logo

Regein - návod k použití, recenze, analogy a formy uvolňování (roztok, lotion nebo šampon 2% a 5% pro vnější použití) léku pro léčbu plešatosti u mužů a žen, včetně těhotenství a krmení. Složení

V tomto článku si můžete přečíst pokyny pro použití drogy Regeyn. Předkládané recenze návštěvníků webu - spotřebitelé tohoto léku, stejně jako názory lékařů specialistů na využití Regainu v jejich praxi. Velký požadavek na aktivnější přidání zpětné vazby k léčivému přípravku: léčivo pomohlo nebo nepomohlo k odstranění nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, možná neuvedl výrobce v anotaci. Analogy Regina za přítomnosti dostupných strukturálních analogů. Používejte k léčbě plešatosti u mužů a žen, včetně těhotenství a kojení. Složení léku.

Regein - lék na léčbu alopecie (alopecie). Má stimulační účinek na růst vlasů u jedinců s androgenní alopecíí. Výskyt příznaků růstu vlasů je zaznamenán po 4 měsících nebo více léku. Nástup a závažnost tohoto účinku se mohou u různých pacientů lišit. 5% roztok drogy stimuluje růst vlasů více než 2% roztoku, což prokázalo, že zvyšuje růst vlasů.

Po přerušení léčby se růst nových vlasů zastaví a během 3-4 měsíců je možné obnovit původní vzhled.

Přesný mechanismus účinku léku Regeyn v léčbě androgenní alopecie není znám.

Složení

Minoxidil + pomocné látky.

Farmakokinetika

Při aplikaci zvenčí je Regein špatně vstřebáván normální neporušenou kůží: v průměru méně než 1,5% (0,3-4,5%) celkové aplikované dávky vstupuje do systémové cirkulace. Účinek souvisejících kožních onemocnění na absorpci přípravku Minoxidil není znám. Profil metabolické biotransformace minoxidilu po externím použití přípravku Regein nebyl dosud plně studován. Minoxidil se neváže na plazmatické proteiny a nepronikuje hematoencefalickou bariérou (BBB). Po přerušení léčby je přibližně 95% minoxidilu, který vstoupil do systémového oběhu, eliminován do 4 dnů. Vylučováno hlavně močí glomerulární filtrací.

Indikace

 • androgenní alopecie u mužů a žen (za účelem obnovení vlasů a stabilizace procesu vypadávání vlasů).

Formy uvolnění

Řešení pro externí použití 2% a 5%.

Jiné dávkové formy, ať už pěna, šampon nebo lotion, neexistují.

Návod k použití a způsob použití

Léčivá látka je určena pouze k vnějšímu použití na kůži pokožky hlavy. Neaplikujte Regein do jiných oblastí těla.

Regein se aplikuje na postižené oblasti pokožky hlavy v dávce 1 ml, dvakrát denně, počínaje od středu postižené oblasti. Léčivo se používá v takové dávce, bez ohledu na velikost ošetřených oblastí pokožky hlavy. Celková denní dávka by neměla překročit 2 ml.

Pacienti, u kterých není při použití 2% roztoku pozorován kosmeticky uspokojivý růst vlasů, a pacienti, u nichž je požadován rychlejší růst vlasů, mohou používat 5% roztok.

Pro muže je Regein nejúčinnější při ztrátě vlasů v koruně, u žen - při ztrátě vlasů ve střední části.

Podmínky užívání drogy

Regein se aplikuje pouze na suchou pokožku hlavy. Způsob aplikace závisí na použitém aplikátoru, jak je popsáno níže. Pokud je droga aplikována s hroty prstů, po ošetření si důkladně umyjte ruce.

Tato tryska je vhodná pro aplikaci drogy na velké plochy pokožky hlavy.

1. Odstraňte velký vnější kryt a vnitřní šroubovací víčko z lahvičky.

2. Namontujte atomizační trysku na lahvičku a pevně ji utáhněte.

3. Odstraňte průhledný kryt.

4. Nasměrujte hlavici postřikovače do středu postižené oblasti, stiskněte ventil a pomocí prstů rozdělte lék do celého plevele. Pro aplikaci dávky 1 ml roztoku opakujte tuto operaci pouze 6krát.

5. Vyvarujte se dýchání aerosolu. Po použití vložte lahvičku průhlednou čepičku a velkou vnější čepičku.

B. Rozšířená rozprašovací tryska

Tato tryska je vhodná pro aplikaci léku na malé plochy plešatosti nebo pro ošetření pokožky při zachování vlasů.

1. Pro použití podlouhlé trysky musí být lahvička nainstalována. Proveďte položky A1 a A3 (viz výše).

2. Odstraňte malou stříkací hlavu z stříkací pistole, zpevněte rozšířenou rozprašovací trysku na rozprašovací objímce. Odstraňte malý uzávěr z konce podlouhlé trysky.

3. Nasměrujte špičku uprostřed plešatosti, stlačte postřikovač jednou, potom rozdělte lék prsty po celé ploše a opatrně jej protřete na kůži. Pro aplikaci dávky 1 ml roztoku opakujte tuto operaci pouze 6krát.

4. Vyvarujte se dýchání aerosolu. Po použití můžete uzávěr položit na konec podélné trysky.

C. Tryska pro tření

Tato tryska je vhodná pro aplikaci produktu na malé plochy plešatosti.

1. Odstraňte velký vnější kryt a vnitřní šroubovací víčko z lahvičky.

2. Namontujte tryskou na injekční lahvičku a pevně ji utáhněte.

3. Podržte láhev vertikálně, stlačte láhev tak, aby se horní komůrka vyplnila na černou čáru. Komora obsahuje jednu celou dávku (1 ml roztoku).

4. Otáčením lahvičky vzhůru nohama masírujte pokožku hlavy pomocí trysky tak, abyste ošetřovali celou plešatinu, dokud není komora prázdná. Po použití položte na láhev velkou vnější čepičku.

Klinické zkušenosti s léčivem ukazují, že po prvních známkách stimulace růstu vlasů je možné po aplikaci léku 2krát denně po dobu 4 měsíců nebo více. Nástup a závažnost růstu vlasů, stejně jako kvalita vlasů se mohou u různých pacientů lišit.

Podle jednotlivých hlášení může do 3 až 4 měsíců po ukončení léčby obnovit počáteční vzhled.

Nežádoucí účinky

 • dermatitida pokožky hlavy;
 • svědící skalp;
 • alergická kontaktní dermatitida;
 • folikulitida;
 • alopecie;
 • nežádoucí růst vlasů;
 • seborrhea;
 • nešpecifické alergické reakce (kožní vyrážka, kopřivka);
 • opuch tváře;
 • dušnost;
 • alergická rýma;
 • bolesti hlavy;
 • závratě;
 • neuritis;
 • bolest na hrudi;
 • kolísání krevního tlaku;
 • palpitace srdce;
 • změny srdečního rytmu;
 • otoky.

Kontraindikace

 • děti a mladiství do 18 let;
 • věk nad 65 let;
 • narušení integrity kůže hlavy;
 • dermatóza pokožky hlavy;
 • Přecitlivělost na minoxidil a jiné složky léčiva.

Používejte během těhotenství a kojení

Účinky přípravku Regein na těhotenství nejsou známy. Při systémové absorpci se minoxidil vylučuje do mateřského mléka.

Regein by neměl být užíván během těhotenství a kojení.

Použití u dětí

Kontraindikace u dětí a dospívajících mladších 18 let.

Zvláštní instrukce

Před zahájením léčby přípravkem Regein by pacienti měli podstoupit všeobecné vyšetření včetně shromáždění a vyšetření anamnézy. Lékař musí zajistit, aby pokožka hlavy byla zdravá.

Přestože níže uvedené účinky nebyly pozorovány, když byl přípravek Regein aplikován na kůži, Minoxidil se vstřebává v malém množství přes kůži, a proto existuje riziko systémových vedlejších účinků, jako je retence vody a soli, generalizovaný a lokální edém, výpotek perikarditidy, perikarditida, perikardiální tamponáda, tachykardie, anginy pectoris, zvýšená ortostatická hypotenze způsobená určitými antihypertenzivy, jako je guanetidin a jeho deriváty. Účel přípravku Regeyn u pacientů s arteriální hypertenzí, kteří dostávají léčbu guanethidinem nebo deriváty guanetidinu nebo minoxidilu, je možný pouze za podmínek lékařského dohledu.

Pacienti by měli podstoupit pravidelné vyšetření k identifikaci možných příznaků systémových vedlejších účinků přípravku Minoxidil. Pokud se objeví systémové nežádoucí účinky, léčba by měla být přerušena. Pro léčbu otoků a retence tekutin lze v případě potřeby předepsat diuretika. Beta-blokátory mohou být předepsány k odstranění tachykardií a anginy pectoris. Pacienti s anamnézou kardiovaskulárních onemocnění by měli být varováni, že léčba regeinem může způsobit exacerbaci těchto onemocnění.

Pokud se objeví systémové nežádoucí účinky nebo závažné kožní reakce, pacienti by měli léčbu přerušit a poradit se s lékařem.

Účinek přípravku Regeyn u pacientů s narušením integrity kůže a dermatózami pokožky hlavy na místě užívání léku není znám.

Bezpečnost a účinnost přípravku Regein u pacientů mladších 18 let a starších než 65 let nebyla stanovena.

Složení přípravku Regeyn zahrnuje etylalkohol, který může způsobit zánět a podráždění očí. V případě kontaktu s lékem na citlivých površích (oči, podrážděná kůže, sliznice) vypláchněte postiženou oblast velkým množstvím studené vody.

Náhodné nakládání s řešením může mít vážné důsledky. Příznaky pozorované v tomto případě postihují především kardiovaskulární systém a zahrnují retenci tekutin, snížení krevního tlaku nebo tachykardii. Pacienti by měli být upozorněni na potřebu uchovávat drogu Regeyn (stejně jako jiné léky) mimo dosah dětí. Pokud se droga stala nepoužitelnou nebo vypršela, nemůžete ji nalít do odpadní vody nebo ji hodit na ulici; měli byste dát drogu do tašky a dát ji do koše. Tato opatření pomohou chránit životní prostředí.

Léková interakce

Existuje teoretická možnost zvýšení ortostatické hypotenze u pacientů, kteří jsou současně léčeni periferními vazodilatancie, kteří však nedostali klinické potvrzení.

Nemůžeme vyloučit velmi mírné zvýšení obsahu minoxidilu v krvi pacientů s arteriální hypertenzí a perorální podávání minoxidilu v případě současného užívání přípravku Regeyn, i když nebyly provedeny odpovídající klinické studie.

Bylo zjištěno, že minoxidil pro vnější použití může interagovat s některými jinými léky pro vnější použití.

Současné užívání roztoku minoxidilu pro vnější použití a krému obsahujícího betametazon (0,05%) vede ke snížení systémové absorpce minoxidilu. Současné užívání krému obsahujícího tretinoin (0,05%) vede ke zvýšené absorpci minoxidilu. Současná aplikace minoxidilu na pokožku a topické přípravky, jako je tretinoin a dithranol, které způsobují změny v ochranných funkcích pokožky, mohou vést ke zvýšení absorpce minoxidilu.

Analogy regeinových léků

Strukturní analogy účinné látky:

Regein - oficiální návod k použití

Registrační číslo:

Obchodní název léku:

Mezinárodní neregistrovaný název:

Forma dávkování:

roztok pro externí použití 2%, 5%

Složení:

1 ml přípravku obsahuje:
účinná látka: Minoxidil 20 mg / ml, 50 mg / ml;
pomocné látky:
pro koncentraci 2%: ethanol - 0,6 ml, propylenglykol - 0,2 ml, přečištěná voda - až 1,0 ml;
pro koncentraci 5%: ethanol - 0,3 ml, propylenglykol - 0,5 ml, přečištěná voda - až 1,0 ml.

Popis:

čirý bezbarvý nebo světle žlutý roztok.

Farmakoterapeutická skupina:

Léčba alopecie

Kód ATH:

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika
Při lokálním podání minoxidilu byl zaznamenán jeho stimulační účinek na růst vlasů u jedinců s androgentickou alopecíí (ztenčení vlasů, plešatost). Růst vlasů nastává po 4 měsících nebo více léku. Nástup a závažnost tohoto účinku se mohou u různých pacientů lišit. 5% roztok drogy stimuluje růst vlasů více než 2% roztoku, což prokázalo, že zvyšuje růst vlasů vellus.
Po zastavení užívání přípravku Regein ® dochází k růstu nových vlasů a během 3-4 měsíců je možné obnovit původní vzhled. Přesný mechanismus účinku přípravku Regein® při léčbě androgenetické alopecie není znám.

Farmakokinetika
Při aplikaci zvenčí je Minoxidil špatně vstřebáván normální, intaktní kůží: v průměru méně než 1,5% (0,3-4,5%) celkové aplikované dávky vstupuje do systémové cirkulace. Účinek souvisejících kožních onemocnění na absorpci přípravku Minoxidil není znám.
Po přerušení léčby je přibližně 95% minoxidilu, který vstoupil do systémového oběhu, eliminován do 4 dnů. Profil metabolické biotransformace minoxidilu po externím použití přípravku Regein® nebyl dosud plně studován.
Minoxidil se neváže na plazmatické proteiny a je vylučován ledvinami glomerulární filtrací. Minoxidil neprochází hematoencefalickou bariérou.
Minoxidil a jeho metabolity se vylučují hemodialýzou.
Vylučuje se hlavně močí.

Indikace pro použití

Pro léčbu androgenetické alopecie (obnovení vlasů) a stabilizace procesu vypadávání vlasů u mužů a žen.

Kontraindikace

 • přecitlivělost na minoxidil nebo jiné složky léčiva;
 • narušení integrity kůže;
 • dermatóza pokožky hlavy;
 • věk: mladší 18 let a starší 65 let

Těhotenství a období kojení

Účinek přípravku Regein na těhotenství není znám.
Při systémové absorpci se minoxidil vylučuje do mateřského mléka.
Léčba přípravkem Regeyn® by se neměla užívat během těhotenství a kojení.

Dávkování a podání

Pouze pro externí použití.
Použijte Regein® pouze podle pokynů.
Bez ohledu na velikost ošetřované oblasti použijte 1 ml roztoku REGEIN ® 2krát denně na postižené oblasti pokožky hlavy, počínaje od středu postižené oblasti. Nepoužívejte přípravek Regein ® na jiné části těla.
Celková denní dávka by neměla překročit 2 ml. Pacienti, kteří nedosahují kosmeticky uspokojivého růstu vlasů při použití 2% roztoku a pacienti, u nichž je požadován rychlejší růst vlasů, mohou použít 5% roztok.
Pro muže je Regein ® nejúčinnější pro ztrátu vlasů na koruně, u žen - pro ztrátu vlasů ve střední části.
Aplikujte REGEIN pouze na suchou pokožku hlavy.
Způsob aplikace závisí na použitém aplikátoru, jak je popsáno níže. Pokud jste drogu nanášeli prsty, po ošetření důkladně umyjte ruce.

Doporučení pro použití trysek:
Chcete-li aplikaci Regein ® aplikovat na pokožku hlavy, můžete použít jeden z následujících tipů:

A. Postřikovač
Tato tryska je lépe vhodná pro aplikaci drogy na velké plochy pokožky hlavy.

 1. Odstraňte velký vnější kryt a vnitřní šroubovací víčko z lahvičky.
 2. Umístěte rozprašovací trysku na lahvičku a pevně ji utáhněte.
 3. Odstraňte průhledný kryt.
 4. Nasměrujte hlavici postřikovače do středu postižené oblasti, stiskněte ventil a pomocí prstů rozdělte lék do celého plešatého prostoru. Pro aplikaci dávky 1 ml roztoku opakujte tuto operaci pouze 6krát.
 5. Zabraňte dýchání aerosolu. Po použití vložte lahvičku průhlednou čepičku a velkou vnější čepičku.

B. Rozšířená rozprašovací tryska
Tato tryska je nejvhodnější pro aplikaci Regein® na malé plochy plešatosti nebo pro ošetření pokožky se zachovalými vlasy.

 1. Pro použití podlouhlé trysky na lahvi musí být nainstalován sprej. Proveďte operace A. 1 a A.Z (viz výše).
 2. Odstraňte malou stříkací hlavu z stříkací pistole; Znovu nainstalujte podlouhlý rozstřikovací trysku na rozprašovací pouzdro. Odstraňte malý uzávěr z konce podlouhlé trysky.
 3. Po nasměrování hrotu do středu plešatosti stiskněte raz rozprašovač a potom rozetřete přípravek prsty po celé ploše a opatrně je protřete na kůži. Pro aplikaci dávky 1 ml roztoku opakujte tuto operaci pouze 6krát.
 4. Zabraňte dýchání aerosolu. Po použití můžete uzávěr položit na konec podélné trysky.

Klinické zkušenosti s přípravkem Regein® ukazují, že první známky stimulace růstu vlasů jsou možné po použití léku 2krát denně po dobu 4 měsíců nebo déle.

Nástup a závažnost růstu vlasů, stejně jako kvalita vlasů se mohou u různých pacientů lišit.
Podle jednotlivých hlášení může do 3 až 4 měsíců po ukončení léčby obnovit počáteční vzhled.

Nežádoucí účinky

Místní vedlejší účinky
Nežádoucí účinky pozorované v klinických studiích přípravku Regein ® byly ve většině případů dermatitidou pokožky hlavy.
Málokdy se vyskytly výraznější případy dermatitidy, které se projevily jako zarudnutí, peeling a zánět.
Ve vzácných případech se vyskytují svědění na pokožce hlavy, alergická kontaktní dermatitida, folikulitida, alopecie (ztráta vlasů), nežádoucí růst vlasů a seborrhea.
V srovnávací klinické studii zahrnující použití přípravku Minoxidil 5%, 2% a placeba byly nejčastěji pozorovány dermatologické reakce ve skupině léčené přípravkem Minoxidil 5%.
Povaha a závažnost vedlejších účinků ve skupinách léčených 5% a 2% minoxidilem byly srovnatelné; výskyt nežádoucích účinků byl vyšší v léčené skupině s 5% minoxidilem.
Systémové vedlejší účinky
Méně časté nežádoucí účinky jsou seskupeny podle orgánových systémů:

Jasná příčinná souvislost mezi použitím přípravku Regein ® a výskytem výše uvedených vedlejších účinků byla prokázána pouze v případě dermatologických reakcí.

Předávkování

Náhodné požití Regeyn ® lék může vyvolat systémové vedlejší účinky v důsledku vasodilatační vlastnosti minoxidil (5 ml roztoku 2% Regeyn ® obsahuje 100 mg minoxidil - maximální doporučené dávky pro dospělé v léčbě hypertenze, 5 ml 5% roztoku Regeyn ® obsahují 250 mg Minoxidil, tj. dávka 2,5krát vyšší než je maximální doporučená denní dávka pro dospělé při léčbě arteriální hypertenze).
Příznaky předávkování jsou retence tekutin, nízký krevní tlak, tachykardie. Léčba je symptomatická a podpůrná.
Pokud je to nutné, mohou být předepsány diuretika, aby se odstranila retence tekutin; pro léčbu tachykardie - beta-blokátorů.
Pro léčbu hypotenze by měl být intravenózně podán roztok 0,9% chloridu sodného. Neměli byste jmenovat sympatomimetika, například norepinefrin a epinefrin, s nadměrnou srdeční stimulační aktivitou.

Interakce s jinými léky

Existuje teoretická možnost zvýšení ortostatické hypotenze u pacientů, kteří jsou současně léčeni periferními vazodilatancie, kteří však nedostali klinické potvrzení.
Nemůžeme vyloučit velmi mírné zvýšení obsahu minoxidilu v krvi pacientů trpících arteriální hypertenzí a perorální podávání minoxidilu v případě současného užívání přípravku Regein®, i když nebyly provedeny žádné příslušné klinické studie.
Bylo zjištěno, že minoxidil pro vnější použití může interagovat s některými jinými léky pro vnější použití. Současné užívání roztoku minoxidilu pro vnější použití a krému obsahujícího betametazon (0,05%) vede ke snížení systémové absorpce minoxidilu.
Současné užívání krému obsahujícího tretinoin (0,05%) vede ke zvýšené absorpci minoxidilu.
Současná aplikace minoxidilu na pokožku a topické přípravky, jako je tretinoin a dithranol, které způsobují změny v ochranných funkcích pokožky, mohou vést ke zvýšení absorpce minoxidilu.

Zvláštní instrukce

REGAIN ® je určen pouze pro externí použití.
Před zahájením léčby přípravkem Regein® by měli pacienti podstoupit všeobecné vyšetření včetně shromáždění a vyšetření anamnézy. Lékař musí zajistit, aby pokožka hlavy byla zdravá.
I když tyto účinky nebyly pozorovány při použití ® kůži lék Regeyn, minoxidil v malých množstvích absorbovány přes kůži, v souvislosti s nimiž existuje riziko systemických vedlejších účinků, jako je zadržování vody a soli, generalizované a lokální edém, výpotek v perikardiální, perikarditida, perikardiální tamponáda, tachykardie, angina pectoris, zvýšená ortostatická hypotenze způsobená určitými antihypertenzivy, jako je guanethidin a jeho deriváty. Účel léčivého přípravku Regein® pro pacienty s arteriální hypertenzí, kteří dostávají léčbu guanethidinem nebo deriváty guanethidinu nebo minoxidilu, je možný pouze za podmínek lékařského dohledu (viz část "
").
Pacienti by měli podstoupit pravidelné vyšetření k identifikaci možných příznaků systémových vedlejších účinků přípravku Minoxidil. Pokud se objeví systémové nežádoucí účinky, léčba by měla být přerušena. Pro léčbu otoků a retence tekutin lze v případě potřeby předepsat diuretika.
Beta-blokátory mohou být předepsány k odstranění tachykardií a anginy pectoris. Pacienti s anamnézou kardiovaskulárních onemocnění by měli být varováni, že léčba Regeinem ® může zhoršit tyto nemoci.
Pokud se vyskytnou systémové nežádoucí účinky nebo závažné kožní reakce, pacienti by měli přerušit aplikaci Regein ® a poradit se s lékařem.
Účinek přípravku Regein® u pacientů s narušením integrity kůže a dermatózami pokožky hlavy v místě aplikace drogy není znám. Bezpečnost a účinnost přípravku Regein® u pacientů mladších 18 let a starších než 65 let nebyla stanovena.
Lék Regein® nemá vliv na schopnost řídit vozidla a provádět potenciálně nebezpečné činnosti.
Složení přípravku Regeyn® zahrnuje etylalkohol, který může způsobit zánět a podráždění očí. V případě kontaktu s lékem na citlivých površích (oči, podrážděná kůže, sliznice) vypláchněte postiženou oblast velkým množstvím studené vody.
Po zahájení užívání přípravku Regein ® může dojít ke zvýšené ztrátě vlasů. Tento účinek je způsoben účinkem minoxidilu, který je vyjádřen stimulací přechodu vlasů z klidové fáze (telogen) do růstové fáze (anagen). Existuje tedy ztráta starých vlasů, na jejímž místě rostou nové. Dočasné zesílení vypadávání vlasů trvá obvykle 2-6 týdnů od okamžiku zahájení léčby a poté klesá do dvou týdnů.
Náhodné nakládání s řešením může mít vážné důsledky. Symptomy pozorované v tomto případě postihují hlavně kardiovaskulární systém a zahrnují zadržování tekutin, snížení krevního tlaku nebo tachykardii (viz část "Předávkování"). Varujte své pacienty, aby tento lék, stejně jako jiné léky, držel mimo dosah dětí.
Pokud se léčivý přípravek dostal do havarijní situace nebo pokud vypršela doba vypršení platnosti - nepoužívejte ho do odpadních vod ani ho nepoužívejte na ulici! Vložte lék do sáčku a vložte ho do koše. Tato opatření pomohou chránit životní prostředí!

Formulář uvolnění

Řešení pro externí použití 2% a 5%.
Na 60 ml roztoku v lahvičce z polyethylenu s vysokou hustotou s vnějším víkem z polypropylenu, závrtným krytem z polypropylenu a z polyethylenu s nízkou hustotou. Na 1 lahvičce společně se zařízením pro dávkování (sprej, rozšířená rozprašovací tryska) a návod k použití v lepenkovém balení.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě nejvýše 25 ° C.
Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

Pro koncentraci 2%: 5 let,
pro koncentraci 5%: 3 roky.
Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti vytištěné na obalu.

Dovolená podmínky

bez lékařského předpisu.

Výrobce

Aerosol Service AG, Švýcarsko

Právní adresa:
Aerosol-Service AG, Industriestrasse 11, 4313 Mohlin, Švýcarsko /
Aerosol Service AG, Industrystrasse 11, 4313 Mölin, Švýcarsko

Organizace pro řešení pohledávek:
Johnson LLC Johnson ", Rusko,
121614, Moskva, st. Krylatská, 17, s. 2

Regain® (Regaine®)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nozologická klasifikace (ICD-10)

Složení a formulář pro uvolnění

v lahvích o objemu 60 ml, kompletní s 3 dávkovacími tryskami (sprejová láhev, podlouhlý rozprašovací tryska, vstřikovací tryska); v balení kartonu 1 sada.

Popis dávkové formy

Transparentní bezbarvý roztok.

Farmakologický účinek

Zlepšuje trofické vlasové folikuly.

Klinická farmakologie

Stimuluje růst vlasů a zastavuje ztrátu vlasů v případech, kdy vypadávání vlasů začíná od vrcholu (pro muže) a po střední části (pro ženy); častěji - s dědičnou predispozicí. Nezabraňuje vypadávání vlasů způsobené léky, podvýživou (nedostatek železa, vitamín A atd.), Napnutými účesy ("ocas", "paprsek" atd.). Růst vlasů zpravidla začíná 4 měsíce po denním podání roztoku (láhev je navržena po dobu 30 dnů). Po ukončení léčby se růst nových vlasů zastaví a po 3-4 měsících je možné, aby se plešaté oblasti vrátily do svých původních míst.

Indikace pro přípravek Regein ®

Mužská plešatost (androgenetická alopecie) u mužů a žen.

Kontraindikace

Hypersenzitivita, hyperémie, záněty, infekce a bolest (včetně spálenin) pokožky hlavy; těhotenství, laktace; děti a dospívající.

Nežádoucí účinky

Na místě tření - hyperemie, podráždění, dermatitida, pruritus, kopřivka, otok obličeje a další alergické reakce.

Dávkování a podání

Venku se pomocí speciálních trysek (v závislosti na velikosti postižené oblasti a způsobu aplikace) aplikují dvakrát denně (ráno a večer) na plešatinu pokožky hlavy (po předběžném důkladném vyschnutí vlasů), začínajícím od centra postiženého místa a kolem něj. Při použití sprejové lahve je její hlava nasměrována do středu plešatosti, je jednou stlačena a pak se roztok roztírá prsty po celé ploše a jemně se třepe do kůže. Pro aplikaci dávky roztoku se opakuje 1 ml postupu 6krát. Při použití trysky pro otření horní komory lahvičky ji vytlačte, naplňte ji na černou čáru (1 ml), otočte láhev vzhůru nohama a masírujte oblast plešatosti s tryskou až do vyprázdnění láhve lahve. Dávka nezávisí na velikosti ošetřeného povrchu; celková denní dávka by neměla překročit 2 ml. 1 lahvička je určena k použití do 30 dnů. Po aplikaci důkladně umyjte ruce. K udržení stabilního účinku se doporučuje nepřetržité užívání léku.

Sprej se doporučuje pro ošetření velkých ploch plešatosti.

Tryska pro tření - s malými plochami poškození, prodlouženou tryskou - s malými plochami poškození a pod dlouhými vlasy u žen.

Bezpečnostní opatření

Je nutné se vyvarovat vdechnutí aerosolu, kontaktu s jinými (kromě postižených) oblastí pokožky hlavy nebo uvnitř. Nepoužívejte častěji 2krát denně (zvyšuje riziko dermatitidy), lék vypláchněte 4 hodiny po aplikaci. Lak a jiné přípravky pro péči o vlasy lze použít po nanesení přípravku a jeho úplném vyschnutí. Před použitím chemikálií (k curlingu, barvení vlasů) se musíte ujistit, že lék je zcela vypraný.

Podmínky skladování přípravku Regeyn ®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Regeyn ®

řešení pro externí použití 2% až 5 let.

řešení pro externí použití 5% - 2 roky.

Nepoužívejte po datu vypršení platnosti vytištěném na obalu.

REGAIN

◊ Řešení pro vnější použití 2% průhledné, bezbarvé nebo světle žluté.

Pomocné látky: ethanol, propylenglykol, čištěná voda.

60 ml - lahve z polyethylenu s vysokou hustotou (1), kompletní se třemi tryskami: sprejová láhev, tryska pro tření a rozšířená rozprašovací tryska - palety (1) - balení z lepenky.

◊ Řešení pro vnější použití 5% průhledné, bezbarvé nebo světle žluté.

Pomocné látky: ethanol, propylenglykol, čištěná voda.

60 ml - lahvičky z polyethylenu s vysokou hustotou (1), kompletní se třemi tryskami: sprejovou lahví, tryskou pro tření a podlouhlou tryskou - kartonové obaly.

Léčivo pro léčbu alopecie (alopecie). Má stimulační účinek na růst vlasů u jedinců s androgenní alopecíí. Výskyt příznaků růstu vlasů je zaznamenán po 4 měsících nebo více léku. Nástup a závažnost tohoto účinku se mohou u různých pacientů lišit. 5% roztok drogy stimuluje růst vlasů více než 2% roztoku, což prokázalo, že zvyšuje růst vlasů.

Po přerušení léčby se růst nových vlasů zastaví a během 3-4 měsíců je možné obnovit původní vzhled.

Přesný mechanismus účinku léku Regeyn v léčbě androgenní alopecie není znám.

Při aplikaci zvenčí je Minoxidil špatně vstřebáván normální, intaktní kůží: v průměru méně než 1,5% (0,3-4,5%) celkové aplikované dávky vstupuje do systémové cirkulace. Účinek souvisejících kožních onemocnění na absorpci přípravku Minoxidil není znám.

Distribuce a metabolismus

Profil metabolické biotransformace minoxidilu po externím použití přípravku Regein nebyl dosud plně studován.

Minoxidil se neváže na plazmatické proteiny, neprochází přes BBB.

Po přerušení léčby je přibližně 95% minoxidilu, který vstoupil do systémového oběhu, eliminován do 4 dnů.

Vylučováno hlavně močí glomerulární filtrací.

Minoxidil a jeho metabolity se vylučují hemodialýzou.

- dětský a dospívající věk do 18 let;

- věk nad 65 let;

- porušení integrity kůže hlavy;

- dermatóza pokožky hlavy;

- Přecitlivělost na Minoxidil a jiné složky léku.

Léčivá látka je určena pouze k vnějšímu použití na kůži pokožky hlavy. Neaplikujte Regein do jiných oblastí těla.

Regein se aplikuje na postižené oblasti pokožky hlavy v dávce 1 ml 2x denně, počínaje od středu postižené oblasti. Léčivo se používá v takové dávce, bez ohledu na velikost ošetřených oblastí pokožky hlavy. Celková denní dávka by neměla překročit 2 ml.

Pacienti, u kterých není při použití 2% roztoku pozorován kosmeticky uspokojivý růst vlasů, a pacienti, u nichž je požadován rychlejší růst vlasů, mohou používat 5% roztok.

Pro muže je Regein nejúčinnější při ztrátě vlasů v koruně, u žen - při ztrátě vlasů ve střední části.

Podmínky užívání drogy

Regein se aplikuje pouze na suchou pokožku hlavy. Způsob aplikace závisí na použitém aplikátoru, jak je popsáno níže. Pokud je droga aplikována s hroty prstů, po ošetření si důkladně umyjte ruce.

Tato tryska je vhodná pro aplikaci drogy na velké plochy pokožky hlavy.

1. Odstraňte velký vnější kryt a vnitřní šroubovací víčko z lahvičky.

2. Namontujte atomizační trysku na lahvičku a pevně ji utáhněte.

3. Odstraňte průhledný kryt.

4. Nasměrujte hlavici postřikovače do středu postižené oblasti, stiskněte ventil a pomocí prstů rozdělte lék do celého plevele. Pro aplikaci dávky 1 ml roztoku opakujte tuto operaci pouze 6krát.

5. Vyvarujte se dýchání aerosolu. Po použití vložte lahvičku průhlednou čepičku a velkou vnější čepičku.

B. Rozšířená rozprašovací tryska

Tato tryska je vhodná pro aplikaci léku na malé plochy plešatosti nebo pro ošetření pokožky při zachování vlasů.

1. Pro použití podlouhlé trysky musí být lahvička nainstalována. Spustit body a1 a a3 (viz výše).

2. Odstraňte malou stříkací hlavu z stříkací pistole, zpevněte rozšířenou rozprašovací trysku na rozprašovací objímce. Odstraňte malý uzávěr z konce podlouhlé trysky.

3. Nasměrujte špičku uprostřed plešatosti, stlačte postřikovač jednou, potom rozdělte lék prsty po celé ploše a opatrně jej protřete na kůži. Pro aplikaci dávky 1 ml roztoku opakujte tuto operaci pouze 6krát.

4. Vyvarujte se dýchání aerosolu. Po použití můžete uzávěr položit na konec podélné trysky.

C. Tryska pro tření

Tato tryska je vhodná pro aplikaci produktu na malé plochy plešatosti.

1. Odstraňte velký vnější kryt a vnitřní šroubovací víčko z lahvičky.

2. Namontujte tryskou na injekční lahvičku a pevně ji utáhněte.

3. Podržte láhev vertikálně, stlačte láhev tak, aby se horní komůrka vyplnila na černou čáru. Komora obsahuje jednu celou dávku (1 ml roztoku).

4. Otáčením lahvičky vzhůru nohama masírujte pokožku hlavy pomocí trysky tak, abyste ošetřovali celou plešatinu, dokud není komora prázdná. Po použití položte na láhev velkou vnější čepičku.

Klinické zkušenosti s léčivými přípravky ukazují, že po prvních známkách stimulace růstu vlasů je možné po aplikaci léku 2krát denně po dobu 4 měsíců nebo více. Nástup a závažnost růstu vlasů, stejně jako kvalita vlasů se mohou u různých pacientů lišit.

Podle jednotlivých hlášení může do 3 až 4 měsíců po ukončení léčby obnovit počáteční vzhled.

Místní vedlejší účinky

Nežádoucí účinky pozorované v klinických studiích léku Regeyn byly ve většině případů dermatitidou pokožky hlavy. Málokdy se vyskytly výraznější případy dermatitidy, které se projevily jako zarudnutí, peeling a zánět.

Ve vzácných případech se objevují svědění na pokožce hlavy, alergická kontaktní dermatitida, folikulitida, alopecie, nežádoucí růst vlasů a seborrhea.

V srovnávací klinické studii, která zkoumala použití přípravku Minoxidil 5%, 2% a placeba, byly nejčastěji pozorovány dermatologické reakce ve skupině léčené přípravkem Minoxidil 5%. Povaha a závažnost vedlejších účinků ve skupinách léčených 5% a 2% minoxidilem byly srovnatelné; výskyt nežádoucích účinků byl vyšší v léčené skupině s 5% minoxidilem.

Systémové vedlejší účinky

Méně časté nežádoucí účinky jsou seskupeny podle orgánových systémů.

Dermatologické reakce: nešpecifické alergické reakce (kožní vyrážka, kopřivka), otok obličeje.

Na straně dýchacího systému: dušnost, alergická rýma.

Ze strany centrálního nervového systému: bolesti hlavy, závratě, vertigo, neuritida.

Kardiovaskulární systém: bolesti na hrudi, kolísání krevního tlaku, rychlý srdeční tep, změny v rytmu srdečních kontrakcí, edém.

Zjevný kauzální vztah mezi použitím Regeinu a výskytem výše uvedených vedlejších účinků byl stanoven pouze v případě dermatologických reakcí.

Náhodné požití Regeyn lék může vyvolat systémové vedlejší účinky v důsledku vasodilatační reality minoxidil (5 ml roztoku 2% minoxidil obsahují 100 mg - maximální doporučená dávka pro dospělé v léčbě hypertenze, 5 ml 5% roztoku, který obsahuje 250 mg minoxidil, tj. dávka 2,5násobku maximální doporučené denní dávky pro dospělé při léčbě hypertenze).

Symptomy: retence tekutin, pokles krevního tlaku, tachykardie.

Léčba: k odstranění retence tekutin mohou být v případě potřeby předepsány diuretika; pro léčbu tachykardie - beta-blokátorů. Léčba hypotenze by měla být zavedena do 0,9% roztoku chloridu sodného. Neměli byste jmenovat sympatomimetika, například norepinefrin a epinefrin, s nadměrnou srdeční stimulační aktivitou.

Existuje teoretická možnost zvýšení ortostatické hypotenze u pacientů, kteří jsou současně léčeni periferními vazodilatancie, kteří však nedostali klinické potvrzení.

Nemůžeme vyloučit velmi mírné zvýšení obsahu minoxidilu v krvi pacientů s arteriální hypertenzí a perorální podávání minoxidilu v případě současného užívání přípravku Regeyn, i když nebyly provedeny odpovídající klinické studie.

Bylo zjištěno, že minoxidil pro vnější použití může interagovat s některými jinými léky pro vnější použití.

Současné užívání roztoku minoxidilu pro vnější použití a krému obsahujícího betametazon (0,05%) vede ke snížení systémové absorpce minoxidilu. Současné užívání krému obsahujícího tretinoin (0,05%) vede ke zvýšené absorpci minoxidilu. Současná aplikace minoxidilu na pokožku a topické přípravky, jako je tretinoin a dithranol, které způsobují změny v ochranných funkcích pokožky, mohou vést ke zvýšení absorpce minoxidilu.

Před zahájením léčby přípravkem Regein by pacienti měli podstoupit všeobecné vyšetření včetně shromáždění a vyšetření anamnézy. Lékař musí zajistit, aby pokožka hlavy byla zdravá.

Přestože níže uvedené účinky nebyly pozorovány, když byl přípravek Regein aplikován na kůži, Minoxidil se vstřebává v malém množství přes kůži, a proto existuje riziko systémových vedlejších účinků, jako je retence vody a soli, generalizovaný a lokální edém, výpotek perikarditidy, perikarditida, perikardiální tamponáda, tachykardie, anginy pectoris, zvýšená ortostatická hypotenze způsobená určitými antihypertenzivy, jako je guanetidin a jeho deriváty. Účel přípravku Regeyn u pacientů s arteriální hypertenzí, kteří dostávají léčbu guanethidinem nebo deriváty guanetidinu nebo minoxidilu, je možný pouze za podmínek lékařského dohledu.

Pacienti by měli podstoupit pravidelné vyšetření k identifikaci možných příznaků systémových vedlejších účinků přípravku Minoxidil. Pokud se objeví systémové nežádoucí účinky, léčba by měla být přerušena. Pro léčbu otoků a retence tekutin lze v případě potřeby předepsat diuretika. Beta-blokátory mohou být předepsány k odstranění tachykardií a anginy pectoris. Pacienti s anamnézou kardiovaskulárních onemocnění by měli být varováni, že léčba regeinem může způsobit exacerbaci těchto onemocnění.

Pokud se objeví systémové nežádoucí účinky nebo závažné kožní reakce, pacienti by měli léčbu přerušit a poradit se s lékařem.

Účinek přípravku Regeyn u pacientů s narušením integrity kůže a dermatózami pokožky hlavy na místě užívání léku není znám.

Bezpečnost a účinnost přípravku Regein u pacientů mladších 18 let a starších než 65 let nebyla stanovena.

Složení přípravku Regeyn zahrnuje etylalkohol, který může způsobit zánět a podráždění očí. V případě kontaktu s lékem na citlivých površích (oči, podrážděná kůže, sliznice) vypláchněte postiženou oblast velkým množstvím studené vody.

Náhodné nakládání s řešením může mít vážné důsledky. Příznaky pozorované v tomto případě postihují především kardiovaskulární systém a zahrnují retenci tekutin, snížení krevního tlaku nebo tachykardii. Pacienti by měli být upozorněni na potřebu uchovávat drogu Regeyn (stejně jako jiné léky) mimo dosah dětí. Pokud se droga stala nepoužitelnou nebo vypršela, nemůžete ji nalít do odpadní vody nebo ji hodit na ulici; měli byste dát drogu do tašky a dát ji do koše. Tato opatření pomohou chránit životní prostředí.

Účinky přípravku Regein na těhotenství nejsou známy. Při systémové absorpci se minoxidil vylučuje do mateřského mléka.

Regein by neměl být užíván během těhotenství a kojení.

Regein

Latinský název: Regaine

ATX kód: D11AX01

Aktivní složka: Minoxidil (Minoxidil)

Výrobce: Aerosol-Service AG (Švýcarsko), Pharmacia Společnost Upjohn (USA)

Popis relevantní pro: 15.12.17

Cena on-line lékárny:

Regein - droga, která stimuluje růst vlasů.

Aktivní složka

Forma uvolnění a složení

Léčivo je dostupné ve formě pěny a roztoku pro vnější použití.

Indikace pro použití

Indikace pro jmenování Regainu je androgenní alopecie u žen a mužů.

Kontraindikace

Obě lékové formy jsou kontraindikovány v následujících případech:

 • Dermatóza pokožky hlavy.
 • Věk do 18 let a více než 65 let.
 • Porušení integrity kůže hlavy.
 • Přecitlivělost na minoxidil nebo jiné pomocné složky léčiva.
 • Těhotenství a kojení.
 • Současné užívání s jinými léky na pokožce hlavy.

Při zvláštní péči je přípravek Regein předepisován pacientům s arytmií, kardiovaskulárními chorobami, selháním jater a ledvin.

Návod k použití Regeyn (metoda a dávkování)

Řešení

Určeno pro vnější použití pouze na pokožce hlavy. Nepoužívejte na jiných částech těla.

Léčivo je aplikováno na postižené oblasti 1 ml dvakrát denně od středu postižené oblasti k okraji. Dávka nezávisí na velikosti ošetřených oblastí. Maximální denní dávka je 2 ml.

Pokud je efekt neuspokojivý při použití 2% roztoku, můžete použít 5% roztok.

Droga je nejúčinnější pro vypadávání vlasů u mužů - na koruně, u žen - ve střední části.

Rozprašovací tryska se používá k léčbě velkých oblastí pokožky hlavy. Nasměrujte hlavici spreje do středu postižené oblasti, stiskněte ventil a pomocí prstů rozdělte lék na plešatinu. K aplikaci 1 ml roztoku potřebujete 6 kohoutků.

Rozšířená rozprašovací tryska se používá k nanášení výrobku na malé plochy nebo na pokožku pod zbývající vlasy. Přesuňte špičku do středu plešatosti, stlačte postřikovač jednou a přípravkem rozdělte špičkou prstů po celé oblasti a trochu jej protřete do pokožky. K aplikaci 1 ml roztoku potřebujete 6 kohoutků.

Třetí tryska se používá k manipulaci s malými plochami plešatosti. Láhev držte svisle, stlačte ji tak, aby se horní komůrka vyplnila na černou čáru. Fotoaparát drží dávku 1 ml. Poté otočte lahvičku vzhůru nohama a masírujte pokožku hlavy pomocí trysky na celou plešivou oblast, dokud nebude fotoaparát prázdný. Potom položte uzávěr na láhev.

První známky stimulace růstu vlasů jsou pozorovány po použití léku 2krát denně po dobu 4 měsíců nebo více.

Určeno pro externí použití. Před použitím pěny musí být vlasy a pokožka hlavy důkladně vysušeny. Je důležité aplikovat lék na kůži, ne na vlasy.

Muži jsou vystaveni aplikování 1 g (0,5 cap) pěny 2krát denně na postižené oblasti. Nepoužívejte lék častěji než 1krát za 12 hodin. Maximální denní dávka - 2 g.

Ženy jsou vystaveny aplikaci 1 g (0,5 cap) pěny 1 den denně do postižených oblastí. Nepoužívejte lék častěji než 1krát za 24 hodin. Maximální denní dávka - 1 g.

Chcete-li použít válec, musíte otočit víčko tak, aby se zarovnaly šipky a stříkaly. Nakloňte kryt zpět, odstraňte ho. Opláchněte prsty studenou vodou a důkladně osušte. Otočte válec vzhůru nohama, stlačte postřikovač a vytlačte potřebné množství pěny na prsty. Rozštěpte výrobek na oblasti plešatosti a jemně protřete pokožku. Uzavřete uzávěr a důkladně umyjte ruce.

První známky stimulace růstu vlasů jsou pozorovány při užívání léku 2krát denně u mužů po dobu 2-4 měsíců a 1krát denně u žen po dobu 3-6 měsíců.

Po dosažení účinku by léčba neměla být přerušena, protože ztráta vlasů může pokračovat.

Zvýšení dávky nemá vliv na účinnost. Pokud během 16 týdnů u mužů nebo 24 týdnů u žen nezvýší růst vlasů, léčivo by mělo být přerušeno.

Po zahájení aplikace Regine může vypadat ztráta vlasů dočasně, což je spojeno s působením Minoxidilu a trvá přibližně 2-6 týdnů, a pak se sníží během 2 týdnů. Namísto ztracených vlasů vyrostou nové.

Nežádoucí účinky

Použití přípravku Regain ve formě aerosolu může způsobit následující nežádoucí účinky:

 • Centrální nervový systém: někdy - bolesti hlavy, závratě, stejně jako neuritis a vertigo (pro roztok).
 • Kardiovaskulární systém: někdy - pocit srdečního rytmu, tachykardie; zřídka - pokles krevního tlaku.
 • Trávicí systém: někdy - nevolnost, zvracení.
 • Respirační systém: někdy - dušnost; alergická rýma (pro roztok).
 • Podkožní tkáně a kůže: někdy - reakce v místě použití drogy (mohou se šířit do obličeje a uší a zahrnují pruritus, suchou kůži, bolest, podráždění, vyrážky, otok, erytém, dermatitidu, exfoliaci, puchýře, ulcerace, krvácení, vlasy, změny barev a dočasná ztráta vlasů, hypertrichóza).
 • Alergické projevy: někdy - kontaktní alergická dermatitida, přecitlivělost (pocit těsnosti v krku, generalizovaný erytém, otok tváře, generalizovaný pruritus), angioedém (otok orofaryngu, otok jazyka a hrdla, edém ústní dutiny, otok rtů).
 • Organické vidění: někdy - podráždění očí.
 • Jiné: někdy - bolest v hrudi, periferní edém.

Pokud se některá z těchto nežádoucích účinků zhorší nebo se objeví jiné nežádoucí projevy, které nejsou v pokynech uvedeny, měl by o tom lékaře informovat lékař.

Předávkování

Symptomy předávkování: retence sodíku a voda v těle, nižší krevní tlak, tachykardie a závratě.

Při zadržování tekutin jsou indikovány diuretika, beta-blokátory jsou indikovány k léčbě tachykardie. V případě hypotenze se doporučuje injikovat intravenózně 0,9% roztoku chloridu sodného. Sympatomimetické léky nejsou ukázány.

Analogy

Analogy na ATH kódu: Alerana, Alopexy, Generalon, Kosilon, Revasil.

Léky s podobným mechanismem účinku (koincidence ATC kódu 4. úrovně): Piolizin.

Neprovádějte rozhodnutí o výměně drogy sami, poraďte se s lékařem.

Farmakologický účinek

Lék patří do skupiny léků pro léčbu alopecie. Je to periferní vazodilatátor, který zvyšuje mikrocirkulaci krve v oblasti vlasových folikulů. Léčba stimuluje vaskulární endotel růstového faktoru.

Minoxidil stimuluje růst vlasů androgenní alopecie v počátečních a středních stupních.

Zvláštní instrukce

Před zahájením farmakoterapie je pacient povinen podrobit se celkovému vyšetření založenému na sběru a studiu anamnézy. Špecialista musí zajistit, aby pokožka hlavy byla zdravá. Je zakázáno používat přípravek Regein v případě infekce, zánětu, bolesti, podráždění kůže i ve spojení s jinými léky aplikovanými na pokožku hlavy.

Nedoporučuje se užívat přípravek Regein v případech ohniskové alopecie (zvláště pokud se vyvine po porodu), náhlá ztráta vlasů, alopecie způsobená vlasovým stylingem v "těsných" účesech, špatná výživa (nedostatek vitamínu A, železo), léky a také kdy není přesná příčina ztráty vlasů stanovena.

Při poklesu krevního tlaku nebo bolesti na hrudi, náhlému nevysvětlitelnému zvýšení tělesné hmotnosti, palpitace srdce, otokům nohou nebo rukou, závratě nebo slabosti, přetrvávajícímu podráždění nebo zarudnutí pokožky hlavy by měl pacient přestat užívat lék a konzultovat odborníka.

Některé součásti systému Regain mohou způsobit podráždění a pálení. V případě kontaktu s lékem na citlivých površích (sliznice, podrážděná kůže, oči) omyjte zasaženou oblast studenou vodou. Přípravek obsahuje butylhydroxytoluen, stearyl a cetylalkohol, které mohou vyvolat místní kožní reakce (například kontaktní dermatitidu).

Náhodné nakládání s řešením může mít vážné důsledky. Současně existují známky postihující především kardiovaskulární systém. Obvykle se jedná o tachykardii nebo snížení krevního tlaku, zadržování tekutin. V tomto ohledu je nutné pacienta upozornit na potřebu uchovávat drogu mimo dosah dětí.

Pacient by si měl být vědom toho, že pokud vypršela doba vypršení léčivého přípravku nebo se stala nepoužitelnou, není nutné ho ulovit na ulice nebo jej nalít do odpadních vod. Umístěte lahev nejprve do sáčku a pak do koše (k ochraně životního prostředí).

Obsah aerosolové nádobky je pod tlakem. Vzhledem k tomu nepřebírejte ani nehořte nádobu. Obnovení je hořlavé, proto je z bezpečnostních důvodů zakázáno stříkat aerosol v blízkosti zdrojů otevřeného ohně, lakovaných nebo leštěných povrchů. Při aplikaci drogy se doporučuje upustit od kouření. Také není nutné ohřívat balón nad 50 ° C.

Regein nebude účinný v následujících případech:

 • Použití metod péče o vlasy, doprovázené silným taháním vlasů (například účes "koně ocasu" nebo tkaní "těsných" copánků).
 • Příjem produktů péče o vlasy, které způsobují vzhled jizev, hluboké popáleniny pokožky hlavy.
 • Použijte vysoušeč vlasů k sušení vlasů (ihned po aplikaci spreje na pokožku hlavy).

Před použitím produktů pro úpravu vlasů musíte nejprve aplikovat lék a počkat, dokud nebude vyschlý.

Pro aplikaci léku není zapotřebí umyt vlasy. Pokud se však provádějí vodní postupy, pak před použitím Regina je nutné vlasy a pokožku hlavy důkladně vyschnout. Šamponování je povoleno nejdříve 4 hodiny po aplikaci drogy.

Neexistují žádné informace o účincích vyrovnávání vlasů, perm a barvě na efektivitu firmy Regein. Vzhledem k tomu, že tyto postupy mohou způsobit podráždění pokožky hlavy, doporučujeme dodržovat následující opatření:

 • Neaplikujte lék do 24 hodin po aplikaci chemikálií. Takže můžete zkontrolovat, zda není pokožka hlavy po barvení a / nebo trvalém podráždění podrážděna.
 • Pro maximální terapeutický účinek nepoužívejte Regein ve stejný den s chemickým ošetřením vlasů.
 • Před permem a / nebo barvením se ujistěte, že lék byl odmytý pokožkou hlavy a vlasy. To pomůže předejít možnému podráždění pokožky hlavy.

Pacienti by měli být pravidelně vyšetřováni k detekci možných příznaků systémových vedlejších účinků minoxidilu. Po jejich zjištění musí být léčba ukončena. Beta-blokátory mohou být předepsány k vyloučení anginy pectoris a tachykardie. Pro léčbu zadržování tekutin a edému - diuretika.

Pacienti s anamnézou kardiovaskulárních onemocnění by měli být upozorněni na možnou exacerbaci těchto onemocnění během léčby tímto lékem.

Vzhledem k možnému vývoji podráždění očí, závratě a bolesti hlavy je nutná opatrnost při řízení vozidel a provádění těch činností, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti.

Během těhotenství a kojení

Kontraindikace v těhotenství a kojení.

Pro Více Informací O Suché Vlasy