logo

Pink lišejníky - příčiny a léčba lidí nebo léků

Spolu s onemocněními vnitřních orgánů je úzkost osoby způsobena kožními vyrážkami. Někdy se lidé sama léčí, aplikují masti, a to není vždy nutné a někdy je škodlivé. V současné době zůstává předmětem výzkumu kožní onemocnění s tvorbou symetrických bodů - lichenové růžové. Neexistuje konsensus o příčinách a způsobech léčby.

Co je růžová versicolor?

Onemocnění dostalo jméno výzkumného pracovníka Zhibera, protože pro jeho klinické projevy se označuje jako dermatóza. Pink versicolor je onemocnění kůže, které má výrazné vnější projevy - vyrážka ve formě růžových skvrn. Často je onemocnění doprovázeno stavem pacienta, charakteristickým pro běžnou zimu: bolesti v kloubech, mírné zvýšení tělesné teploty, bolesti hlavy a někdy i zvýšení krčních mízních uzlin, ale tyto příznaky mohou být nepřítomné nebo předcházet vnějším projevům. Patologie je častější v jarním a podzimním období roku.

Jak to vypadá

Většinou začíná onemocnění výskytem jedné mateřské náplasti růžové barvy (symetrické plakety ve tvaru medailonu s mírně vyvýšenými okraji), které se brzy vrásky stávají hnědé a žluté v centrální části stínu a pak se malé stupnice postupně odlupují. O týden později se začínají objevovat nová malá útvary okolo primárního zaměření, které se zvyšují a procházejí všemi fázemi vývoje mateřského místa. Po odlupování se vytvářejí stopy pigmentace jiné než kůže - tmavší nebo lehčí.

Patologie typicky vypadá jako množství růžových bodů, které pokrývají:

 • horní část těla v zádech a na hrudi;
 • stehna;
 • stranách těla.

Často je onemocnění charakterizováno umístěním vyrážky podél linií, pojmenované podle výzkumníka Langera. Nemoc může ovlivnit malou oblast kůže nebo obsadit velkou část těla. Rashes nejsou doprovázeny pocity nepohodlí, ale někdy jsou pacienti narušeni svěděním, pálením, ve vzácných těžkých případech jsou pozorovány bolestivé pocity.

V atypické podobě jsou možné další znaky:

 • nedostatek matky;
 • další lokalizace (na krku, tváři, končetinách);
 • změna v typu vyrážky (vzdělávání ve formě uzlů, puchýřů).

Patologie je charakterizována cyklickými projevy - imaginární zotavení se střídá s opakovanými vyrážkami, takže na kůži může být pozorována vyrážka různých stupňů tvorby. Doba trvání onemocnění je až šest týdnů, prodlouží se doba až o šest měsíců. Zotavení se provádí nezávisle, a to i bez použití terapeutických léků.

Příčiny

V medicíně dosud nebyly prokázány spolehlivé příčiny výskytu. Existují náznaky, že patologie je virového charakteru a alergický faktor vyvolává onemocnění. Vyrážka pozorovaná u pacientů po:

 • stres;
 • hypotermie;
 • nachlazení;
 • gastrointestinální poruchy;
 • poškození kůže;
 • hmyzí skus;
 • očkování.

To dává lékařům důvod k předpokladu, že onemocnění se rozvíjí prostřednictvím oslabení obranyschopnosti těla. Důvod, proč lékaři věří herpes virus, který zůstává aktivní v těle ve fázi onemocnění. Neexistuje žádné konečné prohlášení o tom, zda je onemocnění nakažlivá. Když se žena během těhotenství zhorší, neexistuje pro plod ohrožení a nedošlo ani k vývojovým abnormalitám u dítěte. Opakování jsou vzácné - je základem prohlášení, že pacient vyvíjí imunitu vůči viru, který způsobuje onemocnění.

Růžové lišejníky u dětí

Primárně je dospělá populace středního věku, ale také se vyskytuje u dětí po deseti letech. Vzácně, ale charakteristické vyrážky ovlivňují novorozence v prvních měsících života. Důvodem je hypotermie nebo přehřátí těla, které užívají potraviny, které způsobují alergické projevy. Vzhled charakteristických plaků je spojen s novorozenci s jejich přenosem do umělé výživy nebo se zavedením doplňkových potravin.

Léčba

První výzkumník onemocnění Giber naznačil, že ochranné funkce těla mohou léčit onemocnění a vyrážka má schopnost zmizet po určité době. Léčba může začít pouze po správné diagnostice odborníka. Doktor-dermatolog může tuto nemoc určit. Musí vyloučit infekční nemoci, dermatitidu, které jsou doprovázeny vyrážkou: pityriáza, versicolor versicolor, psoriáza.

Definice diagnózy začíná průzkumem pacienta, analýzou jeho stížností a vyšetřením vzhledu. Charakteristickým rysem je symetrie desek a distribuce v určitém pořadí. Chcete-li vyloučit infekční onemocnění houbami, může lékař předepsat vyšetření a vyšetření krevních testů na přítomnost patogenů. Můžete bojovat symptomaticky, eliminovat fyzické pocity nepohodlí.

Jak zacházet s růžovým zestem u lidí: drogy a lidové léky

Pink lichen (pitiriaz, stejně jako lišejník Ziber) je časté onemocnění kůže, které postihuje člověka po studené, virové chorobě v důsledku oslabeného imunitního systému. Ženy mají mnohem častěji než muži. Děti nejčastěji diagnostikovány versicolor ve věku 5-12 let.

Po jediném případě onemocnění by osoba měla vyvinout odolnost vůči tomuto onemocnění, ale relapsy jsou také možné. Pink lišejníky se mohou objevit znovu, zvláště když jsou tělesná obrana omezena. Někteří odborníci tvrdí, že během jednoho nebo dvou měsíců někdy ochabuje nemoc bez intervence sama. Ale to by nemělo čekat. Je nutné poradit se s lékařem a podniknout kroky.

Co to je?

Pink lichen - infekční alergická kožní onemocnění virové přírody. To se projevuje jako růžová skvrnitá vyrážka a vyskytuje se u lidí s oslabeným imunitním systémem. Tato kožní onemocnění se považuje za infekci, ale není přenášena z člověka na člověka a lékaři jsou negativně informováni, pokud jsou nakažlivá nebo ji zbavují.

Příčiny

Navzdory skutečnosti, že dosud neexistují přesné údaje o příčinných činidlech růžových lišejníků, mnozí experti mají tendenci věřit, že příčinou onemocnění je herpes virus sedmého typu.

Nicméně onemocnění se může vyvinout u lidí s oslabenou imunitou během těhotenství kvůli hypotermii a po předávkování infekcí dýchacích cest. Věda nepozná přesnou cestu přenosu, ale existuje předpoklad, že je přenášen vzdušnými kapkami. Také podle odborníků může být lišejník růžový přenášen prostřednictvím předmětů pro domácnost (hřebeny, ručníky atd.).

Po léčbě získá osoba silnou imunitu.

Příznaky růžové lišejníky

U lidí začíná onemocnění (obvykle na pozadí nebo krátce po nachlazení) s výskytem jediného velkého kulatého růžového bodu s průměrem 2 cm nebo více (tzv. Mateřská plaketa) na kůži těla, jehož centrální část postupně získává nažloutlý nádech, zmenšuje a začíná mírně odloupnout.

Typicky, několik dní po vzhledu mateřského plaku se objevují řady malých oválných růžových skvrn o průměru 0,5 až 1 cm podél čáry Langer na kůži kufru a končetin. Postupně ve středu skvrn jsou zjištěny sotva viditelné suché skládané váhy a podél periferie - okraj bez okrajů váhy.

Mnoho pacientů nekonzultuje dermatologa a nezávisle stanovuje diagnózu lišejníkové růžové podle popisu a fotografie, protože místa, která se objevují, mají růžový odstín. Většina ostatních druhů lišejníků také začíná pouze jedním bodem a také mají různé odstíny růžové a červené. Obzvláště často je šupinatá (barva, varicolor versicolor) zaměňována s růžovou. Nemůžete samostatně léčit jakékoliv kožní onemocnění, měli byste kontaktovat specialisty, stanovit správnou diagnózu a předepisovat léčbu.

Pink lichen vypadá jako: foto

Níže uvedená fotografie ukazují, jak se onemocnění projevuje u dospělého.

Diagnostika

Materná plaketa a vyrážka jsou při vyšetřování pacienta poměrně snadno diagnostikována lékařem. Někdy může být obtížné diagnostikovat růžové lišejníky, neboť vyrážka může být podobná ekzému, rubeole nebo spalničkám. Chcete-li objasnit diagnózu, je třeba ještě provést krevní test. To je doporučeno, protože vyrážka může být projevem syfilisu.

Léčba růžových lichenů u lidí

Po diagnostice a diagnostice osoby vzniká otázka: jak léčit růžové licheny. Terapie na kožní onemocnění se provádí:

 • Farmakologické látky: masti, krémy, roztoky, tablety;
 • Lidové recepty;
 • Speciální lékařská výživa.

Často se léčba lišejníků v osobě provádí s krémovými přípravky. Oni působí lokálně na postižené kůži, odstranit svědění a nepoškodit vnitřní orgány.

Popis a název masti a roztoky, růžové zbavující krémy:

 1. Acyclovir masti (Zovirax). Tento lék je založen na látce acyklovir. Toto antivirové léčení působí na úrovni genů na příčinné činitele Gieberovy choroby, porušuje jeho živobytí. Farmakologická forma ve formě krému se aplikuje na loupání a vyrážky bavlněným tamponem několikrát denně. Interval mezi léčbami je až 4 hodiny. Maximální trvání léčby kožní nemoci je až 10 dní.
 2. Sinaflan. Protizánětlivé léky pro místní použití zabraňují akumulaci neutrofilů v postižené oblasti kůže růžovým lichenem. Tento přípravek je určen pro děti od 2 let. Terapie trvá nejdéle 1 týden. Je-li to nutné, provede se druhý cyklus k úplnému odstranění vyrážky v případě Giberovy nemoci. Kontraindikace: onemocnění oběhového systému, těhotenství a laktace.
 3. Flucinární Pro léčbu růžového lišejníku Zhiber používejte léky pro vnější použití. Jsou založeny na glukokortikosteroidů. Farmakologický účinek blokuje histaminové sloučeniny a zabraňuje vzniku alergických kožních reakcí. Pro ošetření růžové lišejníky použijte masti 3-4krát denně. Během léčby se barva pokožky vyrovná, peeling zmizí.
 4. Lokoidový krém. Antihistaminikum hydrokortizon butyrát. Lokálně ovlivňuje buněčné mechanismy nástupu alergické reakce. Farmakologický účinek léku není nebezpečný pro těhotné a kojící ženy. Pro léčbu vyrážky se mast aplikuje tenkou kuličkou s bavlněnou vložkou na kůži. Léčebný kurz pro růžové lišejníky: až 14 dní. Kontraindikace: poranění a rány na kůži.
 5. Lorinden A. Nesteroidní protizánětlivé léky bojují proti lézím kožních plísní u Zhiberovy choroby. Léčivo obnovuje lokální ochranné síly pokožky a urychluje regeneraci. Terapie trvá až 10 dní. Pro ošetření je masť aplikována tenkou vrstvou s bavlněnou vložkou na postiženou kůži několikrát denně.
 6. Chatterbox Její dermatolog lékařský předpis v lékárnách. Základem jsou: oxid zinečnatý, alkohol, glycerin a další finanční prostředky. Diskuse přerušuje ochrannou vrstvu virů a hub, zrychluje regeneraci pokožky a vysušuje vyrážku růžovým lichenem. Aplikujte na kůži bavlněným tamponem až třikrát denně. Před použitím zlikvidujte obsah lahvičky.
 7. Salicylic-zinková masť (Paste Lassar). Lassarova pasta: kyselina salicylová a zinek. Léčivý tandem bojuje s hlavními příčinami Gieberovy nemoci. Antiseptický účinek zabraňuje šíření vyrážky na nových místech. Kyselina salicylová vysouší odlupování a urychluje regeneraci pokožky. Aplikujte na lichenovou růžovou masti 3-4krát denně s bavlněným kotoučem nebo hůlkou. Průběh léčby závisí na stupni onemocnění Giber.

Aby se ulehčilo pacientovi před přetrvávajícím závažným svěděním, předepisujte antihistaminika, antivirotika byla použita k boji proti viru. V případě přístupu bakteriální infekce jsou předepisovány širokospektrální antibakteriální léky. V závažných případech onemocnění lze použít glukokortikosteroidy (hormonální léky).

 1. Suprastin - léčivo má antihistaminový, sedativní a anticholinergní účinek. Užívejte jednu tabletu 3-4krát denně s jídlem.
 2. Aktivní uhlí. Enterosorbent je předepsán pro očištění těla toxinů, které pomáhají zmírnit příznaky intoxikace, snižují alergické projevy a zlepšují celkový zdravotní stav pacienta.
 3. Tavegil. Antihistaminikum, které působí na snížení tvorby histaminu, které způsobuje alergické reakce. Pomáhá zmírnit svědění a snižuje počet nových vyrážky. Vezměte jednu tabletu ráno a večer.
 4. Acyclovir Antivirová látka, která potlačuje herpes patogen. Lék přerušuje reprodukci viru a zabraňuje jeho dalšímu šíření. Podporuje imunitu. Vezměte jednu tabletu 5krát denně. Lék má nejlepší účinek, pokud zahájí léčbu v raných hodinách onemocnění.
 5. Loratadin, Claritin. Tyto léky mají rychlý a dlouhodobý antialergický účinek. Dávkování a režim je určen ošetřujícím lékařem.
 6. Erythromycin je širokospektrální antibiotikum. Jeho použití brání reprodukci patogenu, snižuje riziko přiložení sekundární infekce, pomáhá eliminovat patogenní mikroorganismy. Erytromycin může snížit vyrážku a urychlit proces hojení. Ukazuje největší účinnost v prvních pěti dnech onemocnění. Užívejte jednu tabletu každých 6 hodin.

Existuje několik dalších aktivit, které vám pomohou rychle zvládnout onemocnění doma:

 1. Je žádoucí co nejvíce omezit mytí. Úprava vody vede k tomu, že zbavování skvrn je rozptýleno po celém těle. To je usnadněno použitím mýdel a gelů, které suší kůži. Je obzvláště nebezpečné vzít parní lázeň, ležet v horké lázni a jít do bazénu. V případě potřeby se můžete sprchovat. Po umytí se doporučuje, abyste netušili ručníkem a pokořte pokožku papírovými utěrky. Nemůžete použít kosmetiku pro tělo, může způsobit alergie a zhoršit stav.
 2. Doporučuje se dodržovat dietu, která by nezpůsobila alergie. Je třeba opustit ostré, nakládané, uzené pokrmy a výrobky, které obsahují přídatné látky v potravinách. Káva, silný čaj a alkohol jsou také vyloučeny.
 3. Pocení způsobuje vzhled nových skvrn. Proto se vyhněte přehřátí a fyzické námaze.
 4. Aby nedošlo ke vzniku zánětu na pokožce, je nutné denně změnit prádlo. Měl by být vyroben z přírodních tkanin a volně procházet vzduchem. Nosit vlnu nebo syntetika vede k tomu, že existují nové oblasti, které jsou zbaveny. Oblečení by se nemělo třepat ani vytlačovat kůži.
 5. Pokud existují sekundární menší vyrážky, neměli byste být v otevřeném slunci.
 6. Je důležité, aby se neléčili. Některé léky obsahující síru a dehet způsobují vyrážku.

Při dodržování těchto doporučení by měla růžová zbavit, a to nezávisle za 4-6 týdnů.

Lidové prostředky

Nemoc je úspěšně léčena lidovými léky. Jak přesně vyléčit růžové lišejníky?

Pro tento účel můžete použít následující:

 • rozmazání skvrn s přírodním jablečným jablečným octem až 7krát denně;
 • použijte směs kaše připravená následovně: smíchejte dvě lžíce oxidu zinečnatého, vody, glycerinu, mastek. Tato směs mazá vyrážku;
 • dělejte aplikace z kvasnicového těsta až na dvě hodiny a poté je odstraňte vlhkým utěrkem. Léčba se provádí po dobu 5 dnů;
 • použijte směs čistého dehtu 50 gramů, dva čerstvé žloutky, pol poháru husté smetany. To vše se třese do kůže až dvakrát denně.
 • tinktury rostliny, které lze připravit samostatně. Chcete-li to udělat, vezměte tmavou lahvičku, ve které umístíme čerstvé listy, stonky, květy čerstvého rostliny. Naplňte to vše dobrým vodkem, zavřete, odstraňte po dobu 21 dní na tmavém místě. Každý den protřepejte tinktury. Po uplynutí doby infúze jej filtrujeme a užíváme před jídlem 10 kapek v každé zředěné v jedné lžíci vody. Účinně růžové lichenové tuky, vařená tinktáze z celandinu až dvakrát denně. Tento nástroj je účinný při snižování imunity;

Pomocí těchto jednoduchých nástrojů můžete v krátké době usnadnit jejich existenci a zbavit se otravných růžových lichenů.

Dieta pro dobu onemocnění

Vzhledem k tomu, že alergická povaha onemocnění není vyloučena, dieta také hraje roli při léčbě růžových lišejníků u lidí.

Je třeba vyloučit alergické produkty:

 • vejce;
 • nakládané a konzervované potraviny;
 • koření, koření, omáčky;
 • citrusové plody;
 • ryby, mořské plody, černý a červený kaviár;
 • mléko a mléčné výrobky, včetně sýrů;
 • uzené maso (uzeniny, klobása);
 • vodnatá a ovocná voda;
 • výrobky obsahující látky určené k aromatizaci;
 • sušené ovoce sušené meruňky, data, rozinky, fíky;
 • med;
 • matice;
 • všechny odrůdy hub;
 • sladkosti;
 • káva, kakao;
 • alkoholické nápoje;
 • ananas, červená jablka, jahody, cantalup, maliny, borůvky, jahody, třešně, hroznové víno, rajčata, granátové jablko, švestky atd.;
 • rajčata, červená paprika, mrkev, řepa, lilky, šťovík, zelí, celer;
 • produkty, které obsahují barviva, konzervační látky, emulgátory.

Nízké alergenní potraviny, které se doporučují při dietě

 • jazyk, játra, ledviny;
 • pohánka, rýže, kukuřičný chléb;
 • ječmen, ovesné vločky, rýže a krupice;
 • fermentované mléčné výrobky: jogurty bez přísad, kefír, tvaroh, ryaženka;
 • chudé vepřové maso, hovězí maso, kuřecí maso;
 • mořské ryby, tresky;
 • slabý čaj, jablečné a hruškové dušené ovoce, zvědavý odvar;
 • minerální voda bez plynu;
 • slunečnice, olivy, máslo;
 • bílý rybíz, zelené jablka, angrešt, hrušky, bílé třešně;
 • sušené jablka, sušené švestky, hrušky;
 • bílá kapusta, okurky, karfiol a růžičková kapusta, brokolice, zelený salát, kopr, špenát, petržel, cuketa, rutabaga, squash, okurka;

Dieta musí být udržována 2-3 týdny pro dospělé a 7-10 dní pro děti.

Prevence

Hlavní prevencí růžových lichenů je zdravý životní styl a vyvážená strava. Bylo by užitečné vzdát se špatných návyků.

Jak zabránit lichenu:

 1. Zabraňte podchlazení.
 2. Udržujte imunitní přísun vitamínů, příjem proteinových potravin.
 3. Upravte tělo a vést aktivní životní styl.
 4. Udržujte ruce a tělo čisté.
 5. Pokud se vyskytnou alergické reakce, užívejte antihistaminika.
 6. Až do konce léčí infekční a virové onemocnění, poté po nich provedete terapii vitaminem.
 7. Vyvarujte se stresových situací. V těžkých chvílích užívejte sedativa.
 8. Omezte konzumaci umělých potravin naplněných konzervačními látkami, příchutí a chemickými přísadami.

Pokud to budete mít na paměti a budete dodržovat všechna pravidla, můžete se této nepříjemné nemoci vyhýbat.

Předpověď

Prognóza onemocnění je příznivá, ale se silným poškrábáním a významnými kožními lézemi se mohou spojit bakteriální infekce a vzniknout komplikace.

Pink lichen. Pink versicolor u dospělých a dětí - jak to vypadá, jak se s ním zacházet?

Nejčastější dotazy

Místo poskytuje základní informace. Adekvátní diagnóza a léčba onemocnění je možná pod dohledem svědomitého lékaře. Všechny léky mají kontraindikace. Požadována konzultace

Lichenová růžová nebo Zhiberova choroba je infekční alergické kožní onemocnění, které se vyskytuje po infekci nebo hypotermii. Trpět hlavně lidé s nízkou imunitou. Je charakterizována vyrážkou ve formě růžových skvrn na kůži. Přibližně 50% pacientů trpí závažným nebo středně závažným svěděním.

Pink lišejník odkazuje na infekční onemocnění, ale není přenášena z člověka na člověka (ačkoli existovaly případy, kdy všichni členové jedné rodiny ochoreli lišejníky). aktivitu patogenů.

Podíl Zhiberovy choroby mezi ostatními kožními nemocemi je 3-4%. Ačkoli je onemocnění poměrně časté, zůstává však zcela nepochopitelné. Neexistuje například konsenzus o tom, který mikroorganismus způsobuje vývojovou deprivaci.

Vyskytuje se v chladném období, častěji na jaře a na podzim. Během těchto období dochází k oslabení obranyschopnosti těla.

Oba muži i ženy jsou postiženi stejně. Onemocnění je častější ve věku 10 až 35 let. Děti do 2 let jsou velmi vzácné. Možná je to kvůli mateřské imunitě, která je zděděna. Pink lichen je častý u dětí v dospívání a u těhotných žen, což je spojeno s narušením imunitního systému.

Po celou dobu života člověk může mít růžové lichen pouze jednou. Po zotavení tělo vytváří silnou imunitu.

Giberova choroba není nebezpečným onemocněním a nakonec zmizí i bez léčby. Nicméně výrazně kazí vzhled a náladu.

Příčiny růžové lišejníky

Existuje několik verzí, které mikroorganismus způsobuje výskyt onemocnění. Podle jedné teorie je to herpes virus 6 a typ 7. Podle jiné teorie jsou to bakterie streptokoků. Mikroorganismy však hrají roli pouze v počátečních fázích. Slouží jako spoušť. Poté tělo zahájí alergickou reakci. To způsobuje hlavní projevy nemoci.

Faktory, které oslabují imunitní systém, mohou vyvolat onemocnění.

 1. Hypotermie
 2. Stresující situace
 3. Přenesené infekční onemocnění
 4. Poruchy trávení
 5. Očkování
 6. Kousnutí hmyzem
 7. Metabolické poruchy
 8. Menší poškození kůže
Dalším důležitým faktorem je časté mytí s použitím tvrdých čističů, křovin a dalších agresivních čisticích prostředků. Osušují kůži, zraní ji a zbavují její přirozené ochrany.

Oficiální verze lékařů - všestranný zoster není přenášen z člověka na člověka. Ale podle jiné teorie, štěnice a vši nést onemocnění. Na místě jejich skusu se objevuje první, největší místo - "matka". Existuje názor, že je možné infikovat pomocí osobních hygienických předmětů: žínky, hřebeny, ručníky.

Co je zhyper růžová?

Pink lichen Giber je druhé jméno růžového lichenu. Gibertova nemoc je pojmenována po francouzském dermatologovi, který popsal změny, které se objevují v těle během lichenové růžové.

Toto onemocnění má infekčně-alergickou povahu. Jeho vzhled je spojen s oslabením obranyschopnosti těla. Důvody, které ji způsobují, nejsou plně pochopeny.

Vykazuje velké škvrny matky, které může dosáhnout průměru 10 cm. Malé plakety se projevují po 7-10 dnech a jsou umístěny po stranách těla v podobě vánočního stromku, na vnitřních plochách paží a nohou.

Příznaky růžové lišejníky

Jak u dětí, tak u dospělých je Gibertova choroba stejná. První příznaky lichenového edému se objevují po infekčním onemocnění. Vzhled prvního místa předchází zhoršení. Existuje slabost, bolesti těla. Poté se objeví "matka". Od ostatních elementů vyrážky se liší svou větší velikostí a intenzivnějšími barvami kolem okrajů. Nejčastěji se vyskytuje na těle, v hrudních nebo lopatkách.

Velikost plaku je od 2 cm a více. Barva je růžová. Toto dalo jméno onemocnění. Postupně se ve středu místa objeví žlutý květ, který se nakonec změní na malé šupinovité váhy. Okraje desky zůstávají čisté a hladké. Proto někteří lékaři porovnávají růžové zbavit medailonu.

Po 7-10 dnech se na kůži trupu, paží a nohou objevují sekundární prvky vyrážky - menší růžové skvrny. Jejich velikost je menší než 1 cm, tvar je poměrně pravidelný, oválný. Obvykle nerozrůstají na šířku a nespojují se mezi sebou.

Ve středu skvrn jsou skládané plochy s váhy a podél okrajů - lem. Vzhledem k tomu, že se pokožka zmenšuje a trhliny, osoba se cítí svědí. V některých případech se tvoří malé subkutánní uzliny plněné tekutinou. V této formě je onemocnění jednodušší a rychlejší.

Sekundární vyrážky se často nacházejí na liniích Langer. Jedná se o oblasti, kde je kůže nejvíce roztažitelná. Jsou umístěny na místě, kde leží svazky kolagenových vláken.

Zvláště se objevují spousty skvrn v oblasti slabin, na vnitřní straně stehen a předloktí. Kůže na těchto místech je jemná a bohatá na potní žlázy. A to jsou příznivé podmínky pro růžové lišejníky. Obličej a kůže pod vlasy na hlavě zůstávají čisté. Na sliznicích není vyrážka.

Poklesy se vyskytují ve stupních v 10denních intervalech. Před objevením nových skvrn na pokožce se člověk cítí zhoršení: slabost a zimnice. To je způsobeno intoxikací těla.

Na kůži pacienta lze vidět rozdíl ve stupni zralosti prvků vyrážky. Některé z nich jsou růžové a čisté, bez váhy - jsou nejčerstvější. Jiné zralé - pokryté květem.

Postupem času místa mohou zmizet sama. Pak na nich zůstávají tmavší kůže. To je způsobeno akumulací pigmentu pokožky (melaninu) na postižené části pokožky. Pro některé, naopak, zůstávají na místě plakety lehčí škvrny. Postupně se hladina kůže vyhlazuje a není stopa vyrážky.

Obvykle růžové lišejníky odchází samy o sobě, když imunita vzroste. K tomu dochází 4-6 týdnů po objevení mateřské skvrny. Ale u pacientů s oslabenou imunitní obranou trvá onemocnění až 6 měsíců. Současně se může uklidnit, pak se projevuje novou silou.

Nesprávná léčba a nedodržování hygienických pravidel může vést k tomu, že vyrážka hustě pokrývá tělo a spojuje bakteriální infekci. Existují překyslení kůže.

Je nebezpečné stanovit diagnózu na základě popisů a fotografií. Nemoc je poměrně obtížně odlišit od osýpky, zarděnky, sekundárního syfilisu, psoriázy a zvláště rozkrojených (vícebarevných) lichenů. Každá z těchto onemocnění vyžaduje zvláštní léčbu a má vážné komplikace. Proto je nutné konzultovat kvalifikovaného dermatologa, který bude přesně diagnostikovat a předepisovat vhodné léky.

Jak vypadá růžová lichen (foto)?

Onemocnění začíná vzhledu prvního a největšího "mateřského místa". Nejčastěji se nachází na břiše nebo v oblasti lopatek. Plaketa má růžovou nebo červenohnědou barvu. To je způsobeno expanzí malých krevních kapilár v horní vrstvě kůže.

Plaketa mírně stoupá nad hladinu kůže, což je způsobeno uvolněním tekutiny stěnami kapilár a edému. Tato stránka se zhoršuje a praskne. Na dotek je suchý.

Postupně začíná od středu a skvrna se pokrývá tenkými stupnicemi. Jsou hnědožluté barvy a připomínají pokrčený hedvábný papír. To je způsobeno tím, že zánětlivý proces způsobil keratinizaci horní vrstvy pokožky a její oddělení.

Částice epidermis se odlupují od kůže. Mezi nimi je vytvořen prostor naplněný vzduchem. To způsobuje odlupování.

Poté, co je centrum pokryto váhy, zdá se, že se potopí. A váleček kolem něj zůstává zvednutý a jasně růžový. Zbavující se děj se podobá medailonu, což je charakteristický příznak Giberovy nemoci.

Postupně je střed místa odstraněn z váhy. Zůstává hladká, tmavě růžová kůže, obklopená jasnější hranicí. Postupně se zbarví bledě a barva pokožky vyhlazuje.

Jak zacházet s růžovými lišejníky?

Dosavadní léčba růžových lichenů způsobuje spoustu diskusí mezi lékaři. Někteří odborníci se domnívají, že onemocnění projde samo o sobě, když je imunita obnovena. Jiní argumentují, že tělo potřebuje pomoc, aby se vypořádala s onemocněním, jinak to může trvat 3-6 měsíců.

Jaký druh masti lze použít k léčbě růžové lišejníky?

Nepoužívejte jiné prostředky. Jejich použití může zhoršit situaci a způsobit nové vyrážky.

Jaké jsou oblíbené metody růžové lichenové léčby?

Jak víte, zatím neexistuje specializovaná léčba růžových lišejníků (Gieberova choroba). Tradiční medicína však nabízí mnoho účinných způsobů boje proti tomuto onemocnění. Podívejme se na nejoblíbenější lidové metody léčby růžových lichenů.

Čerstvé listy a pupeny celandinu, nalijte vodku. Nechejte jej stát v těsně uzavřené skleněné nádobě po dobu 2 týdnů.

Výsledná tinktáze se zředí vodou v poměru 1: 5

Navzdory skutečnosti, že přírodní léky jsou docela účinné, léčba nemusí být vždy pro vás vhodná. Pokud zjistíte více alergií nebo vyrážky na kůži, přestaňte léčbu a poraďte se s lékařem.

Prevence růžové lišejníky

Aby se zabránilo výskytu onemocnění, je třeba se vyhnout hypothermii, infekcím a stresovým situacím. Udržujte imunitu vůči bílkovinným potravinám a vitamínům. To je zvláště důležité v období podzim-zima. Harden a vést aktivní životní styl. V tomto případě se budete moci vyhnout růžové lišejníky a dalším nebezpečnějším onemocněním.

Pink versicolor u dítěte. Jak zacházet?

Zkušení pediatři, dermatologové tvrdí, že růžové lišejníky u dítěte nepotřebují léčbu a symptomy zmizí samy o sobě, když se obnoví imunitní systém. Předpokládá se, že plná výživa bohatá na bílkoviny a vitamíny může urychlit oživení. Nabídka musí obsahovat maso, mléčné výrobky, čerstvou zeleninu a ovoce.

Správná péče o dítě s růžovými lišejníky je základem léčby.

 • Dodržování hypoalergenní stravy. Dočasně vylučujte vejce, ryby, ořechy, med, sladkosti (zejména čokoládu), citrusové plody, ananas a jiné exotické ovoce.
 • Denní výměna ložního prádla. Všechny oděvy by měly být volné a vyrobeny z přírodních tkanin.
 • Vyvarujte se tření, kouření kůže. Dočasně opouštět plenky.
 • Umyjte dítě v teplé vodě podle potřeby. Někteří lékaři doporučují používat Friederm pomocí zinku místo gelu a šamponu pro vodní procedury.

V některých případech může lékař předepsat léky k léčbě psoriázy u dítěte. Snižují svědění, zabraňují vzniku nových skvrn a urychlují čištění pokožky.

1. Sorbenty - absorbují toxiny, které se tvoří v průběhu onemocnění. Vylučování toxinů probíhá z krve přes membrány vil, stejně jako z střevního lumenu. Snižte projevy infekce a alergie.

 • Enterosgel - 1 čajovou lžičku 2-3x denně po dobu 7-10 dnů.
 • Polysorb - 1 čajová lžička na 10 kg hmotnosti. 5-14 dní.
2. Antihistaminika má antialergický účinek a snižuje zánětlivou odezvu v postižených oblastech pokožky. Snižte svědění tím, že potlačujete uvolnění histaminu.
 • Zyrtec - pro děti do 6 let, 5 kapek 2x denně. Děti od 6 do 12 let, 10 kapek, 2 krát denně.
 • Suprastin - v dávce 2 mg / kg 1/4 - 1/2 tablety 2-3krát denně.
3. Masti a krémy s hormony mají výrazný antipruritický účinek. Omezte krevní cévy a snižte exsudát (tekutina uvolňovaná stěnami krevních cév během zánětu a alergie). Léze ztrácejí a stávají se méně nápadné.
 • Elokom - aplikován jednou denně s tenkou vrstvou pouze na postiženou oblast. Doba trvání léčby je stanovena individuálně.
 • Hydrokortizonová masť - 1-2 krát denně s tenkou vrstvou až 7 dní.
4. Antiseptikum redukuje zánět a zabraňuje vzniku sekundární infekce. Zabraňte reprodukci hub a zárodků, které snadno pronikají do středů růžových lichenů.
 • Kožní čepička - potlačuje buněčné dělení, což snižuje povlak a odbarvení v ložiskách. Krém nebo sprej zpracovávají léze 2 krát denně. Léčba trvá až 2 týdny.
 • Fukortsin - s bavlněným tamponem namočeným v roztoku, ošetřený česanými růžovými lichenovými lézemi 2-3krát denně.

Podle doporučení lékaře, růžový zoster u dítěte zmizí po 2-6 týdnech.

Jak vyléčit růžové šindle doma?

Je poměrně jednoduché ošetřit růžový zoster doma. Stačí, abyste vyloučili podráždění pokožky a nepoužívali výrobky, které by mohly způsobit alergie. Před zahájením léčby se však poraďte s lékařem. Dokonce i když vaše příznaky plně odpovídají popisu onemocnění, neznamená to, že se můžete správně diagnostikovat. Existují nejméně pět dalších onemocnění s podobnými projevy.

Pokud dermatolog zjistí, že máte růžové lišejníky, je třeba provést následující opatření:

 • Denní změna spodní prádlo. Můžete nosit pouze bavlnu. Ložní prádlo by mělo být také vyrobeno z přírodní tkaniny.
 • Používejte volné oblečení. Pokud je to možné, vzdát se těsných věcí, včetně ložního prádla. Jedná se o široké trička s krátkými rukávy, pokud to počasí dovolí, pak muži mají lepší chůzi s nahým trupem. Zkuste zajistit volný přístup vzduchu k postižené kůži.
 • Udělejte teplou sprchu ne více než 1 den denně. Omyjte postižené oblasti bez mýdla. Nepoužívejte žínku. Po sprchování neotřete kůži, ale lehce ji osušte čistým utěrkou. Lékaři staré školy doporučují, aby nebyly postižené oblasti navlhčeny, ale západní medicína takové omezení neukládá.
 • Vyvarujte se situacím, kdy dochází k nadměrnému pocení: aktivní cvičení, teplé oblečení ze syntetických materiálů.
 • Vyhněte se stresu. Aktivní uvolňování adrenalinu může způsobit svědění a vznik nových vyrážky.
 • Poraďte se s lékařem o hormonálních kortikosteroidních mascích. Aplikují se pouze na svědění prvky vyrážky s tenkou vrstvou: Akriderm (2krát denně), Advantan (1krát denně). Léky nepoužívají více než 2 týdny.
 • Antihistaminika má výrazný antipruritický účinek - Suprastin (2-3krát denně), Allertek (10 ml jednou denně).
 • Enterosorbenty (bílé uhlí, Polysorb, Enterosgel) čistí střeva a krev z alergenů a toxinů, čímž zlepšují stav kůže.

Připomeňme si, že každé z těchto léků obsahuje seznam kontraindikací, takže lékař může předepsat a určit dávku.

Jak víte, existují teorie o infekčně-alergické a virové povaze onemocnění. Na tomto základě se pokouší léčit růžové lišejníky:

 • imunomodulátory - Rekombinantní alfa / gama interferony, Kagocel;
 • antivirotika - acyclovir, geviran;
 • antibiotika - Erythromycin, Azimed.

Dermatologové však nedoporučují užívání těchto léků. Imunostimulanty zvyšují riziko, že se alergie zvýší, což způsobí rozšíření vyrážky. U antibiotik a antivirových přípravků, které údajně urychlují regeneraci, je postoj nejednoznačný. Spolehlivý výzkum v této oblasti nebyl proveden, proto tyto léky obvykle nejsou předepsány.

Pink versicolor neporušuje výkon a s touto diagnózou nedává nemocenské dovolené. Můžete jít do práce a mezitím vyléčit růžový zoster doma.

Pink lichen během těhotenství. Co dělat

Pink lichen v těhotenství - poměrně častý jev. Vysoký výskyt ve srovnání s jinými skupinami populace je spojen s hormonálním narušením a přirozeným snížením imunity během tohoto období života ženy. Samotná nemoc není pro zdraví matky a dítě nebezpečná a neohrožuje těhotenství, avšak závažné svědění a související nervové napětí zhoršují stav ženy. Pokud se růžové lišejníky vyvinuly před 15. týdnem, zvyšuje se riziko potratu.

Co dělat, když doktor diagnostikoval lichen růžový během těhotenství?

 • Vitamínová terapie - vitamíny A, C a všichni zástupci skupiny B. Posilují imunitní systém a urychlují regeneraci. Vitamíny se užívají ve formě vitaminových komplexů (přípravek Pregnavit, Additive) nebo odděleně.
 • Glukonát vápenatý obsahuje vápenaté soli, které zlepšují stav muskuloskeletálního systému matky a plodu, které mají antialergický, hyposenzitivující účinek. Glukonát vápenatý snižuje propustnost krevních cév a buněčných membrán, čímž zabraňuje vzniku zánětlivých a alergických reakcí na pokožce. Vezměte 1 tabletu 3krát denně po dobu 2-3 týdnů.
 • Fototerapie - ozařování ultrafialové lampy nebo krátkodobé (15-20 minut) vystavení slunci. UFO posiluje imunitní systém, zlepšuje stav kůže a zabíjí patogenní bakterie.
 • Externí léčba růžových lišejníků u těhotných žen:
  • Chlorofyllipta olejový roztok - má antimikrobiální vlastnosti a urychluje regeneraci, má změkčující účinek. Namažte léze 1-2 krát denně roztokem.
  • Řepa, broskev, šípkové oleje - obsahují vitamíny, flavonoidy a mastné kyseliny, které mají protizánětlivý a regenerační účinek, změkčují pokožku a snižují svědění. Gázová látka navlhčená olejem, aplikovaná na léze po dobu 10-15 minut, 2 krát denně.
  • Zinkovou masti - snižuje zánět a podráždění, tvoří bariéru, která zabraňuje průniku bakterií a infekci lézí. Aplikujte 2-4krát denně na postiženou kůži.
  • Advantan krém je "hormonální" kortikosteroidní lék, který snižuje svědění, pálení a jiné projevy růžového lichenu. Aplikujte s opatrností, pouze podle pokynů lékaře 1 den denně, ne více než 4 týdny.

Při léčbě růžových lišejníků během těhotenství je důležité, aby tělo nepřetěžovalo léky, které by mohly být nebezpečnější než onemocnění samotné. Na základě toho mnoho lékařů doporučuje, aby odstranili všechny léky, alergeny, lokální dráždivé látky a počkali, až zmizí samotná nemoc.

Co je s růžovým lišejníkem nemožné?

Dermatologové uznávají, že neexistuje žádná účinná léčiva, která by vyhovovala všem pacientům. Nicméně, pokud vyloučíme vše, co je s růžovými lišejníky nemožné, projevy choroby zmizí během 1-2 týdnů.

S růžovým lišejníkem je nežádoucí:

 • Často se jedná o úpravu vody. Zvlhčování způsobuje vzhled nových ohnisek růžového lichenu. Proč se to stalo, nebylo možné nainstalovat. Lékaři nicméně doporučují sprchovat se víc než 1 denně.
 • Použijte žínky a detergenty. Lýk opouští mikroskopické oděry na kůži, na místě, kde se objevují nové ohniská. Látky, které jsou součástí mýdlového a sprchového gelu, způsobují alergické reakce, které také zvyšují vyrážku.
 • Chcete-li navštívit bazén. Bělidlo používané k dezinfekci vody může způsobit rozšíření vyrážky.
 • Potnout. Soli, které jsou součástí potu, dráždí kůži, takže nadměrné pocení přispívá k vzniku "dcerovitých" lichenových skvrn. Doporučuje se vyloučit situace, kdy se osoba aktivně potní: intenzivní cvičení sportů, teplé oblečení, které není vhodné pro počasí.
 • Broušení bodů. Bakterie se dostanou do mikroskopických odřenin a sekundární infekce se spojuje s růžovým lichenem, což významně komplikuje průběh onemocnění.
 • Použijte masti dehtem a sírou. Tyto látky vysušují pokožku a zvyšují svědění.
 • Dělejte masáž. Tento postup zvyšuje průtok krve do pokožky. Z tohoto důvodu se vyrážka stává viditelnější. Kromě toho se během masáže pokožka roztahuje a zraní, což zvyšuje riziko infekce.
 • Používejte vlněný a syntetický oděv. Vlna "kousne", dráždí pokožku. Syntetika neabsorbují pot, jeho soli a vlhkost vytvářejí příznivé podmínky pro růst bakterií. Tyto tkáně často způsobují šíření vyrážky.
 • Noste těsné oblečení. Spodní prádlo a věci, které se pohodlně vejde do těla při pohybu. Zvláště se to často děje na místech, kde je kůže v kontaktu se švy a elastickými pásky prádla. Na těchto odřeninách a odření se vyvolá zánětlivá reakce a objeví se nová léze.
 • Vezměte si lázně, jděte do lázní a saun. Vysoká vlhkost a vysoké teploty způsobují dilatace krevních cév v pokožce a zvyšují vylučování krevních cév přes povrch. Tento proces vždy končí šířením vyrážky.
 • Supercool. Nízké teploty způsobují spasmus krevních cév v oblasti, která byla vystavena hypotermii a oslabení imunitního systému.
 • Zmrazte pokožku alkoholovými tinkturami. Alkohol vysušuje pokožku, ředí svou ochrannou vrstvu (hydrolipidní plášť). Jakékoli podráždění pokožky agresivními látkami, které zahrnují alkoholové roztoky, je vysoce nežádoucí v případě růžových lichenů.
 • Používejte kosmetiku pro tělo. Kosmetické přísady uschnou pokožku a komplikují uvolňování toxinů. Navíc jsou to alergeny.
 • Slunění Spáleniny slunce, stejně jako jiné kožní léze, vyvolávají kaskádu zánětlivých reakcí, které jsou základem výskytu ohnisek onemocnění. Avšak ultrafialové světlo v mírných dávkách je užitečné u pacientů s růžovými licheny. Doporučuje se zůstat na slunci po dobu 15-20 minut denně od 8 do 11 nebo od 16 do 18 hodin.
 • Konzumujte alergenní potraviny - slané, uzené, pikantní, stejně jako pokrmy obsahující mnoho přísad do potravin (čipy, krekry) a alkohol. Zvyšují produkci histaminu, což vyvolává alergickou reakci.

Pink versicolor u lidí: příčiny, léčba, fotografie

Zyberův růžový lišejník se nazývá časová bomba, protože bez lékové terapie může vést k ohrožení zdraví. Rychlost vývoje těchto komplikací se neustále zvyšuje. Způsobují estetické problémy, různé komplexy a zhoršují kvalitu lidského života. Co vypadá jako růžové lišejníky, příčiny a způsoby léčby - v tomto článku.

Co je růžová versicolor?

Povaha choroby zůstává dosud nejasná. Patří do kategorie běžné infekční alergické dermatózy. Herpes virus je považován za příčinný činitel, ale neexistují žádné přesvědčivé důkazy o této hypotéze. Známky infekce jsou následující:

 • Cyclicity.
 • Sezónnost.
 • Komunikace s imunitním systémem.
 • Přítomnost prodromální doby.

Riziková skupina zahrnuje osoby s imunodeficiencí po SARS a hypotermii. Roseola šupinatá, často postihuje mladé lidi bez ohledu na pohlaví ve věku 20-40 let. ICD kód 10 L42, kategorie papuloskvamické dermatózy.

Příznaky růžové lišejníky

Výskyt onemocnění se nejčastěji vyskytuje na podzim nebo na jaře. První příznaky jsou bolest kloubů, malátnost, horečka, zvýšení cervikálních mízních uzlin. Souběžně se objevuje červená skvrna o průměru 2-5 cm, žlutá ve středu, která se obvykle nazývá matka. Když se její střední část odlupuje, pokožka, jako by se protáhla, začíná svědit, protože vzhledem k jasně červenému okraji se podobá medailonu. O několik dní později se primární zaměření doplňuje o děti, které se objevují na břiše, zádech, pažích, s výjimkou dlaní, extrémně zřídka na obličeji a ve slabinách. Nachází se na linkách Langer.

Vyrážka je charakterizována periodicitou s opakováním po 7-10 dnech. Výsledkem je poměrně polymorfní vzorec skládající se ze skvrn různého stupně zralosti. Před každou novou vlnou se stav člověka zhoršuje.

Svědění není hlavním příznakem onemocnění. Obvykle máte obavy, když se připojíte k alergii a expozici dráždivým látkám. U dětí je zánět charakterizován víc turbulentním průběhem, může se zabývat obličejem.

Po 6 týdnech se skvrny zesvětlí a zmizí, nové se nezobrazí. Pigmentace lézí je možná, což také trvá 7-10 dní. Jizvy v nekomplikovaných případech se nezobrazují. Relapsy se vyskytují u pacientů infikovaných HIV, u pacientů s krevním onkologickým onemocněním a u pacientů, kteří podstoupili chemoterapii.

Atypická forma je charakterizována absencí mateřského plaku a současně vyrážkou, která se skládá z mnoha malých červených skvrn. Hřebeny, nadměrné pocení vedou k tvorbě velkých cívek, náchylných ke sloučení, lézí. Když se objeví puchýře, mluví o urtikární formě. Malé vezikuly naplněné exsudátem jsou znakem vezikulární odrůdy. Dutinové tuberkulózy, které převyšují kůži, jsou symptomem papulární formy. Atypické varianty se vyznačují dlouhým průběhem.

Příčiny

Etiologie vločkovité roseoly není definována. Existují dvě hypotézy, které vrhají světlo na svou povahu:

 1. Alergická, vyskytující se po minulých infekčních nemocech.
 2. Virová, spojená s příčinami SARS a herpesu.

Státní provokatéři jsou:

 • Přísné diety.
 • Očkování.
 • Kousnutí hmyzem.
 • Dysfunkce trávicího kanálu.
 • Metabolické poruchy.
 • Nedostatek vitamínu.
 • Silný účinek na pokožku s křovinami, hrubými žínkami.
 • Hypotermie
 • Psycho-emocionální přetížení.

Je růžová versicolor nakažlivá

Je obtížné odpovědět na tuto otázku jednoznačně, protože přesná příčina patologie nebyla stanovena. Data o vypuknutí dermatózy nejsou k dispozici. Nepríjemné příznaky neohrožují majitele silné imunity. Většina odborníků trvá na tom, že není možné infikovat Gibert.

Přesná diagnóza

Anamnéza, fyzikální vyšetření kůže, dermatoskopie, vyloučení jiných nemocí jsou základem pro detekci patologie. Zkušený lékař provádí diferenciální diagnózu, která umožňuje odlišit lišejníky Zhiber ze syfilisu, houbových infekcí, psoriázy, ekzému. V případě infekce erupcí se provádí škrábání bakózyv. Pokud skvrny nezmizí do 6 týdnů, provede se biopsie kůže a její histologické vyšetření. V případě atypických forem se používají laboratorní metody, zejména vyšetření krve a moči. Dále se provádí mikroprecipitační reakce, která odhaluje antisympritické protilátky.

Jak zacházet s růžovými licheny

Pokud byla nekomplikovaná forma růžové pitiriázy potvrzena, pak v 90% případů není speciální léčba provedena. Nemoc se rozpadá sama, ale zabírá imunitní systém v boji. Úspěch procesu je nemožný, pokud nejsou vyloučeny provokující faktory:

 • Nadměrný dopad (tlakové tření) na oblast erupce.
 • Sprchujte pomocí měkkého žínku.
 • Postupujte podle hypoalergenní stravy.
 • Zlikvidujte věci ze syntetické nebo vlněné látky. Vyměňte je s výrobky z bavlněných výrobků.

Pokud je onemocnění prodlouženo, lékař předepisuje:

 • Antivirotika.
 • Salicylalkohol pro léčení lézí.
 • V případě bakteriální infekce použijte vhodnou masti pro lokální expozici.

Samoléčení může zhoršit příznivou prognózu a způsobit vážné komplikace.

Krémy a masti

Někdy růžové lichenové ošetření může trvat půl roku. Proces můžete urychlit pomocí níže uvedených léků.

Salicylická masť

Složení se sušením, antiseptické vlastnosti. Průměrná cena 20 rublů. Problémové oblasti se ošetřují 2 krát denně. Po několika aplikacích se pokožka lézí rozjasní. Nástroj je kontraindikován u dětí do jednoho roku, stejně jako u dospělých s přecitlivělostí na léčivou látku a selhání ledvin.

Flutsinar

Syntetický glukokortikosteroid. Způsob výroby: mast nebo gel se stejnou koncentrací aktivní složky. Má protizánětlivý účinek, snižuje podráždění a svědění. Vložit tenkou vrstvu do tkanin. Abyste předešli nežádoucím účinkům, před použitím si přečtěte pokyny. Cena od 150 r.

Lorinden A

Lék je silným protizánětlivým antibakteriálním účinkem hydrokortizonu v přípravku. Tvar uvolnění: hliníkové trubky. Schéma kreslení: 2-3krát denně v prvních dnech, pak stačí jedno zpracování. Můžete použít prodyšný obvaz. Kompozice je kontraindikována pro dlouhodobé užívání (maximálně 2 týdny), děti do 10 let, stejně jako pro léčbu vyrážky na obličeji, aby se zabránilo atrofii kůže, připojení sekundární mikroflóry. Náklady na finanční prostředky od 220 p.

Lokoid a Akriderm mají podobný účinek. Pokud je alergická reakce vyžadována, vyžaduje systémové podávání tablet prednisolonu.

Zinkovou masti

Dobře tolerovaný dermatoprotektor s vysušujícími, antiexudativními, antiflogistickými vlastnostmi. Talker zjemňuje, chrání pokožku před škodlivými účinky. Aktivní složka obsahuje oxid zinečnatý (10%). Jeho synergie s vazelínou vytváří fyzickou bariéru, která zabraňuje vzniku nových lézí. Schéma kreslení: 2 krát denně s tenkou vrstvou. Léčba je určena lékařem. Při dlouhodobém používání je možné podráždění pokožky. U přecitlivělých pacientů dochází k alergii se zarudnutím, pálením, svěděním na místech ošetření pokožky.

Cévní masti

Prostředky obsahující břidlový dehet jako základ. Má protizánětlivé, hojení ran, antimikrobiální účinek. Pláty se zpracovávají před spaním, pokryté bandáží, fixované omítkou. Můžete také použít obal na potraviny, abyste zabránili znečištění prádla. Kůže je aktualizována doslova několika procedurami.

Nástroj lze vyrobit samostatně doma smícháním lékárenského dehtu (5 ml) s 25 ml jakékoliv olejové masti nebo másla ze země.

Pilulky

S růžovým lišejníkem se antihistaminika používá ke zmírnění svědění, zánětu a otoku:

Clemastin, mebhydrolin, chloropiramin jsou také vhodné pro blokování histaminu. Pro stabilizaci membrán imunitních buněk je třeba zabránit uvolňování látek s protizánětlivými vlastnostmi desenzibilizátory, zejména chlorid vápenatý (10%) po dobu 10 dnů.

Erythromycin

Složení s antibakteriálními vlastnostmi. Zabraňuje šíření plaků, snižuje trvání terapeutických opatření. Vstupní režim pro dospělé: 1 tableta každých 6 hodin. Průměrná cena 90 p. Snad jmenování injekčních forem a léčby v nemocnici.

Acyclovir

Antivirová léčba. Používá se také při diagnostice herpes zoster. Reprodukce virionů je inhibována. Zvyšuje imunitu. Režim: 1 tableta 5krát denně. Průběh léčby je 5 dní. Kontraindikace v těhotenství, kojení, děti do 1 roku. Používá se jako součást komplexní léčby, která zahrnuje masti. Poskytuje rychlou konverzi skvrn a epitelizaci kůže. Tablety lze zakoupit za cenu 28 p.

Glukonát vápenatý pro potírání alergických příznaků. Pijte 1 tabletu 2x denně. Homeopatické léky používané pro tento účel a pod dohledem lékaře.

Funkce napájení

Pink zbavit osobu, která byla úspěšně vyléčena v závislosti na stravě. Zahrnuje výrobky z následujícího seznamu:

 • Celozrnný chléb.
 • Kaše z ovesných vloček, rýže, perlového ječmene, krupice.
 • Zelená zelenina.
 • Z ovoce: angrešt, hruška.
 • Rustikální máslo.
 • Nízkotučné maso a ryby, dušené.
 • Vařené vejce bez alergií.
 • Brambory, rajčata, řepa, mrkev.
 • Konzervy.
 • Silné bujóny.
 • Uzené výrobky.
 • Sýr s plísní.
 • Mastné rybí odrůdy.
 • Majonéza, kečup.
 • Arašídy
 • Káva
 • Citrusové plody.
 • Med, čokoláda, cukrovinky.

Z povolených produktů je snadné vytvořit plnohodnotné denní menu. V noci můžete vypít 250 ml kefír.

Lidové prostředky

Pro ošetření poškozené pokožky, pro zmírnění svědění a urychlení regenerace se používají různé formulace založené na léčivých rostlinách:

 • Tinktura chrupavky na alkohol - vynikající imunostimulant, pomáhá při sezónních onemocněních. Můžete si je koupit v lékárně nebo si ji připravit sami podle následujícího receptu: vezměte zelené části rostliny, sklopte je do nádoby z tmavého skla, nalijte vodku a nechte stát ve tmě po dobu 3 týdnů a každodenně se třepte. Po filtrování použijte pro recepce uvnitř. Dávkování 10 kapek na 1 polévkovou lžíci. l voda před jídlem. Zpracovávat plaky dvakrát denně se stejným složením.
 • Odvar z pohanky také pomáhá. Připraveno z 500 ml vody a sklenice obilovin.
 • Surové kvasné těsto jako aplikace (po dobu 5 dnů po dobu 2 hodin).

Imunitní systém můžete posílit pomocí aloe šťávy, infuzí zázvoru, šípky, echinacey, užívání multivitaminových komplexů (Selmevit, Complivit), imunomodulátory rostlinného původu, jako Immunoform, Immunal.

Prevence

Jelikož příčina zbavování Gibertu není přesně stanovena, opatření bránící nemoci jsou zaměřena na posílení imunity:

 • Odmítnutí špatných návyků.
 • Odstranění hypotermie.
 • Včasná léčba infekčních onemocnění.
 • Minimální stres, sedativa k ulehčení jejich účinků.
 • Dobrá výživa, vyloučení z nabídky produktů obsahujících chemické přísady, příchutě, konzervační látky.
 • Fyzická aktivita
 • Kalení
 • Hygiena rukou a těla.

Je zakázáno ošetřovat nezávisle antibiotika, léčit postižené oblasti jodovou tinkturkou, dehtovou mýdlovou látkou. Zranění s tvrdou podprsenkou může způsobit skvrny. Možnost koupání v moři.

Komplikace a prognóza

Výsledek růžového zbavování Gibera je příznivý. Po 1-2 týdnech se kůže obvykle čistí sama. Někdy to trvá 4-6 měsíců. Roseola vločka se neobjeví.

Komplikace jsou vzácné. Všechny jsou výsledkem nesprávné léčby, tendence k alergiím, nadměrnému pocení, častému praní nebo tření pokožky. V takových případech se vyrážka rozšiřuje v těle, nakazí se, je spojena s prodlouženým intenzivním svěděním, pupínky a pustulózami a vzniká mykóza. Děti mohou vyvíjet ekzém s vlhkostí. Po zotavení zůstávají pigmentové skvrny na pokožce a vzniká trvalá imunita.

Lékařské stanovisko

Neexistuje žádná specifická profylaxe onemocnění, ale dodržování opatření pro zotavení, zvýšení ochranných vlastností těla odstraní všechny obavy spojené s bombou s časovým zpožděním nazývanou růžová Pitriiazová.

Pro Více Informací O Suché Vlasy