logo

Dieta pro psoriázu

Pro léčbu a remisi je prostě nutná správná strava pro psoriázu, protože je velmi důležité vědět, co může a nemůže být konzumováno s psoriázou, a stravovací stůl pro psoriázu, který uvádí potřebné potraviny a vitamíny pro výživu, nám v tom pomůže.

Základem stravy, pokud máte psoriázu, je udržení acidobázické rovnováhy v těle. Kromě toho by měla být alkalická reakce mnohem víc než kyselina.

Proto by denní dávka přípravků na psoriázu měla obsahovat 65-75% zásaditých látek a 25-35% kyselin. V prvé řadě je alkalické tváření zelenina a ovoce. Výrobky tvořící kyselinu zahrnují proteiny obsahující škrob, tuky a oleje - masné výrobky, obiloviny, smetanu, sýr, brambory.

Za prvé, výživa pro psoriázu znamená velkou spotřebu vody, je nutné použít 7-10 sklenic denně. Ještě lepší je vypít pouze vyčištěnou destilovanou vodu a čerstvé šťávy.

Dieta pro psoriázu: tabulka produktů

Z mnoha receptů a stravování, které jsou plánovány a vybírány při studiu tohoto onemocnění, tabulka produktů a příprava správné výživné stravy, která plně uspokojuje potřeby výživy, zůstává srozumitelnější a srozumitelnější.

Všechny tabulky s různými dietami se nacházejí v dolní části stránky, pokuste se rozhodnout, která strava pro psoriázu vám bude vyhovovat lépe.

Dieta a výživa pro psoriázu

Některá pravidla a doporučení výživy pro psoriázu a jaká by měla být správná strava:

 1. Je třeba, aby denní dávka ve třech částech sestávala z čerstvé zeleniny a ovoce. Nejdříve se jedná o řepné, mrkvové a zelné saláty. Také v základně stravy by měly být přidány celer, cibule, česnek, kmín, kopr, okurky atd.
 2. Další část stravy musí nezbytně obsahovat bílkoviny (semena, syrové ořechy, vaječné bílé, libové maso).
 3. A poslední součástí denní stravy pro psoriázu jsou pohánka, ječmen, hrášek a fazole. Plus bude použití přírodních sladkostí - data, rozinky, sušené meruňky.

Co nedělat na psoriázu

Nejdříve by měla být strava pro psoriázu bez citrusů, čokolády, plnotučného mléka s vysokým obsahem tuku. Nemůžete jíst velké množství medu a produktů, které zahrnují červený pigment, jako jsou rajčata, paprika, jahody a další - to jsou produkty, které se v žádném případě nedají požírat psoriázou.

Správná výživa psoriázy je klíčem k dobrému stavu pokožky, takže je nutné vyloučit použití kyselého, pikantního, uzeného, ​​sladkého. Rovněž stojí za to věnovat pozornost spotřebě soli a pokusit se snížit její spotřebu jiných slaných výrobků.

Zakázané potraviny pro psoriázu jsou ty, které mohou mít alergické reakce, které jsou vysoce nežádoucí při léčbě psoriázy. Stojí za to věnovat zvláštní pozornost alkoholu na psoriázu, jeho použití musí být ostře omezeno.

Co můžete jíst s psoriázou

Nejužitečnější výživou pro psoriázu je použití rostlinných olejů s polynenasycenými kyselinami v kompozici. Tyto kyseliny jsou nezbytné pro zajištění protizánětlivých a antialergických procesů v těle.

K udržení fungování jater je nutno jíst potraviny s dostatečným množstvím vlákniny. Také vlákno je klíčem k pravidelnému pohybu střev, udržování rovnováhy minerálů a zajištění normálního metabolismu.

Proto jsou pro psoriázu důležité výrobky různých salátů s rostlinným olejem, pohankou a ovesnou kaší, vinaigretou, hovězí pečeně, sýrem, tvarohem.

K udržení síly stěn cév, zdravé pokožky, hřebíků, tělo potřebuje vždy vitaminy a při psoriáze se jejich potřeba mnohdy zvyšuje.

Dieta pro pacienty s psoriázou by měla také obsahovat vitaminy A, B a D. Vedle udržování zdravých nehtů, vlasů a kůže, vitamíny při psoriázě upravují stav nervového systému.

Ve stravě pro psoriázu musí být zahrnuta řepa. Obsahuje vitaminy skupiny B, provitamin A a velké množství organického sodíku, jódu, zinku, manganu, hodně železa, hořčíku atd.

Půst s psoriázou

Dieta pro psoriázu zahrnuje povinné čištění těla, což nám pomůže nalačno pro psoriázu (týden je přibližně 20 nebo 30 hodin plic). Pokuste se odložit jeden den, během něhož nebudete jíst ani pijete nic jiného než destilovanou vodu. Po náročném dni ráno můžete jíst salát z cukrové řepy, mrkve a zelí, pít klášterní čaj pro psoriázu a potom pokračovat v pravidelném rozvrhu.

Výsledek po načtení a dietě s psoriázou bude obrovský a po 2-3 týdnech pociťujete zlepšení stavu těla. Nezapomeňte, že alkohol není přijatelný.

S chováním, kdy je dieta striktně pozorována u psoriázy, lze pozorovat, jak se změní stav kůže a nebudou žádné další nepříjemnosti, které by narušily volný, klidný život bez jasně viditelných stop psoriázy.

Vyvážená strava pro psoriázu pokožky hlavy: co může a nemůže být zahrnuto do stravy?

Navzdory skutečnosti, že moderní medicína podnikla odvážný krok vpřed a mnoho vážných onemocnění se stalo léčitelným.

Psoriáza je stále chronické onemocnění, které je těžké léčit chemickými prostředky.

Je pravda, že v tomto případě není jediný vnější účinek na postiženou kůži nestačí, protože při psoriáze musíte nejdříve vyčistit krev.

Existují však metody, o kterých ví málo lidí, které však mohou s touto chorobou skutečně pomoci.

Dále vám řekneme o správné výživě, o jedinečné stravě, která se skutečně dokáže vypořádat s negativními projevy psoriázy a minimalizovat je.

Příčiny psoriázy

Dnes jsou známé následující příčiny psoriázy, a to:

  Závažné metabolické poruchy.

Tento proces může být způsoben různými faktory, z nichž nejběžnější je fascinaci tuhými dietami pro úbytek hmotnosti.

Nedostatek vitálních látek pro tělo, vitamíny, mikroelementy vede k vnitřní nerovnováze.

Lidské tělo je cyklický mechanismus, v němž je práce jednoho organismu neoddělitelně spojena s ostatními. Proto nedostatek nezbytných stopových prvků vede k šoku těla, což se naopak projevuje řadou vnějších porušení: poškození vlasů, nehtů a kůže.

 • Dlouhodobé užívání drog, zejména antibiotik, vede také k nejzávažnějším důsledkům. Antibiotika, které ničí patogenní flóru, současně zničují prospěšnou mikroflóru, což je katastrofa lidského zdraví.
 • Nadměrné konzumace mastných, smažených potravin. Dieta by měla být harmonická, skládající se z velké části snadno stravitelných sacharidů, bílkovin a pouze v malém množství tuků, navíc zdravé tuky (živočišné a rostlinné oleje), ale ne karcinogeny. Denní spotřeba francouzských hranolků, barbecue a dalších excesů je faktorem vzniku psoriázy.
 • Chronická únava, nedostatek spánku a zvláště častý stres způsobují také mnoho onemocnění, včetně psoriázy.
 • Problémy s gastrointestinálním traktem jsou také vyjádřeny v dermatologických onemocněních.
 • Můžeme tedy dospět k závěru: Abyste překonali lupénku, musíte nejdříve odstranit příčinu jejího výskytu: pokud užíváte antibiotika, přestat je užívat a vyčistit krev, je-li nervózní stres, normalizovat život a dát tělu tolik potřebného odpočinku. Za druhé - je to správná výživa, na které přímo závisí lidské zdraví, mládí a krása.

  Základní pravidla výživy

  Psoriáza je dermatologické onemocnění, které vyjadřuje vnitřní problémy: porucha některých orgánových systémů, metabolické poruchy, nedostatek životně důležitých látek. Jaké jsou vlastnosti prvních projevů psoriázy na hlavě, přečtěte si zde. Zvláštní roli hraje výživa psoriázy pokožky hlavy.

  V takovém případě je nutné úplně upravit dietu.

  To by mělo být 90% složené z vlákniny, bílkovin a pouze 10% je přiděleno na tuky a snadno stravitelné sacharidy.

  Je důležité konzumovat co nejvíce vitamínů, a to:

  • šťávy;
  • bylinné čaje;
  • zeleninové polévky, obiloviny;
  • Sušené ovocné nápoje;
  • müsli;
  • mléko a mléčné výrobky.

  Co nemůže jíst?

  Existuje řada produktů, které způsobují zhoršení psoriázy:

  • smažené a uzené;
  • pikantní, přes slanou;
  • konzervační látky, barviva;
  • citrusové plody;
  • alkohol, tabákové výrobky.

  Dieta pro psoriázu pokožky hlavy

  Dnes existují stravy, které mohou výrazně zlepšit celkový stav těla a snížit negativní projevy nemoci. Existují tři, každý z nich je zajímavý a dobrý svým způsobem, každý má své vlastní vlastnosti.

  John Peganova dieta

  Americký lékař, odborník na výživu, dermatolog, John Pagano po dobu 20 let své lékařské praxe vytvořil unikátní metodu léčebné výživy pro psoriázu.

  Technika spočívá v harmonické rovnováze prostředí kyselé báze. Porušení pokožky vyvolané selháním v rovnováze kyselin a alkali těla.

  Pro obnovení těla je nezbytné normalizovat tuto rovnováhu, která je přímo spojena s výživou.

  To znamená, že musíte počítat, kolik kyselin a bílkovin vytvářejících alkálii se jedí a sledovat jejich rovnováhu.

  Takže doktor vzal obiloviny (rýže, pohanka, pšenice, role pšenice), ryby, ovoce na kyselinu. Na výrobu alkalických mléčných výrobků, hovězí, zeleninové, zeleninové. Podle Pagana by měly být ve stravě přítomny ovoce a zelenina, zeleně a luštěniny. To také umožňuje malé množství citrusů.

  Vyvážená strava s převahou mléčných výrobků

  Tato strava je vyvíjena po dobu jednoho týdne. Skládá se z následující nabídky:

  Pondělí:

  1. Snídaně - vaječná omeleta, čaj s mlékem.
  2. Oběd - polévka z mléka.
  3. Večeře - tvaroh.

  Úterý:

  1. Snídaně - zákusek se stríhanou mrkví se zakysanou smetanou.
  2. Oběd - zeleninová polévka, pohanka s vařeným masem.
  3. Večeře - zeleninový pudink.

  Středa:

  1. Snídaně - ovocný salát.
  2. Oběd - okroska na kefír.
  3. Večeře - vařené ryby s dušeným zelím.

  Čtvrtek:

  1. Snídaně - pohár mrkvové šťávy, chleba.
  2. Oběd - zeleninová polévka.
  3. Večeře - přeskočte, nahraďte bylinným čajem a ovocnými šťávami.

  Pátek:

  1. Snídaně - müsli s přídavkem mléka a másla.
  2. Oběd - boršč s hovězím masem.
  3. Večeře - pohanková kaše s mlékem.

  Sobota:

  1. Snídaně - pudink tvarohů.
  2. Oběd - vaječná omeleta se zeleninou.
  3. Večeře - slečna.

  Neděle:

  1. Snídaně - sklenice ovocné šťávy (nejlépe mrkev)
  2. Oběd - zeleninová polévka s masovými kuličkami.
  3. Večeře - zeleninový salát s přídavkem kukuřice nebo fazolí.

  Terapeutické půst

  Výhody dlouhodobého léčebného půstu nejsou známy již dlouho. Tato metoda se používá k léčbě mnoha onemocnění, nejčastěji se však používá k boji proti dermatologickým onemocněním, jejichž podstata spočívá v poruchách metabolických procesů a struskování těla. Přečtěte si více o léčbě psoriázy na pokožce hlavy.

  Je však nutné správně přistupovat k léčebnému procesu hladovění, nedovolit svobodám a především, aby nedošlo k překročení stanovených časových období, aby nedošlo k zhoršení situace.

  Takže postup nalačno pro psoriázu pokožky hlavy se počítá na dobu ne více než 30 hodin. Tento postup můžete provádět jednou týdně, ale je to lepší, ne častěji než jednou za 1-3 měsíce.

  Před zahájením procedury je nutné tělo připravit, vyčistit, pro který den před začátkem hladovění musíte přejít na lehkou stravu, která se do poloviny dne doplní pouze ovocem a kefírem.

  Potom po 20-30 hodinách se znovu objeví lehká strava a po jednom dni se můžete vrátit k vyvážené stravě. Obvykle po jednom takovém postupu dochází k jasnému zlepšení stavu kůže. Nyní znáte tajemství správné výživy při lupénce. Kompetentní přístup k této problematice sníží na minimum projev této nepříjemné nemoci nebo ji dokonce vyléčit.

  A teď se shrňme: je třeba konzumovat více vlákniny, zeleniny, ryb, obilovin a dát se smažené, uzené, konzervované potraviny, stejně jako alkohol a tabák. Je také důležité, aby porce nebyly velké: přejídání s psoriázou je nepřijatelné. Nechte jídlo rozdělit - 4-5 krát, ale v malých částech, pak to bude prospěšné. Požehnejte!

  Užitečné video

  Podívejte se na nutriční video o lupénce, včetně diety Pagano:

  Dieta pro psoriázu pokožky hlavy - stůl povolených a zakázaných potravin

  Autoimunitní onemocnění, doprovázené tvorbou plaků na pokožce hlavy, nemůže být zcela vyléčeno. K usnadnění psoriázy doporučujeme organizovat správnou výživu. Dodržování stravy pomůže předejít opakování onemocnění.

  Výživová pravidla pro psoriázu hlavy

  Abyste zabránili exacerbaci psoriázy, abyste snížili tvorbu plaků na hlavě, doporučujeme dodržovat tato pravidla výživy:

  • Jezte ovoce, zeleninu bohatou na rostlinná vlákna.
  • Dodržujte doporučení ohledně povolených, zakázaných produktů.
  • Odstraňte alkoholické nápoje.
  • Snižte množství konzumované soli, tuku.
  • Mějte kontrolu nad tělesnou hmotností.
  • Zajistěte denní pohyby střev.
  • Nedovolte stresové situace, nervové přetížení.
  • Nepřejívejte se.

  Tabulka povolených a zakázaných produktů

  Zakázáno

  Potraviny s vysokým obsahem tuku

  Kuchyňské pečení

  Diet Pagano

  Lékaři v patologii pokožky hlavy jsou často předepisováni výživě pacientům na základě oddělení produktů, které vytvářejí kyselé a zásadité prostředí. Dieta Pgano pro psoriázu zahrnuje zavedení řady pravidel. Pacient musí:

  • Použijte zásadu oddělené výživy - v průběhu jedné recepce nemíchujte ovoce, obiloviny, moučné výrobky, citrusové plody a mléčné výrobky.
  • Vezměte denně granule lecithinu - 1 lžičku.
  • Pít alkalickou minerální vodu.
  • Vylučte ze stravy sladkosti, pečení, tučné, smažené, pikantní, kyselé potraviny.

  Dieta pro psoriázu pokožky hlavy podle metody Pgano by měla být následována pacienty po celý život. Vyžadováno dodržování těchto pravidel výživy:

  • Ujistěte se, že pijete den alespoň dva litry tekutiny - odvar z bylin, čerstvě připravená zelenina, ovocné šťávy.
  • Zahrňte do stravy rostlinné oleje - slunečnice, sezam, olivy.
  • Jezte potraviny bohaté na vlákninu.
  • Dvakrát týdně je tu ryba.
  • Přidejte dýně, slunečnice, lněná a sezamová semena do jídel.
  • Používat obiloviny v potravinách - proso, pohanka, pšenice, ječmen.

  Ohňostroj

  Výživa pro psoriázu pro každý den v případě použití metody požáru je zaměřena na udržení alkalického prostředí v těle. S porážkou pokožky hlavy se doporučuje dodržovat dietu po celý život. Hlavní zásady výživy navrhl dermatolog S. Ogneva:

  • Ujistěte se, že používáte pro den dva litry alkalické minerální vody.
  • Vylučte z diety citrus.
  • Všechny ovoce jsou oloupané.
  • Nejíst slané, sladké, mastné, smažené potraviny a nádobí.
  • Nepijte sýtenou vodu, alkohol.

  Jak jíst s psoriázou pokožky hlavy?

  Psoriáza je chronické onemocnění, které se projevuje tvorbou červených, suchých plaků na povrchu pokožky. Specifická příčina onemocnění dosud nebyla prokázána, ale mnozí vědci mají tendenci věřit, že hlavní příčinou výskytu erupcí jsou poruchy gastrointestinálního traktu.

  Pokud je pokožka hlavy postižena psoriázou, je to způsobeno nerovnováhou střevní mikroflóry a žaludku. To je důvod, proč je důležité jíst správně za přítomnosti této nemoci. Dieta je jedním z hlavních odkazů léčby.

  Základní dietní pravidla pro psoriázu

  Každá osoba je individuální. Lidé mohou reagovat na stejné pokrmy různými způsoby. Proto neexistuje žádná specifická sada přípravků, která by byla doporučena pro psoriázu. Každý může nezávisle přizpůsobit stravu, přidávat nebo vyloučit z jídelníčku různé potraviny.

  Existují však obecná pravidla, která musí dodržovat všichni lidé s psoriázou.

  V době remisí v léčbě psoriázy na hlavě může být přísný rámec stravy mírně uvolněn, ale člověk by se neměl vůbec opustit. Hlavním cílem výživy je udržení normální rovnováhy mezi kyselinami a bází.

  Je důležité vědět, které produkty pro psoriázu se mají přidat do vaší stravy, a které naopak musíte nutně odstranit z ní. Zakázané jsou především ty pokrmy, které mohou způsobit alergickou reakci. V kategorii potravinových alergenů často spadají citrusy, stejně jako koření. Ale opět je to všechno individuální. Každá osoba může mít svůj vlastní seznam takových zakázaných potravin.

  Dieta pro psoriázu na pokožce hlavy znamená vyloučení alkoholických nápojů z vaší stravy. Měli byste být také opatrní u těch výrobků, které mají zvýšené množství konzervačních látek a jiných umělých přísad.

  Mnoho lékařů doporučuje pacientům, aby z času na čas strávili půst. Bude užitečné pro orgán v důsledku restrukturalizace výměnného procesu. Pěsti dne zahrnují konzumaci jednoho typu produktu. Například můžete zajistit zeleninový, mléčný tvaroh, jablko apod. Někteří pacienti dosáhnou remisí prostřednictvím půstu.

  To je důležité! Potrava by měla být konzumována 5-6 krát denně, v malých porcích.

  Produkty, které jsou užitečné pro psoriázu

  Nejlepším lékem pro psoriázu je správná výživa. Všechny produkty doporučené pro použití ve stravě pro psoriázu lze rozdělit na 2 hlavní skupiny - alkalické a kyselinotvorné.

  Můžete si vytvořit seznam určitých potravin z první skupiny, která je doporučena pro použití všemi lidmi trpícími psoriázou. Stojí za zmínku, že by měly být přibližně 70-80% vaší stravy. Tato skupina zahrnuje:

  • čerstvé, mražené nebo dusené ovoce a zelenina;
  • zelenina, zelenina a zeleninové šťávy (mrkev, špenát, řepa, petržel, cibule, zelí, česnek, řeřicha, chřest, brokolice apod.);
  • čerstvé ovocné a bobulové šťávy;
  • lecitin, který musí být přidán do potravin a nápojů;
  • alkalická minerální voda (Essentuki, Borjomi);
  • čistá čistá voda - vypočtená na 30 ml na 1 kg hmotnosti.

  Druhá skupina produktů, tj. Kyselina tvořící, která by měla mít ve stravě 20-30%, patří:

  • obiloviny (žito, ječmen, proso, otruby, vločky, oves atd.);
  • celá dýně, slunečnice, lněná semena;
  • vařená a jemně vařené vejce (až 4 kusy za týden jsou povoleny);
  • těstoviny, ale ne bílá mouka;
  • drůbeží maso;
  • libové maso skopové;
  • nízkotučné mléčné výrobky;
  • bylinný čaj.

  Zakázané potraviny pro psoriázu

  • Citrus. Jejich kůra, stejně jako samotné ovoce, obsahuje velké množství esenciálních olejů, které mají toxický účinek na lidské tělo trpící touto chorobou.
  • Některé druhy ořechů, jako jsou ořechy nebo arašídy, jsou přísně kontraindikovány u lidí trpících psoriázou. Mohou způsobit komplikace v podobě vyrážky a závažného svědění.
  • Koření obsahuje mnoho aromatických složek a esenciálních olejů. Mohou dráždit pokožku a způsobit komplikace onemocnění.

  Je přísně zakázáno používat alkohol při lupénce. Mohou způsobit silnou alergickou reakci. Kromě toho alkohol přispívá k narušení jater, který je zase odpovědný za vyčištění těla ze škodlivých složek a odstraňování toxinů z něj.

  Příklady dietní nabídky pro psoriázu

  Je to důležité! Tato strava má kontraindikace. Patří sem onemocnění kardiovaskulárních a nervových systémů. Výrobky, které mají pozitivní vliv na krevní oběh a vaskulární funkci, jsou z diety zcela vymazány.

  Ukázka dietní nabídky 1:

  • Snídaně: Ovesné vločky se sušenými meruňkami, 0,5 lžičky. med, bylinný čaj;
  • Brunch: hruška a sklenka želé;
  • Oběd: Pikantní pyré, 2 parní kotlety, chléb;
  • Oběd: pohár kefír;
  • Večeře: zeleninový salát, kus vařené ryby, čaj.

  Ukázka dietní nabídky 2:

  • Snídaně: dýňová kaše, kus chleba, jablečný džus;
  • Pozdní snídaně: dva banány;
  • Oběd: rýžová polévka, plátek chleba, čaj;
  • Oběd: Pohár želé;
  • Večeře: dušené houby, chléb, čaj.

  Ukázka dietní nabídky 3:

  • Snídaně: vařená omáčka, listy hlávkového salátu, kompot z sušeného ovoce;
  • Pozdní snídaně: dvě hrušky;
  • Oběd: Okroska, ryby, pečené v troubě, sklenice šťávy;
  • Oběd: Pohár želé;
  • Večeře: pórový borš, dušené houby, plátek chleba, bylinný čaj.

  Paganovská strava pro lidi s psoriázou

  Tato strava byla vyvinuta americkým doktorem Johnem Paganem. Byla uznávána jako účinný způsob boje proti lupénkám. Jeho hlavním principem je převládání alkalických výrobků v nabídce. Výrobky vytvářející kyselinu by naopak měly být spotřebovány méně často.

  1. V den, osoba trpící psoriázou musí vypít alespoň 1 litr vody. Odborníci doporučují, abyste vždy s sebou nechali malou láhev vody.
  2. Musíte jíst více ovoce. V této chorobě je velmi užitečné jíst jablka, hrozny, banány, třešně, meruňky, ananas, mango atd. Mohou se jíst buď čerstvé, pečené nebo vařené. Ale tady jsou některé zvláštnosti. Například jablka se nedoporučují jíst čerstvé, a meloun a banány mohou být konzumovány pouze odděleně od jiných potravin.
  3. U psoriázy je povoleno používání nízkotučného hovězího masa a drůbeže.
  4. Musíte jíst zeleninu, jako je řepa, okurky, zelí, mrkev, brokolice, chřest.
  5. Jednou týdně můžete do stravy přidávat mořské ryby.
  6. Ořechů užitečných v lupénkách mandlí. Ale z ořechů, lískových oříšků a arašídů by mělo být opuštěno.
  7. To je užitečné při psoriázis k použití a obiloviny, takový jako ječmen, rýže, pohanka, kukuřice.
  8. Vajíčka mají denní stravu.
  9. Je povoleno přidávat mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku do menu.

  Dávejte pozor! Dokonce i v potravinách schválených dietou musíte vědět, kdy přestat.

  Ohnivá strava pro psoriázu

  Základní pravidla této stravy se shodují s radou Dr. Pagana. Ale mezi nimi existují i ​​rozdíly. Ogneva doporučuje, aby jednou za týden uspořádal den půstu, když jedli pouze, například mléčné výrobky nebo pouze zelenina.

  Tato strava obsahuje následující pravidla, která vyžadují pozornost:

  • Co nejméně na slunci. Ultrafialové záření může zhoršit průběh psoriázy.
  • Snažte se, aby vaše jídlo bylo plné. Vzhledem k nedostatku vitaminů může být onemocnění zhoršeno.
  • Úplně přestat kouřit a konzumovat alkohol.
  • Posilte imunitu. Časté nemoci oslabují imunitní systém a přispívají k výskytu silných vyrážek.
  • Citrusové plody mohou být konzumovány pouze s grapefruitem a citronem.

  Stádia léčby psoriázy metodou Pagano

  Závěrem bych rád poznamenal, že lidé, kteří dodržují doporučení ve stravě, se skutečně cítí lépe a že mají na své pokožce podstatně méně psoriatických plaků.

  Dieta pro psoriázu - to není hlavní odkaz v boji proti nemoci, ale pomáhá výrazně snížit počet vyrážky a umožňuje člověku, aby se cítil lépe.

  Bude nám velmi vděčné, pokud ohodnotíte a sdílíte je v sociálních sítích.

  Dieta pro psoriázu pokožky hlavy

  Dieta pro psoriázu pokožky hlavy je velmi důležitá. Protože může eliminovat příčinu nemoci: metabolické poruchy. Lékař by však měl vytvořit individuálně pro každého pacienta.

  Buďte opatrní

  Psoriáza trpí často velkou chybou:

  Zhruba řečeno, i když se ukáže odstranění příznaků psoriázy zvenčí a pokožka je v pořádku - uvnitř těla, onemocnění i nadále pohltí autoimunitní systém, který vyvolává nejzávažnější nemoci, z nichž většina je smrtelná. Zvláště děsivá je skutečnost, že psoriáza může vyvolat rakovinu.

  Jediným nápravným prostředkem, který je v současnosti k dispozici pro pacienty s psoriázou, je zvláštní náprava "PSORIDEL", která se doposud vydává za sníženou cenu 1 rubl. Přečtěte si podrobnosti v oficiálním zdroji.

  Psoriáza je navždy

  Je důležité si uvědomit, že psoriáza je onemocnění, které zůstává u člověka po celý život. To lze dosáhnout pouze pomocí léků stabilní remisí. Není možné se toho zbavit úplně, bohužel. Nemoc je bolestivá, ale ne nakažlivá.

  Proto je důležité pokoušet se o dosažení tohoto cíle jakýmkoli způsobem. Dobrá výživa pomáhá v tomto.

  Tím se sníží příznaky:

  • svědění, bolest;
  • vyrážka nových plaků;
  • snížení peelingu;
  • vypadávání vlasů a plešatost.

  Každý ví, že vedle výše uvedených příznaků psoriázy pokožky hlavy se zdá, že se člověk stane nepříjemným, neatraktivním. A přidává k fyzickému utrpení a emocionálnímu zážitku. Proto se všichni trpící tímto onemocněním snaží co nejdříve zbavit tohoto onemocnění. Musíme však být opatrní při výběru léků a stravy. Nejlepší je, pokud jsou jmenováni zkušenými specialisty.

  Také lidové prostředky musí být vybírány moudře. Protože některé z nich jsou těžké alergie. Ve všech případech byste měli konzultovat s odborníky.

  S psoriázou pokožky hlavy musíte být opatrnější při volbě léků a stravy.

  Výživová pravidla pro psoriázu hlavy

  Základním cílem výživy v této nemoci je dosažení normalizace acidobazické rovnováhy a zlepšení metabolismu bílkovinných tuků.

  Psoriáza zabije! Uložte své blízké, jsou ve velkém nebezpečí! Zbavte se nebezpečných kožních vyrážek po dobu dvou týdnů - nástroj v hodnotě 1 rublu.

  2 roky na evropském trhu je zázračný lék na léčbu psoriázy. Pokud jde o účinnost, je několikanásobně vyšší než u analogů - poskytuje to nejen okamžitý účinek po začátku aplikace, ale také obnovuje přirozené funkce pokožky a nemá žádné vedlejší účinky.

  Vzhledem k tomu, že lékárny nechtěly prodávat přípravek PSORIDEL kvůli nízkým ziskům, vydal se výrobce extrémní opatření, aby sám přilákal pozornost obyčejných lidí - dočasně stanovil zvýhodněnou cenu za jeden balíček v jednom za propagaci ruble

  Hlavní podmínky správné výživy při této chorobě:

  • musíte zapomenout na tuky, sůl a koření;
  • kaše se musí vařit bez mléka, pouze na vodu;
  • maso musí být chudé;
  • smažené potraviny;
  • pokuste se jíst více ryb;
  • ve stravě musí být ve velkém množství čerstvé ovoce;
  • nepoužívat masové bujóny, ani je slabat;
  • chléb je lepší jíst s otrubami;
  • mléko a mléčné výrobky by měly být nízké;
  • jíst více rostlinných olejů;
  • je zakázáno jíst tmavě bílé plody;
  • je nezbytné, aby potraviny byly částečné: často a postupně;
  • by měl vypít více čisté vody, nejméně 2 litry denně.

  V případě nemoci se snažte jíst více ryb.

  Někteří věří, že psoriáza na hlavě může být vyléčena nalačno. Pokud lékař pro tuto skutečnost osobně neprokáže kontraindikace pro pacienta, bylo by dobré trochu vyhladit. Vyčistí žaludek, játra a krev, normalizuje metabolismus lipidů. Ve všem je však nutné dodržovat opatrnost a opatrnost. Dny nalačno jsou také užitečné pro psoriázu na hlavě. Můžete použít pro tento kefír, jablka, tvaroh. K těmto produktům dodnes nemůžete nic jíst.

  Zakázané produkty pro psoriázu na pokožce hlavy

  Mnoho pacientů neví, že je zakázáno používat některé přípravky. Časté exacerbace této nemoci. Co se nedá jíst s psoriázou?
  Při psoriázech na pokožce hlavy nelze jíst následující potraviny:

  • smažené, slané, kořeněné nádobí;
  • sladkosti, cukr, čokoláda;
  • masné maso (vepřové maso atd.);
  • cibule, česnek, křen;
  • míchaná vejce (můžete pouze míchat vejce);
  • brambory;
  • těstoviny;
  • pikantní koření;
  • rajčata;
  • pečení;
  • ječmen, ječmen, kukuřičný škrob;
  • hrach a luštěnin;
  • okurky a nakládka;
  • uzené maso;
  • potravinové doplňky;
  • sádlo;
  • mléko;
  • citrusové plody;
  • med;
  • jahody;
  • rajčatová šťáva, kečup;
  • klobásy, klobásy;
  • kachna, husa;
  • krupice;
  • zmrzlina;
  • alkoholické nápoje (zejména tmavé pivo, brandy, šampaňské);
  • káva;
  • limonáda;
  • máslo, margarín;
  • rybíz, borůvky, švestky;
  • papriky, lilky;
  • smažené ryby;
  • konzervy;
  • sýr;
  • kávu

  S psoriázou pokožky hlavy nesmí jíst smažené a mastné potraviny.

  O posledním produktu: pokud nemůžete žít bez kávy, můžete jej použít, ale ne více než jeden šálek denně.
  Výrobky z jakéhokoliv těsta (kvasnice, krk, sušenka) je lepší nevyužít vůbec. Ale pokud máte nějaký přísun tohoto druhu jídla, můžete jíst jeden výrobek těsta denně. Situace je velmi přísná u alkoholických nápojů. Protože i malé množství konzumovaného alkoholu může vést k vážným exacerbacím.

  Co můžete jíst touto chorobou

  S tak obrovským seznamem zakázaných potravin nastává otázka: co je s touto chorobou jíst?

  Pro psoriázu hlavy můžete jíst následující potraviny:

  • všechny obiloviny, s výjimkou zakázaných (pohánka, proso, ovesné vločky atd.);
  • masové a drůbeží odrůdy s nízkým obsahem tuku (králíka, kuřecí maso, krůty);
  • vařená, vařená a pečená zelenina (zelí, mrkev, cuketa, squash atd.);
  • plody;
  • kompoty;
  • rostlinný olej;
  • ryby (nikoli smažené, uzené a solené);
  • salát, kopr, petržel, zelená cibule;
  • borůvky, borůvky, borůvky.

  S psoriázou hlavy můžete jíst vařenou a vařenou zeleninu.

  U této nemoci je velmi užitečné použít zázvor. Tato kořenová zelenina pomáhá s mnoha nemocemi a psoriázou, včetně. Jak si vyrobit nápoj z zázvoru? Musíme mít dvě polévková lžíce umytého, vyčištěného a strouhaného kořene. Nalijte ji sklenicí vroucí vody. Přidejte čajovou lžičku medu. Kryt a strmý. Po deseti minutách můžete pít.

  Příběhy našich čtenářů

  Porazila psoriázu doma. Od uplynulého měsíce jsem zapomněl na tyto hrozné červené skvrny a svědění. Ach, kolik jsem trpěl. Plakety byly na významných místech, takže neustále si všimly podivných pohledů na sebe a samozřejmě také sebevědomí pod soklem. A všechno je pravidelně poškrábáno. Kolikrát jsem chodil k dermatologům, kolik populárních metod jsem se snažil - to všechno zbytečně. Ale to všechno se změnilo, když jsem narazil na tento článek. Každý, kdo má psoriázu - nezapomeňte přečíst!

  Přečtěte si celý článek >>>

  Je velmi užitečné zahrnout multivitaminy do stravy pro toto onemocnění.

  Existují speciální diety pro toto onemocnění. Například Pagano diet a Ogneva dieta. Vyvinuli je odborníci, kteří testovali mnoho pacientů, kteří si všimli zlepšení jejich stavu. John Pagano je americký lékař a Svetlana Ogneva je ruský dermatolog.

  Diety pro Pagano a Fire

  Diet Pagano je, že všechny produkty jsou rozděleny do dvou skupin. Jeden z nich způsobuje, že kyselost se posune na alkalickou stranu, druhá na kyselou. Potraviny je třeba vařit pouze na pár. Při aplikaci této stravy je nutné vypít alkalickou minerální vodu. Další důležitá podmínka: každý den musíte užívat lecitin v granulích se třemi tabulkami. lžíce denně. Je třeba vyloučit:

  • pečení;
  • krupice;
  • bílý chléb;
  • rýže;
  • vepřové, telecí;
  • klobása, klobásy;
  • omeleta, míchaná vejce;
  • zmrzlina;
  • alkohol;
  • rajčata;
  • limonáda;
  • káva;
  • máslo;
  • rybíz, jahody, švestky;
  • brambory;
  • lilek;
  • pepř

  Podle diety Pagano by mělo být pečení vyloučeno z stravy.

  • zelenina;
  • luštěninové;
  • plody;
  • rostlinný olej;
  • odrůdy bylin;
  • fermentované mléčné výrobky;
  • drůbež, libové maso;
  • obiloviny (kromě krupice).

  Diet Fire je podobný předchozímu. Co s ní nemůže být:

  • uzené, slanina;
  • mléko;
  • citrusové plody;
  • jahody;
  • kečup, rajčatová šťáva;
  • cibule, česnek;
  • čokoláda;
  • klobása;
  • alkoholické nápoje;
  • medu a výrobků z něj.

  Podle stravy ohně nemůžete jíst uzeniny.

  • libové maso;
  • ryby (dokonce i tuky);
  • obiloviny;
  • brambory;
  • zeleninové polévky;
  • káva, čaj;
  • olej;
  • sýr;
  • pečení;
  • zelenina, ovoce;
  • bobuloviny.

  Při dietě Požáru je třeba vyřídit jeden nebo dva dny v týdnu. V tento den byste měli jíst pouze vařenou zeleninu nebo tvaroh, nebo kefír nebo jablka.

  Podle stravy Ogneva potřebuješ pouze jeden nebo dva dny v týdnu k jídlu tvaroh.

  Příklady denních menu

  Můžete sledovat přibližnou nabídku na jeden den.

  1. Snídaně Ovesná kaše vařená ve vodě. Pevně ​​vařené vejce. Čaj
  2. Druhá snídaně Tvarohový sýr s kyselou smetanou. Jablko.
  3. Oběd Hovězí boršč se zakysanou smetanou. Omelette Compote.
  4. Čas čaje Pečené jablko. Čaj s krekry.
  5. Večeře Pečené ryby se zeleninou. Heřmánkový čaj.
  6. Pozdní večeře. Sklenice kefír.

  Nebo tato možnost:

  1. Snídaně Pohanková kaše. Zázvorový čaj.
  2. Druhá snídaně Banana
  3. Oběd Mléčná polévka. Kastrolová mrkev. Brusinková šťáva.
  4. Čas čaje Meloun.
  5. Večeře Masové kuličky se zeleninou. Čaj
  6. Pozdní večeře. Sklenice ryaženky.

  Možná toto menu:

  1. Snídaně Proso kaše s dýní.
  2. Druhá snídaně Borůvky s mlékem.
  3. Oběd Zeleninová polévka. Guláš s chudým masem.
  4. Čas čaje Chléb sýr Kastrol Zázvorový čaj.
  5. Večeře Makarony se sýrem. Zelený čaj.
  6. Pozdní večeře. Kefír s chlebem.

  Na půdních dnech musíte jíst jen jeden a půl kilogramu jablek. Nebo kilo tvarohu. Nebo pijte jeden litr kefír během dne. Všechno množství by mělo být rozděleno na 6 nebo 7 recepcí. Jídlo v těchto dnech je nutné za dvě hodiny. V přestávkách pít vodu.

  Hlavní věc při dietě není přehánět. Pokud máte pocit zhoršení zdraví, můžete jíst co chcete. Důležité je, abyste nebyli přepracováni, aby byli na čerstvém vzduchu více. Neměli bychom zapomenout ani na léky předepsané lékařem. Lidské zdraví závisí jen na sobě. Ale výživa psoriázy pokožky hlavy by měla být pečlivě promyšlena a upravena. Je nutné nechat špatné návyky a správně jíst, aby se choroba ustoupila.

  Vyvodit závěry

  Pokud čtete tyto řádky, lze usoudit, že vy nebo vaše blízké trpíte psoriázou.

  Provedli jsme vyšetřování, studovali jsme spoustu materiálů a nejdůležitější bylo, že jsme zkontrolovali většinu způsobů a prostředků pro léčbu psoriázy. Verdikt je:

  Pokud byly všechny léky podány, pak jen dočasný výsledek, jakmile byla léčba zastavena, onemocnění začalo dramaticky pokračovat.

  Jedinou drogou, která konsolidovala výsledek, je PSORIDEL.

  V současné době se ještě neprodává v lékárnách a lze je objednat pouze prostřednictvím internetu.

  Pozor! Tam byly časté prodeje falešného PSORIDEL. Chcete-li získat produkt s garantovanou kvalitou, musíte ho zakoupit pouze na oficiálních stránkách.

  Navíc nákup na oficiálních webových stránkách získáte záruku vrácení peněz (včetně přepravních nákladů), pokud lék nemá terapeutický účinek.

  Dieta pro psoriázu pokožky hlavy, která pomůže zpomalit recidivu onemocnění

  Psoriáza je časté kožní onemocnění u dospělých a dětí, které nejsou přenášeny stykem nebo vzdušnými kapkami. Příčina nemoci je stále neznámá, lékaři říkají pouze faktory, které doprovázejí její vývoj. Dosavadní nemoc je zcela nevyléčitelná, ale pravidelná preventivní opatření pomohou zlepšit stav pacienta a předejít recidivě. Dieta pro psoriázu pokožky hlavy je považována za důležitý aspekt při prevenci a léčbě onemocnění.

  Jaké onemocnění

  Psoriáza je neinfekční onemocnění kůže. Doprovázený výskytem rozsáhlé červené vyrážky, která rychle roste, je pokryta šedo-bílým patinou. V budoucnu dochází k aktivnímu peelingu a vzniku trhlin, které krvácejí rány. Psoriatické plaky způsobují pacientovi velké nepohodlí, svědí a ublíží.

  Pokud nemáte okamžitě léčbu onemocnění, jsou možné komplikace a porážku celého těla psoriázou.

  Psoriáza skalpu postihuje nejen dospělé, ale i děti. Pokud má žena v těhotenství exacerbaci onemocnění, pak má dítě po narození šanci trpět onemocněním. Lékaři argumentují, že existuje tendence k častějšímu vývoje psoriázy u kojenců a malých dětí.

  Mechanismus psoriázy v lidském těle není plně popsán, takže se každý může dotknout. Faktory spojené s projevem nemoci:

  • faktor dědičnosti;
  • poruchy gastrointestinálního traktu, dysbakterióza;
  • imunitu oslabenou minulými infekčními a chronickými nemocemi;
  • náchylnost k alergiím;
  • hormonální poruchy;
  • endokrinní problémy

  Mnozí považují psoriázu za reakci organismu na nervové napětí, stres, pravidelné poruchy a nerovnováhu celého nervového systému.

  Je to důležité! Nemoc je léčen v komplexu. Průběh činností zahrnuje externí a interní použití léčiv, terapii vitaminem a použití alternativních metod posilování imunitního systému. Korekce výživy pro pacienta s psoriázou je považována za počáteční opatření na cestě k ozdravění.

  Odstraňte škodlivé produkty

  Pro psoriázu pokožky hlavy, odborníci na výživu doporučují odhodit mnoho jídel a techniky vaření. Mezi zakázané produkty patří:

  • horké koření, cibule, česnek a křen;
  • brambory;
  • pšeničné mouky a těstoviny;
  • sladkosti včetně čokolády;
  • některé obiloviny (ječmen, kukuřice, ječmen, krupice);
  • brambory;
  • fazole, hrach;
  • rajčata, rajčatová šťáva, rajčata, kečup;
  • vepřové, husí, kachní a jiné masné odrůdy;
  • uzené maso, uzeniny;
  • marinády, omáčky;
  • konzervy;
  • smažené vejce;
  • mléčné výrobky a mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku;
  • sádlo;
  • potraviny s GMO, konzervační látky;
  • med, jahody, citrusy a jiné alergenní výrobky;
  • mléko, zmrzlina, sýr;
  • tmavé bobule (černý rybíz, švestka, borůvka);
  • káva, sýtené nápoje;
  • alkohol a alkoholické nápoje;
  • lilek, pepř;
  • margarín a náhražky másla.

  Smažené, solené, kořeněné a uzené pokrmy pro ty, kteří trpí psoriázou na hlavě jsou přísně zakázány. Pokud je omelet, pak jen pára, jestliže maso - pak s nízkým obsahem tuku, diety odrůdy. Potraviny s vysokým obsahem přísad do potravin jsou také zakázány.

  Zdravé potraviny

  Při léčbě psoriázy pokožky pokožky odborníci doporučují přidávat následující potraviny a pokrmy:

  • nízkotučné vařené maso;
  • chudé ryby (štikozubce, treska obecná, šťuka, biskup, pollock);
  • čerstvá zelenina nebo vařená;
  • čerstvé ovoce a šťávy, kromě citrusů;
  • otruby chleba;
  • vepřové vajíčky (s výjimkou obilovin z ječmene, kukuřice a ječmene);
  • nízkotučné mléčné výrobky a fermentované mléčné výrobky;
  • olivový olej a jiné rostlinné oleje;
  • kompoty, slabě vařený čaj.

  Hlavní důraz je v potravě na potraviny a nízkotučné pokrmy, převážně vařené nebo vařené.

  Důležitý bod! Pro normální fungování gastrointestinálního traktu a tělesných systémů je třeba vypít alespoň 2 litry čištěné vody.

  Slavná strava pro psoriázu

  Mnoho odborníků z alternativní medicíny tvrdí, že psoriáza může být vyléčena hladem. Ne každý pacient je připraven na takové radikální opatření, kromě toho vedoucí odborníci na výživu vyvinuli výživové systémy pro psoriázu a doložily jejich přínosy. Zvažte je podrobněji.

  Diet Pagano

  Jeden z populárních konceptů zdravé výživy pro pacienty s psoriázou navrhl John Pagano. Americký vědec spojil přísnou dietu a komplex léčebných postupů. Navrhovaný koncept v praxi prokázal svou účinnost a byl úspěšně používán lékaři po dobu 20 let.

  Fáze léčby psoriázy od Johna Pagana:

  1. Hluboké čištění těla. V této fázi je důležité vyloučit střeva monoterapií a odstranit toxiny a toxiny z těla pomocí enterosorbentů. Vědec trvá na přísné stravě s ovocem. Možnost č. 2: jablečná (citrusová) mono dieta po dobu 3 dnů nebo dietní strava, ale po dobu 5 dnů.
  2. Zdravé jídlo. Pagano rozdělil jídlo do dvou skupin. První - ty, které nelze použít, druhé - které je nutné použít.
  3. Cvičení ke zlepšení krevního oběhu a obnovení zarovnání páteře. Podle vědce je špatný oběh další příčinou dermatologických kožních onemocnění.
  4. Péče o pleť. V této fázi se doporučuje využívat služby kosmetických salonů, aby se maximálně zlepšila a vyčistila pokožka. Parní lázně, koupel, sauna pomáhají tělu a pokožce zbavit se toxinů.

  Dieta podle doporučení Johna Pagana by měla obsahovat 70-80% potravin, které se tvoří v zásadě (jako jsou ovocné šťávy, zelenina a ovoce, voda) a 20-30% kyselin tvořících potravin, jako je maso, obiloviny, mléčné a mléčné výrobky, ryby a vejce. Princip stravy Pagano nesmí narušovat kyselé báze a eliminovat přetížení.

  Vlastnosti populární stravy:

  1. Nemůžete přejídat. Příjem potravy se doporučuje rozdělit na 5-6 přístupů.
  2. Bohatý nápoj denně, nejméně 1,5 litru čištěné nebo zásadité minerální vody bez plynů.
  3. Kromě vody by tělo mělo denně užívat bylinné čaje, čerstvé zeleniny a ovocné šťávy.
  4. Pro obnovení alkalické rovnováhy se do granulí přidává lecitin (1 čajová lžička třikrát denně, 5 dní v týdnu).
  5. Aby bylo zajištěno normální fungování střeva, začněte každé ráno s 1 polévkovou lžící l olivový olej.
  6. Kombinovat jídlo musí být správné. Například je nepřijatelné používat současně sýr, mléko, jogurt s citrusovými plody, maso se škrobovými potravinami, ovoce s chlebem nebo cereálie.
  7. Tuky, barviva, přísady do potravin, cukr, sůl a horké koření - to je jed na tělo, musí být opuštěné.
  8. Více vláken. U psoriázy jsou užitečné mandle, celozrnné obiloviny, vařené ve vodě, chléb s otrubami.

  Na Paganovu dietu se psoriázou šla na záchranu, použijte radu dietologů. Budou vás naučit, jak kombinovat potraviny, připravit si každodenní stravu s přihlédnutím k vlastnostem organismu.

  Důležitý bod! Potravinové alergeny jsou z jídelního lístku vyloučeny, i když jsou povoleny tabulkou Pagano.

  Ohňostroj

  Svetlana Mikhailovna Ognevaya, ruská dermatologka, navrhla její koncept výživy při lupénce pokožky hlavy. Její vývoj má určité rozdíly od dietního režimu Pagano, ale obecně platí, že zásada adherence k acidobazické rovnováze těla se shoduje.

  Požár rozdělil všechny produkty do skupin:

  1. Produkty vytvářející alkály a kyseliny vytvářející kyselinu;
  2. Produkty jsou povoleny, zakázány a ty, které nepotřebují používat.

  Předpokladem je použití 1,5-2 litrů čisté nebo alkalické ne-uhličité vody. Stojí za zmínku, že studená voda je nejlépe vstřebávána, opilá půl hodiny před jídlem.

  Výživa podle stravy Ognevoy má některé vlastnosti:

  1. Neexistují žádná omezení pro používání čerstvých ovocných šťáv.
  2. Jíst ovoce je nezbytné bez oloupání.
  3. Černý čaj, káva, kakao by měly být nahrazeny bylinnými čaji, odvar z léčivých bylin bez cukru.
  4. Kompletní odmítnutí alkoholu, sodovky, tuku, smažené, sladké a slané.
  5. Připravte jídlo v troubě pomocí pekáče nebo v dvojitém kotelním tlakovém sporáku.
  6. Sportovní aktivity, procházky na čerstvém vzduchu a stabilní emotivní zázemí jsou jistými pomocníky pro rychlé zotavení.
  7. Dieta musí být dodržována nejen během léčby, ale i v budoucnu.
  8. Jednorázový příjem zakázaných potravin je povolen, ale ne během léčby a nikoliv na prázdný žaludek.
  9. Pokud plně dodržujete pravidla stravy a doporučení lékaře, nebude nutná další léčba vitamínem.

  Pozor! Pokud chcete dosáhnout stabilní remisí onemocnění (až 10 let), nedělejte stravu.

  Ukázka jídelníčku pro psoriázu v týdnu

  Výživáři trvají na více jídlech denně (5-6 přístupů). Takže tělo nepřetížíte a nechte ho fungovat normálně. Nabízíme příkladné menu pro pacienty s psoriázou pro tento týden rozděleno na 5 jídel (snídaně, oběd, oběd, odpolední čaj a večeře).

  Pondělí

  První příjem: kaše z prosí, ochucená dýňovým pyré (250 g) a ½ lžičkou. přírodní med, čerstvý jablečný a heřmánkový čaj;

  Druhý trik: dva banány nebo hrušky.

  3. dávka: část boršče ve vodě (ne více než 350 ml) se dvěma plátky otrubového chleba, 100 g vařeného chudého masa a kompotovaného sušeného ovoce.

  4. trik: sklenice nízkotučného jogurtu nebo kefír, bez cukru a přísad.

  5. dávka: čerstvý zeleninový salát, ochucený olivovým olejem, dušené houby (100 g) a přírodní šťáva.

  Úterý

  1. Ovesné vločky s borovými nebo mandlovými ořechy, banánem a 200 ml čerstvě vymačkané šťávy.
  2. Dvě jablka.
  3. Rýžová zeleninová polévka, plátek chleba, vařené nízkotučné ryby a bylinný čaj s citronem.
  4. Sklenici kefír nebo nízkotučného jogurtu.
  5. Salát s čerstvým zelím a okurkami, ochucený olivovým olejem, vařenými rybami (100 g) a kompotem z jejich sušeného ovoce.

  Středa

  1. Zeleninové pyré, plátek otrubového chleba a heřmánkový čaj.
  2. Banán nebo jablko.
  3. Zeleninové salátové pečené ryby (250 g), plátek s nízkým obsahem tuku, lehce uvařený čaj s citronem.
  4. 200 ml jogurtu.
  5. Ječmenová kaše s olivami, zeleninovým salátem a sklenicí nezdravého šípkového vývaru.

  Čtvrtek

  1. Rýžová kaše s dušenou zeleninou, 3 plátky sušených meruněk a jablečný džus.
  2. Dvě hrušky nebo banán.
  3. Talíř borščů (červená řepa) se dvěma plátky celozrnného chleba, vařené králičí maso (krůtí), bylinný čaj.
  4. Ovocná želé (150 ml) nebo kompot ze sušeného ovoce.
  5. Salát s kapustou a rajčaty, vařená ryba, plátek otrubového chleba, čaj s citronem.

  Pátek

  1. Vařené vejce (2 ks), Zeleninový salát a čerstvá jablečná šťáva.
  2. Banán a sklenice sušeného ovoce kompot.
  3. Borsch na vodě, dvě plátky chleba, část dušených hub (100 g) a heřmánkový čaj.
  4. Sklenici hruškové šťávy a jablka.
  5. Pohanková kaše s pečenými rybami a zeleninou, plátek chleba a zeleného čaje.

  Sobota

  1. Ovesné vločky s hrstkou rozinky, zelený čaj s citronem, 50 gramů čerstvého hroznu nebo banánu.
  2. Apple a sušené ovoce kompot.
  3. Vařená brokolice se dvěma vařenými rybí kotlety, 2 plátky otrubového chleba, zelený čaj.
  4. Jablečný džus a banán.
  5. Krémová polévka se zeleninou, 2 plátky chleba, vařené ryby a bylinný čaj.

  Neděle

  1. Míchaná vejce (200 g), plátek chleba, zeleninový salát a heřmánkový čaj.
  2. Sklenici nízkotučného kefír nebo ovocné želé.
  3. Zeleninová polévka s ječmenem, 2 plátky otrubového chleba, pečený losos v rukávu a kompot ze sušeného ovoce.
  4. Dvě jablka nebo banán.
  5. Zeleninový salát s pekingskou kapustou, vařenými rybami a 2-3 plátky chleba, sklenicí čerstvé šťávy.

  Navrhovaná strava je přibližná, můžete diverzifikovat ovocné šťávy a zeleninové saláty, používat různé druhy ryb, vařit nádobí pro pár nebo pečeme v troubě.

  Správná výživa psoriázy pokožky hlavy je příležitostí upravit práci vnitřních orgánů, zabránit přetížení těla a relapsu onemocnění. První měsíce stravy se zdají být skutečným testem, ale v budoucnu se situace zlepší a stane se obvyklou. Myslete dobře, buďte méně nervózní a uvolněte se na čerstvém vzduchu! Požehnejte!

  Užitečná videa

  Výživa v psoriázě, příčiny, symptomy, léčba psoriázy. Komplikace psoriázy.

  Potraviny při léčbě psoriázy. Výsledky 7 měsíců léčby. Osobní zkušenost s regenerací.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy