logo

Jaká štětec je lepší pro vlasy?

Každá dívka, která se zajímá o péči o vlasy, by měla vědět, který hřeben je nejlepší pro její typ vlasů. Kombinace je každodenní procedura, proto by měla být co nejjemnější a přemýšlivější.

Vlastnosti a výhody

Nesprávně zvolený hřeben poškodí vlasy, roztrhne prameny a dokonce přispěje k průřezu špiček. Může také elektrifikovat vlasy a učinit je více načechraně.

Ale vysoce kvalitní hřeben, zvolený podle všech pravidel, bude naopak poskytovat vlasům správnou péči.

Pravidelné kartáčování zajišťuje průtok krve do hlavy, což urychluje růst vlasů a činí je zdravějšími.

Existuje několik druhů hřebenů. Každá z nich má svůj vlastní účel a vlastnosti. To je důvod, proč v sortimentu této dívky by neměl být jeden kartáč na vlasy, ale několik modelů, které plní různé funkce.

Klasický

Nejběžnější klasický tvar hřebene by měl být v každé dívce. Ale v materiálu se liší. Může být umělá, přirozená nebo smíšená.

Nejlepší možností je hřeben s přírodními štětinami. Dřevěný hřeben dokonale masíruje hlavu. Tenký hřeben tohoto druhu také pomáhá odhalit kudrlinky, takže vlasy jsou čisté a dobře upravené. Tento hřeben je příliš objemný, aby se s vámi mohl nosit. Je však ideální pro česání kudrlin před spaním.

Masáž

Vysoce kvalitní masážní kartáč je dalším užitečným doplňkem pro osobní péči. Je zapotřebí k masáži hlavy, což naopak přispívá ke zvýšení krevního oběhu a následně k rychlejšímu růstu vlasů.

Prořezávání vlasů pomocí masážního kartáče vás bude hladší, rovnoměrnější a dobře upravované.

Existují různé možnosti pro tyto hřebeny: dřevo, kov nebo plast. Odborníci doporučují výběr dřevěných. Masáž pomocí kartáče z přírodního materiálu přináší maximální užitek.

Comb

Už dlouhou dobu krásy používají tenké hřebeny pro péči o vlasy. Historie takových hřebenů je tak stará, že vzhled prvních hřebenů pochází z dob starověkého Říma. V těchto dnech byly hřebeny vyráběny z kostí, ale dnes jsou oblíbené modely z dřeva nebo plastu.

Plastové hřebeny jsou stále nežádoucí - budou jen zhoršovat zapletení vašich vlasů a zvýšit jejich elektrifikaci.

Kompaktní

Další důležitou variantou jsou kompaktní kartáče, které si můžete s sebou vzít. Mohou to být malé kartáče, hřebeny nebo dokonce multifunkční modely, které jsou jak hřebenem, tak zrcadlem. Jednoduše se vejdou do tašky, takže můžete vždy pořádně opravovat vlasy, ať jste kdekoli.

Rozvětvení

Brashing jsou speciální hřebeny, které se nejčastěji používají pro profesionální styling. Mají válcovitý tvar a kulatou díru přímo uvnitř pouzdra. Tyto štětce by měly být použity pro styling vysoušeč vlasů. Takže získáte nejkrásnější a velkolepější styl v domácnosti. S pomocí kartáčování můžete vytvářet velké kudrlinky, stejně jako dáváte zvláštní tvar krátkosrsté hlavici vlasů.

Nejlepší je zvolit kartáčování s nejpřirozenějšími štětinami. V tomto případě vaše vlasy nebudou příliš objemné a elektrifikované.

Tajemství kartáčování od profesionálního kadeřníka:

Oblíbené materiály

Hřebeny se liší nejen svým vzhledem, ale také v jakém materiálu jsou vyrobeny. Podívejme se na tři nejoblíbenější možnosti, které moderní dívky používají v každodenním životě.

Dřevěné

Hřebeny ze dřeva - je obecně nejlepší volbou pro dívky, bez ohledu na typ vlasů. Tyto kartáče jsou nejvhodnější pro péči. Nemají elektrizovat vlasy, ale jen jemně vyrovnávají to. To je nejlepší ze všech, aby tyto vlasy po aplikaci masky nebo různých stylingových výrobků. To je odůvodněno skutečností, že všechny tyto nástroje nevykazují chemickou reakci s prvky přítomnými v jejich složení.

Při výběru materiálů stojí za to věnovat pozornost vlastnostem každého z nich. Takže bříza hřeben pomáhá léčit lupy. To také zvyšuje účinek masky na vlasy. Upokojte poškozenou pokožku hlavy a zmírněte svědění pomocí dubového hřebene.

Další populární možností je hřeben jalovce. Kromě příjemné vůně lesa, která dává tento štětec, může být jeho výhoda nazývána schopností uklidnit a zmírnit stres. Pokud však máte problémy s lupinami, měli byste si koupit třešňový hřeben.

Při výběru dřevěných kartáčů je lepší odmítnout lakované modely. Váš nákup by měl být stejně přirozený a tedy i kvalitní.

Plastové

Je lepší odmítnout hřeben vyrobený z plastu. Nezaujímají se o vlasy, ale pouze zvyšují křehkost pramene a zkazují celkový stav vlasů. Karbonové nebo silikonové kartáče jsou užitečnější pro stav vlasů.

Používají je profesionální stylisté a kadeřníci. Používejte je denně a nestojí za to, ale jsou vhodné pro určité postupy - řezání, styling nebo barvení. V tomto případě tenké plastové hřebeny perfektně oddělují prameny a snadno se čistí.

Kovové

Dalším běžným řešením je kovový hřeben. To vám umožní odhalit i nejvíce tlumené kudrlinky. Ale stylisté doporučují nepoužívat takové hřebeny majitelům barvených vlasů. Faktem je, že kov může reagovat s chemickými složkami vašeho barviva, čímž mění odstín vlasů.

Navíc hřebeny z tvrdého kovu mohou poškodit pramen vlasů. To platí zejména pro vlastníky tenkých a křehkých pramenů.

Který z nich je lepší

Výběr hřebene by měl odpovídat individuálním vlastnostem vašeho vzhledu. Především věnujte pozornost délce. Pro vlastníky krátkodobě oříznutých vlasů stačí vybrat jeden kvalitní hřeben. Ale pokud máte dlouhé kudrlinky, měli byste dostat dvě kartáče - jedna pro denní použití a druhá - pro zvláštní příležitosti, když potřebujete velkolepý styling.

Jako hřeben pro každodenní použití je nejlepší vyzvednout klasický kartáč s přírodními štětinami. Ale pro styling, můžete si vybrat kartáč, který vám umožní snadno stylovat vlasy do požadovaného účesu.

Dalším důležitým bodem, který si musíte pamatovat, je, že masážní kartáč je vhodnější pro dlouhé vlasy, zatímco ploché vlasy budou užitečné pro krátké vlasy. Délka zubů také závisí na délce vlasů. Čím delší jsou vaše kadeře, tím déle, tím větší jsou zuby na hřebenu. To usnadňuje proces žehlení.

Pokud máte suché nebo sušené vlasy, kartáč by měl být doplněn o nejjemnější a pružnější zuby. Můžete si také vybrat hřeben s přírodními štětinami, který také nepoškozuje vlasy. Pokud máte mastné vlasy, raději použijte dřevěný nebo nadržený hřeben.

Pro tenké a rovné vlasy si můžete vybrat libovolný masážní kartáč. Tyto hřebeny nepoškozují vlasy a nezhoršují jejich strukturu. Stejné štětce stojí za nákup a při vypadávání vlasů. Pokud je tento problém pro vás relevantní, je lepší koupit právě takový měkký hřeben, který bude vyhlazovat kudrlinky bez toho, aby je vytrhli. A vzhledem k tomu, že takový štětec masíruje hlavu, krevní tok na jeho povrchu se zvyšuje, což znamená, že vlasy začínají růst rychleji.

Ale zamotané a neposlušné kadeře budou snadněji hřebeny hřebeny se vzácnými zuby. Takže kudrliny budou rozděleny do tenkých pramenů a nebudete je poškozovat.

Pro husté vlasy je široký hřeben s přírodními štětinami. Že bude schopna efektivně pokrýt prameny a oddělovat je.

Populární blogger vypráví o tom, který hřeben je lepší vybrat:

Jak často se mění

Hřebeny, stejně jako všechny výrobky osobní péče, by měly být v průběhu času změněny. Stojí za to pravidelně, jakmile zjistíte, že kartáč, který používáte, začíná selhat.

Pokud budete i nadále štětat vlasy štětcem špatné kvality, bude to jen poškodit vaše vlasy.

Hřeben by měl navíc poskytovat plnou denní péči. Nejméně jednou týdně je třeba kartáč umýt. Samozřejmě, to lze provést pouze tehdy, pokud to materiál dovoluje. K tomu použijte nejprve vroucí vodu a poté mýdlový roztok. Hřeben, který byl tímto způsobem omyt, musí být poté opláchnut a dobře vysušen a položen na hustou froté ručník.

Je také třeba pamatovat na to, že hřeben, který používáte pravidelně, nemůže být někomu předán. Nepoužívejte jeden štětec pro dva, ani s příbuznými, aby vaše vlasy zůstaly zdravé a vypadají dobře upravené.

Ale i kdybyste věnovali správnou péči o kartáč na vlasy, neměli byste vám sloužit déle než šest měsíců. Dokonce i když hřeben vypadá slušně, měl by být nahrazen novým každým ročním obdobím.

Také změna hřebene stojí za to, pokud si na ni všimnete alespoň minimální škody. Pokud hroty kousky prasknou, pak je načase, abyste si koupili nový kartáč - tento hřeben poškodí prameny více.

Recenze

Pod každým typem pruhů je třeba zvolit určitý typ hřebene. To vám umožní usnadnit proces péče o vlasy a co nejlépe upravovat kudrlinky. Pouze v případě, že je hřeben vybrán správně, bude pozitivní výsledek viditelný a hřeben bude mít od uživatelů dobrou zpětnou vazbu.

17 typů hřebenů pro vlasy, jejich vlastnosti a použití

Materiály

Při výběru vašeho oblíbeného hřebene musíte nejdříve věnovat pozornost tomu, z jakého materiálu se skládá. Znalost nevýhod a výhod každého z nich pomůže prospěch vlasům, neškodí jim:

 1. Dřevo je přírodní materiál, který elektrizují kudrlinky, dělá je hedvábnější, lesklé, zabraňuje vzhledu rozštěpených konců. Vyžaduje pečlivou péči, snadno se rozpadá;
 2. Kov - liší se ve zvýšené trvanlivosti, trvanlivosti. Jeho hlavní nevýhodou je, že může zranit hlavu, pokud jsou zuby příliš tenké, postrádají silikonové, plastové, pryžové špičky. Je zakázáno používat kovový hřeben během sušení pramenů s vysoušečem vlasů, protože to výrazně zhoršuje stav chloupků;
 3. Plast je populární, levný materiál. Snadno se čistí, lehká. Zároveň je třeba vědět, že plast je poměrně křehký, nesnáší těžké náklady a šok, snadno se rozbije;
 4. Silikon - má dlouhou životnost, snadno se rozkládá kudrlinky, používá se při sušení vlasů s vysoušečem vlasů. Mezi nedostatky jsou pouze vysoké náklady;
 5. Uhlík je umělý materiál sestávající z grafitu a pryže. Ne elektrifikuje, dobře je pokořuje bez poškození pokožky hlavy. Uhlík odolává těžkým nákladům, je těžké se zlomit. Drahý materiál;
 6. Kost je nejstarší materiál: silný, odolný. Často zdobené zrcadlem, drahokamy, ozdoby;
 7. Keramika, bronz, stříbro a zlato - drahé a vysoce kvalitní hřebeny. Vytvořte prameny měkké, lesklé, odolné proti vzniku statické elektřiny. Absolutně bezpečné pro všechny typy vlasů. Hřebeny z drahých kovů se nacházejí v jediné kopii.

Pomoc! Zvýšená vlhkost může vést ke vzniku houby nebo plísní na stromu.

Typy kartáčů a jejich použití

Typ hřebenu je přímo spojen s jeho účelem. V závislosti na tloušťce, délce, druhu vlasů je třeba věnovat pozornost i velikosti a tvaru hřebene a také, zda je pro vás vhodnější použít.

Stylový kartáč

 • Malý kulatý kartáč (Small Round Brush) je nepostradatelný při zkroutí krátkých vlasů;
 • Velký kulatý kartáč (Velký kulatý kartáč) je zapotřebí, aby se na dlouhé vlasy dostaly velké kudrlinky. Stačí natočit pramen na kartáč, ohřát ho vysoušečem vlasů a pečlivě ho uvolnit;
 • Kruhový (válcový) kartáč založený na keramice dokonale kadeří vlasy po celé délce a otáčí hroty;
 • Polokruhový hřeben nebo devět řádků má 7 nebo 9 řad se silnými zuby. Každý řádek je volně ve vzájemném kontaktu. Použijte jej ke stočení bobů, stylování bob nebo bob bob;
 • Vyfukovaný kartáč nebo termobráz (Vent Brush) s dlouhými, od sebe vzdálenými zuby umožňuje rychle vyschnout vlasy vysoušečem vlasů. Je zapotřebí v případě, kdy krátké vlasy přidávají objem blízko kořenů;
 • Štětec Styler kombinuje funkce hřebene a vysoušeče vlasů. Výhodou je, že kudrlinky jsou nejen vysušené, ale také krásně nalepené;
 • Vysoušeč vlasů (Blow Drying Hair Brush) je vybaven dutou foukanou základnou z keramiky. Díky tomu není třeba používat vysoušeč vlasů, což je mnohem traumatická vlákna.

Válcový kartáč je vybrán individuálně podle délky vlasů. Čím déle jsou, tím širší bude hřeben.

Plochý kartáč (pádlový štětec)

Má velkou velikost, a proto ji lidé nazývají "lopata". Používá se výhradně pro dlouhé prameny, protože má husté zuby, které nepoškozují chloupky, ale dobře je hřebčí. Má jednu nevýhodu - vzhledem k jejímu tvaru je těžké jej očistit.

Hřeben s ocasem (Rattail Comb)

Tento hřeben, rukojeť vypadá jako tenká tyč, připomínající ocas. Používá se k oddělení pramenů, odstranění nerovností ve vlasech, fixování stylingu.

Plastový hřeben je vždy silnější než ostatní, elektrizující vlasy.

Hřebenový kartáč (štětec)

Má dva až tři řady zubů vyrobených z přírodních nebo umělých materiálů. Odolává statické elektřině.

Hřeben hřebenu

Nejoblíbenější ze všech typů hřebenů. Má mnoho druhů:

 • Velké, vzácné zuby jsou potřebné pro bezpečné rozložení vlhkých pramenů;
 • Pro každodenní péči o krátké vlasy jsou potřebné husté hřebíček;
 • Dlouhé, ne příliš husté zuby používané pro kudrnaté vlasy;
 • Úzké hřeben s dlouhou tenkou rukojetí je nutné během barvení, zvýraznění, dělení do pramenů;
 • Poměrně tenké, dlouhé zuby různých výšin jsou potřebné k vytvoření vysokého napnutí;
 • Negativní uspořádání zubů vhodných při aplikaci masky, distribuce pěn, pěn.

Masáž (Bomb)

Pohodlný kartáč vhodný pro tenké a silné vlasy. Jeho jméno bylo způsobeno skutečností, že kromě česání provádí funkci masírování pokožky hlavy, čímž stimuluje krevní oběh a zlepšuje růst vlasů. Pro bezpečné použití doporučujeme mít na štětce bombu s plastovými nebo silikonovými kuličkami. Stává se to těžké, měkké, střední. Velikost je také odlišná - od velkých až po miniaturní, které se snadno skládají na polovinu a skrývají se v kabelce.

Pozor! Masáž stimuluje tvorbu kožního mazu, takže lidé, kteří jsou náchylní k mastným vlasům, by měli používat opatrně.

Přírodní kartáč štětce štětiny

Jako přírodní materiál použitý kůň, prasečí štětina. Potřebuje zvláštní denní péči. Vhodné pouze pro tenké, volné kadeře.

Pomoc! Tlusté, zamotané prameny, tento kartáč nebude moci hřeben.

Hřebeny pro vypouštění

Snadné skládání a skládání. Pohodlné nosit v kabelce nebo kapse. Často doplněné malým zrcadlem.

Hřeben pro sušení pomocí mikrovláken (kartáč na vlasy z mikrovlákna)

Nejen že se plete, ale také je vysuší. To je dosaženo díky základně z mikrovláken, které se nachází mezi zuby. Chcete-li zachránit objekt před vznikem nepříjemného zápachu, výrobci vytvořili malé otvory na zadní straně kartáče, které zajišťují vysušení části tkaniny.

Hřebeny (hřeben)

Plochý, malý hřeben. Zuby na něm jsou umístěny na jedné nebo dvou stranách. Vyrobeno z přírodních, umělých materiálů. To může být rovnoměrné a zakřivené, doplněné o ženský účes. Někdy je součástí skládacího nože milovaný muži.

Odstraňování štětce

Vybaveno štětinami různých délky. Jedinečnou vlastností některých modelů jsou zatahovací zuby, které mohou snadno odhalit suché, mokré, krátké, dlouhé vlasy. Kudrlinky se stanou poslušnějšími, méně chlupaté, ne elektrizují.

Hřeben pro rozšíření vlasů (kartáč se štětečkem)

Její zuby nikdy neublíží vaše nové kudrlinky, protože vypadají jako očka. Tlusté chloupky procházejí bez poškození jejich struktury.

Pozor! Doporučuje se použít tento hřeben na suché vlasy, protože budou méně zmatené.

Kombinovaný kartáč štětcem

Různá výška zubů - vynikající řešení stylových účesů, jejichž vlasy mají nerovnou délku. Pomůže jí vyhladit vlasy a dá je přesně.

Usměrňovač na vlasy (usměrňovač na vlasy)

Obsahuje dlouhý klip, který pevně obaluje pramen. Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje používat vysoušeč vlasů. Není vhodné, pokud jsou kadeře příliš silné a zvlněné.

Laserový hřeben (Laserový hřeben)

Má velký seznam pozitivních vlastností:

 • Vytvoří vlasy měkké, hedvábné;
 • Podporuje rychlý růst vlasů;
 • Nepoškozuje prameny;
 • Vyrovnává se s problémem plešatosti;
 • Odstraní seborrheu.

Pozor! Před nákupem laserového hřebene je nutné poradit se s lékařem.

Macadamia hair brush (Macadamia hřeben)

Pohodlná, malá velikost. Vhodí se dobře do ruky díky tvaru, neklouzá. Štěrky různých délek, které vám umožní rovnoměrně pokládat kudrlinky na kořeny. Vyrovnává své úkoly na mokré a suché prameny, aniž by je poškozoval. Zabraňuje vypadávání vlasů, vlasy jsou měkké, hedvábné.

Průzkum: Který hřeben používáte nejčastěji?

Celkem hlasů: 32. Celkem členů: 32.

Profesionální

Stylisté a kadeřníci nemohou předložit svou práci bez konkrétního seznamu hřebenů. Nejčastěji jsou vyrobeny z kovu, což umožňuje vždy udržovat nástroje čisté.

Pozor! Pro denní použití se nedoporučuje nakupovat kovové výrobky, protože silně elektrifikují vlasy.

V arzenálu profesionálního mistra musí být nezbytně skupina hřebenů s různými zuby. Zvláštní pozornost by měla být věnována hřebenům pro rozvlákňování pramenů, jejichž štětinami jsou charakteristické různé délky, zvláštní síla a pružnost.

U dlouhých vlasů je třeba získat několik masážních kartáčů. Krátké mohou být vždy česané s výrobky s malými zuby, hřebeny a některými typy hroudů.

Zvláštní objemový model s keramickým povlakem pomůže oživit a zvednout rafinované, oslabené prameny. Zvedá vlasy statické elektřiny, aby si vlasy dobře upravila. Narovnat kudrnaté vlasy budou moci hřeben pro styling s rotujícím kartáčem. Snadno vyfukované modely udržují prameny při přehřátí během sušení.

Jak si vybrat hřeben pro vlasy

V závislosti na typu vlasů je třeba věnovat pozornost výběru vhodného hřebene pro sebe:

 • Kvůli dlouhé potřebě jsou široké, velké štětce, hubící s častými zuby;
 • Kratší mohou být nejlépe česané s malými hřebeny;
 • Ramínka jsou kartáčována polokruhovými obruby;
 • Silně kudrnaté kadeře rozkrojené hřebeny s dlouhými, vzácnými zuby;
 • Tenké, bezvládné prameny získají nový vzhled po kartácích, polokruhových kartáčcích na vlasy;
 • Pro mastné použití můžete použít všechny typy kartáčů, s výjimkou masáží a výrobků s přírodními štětinami;
 • Aby nedošlo k poškození křehkých kadeří, zapomeňte na kov;
 • Zvýšené vlasy nikdy nezkazí předměty s přírodními štětinami nebo speciálními zaoblenými zuby.

Který hřeben je nejlépe na vaření vlasů?

 1. Ženy by neměly používat mužské hřebeny, protože nikdy nebudou moci pokrýt vlasy;
 2. Vlhké prameny se vůbec nemusí dotýkat štětce. Pokud je potřeba hřeben, je třeba použít štětec s dlouhými, vzácnými zuby;
 3. Pro denní použití nekupujte kovové výrobky;
 4. Před spaním si masírujte vlasy. Takže je to zdravější a přesnější.

Jak si vyčesat vlasy bez hřebene

V případě, že hřeben v nejvíce nepředvídatelné chvíli nebyl v ruce a potřebujete vypadat dobře, přijdete na záchranu:

Jak vyčistit hřeben od vlasů a nečistot

Hřeben je výhradně samostatná položka, kterou nelze dát druhým. Neměli bychom zapomínat, že po každé aplikaci musí být štětiny vyčištěny pomocí párátka nebo speciální štětkou.

K čištění hřebenu od nečistot je třeba předmět umývat alespoň jednou týdně v horké vodě s mýdlem nebo ošetřit kapalným amoniakem. Lepší čištění základny pomůže zubní kartáček. Keř na vlasy s přírodními štětinami, které potřebují péči se šamponem.

Pozor! Správná péče o kartáč zajišťuje jeho trvanlivost a spolehlivost. Pokud se objeví praskliny a žetony, objekt by měl být okamžitě zlikvidován.

5 nejlepších vlasových hřebenů

TANGLE TEEZER

Vznikl poměrně nedávno, ale již se mu podařilo potěšit kadeřníky a obyčejné lidi. Jeho hlavním rysem je, že nemá rukojeť, ale na úkor jeho konvexního tvaru se dokonale zapadne do ruky, aniž by se z ní vytáhl. Tělo je vyrobeno z plastu a zuby jsou vyrobeny ze silikonu. Odpovídá absolutně všem typům vlasů. Dobře česání zamotaných pramenů. Masíruje pokožku hlavy, stimuluje růst vlasů. Mezi jeho nedostatky jsou vysoké náklady.

BRAUN SATINOVÉ VLASY 7

Tři v jednom: vysoušeč vlasů, kartáč na vlasy, curling iron. Sada obsahuje dvě baterie. Navrženo pro vytváření hlasitosti. Zvláštní ionizační funkce chrání prameny před elektrifikací a chmýřením.

MOROCCANOIL

Univerzální hřeben pro vytvoření hromady. Přírodní štětiny dělají kudrnaté poslušnosti, jemné, jemné. K opravě výsledného účesu použijete pohodlnou, sofistikovanou rukojetí.

WELLA PROFESSIONALS

Základní pro účesy a styling s úžasným tvarem. Má antistatický efekt. Navrženo více pro profesionální použití.

Janeke

Na foukané podložce jasně kartáčujte. Měkké štětiny nepoškozují pokožku hlavy, normalizují krevní oběh. Má malou nevýhodu - trochu elektrizuje vlasy.

Vždy se záměrně přibližujte k výběru hřebene. Nikdy produkt kvalitního materiálu nemůže být levný. Nešetřete, přemýšlejte o kráse a péči o vlasy.

Výběr nejlepšího hřebene na vlasy

Chcete-li mít krásné a zdravé vlasy, je třeba se o ně starat zodpovědně. Ve vašem arzenálu výrobků péče by měly zahrnovat nejen masky, balzámy a esenciální oleje, ale také několik druhů hřebenů pro styling vlasů. Výběr hřebíku závisí na tvaru a materiálu, který závisí na délce a struktuře vlasů, stejně jako na cíli a výsledku, který byste chtěli dosáhnout po česání.

Materiál

Aby hřeben nezničil vlasy a přinesl její přínos, musíte pochopit vlastnosti materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Jaké materiály se nejčastěji používají na hřebeny a kartáče?

Plastové

Mezi jeho výhody patří nízké náklady, hygiena a schopnost snadno udržet čistotu a nevýhody jsou elektrifikace vlasů a krátká životnost hřebene. Nejmenší rána, dlouhá doba provozu - všechny tyto faktory opouštějí praskliny na plastech, které mohou zmást vlasy.

Kov

Hlavní nevýhoda kovu: může poškodit pokožku hlavy. Předpoklad: každý kovový hřebíček musí mít nahoře plastový, gumový nebo silikonový korálek. Během vysoušení vlasů s vysoušečem vlasů se nedoporučuje používat kovový hřeben, protože se kov ohřívá pod vlivem horkého vzduchu a poškozuje chloupky.

Ale kov má své výhody: například kovové hřebeny se snadno pečují, jsou odolné a slouží dlouhou dobu.

S přírodními štětinami

Pro výrobu těchto produktů se používaly koně, vepřové štětiny nebo velrybí kosti.

Výhody hřebenů s přírodními štětinami: odstranění statického stresu, nedostatek reakce s kosmetickými a ošetřovacími přípravky, masáž pokožky hlavy, distribuce mazu po délce pramenů, ochrana vlasů před poškozením.

Nevýhody: přírodní štětiny neumožňují dobré česání hustých vlasů, nejsou vhodné pro mastné vlasy, vyznačují se vysokými cenami, potřebují každodenní čištění od vlasů a mazu.

Strom

Dřevo je "živoucím" materiálem, takže česání je považováno za zvláště užitečné.

Pozitivní vlastnosti: make-up kudrlinky a hedvábnost, nedovolte, aby se vlasy staly elektrifikovány, mohou být použity pro česání vlhkých vlasů, neprovádějte chemickou reakci s stylingovými výrobky nebo barvou, nedovolte, aby byly konce řezány. Doporučuje se vybrat hřeben tvrdého dřeva (santalové dřevo, popel, bříza, jalovec).

Nevýhody: musíte neustále udržovat čistotu, houba se může usadit na dřevěném povrchu. Jsou také relativně křehké a mohou v některých případech vyvolat alergické reakce.

Silikon

Z vnější strany silikonové hřebeny připomínají kříž mezi plastovými a pryžovými výrobky.

Výhody: hygienické a snadno udržovatelné, lze použít na mokré vlasy, žádné statické napětí, neškodně odlupují vlasy, mají dlouhou životnost, při vytápění vlasy při vysoušení vlasů, silikon nevyzařuje toxické látky.

Nevýhody: ve srovnání s nejbližším analogovým - plastovým hřebenem - vyšší náklady.

Uhlík

Uhlík je umělá slitina sestávající z mikrovláken z pryže a grafitu. Hřebeny a hřebeny vyrobené z uhlíku jsou vhodné pro všechny typy vlasů.

Pros: antistatické vlastnosti, odolnost proti vysokým teplotám, vysoká pevnost.

Nevýhody: poměrně vysoké náklady.

Nylon

Nylonový kartáč - cenově dostupnější náhradní hřeben s přírodními štětinami. Používá se pro styling a narovnání vlasů.

Výhody: dlouhá životnost, hygiena, nízká cena, dobře táhne vlasy, masíruje pokožku hlavy, pokud je nylon dostatečně měkký, není nebezpečí poškození pokožky hlavy a pramenů.

Nevýhody: nevhodné pro česání hustých kadeří.

Ebonit

Ebonit je odolný černý nebo hnědý materiál získaný vulkanizací pryže. Má antistatické vlastnosti a je široce používán pro výrobu profesionálních typů hřebenů.

Výhody: nevyhýbejte toxickým látkám, pokud jsou ohřívány sušičem vlasů, používají se pro barvení vlasů a pro chemické perm, jelikož hřebeny z ebonitu nepřicházejí do styku s chemickými složkami, jednoduchou péčí o hřeben.

Nevýhody: vysoká cena, změkčení při praní v horké vodě, nelze ponechat pod přímým slunečním zářením, protože hřeben ebony může změnit barvu.

Keramika

To je nejlepší kartáč na vlasy, protože vlasy po tom, co ne elektrifikuje, se stávají měkkými a hladkými.

Výhody: mnoho moderních modelů má funkci ionizace, urychluje a usnadňuje styling proces, bezpečné rovnoměrné zahřívání keramického povlaku při sušení sušením, je možné zakoupit keramický hřeben s turmalínovým povlakem.

Nevýhody: vysoké náklady, křehkost.

Typy hřebenů

Chcete-li si vybrat hřeben pro vlasy, musíte se podívat nejen na materiál, z něhož jsou vyrobeny, ale také na tvar, velikost, strukturu a účel. Níže je uveden seznam nejběžnějších možností hřebenů ke kartáčům.

Masáž

Je to základna s širokým držadlem z plastu nebo dřeva. Pracovní plocha je obvykle obdélníková se zaoblenými rohy nebo oválnými. Základna má pogumovaný nebo textilní povlak, na kterém jsou zuby fixovány. Masážní hřebeny mohou být vyrobeny z přírodních štětin, plastů nebo kovu. Délka zubů se pohybuje od 1 do 2 cm.

Výhody: zlepšení krevního zásobení vlasových folikulů vlivem působení masáže, rovnoměrné rozložení ochranné vrstvy přírodního tuku vlasy, dobré česání.

Nevýhody: postupná akumulace prachu a kožního mazu, kvůli čemuž se masážní hřeb musí často umýt a dezinfikovat.

Porušení

Skládá se z rukojeti, která se plynule otáčí do základny válcového tvaru. Podstavec může být vyroben ze dřeva, kovu, keramiky nebo plastu. Zuby jsou vyrobeny z koně / vepřového masa, nylonových štětin, kovu, plastu s kuličkami na koncích. Jsou zde také kombinované zuby: kombinují přírodní štětiny a plastové zuby.

Hlavním plusem kartáčů je jejich multifunkčnost: zvýšení bazálního objemu během sušení a stylování, zkroucení konců, protahování pramenů, napomáhání vyrovnání vlnitých vlasů.

Nevýhody: potíže s udržováním čistoty, potřeba častého čištění a odstraňování vlasů, zbytky mazu a usazeného prachu.

Polokruhová

Jedná se o hřeben s konvexní základnou a 7-9 řadami zubů. Vzhledem k půlkruhové základně jsou zuby umístěny ve značné vzdálenosti od sebe.

Pros: hřeben pomáhá při pokládání krátkých a středních účesů - jako je bob a náměstí, polokruhový hřeben vhodný pro tahání a zkroucení ran, masíruje pokožku hlavy.

Nevýhody: pokud jsou zuby vyrobeny z plastu, vlasy jsou elektrifikovány.

Rybí kosti

Hlavním účelem skeletového hřebene je přidání dalšího objemu vlasů. Získala své jméno kvůli podobě rybí kostry. Jedná se o plochou základnu s otvory, která má plastové nebo silikonové zuby. Používá se pro sušení vlasů.

Výhody: kvůli přítomnosti otvorů v základně je zajištěna vynikající cirkulace vzduchu při sušení při foukání, nízká cena, může být oboustranná, rozbíjí prameny dobře, jen udržujte čistotu.

Nevýhody: nepoužívejte v suchých a křehkých vlasech.

Ploché

Jeho druhé jméno je lopata. Jedná se o široký obdélníkový základ, na kterém jsou umístěny hřebíčky. Jeden z nejlepších hřebenů pro dlouhé vlasy.

Pros: široká základna a časté zuby hřeben dobře i velmi husté vlasy, ideální pro dlouhé vlasy, poskytuje měkké česání, netahá vlasy.

Nevýhody: těžko se čistí, může elektrizovat vlasy.

Druhou možností plochého hřebene je hřeben s kovovým paprskem na konci.

Výhody: kompaktní jehla pro pletení je používána pro přesné oddělení pramenů při řezání nebo zvýraznění.

Nevýhody: křehkost, trauma.

Comb

Hřebeny jsou vyrobeny z přírodních materiálů (dřevo, roh a kosti zvířat) a z umělých hmot (plasty, kovové slitiny).

Výhody: malá velikost, schopnost používat při řezání a stříhání řezů, pomáhá při rovnoměrném rozložení masky a esenciálních olejů po celé délce vlasů a vytváří hromadu.

Nevýhody hřebenatky jsou následující: křehkost (zejména pokud jde o plastový výrobek), potíže při česání hustých vlasů a kudrlin.

Kartáč

Brush - perfektní volba pro péči o dlouhé kadeře. Je také vhodný pro vyhlazení dokončených vlasů. Může mít jak přirozené, tak umělé zuby.

Novinka na ruském trhu - vlasový kartáč TangleTeezer

Jedná se o hřeben konvexního tvaru, který se pohodlně vejde do Vaší ruky.

Pros: neškodí vlasům, kompaktní, lze použít pro všechny typy vlasů - přírodních i extenzních, zatímco česání nepoškozuje pokožku hlavy a strukturu vlasů, absence statického napětí, jemné česání velmi zapletených spletenců.

Může být použit pro suché a mokré vlasy, dává hlavu vlasů hladkost a lesk, stimuluje růst vlasů masírováním vlasových cibulí, je zde verze hřebenu pro děti TangleTeezer.

Nevýhody: vysoká cena, je možnost koupit falešný.

Hřeben pro vyrovnávání vlasů

Hřeben s dlouhou sponou, která vám umožní pohodlně upevnit pramen k rovnání. Výrobci jej doporučují při sušení vlasů s vysoušečem vlasů.

Výhody: nepoškozuje vlasy, kompaktní, pramen je pevně uchycen a během vyrovnání neklouzá.

Nevýhody: krátkodobý účinek, některé modely jsou vyrobeny z nekvalitního plastu, který se při sušení vysouší pomocí vysoušeče vlasů a může se dokonce roztavit, což není vhodné pro narovnání bujných kadeří.

Specializované hřebeny

 • Infračervené. Při použití infračerveného hřebenu se optimalizuje výživa vlasových folikulů, lupiny a mastná seborrhea zmizí, vlákna silnější a silnější, jejich růst se zlepšuje, doporučuje se používat k vypadávání vlasů. Musíme však mít na paměti, že před použitím byste se měli poradit s lékařem.
 • Ionic Hřebeny s účinkem ionizace jsou navrženy tak, aby uvolňovaly statické napětí, vyhlazovaly vlasové vločky a vytvářely hladké kudrlinky.
 • Laser. Přispívá k zrychlení jejich růstu, bojuje s plešatostí, zmírňuje stres, zlepšuje krevní oběh, pomáhá zbavit se lupů. Laserový hřeben má kontraindikace, proto byste se měl před nákupem poradit se svým lékařem.
 • S účinkem narovnání (železný hřeben). Venku vypadá jako obyčejné železo, na každém pracovním povrchu, na kterém jsou hřebíčky. Práce z elektrické sítě. Abyste zabránili rozštěpení vlasů, před použitím používejte termální ochranu.
 • Vysoušeč vlasů (termobrázka). Ve vzhledu to připomíná obyčejné kartáčování. Nicméně, na rozdíl od něj, při použití termo-spinning, není třeba používat vysoušeč vlasů. Dutá základna hřebenového sušiče je vyrobena z keramiky. Má méně agresivní účinek na vlasy ve srovnání s prostým vysoušečem vlasů.
 • S účinkem masáže. Hřebenový masér nezkazí a nepoškozuje vlasy, neaktivuje vlasy, spouští vlasy, bojuje proti elektrifikaci vlasů, normalizuje tvorbu kožního mazu, pomáhá vyrovnávat se s bolestmi hlavy, normalizuje tlak.

Vybíráme hřeben pro sebe

Podle typu vlasů

 • Dlouho Vhodné pro kartáče a masáže, lopaty s 12 až 15 řadami hrubých zubů. Pro zkroucení špiček a přidávání objemu účesu v kořenové zóně používejte velké odznaky. Ale tenké hřebeny s častými zuby budou muset být opuštěny, protože je obtížné sklouznout jejich dlouhé vlasy správně.
 • Střední Doporučuje se používat polokruhový kartáč na vlasy, kartáčování se středním průměrem.
 • Krátké Používejte příslušenství s krátkými zuby. Chcete-li přidat objem, použijte "rybí kost" nebo malý kartáč.
 • Vlnitý. Kartáčování dodá vašim vlasům ještě větší šarm. Pokud vás vlny nudily, použijte hřeben-usměrňovač.
 • Curly. Hřeben vhodný pro dlouhé a vzácné zuby. Doporučuje se opustit "rybí kost" a hřebeny s častými krátkými zuby.
 • Rovné čáry Jakýkoliv hřeben udělá.
 • Měkký, tenký, načechraný. Pro každodenní použití kartáčujte vlasy a kartáč.
 • Tlustý a tvrdý. Používejte výrobky se vzácnými a pružnými zuby. Hřeben by měl být vyroben z tvrdého, ale jemného materiálu: silikon, ebonit, uhlíkové modely budou dělat. Z hustých přírodních štětin musí být opuštěno.
 • Vzácné. Hřeben s masáží: může se probudit spálenou srstí. Také, aby vizuální objem vhodný "rybí kosti", polokruh a kartáč.
 • Mastné. Doporučuje se vyhnout se nadměrné stimulaci pokožky hlavy, aby nedošlo ke zlepšení tvorby kožního mazu. Budeme muset opustit masáže a hřebeny s přirozeným napětím.
 • Suchý, křehký. Zbavte se kovového hřebenu a nahraďte jej výrobkem s přírodními štětinami nebo silikonovými zuby pomocí upoutávky.
 • H aroshchennye. Hřeben s přírodními štětinami nebo průměrnými velkými zuby, doporučujeme štětec.

Podle účelu

 • Hřeben pro styling vlasů. Půlkruhové, kartáčování vhodného průměru, "rybí kost".
 • Pro hlasitost. Použijte kartáč a rybí kost.
 • Odstraňte elektrifikaci. Ideální iontová, dřevěná, ebonitová, uhličitá.
 • Pro leštění a leštění. Existují speciální zařízení - například hřebeny SplitEnder. Rovněž pro extra lesk a leštění použijte plochý kartáč s množstvím přírodních štětin nebo zubů.
 • Pro měkké česání. Použijte silikonovou kartáč nebo TangleTeezer.
 • Pro rovnání vlasů. Doporučená kombinace železa, termobrázka. Je lepší odmítnout kartáč, protože při česání nevytváří dostatečné napětí na vlasy.
 • Pro bouffant Tenký hřeben s dlouhými, tenkými a častými zuby se vejde. Druhá možnost hřebenového hřebenového hřebene se zuby přírodních štětin různých délek, umístěných ve dvou řadách.
 • Pro rozmazání. Nejbezpečnější možností je použít kartáč s pružnými zuby: může to být TangleTeezer nebo silikonový hřeben. Pokud jsou splety velmi zamotané, nesnažte se je hřeben s hřebenem s častými zuby.
 • Pro kadeře. Chcete-li zkroucit kudrlinky, použijte kartáč nebo termobratí.
 • Mokré vlasy. Pokud potřebujete vlasy hnědnout ihned po šamponování, použijte rybí kost nebo TangleTeezer.

Důležité nuance

Výběr správného hřebene je polovina bitvy. Chcete-li sloužit vám dlouhou dobu a nepoškozovat vlasy, musíte ji udržet v provozním stavu. Níže naleznete několik tipů, jak pečovat o hřeben:

 • Denně odstraňte chloupky mezi zuby.
 • Hřeben umyjte nejméně jednou týdně v mýdlovém roztoku.
 • Neskladujte dřevěné výrobky v blízkosti radiátorů nebo v místnostech s vysokou vlhkostí.
 • Pokud se na hřeben objevil mastnota a prach, ošetřte ho peroxidem nebo zředte kapalným amoniakem.
 • Ebenové hřebeny nelze umýt ve velmi horké vodě, protože to vede ke změkčení a deformaci materiálu.
 • Pokud na zubech existují trhliny a hroty, vyměňte hřeben.

Hledání správného hřebene není snadný úkol. Ale pokud jste se jistě pohybovat různými materiály a tvary těchto vlasových doplňků, můžete snadno vybrat ten nejlepší.

Který hřeben je pro vás to pravé? Vyberte si společně

Dotýkají se stavu vlasů, nákupu šamponů a dalších výrobků se speciálními účinky, lidé si často neuvědomují, že nesprávně zvolený hřeben může zcela neutralizovat všechny tyto snahy. Může dráždit a dokonce poškrábat pokožku hlavy, poškodit nebo elektrikovat vlasy - negativní účinky mohou být uvedeny na dlouhou dobu. Je mnohem snazší se jim vyhnout, protože vědí, jak si vybrat hřeben pro vlasy.

Klíčová doporučení

Existuje několik univerzálních tipů, jak vybrat hřeben, který nebude dráždit pokožku hlavy a poškodit vaše vlasy. Ujistěte se, že jsou zuby dostatečně měkké a neškrábejte, stačí je držet s mírným tlakem na zadní straně ruky. Pokud jsou na kůži viditelné bílé škrábance, pak takový hřeben poškrábá hlavu a podpoří reprodukci hub a bakterií.

Elektrifikace je problém, který zabraňuje majitelům měkkých a tlustých vlasů vytvářet normální účes. Zvláště mnoho nepříjemností, které tento fenomén přináší v zimě, když nešťastný kus oblečení může snadno přeměnit vaše vlasy na "pampelišku". Nejrychlejší způsob, jak odstranit elektřinu, jsou kovové hřebeny, ale stále se nedoporučuje používat, protože velmi silně poškozují vlasy. Je lepší vybrat dřevěnou - bojuje se statiky a chrání vlasy.

Pro oslabené vlasy byste měli upřednostňovat široký masážní hřeben s měkkými zuby, který se bude pohybovat pod mírným tlakem - jemně vyrovnávají vlasy, způsobí minimální poškození a nepoškozují kořeny. Čím širší je pracovní plocha kartáče, tím lépe, hlavním důvodem je, že proces použití je co nejvíce pohodlný, takže si můžete zvolit formulář podle vlastního uvážení. A teď se podíváme, jaký hřeben si vyberete majitele určitého typu vlasů.

Přímé, dlouhé a tenké

Hřeben pro jemné rovné vlasy

Nejlepším řešením je klasický kartáč s pružnými zuby, který jemně rozkládá vlasy, aniž by poškrábal jejich povrch nebo dráždil kořeny. Doporučuje se, aby majitelé dlouhých kudrlinků je nekombinovali najednou po celé délce, ale postupně - začněte od špiček, pak oddělte střední část a teprve poté můžete vlasy po celé délce hřebetět jemnými pohyby.

Porézní, špatně vyschnuté

Hřeben pro porézní vlasy

Porézní struktura vede k tomu, že vlasy jsou velmi obtížně vyschlé, a to i při použití vysoušeče vlasů. Zde je užitečný kartáč, jehož základna má speciální otvory pro průtok vzduchu a jeho rozdělení podle objemu. Tím, že výrazně zjednodušíte postup sušení, tento kartáč sníží přehřátí vlasů a pomůže udržet jejich zdraví.

Naughty a frizzy

Hřeben pro neomylné vlasy

Nejlepší způsob, jak se vypořádat s nezdravými vlasy, je oblékat je kulatým kartáčem s přírodními štětinami. Sběratelné chlupy v kadeřích pomůže nejen k jejich narovnání, ale i ke zvlnění.

Tenké a volné

Hřeben pro tenké a slabé vlasy

Kulatý kartáč se syntetickými štětinami s kovovou základnou může výrazně usnadnit proces narovnání a pokládání. Jeho tepelná vodivost umožňuje rovnoměrné rozložení tepla a péči o její vlasy v celém objemu. Kadeřnice se stanou elastickými a jasně vymezenými a vlasy nebudou růst nudné a nebudou řezány kvůli přehřátí.

Vzácné

Hřeben pro vzácné vlasy

Majitelé vlasů "tání" více než jiní se zajímají o otázku, jaký druh hřebenů vlasů si vybírá, aby se jim přizpůsobil jejich účes. Jednou z výhodných možností pro ně je obvyklý kartáč pro hromadu s hustými nerovnými štětinami. S jeho pomocí můžete zdvihnout vlasy na základně a jít po nich dopředu a dozadu.

Tenké kudrnaté

Hřeben pro narovnání kudrnatých vlasů

Tangle Teezer, relativně nový vynález, který je široký kartáč s velkým množstvím elastických zubů malé délky, pomůže roztáhnout tenké vlasy, které jsou zaklepány.

Poškozené a rozbité

Hřeben pro poškozené dělené konce

Pokud je z nějakého důvodu vlasy přivedeny do příliš vážného stavu, je vhodné chvíli zapomenout na modelové účesy a starat se o ně s pomocí dřevěného hřebene. Nepoškodí vlasy, neroztrhne a ani je elektrizuje, takže účes bude čistý a vlasy budou zdravé.

Skloněný k elektrifikaci

Hřeben pro elektrizování a tavení vlasů

Načechrané vlasy, které se pro nejmenší důvod změní na "pampelišku", mohou být pomocí moderních ionizačních kartáčů uklidněny. S jejich pomocí mohou být i ty nejvlhčivější vlasy shromažďovány ve stylových kadeřích se stálým leskem po celý den.

Hřeben pro dlouhé vlasy: jak vybrat to nejlepší

Zde zjistíte, který kartáč na vlasy je vhodnější pro dlouhé vlasy a jak je vhodně hodit. Dlouhé vlasy jsou důvodem hrdosti. Pouze majitelé takového bohatství vědí skutečnou hodnotu. Za velkolepou délkou jsou trvalé, hodinové péče. Lékaři trichologové říkají, že česání hraje významnou roli v otázce intenzity růstu a zdraví kudrlin.

Široký rozsah

Dobrý hřeben stojí za svou váhu ve zlatě. Navzdory zdánlivé dostupnosti a prevalence tohoto příslušenství, najít kvalitní opravdu obtížné. Pro dlouhý vlasový hřeben - velmi důležitý nástroj. Rozhodnete-li se správně, zlepšíte nejen stav vlasů, ale také minimalizujete riziko možných problémů.

Příslušenství je zapotřebí pro:

 • česání šlehaných kudrlin;
 • vytváření stylů;
 • odstranění chloupků;
 • jako nástroj pro aromaterapii.

V současné době jsou hřebeny představovány mnoha variantami. Podle materiálu rozlišujeme dřevo, kov, kost, plast, kombinované a jiné. Jaký hřeben je vhodnější na hřeben dlouhé vlasy? Obvykle existují dva typy nástrojů pro česání - hřeben a štětec. Budeme o nich mluvit podrobněji.

Dřevo a kostní hřeben

Hřeben je předmět, kterým staré krásy česaly prameny. Nejstarší hřeben, který našli archeologové, pochází z doby starého Říma. Je známo, že byla vyrobena z kostí a sestávala z 8 zubů.

Hřeben je deska s řadou zubů, které mohou být vzácné nebo časté. Jsou nalezeny s rukojetí a bez zdobení, v tomto případě se hřeben používá jako dekorace.

Pro dlouhé kudrlinky je nežádoucí použít plast, protože zvyšuje statické napětí, stejně jako kovové, zhoršující se zapletení a vytahování chloupků.

Vyrobeno ze dřeva má lehký masážní a relaxační účinek. Druhy dřeva dodávají léčebným vlastnostem proces obrábění:

 • cherry brání lupům;
 • dub redukuje elektrifikaci;
 • jalovec uklidňuje pokožku hlavy.

Při nákupu dřevěného hřebenu zajistěte jeho celistvost, případné praskliny mohou způsobit, že se chloupky zachytí a vytáhnou.

Je lepší udělat volbu ve prospěch nenatřených a nepodléhá leštění modelů.Pokud jsou vlasy silné, zuby by měly být vzácné, respektive, pokud kapalina - časté.Pokud jsou vlasy dlouhé, pak zuby by měly být dlouhé. Krátce namontujte libovolnou délku.

Skvělou alternativou k dřevu je hřeben vyrobený ze zvířecích kostí. Přes jméno se jedná nejen o kosti, ale i o skořápky a rohy. Kombinace s takovým nástrojem je naprosto bezpečná. Významné nevýhody zahrnují křehkost tohoto typu hřebene a jeho zvýšené náklady.

Masážní štětec

Druhým pohledem je štětec. Kartáč je základna, na které se nacházejí řady zubů. Nejoblíbenější masážní kartáč, na konci zubů, z nichž jsou koule umístěny. Masážní efekt zlepšuje stav pokožky hlavy a žárovek, což stimuluje intenzivnější krevní oběh.

Pro dlouhé vlasy jsou speciální kartáče s více než tucty řádků. Přirozeně nejvýhodnější možností je hřeben pro vlasy s přírodními štětinami.

Podle hodnocení dlouhosrstých krás je dobrou volbou masážní kartáč z dřeva.

Pečlivě se starat o prameny kartáčů z živočišné vlny. Jejich plus v dávat zámky lesk a hladkost. Významné nevýhody: zvýšená elektrifikace a doprovodný postup při česání nepříjemného zápachu.

Chcete-li zvýšit hlasitost a odhalit kudrlinky, pomůže vám kombinovaný kartáč, který se skládá z přírodních a umělých štětin. Tento kartáč je dobrý při čištění.

Kovový kartáč s plastovými kuličkami na konci zubů, přilepený k gumové podložce, je obchodovatelným produktem, ale zvýšení statistického stresu poté, co postup zhoršuje jeho účinnost.

Nová generace

Moderní hřebeny, které kombinují hřeben a štětec, například TangleTeezer (TangleTeezer), jsou považovány za nejvhodnější pro dlouhé vlasy. Jedinečnost Tangle Teaser spočívá v měkkých zubech štětce, kterými jsou prameny úhledně odděleny. Aktivace růstu přispívá k masážnímu efektu. Vizuálně, kartáč připomíná hřeben, který má polokruhový tvar. Tento hřeben usnadňuje proces česání, vlasy nejsou poškozené a nedrží se.

Proč je Tangle Teezer ideální pro dlouhé vlasy?

Obyčejné hřebeny často špatně odhalují prameny, vytahují vlasy, zvyšují počet dělených konců. To platí zejména pro dlouhosrsté krásy. A to všechno proto, že většina dívčích si ještě není vědoma toho, jaký hřeben je lepší dělat dlouhé vlasy.

Hřeben pro Rapunzel

Britský barevní kadeřník Sean Palfrey byl unavený sledováním klientů, že výsledek své práce poškodil "špatným" hřebenem a vynalezl jeho vlastní, což nepoškozuje vlasy.
Od roku 2007 získal hřeben Tangle Teezer velkou popularitu nejen ve své vlasti, ale i po celém světě. Jeho výhody:

 • Ideální pro dlouhé tenké vlasy.
 • Má antistatický efekt. Vlasy po česání vůbec ne elektrizují, vypadají hladce a dobře upravené.
 • Snadno odděluje jednotlivé prameny.
 • Jemný masážní účinek.
 • Pohodlná podoba.
 • Snadno aplikovatelné balzámy a masky

Co je to tajemství zázračného hřebene?

Původní model Tangle Teezer je hřeben pro dlouhé vlasy, nepravidelný oválný tvar. Má malý zářez na boku, takže je pohodlné držet v ruce. Pouzdro je vyrobeno z plastu, zuby jsou vyrobeny z plastu, tak měkké, že se zdá, že jsou vyrobeny z gumy. Ale i přes svou flexibilitu jsou zuby vyrobeny z kvalitních materiálů a po zjemnění se vracejí do své původní pozice, nezvolí se.

Tajemství spočívá v tom, že krátké a dlouhé zuby tvoří řádky, které se navzájem střídají. Funguje to takto: ty chloupky, které nemohou být během prvního pohybu vyčesané, jsou při novém pohybu hřebenu rozpojeny další řadou zubů. Z tohoto důvodu můžete začít háčkovat okamžitě od kořenů, a ne od konců, protože zuby Tangle Teezer nevedou vlasy do uzlů.

Který Tangle Teezer Comb si vyberete?

Tangle Teezer má několik možností:

 • Klasické modely pro odlupování dlouhých vlasů jsou Original a Salon Elite. Druhý hřeben je o něco větší a je vhodný pro dlouhé husté vlasy. Dívky jsou často oblíbené dívkami s objemnými kudrnatými vlasy.
 • Možnost česání vlhkých vlasů - Aqua Splash, která může být použita ihned po sprchování, nepoškozuje vlasy.
 • Compact Styler. Je výhodné vzít si s sebou, to je mini verze, bude se hodit do jakékoliv peněženky.
 • Tangle Angel má rukojeť a tento model vypadá jako pravidelný hřeben. Návrh je vytvořen ve formě křídel.
 • Buben-Styling full paddle hairbrush je speciálně navržen pro styling a vyfukování sušení neposlušné, silně zamotané nebo kudrnaté dlouhé a střední vlasy. Od ostatních variant se liší tuhými zuby zvláštního tvaru uspořádanými v rozloženém vzoru ve čtyřech řadách. Dobré pro narovnání.

Všichni Tangle Teezer hřebeny jasných barev, stylový vzhled a eliminují problém zamotaných vlasů. To je dobrá volba pro dárek, žádná krása zůstane lhostejná.

Dlouhé opletky jsou závistlivé pohledy druhých a obtížná a pečlivá péče. Mnoho dívky s krátkými vlasy a nepředpokládají, jak obtížné je péče o takové vlasy. Dokonce ani najít pohodlný hřeben není někdy snadný úkol.

Kadeřník Macadamia (Macadamia) pro dlouhé vlasy

Výrobce příslušenství a přípravků pro péči o vlasy Macadamia Natural Oil vyrábí několik druhů hřebenů. Oblíbená řada hřebenů s názvem "Macadamia" se vyznačuje inovativním přístupem k obvyklému příslušenství. V arzenálu značky hřeben, impregnovaný arganovým olejem a makadamií, masami, kartáčovými kartáči a dalšími. U dlouhých vlasů je preferována "žádná štetka se stykem". Je to štětec navržený s pružnou technologií štětin. S tímto hřebenem se snadno rozvine kudrnaté a dokonce mokré vlasy.

 • Masírovat kartáč na vlasy Vyrobeno z vysoce kvalitního plastu. Form - zakřivený pokles. Zuby jsou uspořádány v čirých vodorovných a svislých řadách. Je určen k rozvláknění mokrých, dlouhých, nepoddajných vlasů. Kefka na vlasy jemně masíruje pokožku hlavy a posiluje výživu folikulů, takže vlasy jsou hladké a lesklé.
 • Hřeben s olejem z makadamového ořechu. Tento hřeben byl určen majitelům vlnitých tlustých kudrlin. Vyrobeno ze speciálního porézního materiálu, namočeného olejem z ořechů Macadamia. Použijte hřeben, současně krmíte kadeře, čímž je hladká, dobře upravená a zářící. Impregnace trvá 2-4 měsíce, v závislosti na typu vlasů a délce.
 • Kartáče pro styling nebo kartáčování hřebenů. Mají masážní efekt, zlepšují výživu folikulů a zabraňují jejich ztrátě. Materiál štětin - specializovaný plast. K dispozici ve 4 průměrech kartáče.
 • Ke kartáčování použijte kartáč. Tento typ kartáče je vybaven těmi otvory, které umožňují průchod vzduchu snadno projít hřebenem. Tím se snižuje doba schnutí a kudrlinky se snadno projeví formou. Štětec navíc eliminuje statický účinek, který nastane, když vlasy vysuší vysoušeč vlasů.
 • Plochý kartáč z Macadamie. Plochý široký hřeben. Navrženo pro oddělení dlouhých, těžkých a silných vlasů. Vybavena měkkými, ale pružnými štětinami. Snadno rozkládá kudrlinky, aniž by došlo k poškození jednotlivých vlasů. Tělo s účinkem kartáčování můžete při pokládání s vysoušečem vlasů použít kartáč. Netřídí vlasy. Nedoporučuje se k česání vlhkých pramenů, ale při rozmrazování vlhkých vlasů je tento kartáč nezbytný.
 • Macové bambusové štětce. Štěrka jsou vyrobena ze speciálního plastu impregnovaného přírodními oleji arganové a makadamové matice. Příslušenství se během válcování klouže. Vlasy jsou hladké, lesklé a zvlhčené.


Kefa na vlasy - taková neviditelná, ale nepostradatelná věc na péči o vlasy. Cena produktů pod značkou "Macadamia" je vysoká, ale proč si nechte hýčkat kudrlinky! A oni vám na oplátku odpoví!

Zlatá pravidla pro škrábání

Dlouhé vlasy, stejně jako jiné, je třeba pravidelně kartáčovat. Odborníci přinesli několik pravidel:

 1. Kvůli menšímu zmatku je třeba kudrlinky rozdělit na malé prameny a střídavě česat ve směru zdola nahoru. To znamená, že nejprve konce, pak střední, po kořenové oblasti.
 2. Ze všech možných kartáčů je ten, který má masážní efekt, lepší. Spuštěný krevní oběh přispívá k aktivaci krevních cév hlavy, které zase dopravují krev do folikulů. Díky tomu jsou vlasy vybaveny požadovanou výživou, a proto se stávají silnějšími a krásnějšími.
 3. Majitelé jemných vlasů si musí vybrat hřeben pro každodenní česání a ke štětcem jednou denně, nejlépe před spaním, masíruje pokožku hlavy.
 4. Hřeben s řídkými dlouhými zuby a rukojetí je vhodný pro kudrnaté vlasy.

Hřeben není tak jednoduchý, jak se zdá. Z toho, co vypadá a co se skládá, závisí na zdraví vašich vlasů. Postarejte se o ně správně a pak budou vaše dlouhé vlasy vypadat luxusní a velkolepé!

Pro Více Informací O Suché Vlasy