logo

Jak vyléčit růžové šindle doma

Giberova choroba nebo lišejníkový růžový má na jednom ze zdrojů virové přírody, podle jiných - infekční nebo alergické. Jeho objevitel Dr. Gibert nemohl identifikovat patogen, ale přesně popsal příznaky a terapii. Léčba růžových lišejníků v osobě bere léky doma. Zmírnění stavu pomocí tradičního léku a speciálního jídla. Přiměřené metody pro nastavení stavu jsou zvoleny pouze lékařem po provedení diagnózy.

Co je zhyper růžová?

Giberova nemoc - dermatologické onemocnění neznámé etiologie. V literatuře je název běžného studeného lišejníku. V medicíně dostal kód ICD 10 L42. Začíná se vyvíjet po sezónním nachlazení nebo stresu. Během tohoto období je lokální imunita kůže nulová a neodolává patogenům.

V počátečním stádiu onemocnění se na kůži objevuje jediné červené místo matky. Mateřské ohnisko vyvolává nové vyrážky. Vzhled kožních lézí je bezbolestný a může být po dlouhou dobu ignorován. Při rychlém způsobu léčby nemá mateřská plaketa čas na to, aby se stala živnou půdou pro onemocnění, a Ziberovy licheny nebo pitirias se nevyskytují v rozsáhlých oblastech.

Symptomy a příznaky růžové lišejníky u osoby

Giberova choroba má podobné příznaky s jinými dermatologickými onemocněními. Mezi hlavní příznaky patří:

 • Vyrážky s průměrem až 2,5 cm. Fotografie na internetu ukazují hlavní místa lokalizace na těle;
 • Peeling kůže;
 • Svědění a nepohodlí. Bolest se objevuje s rozsáhlou lézí nebo nervovým napětím. Během období prodlouženého stresu s růžovým lichenem se teplota v postižené oblasti místně zvyšuje.

Příležitostně se může objevit další příznak nebo se klasický obraz Gieberovy nemoci může lišit.

Příčiny onemocnění

Způsobuje nemoc, podle dermatologů, virů, hub nebo specifických alergenů. Zimbabwská nemoc je určena pouze metodou histologického vyšetření vyrážky. Příčiny vyrážky na těle:

 1. Sezónní oslabení imunitního systému;
 2. Kontakt s domácími mazlíčky;
 3. Silné alergeny v kontaktu s potravinami nebo pokožkou s nimi;
 4. Silné jediné nebo stálé nervové napětí.

Foto: lichenová růžová na obličeji a těle

Růžová lišejníková kůže je postižena jednotlivými skvrnami nebo skupinovými konglomeráty. Stejně postižené tělo a obličej. Barva vyrážky je červená nebo růžová. Při dlouhodobém stresu mohou kožní léze získat bohatou barvu pleti. Peeling pro Zhiberovu chorobu se podobá řadě kožních onemocnění. Proto je pro správnost diagnózy nezbytná diagnóza.

Diagnóza Pythyase

Pro přesnou diagnózu růžových lichenových dermatologů používejte:

 1. Vizuální prohlídka postižené kůže. Zohledněte průměr, barvu, lokalizaci vyrážky;
 2. Popis příznaků;
 3. Histologické vyšetření zbytků z kůže.

To vám umožní vybrat vhodnou terapii s farmakologickými přípravky, lidovými léky a vyhnout se komplikacím. Moderní farmaceutické přípravky mohou rychle vyléčit zoster.

Pink lichen léčba - jak a co zacházet?

Po diagnostice a diagnostice pacientů vzniká otázka: jak léčit růžové lišejníky. Terapie na kožní onemocnění se provádí:

 • Farmakologické látky: masti, krémy, roztoky, tablety;
 • Lidové recepty;
 • Speciální lékařská výživa.

Léčba je individuálně zvolena dermatologem. To pomůže vyhnout se důsledkům nedostatečné léčby a komplikací.

Masti, krémy a míchání

Růžové lišejníkové ošetření se provádí smetanovými přípravky. Oni působí lokálně na postižené kůži, odstranit svědění a nepoškodit vnitřní orgány. Název masti a roztoky, růžové zbavující krémy: Advantan, Clotrimazole, Hydrocortisone, Acyclovir, Akriderm, Celestoderm B, Belosalik. Některé nástroje budou popsány podrobně.

Acyclovir masti (zovirax)

Léčba Zovirax je založena na látce acyklovir. Toto antivirové léčení působí na úrovni genů na příčinné činitele Gieberovy choroby, porušuje jeho živobytí. Farmakologická forma ve formě krému se aplikuje na loupání a vyrážky bavlněným tamponem několikrát denně. Interval mezi léčbami je až 4 hodiny. Maximální trvání léčby kožní nemoci je až 10 dní.

Flutsinar

Pro léčbu růžového lišejníku Zhiber používejte léky pro vnější použití. Jsou založeny na glukokortikosteroidů. Farmakologický účinek blokuje histaminové sloučeniny a zabraňuje vzniku alergických kožních reakcí. Pro ošetření růžové lišejníky použijte masti 3-4krát denně. Během léčby se barva pokožky vyrovná, peeling zmizí.

Sinaflan

Protizánětlivé léky pro místní použití zabraňují akumulaci neutrofilů v postižené oblasti kůže růžovým lichenem. Tento přípravek je určen pro děti od 2 let. Terapie trvá nejdéle 1 týden. Je-li to nutné, provede se druhý cyklus k úplnému odstranění vyrážky v případě Giberovy nemoci. Kontraindikace: onemocnění oběhového systému, těhotenství a laktace.

Lorinden A

Nesteroidní protizánětlivé léky bojují proti lézemi zhoubných kožních lézí. Léčivo obnovuje lokální ochranné síly pokožky a urychluje regeneraci. Terapie trvá až 10 dní. Pro ošetření je masť aplikována tenkou vrstvou s bavlněnou vložkou na postiženou kůži několikrát denně.

Locoidní krém

Antihistaminikum hydrokortizon butyrát. Lokálně ovlivňuje buněčné mechanismy nástupu alergické reakce. Farmakologický účinek léku není nebezpečný pro těhotné a kojící ženy. Pro léčbu vyrážky se mast aplikuje tenkou kuličkou s bavlněnou vložkou na kůži. Léčebný kurz pro růžové lišejníky: až 14 dní. Kontraindikace: poranění a rány na kůži.

Chatterbox

Pro léčbu růžové lišejníky se používá speciální mluvčí. Její dermatolog lékařský předpis v lékárnách. Základem jsou: oxid zinečnatý, alkohol, glycerin a další finanční prostředky. Diskuse přerušuje ochrannou vrstvu virů a hub, zrychluje regeneraci pokožky a vysušuje vyrážku růžovým lichenem. Aplikujte na kůži bavlněným tamponem až třikrát denně. Před použitím zlikvidujte obsah lahvičky.

Salicylová zinková masť (pasta Lassara)

Lassarova pasta: kyselina salicylová a zinek. Léčivý tandem bojuje s hlavními příčinami Gieberovy nemoci. Antiseptický účinek zabraňuje šíření vyrážky na nových místech. Kyselina salicylová vysouší odlupování a urychluje regeneraci pokožky. Aplikujte na lichenovou růžovou masti 3-4krát denně s bavlněným kotoučem nebo hůlkou. Průběh léčby závisí na stupni onemocnění Giber.

Pilulky

Tablety se používají jako populární lék pro lichenové růžové. Pomáhají zmírnit příznaky, obnovují lokální imunitu pokožky. Přípravky předepisuje dermatolog. To vyžaduje krevní test a kompletní diagnózu. To vám umožní vybrat vhodnou terapii. Pro léčbu flukonazolem, erythromycinem, tavegilem,

Flukonazol

Antifungální činidlo nové generace. Má vysoký stupeň absorpce sliznic horní části trávicího systému, takže se může užívat bez ohledu na jídlo. Při požití zvýší lék lokální imunitu kůže. Léčivá látka - flukonazol. Je třeba léčit růžové lišejníky podle schématu: lidé nad 15: 8 tablet v prvních 24 hodinách. Od druhého dne je dávka 4 tablety. Doba léčby: od 5 dnů.

Erythromycin

Základem léku je antibiotikum erythromycin. Účinně působí na grampozitivní a gramnegativní mikroorganismy, které způsobují kožní onemocnění. Antibiotikum narušuje proces syntézy uvnitř mikroorganismu, což vede k smrti viníka lišejníku růžové. Typy tablet: 100 a 250 mg.

 • děti od 14 let a dospělí. Dávka se vypočte individuálně v závislosti na hmotnosti. Během dne nepřesáhne více než 500 mg léku;
 • od 4 měsíců do 14 let. Dávka se vypočte individuálně v dávce 25 mg na kg tělesné hmotnosti.

Kontraindikace: kojení a těhotenství.

Tavegil

Antihistaminikum. Základem léku je clemenstin hydrofumarát. Při požití poruší činnost histaminových receptorů a zabraňuje vzniku alergických reakcí. Má farmakologickou formu tablet. K dispozici v balení po 5 a 10 v desce.

Léčba Gibertovy choroby:

 • nad 12 let: 1 věc dvakrát denně;
 • Od 6 do 12 let: 0,5 kusů dvakrát denně.

Léčba lidových léků doma

Pro léčbu růží a šindelů nabízí alternativní medicína tradiční metody. Recenze pomáhají vybrat si lék, který pomůže zmírnit příznaky, zabránit komplikacím. Při pravidelném využívání finančních prostředků, odvarů, mastí, zbavuje se to rychle. Trvání léčby závisí na léze kůže, primárním případu nebo relapsu a dalších faktorech. Pak podrobněji popíšeme, jak léčit růžové lišejníky doma.

 1. Jod 10% roztok alkoholu otřete skvrnu. Po 14 dnech léčby se záda, krk, oblast pod prsíčkem již neupustí. Jemné jódové ložiska nemoci - ne více než 1 krát za 5 dní. Během tohoto období pokožka léčí. Postup je bolestivý, takže děti by měly být léčeny jinými lidovými léky. Tandem lze použít - aktivní uhlí a jod. Jednou za 5 dní, rozmazaný drceným uhlím, pak jódem.
 2. Roztok kyseliny borité. Průběh léčby růžových lichenů a dalších kožních onemocnění trvá až 21 dní. Počáteční fáze je rychlejší. Pro ošetření se připraví nasycený roztok. Koncentrace léčiva je taková, že začíná precipitovat. Droga se nanese na postiženou pokožku bavlněným tamponem několikrát denně. Boritá kyselina není utírána, kůže se usuší.
 3. Jablečný ocetový ocot S růžovým lichenem, lidový lék rychle zmírňuje nepohodlí, odstraňuje zčervenání. Den aplikujte 5krát komprese čistého jablečného octa na kožní vyrážky. Doba trvání léčby: až 14 dní.
 4. Rajčatový olej. To pomůže odstranit vyrážku na kůži za pár dní. Účinná léčba spočívá v pravidelném tření růžových lišejníků s přírodním prostředkem. Chcete-li urychlit hojení, obnovte imunitu, doporučuje se uvést olej rajčatový olej dovnitř.

Hypoalergenní dieta

Odstranění Giberovy nemoci na nohou a jiných částech těla je opravdu možné pomocí speciální léčebné výživy. Alergie ustoupí a infekce přestane poškozovat pokožku po hypoalergickém menu. Imunolog, dermatolog nebo nutritionist vybírá potraviny pro pacienta individuálně, pokud jsou postiženy růžovou růžicí.

Podle zákazu pádu:

 • omáčky založené na chemických složkách průmyslové výroby. Syntetický - silný alergen;
 • uzené, pečené nebo smažené maso a rybí lahůdky;
 • ořechy, bobule a ovoce červené a oranžové barvy, hrozny;
 • citrusy v jakékoli formě;
 • čokoláda a kakao;
 • alkohol jakéhokoli druhu;
 • sýtené nápoje;
 • cukrovinky;
 • včelí produkty;
 • kuřecí vejce v jakékoli formě.

Zelené výrobky, mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku a chudé maso jsou uvedeny. Při vaření se používá jemné tepelné zpracování. Normalizovat vodní bilanci pomocí stolní minerální vody, bylinných čajů a kompotů. Dieta dává výsledek lichenové růžové po 2-3 týdnech.

Prevence zbavování se gibru

Pink lichen na hlavě nevyžaduje preventivní opatření. Aby se zabránilo postižení nemoci kůže, stačí řídit se všeobecnými pokyny dermatologa a vést zdravý životní styl. Zabraňte vzniku kožních onemocnění a infekcí:

 1. Klidný životní styl. V napjatých obdobích, užívání lehkých sedativ;
 2. Hygiena pokožky po kontaktu s domácími nebo toulanými zvířaty;
 3. Individuální oblečení. Změna s blízkými lidmi nebo členy rodiny je nepřijatelná. Toto opatření je přísné během období oslabené imunity, kdy je deprivace vysoká;
 4. Obohate stravu vitamíny přírodního a umělého původu. Nedostatek vitamínu vyvolává vývoj zbavování a silná imunita umožňuje chránit tělo před viry růžového lišejníku.

Pacienti se ptají dermatologů na otázku: je možné provést sprchu s růžovými lišejníky? Hygiena kůže nejprve. Proto je nutné každodenní ošetření vodou. Voda není obchodníkem a patogen neobsahuje nové kožní náplasti. Speciální dermatologická činidla vyčistí svědění a vyrážku, vyrovnávají barvu pleti, zabraňují exacerbacím. Po dobu, kdy Giber zbavil, lékaři nedoporučují koupání, ale můžete si sprchu sprchovat.

Prevence vzniku růžových lišejníků pomáhá předcházet vzniku dalších infekčních a virových kožních onemocnění.

Je růžová versicolor nákazlivá a jak je nemoc přenášena

Giberova choroba se ve všech nevyvíjí. Pacienti se ptají dermatologa na otázku: je nemoc infekční nebo ne, je přenášena jiným lidem. Osoba se silnou imunitou, která dodržuje zdravý životní styl a nemá zlé návyky, nedostane pitiriasis ani při blízkém kontaktu s postiženou kůží pacienta. Vyrážka, plaketa se často projevuje u dětí, které jsou ve skupinách delší dobu, u dospělých s oslabenými ochrannými silami. Můžete se oloupat a dostat infekci po:

 • kontakt s nemocnými zvířaty;
 • v bazénu nebo sauně;
 • při používání oblečení, jednotlivých věcí, osobního a ložního prádla pacienta.

Pink versicolor

Rosy versicolor (Zhiberova nemoc, Pitirias) je akutní dermatologická (kožní) nemoc, která patří k typu herpesu.

Častěji jsou ženy ve věku 12-45 let nemocné. Pink lišejník se projevuje jako kulatá růžová skvrna (mateřská plaketa) o průměru 20 mm nebo více. V centrální části se mateřská plaketa změní na žlutou, vločky; existují nová místa. Kožní projevy jsou doprovázeny svěděním, fyzickým a psychickým nepohodlí. Obecně platí, že růžový leshay teče příznivě; Nejnepříjemnější komplikací je ekzém.

Nejvyšší výskyt se vyskytuje v období jara-podzim, kdy se v důsledku nachlazení, stresu, hypovitaminózy apod. Sníží imunita těla. Předpokládá se, že herpes viry se 6 nebo 7 typy způsobují onemocnění, ale to není jisté. Když člověk znovu znovu nemocí, člověk získá životnost po celou dobu života. Existují však případy relapsů (opakování) u těžkých růžových lichenů s lézí velkých oblastí těla. Choroba trvá až 2 měsíce, ve 2% případů trvá až šest měsíců. V 85% případů dojde k samoléčení.

Je růžová versicolor nákazlivá?

Vzhledem k tomu, že kauzální činidlo nemoci není instalováno, vědci ztrácejí odpověď na otázku, zda je růžový lichen nakažlivý. S největší pravděpodobností není nákazlivé. Je přesně známo, že onemocnění se objevuje u lidí s oslabenou imunitou; proto v případě zajištění doporučují lékaři omezit kontakt s pacienty s růžovými licheny.

Příčiny

Existuje několik verzí, které mikroorganismus způsobuje výskyt onemocnění. Podle jedné teorie je to herpes virus 6 a typ 7. Podle jiné teorie jsou to bakterie streptokoků. Mikroorganismy však hrají roli pouze v počátečních fázích. Slouží jako spoušť. Poté tělo zahájí alergickou reakci. To způsobuje hlavní projevy nemoci.

Faktory, které oslabují imunitní systém, mohou vyvolat onemocnění.

 1. Hypotermie
 2. Stresující situace
 3. Přenesené infekční onemocnění
 4. Poruchy trávení
 5. Očkování
 6. Kousnutí hmyzem
 7. Metabolické poruchy
 8. Menší poškození kůže

Dalším důležitým faktorem je časté mytí s použitím tvrdých čističů, křovin a dalších agresivních čisticích prostředků. Osušují kůži, zraní ji a zbavují její přirozené ochrany.

Oficiální verze lékařů - všestranný zoster není přenášen z člověka na člověka. Ale podle jiné teorie, štěnice a vši nést onemocnění. Na místě jejich skusu se objevuje první, největší místo - "matka". Existuje názor, že je možné infikovat pomocí osobních hygienických předmětů: žínky, hřebeny, ručníky.

Symptomy

Zhyberův zoster nejčastěji (viz foto) se vyskytuje u lidí ve věku od 20 do 40 let. Jeho projevy mohou být velmi odlišné. Obvykle jsou prvními příznaky růžové lišejníky u osoby pocit malátnosti, slabost, zvýšení tělesné teploty, někdy i rozšíření mízních uzlin.

Pak se na kůži objeví symetrická forma růžové nebo růžovo-žluté barvy, která mírně vyčnívá nad povrchem kůže. Preferenční lokalizace vyrážky - zad, hrudníku, ramen, boků, boků těla. V 50% případů před vznikem velkého počtu skvrn se na kůži vytvoří tzv. "Mateřská plaketa" - velké místo o průměru až 4 cm, s jasně růžovou barvou a pokryté váhy.

Vzniklé skvrny mají průměr 1 až 2 cm, na stranách skvrn se může pozorovat odlupování, po obvodu se pozoruje jasně růžový halo. Rozptyl skvrn na tělo nastane během 2-3 týdnů, a pak začnou zmizet. Na jejich místě mohou zůstat bílé nebo světle růžové skvrny, které nakonec zmizí bez stopy. Tato deska se obvykle objevuje na kůži hrudníku a pak se vyrážka rozšiřuje na krk, ramena, žaludek, stehna. Růžové lišejníky na obličeji jsou vzácné. Někteří pacienti mohou trpět svěděním pokožkou.

Existují atypické formy růžových lišejníků, u nichž se vyrážka objevuje jako bublina, bodavá nebo vyčerpaná vyrážka. V takových případech může být počet lézí na těle malý, ale velikost každé skvrny může dosáhnout průměru 8 cm. Atypická forma pitiriázy může mít chronický průběh.

Co je "mateřská plaketa"?

Pink lichen začíná vzhledu "mateřského plaku" (dolní místo na fotografii), která má průměr od dvou do deseti centimetrů. Může mít růžovočervenou barvu a v 8 z 10 případů se z ní objeví menší útvary. Přestože ve 20% případů neexistuje výrazný mateřský bod a ohniska začínají souběžně utvářet.

Po týdnu se začíná odkrývat "mateřská plaketa" a uprostřed formace se změní barva místa od růžové až nažloutlé. V podstatě se taková mateřská skvrna objevuje na hrudi, zádech nebo břicho.

Manifestace u dětí

Děti zbavují růžové zřídka. Ale většina těchto případů se objevuje ve věku 4-12 let. Tato dětská nemoc je považována za infekční, ačkoli dnes neexistují přesné informace o důvodech jejího výskytu.

Po pěti až deseti dnech po výskytu mateřského plaku na těle má dítě závažné vyrážky. Zobrazuje se ve formě růžové nebo červené se žlutým odstínem skvrn s fuzzy oválnými obrysy. Vyrážky jsou umístěny podél čáry rozštěpení kůže, často postihující ramena, boky a boční plochy těla.

Ačkoli onemocnění nenese velké nebezpečí, je nutné okamžitě zahájit boj proti nemoci. Léčba růžových lichenů u dětí spočívá hlavně ve zvýšení imunity. Lékaři předepisují přípravek "Askorutin" - tablety obsahující vitaminy C a P, které jsou silnými antioxidanty nebo jinou léčbou vitamíny.

Diagnostika

Diagnóza se provádí při vizuální kontrole přítomnosti primární léze u pacienta růžové lišejníků (mateřské plaků), a v přítomnosti typických forem pro tuto patologii tečkovaný vyrážku.

Je nutné v procesu diagnostiky onemocnění by měla být diferencované Gibert z několika chorob s podobnými symptomy (dermatitidy, seboroická dermatitis, psoriasis, tinea corporis, tinea versicolor, guttata parapsoriasis, syfilitické roseola a Lyme nemoc).

K vyloučení výše uvedených onemocnění pacient přebírá materiál z lézí a také provádí sérologickou diagnostiku (Wassermanova reakce). V některých případech je pacient proveden studiem ohnisek pomocí fluorescenční dřevěné lampy.

Co vypadá jako růžový lišejník v osobě: foto

Růžová lichenová kůže je postižena jednotlivými místy nebo skupinovými konglomeráty (viz foto).

Pink lišejníkové ošetření

Dosavadní léčba růžových lichenů způsobuje spoustu diskusí mezi lékaři. Někteří odborníci se domnívají, že onemocnění projde samo o sobě, když je imunita obnovena. Jiní argumentují, že tělo potřebuje pomoc, aby se vypořádala s onemocněním, jinak to může trvat 3-6 měsíců.

Při nekomplikovaném průběhu onemocnění je pacient dostatečně veden obecnými doporučeními doma:

 1. Omezte úpravu vody. Užívání sprchy je povoleno, ale člověk by si neměl třepat pokožku žínkami nebo nadměrně osušit mýdlem a gelem.
 2. Omezte svůj pobyt v otevřeném slunečním světle.
 3. Nesmí se nosit syntetické, stejně jako vlněný oděv.
 4. Dodržujte hypoalergenní dietu, s výjimkou citrusových plodů, čokolády, medu, vajec, ryb, ořechů, kávy, alkoholických nápojů.

Pokud však onemocnění ovlivňuje celkový stav pacienta, dochází k závažnému svědění nebo k přidání bakteriální infekce, je nutné pokračovat v léčbě.

Pro léčbu růžové lišejníky používejte tyto nástroje:

 1. Antihistaminové tablety: loratadin, suprastin, claritin atd. Vezměte si pokyny (1-2 tablety denně). Tyto léky pomáhají snižovat alergické reakce v těle jako celek, což snižuje svědivou kůži. Pacienti přestanou svědit.
 2. Tablety glukonátu vápenatého: také s antialergickým účinkem (1 tableta 2krát denně).
 3. Masti a krémy s hydrokortizon mast flutsinar, Lorinden mast, mast Akriderm smetanou Beloderm, Lokoid krém, mast Celestoderm.
  Osušte postiženou pokožku 2 krát denně. Mechanismus účinku - snižuje alergické reakce v kůži, edém, redukuje pruritus, protizánětlivý účinek.
 4. Masti a krémy s naftalanovým olejem: Naphtaderm. Mechanismus účinku je stejný: snížení pruritu a zánětu v kůži. Ve srovnání s hormonálními masťmi neexistují žádné vedlejší účinky.
 5. Antibiotika. Určeno pouze pro komplikace ve formě puchulárního zánětu kůže. Když se onemocnění objeví, jsou také zahrnuty antibiotika skupiny erythromycinu v tabletách (v těžkých případech injekčních forem a při hospitalizaci). Dříve se antibiotika používala při nástupu onemocnění, ale nyní se nedoporučuje.
 6. Zinzolová suspenze (oxid zinečnatý) - vysušuje pokožku a snižuje zánět. Pomáhá mnoha pacientům zmírnit svědění a podráždění kůže. Aplikujte Zindol na postiženou kůži bavlněným tamponem 2-3x denně. Nestříkejte!

Lidové prostředky

Pro léčbu růžové lišejníky můžete použít lidové léky. Tam je poměrně málo různých technik, které mohou pomoci s touto nemocí.

 • Deset gramů sušených květin z nanuce musí být přeměněno na prášek. Přidejte k němu 50 g vazelíny, důkladně promíchejte. Výsledná mast namáčí plaky až třikrát denně.
 • Ze zelného listu je třeba rozmazat zakysanou smetanu a stisknout na poškozené oblasti.
 • Vaříme pohanku (20 g na 400 ml vody). V bujónu navlhčete gázové ubrousky a aplikujte na postižené místa.
 • Zředte jablečný jablečný ocet vodou, namažte pláty tímto roztokem. Vhodná želatina. Opakujte až pětkrát denně.
 • Kousky rozmazané různými oleji - rakytníkem, papouškem, broskví.
 • Dva žloutenky se smíchají s 50 g dehtu a ½ velké lžičky smetany. Namíchejte na zanícené oblasti.
 • Plakety můžete namazat se směsí březového dehtu a másla.
 • Na jemné řezavé řezané řepy přidejte med. Důkladně promíchejte. Směs by měla být položena na list zelí a aplikována na poškozené oblasti.
 • Plakety rozmazané 10% roztokem alkoholu. Postup se provádí jednou za pět dní! Pomáhá rychle se vypořádat s vadami.
 • Roztok kyseliny borité se na postiženou oblast aplikuje bavlněným tamponem. Roztok by měl být nasycen.
 • Chcete-li zvýšit imunitu, můžete vypít infuze šípkové lžičky, sušené ovocné kompoty.

Použití lidových léků při léčbě růžových lichenů by mělo být doprovázeno opatrností. Před zahájením léčby se poraďte s lékařem.

Výživa a dieta

S růžovým lišejníkem předepište hypoalergenní dietu.

Jak zacházet s růžovým zestem u lidí: drogy a lidové léky

Pink lichen (pitiriaz, stejně jako lišejník Ziber) je časté onemocnění kůže, které postihuje člověka po studené, virové chorobě v důsledku oslabeného imunitního systému. Ženy mají mnohem častěji než muži. Děti nejčastěji diagnostikovány versicolor ve věku 5-12 let.

Po jediném případě onemocnění by osoba měla vyvinout odolnost vůči tomuto onemocnění, ale relapsy jsou také možné. Pink lišejníky se mohou objevit znovu, zvláště když jsou tělesná obrana omezena. Někteří odborníci tvrdí, že během jednoho nebo dvou měsíců někdy ochabuje nemoc bez intervence sama. Ale to by nemělo čekat. Je nutné poradit se s lékařem a podniknout kroky.

Co to je?

Pink lichen - infekční alergická kožní onemocnění virové přírody. To se projevuje jako růžová skvrnitá vyrážka a vyskytuje se u lidí s oslabeným imunitním systémem. Tato kožní onemocnění se považuje za infekci, ale není přenášena z člověka na člověka a lékaři jsou negativně informováni, pokud jsou nakažlivá nebo ji zbavují.

Příčiny

Navzdory skutečnosti, že dosud neexistují přesné údaje o příčinných činidlech růžových lišejníků, mnozí experti mají tendenci věřit, že příčinou onemocnění je herpes virus sedmého typu.

Nicméně onemocnění se může vyvinout u lidí s oslabenou imunitou během těhotenství kvůli hypotermii a po předávkování infekcí dýchacích cest. Věda nepozná přesnou cestu přenosu, ale existuje předpoklad, že je přenášen vzdušnými kapkami. Také podle odborníků může být lišejník růžový přenášen prostřednictvím předmětů pro domácnost (hřebeny, ručníky atd.).

Po léčbě získá osoba silnou imunitu.

Příznaky růžové lišejníky

U lidí začíná onemocnění (obvykle na pozadí nebo krátce po nachlazení) s výskytem jediného velkého kulatého růžového bodu s průměrem 2 cm nebo více (tzv. Mateřská plaketa) na kůži těla, jehož centrální část postupně získává nažloutlý nádech, zmenšuje a začíná mírně odloupnout.

Typicky, několik dní po vzhledu mateřského plaku se objevují řady malých oválných růžových skvrn o průměru 0,5 až 1 cm podél čáry Langer na kůži kufru a končetin. Postupně ve středu skvrn jsou zjištěny sotva viditelné suché skládané váhy a podél periferie - okraj bez okrajů váhy.

Mnoho pacientů nekonzultuje dermatologa a nezávisle stanovuje diagnózu lišejníkové růžové podle popisu a fotografie, protože místa, která se objevují, mají růžový odstín. Většina ostatních druhů lišejníků také začíná pouze jedním bodem a také mají různé odstíny růžové a červené. Obzvláště často je šupinatá (barva, varicolor versicolor) zaměňována s růžovou. Nemůžete samostatně léčit jakékoliv kožní onemocnění, měli byste kontaktovat specialisty, stanovit správnou diagnózu a předepisovat léčbu.

Pink lichen vypadá jako: foto

Níže uvedená fotografie ukazují, jak se onemocnění projevuje u dospělého.

Diagnostika

Materná plaketa a vyrážka jsou při vyšetřování pacienta poměrně snadno diagnostikována lékařem. Někdy může být obtížné diagnostikovat růžové lišejníky, neboť vyrážka může být podobná ekzému, rubeole nebo spalničkám. Chcete-li objasnit diagnózu, je třeba ještě provést krevní test. To je doporučeno, protože vyrážka může být projevem syfilisu.

Léčba růžových lichenů u lidí

Po diagnostice a diagnostice osoby vzniká otázka: jak léčit růžové licheny. Terapie na kožní onemocnění se provádí:

 • Farmakologické látky: masti, krémy, roztoky, tablety;
 • Lidové recepty;
 • Speciální lékařská výživa.

Často se léčba lišejníků v osobě provádí s krémovými přípravky. Oni působí lokálně na postižené kůži, odstranit svědění a nepoškodit vnitřní orgány.

Popis a název masti a roztoky, růžové zbavující krémy:

 1. Acyclovir masti (Zovirax). Tento lék je založen na látce acyklovir. Toto antivirové léčení působí na úrovni genů na příčinné činitele Gieberovy choroby, porušuje jeho živobytí. Farmakologická forma ve formě krému se aplikuje na loupání a vyrážky bavlněným tamponem několikrát denně. Interval mezi léčbami je až 4 hodiny. Maximální trvání léčby kožní nemoci je až 10 dní.
 2. Sinaflan. Protizánětlivé léky pro místní použití zabraňují akumulaci neutrofilů v postižené oblasti kůže růžovým lichenem. Tento přípravek je určen pro děti od 2 let. Terapie trvá nejdéle 1 týden. Je-li to nutné, provede se druhý cyklus k úplnému odstranění vyrážky v případě Giberovy nemoci. Kontraindikace: onemocnění oběhového systému, těhotenství a laktace.
 3. Flucinární Pro léčbu růžového lišejníku Zhiber používejte léky pro vnější použití. Jsou založeny na glukokortikosteroidů. Farmakologický účinek blokuje histaminové sloučeniny a zabraňuje vzniku alergických kožních reakcí. Pro ošetření růžové lišejníky použijte masti 3-4krát denně. Během léčby se barva pokožky vyrovná, peeling zmizí.
 4. Lokoidový krém. Antihistaminikum hydrokortizon butyrát. Lokálně ovlivňuje buněčné mechanismy nástupu alergické reakce. Farmakologický účinek léku není nebezpečný pro těhotné a kojící ženy. Pro léčbu vyrážky se mast aplikuje tenkou kuličkou s bavlněnou vložkou na kůži. Léčebný kurz pro růžové lišejníky: až 14 dní. Kontraindikace: poranění a rány na kůži.
 5. Lorinden A. Nesteroidní protizánětlivé léky bojují proti lézím kožních plísní u Zhiberovy choroby. Léčivo obnovuje lokální ochranné síly pokožky a urychluje regeneraci. Terapie trvá až 10 dní. Pro ošetření je masť aplikována tenkou vrstvou s bavlněnou vložkou na postiženou kůži několikrát denně.
 6. Chatterbox Její dermatolog lékařský předpis v lékárnách. Základem jsou: oxid zinečnatý, alkohol, glycerin a další finanční prostředky. Diskuse přerušuje ochrannou vrstvu virů a hub, zrychluje regeneraci pokožky a vysušuje vyrážku růžovým lichenem. Aplikujte na kůži bavlněným tamponem až třikrát denně. Před použitím zlikvidujte obsah lahvičky.
 7. Salicylic-zinková masť (Paste Lassar). Lassarova pasta: kyselina salicylová a zinek. Léčivý tandem bojuje s hlavními příčinami Gieberovy nemoci. Antiseptický účinek zabraňuje šíření vyrážky na nových místech. Kyselina salicylová vysouší odlupování a urychluje regeneraci pokožky. Aplikujte na lichenovou růžovou masti 3-4krát denně s bavlněným kotoučem nebo hůlkou. Průběh léčby závisí na stupni onemocnění Giber.

Aby se ulehčilo pacientovi před přetrvávajícím závažným svěděním, předepisujte antihistaminika, antivirotika byla použita k boji proti viru. V případě přístupu bakteriální infekce jsou předepisovány širokospektrální antibakteriální léky. V závažných případech onemocnění lze použít glukokortikosteroidy (hormonální léky).

 1. Suprastin - léčivo má antihistaminový, sedativní a anticholinergní účinek. Užívejte jednu tabletu 3-4krát denně s jídlem.
 2. Aktivní uhlí. Enterosorbent je předepsán pro očištění těla toxinů, které pomáhají zmírnit příznaky intoxikace, snižují alergické projevy a zlepšují celkový zdravotní stav pacienta.
 3. Tavegil. Antihistaminikum, které působí na snížení tvorby histaminu, které způsobuje alergické reakce. Pomáhá zmírnit svědění a snižuje počet nových vyrážky. Vezměte jednu tabletu ráno a večer.
 4. Acyclovir Antivirová látka, která potlačuje herpes patogen. Lék přerušuje reprodukci viru a zabraňuje jeho dalšímu šíření. Podporuje imunitu. Vezměte jednu tabletu 5krát denně. Lék má nejlepší účinek, pokud zahájí léčbu v raných hodinách onemocnění.
 5. Loratadin, Claritin. Tyto léky mají rychlý a dlouhodobý antialergický účinek. Dávkování a režim je určen ošetřujícím lékařem.
 6. Erythromycin je širokospektrální antibiotikum. Jeho použití brání reprodukci patogenu, snižuje riziko přiložení sekundární infekce, pomáhá eliminovat patogenní mikroorganismy. Erytromycin může snížit vyrážku a urychlit proces hojení. Ukazuje největší účinnost v prvních pěti dnech onemocnění. Užívejte jednu tabletu každých 6 hodin.

Existuje několik dalších aktivit, které vám pomohou rychle zvládnout onemocnění doma:

 1. Je žádoucí co nejvíce omezit mytí. Úprava vody vede k tomu, že zbavování skvrn je rozptýleno po celém těle. To je usnadněno použitím mýdel a gelů, které suší kůži. Je obzvláště nebezpečné vzít parní lázeň, ležet v horké lázni a jít do bazénu. V případě potřeby se můžete sprchovat. Po umytí se doporučuje, abyste netušili ručníkem a pokořte pokožku papírovými utěrky. Nemůžete použít kosmetiku pro tělo, může způsobit alergie a zhoršit stav.
 2. Doporučuje se dodržovat dietu, která by nezpůsobila alergie. Je třeba opustit ostré, nakládané, uzené pokrmy a výrobky, které obsahují přídatné látky v potravinách. Káva, silný čaj a alkohol jsou také vyloučeny.
 3. Pocení způsobuje vzhled nových skvrn. Proto se vyhněte přehřátí a fyzické námaze.
 4. Aby nedošlo ke vzniku zánětu na pokožce, je nutné denně změnit prádlo. Měl by být vyroben z přírodních tkanin a volně procházet vzduchem. Nosit vlnu nebo syntetika vede k tomu, že existují nové oblasti, které jsou zbaveny. Oblečení by se nemělo třepat ani vytlačovat kůži.
 5. Pokud existují sekundární menší vyrážky, neměli byste být v otevřeném slunci.
 6. Je důležité, aby se neléčili. Některé léky obsahující síru a dehet způsobují vyrážku.

Při dodržování těchto doporučení by měla růžová zbavit, a to nezávisle za 4-6 týdnů.

Lidové prostředky

Nemoc je úspěšně léčena lidovými léky. Jak přesně vyléčit růžové lišejníky?

Pro tento účel můžete použít následující:

 • rozmazání skvrn s přírodním jablečným jablečným octem až 7krát denně;
 • použijte směs kaše připravená následovně: smíchejte dvě lžíce oxidu zinečnatého, vody, glycerinu, mastek. Tato směs mazá vyrážku;
 • dělejte aplikace z kvasnicového těsta až na dvě hodiny a poté je odstraňte vlhkým utěrkem. Léčba se provádí po dobu 5 dnů;
 • použijte směs čistého dehtu 50 gramů, dva čerstvé žloutky, pol poháru husté smetany. To vše se třese do kůže až dvakrát denně.
 • tinktury rostliny, které lze připravit samostatně. Chcete-li to udělat, vezměte tmavou lahvičku, ve které umístíme čerstvé listy, stonky, květy čerstvého rostliny. Naplňte to vše dobrým vodkem, zavřete, odstraňte po dobu 21 dní na tmavém místě. Každý den protřepejte tinktury. Po uplynutí doby infúze jej filtrujeme a užíváme před jídlem 10 kapek v každé zředěné v jedné lžíci vody. Účinně růžové lichenové tuky, vařená tinktáze z celandinu až dvakrát denně. Tento nástroj je účinný při snižování imunity;

Pomocí těchto jednoduchých nástrojů můžete v krátké době usnadnit jejich existenci a zbavit se otravných růžových lichenů.

Dieta pro dobu onemocnění

Vzhledem k tomu, že alergická povaha onemocnění není vyloučena, dieta také hraje roli při léčbě růžových lišejníků u lidí.

Je třeba vyloučit alergické produkty:

 • vejce;
 • nakládané a konzervované potraviny;
 • koření, koření, omáčky;
 • citrusové plody;
 • ryby, mořské plody, černý a červený kaviár;
 • mléko a mléčné výrobky, včetně sýrů;
 • uzené maso (uzeniny, klobása);
 • vodnatá a ovocná voda;
 • výrobky obsahující látky určené k aromatizaci;
 • sušené ovoce sušené meruňky, data, rozinky, fíky;
 • med;
 • matice;
 • všechny odrůdy hub;
 • sladkosti;
 • káva, kakao;
 • alkoholické nápoje;
 • ananas, červená jablka, jahody, cantalup, maliny, borůvky, jahody, třešně, hroznové víno, rajčata, granátové jablko, švestky atd.;
 • rajčata, červená paprika, mrkev, řepa, lilky, šťovík, zelí, celer;
 • produkty, které obsahují barviva, konzervační látky, emulgátory.

Nízké alergenní potraviny, které se doporučují při dietě

 • jazyk, játra, ledviny;
 • pohánka, rýže, kukuřičný chléb;
 • ječmen, ovesné vločky, rýže a krupice;
 • fermentované mléčné výrobky: jogurty bez přísad, kefír, tvaroh, ryaženka;
 • chudé vepřové maso, hovězí maso, kuřecí maso;
 • mořské ryby, tresky;
 • slabý čaj, jablečné a hruškové dušené ovoce, zvědavý odvar;
 • minerální voda bez plynu;
 • slunečnice, olivy, máslo;
 • bílý rybíz, zelené jablka, angrešt, hrušky, bílé třešně;
 • sušené jablka, sušené švestky, hrušky;
 • bílá kapusta, okurky, karfiol a růžičková kapusta, brokolice, zelený salát, kopr, špenát, petržel, cuketa, rutabaga, squash, okurka;

Dieta musí být udržována 2-3 týdny pro dospělé a 7-10 dní pro děti.

Prevence

Hlavní prevencí růžových lichenů je zdravý životní styl a vyvážená strava. Bylo by užitečné vzdát se špatných návyků.

Jak zabránit lichenu:

 1. Zabraňte podchlazení.
 2. Udržujte imunitní přísun vitamínů, příjem proteinových potravin.
 3. Upravte tělo a vést aktivní životní styl.
 4. Udržujte ruce a tělo čisté.
 5. Pokud se vyskytnou alergické reakce, užívejte antihistaminika.
 6. Až do konce léčí infekční a virové onemocnění, poté po nich provedete terapii vitaminem.
 7. Vyvarujte se stresových situací. V těžkých chvílích užívejte sedativa.
 8. Omezte konzumaci umělých potravin naplněných konzervačními látkami, příchutí a chemickými přísadami.

Pokud to budete mít na paměti a budete dodržovat všechna pravidla, můžete se této nepříjemné nemoci vyhýbat.

Předpověď

Prognóza onemocnění je příznivá, ale se silným poškrábáním a významnými kožními lézemi se mohou spojit bakteriální infekce a vzniknout komplikace.

Účinná léčba růžových lichenů

Účinná léčba růžových lichenů doma se provádí tradičními metodami. Lichen je spojen s běžnými dermatologickými onemocněními, ale růžové lišejníky jsou často diagnostikovány u lidí mladších 35 let (druhým názvem onemocnění je lišejník Gibertův).

Lékařská statistika naznačuje, že onemocnění je častější u ženské poloviny populace. Děti jsou také náchylné k rozvoji onemocnění kůže a lišejníkové růžové mohou postihnout děti od 5 let do 12 let včetně Po první infekci musí člověk vyvinout silnou imunitu vůči opětovnému výskytu onemocnění.

Příčiny a příznaky onemocnění

Pink lišejník je klasifikován jako dermatologická infekční nemoc. Důvody jejího vývoje nejsou přesně známy lékařům, ale experti mají tendenci věřit, že symptomy zbavování Ziberu v osobě se projevují na pozadí slabosti imunitních sil po onemocněních viru nebo nachlazení, které byly před nedávnem přeneseny v důsledku nadchlazení těla nebo po vystavení škodlivým faktorům práce, špatné podmínky prostředí atd.).

Až do dnešní doby nebyla věda studována, ať už je růžový lichen nakažlivý. Je-li to nakažlivá, může být přenášena několika způsoby:

K určení nástupu onemocnění může být příznaky. Počátečním příznakem vývoje onemocnění je výskyt "mateřské skvrny" na povrchu kůže u lidí. Velikost "desky" může být odlišná - od několika centimetrů až po velikost železné mince.

Po 7-10 dnech na těle pacienta (na končetinách, zádech, břichu, stehnech krku) se začínají objevovat podobné (ale "menší") místa ("matky"). Barevná schéma "děti" se může lišit od světle žluté až jasně růžové.

Povrch "detských" vloček a svědění, který přináší člověku znatelný nepohodlí. Kožní vyrážka zpravidla nezpůsobuje bolestivé pocity.

Hlavní rozdíl v zbavení jiných typů dermatologických onemocnění je umístění vyrážky - vyrážka se nachází hlavně na rtech, ramenou, po stranách těla.

Vývoj růžových lišejníků negativně ovlivňuje lidské tělo. Kromě kožní vyrážky má pacient další příznaky:

 • obecná malátnost;
 • mírné zvýšení submandibulárních mízních uzlin;
 • zvýšení teploty na 37-37,5 stupňů.

Okamžitá léčba vám pomůže zbavit růžové lišejníky na vašem těle rychle. Léčba léků k odstranění příznaků růžové lišejníky se zpravidla nevztahuje.

Efektivně a rychle, aby se zbavili "skvrn" na těle, pomohou lidovým receptům. Pokud se neléčí, symptomy onemocnění se samy vyloučí po 6-9 týdnech.

Recepty tradiční medicíny

Speciální léky pro léčbu růžové lišejníky č. K odstranění příznaků dermatologických onemocnění se používají oblíbené recepty. Před aplikací metod lidové terapie je nutné se poradit s dermatologem.

Jak lze rosé šindle léčit doma?

Při léčbě dermatologických onemocnění je povoleno:

 • Růžový lišejník - mix glycerin (kapalina), oxid zinečnatý, studená voda (vezměte 1 polévkovou lžíci všech složek). Povrch "desek" ošetřete homogenní hmotou, posypeme práškovým mastencem, necháme půl hodiny. Po vymytí hmoty pomocí bavlněného tampónu namočeného v octě zředěném vodou;
 • Jablečný ocet - zde se ošetření provádí pomocí kompresí. Vhodný jablečný nebo vinný ocet. Navlhčete kousek gázy v octě a připevněte k povrchu "desek";
 • Jód - při léčbě růžového lichenového jodu je nutná opatrnost, protože je možné spálit tělo. Na začátku vzniku onemocnění jsou "skvrny" rozmazané tenkou vrstvou jódu;
 • Birch dehet - při léčbě růžových lišejníků za použití lidových metod, masti s březovým dechem a máslem (ve stejných částech) se aktivně používá. Masti zpracované "plakety", po 1 hodině, zbytky prostředků jsou odstraněny kusem bavlny;
 • Olejové roztoky - roztoky přírodních olejů - celandín, šalvěj a heřmánek jsou dobrou léčbou. Nástroj je zakoupen v lékárně.

Tipy a triky

Účinná léčba růžových lichenových lidových léků. Ale v procesu samoléčby je nemožné pokrýt "plaky", jinak to může vést k zavedení bakteriální infekce.

Pokud se infekce spojuje s onemocněním, pak bude léčba lidovými léky již neúčinná, v tomto případě bude vyžadována lékařská antibakteriální léčba.

Pro nejrychlejší ošetření růžových lichenů se doporučuje dodržovat následující:

 • Po dobu terapie byste měli odmítnout navštívit koupel, saunu, koupel, sprchu. Jako hygienu těla se používá tělo, které se otírá teplou vodou. Nemůžete namočit "plaky" vodou, mýdlem s mýdlem nebo sprchovým gelem;
 • Nedoporučuje se používat kosmetické krémy na tělo. Pro období léčby je důležité odmítnout navštívit masážní místnosti, salóny krásy, bazén, solárium;
 • Je užitečné, aby tělo nosilo oblečení pouze z přírodních tkanin. Tato doporučení by měla být sledována jak během léčby, tak po ní;
 • Je třeba uspořádat správné menu, v němž nebudou žádné alergenní produkty. Mléčné, slané, konzervované, nakládané, kořeněné potraviny jsou z pacientovy stravy odstraněny. Je zakázáno pít sýrové nápoje a alkohol. Je nutné omezit používání sladkých pokrmů a mořských ryb.

V místnosti, kde žije pacient, by měly být denně prováděny následující postupy:

 • větrání;
 • křemenné zpracování;
 • mokré čištění.

Růžový lichenový jód může být pouze v počáteční fázi onemocnění. Podle doporučení specialisty jsou určeny hlavní metody léčby růžových lichenů.

Zbavte se svědění

Lidové léky pro růžové lišejníky pomáhají zbavit se příznaků onemocnění. Pokud jsou "plaky" ošetřovány speciálními prostředky, pak k odstranění svědění na těle, můžete použít jiné metody:

 • Vývar pohanky. Vařte v 1 polévce. voda 0,5 lžíce. pohankové krupice. Výsledný odvar několikrát denně k vymýcení svědivých "plak".
 • Kvasové těsto. Malou část drožďového těsta vytáhněte do plochého dortu a připevněte ho na svrběcí místo na těle. Udržujte 30 minut. až 2 hodiny.

Metody léčení "plak" s růžovými lišejníky zahrnují následující lidové prostředky:

 • procesní "plakety" s olejem rajčatového nebo šípkového oleje;
 • aplikujte komprese na bázi "plaků" na bázi svatojánského bujónu;
 • utřete zapálené místa masti připravenou z 1 polévkové lžičky. l neplodné květy a malé množství vazelíny;
 • aplikujte strouhanou řepu a malé množství medu na "skvrny" po dobu 1-2 hodin.

Jak jinak se můžete zbavit růžových lichenů

Pro léčbu růžové lišejníky lze použít léky a oblíbené recepty. Doma doma lékař předepisuje následující léky pacientovi:

 • s rostoucími teplotními režimy těla - antipyretiky (Nurofen, Paracetamol);
 • s bolestivým svěděním "skvrn" - antihistaminové masti nebo tablety (Zyrtec, Suprastin, Fenistil, Claritin);
 • při zavedení bakteriální infekce, antibiotika (výběr antibakteriálních látek provádí lékař);
 • na zmírnění závažnosti "plaků" - mastí obsahujících hormony (1% hydrokortizonu, 0,5% prednisolonu, 1% betamethasinu).

Pro aktivaci odolnosti těla vůči pacientovi jsou indikovány antivirové léky a komplex vitamínů a minerálů.

Léčba růžových lichenů u lidí

Pink lichen je Jiberova choroba, která má infekčně-alergickou povahu a ovlivňuje kůži. Je známo pod názvem vločkovaná růžovka. Často se rozvíjí po podchlazení nebo infekci. V ohrožení jsou lidé se slabou imunitou.

Vývoj onemocnění začíná zavedením viru nebo bakterií do těla. Plaky na kůži samotné jsou způsobeny alergickou reakcí - reakcí těla na aktivitu patogenu.

Stojí za to zacházet s růžovým lichen giberem? Lékař jménem Giber v roce 1860 naznačil, že patologie nevyžaduje specifickou terapii, protože může zmizet sama. Takový přístup v lékařské praxi stále existuje.

Obecné zásady léčby lichenového růžového typu

Léky, které se specificky zaměřují na infekční agens, nebyly dosud vynalezeny. Lékaři věří, že pokud pacient nezhorší proces, může se časem zastavit.

Pokud jsou na těle sekundární prvky, je nutné tělo pečovat opatrně, vyhnout se třením a tlaku na desky. Zanedbání tohoto pravidla hrozí silnému podráždění kůže a zhoršení nemoci.

Pacienti, kteří si stěžují na nesnesitelné svědění, jsou vystaveni léčení růžových lichenů ve formě užívání léků ze skupiny antihistaminik. Pro odstranění lokálních příznaků předepište mast obsahující slabé kortikosteroidy (Hydrokortizon). Směsi s rozrušenou vodou jsou vhodné pro vnější ošetření, mezi které patří i Tsindol.

Důležitou roli mezi všemi terapeutickými aktivitami směřujícími k eliminaci lichenových lézí je výživa. Lékaři doporučují dodržování hypoalergenní stravy, jejíž postuláty vyžadují vyloučení produktů, jako jsou:

 • citrusové plody;
 • vejce;
 • čokolády a výrobky s jejich obsahem;
 • červené ovoce a bobule;
 • matice;
 • černý čaj;
 • káva;
 • alkohol;
 • pikantní nádobí;
 • okurky, koření, marinády.

Pacient by měl sledovat dietu mléka a zeleniny, upřednostňovat snídaňové cereálie a výrobky obohacené železem. Užitečné pít minerální vodu a kompoty čerstvého ovoce.

Maso mladých zvířat a varených z nich, želé, vedlejší produkty, smažené ryby, kaviár, luštěniny, houbové bujóny a smetanové cukrovinky mohou být v případě Zhiberovy choroby spotřebovány v omezeném množství.

Léky proti růžové lišejníky

Antihistaminové a antivirová léčiva, antibiotika a hormony nadledvinek jsou u pacientů s tabletami indikovány.

1. Například antivirové činidlo Acyclovir je předepsáno k zastavení činnosti viru a k zastavení šíření plaku v těle.

Také lék stimuluje imunitní systém. Je žádoucí, aby to bylo v prvních hodinách manifestace patologie. Dávkovací režim - 1 tableta 5 s. za den.

2. Antihistaminové tablety pro léčbu růžové lišejníky Tavegil interferují s účinkem histaminu produkovaného tělem. Je příčinou alergických reakcí spojených s patologií. Droga uvolňuje svědění a nedovoluje tvorbu nových skvrn. Vypijte 1 tabletu ráno a v noci.

3. Antibiotikum makrolid nazvaný Erythromycin působí jako disruptor při výrobě bílkovin v mikroskopických patogenních látkách a zastavuje jejich činnost. Příjem znamená v prvních dnech onemocnění vede ke snížení počtu virů. Abyste urychlila proces regenerace, měla by být léčba podána až do 5. dne onemocnění každých 6 hodin, 1 až 2 tablety.

4. Jak mohu léčit růžové lišejníky s hydrokortizonem, hormonem kůry nadledvin?

Léčivá látka, která působí protizánětlivě, se aplikuje tenkou vrstvou na plaky 2 - 3 p. za den. Výsledkem je pocit uvolnění svědění a potlačení elementů. Látka zpomaluje vývoj alergií.

5. Tablety s aktivním uhlím ukazují, že zlepšují celkový stav odlupování růžovky a odstraňují projevy intoxikace. Absorbují toxiny, které ucpávají tělo. Vezměte je ve 4 kusech. půl hodiny před jídlem třikrát denně.

Ultravioletové ozáření se Zhiberovou chorobou se provádí denně několik dní od nástupu její manifestace. Postup má destruktivní účinek na proteinové molekuly patogenu a snižuje počet plaků. Ona také poskytuje prevenci, pokud jde o purulentní komplikace.

Externí léčba lichenových lézí

Lékárníci vyvinuli několik druhů růžové lichenové masti:

Jak vyléčit růžový zoster mastími je na fotografii zobrazen.

Lassara Pasta je salicylic-zinková mast, která má protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Nástroj odstraňuje zčervenání tkání, zvětšuje léze neviditelné, zužuje kapiláry a vyrovnává tón pleti. Aplikujte ho na tenkou vrstvu nebo jednou nebo dvakrát denně.

Kyselina salicylová vám pomůže zbavit se vločkové růže. Používá se po dobu 4 dnů společně s mastí Celestoderm-B. Léčba vypadá takto:

 • kyslíkové ošetření desek;
 • použití tenké vrstvy masti;
 • bavlněné spodní prádlo;
 • vyhýbat se vlhkosti na pokožce.

Když vznikne potřeba sprchování, znovu zpracovávají problematické oblasti. Počet manipulací za den je určen závažností onemocnění. Lékaři doporučují mazací pláty 3 str. za den.

Video: klinika, diagnostika a léčba růžových lichenů.

Lidová léčba vločkové růžové

Jak zacházet s růžovou zbavit léků?

1. Dobrý efekt lze dosáhnout z kořene jarní, plněné horkou vodou ve stejném poměru (dost pro 1 polévková lžička). Směs byla trýzena půl hodiny ve vodní lázni a použita pro komprese. Postup je možné provádět několikrát denně.

2. Jablečný octový kyslík pro externí ošetření lichenových ploch, který se používá po zředění na mírně kyselou chuť a ztrátu schopnosti vypálit kryt. V roztoku navlhčete měkkou tkáň a otřete ji destičkami od 5 do 7 p. za den.

3. Léčba růžových lichenů u lidí se provádí fermentovanými mléčnými výrobky a zelím. Za tímto účelem se tvarovka nebo kysaná smetana rozloží na lisované listy zeleniny a připevní se k postižené oblasti. Produkty mají schopnost odstranit podráždění z kůže.

4. Ze suchých rozdrcených květenství neplodu a vazelíny se připraví domácí anti-lichenová masť ve zlomku 5: 1. Po 2 dnech infúze bude nástroj vhodný pro léčbu lichenových erupcí.

Pro Více Informací O Suché Vlasy