logo

Dráždění pokožky hlavy

Vlasy jsou jakousi "indikátorem" našeho zdraví: podle jejich stavu lze posoudit, zda v těle existují vnitřní problémy. A to všechno proto, že vlasové šachty - jejich viditelná část, to, co frézujeme, myjeme, styl, jsou neodmyslitelně neživé. A jen jejich vlasové kořeny ukryté pod pokožkou hlavy jsou zodpovědné za jejich krásu.

Není divu, že podráždění pokožky hlavy způsobuje nejen mnoho nepříjemností a nepříjemností, ale také vážně ohrožuje hustotu a lesk našich vlasů.

Příčiny podráždění se mohou lišit. Nejprve se podívejme na příznaky.

Dráždění pokožky hlavy: příznaky

Podle definice "podráždění pokožky hlavy" může skrýt řadu příznaků. Někteří se mohou objevit dříve než jiní, někteří později, někdy převažuje jeden výrazný příznak a někdy se všechno děje najednou.

Jakkoli to zní divně, podráždění pokožky hlavy nás dráždí:

 • Svědění
 • Peeling
 • Lupy
 • Červené skvrny
 • Akné
 • Vypadávání vlasů
 • Pocit těsnosti pokožky hlavy

Příčiny podráždění pokožky hlavy

Nesprávná péče

První věc, která mi připomíná, když se objeví svědění, něco se rozlévá na ramena a kůže se zdá být na lebce napnutá - nevhodným šamponem. Je pravděpodobné, že máte pravdu, pokud jste nedávno změnili šampon. Pokud jste předtím sloužil věrně 10 let, a dnes byl náhle podrážděn, s největší pravděpodobností kosmetika není na vině.

Nicméně, existuje ještě možnost, že jste špatně umyl hlavu z máchání.

Skalpové nemoci

Tento důvod je velmi nepříjemný, ale na druhé straně je snadné ji diagnostikovat. Protože obvykle existuje několik příznaků najednou.

Zvažte vlasy, pokožku hlavy a ramena. Pokud se zdá, že vlasy jsou mastné u kořenů a po zčesání ramen, jako by to bylo sněžení, mohlo by to být lupina nebo seborrhea. Přítomnost červených nebo bílých skvrn na pokožce hlavy, záněty, akné hovoří o jakémkoli onemocnění kůže (dermatitida, psoriáza, kožní onemocnění).

Pokud je hlavním a jediným příznakem svědění, mohou to být paraziti kůže - vši a klíšťata. Podrobnější prohlídka vlasových kořenů pod lupou odstraní nebo potvrdí vaše obavy. Je lepší, pokud diagnostiku provádí tricholog.

Nemoci vnitřních orgánů

Mnoho nemocí narušuje vnitřní procesy v těle. To zase je doprovázeno svěděním, odlupováním pokožky hlavy. Jedná se o diabetes, onemocnění srdce, gastrointestinální poruchy, hormonální nerovnováhu a dokonce i beriberi.

Dráždění pokožky hlavy po barvení

Není to nic na tom, že na všech barvách se doporučuje před barvením provést test na alergickou reakci. Pokud to zanedbáte a pak pozorujete hlavní příznaky alergie pouze na hlavě, a ne na celém těle, pak je to pravděpodobně podráždění na laku.

Stres

Prodloužený stav napětí, neustálý strach, duševní poruchy jsou často doprovázeny svěděním hlavy a vypadáváním vlasů. Fyzické nepohodlí zhoršují morálku, což zase vyvolává ještě větší podráždění pokožky hlavy.

Příčiny podráždění pokožky hlavy: stres

Suchá pokožka hlavy

Vlastníci suchých vlasů, stejně jako ti, kteří mají uměle vysušené vlasy, mohou čelit tomuto problému. S častým stylingem, pravidelným používáním vysoušeče vlasů a kleštěmi, prodlouženou expozicí slunce s odkrytou hlavou může být pokožka hlavy citlivá. Další pocity - odlupování, těsnost, svědění.

Co dělat, když dráždí pokožku hlavy

Můžete se pokusit vyloučit vlastní znepokojující příznaky. Chcete-li to provést, zjistěte příčinu podráždění a odstraňte ji.

Pokud nepohodlí neprochází dlouhou dobu, přidávají se všechny nové problémy, doporučujeme kontaktovat trichlóga pro diagnózu a léčbu.

Jak léčit dráždění pokožky hlavy

Při hledání příčiny podráždění pokožky hlavy byste měli okamžitě začít léčbu. Důležité je integrovaný přístup, který zahrnuje terapeutická a profylaktická opatření.

 • Pokud je podráždění způsobeno onemocněním - vnitřním nebo kožním onemocněním, pak všechny příznaky zmizí, jakmile se zlepšíte. Proto je důležitá diagnóza a nalezení hlavní příčiny.
 • Boj proti všem všenkám není konec světa: nikdo nebude oholit hlavu. Moderní drogy se dokonale vyrovnají s parazity ve vlasech jakékoliv délky.
 • Podráždění způsobené alergiemi projde samo o sobě, když vyloučíte její použití. K dnešnímu dni existuje mnoho barev s přirozeným složením, mezi nimiž určitě najdete ten, který vám vyhovuje. V té době se můžete držet hypoalergenní stravy.
 • Léčivé šampony proti lupům pomáhají vyrovnat se seborrheou. Jako preventivní opatření můžete použít bylinné šampony, které zahrnují kopřivu, máta, bříza.
 • Stresová prevence je opravou životního stylu - zdravý spánek, sportovní hry, vyhýbání se špatným návykům. Jako další plus - nejen zlepšit stav srsti, ale také zdraví obecně.
 • Dráždění způsobené suchou pokožkou hlavy a nevhodnou péčí projde, pokud snížíte intenzitu stylingových postupů a vyberete vhodné produkty pro váš typ vlasů.

Šampon "La Cree" - účinný prostředek proti podráždění pokožky hlavy

Pokud jste majitelem citlivé pokožky hlavy, náchylné k podráždění, pak prostředky z řady "La Cree" - skutečný nález pro vás.

Série vlasů je představována šamponem a balzámovým oplachem pro suchou a citlivou pokožku hlavy.

 • Šampon dokonale upokojuje podrážděnou pokožku hlavy, vlasy jsou lesklé a poslušné, vhodné pro každodenní použití, obsahují přírodní složky, které se nehromadí ve vlasech a nezakusují póry. A samozřejmě, šampon se vyrovnává se svým hlavním úkolem - jemně čistí vlasy.
 • Balzámový kondicionér z něj činí dokonalou kombinaci. Obsahuje bisabolol, který má uklidňující účinek, snižuje zánět a regeneruje pokožku hlavy, jojobový olej, který má zvlhčující a změkčující účinek, extrakty z lékořice a fialky, které dokonale zmírňují záněty.

Domácí prostředky pro podráždění pokožky hlavy

Někdy může léčba trvat nějakou dobu, zejména pokud svědění a další nepohodlí nejsou způsobeny vnějšími faktory, ale onemocněním.

Uvolněte stát pomůže lidovým prostředkům.

Mix 2 lžíce. lžíce olivového oleje s 1 žloutkem, cibulovou šťávou, lžící medu a brandy. Přidejte směs do jedné části osvědčeného šamponu. Aplikujte na hlavu a podržte ji 30 minut, pak důkladně umyjte a opláchněte vlasy citrónovou šťávou zředěnou vodou. Používejte šampon k podráždění pokožky hlavy 2 krát týdně.

U suchých vlasů je ricinový olej vhodný: smícháme s slunečnicovým olejem v poměru 1 ku 3, nanášíme na pokožku hlavy, pokryjeme plastovým obalem, obalíme ručníkem. Po 1 hodině důkladně opláchněte vlasy pravidelným šamponem.

Gargle proti podráždění vlasů: připravte odvar s heřmánkem, chloupkem, chmelem (pro suché vlasy) nebo lovcem, řebříkem, dubovou kůrou (pro mastnou) a opláchněte vlasy po každém umytí.

Svrbení pokožky hlavy způsobuje léčbu

Svrbená skalp je trvalý nebo dočasný pocit podráždění oblasti pokožky, což nám dává spoustu nepříjemností. Ve většině případů se svědění projeví ve formě reakce organismu na podnět, ale v některých situacích může tento jev znamenat přítomnost jakýchkoli onemocnění. Silné svědění pokožky hlavy v trvalé formě může vést ke ztenčení pokožky, na pozadí poškrábání, poškození ve formě prasklin, stejně jako zánět, pokud dojde k infekci.

Je třeba poznamenat, že svědění by nemělo být ignorováno, zvláště v případech, kdy je provázena těžkou ztrátou vlasů nebo výskytem vředů nebo červených skvrn na kůži. Je důležité zjistit příčinu tohoto jevu, pro který byste měli konzultovat dermatologa a trichologa, který po diagnóze předepíše optimální terapii. Ve většině případů se svědění pokožky hlavy úspěšně léčí doma. Pravidelně, po odstranění zdroje podráždění (dráždivého), svědění samotné prochází přímo.

Příčiny pruritu.

V lékařské praxi jsou nejčastějšími příčinami svědění pokožky hlavy:

Paraziti (vši, klíšťata atd.).
Chcete-li vyloučit možnost parazitární infekce (například pedikulóza (vši) nebo demodikóza (akné železo)), měli byste navštívit dermatologa. Doma, jen pro případ, můžete požádat své blízké, aby se podívali na kůži a vlasy u kořenů lupou.

Lupy
Výskyt lupů často vede k silnému a vyčerpávajícímu pruritu. K odstranění toho často začínají používat jakékoliv metody a metody, které často nedělají stav, a hlavní nemoc (lupy) se ve většině případů nezohledňuje, což je zcela nepřijatelné, protože zdroj jeho výskytu je porušení procesu tvorby tuku. To, na druhé straně, bez řádné léčby může vést k rozvoji vážnější choroby - seborrheic ekzém. Proto se při vzniku lupů doprovází kožní svědění, je třeba požádat trichlóga, který předepíše vhodnou léčbu, včetně stravy, imunomodulátorů, zdravotních šamponů a léků.

Seborrhea (seboroická dermatitida).
Toto kožní onemocnění je způsobeno narušením mazových žláz: suchá seborrhea je důsledkem poklesu aktivity mazových žláz, mastná seborea se vyskytuje na pozadí nadměrné sekrece mazu se sníženým chemickým složením. Suchá seborrhea je doprovázena lupinami, závažným svěděním pokožky hlavy, akné na kůži.

Alergické reakce na šampony a jiné výrobky pro péči o vlasy.
Často se při změně prostředků nebo přípravků pro péči o vlasy (maska, kondicionér, šampon, balzám, styling nebo barviva) pokožka začíná svědit špatně. V případě svědění, ihned po aplikaci nového léčebného prostředku, doporučujeme vrátit se k dříve testované starší nebo zkusit jiný přípravek, který neobsahuje látky, jako je laureth sodný nebo laurylsulfát sodný (obvykle na obalu takových výrobků je napsáno "hypoalergenní"). To je často zdrojem svědění. Pokud svrchnutí nezmizí po změně šamponu, měli byste se poradit s tricholožkou, která diagnostikuje pokožku hlavy a testuje přítomnost alergických reakcí.

Alergie k barvivům na vlasy je také běžným jevem, který může způsobit svědění pokožky. Obvykle obsahují inkousty obsahující amoniak a peroxid vodíku v jejich složení alergickou kožní reakci. Aby se zabránilo tomuto jevu, doporučuje se upřednostňovat šampony a neamoniakální barvy. Ale v tomto případě nikdo není imunní vůči alergii. Ze sebe přidám, že před jakýmkoli postupem, ať už jde o barvení vlasů nebo o kosmetický postup, vždy proveďte alergický test. Pokud je pokožka po barvení stále svědí a svědí, můžete použít speciální šampony pro neutralizaci barviv, aplikují se po vymytí laku. Doporučuje se, aby si po vymytí barvy umyly vlasy.

Alergie k pracímu prostředku (prášek na mytí) nebo oplachu na mytí ložního prádla může také způsobit podráždění a tím i svědění pokožky hlavy.

Časté mytí a používání zařízení pro sušení a styling vlasů.
Mnoho žen, aniž by to vědělo, vyvolalo vzhled pruritu. A časté umývání hlavy není výjimkou. Kromě toho pravidelné používání vysoušeče vlasů pro vysoušení vlasů, rovnačky a mnoho dalších prostředků na vlasy nejen vysušuje pokožku, ale také negativně ovlivňuje stav vlasů samotných.

V takových případech je třeba se zřeknout časté změny značek výrobků pro péči o vlasy, používat osvědčené nástroje a současně sledovat stav pokožky hlavy. Při nejmenším svědění a spálení byste měli okamžitě opustit jejich použití.

Suchá kůže
Při nedostatečném množství kožního mazu se vlasy stávají suchými a křehkými, začínají silně elektrifikovat, chmýřit, neumí dobře a rychle absorbují vlhkost. Stává se, že nadměrně suchá skalp náhle začne produkovat více tuku. Jedná se pouze o ochrannou reakci kůže z možného negativního vlivu zvenčí, ale často se považuje za nadměrný obsah tuku v kořenech, v důsledku čehož začnou používat mastné přípravky pro péči o vlasy. To vše dělá vlasy a pokožku ještě suchší. V této situaci odborníci trvají na používání speciálních hydratačních šamponů, balzámů, masky a krémů intenzivního hydratačního působení.

Také svědění kůže může nastat na pozadí nedostatku nenasycených mastných kyselin, vitamínů a mikroelementů v těle.

Hubové choroby pokožky hlavy.
Hlezivé léze také způsobují vážné svědění. V této situaci odborníci doporučují výsev houby, v souladu s níž je předepsán průběh léčby, včetně použití terapeutických šamponů a lotionů, stejně jako antifungálních léků (Clotrimazole, Griseofulvin, Miconazol). Kromě toho se doporučuje, aby pacienti při mytí vlasů používali speciální šampon Ketoconazal, který obsahuje sulfid selenu. V některých případech jsou také určeny finanční prostředky na posílení imunitního systému. Pokud nemáte příležitost navštívit specialisty, léky antifungální léčiva, které obsahují takové složky, jako jsou pyroctonolamin, pyrithion zinečnatý, climbazol a další, pomohou vyrovnat se s houbovým onemocněním pokožky hlavy.

Různé stresory.
Stresové situace (psychický tlak, duševní nebo fyzická nadměrná zátěž, emoční nestabilita, nemoc nebo smrt milovaných) jsou již prokázány a mohou také být zdrojem svědění kůže hlavy. Na pozadí stresu v těle je nadměrná produkce adrenalinu. Cvičení je nezbytné k odstranění těla z těla. Pokud nejsou žádné, adrenalin se začne hromadit v krvi, což vede k vypadávání vyčerpávajícího svědění kůže.

Dermatofytózy (lišejníky).
Lichen je nákazlivé kožní léze houbové povahy. Tento problém je častý u dětí, které jsou v kontaktu s dětskými skupinami nebo nákazlivými zvířaty. Hlavní příznaky lichenů jsou výskyt špičatých lézí na hlavě hlavy v oblasti, kde se vlasy rozpadají nebo úplně spadnou.

Svalové napětí.
Svědění kůže může být také důsledkem nadměrné svalové deformace. Nejčastěji svědění vyvolává napětí svalů na zádech, ramenou, krku, na pozadí kterého se mikrocirkulace krve také zhoršuje. Navíc konstantní napětí svalů hlavy může vyvolat mikrotrauma svalových vláken, což vede k zánětlivému procesu, který je také doprovázen intenzivním a přetrvávajícím svěděním kůže.

V závažných případech se svědění vyskytuje v důsledku intenzivního vypadávání vlasů. V tomto provedení bude lékař schopen pomoci speciální intenzivní péči, která je zaměřena na uvolnění svalových vláken hlavy.

Léčba svrbení pokožky hlavy.

Vzhledem k tomu, že svědění je pouze následkem nebo symptomem, je pro jeho léčbu nutné identifikovat a odstranit příčinu, která ji způsobila. V tomto případě potřebujete pomoc specialisty, který po kompletní diagnóze (různé studie s ohledem na klinické projevy a konkrétní případ) předepíše optimální léčbu.

Pokud se elementární parazity (například vši) ukázaly být příčinou svědění, pak pro jejich odstranění by měly být v lékárně zakoupeny moderní účinné prostředky pro tyto parazity (Nittifor (roztok nebo krém), Para Plus aerosol, Pediculen lotion). Po odstranění vší byste se měli zbavit nití použitím častých hřebenatců. Doporučuje se rovněž zkontrolovat přítomnost vší zbytku rodiny a pacientovo oblečení a podestýlka by měly být vařeny a žehlény horkou žehličkou. V tomto případě bych nedoporučoval, aby se uchýlili k lidovým metodám (např. Kerosen), nejenže nepomáhají, ale mohou také ublížit. Na rozdíl od všude je zjištění přítomnosti demodikózy poněkud obtížnější, ale doktor to udělá za pár vteřin. Pro léčbu demodikózy je nutné se poradit s lékařem, pouze on může předepsat léky.

Léčba seborrhy je dlouhý a komplikovaný proces. Důležité v léčbě onemocnění jsou správná výživa, vyhýbání se stresu, hormonální rovnováhy (porušení může vyvolat seborrheu), respekt k spánku a odpočinku. Dále je důležité, aby pacienti sledovali čistotu pokožky hlavy.

Při suché pokožce budou užitečné nutriční masky, které budou mít změkčující účinek a zlepší mikrocirkulaci. Velmi důležitá je i soulad s režimem pití (nejméně jeden a půl litru vody denně), což zabrání dehydrataci.

Pokud je svědění způsobeno nedostatkem vitaminů a minerálů, měli byste vypít vitamín (Vitrum, Complivit, Abeceda, Centrum atd.).

Léčba svědění lidových léků.
Fytoterapie a masáž jsou zvláště účinné při léčbě pokožky hlavy. Vývary léčivých bylin byly již dlouho používány k normalizaci práce mazových žláz. Zvláště užitečné pro kůži a výtažky kopřivy, dubové kůry, heřmánek. Masáž stimuluje krevní oběh, což zase zlepšuje výživu pokožky.

Cibule a česneková šťáva díky své síře a obsahu kyselin účinně eliminují lupy a zmírňuje pruritus způsobený barvením vlasů. V čerstvé šťávě z cibule nebo česneku přidejte citronovou šťávu a rostlinný olej (nejlépe olivový olej), vše ve stejném poměru. Aplikujte kompozici na mokré vlasy a pokožku a nechte půl hodiny, poté opláchněte teplou vodou trochou citronové šťávy nebo octa.

Pro tentýž účel efektivně použijte jablkovou masku. Rozetřete na hrubé struhadle jedno jablko střední velikosti. Velké jablko třepe na strouhák a před praní se výsledná hmota na vlasy a pokožku hlavy. Horní klobouk z bavlny. Držte masku půl hodiny a omývejte ji. Doporučuje se používat dvakrát týdně.

Pampeliška květina také účinně pomáhá zmírnit svědění skalp. Hrst čerstvých květů pampelišky rozsekat a umístit do sklenice. Tato bylinná hmota nalijte 50 ml vodky, džus jednoho čerstvě vymačkaného citronu a lžičku medu, nejlépe v tekuté formě. Vše důkladně promíchejte a nechte 2 hodiny vložit. Po uplynutí stanovené doby musí být výsledná tinktáze vypuštěna. Polovinu hodiny před praním nanášejte infuzi na kůži a vlasy, položte na vrchol bavlněnou čepici nebo šátek. Po čase si umyjte vlasy šamponem.

Cibulová kůra je také vhodná pro tyto účely. Omyjte švestky ze čtyř cibulí a vložte je do smaltované mísy a nalijte litr vroucí vody. Smíchejte směs na oheň a vaříme hodinu na nízké teplotě. Aplikujte tento vývar jako kondicionér po umytí hlavy. Živný materiál pomáhá po dvou nebo třech použitích.

Pokud tyto jednoduché metody nezbavují svědění, doporučuje se poradit se s lékařem, aby se vyloučily závažnější problémy a kožní onemocnění.

Podráždění pokožky hlavy na svědění

Svědění pokožky hlavy je spíše nepříjemný pocit, založený na odezvě těla ve formě podráždění oblastí kůže na vnější nebo vnitřní provokativní faktory. V některých případech je zánět epidermis a hlubších vrstev kůže způsoben určitými kožními chorobami.

Opakované poškrábání, z něhož nelze odolat, pouze zhoršuje problém, což vede k vzniku mikrotrhlin, odřenin, vředů. Porušení integrity stratum corneum epidermis hlavy je doprovázeno přidáním infekce. Chcete-li se zbavit svědění, musíte nejprve zjistit příčinu jejího výskytu a odstranit ho.

Příčiny svědění na hlavě

Nejenže to svědění nemůže být ignorováno, protože přináší do života mnoho nepříjemností, nemůže být ponecháno bez léčby. V některých případech to může být jen první známka potíží v těle, doprovázená výskytem zanícených šupinatých náplastí, ohniskem vlasů apod.

Provokativní faktory pruritu jsou mnoho, v každém případě je důležité určit přesné, jinak se zbavit nebude fungovat.

Příčiny svrbivé pokožky hlavy, které se netýkají onemocnění:

 • Stres. Časté vzrušení a psycho-emoční přetížení jsou doprovázeny zvýšeným uvolňováním adrenalinu do krve. Při fyzickém namáhání se tento hormon spotřebuje, ale pokud motorická aktivita nestačí, jeho akumulace se zvyšující se koncentrací v krvi vede k napnutí svalů celého těla, ke vzniku pruritu. Často se tento pocit nazývá svědění na nervu.
 • Nadměrné svalové napětí. Vzhledem k prodlouženým tahům occipitálních a ramenních svalů dochází k narušení krevního oběhu v oblasti hlavy, což je často doprovázeno svěděním kůže spolu s dalšími příznaky.
 • Suchá pokožka hlavy. Mohou se vyskytnout z tepelných účinků na vlasy a pokožku - časté sušení foukáním, použití žehličky k vyhlazení vlasů nebo kudrlinky. Jiné příčiny sucha: těžké vyčerpání těla, časté mytí vlasů, strava s ostrým omezením tuku, stáří (když žlázy téměř přestanou fungovat). Výsledkem je nedostatečné množství mazu, vlasy jsou tenké a křehké a rychle absorbují vlhkost. Mazové žlázy některých lidí v reakci na situaci kompenzují tvorbu nadměrného množství tuku. Osoba, která nesprávně posuzuje problém, začne používat šampon pro mastné vlasy, což dále zhoršuje stav kůže.
 • Podráždění kůže nebo zjevné alergické reakce na použití kosmetiky, jako je lak, šampon, různé pěny, balzámy, barvivo na vlasy apod. Problém barvení vlasů je zvláště důležitý pro ženy. Častá změna barvy od různých výrobců a / nebo nepřesné časové vedení barvení přinejlepším vede k nadměrnému vysychání pokožky hlavy a lupů, v nejhorším případě k rozvoji alergického zánětu. To platí zejména pro barvy, které zahrnují čpavek nebo peroxid vodíku.
 • Alergie k chemikáliím pro domácnost (kontaktní dermatitida). Různé prací prášky, odrůdy mýdla s vonnými látkami, detergenty na mytí nádobí často způsobují alergie, které se projevují kožními vyrážkami, svědění na různých částech těla, včetně hlavy.
 • Hypovitaminóza. Příjem mikroelementů a vitaminů, které nesplňují potřeby těla nebo úplná absence některých z nich, trvale ovlivňuje stav kůže, což vede ke svědění, a to nejen.

Nemoci doprovázené svěděním skalpu:

 • Seboroická dermatitida je zánětlivé a chronické kožní onemocnění vyvolané kvasinkovou lipofilní houbou Pityrosporum ovale. Seborrhea je jedním z mnoha projevů seboroické dermatitidy. Na počátku onemocnění se objevují lupiny, doprovázené svěděním kůže a později seborrheickými plaky, které se rozšířily téměř na celý povrch hlavy.
 • Seborrhea je časté onemocnění pokožky hlavy, se svěděním. Je charakterizován zánětem kožních vrstev, zvýšenou produkcí sekrece mazových žláz - epidermálními lipidy, stejně jako změnami v složení kožního mazu. Hlavní příznaky nemoci - zánětlivé zhuštění horní (povrchové) vrstvy epidermis; vzhled bělavých šupin - lupů a v pokročilých případech - červených plátů pokrytých krustami; závažné svědění.

Suchý typ seborrhy se projevuje ztenčením a křehkými vlasy, svěděním, tvorbou olupujících se ohnisek s velkým množstvím suchých lupin. Když vlasy seborrých vlasů svítí, vypadají neuspořádané a mastné a nažloutlé lupínky jsou silně nasycené mazu.

 • Pediculóza je parazitní kožní onemocnění způsobená různými typy vší. Pediculóza pokožky hlavy provokuje hlavici - Pediculus humanus capitis, která se dostává na kůži při ignorování pravidel osobní hygieny: používání hřebene někoho jiného, ​​nošení hlavy někoho jiného atd.
 • Psoriáza je chronické onemocnění kůže, kloubů a nehtů ze skupiny šupinatého herpesu. Existuje mnoho typů onemocnění, z nichž hlavní jsou vulgární, pustulární, kapkovitá. Tyto druhy, spolu s poškozením různých částí pokožky celého těla, také ovlivňují pokožku hlavy, projevující se psoriatickými pláty, se zvětšením velikosti, které tvoří velké vločkované desky. Kůže je zapálená, může tvořit pustuly se serózním obsahem. Po jejich otevření vzniknou sušené krusty. Těžké svědění od poškrábání se zintenzivňuje.
 • Folikulitida je zánět vlasových folikulů infekční povahy. Výskyt pustulů s purulentním obsahem a jejich následné otevírání s tvorbou v tomto místě malých vředů, pokrytých krvavými purulentními krusty, je doprovázeno bolestivými pocity, svěděním různého stupně závažnosti.
 • Demodekóza je kožní onemocnění vyvolané mikroskopickými roztoči rodu Demodex. Roztoč s dlouhým tělem podobným červům - demodex folliculorum longus - žije ve vlasových folikulích, s krátkým - demodexem folliculorum brevis - v mazových žlázách. Různé oblasti těla jsou ovlivněny, včetně pokožky hlavy. Existuje závažné svědění a vypadávání vlasů.
 • Dermatofytózy - infekční houbové choroby zeoantroponózy. Patří mezi ně favus, trichophytosis (kožní onemocnění), microsporia. Choroby jsou doprovázeny svěděním, zlomeninou nebo úplnou ztrátou vlasů v lézích hub.

Pruritus lze pozorovat na pozadí diabetes mellitus, roztroušené sklerózy, určitých onemocnění jater a žlučníku, například cirhózy, virové hepatitidy, kalciové cholecystitidy.

Svrbení pokožky hlavy: diagnóza

Chcete-li zjistit příčinu svědění, určit potřebná diagnostická opatření a vyvinout taktiku léčby, musíte kontaktovat jednoho z lékařů - dermatologa, trichologa, mykologa nebo dermatokosmetologa. Na základě etiologie onemocnění může být nezbytné konzultovat s dalšími specialisty - endokrinologem, alergikem nebo neurológem.

V první fázi provádí lékař lékařské vyšetření: zjišťuje možné příčiny svědění, stejně jako jeho vlastnosti - trvání a intenzitu, zkoumá postiženou kůži. Ve druhé fázi přiřazuje různé studie, jejichž výsledky mohou potvrdit předpokládanou diagnózu.

Diagnostické metody používané k určení patologie, která způsobila svědění na hlavě:

 • Mikroskopické vyšetření biomateriálu, například obsahu vlasového folikulu, pro detekci podkožního roztoče Demodex. Je předepsána pro podezření na demodikózu.
 • Mikroskopie škrábání s hladkou pokožkou na patogenních houbách. Metoda je používána pro trichofytia, folikulitidu, mikrosporu a mnoho dalších houbových onemocnění.
 • Bakteriologická kultura vypouštění / škrábání na mikroflóře identifikovat typ patogenu a určit jeho náchylnost k antibiotikům, antimykotikům nebo jiným chemoterapeutickým lékům. Studie je nutná k identifikaci folikulitidy, trichofytie atd.
 • Fluorescenční diagnostika s dřevěnou lampou - UV lampa s filtrem. Přiřaďte různým mykózám, dermatosům.
 • Histologické vyšetření kousky postižené kůže. Je určen pro psoriázu.
 • Dermatoskopie Provádí se v případech podezření na favus nebo seboroickou dermatitidu.
 • Spektrální studium vlasů na mikroživinách pomáhá určit příčinu seboroické dermatitidy.
 • Výzkum hormonálního pozadí pacienta. Analýzy jsou potřebné k určení příčiny pruritu v pokožce hlavy.

Léčba pokožky hlavy

Léčba závisí na patologii, která ji způsobila. Zvláštní pozornost by měla být věnována barvám a přípravkům pro péči o vlasy. Správně vyberte balzámy, šampony, masky. Měli by odpovídat vašemu typu pokožky a struktuře vlasů. Doporučujeme, abyste nepoužívali vysoušeč vlasů, curlingu nebo jiného zařízení, které působí na vlasy s vysokou teplotou.

Hlavní terapií atopické dermatitidy a různých alergických reakcí jsou antihistaminika - tavegil, zyrtec, loratidin a další. Ale především je třeba identifikovat příčinu přecitlivělosti organismu, na kterou alergen reaguje tak násilně a odmítá jej užívání nebo se vyvaruje jeho použití.

Seboroická dermatitida je komplexně léčena. Lokální etiotropní léčba spočívá v použití šamponů s obsahem zinku, keratolytických složek a antifungální aktivity, například nizoral šamponu. Provádějte kurzu užívající jednu z antimykotik - ketokonazol, itrakonazol, terbinafin, atd. Pokud se spojila infekce bakteriální přírody, pak se antibiotika ukazují jako masť. Použití kortikosteroidů není vyloučeno. Efektivní fyzioterapie - vysokofrekvenční proudy podle Darsonvalu a kryomassage pokožky hlavy.

Komplexní léčba demodikózy je dlouhodobá, zahrnuje antiparazitickou farmakoterapii, lokální léčbu gelem s metronidazolem a / nebo etherovou nebo alkoholovou lékárnou "mluvčí" spolu s kosmetickými postupy, které obnovují ochranné funkce pokožky. Slabé elektrické proudy během elektroforézy s hydratačními činidly dočasně blokují činnost klíštěte a zvlhčující látky pronikají do hlubších vrstev kůže, léčí ho a normalizují tvorbu kožního mazu.

Skalp postižený kůrovcem je léčen perorálním orálním podáním antifungálních léků, například intrasilu nebo jiných činidel ze skupiny derivátů triazolu. Lokálně se pokožka střídá střídavě s jedním z roztoků obsahujících jod a protiplísňovým gelem. Před léčbou se všechny vlasy z postižené plochy hlavy oholejí. Salicylická masť a roztok manganistanu draselného pomáhají zbavit se hnisavého infiltrátu při aplikaci na kůži, který změkčuje vzniklé kůry, po které jsou dobře odstraněny.

Pokud je příčinou svrbení všeobecná nemoc, musí být síla směřována k její léčbě. S nedostatkem vitaminů a stopových prvků si vezměte vhodný komplex vitamínů a minerálů. Odstranění lupů, zmírnění svědění, posilování vlasových kořenů pomáhá tradičním metodám léčby, ale nejdříve byste se měli obrátit na dermatologa, abyste pochopili důvody a neměli byste se o nic léčit.

Příčiny zarudnutí a svědění na hlavě, léčba a prevence

Když je pokožka hlavy červená a špatně se špiní - s největší pravděpodobností se setkáte s onemocněním dermatologické skupiny: psoriáza nebo seboroická dermatitida.

Symptomy projevu jsou velmi podobné jiným onemocněním, proto může lékař po potvrzení pacienta potvrdit diagnózu. Pokud zaznamenáte první známky, okamžitě kontaktujte svého dermatologa.

Diagnostikujeme příznaky a hledáme léčbu červených skvrn na pokožce hlavy

Pokud je pokožka hlavy červená a vypadají lupy, jsou to první známky toho, že tělo přestalo pracovat stabilně. Tyto symptomatické projevy mohou být spojeny nejen s mnoha nemocemi dermatologické skupiny, ale také se systémovými poruchami.

I když problém, který vznikl, není příliš znepokojivý, musíte se poradit s lékařem. Odstranění nemoci v raném stádiu - znamená ochránit se před nezvratnými důsledky, které mohou způsobit rozvoj dalších nemocí.

Červené skvrny na hlavě a lupy u osoby se mohou objevit z několika důvodů:

 1. Vývoj alergické reakce na různé zdroje: potraviny, domácí chemikálie, hygienické výrobky a tak dále.
 2. Pokud osoba trpí seboroickou dermatitidou, která je považována za jednu z nejčastějších onemocnění pokožky po celém světě.
 3. S výskytem psoriázy - je to typické pro rychlou obnovu buněk, v důsledku čehož kůže vypadne a stane se červená.
 4. Pokud má člověk chirmatózu nebo jiné houbové nemoci.

Pokud příčinou červené vyrážky na pokožce hlavy a svědění vzniká alergická reakce - ve většině případů stačí odstranit alergeny a poskytnout jim správnou péči o pokožku. V případech, kdy je původ choroby jiný, okamžitě konzultujte s lékařem. Při dermatitidě hlavy se červené skvrny začínají svědit, ale stejné projevy lze pozorovat u psoriázy, seborrhy nebo lišejníků.

Snažíme se problém vyřešit sami, nestojí za to, protože příznaky mohou naznačovat mnoho nemocí. Nevědící příčiny onemocnění, můžete zhoršit stav, což vede k nezvratným důsledkům.

Psoriáza je pohromou moderního světa: na pokožce hlavy se objevily vředy nebo červené skvrny, fotografie

Ve většině případů chronické psoriázy trpí lidé v chronické formě se vzácnými relapsy. Červené, šupinaté skvrny se v hlavě neprojevují a postupně se rozšiřují po kůži. Není-li zabráněno progresi onemocnění, postižená oblast se zvýší. Vzhled takových skvrn může být doprovázen i podrážděním kůže, závažným svěděním, protože v tkáních dochází k zánětlivému procesu.

Psoriáza se může začít rozvíjet v lidském těle za přítomnosti následujících faktorů:

 • špatně vyvinutý imunitní systém;
 • genetická předispozice k nemoci;
 • zneužívání drog, alkoholu a kouření;
 • častý stres;
 • utrpěli zranění hlavy.

Není možné plně se zotavit z psoriázy, ale je možné přenést své zaměření na "tichý průtok". Léčba zarudnutí, svědění a zánětu nastává pomocí lékařských přípravků na bázi dehtu a ketokonazolu. Jako další terapie může lékař předepsat schůzku pro fyzioterapii a sanitární a resortní léčbu.

Pokud byla během léčby identifikována jiná infekční onemocnění, předepisují se antibiotika a pokud je pacient morálně vyčerpán, přidávají se k němu psychotropní léky, které pomáhají zmírnit napětí a zlepšit spánek.

Psoriáza nepředstavuje hrozbu pro lidské zdraví a život, ale způsobuje mnoho estetických nedostatků, zejména u mužů. Skrýt červené skvrny a peeling pod krátkým účesem je téměř nemožné.

Na hlavě se objevily červené skvrny: příčiny a příznaky

V případech, kdy je hlava škrábaná a kůže zčervená, ne všichni věnuje pozornost těmto procesům, protože existuje mnoho příčin svědění. Většina z nich je přirozená a nemá žádné důsledky.

Existují však případy, kdy svědění a lupy jsou první známky vývoje infekčních onemocnění: lupénka, dermatitida a další. Důvodem jejich vzniku může být:

 • častý stres;
 • špatný životní styl;
 • špatná výživa;
 • oslabená imunita;
 • genetická predispozice.

Kůže se zjizví v důsledku výskytu zánětlivého procesu v postižených oblastech. Aby se snížilo svědění, lékař předepisuje léky a upravuje životní styl pacienta: frekvenci hygienických postupů, výživu a aktivitu osoby během dne.

Tradiční léčba a lidové recepty

Zkusnění a svědění se léčí aplikací komplexní terapie k vyloučení nidusu. Pacient bere předepsané léky a podstoupí fyzioterapii, v takových situacích se doporučuje specializovaná sanatoria.

Ve většině případů lékař předepisuje sedativa, antihistaminika a hyposenzibilizátory. Jsou vysoce toxické a nelze je užívat bez lékařského předpisu.

Bylinné odvarky a tinktury podle populárního receptu mohou pomoci při poškrábání červených skvrn na hlavě. Přes neškodné složení a léčivé vlastnosti - nemohou být použity jako hlavní lék na léčbu onemocnění.

Červené skvrny a šupinatá hlava: seboroická dermatitida

Červené skvrny se na hlavě ne vždy objevují v důsledku vývoje infekčních onemocnění nebo požití alergenů, které vyvolávají alergickou reakci.

Seboroická dermatitida je jednou z běžných onemocnění pokožky, které vyžadují včasnou léčbu. Je charakterizován následujícími příznaky: svědění, podráždění, zarudnutí pokožky hlavy. Seboroická dermatitida může nastat také při jiných příznacích:

 • červené skvrny nebo růžová nádech na kůži;
 • vlasy vypadnou;
 • zvýšená pokožka pokožky;
 • v některých oblastech nebo po celé hlavě dochází k častému svědění.

Během olupování na postižených oblastech se tvoří lupy neobvyklého nažloutlého odstínu. Tento proces je velmi aktivní a bohatý, proto není možné odstranit váhy s pravidelným šamponem. Se seboroickou dermatitidou, nejen skvrnou na hlavě, ale také postiženými oblastmi vousů, vousů, obočí se může odlupovat.

Na hlavě jsou červené skvrny: jak bojovat, léčit seborrheu

Červené skvrny, lupy na pokožce hlavy mohou být první známky seboroické dermatitidy. Pouze dermatolog může diagnostikovat onemocnění tím, že zapíše další terapii. Odborník doporučuje provést revizi svého životního stylu a také vyměnit šampon pro praní vlasů s kompatibilnějším typem pokožky.

Peeling červených skvrn na hlavě se nejčastěji objevuje v důsledku oslabeného imunitního systému, který není schopen bojovat s infekcí. Pro normalizaci jsou předepsány vhodné lékařské přípravky. Po dobu léčby stojí za to opustit kouření a užívání alkoholických nápojů a zahrnovat více jídel bohatých na vitamíny v denních jídlech.

Alergie jako je: červené skvrny na hlavě

Červené skvrny, které se objevují na hlavě, mohou způsobit nejen vývoj infekčních onemocnění, ale také alergeny v lidském těle, které vyvolávají vhodnou reakci.

Není vhodné se v takových případech zabývat samoléčbou, protože doktor dokáže určit skutečný zdroj pouze po vyšetření. Příznaky podobné alergické reakce jsou pozorovány u:

 • úle;
 • studený typ;
 • erytém na hlavě u mužů.

Stojí za zmínku, že atopická dermatitida, jako ekzém, jsou chronické alergické nemoci. Zpoždění jejich léčby nestojí za to - červené skvrny na pokožce hlavy se každým dnem začínají svědčit více a více, zasahují do velkých oblastí pokožky.

Červená skvrna na hlavě a vlasy vypadnou - houba

Houbová onemocnění jsou běžná po celém světě. Mohou se vyskytovat z různých důvodů, projevující se různými způsoby. Pokud se kožní onemocnění, jako je seborrhea nebo lupénka, přenášejí z nosiče na zdravou osobu, pak se houba v komunitě může šířit.

Pokud máte podezření, že máte houbovou chorobu - přijměte vhodná opatření k ochraně domácností před možnými infekcemi.

Hrozná trichofytóza nebo kožní onemocnění

Toto onemocnění je nejzávažnější formou infekčního typu, jehož léčba je dlouhá a obtížná. Během vývoje houby se na pokožce hlavy objevují ostrovy, na kterých vlasy nemohou růst, čímž se vytvářejí plešaté skvrny.

Zbarvení červených bodů, černé skvrny a zánět. Při prvním podezření na vývoj kožních onemocnění - okamžitě se poraďte s lékařem. Nemoc se vyvíjí rychle a včasná neposkytovaná pomoc může vést k vážným následkům. Více o této nemoci a její léčbě naleznete v tomto článku.

Léčba červené kůže, loupání a zánět ve většině případů nastává při použití léků. Většina z nich má vysoký stupeň toxicity - bez rozhodnutí lékaře, že je je přísně zakázáno.

Bez ohledu na to, který zdroj je vývoj houbových a infekčních onemocnění na kůži - nezanedbávejte léčbu.

Včasná pomoc pomůže rychle odstranit nemoc s minimálními důsledky po jeho zániku. Dodržíte-li se obecné hygienické předpisy, vyhrožujete se dlouhému a šťastnému životu bez psoriázy, seboroické dermatitidy, zbavení a dalších onemocnění pokožky.

Škrábance na hlavě: příčiny svědění na hlavě, léčba, co dělat

Svrbení hlavy může člověku přinést hodně nepříjemnosti. Časem se kůže stává tenčí, na ní se objevují praskliny a vředy. Abyste tomu zabránili, je nutné zahájit léčbu včas.

V tomto článku podrobně vysvětlíme, proč může být hlava svědčí a jak odstranit tento nepříjemný příznak.

Proč to svědíš hlavou? Příčiny svědění

Podráždění pokožky může být vyvoláno různými faktory. V některých případech se léčba pokožky hlavy provádí doma. Pokud lidové léky nepomáhají, poraďte se s lékařem (dermatolog, alergik nebo tricholog).

Mezi faktory způsobující svědící skalp patří:

Mechanické poškození

Někdy se po odstranění škrábanců a řezů objevuje pocit pálení pokožky. Svrbivá hlava kvůli hojení ran. Neměli byste je pokrýt, můžete zpoždění procesu zpoždění pouze zpomalit. V takovém případě se specifická léčba nevyžaduje. Můžete však použít různé uklidňující oleje a masti.

Zařízení na sušení a styling

Časté používání vysoušečů vlasů, žehliček pro narovnávání a curling vlasů nepříznivě ovlivňují stav pokožky. Silně ji vysychají, způsobují různé nepříjemné příznaky. Také tato zařízení zhoršují stav vlasů u žen. Snažte se je používat nejvýše třikrát týdně a v době léčby je zcela opustit.

Paraziti

Pokud se obáváte vážného svědění pokožky hlavy, pak je třeba zkontrolovat přítomnost parazitů (můžete použít lupu). Nejčastěji se na vlasové lince nacházejí následující parazitické organismy: vši, klíšťata atd. Mohou být zvednuty na veřejných místech, v kontaktu s infikovaným člověkem nebo po návštěvě lesa. Také se na kůži objevují parazity z důvodu nedodržování pravidel osobní hygieny.

Všichni nejčastěji položí vajíčka do zadní části hlavy a uší. Jsou fixovány na vlasových kořenech a mají bílý nebo světle žlutý odstín.

Seborrhea, ekzém, psoriáza, atopická dermatitida

Seboroická dermatitida nastává kvůli poruše při výrobě mazových žláz. Pro toto onemocnění se vyznačuje přítomností lupů, akné a zvýšeného pálení dermis (suchý vzhled). V případě mastné seborrhy se na pokožce hlavy vytváří přebytečné kožní mazu a malé měřítka. Vzniká kvůli problémům s lidským zažívacím nebo imunitním systémem.

Psoriáza je neinfekční onemocnění. Jeho hlavním příznakem je tvorba růžových plátů pokrytých bílými šupinami. Pokud není léčeno, onemocnění se rozšíří na kůži krku a uší.

Ekzém a atopická dermatitida mají podobné příznaky. Pokud nepůjdete s lékařem včas, tyto nemoci mohou způsobit aktivní vypadávání vlasů.

Xerosis

Toto onemocnění se vyskytuje v důsledku nedostatečné sekrece mazových žláz. V důsledku toho kůže hlavy vysuší, na povrchu se mohou objevit malé trhliny. Pacient se obává o pocit pálení, rozvíjí odbarvení pokožky.

Svrbivá a svědící skalpa s xerózou ze dvou důvodů:

 • Používání agresivních čisticích prostředků, časté mytí hlavy.
 • Hormonální selhání v těle.

V prvním případě se doporučuje šampón vyměnit za "jemnější". Doporučuje se použít hypoalergenní čisticí prostředek. Pokud máte hormonální poruchu, měli byste se poradit s lékařem. Bude provádět průzkum a předepisovat nejvhodnější léky.

Kožní onemocnění (trichophytosis)

Svědění pokožky hlavy je způsobeno požitím houbových mikroorganismů na epidermis. Pacient má několik závažných symptomů najednou: podráždění pokožky a vypadávání vlasů. Trichophytosis způsobuje hojné olupování, svědění a zarudnutí malých oblastí epidermis. Také kvůli nemoci vlasy ztrácejí svou původní sílu, snadno se roztrhnou a silně klesají při česání.

Parazitní mikroorganismy houby nemohou být detekovány nezávisle. Přesná diagnóza může být pouze lékařem, poté, co jste si oškrábala.

Dermatofytózy (kožní onemocnění)

Toto houbové onemocnění je nejčastěji diagnostikováno u dětí. Kožní onemocnění se objeví při kontaktu s infikovanými lidmi nebo zvířaty. Mezi hlavní příznaky patří vzhled svrbivých plátů na pokožce. Oni nakonec bobtnají, fester a pokryjí tlustou kůrou. Pokud se léčba neuskuteční, pak se svrbení hlavy rozšíří na kůži uší (svědění za uchem), krk, hrudník a záda.

Diabetes

Zvýšená hladina cukru v krvi vyvolává narušení vývoje mazových žláz, což způsobuje dehydratace. Silná suchost, olupování a svědění pokožky se netýká pouze pokožky hlavy, ale také celého těla.

Pro správnou diagnózu musíte kontaktovat kvalifikovaného specialistu. Předepíše vám speciální stravu a léky. Nejprve musíte darovat krev pro cukr.

Neurodermatitida

Toto závažné neurologické onemocnění může způsobit svědění a další změny na pokožce. K exacerbacím dochází v důsledku stresových situací. Nepríjemné příznaky se stávají nejvýraznější večer.

Neurologické poruchy

Vědci ukázali, že stresové situace (napjatá situace doma nebo v práci, deprese, silný šok) mohou způsobit svědění pokožky hlavy (často svědění hlavy, krku). Stres vyvolává tvorbu kortizolu, adrenalinu a noradrenalinu v těle. K jejich odstranění se musíte věnovat fyzické aktivitě, jinak se hromadí v krvi. To zase způsobuje vážné svědění.

Beriberi

Svědění pokožky hlavy a krku je způsobeno nedostatkem makro a mikroelementů v těle. Nedostatek některých vitaminů ovlivňuje kůži následovně:

 • S nedostatkem vitamínu B2 v těle je nadměrná produkce mazových žláz. To může vést k rozvoji seborrhea (typ tuku).
 • Nedostatek vitamínů ze skupin A a C vede k hojnému vypadávání vlasů.
 • Nedostatečný příjem vitaminu D způsobuje předčasné stárnutí pokožky. Epidermie se stává suchá, odlupuje se a svědí.
 • Nedostatek vitamínů E a B6 narušuje regeneraci kožních buněk.

Výrazné příznaky beriberi: nedostatek výkonu, časté nachlazení, slabost. Pacient může také zhoršit vzhled nehtů a vlasů.

Alergická reakce

Pokud po použití nových kosmetických přípravků pro péči: šampon, kondicionér, leštidlo nebo maska ​​na vlasy, vaše pokožka hlavy je špatně poškrábaná, pak to je jisté znamení alergie.

Abyste se vyhnuli nepříjemným příznakům, prostudujte složení nového nástroje. Nejčastějším podrážděním je laurylsulfát sodný.

Speciální strava

Pokud jsou příčinou svědění kůže hlavy avitaminóza, diabetes mellitus nebo alergie, použijte dietu k odstranění nepříjemných příznaků.

Stav pokožky hlavy a vlasů závisí na naší výživě. Vzhledem k častému používání škodlivých přípravků se stav epidermis zhoršuje, dochází k odlupování, suchu a svědění. Chcete-li obnovit normální funkci mazových žláz a zlepšit stav vlasů, postupujte podle těchto pokynů:

 • Ujistěte se, že ve své dietě obsahují mléčné výrobky (tvaroh s nízkým obsahem tuku a sýrem, kefír, ryazenku, přírodní jogurt atd.).
 • Pít více tekutin (1,5-2 litrů). V obyčejné vodě můžete přidat citrónovou šťávu, zázvor a trochu medu. To zlepší metabolismus.
 • Odmítněte sladkosti, slané a tučné pokrmy.
 • Jedzte ořechy každý den (nejvýše 50 gramů denně), vajíčka, játra, vařené drůbeží maso a chudé ryby (dušené nebo dusené).
 • Přidejte více vlákniny do vaší stravy. Může být podáván v práškové formě (prodáván v lékárně). Vlákna se také vyskytují ve velkém množství v pohankové a ovesné vločce, v pistáciích, řepu, zelí a jiné zelenině.

Kromě jídla se doporučuje užívat vitamíny A, E, B, C, jod a vápník. Mohou být zakoupeny v jakékoli lékárně.

Jak se zbavit svědícího skalpu?

Nejprve musíte vyšetřit dermatolog nebo tricholog. V závislosti na příčině svrbení předepíše drogu. V některých případech budete muset pro správnou diagnózu provést testy.

Tradiční metody

Nemoci způsobující svědění pokožky hlavy

Pediculóza (přítomnost vší)

 • Šampon "Paranit", "Nittifor", "Pedilin" a "Hygia". S jejich pomocí se můžete zbavit nejen vší, ale i jejich vajíček. Na vlhké vlasy aplikujte šampon. Umístěte sprchový uzávěr na hlavu. Po 20 až 40 minutách vypláchněte. Pak si vezměte hřeben s jemnými zuby a pečlivě česněte vejce vši. Opakujte postup jednou týdně, dokud se parazité úplně neodstraní.
 • Klobouky a ložní prádlo musí být umyté, vařené a žehlené horkou žehličkou.
 • • Ketokonazolové šampony (Ketoconazole, Nizoral, Sulsena) mohou pomoci zmírnit svědění. Aplikuje se na postižené oblasti epidermis, ponechá se 5-10 minut jako maska ​​a pak se vypláchne. Droga se používá 3krát týdně. Průběh léčby závisí na závažnosti svědění.
 • Šampóny s kyselinou salicylovou nebo dehtu pomáhají bojovat proti této nemoci.

K odstranění nepříjemných příznaků předepisují antihistaminika ("Tavegil", "Suprastin", "Fenistil"). Před použitím je třeba si přečíst pokyny, existují kontraindikace.

Dále mohou být použity adsorbenty: aktivní uhlí, Polysorb, Enterosgel atd.

Také k odstranění svědění v oblasti léze houbovou infekcí předepište:

 • Vitamíny, bylinné čaje a správná výživa.
 • Léčivé šampony s pyrithionem zinku nebo climbazolem. Musí se používat přibližně třikrát týdně.

Silná forma houbových infekcí je léčena hormonálními mastimi: Miconazolem nebo Clotrimazolem. Prostředky pro vnitřní použití: "Fluconazol", "Mikosist", "Flukostat".

V závislosti na problému lékař předepíše vhodnou metodu léčby.

Tradiční medicína. Domácí ošetření

Ve všech případech můžete použít domácí opravné prostředky. Při přítomnosti kožních onemocnění (atopická dermatitida, ekzém, psoriáza atd.), Hormonální poruchy a abnormality orgánů je použití tradiční medicíny kontraindikováno.

Během léčby se pokuste dodržovat zvláštní dietu. Můžete také provádět každodenní masáž hlavy. Pomáhá zvýšit krevní oběh.

Pečlivě sledujte stav pokožky hlavy a vlasů, pak se můžete vyhnout výskytu svrbení. Doufáme, že náš článek byl užitečný pro vás!

Pro Více Informací O Suché Vlasy