logo

Masové masky - nejlepší domácí recepty

V kuchyni bude každá žena v domácnosti jistě najít obyčejnou mouku, může být použita nejen pro pečení, ale také, jak ukazuje kosmetologie, na obličej. Snadno připravené masky vyrobené z mouky, ať už jde o pšenici, kukuřici, hrach, ovesné vločky, rýži, žito nebo méně obyčejnou cizrnu nebo lnu, mají nejdůležitější vlastnosti pro kůži. Pod vlivem stopových prvků mouky se pokožka čistí, proces stárnutí se zpomalí, buňky začínají pracovat ve zdokonaleném režimu a tvář se stává krásně tónovaná.

Co je užitečná mouka pro pokožku

Mouka je produkt získaný zpracováním obilovin nebo zeleniny. Ve vyrobeném produktu jsou přítomny všechny vitaminy charakteristické pro svou původní formu. Přirozeně se masky různých typů mouky liší svým účinkem na kůži, ale mají také společné komponenty, které vám umožňují přeměnit vaši ošetřující tvář.

 • Jemné vrásky jsou vyloučeny, zřetelně se objevují čáry pokožky a pružnost se zvyšuje.
 • Masivní lesk z kůže opouští. Mouka suší horní vrstvu pokožky a pórů.
 • Masová mouka je vynikající tonik a naprosto bezpečný prostředek. Unavená kůže pod vlivem produktu se přemění na oči, začne svítit a vrací se do své přirozené barvy.
 • Můžete se také zbavit akné různých druhů. Masové mouky v kosmetologii vyhodnocované v boji s černými tečkami a oblastmi podráždění na obličeji.

Jak můžete vidět, rozsah účinků mouky na pokožce je poměrně široký, což umožňuje maskám, které jsou na něm založeny, považovat za všestranný a rychlý domácí prostředek k přípravě.

Pravidla pro použití mouky v kompozicích masky

Stejně jako všechny ostatní prostředky má mouka určité vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu, a péče o pleť bude nejvýhodnější. Je žádoucí zvolit typ mouky se zaměřením na hlavní typ pokožky.

 • Pšeničná mouka je optimální pro léčbu mastné pokožky.
 • Suchý je transformován pod vlivem rýže, ovesné vločky má vliv na vlhkost.
 • Mouka z kuřecího masa, připravená z cizrny, má vynikající čistící vlastnosti, pod jeho vlivem se kůže zesvětlí a počet akné klesá.
 • Hrachová mouka vyhlazuje vrásky, blokuje vstup těžkých kovů do kožních buněk. Hračka pomáhá s dermatologickými problémy na obličeji.
 • Lněná mouka aktivuje krevní oběh, jemně čistí póry, je nejvhodnější pro zlepšení stavu zralé a velmi suché pokožky.
 • Rýžová mouka uvolňuje zánět, uklidňuje pokožku a zlepšuje její pružnost.
 • Maska kukuřičného masa exfoliuje mrtvé kožní buňky, utahuje kůži na obličeji, pomáhá zbavit se akné.
 • Žitná mouka umožňuje pozastavit změny spojené s věkem a je vynikajícím prostředkem k praní.

Abyste viděli výhody vybraného receptury moukou, musíte použít masky až dvakrát týdně. Připravená hmota musí být dobře promíchaná, umožní směs rovnoměrně rozptýlit po obličeji.

Masky z různých druhů mouky - efektivní recepty

Masky na bázi mouky lze připravit přidáním sody, domácí mléko, krém, med, citrónovou šťávou, tj. Používají se pouze přírodní ingredience, které zvyšují výhody péče. Maska musí být vybrána na základě kosmetických problémů a typu kůže, a pak bude výsledek nepochybně potěšen. Klasická maska ​​je vyrobena z pšeničné nebo žitné mouky. Suchý produkt se zředí teplou vodou do stavu mírně tekutého těsta a nanáší se na obličej. Toto ošetření vám umožní očistit kůži obličeje a nasytit buňky potřebnými stopovými prvky.

  • S mlékem
   V malém množství žita, pšeničné nebo lněné mouky je třeba přidat trochu teplého mléka. Maska dokonale odstraňuje mastný lesk z kůže na tváři a vysušuje záněty.
  • S vejcem
   Polovina sklenice mléka by měla být zahřátá a zředěna poloviční lžičkou kvasnic. Pak se do směsi přidá jedno vejce a kukuřičná mouka, až se ztuhne. Maska s pravidelným používáním vyživuje všechny buňky kůže.
  • S hlínou
   Kukuřičná mouka v objemu jedné lžíce je smíchána s bílým suchým jílem. Směs se zředí dvěma lžičkami čerstvého čaje a lžící citrónové šťávy. Kukuřičná mouka v kombinaci se zbývajícími složkami má dobrý utahovací účinek.
  • S infuzí šalvěje
   Dvě lžíce rýžové mouky je třeba smíchat se stejným množstvím infuze šalvěje a lžíce tekutého medu. Vařený recept má protizánětlivé vlastnosti a pomáhá zbavit se akné.
 • Se sodou
  Čajová lžička sody se mísí se dvěma lžičkami hrachu, lnu nebo jiné mouky. Suchá směs se zředí teplou vodou na pastovitý stav. Soda maska ​​se nepoužívá pro otevřené rány, ale její použití bude prospěšné těm, kteří se potýkají s akné a černými skvrnami.
 • S bílkovinami
  Ovesné vločky ve výši dvou lžíce smíchané s bičem bílkoviny. Maska s ovesným vločkem má jedinečnou vlastnost - tvář pod jeho vlivem se mění téměř okamžitě, zvyšuje tón a hladkost pokožky.
 • S krémem
  Dvě lžíce krému by měly být smíchány se šupinkem kurkuma, pak se do směsi přidá kuřecí mouka v objemu čtyř lžící. Pokud je maska ​​tlustá, může být dále zředěna teplým mlékem nebo nejtečnější krém na vaření. Připravená kompozice se vyrovná s akné skvrnami a jizvy.
 • S ovesné vločky
  Tři polévkové lžíce hrachové mouky je třeba smíchat s lžící drcených ovesných vloček a dvěma lžícemi kukuřičné mouky. Směs se zředí domácím mlékem. Maska je aplikována s masážními pohyby a má olupující efekt.
 • S žloutkem
  Lžíce nebo ovesné vločky ve výši dvou lžící se smíchají se žloutek, lžící tekutého medu a stejným množstvím olivového oleje. Receptura je vhodná k omlazení zralé pokožky se zvýšenou suchostí.
 • S jablečným džusem
  Dvě lžíce pšeničné mouky musí být zředěny na hustotu s čerstvě vymačkaným jablečným džusem. Připravená kompozice má tonickou vlastnost.

Masky z jakéhokoliv druhu mouky se připravují za pár minut a výsledek jejich použití je vidět jen v několika kosmetických ošetřeních. Mouka nezpůsobuje podráždění a při výběru receptu je pleť úžasně hladká a rovnoměrná.

Masky z žitné mouky pro obličej: výživné, čistící, omlazující. Jak aplikovat masky z žitné mouky na obličej

V lidové kosmetologii existuje nevyslovené pravidlo: produkty, které jsou užitečné k jídlu, mohou být použity při péči o pokožku. Například, černý chléb.

Žitná mouka bohatá na vlákninu, minerály, vitamíny je pro tělo dobrá. Maska žitné mouky na obličej, ve které má mnoho antioxidantů, přírodních mikro a makronutrientů, aminokyselin, vitamínů, které mají vynikající čistící, vyživující, omlazující vlastnosti.

Aplikujte takový jednoduchý kosmetický přípravek pravidelně, můžete se zbavit černých skvrn, nadměrného mastnoty, odstranit jemný věk a vrásky na obličeji, zpomalit proces vředu pokožky.

Obecná doporučení pro použití masky z žitné mouky pro obličej

Jakákoli domácí kosmetika bude účinná, pokud víte, jak vybrat správné složení a vědět, jak ji používat. Důležité je také zajistit bezpečnost vybraného receptu. Žitné masky z rýžové mouky nejsou výjimkou.

Než budete postupovat s postupy, měli byste se ujistit, že nejste alergičtí na obilniny nebo jiné součásti masky. Pro tento účel se provádí standardní testování: malé množství směsi se nanáší na kůži zápěstí nebo na vnitřní ohyb lokty. Pokud nedojde k žádné negativní reakci, může být produkt aplikován na obličej.

Proces tvorby masky na žitné mouce je jednoduchý. Ale musíte si opatrně vybrat ingredience. Obecná doporučení jsou:

1. Organické obličejové masky mají největší efekt. Mléko, vejce, med a další komponenty je žádoucí koupit místní zemědělskou produkci. Stejné produkty zakoupené ve velkém obchodě jsou pro pokožku méně přínosné.

2. Při nákupu žitné mouky v supermarketu podle hmotnosti je třeba zajistit, aby byl výrobek čistý. Ve volné hmotě by neměly být cizí inkluze, odpadky. Mouka musí být suchá bez hrud.

3. Masky z žitné mouky na obličej by měly být připraveny pouze z čerstvých surovin. Při jejich nákupu na trhu nebo při skladování je třeba se zeptat prodejce, když byla mouka mletá. V obchodě je doba trvanlivosti produktu uvedena na značce na obalu.

Je nutné vybrat komponenty pro masku z žitné mouky, založené na specifických potřebách a typu pleti. Smíchejte ingredience v poměru uvedeném v receptu. Hotová směs by měla být homogenní, bez hrudky suché mouky.

Nezměnitelné pravidlo, to samé platí pro všechny kosmetické procedury: jestliže kůže má nějaké poškození, neukládejte masku na obličej. To platí zejména pro formulace s čisticími přísadami a čisticím účinkem.

Univerzální maska ​​z žitné mouky pro obličej

Nejjednodušší klasická maska ​​obsahuje pouze 2 komponenty: žitnou mouku a vodu. Jsou vyrobeny z tekutiny, jako jsou palačinky, těsto a aplikovány na obličej. Výsledkem pravidelného používání této kompozice je saturace epidermálních buněk živinami, čištění, snadné zvedání a vysušení pokožky.

Univerzální maska ​​na bázi žitné mouky obsahuje mnohem více komponent. Ale působí mnohem účinněji. Zvláště dobře projevující účinek proti stárnutí a vyhlazení vrásek.

Na 4 lžíce. l žitná mouka:

· 2 lžičky růžová voda (má anti-aging, antibakteriální vlastnosti, vysušuje pokožku, snižuje podráždění);

· 3-5 kapek olejového roztoku vitaminu E (přírodní antioxidant, zvlhčuje kůži, má protizánětlivé vlastnosti);

½ lžičky éterický olej z večerní pupence;

½ lžičky jaderné oleje z meruňkových jader (vyživuje kůži vitamíny, pomáhá udržovat vlhkost);

· 2 kapky růžového esenciálního oleje (má tonizující a antibakteriální vlastnosti, zpomaluje proces vyblednutí pokožky);

· 2 kapky heřmánkového oleje (používané při léčbě akné, ekzému, zánětlivé dermatitidy, dobře svrbějí pruritus);

· 1 kapka geranového oleje;

· 1 kapka manuka medu (má zvlhčující, antioxidační, protizánětlivé, antibakteriální, regenerační vlastnosti).

Všechny složky uvedené v receptu jsou smíchány, aby se získala látka s jednotnou konzistencí. Hustota masky by měla vypadat jako tlustá domácí kysaná smetana. Kompozice se aplikuje rovnoměrně na obličej, aniž by došlo k ovlivnění oblastí kolem očí. Po 10 minutách promývejte studenou vodou.

Recepty na výživné a čisticí masky z žitné mouky pro obličej

Pokud je kůže příliš mastná, maska ​​žitné mouky na mléce pomáhá odstranit mastný lesk a současně obnovit pleť. Bude nutné pouze míchat teplé, čerstvé mléko s moukou do kalu a aplikovat na obličej po dobu 20 minut. Účinek uplatnění takového jednoduchého prostředku se projeví ve 2-3 procedurách.

Výživná maska ​​žitné mouky na kvasu udělejte:

1. 10 g mouky se smíchá s 10 ml teplého chleba kvasu. Přidejte 5 kapek silice z granátového jablka.

2. Hmotnost se nanáší na kůži silnou vrstvou. Stojí 20 minut.

3. Prostředek umyjte teplým zeleným čajem.

Tato maska ​​má silné čistící a uklidňující vlastnosti, vyživuje kožní buňky minerály a vitamíny.

Nejsnadnější maska ​​k čištění pokožky černými skvrnami a dospívajícího akné je připravena ze sody. K tomu je třeba míchat žitnou mouku a sódu na pečení stejným množstvím a potom zředit teplou vodou do stavu kalu. Aplikujte na obličej po dobu 10 minut. Když se směs trochu uschne, pokožka je jemně masírovaná špičkami prstů, jako by si masku protřela do epidermis. Dokončete postup mytí studenou vodou.

Vynikající protizánětlivé činidlo proti akné, redukuje epidermální mastnotu, omlazuje stárnoucí pokožku a vyhlazuje vrásky - masku s žitnou moukou, aloe a mléko.

Rozměry složek:

· Žitná mouka - 2 polévkové lžíce. l;

· Teplé mléko - 100 ml;

· Aloe džus - 1 lžička.

Komponenty masky se smíchají a nanášejí před spaním na tvář na tváři po dobu 20 minut. Postupy prováděné dvakrát týdně během měsíce. Po absolvování kurzu se po dobu 3 týdnů přestanou a poté použijí sódu na obličejové kousky na základě žitné mouky.

Další maska ​​proti mladistvým úlům - med, citrónová šťáva a žitná mouka ve stejných částech (1 lžička). Doporučuje se, aby byl pravidelně používán, a to v pravidelných intervalech 1 každé 3 dny.

Anti-stárnutí a zvedací masky z žitné mouky pro obličej

Chcete-li vyhlazovat jemné vrásky, obnovit barvu pleti a utáhnout ovál tváře, připravte takovou masku:

1. porazit 1 žloutku;

2. Smíchejte s žitnou moukou;

3. Chovný na konzistenci homogenní kaše s teplým silným pivěním černého čaje.

Směs se rovnoměrně aplikuje na obličej. Po 15 minutách umyjte.

Podobný efekt má maska ​​žitné mouky (30 g) žloutek (1 ks) a mléka (50 ml). Přísady jsou smíchány a těsto položené na obličej po dobu 20 minut.

Dokonce i jednoduchá maska ​​na mléko s žitnou moukou zajistí dobrý zvedací efekt. Přidání vaječného žloutku dává kompozici sušicí a vyhlazovací vlastnosti.

U pokožky se zřetelnými známkami změn souvisejících s věkem je užitečné vytvořit masky s žitnou moukou na bílé kosmetické hlíně. Účinek suspenzí takových kompozic dává nejvýraznější.

Pro přípravu zvedací masky potřebujete:

· Smíchejte 1 lžičku. žitná mouka se stejným množstvím bílé hlíny;

· Suchou směs zředit 10 ml teplého zeleného čaje;

· Přidejte 5 ml citronové šťávy a dobře promíchejte.

Kompozice se aplikuje na obličej po dobu 15-20 minut. Umyjte mírně chladnou vodou.

Postupy s použitím masky proti stárnutí založené na žitné mouce se doporučují večer. Kurz je 1 měsíc s četností zasedání 2 krát týdně.

Jak používat masky z žitné mouky pro obličej

Aby byl kosmetický přípravek co nejúplnější a výsledek je pozitivní, musíte dodržet některá pravidla. Jsou jednoduché a snadno si zapamatovatelné:

1. Před zahájením procedury se veškerá kosmetika odstraní z obličeje. Kůže je důkladně očištěna mlékem, tonikem, pěnou, gelem.

2. Vypláchněte obličej vodou. Pokud nejsou žádné kontraindikace, ošetřují pokožku jemným čisticím prostředkem.

3. Aby buňky epidermis lépe pohlcovaly užitečné látky obsažené v masce, doporučujeme parní pokožku a 3 minuty na ruce (ručník navlhčený v horké vodě nebo odvar z bylin).

4. Maska se aplikuje na obličej houbou nebo špičkami prstů. Kompozice je distribuována podél masážních linií jemnými masážními pohyby. Je vhodné použít masku žitné mouky nejen na obličej, ale také na krku, výstřihu.

Doba trvání postupu pro osoby s mastnou pokožkou je od 20 do 30 minut, pro majitele suché pokožky 15-20 minut.

Masky ražové mouky nejprve umyjte teplou a studenou vodou. obličej není utírán, a skvrnit s ručníkem. Poté můžete na pokožku aplikovat večerní hydratační nebo uklidňující krém.

Chcete-li co nejdříve zbavit černých skvrn a černých bodů, doporučujeme střídat ženské masky s přípravky na bázi aktivního uhlí a jedlé želatiny. Mezi kurzy anti-stárnutí je užitečné použít masti na ochranu proti stárnutí kvasinek, jílu, želatiny proti stárnutí.

Masky na kůži mouky doma

Mouka pro tvář - kouzelný nástroj, který vám umožní očistit a omlazovat pokožku. Kukuřice, kukuřice, pšenice, rýže - základ pro tvorbu domácí kosmetiky v různých částech světa. Kůže - skvělá alternativa k salonním procedurám a krásy.

Výhody mouky pro pokožku

V kosmetologii, použití mouky pro obličej v důsledku obsahu v kompozici:

 • vitaminy skupiny B, E;
 • minerální prvky;
 • škrob;
 • enzymy.

Péče o obličej s pomocí mouky ve složení domácí kosmetiky pomáhá:

 1. Bílá kůže, zlepšuje barvu;
 2. Zmenšete statické a vrásky;
 3. Normalizovat vylučování mazových kanálků;
 4. Upravte symetrii oválu;
 5. Očistěte pokožku;
 6. Posilte krevní cévy na obličeji.

Nejlepší domácí masky z mouky

Domácí masky mouky lze použít pro všechny typy pleti. Přírodní náprava usuší, bělí, koriguje změny spojené s věkem. Základy rostlin, díky sametové struktuře, odstraňují nadržené částice bez poškození pokožky.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Masová rýžová mouka

Výsledek: pro hydrataci, vyživující pokožku, která je náchylná k suchu, stojí za to použít efektivní masky.

Složení:

 • 15 gr. rýžová mouka;
 • žloutek;
 • 10 ml mléka.

Příprava a způsob aplikace: poraďte žloutek se směšovačem společně s teplým mlékem (není horký, takže vajíčko nekryje) a potom vložte rýžový prášek. Hypoalergenní mléko čistí kůži, rozdělí masku do souvislé vrstvy a obchází oční víčka. Po čtyřicet minut opláchněte studenou vodou a zpevněte cévní síť. Čištění obličeje rýžovou moukou každé ráno nahrazuje nejlepší kosmetické gely.

Ovesná maska ​​Maska

Výsledek: přírodní recepty z ovesných vloček jsou vyčištěny a bělené, stimulují syntézu buněk. Domácí přírodní lék pomáhá stabilizovat stav mastné pokožky, eliminovat loupání - suché.

Složení:

 • 15 gr. ovesné vločky;
 • 5 gr. sedmikrásky;
 • 5 gr. tymián;
 • 5 ml retinolu.

Příprava a způsob aplikace: mleté ​​suché byliny na konzistenci prášku, kombinovat s ovesným vločkem a vitamínem A. Napařte kůži kompresí, aplikujte čistící prostředek s třecím pohybem, nechte pět / šest minut. Po umytí navlhčete tvář voňavým kokosovým olejem.

Lněné mouky z mouky

Výsledek: napíná kůži, tóny, vyhlazuje vrásky, díky mastným kyselinám a minerálním látkám, přírodní lněné mouce.

Složení:

 • 10 gr. lněný;
 • 5 gr. kelp;
 • 10 gr. zakysaná smetana.

Příprava a způsob aplikace: lněná semínka se přelijeme na mlýn na kávu do prášku, spojte se suchými mletými řasami a chlazenou zakysanou smetanou. Aplikujte lněnou masku po odstranění makeupu a rozdělte kosmetickou stěrku přes krevní oběh. Po půl hodině můžete jemně odstranit kompozici odvařením listů rybízu.

Pšeničná mouka

Výsledek: pšenice vyhlazuje vrásky, odstraňuje pigmentové formace při složení domácího prostředku.

Složení:

 • 15 gr. mouka;
 • 5 ml olivového oleje;
 • 5 ml lipového barviva.

Příprava a způsob aplikace: léčivý odvar, kombinace s výživným olejem a moukou. Maska na konstrukci by měla být jako elastické, výfukové těsto. Vyjíždějte s válcovým kolíkem o kruhu o průměru 30 cm, důkladně parujte pokožku. Výsledná maska ​​jemně uloží na obličej, pevně přitisknutá k povrchu. Čtyřicet minut po dokončení postupu proti stárnutí odstraňte zbytky.

Video recept: Zvedání masky z vrásek s moukou a bílkovinami doma

Kukuřičná maska

Výsledek: pomocí kukuřičné masky s křovinovým efektem pro mastnou pleť můžete rychle odstranit komedony a vyčistit póry.

Složení:

 • 15 gr. kukuřičná mouka;
 • 5 gr. modrá hlína;
 • 15 ml citrónového balzámu.

Příprava a způsob aplikace: míchat mouku v misce s kosmetickou hlínou a poté přidat tonikovou aromatickou odvar. Aplikujte na loupanou pokožku hustou vrstvou, obejdete si rty a víčka. Dvacet minut později opláchněte vodou s přídavkem bílého vína.

Maska žitné mouky

Výsledek: s využitím tvářecí masky mouky se snadno doplní nedostatek vitamínů a minerálů, čistí a uklidní pokožku.

Složení:

 • 10 gr. žitná mouka;
 • 10 ml chleba kvasu;
 • 5 ml oleje z granátového jablka.

Příprava a způsob aplikace: Vylijte žitnou mouku s teplou kvasou, přidejte hydratační olej. Chcete-li distribuovat hustou vrstvu, postupujte asi dvacet minut. Opláchněte zeleným čajem.

Masková mouka z mouky

Výsledek: použití hrachové mouky pomáhá normalizovat rovnováhu pH, posílit krevní cévy, hluboce vyčistit póry.

Složení:

 • 15 gr. hrachová mouka;
 • kurkuma;
 • 15 ml krému.

Příprava a způsob aplikace: vložte teplý klasický krém a špetku koření do hotového hrachového prášku (pokud je kůže tmavě hnědá na 2 gramy). Chcete-li vymýtit obličej s vonnou vodou, rozložit hustou vrstvu masku. Po půl hodině můžete vypít infuzi pomerančových peelingů.

Pohanková maska

Výsledek: zvlhčuje a omlazuje, urychluje regeneraci pokožky popelené pokožky. Tato maska ​​udržuje tón pleti v zimní sezóně.

Složení:

 • 15 gr. pohanková mouka;
 • 5 ml medu;
 • 5 ml kakaového másla.

Příprava a způsob aplikace: pro výživu si můžete koupit hotovou mouku a brousit obilí. Kombinujte všechny přísady, zředěné vývarem z citrónového balzámu, abyste získali viskózní kaši. Po napaření pokožky aplikujte kompozici podle linií toku lymfy. Užijte si proceduru asi půl hodiny, umyjte se a navlhčete ibiškovým olejem.

Video recept proti otokům pod očima a vyhlazuje jemné linie

Chickpea Mask

Výsledek: pro omlazení a vyhlazení vrásek doma byste měli používat arabskou masku.

Složení:

 • 10 gr. kukuřičná mouka;
 • 5 gr. henna;
 • 5 ml hořčičného oleje.

Příprava a způsob aplikace: nalijte hennu teplým zeleným čajem, přidejte prášek kukuřice a výživný hořčičný olej. Umyjte bylinkovým odvarováním, rozdělte kompozici špachtlí, vyhlaďte pohyby. Doba trvání masky - asi dvacet minut, pak umýt studenou vodou.

Amarantová mouka z mouky

Výsledek: mouka bohatá na vitamíny a minerály, používaná v receptech péče o pokožku pro dlouhotrvající zvedací efekt.

Složení:

 • 15 gr. amarantová mouka;
 • 15 gr. avokádová buničina.

Příprava a způsob aplikace: ovoce přeměňte na jednotnou kaši na kuchyňském robotu, přidejte mouku z amaranthových semen. Důkladně promíchejte a očistěte pokožku tepelným prostředkem. Rozložte kompozici kosmetickou stěrkou a vyhněte se kontaktu s víčkem. Po pětadvaceti minutách se umyjte a naneste zvlhčovací emulzi.

Video recept: Bílé pihy a pigmentové skvrny s ovesnou kaší

Recenze na použití mouky pro obličej

Dozvěděl jsem se, jak užitečná mouka pro kůži, na dovolenou uniknout ze slané vody a slunce. Udělala masku s přídavkem kysané smetany, opálení se zbledlo a vrásky se nezvyšovaly.

Cvičení mytí obličeje moukou ze školy, v boji proti akné. Nyní je kůže normální, pro prevenci jsem očistil hrachovou pastou, jednou za dva týdny.

Masová maska: domácí recepty s různými druhy mouky

Naše kuchyně je Klondike kosmetických přípravků. Otevřete libovolnou police a najdete vynikající součásti pro efektivní masky. Tentokrát doporučujeme mouku. Každý ví, že mouka je výsledkem zpracování obilnin a různé zeleniny. Ale zřídka, kdo si myslí, co jiného může být užitečná mouka prášek kromě vonných pečivo.

Prášek mouky plně uchovává všechny důležité vlastnosti a živiny, se kterými je zdroj mouky bohatý. Masová maska ​​na mouku je skvělým pomocníkem při návratu krásy mládí a kůže. Baterka může být jiná, ovlivňuje naši kůži jinak. Pojďme si vybrat.

Ovesné vločky - univerzální pomoc

Ovesné vločky absorbovaly velké množství takových látek, které napomáhají regeneraci pokožky, zvyšují její ochrannou funkci a zamezují vzniku vrásek. Maska ovesné kaše na obličej je vhodná pro všechny typy pleti. Dá jí jemnost a hladkost. Známá pro ovesné a čisticí vlastnosti. Doba procedury je 15-20 minut.

 • Zúžíme póry mastné pokožky

Ovesná směs s pečenou sójou (5 g) a teplým mlékem na konzistenci husté hmoty.

 • Potřebujeme kombinaci pokožky

V mouce přidejte jogurt (tak, že směs byla jako zakysaná smetana), roztavený med (12 oz) a olivový olej (5 ml).

 • Hydratační suchá dermis

Musíte smíchat ovesné vločky s žloutek, aby se vytvořila viskózní hmota a přidejte olivový olej (5 ml).

 • Utírejte citlivou pokožku

Ovesné vločky se zředí předehřátým mlékem a přidá se mrkvová šťáva (16 ml).

Pokud nemáte ovesné vločky, můžete použít ovesné vločky (ovesné vločky), nakrájejte je jemně do mixéru.

Lněná mouka pro krásu

Aktivní složky lnu silně aktivují procesy krevního oběhu a zvyšují elasticitu epidermálních tkání. Při běžných postupech se výrazně zlepší kůže na obličeji, zpomalí se bývalá elasticita a proces stárnutí se zpomalí. Lísková maska ​​na obličej dokonale odpovídá potřebám zralé a sušené pokožky.

Přidáme lněnou mouku (15 g) do horké vody (32 ml) a přidáme med (6 g), olivový olej (10 ml) a ampulku s vitamínem A.

Smíchejte lněnou mouku (15 g) s vroucí vodou (1/2 šálku) a naplňte ji po dobu půl hodiny. Pak směs bílé hlíny do směsi až do husté.

V horkém mléce (1/2 šálku) rozpustíme lněnou mouku (30 g) a přidáme k tomu odtučněný farmaceutický heřmánek (16 ml).

Připravená lněná mouka může být vyrobena nezávisle, mletí semena lnu v mlýně na kávu. Nejlépe je připravit před přípravou masky, protože se rychle zhoršuje kvůli vysokému obsahu oleje. Masky potřebujete 20-25 minut.

Mouka z rýže - dovolená na tlustou pleť

Maska na rýžovou mouku má dobrou protizánětlivou a absorbující vlastnosti, je ideální metodou čištění, tónování a omlazení pokožky, náchylného na tuk a akné. Rýže změkčuje a dobře posiluje takovou pokožku a současně absorbuje toxiny a škodlivé sloučeniny z jejího povrchu.

Ve sklenici vařící vody udělejte šalvěj (10 g). Po hodině infuze přidejte med (18 ml) a rýžovou mouku (30 g).

 • Vyhlazení

Poundový med (12 oz.) S mandlovým olejem (15 ml). Do směsi přidejte rýžovou mouku (30 g) a zakysanou smetanu (18 ml).

Mash kořen chřestu mush. Do masa (22 g.) Přidejte rýžovou mouku (15 g.), Bohatou kysanou smetanu (50 g.), Tvarohový sýr (25 g) a jedlý olej (7 ml).

Rýže má bělící efekt, pomůže odstranit otok a zlepšit tón. Rýsové postupy se provádějí po dobu 20 až 30 minut.

Omlazování hrachu

Tvářová maska ​​hrachové mouky je obohacena o velké množství antioxidantů, vitamínů a aminokyselin. Jejich práce je zaměřena na regeneraci kůže, hojení mikrotrhlin a regeneraci epidermální struktury buněk. Hrací masky jsou proti stárnutí a jsou velmi užitečné pro stárnoucí, ochablou pokožku.

V hráškové mouky (30 g) Přidejte teplou vodu, přivádějící hmotu do stavu kaše.

Pšeničná mouka (30 g) Mírně zředěná teplou vodou a smíchejte s ní tukovou smetanovou smetanou (50 g).

Na hráškovou mouku (15 g) přidejte teplé mléko pro hustou konzistenci a olivový olej (16 ml).

Již po několika týdnech pravidelného používání hrách uvidíte vynikající výsledky. Nejlepší je, abyste večer podávali omlazující hračky. Masky by měly postihnout 15-20 minut.

Žitná mouka proti chmýří

Tvářová maska ​​vyrobená z žitné mouky dobře napíná kůži, čímž eliminuje její bledost a letargii. Má omlazující vlastnosti a je ideální pro péči a oživení unavené, vyčesané a citlivé pokožky. Zvláště pomáháme v této bohaté rezervě antioxidantů, aminokyselin a stopových prvků.

Ve žitné mouce (30 g) přidejte žloutku a teplé mléko (48 ml).

Hněte si těsto z žitné mouky (30 g) a mléka. Okamžitě aplikujte na obličej.

Žitná mouka (15 g) Zředěná silným čajem (32 ml) a přidáním žloutku.

Proti stárnutí žito masky aktivně pracují s pokožkou po dobu 20-30 minut. Je lepší provádět procedury večer.

Pohankové jídlo

Pohanková maska ​​na mouku jemně čistí, změkčuje a vyživuje dermis. Aktivní složky normalizují buněčný metabolismus a zlepšují celkový stav epidermis. Pohankové masky jsou univerzální a vhodné pro všechny typy epidermis.

 • Hydratační krém pro suchou kůži

Pohanka (15 g) Smíchejte s olejem z pšeničných klíčků (16 ml) a jogurtem (25 g). Můžete přidat heřmánkový heřmánek, růže, patchouli nebo levandule (3 kapky).

 • Uklidňující na mastnou pleť

V dužce švestek ze 3 druhů ovoce přidejte žloutek, med (6 oz.) A pohankovou mouku (15 oz).

 • Tonic pro unavenou pokožku

Do strouhané mrkvy přidejte žloutek a pohankou mouku (15 g).

Chcete-li získat zdravý a vzkvétající vzhled, postačí 20-25 minut na ošetření pohanky.

Použití akné mouky

Nejběžnější mouka je v každé kuchyni, protože tento produkt se aktivně používá při přípravě různých pokrmů a samozřejmě i při pečení. Každá žena v domácnosti podle volby mouky má svůj vlastní přístup i své preference, takže jeden v kuchyni má vždy 1 - 2 druhy mouky a druhý má neuvěřitelný počet. Nicméně málo lidí ví, že tento produkt lze použít v domácí kosmetologii k řešení různých kožních problémů. Zejména se akné mouka používá například jako součást různých mask.

Výhody mouky pro pokožku

Mouka jakéhokoli druhu se získá zpracováním příslušné obiloviny nebo určité zeleniny, zatímco v konečném produktu jsou zachovány všechny výhody a vitaminy původních přírodních surovin.

Vzhledem k tomu, že každá zrnka a zeleninová složka jsou odlišná, stejně jako sada chemických prvků, vliv na pokožku při aplikaci mouky bude odlišný. Současně v každém typu mouky existují určité součásti obecného plánu, které umožňují pokožce poskytnout potřebnou péči. Pomocí masky z mouky můžete:

 • Vylepšete kůži zřetelně, odstraňujete malé pokožky a vrásky z povrchu, zlepšíte elasticitu pokožky, utáhněte ovální obličej, čímž je jasnější.
 • Odstraňte lesk z povrchu pokožky, zúžení rozšířených pórů, osušte pokožku.
 • Odstraňte akné různých druhů z povrchu pokožky, kvůli které se mouka často používá v kosmetologii k potlačení černých skvrn, vyrážky a podráždění pokožky.

Kromě toho je mouka absolutně bezpečná látka, která má tonizační účinek na pokožku, přičemž výrazně zlepšuje stav kůže a přeměňuje ji doslova před naše oči. V důsledku toho se pokožka stává rovnoměrnější, jemnější, získává pružnost a hladkost, zvyšuje její ochranné vlastnosti a obnovuje zdravou pleť.

Jak používat mouku při přípravě masky na obličej

Je velmi důležité správně používat tuto složku ve složení masky, protože stejně jako každý jiný produkt mouka má své vlastní vlastnosti, které je třeba zvážit. Je důležité a správné zvolit typ mouky pro kosmetické účely, založené především na typu pokožky a jejím stavu.

Je důležité si uvědomit, že:

 • Pšeničná mouka je nejvhodnější pro pokožku z tučného typu, neboť je to tento typ, který nejlépe přispěje k jejímu zlepšení.
 • Ovesné vločky jsou ideální pro suché typy pleti, neboť tento produkt dokáže poskytnout zvlhčující účinek.
 • Mouka z kuřecího masa, která je připravena ze speciálních odrůd cínu, dokonale zesvětlí pokožku a bojuje proti různým druhům akné, a proto je doporučeno ji použít pro problémovou pokožku. Tato látka má výrazné čisticí vlastnosti.
 • Mouka z obyčejného hrachu pomáhá zbavit se různých kosmetických problémů. To může nejen vyhlazovat vrásky, ale také zbavit pokožku různých těžkých kovů, stejně jako zabránit jejich pronikání do kůže.
 • Rýžová mouka je vhodná pro citlivou pokožku, protože dokonale odstraňuje zánětlivé procesy, uklidňuje podrážděnou pokožku, zlepšuje pružnost pokožky.
 • Lněná semínka je vynikajícím prostředkem pro suchou i blednou pokožku, neboť tato látka nejen čistí póry, ale i jemně a jemně dělá, ale také zlepšuje místní krevní oběh a zvyšuje množství dodávaných živin, což výrazně zlepšuje stav kůže.
 • Žitná mouka se používá hlavně k přípravě křovin a prostředků pro každodenní praní, protože s její pomocí můžete účinně zastavit proces stárnutí pokožky.

Masky s moukou pro dosažení optimálních výsledků by měly být aplikovány dvakrát týdně, je velmi důležité, aby směs byla co nejdokonaleji smíšena, takže v ní nezůstaly ani malé kusy. Připravená maska ​​by měla být snadno a rovnoměrně rozptýlena na povrchu obličeje bez vypouštění a mezer.

Masky na obličej vyrobené z akné mouky a jiné kožní problémy

Můžete připravit masky na bázi mouky doma s přidáním mnoha komponent, které jsou k dispozici prakticky v každé kuchyni. Pro přípravu užitečných směsí často používají mléčné výrobky, citrónovou šťávu, přírodní med, běžnou sódu na pečení. Je velmi důležité, aby všechny součásti obličejových masek byly výhradně přirozené, čerstvé, bez chemických a umělých přísad, neboť pouze takové směsi jsou prospěšné a poskytují pokožce všechny cenné látky.

Vyberte si konkrétní recept s povinným zvážením kosmetických problémů s kůží, které je třeba řešit. Varianta klasické masky, která může být v zásadě použita pro jakýkoli typ kůže v případě, že neexistuje žádný specifický typ mouky, je složení na bázi pšeničné mouky, včetně celozrnné mouky a žita.

Suchá mouka musí být pečlivě zředěna jinými přísadami, aby se vytvořilo rovnoměrné těsto bez hrudky, dostatečné k pokrytí tloušťky pokožky. Aplikujte masku na předem očistenou pokožku, aby buňky mohly absorbovat všechny výhody výrobků.

Vybraná mouka pro výrobu masky lze smíchat:

 • S mlékem. Tato maska ​​pomáhá rychle odstranit nepříjemný lesk z kůže, stejně jako suché akné, což významně snižuje intenzitu zánětu. Nejlepší pro tento recept je vhodná žitná, lněná nebo pšeničná mouka.
 • S kosmetickým jílem. V tomto případě je nejlepší použít kukuřičnou mouku a míchat ji v suchém stavu se stejným množstvím bílé hlíny. Chcete-li takovou kompozici udělat, je nejlepší infuze zeleného čaje, přidáním na konci hnětení lžíci čerstvé citronové šťávy. Masná kukuřičná maso pro tento recept nejenže dokonale napomáhá proti akné, ale také viditelně zpřísňuje pokožku a také jí dodává zdravou a svěží barvu.
 • Se syrovým vejcem. Tento recept je jedním z mála, kdy se vajíčko používá zcela bez oddělení žloutku a bílkovin, ale objem hotové směsi výrazně překračuje požadované množství pro jedno použití. Pro přípravu masky je třeba vzít 100 ml teplého mléka, přidat 1 lžičku droždí, míchat, smísit jedno surové vejce do výsledné hmoty, mírně je zasypat a přidat mouku až do získání husté směsi, vhodné pro aplikaci. Nejlepší je použít kukuřičnou mouku. Tento nástroj poskytuje správné výživě kožních buněk.
 • S infuzí léčivých bylin, jako je šalvěj nebo heřmánek. Pro tento recept se doporučuje vzít rýžovou mouku, smíchat ji se stejným množstvím připravené bylinné infuze a do konce přidávat lžíci tekutého medu. Tato maska ​​mouky a medu s léčivými bylinami je velmi účinná proti akné, protože má výrazné protizánětlivé vlastnosti.
 • S pečenou sody. Chcete-li připravit masku, vezměte lněné semínko, hrach nebo jinou mouku v množství 2 lžíce, přidejte čajovou lžičku sody a zředte směs teplou vodou, dokud nedosáhnete konzistence, kterou potřebujete pro aplikaci. Maska mouky a sody má vysokou účinnost akné a černých skvrn, ale neměla by se aplikovat na kůži, která by měla nějaké poškození nebo vředy.
 • S bílým vajíčkem. Tato maska ​​dokonale zlepšuje celkový tón pleti, čistí pokožku a zlepšuje pleť. K receptům byste měli mít ovesné vločky, které jsou vynikající pro akné. Pro přípravu masky musíte bič bílkovinu jednoho vejce a přidat ovesné vločky do optimální hustoty. Kůže po nanesení takového výrobku se stává obzvláště hladkým, elastickým, výrazně se zlepšuje.
 • S čerstvým krémem. V tomto případě se doporučuje vybrat kukuřičnou mouku, která bude vyžadovat 2 - 3 lžíce. Chcete-li připravit směs, musíte si vzít 2 lžíce krému, přidejte jim velké kurkum kurkuma, po kterém byste měli přidat mouku a hněteme směs až do homogenní. Tento nástroj dokonale odstraňuje z kůže různé pigmentové skvrny a další známky akné.
 • S jablečným džusem. Maska pšeničné mouky s přírodním čerstvě vymačkaným jablečným džusem pomáhá nejen zbavit se akné, ale dokonale tónuje kůži, obnovuje její zdraví a dává jí přirozenou barvu.

Není obtížné připravovat masky z mouky, celý proces netrvá dlouho a nevyžaduje použití žádných zvláštních a vzácných složek. Každá žena může hýčkat pokožku takovými prostředky, že odstraní kůži z různých kosmetických vad a obnoví její zdraví. Aplikujte tyto masky na čistou pokožku a nechte ji 20 - 30 minut. Maska by měla být zpravidla omyta v okamžiku, kdy se její povrch začal vysychat. Není třeba čekat, až bude kompozice aplikovaná na pokožku zcela suchá, protože v tomto případě epidermis může ztratit potřebnou vlhkost. Po umytí pokožky se doporučuje použít hydratační krém.

BEBI.LV

Přihlásit se

11. února 2016.

Naše pokožka neustále potřebuje obohacení o živiny, jejíž hlavní část jde do všech vrstev pokožky z produktů denní stravy. Epidermie je však stále vystavena vnějším faktorům a mnoho změn souvisejících s věkem se především objevuje na kůži oblasti obličeje, krku a dekoltu. Naštěstí je v našich silách výrazně zpomalit vývoj změn souvisejících s věkem, zbavit se vrásek, utáhnout obrys obličeje. Chcete-li to udělat, musíte věnovat jen velmi málo času péči o vaši pokožku doma. V předchozím článku jsme již hovořili o tom, jak výhodně maska ​​z ovesných vloček má příznivý účinek na blednutí nebo zapálení pokožky. Ale pro výrobu anti-stárnutí a čisticí prostředky, můžete použít nejen drcené ovesné vločky, ale také ovesné vločky, které obsahují živiny, které jsou velmi užitečné pro epidermis.

Obzvláště užitečné masky ovesné vločky pro domácí péči o suchou pokožku. Jedinečná rovnováha vitamínů, minerálů a stopových prvků v ovesné váze má omlazující, protizánětlivý a čistící účinek na pokožku. Ovesné vločky obsahují užitečné antioxidanty, jako je kyselina askorbová (vitamín C), tokoferol (vitamin E) a provitamin A, které chrání kůži před vznikem předčasných vrásek, tonizují a obnovují elasticitu epidermis. Masky ovesné kaše úspěšně očišťují pokožku z vrstvy mrtvých buněk, čímž odstraňují loupání a zlepšují pleť. V závislosti na druhu pokožky mohou být do výrobku zařazeny i přísady jako je tekutý med, buničina nebo avokádový olej, škrob nebo nakrájené surové brambory, přírodní mléko nebo kyselé mléčné výrobky (zakysaná smetana, kefír).

Masové masky z rýže, jako ovesné vločky, mají jedinečné vlastnosti proti stárnutí a zvlhčení. Rýžová mouka upokojuje podrážděnou suchou pokožku, vyrovnává pleť, v krátké době vrací tónovanou tvář. Navíc rýžová mouka je vynikajícím absorbentem a pomáhá odstraňovat toxiny z kožních buněk. Existují dobré recepty na rýžové masky, s nimiž se můžete rychle zbavit věkových skvrn, bělit pihy. Kromě rýžové mouky recepty na populární pull-up masky často obsahují produkty, jako je olivový olej, kaše vyrobená ze sušených řas řasy, glycerinu a vitamínu E, aloe šťávy nebo citronu.

Žitná mouka v kompozici omlazujících masek pomáhá zbavit se černých teček, jemně čistí mastnou pokožku od akné a eliminuje nezdravý mastný lesk. Masky z žitné mouky mohou být střídány s maskami želatiny a aktivním uhlím, aby se rychle zbavili černých teček, obnovili pružnost pokožky. K pokožce se zvykněte na tyto procedury, střídějte různé kursy proti stárnutí (po 10-12 sezeních s žitnou moukou, po dvoutýdenní přestávce, poté s želatinovými maskami, hliněnými maskami, kvasinkovými maskami).

Lněné mouky mohou být považovány za jeden z nejúčinnějších prostředků péče o problematickou, velmi citlivou pleť. Různé recepty na masky, mezi něž patří lněná mouka, vám umožňují vybrat nejlepší volbu pro svůj typ pleti. Lněná mouka obsahuje velké množství polynenasycených mastných kyselin (Omega-3 a Omega-6), které přispívají k regeneraci kolagenu a elastických vláken pokožky. Do lněné moučky jsou také užitečné látky, jako je tanin (chrání proti vráskám, vyhlazuje kůži), cholin a kyselina listová (vynikající protizánětlivé vlastnosti), niacin (tóny, kůže je pružnější), phylloquinon (bělí epidermis, ).

Materiální navigace:

♦ FUNKČNÍ ÚČEL FLOAT MASKŮ

Pravidelné postupy pomáhají zlepšovat metabolismus ve všech vrstvách pokožky a odstraňují toxiny z buněk. Antioxidanty, které jsou součástí omlazujícího masky, urychlují obnovu struktury elastických a kolagenních vláken pokožky. Látky s protizánětlivými vlastnostmi, které tvoří masky ovesné mouky, rýže, lněná nebo žitná mouka, zastavují hnisavé a zánětlivé poškození mazových žláz. Pro rychlé odstranění zánětlivých procesů na problémové pokožce můžete přidat mouku ke složení čisticích sódových masek nebo kávových masek (se zemní zelení kávy pro mastnou nebo kávovou půdu pro suchou pokožku).


♦ PRO KTERÝ TYP KŮŽE

√ Pro normální kůži (masky z rýžové mouky, bílé hlíny, avokádo);

√ Pro suchou pokožku (masky z lněné mouky, olivový olej, citronová šťáva);

√ Pro problematickou mastnou pleť (masky z žitné mouky, mléka, aloe šťávy);

√ Pro kombinovanou pokožku (masky ovesné vločky, vejce, mléko, droždí).

Pokud se během přechodného období objeví akné a akné na tváři teenagera, domácí masky s lněnou nebo pšeničnou moukou ve složení pomohou zlepšit stav zanícené pokožky. Po 30 letech stačí provést 3-4 procedury za měsíc k ochraně pokožky před suchým vzduchem, mrazem, působením ultrafialového záření. Po uplynutí 40 let se doporučuje použít masku mouky 1 krát týdně k utažení obrysu obličeje, aby se zabránilo vzniku vrásek. Vyberte si recept masky pro vaši pleť. Po 50 letech postupujte 2 x týdně po dobu 6-8 týdnů, po které následuje přestávka.

♦ EFFECT

Pokud začnete čas od času používat masky vyrobené z mouky v mladém věku, můžete výrazně zpomalit změny související s věkem a zachovat tónovanou tvář bez vrásek po mnoho let. Pravidelné postupy v dospělosti pomáhají vyhlazovat volnou kůži a vrátit obličej do přirozené barvy bez žloutnutí. Vybledlý obličej se zvýrazní a napíná po 12-14 sezeních s použitím omlazujících masek doma.

Protizápalové vlastnosti žitné, pšeničné nebo rýžové mouky ve složení masky pomáhají uklidnit podrážděnou pokožku a rychle se zbavit akné, akné a malých vyrážek. Pomocí maskových receptů na mastnou pleť můžete připravit vhodnou čisticí látku doma a odstranit mastný lesk na tváři. Mouka může být přidána do složení vaječné masky nebo banánové masky a po 10 až 12 postupech usuší pokožku aspirinovou maskou s medem, který má prokázaný protizánětlivý účinek.


na fotografii: BEFORE a Po nanesení čisticí masky z ovesných vloček


na fotografii: BEFORE a Po nanesení masky proti stárnutí z žitné mouky

♦ PŘÍPRAVA MASKY Z MOUKY

• Recept č. 1: maska ​​z žitné mouky, mléka, šťávy z aloe

Akce:

Efektivní lék na očištění obličeje a eliminaci zánětlivých procesů v mastné pleti. Maska pomůže rychle se zbavit akné a mastného lesku, upokojit a uschnout podrážděnou pokožku. Pravidelná léčba pomáhá zpřísnit uvolněnou pokožku a zabránit vráskám.

Co je součástí kompozice:

2 polévkové lžíce žito (nebo pšeničné) mouky, 100 ml. přírodní mléko, 1 čajová lžička čerstvě vymačkané šťávy z aloe.

Způsob přípravy:

V keramické nebo skleněné misce nalévejte mouku a nalijte teplé mléko. Odstraňte kryt olivového listu ostrým nožem, odstraňte nažloutlou vrstvu a vytlačte šťávu z průhledné želé podobnou hmotu přes gázu. Přidejte šťávu z aloe v misce a mícháme obsah až do hladkosti.

Předmět:

Použijte masku 2 krát týdně před spaním po dobu jednoho měsíce. Poté můžete odpočívat 2-3 týdny a poté aplikovat masku na sódu.

• Recept číslo 2: maska ​​z lněné mouky, olivového oleje, citronové šťávy

Akce:

Nástroj má příznivý účinek na zapálenou suchou pokožku. Postupy pomáhají zvlhčit kůži, poskytnout dermatu všechny potřebné živiny, vyčistit stratum corneum a malé vyrážky z kůže. Maska má omlazující účinek, chrání před vznikem vrásek na obličeji.

Co je součástí kompozice:

1 lžíce lněné mouky, 1 polévková lžíce olivového oleje, 2 lžičky čerstvě vymačkané citrónové šťávy.


Způsob přípravy:

Přidejte mouku do misky a přidejte olivový olej. Aktivně míchat a přidat citrónovou šťávu. Vše promíchejte do hladké konzistence.

Předmět:

Pro hydratační a hlubokou výživu suché pokožky stačí masku aplikovat jednou týdně před spaním. Chcete-li zlepšit stav zanícené a šupinaté pokožky, aplikujte masku 2 krát týdně po dobu jednoho měsíce, poté přestávku po 3 týdnech. Poté můžete aplikovat například masku zelené hlíny, která obnoví hydrobalanci suché pokožky a zlepší pružnost.

• Recept číslo 3: maska ​​z ovesných vloček, vejce, mléko, kvasnice

Akce:

Univerzální prostředek pro zlepšení ochranných vlastností normální nebo kombinované pleti, pro omlazení obličeje. Dokonce i několik kurzů 10-12 postupů pomůže výrazně zpřísnit blednou pokožku a vrátit obličej do normální barvy.

Co je součástí kompozice:

2 lžíce ovesné kaše, 1 surové vejce, 100 ml. přírodní mléko, 1/2 polévkové lžičky pivních kvasnic.

Způsob přípravy:

Nalijte mléko do misky a promíchejte droždí. Pak přidejte do misky ovesné vločky, žloutek a bílé, vše důkladně promíchejte. Konzistence směsi by měla připomínat těsto.

Předmět:

K ochraně obličeje před negativními vnějšími vlivy (suchý vzduch, mráz, ultrafialové záření) stačí masku aplikovat 3-4krát měsíčně. Pro trvale udržitelný účinek proti stárnutí aplikujte výrobek dvakrát týdně po dobu 1,5 měsíce, poté přestávku po dobu jednoho měsíce.


- na fotografii: maska ​​proti stárnutí mouky na obličej

♦ Jak správně používat masku

✽ připravte pokožku na proceduru. Pomocí čistících prostředků (kůže, gelů, tonik, mléka) odstraňujeme veškerou barevnou kosmetiku a opláchněte obličej teplou vodou. Pokud nejsou žádné kontraindikace, stále můžete kůži vyčistit křovím;

✽ Doporučujeme parní pokožku trochu předtím, než začnete postupovat, aplikujte horký komprese na obličej (několik minut), aby se zlepšila absorpční schopnost pokožky. Komprese může být vyrobena z měkkého ručníku namočeného v zahřáté ustálené vodě nebo v odvaru z bylin;

✽ houba nebo špičky prstů položte masku na obličej podél masážních linií. Aplikujte masu masážními pohyby ve směru zdola nahoru, začínající od oblasti brady. Potom z oblasti brady se přesouváme do ušních lalůčků, od rohů rtů až po uši. Poté použijeme masku od středu čela k vlasové lince a k chrámům. Kromě toho na krk uložíme masku. Opusťte oblast kolem očí a rtů čistou (nebo můžete použít výživný krém);

✽ během 20-30 minut (pro mastnou pokožku) nebo do 15-20 minut (pro suchou pokožku) se snažte nedotýkat masky rukama a nehýbejte svaly obličeje. Poté můžete svůj obličej umýt nejdříve teplou a chladnou vodou bez použití mýdla;

✽ nyní je žádoucí aplikovat krém na obličej, uklidňující a zvlhčující pokožku.

♦ 6 UŽITEČNÉ TIPY PRO APLIKACI MASKŮ

➊ pro přípravu masky používejte pouze čerstvé produkty, které jsou součástí receptu. Vedle ovesné mouky, lněné semínko, pšeničná, žitná nebo rýžová mouka, hrach, kuře nebo kukuřičná mouka se často nacházejí v receptech;

Vyberte recepty masky, které vyhovují vašemu typu pokožky. Během přípravy prostředků se směšují složky tak, aby nedošlo k hromadě;

➌ Před zahájením procedury masírujte obličej tak, aby se kůže stala citlivějším na absorpci živin (viz video níže);

➍ Nepokládejte masku na obličej, jestliže na pokožce jsou otevřené záněty, rány a nádory. Nezapomeňte zkontrolovat, zda jste alergičtí na součásti, které tvoří masku (můžete trochu zápěstí umístit k detekci alergické kožní reakce);

➎ Abyste dosáhli co nejlepšího účinku při zlepšování stavu pokožky obličeje, střídavě použijte různé masky proti stárnutí tak, aby kůže zvykla na postupy;

➏ Po této proceduře masku vypláchněte teplou vodou a netřete ji tváří, ale jemně nanést na pokožku ručník a odstranit vlhkost.

♦ VIDEO LESSONS STEP-BY-STEP

Utahování, osvěžující pokožku vyživující masku hrachu mouky, ovesné vločky, zakysaná smetana:

Recept na utahovací masku žitné mouky a lněného oleje, který pomůže zbavit se vrásek a vrátit přirozenou barvu do obličeje:

Připravte kůži pro postup. Jak udělat masáž obličeje doma:

Vážení přátelé! Zanechte prosím své připomínky v komentáři, sdílejte s námi svůj názor na výsledky používání anti-stárnutí a čisticích masky. Byli bychom rádi, kdybyste v komentáři zveřejnili své recepty na domácí masku.
Pokud chcete umístit své fotografie a videa na web, napište nám email: Tato e-mailová adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny.

Pro Více Informací O Suché Vlasy