logo

Výživné masky na vlasy, efektivní domácí recepty

Zdravé a silné vlasy - dekorace jakékoliv ženy. Pravidelná péče se šampony a balzámy na vlasy nestačí, je důležité zahrnout do programu péče různé masky na vlasy. Mezi ně patří zvláštní výživné masky na vlasy, které jim poskytují užitečné složky a udržují je ve zdravém stavu, což je preventivní opatření proti suchu, křehnutí, úseku, ztrátě a otupě.

Výživná maska ​​na vlasy s pravidelným používáním přispívá k obnově poškození vlasů způsobené častým obarvením a termo-expozicí. Výsledkem je, že se vlasy znatelně zlepšují, objem, hladkost, lesk, pružnost, jsou chráněny před škodlivými vnějšími vlivy a obecně mají dobře vyvážený vzhled. Výživné domácí masky jsou snadno použitelné a jsou k dispozici. Téměř všechny komponenty účinných mask na vlasy najdete ve vaší kuchyni. Účinnost postupů závisí na přesnosti a správnosti postupu.

Výživné masky na vlasy, pravidla použití.

 • Formuláře pro masky je důležité připravit a aplikovat okamžitě, a to na čisté a suché vlasy.
 • Před aplikací jakéhokoli složení výživné masky by se masáž hlavy měla několik minut masírovat.
 • Aplikace masky by měla být také masírována, zvyšuje průtok krve a zvyšuje účinnost masky.
 • Po rozložení kompozice přes vlasy, které se masíruje do vlasové pokožky, musí být na vlasy vložena plastová taška nebo sprchová čepička a na horní straně by měla být umístěna vyztužovací čepička, pro kterou lze použít silný froté ručník.
 • Masku je nutné oplachovat po uplynutí doby uvedené v receptu pomocí šamponu.
 • Výživné masky by měly být prováděny jednou týdně po dobu dvou měsíců, pro obnovu vlasů by měl být postup prováděn dvakrát až třikrát týdně v průběhu 10 až 15 procedur.
 • Po ukončení výživové masky se doporučuje udělat měsíc přestávku.
 • Chcete-li vlasy poslouchat, lesklé, dále je posilovat, po vyprání masky opláchněte hlavu bylinami (heřmánek (pro blond vlasy), kopřiva, lopuch, šalvěj, přeslička).

Výživné masky pro všechny typy vlasů, recepty.

Výživná maska ​​s oleji.
Složení.
Rostlinný olej - 9 ml.
Olivový olej - 1 ml.

Aplikace.
Smíchejte oleje a trochu zahřejte ve vodní lázni. V teplé formě masíruje do vlasové pokožky a rozkládá se po celé délce vlasů. Ze shora umístěte plastový sáček a čtyřicet minut zabalte ručník, abyste masku šamponem umyli.

Ovocná výživná maska.
Složení.
Banánová buničina - 2 ks.
Olejová zakysaná smetana - 3 polévkové lžíce. l

Aplikace.
Banán rozemleteme na kaše a přidáme kyselou smetanu. Beat do hladké a rozložit přes vlasy a třít do hlavy. Na půl hodiny, pro pohodlí, dejte si sprchový uzávěr, opláchněte teplou vodou pomocí šamponu.

Olejová výživná maska.
Složení.
Ropový olej - 3 polévkové lžíce. l

Aplikace.
Olej zahřejte ve vodní lázni a jemně jej rozetřete na kořeny a rozdělte po celé délce vlasů. Zhora tvoří ohřívací víčko z polyetylenu a ručníků. Po čtyřicet minut několikrát vypláchněte masku šamponem.

Výživná maska ​​aloe.
Složení.
Listy aloe - 2 listy.
Loupaný česnek - 2 hřebíčky.
Žloutka - 1 ks.
Citronová šťáva - 1 lžička.

Aplikace.
Strouhněte česnek a aloe, kombinujte tyto dvě složky do houby. Dále přidáme citrónovou šťávu a šlehačkou. Jednotná směs se nanášela do pokožky hlavy a nanášela se na celou délku vlasů. Noste sprchový uzávěr a teplý ručník. Po čtyřicet minut vypláchněte masku teplou vodou.

Aktivní výživná maska ​​na vlasy s glycerinem.
Složení.
Glycerin - 50 ml.
Žloutka - 1 ks.
Kyselina askorbová - 2 tablety.
Teplá voda - 3 lžíce. l

Aplikace.
Směs vaječného žloutku s glycerinem, přidejte práškový askorb a trochu vody. Vše se mísí, dokud se homogenní a masážní pohyby netříkají do kořenů vlasů a nebudou se šířit po celé své délce. Nejlépe noste sprchovou hlavici a nechte ji půl hodiny. Umyjte teplou vodou.

Egg-koňak výživná maska ​​na vlasy.
Složení.
Čerstvé vejce - 1 ks.
Teplý olivový olej (lněné semínko) - 1 polévková lžíce. l
Koňak - 1 polévková lžíce. l
Med - 1 lžička.

Aplikace.
Všechny součásti této masky se smíchají s dokonalou homogenní hmotou, která se třejí do pokožky hlavy a zbytky rozložené po celé délce vlasů. Z výše uvedeného vyplní oteplovací víčko z polyetylenu a ručníků, po čtyřicet minut si masku vymyje šamponem.

Maska na vaření vlasů.
Složení.
Žloutka - 2 ks.

Aplikace.
Nakrájejte žloutek a protřepte jemným sítkem. Vysekávejte výslednou hmotu bez hrudky do pokožky hlavy a rozdělte ji mezi vlasy. Pro tepelný efekt omotávejte hlavu v plastovém a ručníku. O hodinu později omyjte masku šamponem.

Nutná kefírová maska ​​na vlasy.
Složení.
Kefír - 100 ml.

Aplikace.
Zahřejte kefír ve vodní lázni a protřete pokožku hlavy a celou délku vlasů. Položte plastový sáček nahoře a zabalte hlavu ručníkem. Po hodině opláchněte hlavu teplou vodou.

Maska s arnikou a lopuchovým olejem.
Složení.
Žloutka - 2 ks.
Ropový olej - 3 polévkové lžíce. l
Arnika tinktury - 3 polévkové lžíce. l
Tekutý med - 1 lž.
Olivový majonéza - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Zahřejte olej ve vodní lázni a brouste medem. Dále přidejte ke směsi směs majonézy, žloutků a tinktury. Chcete-li použít strukturu na pokožku a vlasy hlavy, zabalte film a ručník. O hodinu později omyjte masku šamponem.

Honey výživná maska ​​na vlasy.
Složení.
Aloe džus - 1 lžička.
Ricinový olej - 1 lžička.
Tekutý med - 1 polévková lžička. l

Aplikace.
Pro přípravu přípravku použijte keramickou misku. Smíchejte v misce teplé máslo (vyhřívané ve vodní lázni) s aloe šťávou, přidejte med. Třepte homogenní hmotu do kořenů a rozdělte na vlasy. Obalte polyetylen a ručník po dobu čtyřicet minut, opláchněte šamponem.

Maska s rybími oleji na vlasy.
Složení.
Rybí olej - 1 lžička.
Ricinový olej - 1 polévková lžička. l

Aplikace.
Kombinujte komponenty, mírně zahřejte ve vodní lázni a protřepte je do vlasových kořenů a rozdělte je po celé délce. Ze shora položte sprchový uzávěr a ručník teplý. Po čtyřicet minut vypláchněte masku pomocí šamponu.

Vitamínová maska ​​pro výživné vlasy.
Složení.
Ricinový olej - 2 lžičky.
Dimexid - 2 lžičky.
Citrónová šťáva - 2 lžičky.
Roztok vitaminu A v oleji - 2 lžičky.
Roztok vitaminu E v oleji - 2 lžičky.

Aplikace.
Olej zahřejte a promíchejte s ostatními maskami. Smíchejte směs do pokožky hlavy a nanášejte po celou délku vlasů. Nahoře tvoří ohřívací víčko z polyetylenu a ručníků a stojí hodinu a půl. Opláchněte šamponem.

Výživné masky pro suché vlasy, recepty.

Glycerinová maska ​​na vlasy.
Složení.
Glycerin - 1 lžička.
Rostlinný olej - 2 polévkové lžíce. l
Kuřecí vejce - 1 ks.

Aplikace.
Olej zahřejte ve vodní lázni a promíchejte s ostatními komponenty. Maska se rozšiřuje na vlasy a roztřepe se do kořenů, pod polyetylenem a ručník, který se uchová po dobu půl hodiny, opláchněte šamponem.

Maska na vlasy a vejce.
Složení.
Rostlinný olej (kokos, oliva, lněné semínko) - ½ šálku.
Žloutka - 1 ks.

Aplikace.
Olej trochu zahřejte ve vodní lázni, promíchejte žloutek. Jednotná kompozice se třepe do kořenů a aplikuje se na vlasy. Ze shora umístěte sprchový uzávěr nebo plastový sáček, abyste se zabalili ručníkem. Udržujte masku celou noc, ráno jen opláchněte teplou vodou a opláchněte libovolným odvar z bylin.

Maska s esenciálními oleji na vlasy.
Složení.
Žloutka - 1 ks.
Med - 1 lžička.
Rozmarýnový esenciální olej - 2 kapky.
Esenciální olej ylang-ylang - 2 kapky.

Aplikace.
Med medem se žloutkem, přidejte esenciální oleje. Aplikovat strukturu na kořeny, pozůstatky rozdělit na vlasy. Udržujte masku pod filtrem a ručník na hodinu, pak opláchněte teplou vodou.

Ovocná maska ​​na vlasy.
Složení.
Banánová buničina - 2 ks.
Olejová zakysaná smetana - 3 polévkové lžíce. l
Olivový olej - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Broušená banánová omáčka a přidejte zakysanou smetanu s máslem. Beat do hladké a rozložit přes vlasy a třít do hlavy. Na půl hodiny, pro pohodlí, dejte si sprchový uzávěr, opláchněte teplou vodou pomocí šamponu.

Výživné masky pro mastné vlasy, recepty.

Lemon-česneková maska ​​s aloe šťávou.
Složení.
Citronová šťáva - 1 lžička.
Tekutý med - 1 lž.
Aloe džus - 1 lžička.
Loupaný česnek - 1 plátek.

Aplikace.
Všechny součásti je možné kombinovat, dokud nejsou jednotné a aplikovatelné na vlasy. Noste sprchový uzávěr a postavte se půl hodiny. Důkladně opláchněte šamponem a opláchněte bylinkovým odvarem.

Kvasinková maska ​​na vlasy.
Složení.
Surové (živé) kvasnice - 1 polévková lžíce. l
Teplá voda - 1 lžička.
Žloutka - 1 ks.

Aplikace.
Rozpusťte droždí vodou a nechte ji dvacet minut. Potom přidáme žloutek na kvasnicovou pastu. Rozšiřte homogenní směs na pokožku hlavy a vlasy. Nejlépe si nasadit sprchový kryt. O hodinu později omyjte masku teplou vodou a šamponem.

Ovocná maska.
Složení.
Banánová buničina - 2 ks.
Olejová zakysaná smetana - 3 polévkové lžíce. l
Citronový džus - 5 kapek.

Aplikace.
Banán rozemlejte na kaše a přidáme kyselou smetanu s citrónovou šťávou. Beat do hladké a rozložit přes vlasy a třít do hlavy. Na půl hodiny, pro pohodlí, dejte si sprchový uzávěr, opláchněte teplou vodou pomocí šamponu.

Výživné masky pro poškozené, oslabené recepty na vlasy.

Kostková maska ​​s lopatou a lopuchem s citrónovou šťávou.
Složení.
Ricinový olej - 1 lžička.
Ropový olej - 1 h l.
Citrónová šťáva - 2 lžičky.

Aplikace.
Tepelné oleje a směs s citrónovou šťávou. Smíchejte směs do kořenů, rozdělte pozůstatky po celé délce vlasů, oteplujte a nechte půl hodiny. Umyjte masku šamponem.

Bylinná maska ​​na vlasy.
Složení.
Nettle - 1 lžička.
Plantain - 1 lžička.
Heřmánek - 1 lžička.
Vroucí voda - 400 ml.
Strouhanka z žitného chleba - 1 kus.

Aplikace.
Tráva nalijte vroucí vodu, trvejte dvě hodiny. Poté namočte strouhanky do něj, abyste vytvořili kashipetovitou hmotu. A rozdělte to na vlasy a kořeny. Udržujte masku pod filmem a horký ručník po dobu nejméně jedné hodiny. Opláchněte teplou vodou bez šamponu.

Ořechy maskují na vlasy.
Složení.
Ovoce - 4 ovoce (můžete uschnout).
Mléko - 200 ml.

Aplikace.
Figy nalijeme mléko a dusíme na nízké teplotě až do homogenní hmoty, pak ochlaďte. V horké podobě vytřete výslednou směs do pokožky hlavy a vlasů, namočte hodinu pod pravidelnou sprchovou hlavici. Opláchněte šamponem.

Výživné masky pro slabé vlasy

Výživná maska ​​na vlasy vyživuje kudrlinky vlhkostí a užitečnými součástmi. To dělá snadnější česání, dává vlasům jemný, přirozený lesk a zdravý vzhled. Ovšem podobný účinek je dosažen při pravidelném používání.

Suché a křehké vlasy jsou častým problémem mezi dívkami. Hlavními důvody pro její vývoj jsou nevhodná péče o vlasy, časté barvení, vysoušeč vlasů, curling, použití nekvalitní kosmetiky. Toto všechno má nepříznivý vliv na stav kudrlin, v důsledku čehož dochází k přehřátí, křehnutí, rozštěpení a nafouknutí. Vypořádat se s těmito problémy pod silou nutriční masky.

Výhody výživných masky na vlasy

Přínosné vlastnosti výživné masky jsou následující:

 1. Pruhy, které dostaly výživu a vlhkost, rostou rychleji, stane se lesklé.
 2. Kudrlinky jsou snadné hřebeny a dlouhou dobu udržují styling.
 3. Vlasy mají zrcadlový lesk a hustotu.
 4. Suchost pokožky hlavy zmizí, hroty se zastaví.

Oblíbené masky

Kerasys

Maska vyživuje a hydratuje vlasy a také léčí dermis hlavy. Jedná se o profesionální nástroj pro péči o oslabené zámky. Výroba je založena na extraktu moringa. Je to ten, kdo okamžitě zotavuje těžce zraněné prameny. Po aplikaci maska ​​vytváří teplo, v důsledku čehož její složky pronikají hluboko do vlasových kořenů. Také kompenzoval nedostatek bílkovin a vitaminů v kadeřích.

Davines SU PAK výživná doplňovací maska

Maska obnoví poškozené vlasy, což je měkké a hedvábné. Kosmetický výrobek obsahuje následující komponenty:

 • arganový olej - obsahuje vitamíny A a E, které zabraňují předčasnému stárnutí;
 • Mandlový olej - zvlhčuje vlasy po dlouhou dobu, hluboce vyživuje díky mastným kyselinám.

Dr. Maska na ošetření Silte Silk

Maska se stará o suché a křehké vlasy. Naplňuje je příjemnými látkami, které je obnovují od kořene k špičce.

Složení:

 1. Hedvábné bílkoviny a bambucké máslo - poskytují kudrlinkám lesk a hladkost.
 2. Keratin - obnoví všechny vlasy co nejvíce.
 3. Komplex vitamínů a bylinných látek - zvlhčuje a vyživuje kudrlinky.

Po prvním použití masky se vlasy stávají měkkými, hedvábnými, česanými a stylovanými. Jednotná konzistence výrobku obklopuje každý zvlnění a vytváří spolehlivý ochranný film.

Alerana

Výrobek je vhodný k hojení vlasů a revitalizaci jejich růstu. Aktivní složky stimulují folikuly k přechodu do fáze růstu.

Složení:

 1. Hydrolyzovaný keratin - proniká hluboko do kudrlin, vyplňuje všechny dutiny a má vynikající kondicionační efekt.
 2. Silikon - udržuje vlasy hladké.
 3. Pšeničné bílkoviny vyživují kudrlinky.
 4. Extrakt z líšt.
 5. Bambucké máslo.
 6. Extrakt z avokáda

Nexxt

Maska podává všechny vlasy po celé délce. Vrací ztracený lesk na kadeře a nasycuje dermis hlavy s potřebnou výživou. Kompozice obsahuje extrakt z bílé lilie, který je bohatý na vitamíny a antioxidanty. Díky tomu získávají vlasy potřebnou hydrataci a rozštěpené konce se uvolní. Konopný olej snižuje podráždění a posiluje buňky dermis.

Vichy

Maska je určena k léčbě a prevenci suchých a poškozených vlasů. Po jeho aplikaci se zámky dobře upravují, získávají měkkost, lesk a hedvábnost.

Složení:

 • kyselina citrónová;
 • kyselina glutamová;
 • růžový olej.

Lázně lázní

Je to hydratační a vyživující kosmetický přípravek vhodný pro suché a normální vlasy. Je založen na jedinečném složení obohaceném přírodními složkami a minerály z Mrtvého moře. Živí a zvlhčují prameny po celé délce.

Kompozice obsahuje:

 1. Olivový a avokádový olej. Procházejí strukturou pramenů a obnovují je zevnitř. Jojobový olej utěsňuje vlasy a vytváří na nich ochranný film. Zabraňuje odpařování vlhkosti a živin.
 2. Výtažky z medu a heřmánek mají antiseptický účinek. To umožní pokožku hlavy vždy být zdravá a měkká.
 3. Rosemary ether obsahuje opalovací složky, které regulují tvorbu kožního mazu.

Krása

Maska je vhodná pro všechny typy vlasů. Má příjemnou texturu, což usnadňuje a ulehčuje proces aplikace. Po aplikaci se vlasy stávají měkkými, lesklými.

V úloze účinných složek je jojobový olej a keratin. Po poškození obnovují vlasy, vyživují je a dávají jim jemnou vůni.

Pravidelné nanášení masky dává vašim vlasům zdravý a krásný vzhled. Problém zamotání vlasů je pryč a proces žehlení se stane snadným a jednoduchým.

Kensuko

Tato maska ​​je skvělá pro suché a poškozené kadeře. Kompozice obsahuje čisté proteiny keratinu a kolagenu. Vytváří regenerační efekt. Při pravidelném používání jsou vlasy měkké, hladké, lesklé. Navíc aktivní složky obklopují všechny vlasy a vytvářejí neviditelný film. Neumožňuje odpařování vlhkosti a také ochranu proti UV záření.

Dávkování a kontraindikace

Aplikujte kteroukoli z těchto masek na již čisté a mokré kadeře. To provedete s třením a lehkými pohyby, distribucí kompozice od kořene ke špičce. Počkejte 5-10 minut a poté opláchněte vodou. Používejte 2krát týdně. Jedinou kontraindikací k použití je individuální nesnášenlivost komponent.

Výživná maska ​​na vlasy je skutečná spása pro ženy, které milují časté zbarvení, aktivně používají vysoušeče vlasů, žehličky a curling. Taková kosmetika je vhodná k pravidelnému používání a v kombinaci se šamponem a balzámem stejného účinku je dosaženo maximálního účinku.

Výživné masky na vlasy doma. Výživné masky na vlasy: recenze

Každý den klademe vlasy na zkoušku: položíme je na vlasy, usadíme je na žehličky, pilně naplníme lakem, půjdeme do postele s mokrými vlasy apod. Kromě toho nepříznivé okolní podmínky nepříznivě ovlivňují jejich stav: znečištěný vzduch, vítr, suchý vzduch v místnosti. Chcete-li zachovat přirozené krásy vlasů a zdravé kudrlinky, a to nejen zvenčí, ale i zevnitř, musíte systematicky připravovat výživné masky na vlasy. Doma je možné vyrábět terapeutické látky kombinací nejrůznějších přírodních složek, které se nacházejí v každém domově a jsou vždy k dispozici. Léčba přírodními přísadami se uzdraví a obnoví vitalitu vlasů.

Důležité pravidla pro péči o vlasy

Denní péče o vlasy je pro ně neméně důležitá než ošetření péče.

• Je nutné umýt vlasy v měkké (teplé) vodě.

• Během mytí nehněte masáž hlavy.

• Doporučuje se umýt vlasy, když se znečišťují.

• Je nutné, aby před spaním bylo nutné vyčistit kudrlinky stylingových výrobků.

• Nedoporučuje se dlouhodobě nechávat vlhké vlasy v ručníku.

• Používejte balzám na vlasy.

• Snažte se sušit kadeře bez použití vysoušeče vlasů.

Výživné vlasové masky doma budou mít nejlepší účinek, pokud je správně aplikujete.

Pravidla pro přípravu a použití masky na vlasy

• Všechny složky směsi je nutné důkladně promíchat.

• Minimální doba expozice výživných masek je 30 minut.

• Maska nesmí být skladována, měla by být aplikována okamžitě po výrobě.

• Po aplikaci masky na vlasy je nutné masírovat její kořeny.

• Použijte výživné masky pouze na suché prameny.

• Aby kadeře absorbovaly živiny dobře po aplikaci masky, je nutné obalit vlasy plastovým pytlem (fólií) a ručníkem.

• Masky je třeba aplikovat na pokožku hlavy a rovnoměrně rozložit po celé délce kadeřnictví.

Výživné masky na vlasy - recepty

Výživné masky jsou nejčastěji vyráběny z běžně dostupných surovin: kefír, kyselé mléko, rostlinné a éterické oleje, ovoce, chléb, léčivé byliny.

1. Velice užitečná maska ​​pro suché vlasy. Kombinujte olivový olej - 3 lžíce. l., vejce, čaj Cognac a masážní pohyby rovnoměrně rozdělují přes hlavu.

2. Maska vajec a medu. Trvá: med - 2 lžíce. l., 2 vejce, do tohoto složení můžete ještě přidat trochu oleje (olivový, zeleninový nebo mandlový, atd.). Všechny komponenty se mísí. Maska má hodinu.

3. Pokud jsou vaše vlasy křehké, nudné, rozštěpené, pak výživná maska ​​pro poškozené vlasy s vitamíny a bylinkami pomůže obnovit její vitalitu. Pro vaření budete potřebovat: heřmánek, líp a kopřivu - podle čl. l., vitamíny A, E, skupina B v tekuté formě, žitný chléb. Nejprve naplňte trávu vroucí vodou. Před použitím je nutné, aby infúze trvala půl hodiny. Pak napněte a přidejte vitamíny a žitnou chlebovou kůru. Vše promíchejte a nechte naplnit další 15 minut. Maska držte alespoň hodinu.

Výživné masky na vlasy z olejů

Nutriční vlasové masky jsou zvláště ceněny doma z olejů, protože každý přírodní olej obsahuje mnoho základních živin, mastných kyselin, vitamínů, zejména E a stopových prvků. Masky na bázi olejů poskytují dodatečnou výživu a hydrataci pro křehké a poškozené vlasy a také zlepšují jejich růst.

1. Domácí výživná maska ​​na vlasy s olivami a esenciálními oleji. Komponenty: esenciální oleje z ylang-ylangu a heřmánek - 5 kapek každé, 3 polévkové lžíce. l teplý olivový olej. Všechny komponenty se mísí. Opatrně opláchněte masku šamponem.

2. Jednoduchá maska ​​lopuchového oleje, která dobře vyživuje pokožku hlavy užitečnými prvky a má terapeutický účinek na vlasy. Než použijete olej na vaši hlavu, musíte ho trochu zahřát. Masku doporučujeme uchovat nejméně hodinu. Chcete-li se zbavit mastnoty, umyjte si vlasy šamponem.

3. Maska olejů pro poškozené vlasy: 1 polévková lžička. kokos, mandle a kolečko. Složky se doporučují důkladně promíchat. Před použitím musí být složení mírně zahřáté. Doba trvání procedury je 40 minut.

4. Výživná maska ​​pro zlepšení růstu vlasů z kasty a lopuchových olejů. Musí být smíchány ve stejném poměru, předehřívání před aplikací. Maska odešla hodinu. Pak opláchněte šamponem.

Výživné masky pro suché vlasy

1. Možná nejjednodušší, ale zároveň užitečná zvlhčující výživná maska ​​z vajíček. 2 vejce důkladně protřepte, dokud se nepenuje. Maska, která udržuje vlasy až do sucha.

2. Zvlhčující maska ​​na vlasy, jejíž hlavní složkou je lopuchový olej. Složení: 2 vejce, lopuchový olej - 2 polévkové lžíce. l., 3 lžíce. l měsíčník Všechny komponenty se mísí. Doba trvání procedury je nejméně 40 minut.

3. Maska na vlasy kvasinek. Složení: 1 polévková lžička. suché kvasnice, 3 polévkové lžíce. l teplý krém nebo mléko, 1 lžička. cukru Všechny složky se mísí, vařené složení trvá 15-30 minut. Po uplynutí doby je třeba přidat masku na 1 lžíci. l oleje (kolečko, lopuch nebo oliv, atd.) a vejce. Vše promíchejte. Maska držte 40 minut.

4. Zvlhčující želatinová maska. Pro výrobu masky je třeba namočit ve 4 polévce. l teplá voda 2 lžíce. l želatinu před otokem. Pak se hmota zahřeje až do úplného rozpuštění želatiny. Nechte vychladnout. Pak přidáme žloutek a promícháme vše.

5. Výživná maska ​​pro suché vlasy. Komponenty: žloutek, 1 polévková lžička. med, rozmarýn a ylang-ylang éterické oleje. Smíchejte žloutek s medem a přidejte 2 kapky oleje. Maska trvá nejméně hodinu.

Hliněné masky

Clay je široce používán v moderní kosmetologii. Má hojivý účinek nejen na pokožku, ale i na vlasy. Výživné masky mohou být vyrobeny z jakékoliv hlíny. Chcete-li to udělat, v horké vodě rozpusťte hlínu a důkladně promíchejte na krémovou konzistenci.

Na hlínu lze přidávat také různé složky: žloutek, hořčice, med, olivový olej, rajčata, rostlinný olej, šťávy z aloe, brandy, krém, kakao, kefír nebo jogurt, chléb, léčivé bylinky, éterické oleje, tekuté vitamíny atd.

Olejové masky na vlasy

Výživné vlasové masky doma díky přírodním složkám nejen posilují a obnovují kadeře, ale také potírají s problémy, jako je zvýšený obsah tuku, olupování kůže, svědění, vypadávání vlasů apod.

1. Lékařská maska ​​s jogurtem a medem. Komponenty: 4 polévkové lžíce. l jogurt bez přísad nebo jogurt, žloutek, 100 g. zlato Všechny komponenty se mísí v nekovové nádobě. Med musí být nejprve zahřát. Smíchejte všechny přísady s krémovou konzistencí. Chcete-li dát hromadné pohyby, nechat na vlasy po dobu 40-60 min. Po uplynutí času umyjte vlasy šamponem.

2. Maska z tvarohu a citronové šťávy. Složení: 4 polévkové lžíce. l nízkotučný tvaroh, 2 polévkové lžíce. l citronová šťáva. Složky se dobře míchají. Doba trvání procedury je 15 minut.

Tipy na vypadávání vlasů

- Aloe šťáva stimuluje růst vlasů. Abyste dosáhli dobrého výsledku, je nutné jej systematicky protáhnout na pokožku hlavy.

- Je nutné smíchat vaječné žloutky s citrónovou šťávou, přidat lopuchový olej. Smíchejte všechny složky a naneste směs na pokožku hlavy. Maska se doporučuje udržovat alespoň 20 minut. Po uplynutí času opláchněte hlavu měkkou vodou a octem.

- Birch listy nalít vroucí vodu a nechat infuse na 2 hodiny. Vypustit výsledný vývar a pravidelně provádět masáž hlavy pomocí tohoto nástroje.

Pamatujte, že vlasy jsou odrazem vnitřního stavu těla, takže první věc, kterou potřebujete k péči o jeho celkové zdraví. Pravidelně navštěvujte lékaře, vezměte komplex vitamínů, sledujte dietu, vyhněte se stresu.

Výživné masky na vlasy - recenze

Účinnost masky vyrobené z přírodních složek není testována jednou generací. Od starověku, kdy nebyly žádné šampony, balzámy atd., Dívky používaly různé bylinky, aby se o vlasy starali o přípravky, které byly opláchnuty kudrnatými. Existují různé názory na účinnost konkrétního výživného předpisu masky. Koneckonců, jak efektivní bude, v první řadě závisí na individuálních vlastnostech vlasů. Ale v každém případě je užitečné vědět, co si ostatní ženy myslí o tomto nebo ten nástroj. Takže zde jsou tipy těch, kteří pravidelně připravují vlasové masky doma:

 • Pokud jde o hliněné masky, je poměrně obtížné aplikovat je na vlasy, pak je umýt. Navíc, na základě zkušeností mnoha přítelkyně, hliněné masky velmi vysušené vlasy.
 • Doporučuje se přidávat tekuté vitamíny do jakékoliv masky, aby se zvýšil terapeutický účinek.
 • Po olejové masce je velmi obtížné se zbavit pocitu mastných vlasů. Nezmizí, i když dvakrát umyjete šampon. Přesto jsou vlasy výrazně měkčí.
 • Masky s vejcem jsou samozřejmě užitečné, ale vejce začne velmi rychle vymizet a tak, aby nepříjemný zápach neměl čas nasáknout do vlasů, je nutné agent předčasně vypláchnout.
 • Vitamíny mohou být přidány nejen do masky, ale také do šamponů, balzámů. Vlasy jsou opravdu hedvábné, hladké, lesklé. Výsledek je patrný doslova po první aplikaci. To platí zejména pro vitamín E.

Výživné masky na vlasy: 14 domácích receptů plus hodnocení nejlepších profesionálních produktů

Často se problémy s vlasy a pokožkou hlavy objevují jako jediný symptomový komplex beriberi, když je nedostatek příznivých látek. Hojná ztráta je doprovázena silnými tipy pro řezání, růst zpomaluje, začne svědění, lesk a zdravá záře zmizí. V takových případech je obtížné vybrat kosmetiku, která by mohla odstranit všechny tyto neštěstí najednou. Existuje však řešení - používat nutriční masky, které se zbaví základní příčiny, a s tím související potíže zmizí.

Akce

Výživná maska ​​je kosmetická látka, jejíž hlavním účelem je nasytit pokožku hlavy, folikuly s užitečnými látkami (vitamíny, mikro a makro prvky, aminokyseliny apod.), Které postrádají tolik. Protože eliminuje hlavní problém, kvůli němuž se začne zhoršovat vzhled vlasů, po ukončení takovéto zvláštní terapie se vše obnoví:

 • živý lesk a návrat ke zdravému záření;
 • spád se zastaví, protože kořeny jsou posíleny díky další výživě;
 • růst je aktivován;
 • tuku a tuku zmizí;
 • eliminuje suchost a svědění pokožky hlavy;
 • zastavení tipů pro rozdělení;
 • dokonce i vysušené vlasy způsobené curlingem nebo barvením přicházejí do života, hydratují a regenerují spolu s výživou;
 • léčí škodu.

Nejčastější problémy vznikají právě kvůli nedostatku některých bioaktivních látek: nedostatek vitaminu B - hlavní příčina ztráty, nedostatek aminokyselin - ztráta lesku, nedostatek růstu zinku - zastavení růstu. Tyto živiny, které vstupují do těla s jídlem, se vždy nedostávají do kořenů a pokožky hlavy, takže maska ​​pro výživné vlasy bude velmi vítána.

Hodnocení značky

Nejlepší výživné masky najdete u předních výrobců moderního kosmetického průmyslu. Nejčastěji mají další užitečné vlastnosti: obnovují poškození, zvlhčují suché vlasy, aktivují růst, zastavují ztráty. Můžete si vybrat s důrazem na konkrétní problém, který vás obtěžuje víc než ostatní. Jako vodítko - TOP-10 finanční prostředky od různých značek.

 1. Přírodní technologie - regenerace. Davines (Itálie). 29,5 dolarů (250 ml).
 2. Olioseta Oro del Marocco - s oleji z arganových a lněných semen. Barex (Itálie). $ 21 (250 ml).
 3. K-terapie Repair - pro suché vlasy. Lakme (Španělsko). 16,9 USD (250 ml).
 4. Argabeta Classic - krém pro všechny typy s vitamínem E. Dikson (Itálie). 16 dolarů (250 ml).
 5. Na péči Silver Power Mask - revitalizující stříbro na bělené vlasy. Selektivní (Itálie). $ 15,7 (200 ml).
 6. Bio Musk Root Fresh Hair - výživný pro růst vlasů. Biotique (Indie). $ 14,5 (250 ml).
 7. Mask Pack - výživná maska ​​na vlasy s hydratačním účinkem. Hyssop Aqua Hair (Jižní Korea). $ 7,3 (250 ml).
 8. Ubsunur Hollow Tuva - na mléku Tuvinian yak a jalovec Buryat. Natura Siberica (Rusko). $ 4.4 (250 ml).
 9. Borůvková pěna - pro jakýkoli typ na bázi mléčných bílkovin s výtažky z lesních plodů. Concept Fusion (Rusko). $ 4.3 (250 ml).
 10. S lněným olejem pro bělené vlasy. Concept Live Hair (Německo). $ 3,5 (400 ml).

Ti, kteří chtějí salonní efekt, se mohou pokusit získat nástroje, které používají kadeřníci. Níže je hodnocení, ve kterém najdete nejlepší profesionální masky na vlasy.

 1. Nutrifier Maska výživného systému - pro hlubokou výživu. Loreal Professionnel (Francie). 23,5 dolarů (250 ml).
 2. Nutri Enrich - okamžitá nutriční maska. Wella Professionals (Německo). 15,9 dolarů (150 ml).
 3. ProYou Nutritive Treatmen - hydratační a vyživující. Revlon Professional (USA). 15,5 dolarů (500 ml).
 4. Přírodní květiny - pro obnovu vlasů. Selektivní profesionální (Itálie). 13,5 dolarů (200 ml).
 5. Výživná hydratační maska ​​- hydratační. Macadamia Professional (USA). 9,8 dolarů (30 ml).
 6. Masé Karite Maso s bambuckým máslem - s bambuckým máslem. Brelil Professional (Itálie). 9,3 dolarů (300 ml).
 7. Keratin Royal Jelly - krém pro barevné vlasy. Kaaral Professional (Itálie). $ 9 (60 ml).
 8. Organická profesionální péče o vlasy - s fytokeratinem. Bielita (Bělorusko). $ 8.2 (500 ml).
 9. Curex Classic - profesionální pro všechny typy. Estel Professional (Rusko). $ 6.9 (500 ml).
 10. Mléčná linka - restrukturalizuje výživnou masku s mléčnými bílkovinami pro poškozené vlasy. Kapous Professional (Rusko). $ 4.2 (200 ml).

Při výběru profesionální kosmetiky pro domácí použití, mějte na paměti, že značky doporučují používat je především pro profesionály a řemeslníky. Jsou silné a mohou vyžadovat konkrétní znalosti.

Domácí masky

Není nutné utrácet peníze na značkové výživné masky. Jsou snadno připravené a doma, pokud víte, jaké složky tvoří jejich základ. Vyberte něco, za které nejste alergičtí, a to je vždy po ruce (koneckonců, musíte strávit celý kurz).

Vyberte obsah tuku v mléčných výrobcích podle typu vlasů. Pro suché, budete potřebovat maximální procento tuku, pro normální a kombinované - průměr, pro mazové - minimum.

 • kolečko;
 • z pšeničných klíčků;
 • lopucha;
 • makadamie;
 • rakytník;
 • argan;
 • mandle;
 • olivový;
 • z lněných semen;
 • karite;
 • kokosový ořech;
 • jojoba

Olej se nedoporučuje používat pro mastné vlasy. Před tím, než je vložíte do masky, je žádoucí je zahřát ve vodní lázni do teplého stavu.

 • mladé listy kopřiva;
 • kořen lopuchu;
 • aloe buničina a šťáva;
 • dubová kůra;
 • květiny neplodné;
 • plantain listy;
 • květiny heřmánek

Z léčivých bylin můžete vytvořit kapalný základ pro výživné masky - infuzi nebo odvar. 20-30 g suroviny - 200 ml vroucí vody. Aloe šťáva a dužina se používá čerstvě.

 • kuřecí vejce (celý i samostatný žloutek);
 • živé kvasnice;
 • vintage koňak;
 • Přírodní, nejvíce čerstvý med;
 • plody: avokádo, broskve, banán, citron;
 • bobuloviny.

A další komponenty:

 • kosmetická hlína;
 • éterické oleje;
 • vitaminové léky (v ampulích, kapslích a oleji).

Hlavním úkolem je vědět, s čím se dá míchat a v jakém poměru. Tyto informace by měly být uvedeny v receptu.

Pravidla použití

Chcete-li, aby byly výživné domácí masky účinné, připravte je podle určitých doporučení.

Příprava

Hodinu před zahájením procedury vyjměte z chladničky produkty, které plánujete používat. V době vaření by neměly být studené. Ideální teplota je pokojová teplota. To platí zejména pro mléko, vejce a brandy.

Kovové nádobí pro míchání nejsou vhodné, protože mohou přispívat k vývoji škodlivých oxidů v kontaktu s bioaktivním materiálem. Takže připravte sklo, dřevo nebo keramiku. Odborníci na plasty také nedoporučují, i když to není tak nebezpečné jako kov.

Umyjte si vlasy, ale zcela nevysušte. Výživná maska ​​bude účinnější, pokud spadne na mírně vlhké vlasy.

Vaření

Buďte opatrní při zahřívání ve vodní lázni medu, kefaru, olejů. Přivést k varu není nutné. Mějte také na paměti, že vejce, estery nebo vitamíny, když jsou smíchány s horkými potravinami, ztrácejí své příznivé vlastnosti. Takže optimální teplota není vyšší než 33-34 ° С.

Použijte maltu na mletí suchých ingrediencí. Pro míchání - mixér nebo ponorný mixér. Hlavní věc - dosáhnout homogenní konzistence, bez nerozpuštěných kusů a vloček. Jinak se uvíznou ve vlasech, budou obtížné umýt a hřebetat.

Test alergie

Pokud je výživná maska ​​použita poprvé, musí být proveden test alergie. Smíchejte směs s připraveným zápěstím (skříň nebo dutina za ušní lalok). Po uplynutí jedné čtvrt hodiny odstraňte neabsorbovaný zbytek bavlněnou vložkou namočenou v čisté vodě. Pokud během příštího dne nedojde k nepříjemným příznakům, jako je svědění, podráždění a zarudnutí, může být použita maska. Existuje však malá nuance. Někdy musí projevovat negativní reakční doba, dokud se alergen postupně nehromadí v těle (kůži) v nebezpečné koncentraci. Proto tento test nedává 100% záruku, že nebudou žádné vedlejší účinky.

Kreslení

Chcete-li normalizovat stav vyčerpaných vlasů, musíte především vyživovat kořeny a vlasovou pokožku bioaktivními živinami. Masku lze proto použít pouze pro ně. To se provádí masážím kruhových pohybů v částech. Nicméně, výživové formulace zpravidla neobsahují žádné agresivní přísady, takže nic špatného nebude, pokud bude rozloženo po celé délce vlasů. Výjimky lze připsat pravděpodobně prostředkům pro aktivaci růstu malým množstvím dráždivých látek (například brandy).

Po aplikaci je třeba pečlivě hřebnit. Ohřev není nutný, ale je vítaný, protože zvýšení teploty je druh katalyzátoru pro biochemické procesy. K tomu můžete použít klobouk a ručník.

Kolik krytí masky na hlavě by mělo být uvedeno v receptu. Pokud je přítomen koňak nebo kvasnice, stačí 15-20 minut. Olej může být ponechán po dobu jedné hodiny nebo dokonce přes noc, ale odborníci nedoporučují druhou možnost, protože tak dlouho není potřeba absorbovat látky do pokožky.

Dokončení

Masku vypláchněte teplou tekoucí vodou. Chcete-li zcela odstranit zbytky, použijte šampon. Je žádoucí, aby neobsahoval silikon, protože je schopen vyvrátit veškerou účinnost nástroje. Bude obzvláště obtížné při formulacích oleje. Pro jejich úplné vyloučení budete muset 2-3 krát vypláchnout hlavu.

Konečným akordem by mělo být správné oplachování. Pro něj ve vodě při pokojové teplotě se doporučuje přidat:

 • bylinné infuze (viz výše uvedený seznam);
 • všechny éterické oleje;
 • citron, neředěná šťáva;
 • jablečný ocet.

A pokud jste se zpočátku rozhodli vypláchnout bylinky, použijte je pro tento účel až do konce aplikace výživných mask.

Balzámy a kondicionéry jsou lepší na čas, aby se vyloučily ze způsobu odchodu. Je nutné vlasy po takových procedurách vyschnout samozřejmě bez vysoušeče vlasů.

Další doporučení

 1. Frekvence - 2 x týdně.
 2. Kurz je 1,5 měsíce. Pak je vhodné uspořádat přestávku 1,5 měsíce a opakovat znovu (se stejným složením).
 3. Doporučená sezóna je pozdní podzim, zima, jaro, kdy je nedostatek užitečných látek v těle nejvíce akutní.
 4. Jakmile začnete používat masky s obsahem živin, posilujte jejich vnější působení zevnitř: současně pijete multivitaminový komplex.
 5. Pokud do 2-3 týdnů po začátku užívání nebude mít žádný účinek, doporučuje se s tricholožkou dohodnout schůzku.

Během doby používání takových masek nezapomeňte na správnou výživu. Dokonce i když vám poskytnete super-výživu na vlasy, zatímco vy budete sedět na rychlé občerstvení a soda, nemusíte čekat na účinek.

Domácí recepty

Chcete-li udělat domácí masky na vlasy "práce" pro krásu a zdraví, je důležité si vybrat správný recept. Nekombinujte příliš mnoho ingrediencí (stačí 3-4). Zaměřte se na soubor produktů a specifika prostředků (co kromě saturace s užitečnými látkami slibují).

Smíchejte 100 ml teplého roztaveného medu s 2 kuřecími vejci. Čas - půl hodiny. Posiluje kořeny, zastavuje ztrátu.

100 g zakysané smetany zředíme 50 ml mléka nebo kefíru. Čas - 45 minut Vrací zdravý lesk, obnovuje poškození.

Kokosový olej může být roztaven a aplikován v čisté formě na pokožku hlavy a vlasy. Můžete také přidat oleje vitamíny A a E a další oleje (shea, argan, macadamia). Čas - 1 hodina nebo přes noc. Hlavní funkcí je obnovení.

Smíchejte 50 ml arganového oleje, 30 ml olivového oleje, přidejte žloutek, 3 kapky esterů - šalvěj a levandule. Zvlhčuje.

Smíchejte a zahřívejte ve vodní lázni v jednom šálku, 50 ml kastorkou, makadamii a karite. Mírně ochlaďte, přidejte 2 surové žloutky. Čas - půl hodiny.

Mix: 2 polévkové lžíce. l olivový olej, 1/2 lžíce. l olej z pšeničných klíčků, 3-4 kapky esteru skořice, 1 polévková lžíce. l Med a 1 kapsle Aevita (vitamín E). Držte po dobu 20 min.

Mash 1 zralé oloupaný banán, aby se pyré, míchat s kefír nebo jogurt (do polotuhého stavu). Může být smetán v mixéru. V některých receptech se doporučuje přidat 1 vejce. Čas - 20 minut Zvlhčuje.

30 g zeleného čaje nalejte 200 ml vroucí vody. Infuzi pod krytem po dobu půl hodiny. Smíchejte 50 ml připravené infuze s 50 g zelené kosmetické hlíny. Čas - 45 minut

 • Pro napájení konců vlasů

Oloupejte 2 malé broskve, odstraňte kosti, bičte v mixéru. Přidejte 50 ml středně tučného mléka a 5 kapek oreganoetheru do pyré. Udržujte špičky ve vařené mase po dobu nejméně 5 minut. Po 10 minutách vypláchněte. Odstraní řezy.

50 g lisovaných kvasnic se rozpustí s teplou vodou, aby se vytvořila krémová hmota. Nechte 15 minut. Důkladně promíchejte 20 g tekutého medu, 10 ml brandy a 1 kuřecí žloutku. Čas - 20 minut

Více masky pro vypadávání vlasů naleznete na této stránce.

Smíchejte 50 g nasekané aloe buničiny, 1 vejce, 100 ml kefíru a 10 ml citronové šťávy neředěné vodou. Čas - 15 minut

Smíchejte 50 ml lněného oleje s 1 kuřecím vejcem. Přidejte 20 ml brandy a stejného medu. Čas - 20 minut

Smíchejte 50 ml teplého lopuchového oleje, 2 surové žloutky, 50 ml odtučněného heřmáku, 15 g tekutého medu a 30 g smetanové smetany se středním obsahem tuku. Čas - půl hodiny.

Smíchejte 20 g sušených květu heřmánek a mladé listy kopřivy. Nalijte 200 ml vroucí vody, nechte pokryté 15 minut. Namočte do této infuze 20 g žitného chleba s kůrou po dobu 15 minut. Mash to. Ve výsledné kapsli přidejte 1 lahvičku s vitamínem E.

Která ze všech těchto masky na vlasy je nejživější, je na vás. Značka stojí v ceně a "chemie" v nich je bohatá, ale současně slibují ohromující a okamžitý efekt. Domácí přírodní, ale s nimi více potíží, a výsledek není vždy viditelný tak živě, jak bychom rádi. Takže má smysl vyzkoušet různé možnosti a najít si vlastní - jedinou pravou a nejpozitívnější.

Maska na vlasy pro objem a hustotu: domácí recepty a efektivní kosmetika

Zdravé a silné vlasy vyžadují pravidelnou výživu a péči. V podmínkách moderního životního stylu, stálého stresu, častého barvení, sušení a stylingu se stav vlasů zhoršuje, což nevyhnutelně ovlivňuje jeho vzhled. Použití domácí a profesionální masky pro objem a hustotu vlasů na bázi přírodních složek pomůže obnovit a udržet strukturu vlasů, dát jim lesk a krásu.

Použití masky

Masky pro péči o prameny s účinkem dávání objemu se hodí téměř všem, ale především je doporučeno, aby byly používány majiteli tenkých a slabých vlasů. Díky speciálním prvkům, které se obvykle přidávají ke směsi, jsou kadeře dobře upraveny a vizuálně získávají objem a tloušťku.

Bez ohledu na to, zda byla maska ​​připravena doma nebo zakoupena v profesionálním obchodě, je třeba pro dosažení co nejlepšího výsledku použít správně podle doporučení. Níže najdete informace o tom, které masky pro objem vlasů lze připravit nezávisle doma.

Pravidla použití

Chcete-li se naučit, jak vrátit tloušťku a objem vlasů, nestačí správně připravit masku. Pro efektivní dopad je důležitá správná posloupnost akcí v době aplikace.

Vlastnosti použití masky:

 • Pro zvýšení objemu vlasů je nutné masku aplikovat systematicky - nejméně 10krát za měsíc.
 • Domácí výživové přípravky pro zvýšení tloušťky vlasů by měly být vyrobeny pouze z čerstvých vysoce kvalitních výrobků.
 • Před aplikací masky je třeba vlasy umýt a mírně vyschnout přirozeným způsobem.
 • V teple jsou aktivní složky kompozice aktivovány lépe a rychleji, takže je žádoucí ohřát hlavu plastovým uzávěrem a šálkem nebo ručníkem.
 • Je lepší umýt masku teplou nebo studenou vodou nebo bylinnou odvar.
 • Pokud jsou masky pro objem používány průběžně, vlasy by měly dostat odvzdušnění. 2-3 týdny stačí každých 2 měsíce.
 • Odstraňte závislost a dosažení nejlepšího výsledku může být, pokud střídavě použije několik typů masky.

Doba trvání skladby na kadeřích závisí na receptu a součástech, které jsou v něm obsaženy. Postup obvykle trvá 40-60 minut, pokud nejsou expresní masky.

V některých případech použití masky pro hustotu a objem je doprovázeno nepohodlí a dokonce způsobuje alergickou reakci. Jednoduchý test alergií pomůže předejít nežádoucím účinkům. Na zápěstí způsobuje malou hotovou kompozici, pokud během jedné hodiny nedošlo ke svědění, hoření a zarudnutí, může být použita.

Masky pro jemné vlasy

Tenké vlasy mohou být z genetických důvodů v důsledku nevhodné péče, nedostatku vitamínu a tak dále. Při správném a pravidelném používání masky je však jejich struktura obnovena.

Zvažte, jaké jsou masky pro objem tenkých vlasů:

 • Odborníci identifikují masku kefíru jako nejlevnější a efektivnější. Dejte ho do noci pod čepicí a zabalte teplý šátek. Množství a obsah tuku kefíru se vybírá v závislosti na délce vlasů a jejich typu. Kompozice se aplikuje jednou týdně.
 • Efektivní maska ​​kefír pro všechny typy vlasů je připravena s přídavkem žloutku a medu ve stejných poměrech. Použijte ji dvakrát týdně po dobu 1,5 měsíce.
 • Výživná maska, která posiluje tenké a slabé vlasy, se připravuje následujícím způsobem: 1 polévková lžička. čerstvě vymačkaná citrónovou šťávu je šlehaná s 1 proteinem, pak se přidá 0,5 hrušek, nastrouhaných na jemné struhadlo. Maska se aplikuje na vlasy a pomocí hřebene s řídkými zuby rozloženými po celé délce. Po 20 minutách kompozice se odmyje vlažnou vodou.

Když vyrábíte masky doma, pečlivě se používají následující složky: alkohol, pepř, hořčice.

Olejové masky na vlasy

Olejové vlasy jsou výsledkem intenzivní práce mazových žláz. Důvodem tohoto stavu může být porucha endokrinního systému, nedostatečná péče o pleť a nezdravá strava s převládajícími mastnými nebo sladkými potravinami.

Maska, která normalizuje pH pokožky hlavy a dává objem vlasů, je připravena na základě agávy, hroznů a suchého vína. Všechny složky jsou smíchány ve stejných poměrech a aplikovány houbou na kořeny čistých vlasů. Postup je prováděn dvakrát týdně.

Zvažte další složení, které lze připravit doma. Maska pro objem vlasů, která normalizuje produkci mazových žláz, sestává z:

 • 1 lžička. med;
 • 1 polévková lžička. l limetová šťáva;
 • surový žloutek;
 • 3 polévkové lžíce. l agavový vývar.

Výrobek se třel do pokožky hlavy 30 minut před umytí vlasů. Maska se aplikuje po celé délce vlasů jednou nebo dvakrát týdně po dobu dvou měsíců.

Masky pro suché vlasy

Suché vlasy jsou často doprovázeny křehkostí, vyčerpáním, průřezem špiček. Důvodem je avitaminóza, negativní mechanické a vnější působení UV záření, zvlnění, změna barvy atd. Pro obnovení zdraví a síly na vlasy je nutné použít zvlhčující a zvlhčující masky pro zvýšení objemu vlasů.

V mixéru nebo ručně změkněte 2 zralé banány, přidejte 20-35 ml olivového oleje a 1 lžičku. zlato Maska se aplikuje na mokré vlasy a nechá se stát 30 minut. Není-li čas na použití kompozice, stačí k opláchnutí hlavy kefír.

Další vynikající hydratační maska ​​se připraví následujícím způsobem: žloutkový vaječný olej se smíchá s olivovým olejem, rakytníkem a lopuchem ve stejných poměrech a aplikuje se na vlasy po dobu 20-30 minut.

Jedna z nejúčinnějších způsobů léčby vypadávání vlasů: 1 polévková lžíce. l med se smíchá s 35 ml kafrového oleje a 1 lžička. citronová šťáva. Střídavé použití těchto masek zlepšuje strukturu vlasů, posiluje vlasové folikuly a zvyšuje objem.

Kefírová maska

Jednou z nejpoužívanějších součástí pro přípravu vlasových masek pro objem a hustotu v domácnosti je kefír. Má výborné zvlhčující a zpevňující vlastnosti.

Pro suché vlasy se používá kefír v čisté formě, lze přidat 10-20 kapek ricinového nebo lopuchového oleje nebo surového žloutku. Kompozice je ve věku 40-60 minut a promyta.

Pro mastné vlasy. Maska pro mastné vlasy normalizuje mazové žlázy a zlepšuje jejich vzhled. Maska recept na objem vlasů:

 • 1 st. l Heřmánek květiny a nanuk nalít sklenici vařící vody a infuse na půl hodiny.
 • Napuštěná infuse se smísí s 1 žloutkem a 55 ml kefír nebo jogurtem.
 • Nástroj je rovnoměrně rozložen na vlasy, zabalen do plastu a ponechán hodinu, poté pečlivě omyt teplou vodou. Výsledkem je obnovení poškozených vazeb ve struktuře vlasů, vytváření objemu bez vyvažování.

Pro normální a mastné vlasy se doporučuje použít masku kefír s přídavkem modré hlíny ve výši 1 polévkové lžíce. l na 100 g mléčného výrobku. Tak je zajištěna dodatečná výživa, vlasy se stanou hedvábnými a dobře upravenými.

V přítomnosti lupů a problémů s růstem vlasů se připravuje kefír s extraktem z lopuchu. Jsou smíchány ve stejném poměru a aplikovány na vlasy a pokožku hlavy.

Použití kefíru jako součásti masky byste měli vědět, že má tendenci k bělení vlasů o půl tuny a rozdělení barevného pigmentu.

Cognacové masky

Pokud se zajímáte o to, jak vrátit tloušťku a objem vlasů, vyzkoušejte masku na bázi brandy. Kompozice s takovou složkou jsou obvykle doporučovány majitelům mastných vlasů a dělených konců. Tento nápoj je bohatý na třísloviny a kyseliny, což normalizuje funkci mazových žláz. Pro suché a křehké vlasy je tato složka používána opatrně.

Univerzální maska ​​pro všechny typy vlasů je připravena následovně:

 • Smíchejte 1 polévkovou lžíci. l brandy a lopuchového oleje, poté přidáme šlehačkou spolu s 1 lžičkou. bezbarvá henna.
 • Nástroj je ponechán po dobu půl hodiny a promyje se šamponem, aby se dosáhlo lepších výsledků, můžete vlasy opláchnout bylinkovým odvarováním.

Pro zpevnění vlasových folikulů a zahuštění vlasů se doporučuje použít jednou masku jednou týdně:

 • Vaječný žloutek se smíchá s 5 ml citronové šťávy, přidá se 18 ml mandlového oleje a brandy.
 • Nástroj se aplikuje po celé délce pramenů a inkubuje se 30 minut. a umyjte se.

Želatinové a hořčičné masky

Želatina je přírodní kolagen, dokonale obnovuje vidlicové konce, posiluje a laminuje vlasy a chrání je před vnějšími poškozením.

Maska pro zvlhčování vlasů se připravuje následovně:

 • 15 g mořské soli se rozpustí ve sklenici teplé vody a přidá se stejné množství želatiny.
 • Poté, co se rozpustí, zasahují do 0,5 lžičky. rajčatový a levandulový olej.
 • Kompozice je důkladně promíchána a aplikována na vlasy po dobu 30 minut.

Hořčice poskytuje zvýšený průtok krve do folikulů, čímž se aktivuje růst dokonce i nečinných žárovek.

Maska se připravuje následovně:

 • Vaječný žloutek je šlehaný se 100 g kefír a špetkou hořčičného prášku.
 • Kompozice se aplikuje na vlasovou pokožku a vlasy, inkubuje se 30 minut a promyje se.

Rufová maska

Ropový olej je dlouho považován za vynikající nástroj, který má příznivý účinek na vlasy. Odstraňuje lupy a zabraňuje vypadávání vlasů. Vhodné pro všechny typy vlasů.

Univerzální maska ​​pro objem a hustotu vlasů se připravuje následovně:

 • 1,5 st. l olej a med jsou důkladně smíchány s žloutkem a rozloženy po celé délce vlasů.
 • Po 3 hodinách omyjte hlavu šamponem bez síranu.

Další dobrá expresivní maska, která dodává vlasům lesk a hedvábnost, je připravena následovně:

 • 2 žloutky porazily 1 polévkou lžíce. l citronovou šťávou a lopuchovým olejem.
 • Aplikujte na mokré vlasy po dobu 20 minut.

Masky s vitamíny skupiny B

Bylo vědecky dokázáno, že nedostatek vitamínů B v těle ovlivňuje vzhled vlasů. Maskovací masky pro objem a hustotu s tímto prvkem vyživují a posilují folikuly, poskytují zářivému lesku, hedvábnost a měkkost na prameny.

Jak vytvořit takovou masku:

 • Pro zpevnění vlasových folikulů smíchejte lahvičku s vitamínem B12 a tolik pepřové tinktury.
 • Vrhla se do pokožky hlavy, inkubovala 15 minut a vymyla.

Z účinné ztráty vlasů odstraňte žloutek, jednu ampulku vitamínu B12 a 1 polévkovou lžičku. rajčatový, mandlový a řepkový olej.

Perfektně vyživuje a dává tmavému vlasu masku 150 g silného černého čaje, jeden žloutek, jednu ampuli vitamínů skupiny B a 1 polévkovou lžíci. l agave džus.

Profesionální nástroje

Domácí masky lze střídat s profesionálními výrobky.

Nejlepší masky pro objem vlasů, které lze zakoupit na otevřeném trhu, jsou uvedeny níže:

 • Farmavita je účinná maska, která poskytuje po prvním použití viditelný výsledek. Obsahuje arganový olej, který dodává objem vlasů, hedvábnost a jemnou vůni.
 • Matrix. Hlavním aktivním prvkem nástroje je extrakt ze slunečnicových semen. Maska dělá vlasy načechraný, lesklý, obnovuje špičky, řeší váhy vlasů.
 • Revlon. Profesionální maska, která má mnoho výhod. S pravidelným používáním se vlasy stávají poslušnými, získávají požadovaný objem a lesk. Díky jedinečnému složení živiny rychle pronikají hluboko do vlasů a obnovují i ​​vážná poškození.
 • Maska hlasitosti. Hlavním prvkem tohoto nástroje je bavlněný olej. Maska poskytuje plnou péči o vlasy, která je ideální pro tenké a křehké vlasy, vyživuje, zvlhčuje a dává objem. Při běžném používání vypadají prameny po návštěvě salonu.

Recenze

Masky pro objem vlasů, uvařené doma, používaly každé dívky alespoň jednou za celý život.

Ženy opouštějí takovou pozitivní zpětnou vazbu na tyto formulace:

 • maska ​​je pro vlasy neškodná;
 • vhodný k přípravě, protože součásti lze zakoupit na otevřeném trhu;
 • nízké náklady;
 • vlasy se opravdu zesílily;
 • výrazné zlepšení kvality vlasů, lesk;
 • Maska s přídavkem hořčice způsobuje, že vlasy jsou méně mastné.

Mezi negativní recenze patří:

 • některé masky proudí, například kefír;
 • pravidelnost žádosti, jakmile ztratíte den, sníží se účinek;
 • maska ​​s želatinou se obtížně míchá, je třeba ji aplikovat při zahřátí, jinak se ztuhne;
 • některé ženy si uvědomují, že jejich vlasy se staly elektrifikovanějšími;
 • Po maskách s kefírem a želatinou se vlasy stávají tlustšími.

Ženy by si měly pamatovat, že použití masky je nezbytné pouze tehdy, když na hlavě nedošlo k poškození kůže: ekzém, škrábance a podobně. Pokud jsou přítomny, maska ​​může způsobit podráždění a nepohodlí.

Pro Více Informací O Suché Vlasy