léků.

Salicylická masť

Látka má protizánětlivý a antimikrobiální účinek. U psoriázy je také hodnocena keratolytická vlastnost kyseliny salicylové - schopnost zničit mrtvé kožní váhy.

V aktivní fázi psoriázy se používá 2% salicylové masti. Dávejte předem vařené plakety, takže postup se nejlépe provádí po sprchování nebo vanu. Při akutním zánětu je frekvence aplikace dvakrát denně, pak můžete přejít na jedno použití drogy.

Pokud aplikujete psoriatické prvky se salicylovou masti, měli byste se připravit na to, že ložní prádlo bude znehodnoceno - liniment má tukovou základnu. Trvání používání lokálních léků kyselinou salicylovou není delší než jeden měsíc, po kterém se provede dvoutýdenní přestávka.

Zinkovou masti

Zinkovou pastu nebo jinou masti má výrazné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Použití léku při psoriáze vede ke snížení nepohodlí, zlepšuje regeneraci tkáně, normalizuje mazové žlázy.

Aplikujte pastu na hlavu by měla být několikrát za den po předvaření plaků. V prvních dnech exacerbace onemocnění je žádoucí, aby složky léku byly na povrchu plaků několik hodin, takže pasta se používá před spaním.

Pro psoriázu na hlavě je často používána Lassarova pasta - směs zinkové pasty se salicylovou masti. Dvě aktivní složky zlepšují vzájemné působení, díky čemuž se zrychluje opačný vývoj psoriatických elementů.

Masti na bázi dehtu

Birch dehet je přirozený lék vybavený keratolytickými, antiseptickými, antiparazitickými, protizánětlivými vlastnostmi. Na bázi dehtu vzniklo několik masti používaných při lupénce.

Jejich použití snižuje svědění a podráždění, urychluje hojení kůže, změkčuje plaky a zabraňuje vzniku patogenů v ráně.

Psoriáza pokožky hlavy je ošetřena mastí: Anthraminic, Antrasulfonic, Colloidin. Abyste rozmazali kůži těchto léků, můžete se rozhodnout sami, ale pouze léčba začíná zpracováním malého prostoru, protože dehet někdy způsobuje alergickou reakci.

Přípravky s dehtem mají vysokou antipsoriatickou aktivitu, ale zřídka se používají. A to je dáno především jejich specifickým zápachem, které je obtížné odstranit, dokonce i po šamponování. Nicméně, někteří lidé mají rád přírodní vůně dehtu a preferují tuto zdravou vůni pro chemické vůně.

Mastná mast

Léčivé tuky zjemňují povrchovou vrstvu pokožky, aktivují biochemické reakce, čímž urychlují obnovu buněk. Mazivo navíc pomáhá snižovat bolest, snižuje svědění a zánětlivou odezvu.

Pro psoriázu doporučují dermatologové používat masti Kartalin na chlupatou část pokožky. Kromě tuku obsahuje i rostlinné výtažky. Po aplikaci byste neměli umyt hlavu po dobu 12 hodin; užívejte lék jednou denně.

Akrylátový krém na psoriázu se správným používáním vede k úplnému vymizení psoriatických prvků, po jeho použití na kůži nezůstávají pigmentované skvrny. Vysoká účinnost při léčbě šupinovité deprivace se liší léky Antipsor, Antipsoriasis, Magnipsor.

Olej na bázi mastí

Externí produkty, které obsahují naftalen, odlupují mrtvé kožní částice, aktivují růstovou zónu epitelu, vedou k resorpci plaků. K mastům obsahujícím olej patří Naftalan, Psori-naft, Dermo-naft. Jejich použití minimalizuje nepohodlí, zvyšuje lokální imunitu.

Lékaři doporučují použití lokálních látek s naftalanem v lůžkovém stádiu onemocnění, tj. V době, kdy dochází k akutnímu období onemocnění.

Masť s vitamíny

Vitamíny, které jsou součástí vnějších prostředků psoriázy, zlepšují metabolické procesy a vyživují kožní buňky. Dayvonex masť obsahuje analog vitaminu D3, pod vlivem složek léku, mrtvé částice z povrchu plaků jsou lépe odlupovány, aktivita T-lymfocytů klesá. Dayvoneks pro léčbu psoriázy se aplikuje až po 18 letech.

Kalcipotriolová masť inhibuje buněčné dělení, postupně vede k hojení psoriatických elementů. Přípravek Videstim obsahuje retinol, který aktivuje metabolické procesy a urychluje hojení kůže. Tento lék je předepsán po akutním procesu.

U psoriázy hlavy se léčba masti provádí postupně. Za prvé, nezbytné prostředky ke snížení zánětlivého procesu a mají keratolytický účinek.

Po podání aktivní fáze se přípravky používají k regeneraci tkání. Ve fázi remise musíte neustále užívat krémy, které změkčují pokožku hlavy a zabraňují podráždění.

Hormonální masti

Hormonální lék na psoriázu na hlavě předepisuje pouze lékař. Masť s glukokortikosteroidy pro několik aplikací výrazně snižuje svědění a podráždění, pod jejich vlivem se zastaví vývoj plaků a postupně zmizí. Ale prostředky s hormony se používají pouze podle přísných indikací.

Hormonální externí činidla jsou rozdělena do čtyř skupin podle jejich síly. První skupinou jsou masti prednizolonu a hydrokortizonu, které jsou charakterizovány slabým protizánětlivým účinkem, ale jejich použití se neprojevuje.

Silným terapeutickým účinkem je odlišná masť Cloveit, Dermoveit, jsou předepsány v extrémních případech a po dobu nepřesahující 5 dní. Externí přípravky s hormony nepoužívají déle než 14 dní, mnohokrát jejich aplikace - až třikrát denně.

Prodloužení průběhu léčby nebo zvýšení frekvence užívání vede k atrofii kůže a může způsobit systémové poruchy. Prostředky na bázi glukokortikosteroidů uvolňují akutní projevy psoriázy a pak jsou léčeny jinými léky.

Psoriáza skalpu je patologie, která vede nejen k fyzickému utrpení. Tvorba nevzhledných plátů a krešťů na hlavě způsobuje vnitřní nepohodlí a často nutí člověka, aby vedl oddlučný život.

Správně zvolená masť a použití antipsoriatických šamponů pomáhají rychle odstranit kožní defekty a zabránit exacerbaci onemocnění.

Nejlepší masti a krémy pro psoriázu pokožky hlavy

Stává se to, že na základě určitých faktorů se na vlasy objeví psoriáza, což je doprovázeno tvorbou ohnisek mrtvých kůží připomínajících parafinový film. Choroba je doprovázena svěděním a zarudnutím dermis pokožky hlavy. Jak být v tomto případě? Je možné lokálně léčit onemocnění pomocí speciálních krémů a masti na psoriázu? V této chvíli to zjistíme a také vám pomůžeme najít masti, která je pro každý případ nejvhodnější.

Co by měla být masti na psoriázu

Povaha psoriázy nebyla plně studována lékařem. Odborníci nemohou dospět k jednoznačné odpovědi, která vyvolává vývoj onemocnění.

Mezi tyto důvody patří:

 • hormonální změny (zejména v mladém věku a během těhotenství);
 • autoimunní poruchy spojené s přenosem závažných infekčních onemocnění;
 • stálý stres a nervové šoky;
 • vývoj houby na pokožce hlavy;
 • porušení metabolických procesů;
 • genetická predispozice;
 • nezdravá strava, zejména tuhé diety;
 • a některé další faktory.

Proto odstranění původního zdroje pomůže navždy zbavit se nemoci. Ale k čištění pokožky hlavy, uvolnění zánětu nebo překonání houby stačí použít speciální gely, masti a krémy, které se vtírají do dermis vlasů.

Zajímavé je, že rozdělení běžných buněk trvá 28-30 dní. S psoriázou imunitní systém vnímá buňky jako cizí, takže jejich zrychlená regenerace nastane - za 4-5 dní. Vzhledem k silnému vrstvení v určitých oblastech, zejména na pokožce hlavy, se vytvářejí pláty - některé ohniska, na kterých je kůže velmi hrubá a šupinovitá.

K dnešnímu dni v lékárnách země bojují proti lupénce, existují dvě možnosti pro kosmetiku:

 • Nehormonální, jejichž aktivními složkami jsou rostlinné výtažky, zinek, salicylová kyselina a kyselina boritá, síra. Tyto nástroje jsou vhodné pro ty, kteří v počáteční fázi pozorovali změny psoriatické kůže hlavy. Díky své neškodné kompozici jsou téměř všechny typy takových kosmetických přípravků vhodné pro těhotné ženy, kojící matky, malé děti a osoby se závažnými jaterními a ledvinovými nemocemi.
 • Hormonální léky. Tyto suspenze jsou mnohem rychlejší než jejich přírodní prekurzory, aby zmírňovaly onemocnění (během několika týdnů). Ale, bohužel, mnoho může způsobit alergické reakce a jejich výsledky kontraindikací jsou působivé.

Proto je lepší svěřit výběr prostředků pro lokální terapii psoriázy dermatologovi nebo tricholovi. Vysoce specializovaní lékaři budou předepisovat doručení několika testů, stanovit stupeň onemocnění a zvolit ty nejlepší a účinné drogy, jejichž aktivní složky nebudou konfrontovat mezi sebou a vaším tělem.

Složení pasty a mastí hormonálních léků zahrnuje triamycinolon, jehož síla je zaměřena na eliminaci zánětu a svědění, flumethason, který bojuje proti alergickým projevům, clobetasol, betamethason a mnoho dalších složek antibakteriálního účinku. Díky chemikáliím syntetizovaným v chemickém průmyslu po 3-4 aplikacích zjistíte významné snížení zarudnutí a úplného svědění.

Obvykle se v počátečních stádiích onemocnění, kdy se objeví zarudnutí, svědění a odlupování, můžete vypít vitamínový komplex, jít na dietu a uchýlit se k sedativám se sedativním účinkem.

Důležitý bod! Pokud si všimnete tvorby kůry a nárůstu počtu lézí, nejdříve použijte nehormonální terapii a poté se uchýlíte k steroidní kosmetice.

Výhody a nevýhody

Použití mastí, které eliminují příznaky psoriázy:

 • přispívá k eliminaci zánětlivých procesů a vytváření regenerace kůže;
 • poskytuje místní efekt (na rozdíl od tablet, agresivní složky masti prakticky nevstupují do krevního řečiště, což minimalizuje dopad na práci jednotlivých orgánů a systémů našeho těla);
 • eliminuje kontakt s očima a způsobuje popáleniny sliznic, protože krém a masť jsou aplikovány přímo na plaky;
 • zabraňuje dalšímu šíření papulí, stejně jako výskytu alergické reakce;
 • jsou relativně levné a snadno použitelné.

Nevýhody krémů, gelů, past a mastí zahrnují přetížení pokožky, potřebu vypláchnout vodou (jinak existuje silný olejový lesk) a možnost některých vedlejších účinků.

Kontraindikace

Nesteroidní léky by měly být používány s opatrností, zvláště pokud často trpíte alergiemi. Na zápěstí můžete rozmazat zdravou oblast pokožky a půl hodiny nechat působit masti. Pokud se neobjeví svědění, kopřivka, edém, pak se hojivá suspenze může použít na postižené oblasti dermis.

Vždy si pečlivě přečtěte pokyny, protože některé krémy jsou kontraindikovány během těhotenství, kojení a dětí do určitého věku.

Hormonální masti, které patří do skupiny glukokortikosteroidů, potlačují produkci hormonů, jsou proto zakázány během těhotenství, menstruace a kojení.

Mají následující seznam negativních efektů:

 • mohou produkovat ledvinové kameny;
 • vytváří plaky cholesterolu, což zhoršuje vaskulární propustnost;
 • poskytnout návykové pokožce droze;
 • zhoršují dermatologický problém (atrofie kůže, tvorba pigmentových skvrn, dermatitida atd.;
 • nepříznivě ovlivňuje imunitu (kontraindikováno u osob s HIV a těch, kteří měli vážná onemocnění);
 • může zhoršit situaci v přítomnosti maligních nádorů;
 • a některé další negativní projevy.

Je třeba poznamenat, že jakmile přestanete užívat steroidní léky, hormony se opět stabilizují.

Pro psoriázu je nejlépe testovat dermatologem. Po nějakém výzkumu bude kompetentní odborník předepisovat komplexní léčebný postup, který bude zahrnovat komplex vitamínů, stravy, masti a lotiony pro místní použití. Nezapomeňte, že některé složky zdravotní pasty mohou být neslučitelné s jinými léky. Proto se neúčastněte neoprávněné léčby a svěřte odborníkovi na vlasy.

Při požití jakýchkoli hormonálních látek v zažívacím traktu je nutné vyvolat zvracení a opláchnout žaludek. Lékaři také doporučují přijímat absorbenty, například aktivní uhlí.

Pravidla použití

Bohužel se nemůžete plně zotavit z psoriázy pomocí masti, pasty, gelů, krémů, protože tyto léky pouze zmírňují příznaky a zmírňují stav pacienta.

Postupujte podle následujících pokynů:

 1. Před aplikací přípravku navlhčete pokožku hlavy teplou vodou. To umožní eliminovat kožní mazu a znečištění, zajistí přímý kontakt dermis s účinnými látkami.
 2. Opatrně si přečtěte pokyny, protože některé masti by měly být naneseny silnou a trochu tenkou vrstvou.
 3. Poté, co byl přípravek rozptýlen na pokožce hlavy, jemně masírujte a protřepte léčebné suspenze. Po dokončení procedury se ujistěte, že si umyjete ruce nebo je předem chráníte celofánovými rukavicemi.
 4. Odolat masti termínu, stanovený výrobcem (zpravidla 20-30 minut).
 5. Opláchněte vodou, v některých případech budete potřebovat dobrý šum při použití šamponu.

Kurz terapie je čistě individuální. Pokud se jedná o nehormonální léky, měly by být užívány 1-2 měsíce před odstraněním příznaků. Silné steroidní přípravky by neměly být používány déle než 7 dní. Ve většině případů se postup provádí dvakrát denně (ráno a večer).

Přehled nejoblíbenějších nástrojů

Co je to rozmazání hlavy s psoriázou? Na tuto otázku se dotazuje téměř každá osoba, která se chce zbavit nepříjemného svědění, neestetických oblastí na hlavě, stejně jako dalších komplikací souvisejících s touto chorobou.

Při výběru kvalitní kosmetiky by se měla zaměřit na:

 • fungicidní a antibakteriální účinky léčiva;
 • schopnost zlepšit mikrocirkulaci kůže a zajistit obnovu epitelu;
 • přítomnost složek, které jsou určeny ke zmírnění zánětu;
 • nežádoucí účinky, stejně jako vaše tendence k alergickým reakcím;
 • fáze onemocnění (počáteční fáze, remise nebo exacerbace);
 • náklady na fondy a jejich efektivnost.

Velmi často se psoriáza zaměňuje s houbovou infekcí vyvolanou mikroorganismem rodu Candida na kůži. Rozšíření kandidy může být také spojeno s oslabeným imunitním systémem způsobeným samotnou psoriázou. Proto musíte koupit komplexní masti a krémy, které také bojují proti houbám.

Nehormonální léky

 • Krém "Dawn" na bázi floralisinu zlepšuje metabolické procesy na buněčné úrovni, dokonale hydratuje pokožku a léčí vzniklé trhliny. Nástroj používejte 2krát denně a na postižené oblasti naneste tenkou vrstvu. Kurz terapie - až do úplného uzdravení. Náklady na drogu jsou nízké, pouze 100 rublů.
 • "Antipsoriaz" nebo jinak Ivanov masť. Tento lék na bázi vazelíny, mastnoty, lnu a chitinového extraktu má fungicidní (antifungální) účinek na dermis hlavy. Navíc dokonale uklidňuje a léčí rány a také zlepšuje regeneraci pokožky. Průběh léčby je od 10 dnů do 4 týdnů. Cena masti začíná od 850 rublů na trubku o objemu 120 ml.
 • Kartalin. Toto hojivé suspenze založené na včelím medu a tuku s přidáním odtučněného heřmánku, listů eukalyptu, listů a kyseliny salicylové má protizánětlivý účinek. Při použití léku by se nemělo hluboce otírat do šupinatých plaků, ale pouze je třeba aplikovat dvakrát denně na jejich povrch s tenkou vrstvou. Terapie trvá 10 dní. Cena Kartalina se pohybuje v rozmezí 890-1000 rublů.
 • "Naftaderm." Nástroj se připravuje na bázi oleje, emulgovaného vosku a alkoholu. Má peeling zralých částic, dezinfikuje místo aplikace, eliminuje svědění a snižuje zarudnutí. Na dermis hlavy by měla být aplikována s tenkou vrstvou. Naftaderm vyprázdní vaši peněženku za 550 rublů.

Hormonální léky

Hormonální léky mohou ovlivnit endokrinní systém, což snižuje produkci některých hormonů. Je možné, že aktivní použití takových kosmetických přípravků může vést k řadě vedlejších účinků. To je důvod, proč odborníci doporučují používat tyto produkty nejdéle po 7 dnech.

Zajímavé: Dermatologové rozdělují steroidy proti psoriatickým papulím do 4 kategorií: od nejslabších po nejúčinnější. Nejprve lékař předepíše masti z 1-2 kategorií. Pokud léčivá suspenze neposkytuje požadovaný účinek, použijte silnější léky 3-4 skupiny (například celestoderm, flucinární).

 • Candide. Má širokou škálu akcí. Jedná se především o lék proti houbám. Zobrazeno s barvami lichen a ekzém. Nedoporučuje se užívat během těhotenství, během kojení a během menstruace. Ceny zázračné masti začínají od 200 rublů.
 • "Belosalik". Masť na bázi betamethasonu a kyseliny salicylové již po 2-3 týdnech je brána k odstranění symptomů psoriázy. Odstraňuje zánět, zlepšuje lipidovou rovnováhu pokožky hlavy, eliminuje alergie. Tento výrobek domácí produkce vás bude stát 400 rublů.
 • "Daybovet" z Dánska. Stejně jako u předchozí masti je betamethason základním prvkem. Parafin a kalcipotriol se však přidávají k hlavním složkám. K odstranění zánětu je třeba aplikovat lék pouze jednou denně. Pro zkumavku na 15 gramů budete muset zaplatit 1100 rublů.
 • "Prednisolon". Má protizánětlivý účinek a eliminuje svědění. Na místo lokalizace papulí vložte krémovou suspenzi. Náklady na 5 ml tuby jsou 100 rublů.
 • "Hydrokortizon." Klíčovým prvkem je hydrokortizon acetát. Odstraňuje zánětlivý proces, eliminuje otoky, zabraňuje dalšímu vývoji psoriatických papulí. Trubice v 10 ml se prodává v lékárnách pouze za 35 rublů.
 • "Celestoderm". Droga patří do kategorie silných, protože snižuje propustnost nádob, které přiléhají k pokožce hlavy. Léčivou látkou je betamethason, který rychle a snadno zmírňuje zánět. Navíc tento nástroj zabraňuje alergickým projevům na kůži. Použijte tenkou vrstvu postižených oblastí dvakrát denně. Cena za trubku v 15 ml je 300 rublů.
 • "Král Kůže". Čínská kosmetika na bázi ketokonazolu a clobetasolu odstraňuje zčervenání a svědění a má také anti-mykotický účinek. Přispívá k nejrychlejšímu zotavení pokožky. To bude stát jen 250 rublů.
 • Flucinární. Patří do kategorie silné kosmetiky. Používá se nejvýše 2krát denně během týdne. Pro zlepšení léčebného postupu doporučuje výrobce na vrcholu masti sterilní gázový obvaz. Průměrná cena za trubku s kapacitou 15 g činí 240 rublů.

Protizápalová masť

V době remisí nebo v počáteční fázi psoriázy můžete zkusit jiné prostředky, které spíše rychle eliminují zánětlivé procesy. Patří sem:

 • sírová salicylová masť, která zabíjí mikroby (náklady na trubku začínají od 30 rublů);
 • Višnevská masť, která slouží jako vynikající antiseptikum a zlepšuje krevní oběh (zaplatíte asi 40 rublů za malou zkumavku);
 • zinkovou masti, která vysychá postižené oblasti a bude schopná zmírnit svědění (bude to stát 50 rublů);
 • pasta a masti Sulsen, normalizace práce mazových žláz a regenerace epidermis (stojí asi 85-100 rublů).

Jak můžete vidět, množství finančních prostředků v boji proti lupénce je v jeho rozsahu. Téměř všechny jsou prodávány v lékárnách v zemi bez předpisu.

Domácí vaření recepty

Není nutné, aby byla stanovena čistá částka na nákup cizí masti. Můžete použít některé ingredience z kategorie tradiční medicíny a připravit masti doma. Zde jsou některé z nejpopulárnějších a nejúčinnějších receptů:

 1. Na základě maziva. Musíte smíchat 100 g mastnoty, 10 g suchého rostliny, 30 g drcené dubové kůry. Ve výsledné kaši zadejte vaječné bílé. Trvejte několik hodin. Průběh léčby je 2 týdny. Po každém použití umyjte masku sotva teplou vodou.
 2. Spojte 10% synthomycinové tkáně s tinkturou propolisu v poměru 3: 1. Výsledná suspenze se používá 1krát denně, dokud symptomy psoriázy nezmizí.
 3. Tlumí hlavu teplou vodou, rozšiřuje se na korunu jemně nasekané cibule (přivede se téměř do stavu kaše). Provádějte aktivní masáž dermis a zabalte do vlasů polyetylenem a pak ručníkem a nechte je aktivovat na hlavě vlasů po dobu 30-40 minut. Zapékaná buničina potřebuje dehtové mýdlo.

Takže při výběru masti a krémů, které bojují proti symptomům psoriázy, je nejlepší konzultovat s dermatologem nebo tricholožkou. Dnes v lékárnách v zemi můžete zakoupit výrobky na bázi přírodních složek, které prakticky nezpůsobují nežádoucí účinky a nemají vliv na fungování orgánů a systémů.

Pokud se hodláte rychle zotavit, musíte získat silné suspenze, které mohou rychle vyloučit zánětlivý proces a zlepšit regeneraci pokožky.

Pro Více Informací O Suché Vlasy