logo

Pink versicolor

Rosy versicolor (Zhiberova nemoc, Pitirias) je akutní dermatologická (kožní) nemoc, která patří k typu herpesu.

Častěji jsou ženy ve věku 12-45 let nemocné. Pink lišejník se projevuje jako kulatá růžová skvrna (mateřská plaketa) o průměru 20 mm nebo více. V centrální části se mateřská plaketa změní na žlutou, vločky; existují nová místa. Kožní projevy jsou doprovázeny svěděním, fyzickým a psychickým nepohodlí. Obecně platí, že růžový leshay teče příznivě; Nejnepříjemnější komplikací je ekzém.

Nejvyšší výskyt se vyskytuje v období jara-podzim, kdy se v důsledku nachlazení, stresu, hypovitaminózy apod. Sníží imunita těla. Předpokládá se, že herpes viry se 6 nebo 7 typy způsobují onemocnění, ale to není jisté. Když člověk znovu znovu nemocí, člověk získá životnost po celou dobu života. Existují však případy relapsů (opakování) u těžkých růžových lichenů s lézí velkých oblastí těla. Choroba trvá až 2 měsíce, ve 2% případů trvá až šest měsíců. V 85% případů dojde k samoléčení.

Je růžová versicolor nákazlivá?

Vzhledem k tomu, že kauzální činidlo nemoci není instalováno, vědci ztrácejí odpověď na otázku, zda je růžový lichen nakažlivý. S největší pravděpodobností není nákazlivé. Je přesně známo, že onemocnění se objevuje u lidí s oslabenou imunitou; proto v případě zajištění doporučují lékaři omezit kontakt s pacienty s růžovými licheny.

Příčiny

Existuje několik verzí, které mikroorganismus způsobuje výskyt onemocnění. Podle jedné teorie je to herpes virus 6 a typ 7. Podle jiné teorie jsou to bakterie streptokoků. Mikroorganismy však hrají roli pouze v počátečních fázích. Slouží jako spoušť. Poté tělo zahájí alergickou reakci. To způsobuje hlavní projevy nemoci.

Faktory, které oslabují imunitní systém, mohou vyvolat onemocnění.

 1. Hypotermie
 2. Stresující situace
 3. Přenesené infekční onemocnění
 4. Poruchy trávení
 5. Očkování
 6. Kousnutí hmyzem
 7. Metabolické poruchy
 8. Menší poškození kůže

Dalším důležitým faktorem je časté mytí s použitím tvrdých čističů, křovin a dalších agresivních čisticích prostředků. Osušují kůži, zraní ji a zbavují její přirozené ochrany.

Oficiální verze lékařů - všestranný zoster není přenášen z člověka na člověka. Ale podle jiné teorie, štěnice a vši nést onemocnění. Na místě jejich skusu se objevuje první, největší místo - "matka". Existuje názor, že je možné infikovat pomocí osobních hygienických předmětů: žínky, hřebeny, ručníky.

Symptomy

Zhyberův zoster nejčastěji (viz foto) se vyskytuje u lidí ve věku od 20 do 40 let. Jeho projevy mohou být velmi odlišné. Obvykle jsou prvními příznaky růžové lišejníky u osoby pocit malátnosti, slabost, zvýšení tělesné teploty, někdy i rozšíření mízních uzlin.

Pak se na kůži objeví symetrická forma růžové nebo růžovo-žluté barvy, která mírně vyčnívá nad povrchem kůže. Preferenční lokalizace vyrážky - zad, hrudníku, ramen, boků, boků těla. V 50% případů před vznikem velkého počtu skvrn se na kůži vytvoří tzv. "Mateřská plaketa" - velké místo o průměru až 4 cm, s jasně růžovou barvou a pokryté váhy.

Vzniklé skvrny mají průměr 1 až 2 cm, na stranách skvrn se může pozorovat odlupování, po obvodu se pozoruje jasně růžový halo. Rozptyl skvrn na tělo nastane během 2-3 týdnů, a pak začnou zmizet. Na jejich místě mohou zůstat bílé nebo světle růžové skvrny, které nakonec zmizí bez stopy. Tato deska se obvykle objevuje na kůži hrudníku a pak se vyrážka rozšiřuje na krk, ramena, žaludek, stehna. Růžové lišejníky na obličeji jsou vzácné. Někteří pacienti mohou trpět svěděním pokožkou.

Existují atypické formy růžových lišejníků, u nichž se vyrážka objevuje jako bublina, bodavá nebo vyčerpaná vyrážka. V takových případech může být počet lézí na těle malý, ale velikost každé skvrny může dosáhnout průměru 8 cm. Atypická forma pitiriázy může mít chronický průběh.

Co je "mateřská plaketa"?

Pink lichen začíná vzhledu "mateřského plaku" (dolní místo na fotografii), která má průměr od dvou do deseti centimetrů. Může mít růžovočervenou barvu a v 8 z 10 případů se z ní objeví menší útvary. Přestože ve 20% případů neexistuje výrazný mateřský bod a ohniska začínají souběžně utvářet.

Po týdnu se začíná odkrývat "mateřská plaketa" a uprostřed formace se změní barva místa od růžové až nažloutlé. V podstatě se taková mateřská skvrna objevuje na hrudi, zádech nebo břicho.

Manifestace u dětí

Děti zbavují růžové zřídka. Ale většina těchto případů se objevuje ve věku 4-12 let. Tato dětská nemoc je považována za infekční, ačkoli dnes neexistují přesné informace o důvodech jejího výskytu.

Po pěti až deseti dnech po výskytu mateřského plaku na těle má dítě závažné vyrážky. Zobrazuje se ve formě růžové nebo červené se žlutým odstínem skvrn s fuzzy oválnými obrysy. Vyrážky jsou umístěny podél čáry rozštěpení kůže, často postihující ramena, boky a boční plochy těla.

Ačkoli onemocnění nenese velké nebezpečí, je nutné okamžitě zahájit boj proti nemoci. Léčba růžových lichenů u dětí spočívá hlavně ve zvýšení imunity. Lékaři předepisují přípravek "Askorutin" - tablety obsahující vitaminy C a P, které jsou silnými antioxidanty nebo jinou léčbou vitamíny.

Diagnostika

Diagnóza se provádí při vizuální kontrole přítomnosti primární léze u pacienta růžové lišejníků (mateřské plaků), a v přítomnosti typických forem pro tuto patologii tečkovaný vyrážku.

Je nutné v procesu diagnostiky onemocnění by měla být diferencované Gibert z několika chorob s podobnými symptomy (dermatitidy, seboroická dermatitis, psoriasis, tinea corporis, tinea versicolor, guttata parapsoriasis, syfilitické roseola a Lyme nemoc).

K vyloučení výše uvedených onemocnění pacient přebírá materiál z lézí a také provádí sérologickou diagnostiku (Wassermanova reakce). V některých případech je pacient proveden studiem ohnisek pomocí fluorescenční dřevěné lampy.

Co vypadá jako růžový lišejník v osobě: foto

Růžová lichenová kůže je postižena jednotlivými místy nebo skupinovými konglomeráty (viz foto).

Pink lišejníkové ošetření

Dosavadní léčba růžových lichenů způsobuje spoustu diskusí mezi lékaři. Někteří odborníci se domnívají, že onemocnění projde samo o sobě, když je imunita obnovena. Jiní argumentují, že tělo potřebuje pomoc, aby se vypořádala s onemocněním, jinak to může trvat 3-6 měsíců.

Při nekomplikovaném průběhu onemocnění je pacient dostatečně veden obecnými doporučeními doma:

 1. Omezte úpravu vody. Užívání sprchy je povoleno, ale člověk by si neměl třepat pokožku žínkami nebo nadměrně osušit mýdlem a gelem.
 2. Omezte svůj pobyt v otevřeném slunečním světle.
 3. Nesmí se nosit syntetické, stejně jako vlněný oděv.
 4. Dodržujte hypoalergenní dietu, s výjimkou citrusových plodů, čokolády, medu, vajec, ryb, ořechů, kávy, alkoholických nápojů.

Pokud však onemocnění ovlivňuje celkový stav pacienta, dochází k závažnému svědění nebo k přidání bakteriální infekce, je nutné pokračovat v léčbě.

Pro léčbu růžové lišejníky používejte tyto nástroje:

 1. Antihistaminové tablety: loratadin, suprastin, claritin atd. Vezměte si pokyny (1-2 tablety denně). Tyto léky pomáhají snižovat alergické reakce v těle jako celek, což snižuje svědivou kůži. Pacienti přestanou svědit.
 2. Tablety glukonátu vápenatého: také s antialergickým účinkem (1 tableta 2krát denně).
 3. Masti a krémy s hydrokortizon mast flutsinar, Lorinden mast, mast Akriderm smetanou Beloderm, Lokoid krém, mast Celestoderm.
  Osušte postiženou pokožku 2 krát denně. Mechanismus účinku - snižuje alergické reakce v kůži, edém, redukuje pruritus, protizánětlivý účinek.
 4. Masti a krémy s naftalanovým olejem: Naphtaderm. Mechanismus účinku je stejný: snížení pruritu a zánětu v kůži. Ve srovnání s hormonálními masťmi neexistují žádné vedlejší účinky.
 5. Antibiotika. Určeno pouze pro komplikace ve formě puchulárního zánětu kůže. Když se onemocnění objeví, jsou také zahrnuty antibiotika skupiny erythromycinu v tabletách (v těžkých případech injekčních forem a při hospitalizaci). Dříve se antibiotika používala při nástupu onemocnění, ale nyní se nedoporučuje.
 6. Zinzolová suspenze (oxid zinečnatý) - vysušuje pokožku a snižuje zánět. Pomáhá mnoha pacientům zmírnit svědění a podráždění kůže. Aplikujte Zindol na postiženou kůži bavlněným tamponem 2-3x denně. Nestříkejte!

Lidové prostředky

Pro léčbu růžové lišejníky můžete použít lidové léky. Tam je poměrně málo různých technik, které mohou pomoci s touto nemocí.

 • Deset gramů sušených květin z nanuce musí být přeměněno na prášek. Přidejte k němu 50 g vazelíny, důkladně promíchejte. Výsledná mast namáčí plaky až třikrát denně.
 • Ze zelného listu je třeba rozmazat zakysanou smetanu a stisknout na poškozené oblasti.
 • Vaříme pohanku (20 g na 400 ml vody). V bujónu navlhčete gázové ubrousky a aplikujte na postižené místa.
 • Zředte jablečný jablečný ocet vodou, namažte pláty tímto roztokem. Vhodná želatina. Opakujte až pětkrát denně.
 • Kousky rozmazané různými oleji - rakytníkem, papouškem, broskví.
 • Dva žloutenky se smíchají s 50 g dehtu a ½ velké lžičky smetany. Namíchejte na zanícené oblasti.
 • Plakety můžete namazat se směsí březového dehtu a másla.
 • Na jemné řezavé řezané řepy přidejte med. Důkladně promíchejte. Směs by měla být položena na list zelí a aplikována na poškozené oblasti.
 • Plakety rozmazané 10% roztokem alkoholu. Postup se provádí jednou za pět dní! Pomáhá rychle se vypořádat s vadami.
 • Roztok kyseliny borité se na postiženou oblast aplikuje bavlněným tamponem. Roztok by měl být nasycen.
 • Chcete-li zvýšit imunitu, můžete vypít infuze šípkové lžičky, sušené ovocné kompoty.

Použití lidových léků při léčbě růžových lichenů by mělo být doprovázeno opatrností. Před zahájením léčby se poraďte s lékařem.

Výživa a dieta

S růžovým lišejníkem předepište hypoalergenní dietu.

Jak zacházet s růžovým zestem u lidí: drogy a lidové léky

Pink lichen (pitiriaz, stejně jako lišejník Ziber) je časté onemocnění kůže, které postihuje člověka po studené, virové chorobě v důsledku oslabeného imunitního systému. Ženy mají mnohem častěji než muži. Děti nejčastěji diagnostikovány versicolor ve věku 5-12 let.

Po jediném případě onemocnění by osoba měla vyvinout odolnost vůči tomuto onemocnění, ale relapsy jsou také možné. Pink lišejníky se mohou objevit znovu, zvláště když jsou tělesná obrana omezena. Někteří odborníci tvrdí, že během jednoho nebo dvou měsíců někdy ochabuje nemoc bez intervence sama. Ale to by nemělo čekat. Je nutné poradit se s lékařem a podniknout kroky.

Co to je?

Pink lichen - infekční alergická kožní onemocnění virové přírody. To se projevuje jako růžová skvrnitá vyrážka a vyskytuje se u lidí s oslabeným imunitním systémem. Tato kožní onemocnění se považuje za infekci, ale není přenášena z člověka na člověka a lékaři jsou negativně informováni, pokud jsou nakažlivá nebo ji zbavují.

Příčiny

Navzdory skutečnosti, že dosud neexistují přesné údaje o příčinných činidlech růžových lišejníků, mnozí experti mají tendenci věřit, že příčinou onemocnění je herpes virus sedmého typu.

Nicméně onemocnění se může vyvinout u lidí s oslabenou imunitou během těhotenství kvůli hypotermii a po předávkování infekcí dýchacích cest. Věda nepozná přesnou cestu přenosu, ale existuje předpoklad, že je přenášen vzdušnými kapkami. Také podle odborníků může být lišejník růžový přenášen prostřednictvím předmětů pro domácnost (hřebeny, ručníky atd.).

Po léčbě získá osoba silnou imunitu.

Příznaky růžové lišejníky

U lidí začíná onemocnění (obvykle na pozadí nebo krátce po nachlazení) s výskytem jediného velkého kulatého růžového bodu s průměrem 2 cm nebo více (tzv. Mateřská plaketa) na kůži těla, jehož centrální část postupně získává nažloutlý nádech, zmenšuje a začíná mírně odloupnout.

Typicky, několik dní po vzhledu mateřského plaku se objevují řady malých oválných růžových skvrn o průměru 0,5 až 1 cm podél čáry Langer na kůži kufru a končetin. Postupně ve středu skvrn jsou zjištěny sotva viditelné suché skládané váhy a podél periferie - okraj bez okrajů váhy.

Mnoho pacientů nekonzultuje dermatologa a nezávisle stanovuje diagnózu lišejníkové růžové podle popisu a fotografie, protože místa, která se objevují, mají růžový odstín. Většina ostatních druhů lišejníků také začíná pouze jedním bodem a také mají různé odstíny růžové a červené. Obzvláště často je šupinatá (barva, varicolor versicolor) zaměňována s růžovou. Nemůžete samostatně léčit jakékoliv kožní onemocnění, měli byste kontaktovat specialisty, stanovit správnou diagnózu a předepisovat léčbu.

Pink lichen vypadá jako: foto

Níže uvedená fotografie ukazují, jak se onemocnění projevuje u dospělého.

Diagnostika

Materná plaketa a vyrážka jsou při vyšetřování pacienta poměrně snadno diagnostikována lékařem. Někdy může být obtížné diagnostikovat růžové lišejníky, neboť vyrážka může být podobná ekzému, rubeole nebo spalničkám. Chcete-li objasnit diagnózu, je třeba ještě provést krevní test. To je doporučeno, protože vyrážka může být projevem syfilisu.

Léčba růžových lichenů u lidí

Po diagnostice a diagnostice osoby vzniká otázka: jak léčit růžové licheny. Terapie na kožní onemocnění se provádí:

 • Farmakologické látky: masti, krémy, roztoky, tablety;
 • Lidové recepty;
 • Speciální lékařská výživa.

Často se léčba lišejníků v osobě provádí s krémovými přípravky. Oni působí lokálně na postižené kůži, odstranit svědění a nepoškodit vnitřní orgány.

Popis a název masti a roztoky, růžové zbavující krémy:

 1. Acyclovir masti (Zovirax). Tento lék je založen na látce acyklovir. Toto antivirové léčení působí na úrovni genů na příčinné činitele Gieberovy choroby, porušuje jeho živobytí. Farmakologická forma ve formě krému se aplikuje na loupání a vyrážky bavlněným tamponem několikrát denně. Interval mezi léčbami je až 4 hodiny. Maximální trvání léčby kožní nemoci je až 10 dní.
 2. Sinaflan. Protizánětlivé léky pro místní použití zabraňují akumulaci neutrofilů v postižené oblasti kůže růžovým lichenem. Tento přípravek je určen pro děti od 2 let. Terapie trvá nejdéle 1 týden. Je-li to nutné, provede se druhý cyklus k úplnému odstranění vyrážky v případě Giberovy nemoci. Kontraindikace: onemocnění oběhového systému, těhotenství a laktace.
 3. Flucinární Pro léčbu růžového lišejníku Zhiber používejte léky pro vnější použití. Jsou založeny na glukokortikosteroidů. Farmakologický účinek blokuje histaminové sloučeniny a zabraňuje vzniku alergických kožních reakcí. Pro ošetření růžové lišejníky použijte masti 3-4krát denně. Během léčby se barva pokožky vyrovná, peeling zmizí.
 4. Lokoidový krém. Antihistaminikum hydrokortizon butyrát. Lokálně ovlivňuje buněčné mechanismy nástupu alergické reakce. Farmakologický účinek léku není nebezpečný pro těhotné a kojící ženy. Pro léčbu vyrážky se mast aplikuje tenkou kuličkou s bavlněnou vložkou na kůži. Léčebný kurz pro růžové lišejníky: až 14 dní. Kontraindikace: poranění a rány na kůži.
 5. Lorinden A. Nesteroidní protizánětlivé léky bojují proti lézím kožních plísní u Zhiberovy choroby. Léčivo obnovuje lokální ochranné síly pokožky a urychluje regeneraci. Terapie trvá až 10 dní. Pro ošetření je masť aplikována tenkou vrstvou s bavlněnou vložkou na postiženou kůži několikrát denně.
 6. Chatterbox Její dermatolog lékařský předpis v lékárnách. Základem jsou: oxid zinečnatý, alkohol, glycerin a další finanční prostředky. Diskuse přerušuje ochrannou vrstvu virů a hub, zrychluje regeneraci pokožky a vysušuje vyrážku růžovým lichenem. Aplikujte na kůži bavlněným tamponem až třikrát denně. Před použitím zlikvidujte obsah lahvičky.
 7. Salicylic-zinková masť (Paste Lassar). Lassarova pasta: kyselina salicylová a zinek. Léčivý tandem bojuje s hlavními příčinami Gieberovy nemoci. Antiseptický účinek zabraňuje šíření vyrážky na nových místech. Kyselina salicylová vysouší odlupování a urychluje regeneraci pokožky. Aplikujte na lichenovou růžovou masti 3-4krát denně s bavlněným kotoučem nebo hůlkou. Průběh léčby závisí na stupni onemocnění Giber.

Aby se ulehčilo pacientovi před přetrvávajícím závažným svěděním, předepisujte antihistaminika, antivirotika byla použita k boji proti viru. V případě přístupu bakteriální infekce jsou předepisovány širokospektrální antibakteriální léky. V závažných případech onemocnění lze použít glukokortikosteroidy (hormonální léky).

 1. Suprastin - léčivo má antihistaminový, sedativní a anticholinergní účinek. Užívejte jednu tabletu 3-4krát denně s jídlem.
 2. Aktivní uhlí. Enterosorbent je předepsán pro očištění těla toxinů, které pomáhají zmírnit příznaky intoxikace, snižují alergické projevy a zlepšují celkový zdravotní stav pacienta.
 3. Tavegil. Antihistaminikum, které působí na snížení tvorby histaminu, které způsobuje alergické reakce. Pomáhá zmírnit svědění a snižuje počet nových vyrážky. Vezměte jednu tabletu ráno a večer.
 4. Acyclovir Antivirová látka, která potlačuje herpes patogen. Lék přerušuje reprodukci viru a zabraňuje jeho dalšímu šíření. Podporuje imunitu. Vezměte jednu tabletu 5krát denně. Lék má nejlepší účinek, pokud zahájí léčbu v raných hodinách onemocnění.
 5. Loratadin, Claritin. Tyto léky mají rychlý a dlouhodobý antialergický účinek. Dávkování a režim je určen ošetřujícím lékařem.
 6. Erythromycin je širokospektrální antibiotikum. Jeho použití brání reprodukci patogenu, snižuje riziko přiložení sekundární infekce, pomáhá eliminovat patogenní mikroorganismy. Erytromycin může snížit vyrážku a urychlit proces hojení. Ukazuje největší účinnost v prvních pěti dnech onemocnění. Užívejte jednu tabletu každých 6 hodin.

Existuje několik dalších aktivit, které vám pomohou rychle zvládnout onemocnění doma:

 1. Je žádoucí co nejvíce omezit mytí. Úprava vody vede k tomu, že zbavování skvrn je rozptýleno po celém těle. To je usnadněno použitím mýdel a gelů, které suší kůži. Je obzvláště nebezpečné vzít parní lázeň, ležet v horké lázni a jít do bazénu. V případě potřeby se můžete sprchovat. Po umytí se doporučuje, abyste netušili ručníkem a pokořte pokožku papírovými utěrky. Nemůžete použít kosmetiku pro tělo, může způsobit alergie a zhoršit stav.
 2. Doporučuje se dodržovat dietu, která by nezpůsobila alergie. Je třeba opustit ostré, nakládané, uzené pokrmy a výrobky, které obsahují přídatné látky v potravinách. Káva, silný čaj a alkohol jsou také vyloučeny.
 3. Pocení způsobuje vzhled nových skvrn. Proto se vyhněte přehřátí a fyzické námaze.
 4. Aby nedošlo ke vzniku zánětu na pokožce, je nutné denně změnit prádlo. Měl by být vyroben z přírodních tkanin a volně procházet vzduchem. Nosit vlnu nebo syntetika vede k tomu, že existují nové oblasti, které jsou zbaveny. Oblečení by se nemělo třepat ani vytlačovat kůži.
 5. Pokud existují sekundární menší vyrážky, neměli byste být v otevřeném slunci.
 6. Je důležité, aby se neléčili. Některé léky obsahující síru a dehet způsobují vyrážku.

Při dodržování těchto doporučení by měla růžová zbavit, a to nezávisle za 4-6 týdnů.

Lidové prostředky

Nemoc je úspěšně léčena lidovými léky. Jak přesně vyléčit růžové lišejníky?

Pro tento účel můžete použít následující:

 • rozmazání skvrn s přírodním jablečným jablečným octem až 7krát denně;
 • použijte směs kaše připravená následovně: smíchejte dvě lžíce oxidu zinečnatého, vody, glycerinu, mastek. Tato směs mazá vyrážku;
 • dělejte aplikace z kvasnicového těsta až na dvě hodiny a poté je odstraňte vlhkým utěrkem. Léčba se provádí po dobu 5 dnů;
 • použijte směs čistého dehtu 50 gramů, dva čerstvé žloutky, pol poháru husté smetany. To vše se třese do kůže až dvakrát denně.
 • tinktury rostliny, které lze připravit samostatně. Chcete-li to udělat, vezměte tmavou lahvičku, ve které umístíme čerstvé listy, stonky, květy čerstvého rostliny. Naplňte to vše dobrým vodkem, zavřete, odstraňte po dobu 21 dní na tmavém místě. Každý den protřepejte tinktury. Po uplynutí doby infúze jej filtrujeme a užíváme před jídlem 10 kapek v každé zředěné v jedné lžíci vody. Účinně růžové lichenové tuky, vařená tinktáze z celandinu až dvakrát denně. Tento nástroj je účinný při snižování imunity;

Pomocí těchto jednoduchých nástrojů můžete v krátké době usnadnit jejich existenci a zbavit se otravných růžových lichenů.

Dieta pro dobu onemocnění

Vzhledem k tomu, že alergická povaha onemocnění není vyloučena, dieta také hraje roli při léčbě růžových lišejníků u lidí.

Je třeba vyloučit alergické produkty:

 • vejce;
 • nakládané a konzervované potraviny;
 • koření, koření, omáčky;
 • citrusové plody;
 • ryby, mořské plody, černý a červený kaviár;
 • mléko a mléčné výrobky, včetně sýrů;
 • uzené maso (uzeniny, klobása);
 • vodnatá a ovocná voda;
 • výrobky obsahující látky určené k aromatizaci;
 • sušené ovoce sušené meruňky, data, rozinky, fíky;
 • med;
 • matice;
 • všechny odrůdy hub;
 • sladkosti;
 • káva, kakao;
 • alkoholické nápoje;
 • ananas, červená jablka, jahody, cantalup, maliny, borůvky, jahody, třešně, hroznové víno, rajčata, granátové jablko, švestky atd.;
 • rajčata, červená paprika, mrkev, řepa, lilky, šťovík, zelí, celer;
 • produkty, které obsahují barviva, konzervační látky, emulgátory.

Nízké alergenní potraviny, které se doporučují při dietě

 • jazyk, játra, ledviny;
 • pohánka, rýže, kukuřičný chléb;
 • ječmen, ovesné vločky, rýže a krupice;
 • fermentované mléčné výrobky: jogurty bez přísad, kefír, tvaroh, ryaženka;
 • chudé vepřové maso, hovězí maso, kuřecí maso;
 • mořské ryby, tresky;
 • slabý čaj, jablečné a hruškové dušené ovoce, zvědavý odvar;
 • minerální voda bez plynu;
 • slunečnice, olivy, máslo;
 • bílý rybíz, zelené jablka, angrešt, hrušky, bílé třešně;
 • sušené jablka, sušené švestky, hrušky;
 • bílá kapusta, okurky, karfiol a růžičková kapusta, brokolice, zelený salát, kopr, špenát, petržel, cuketa, rutabaga, squash, okurka;

Dieta musí být udržována 2-3 týdny pro dospělé a 7-10 dní pro děti.

Prevence

Hlavní prevencí růžových lichenů je zdravý životní styl a vyvážená strava. Bylo by užitečné vzdát se špatných návyků.

Jak zabránit lichenu:

 1. Zabraňte podchlazení.
 2. Udržujte imunitní přísun vitamínů, příjem proteinových potravin.
 3. Upravte tělo a vést aktivní životní styl.
 4. Udržujte ruce a tělo čisté.
 5. Pokud se vyskytnou alergické reakce, užívejte antihistaminika.
 6. Až do konce léčí infekční a virové onemocnění, poté po nich provedete terapii vitaminem.
 7. Vyvarujte se stresových situací. V těžkých chvílích užívejte sedativa.
 8. Omezte konzumaci umělých potravin naplněných konzervačními látkami, příchutí a chemickými přísadami.

Pokud to budete mít na paměti a budete dodržovat všechna pravidla, můžete se této nepříjemné nemoci vyhýbat.

Předpověď

Prognóza onemocnění je příznivá, ale se silným poškrábáním a významnými kožními lézemi se mohou spojit bakteriální infekce a vzniknout komplikace.

Pink versicolor

Pink versicolor (pityriasis rosea, Gibert nemoc, roseola peeling) je akutní dermatitida s originálním samozřejmě na povaze a umístění léze náchylné ke spontánnímu vyléčení. Zpravidla se vyskytuje poté, co utrpěl zima. Zvláštnost této choroby spočívá v tom, že s léčbou a bez ní nebude vyřešena před 6-8 týdny. Subjektivní pocity jsou ve většině případů nepřítomné, někdy je svědění pozorováno (u emočních lidí a když dráždivé faktory ovlivňují kůži). Toto onemocnění se vyznačuje sezónností (největší počet případů se vyskytuje na jaře a na podzim). Pink lišejníky se vyskytují hlavně u lidí ve věku 20-40 let, případy onemocnění u dětí mladších 10 let a u starších osob jsou velmi vzácné. Opakované recidivy (recidivy onemocnění) se obvykle nedoporučují. Po tom zůstává docela stabilní imunita.

Příčiny Zhiberových růžových lichenů

Kauzální činidlo z růžových lichenů není přesně známo. Předpokládá se, že růžový zoster je způsoben herpesvirusem typu 7. Nejběžnějším názorem je, že patogenem je virus. A onemocnění se často objeví poté, co utrpěla studenou infekci.

Symptomy růžové zbavují Zhibera

Všechny projevy začínají "místem matky" - místem velkého rozměru, růžovo-žlutavě zbarveným, s peelingem. Po odlupování váhy zůstává úzký "límec", který hraničí s centrální hnědožlutou částí místa. Na obvodu zůstává barva růžová. Podobné prvky jsou srovnávány s medailony. Toto je patognomické (tj. Velmi charakteristické pro tuto konkrétní chorobu) rys. Po 7-14 dnech se počet skvrn zvyšuje, jsou menší, růžové nebo růžovo-žluté, tzv. "Děti".

Ve fotosyntémech růžové zbavuje Zhibera

U některých pacientů - až do 25% dochází k závažnému svědění, přibližně polovině pacientů - mírné, u čtvrti pacientů není svědění. Přibližně 80% pacientů má mateřské plaku jako jasný, oválného tvaru o průměru místě 2 až 5 cm. Ve výjimečných případech je více primárních srážení ohniska leží na různých místech těla. V centrální části skvrny se označí odlupování kůže, přičemž váhy tvoří jakýsi límec kolem středu plaku.

Obojky kolem středu desky

Na periferii místě je označen růžovou ráfek bez shelusheniya.Vtorichnye šupinaté vyrážky ve formě oválných skvrny červené nebo tmavě růžové oválné, ve většině případů, které jsou umístěny podél čar Langera a podobají větví (Christmas tree).v nejčastěji pozorovat místa v kufru a proximální Části končetin. Na obličeji a na krku se vyskytují vyrážky ve velmi vzácných případech.

Náprava se objeví nezávisle po 6-12 týdnech. Ve velmi vzácných případech může onemocnění trvat déle - až několik měsíců a let. Opakované onemocnění jsou velmi vzácné.

Atypické formy růžového lichenu

Tím, atypické formy zahrnují formy s nepřítomnosti primárních mateřských plaků s výsevem na obličeji a krku a takzvaným dráždivého růžové versicolor - pityriasis rosea irritata, způsobené třením, tlakem, pocení, špatném zacházení a vyznačuje se silným svěděním a mishenevidnymi skvrny, jako je erythema multiforme. Ve velmi vzácných případech je možné vyrážku ve formě vezikulů, krvácení a pustulátů.

Jaká onemocnění je růžová versicolor?

Pityriasis rosea třeba odlišit od sekundární syfilis, léčivý toxicoderma, parapsoriasis, kapkovité psoriáza, chronické erythema migrans (lymská choroba), tinea corporis, erythema multiforme.

Průzkum

Diagnostika se provádí na základě charakteristických symptomů. V případě výskytu onemocnění trvající déle než 12 týdnů se doporučuje kožní biopsie, aby se vyloučila parapsoriáza. Pokud jde o diferenciální diagnózu, předepisuje se sérologické vyšetření syfilisu, škrabky z lézí na myceliu houby a Woodově vyšetření.

Léčba růžového lichen giber

Zvláštní léčba růžových lichenů neexistuje. Toto onemocnění se obvykle vyřeší samo o sobě. Při nástupu sekundárních vyrážek se tření a tlak prvků nedoporučují, aby se zabránilo vzniku podrážděné růžové lišejníkové formy. Názor, že koupel a sprchový kout přispívají k rozvoji onemocnění a vzhled podrážděné formy není opodstatněný - je třeba se vyvarovat silného tření houbou nebo houbou při provádění vodních procedur.
V případě závažného svědění se předepisují antihistaminika, předepisují se lokální nízkopotenciální kortikosteroidy (hydrokortizon) a antiepruritické směsi na předpis.
Existují studie, které ukazují, že užívání vysokých dávek erythromycinu, acykloviru a ultrafialového záření v prvních dnech onemocnění vede k rychlejšímu a nekomplikovanému průběhu onemocnění.

 • Hypoalergenní strava;
 • Antihistaminika (pro zmírnění svědění);
 • Venku: suspenze s promícháním vodou (Tsindol); možné použití kortikosteroidních mastí;
 • Omezte kosmetické výrobky aplikované na tělo;
 • Nepoužívejte vlněné nebo syntetické prádlo.

Komplikace v růžovém lišejníku Zhiber

Při aktivní léčbě a vodních postupech dochází k masivnímu rozšíření lézí. V případě oslabené imunity a vážného svědění může dojít k infekci, ale je to vzácné.

Prevence růžového lišejníku

Prevence není zapotřebí. Opakované recidivy (recidivy onemocnění) se obvykle nedoporučují. Po tom zůstává docela stabilní imunita.

Pink lichen (Gibert)


Pink lichene (Pityriasis rosea) - jedna z odrůd lišejníků, která postihuje kůži člověka. Termín je přeložen z latiny jako doslova "vločkovaná roseola".

Další název pro nemoc (lichen giber nebo lichen giber) je kvůli slavnému francouzskému dermatologovi a syfilidovi Camillemu Giberovi, který praktikoval v pařížské nemocnici v polovině devatenáctého století.

Prevalence růžových lišejníků je nevýznamná. Lishai Gibert postihuje asi jedno procento lidí po celém světě po celý rok. Oba dospělí i děti jsou postiženi a zpravidla ženy trpí. Věková skupina je: pro děti - od čtyř let do čtrnácti let, dospělí - po čtyřicátých letech.

Příčiny a přenosové cesty

Není zcela známo, zda je správné uvažovat o příčinách deprivace lišejníků:

 • abnormality epidermis v důsledku poranění;
 • snížení obranyschopnosti těla (imunodeficience, chronické nemoci, nedostatečný obsah vitamínů a minerálů);
 • psycho-emoční přetížení (stres, deprese, duševní onemocnění);
 • alergie (externí dráždivé látky, vyvolání alergické reakce na potraviny, domácí a kosmetická chemie, drogy);
 • zavedení virových a plísňových infekcí (časté nachlazení v období změny roku, hypotermie a přehřátí, chronické mykotické procesy v období relapsu);
 • bleší kousnutí, vši, štěnice štěnice.

Nepochybně všechny výše uvedené faktory jednotlivě nebo kolektivně mají svůj vlastní význam. Ale s vysokou mírou důvěry výzkum potvrzuje, že Zhiberův lichen růžový má etiologii virového původu, stejně jako u většiny testů provedených na špičce příznaků byly nalezeny stopy herpetických virů.

Lékaři přesně určili, že zyberův růžový zoster není přenášen na zvířata ze zvířat. A protože důvod není znám, způsoby přenosu nejsou zcela jasné. Odborníci doporučují, dejte pozor:

 • blízký přímý kontakt s nemocnými (polibky, objetí, intimní vztahy);
 • používání postižených osobních hygienických potřeb (ručníky, hřebeny, prádlo, spodní prádlo a oblečení).

Pink lichen - hlavní příznaky

Stejně jako u ostatních druhů lišejníků s růžovým lišejníkem je hlavní rozlišovací schopností vyrážka, která má své vlastní charakteristiky. Na fotografii můžete pečlivě zvážit příznaky růžového lichenu.

Pink versicolor začíná vzhledu "mateřského plaku" - jednoho nebo více jednotlivých bodů intenzivního růžového odstínu. Mají jasné, jasné obrysy, které se podobají tvaru medailonu. Průměr vyvázaných vyvážen v hodnotách od 2 do 5 centimetrů.

V centru plaku se tón pleti stává nažloutlý. Kůže je suchá, na ní se tvoří peelingové vločky. Mnozí si všimnou svědění, méně často - vytváření bublinek a pocit pálení. Pokud má pacient silně oslabenou imunitu, mohou se vezikuly spojit do větších vezikul.

Na pozadí zhoršování zdraví se teplota pravidelně zvyšuje, v některých případech je zaznamenána slabost - zvýšení mízních uzlin na krku a dolní čelisti.

Tam je rozdělení skvrn v podobě malých ohnisek. Pink lichen "rád" lokalizovat podél linky Langer (neviditelné linie těla, které se nacházejí napříč svalovými vlákny). Na těle se obvykle nacházejí v místech přirozených kožních záhybů na ramenou, stranách těla, zad a boků. Celkový vzorek plakátů se vzdáleně podobá rozložení smyčkových větví podél kmene.

Aktualizace vyrážky nastane dva až tři týdny od nástupu prvního příznaku. V této době je růžová versicolor charakterizována přítomností obou starých ložisek a nově se objevujících.

Doba trvání toku je od jednoho měsíce do šesti měsíců. Po této době se příznaky úplně ztrácejí nebo zmizí.

Pink versicolor je pouze akutní a nikdy se nestane chronickým. Osoba, která tuto chorobu měla, dostane celoživotní imunitu.

Nemoc může způsobit komplikace. Zpravidla se jedná o vezikuly s průhledným obsahem (velmi vzácný individuální znak), jehož česání se mění na purulentní zánět, tj. Způsobuje přidání bakteriální infekce.

Pink lichen na hlavě

Někdy růžová versicolor ovlivňuje pokožku hlavy. Současně se vyznačuje:

 • vzhled oddělených oválných skvrn s jasnými obrysy;
 • neustálé poškrábání;
 • vypadávání vlasů.

Onemocnění v tomto projevu je poměrně vzácné. Jeho trvání (v případě výskytu) je však někdy zpožděno až na tři měsíce.

Pink versicolor u žen během těhotenství

Čekání na dítě pro ženu je těžké a nepříjemné. Restrukturalizace na nést dítě nutí tělo pracovat pro dva. Hormonální síla otřásá nervovým a imunitním systémem. U budoucích matek se metabolismus mění, různé alergické reakce jsou možné. V této době nemoc může snadno "napadnout" tělo těhotné ženy.

Nicméně byste se neměli příliš bát. Pokud se v průběhu léčby dodržují předpisy lékaře, stejně jako pravidla osobní hygieny, lišejníková růžová se rychle ustupuje.

Hlavní věc - chybějící hrst pilulek a nedoporučování provokativní rady přítelkyní.

Růžové lišejníky u dětí

Zbavte "lpění" dětem, obzvláště často nemocné a náchylné k alergiím.

Symptomy onemocnění u dětí:

 • slabost a malátnost;
 • bolesti hlavy a citlivost kloubů;
 • mírné zvýšení teploty;
 • svědění v lokalizovaných ložiskách;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • špatný spánek;
 • rozšířené submandibulární lymfatické uzliny.

Kojenci jsou méně časté. Dobrá překážka pro proniknutí principu způsobujícího choroby vystavuje mateřské mléko.

Děti z mateřské školy (zejména v době adaptace v dětském týmu) a dospívající (při hormonální úpravě v těžkém přechodném věku) se mnohem častěji zhoršují.

Vyrážka u dětí ovlivňuje koncentraci potních žláz v celém těle:

 • na bočních plochách pod paží a na zadní straně;
 • v slabinách a břichu;
 • na horních a dolních končetinách (předloktí a boky);
 • méně často na krku a tváři.

Děti obvykle tolerují růžovou srst vertikálněji než dospělí - onemocnění nejčastěji zmizí samo o sobě, a to i bez léčby. Rodiče se však musí poradit s lékařem.

Po potvrzení diagnózy je předepsána symptomatická léčba, aby se urychlila regenerace.

Diagnostika

Je to důležité! Přestože Lishai Giber nevyžaduje komplikovanou léčbu, musíte s ním pečlivě zacházet. Je důležité správně stanovit diagnózu a určit vhodný přístup k léčbě. Nepokoušejte se to udělat sami! Nezapomeňte poradit se svým lékařem: dermatolog, specialistka na infekční onemocnění nebo pediatr.

K získání úplného obrazu onemocnění musí lékař:

 1. Provádět individuální lékařské vyšetření pacienta (shromažďování údajů o přítomnosti houbových, infekčních a chronických onemocnění, vizuální posouzení stavu pacienta a palpace, pokud je to nutné);
 2. Přiřaďte nezbytné testy:
 • Kompletní krevní obraz (pomůže určit stupeň napadení těla z hlediska ESR a počtu bílých krvinek a eosinofilů), stejně jako analýza moči;
 • Kožní biopsie (pokud se choroba neobjeví více než jeden a půl měsíce k vyloučení psoriázy);
 • Bakteriologické očkování (převzato z ohniska pomocí škrabání pro infekční komplikace);
 • Luminiscenční diagnostika (speciální lampa, která určuje přítomnost houbové infekce) v případě podezření na houbu;
 • Pokud je to nutné, RPR - test na syfilis.

Lékaři byli schopni přesně posoudit situaci před návštěvou:

 • nepokládejte kůži žádným lékem;
 • nepoužívejte kosmetiku;
 • nepijte lék.

Léčba léků

V závislosti na výsledcích lékařské prohlídky lékař používá k terapii různé skupiny a formy léků.

Pink lichen je dobře léčen léčivy uvedenými v tabulce:

Pink zbavit giber. Doktorská rada.

Lichén zyberus je onemocnění neznámého původu, které se projevuje růžovými zaoblenými erupcemi na kůži těla, paží a nohou.
Nemoc je nepřenosná, to znamená, že není přenášena z člověka na člověka. Neexistuje žádná zvláštní léčba. Vychází sám. Vyšetření - dermatologem.

Kód ICD 10: L42 - Pityriasis rosea. Podle klasifikace lichen giber se jedná o papuloskvamózní kožní onemocnění.

Obsah:

Důvody

Etiologie (příčina) růžových lichenů u lidí je stále neznámá!

Existují hypotézy o výskytu této kožní patologie u lidí:

 • virové příznaky (herpes virus, SARS),
 • infekční alergie (alergické procesy po infekčních onemocněních).
 • snížená imunita je hlavním faktorem vývoje nemoci,
 • infekčních nemocí
 • avitaminóza,
 • na půdě, podvýživě,
 • zdůrazňuje
 • hypotermie
 • časté používání křovin, tvrdé žínky pro tělo.

Výskyt růžových lišejníků je zaznamenán především v chladném období roku.

Symptomy a klinika

1) Mateřská plaketa (viz foto) je důležitým znakem počátečního stadia onemocnění.

 • Na kůži se objevuje zaoblené zarudnutí ve formě místa o velikosti 3-5 cm. Obvykle několik dní před vznikem mateřské skvrny zaznamenávají pacienti horečku, malátnost, bolesti kloubů, rozšířené cervikální lymfatické uzliny - všechny příznaky jako u ARVI.
 • Materská deska lehce vyvýšená nad kůží.
 • Po několika dnech se mateřská šmouha začíná odlupovat po celém povrchu.

2) dětské skvrny jsou hlavním příznakem deprivace lišejníků u lidí.

 • Po 7-10 dnech od výskytu mateřské skvrny se na kůži hrudníku, břicha, zad, paží a nohou objevuje více růžových skvrn o rozměrech od 5 mm do 2 cm.
 • Kroužky okrouhlé nebo oválné, nespojují se do konglomerátů, vyvýšené nad okolní kůži. Po několika dnech se pokožka ve středu takového místa stává světle žlutá a začne se odloupat. Po několika dnech se centrální část skvrn odlupuje a kůže se podobá "hedvábnému papíru".
 • Na okraji se skvrna neodlupuje, zůstává růžová.
 • Mezi centrální a periferní částí skvrny zůstává oloupaný okraj (symptom "límec" nebo "medailon").
 • Na těle jsou skvrny umístěny podél záhybů a částí kožního napětí (linie Langer). Tento příznak je považován za diagnostický - pomáhá stanovit diagnózu.

 • Mateřská plaketa během tohoto období začíná blednout a postupně zmizí.
 • Vyrážka se téměř nikdy neobjeví na dlaních a chodidlech. Velmi zřídka - na obličeji, na rtech, na krku a také ve slabinách.
 • Vyrážky na lidské pokožce se mohou objevit ve vlnách s frekvencí 7-10 dní. Dá se tedy pozorovat polymorfní obraz: některé skvrny se objevily, růžové, malé, bez peelingu. Jiné skvrny jsou staré, prstencové, s "krkem" peelingem a červeným okrajem kolem.
 • Obvykle před novou vyrážkou zaznamená osoba zhoršení zdravotního stavu - slabost, nevolnost, nízká tělesná teplota (až 37,2 stupňů).
 • Spoty jsou doprovázeny mírným svěděním. Toto není hlavní příznak onemocnění, objevuje se pouze u poloviny pacientů. Nejčastěji kůže svědí u dětí a mladých lidí s emocionální psychiky a podráždění pokožky.

  Obvykle růžové lichenové skvrny nevykrvávají. Ale s vážným pruritusem mohou pacienti, zvláště děti, škrábat škvrny do krve.

  4) Průběh onemocnění

  • Po 3-6 týdnech růžových lichenových skvrn začíná ustoupit v centru. Spoty jsou prstencové. Potom zmizí okrajová část místa.
  • Po určitou dobu po zániku skvrn zůstává místo zvýšené (nebo naopak - snížené) pigmentace pokožky. Tyto pigmentové skvrny zmizí samy o sobě během 1-2 týdnů. Neexistují žádné následky ve formě jizev nebo jizev v nekomplikované formě onemocnění.
  • S příznivým průběhem oživení se dlouho nezhojí, ale nedochází k opakování.
  • Onemocnění se objevuje u osob s imunodeficiencí. Jedná se o pacienty s HIV a pacienty s nízkou imunitou proti rakovině krve na pozadí těžké chemoterapie.
  • Pink lichen může být komplikován zánětem na kůži: pustuly, akné, přidání houbové flóry (mykóza). Ve vzácných případech se děti mohou spojit s eczematizací plačem. Abyste tomu předešli, postupujte podle těchto pokynů.

  Co neudělat špatně

  1. Nemůžete zranit nebo skřípat místa (tak, aby se místa nezvýšily).
  2. Během praní v koupelně, v koupelně, nemůžete třením pokožku županem nebo houbou.
  3. Nemůžete užívat antibiotika sami.
  4. Nemůžete se opalovat, navštívit solárium.
  5. Nemůžete mazat pokožku alkoholem a alkoholem tinktury jódu, brilantně zelené, mastí obsahujících síru a dehet, dehtové mýdlo, salicylovou masti, aplikujte kosmetiku na postiženou kůži.
  6. Nemůžete nosit syntetické a vlněné předměty (pouze bavlna!).
  7. Nenoste traumatické kožní věci (tvrdé podprsenky způsobují růst skvrn pod prsou).

  Dieta s růžovým lichenem

  1) Vyloučit alergické a dráždivé potraviny ze stravy:

  1. sladký, med, čipy, soda,
  2. čokoláda, káva a silný čaj,
  3. citrusových plodů
  4. umělé přísady do potravin a příchutě,
  5. alkohol,
  6. uzené maso
  7. pepř a jiné koření,
  8. tučné potraviny
  9. okurky a marinády,
  10. vajíčka.

  2) Může a mělo by být zahrnuto do stravy:

  1. Kastlíky z přírodních obilovin: ovesné vločky, pohanka, proso, 5 obilovin, 7 obilovin atd.
  2. Chléb Borodinský, Suvorovský, Výnos, z hrubé mouky.
  3. Vařené maso.
  4. Brambory, mrkev a jiná zelenina.

  Je možné umýt?

  Ano, můžete, ale ne každý den a jen pod sprchou. Nemůžete se umýt v horké vodě - pouze pod teplou vodou. Žínku nepoužívejte. Nepoužívejte mýdlo. Dávejte pokožku ručníkem (neotřete!).

  Jak dlouho projde růžový lišejník?

  Standardní průběh onemocnění je 10-15 dní.

  Co dělat, pokud vyrážka nepřesáhne více než 2 měsíce?

  Měli byste se poradit s dermatologem pro další vyšetření na přítomnost dalšího onemocnění kůže, maskování jako Ziber lys s lišejníky. Nejčastěji je nutné vyloučit parapsoriasu - to bude vyžadovat biopsii pokožky.

  Diagnostika

  Diagnostika se provádí na základě anamnézy (anamnézy), klinických příznaků a vyloučení dalších nemocí.
  Laboratorní diagnóza neposkytuje charakteristické znaky růžového lichenu (nezapomeňte, že příčina onemocnění nebyla prokázána).

  Zesvërový zesvërový zesilovač by se mël odlišit od mnożství kožních chorob:

  1. Pityriáza (různobarevná) versicolor. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že v případě chromofytózy v mikroskopickém vyšetření je nalezeno mycelium hub. Přečtěte si podrobně o scaly versicolor.
  2. Sekundární syfilis. Všichni pacienti s podezření na růžové lišejníky by měli být vyšetřeni na syfilis!
  3. Ekzém.
  4. Psoriáza Na rozdíl od psoriázy, s růžovým lichenem není žádná psoriatická triáda. Přečtěte si více o psoriáze.
  5. Parapsoriasis
  6. Osýpky a zarděnka
  7. Trichophytosis
  8. Urtikaria - v počátečním stádiu s urtikarnoy formou onemocnění.

  Léčba a prevence

  V 90% případů se léčba nevyžaduje. Pacient není nakažlivý.
  Pink versicolor prochází samo o sobě během 4-6-8 týdnů po vzhledu prvního místa.

  Pamatujte, že pokud se chcete rychle zbavit zbavování Gibera, nebudete to uspět. Trvá to, aby imunita člověka mohla začít bojovat proti nemoci. A proto je nutné odstranit všechny provokující faktory, aby se imunita rychleji vypořádala s touto chorobou.

  Léčba léků je předepsána pro závažné pruritus a komplikace.

  1. Antihistaminové tablety: loratadin, suprastin, claritin atd. Vezměte si pokyny (1-2 tablety denně). Tyto léky pomáhají snižovat alergické reakce v těle jako celek, což snižuje svědivou kůži. Pacienti přestanou svědit.
  2. Tablety glukonátu vápenatého: také s antialergickým účinkem (1 tableta 2krát denně).
  3. Masti a krémy s hydrokortizon mast flutsinar, Lorinden mast, mast Akriderm smetanou Beloderm, Lokoid krém, mast Celestoderm.
   Osušte postiženou pokožku 2 krát denně. Mechanismus účinku - snižuje alergické reakce v kůži, edém, redukuje pruritus, protizánětlivý účinek.
  4. Masti a krémy s naftalanovým olejem: Naphtaderm. Mechanismus účinku je stejný: snížení pruritu a zánětu v kůži. Ve srovnání s hormonálními masťmi neexistují žádné vedlejší účinky.
  5. Antibiotika. Určeno pouze pro komplikace ve formě puchulárního zánětu kůže. Když se onemocnění objeví, jsou také zahrnuty antibiotika skupiny erythromycinu v tabletách (v těžkých případech injekčních forem a při hospitalizaci). Dříve se antibiotika používala při nástupu onemocnění, ale nyní se nedoporučuje.
  6. Zinzolová suspenze (oxid zinečnatý) - vysušuje pokožku a snižuje zánět. Pomáhá mnoha pacientům zmírnit svědění a podráždění kůže. Aplikujte Zindol na postiženou kůži bavlněným tamponem 2-3x denně. Nestříkejte!

  Prevence je zapotřebí, aby se zabránilo šíření vyrážky do jiných částí těla, aby se zabránilo komplikacím (viz, co by pacient neměl dělat).

  Upozornění: Acyclovir v lichenové růžové nepomáhá. Acyclovir je léčivý přípravek pro léčbu šindelů (příčinou je herpes virus).

  Lidové prostředky

  Doma, léčit růžové lišejníky mohou a měly by být tradičními léky. Vzhledem k nejasné příčině onemocnění mají lidové léky na lichenové růžové slabý účinek. Stejné metody pomáhají někoho rychle, jiné nepomáhají vůbec a v jiných vedou ke zhoršení.

  Pro ošetření růžových lichenů u lidí používejte následující bylinky (podle recenzí samotných pacientů): rostlina, řasa, aloe, kopřivka, heřmánek.

  1. Broths celandine, posloupnost, heřmánek, lopuch atd. Vyčistěte vodu (neotřete ani netřte, ale pouze vodou) postiženou kůži. Nečistěte látkou - nechte ji samo osušit.
  2. Nemůžete léčit kůži růžovými lichenovými alkoholovými tinkturami, abyste zabránili šíření skvrn na pokožce.
  3. Neotřižte pšeničnou mouku a těsto.
  4. Nemazat ocet, rajský olej, dehet, síru, mast, jód.
  5. Neříkejte novinový popel.
  6. Nepřipojujte rostliny jako komprese.

  Uvnitř - posílit imunitní systém:

  1. Infuze bylin (echinacea, dogrose, zázvor).
  2. Rostlinná šťáva (aloe, kalanchoe).
  3. Multivitamínové komplexy (complivit, selmevit).
  4. Imunomodulátory rostlinného původu - imunní, imunomodulátory.
  Přečtěte si podrobně - jak posílit imunitní systém.

  Pink lišejníky během těhotenství a laktace

  Lichén zhiber neovlivňuje plod nebo ženskou práci. Proto u těhotných žen nelze tuto chorobu léčit, ale pouze dodržovat dietu a jemný režim kůže.

  Při kojení dítěte nedostane růžové lišejníky.

  Jak a co léčit?

  Léčba růžových lišejníků u těhotných žen se provádí pouze s vážným svěděním a závažným zánětem kůže.
  Z místních léků se používal pouze Zindol nebo talker (zinek + mastek + glycerin). Kortikosteroidní masti - pouze podle přísných indikací ve velmi ojedinělých případech. Při předepisování takových masťů by mělo dojít k přerušení kojení.
  Přípravky na požití a injekce jsou zřídka používány a měly by být předepsány lékařem podle přísných indikací v případě matky ohrožující život.

  Pink lichen u dítěte

  Děti jsou nemocné přibližně od 4 let, ale nejčastěji - dospívající (hormonální změny v těle, snížená imunita). Dítě není nákazlivé vůči ostatním.
  U dětí je třeba růžové lichenové skvrny pečlivě odlišit od infekčních onemocnění - spalničky, rubeoly.

  Jak a co léčit?

  Léčba v 90% případů se nevyžaduje. Nejdůležitější v léčbě dětí je udržování nízké alergické stravy a zabránění šíření skvrn na kůži dítěte, protože děti často hnízdí a zraní postižené oblasti.
  Při závažném svědění je předepsáno užívání přípravku Zindol a antihistaminika (Claritin v sirupu). Pokud jsou příznaky doprovázeny ekzematózními jevy, ve vzácných případech jsou kortikosteroidní masti a krémy předepsány v krátkém kursu (krém Beloderm apod.).

  Odcházejí z nemocí?

  Když nekomplikovaný formulář - nedávejte. Za přítomnosti příznaků intoxikace po ukončení akutních respiračních virových infekcí, se zobecněnou formou, s komplikovanou formou onemocnění, je vydána pracovní dovolená po celou dobu léčby.

  Má armáda?

  Po dobu léčby - zpoždění. Po ukončení léčby.

  Doporučuji také tyto materiály:

  Upozornění: Pokud lékař neodpověděl na vaši otázku, odpověď je již na stránkách webu. Použijte vyhledávání na webu.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy