logo

Depilační vosk v kazetách

Použití depilace vosku je dlouho známá a velmi oblíbená metoda, jak se zbavit srsti. Jak víte, tento materiál lze použít pro tento postup podle 3 technologií: horké, teplé a studené. Ale v každém případě existují vlastní "buts": je to velmi snadné depilaci za studena (s hotovými proužky), ale to není méně bolestivé, bez bolesti v důsledku větší expanze pórů, ale je plné popálenin kvůli nešikovnému výkonu. Zůstává teplou volbou, ideální pro odstraňování vlasů doma.

Vosk pro teplou depilaci lze volitelně zakoupit v různých formách - břity různých velikostí nebo kazety s odnímatelným nebo plným válečkem. Vosková kazeta je malá nádoba (100-150 ml), naplněná tvrzeným voskem a s vhodným rolováním nahoře pro pohodlné nanášení obsahu na kůži. Před použitím je třeba zahřát do 38 stupňů ve voskovém mlýně nebo v mikrovlnné troubě.

Podle názoru žen, které zkoušely různé metody, vosk pro depilaci v kazetách má mnoho výhod oproti jiným formám uvolňování a konkrétně před stejným výrobkem v bankách.

Výhody

Válečkové teplé vosky by nebyly tak populární, ne-li pro jejich výhody:

 • rychle a efektivně;
 • bezpečné;
 • ne drahé;
 • vrstva se aplikuje tenkou a rovnoměrnou;
 • Existují možnosti pro všechny typy srsti a pokožky;
 • je vhodný jak pro zpracování velkých ploch (se širokým válečkem), tak pro malé (s úzkým válečkem);
 • různé voskové vzory, z nichž si můžete vybrat;
 • můžete se zahřát nejen ve voskovém mlýně, ale i v konvenční mikrovlnné troubě;
 • můžete se sami snadno vyrovnat doma;
 • když se nanášíte špinavé ruce, objekty, které jsou v blízkosti.

Jedna z výhod vosku v kazetách byla poznamenána různými strukturami tohoto nástroje. Jaká jsou konzistence a proč je potřeba:

Konzistence gelu. Jedná se o lehký a průhledný syntetický vosk, který je obvykle hypoalergenní. Výhodou této struktury je to, že se výrobek nedotýká pokožky a nepoškozuje ji, ale velmi bezpečně se k vlasům připevní a vytáhne je bez obtíží a zbytečné bolesti. Tento typ je úsporný, jeho zbytky po postupu lze snadno odstranit olejem bez zbytků.

Krémová konzistence. Hustý a elastický vosk vhodný pro citlivou a suchou pokožku. Neporuší vlasy, ale úplně je roztrhá.

Klasický vosk. Ideální pro jemné oblasti pokožky a dobře odstraňuje tenké a středně husté vlasy.

Každý zákazník, který se rozhodne pro depilaci vosku, si tedy může zvolit vhodnou volbu pro sebe a po skončení procedury skončí s požadovaným účinkem.

Oblíbené značky

Existuje mnoho voskových značek pro odstraňování chloupků v kazetách a téměř každá z nich představuje celou řadu možností pro každý vkus. Mezi nimi jsou mladé, nedávno se objevily nové výrobky na trhu s výrobky pro odstraňování chloupků.

Depilflax voskové kazety

Jedná se možná o jednu z nejoblíbenějších značek, vydala řadu kazet:

 • Depilflax Pink. Vosk pro účinné odstranění krátkých nebo tvrdých vlasů, který má baktericidní účinek, vyživuje, uklidňuje a hydratuje pokožku. Obsahuje živiny a vůně jako růže.
 • Depilflax brazilský. Hustá, rychle odtrhává pevná a krátká srst, vyživuje a zvlhčuje pokožku, takže je sametová na dotek.
 • Depilflax Premium Golden. Vhodné pro všechny typy pleti (zvláště citlivé) a pro vlasy různých tloušťek. Přilne velmi dobře a přísada zlatého pylu do vosku činí tento postup ještě příjemnější vizuálně. Tento vosk uchovává nastavenou teplotu po dlouhou dobu, což umožňuje, aby se nepodařilo s postupem (velmi důležité pro začátečníky). Plastový a účinný nástroj.
 • Depilflax Natural pro všechny typy pleti. Neobsahuje nečistoty, barviva a vonné látky, vhodné pro alergické osoby. Poskytuje během procedury uklidňující efekt kůže. Vhodný pro zbavování se středních a tenkých vlasů.
 • Depilflax Jahoda. Má silné antioxidační vlastnosti, transparentní. To dává pokožce hladkost a jemnost po dlouhou dobu. Používá se ve všech typech vlasů a pokožky.

Samozřejmě to ještě není celý seznam vosků této značky a může to trvat příliš dlouho. Ale jedna věc je jasná: mezi takovou paletou možností od Depilflaků bude absolutně každá žena schopná najít pro sebe dokonalou lásku.

Řada bílých řad

Ne méně populární a stejně různorodá jako předchozí série, řada White Line představuje zajímavé nabídky:

 • WhiteLine-flex Malina. Tento vosk již obsahuje mastek. Měkký, odstraňuje i krátké vlasy od prvního okamžiku, aniž by je porušil. Nedělá kůže lepkavá, vhodná pro jakýkoli typ a různé tloušťky vlasů.
 • White Line-flex Cream Rose. Obsahuje růžový olej, má vlastnosti vyživující, hydratační a hojivé. Přesně stanoví, odstraňuje velmi krátké vlasy, včetně tvrdého. Pro různé typy pleti.
 • Víno WhiteLine-flex. Složení - extrakt z hroznů. Nestříhá kůži, zakrývá tenkou rovnou vrstvu, těsně zakrývá vlasy, ale ne kůži. Vhodný i pro velmi krátké vlasy o jakékoliv tvrdosti a různých typech pleti.
 • WhiteLine-flex řasy. Vysokoplastický vosk, okamžitě odstraňuje vlasy. Extrakt z řas, užitečný pro suchou nebo citlivou pokožku, nevytváří pocit lepivosti, je hospodárné utrácet.
 • WhiteLine-flex Amber. Velmi měkké, bez škodlivých barviv a příchutí. Ekonomický, vhodný pro jemnou pokožku a jakýkoli druh vlasů.

Planetové nehty

Jedná se o mladou značku, novinku v oboru kosmetiky a dalších výrobků osobní péče. Představuje řadu vysoce kvalitních voskových vosků:

 • PlanetNails je bílá. Ve svém složení - oxid titaničitý. Má protizánětlivý účinek, vhodný pro citlivou pokožku.
 • PlanetNails je červená. Pro tenkou a suchou pokožku. Jeho dobré použití pro oblasti podpaží a bikin.
 • PlanetNails čokoláda. Univerzální, vhodná pro všechny typy kůže a vlasů.
 • PlanetNails je zlatá. Zvláště pro hypersenzitivní oblasti obličeje, bikin a podpaží, stejně jako pro kůži náchylnou k alergickým reakcím.

Kapous

Slávná značka, která již získala uznání mezi fanoušky. Považován za jeden z nejlepších vosků v kazetách.

 • Červená Tato nabídka od firmy Kapous je vhodná pro různé typy pleti a vlasů, stejně jako pro všechny věkové skupiny. Dobrá pro citlivou pokožku, nezpůsobuje podráždění. Gel, takže bolest není vyslovována, protože lék se drží pouze na pokožce hlavy, nikoliv na kůži. Velice pěkně voní.
 • Zelená Představuje řadu příchutí (kiwi, limetka, zelené jablko atd.). Vytvořeno speciálně pro depilaci na vyčiněné a citlivé pokožce.
 • Bílá Vhodná pro absolutně jakoukoli pokožku, pečuje o ni, pečlivě odstraňuje vlasy a zanechává hladké a hedvábné.

Kapous je stále mnoho kazetových vosků různých barev, ale každý z nich má svůj vlastní účel a rozdíly ve složení. To dává vynikající příležitost zvolit si variantu pro váš vkus.

Jak si vybrat vosk

Existuje několik kritérií, které je třeba věnovat pozornost nákupu na prvním místě, což pomůže usnadnit výběr vhodného produktu s celou svou rozmanitostí v obchodě.

Složení. Vosk, který zjevně neškodí zdraví a nevede k problémům s kůží, musí být zcela přirozený bez přidání konzervačních látek, parfémů a barviv. Přírodní ingredience, které dodávají výrobku zvláštní vůni nebo barvu, jsou vítány, pokud nemají negativní reakci. Mohou to být bylinné výtažky z léčivých bylin nebo éterických olejů.

Oblast zpracování. Neměli byste riskovat a vydělat podrážděnost na jemných částech těla a zvolit si první dostupnou volbu vhodnou pro zcela jinou oblast. Široký sortiment nyní umožňuje vybrat buď vosk, který je použitelný pro kteroukoli část těla, nebo vytvořený speciálně pro konkrétní oblasti.

Šířka válečku. Pokud je kazeta potřebná pouze pro zpracování velkých ploch (trup, nohy, ruce), vezměte kontejner se širokým válečkem. Pro odstranění chloupků malých oblastí bikiny, obličeje nebo podpaží - úzký klip.

Cena Závisí na rozpočtu. Můžete vynaložit velké množství drahého léku s okouzlujícími účinky (zlaté pokovování, třpytivé vosky, oblíbená barva atd.), Ale ne fakt, že kvalita těchto možností bude nutně lepší než levnější možnosti.

Jak používat

Vosk kazety je ideální pro domácí použití. Neexistují žádné zvláštní potíže, takže se s tím někdo dokáže vypořádat. Hlavní věc je předem připravena k odstranění epilace:

 1. oškrábejte 2-3 dny před zahájením procedury;
 2. umyjte, dezinfikujte a vysušte kůži před ošetřením;
 3. aplikujte mastek na talku, lehce jej protřete, aby se vosk držel jen na chlupy, nikoliv k pokožce.

Nyní můžete pokračovat v voskování vlasů:

 1. kazeta musí být zahřátá ve voskovém mlýnu, ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě, nastavit ji přísně svisle (jinak se vosk začne vypouštět během ohřevu);
 2. aplikujte vrstvu vosku o délce 2-3 mm na požadovanou oblast (možná budete muset několikrát strávit na stejném místě) pro růst vlasů;
 3. lepidlo na pásku, o něco delší než pás vosku, je dobré lisovat a vyhlazovat;
 4. ostře a důvěrně trhá pás v opačném směru růstu vlasů rovnoběžně s povrchem ošetřované oblasti;
 5. aplikujte činidlo zklidňující pokožku (lotion, atd.).

Pokud máte na krku krém nebo krém, který zabraňuje růstu vlasů, prodlouží se to pouze účinek. Ale pokud ne, můžete to udělat bez něj.

Poznámka: mezi voskovými kazetami je třeba umístit svisle, aby obsah nevytekl. A pokud se vosk ochlazuje - můžete ji znovu ohřát v mikrovlnné troubě).

Po takovém stresujícím postupu, jako je například vosková depilace, bude potřeba péče o pleť "přinést k životu":

 1. po ošetření musí první den potlačit a zvlhčit pokožku speciálními prostředky;
 2. 2-3 dny po depilaci budou muset bez lázní, saun a fyzické námahy (aby se zabránilo zvýšenému pocení);
 3. Nepokládejte se na soláriu ani pod sluncem po dobu 2-3 dnů;
 4. po 2-3 dnech opakujte peeling, abyste odstranili možnost růstu vlasů.

Důležité: Okamžitě po skončení postupu důkladně vyčistěte válec kazety, jinak by další depilace mohla způsobit infekci.

Odstraňování vosků v kazetách je velmi levný, pohodlný a snadný způsob, jak se zbavit nechtěných tělesných vlásků po dlouhou dobu. Chcete-li se vyhnout problémům spojeným se špatným postupem, je důležité správně přistupovat k otázce volby správného vosku a dodržovat všechna pravidla pro provádění depilace.

Podrobné pokyny k použití vosku pro depilaci v kazetách

Nechtěná vegetace na těle - problém mnoha žen, takže není divu, že se slušný sex snaží najít nové způsoby, jak se ho zbavit.

Použití konvenčních břitových destiček nevede k požadovanému výsledku, zatímco voskování se voskem stává stále oblíbenější.

Tato lepkavá látka je nezpochybnitelným lídrem na moderním trhu, jen příležitostně dává přednost konvenčním a speciálním psacím strojům.

Dnes můžete snadno najít voskové proužky (hadřík nebo papír), vosk pro odstraňování chloupků ve sklenicích nebo ve speciálních kazetách.

Voskové kazety

Voskové kazety pro odstranění chloupků - relativně nový vynález, není překvapující, že o nich ne všechny ženy slyšely. Nicméně, s jejich pomocí můžete snadno odstranit vlasy na všech místech: nohy, ruce, podpaží a oblast bikin.

Vzhled náplní připomínají obvyklé nádoby s voskem, pouze v horní části mají speciální zařízení, které jim umožňuje rovnoměrně rozdělit vyhřívanou látku na povrch kůže.

V závislosti na přímém cíli lze rozlišit dva typy kazet: se širokou a úzkou tryskou. První je pohodlnější na nohách (umožňuje uchopit velkou plochu najednou), zatímco druhá možnost je vhodná pro odstranění vlasů ze svalových dutin a citlivých oblastí v oblasti bikin.

Kazety se mohou prodávat samostatně i jako sada, která obsahuje také další pomocné nástroje pro depilaci. Bylo by racionálnější koupit kompletní soupravu najednou, aby později, pokud to bylo třeba, bylo možné pouze koupit pouze voskové kazety (spotřebovávají se nejrychleji).

Pokud získáte kvalitní voskovou kazetu pro depilaci od dobrého výrobce, vlastnosti a složení vosku budou plně odpovídat typu distributora, protože struktura vlasů na různých částech těla je odlišná.

Výhody postupu

Depilační vosk v kazetách doma má několik výhod ve srovnání s jinými metodami odstraňování chloupků. Proto díky přítomnosti speciálního válečku vosk rovnoměrně a jemně proniká hluboko do pórů a změkčuje je, čímž je procedura méně bolestivá (ani zbytečné zčervenání).

Mnoho variant takových kazet (s rostlinnými oleji, extrakty léčivých bylin a dalších rostlin) poskytuje velký prostor pro výběr.

Ale to není všechno. Různé nástavby umožňují odstranění nechtěné vegetace jak ve velkých oblastech těla (holeně, stehna, nohy), tak na nenápadných místech. Zásobník vosku můžete zahřát za pouhých 15 minut, což znamená, že příprava na proceduru nebude trvat hodně času.

Vzhledem k tomu, že vosk je ve speciální uzavřené nádobě s dávkovačem, je možné se vyhnout zbytečným šmouhům a zbytečné spotřebě kompozice (tento faktor má pozitivní vliv na rychlost postupu). Je třeba si uvědomit, a bezpečnost kazety voskování, protože riziko popálení nebo jakékoliv jiné poškození, je-li správně použit, je minimální.

Co potřebujete pro voskování v voskových kazetách

Bez ohledu na vlastnosti, které by měla kazeta, ale použití speciálního zařízení pro zahřívání vosku je obtížné. Voskoplav (to je název tohoto zařízení) je schopen neustále zahřívat vosk na požadovanou teplotu a nemusíte se od ní odloupat.

Můžete se bez ní pokusit, ale odhadnout teplotu vosku při ohřátí v horké vodě nebo v mikrovlnné troubě je velmi obtížné, což znamená, že je plné popálenin a nerovnoměrného zahřívání obsahu nádoby. V závislosti na výrobci, počtu použitých kazet a možných dodatečných funkcích se cena voskových tavenin liší.

Dnes naleznete jak univerzální přístroje, tak i jednotlivé modely, jejichž design je určen pro použití kazet určitého výrobce nebo typu. Ve druhém případě je topný program pro voskování nejvhodnější pro typ vosku v kazetě, ale univerzální přístroje mohou být použity v kombinaci s různými kazetami, které mají také své výhody.

Kromě kazet a voskového vosku musíte ještě před odstraněním vlasů připravit proužky nebo pásky, aby se z kompozice zbavila aplikovaná kompozice: prostě se na vosk přilepí a poté, co se zchladí, se přeruší spolu s chloupky. Takový materiál lze dodat k prodeji ve formě jednotlivých pásů nebo celých rolí vyrobených z tkaniny nebo papíru.

Zbytky vosku jsou odstraněny z kůže se speciálními ubrousky nebo lotionem, protože nemohou být omyty čistou vodou. Další informace naleznete v článku o účinných způsobech odstranění zbytků vosku po epilaci.

Podrobné pokyny pro použití vosku v kazetách

Po přípravě vosku pro depilaci v kazetách a odpovídajících voskových tavenin zůstává pouze na to, jak je použít.

Několik hodin před zahájením procedury je lepší sprchovat a vyčistit kůži křovím, po kterém je vhodné aplikovat i tělové mléko. Jakmile je kůže zcela suchá, naneste na ni dětský prášek nebo mastek, zejména pokud je náchylný k podráždění.

Po dokončení všech přípravných činností můžete jít na okamžité odstranění chloupků, které se skládají z několika fází:

 • Nejprve musí být kazeta vložena do voskového žáruvzdorného materiálu (pokud je nový, nezapomeňte z něj odstranit ochranný film) a zapněte zařízení v síti.
 • Přibližně 20-25 minut zařízení zahřívá vosk, po kterém musí být odpojen od sítě a tření nohou suchým ručníkem (v případě potřeby posypeme práškem) můžete začít používat vosk. Je spíše obtížné hořet horkým voskem, protože v tomto případě musí být vosk tavenina asi hodinu.
 • Nyní můžete zařízení otočit vzhůru nohama, abyste vložili stoh na hlavu (dostatečně po dobu 3 sekund) a držte na kůži (je lepší začít s tele) pás o délce 10 cm. Voskování se provádí podle růstu vlasů. Voskoplav musí být vždy v naprosto svislé poloze, jinak vosk, který z něj vytekl, bude všude kolem.
 • Kromě již použitého vosku byste měli lepidlo na epilaci (pro růst vlasů) ležet, nechat asi 1 cm pod rukama a znovu držet ruku nad ním tak, aby se pohodlně hodil k pokožce.
 • Po chvíli čekání si vezměte pruh levého spodního okraje a ostře zatáhněte směrem k růstu vlasů a je důležité, aby se nehýbaly, ale podél kůže. Pokud jsou vlasy, můžete je odstranit stejným proužkem. Je také vhodné, pokud kolem okrajů je vosk.
 • Po vyčištění vlasů z jednoho místa můžete použít vosk (stejným způsobem) na jinou oblast pokožky. Stejný pás můžete použít k odstranění vlasů několikrát, dokud vrstva vosku nedosáhne 2-3 mm a nezhorší se. Pokud vosk v zásobní vložce ochladí, znovu se zahřeje ve vosku a klidně pokračuje v postupu.
 • Kůže by měla být utěrána olejem (to pomůže odstranit zbytky vosku) a doporučuje se, aby nebyla ošetřená oblast navlhčena vodou po dobu 8 hodin, aby nedošlo k podráždění.

Někdy po nanesení vosku a přilepení pásů je velmi obtížné odstranit (vosk se protáhne a silně rozetří), nejčastěji to znamená, že kůže byla pouze mokrá.

V takovém případě je třeba nechat vosk mírně vychladnout (stačí pár minut), znovu nasaďte a znovu zopakujte postup. Pokud se vám podařilo dosáhnout požadovaného výsledku, pokuste se vosk otřít olejem a směs znovu aplikovat.

Existují nějaké kontraindikace k použití depilace vosku?

Existují jisté situace, kdy je použití horkého vosku kontraindikováno. Takže pokud máte na kůži nějaké zranění (například oděrky a škrábance) nebo kožní onemocnění, postup jen zhorší situaci.

Voskování může také poškodit v přítomnosti více krtků nebo papilomů. Lékaři neposkytují poradenství při použití tohoto postupu i při křečových žilách a během těhotenství, ačkoli ve druhém případě vše závisí na vašem stavu a pohodě.

Stojí za zmínku o individuální nesnášenlivosti složek vosku a v případě silného podráždění nebo bolesti po proceduře se okamžitě poraďte s lékařem.

Chcete-li maximalizovat ochranu před možnými potížemi, používejte pouze vysoce kvalitní kazety od důvěryhodných výrobců a s běžnou trvanlivostí.

Pokud jste se poprvé rozhodli provést odstranění chloupků pomocí vosku, na začátku je lepší navštívit salon, kde jasně vysvětlíte, jak to udělat správně. Není třeba okamžitě zaujmout citlivé oblasti (podpaží nebo oblast bikin), protože to může trvale odradit epilaci.

Je lepší pokusit se zahájit proceduru na rukou nebo nohou a pokud je bolest příliš silná, může mít smysl používat speciální anestetický krém. Pokud je však v tomto případě příliš těžké trvat, je lepší hledat méně bolestivý způsob, jak se zbavit nežádoucí vegetace.

Na videu se podrobně vysvětluje proces depilace kazetovým voskem.

Vosk pro depilaci v kazetách: vlastnosti použití

Dnes jsou metody odstraňování chloupků mnoho. Jedním z nich je vosk v kazetách. Je to cenově dostupné, levné a efektivní způsob, jak se zbavit vegetace: pohodlné balení umožňuje ekonomicky a bezpečně používat nástroj.

Foto: modernita diktuje pravidla, ale hladká kůže byla vždy vítána.

Voskové kazety - žádná vegetace

Vosk pro odstraňování chloupků v kazetách umožňuje hladkou, čistou a atraktivní pokožku. Jedná se o malý kontejner, uvnitř kterého se nalije vosk. Před použitím je nádoba se složením zahřívána ve speciálním zařízení, voskovém sklíčku.

Kontejner je vybaven malým válečkem nebo tryskou, s níž se na kůži aplikuje tenká vrstva vosku. Tento kosmetický přípravek je velmi vhodný k použití. Při aplikaci vosku je riziko vyblednutí oblečení sníženo na minimum.

Takže, jak voskovat voskování do kazety? Ve skutečnosti není nic komplikovaného. Po prvním použití můžete drogu snadno používat doma.

Je třeba poznamenat, že účinnost postupu je velmi vysoká. Po použití teplého vosku zůstává kůže po dobu 3-4 týdnů bez viditelných vad.

Doba trvání jasné kůže však závisí na individuálních charakteristikách ženy. Po nějaké době bude růst vlasů pomaleji, bude mnohem tenčí a lehčí.

Různé typy vosků v kazetách

Jak používat?

Mnoho žen, které se starají o krásu své kůže, se obávají, jak používat vosk pro odstraňování chloupků v kazetách. Účinnost postupu závisí na správné realizaci všech akcí.

Pokyny pro provádění následujícího odstraňování chloupků:

 • Před odstraněním vlasů by měla být pokožka ošetřena dezinfekčními a antiseptickými přípravky;
 • Kazeta s voskem musí být zahřátá ve speciálním přístroji do kapalného stavu;
 • Kompozice se aplikuje v tenké vrstvě na ošetřenou oblast pokožky;

Zahřátý produkt se nanese na ošetřenou oblast tenkou vrstvou

 • Vosk se překrývá se speciálním papírem nebo textilním proužkem, který musí být před sušením ponechán na povrchu;
 • Po klepnutí na zápěstí se bandáž vytáhne z kůže proti růstu vlasů;
 • Každý pás může být používán až 2-3 krát v jedné oblasti těla;
 • V případě potřeby by měl být postup opakován.

Po relaci se může objevit podráždění pokožky nebo zánět. Tento symptom však prochází velmi rychle. Během několika dnů po podání by měla být kůže namazána změkčujícím, hydratačním nebo výživným krémem nebo lotionem.

Tip! Předtím, než budete potřebovat postup, musíte pokožku dobře vyparovat. Chcete-li to udělat, můžete navštívit vanu nebo saunu, stejně jako horké lázně. Tyto manipulace umožní otevřít póry a v důsledku toho se odstranění vlasů objeví rychle a bezbolestně.

Nekomplikovaný a efektivní proces

Zvláštní funkce

Voskové kazety pro odstranění chloupků lze zakoupit v kosmetickém salonu, v obchodě nebo v lékárně. V současné době vyrábí výrobci řadu výrobků, které jsou vhodné pro různé typy pleti, barvy vlasů a tloušťku.

Stejně jako ostatní, tato metoda zbavování nadměrné vegetace má své vlastní vlastnosti, výhody a nevýhody. Proto před zahájením postupu doma byste měli konzultovat s kvalifikovaným odborníkem nebo kosmetikem.

Výhody

Odstranění vlasů pomocí vosku v kazetách má mnoho výhod.

Mezi ně patří:

 • Schopnost použití na velkých plochách těla (nohy, stehna a nohy);
 • Trvalo by to víc než 15 minut na zahřátí vosku, takže přípravná fáze nebude trvat dlouho;
 • Snadné použití a aplikace, protože prostředek pro depilaci je umístěn ve speciální nádobě;

Speciální zařízení - vhodný způsob zahřátí vosku

 • Rychlý proces postupu - použití vosku nepotřebuje stěrku;
 • Riziko zranění a popálenin je minimalizováno;
 • Nízká cena (náklady na jar nepřesahují 150 rublů, stačí pro několik použití);
 • Vysoké hospodárné využití;
 • Mnoho verzí (se zahrnutím rostlinných olejů, výtažků bylin a dalších rostlin).

Složení vosku je různorodé - vyberte, který z nich se vám líbí!

Hlavní výhodou voskového způsobu odstranění nadměrné vegetace je schopnost sami provést. To dělá postup ještě příjemnější.

Nevýhody

Navzdory mnoha výhodám má teplý vosk několik nevýhod:

 • Není vhodná pro části těla s obzvláště citlivou pokožkou (například pro obličej a hluboké bikiny);
 • Vyžaduje pečlivé dodržování aplikační techniky;
 • Při zpracování velkých ploch těla musí být vosk neustále ohříván;
 • Může způsobit zarudnutí, podráždění a červené skvrny.

Před manipulací můžete použít speciální nástroj

Bezpečnostní opatření

Vosk je silný kosmetický přípravek, který se zbavuje přebytečné vegetace na různých částech těla.

Nicméně, droga má řadu kontraindikací:

 • Kožní onemocnění;
 • Křečové žíly;
 • Diabetes mellitus;
 • Poškození kůže (rány, papilomy, stejně jako podráždění a zarudnutí).

Dávejte pozor! Během těhotenství a kojení nedoporučujeme odstraňování chloupků touto metodou, protože může způsobit podráždění, silnou bolest a v některých případech vede k vážnějším následkům.

Shrnutí

Hladká kůže je sen každé ženy. Ale jak rychle a efektivně dosáhnout skvělého výsledku?

Nádherným řešením v této situaci je vosk ve speciálních kazetách. Tento kosmetický nástroj vám umožňuje snadno provést depilaci na různých částech těla.

Chcete vědět, jak správně používat vosk v kazetách, a pak se podívejte na video v tomto článku.

Které je lepší koupit vosk pro depilaci: přehled odrůd a firem

Všimli jste si, že vosk pro depilaci se liší podle typu, konzistence a barvy? Taková odrůda není náhodou: téměř každá z výrobků osobní péče má jedinečné a někdy velmi užitečné vlastnosti. Pokud se rozhodnete koupit vosk pro depilaci, pak je čas se vypořádat s širokým výběrem a najít něco zvláštního pro sebe. Ujistěte se, že správná volba poskytne nejen vysoce kvalitní a bezbolestnou depilaci, ale také mnoho potěšení a pozitivních emocí.

Odrůdy vosku

Jak již bylo zmíněno dříve, existují různé typy vosku pro depilaci. Mezi ně patří měkký a tvrdý vosk, výrobky pro citlivou pleť a dokonalé tvrdé přípravky pro ty, kteří nejsou zvyklí dlouho očekávat výsledek. Mnoho výrobků však nesplňuje poměr cena / kvalita a individuální potřeby.

Brazilský

Zaměřte se na to, jakou část těla chcete dokonale hladit. Skvělá metoda odstraňování chloupků v intimní oblasti se nazývá hluboká depilace nebo brazilská bikini.

V tomto případě vám brazilský depilační vosk udělá - je speciálně navržen tak, aby se co nejdříve zbavil vlasů. Složky brazilského vosku vám připomínají horké tropy - štítek často obsahuje kokosové mléko, extrakt z aloe a ovoce.

Granulární

Zvláštní pozornost si zaslouží vosk v granulích pro depilaci:

 • Je to naprosto bezpečné, protože volba v granulích je dostatečná k zahřátí na 37 °, což neumožní popáleniny a významně ovlivní celkový dojem z postupu. K poznámce: vosk jiných typů se připravuje na cca 45-49 °.
 • Dost dlouho na dlouhou dobu. Několik granulí z celého balení postačí k provedení jedné depilace. Tenká vrstva granulí pevně zachycuje chloupky a odstraňuje je extrémně efektivně.
 • Kompozice obsahuje gumu, silná složka nezanechá v oblasti depilace šanci na vegetaci - to je to, co od ní očekáváme.

Voskové granule pro depilaci, jak používat, praktické rady:

 1. Vosk musí být dobře zahřátý, řádně rozložen po povrchu;
 2. Nenechte se rozpadat - udržujte optimální teplotu 37 °;
 3. Vosk není nutné ohřívat pomocí dostupných nástrojů - nejlepší a nejjednodušší je použít voskový vosk, voskovou pec;
 4. Ve voskovém mlýně (nebo vodní lázni) zahřejte granule v misce. Počkejte, až kompozice dosáhne konzistence kapalné pasty (zakysané smetany).
 5. Je důležité odmastit kůži před zahájením postupu (mastek, prášek);
 6. Vosk aplikujte špachtlí;
 7. Všimli jste si, jak se nástroj začne vytvrzovat a tvoří něco jako silnou vrstvu filmu? Je čas odstranit nástroj v řadě růstu vlasů.
 8. Pokud výsledek nevyhovuje - opakujte postup, znovu zahřejte vosk.

Při voskování je nejdůležitější věcí jemné nanášení vrstvy a rovnoměrné odstranění vlasů. Podrobně je zde popsána technika depilace vosku. Po zákroku se doporučuje použít náplast proti růstu vlasů, stejně jako změkčovadla a krémy.

V kazetách

Vosk v depilačních kazetách je další skvělá volba, pokud chcete věnovat trochu času přípravě a dovednost v tomto oboru je průměrná. Zvažte výhody voskových kazet:

 • Mobilita. Průměrná velikost kazety je malá, pohodlně se vejde do kompaktního voskového mlýna, což je soubor těchto dvou položek, který můžete s sebou vzít kdekoliv.
 • Snadné použití. Aplikace nepotřebuje mnoho času a úsilí - stačí nastavit požadovanou teplotu tavení a na tělo nanést tenkou vrstvu prostředku.
 • Přiměřená cena. To neodstraňuje od kazet - s velkou rozmanitostí jsou opravdu dobré a levné možnosti.

Ve pilulkách

Výrobci již dávno překvapili výrobky jako vosk v tabletách pro depilaci. Vypořádá se svým úkolem nikoliv horší než jiné drogy. V závislosti na společnosti, samozřejmě, přichází v různých velikostech a vlastnostech. Není tak těžké najít takový vosk - vypadá to jako granule nebo tablety.

V technice není žádný rozdíl - prostě prostornější obal a kompaktní forma. Neexistují přesné informace o tom, kolik takového nástroje stačí, ale jedna věc je důležitá - velká briketa může být odříznuta za směšnou cenu. Vyzkoušeli jsme výrobu v Asii a Číně.

Těžko

Tvrdý vosk pro depilaci je považován za benchmark, pro který jsme velmi milovaní odborníky. Tento nástroj, který pracuje v kosmetických salonech, ale také je populární v maloobchodním prodeji. Jednotlivé produkty jsou vhodné pro majitele suché a problematické pokožky.

Horký tvrdý vosk pokrývá všechny vlasy - dokonce i s velmi krátkým (1 mm). Dosažený účinek díky fyzikálním vlastnostem materiálu. Struktura se rychle vytvrdí na těle, nezmění se na hrudky a granule. Ručně odstraněno.

Kapalina

Tekutý vosk pro depilaci je jinak nazýván za studena - zpočátku polotuhý, snadno dosáhne měkké (kapalné) konzistence, tvořící pryskyřici. Chladný vosk pro depilaci není zcela vhodný pro odstranění vlasů na velkém prostoru, ale při odstraňování záhybů apod. - dává šanci ostatním.

Takže kapalný vosk má v práci - dosáhne stavu pryskyřice. Aplikujte tuto pryskyřici nejlépe na pásy pro depilaci a práci touto metodou. Vyrovná se svým úkolem na ruce a nohách trochou vlasů.

Zelená

Zelený vosk pro depilaci vypadá neobvyklý, obsahuje řasy obsahující chlorofyl. Ve skutečnosti je také snadné použití - prodává se v kazetách, v granulích, filmový zelený vosk vykazuje zvláštní účinnost.

Ideální pro epilační techniky - optimální odstranění chloupků na citlivé pokožce. Prokázalo se, že zelený vosk zabraňuje vrůstání vlasů, malým popáleninám, odřeninám, podrážděním. Estetický vzhled přichází ve formách, které jsou vhodné pro skladování a použití.

Váleček

Depilační vosk je dalším efektivním a módním řešením pro ty, kteří šetří čas a peníze. Použití válečkového aplikátoru minimalizuje riziko, že něco udělá špatně - není třeba žádné speciální dovednosti.

Ale výsledek je dosažen na úrovni - video zaručuje příjemné a bezpečné voskování. Rovnoměrně aplikuje kompozici a distribuuje ji po celém povrchu tak, aby vegetace nezůstala z stopy. Formulář je univerzální - pokud se zamilujete do určitého produktu svým složením nebo vůní, pak existuje vysoká šance na nalezení remake ve formě válečku.

Cukr

Cukrový vosk pro depilaci nám připomene hrůzu. Cukr je přirozený lék, který bezohledně trhliny na všechny zbytečné vlasy na velkých plochách těla. K dispozici je měkká verze této kompozice. Čím větší je depilační zóna, tím vyšší je spotřeba pasty - v tomto smyslu není cukrový vosk tak věrný z hlediska poměru cena / objem.

Je to nenahraditelné v obvazové technologii, včetně pro intimní zóny. Bandáže jsou proužky látky nebo papíru. I když zmrzlý cukr na látce přinese několik nepříjemných pocitů, bude se ideálně vyrovnávat s vlasy i na velké ploše.

Videoklip

Přehled výrobců

Stále více možností pro běžné zákazníky - a stále více konkurentů pro renomované společnosti. To, jak pozitivně to ovlivňuje spotřebitele, není poslední otázka, ale kontrola kvality se nyní provádí jednotlivě, a to právě v době nákupu. Při vedení vlastních zkušeností je možné přiřadit ty nejkvalitnější a zároveň příjemné výrobky za cenu a vzhled.

Obrázek krásy

Voskový kosmetický kosmetický vosk pro depilaci dá uvolnění vosku v granulích a discích na proudu. Zdá se, že společnost se vážně zajímá o to, že spotřebitelé mají touhu zvolit si jak kompaktní, tak i snadno použitelné, stejně jako krásný, dokonce i designový produkt.

Chuť a barva jsou různé, například:

 • Muškátová růže;
 • Olivy;
 • Klasická bílá;
 • Čokoláda;
 • Zelená;
 • Karamel;

V seznamu základních formulářů naleznete:

Hluboká depilace

Depilační voskové ovoce recenze depilace vás vážně zajímá, co tisíce dívek najít pro sebe v této značce. Významný zástupce ovocného výklenku prodává produkty s obsahem medu, manga a banánových výtažků.

Mezi výhody voskových zákazníků se často uvádějí takové vlastnosti, jako jsou:

 • Měkkost působení;
 • Snížení bolesti a nepohodlí;
 • Univerzálnost;
 • Možnost kombinace jakýchkoli metod a metod depilace;
 • Ohromující vůně a barvy.

Depileve

Depileve vosk pro intimní depilaci - značka se zaměřuje na řešení konkrétního úkolu a je úspěšná. Zbytek se honí různými barvami, Depileve se spoléhá na pohodlí a extrémní efektivitu. K dispozici je specializovaná volba pro depilaci intimních zón - hluboké a obyčejné bikiny, profesionální výsledek doma.

Složení transparentní pryskyřice je bez vůní a výtažků - zde jen ty nejčistší a vyvážené složky. Během této doby se uvolní z nejtěžších a náročnějších vlasů díky vysoce koncentrované receptury. Aplikoval střední vrstvou, proniká hluboko do struktury vlasů a epitelu.

Italwax

Nejde o špatné složení a kvalitu vosku Italwax pro depilaci. Na italském trhu se Italwax objevuje výlučně zahraničním postojem k kosmetice: spolu s širokou škálou výrobků dokáže udržet kvalitu za přijatelnou cenu. Tmavě zbarvený vosk je určen speciálně pro mužskou depilaci. Jak dárek, tak denní produkt osobní péče vypadají dobře.

Mužská firma Vox je již dlouho v bílé listině běžných kupujících. Voskový vosk pro depilaci je vhodný pro postupnou a komplexní péči a užívání přípravku jak doma, tak i v profesionální práci je považováno za dobrý tón.

Waxkiss

Waxkiss vosk pro depilaci se také rozhodl pracovat na unisexu - vyrábějí produkt pro depilaci žen a mužů. Osvědčené pozitivní účinky na pokožku přísad, jako je mléko a banán. Čím je přirozenější a jednodušší, tím lépe, říká Waxkiss. Teplý a horký vosk z této značky vám umožňuje zvolit optimální teplotu pro pečlivý postup od milovaného výrobce.

Bílá čára

Bílý vosk pro depilaci je další položka na seznamu vysoce kvalitních a levných výrobků pro odstranění chloupků v jakékoli oblasti. Filmový vosk je vrcholem výrobce a opravdu stojí za to vyzkoušet. Jedná se o jednoduchý a současně volně kombinovatelný nástroj v boji proti vegetaci.

Společnost se také vyznačovala jedinečným voskem s neobvyklou vůní a barvou. Pokud máte v kapse dostatek peněz a chcete zkusit něco nového - vosk pro depilaci na přírodu vypadá jako jedna z nejlepších možností.

Natura je přírodní produkt řady White Line:

 • Vhodné pro milovníky všeho přirozeného. Neexistuje žádná tvrdá chemie, ale existují různé produkty s koncentrací švestek, banánů a dalších druhů ovoce.
 • Horký vosk této společnosti může být nazýván jedním z nejlepších;
 • Plus, horká depilace je vysoká reakce látky při teplotě. Často horký vosk ztuhne tak rychle, jak se ohřívá, můžete provést dokonalou depilaci v krátkém čase.
 • Pokud se rozhodnete koupit vosk na depilaci bílé linky, ale v maloobchodě nenaleznete vzácný výrobek, je čas jít na místo distributorů - dodávka krému je bezplatná nebo levná.

Depilflax

Depilflax vosk pro depilaci koupit na internetu je mnohem jednodušší - společnost rozšiřuje své postavení na trhu. Hlavním produktem značky je horký vosk, a teprve pak - esteticky různorodé varianty. Často je poznamenáno, že výrobky této značky se vyznačují průměrnou účinností a zaručený výsledek je možný pouze s podrobnou a pečlivou prací.

Epilage

Depilační vosk Epilace: recenze ukazují, že popularita epilačních technik vznikla právě tak. Výrobce tvrdí, že "Epilage" je nejjemnější a důslednější odstranění chloupků, které nezanechává žádné podráždění nebo jiné negativní důsledky. Určitý plus - Epilage nepoškozuje pokožku a zachází s ní velmi pečlivě. Kvůli pravopisu je známo pod názvem epilog vosku pro depilaci.

Černý vosk pro depilaci a jeho existence zůstávaly dlouho tajemstvím, ale kupci se k němu dostali. Proč potřebujeme přípravky z černého vosku a jaký je jejich pozitivní účinek?

 • Černý vosk je směs běžné voskové a krémové struktury;
 • Černé voskové masky jemně čistí pokožku a samotná kompozice pro odstranění vlasů je účinná jak ve velkých, tak v malých oblastech.
 • Kompozice obsahuje mikrokrystalický vosk - umělá látka získaná syntézou parafinů. Znáte vlastnosti parafínu, můžete pochopit, že s dobrou stabilitou konzistence, to doslova popadne i osifikované chloupky.
 • Zvláštní výhodou je vytvoření lipidové (mastné) vrstvy v procesu. Tuk dobře chrání kůži a nedovoluje vlhkost vytvářet airbagy a v každém případě narušuje proces.
 • S vysokou účinností není vůbec agresivní. Navzdory nepřirozeným složkám je kompozice bezpečná, dokonce i horká (a to bude vyžadovat malou teplotu - více na obalu).

Kapous

Vosk pro kapusovou depilaci se jistě objeví ve vašem domě, pokud hledáte "vlastní" na obrovských regálech hypermarketů. Náhodný výběr a speciální nákup - to není tak důležité, protože výhody nového produktu budou viditelné při prvním použití.

Úžasná konzistence. Někdo to porovná s přírodními těstovinami, někdo - s roztavenou karamelou. Zdá se, že to je nejlepší funkce pro jakýkoli druh pevného vosku. Najdete ji jak ve formě kazety, tak ve formě nádoby. Prodává se hromadně.

Veet je již dlouho známo jen pro depilační krémy a je velmi zajímavé vidět, jak slavná značka odhalí téma celostní odstranění vlasů doma:

 • Dodává se s lopatkou s ukazatelem teploty. Velmi užitečná věc.
 • 40 vteřin stačí k tomu, aby byl vosk funkční;
 • Vyrovnává úkol s rukama, nohama, podpaží, bradu.
 • Používá se pro depilaci v oblasti dekoltu a bikin.

Můžete se dozvědět více o produktu čtením o teplém vosku pro depilaci veterinářské recenze.

Všichni jsou už dlouho zvyklí na takový nástroj, jako je vosk pro depilaci vosku - a zřídka může značku uvést s něčím novým, s výjimkou stabilního výsledku a celého spektra všech forem, v nichž se vyrábí vosk.

 • Je univerzální pro všechny depilační stroje od firmy Vax;
 • Krémový vosk funguje dobře s citlivou a problémovou pokožkou;
 • Vosk na obličej vám umožní zapomenout na nežádoucí vegetaci nad rty a na bradu;
 • Pravítko pro dokonalé bikiny dělá vynikající práci pro svůj hlavní účel;
 • Označení "Bez bolesti" na některých kompozicích je předmětem diskuse, ale zatím je jedním z mála léků s uvedeným výsledkem.

Azuleně

Depilační vosk Azulen - reklamní pohyb nebo fantastické řešení? Zbývá zjistit, jaké vlastnosti má a co je užitečné. Azulen je aromatická směs, nikoliv přírodní složka, která se v přírodě vyskytuje jen zřídka. Není rozpustný ve vodě. Má tmavou barvu, tmavě modrou až modrozelenou.

Azulen se vydává pod slogany o zdraví, úctě k pokožce. Je vhodný pro vlastníky přecitlivělých kůže, které jsou náchylné k vyrážkám, alergickým reakcím, příliš suché nebo zranitelné. Kontraindikované milenci opalují slunce, lidé s vysokou citlivostí na světlo.

Floresan

Fanoušci tradičních produktů se vyzývají, aby zkusili Floresan. Depilační vosk Floresan recenze odhalují různé vlastnosti - od komponentů až po praktickou účinnost pro takové problémy, jako jsou:

 • Zvýšená srdečnost rukou;
 • Hodně vlasů na nohou, cesta k pupku;
 • Tvrdé vlasy.

Lycon

Lykovská vosková epilace je něco, co je často nabízeno v kosmetických salonech. Lycon je milován mnoha osobnostmi a masový trh je doslova plný mnoha různými účely. V současné době je známo nejméně 11 druhů vosku pro různé typy pleti.

Oxid titaničitý v přípravku má hluboký účinek na celý povrch kůže. Má nádhernou vlastnost - jemnou péči o pokožku a minimalizaci nepříjemných pocitů.

Série "Active Gold" - způsob, jak se pochlubit novou epilací. Zanechá zlatý lesk okamžitě po použití. S tímto produktem bylo možné odstranit i dlouhé vlasy o délce 1 mm. Aktivní složka složek pracuje na dvou frontách: na jedné straně dezinfikuje a chrání pokožku; na druhé straně se správně zbaví chloupků i v těžko dosažitelných oblastech těla.

Kde mohu koupit vosk?

Přirozeně vzniká otázka "kde koupit vosk pro depilaci?". Samozřejmě se doporučuje koupit kosmetiku přímo od distributorů nebo v oficiálních obchodech. Nicméně, všechny možné možnosti nejsou omezeny na toto. Zvažte nejpopulárnější epicentrum nakupování módy a někdy není levné zboží.

 • Koupit vosk pro depilaci v online obchodu - nejjednodušší způsob, jak říkáte. A budete mít pravdu - v síti existuje mnoho obchodů, jak úředních, tak skladových obchodů, kde jsou prezentovány kosmetické a kosmetické výrobky.
 • Řekněme to - rusko-mluvící segment se dosud nestal významným selháním při nákupu. Na oficiálních stránkách kosmetického salónu nebo místního prodejce je jediným nebezpečím, které na vás čeká, prodloužená doba trvanlivosti produktu.
 • V opačném případě je situace v prodeji na internetu a v nespecializovaných prodejnách z Číny, a pokud ne divné - v Americe (USA). Proud prodeje zboží je výhodný a dokonce i chladnější, pokud získáte požadovaný vosk odkudkoli na světě. Nicméně, jako taková, radu na produkt, který nedáte, a vy musíte udělat nákup, se zaměřením na názory na internetu.

Kolik je vosk pro depilaci - správná otázka při výběru. Na jedné straně budete říkat - proč ztrácet čas na drobnosti, jestli existuje možnost koupit drahý produkt nebo velký balíček? Existuje několik důvodů, kdy musíte propojit navrhovaný produkt s jeho cenou.

 1. Někdy velké množství vosku nelze okamžitě vynaložit a častěji nepoužívaný nástroj leží na domě na poličce. Všichni se setkali s nerovnoměrným rozdělením vosku - je to buď příliš malé nebo příliš mnoho. Správnou volbou by bylo udělat malý nákup na vzorku a studovat výsledek. V budoucnu bude možné zakoupit vážné objemy konkrétní značky.
 2. V průměru sto mililitrů zřídka stojí více než 500 rublů, to samé platí i pro počáteční cenovou hranici aplikátorek, základních voskových tavenin, klastru a vosků.
 3. V cenovém rozpětí 1500 - 3000 p. zřídka chybí prvky - zde jsou kazety, granule a tablety. A to vše - pro průměrnou cenu. Objem 500-800 g stačí na několik měsíců použití, takže někdy stojí za výběr dražší a větší.
 4. Ceny výrobců vosků, jako jsou Veet, Vax atd. podobně jako depilační krémy - téměř nepřesahují 300-400 rublů. Oblíbené společnosti jsou volně umístěny a získány na masovém trhu.

Závěr

Stejně tak mají muži i ženy zájem o osobní péči, proto se na trhu objevují univerzální prostředky a vosk, který je určen speciálně pro muže. Bohatost různých barev překračuje představitelné limity - od běžného ovoce až po vysoce aktivní černý vosk

Proces depilace by měl být prováděn podle pokynů a otázky týkající se správného ukládání a používání materiálu pro depilaci jsou stejně důležité pro majitele i pro spotřebitele. Objektivně, mnoho okamžiků voskování zanechává hodně žádoucí - zde jak přítomnost prahu bolesti, tak obtížnost nákupu veškerého příslušenství pro depilaci najednou.

Je však jisté, že profesionální výsledky jsou nyní dosaženy doma - stačí vybrat ten správný produkt a vyzkoušet se jako stylista a kosmetolog. Úspěšné experimenty!

Který vosk na depilaci je lepší koupit?

Navzdory rostoucímu výskytu moderních metod odstraňování chloupků, postup na depilaci stále zůstává nejoblíbenější metodou odstraňování nežádoucích vlasů. To je vysvětleno jednoduše:

 • Voskování je k dispozici jak pro domácí použití, tak pro odstranění chloupků profesionálním kosmetikem;
 • má relativně vysokou účinnost (výsledek trvá po dobu 3-4 týdnů);
 • docela univerzální (může být použita na všech částech těla a tváře bez omezení);
 • Důležitým faktorem - voskovou depilací je nejlepší poměr z hlediska ceny a kvality.

Typy vosku pro depilaci

Účinnost depilace vosku závisí do značné míry na typu vosku, který je vyroben. Existují prostředky nouzové depilace doma, vhodné pro vlastní potřebu v malých oblastech a vážnější "vosky pro profesionální práci, schopné vyřešit problém s růstem vlasů téměř v jakékoli oblasti.

Stejně jako ostatní "amatérské" prostředky, vosky pro domácí depilaci jsou stejně snadné a co nejbezpečnější, ale nejsou příliš účinné. Salonní kompozice se naopak rychle a účinně vyrovnají s jakoukoliv vegetací, ale jsou obtížně použitelné a vyžadují určitou schopnost pracovat. Zvažte typy voskových kompozic pro depilaci podrobněji.

Existují 3 typy kosmetických vosků:

 1. studený (tavitelný),
 2. teplý (střední teplota),
 3. horké (pevné nebo žáruvzdorné).

Studený nebo kapalný vosk pro depilaci

Studený vosk snadno prochází do polotuhého stavu. K tomu potřebuje jen malou teplou vodu nebo teplotu lidského těla. Kompozice pro depilaci za studena sestává z borovicové gumy a chemické sloučeniny, která má fermentační vlastnosti (jednoduše řečeno, lepivá látka).

Tato směs se nanese v tenké vrstvě na papírové pásky různých velikostí, které jsou určeny pro nezávislé použití. Připravené proužky pro depilaci doma jsou rozděleny do oblastí nárazu (pro obličej, pro nohy, pro citlivé oblasti). Specifické složení a velikost papírové základny pod vrstvou lepidla závisí na konkrétní oblasti, pro kterou je výrobek určen.

Tyto proužky lze prodávat samostatně i v kombinaci s dalšími nástroji, které usnadňují proces depilace. Například ubrousky pro odstranění zbytků vosku, uklidňujícího krému, exfoliantu a dalších variant sady.

Nepochybnou výhodou odstranění chladu je jeho dostupnost a snadnost postupu. Pás se zahřeje v ruce, pak se rozdělí na dvě poloviny, z nichž každá má svou vlastní lepivou vrstvu, nanáší na kůži a po několika vyhlazováních ve směru růstu vlasů se rozpadá v opačném směru. Tato metoda je ideální pro tenké, řídké vlasy, ne příliš dlouhé, ale ne nejkratší, v malé kůži. Rozsah voskových proužků, tradičně:

 • "Mustache" nad horní rty a tvář jako celek (což znamená ženskou tvář);
 • prsty a prsty;
 • méně často - ruce a nohy s spíše špatnou srstí;
 • podpaží a bikin - možná, ale bez záruky účinku, s vysokým stupněm bolesti a vedlejšími účinky.

Pro voskování velkých ploch studeného vosku není příliš výhodné. Samotné proužky jsou obvykle malé v délce a šířce a zpracovávání jedné oblasti trvá dlouhou dobu. Rychlé přilepení na tenkou voskovou vrstvu odstraněných vlasů, epidermální váhy, mazu způsobuje, že pruhy se stanou nepoužitelnými a ve skutečnosti je činí jednorázovými.

To znamená, že po jednom, maximálně dvou přílohách, pás již ztrácí všechny své depilační vlastnosti. Kromě toho je studený vosk příliš měkký, aby držel silné a husté vlasy, a proto je jeho použití omezené.

Studený vosk by neměl být používán, pokud potřebujete odstranění chloupků:

 • velmi krátké vlasy (až 2 mm) nebo dlouhé (více než 5 - 6 mm), protože v prvním případě voskové proužky nemohou "zachytit" vlasy a ve druhé - vosk je okamžitě ucpán a páska musí být vyměněna;
 • husté vlasy a velké plochy ze stejného důvodu jako dlouhé vlasy;
 • tvrdé vlasy s hlubokým kořenem - takový měkký vosk na vlasy není schopen držet, vytáhl jen jediné vlasy, zbytek opustil;
 • jako při odstraňování chloupků z vlasů se provádí bez předchozího páření pokožky, což zvyšuje invazivitu a bolesti v postupu.

Ve všech výše uvedených případech je optimální použití jiných druhů vosku, jmenovitě teplého a horkého. Jejich účinnost a rozsah použití je mnohem širší než u měkkých formulací.

Teplý (měkký) vosk

Teplý vosk je vhodný pro odstranění chloupků v oblastech, jako je břicho, paže a nohy. Sloučeniny se střední teplotou tavitelnosti (asi 35-40 stupňů Celsia) jsou vyráběny na bázi dřevěných pryskyřic, včelího vosku a různých přísad, které nesou pomocné a pečující funkce.

Forma uvolňování teplých vosků je nejčastěji ve formě kazet s vyměnitelnou válečkovou tryskou. Jedná se o jeden z nejpohodlnějších způsobů použití. Zásobník poskytuje pohodlí při použití vosku: může být ohříván v kontejneru s horkou vodou nebo ve speciálním ohřívači. Válečková tryska pomáhá rychle a rovnoměrně nanášet vosk na pokožku s dodržováním hygienických požadavků a umožňuje nečistění všeho kolem lepivou hmotou.

Zatímco vosk je ohříván na požadovanou teplotu, můžete se připravit na postup: odmaštění místa ošetření (mytí, sucho, otřete antiseptikem), posypeme pokožkou mastencem v prášku (takže vosk se nelepí na kůži, ale pouze na chlupy).

Teplá vosk se nanáší na kůži, pak se na horní vrstvu aplikuje pás, ať už je to textilní nebo papír, a vyhlazuje ji rovnoběžně s vlasovou čárou. Odtrhněte pás s ostrým pohybem, jednou rukou, zatímco druhá v tomto okamžiku táhne kůži. Speciální proužky pro depilaci teplým voskem se dodávají v sadě s kazetami nebo jsou prodávány samostatně.

Po odstranění chloupků by měly být zbytky vosku odstraněny ubrouskem napuštěným ve speciální směsi nebo oleji (kosmetická, dětská, rostlinná). Po depilaci lze na pokožku aplikovat uklidňující krém, je lepší, pokud má účinek, který zpomaluje růst nových vlasů.

Metoda teplé depilace vosku je stejně používána kosmetology a doma. Pro profesionální depilaci salonu se profesionální teplý vosk prodává také ve velkých ekonomických bankách.

Postup odstraňování vlasů teplým voskem není obtížné a jeho nebezpečí je minimální, protože neexistuje riziko spálení. Pokud jde o bolest a trauma na kůži - vyskytují se ve většině případů, stejně jako v situaci s chladnou metodou.

Teplý vosk se dobře vyrovná s růstem vlasů, který má různé vlastnosti, včetně tvrdých a hustých vlasů, av tomto ohledu je docela všestranný. Jedinou výjimkou je epilace intimních oblastí a dalších oblastí se zvýšenou citlivostí.

Pokud potřebujete odstranit vlasy v oblasti bikin nebo podpaží, je lepší upřednostňovat další druhy vosku - horké.

Horký (tvrdý) vosk pro depilaci

Kompozice pro depilaci horkým způsobem se vyrábí na bázi včelího vosku, parafinů a pryskyřic. Jako dodatečné "bonusy" obsahuje voskový přípravek prostředky pro péči: vitamíny, rostlinné výtažky, oleje a tak dále. V tuhém stavu je vosk ve formě příček, tyčí, granulí, tablet a jiných forem.

Takový vosk se může roztavit pouze ve speciálním zařízení - voskovém mlýně, které ohřeje kompozici na vysokou teplotu (50 - 70 stupňů), v důsledku čehož se vosk stává tekutým a vhodným pro aplikaci do epilační zóny.

Hlavní výhodou horkého vosku je jeho schopnost připravit kůži pro agresivní odstranění chloupků. Vysoká teplota kompozice ohřívá kůži dobře, páří ji, otevírá póry, usnadňuje vytahování vlasů, snižuje bolest a snižuje tkáňové trauma.

To je důvod, proč horké voskování je nepostradatelné pro intimní depilaci a odstranění chloupků v podpaží. Hlavním rizikem při horké depilaci je pravděpodobnost popálenin, protože v této oblasti můžete svěřit jen takovou jemnou záležitost. Pevné vosky jsou určeny výhradně k depilaci v kosmetických salonech a nedoporučují se k jejich samostatnému použití.

Příprava na depilaci horkým voskem je podobná případu s teplým voskem. Postup je sám o sobě poněkud odlišný. Poté, co vosk dosáhne optimální teploty a konzistence, použije master na ošetřenou oblast horkou kompozici speciální jednorázovou špachtlí.

To by mělo být provedeno co nejrychleji, dokud vosk nezmrazil. Po nanesení na kůži, jak se ochlazuje, kompozice "přilne" k povrchu kůže, má podobu, která opakuje všechny ohyby a deprese depilační zóny a zachycuje všechny chloupky "od malých po velké".

Současně jsou vlasy pevně drženy v zmrzlém vosku a odstraněny s ním jedním trhnutím. Odtrhávání voskové vrstvy nastává rukama bez použití pásů, jestliže se kompozice týká změkčovadla. Některé žáruvzdorné vosky jsou odstraněny papírem nebo tenkými textilními páskami.

Po ukončení procedury je nutné vyčistit kůži z vosku a je žádoucí aplikovat uklidňující krém. Téměř všechny vosky jsou rozpustné v tucích, to znamená, že jsou vypláchnuty olejem, ale výrobci také nabízejí přípravky, které lze vypláchnout vodou. Účinnost takových vosků je mnohem nižší, protože rozpustnost ve vodě snižuje depilační vlastnosti vosků.

Nepochybná výhoda voskování voskem může být přičítána jeho příznivým účinkům na kůži: postup má účinek rovnocenný s parafinovou terapií. Na druhou stranu, stejný účinek může sloužit jako omezení použití této metody pro osoby, které jsou kontraindikovány na tělesné tkáně, je z důvodů zdraví kontraindikováno. Zvláště se nepředpokládá přehřátí křečových žil a tromboflebitidy, onkologie a řady dalších onemocnění.

Filmový vosk

Další typ vosku pro depilaci, který se objevil na trhu poměrně nedávno - filmový vosk. Na základě jeho teploty tání (38 - 39 stupňů) je taková kompozice přičlena k teplému, ale ve svých vlastnostech je podobná pevným voskům. Takže filmový vosk kombinuje pozitivní vlastnosti teplých a horkých vosků.

Filmový vosk se liší ve zvýšené plasticitě v důsledku výskytu struktury polymerů z pryže a vinylů. Postup a rozsah této směsi je podobný depilaci s horkým voskem. Filmový vosk se zahřívá v taviči a poté se nanáší na ošetřovanou oblast. Chlazení vosku je pomalejší než při horké metodě, díky níž je kůže delší dobu vystavena tepelné "lázni" a lepšímu páření.

Depilace s filmovým voskem je pro pacienta nejbezpečnější: možnost vyhoření je eliminována, směs se aplikuje na pohodlnou tělesnou teplotu, maximalizuje se póry pokožky a zajišťuje téměř bezbolestnou extrakci vlasů. Filmový vosk je ekonomičtější než horký, protože pomalé chlazení a plasticita umožňují jeho aplikaci do tenčí vrstvy. Spotřeba takové kompozice je v průměru o 30% nižší.

Jak si vybrat vosk pro depilaci, který je lepší koupit?

Co bych měl hledat při výběru vosku pro depilaci? Samozřejmě, na kompozici. Nezapomeňte, že mnoho složek průmyslových vosků může vyvolat alergické reakce. To je především včelí produkty (přírodní včelí vosk, med), éterické oleje, výtažky z rostlin. Dodatečné "efekty", které dodávají nejrůznější kosmetické přísady, si vybírají podle potřeb Vaší pokožky (zvlhčování, výživa, opevnění, omlazení).

Druhá je teplota tání. Neměli byste si koupit pevný vosk pro domácí použití, pokud nemáte dovednosti s ním pracovat a není tam žádné tavení vosku. Profesionální vosky jsou nejlépe ponechány na kosmetikách, stejně jako provádění procedur v "speciálních" oblastech. Pokud to uděláte sami, můžete se ublížit spálením nebo získáním vedlejších účinků v důsledku porušení technologií horké voskování.

Pro "každodenní" depilaci získávejte studený nebo teplý vosk. Přečtěte si pokyny: pro kterou zónu je tato kompozice určena a v jaké oblasti výrobce nedoporučuje její použití. Při nákupu teplého vosku dáváte přednost vosku v kazetách spíše než v bankách a nezapomeňte si koupit sadu stripů pro depilaci.

Dávejte pozor na to, jak je vosk vymýt. Pro vodorozpustné formulace dostatečně teplé vody a pro rozpustné v tucích se doporučuje zakoupit sprej nebo ubrousky pro odstranění zbytků vosku z pokožky. Bude to pro vás jednodušší, protože "vyděšení" olejem při pokusu o vyčištění vosku (zejména na velkých plochách těla) není nejvíce příjemná věc.

Získejte post-depilační krém nebo pleťové mléko, které obsahuje přísady, které zpomalují růst vlasů - to vám umožní udělat si voskování trochu méně. Budete také potřebovat peeling, abyste zabránili vrůstání vlasů.

Bez ohledu na to, jaký typ vosku si vyberete pro voskování, existuje řada "nevýhody", které jsou charakteristické pro všechny formulace vosku. Toto je:

 • bolestivost postupu - pro osoby s nízkým prahem bolesti je obtížné ji přenést, proto se doporučuje provádět depilaci pouze horlivě a nejlépe pomocí spreje s lidokainem a dalšími opatřeními ke snížení citlivosti, které kosmetička poradí;
 • podráždění a zarudnutí po depilaci - téměř vždy vzniká, jelikož kožní poranění při mechanickém odstraňování vlasů kořenem je nevyhnutelné;
 • podráždění v místě depilace - pokud se dostanou do ran zanechaných na místě vytažených vlasů, zbytky kosmetických prostředků, špína, oni jsou infikováni, v důsledku toho se může objevit malá vyrážka s bodavými puchulárními záněty. Pokud tento stav během několika dní nezůstane a pokračuje, musíte kontaktovat dermatologa;
 • modřiny a modřiny se vytvářejí v místě zranění pokožky v době vytahování vlasů, zvláště pokud jsou vlasy tvrdé a mají hluboký kořen;
 • zvětšení vlasů a pseudo-folikulitida je hlavní nevýhodou voskování a jedním z nejnepříjemnějších důsledků depilace, což je důsledek techniky odstraňování chloupků proti jejich růstu;
 • s širokým seznamem kontraindikací ukládá omezení klientům s určitými nemocemi, zejména horkým voskem.

Pokud nemáte v úmyslu vybrat si vosk pro depilaci, měli byste před zahájením procedury informovat svého kosmetologa o stavu Vašeho zdraví. Také velitel depilace by si měl být vědom alergických reakcí, které jsou vám známy, aby se zjistil optimální voskový přípravek s výjimkou potenciálně nebezpečných složek.

Video

Podívejte se na video: Který vosk je nejlepší pro depilaci

Podívejte se na video: Teplý vosk pro depilaci. Srovnání

Sledování videa: Startovací sada pro voskování

Pro Více Informací O Suché Vlasy