logo

Který elektrický holicí strojek je lepší rotační nebo oko: analyzujte výhody a nevýhody

Každý moderní člověk má k dispozici pouze dva základní nástroje pro holení - konvenční stroj a holicí strojek. A ačkoli tradiční stroj je více populární, jeho jedinou a hlavní výhodou je především levost. Snadno se však používá výrazně horší než elektrická holicí strojka, která nejen vyžaduje mnohem více času a úsilí, ale je také málo pro použití v omezených podmínkách.

V jednom z našich předchozích článků jsme již řekli, jak vybrat ten správný pánský elektrický holicí strojek. Tam jsme se náhodou zabývali tématem rotačních a čistých holicích strojků. Toto téma si zaslouží více pozornosti, a proto jsme se rozhodli napsat samostatný článek o něm. V tom budeme informovat o těchto typech elektrických holičů. jejich výhody, nevýhody a rysy.

Nejlepší způsob, jak se chránit před neúspěšným nákupem, je analyzovat oba typy elektrických holicích strojků a seznámit se s jejich hlavními nevýhodami a výhodami. V tomto článku budeme diskutovat o tom, co tvoří rotační a oka elektrické holící strojky, jaké jsou jejich strukturální rysy, jaký je základ jejich fungování a jaký je jejich účel.

To vše nám umožní zdůraznit hlavní výhody a nevýhody různých druhů elektrických holicího zařízení, abychom pochopili, který z nich si vyberete, a neděláme chybu.

Ruční elektrický holicí strojek

Ruční elektrický holicí strojek může používat jednu až tři holicí hlavy. Poslední možnost je nejčastější. Má trojúhelníkový tvar a hlavy jsou umístěny v určitém úhlu vůči sobě a jsou schopny přesně zopakovat tvar vašeho obličeje. Díky tomu jsou vlasy co nejčistší, a to i na nejnepřístupnějších místech.

Takové holicí strojky získaly své jméno díky charakteristickému pohybu jejich rotujících nožů. Konstrukce rotačního elektrického holicího strojku obsahuje plastové pouzdro, rotační nůž, síťový disk, stejně jako elektromotor a baterii.

Pokud se rozhodnete pro tento typ, rozhodně potřebujete vidět naše hodnocení nejlepších rotačních elektrických holicích strojů.

Rotační nebo síťový holicí strojek: co je lepší?

Pro mnoho mužů je holení podobná rituálu. Někteří lidé dávají přednost používání strojů a kartáčů, zatímco jiní vybírají elektrické holicí strojek. Co se týče druhého, stojí za zmínku, že jsou zastoupeny na trhu s bohatým sortimentem. Abyste se neztratili v této odrůdě, zjistěte, jaké jsou rozdíly mezi dvěma hlavními typy podobných zařízení (rotační a síťový holicí strojek).

Jak funguje princip práce

Začněte, zvažte, jak jsou tyto jednotky uspořádány. Rozdíly v designu určují povahu své práce.

Rotační holicí strojek

Hlavní uzly rotačního holicího strojku jsou:

 • plastové pouzdro;
 • elektrický motor;
 • baterie a "nabíjení";
 • rotorové nože (nejlepší titan);
 • síťový disk.

Pracovní postup tohoto návrhu začíná motorem, který přijímá proud. Na hnacím hřídeli, který vychází z něj, je excentrické ozubené kolo, stejné díly jsou instalovány na vřetenu každého listu. Tyto prvky jsou opatřeny velmi pečlivě, což umožňuje vyvinout vysokou rychlost otáčení.

Samotné vlasy se při kontaktu se spojem čepele a oka odříznou. Otočením kolem obvodu hlavy vystavených různým úhlům odstraňují ostří vlasy na obtížně přístupných místech.

Kvůli složitějšímu zařízení jsou rotační holicí strojek dražší než "retikulum". Nejvíce masivní jsou výrobky s 1-3 hlavami, ačkoli se vyskytují od 4-5. Pokud jde o lopatky, nejvíce praktické jsou dvojité.

Čistý holicí strojek

Tyto jednotky se skládají z:

 • schránky;
 • elektrický motor;
 • baterie a nabíjecí kabel;
 • ocelové okénko;
 • rolovací nůž nebo nožový nůž.

Hlavním uzlem je svazek pohyblivého nože a pevného síťového krytu. Vlasy, které spadly na povrch posledního, okamžitě zachytily a odřízly vibrační nože.

Čím více mřížek - tím efektivnější oholení (obvykle nakupují výrobky od 3-4). Pokud se podíváte blíže, ukázalo se, že se tato zařízení mohou mezi sebou lišit, pokud není poloha mřížek vůči sobě navzájem. A jejich offset je často minimální. Princip fungování zůstává nezměněn.

Jaký typ holicího strojku je lepší: rotační nebo netto, jak se liší a jak si vybrat

Když se zabýváme technickým "vycpáváním" obou typů, mnozí si okamžitě uvědomují, který z nich je vhodnější pro určitý typ pleti. Tento okamžik je často rozhodující při nákupu.

Pro hrubé štětiny

S takovou vegetací rotorové modely dělají lepší práci: jejich charakteristické otvory budou oholit všechny štětiny pod kořenem.

Mají další výhody:

 • pohyblivé řezné jednotky mohou pracovat v různých rovinách, což ideálně opakuje obrys obličeje;
 • funkce automatického ostření nože, která prodlužuje životnost ostří;
 • dokonce i dostupné produkty se dvěma noži v bloku jsou trochu nižší než ty dražší, kde jsou 3 nebo více takových (kromě toho je v konečném výsledku často překonávají).

Ovšem rotační holicí strojka má významnou nevýhodu: po zpracování se pociťuje znatelné podráždění, takže toto zařízení není vhodné pro všechny (a to je hlavní významný rozdíl pro uživatele).

Pro citlivou pokožku

Taková práce je vhodnější břitvy. Na rozdíl od bloku rotoru, který může někdy jednoduše utáhnout chloupky a způsobit bolest, síťové pásy okamžitě rozdrtí štětiny, aniž by to způsobovalo nepohodlí.

Mezi další výhody poznamenejte:

 • snadná výměna ok;
 • vhodnější pro návrh opravy;
 • rychlá závislost na tomto způsobu holení;
 • schopnost odstraňovat husté štětiny (délka rukojeti je delší než délka rotoru).

Je pravda, že všechny tyto výhody mírně mizí na pozadí "rodiny" mínus mřížkových bloků - měkkost zpracování ne vždy kompenzuje špatné holení v těžko dostupných místech.

Podrobnější porovnání

S hlavními ctnostmi je vše jasné. Potenciální kupující se však také zajímá o řadu dalších faktorů, které ovlivňují použitelnost holicího strojku, jeho funkčnost a nakonec pracovní zdroj. Nicméně, první věci první.

Velikost a pohodlí

Když mluvíme o velikosti, šampionát bude pro jednotky sítě: jsou menší a lehčí - ovlivňuje jednodušší konstrukce.

Ti, kteří rádi experimentují, budou mít rádi možnost pracovat s rotačními nástroji: mohou pracovat s tryskou ve formě trimru. Vytvoření knírek nebo vousy s takovou věcí je pár drobností. Souprava obvykle přichází a tryska pro krátké štětiny.


Podobné příslušenství se používají při použití holí, ale stále mají nižší účinnost (což je částečně kompenzováno jejich velkým rozsahem).

Modely rotorů jsou různé a tichší "temperament" - většina nabízených produktů je v dnešní době prakticky tichá.

Pokud jde o službu (s odkazem na výměnu mřížky), je výhodnější použít mřížku - v případě, že je to otázka několika sekund.

Spolehlivost závisí převážně na manipulaci se zařízením. Ale i zde rotor přichází: jeho prvky jsou silnější, je třeba je měnit méně často a je potřebné méně času na péči.

Bezpečnost

Správně zvolená tryska pro "rotor" eliminuje poškození kůže. Přestože se jedná o nuančnost ohledně stavu čepele: matná hrana je schopna žvýkat vlasy, což není nejvíce příjemný pocit.

Délka sítě holícího strojku spolu s úzkými lamelami hraje krutý vtip: při ztrátě postavení nebo příliš těsně přitisknuté k obličeji, můžete získat řez.

Kůže po holení

Hlavice rotorů s dvojitými čepelkami se od sebe od sebe oddělí: první zvedne vlasy a druhá odřízne vlasy. Výsledkem je, že doslova v jednom průchodu nezůstávají na kůži žádné stopy vegetace. Ale kvůli tomu budou muži s citlivou kůží platit se zarudnutím a podrážděním.

Ačkoli tento obraz může také nastat při používání mřížkového systému: odstranění chloupků v jednom kroku je problematické (často musíte zachytit štětiny popruhem). Často se pohybujete břitvou na jednom místě, ale v různých směrech můžete dosáhnout stejného zarudnutí.

Postupně mají majitelé zkušenosti a počet takových manévrů klesá, což má dobrý vliv na stav dermis.

Čas strávený

Rotační hlavy jsou mnohem rychlejší - otáčejí se vysokou rychlostí, minimalizují počet průchodů: štětiny jsou odstraněny v jednom posezení.

Úzká "mřížka" má naopak tendenci přeskočit jednotlivé vlasy, což zpomaluje celý proces.

Oba typy mohou být vybaveny demontovatelnou mini baterií. Toto zařízení je schopno pracovat v režimu rychlého nabíjení: 5-15 minut - a zařízení je připraveno pracovat. Zdá se, že je to maličkost, ale všechno se děje (například je třeba oholení na silnici) a toto zařízení opravdu pomáhá.

Podívejte se na video o výhodách a nevýhodách rotačního a síťového holicího strojku:

Trvanlivost a životnost

Pohyblivé trysky bloků rotoru jsou malá náchylná k mechanickému poškození (zvláště pokud se používá titanový povlak).

Tyče mřížky se nemohou pochlubit takovou spolehlivostí: ačkoli jsou z oceli, jsou spíše tenké. Dokonce i létání z nízké nadmořské výšky je plné záhybů a nutnosti nahrazení.

Specifické údaje o době trvání operace jsou obtížně citovatelné. Výrobci a prodejci obvykle zajišťují, že jsou prakticky neomezené. Existuje spousta pravdy ve svých slovech: s včasnou výměnou opotřebovaných nebo zlomených částí a opatrným zacházením s elektrickými součástmi zařízení může sloužit po mnoho let (ne-li desetiletí).

Dostupnost dalších funkcí

Pokrok nezůstal, což ovlivnilo funkčnost elektrického holicího strojku.

Ve vlastnostech moderních modelů jsou odkazy na:

 • samočistící, což je považováno za něco dobrého tónu bez ohledu na typ nástroje. Je to jednoduché - vložte gel na nože a vložte je do speciální nádoby;
 • schopnost pracovat s mokrou holicí metodou (typ holícího strojku také není důležitý, i když síťovací zařízení pracují horší s gely a pěnou - okraj má tendenci se zahnat, zatímco prochází vlasy). Kromě toho se hydratační gel často automaticky podává, stačí vyplnit nádrž;
 • typ plovoucí hlavy. Je to výsada rotačních zařízení. Mřížkové výrobky s podobnými hranami jsou také v prodeji, ale jejich účinnost je nižší (o něco efektivnější než "mřížka" s obloukovými hlavami, ale v naší oblasti je to stále vzácnost);
 • LCD displej. Nejužitečnější věc - ukazuje nabití akumulátoru, v případě potřeby připomíná výměnu nožů nebo naléhavé čištění;
 • ochlazení pokožky, snížení úrovně podráždění;
 • nabíjejte přes konektor USB.

Seznam je impozantní, zvláště když se domníváte, že takzvaná dokovací stanice je vybavena mnoha modely, které hrají roli takové čerpací stanice s holicí strojkou - dezinfikuje a čistí, maže a nabíjí. Hlavní věc - včas změnit kapalinu v nádrži.

Shrnutí

Jak vidíte, v podstatě neexistuje žádný velký rozdíl mezi rotačními a nůžkovými hoblinami: výhody některých jsou vyrovnány zásluhou druhých a široká škála možností vyrovnává jejich šance.

V každém případě se budete řídit sami - na základě zkušeností s holením a pocity po něm. Nezasvějte slepě reklamě: přemýšlejte, která z funkcí je pro vás důležitá a pro kterou není zapotřebí přeplatku.

Jak správně a bezpečně oholit holicí strojek

Holding v ruce právě koupil zařízení, chci okamžitě testovat v akci. Ale jakákoliv metoda (třeba odstranění chloupků pomocí stroje nebo elektrického holícího strojku) má své specifické rysy.

Aby byl proces co nejkomfortnější, postupujte podle tohoto algoritmu:

 • Nejdříve je kůže připravena na postup. Používáte-li suchou metodu, nestojí za to zapalování nebo navlhčení - čepel jednoduše nezasáhne. Okamžitě před holením se pokožka dezinfikuje (kolínská voda udělá) a počkejte, dokud nezhasne. Muži se suchým typem dermy mohou tuto položku přeskočit - takové prostředky způsobí, že mají pocit "utažené" pokožky a loupání. Při mokrém způsobu se odebírá nepenící gel.
 • Zapněte břitvu. Mírně vytáhnete pokožku volnou rukou, pokuste se držet přístroj v pravém úhlu k požadované oblasti.
 • Pracovní plocha se pohybuje světelnými pohyby (není třeba tlačit sílu). Rotační přístroje se pohybují v kruhu, síť - směřují nahoru a dolů.
 • Po dokončení procedury umyjte zbytky chloupků teplou vodou, pokud je zarudnutí - gel po holení aplikujte.

Obecně nic není komplikované. Ale pro ty, kteří právě přešli z konvenčních strojů, se taková inovace zpočátku může zdát opravdovým trápením - a zdá se, že hlava se děje špatně a na tvářích je podráždění. Buďte trpěliví: po týdnu nebo dva si na svou kůži zvykne a obratnost získaná v krátkém čase změní rituál holení na rychlý a bezpečný postup.

Pravidla pro péči a použití: jak prodloužit životnost nástroje pro odstranění chloupků

Stejně jako všechny mechanismy vyžaduje elektrický holicí strojek kompetentní péči.

Klíčem k dlouhé životnosti zařízení bude:

 • současné čištění po každém použití (s čepelemi třást ven vlasy ležet tam - to je, je tam samostatný kartáč). Přítomnost dokovací stanice bude pouze plus: pracovní plocha se ponoří do nádoby naplněné speciální hmotou;
 • výměna poškozených sítí a nožů podle potřeby. Mějte na paměti, že opravitelné součásti mají svůj vlastní zdroj. Takže holicí hlavy rotačních holicích strojků jsou předepsány pro výměnu jednou za 2 roky, zatímco pro mřížky je třeba je vyměnit za jeden a půl;
 • pravidelné mazání řezných hran. Zahrnut je motorový olej. Používá se podle následujícího schématu: na síť se nanáší několik kapek a roztírá se na jejich povrchu. Pak je holicí stroj zapnutý a po přibližně jedné minutě kapalina spadne do požadovaného bodu.

Vyžaduje pozornost a elektrická část: motor, baterie a kabeláž. Chcete-li je udržet delší dobu práce, snažte se udržet holicí strojek mimo zdroje tepla, jako jsou baterie (sama o sobě, voda je vyloučena).

Také se ujistěte, že poloviny těla jsou pevně drženy: uvolněné upevňovací prvky okamžitě připomínají nepříjemnosti v práci, kromě toho, že prach pronikne dovnitř jednotky, což hrozí přehřátím.

Top Razors: Top 3 podle uživatelů

Takové výrobky v obchodech obrovská rozmanitost - není divu a zmatení. Ale v tomto technologickém moři existují modely, které se staly obecně uznávanými vůdci. Stručně se zaměřte na vlastnosti nejoblíbenějších holicích strojků.

Panasonic ES-SL41

Čisté zařízení se třemi plovoucími hlavami pro suché a mokré holení. Čepele jsou naostřené pod úhlem 30 stupňů a pohybují se velmi rychle (motor se vyvíjí rychlostí 7 600 ot / min). Je povoleno umýt pod tekoucí vodou.


Napájení baterií (nabíjení za 8 hodin). Čas offline relace je 21 minut, v případě potřeby můžete přepnout do režimu v rozsahu 100-240 V.

Zahrnuty jsou stojan pro nabíjení, zasouvatelný trimmer a pouzdro pro uložení. Neexistuje však žádný LCD displej a automatický čisticí systém, ačkoli toto je norma pro tento cenový segment.

Modifikace A520 a R520 jsou technicky identické a liší se pouze v barvě - první je namalována v modro-černé barvě a druhá má červené vločky.

Philips S3510 a S3120

Jedná se o rotační holící strojek pro suché holení. Stejné tři plovoucí hlavy, napájení ze sítě / baterie a 8 hodin pro plné nabití. Životnost baterie je až 35 minut, indikátor LED signalizuje stav nabíjení.


Čepele - při samočinném ostření, práci na všech částech obličeje a krku a pohyblivých hlavách se vytvářejí kontury místa. Nečistěte přístroj tímto okrajem vodním paprskem.

Model je levný, což lze vidět v konfiguraci: pro čištění je ochranný kryt a kartáč, ale žádný trimmer (stejně jako modul pro automatické čištění). Ačkoli to nezaměňuje kupce - společnost je známá pro kvalitu a trvanlivost svých produktů.

Braun 130 Series 1

Rozpočtový model legendárního výrobce. "Net" pro suché holení s jednou hlavou se síťovým napájením. Mřížka typu Smart Foil zachycuje chloupky, které rostou v různých směrech.


Vyrábí se zasunovatelným trimerem, který se po holení omyje vodou.

Podle recenzí je to kompaktní a vysoce kvalitní produkt pro ty, kteří oceňují spolehlivost a jednoduchost ve věcech.

Zjistili jsme rozdíly mezi rotačními a nůžkovými hoblinami a porovnali jejich schopnosti. Doufáme, že tato informace je užitečná pro ty, kteří chtějí, aby holicí proces byl pohodlnější a rychlejší. A vše je hladké!

Který elektrický holicí strojek je lepší: čistý nebo rotační?

Jedná se o elektrický holicí strojek, který se často stává záchrannou slamě pro muže, kteří tráví spoustu času na služebních cestách nebo vedou aktivní životní styl. Jediným řešením, které jim čelí, je, který elektrický holicí strojek je lepší než mřížka nebo rotační.

Pokud si chcete koupit elektrický holící strojek, navštivte specializovaný obchod a upřednostněte osvědčené značky. Zároveň stojí za pochopení, že cenová politika dobrého elektrického holicího strojku nemůže být nízká. Podle výsledků je nutné rozhodnout, zda se model mřížky nebo rotoru hodí lépe.

Jaké jsou typy holičů?

Při výběru zmateného to nebude fungovat, protože existují pouze dva typy holicího stroje, jmenovitě čistého a rotačního typu. Každá z nich má své výhody a nevýhody. Každá odrůda má své oponenty a fanoušky, takže byste si neměli poslouchat rady, je třeba vážit všechny strany každého modelu a volit podle svých preferencí.

Ruční nebo síťový holicí stroj: obecná specifikace

Moderní čisté a rotační typy holičů mohou pracovat na suchém i mokrém povrchu. Nyní byste se neměli bát, že se přístroj při vysoké vlhkosti nebo při mokrém namáhání nezdaří.

Kromě síťového kabelu jsou oba typy elektrických holicí strojky vybaveny odnímatelnými bateriemi, což by bylo ideální volbou pro muže, kteří nemohou sedět a cestovat hodně z vlastního podnětu nebo za prací. Na dobíjení takové baterie trvá jen několik hodin a některé modely nabízejí dobíjení, které pomáhá zvýšit nabíjení za čtvrthodinu.

Každý výrobce rotačních a síťových holicích strojů pracuje pro muže, a proto vybavuje své modely dalšími tryskami. Velká část moderních mladých lidí sleduje módu, takže nosí vousy nebo malé strniště. Starostlivost o vlasy na obličeji na obličeji je nutná. Umožní vám vytvořit rovnoměrný obrys a udržet nejsložitější tvary vousů čisté. Trh je plný nabídek, díky čemuž si můžete zvolit holicí strojek podle vašeho vkusu na základě preferencí a finančních možností.

Bez ohledu na tvar a typ moderního rotačního nebo síťového elektrického holicího strojku je co nejvíce komfortní. Výrobci se snaží vybavit je inovativními funkcemi, jako jsou:

 • chladicí systém, který snižuje možnost podráždění pokožky;
 • systém automatického podávání holicího gelu při aplikaci vlhkého systému;
 • automatické čisticí lamely se speciálním gelem nebo nádržkou;
 • Nabíjení USB.

A to je jen malá část všech charakteristik nových čistých a rotačních holicích strojků

Hlavní rozdíly

Než se rozhodnete, co je nejlepší, rotační nebo síťovina, musíte prozkoumat jejich hlavní rozdíly.

V elektrické holicí strojce jsou pracovní lopatky uzavřeny jemnou sítí, která eliminuje kontakt řezných nožů s pokožkou a tenčí síť, čímž je holicí stroj lepší.

Hlavní rozdíly spočívají v tom, že rotační holicí strojky se oholejí čistěji a síť zabraňuje vzniku podráždění. Na základě osobních preferencí se člověk sám rozhodne, který břitva si vybere.

Výhody a nevýhody čistých a rotačních holicích strojků

Aby bylo možné zjistit, jaký typ holícího strojku je lepší porovnávat jeho vlastnosti. Bude pohodlnější zadat všechna data v tabulce.

Srovnání cen

Pokud mluvíme o cenové politice elektrických holicích strojů, je rozdíl šokující, je velmi široký, vše závisí na výrobci a samotném modelu. Existují elektrická holicí strojky ekonomické třídy, které stojí až tisíc rublů, ale nedoporučuje se zaměřit na ně pozornost. Kvalitní zařízení s přísadami, přizpůsobené pro suché a mokré holení, bude stát nejméně osm tisíc rublů. Pokud přidáte titanium nebo platinové díly, může břitva růst v ceně až 15 nebo dokonce 19 tisíc rublů.

Který elektrický holicí strojek si vyberete?

Výběr závisí na cíli sledovaném muží. Pokud je pro něj důležité, aby se v krátkém časovém úseku dostalo hladce oholeného obličeje, je lepší upřednostňovat rotační holicí strojek. Pokud je však důležité udržovat tvar vousů, korigovat strniště a minimalizovat podráždění pokožky, pak je lepší vybrat si svou verzi mezi modely mřížky. Když je hlavní rozdíl mezi rotačním holícím strojkem a čistým, je volba jednodušší.

Oblíbené modely

Vedoucí postavení na trhu holičů jsou obsazeny třemi výrobci: Panasonic, Braun a Philips. Modely těchto firem dnes zaujímají vedoucí pozici a jsou v nejlepších prodejích. Podívejme se na nejoblíbenější modely.

PhilipsBG 2025

Tento model sítě je zajímavý, protože se efektivně oholeje, zatímco pracuje trvale a rychle se s touto úlohou vyrovná. Dobíjení baterie je dostatečné pro 8 hodin práce a vestavěný trimr do tohoto modelu otevírá nové možnosti péče o štětiny pro uživatele.

Titanová síťová vrstva umožní mužům s citlivou pokožkou zabránit podráždění, rychle se oholí a ušetří spoustu volného času.

PhilipsRQ 1150

Tento rotační elektrický holicí strojek je vybaven třemi plovoucími hlavami, které přesně opakují obličejové křivky. Doba nabíjení baterie trvá méně než hodinu a indikátor vám sdělí, kdy dosáhne minimální hodnoty. Jak se tento holicí strojek liší od ostatních? Je dokonale oholen, když je suchý a když je mokrý. Je snadno použitelný a multifunkční.

Panasonic 8109

Tento čistý model od japonského výrobce podporuje všechny druhy holení. Je vybaven třemi pohyblivými prvky, které přesně opakují všechny ohyby na obličeji a zcela odstraní štětiny. Tento holicí strojek je dokonalým řešením pro milovníky cestování. Součástí dodávky jsou příslušenství pro čištění a péči, nabíječku a kufřík. Tato žiletka zaujímá přední pozice v pořadí nejžádanějších po dobu několika let.

Braun 5040 s sérií 5

Výběr aktivních osob, kteří nechtějí ztrácet čas. Tento typ mřížky lze nabíjet za pouhých 5 minut (pro jedno použití). Jeden z nejvšestrannějších modelů za přijatelnou cenu. Je vybaven mnoha funkcemi a vysoce kvalitní komponenty zaručují efektivní oholení po mnoho let.

Závěr

Na konci článku můžete říct jednu věc. Je nemožné s jistotou říci, jaký typ holícího strojku je lepší pro každý model, má své výhody a nevýhody. Hlavní věc, že ​​funkční schopnost elektrického holicího strojku se shodovala s vašimi potřebami. K dnešnímu dni je zásadní rozdíl mezi čistými a rotačními holicí strojky pryč, každý z nich pracuje na hranici svých možností. Vyberte nejlepší možnost pouze na principu pokusu a omylu!

Mřížka VS rotor - který břitva vybrat

Plus dobrá holicí strojka je, že nejenže poskytuje ostré oholení, ale i jemný. To je důležité. Léčba podrážděné a zraněné kůže po každém oholení není příjemným zážitkem. A to nebude nutné, pokud si vyberete elektrický holicí stroj vhodný pro typ pleti a vlasů a nastavte si úkol připravit kůži pro každé oholení.

Typy elektrických holicí strojky

Hlavním účelem holícího strojku je, na rozdíl od trimera, hladké oholení. Jsou rozděleny do dvou typů - rotor a mřížka. Pamatujte si, že bez ohledu na to, jaký model břitvy si vyberete, měli byste připravit svou pleť na obličej:

 • ořízněte štětiny na trimru o 0,5 mm;
 • zaparkujte tvář teplým ručníkem;
 • před holením naneste holicí pěnu nebo gel.

Výrobci, kteří mluví o čistém a bezpečném oholení, který je před týdnem snadno odstraníte štětcem, znamená, že na připravené kůži je oholení za mokra.

Rotační holicí strojky

Hlavice holicího strojku rotačního elektrického holicího strojku se skládá z pevného statoru a řezacího rotoru, který může mít odlišný počet lopatek (od 2 do 5), v závislosti na modelu.

Když přiložíte holicí strojek k vašemu obličeji, chloupky spadnou do štěrbin statoru (rošt) a potom se odříznou rotujícími noži rotoru. V levém modelu je rotor vybaven jednou řadou lopatek a stator sestává z jednoho soustředného kruhu se štěrbinami. Čím je žiletka dražší, tím více kruhů na hlavě, a proto se oholejte, nejprve rychleji a za druhé, jednodušší.

Když se holicí hlava zarovná, mezera mezi statorem a nožem se zvětšuje, takže holicí strojka, u které se trysky dlouhou dobu nezměnily, vytáhnou vlasy kořenem. Holení není jen bolestné, ale může také způsobit podráždění pokožky, zánět folikulů a akné.

Vysoká odolnost proti opotřebení v holicí strojce s čepelemi z nerezové oceli, dokonce lepší, pokud jsou nože vyrobeny z titanu nebo potaženy keramikou. Ostrý holicí strojek bude někde po dobu prvních šesti měsíců nebo rok s každodenním použitím, pak je třeba vyměnit nože. Muži říkají, že používání hloupého holicího strojku je jako letní zimní pneumatika. Vše je v pořádku: změňte také ostří. Ostřící holicí strojky jsou docela čisté, ale vzhledem k tomu, že se nože natahují na kůži, zůstává riziko rozštěpení a podráždění. Elektrický holicí strojek pracuje ze sítě nebo baterie, je to samozřejmě mnohem pohodlnější, když je v jednom zařízení kombinovaný typ napájecího zdroje, takže je pohodlnější používat zařízení doma i na cestách. Z akumulátoru při plném nabití může pracovat 30 až 40 minut nepřetržitého provozu. Doba nabíjení zařízení.

Tělo je vyrobeno z plastu s polymerem, rukojeť je zakřivená, takže holicí strojek je snadno držen. Sada obvykle dodává se stojanem, odnímatelnou čepelí a nabíječkou.

Další funkce pro mokré holení jsou k dispozici pro rotační holicí strojek, opakování obrysu obličeje, trimmer - pokud jsou, zařízení bude dražší. Ale pro takové příležitosti stojí za to platit dodatečně, protože opravdu pomohou holit bez krájení, ale neměli byste platit za samočistící systém, není to efektivní. Je lepší vyčistit oči a nože ručně.

Jak to udělat:

 1. Je nutné otevřít víko, nést síť spolu s nožem (zvlášť není nutné, může dojít k poškození holicí hlavy).
 2. Očistěte síť ze suchého kartáče.
 3. Opláchněte pomocí antiseptického roztoku.

Hlavní výrobci rotačních holicích strojků jsou Nizozemsko a Čína.

Oblíbené a dostupné modely rotačních holicích strojků:

Čisté břitvy

Modely oka - jemnější k pokožce než rotační. Princip holí jako stroj: oholení vlasů shora dolů. Čepele jsou oddělené od pokožky mřížkou s malými buňkami. Nože mohou být od 2 do 4, každý má samostatný povlak. Čím více nožů, tím i holicího prostředku.

Čisté břitvy jsou často ořezány s extra nožem, aby se odstranily dlouhé vlasy. Většina modelů je vhodná pro suché i mokré holení. Řezací jednotka také musí být pravidelně měněna - obvykle se to provádí každých šest měsíců nebo hned po rozbití mřížky. Doporučuje se ruční kartáčování.

Pouzdro je odolné, vyrobeno z plastu s polymerem. Pracovní holicí strojky lze ze sítě nebo baterie nebo kombinovat dva typy napájení. Celý čas nabíjení - 60 minut, baterie trvá 30-40 minut nepřetržitého provozu. Předtím byly čisté břitvy nižší v hodnocení mužského publika než rotační. Nyní se zlepšují technologie, více nožů a získávají obloukovitý tvar, otvory v roštu jsou menší a umístí je do různých úhlů, takže i krátké vlasy jsou zachyceny holičkou. Byla také možnost mokrého holení s gelem, po němž zůstávají štětiny mnohem méně než po suchém. Volba je vhodnější zastavit u modelů s plovoucí hlavou, trimerem a funkcí pro mokré holení.

Na vrcholu dnešních výrobců - Japonska a Německa, někdy i Číny, kvůli ceně navrhovaných modelů.

Populární modely pro muže:

  Braun 720s-4 Series 7;

Moderní modely rotačních i síťovin jsou obvykle vybaveny:

 • ukazatel zapnutí a vypnutí;
 • automatická ochrana baterie před přepětím;
 • indikátor nabití baterie;
 • kontrola stupně kontaminace lopatky;
 • regulátor napětí v síti.

Ruční nebo elektrický holicí strojek - který si vyberete

Muži pro holení používají dva typy nástrojů: stroje a elektrické holicí strojek. Holicí stroj je oblíbenější, protože tento nástroj je mnohem levnější než holicí strojek. Díky pohyblivosti elektrického holicího strojku je však možné jej použít při každé příležitosti. Jakmile jednou zkoušeli elektrickou břitvu v akci, muži opouštějí obvyklé stroje. Ale teď je důležitý úkol: vybrat elektrický holicí strojek, který je rozdělen na rotační a mřížku.

Chcete-li udělat správnou volbu a ne litovat o koupi, měli byste analyzovat tyto dva typy elektrické holicí strojky. Koneckonců, každý typ má své vlastní výhody a nevýhody, na jejichž základě se dospěje k závěru o koupi konkrétního modelu holicího stroje.

Jaký druh elektrického holícího strojku si vybíráte, abychom se nemuseli mýlit, stejně jako rozdíl mezi typy rotorů a sítí, se učíme v materiálu.

Za prvé, podívejme se na to, co je síťová a rotační elektrická holicí strojka, jaké hlavní funkce mají, princip činnosti a účelu.

Elektrické holicí strojek

Elektrický holicí strojek je velmi oblíbený, protože je velmi kompaktní a je schopen poskytnout vysoce kvalitní holicí strojky. Základem tohoto typu holícího strojku je zásada odstraňování chloupků pomocí pohybujícího se nože a speciálního oka. Když vlas pronikne sítí, řeže je pomocí nožů. Čepele jsou upevněny na pohyblivém podstavci, který se během provozu elektromotoru pohybuje, a tím snižuje vlasy.

Čím více mřížek má elektrický holicí strojek, tím vyšší je kvalita holení. Často počet sítí dosahuje 4 kusů. Díky režimu vibrací provádí síťované holicí strojky důkladné a účinné holení štětin.

Elektrické holicí strojky principu činnosti sítě jsou oceňovány za důležitý faktor - minimální velikost. Vzhledem k malému rozměru holícího strojku a jeho nízké hmotnosti může být nejen snadno transportní, ale také velmi pohodlné. Předtím měly takové břitvy výhodu oproti rotačním tak, že mohly provádět oholení za mokra. Dnes je takový režim vlhkého provozu podroben rotačnímu provozu.

Na bázi pletiva se skládají z následujících částí:

 • bydlení;
 • ocelové okénko;
 • nožový nůž nebo pohyblivý nůž;
 • elektrický motor;
 • baterie a nabíjecí kabel.

Oční holící strojky se používají hlavně pro citlivé typy pleti, protože díky jemným okem je nejen efektivní odstraňování štětin, ale také ochrana pokožky před přímým kontaktem s ostřím. Výběr elektrického holicího strojku pro muže je důležitým krokem, takže pokud se žena rozhodla udělat tak překvapení, pak musíte nejprve zjistit, který model si vybrat. Chcete-li to udělat, zjistěte, co přesně je rotační typ elektrického nářadí.

Otočné typy elektrických holicí strojky

Na základně rotačního stroje jsou umístěny 1 až 3 holicí hlavy. Blok se třemi hlavami je nejčastějším typem, který má tvar trojúhelníku. Bloky jsou umístěny relativně vůči sobě pod určitým úhlem a také mají důležitou vlastnost - to je opakování tvaru obličeje. Tato vlastnost umožňuje provádět odstraňování chloupků na těch nejtěžších místech pro tento typ uspořádání hlavy.

Rotační holicí strojky jsou volány z jednoduchého důvodu, že mají odpovídající pohyb listů. Otočení nebo otáčení se provádí kolem obvodu bloků, což vede k krájení vlasů. Návrh rotačních holicích strojů je poměrně komplikovaný, což ve skutečnosti ovlivňuje náklady na výrobky.

Rotační holicí strojek se skládá z následujících částí:

 • plastové pouzdro;
 • rotační nůž;
 • síťový disk;
 • elektrický motor;
 • baterie

Abyste trochu porozuměli, jak se otáčení tří hřídelí nožů provádí pomocí jednoho motoru, zvážit, co představuje návrh výrobku. Hnací hřídel žacího ústrojí je vybavena výstředním ozubeným kolem. Stejné převodové stupně se nacházejí na vřetenách čepelí. Všechny převodové stupně mají přesné uložení a když je elektromotor v provozu, vzniká vysoká rychlost otáčení lopatek. Řezání vlasů probíhá v místě styku na spojnici mříže a řezného kotouče. Když vlasy přicházejí do styku se sítí a čepelí, nejsou řezány na jednom místě, ale na dvou. Tento proces je obzvláště negativní v případě, že lopatky jsou již lehce tupé, což způsobuje, že osoba pocítí bolest. Při pokusu o krájení vlasů jej ostré ostří napíná dovnitř, což někdy dokonce způsobuje poškození kůže.

Důležité vědět! Navzdory skutečnosti, že ostré lopatky v rotačním holicí strojku nebo lehce zašpiněné, je při holení zakázáno jej tlačit na kůži. To vede k rozvoji bolesti a dokonce k poškození kůže.

Po odstranění se všechny vlasy dostanou do bloku hlavy, takže po každém oholení je třeba tento nástroj vyčistit. Důležité je také pravidelné mazání třecích částí, aby se prodloužila životnost výrobku. Tyto typy břitových destiček nejsou vhodné pro citlivou pleť, ale jsou vhodné pro ty muže, kteří chtějí skončit s velkým výsledkem holení.

Nyní, když víte, co tvoří rotační a roštový holicí strojek, je nutné se zabývat přítomností hlavních výhod a nevýhod pro oba typy elektrického nářadí. Tyto parametry uvažujeme zvlášť pro každý nástroj a porovnáme obě zařízení.

Výhody a nevýhody čisté holící strojky

Chcete-li vybrat správné holicí strojek, musíte se vypořádat s pozitivními a negativními faktory. Ruční holicí strojek má následující nevýhody:

 1. Přístroj nemá schopnost opakovat obrysy obličeje, takže tato nevýhoda ovlivňuje kvalitu holení.
 2. Křehké oko nástroje zvyšuje riziko poškození kůže.
 3. Oblast holicího strojku je nevýznamná, proto je nutné odstranit štětiny, bude to vyžadovat opakované procházení přístroje přes kůži.

Takové nevýhody jsou prakticky bezcenné ve srovnání s velkým počtem výhod:

 1. Schopnost odstranit štětiny na těžko přístupných místech na pokožce.
 2. Kompaktnost a mobilita zařízení.
 3. Přítomnost trimmer na téměř všech modelech umožňuje holení vousů a knírek.
 4. Mřížka nevyžaduje čištění, neboť konstrukce zařízení má funkci automatického čištění.
 5. Nástroj je určen především nejen pro citlivou pokožku.
 6. Přítomnost zabudovaného akumulátoru vám umožňuje používat nástroj, pokud není napájen.
 7. Nízká hmotnost zařízení má dobrý vliv na pohodlí jeho dopravy.
 8. Čistý typ holičů umožňuje mokré holení štětin.

Výhody a nevýhody rotačního holícího strojku

Nevýhody rotačního holicího stroje zahrnují následující parametry:

 • ztuhlost kůže;
 • vysoké náklady na nástroje;
 • komplexní konstrukce;
 • potřeba pravidelného čištění a mazání přístroje;
 • při opotřebení nožů se po odstranění štětin objeví bolest.

Přes tento počet chyb, rotační typy holicích strojků jsou méně populární než čisté nebo konvenční stroje. Výhody rotačního holícího strojku zahrnují:

 1. Přijetí různých forem obličeje, které ovlivňují kvalitu holení.
 2. Přítomnost podlouhlých otvorů umožňuje odstranit všechny štětiny.
 3. Jsou-li v bloku dva čepelky, provádí se lepší odstranění štětin, než trojitým blokem.
 4. Díky samočinné funkci nožů můžete prodloužit životnost nástroje.
 5. Provoz baterie.
 6. Automatické čištění ok.

Na základě předložených údajů je poměrně obtížné vybrat nejlepší možnost, proto je níže uvedena srovnávací tabulka obou typů holicího strojku.

Srovnání rotačních a mřížkových holicích strojů

Pro usnadnění je porovnání obou zařízení zobrazeno v tabulkové podobě.

Ruční a čistý holicí strojek nebo mouka dle výběru

Volba elektrického holícího strojku je zodpovědnou záležitostí, každý člověk se alespoň jednou zeptal na problém, který břitva nebo rotorová síť je nejlepší koupit. Každý z nich je jedinečný a nabízí různé možnosti pro jeho provoz. Podívejme se, jaký stroj je pro vás vhodný. Otočná holicí strojka s několika plovoucími hlavami nebo holicí strojkou, speciálně vytvořená pro vlastníky jemné pokožky. Řeknu vám o každém typu holící strojky a přezkoumám drahé a rozpočtové možnosti pro každý typ.

Historie elektrického holicího strojku

Myšlenky na vytvoření elektrických holicích strojů navštívily na počátku XX. Století hlavu Jacoba Šikka. Během rehabilitace po nehodě se pro něj stalo obtížné holí s běžným strojem s vodou a pěnou. Sní o vytvoření takového zařízení, které by mohlo duplikovat sílu čepele bez dalších materiálů.

Pak Jacob otevřel svou společnost a začal výzkum. Jeho první vynález byl neúspěšný a vyžadoval zapojení obou rukou. A v roce 1927, po vynalezu kompaktního holicího strojku s motorem, jeho prodej vzrostl. Lidský zájem o elektrospotřebiče dal svůj vlastní, a do poloviny 30. let prodal Schick Dry Shaver asi jeden a půl milionu kopií.

Co je rotační holicí systém a jeho princip činnosti

Ruční elektrický holicí strojek je zařízení, které je obvykle vybaveno dvěma nebo třemi pohyblivými holicími hlavami. Každý z nich je nezávisle pevné a umístěný pod úhlem vůči druhému. Takový systém se obvykle nazývá plovoucí. Hlavním rozdílem od síťové břitvy je možnost holicího holicího stroje.

Stroje tohoto typu jsou téměř vždy vybaveny trimerem, což značně zjednoduší proces, pokud se vám podařilo zvětšit dlouhou vous.

Stejně jako každý jiný výrobek má toto holicí strojky kladné a nevýhody.

Výhody rotačního elektrického holicího strojku:

 • Automaticky čisté sítě;
 • Vestavěné chlazení;
 • Dvojitá čepel pomáhá lépe se vyrovnávat se štětinami;
 • Vysokorychlostní holení;
 • Trvanlivost a životnost;
 • Samoostřící nože;
 • Dostupnost jednoho až pěti nožů;
 • Podporuje nabíjení přes USB;
 • Může opakovat tvar obličeje při holení;
 • Vestavěná baterie;
 • Suché a mokré oholení.
 • Může zranit citlivou pokožku.

Skladování a péče

Jakékoliv zařízení v domě, pokud je řádně pečováno a dodržuje pravidla uložení, vám bude sloužit po mnoho let. Rotační holicí strojek není výjimkou. Bezpochyby, jako každý spotřebič, musí být stroj držen pryč od vody, dětí a zvířat. Můžete ji chránit před poškozením nebo mechanickým poškozením.

Včasné čištění pomůže ušetřit břitvy a prodloužit dobu jejich služby. Za tímto účelem jsou v sadě zahrnuty speciální kartáče. Toto by mělo být prováděno nejméně jednou týdně. Pokud používáte funkci mokrého holení - po každé operaci a pouze při vypnutí. Čas od času je důležité vyčistit žiletky. Zařízení Jet Clean nebo Clean Smart je součástí sady pro některé stroje. Jedná se o univerzální zařízení, které vám pomůže nejen vyčistit, ale také nabít elektrický holicí strojek, namazat holicí hlavy.

Doporučuje se měnit holicí hlavy alespoň jednou nebo dvakrát ročně, záleží na frekvenci používání. Například to dělám jednou za rok a půl.

Pozor! V případě, že razor rozbil - nerozebírejte jej sami, odneste jej do servisního střediska a speciálně vyškolení lidé budou diagnostikovat problém vyřešit. V opačném případě můžete "odletět ze záruky".

Ruční elektrický holicí strojek pro každou peněženku

Pokud jste odhodláni koupit rotační elektrický holící strojek, navrhuji, abyste zvážil několik jeho modelů v různých cenových kategoriích:

Philips S9151

Stylový stroj prémiové třídy potěší každého muže. Tichý provoz, s velkou baterií, třemi holicími hlavami a možností suchého a mokrého holení vám umožní co nejpříjemnější postup.

Výhody tohoto holicího strojku jsou:

 • Výkonná baterie;
 • Mírné oholení;
 • Nízká hlučnost;
 • Systém zobrazení;
 • Pohodlně leží v ruce;
 • Stylový design.

Cena takového zařízení plně ospravedlňuje jeho schopnosti. Pokud se rozhodnete koupit, pak buďte připraveni zaplatit více než 20 tisíc rublů.

Philips S7720

Model byl vytvořen výhradně pro citlivou pokožku. Díky systému čepelí, který nejprve zdvihne a pak odřezává chloupky různých délek, umožňuje hladké a bezpečné holení. Holicí hlavy, které se pohybují v pěti různých směrů, aby stroj co nejblíže k opakování obličeje topografii a odstranit chloupky bez nepříjemných pocitů v nejobtížnějších oblastí. Systém Clean Smart zjednoduší péči o holicí strojek a každé oholení bude jako první.

 • Voděodolný;
 • Doba životnosti baterie;
 • Design a ergonomie;
 • Čistící systém Clean Smart.

Pokud jste se seznámili s pozitivními kritérii, rozhodli jste se vybrat tento stroj, mějte na paměti, že jeho cena kolísá do 15 tisíc rublů.

Berdsk 3114

Elektrická holicí strojka pro domácnost vyráběla elektrárnu Berd Electromechanical Plant. Tento model je součástí řady Classic a je vhodný pouze pro suché holení. Je vybaven výkonným motorem, pohyblivým blokem tří plovoucích hlav, stejně jako samoostřícími noži.

Co je tento model dobrý pro:

 • Podle ceny
 • Robustní konstrukce
 • Včetně trimru
 • Plovoucí hlava
 • Pohodlně v ruce.

Nevýhodou tohoto holícího strojku je, že funguje ze sítě.

Tato možnost je ideální pro ty, kteří nejsou ochotni vynaložit velké množství peněz na nákup zařízení. Na internetu mnoho pozitivních recenzí o kvalitě práce a produktu jako celku. Jen rád cena - Pouze 1220 rublů.

Philips S5110

Jedná se o dobrý rotační elektrický holicí strojek, který je vhodný pouze pro suché holení, ale s tímto úkolem má vynikající práci. Odnímatelný kompaktní trimr vám pomáhá simulovat tvar vousu a knírek. Dokud není baterie plně nabitá, je zapotřebí pouze jedna hodina síťového napájení, po které bude doba provozu 40 minut.

Mezi výhody tohoto holicího strojku patří:

 • Mytí vodou;
 • Dlouhá autonomní činnost zařízení;
 • Rychlost a kvalita holení.

Jedinou nevýhodou je suché holení.

Vybrali jste si tento model? Cena za toto zařízení je pouze 5600 rublů.

Elektrické síťové holicí strojek

Když jsme se rozhodli, co je to rotační holicí strojek, navrhujeme jít na otázku, co je břitva a co se jí.

Rotační a síťový holicí strojek jsou dva zcela odlišné mechanismy a pro určení lepší rotační nebo síťové, seznámíme se se zařízením holicího strojku.

Dnes je trh plný různých elektrických holicích strojů od různých výrobců. V důsledku toho máme stroje, které se navzájem liší vlastnostmi, tvarem, velikostí, kvalitou atd.

Přístroje vybavené tímto systémem stříhaly štětiny vibračními noži. Také s holící strojek obvykle od jednoho do čtyř bloků a je vhodný pro téměř všechny typy pleti, a na rozdíl od rotační, to je méně traumatické.
Tento typ holícího strojku však pravděpodobně nebude vyhovovat, pokud:

 • Máte velmi silné vlasy na obličeji;
 • Máte velmi tvrdé vlasy;

Výhody síťového holicího strojku:

 • Velikost oka a holícího strojku;
 • Oholení za mokra;
 • Kustaty a oblast pod nosem jsou nyní k dispozici;
 • Vestavěný chladicí systém;
 • Nepůsobí podráždění na citlivou pokožku, ale pokud máte přecitlivělou kůži, přečtěte si, jak se zbavit podráždění po holení.
 • Mřížka s automatickým čištěním;
 • Schopnost nabíjet zařízení prostřednictvím portu USB.

Nevýhody tohoto zařízení:

 • Zařízení není přizpůsobeno pro podrobné opakování obrysů obličeje;
 • Křehké části pro holení;
 • Dlouhé holení, více "jízdy" s holicí strojkou na jednom místě.

Toto zařízení je ideální pro interakci s citlivou pokožkou. Je vybaven kovovou mřížkou s malými články, chrání kůži před kontaktem s noži a eliminuje možnost jejího poškození.

Jak uložit síťovou břitvu, pravidla pro péči

Elektrické holící strojky by měly být řádně udržovány, pravidelně vyčistěny sítě a namazány nože. Pokud to neuděláte včas, účinnost holení se sníží.
Mřížkové zařízení by mělo být odpojeno od sítě a vypnuto. Potom vyjměte holicí část a zadní část hlavy, abyste narazili na rovnou plochu - pomůže to vyčistit od vyříznutých a přilepených chloupků. Oka je velmi tenká a snadno se poškozuje kartáčem. Nože lze vyčistit měkkým štětcem z jejich standardní sady.
Pozor! Výměna mřížek na stroji by měla být prováděna nejméně jednou za rok a půl.
Pravidla pro uložení holicího strojku, stejně jako pro holicí strojek, by měla být uložena na suchém místě chráněném před dětmi a zvířaty.

Čistý holicí strojek pro každou chuť a barvu

Pokud nevíte, který elektrický holicí strojek chcete koupit, pak máte několik možností:

Braun 9240s řady 9

Neuvěřitelně stylové prémiové zařízení. Jedno z nejmodernějších zařízení v moderním elektronickém trhu.
Holicí strojek je vybaven technologií Smart, pomocí ní přístroj sleduje obrysy vašeho obličeje, stejně jako hustotu štětin. Sada obsahuje také trimmer, který se používá k řezání vlasů, které roste v různých směrech, a trimmer pro zvedání a odstranění chloupků, které jsou zarovnány s pokožkou.
Doplňky tohoto holícího strojku:

 • Efektivní oholení za mokra nebo za sucha;
 • Vodotěsné pouzdro;
 • Budování kvality;
 • Stylový design;

Z mínusů lze zaznamenat pouze vysokou cenu zařízení.
Pokud se nebojíte jediného negativu, pak jej můžete koupit za 24 000 300 rublů.

Braun 5050cc řady 5

Braun 5050cc Series 5 - stroj, který pomůže vyřešit všechny problémy. Je vybaven jednotkou, která snadno reaguje s třídenními štětinami, aniž by způsobila podráždění. Podporuje pouze funkci suchého holení. Součástí je také měkké turistické pouzdro.
Výhody zařízení:

 • Oholení;
 • Žádné podráždění;
 • Tichá práce.
 • Vysoké náklady na spotřební materiál;
 • Nevhodná upevňovací šňůra pro dobíjení.

Přibližná cena je 15 tisíc rublů.

Panasonic ES-6003

Levný elektrický holicí strojek s trimerem, vodotěsným pouzdrem a vysoce odolnými noži. K dispozici v mokré i suché funkci holení.

 • Oholení;
 • Trimmer;
 • Přiměřená cena.

Nevýhody zahrnují:

 • Pracujte výlučně na baterii;
 • Silné vibrace.

Tento holicí stroj vás bude stát 2800 rublů.

Řada Braun 5040s 5

Dobrý model značky Braun je absolutně nepromokavý, což umožňuje použití i ve sprše. Vybavena technologií FlexMotionTec, která umožňuje zpracovat i ty nejproblematičtější oblasti, například oblast kadyk.

Tento model je dobrý:

 • Kvalita budovy (vyrobená v Německu);
 • Přítomnost úzkého trimru;
 • Efektivní holicí systém.

Mínus modelu je při provozu velmi silný.

Cena modelu se pohybuje od 9,5 tis.

Namísto závěru

Po přečtení tohoto článku budou všichni schopni rozhodnout, která břitva je lepší - rotační nebo oka. Důrazně doporučuji osobní prohlídku, protože jen díky vašim pocitům můžete s jistotou říci, jaký je rozdíl mezi rotačním holícím strojkem a jeho hlavním rivalem.

Každá osoba je individuální a pokud jste majitelem citlivé pokožky, je lepší koupit si síťovou břitvu. Holení trvá trochu déle, ale výsledek překročí očekávání.

Pokud máte silné a tvrdé obličejové vlasy - s důvěrou zakoupit rotační holicí strojky, umožní vám zbavit se nechtěných vlasů v krátkém čase.

Pro Více Informací O Suché Vlasy