logo

Kulatý stylový hřeben

Kulatý stylový hřeben je nepostradatelnou věcí v arzenálu dívky. Žádný z kosmetických salonů v našich dnech není úplný, aniž by se hroutil. Tzv. Kulaté kartáče se štětinami. Překlad z angličtiny, "kartáč" znamená "kartáč". Pomocí takového hřebenu můžete přidat kořeny, položit kudrlinky, zkroutí konce a dokonce narovnat vlasy.

Jak si vybrat

Podprsenky jsou v různých průměrech. Výběr průměru závisí na délce vlasů a na tom, jak chcete položit kudrlinky. U krátkých vlasů jsou vhodná ozdoba s menším průměrem, u dlouhých vlasů je třeba zvolit velké kruhové hřebeny. Také mozky s malým průměrem budou vyhovovat majitelům s dlouhými vlasy, aby vytvořili velkolepý styl s dáváním objemu v kořenech nebo ukládání bobů.

Kromě rozdílů v průměru jsou kulaté hřebeny vyrobeny z různých materiálů. Začneme se štětinami na kartáčování. To může být vyrobeno z přírodního napař (kanec nebo koně), a z umělých materiálů. Nejčastěji to jsou štětiny vyrobené z nylonu. Také existují kombinované možnosti, které kombinují obě možnosti.

Třetím bodem, na kterém si zvolíte kartáčování, je základní materiál. Rukojeť tohoto hřebene je vyrobena ze dřeva, keramiky, kovu nebo plastu. Keramické pera jsou považovány za jeden z nejodolnějších a dřevo je antistatické. Podstavec vyrobený z keramiky může být také antistatický díky speciálnímu postřiku, který se používá při výrobě takového hřebenu. Pěkným přínosem jsou pogumované povrchy na základně, díky nimž rukojeť nesklouzne do ruky.

Brašování lze rozdělit do tří typů:

 • Kartáč na vlasy;
 • Termobráz;
 • Fén nebo elektrický kartáč.

Pokud se hřebeny používají ve spojení s vysoušečem vlasů, potom jsou tepelné měniče připojeny k samotnému zařízení. Při tomto kartáčování jsou otvory pro přívod vzduchu, díky čemuž se vlasy rychleji vyschnou. Výhoda termobráhování je zřejmá, uvolní se jim ruce a umožní jim udržovat jen jedno zařízení (na rozdíl od běžného kartáčování, které jsou spárované s vysoušečem vlasů).

Elektrické kartáčování je moderní novinkou. Vypadá to jako kartáček s drátem, který se připojuje k síti. Výhodou tohoto vysoušeče vlasů je především možnost výměny trysek. Schopnost měnit trysky různých průměrů na stejném principu šetří prostor v bytě. Měli byste také vzít na vědomí práci hřebenu, kromě sušení vlasů, to se otáčí v obou směrech, což vám umožní snadno položit vaše vlasy ve směru, který chcete.

Jak používat

Nejprve je třeba vyschnout vlasy o 70-80%, úplně vlhké prameny se zamotou kolem hřebene a styl bude trvat déle. Dále jsou vlasy rozloženy na prameny střední tloušťky a pracují s každým po řadě, se všemi ostatními kadeřmi bodnutými u kořenů. Mělo by začít s krkem hlavy. Vytáhněte prameny pod proudem horkého vzduchu, který se na koncích lehce otáčí.

Neumisťujte vysoušeč vlasů do vlasů, jinak byste je časem zničili. Optimální vzdálenost je 10-15 centimetrů.

Recenze

Po prozkoumání recenzí od spotřebitelů o různých broušení je třeba vzít na vědomí důležité vlastnosti, které vám nedovolují udělat chybu při výběru hřebene.

Základna. Většina recenzí má keramické ionové základové pero. Takové základní kartáčování bude trvat mnoho let a je vhodné jej používat. Stříkání chrání před elektrizujícími vlasy.

Štěriny. Dívkám, které mají kudrnaté, porézní vlasy, se doporučuje, aby si vybrali přirozený spánek. Abyste získali objem, obvykle zvolte kombinaci nebo nylonové kartáče.

Termobagy Výhodou je snadné použití. Při stylování nemusíte pracovat současně s hřebenem a vysoušečem vlasů. Nevýhodou je poměrně vysoká cenová kategorie ve srovnání s jinými druhy broušení.

Elektrické mozky. Spotřebitelé říkají, že takové čištění je nejjednodušší. Na rozdíl od kartáčování hřebenem, vysoušeč vlasů nevyžaduje žádné dovednosti, stačí je kartáčovat z různých stran. Další pozitivní kvalitou je cenová kategorie. Je několikanásobně nižší než u sušičů vlasů s termoformovací tryskou.

Z následujícího videa můžete zjistit, jak vybrat kruhový hřeben pro styling vlasů.

Co jsou hřebeny: 10 druhů

Hřebeny jsou velmi odlišné ve formě, velikosti, štětin a pro určený účel: pro různé typy vlasů, pro vlasy určité délky, pro rozšíření vlasů, pro různé možnosti péče. Pokusíme se zjistit, na jaké druhy hřebenů se používá.

1. Kartáč na vlasy (pádlový štětec)

Můžete si kartáčovat vlasy libovolné délky a pro husté vlasy se nejlépe hodí. Obvykle jsou tyto kartáče kompaktní, takže je můžete mít vždy po ruce. Chcete-li vyhladit zvlnění nebo jen trochu hýbat vlasy předtím, než vyjdete - tato kartáč na vlasy je k dispozici.

2. Termobráz (Vent Brush)

Profesionálové volají kartáčování různých speciálních hřebenů. Konkrétně je termobratí kartáč s kruhovým vlasem, na jehož těle jsou otvory "pro větrání". Tyto otvory, umožňující teplý vzduch, umožňují hřeben a vlasy současně s vysoušečem vlasů, čímž je kvalitativněji než běžným hřebenem. Chcete-li dosáhnout nejlepšího efektu, kartáčte si vlasy prameny, kartáčováním od kořenů až po konce.

3. Malý kulatý kartáč

Pomocí malého kulatého kartáče je snadné uklidit nárazy, takové štětce se také někdy používají jako hřebeny pro styling. Zvláště tento hřeben je vhodný pro péči o středně dlouhý třesk: stačí, aby se na něj vrhlo každé pramenidlo a trochu ho vytáhlo; pokud je třesk rovný, zatáhněte jej dopředu.

4. Velký kulatý kartáč

Velké kulaté kartáče se používají k vytváření velkých pramenů a objemů. Používáte-li tento hřeben při sušení a navíjení vlasových pramenů (to je typické kartáčování), můžete dosáhnout vynikající pompou s minimálními náklady.

5. Smoothing Brush

Vyhlazující kartáč na vlasy je ideální pro účesy, ve kterých je třeba pečlivě sledovat každý pramen. Pokud jste unaveni některými neposlušnými kadeřemi, aplikujte malý lak na štětiny tohoto hřebenu a lehce jej spusťte na neposlušné vlasy. Použití tohoto hřebene pro styling dodá vašim vlasům extra lesk.

6. Odstraňování štětce

Tento štětec je vhodný pro mokré nebo mokré vlasy. Jejich měkké, poměrně husté a pružné sépie jsou od sebe vzdálené, proto velmi dobře zamotávají zamotané vlasy, aniž by je poškozovaly.

7. Hřeben pro hřeben (Štětec)

Ideální pro vlasy jakékoliv délky a jakéhokoliv druhu, česání na česání se používá, jak můžete odhadnout, aby se vytvořilo česání, což dodá účes extra objem ve vlasech. Na požadovaném místě v kořenech vlasů je třeba aplikovat malý lak, vyčistit vlasy pomocí hřebenu a po dosažení požadované výšky hřebene jemně držte stejný hřeben podél vlasů směrem dolů. Zpočátku může být taková série akcí překvapená, ale výsledek stojí za to!

8. Oválný kartáč oválný štětec

Kartáče se štětinami různých délek jsou nejlepšími hřebeny pro styling, které vyhlazují přechody mezi různými vrstvami vlasů. Abychom dosáhli výsledku "vyhlazeného" Hollywoodu - opět potřebujeme takový štětec. A i když je účes úplně rozcuchaný, dejte je do pořádku a použijte kartáč se štětinami různých délek - to dodá dojemné měkkost a podpoří přirozené zvlhčení vlasů.

9. Hřeben pro rozšíření vlasů (kartáč se štětečkem se smyčkou)

Pokud jde o prodlužování vlasů nebo paruky, je nesmírně důležité, aby se o ně starali pouze speciální výrobky. Hřeben, ve kterém jsou štětiny smyčkou, je právě v takovém případě. Vlasy procházejí těmito smyčkami hladce a pečlivě.

10. Vysoušeč vlasů (Blow Drying Hair Brush)

Naším oblíbeným hřebenem je sušič vlasů Conair Thermo-Shrink. Díky tomu můžete nejen vysušit a hýbat vlasy ve stejnou dobu, ale také se otočí! - což vám umožní dosáhnout neuvěřitelného efektu. Lze ji jednoduše použít na suché vlasy a vytvořit vynikající účes načechraný.

17 typů hřebenů pro vlasy, jejich vlastnosti a použití

Materiály

Při výběru vašeho oblíbeného hřebene musíte nejdříve věnovat pozornost tomu, z jakého materiálu se skládá. Znalost nevýhod a výhod každého z nich pomůže prospěch vlasům, neškodí jim:

 1. Dřevo je přírodní materiál, který elektrizují kudrlinky, dělá je hedvábnější, lesklé, zabraňuje vzhledu rozštěpených konců. Vyžaduje pečlivou péči, snadno se rozpadá;
 2. Kov - liší se ve zvýšené trvanlivosti, trvanlivosti. Jeho hlavní nevýhodou je, že může zranit hlavu, pokud jsou zuby příliš tenké, postrádají silikonové, plastové, pryžové špičky. Je zakázáno používat kovový hřeben během sušení pramenů s vysoušečem vlasů, protože to výrazně zhoršuje stav chloupků;
 3. Plast je populární, levný materiál. Snadno se čistí, lehká. Zároveň je třeba vědět, že plast je poměrně křehký, nesnáší těžké náklady a šok, snadno se rozbije;
 4. Silikon - má dlouhou životnost, snadno se rozkládá kudrlinky, používá se při sušení vlasů s vysoušečem vlasů. Mezi nedostatky jsou pouze vysoké náklady;
 5. Uhlík je umělý materiál sestávající z grafitu a pryže. Ne elektrifikuje, dobře je pokořuje bez poškození pokožky hlavy. Uhlík odolává těžkým nákladům, je těžké se zlomit. Drahý materiál;
 6. Kost je nejstarší materiál: silný, odolný. Často zdobené zrcadlem, drahokamy, ozdoby;
 7. Keramika, bronz, stříbro a zlato - drahé a vysoce kvalitní hřebeny. Vytvořte prameny měkké, lesklé, odolné proti vzniku statické elektřiny. Absolutně bezpečné pro všechny typy vlasů. Hřebeny z drahých kovů se nacházejí v jediné kopii.

Pomoc! Zvýšená vlhkost může vést ke vzniku houby nebo plísní na stromu.

Typy kartáčů a jejich použití

Typ hřebenu je přímo spojen s jeho účelem. V závislosti na tloušťce, délce, druhu vlasů je třeba věnovat pozornost i velikosti a tvaru hřebene a také, zda je pro vás vhodnější použít.

Stylový kartáč

 • Malý kulatý kartáč (Small Round Brush) je nepostradatelný při zkroutí krátkých vlasů;
 • Velký kulatý kartáč (Velký kulatý kartáč) je zapotřebí, aby se na dlouhé vlasy dostaly velké kudrlinky. Stačí natočit pramen na kartáč, ohřát ho vysoušečem vlasů a pečlivě ho uvolnit;
 • Kruhový (válcový) kartáč založený na keramice dokonale kadeří vlasy po celé délce a otáčí hroty;
 • Polokruhový hřeben nebo devět řádků má 7 nebo 9 řad se silnými zuby. Každý řádek je volně ve vzájemném kontaktu. Použijte jej ke stočení bobů, stylování bob nebo bob bob;
 • Vyfukovaný kartáč nebo termobráz (Vent Brush) s dlouhými, od sebe vzdálenými zuby umožňuje rychle vyschnout vlasy vysoušečem vlasů. Je zapotřebí v případě, kdy krátké vlasy přidávají objem blízko kořenů;
 • Štětec Styler kombinuje funkce hřebene a vysoušeče vlasů. Výhodou je, že kudrlinky jsou nejen vysušené, ale také krásně nalepené;
 • Vysoušeč vlasů (Blow Drying Hair Brush) je vybaven dutou foukanou základnou z keramiky. Díky tomu není třeba používat vysoušeč vlasů, což je mnohem traumatická vlákna.

Válcový kartáč je vybrán individuálně podle délky vlasů. Čím déle jsou, tím širší bude hřeben.

Plochý kartáč (pádlový štětec)

Má velkou velikost, a proto ji lidé nazývají "lopata". Používá se výhradně pro dlouhé prameny, protože má husté zuby, které nepoškozují chloupky, ale dobře je hřebčí. Má jednu nevýhodu - vzhledem k jejímu tvaru je těžké jej očistit.

Hřeben s ocasem (Rattail Comb)

Tento hřeben, rukojeť vypadá jako tenká tyč, připomínající ocas. Používá se k oddělení pramenů, odstranění nerovností ve vlasech, fixování stylingu.

Plastový hřeben je vždy silnější než ostatní, elektrizující vlasy.

Hřebenový kartáč (štětec)

Má dva až tři řady zubů vyrobených z přírodních nebo umělých materiálů. Odolává statické elektřině.

Hřeben hřebenu

Nejoblíbenější ze všech typů hřebenů. Má mnoho druhů:

 • Velké, vzácné zuby jsou potřebné pro bezpečné rozložení vlhkých pramenů;
 • Pro každodenní péči o krátké vlasy jsou potřebné husté hřebíček;
 • Dlouhé, ne příliš husté zuby používané pro kudrnaté vlasy;
 • Úzké hřeben s dlouhou tenkou rukojetí je nutné během barvení, zvýraznění, dělení do pramenů;
 • Poměrně tenké, dlouhé zuby různých výšin jsou potřebné k vytvoření vysokého napnutí;
 • Negativní uspořádání zubů vhodných při aplikaci masky, distribuce pěn, pěn.

Masáž (Bomb)

Pohodlný kartáč vhodný pro tenké a silné vlasy. Jeho jméno bylo způsobeno skutečností, že kromě česání provádí funkci masírování pokožky hlavy, čímž stimuluje krevní oběh a zlepšuje růst vlasů. Pro bezpečné použití doporučujeme mít na štětce bombu s plastovými nebo silikonovými kuličkami. Stává se to těžké, měkké, střední. Velikost je také odlišná - od velkých až po miniaturní, které se snadno skládají na polovinu a skrývají se v kabelce.

Pozor! Masáž stimuluje tvorbu kožního mazu, takže lidé, kteří jsou náchylní k mastným vlasům, by měli používat opatrně.

Přírodní kartáč štětce štětiny

Jako přírodní materiál použitý kůň, prasečí štětina. Potřebuje zvláštní denní péči. Vhodné pouze pro tenké, volné kadeře.

Pomoc! Tlusté, zamotané prameny, tento kartáč nebude moci hřeben.

Hřebeny pro vypouštění

Snadné skládání a skládání. Pohodlné nosit v kabelce nebo kapse. Často doplněné malým zrcadlem.

Hřeben pro sušení pomocí mikrovláken (kartáč na vlasy z mikrovlákna)

Nejen že se plete, ale také je vysuší. To je dosaženo díky základně z mikrovláken, které se nachází mezi zuby. Chcete-li zachránit objekt před vznikem nepříjemného zápachu, výrobci vytvořili malé otvory na zadní straně kartáče, které zajišťují vysušení části tkaniny.

Hřebeny (hřeben)

Plochý, malý hřeben. Zuby na něm jsou umístěny na jedné nebo dvou stranách. Vyrobeno z přírodních, umělých materiálů. To může být rovnoměrné a zakřivené, doplněné o ženský účes. Někdy je součástí skládacího nože milovaný muži.

Odstraňování štětce

Vybaveno štětinami různých délky. Jedinečnou vlastností některých modelů jsou zatahovací zuby, které mohou snadno odhalit suché, mokré, krátké, dlouhé vlasy. Kudrlinky se stanou poslušnějšími, méně chlupaté, ne elektrizují.

Hřeben pro rozšíření vlasů (kartáč se štětečkem)

Její zuby nikdy neublíží vaše nové kudrlinky, protože vypadají jako očka. Tlusté chloupky procházejí bez poškození jejich struktury.

Pozor! Doporučuje se použít tento hřeben na suché vlasy, protože budou méně zmatené.

Kombinovaný kartáč štětcem

Různá výška zubů - vynikající řešení stylových účesů, jejichž vlasy mají nerovnou délku. Pomůže jí vyhladit vlasy a dá je přesně.

Usměrňovač na vlasy (usměrňovač na vlasy)

Obsahuje dlouhý klip, který pevně obaluje pramen. Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje používat vysoušeč vlasů. Není vhodné, pokud jsou kadeře příliš silné a zvlněné.

Laserový hřeben (Laserový hřeben)

Má velký seznam pozitivních vlastností:

 • Vytvoří vlasy měkké, hedvábné;
 • Podporuje rychlý růst vlasů;
 • Nepoškozuje prameny;
 • Vyrovnává se s problémem plešatosti;
 • Odstraní seborrheu.

Pozor! Před nákupem laserového hřebene je nutné poradit se s lékařem.

Macadamia hair brush (Macadamia hřeben)

Pohodlná, malá velikost. Vhodí se dobře do ruky díky tvaru, neklouzá. Štěrky různých délek, které vám umožní rovnoměrně pokládat kudrlinky na kořeny. Vyrovnává své úkoly na mokré a suché prameny, aniž by je poškozoval. Zabraňuje vypadávání vlasů, vlasy jsou měkké, hedvábné.

Průzkum: Který hřeben používáte nejčastěji?

Celkem hlasů: 32. Celkem členů: 32.

Profesionální

Stylisté a kadeřníci nemohou předložit svou práci bez konkrétního seznamu hřebenů. Nejčastěji jsou vyrobeny z kovu, což umožňuje vždy udržovat nástroje čisté.

Pozor! Pro denní použití se nedoporučuje nakupovat kovové výrobky, protože silně elektrifikují vlasy.

V arzenálu profesionálního mistra musí být nezbytně skupina hřebenů s různými zuby. Zvláštní pozornost by měla být věnována hřebenům pro rozvlákňování pramenů, jejichž štětinami jsou charakteristické různé délky, zvláštní síla a pružnost.

U dlouhých vlasů je třeba získat několik masážních kartáčů. Krátké mohou být vždy česané s výrobky s malými zuby, hřebeny a některými typy hroudů.

Zvláštní objemový model s keramickým povlakem pomůže oživit a zvednout rafinované, oslabené prameny. Zvedá vlasy statické elektřiny, aby si vlasy dobře upravila. Narovnat kudrnaté vlasy budou moci hřeben pro styling s rotujícím kartáčem. Snadno vyfukované modely udržují prameny při přehřátí během sušení.

Jak si vybrat hřeben pro vlasy

V závislosti na typu vlasů je třeba věnovat pozornost výběru vhodného hřebene pro sebe:

 • Kvůli dlouhé potřebě jsou široké, velké štětce, hubící s častými zuby;
 • Kratší mohou být nejlépe česané s malými hřebeny;
 • Ramínka jsou kartáčována polokruhovými obruby;
 • Silně kudrnaté kadeře rozkrojené hřebeny s dlouhými, vzácnými zuby;
 • Tenké, bezvládné prameny získají nový vzhled po kartácích, polokruhových kartáčcích na vlasy;
 • Pro mastné použití můžete použít všechny typy kartáčů, s výjimkou masáží a výrobků s přírodními štětinami;
 • Aby nedošlo k poškození křehkých kadeří, zapomeňte na kov;
 • Zvýšené vlasy nikdy nezkazí předměty s přírodními štětinami nebo speciálními zaoblenými zuby.

Který hřeben je nejlépe na vaření vlasů?

 1. Ženy by neměly používat mužské hřebeny, protože nikdy nebudou moci pokrýt vlasy;
 2. Vlhké prameny se vůbec nemusí dotýkat štětce. Pokud je potřeba hřeben, je třeba použít štětec s dlouhými, vzácnými zuby;
 3. Pro denní použití nekupujte kovové výrobky;
 4. Před spaním si masírujte vlasy. Takže je to zdravější a přesnější.

Jak si vyčesat vlasy bez hřebene

V případě, že hřeben v nejvíce nepředvídatelné chvíli nebyl v ruce a potřebujete vypadat dobře, přijdete na záchranu:

Jak vyčistit hřeben od vlasů a nečistot

Hřeben je výhradně samostatná položka, kterou nelze dát druhým. Neměli bychom zapomínat, že po každé aplikaci musí být štětiny vyčištěny pomocí párátka nebo speciální štětkou.

K čištění hřebenu od nečistot je třeba předmět umývat alespoň jednou týdně v horké vodě s mýdlem nebo ošetřit kapalným amoniakem. Lepší čištění základny pomůže zubní kartáček. Keř na vlasy s přírodními štětinami, které potřebují péči se šamponem.

Pozor! Správná péče o kartáč zajišťuje jeho trvanlivost a spolehlivost. Pokud se objeví praskliny a žetony, objekt by měl být okamžitě zlikvidován.

5 nejlepších vlasových hřebenů

TANGLE TEEZER

Vznikl poměrně nedávno, ale již se mu podařilo potěšit kadeřníky a obyčejné lidi. Jeho hlavním rysem je, že nemá rukojeť, ale na úkor jeho konvexního tvaru se dokonale zapadne do ruky, aniž by se z ní vytáhl. Tělo je vyrobeno z plastu a zuby jsou vyrobeny ze silikonu. Odpovídá absolutně všem typům vlasů. Dobře česání zamotaných pramenů. Masíruje pokožku hlavy, stimuluje růst vlasů. Mezi jeho nedostatky jsou vysoké náklady.

BRAUN SATINOVÉ VLASY 7

Tři v jednom: vysoušeč vlasů, kartáč na vlasy, curling iron. Sada obsahuje dvě baterie. Navrženo pro vytváření hlasitosti. Zvláštní ionizační funkce chrání prameny před elektrifikací a chmýřením.

MOROCCANOIL

Univerzální hřeben pro vytvoření hromady. Přírodní štětiny dělají kudrnaté poslušnosti, jemné, jemné. K opravě výsledného účesu použijete pohodlnou, sofistikovanou rukojetí.

WELLA PROFESSIONALS

Základní pro účesy a styling s úžasným tvarem. Má antistatický efekt. Navrženo více pro profesionální použití.

Janeke

Na foukané podložce jasně kartáčujte. Měkké štětiny nepoškozují pokožku hlavy, normalizují krevní oběh. Má malou nevýhodu - trochu elektrizuje vlasy.

Vždy se záměrně přibližujte k výběru hřebene. Nikdy produkt kvalitního materiálu nemůže být levný. Nešetřete, přemýšlejte o kráse a péči o vlasy.

Jak vybrat kulatý hřeben pro styling vlasů

Chcete-li vytvořit krásné vlasy, styling vlasy, musíte získat malý kadeřnický arzenál. A jedním z nejdůležitějších stylingových nástrojů je kulatý hřeben nebo kartáčování. Pomocí tohoto přístroje můžete vytvářet krásné kudrlinky, dávat vlasům pomp a hlasitost. V článku budeme uvažovat o vlastnostech kulatých hřebenů, zjistíme, jak si vybrat toto užitečné zařízení a jak ho používat správně. Představte také malé hodnocení populárních a vysoce kvalitních kulatých kartáčů. Ale jaké jsou profesionální hřebeny pro úpravu vlasů a jak je používat, můžete zde vidět.

Popis a funkce

Kulatý hřeben nebo kartáč je předpokladem pro vytvoření bohatého objemného účesu a elegantních kudrlin. Toto zařízení je také skvělé pro účesy, jako jsou čtyřky, kaskády nebo stránky - dává objem hlavě vlasů, nastavuje správný směr vlasů, vyhlazuje kadeře.

Pomocí kartáčování můžete vytvořit krásné kudrlinky a narovnat kudrnaté, nezbedné prameny. Přizpůsobení v obchodech s různými průměry, které umožňují zvolit nejvhodnější pro každou příležitost.

Zpravidla jsou obruby z kartáčů vyrobeny z kovu a plastu a zvenčí jsou malý válec se štětinami. Funkce popouštění připomíná žehličku pro vyrovnání, protože horký vzduch může být také ohříván. A otvory na hlavní části hřebenu ji chrání před přehřátím a negativními účinky na vlasy. Ve středu takového hřebenu je také potřeba provést průchozí otvor po celé délce, aby mohl být ohřívací vzduch ze sušárny volně cirkulován.

Ale jak správně používat hřebenový usměrňovač a jak je při jeho používání efektivní, pomůže pochopit tyto informace.

Ve videu - o použití kruhových vlasových hřebenů:

Všimněte si vynikajícího vyhlazovacího účinku použití tohoto hřebene. Brašivka je také schopna zkroucit špičky pramenů, a tak dává účesu požadovaný objem a dokončený vzhled.

Nedoporučuje se příliš často použít kartáče v tandemu s vysoušečem vlasů, protože i když jde o velmi účinný, rychlý způsob stylingu, není to nejvhodnější pro vlasy.

Také budete mít zájem o informace o tom, jak správně používat hřeben rovně jednoduše ssmc4 rovnání.

Jak používat

Nejdůležitější při vytváření krásného účesu je výběr vhodného hřebenového průměru. Nejlepší možností by bylo, kdybyste získali dva nebo tři hřebeny s různými průměry: tímto způsobem můžete vytvořit účesy a styling za cenu malého úsilí.

Chcete-li vytvořit krásné kudrlinky, prameny je třeba zkroucit na kartáč, a vyrovnat je budete muset vytáhnout. Proces je jednoduchý, hlavní věcí je čistota a zvyk. Když stylování pomocí kulatého hřebene přestane být novinkou, bude to téměř na stroji.

Ale jak správně používat rozdělovač hřebíkovačky a jak je efektivní, můžete si v tomto článku přečíst.

Na videu - jak správně používat tento hřeben:

Algoritmus pro použití kartáčování je následující:

 • musíte umýt vlasy, mírně suché vlasy;
 • rozšiřovat styling vlasů;
 • vlasy rozděleny do přibližně stejných pramenů;
 • nechat okcipitální část volnou, zbývající kadeře musí být bodnuty;
 • kroutit nebo narovnat occipitální prameny, pak se přesunout do bočních částí hlavy, na poslední zatáčce - korunu a přední stranu.

Ale jak to vypadá a jak se používá hřeben pro řezání oblasti a jak je efektivní při jeho používání, vidíte zde.

Tipy

Dokud není konec vlasů vyschnut po umytí není nutné, je nutné, aby asi čtvrtina zůstala vlhká.

Pokud stylujete vlasy s vysoušečem vlasů, nedržte je příliš tvrdě na hlavě, protože horký vzduch silně vysouší vlasy.

Funkce výběru

Abyste správně zvolili požadovaný model hřebenového kartáčování, je třeba mít na paměti několik důležitých nuancí - pak o těchto nuáních povíme.

Velikost

Toto je nejdůležitější kritérium při výběru hřebene. Chcete-li vytvořit velké kudrlinky, je třeba zvolit větší průměr, u menších a velikost zařízení by měla být malá. Kromě toho je malý průměr kartáčování vhodnější pro krátké a střední střihy a velké velikosti jsou ideální pro tahání a narovnání dlouhých kadeří.

Kromě toho si všimneme, že malý průměr hřebenu by měl být v každém případě v arzenálu, bez ohledu na délku vlasů, protože takový hřeben je optimálně vhodný pro vytvoření luxusního bazálního objemu. Také pomocí malého kartáčování je velmi výhodné umístit rány.

Pokud jsou vlasy řídké a objem je zcela zbaven, udělá se kartáč s maximálním průměrem 8 cm.

Také by vás mohlo zajímat informace o tom, jak používat hřeben pro vlasy Darsonval.

Horní nátěr a materiál

Důležitý nuance při výběru. Moderní modely kartáčů jsou vyrobeny z keramického povlaku, který umožňuje optimální distribuci horkého vzduchu přes hřeben. Takže účinek na vlasy je na rozdíl od konvenčních kovových hřeben jemnější a měkčí.

Pokud jsou vaše vlasy přirozeně kudrnaté, doporučuje se zakoupit dřevěné kartáče. Tento hřeben je dodáván s kankářem s tuhými štětinami, dokonale vyrovnávajícími neurčitými kadeřemi.

Turmalínové kartáčování je ideální pro zimní období. Tento povlak neutralizuje statickou elektřinu - je nepostradatelným společníkem zimních klobouků a šálků. Pokud máte vlasy křehkou strukturu, náchylnou ke ztrátě, získáte hřeben s povlakem z uhlíkových vláken. Tento materiál vám umožní jemně pokrýt vlasy, posune klouzavé vlastnosti strniště.

Je nežádoucí vybrat plastové levnější obruby, neboť takový materiál hromadí statickou elektřinu, bolest vlasů a pak se musíte podívat na to, co dělat, aby se vlasy nestaly magnetizovány. Kovové hřebeny se často přehřívají, což negativně ovlivňuje strukturu vlasů: stává se přehnaná, křehká a bez života. Vzhledem k tomu, že kovový hřeben se dobře ohřívá, je schopen vyklouznout i ty nejvznešenější kousky.

Ale tyto informace vám pomohou, jak si vlasy stylovat s vysoušečem vlasů a kulatým hřebenem a jak postupovat sami sebe.

Počet zubů

Nejlepším způsobem, jak zvedat vlasy, zvětšovat objem vlasů, rozdrtíte s častými zuby. No, pro vyrovnání kadeří vhodnější kulatý hřeben s řídkými štětinami.

Délka a kvalita štětin

Stejný faktor, který je lepší věnovat pozornost před nákupem. Mějte na paměti, že pokud jsou kartáčové štětiny spíše dlouhé, pak pro hřebenavé, zamotané a dlouhé vlasy může být tento hřeben nepohodlný. Proto je v těchto případech lepší zastavit výběr na středním nebo krátkém strništi, aby nedošlo k poškození vlasů.

Je-li srst tlustá a má pružnou strukturu, pomůže jí položit hřeben s tuhými štětinami nebo zuby. Měkčí vlasy, tím jemnější a pružnější jsou štětiny.

Čím snadnější je kartáčování, tím pohodlnější a jednodušší bude pro vás stylování vlasů. Tento faktor je obzvláště důležitý, pokud musíte zároveň udržovat vysoušeč vlasů a vaše vlasy jsou dlouhé a husté a neposlušné.

Další okamžiky

Pokud jsou vlasy silné, doporučuje se zvolit hřeben s širokým průměrem: tato velikost je nejlepší způsob, jak uklidnit svěží vlasy.

Dávejte pozor na tvar rukojeti. Pokud je rukojeť na konci špičatá, bude vhodné, aby se rozdělila a od sebe oddělovala vrstvy vlasů.

Ujistěte se, že musí být přítomny otvory na těle produktu. V opačném případě, když jsou horké stylizované vlasy velmi suché.

Chcete-li, aby stylování probíhalo rychleji a efektivněji, můžete si koupit tzv. Termo-ořezávání - speciální kulovou trysku ve formě hřebenu pro vysoušeč vlasů. Tímto způsobem oba vysušíte a stylujte vlasy - aniž byste museli používat dvě ruce, jako obvykle.

Ale co je nejlepší štětec pro styling vlasů a tyto informace vám pomohou pochopit, jak si ji vybrat.

Výrobci a ceny

Pro větší přehlednost, dále jen malý přehled kartáčových kartáčů pro stylování s uvedením výrobců a nákladů.

Titania

Hřebeny této značky jsou levné - kulatý model lze zakoupit pouze za 180 rublů. Výrobek je vyroben z plastu s nylonovými štětinami.

Olivia Garden

Hřebeny jsou v tomto případě vyrobeny z plastu, nylonových štětin, ale opatřeny antistatickým povlakem. Výsledkem použití výrobku nejsou prameny, které se nemagnetizují, nezamotávají, neztrácejí objem. Náklady na potlačení této značky jsou v průměru 360-400 rublů.

Šarlatová čára

Jedná se o kruhový bambusový hřeben. Štěriny jsou v tomto případě vyrobeny z tepelně odolného nylonu, vysoce kvalitní a schopné odolat značným nákladům. Pracovní plocha kartáče má keramický povlak. Výrobek je vyroben v Číně a má cenu 756 rublů.

Tangle Teaser

Tento hřeben má jedinečné vlastnosti: při jeho použití nejsou prameny nataženy, neroztrhány a poškozeny. Brašování neelektrizuje vlasy, nevede k tvorbě zamotaných rohoží. Zuby výrobku mají pružnou strukturu, která jim umožňuje nedrhat prameny, ale sledovat růst vlasů.

Dokonce i vlhké vlasy mohou být ošetřeny tímto hřebenem, který je mimo moc mnoha dalších štětců. Výrobek je vhodný, včetně pro kudrnaté, dlouhé kadeře, nepoddajné a tenké. Cena výrobku není nejlevnější - 2390 rublů, ale kvalita a trvanlivost použití je pro tuto skutečnost plně kompenzována. Ale jak dlouhodobě stylovat na středních vlasech a jaký hřeben potřebujete, pomůžete porozumět informacím na odkazu.

MARLIES MOLLER

Tato značka vytváří profesionální výrobky, které jsou však vhodné pro domácí použití. V tomto případě je podvodné vytváření maximálního množství dokonce i z tenkých vlasů. Rukojeť výrobku je velmi pohodlná, štětiny jsou přirozené a bezpečné.

Je třeba poznamenat, že nylonové hřebínky a přírodní tvrdé štětiny jsou v okamžiku kombinace této značky okamžitě kombinovány. Výrobky jsou vyráběny ve Švýcarsku, takže jejich kvalita a bezpečnost jsou v jejich nejlepším stavu. Cena dnes je 3336 rublů.

Ale jak dlouho se provádí stylování pro krátké vlasy a jak to udělat správně, je zde uvedeno.

Setkali jsme se s funkcemi kruhových vlasových vlasových hřebenů. Jak můžete vidět, kartáčování je nepostradatelným zařízením pro uvedení hlavy do vlasů jakéhokoli druhu a délky. Doporučujeme, abyste získali kulatý hřeben o několika průměrech, abyste měli vždy pohodlný a rychlý způsob, jak si uklidit vlasy.

Každý účes má svůj vlastní hřeben! Výběr s profesionály

Konzultovali jsme s profesionálními stylisty a zjistili, pro jaké účely, jaké hřebeny potřebujete!

Typy hřebenů a jejich použití

1. Plochý kartáč

Pro tlusté, husté, ale zamotané vlasy je ideální: jemně odděluje prameny a umožňuje pokořit vlasy bez poškození a vytažení. Začněte česat od konců, postupně se zvedne k kořenům.

2. Vyfukovaný kartáč

Ve skutečnosti je také plochá, ale s otvory v "zádech", je ideální pro vysoušení vlasů se sušičem vlasů, protože umožní jejich odhalování a vysoušení ve stejnou dobu bez zpoždění průtoku vzduchu. Pokud jste předtím na vlasy nanesli pěnu nebo pěnu, vyfukovaný kartáč nedovolí, aby se prameny spojily kvůli přehřátí, což je zcela možné pomocí běžného plochého kartáče.

3. Malý kulatý kartáč

Váš asistent při vytváření lehkých vln nebo uvolněných kudrlin. Zvláště tento typ hřebene na vlasy je vhodný pro vytváření třesků, protože umožňuje zvednout i krátké chlupy.

4. Velký kulatý kartáč s přírodními štětinami

Podávejte na rovnání vlasů a kartáčování: bezpečně uchopí kudrlinku a sklouzne po něm, zatímco zahřejete vlasy horkým vysoušečem vlasů. Kvůli přírodním štětinám tento typ hřebenu dodatečně vyhladí povrch vlasů, takže svítí.

5. Kruhová kartáče na bázi keramiky

Pokud chcete dosáhnout velkých kudrlin, je lepší nechat tento štětec najít. Keramická podložka se zahřeje pod proudem horkého vzduchu, který vytváří vysoušeč vlasů, zatímco rotujete štětcem uvnitř pramene a tento tepelný efekt způsobí, že kudrlinky budou odolnější.

6. Hřeben s ocasem

Pro tkaní tenkých pletenců, pokud je důležité jasně a rovnoměrně rozdělit vlasy na tenké prameny, nenajdete vhodnější volbu. No, pokud budete nosit rozchod, "ocas" vám pomůže, aby byl dokonale hladký.

7. Kartáč pro hromadu

Pokud potřebujete zvednout vlasy v kořenech a přidat další účinek na účes, je nejvýhodnější vytvořit hromadu pomocí úzké kartáče s přírodními štětinami. Nemusí si tak zamlžovat vlasy, takže později budete trpět tímto fleecem o půlnoci a pokoušet se vrátit vlasy do původního vzhledu.

8. Tangle Teezer

Ideální asistentka v boji s matnými tenkými kudrnatými vlasy. Dokonce i malé děti se shodují na tom, že se tento nádherný kartáč česá, protože snadno a bezbolestně odhaluje i nejtenčí, načechrané vlasy.

Hřebeny vlasů - typy a použití

Obsah článku

Pro každou osobu neexistuje známý produkt péče o vlasy než hřeben. Používáme je denně, ale málokdy přemýšlíme o správnosti jejich výběru. Stav a vzhled vlasů závisí na tom, jak je objekt vybrán. Moderní výrobci nabízejí mnoho druhů hřebenů. Některé jsou vhodné pro styling, jiné se používají k malování a jiné mohou být ideální pro každodenní použití. Pokusíme se zjistit, proč je tento nebo ten hřeben určen.

Hřeben hřebenu

Hřeben je klasická verze hřebene, kterou naši předkové používali. Mohou být různé typy, a proto mohou být použity pro různé účely:

 • se vzácnými velkými zuby vhodnými pro česání vlhkých vlasů. Odhaluje prameny a neublíží jim.
 • s hustými zuby vhodnými pro každodenní použití na krátké vlasy. Pro ně je vhodné, aby hladce pokořily vlasy a pokořily jednotlivé prameny.
 • Úzké, s dlouhými, středně silnými zuby, vhodné pro kudrnaté vlasy.
 • s velmi tenkou rukojetí pomáhá oddělit vlasy na prameny, takže se používá k barvení, zvýraznění, curlingu a pro oddělení.
 • s dlouhými tenkými zuby používanými pro bouffanting.
 • se středně frekvenčními zuby vhodnými pro každodenní použití, použitím stylingových výrobků nebo masky.
 • se zuby různých délek se používají k vytvoření podložky.

Masážní hřeben

Tento typ hřebenů se považuje za nejčastější. Masážní kartáčky jsou snadno použitelné a vhodné pro všechny typy vlasů. Jejich hlavní výhodou je, že hřebeny pokrývají a masírují pokožku hlavy. Tato masáž zrychluje krevní oběh, což pomáhá zlepšit růst a stav vlasů. Pokud hřeben není vyroben z přírodních štětin, pak na koncích jeho zubů by měly být malé koule. Je nutné chránit pokožku před poškozením. Také štětka na vlasy je užitečná, protože rovnoměrně rozkládá kožní mazu a zabraňuje rychlé kontaminaci. Měli by být používány s opatrností u lidí náchylných na mastnou pokožku hlavy, protože tento problém může zhoršit. Pro silné, silné vlasy je lepší vybrat tvrdé kartáče, tenké - jemné.

Hřebeny pro styling

Existuje několik hřebenů, které se používají pro styling. Mohou mít jiný vzhled a účel.

 • Brašování - kulaté hřebeny. Jejich tělo a zuby mohou být vyrobeny z různých materiálů, například mohou mít plastovou, kovovou nebo keramickou základnu, s přírodními nebo umělými štětinami. Podprsenky se používají k vytváření objemu v kořenech, ke zkroucení pramenů, k vytváření velkých kadeřů. Mají jiný průměr, jehož velikost je vybrána podél délky kudrlin. Například hřeben pro dlouhé vlasy má největší průměr, pro srst s délkou ramen je středně dlouhý a nakrátko je lepší použít malý kulatý hřeben. Osušky s malým průměrem lze použít jako pomocný nástroj při rovnání pramenů pomocí železa.
 • "Skeletální" hřeben vhodný pro sušení vlasů. Speciální otvory v těle umožňují cirkulaci vzduchu, chrání pokožku hlavy před popáleninami a velké, vzácné zuby jemně oddělují zamotané zámky. Pomocí hřebenu můžete vytvořit kořenový svazek. Používá se na vlasy o různých délkách a strukturách.
 • Policirkulární kartáč na vlasy - devět řádků se používá v konečném stadiu pokládání. To má devět řad zubů umístěných ve vzdálenosti od sebe, což poskytuje úchopné prameny. Je vhodné umístit její rány a vlasy. To je dobré pro bob účesy.

Materiály pro hřebeny

Pro výrobu výrobců hřebenů používají různé materiály. Nejčastější:

 • Plastové. Hřebeny vyrobené z plastů nepotřebují péči, vyznačují se cenou, trvanlivostí a snadností použití, stejně jako vhodné pro všechny vlasy. Plast má jednu vážnou nevýhodu - silně elektrizuje vlasy.
 • Kov Navzdory skutečnosti, že tyto hřebeny elektrizují vlasy, jsou považovány za nejškodlivější, protože mohou zranit zámky a skalp. Jsou kontraindikovány pro barvené, tenké, křehké a poškozené vlasy.
 • Strom Dřevěný hřeben jemně brousí prameny, chrání zdraví a krásu. Nezahřívá kadeře a nepoškozuje pokožku hlavy. Jeho hlavní nevýhodou je nestabilita. Trhliny se rychle tvoří na dřevěném hřebenu a stávají se nepoužitelnými.
 • Přírodní štětiny. Přírodní hřebeny pro vlasy jsou považovány za nejužitečnější. Pečlivě se starají o vaše vlasy a dají jim nádherný lesk a pohled. Přírodní štětiny zabraňují tvorbě dělených konců, ne elektrifikují a neškodí pokožce hlavy. Kartáče s přírodními štětinami - dokonalý hřeben pro tenké, křehké a poškozené vlasy.
 • Silikon. Je to podobné vlastnosti jako plast, ale na rozdíl od něj má antistatické vlastnosti.

Typy hřebenů

připojit se k diskusi

Sdílejte s přáteli

Život moderního člověka je nemožný bez hřebene, který ho doprovází v jeho každodenních činnostech, cestách, služebních cestách, výletech na události. Tento jednoduše vypadající objekt pomáhá vypadat dobře vypadající vlasy a vytvářet účesy připomínající umělecká díla.

Typy a aplikace

Navzdory velkému počtu hřebenů v vitrínách mohou být rozděleny do čtyř kategorií z hlediska tvaru a velikosti, jakož i účelu:

 • Tradiční a nejoblíbenější hřeben se nazývá "bombazh" nebo, jak je běžnější, "masáž". Jeho tvar může být odlišný, ale nejčastěji je to pod pravouhlou nebo oválnou základnou pod zuby na měkkém polštáři a dlouhé rukojeti. Tento typ je univerzální, protože je vhodný pro jakoukoliv strukturu, tloušťku a délku vlasů. Štětec je určen nejen pro česání a rozřezávání, ale i pro masáž hlavy, který má pozitivní vliv na krevní oběh a distribuci mazu po celé délce.

Kvůli zvláštnostem nárazu vlasy svítí

 • Mini masážní hřeben - populární Tangle teezer, který nemá rukojeť. Vzhledem k malému rozměru a schopnosti zavírat zuby se taková věc stává pohodlnou součástí vaku. Také tento typ vlasových hřebenů je trochu smyčkou pro prodloužení vlasů. Vyznačují se přítomností oček, které umožňují, aby se hřebíčky neleskly do kapslí a snadno se klouzaly podél pramenů.
 • Praktické a pohodlné skladování i v malých pytlích jsou hřebeny pro vybíjení. Jsou převedeny z malého přeloženého designu na plný výrobek nebo kartáč se zrcadlem.
 • Ploché kartáče jsou určeny hlavně pro česání a vyhlazení kudrlin, ale ne vytváření stylingu. Dělají dobře roztřepení bez poškození vlasů.
 • Nedávnou novinkou světa krásy je hřeben na sušení mikrovláken. Ona nejen masíruje hlavu se zuby, ale také vytáhne vlhkost pomocí tkáňové části. Pro další sušení hřebeny na něm jsou speciální otvory.
 • Populární kosterní, foukaný nebo tunelový hřeben. Její zuby jsou od sebe vzdálené a přítomnost štěrbin v základně umožňuje vytvářet cirkulaci teplého vzduchu při stylování se sušičem vlasů. S tímto hřebenem můžete snadno položit krátké nebo středně dlouhé vlasy, přičemž jim dáte objem v kořenech.
 • Dalším typem hřebene je kulaté kartáčování. Díky materiálům, z nichž jsou vyrobeny, se celá štětka dobře zahřívá, což vám umožňuje pokládat s objemem v kořenech rovnými kadeřemi. Vzhledem k tomu, že tento model vytváří zkroucené špičky, často se nazývá kadeřník na vlasy. Brašnění, spolu s tunelovými hřebeny, jsou oblíbené profesionální účesy.
 • Věčné poddruhy hřebenů jsou hřebeny, které byly používány po mnoho staletí. Nejlepší ze všech je, že jsou vhodné pro krátké vlasy a jsou nepostradatelné pro účesy, protože jejich nejjednodušší konstrukce umožňuje pečlivě zachytit kudrlinky.

Hřebeny na dlouhých úchytkách pomáhají snadno oddělit prameny od sebe navzájem a vytvářet dělení.

V tomto kombinaci je možná různá frekvence zubů. Čím blíže jsou k sobě navzájem, tím pohodlnější je hřeben pro vytvoření hromady. Další výhodou tohoto modelu je, že umožňuje vytvářet chvosty při vytváření ocasů.

 • Hřeben je hřeben s dlouhou tenkou rukojetí. Je vhodný pro odstraňování nepravidelností, dělení do tenkých pramenů, tkaní, pokládání.

Existují kombinované hřebeny, které zahrnují vlastnosti několika druhů. Například masážní hřeben je běžný pro vytváření bouffantů. Tento hřeben má tenký design a měkké přírodní štětiny. Jiným kombinovaným modelem je hřeben, který má časté zuby v jedné polovině a vzácné zuby v druhém.

Kombinované modely také zahrnují ředící hřebeny. Jedná se o zjednodušený profesionální holící strojek pro ztenčení objemu vlasů.

Klasifikace materiálu

Existuje velké množství materiálů, které dělají hřeben. Takže tam jsou plastové, dřevěné, gumové, ebonitové, kovové a keramické.

Každý z nich má své vlastní specifické vlastnosti, výhody a někdy i nevýhody:

 • Kovové hřebeny, například hliník, nedoporučují používat neprofesionální pracovníky, jako by byly nesprávně manipulovány, mohou poškozovat pokožku hlavy s jejich tuhostí. Tento materiál se rychle ohřívá, když je vystaven vysoušeči vlasů, což způsobuje, že je nepohodlné a může poškodit vlasy. Kov se nejčastěji používá v oddělených částech, například ve formě ocasů, protože odděluje prameny dobře.
 • Dřevěné hřebeny jsou vyrobeny z popelu, třešně, buku, dubu, borovice, broskve, a obzvláště oblíbené jsou bambus, santalové dřevo, jalovec, bříza. Kromě toho, že je to přirozený, lahodně vonící materiál, dřevo není elektrifikováno. V průběhu času se trhliny objeví praskliny, zvláště pokud mají volnou strukturu, jako borovice. Taková vada poškozuje strukturu vlasů a může ji roztrhat.

Pro rozšíření služby by se hřeben neměl navlhčit a udržovat na ohřívačích.

 • Plastové hřebeny jsou nejoblíbenější a nejběžnější. Jsou nenákladné, odolné a odolné teplotním šokům. Plast se dobře hodí k hlavní funkci - česání, ale někdy silně elektrizuje vlasy.
 • Distribuované pryžové, gumové a silikonové hřebeny. Používají se pro česání vlhkých vlasů, neškodí je a pokožku hlavy a ne elektrizují. Uhlíkové a keramické výrobky snadno klouže po vlasech, oddělují prameny a nejsou vystaveny chemikáliím, takže jsou nejčastěji používány odborníky v salonech.
 • Kromě obvyklých materiálů jsou často vzácnější, elegantnější a dražší. Najdete zde ebonitové hřebeny, bronz, zlato, stříbro s inkousty ametystu a dalších drahých kamenů. Hřebeny z rohů a kostí, které byly používány v době egyptských faraonů, mají vnější krásu a příjemnou hladkost.

Hřebeny s přírodními štětinami z koní, vepřového masa, kanců, kombinované vlny jsou velmi žádané. Tyto materiály nepoškozují vlasy, ale silně elektrizují, proto je doporučeno lehce navlhčit nebo ošetřit antistaticky.

Nejvíce praktické hřebeny jsou uhlíkové vlákno s keramickým povlakem, protože nevyžadují zvláštní péči a nejsou kontaminovány. Nejužitečnější jsou dřevěné a traumatické kovy. Nicméně pokud mají zuby na špičkách malé koule, pak bude bez ohledu na základní materiál takový výrobek nejzákladnější.

Jak si vybrat?

Hřebeny by měly být rozděleny nejen podle účelu, tvaru, velikosti a typu štětin, ale také podle typu vlasů, pro které je každá z nich určena. Správně vybraný výrobek vám pomůže snadno a bez zranění, aby se vyrovnal iu nejtvrdšího šoku. A naopak, nevhodný hřeben bude nejen neúčinný, ale může také poškodit strukturu vlasů.

Nejvšestrannější je široký masážní hřeben, protože je vhodný pro vlasy jakékoliv tloušťky, délky a struktury.

Pro tenké a křehké, stejně jako suché vlasy, které jsou náchylné k matoucímu, doporučujeme použít hřeben s přírodními štětinami. Nicméně, oni nejsou vhodní pro kudrnaté, protože nejen nebude hřeben, ale zmatek kudrlinky. Přirozené štětiny jsou vhodné pro rozprostření středně dlouhých vlasů.

Kvůli objemu krátkých vlasů byste měli používat kosterní hřebeny a výztuhy a pro běžné česané ploché hřebenatky a kartáče by měly být použity. Při výběru kartáčování je třeba si uvědomit, že čím delší jsou vlasy, tím větší je průměr.

Pro jemné vlasy je nutná vysoká hustota štětin a pro husté, naopak vzácné.

Kudrnaté vlasy vypadají velkolepě, jako skutečné vlny, ale jsou velmi zlobivé a křehké. Pro kudrnaté, těsné kudrlinky, ploché hřebeny a kartáče se zuby vzdáleně od sebe vzdálenými, jako např. Tangle teezer, jsou nejvhodnější. Pro měkký a načechraný vhodný masážní hřeben.

Také hřebeny se vzácnými zuby se vyrovnávají s tlustými, tuhými strukturovanými vlasy. Modely s častými zuby - měkké a tenké. Obecně platí, že jsou dobré pro dlouhé vlasy, stejně jako masážní hřeben. Pro husté vlasy byste se měli podívat na kombinované modely s různou frekvencí zubů, hřebenů, plochých tuhých bomby.

K určitému typu vlasů se doporučuje vybrat si své materiály. Například silikon a ebonit s antistatickým účinkem jsou vhodné pro kudrnaté vlasy. Silikon a uhlík také dávají jemnost, lesk a hedvábnost. Přírodní štětiny, nylon jsou doporučeny pro oslabené, křehké vlasy. Plast je vhodný pro velmi krátké účesy, ježky a vysoce kvalitní dřevo pro roztažení.

Materiál musí být tvrdší než silnější vlasy. Nejsilnějšími jsou kost, porcelán, kov a měkký kaučuk, plast, silikon.

Přírodní materiály jsou doporučovány častěji než umělé, ale při výběru takového hřebene byste měli vzít v úvahu zvláštnosti vašeho těla. Alergická reakce se může objevit na přírodních štětinách, stříbru a jiných kovů.

Pokud jde o styling, tyto nebo jiné hřebeny jsou vhodnější pro různé účely. Kruhové hřebeny vyrobené z nylonu narovnávají vlnité a kudrnaté vlasy a pouze vyrovnávají přímý tvar výrobku s přírodními štětinami. Lush kadeře mohou být vytvořeny s velkým objemem kartáčování, a malý průměr pomůže při dávkování bazální objem.

Hřebeny s ocasem a hřebeny s dlouhými řídkými zuby pomohou oddělit prameny. A aby se na ně rovnoměrně nanášela gel nebo pěna, je nejlepší použít plastový hřeben.

Následující video vám řekne, jak vybrat správný hřeben pro vlasy:

Důležité nuance

Je důležité nejen zvolit vhodný hřeben, ale i správně používat:

 • Dlouhodobé česání se doporučuje, což má pozitivní vliv na zdraví vlasů a pokožky hlavy. Mělo by být snadné zpracovávat asi deset minut denně, ráno a večer. Současně se to často nedoporučuje, protože to povede k rychlé kontaminaci. Pokud mají vlasy tendenci být mastné, je třeba pečovat opatrně, aniž byste se dotýkali pokožky hlavy, aby mazové žlázy nezačaly pracovat.
 • Odborníci nedoporučují česání surových vlasů, aby nedošlo k poškození jejich struktury. V poslední době je však stále více a více výrobků určených právě k sušení. Například hřeben s mikrovláknem. Nemůžete česat vlasy, které jsou zpracovány pomocí silné fixace: gely, pěny a laky. Nejdříve je musíte umýt a uschnout, a poté je vystavit účinkům hřebenů.
 • Majitelé krátkých vlasů až k rameni nejsou obvykle ohroženi zamotáním kudrlin, takže si mohou pokrýt vlasy od kořenů až po konce. Aby se rohože netvořily, stačí, aby se vlasy vracely včas. Nejdůležitější je nepoškodit pokožku hlavy tvrdými hřebeny.
 • Dlouhé a kudrnaté vlasy mají tendenci být zmatené. Kombinace by měla začínat od špiček až po kořeny, netahejte a netahejte, ale opatrně roztáhněte prsty a hřeben. Když jsou zanechány zamotané oblasti, můžete použít kartáč. Po pohybu hřeben doporučujeme držet vlasy rukama, takže mast je rovnoměrně rozložen.

Pro Více Informací O Suché Vlasy