logo

Jak si vyrobit šampon s vlastními rukama. Domácí šampóny: recepty

Nedávno bylo stále obtížnější najít šampon v obchodě, který by nepoškodil kudrlinky. Téměř všichni výrobci dodávají svým výrobkům řadu škodlivých konzervačních látek a síranů, které postupně oslabují nejen vlasy, ale také kůži a kořeny. Proto, aby se předešlo takovým problémům, stále více dívek začne přemýšlet o tom, jak šampon vyrobit vlastním rukama. Ve skutečnosti je snadná příprava užitečné směsi doma, a proto je zde mnoho receptů, které považujeme za níže.

Šamponová základna

Princip vaření

Jak vyrobit domácí šampony? Všechno je velmi jednoduché. K mýdlovým základům jsou přidány opravdu užitečné přísady: bylinky, vitamíny a esenciální oleje. Nedoporučuje se však, aby byly okamžitě smíchány s celou základnou. Je zapotřebí vzít čistou lahvičku a do ní napsat trochu mýdlovou složku, která trvá pouze dvakrát. Naše léčivé přípravky se postupně přidávají k této kapacitě. Po uzavření láhve s víčkem opatrně protřepejte. Po dni si můžete umyt vlasy s užitečnou kompozicí. Je důležité si uvědomit, že šampon, vařený s vlastními rukama, nemůže být dlouho skladován, jinak všechny látky ztratí své vlastnosti.

Šamponové odrůdy

Role vitamínových doplňků

Vitamíny v šamponu jsou obvykle přidávány k určitému účelu - aby byly vlasy silné a uvolňovaly je z křehkosti. Ale ne každý ví, jakou roli hraje tato nebo její složka.

Vitamin A (nebo retinol) má schopnost aktivovat a zrychlovat metabolické procesy, a proto je přidáván k zajištění výživy vlasů.

Vitamin C je nezbytný v boji proti nestabilitě. Z této složky se vlasy stávají silnějšími a pružnějšími.

B vitaminy vedou k normálním mazovým žlázám a také snižují projevy alergií, což je pro citlivou pleť velmi důležité.

Vitamin E je také důležitý, protože brání stárnutí buněk. Ale lupy, různé nemoci a poškození pokožky hlavy, hormonální nerovnováha - to vše může způsobit vypadávání vlasů.

Mimochodem, poznamenáváme, že šampon lze smíchat s jednou vitamínovou složkou nebo s několika.

Role komponent rostlin

V domácích šamponech můžete přidat nejen vitamíny, ale i další nástroje, které také vykonávají určitou funkci.

Chcete-li urychlit růst vlasů, už dlouho se uchýlili k použití kořene rašeliny a kopřivy.

Pokud dojde k zánětu nebo podráždění, použije se heřmánek a šňůrka.

Juniper, rozmarýn pomáhá vyřešit problém lupů.

K základně je nutné přidávat do bazénu docela málo odvaru, takže je připravena vysoce koncentrovaná. Kromě bylin, se do vlasového šamponu přidávají esenciální oleje. Mají různé účinky na prameny, takže je třeba vzít v úvahu jejich vlastnosti.

Pokud jsou vlasy suché, přidejte růžové dřevo, santalové dřevo, mandarin, heřmánek, levandule, myrhu a jasmínový olej.

Pro mastné vlasy používají hřebíček, mandle, čaj, citrón, máta, citrón, cedr, geranium nebo hroznový olej.

V případě pádu, cypřiše, ylang-ylangu, čajového stromu, borovice, kadidla udělají.

Jak můžete vidět, rozsah je velmi široký, takže každý může připravit produkt pro péči o vlasy a pokožku hlavy podle jejich vkusu a potřeb. Mnoho lidí již prožilo účinek takových přírodních detergentů. Je třeba poznamenat, že často v takových směsích nemusí být základ mýdla.

Normální vlasy

Tento recept na šampon jako hlavní součást navrhuje vzít dítě mýdlo. Je třeba je třepat na strouhaní nebo nakrájené jiným způsobem, přidat 1 lžičku. borax a sklenici heřmánkového odvaru. Směs zamíchat a odložit několik hodin. Podle potřeby je možné dělat perleť. Moje hlava je obvyklá. Mimochodem, na základě takového mýdla můžete připravit šampon pro děti, ve kterém můžete přidat žloutek, odvar z bylin nebo jiných složek.

Suché vlasy

Recept číslo 1. Zde je základem sklenice obyčejné vody. Bude nutné rozdrtit dva plátky žitného chleba a namočit ho vroucí vodou. Gruel by měl být podáván v teplém místě v uzavřeném obalu. Po jednom dni třít dva žloutky a přidáme k připravované hmotě. Vše je kvalitativně promícháno (může to být mixér), po kterém je připraven vlasový šampon. Po nanesení by měly být vlasy důkladně omyty pod tekoucí vodou.

Recept číslo 2. Bude trvat 2 lžíce ricinového oleje a žloutku. Hmota je dobře smíšená. Výrobek by měl být nanesen nejen do vlasů, ale také do pokožky, po které je třeba hlavu umývat pod tekoucí teplou vodou.

Recept číslo 3. Tento šampon s olejem dodává zdraví suchým a slabým vlasům. Vyžadují se tři typy olejů: olivový, ricinový a lopulovitý. Každý z nich se odebírá v čajové lžičce. Žloutek je přidán a vše je smíšené. Výsledná směs třela vlasy a vše opláchněte vodou. Nakonec opláchněte hlavu heřmánekem nebo citronovou vodou.

Recept č. 4. Nyní bude základem zásobník vodky, který se smísí s 50 ml vody. Do kapaliny přiveďte dva kuřecí žloutky a přidejte 5 ml amoniaku. Pečlivě míchat všechny přísady, aplikujte produkt na všechny vlasy. Omyjte pod normální teplou vodou.

Olejová vlasová medicína

Následující domácí vlasový šampon je připraven na základě dětského mýdla (100 gramů). Musí se rozdrtit a zředit vroucí vodou (vezměte ½ šálku vody). Směs se zfiltruje a k ní se přidá 25 g alkoholu. Po ochlazení šamponu potřísněte zkadelené vejce do pokožky hlavy. V teplé vodě je třeba navlhčit utěrku, která je po dobu pěti minut zabalená do vlasů. Po vyjmutí "turban" umyjte vejce připravenou mýdlovou vodou. Nakonec opláchněte hlavu "kondicionérem" z jablečného octa (2 litry vody z 1 lžíce octa).

Další aktuální a užitečný recept se připravuje z čl. lžíce dýně a dvě sklenice vroucí vody. Smíchejte dvě přísady a naplňte dvě hodiny. Kromě toho, že bojuje s mastností vlasů, tento nástroj pomáhá zbavit se lupů.

Jednoduchý recept na jogurt. Do něj se nalije bílý protein a smíchá se. Tato směs se po třepání do hlavy vypláchne a vlasy se opláchnou vodou přidáním čerstvé citronové šťávy.

Tato infuze se používá jako šampon třikrát týdně po dobu jednoho měsíce. Poměr je 1:10. Birčové pupeny jsou ponořeny do horké vody a infuze 20 minut. Nástroj je připraven.

Volitelně šampon z hořčice pro mastné vlasy. Mírně zahřejte dva litry vody, zředěte v něm lžíci hořčičného prášku. Opatrně umyjte vlasy touto směsí, poté je opláchněte vodou vodou a kapkami citronové šťávy.

Pro všechny typy vlasů

Každá žena může vyrobit želatinový šampon se svými vlastními rukama. To bude vyžadovat dětské mýdlo a žloutek. Za prvé, 3 polévkové lžíce. voda nalít lžíci želatiny. Billet se naplnil 40 minut. Poté, co se tato složka zcela rozpustí ve vodní lázni. Když je kapalina mírně ochlazena, přidá 1 polévkovou lžíci. l mýdlo a žloutek. Smíchejte směs na vlasy po dobu 10 minut. Šampon je odstraněn teplou vodou.

Existuje recept na hořčičný šampon, který zvyšuje průtok krve do hlavy, čímž posiluje vlasové kořeny. 50 g jednoho z následujících složek: henna, otruby nebo jíl. K této složce se přidá lžička hořčice a tři kapky vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Hmota se zředí malým množstvím tekoucí vody. Po nanesení na hlavu nechte směs 15 minut. Můžete šampon umýt buď s připraveným odvar z bylin, nebo s běžnou vodou.

Další varianta hořčice šampon. Do kefíru se přidá lžička prášku, po kterém se kapalina přivede do stavu smetany. V připravené hmotě nalijte 2 lžičky. jakýkoli olej (zelenina) a žloutek. Dobře smíchejte směs na mírně vlhkou hlavu a držte ji asi 15 minut. Po odstranění šamponové masky.

Následující nástroj je připraven z 3 lžičky. Romové, 4 polévkové lžíce. l olej z lnu a dva žloutky. Komponenty jsou dobře nanesené a ponechány na vlasy celou hodinu. Šamponová maska ​​se omyje teplou vodou.

Tato volba je ideální pro každodenní použití. To lze interpretovat přípravou šamponu pro děti. Začneme připravit odvar z bylin, který bude považován za základ. Vezměte jednu lžičku jedné z následujících složek: bazalka, šalvěj nebo rozmarýn. Suchá tráva se nalije 200 ml vody. Nádoba se pomalu ohřeje a obsah se uvede do varu. Byl ochucen medovinou a filtr mezitím roste olivy nebo glycerinové mýdla. V důsledku toho získáme třetinu sklenice drobků. Vložíme do něj 15 kapek jojoby a ylang-ylangového éterického oleje (lze je nahradit cedrovým olejem). Všechny součásti jsou smíchány. Uzavřete nádobu víkem a umístěte jej na tmavé, chladné místo. Hotový šampon v tomto stavu může být uložen po dobu sedmi dnů.

Fortifikační recept

Dívky, jejichž kudrlinky se staly bez života a oslabeny, mohou připravit zpevňující šampon se svými rukama. Bude potřebovat zásobu na kapalné bázi, vitamíny E a D, ricínový a lopuchový olej, rozmarínová tinktáze. Navíc potřebujete čistou nádobu o objemu 250 ml. Je nutné měřit 150 ml základny a nalijte ji do připravené nádoby. První je infúzní rozmarýnová tinktúra, asi 80 ml. Je schopna poskytnout vlasům lesk a poskytnout jim příjemnou vůni. Tuto tinkturu je však možné nahradit jinou složkou - voňavou levandulovou tekutinou nebo růžovou vodou. Další ricinový olej se nalije. Bude dost malých lžící. Rovněž se měří rašelinový olej (dvě malé lžíce). Na konci jdou vitamín E (jedna kapsle) a D (pět kapek). Kapacita utáhněte víčko a promíchejte, aby se všechny ingredience smíchaly. Tento lopuchový šampon je vhodný k použití každý druhý den.

Pro posílení vlasů někteří lidé připravují bylinný čaj. Chmelové kužely, březové listy, neplodné květy, kořen lopuchu se odebírají v rovnoměrných částech - celkem by mělo dojít k 50 gramům trávy. Kolekce je umístěna v nádobě a naplněna horkým světlem piva. Několik minut nechte hmotu, aplikujte ji na vlasy a omyjte ji čistou vodou.

Dalším populárním šamponem z lopuchu. Chcete-li to udělat, musíte zásobit na sušené nebo čerstvé listy lopuchu. Potřebujeme sto gramů trávy, litru vody, sklenici octa. Tyto ingredience se mísí v hrnci a pomalu se vaří po dobu půl hodiny. Nástroj je filtrován, po kterém výsledné dvě sklenice umyjí hlavu. Po umytí vlasů opláchnutých vodou. Kromě posilování šampon zabraňuje lupům, jemně čistí pokožku hlavy. Kudrlinky získávají lesk.

Lupy

Pokud jste mučili lupy, zkuste připravit další šampon. V malém kontejneru nalijte lékařský alkohol (dostatečná čajová lžička), přidávejte do něj esenciální oleje - pět kapek šalvěje a kapky růží. Pomocí mixéru poraďte 2 žloutky a nalijte je do připravené směsi. Je třeba použít prostředky jako šampon.

Od pádu

Tento šampon je vhodný pro všechny druhy vlasů. Bude to trvat 50 gramů bílé hlíny, která se smíchá se stovkou gramů teplé vody. Hmota by měla mít průměrnou tloušťku. Nástroj se aplikuje s masážními pohyby, promyje se čistou vodou. Kompozice může být uložena ne více než 14 dnů, samozřejmě pokud je obal zanesený.

Rašelinový olej je známý svými vynikajícími vlastnostmi. Léčí kořeny a pokožku hlavy, vlasy jsou elastické. Ale mínus tohoto oleje je, že je velmi špatně vymyt, takže ne každý bude riskovat výrobu rajčat šampaňského. Ale pro přípravu masky, která se pak vypláchne, je tato ingredience jen vzácná! Okamžitě stojí za rezervaci: zřejmý výsledek bude znatelný až po několika procedurách. Zasedání se koná každých 14 dní. Vezmeme lžíci řepkového oleje, brandy, mýdlo. Ten může být nahrazen takovým složením: šťávy, stlačené z polovičního citronu, kuřecího žloutek a lžíce medu. Všechny složky jsou dobře smíchány, aplikovány na vlasy a ponechány po dobu 20 minut. Maska musí být dobře omyta. Tím, že prokážete trpělivost, včas se stanete vlastníkem silných a silných kudrlin.

Několik tajemství pro krásné vlasy

Je třeba poznamenat, že použití domácích šamponů je nezbytné nejen k řešení základních problémů, které jsou často suché nebo mastné. Takové prostředky navíc přinášejí léčebný účinek.

Pokud chcete, aby vaše kadeře zůstaly lesklé a dobře česané, musíte je na šampon rozdrtit a přidat běžnou aspirinovou pilulku.

Snažte se pravidelně opláchnout vlasy rostlinnou infuzí. Hlavní složkou jsou heřmánek, celandine, dubová kůra, kopřivka.

Chcete-li zlepšit stav vlasových folikulů, musíte jednou týdně udělat lehkou masáž hlavy. Postup je přednostně prováděn před umytí hlavy.

Mnoho dívek suší vlasy tím, že je mává ručníkem. Doporučuje se to neudělat, protože houba je schopna intenzivně se šířit pod takovou mokrou čepicí.

Pokud jste majitel blond vlasů, můžete si pro sebe vytvořit šampon. Chcete-li to provést, obraťte se na obvyklý škrob a vejte se do pokožky hlavy a vlasů. Po uplynutí deseti minut čekání je třeba vyčistit vlasy suchým ručníkem a vyčistit zbytky škrobu. Je pravda, že takový expresní nástroj můžete použít několikrát za měsíc, ne častěji.

Pro zajištění zdraví vašich vlasů musíte také řídit svou stravu. Pokuste se odmítnout špatné jídlo a nezapomeňte na vitamíny.

Receptuje domácí šampony. 10 šamponů, které lze připravit doma

Dnes, naše téma, jak jsem slíbil, jsou domácí šamponové recepty.

V dnešní době je tolik šamponů. Můžete si vybrat produkt s jakýmkoli účinkem, vůní a složením. Značka a krásná reklama však neznamená vždy kvalitu a účinnost těchto výrobků, kromě toho jsme již hovořili o škodlivých složkách v složení šamponů. Dobrou alternativou k chemickým kapalinám z krásných lahví mohou být šampony vyrobené doma s vlastními rukama. Samozřejmě, že musíte věnovat nějaký čas, ale jaký to dopadne na ně!
Existuje mnoho receptů na domácí šampóny. Někteří dávají sílu, jiní lesknou, jiní vyživují a saturají vlasy barvou a hlavně neobsahují žádné škodlivé látky. Při přípravě používejte pouze přírodní ingredience: bylinky, oleje a některé produkty, které se nacházejí v každé hostitelce av každém domově.

Vezměme si domácí šamponové recepty.

Domácí šampon s želatinou pro normální vlasy

Účel: pro objem a měkkost vlasů.

Doba pečení: 45 min.
Komponenty:
želatina - 1 polévková lžíce
voda - 100 g
vaječný žloutek - 1 ks.

Vaření:
nalijte želatinu vodou, nechte nabobtnat po dobu 40 minut. Zahřejte ho ve vodní lázni, odtéct. Přidejte vaječný žloutek do želatiny a promíchejte. Aplikujte na vlasy, nechte 20 minut a pak dobře opláchněte vodou.

Průměrná cena za porci: 7 rublů.

Podmínky skladování: v chladničce nejdéle 2 dny.

Domácí šampon z chleba a kefíru pro slabé a poškozené vlasy


Účel: oživení a výživa.

Doba vaření: 2 hodiny

Komponenty:

černý chléb - 100 g
Kefír - 100 g

Vaření:

mlejte chleba na malé kousky, nalijte ho kefírem a dejte ho na teplé místo pár hodin. Dále by tato hmota měla být šlehaná se směšovačem, opláchnout si vlasy.

Průměrná cena za porci: 10 rublů.

Podmínky skladování: na chladném místě, ne více než jeden den.

Domácí šampon s ricinovým olejem pro suché vlasy

Účel: hydratace a výživa.

Doba vaření: 2 minuty.

Komponenty:

Rostlinný olej - 2 lžíce Art.
kuřecí vejce - 1 ks.

Vaření:
Dobře promíchejte všechny ingredience a myjte vlasy tímto šamponem a masírujte hlavu.

Průměrná cena za porci: 7 rublů.

Podmínky skladování: v chladničce, v těsně uzavřeném obalu, ne více než 2 dny.

Domácí šampon na bázi mastné vlasové brandy

Účel: Vysychá a eliminuje lesk.

Doba vaření: 2 minuty.

Komponenty:

Cognac - 50 g
vejce - 1 ks.

Vaření:
míchat brandy s vaječným žloutkem, abyste získali krémovou hmotu, umyjte si vlasy a dobře protřejte složení do pokožky a vlasů.

Průměrná cena za porci: 15 rublů.

Podmínky skladování: na chladném místě, ne více než 3 dny.

Domácí šampon pro lupy na bázi alkoholu a olejů pro všechny typy vlasů

Jmenování: eliminuje olupování kůže a svědění.

Doba vaření: 5 minut.

Komponenty:

kuřecí žloutky - 2 ks.
alkohol nebo vodka - 20 ml
šalvějový olej - 4 kapky
růžový olej - 1 kapka

Vaření:

Zlepte vaječné žloutky, rozpusťte olej v alkoholu a přidejte do žloutků. Směs se aplikuje na vlhké vlasy.

Průměrná cena za porci: 17 rublů.

Podmínky skladování: nejméně 4 dny v chladném prostředí.

Domácí šampon z hořčice pro všechny typy vlasů

Jmenování: zrychlení růstu vlasů.

Doba vaření: 3 minuty.

Komponenty:

hořčice - 1 velká lžička
silný čaj - 2 lžíce
Žloutka - 1 ks.

Vaření:

Smíchejte žloutek s hořčicí, přidejte do směsi silný čaj a dobře promíchejte. Aplikujte směs na vlasy a nechte 20 minut. Umyjte velkým množstvím vody.

Průměrná cena za porci: 6 rublů.

Podmínky skladování: v uzavřeném obalu na chladném místě nejdéle 3 dny.

Domácí šampon s jasmínem a medem pro normální vlasy


Jmenování: jídlo, zvlhčení a zdravý lesk.

Doba vaření: 2 min.

Komponenty:

pravidelný šampon - 2 polévkové lžíce
odvar z jasmínových lístků - 1 polévková lžíce
med - 1 polévková lžíce

Vaření:

Smíchejte všechny přísady, aplikujte na vlasy, trochu masírujte a opláchněte vodou.

Průměrná cena za porci: 20 rublů.

Podmínky skladování: na zatemnělém, teplem místě, ne více než 1 měsíc.

Bílý šampon pro všechny typy vlasů

Jmenování: proti vypadávání vlasů.

Doba vaření: 2 min.

Komponenty:

bílá hlína - 50 g
voda - 100 g

Vaření:

Vezměte suchou bílou hlínu (prodává se v lékárně), promíchejte s teplou vodou, nesmí být tekutá, ale příliš hustá. Aplikujte kompozici na vlasy a masáž dobře. Umyjte teplou vodou.

Průměrná cena za porci: 17 rublů.

Podmínky skladování: v uzavřených obalech, nejdéle 2 týdny.

Šampon pro domácí kůry z dubového kůru pro normální a mastné vlasy


Účel: jídlo, lesk, regenerace.

Doba vaření: 2 min.

Komponenty:

dubová kůra - 100 g
vroucí voda - 1 litr

Vaření:

vařte dubovou kůru s vroucí vodou. Tento vývar umyje vlasy po dobu 5 minut.

Průměrná cena za porci: 6 rublů.

Podmínky skladování: ve skleněné nádobě, ne déle než jeden den.

Banana domácí šampon pro všechny typy vlasů

Setkání: poskytuje jemnost, lesk a hedvábnost.

Doba vaření: 5 min.

Komponenty:

poloviční banán
citronová šťáva - 20 ml
kuřecí vejce - 1

Vaření:

Oloupete polovinu banánu, odstraňte trochu horní vrstvy (protože je to viskózní), zbytek rozemlete do kalu. Přidejte do tohoto pyré citrónovou šťávu a žloutku. Míchání. Pro mytí vlasů s takovým šamponem.

Průměrná cena za porci: 9 rublů.

Podmínky skladování: na chladném místě asi 2 dny.

Přírodní šampony to udělejte sami

Přírodní šampony se nedávno staly velice populární, jsou téměř rovnocenné konkurenty značek známých šamponů. Lidé si začali uvědomovat, že chemické složky obsažené v šamponech nejsou vždy prospěšné pro vlasy. Šampon, vařený vlastními rukama, mnohem lépe zvládne problémy s vlasy, jako je zvýšený tuk, lupy, nedostatek lesku a křehkost. V tomto článku vám řeknu, jak udělat šampon doma, který bude vhodný pro váš typ vlasů.

Šampon vaření doma

My jsme si my vlasy šamponem a opláchněte balzámem. Make přírodní šampon doma neposkytuje žádnou práci, ale přínosy tohoto šamponu budou několikrát lepší než většina fondů zakoupených v regálech obchodů. Tam jsou vynikající lidové prostředky pro péči o vlasy. Mohou být snadno připraveny doma a vlasy po nich budou krásné, silné a lesknou svým zdravím.

Receptuje přírodní šampony pro všechny typy vlasů

Příprava podobného šamponu na bázi směsi různých bylin, hořčičné a žitné mouky. Jeho hlavní výhodou je, že může být skladována v suché formě po velmi dlouhou dobu. A abyste si umyli vlasy, potřebujete jen malé množství zředěného vodou, než dostanete kal. Perfektně ovlivňuje vlasy, dobře se absorbuje, a proto odstraňuje mastnotu a jiné nečistoty.

Doporučujeme používat blond vlasy: heřmánek, březové listy, plantain, kořen lopuchu, přeslička, chmel a dokonce i zázvor. Obecně platí, že čím více bylin, které používáte, tím lépe.

Můžete například udělat domácí vlasový šampon podle následujícího receptu:

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli nimž jsou všechny problémy na etiketách označeny jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Nejhorší je však to, že tato špína vstoupí do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme, abyste nepoužívali prostředky, ve kterých jsou tyto látky umístěny. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Smíchejte stejné množství břízy, chmelových korýšů, kořene lišejníků a kopřiv. Všechny ingredience rozemlete do sušeného stavu s mlýnem na kávu. Pokud jsou ve směsi přítomny velké částice, protřepte sítem. Čtyři polévkové lžíce výsledných surovin se kombinují s pol jednou lžící suchého zázvoru, lžící hořčičného prášku a deseti polévkovými lusky ražové mouky.

Zřeďte požadované množství směsi vodou, můžete také použít libovolnou kyselou kapalinu, například syrovátku, jablkovou nebo citrónovou šťávu. Aplikujte ho na vlasy a protřepte asi dvě až tři minuty a poté ji umyjte. Pokud to čas dovolí, může být kompozice ponechána na vlasu asi dvacet minut.

Kvasinková šamponová maska

Tento nástroj dokonale rozpouští tuky a nejlépe odráží stav vlasů. K jeho přípravě budete potřebovat čtvrtinu balení lisovaných kvasnic (suché nežádoucí), pár žloutků a pár lžíce medu. Poundový med s kvasnicemi a umístěte na teplé místo. Poté, co se směs pění, vložte do ní žloutky, dobře promíchejte a aplikujte na suché vlasy a kůži a pak obalte hlavu polyethylenem. Kompozice je žádoucí, aby vydržela alespoň čtvrt hodiny a výhodně čtyřicet minut. To je nezbytné, aby všechny jeho součásti reagovaly s mastnotou a nečistotami, což vám umožní co nejlépe vyčistit vaše vlasy.

Domácí šampon pro lupy na bázi alkoholu a olejů

Jmenování: eliminuje olupování kůže a svědění.

Doba vaření: 5 minut.

Komponenty:

kuřecí žloutky - 2 ks.
alkohol nebo vodka - 20 ml
šalvějový olej - 4 kapky
růžový olej - 1 kapka

Vaření:

Zlepte vaječné žloutky, rozpusťte olej v alkoholu a přidejte do žloutků. Směs se aplikuje na vlhké vlasy.

Průměrná cena za porci: 17 rublů.

Podmínky skladování: nejméně 4 dny v chladném prostředí.

Šampon ve vajíčku

Šampon domácí s kávou a vajíčkem pohlcuje a rozpouští tuky a nečistoty a navíc je mechanicky odstraňuje. Jeho hlavními složkami jsou káva (nejlépe velmi jemně mletá) a žloutky. Budete také potřebovat koňak nebo alkoholickou tinkturu z dubové kůry, kterou lze snadno vyrobit sami.

Dvě lžíce brandy a stejné množství kávy smíchané s párem žloutků. Smíchejte směs do kadeří, nejlépe je zabalte do plastů, podržte po dobu patnácti až čtyřicet minut, poté opláchněte s příliš horkou vodou. Bohužel tento nástroj není vhodný pro blondýnky, protože káva může dodat pramenům hnědý odstín.

Šampon Henna

Kromě toho, že henna perfektně odstraňuje tuk z vlasů, je také velmi užitečná pro prameny.

Musí být jednoduše zředěn na konzistenci kaše s citronovou šťávou, kefír, syrovátkou, odvar z bylin nebo čistou vodou, aplikovat na vlasy, dobře se otřít a opláchnout. Pro dosažení nejlepších výsledků může být směs ponechána na vlasu asi třicet minut. Stojí však za to, že henna, obzvláště bezbarvá, skočí vlasy, takže by se neměla používat příliš často - nejvýše jednou týdně.

Šampony na bázi mýdla

Často, aby šampon doma, milovníci přírodních produktů používat mýdlo základ. Protože je vhodné domácí mýdlo, dětské mýdlo, přírodní glycerinové mýdlo nebo mýdla, prodávané ve specializovaných prodejnách nebo lékárnách. Tyto výrobky jsou smíchány s různými bylinnými infuzemi, esenciálními a rostlinnými oleji. Například můžete udělat domácí vlasový šampon jakéhokoli typu s následujícím receptorem:

Bílý hliněný domácí šampon

Jmenování: proti vypadávání vlasů.

Doba vaření: 2 min.

Komponenty:

bílá hlína - 50 g
voda - 100 g

Vaření:

Vezměte suchou bílou hlínu (prodává se v lékárně), promíchejte s teplou vodou, nesmí být tekutá, ale příliš hustá. Aplikujte kompozici na vlasy a masáž dobře. Umyjte teplou vodou.

Průměrná cena za porci: 17 rublů.

Podmínky skladování: v uzavřených obalech, nejdéle 2 týdny.

Šampon na bázi sody

Protože sodík má alkalické prostředí, perfektně čistí prameny a kůži od nečistot a neutralizujících kyselin. Pro přípravu šamponu stačí rozpustit lžíci prášku ve sklenici teplé vody. Nyní jen opláchněte prameny s výslednou kapalinou, jemně je masírujte, rozložte složení po celé délce a poté opláchněte. Po aplikaci tohoto nářadí musí být vlasy opláchnuty vodou, okyseleny octem nebo citronovou šťávou.

Šampon z hořčice

1 polévková lžička. lžíci hořčice zředěné ve dvou litrech teplé vody a šamponu na mytí vlasů. Hořčice je nejlepší pro mastné vlasy. Odstraňuje nepříjemný mastný lesk, vlasy se tak rychle nečistí.

Želatinový šampon

Smíchejte 1 polévkovou lžíci. lžíce šamponu, 1 žloutek a 1 polévkovou lžíci. lžíce želatinového prášku. Pomalu bít tak, aby nebyly žádné hrudky, aplikujte na vlhké vlasy a podržte po dobu 5-10 minut, pak opláchněte vlasy dobře vlažnou vodou. Tato kompozice obsahuje velké množství bílkovin, vlasy se stávají krásnými a hustými. Pro pohodlí můžete vytvořit koncentrovaný roztok želatiny (1 polévková lžíce želatiny na 3 polévkové lžíce vody). Můžete přidat 1 místo více než šampon.

Žíhaný šampon

Žloutku nakrájme na mírně vlhké vlasy a po 3-5 minutách důkladně opláchněte teplou vodou.

Tansy šampon

1 polévková lžička. lžíci dýně nalít dvě šálky vroucí vody a nechat na dvě hodiny. Napjaté infúze, opláchněte vlasy. U mastných vlasů tuto infuzi umyjte vlasy každý druhý den po dobu jednoho měsíce. Tento lék také pomáhá s lupinami.

Šampon z nettle

Nalijte 100 g čerstvé nebo suché kopřivy 1 litr vody, přidejte 0,5 litru octa. Směs vaříme na nízké teplotě po dobu 30 minut, poté násilím. Přidejte 2-3 šálky výsledného odvaru do misky s vodou. Pro mytí vlasů s touto strukturou.

Recepty na šampony z mléka

1. Můžete použít k mytí vlasů kysané mléko, jogurt nebo jogurt. Vytváří mastný film, který chrání vlasy před škodlivými účinky prostředí. Je třeba vzít například jogurt, hojně jej navlhčit hlavou a pokrýt vlasy polyethylenem a nahoře ručníkem. Po půl hodině důkladně opláchněte vlasy čistou teplou vodou a poté okysejte šťávou z jednoho citronu nebo octového roztoku (1 lžíci octa na 2 litry vody).

2. Ředěte kefír horkou vodou a myjte vlasy touto kompozicí.

Banánový domácí šampon

Setkání: poskytuje jemnost, lesk a hedvábnost.

Doba vaření: 5 min.

Komponenty:

 • poloviční banán
 • citronová šťáva - 20 ml
 • kuřecí vejce - 1

Příprava: vyčistěte polovinu banánu, odstraňte malou horní vrstvu (protože je viskózní), zbytek rozemlete do stavu kalu. Přidejte do tohoto pyré citrónovou šťávu a žloutku. Míchání. Pro mytí vlasů s takovým šamponem.

Průměrná cena za porci: 9 rublů.

Podmínky skladování: na chladném místě asi 2 dny.

Ražní šampon

Vezměte plátek žitného chleba a hněte se v malém množství horké vody tak, aby se získala kapalná kaše. Můžete jí dát nějaký čas trvat na tom. Rozkrojte tyto vlasy a podržte je 5-10 minut. Potom důkladně opláchněte vodou. Je třeba mít na paměti, že chlebové drobky jsou natolik pevné, že je možné hřeben, proto je nejlepší třít koktejl přes síto. Vaše úsilí nebude marné: tento maskový šampon má velmi příznivý účinek jak na růst vlasů, tak na jejich stav: vlasy se stávají objemnými, silnými. Tento recept je zvláště účinný pro mastné vlasy.

Domácí šampon pro normální vlasy

Domácí šampon s želatinou

Účel: pro objem a měkkost vlasů.

Doba pečení: 45 min.
Komponenty:
želatina - 1 polévková lžíce
voda - 100 g
vaječný žloutek - 1 ks.

Vaření:
nalijte želatinu vodou, nechte nabobtnat po dobu 40 minut. Zahřejte ho ve vodní lázni, odtéct. Přidejte vaječný žloutek do želatiny a promíchejte. Aplikujte na vlasy, nechte 20 minut a pak dobře opláchněte vodou.

Průměrná cena za porci: 7 rublů.

Podmínky skladování: v chladničce nejdéle 2 dny.

Domácí šampon s jasmínem a medem

Jmenování: jídlo, zvlhčení a zdravý lesk.

Doba vaření: 2 min.

Komponenty:

pravidelný šampon - 2 polévkové lžíce
odvar z jasmínových lístků - 1 polévková lžíce
med - 1 polévková lžíce

Vaření:

Smíchejte všechny přísady, aplikujte na vlasy, trochu masírujte a opláchněte vodou.

Průměrná cena za porci: 20 rublů.

Podmínky skladování: na zatemnělém, teplem místě, ne více než 1 měsíc.

Domácí šampony na suché vlasy

Domácí šampon s ricinovým olejem

Účel: hydratace a výživa.

Doba vaření: 2 minuty.

Komponenty:

Rostlinný olej - 2 lžíce Art.
kuřecí vejce - 1 ks.

Vaření:
Dobře promíchejte všechny ingredience a myjte vlasy tímto šamponem a masírujte hlavu.

Průměrná cena za porci: 7 rublů.

Podmínky skladování: v chladničce, v těsně uzavřeném obalu, ne více než 2 dny.

Šampon se žlutým olejem

Smíchejte žloutek s 1 čajovou lžičkou ricinového a olivového oleje a myjte vlasy výsledným roztokem. Tato směs je vhodná zejména pro suché vlasy.

Domácí šampon pro slabé a poškozené vlasy

Domácí šampon z chleba a kefír

Doba vaření: 2 hodiny

Komponenty:

černý chléb - 100 g
Kefír - 100 g

Vaření:

mlejte chleba na malé kousky, nalijte ho kefírem a dejte ho na teplé místo pár hodin. Dále by tato hmota měla být šlehaná se směšovačem, opláchnout si vlasy.

Průměrná cena za porci: 10 rublů.

Domácí šampon pro mastné vlasy

Šampon domácí brandy

Účel: Vysychá a eliminuje lesk.

Doba vaření: 2 minuty.

Komponenty:

Cognac - 50 g
vejce - 1 ks.

Vaření:
míchat brandy s vaječným žloutkem, abyste získali krémovou hmotu, umyjte si vlasy a dobře protřejte složení do pokožky a vlasů.

Průměrná cena za porci: 15 rublů.

Podmínky skladování: na chladném místě, ne více než 3 dny.

Šampon domácího dubového kůru

Účel: jídlo, lesk, regenerace.

Doba vaření: 2 min.

Komponenty:

dubová kůra - 100 g
vroucí voda - 1 litr

Vaření:

vařte dubovou kůru s vroucí vodou. Tento vývar umyje vlasy po dobu 5 minut.

Průměrná cena za porci: 6 rublů.

Podmínky skladování: ve skleněné nádobě, ne déle než jeden den.

Vaření "téměř šampon"

1-2 lžíce. l bazalka, kopřivu nebo pampelišku, sklenici čisté vody, toaletní toaletu o objemu 60 ml nebo lepší tekuté mýdlo (prostě zkontrolujte, zda se jedná o škodlivé látky), od 15 do 60 kapek esenciálního oleje, který je pro vás vhodný, například cedr, 1 polévková lžička. některé rostlinné oleje (slunečnice, cedr). Proveďte odvar nebo infuzi bylin a přidejte všechny ostatní složky, dobře promíchejte. Kondicionér: voda, okyselená octem, odvar z bylin.

Tento šampon lze uchovávat v chladničce po dobu jednoho týdne. Pokud v době přípravy do směsi přidejte jednu čajovou lžičku vodky, pak se doba skladovatelnosti zvýší na 3-4 týdny.

Šamponová maska ​​z hořčice bez mýdla

Vezměte 1 polévkovou lžíci. lžička hořčičného prášku, zředěte na konzistenci zakysané smetany s kefírem, přidejte 1 žĺtko, 1 lžičku medu, 1 lžičku rostlinného oleje, aplikujte tuto směs na chaotické vlasy po celé délce a na kůži, masírujte, zakryjte polyethylenem a na vrchní části víčka. Zachovejte směs, dokud budete tolerovat, nejlépe 15-20 minut. Potom opláchněte vodou. Kondicionér: voda, okyselená octem, odvar z bylin. Účinek: stimulace vlasových folikulů, průtok krve do pokožky hlavy, další výživa. Nebo tato volba pro mastné vlasy: zředte 1 lžíci hořčice ve 2 litrech teplé vody. Umyjte si vlasy a opláchněte nejlépe infuzi bylin: nopičák, kopřivu, třezalku tečkovanou, plantain. Vezměte 4 polévkové lžíce směsi, nalijte 2 litry vroucí vody, nechte ji stát 30 minut, napněte.

Mytí vlasů s kyselým mlékem

Starý lidový lék na mytí vlasů je kyselé mléko. Od starověku mnoho lidí ze Střední Asie používalo pro tento účel produkty mléčné kyseliny. A teď si umývají hlavu s jogurtem, kefírem, srvátkou. Výrobky z kyseliny mléčné vytvářejí mastnou fólii, která chrání vlasy před poškozením alkalickým roztokem, který vzniká po rozpuštění mýdla ve vodě. Je nutné vzít například jogurt, velkoryse navlhčit hlavou, pokrýt ji polyethylenovou šatkou a nahoře froté ručníkem. Po 25 až 30 minutách opláchněte vlasy v pěně přebytečného toaletního mýdla, jako je "Baby", důkladně opláchněte teplou vodou a poté okysejte (1 lžíce octa ve 2 litrech vody).

Mytí vlasů odvar Mylnyanki léčivé

Dvě balení mýdlových misí (200 g) nalijte dva litry vody a vaříme půl hodiny. V této vývaru si umyjte vlasy bez mýdla a šamponu, opláchněte čistou vodou nebo ještě lépe - extrakt z heřmánku, pokud jsou vlasy světlé a odkapání dubové kůry - pokud je tmavé.

Vysoušeč vlasů

1 polévková lžíce dýně nalít 2 šálky vařící vody, nechte 2 hodiny. Napuštěná infuze k mytí vlasů bez mýdla po dobu jednoho měsíce. Tento nástroj se používá k odstranění lupů.

Recepty mohou stále mít za následek mnoho. Hlavní věc, kterou si musíte pamatovat při použití přírodních šampónů, je, že účinek se nezobrazí okamžitě a že je třeba opláchnout vlasy infuzemi bylin nebo změkčit tvrdou vodu z vody z jablečného octa.

Ráda bych vám také pověděla o přírodním výrobku na úpravu vlasů, který není zcela sibiřský, ale stále je lepší než komerční sprej na vlasy s jedovatým zápachem.

Přírodní recept na vlasy

Nakrájejte citrony na plátky a vaříme je ve sklenici vody, dokud zbytek kapaliny nezůstane, poté se necháme filtrovat a přidáme několik kapek alkoholu (nebo vodky) k uchování. Aplikujte na sprej na vlasy. Perfektně se stará o vlasy a udržuje styling.

TOP 15 přírodní šampony, které lze snadno udělat doma

Myšlenka všech přírodních a ekologických je v naší době velmi relevantní. Tento trend ovlivnil různé oblasti krásy a péče o vlasy není výjimkou.

Dnes se mnoho lidí snaží najít bezpečné možnosti nahradit hotové výrobky. Proto v tomto článku budeme diskutovat o tom, jak udělat šampon s vlastními rukama doma.

Většina čisticích prostředků na vlasy obsahuje laurylsulfát sodný. Tato nenákladná a účinně pěnová látka má vynikající čistící a emulgační vlastnosti.

Ale není to tak bezpečné pro kudrliny, pokud je používáte příliš často. Některé průmyslové šampony způsobují podráždění pokožky hlavy a nadměrnou ztrátu vlasů. Ve většině případů viníme tvrdá voda nebo špatné podmínky prostředí.

Ale vše je jasné, jakmile začnete číst nálepku pravidelného šamponu, který pravidelně používáte. Myslím, že mnozí z vás se snažili přejít na přirozenou péči, někteří lidé se této metodě líbili, zatímco jiní se vrátili ke konvenčním prostředkům.

Složení organického šamponu

Pokud se rozhodnete vytvořit přírodní čistící prostředek, je nejlepší prozkoumat výhody jednotlivých složek používaných v receptu a dozvědět se o jejich výhodách.

Hlavní složky šamponu mohou být:

 1. Žloutek je dokonalým čisticím prostředkem pro prameny. Obsahuje lecitin, což je emulgátor. Kuřecí žloutek dokonale odstraňuje mastnotu a špínu z kadeř. Dokonce se hodí pro tenké a mastné vlasy, revitalizuje vlasové folikuly a přidává hustotu kudrlinkám.
 2. Kefír je nejlepší detergent pro suché kadeře a pokožku hlavy. Vyhlazuje a zvlhčuje prameny, posiluje kořeny, odstraňuje lupy a rozděluje konce. Ale může zlikvidovat barvu barvených vlasů.
 3. Mouka. Nejlepším výsledkem je žito nebo rýže (nebo dokonce kombinace obojí najednou). Žitná mouka má neutrální pH, takže nemůže poškodit kudrlinky. Můžete také použít žitný chléb. Jiné druhy se nejlépe nepoužívají, protože obsahují lepek, který se přilepí na prameny.

V závislosti na konkrétním účelu můžete použít různé typy jílu:

 • Zelená - nejúčinnější v péči o vlasy. To je dobré řešení pro tučné kadeře, stejně jako pro odstranění lupů. Vyčistí kůži mastnoty a nečistot a eliminuje nadměrnou tvorbu tuku.
 • Modrá - nejoblíbenější v péči o kůži a kadeře. Je vhodný pro ty, kteří chtějí růst zdravé a dlouhé prameny. Navíc zabraňuje plešatosti a eliminuje křehkost.
 • Černá je lék vhodný pro suché a matné vlasy. Obnovuje vlákna a pH pokožky hlavy, vyživuje kudrlinky. Navíc pravidelné používání černého jílu způsobuje rychlejší růst a snižuje průřez.
 • Růžová - přírodní léčba tenkých a slabých vlasů. Je schopna vytvářet kudrlinky silnější a silnější.
 • Červená - vhodná pro citlivou pokožku hlavy a olejnaté prameny. Zklidňuje pokožku, snižuje možné alergické reakce po lakování.
 • Bílá - přidává více objemu k slabým vlasům. Navíc obnovuje zředěnou strukturu kudrlin, zvlhčuje a vyživuje je, zastavuje ztrátu.
 • Žlutá - má antiseptické vlastnosti. Perfektně čistí pokožku hlavy a snižuje výskyt lupů.

Další vhodné součásti:

 1. Bylinné odvarky. Byliny mají různé výhody pro vlasy. V závislosti na vašich potřebách si můžete vybrat bylinky, které pomohou vyřešit tento problém s kudrlinky.
  • Pro světlo: heřmánkový a měsíčník. Tyto byliny poskytují svěžící efekt.
  • Pro tmavé: kopřiva a rozmarýn. Stimulují vlasové folikuly a snižují ztrátu vlasů, jsou-li aplikovány trvale.
  • Vývar z dubové kůry vyléčí lupy a způsobuje zdravý růst vlasů.
 2. Základní oleje. Vynikající výživu a zvlhčení pramenů. Zde jsou některé příklady.
  • Pro suché: avokádo, kokos, kakao, ši.
  • Pro tuky: lískové ořechy, makadamie, argan, hroznové semeno.
  • Pro normální: olivový, mandlový, jojobový.
 3. Esenciální oleje. Zvyšte účinek ostatních součástí, ošetřete kudrlinky a pokožku hlavy.
  • Pro suché: jasmín, oranžová, santalové dřevo, neroli, jalovec, pelargónie, rozmarýn.
  • Pro tuky: eukalyptus, bergamot, čaj, grapefruit, citrón, šalvěj.
  • Pro normální: levandule, vanilku, tlukot, patchouli.
 4. Honey je organický antibakteriální a antifungální přípravek. Pomůže zbavit se problémů s lupy. Kromě toho dává jemnost a hladkost vlasů, ne přlizyvaya je.
 5. Aloe džus - zásoba užitečných vitaminů a enzymů, které zvyšují růst zdravých vlasů. Normalizuje úroveň pH pokožky hlavy, která bude mít pozitivní vliv na růst a zadržuje vlhkost.

Doporučení před použitím

 1. Chcete-li začít, musíte se rozhodnout pro váš typ vlasů. Podle něj si vyberte nezbytný organický produkt, který je pro vás to pravé.
 2. Zkuste celou dobu experimentovat s různými receptami, dokud nenajdete ten, který bude oslovit vaše vlasy více než kdokoli jiný.
 3. Přírodní šampony nemohou vůbec pěnit, ale to neznamená, že nefungují.
 4. Nevařte příliš mnoho finančních prostředků. Vzhledem k tomu, že domácí šampony neobsahují konzervační látky. To znamená, že nebude delší dobu uložena.
 5. Začněte používat šampon s jednorázovým použitím týdně. Pokud vám výsledek vyhovuje, jděte dvakrát. V této fázi je lepší vyhnout se použití průmyslového šamponu, protože musíte dát vlasům čas, aby si zvykli na přirozené.
 6. Buďte připraveni na tzv. "Přechodné období". Soudě podle mnoha recenzí na internetu, nejprve se může zdát, že vaše prameny jsou příliš mastné a špinavé. K tomu dochází proto, že se vaše pokožka hlavy používá k agresivním čisticím prostředkům, takže se stále vyrábí spousta maziva. Dokud se nepoužívá na jemné čisticí prostředky, bude zachován účinek mastných kadeřů. Může to trvat celý měsíc, než se přizpůsobit přirozenému praní.

Organické šamponové recepty

Máte-li zájem, pak doporučuji vyzkoušet následující možnosti pro domácí šampony, které se nebudou obtížně připravovat.

Jíl a oleje pro suché kadeře

Castor a olivový olej jsou užitečné pro plešatost. Mají zvlhčující a stimulující vlastnosti, které pomáhají zvlhčit pokožku hlavy a poskytnout potřebné živiny pro vlasové folikuly.

Děláme a používáme!

Pěstujte hlínu teplou kapalinou, abyste získali hustou pastu. Přidejte další přísady a promíchejte. Kompozice se distribuuje hlavně na vlasové kořeny a masíruje. Potom opláchnuté kudrlinky nejsou horká voda.

Moje vlasy z černého čaje

Tato kompozice by neměla být používána pravidelně, protože může výrazně uschnout vlasy, ale směs má dobrý účinek na mastnou pokožku hlavy.

 • jílový prášek (2 lžíce);
 • olivový olej (1 polévková lžíce);
 • kuřecí žloutek (1 ks);
 • silný černý čaj (2 lžíce).

Děláme a používáme!

Prášek z jílu se zředí teplou čistou tekutinou, dokud se nedosáhne krémové hmoty. Smíchejte s ostatními složkami. Masírujeme šampon pouze na pokožku hlavy, vyhýbáme se délce vlasů. Nechte směs na 5 minut, ne více, protože to není maska. Poté důkladně umyjte prameny vodou. Nakonec používáme bylinné odvarky (kopřivu nebo dubovou kůru).

Vytvořte nástroj pro tmavé prameny

Tento organický prostředek je vhodný pro majitele tmavých vlasů. Dívky s lehkými kadeřinami by se neměly snažit používat kávu, protože mohou mít nažloutlý odstín.

Děláme a používáme!

Kombinujte kávu s hořčičným práškem. V takovém případě nepoužíváme instantní kávu v pytlích, pouze přirozené. Zřeďte je čistou tekutinou, abyste získali hustou pastu. Přidejte éter a dobře promíchejte. Smíchejte směs na kořeny a opatrně masírujte. Umyjte domácí šampon vodou. Nechte prameny přirozeně vyschnout.

Purifikace s účinkem objemu

Želatinový šamponový recept je přirozený prostředek pro tenké a poškozené kadeře. Pomůže přidat více objemu na slabé vlasy, vytváří tenký film na jejich povrchu.

Děláme a používáme!

Prášek želatiny rozpusťte v teplé vodě. Nechejte směs chvíli stát (30 minut), abyste vytvořili požadovanou konzistenci. Přidejte prášek hořčice na želatinu. Míchat zbývající složky, dokud nezískáte hladkou pastu. Smíchejte kompozici do kořenů. Pokud je to požadováno, ponechte ho na prameni po dobu 30 minut. Opláchněte vlažnou vodou. Postup je opakován dvakrát za 7 dní.

Vyčistěte jílem a moukou

Tato verze šamponu je univerzální a bude zcela vyhovovat všem. Hlína odstraní veškeré nečistoty z pokožky hlavy a vlasů, zatímco žitná mouka vyživuje a zvlhčí.

 • jílový prášek (1 polévková lžíce);
 • žitná mouka (1 polévková lžíce);
 • EM citron (2-3 k).

Děláme a používáme!

Kombinujte žitnou mouku a hlínu dohromady. Směs zředit teplou vodou, aby vznikla hladká pasta. Přidejte několik kapek éteru a vytvořte citrusovou vůni na kadeřní. Rozdělte jílu na pokožku hlavy a jemně masírujte bez tření. Případně nechte 10 minut nebo se okamžitě umyjte teplou vodou.

Hlína a hrachová mouka pro suché kadeře

Pěnivá mouka je účinná léčba vypadávání vlasů a je také stimulátorem rychlejšího růstu. Vytváří kudrlinky poslušnější a chrání je před vnějšími agresivními faktory.

 • jílový prášek (1 polévková lžíce);
 • hrachová mouka (1 lžička);
 • EM patchouli (3-4 k).

Děláme a používáme!

Kombinujte součásti dohromady a naplňte je teplou vodou. Přidejte tolik kapaliny, abyste vytvořili hustou pastu. Vložte směs na kořeny. Ponechte domácí šampon po dobu 10 minut. Opláchněte vlažnou vodou. Na závěr opláchněte vlasy bylinkovým odvarováním podle vůle.

Kopřiva a jíl proti plešatosti

Tento šampon recept vyléčí vypadávání vlasů. Nettle má stimulační vlastnosti a pomáhá obnovit kudrlinky po nadměrné plešatosti.

 • jílový prášek (1 polévková lžíce);
 • olivový olej (1 polévková lžíce);
 • odvar z kopřivy (3 polévkové lžíce).

Děláme a používáme!

Zředěná jílová odšťavňová odvar. Přidejte olivový olej a dobře promíchejte. Aplikujte směs na kořeny bez tření. Šampon nechte 10 minut na prameny. Nezbavujeme se horké vody.

Aloe Vera Cleanser

Tento recept je vhodný pro suché a poškozené kadeře. Aloe v kombinaci s jogurtem a medem pomáhá pokožce hlavy a vlasů zůstat hydratované, takže je lesklé a měkké.

Děláme a používáme!

Smíchejte všechny přísady. Aplikujte směs pouze na kořeny, bez potřeby délky. Případně ponechte směs na prameni po dobu 20 minut. Poté umyjte teplou vodou.

Šamponový recept s moukou a kefír

Tato kompozice je vhodná pro blond vlasy. Kombinace kefír a medu má za následek osvětlení. Kromě toho je vlas jemný a lesklý.

Děláme a používáme!

Vezměte čerstvý kefír a zředte je moukou. Nevystavujte směs příliš kapalinu. Přidejte med a důkladně promíchejte. Dejte směs na pokožku hlavy a masírujte. Opláchněte vlažnou vodou. Opláchněte prameny bylinným odvarem.

Domácí šampon s medem

Tato kompozice je vhodná pro sušené blond vlasy.

 • vysušený heřmánek (4 polévkové lžíce);
 • med (1 lžička);
 • horká voda (1 polévková lžíce)

Děláme a používáme!

Chamomile naplňte horkou vodou. Dejte pivo na půl hodiny. Naplňte kapalinu a promíchejte ji medem. Aplikujte směs na vlasy masážními pohyby. Potom opláchněte hlavu čistou vodou. Opakujte postup dvakrát za 7 dní.

Prostředky na byliny a mouku

Bude užitečné absolutně všem. Posiluje a léčí prameny.

 • žitná mouka (3-4 lžíce);
 • kuřecí žloutek (1 ks);
 • nealkoholová odvar (1 polévková lžíce);
 • heřmánkový odvar (1 polévková lžíce).

Děláme a používáme!

Připravte bylinný odvar v předstihu. Chcete-li to provést, kombinujte obě byliny a nalijte vroucí vodu. Čekání na 30 minut. Nechejte ho ochladit a filtrujte kapalinu. Smícháme s ostatními komponenty. Aplikujte směs na kadeře a masáž. Nezbavujeme se horké vody.

Želatina pro mastné vlasy

Kompozice pomůže uklidnit mazové žlázy a eliminovat zvýšený obsah tuku.

Děláme a používáme!

Želatinu rozpusťte v teplé vodě. Přidejte další přísady a dobře promíchejte. Aplikujte směs na vlasy masážními pohyby. Umyjte teplou vodou.

Univerzální s vejcem a vodkou

Vejce obsahuje hodně bílkovin, což z něj činí vhodné pro všechny druhy kudrlin. Ale pokud ji používáte příliš často, může vysychat prameny, takže je nejlepší používat tento šampon jednou týdně.

Děláme a používáme!

Smíchejte součásti dohromady. Aplikujte směs na vlasy a pečlivě masírujte. Umyjte bez horké vody.

Ovesné vločky pro citlivou pokožku hlavy

V tomto receptu používáme sódu na pečení v malých dávkách. Někteří ji používají jako hlavní složku. Nedělejte to! Nedoporučuje se používat sódu na pečení jako přírodní šampon, protože má příliš vysoké pH, které zničí vlasy.

 • ovesné vločky (2 lžíce);
 • kukuřičný škrob (1 polévková lžíce);
 • sóda na pečení (0,5 lžíce);
 • heřmánkový odvar (3 lžíce).

Děláme a používáme!

Smíchejte ovesnou mouku do mixéru nebo místo toho použijte ovesné vločky. Smíchejte všechny ingredience, dokud nezískáte hladkou pastu. Aplikujte směs na vlhké prameny s masážními pohyby. Zbavíme se mírně teplé vody. Opláchlé kudrlinky s bylinkovým odvarem.

Šampon s citronem a okurkou

Lemon nádherně čistí mastné vlasy. Odstraňuje nadbytečnou mastnotu a současně dělá kudrlinky lesklé. Cucumber džus hydratuje pokožku hlavy a listy hladké a čerstvé.

Děláme a používáme!

Odstraňte kůži z citronu a okurek. Vložte je do mixéru a promíchejte, až se získá hladká pasta. Přiložte připravenou směs na pokožku hlavy a rozdělte vlasy na vlasy. Pečlivě masírujte a omyjte teplou vodou.

Jak používat vlastní nástroj

Zde je několik pravidel:

 1. Začněte s tím, že vlasy vlhčíte pouze vodou.
 2. Na kořeny uvařte domácí šampon.
 3. Děláme lehkou masáž. Opakujte všechny stejné kroky, jako při použití konvenčního šamponu.
 4. Organický šampon lze nechat 5-10 minut. Okamžitě vyplachovat se nedoporučuje. Přírodní přísady vyživují kůži a absorbují přebytečný tuk.
 5. Opláchněte prameny pod vodou opatrně. Zajistíme úplné odstranění všech zbytků čisticích prostředků (zejména mouky a chleba).
 6. Používáme odvar z bylin ke spláchnutí kudrlin. Nebo pěstujte jablečný jablečný ocet (1 polévková lžíce na 2 litry čisté vody).

Závěrem, navzdory přirozenosti a bezpečí výrobků používaných v domácích šamponech, samotný přípravek může trvat značné množství času. Další mínus je dlouhá závislost. Zbytek je prostě pluses. Rozhodnete se.

Pro Více Informací O Suché Vlasy