logo

Jaký lék na psoriázu na hlavě by měl být upřednostňován: masti, mléko, sprej nebo šampon? Vyberte si podle fáze onemocnění.

Psoriáza skalpu je jednou z nejvíce zákeřných, obtížně léčitelných onemocnění.

Zákeřnost této skutečnosti spočívá ve skutečnosti, že v počátečních stádiích se nemoci prakticky nezjistila, kromě toho, že se vyskytuje mírný peeling, který člověk obvykle trvá na jednoduché sezonní avitaminóze.

Ale to je složitost onemocnění: první etapy bez komplikovaného komplexního ošetření se rychle stávají složitějšími, které jsou již doprovázeny nesnesitelným svěděním a zarudnutím.

Kombinace kůže vede k tvorbě mikroskopických ran, kterými dochází k infekci, a tím k tvorbě bolestivých červených plaků, k hrubnutí kůže. Ale bez ohledu na to, jak těžké je tato nemoc, je možné, ne-li dokončit, ale na léčbu, která potlačuje negativní projevy této nemoci.

Jedna věc, na kterou si vzpomenete, je, že trpí psoriázou: nyní byste měli vždy sledovat své zdraví, stravu, aby nedošlo k remisi, ke stavu pokožky. Pokud dodržujete tato pravidla, můžete obnovit zdraví a krásu pokožky. Ale jaké nástroje pomáhají uhasit bolestivé příznaky onemocnění a jak si vybrat, neztratit se v moderním nejširším spektru produktů masového trhu a lékáren?

Kritéria pro výběr finančních prostředků

Zastavte se v myšlenkách před dlouhými policemi s lahvemi, tuby, džbány se všemi druhy léků, které slibují, že se jednou a navždy zbavíte psoriázy, měli byste se vyzbrojit následujícími výběrovými kritérii:

  Nejprve je třeba pečlivě přečíst složení média, a ne jen jasné reklamní slogany.

Kompozice by měla obsahovat glukokortikoidy nebo keratoplasty, hlavní složky zaměřené na potírání dermatologických problémů, zejména psoriázy.

 • Je velmi dobré, pokud jsou navíc do kompozice zahrnuty vitaminy a přírodní komplexy: pomáhají regenerovat kůži rychleji.
 • Je důležité zvolit lék na léčbu psoriázy na hlavě podle stupně vývoje onemocnění.

  Léčivé šampony jsou schopné zvládnout pouze první, počáteční fáze, usnadnit jim a snížit bolestivé projevy.

  V obtížných případech je lepší obrátit se na silnější léky, které mají složité chemické složení, které potlačují vývoj onemocnění, zabraňují infekci a snižují záněty, mastnoty a mohou se tak stane speciální tekutiny.

 • Kritérium dobře známých fondů není nutné brát jako základ: hlasitá reklama se zpravidla skrývá za sebou velmi slabým drogem, což je nepravděpodobné, že by poskytlo účinnou pomoc. Kvalita nemusí vždy znamenat vysokou cenu a někdy i levné domácí léky se velmi dobře vyrovnávají. Dobrá sláva nepotřebuje reklamu, jde z úst do úst.
 • Nekupujte mastky, balzámy, gely a šampony v malých obchodech, ale pouze v místech s osvědčenou pověstí: často existují případy, kdy drobní maloobchodní prodejci nakupují levné, nekvalitní produkty, kde mohou být za barevné obaly ukryty jakékoliv, někdy nepřijatelné skladby. Buďte pozorní a pozorní.
 • Přípravky pro psoriázu pokožky hlavy

  K dnešnímu dni má kupující co nejširší výběr všech možných prostředků tohoto problému. Který z nich se ale rozhodne?

  Drogy jsou rozděleny do pěti kategorií:

  A teď víc o všem.

  Masti jsou nejúčinnější léčbou psoriázy na hlavě. Výhody jsou:

  • příležitosti k uhasení výrazně rozšířeného zaměření nemoci, uklidnění podrážděné kůže;
  • protizánětlivý a antiseptický účinek;
  • zahajuje proces regenerace buněk, což je zvláště důležité pro psoriázu.
  1. Salicylická masť. Obvykle se používá 1 nebo 2 procentní složení.

   Hlavním účinkem masti je jeho protizánětlivý a dezinfekční účinek. Průběh léčby umožňuje dosáhnout odlupování zvětralých kožních vah a zahájit hojení a opravu buněk.

   Kyselina salicylová, která je součástí, je vynikajícím prostředkem pro mnoho typů infekcí, což je v tomto případě obzvláště důležité. Aplikace se skládá z jednoduché kresby masti na vyčištěném místě postižené kůže. Kurz trvá od jednoho týdne do dvou, v závislosti na jevišti.

   Solkoseryl. Masť širokého spektra účinku se používá i v chirurgické medicíně pro obnovu sliznic. Včetně aktivně používaných v dermatologii. Změkčující účinek přípravku Solcoseryl učinil masti oblíbenou u pacientů.

  2. Masť obsahující složku dehtu. Od starověku byl deht v dobrém stavu s léčiteli, lidovými léčiteli. S příchodem vědecké medicíny bylo známo, že dehet má silný antiseptický a hojivý účinek. Přirozená složka může být ve svém účinku srovnávána mnoha chemickými prostředky, ale na rozdíl od nich nemá žádné kontraindikace a vedlejší účinky.

  Gely, spreje, balzámy, spreje

  Léky na bázi panthenolu se osvědčily. Jedná se o gel Fenistil a Psilobalzam. Zložky chemických prvků a přírodních komplexů (výtažky léčivých bylin) inhibují růst patogenních organismů, což se vždy projevuje při psoriáze, kdy je vytvořeno ideální prostředí pro růst škodlivých bakterií, které šíří onemocnění do jiných oblastí pokožky.

  Keratinocyty přítomné v těchto léčivech mají změkčující, protizánětlivý účinek, eliminují svědění.

  Je třeba přidělit i aerosolový uzávěr na pokožku. Nedávno se objevila na farmaceutickém trhu a v krátké době získala širokou popularitu u pacientů. Odstranění odlupování, svědění, zánětu a regenerace buněk jsou hlavními oblastmi působení aerosolů. Aplikace je jednoduchá - aplikace čisté pokožky jednou denně až do úlevy.

  Léčivé šampony

  Seznam lékařských šamponů je poměrně široký. Jejich výhodou je snadné použití - terapeutický efekt přichází po prvním použití. Pro postup stačí umýt vlasy. Tato jednoduchost a vyrobené šampony zvláště v dnešní poptávce.

  • Lamisil. Složky, které tvoří šampon, mají protizánětlivé, antiseptické i antifungální účinky. Bohatý peeling je eliminován, obnovuje se přirozená, zdravá pokožka pokožky pokožky hlavy.
  • Nizoral Tento lék je široce používán u pacientů trpících psoriázou. Kvalita účinnosti, spolehlivost ho přivedla na vedoucí postavení kategorie prostředků proti lupénce. To je považováno za jeden z nejlepších léků na psoriázu na hlavě.

  Lotiony

  Léčivé pleťové vody jsou také předepsány trichology a dermologists k boji psoriázy. Jejich použití se neliší ve složitosti: stačí vymazat zanícené oblasti kůže až do úlevy. Ale stejně jako v případě speciálních šampónů, aerosolů, gelů a lotionů nelze používat dlouho, měli byste střídat léky na psoriázu na hlavě, abyste zabránili jejich závislostem.

  Lotiony jsou rozděleny na hormonální a nehormonální.

  Hormonální léky:

   Belosalik. Kombinace složek dipropionátu, kyseliny silylové a betametazolu je velmi účinná pro léčbu psoriázy na hlavě. Kyselina salicylová dobře peeluje, podporuje regeneraci. Je také třeba poznamenat, že na rozdíl od mnoha moderních lotionů Belosalik nezanechává žádné zbytky, vlasy se neleží, což je také důležité.

  Elokom. Umožňuje vám vypořádat se s nejrůznějšími dermatologickými onemocněními, včetně neomylné exsudativní formy psoriázy.

  Nehormonální léky:

  • Dayvoneks. To je vynikající lék na léčbu psoriázy na hlavě v komplexu. Zředili používání hormonálních lotion. Ovšem účinek nehormonálních léků je poněkud nižší a používá se dvakrát denně.
  • Calamine. Hlavním aktivním prvkem je oxid zinečnatý, známý v medicíně jako protizánětlivá, hojivá složka. Oxid zinečnatý se také používá v chirurgické medicíně pro rychlé hojení tkání. Výhody lotion: žádný ostrý zápach, nezanechává žádné zbytky, výrazný analgetický účinek. Nedostatky nebyly zjištěny.

  Lidové prostředky

  Tradiční medicína je bohatá na dobré recepty, tipy, které pomáhají vypořádat se s jakýmkoliv blázenem. Ve své prasnici je mnoho vědomostí o boji proti lupénce. Takže domácí masť má příznivý účinek na podrážděnou pokožku:

  Vezměte 2 lžíce. l hoblované dehtové mýdlo a 5 stroužků česneku, rozdrcené do stavu kaše. Složky se smíchají, nalije se sklenice vody a vaří se na nízkém ohni asi 10-15 minut, dokud se většina vody neodpaří. Masť by se měla ochladit, pak je připravena k použití.

  Více šetrné vlastnosti, než ostré vůně, ale stále takový léčebný česnek, mají koupel pro pokožku kopřivy. Nettle má bohaté spektrum životně důležitých vitaminů a mikroelementů. Dezinfikuje, uklidňuje, zmírňuje svědění a zčervenání kůže, eliminuje vyčerpání. Postup je prováděn jednou denně po dobu 5-7 minut.

  Přibližný průběh léčby

  Průběh léčby je samozřejmě vyvíjen výlučně trichologem na základě získaných testů na základě stádiu onemocnění.

  Průměrný kurz může sestávat z následujících postupů:

  1. Použití lotionu obsahujícího hormony je 3-4. Den.
  2. Použití terapeutických šamponů - 5-10.
  3. Třísejte masti do pokožky hlavy - 11-15 dní.

  Spolu s užíváním léčebných procedur pro psoriázu pokožky hlavy stojí za použití lidových léků.

  Je také nutné obohatit vaši stravu o vitamíny a snažit se udržet aktivní životní styl, častěji na čerstvém vzduchu.

  Slunce - hlavní prvek v boji proti nemoci a toto by nemělo být zapomenuto.

  Takže jsme zrušili hlavní metody řešení onemocnění nazývaného psoriáza. Šampony, lotiony, masti, spreje a oblíbené rady, to vše společně dává pozitivní účinek.

  Pak stačí udržet svůj fyzický stav, dodržovat dietu, nepoužívat výrobky, které způsobují alergické reakce, a pak si můžete udržet zdravou pokožku po dlouhou dobu. Přeji vám zdraví a dobře!

  Užitečné video

  Podívejte se na video o tom, jak léčit psoriázu pomocí speciálních sprejů:

  V jakých případech užívají hormonální léky:

  Léčba psoriázy

  Výběr léku na psoriázu u pacientů trpících touto chorobou není tak snadný. Účinné léky pro některé pacienty mohou mít slabý účinek pro ostatní, takže neexistuje univerzální lék.

  Nejlepší lék na psoriázu

  Nejlepším lékem pro psoriázu jsou ty, které pomáhají dosáhnout dlouhodobé remise u pacienta. Psoriáza nemůže být úplně vyléčena, proto se výrazným úspěchem v terapii považuje doba onemocnění, kdy se bolestivé příznaky nezjistily.

  Pro léčbu psoriázy je třeba jednat v komplexu. Lékaři předepisují vnější masti, pilulky a vitamíny - uvnitř, aby léčba onemocnění byla co nejvšestrannější. Mezi přípravky pro externí použití doporučené krémy:

  • Akriderm je vysoce účinný lék, který dává pozitivní výsledek již na konci druhého týdne léčby. Zánětlivá odpověď je významně snížena, plaky se zmenšují. Vzhledem k tomu, že hormonální mast, nemůže být používán po dlouhou dobu;
  • Mesoderm je hormonální krém pro dvojnásobné užívání, pokud je dosažena pozitivní reakce léčivého přípravku na léčbu psoriázy, jeho použití může být sníženo na jedenkrát týdně. Krém se používá v kurzech po dobu tří týdnů;
  • Dayvoneks - nehormonální látka, pro mnoho pacientů je nejlepší lék na psoriázu. Nepoužívejte déle než dva měsíce, po které se rozjíždí;
  • Lék na přírodní složky - lék Inderm pro psoriázu není doprovázen vývojem alergické reakce;
  • Kartalin - mast s mastnotou, proto ji používejte bezpečně, ale má specifický, trvalý zápach. Nehormonální léky a Kartalin mohou být užívány po dlouhou dobu, protože lék není zdraví škodlivý;
  • Daivobet - lék na psoriázu založený na kalcipotriolu a betamethasonu. Pomáhá s psoriázou na dlaních a je to nejlepší masť pro psoriázu na nohou. Je však kontraindikován pro použití na pokožce hlavy. Nepoužívejte déle než měsíc.

  Efektivní léčení psoriázy

  Účinným lékem na psoriázu na těle vyrábějí nejen zahraniční společnosti, ale i místní výrobci. Ruské léky na psoriázu ve formě mastí jsou cenově dostupné a současně ne všechny cizí léky poskytují očekávaný účinek. Přestože ceny cizích léků na psoriázu mohou být několikanásobně vyšší než náklady na místní fondy.

  Seznam léků na psoriázu doporučuje ošetřujícímu lékaři a bere na vědomí účinnost některých položek. Léčba psoriázy je možná bez drahých léků a domácích léků. Například lék ASD není drahý, ale úspěšně se používá při léčbě onemocnění.

  Pro terapii mohou být použity nejen masti, ale také injekce. Intramuskulární injekce pro mnoho pacientů jsou účinnými léky proti lupénce, protože umožňují dosáhnout dlouhodobé remise, ale pro pacienty se doporučují antialergické léky a vitamíny, aby zlepšily účinek hlavních léků. Mezi injekčními léky používané:

  1. Imunomodulátory Pyrogenní, Polyoxidonium, Timalin.
  2. Glukokortikosteroidy Diprospan, Metipred, Prednisolon.
  3. Imunosupresiva - moderní lék na psoriázu Stelara, Humira, Remicade.

  Mezi účinnými léky na mnoha fórech doporučují asijské léky. Čínská medicína pro psoriázu doma podle doporučení výrobce bude mít výborný účinek při léčbě onemocnění. Nicméně v mnoha fórech je názor pacientů právě opak.

  Čínské léky na psoriázu Král kůže, Iganerjing, Fufang a lék Tesly nepocházejí z důvěry a nemají žádný jiný progresivní účinek než vliv domácích drog. I když je to levný lék na psoriázu, neměl byste ztrácet čas na používání sporných doplňků stravy.

  Léčba lupénky hlavy

  Nejlepší lék na psoriázu na hlavě jsou šampony a emulze s hojivým účinkem. Jsou to Tsinokap, Skinkap, Friderm Zinc, Friderm Tar, Squafan. Efektivní léky na psoriázu na hlavě jsou šampony s dechtem, šampony s ketokonazolem a pro děti je speciální dětská linka.

  Pacienti poznamenávají, že salicylová masť, Naphtaderm s naftalanovým olejem, mast Dayvonex s kalcipotriolem, Magnipsor s mastnotou jsou pro mnohé účinné. Tyto léky mohou léčit psoriázu produktivně, šampon a krém na psoriázu nezpůsobují zvláštní zdravotní poškození, protože jsou založeny na přírodních složkách.

  V závažných případech jsou přípravky pro injekce předepsány pacientům s psoriázou pokožky hlavy. Jsou docela účinné, protože vstupují přímo do krevního oběhu a dávají dobrý účinek. Přípravky pro injekční terapii jsou cyklosporin, methotrexát (dostupný v tabletách), Soriatan.

  Léčba psoriázy pro lokty

  Nejúčinnějším lékem pro psoriázu na loktech jsou hormonální léky Flumetazon, Cloveit, Triamcinolone, Hydrokortisone. Doporučuje se také užívat léky s obsahem vitaminu D pro psoriázu - pro lidi s psoriázou se vyvíjí speciální řada takových léků. S kombinací těchto skupin léčiv ve většině případů je možné zastavit progresi onemocnění.

  Pokud je potřeba pokračovat v léčbě a ne všechny příznaky psoriázy zmizely na rukou, pak lékaři spojují léky se zinkem. Nejjednodušší lék na psoriázu nehtů je obyčejná zinková masť, kterou lze zakoupit v každé lékárně. Má vynikající účinek na problematické oblasti nehtů a pokožky rukou, prstů a s přídavným příjmem antihistaminií, úspěch v terapii je rychlejší.

  Léčba psoriázy na loktech může být různé léky, včetně pilulky a masti. Mezi externími léky doporučují lékaři Lusterinovou masť, tablety Methotrexate, Imupsor, Silimar. Diprosalik a Diprospan, stejně jako relativně nový lék Reamberin, dávají dobrý účinek. U psoriázy kloubů se dále doporučují vitaminy a chondroprotektory.

  Nová léčba psoriázy

  Nové v léčbě psoriázy - biologické léky, které mají dobrý účinek, ale vyžadují zavedení pod dohledem lékaře. Nejnovějším léčivým přípravkem pro psoriázu pro rok 2018 je Cosentics, Psoridel, Netakimab. Mohou ovlivnit i ty nejtěžší formy onemocnění. Nicméně nejsou návykové a mají vysokou účinnost i při dlouhodobém užívání. Nový lék na psoriázu na nohou a pažích může zabránit psoriatické artritidě.

  Lék Xamiol - synteticky vytvořený vitamin D, je vyroben ve formě mastí a gelu. Základem tohoto léku je nejen vitamín, ale betamethason, který výrazně zvyšuje účinek léčiva. Xamiol je lék, který rychle snižuje zarudnutí a plak, pomáhá zmírnit svědění a efektivně vyčistit kůži před růstmi a má minimální kontraindikace a vedlejší účinky.

  Nové léky na psoriázu pokožky jsou schopny na úrovni účinků na DNA regulovat tvorbu T-lymfocytů a cytokinů, které jsou zodpovědné za udržování zánětlivého procesu v těle. Účinky léků jsou mírné. Léky na psoriázu pokožky nejsou návykové a mohou být doporučovány pro dlouhodobé užívání.

  A pamatujte si, že není možné vyléčit psoriázu léky, ale dosáhnout dlouhé remise je docela realistické.

  Revize mastí na psoriázech na hlavě

  Psoriáza je běžné onemocnění, které se často projevuje jako zánětlivá léze pokožky hlavy. Aplikovat masti na psoriázu na hlavu je možné vyčistit kůži mrtvých kožních šupin, zastavit zánět a zničit houbu.

  Hormonální masti

  Externí léky, které obsahují hormonální složky, jsou schopné se na krátkou dobu zbavit nepříjemných příznaků dermatologického onemocnění.

  Nicméně, mají velký seznam omezení pro použití, a často s použitím masti alergické reakce nastat. Kromě toho mají tyto léky vliv na endokrinní systém a pomáhají snižovat tvorbu některých hormonů.

  Belosalik

  Efektivní mast pro psoriázu pokožky hlavy. Prostředky ruské výroby a vyrobené na bázi betamethasonu a kyseliny salicylové.

  Léčba má protizánětlivé, protialergické, antiproliferační a antipruritické účinky. Při aplikaci na pokožku hlavy má betamethason rychlý a silný účinek na zánětlivé zaměření, což pomáhá snížit otoky, svědění, podráždění a bolest. Kyselina salicylová obnovuje narušení tvorby stratum corneum epidermis, zabraňuje vzniku bakteriálních a plísňových infekcí.

  Pro léčbu psoriázy je třeba lék užívat dvakrát denně. Malé množství mastí by mělo být rovnoměrně naneseno na povrch pokožky hlavy, mírně třepat. V některých případech se léčivo aplikuje jednou. Léčba trvá 3 až 4 týdny.

  Lék nelze použít v případě alergické reakce na jakékoli složky masti, poškození integrity kůže, akné, infekčních dermatologických onemocnění do 6 měsíců věku. S opatrností aplikujte toto vnější činidlo na patologické stavy ledvin.

  Daivobet

  Aktivními složkami masti jsou kalcipotriol a betamethason. Lék má lokální protizánětlivé, antipruritické, vazokonstrikční a imunosupresivní účinky.

  Dospělí potřebují postižené oblasti epidermis s drogou 1 krát denně. Denní dávka masti by neměla překročit 15 g. Léčebný kurs trvá 28 dní. V některých případech může dermatolog předepsat opakovaný průběh terapie.

  Je zakázáno používat přípravek pro:

  • nesnášenlivost přísad;
  • bakteriální, infekční, houbové, parazitární infekce kůže;
  • kožní atrofie;
  • onemocnění ledvin a jater;
  • přítomnost vulgárních a rosacea;
  • nemoci, které jsou spojeny se sníženým metabolismem vápníku.

  Král pokožky

  Čínský lék na léčbu psoriázy. Krém obsahuje následující složky:

  • ketokonazol;
  • clobetasol;
  • santalové dřevo;
  • bazalka;
  • neomycin sulfát;
  • kurkuma;
  • extrakt z lékořice;
  • Melia Persian;
  • kapoor kachari.

  Lék eliminuje zarudnutí a svědění, přispívá k rychlé regeneraci kůže. Má antifungální, výživný a antiseptický účinek. Krém by měl být aplikován v tenké vrstvě na předem očistenou pokožku hlavy 2 krát denně. Průběh léčby je 7-30 dní.

  Kontraindikace užívání drogy je:

  • přecitlivělost na látky, které jsou součástí drogy;
  • infekce kůže bakteriemi a viry;
  • přítomnost akné;
  • nosit dítě.

  Kromě toho se lék nepoužívá u dětí mladších jednoho roku.

  Nehormonální léky pro léčbu psoriázy

  Nehormonální masti se vyrábějí na bázi protizánětlivých složek: extrakty z léčivých rostlin, zinku, salicylové kyseliny a kyseliny borité, síra. Taková vnější činidla jsou účinná v počátečních stádiích dermatologického onemocnění. Mohou být aplikovány na těhotné a kojící ženy, malé děti a lidi, kteří trpí těžkými onemocněními jater a ledvin.

  Seznam účinných nehormonálních léků:

  • mast Magnipsor;
  • salicylátová zinková pasta;
  • Dawn smetana;
  • antipsorová masť;
  • mast Naftaderm.

  Léčivá látka Magnipsor je vyráběna na bázi mastného tuku. Během léčby tímto lékem se musíte řídit dietou, která vylučuje ze stravy:

  • vejce;
  • červené ovoce a zelenina;
  • mléčné výrobky;
  • sladkosti;
  • cibule a česnek;
  • koření;
  • citrusových plodů

  Se stravou se účinnost léku objevuje po 1-3 aplikacích. Aplikujte masti na tenkou vrstvu na pokožku hlavy a poté se masírujte. Postup je prováděn dvakrát denně. V prvních dnech používání přípravku je možné těžké svědění, které se zastaví 10 sekund po aplikaci léku. Lék je vhodný jako prostředek monoterapie psoriázy.

  Tuto masku nelze použít:

  • v dětství do 7 let;
  • během těhotenství a kojení.

  Salicylová-zinková pasta má antiseptický a protizánětlivý účinek. Lék vede k loupacím šupinám a hojení kůže při psoriáze. Aplikujte výrobek na dříve vyčištěný povrch kůže hlavy 1-2krát denně. Léčbu nedoporučuje používat dětem mladším 12 let.

  Dawn

  Léčivo určené pro použití ve veterinární medicíně je účinné při léčbě psoriázy u lidí. Krém obsahuje aktivní složku phloralisinu (extrakt z mycélií hub). Pomocnými látkami jsou vazelína, voda, přírodní konzervační činidlo, emulgátor, regulátor kyselosti.

  Krém zvyšuje tvorbu kolagenu, takže pokožka po dlouhou dobu zachovává svou pružnost a pevnost. Dále lék vyživuje a zlepšuje ochranné vlastnosti pokožky.

  Aplikujte nápravu rovnoměrně tenkou vrstvou na postižené oblasti dvakrát denně. K léčbě psoriázy je zapotřebí použít lék. Krém aplikovaný na postiženou kůži proniká hluboko uvnitř, nasycuje buňky živinami, které tvoří její složení. Další vnější nástroj vytváří na povrchu epidermis ochranný film, který ho chrání před nepříznivými vnějšími vlivy.

  Lék je netoxický, může být používán po dlouhou dobu, protože nemá negativní vliv na tělo.

  Antipsor

  Droga vyrobená na základě maziva. Aktivní složka má keratoplastický a epiteliální účinek na poškozený povrch kůže. Kromě toho má léčivo analgetické, antimikrobiální, sedativní a absorbující účinky.

  Léčba dermatologického onemocnění by měla začít s pálením pokožky. K tomuto účelu se používá lázeň. Poté se produkt důkladně vtírá do čisté a suché pokožky hlavy až do úplného vstřebání. Postup je prováděn dvakrát denně. Lék by neměl být omyt z kůže po dobu 3 dnů.

  Po 3 dnech je zapotřebí sprcha nebo koupel, dobře umyjte lék a dejte si 24hodinovou přestávku. Další léčba psoriatických plaků se provádí podobným způsobem až do úplného vyčištění pokožky. Celková délka léčby závisí na závažnosti onemocnění a je 10-35 dní. Během léčby se objevuje reakce odmítnutí ve dnech 2, 3 a 5. Pokud k tomu dojde, jsou následující příznaky: zarudnutí, svědění, pustuly. U některých lidí může teplota v těle vzrůst na + 37... + 38 ° C. Taková reakce není důvodem k ukončení léčby.

  Léčba nemá žádné kontraindikace, lze ji použít během těhotenství a k léčbě kojenců.

  Naftaderm

  Lék je založen na naftalanovém oleji. Lék zmírňuje bolest, zmírňuje zánět, eliminuje svědění, léčí rány. Aplikujte tenkou vrstvu výrobku na kůži hlavy bez tření. Postup je prováděn dvakrát denně. Potřebujte lék nejméně 14-21 dnů.

  Seznam kontraindikací:

  • patologii ledvin nebo jater;
  • poruchy krve;
  • alergická reakce na složky mastí;
  • onkologické nemoci;
  • věk dětí.

  Je možné léčit psoriázu u těhotných a kojících žen pomocí tohoto léku pouze lékařským předpisem.

  Závěr

  Pro léčení psoriázy lze použít hormonální a nehormonální masti. Externí léky účinně eliminují nepříjemné příznaky, které se vyskytují u psoriázy.

  Nicméně před použitím jakékoliv drogy je nutné poradit se s lékařem, protože mnoho léků má systémový účinek a mají omezení k užívání.

  Nejlepší masti a krémy pro psoriázu pokožky hlavy

  Stává se to, že na základě určitých faktorů se na vlasy objeví psoriáza, což je doprovázeno tvorbou ohnisek mrtvých kůží připomínajících parafinový film. Choroba je doprovázena svěděním a zarudnutím dermis pokožky hlavy. Jak být v tomto případě? Je možné lokálně léčit onemocnění pomocí speciálních krémů a masti na psoriázu? V této chvíli to zjistíme a také vám pomůžeme najít masti, která je pro každý případ nejvhodnější.

  Co by měla být masti na psoriázu

  Povaha psoriázy nebyla plně studována lékařem. Odborníci nemohou dospět k jednoznačné odpovědi, která vyvolává vývoj onemocnění.

  Mezi tyto důvody patří:

  • hormonální změny (zejména v mladém věku a během těhotenství);
  • autoimunní poruchy spojené s přenosem závažných infekčních onemocnění;
  • stálý stres a nervové šoky;
  • vývoj houby na pokožce hlavy;
  • porušení metabolických procesů;
  • genetická predispozice;
  • nezdravá strava, zejména tuhé diety;
  • a některé další faktory.

  Proto odstranění původního zdroje pomůže navždy zbavit se nemoci. Ale k čištění pokožky hlavy, uvolnění zánětu nebo překonání houby stačí použít speciální gely, masti a krémy, které se vtírají do dermis vlasů.

  Zajímavé je, že rozdělení běžných buněk trvá 28-30 dní. S psoriázou imunitní systém vnímá buňky jako cizí, takže jejich zrychlená regenerace nastane - za 4-5 dní. Vzhledem k silnému vrstvení v určitých oblastech, zejména na pokožce hlavy, se vytvářejí pláty - některé ohniska, na kterých je kůže velmi hrubá a šupinovitá.

  K dnešnímu dni v lékárnách země bojují proti lupénce, existují dvě možnosti pro kosmetiku:

  • Nehormonální, jejichž aktivními složkami jsou rostlinné výtažky, zinek, salicylová kyselina a kyselina boritá, síra. Tyto nástroje jsou vhodné pro ty, kteří v počáteční fázi pozorovali změny psoriatické kůže hlavy. Díky své neškodné kompozici jsou téměř všechny typy takových kosmetických přípravků vhodné pro těhotné ženy, kojící matky, malé děti a osoby se závažnými jaterními a ledvinovými nemocemi.
  • Hormonální léky. Tyto suspenze jsou mnohem rychlejší než jejich přírodní prekurzory, aby zmírňovaly onemocnění (během několika týdnů). Ale, bohužel, mnoho může způsobit alergické reakce a jejich výsledky kontraindikací jsou působivé.

  Proto je lepší svěřit výběr prostředků pro lokální terapii psoriázy dermatologovi nebo tricholovi. Vysoce specializovaní lékaři budou předepisovat doručení několika testů, stanovit stupeň onemocnění a zvolit ty nejlepší a účinné drogy, jejichž aktivní složky nebudou konfrontovat mezi sebou a vaším tělem.

  Složení pasty a mastí hormonálních léků zahrnuje triamycinolon, jehož síla je zaměřena na eliminaci zánětu a svědění, flumethason, který bojuje proti alergickým projevům, clobetasol, betamethason a mnoho dalších složek antibakteriálního účinku. Díky chemikáliím syntetizovaným v chemickém průmyslu po 3-4 aplikacích zjistíte významné snížení zarudnutí a úplného svědění.

  Obvykle se v počátečních stádiích onemocnění, kdy se objeví zarudnutí, svědění a odlupování, můžete vypít vitamínový komplex, jít na dietu a uchýlit se k sedativám se sedativním účinkem.

  Důležitý bod! Pokud si všimnete tvorby kůry a nárůstu počtu lézí, nejdříve použijte nehormonální terapii a poté se uchýlíte k steroidní kosmetice.

  Výhody a nevýhody

  Použití mastí, které eliminují příznaky psoriázy:

  • přispívá k eliminaci zánětlivých procesů a vytváření regenerace kůže;
  • poskytuje místní efekt (na rozdíl od tablet, agresivní složky masti prakticky nevstupují do krevního řečiště, což minimalizuje dopad na práci jednotlivých orgánů a systémů našeho těla);
  • eliminuje kontakt s očima a způsobuje popáleniny sliznic, protože krém a masť jsou aplikovány přímo na plaky;
  • zabraňuje dalšímu šíření papulí, stejně jako výskytu alergické reakce;
  • jsou relativně levné a snadno použitelné.

  Nevýhody krémů, gelů, past a mastí zahrnují přetížení pokožky, potřebu vypláchnout vodou (jinak existuje silný olejový lesk) a možnost některých vedlejších účinků.

  Kontraindikace

  Nesteroidní léky by měly být používány s opatrností, zvláště pokud často trpíte alergiemi. Na zápěstí můžete rozmazat zdravou oblast pokožky a půl hodiny nechat působit masti. Pokud se neobjeví svědění, kopřivka, edém, pak se hojivá suspenze může použít na postižené oblasti dermis.

  Vždy si pečlivě přečtěte pokyny, protože některé krémy jsou kontraindikovány během těhotenství, kojení a dětí do určitého věku.

  Hormonální masti, které patří do skupiny glukokortikosteroidů, potlačují produkci hormonů, jsou proto zakázány během těhotenství, menstruace a kojení.

  Mají následující seznam negativních efektů:

  • mohou produkovat ledvinové kameny;
  • vytváří plaky cholesterolu, což zhoršuje vaskulární propustnost;
  • poskytnout návykové pokožce droze;
  • zhoršují dermatologický problém (atrofie kůže, tvorba pigmentových skvrn, dermatitida atd.;
  • nepříznivě ovlivňuje imunitu (kontraindikováno u osob s HIV a těch, kteří měli vážná onemocnění);
  • může zhoršit situaci v přítomnosti maligních nádorů;
  • a některé další negativní projevy.

  Je třeba poznamenat, že jakmile přestanete užívat steroidní léky, hormony se opět stabilizují.

  Pro psoriázu je nejlépe testovat dermatologem. Po nějakém výzkumu bude kompetentní odborník předepisovat komplexní léčebný postup, který bude zahrnovat komplex vitamínů, stravy, masti a lotiony pro místní použití. Nezapomeňte, že některé složky zdravotní pasty mohou být neslučitelné s jinými léky. Proto se neúčastněte neoprávněné léčby a svěřte odborníkovi na vlasy.

  Při požití jakýchkoli hormonálních látek v zažívacím traktu je nutné vyvolat zvracení a opláchnout žaludek. Lékaři také doporučují přijímat absorbenty, například aktivní uhlí.

  Pravidla použití

  Bohužel se nemůžete plně zotavit z psoriázy pomocí masti, pasty, gelů, krémů, protože tyto léky pouze zmírňují příznaky a zmírňují stav pacienta.

  Postupujte podle následujících pokynů:

  1. Před aplikací přípravku navlhčete pokožku hlavy teplou vodou. To umožní eliminovat kožní mazu a znečištění, zajistí přímý kontakt dermis s účinnými látkami.
  2. Opatrně si přečtěte pokyny, protože některé masti by měly být naneseny silnou a trochu tenkou vrstvou.
  3. Poté, co byl přípravek rozptýlen na pokožce hlavy, jemně masírujte a protřepte léčebné suspenze. Po dokončení procedury se ujistěte, že si umyjete ruce nebo je předem chráníte celofánovými rukavicemi.
  4. Odolat masti termínu, stanovený výrobcem (zpravidla 20-30 minut).
  5. Opláchněte vodou, v některých případech budete potřebovat dobrý šum při použití šamponu.

  Kurz terapie je čistě individuální. Pokud se jedná o nehormonální léky, měly by být užívány 1-2 měsíce před odstraněním příznaků. Silné steroidní přípravky by neměly být používány déle než 7 dní. Ve většině případů se postup provádí dvakrát denně (ráno a večer).

  Přehled nejoblíbenějších nástrojů

  Co je to rozmazání hlavy s psoriázou? Na tuto otázku se dotazuje téměř každá osoba, která se chce zbavit nepříjemného svědění, neestetických oblastí na hlavě, stejně jako dalších komplikací souvisejících s touto chorobou.

  Při výběru kvalitní kosmetiky by se měla zaměřit na:

  • fungicidní a antibakteriální účinky léčiva;
  • schopnost zlepšit mikrocirkulaci kůže a zajistit obnovu epitelu;
  • přítomnost složek, které jsou určeny ke zmírnění zánětu;
  • nežádoucí účinky, stejně jako vaše tendence k alergickým reakcím;
  • fáze onemocnění (počáteční fáze, remise nebo exacerbace);
  • náklady na fondy a jejich efektivnost.

  Velmi často se psoriáza zaměňuje s houbovou infekcí vyvolanou mikroorganismem rodu Candida na kůži. Rozšíření kandidy může být také spojeno s oslabeným imunitním systémem způsobeným samotnou psoriázou. Proto musíte koupit komplexní masti a krémy, které také bojují proti houbám.

  Nehormonální léky

  • Krém "Dawn" na bázi floralisinu zlepšuje metabolické procesy na buněčné úrovni, dokonale hydratuje pokožku a léčí vzniklé trhliny. Nástroj používejte 2krát denně a na postižené oblasti naneste tenkou vrstvu. Kurz terapie - až do úplného uzdravení. Náklady na drogu jsou nízké, pouze 100 rublů.
  • "Antipsoriaz" nebo jinak Ivanov masť. Tento lék na bázi vazelíny, mastnoty, lnu a chitinového extraktu má fungicidní (antifungální) účinek na dermis hlavy. Navíc dokonale uklidňuje a léčí rány a také zlepšuje regeneraci pokožky. Průběh léčby je od 10 dnů do 4 týdnů. Cena masti začíná od 850 rublů na trubku o objemu 120 ml.
  • Kartalin. Toto hojivé suspenze založené na včelím medu a tuku s přidáním odtučněného heřmánku, listů eukalyptu, listů a kyseliny salicylové má protizánětlivý účinek. Při použití léku by se nemělo hluboce otírat do šupinatých plaků, ale pouze je třeba aplikovat dvakrát denně na jejich povrch s tenkou vrstvou. Terapie trvá 10 dní. Cena Kartalina se pohybuje v rozmezí 890-1000 rublů.
  • "Naftaderm." Nástroj se připravuje na bázi oleje, emulgovaného vosku a alkoholu. Má peeling zralých částic, dezinfikuje místo aplikace, eliminuje svědění a snižuje zarudnutí. Na dermis hlavy by měla být aplikována s tenkou vrstvou. Naftaderm vyprázdní vaši peněženku za 550 rublů.

  Hormonální léky

  Hormonální léky mohou ovlivnit endokrinní systém, což snižuje produkci některých hormonů. Je možné, že aktivní použití takových kosmetických přípravků může vést k řadě vedlejších účinků. To je důvod, proč odborníci doporučují používat tyto produkty nejdéle po 7 dnech.

  Zajímavé: Dermatologové rozdělují steroidy proti psoriatickým papulím do 4 kategorií: od nejslabších po nejúčinnější. Nejprve lékař předepíše masti z 1-2 kategorií. Pokud léčivá suspenze neposkytuje požadovaný účinek, použijte silnější léky 3-4 skupiny (například celestoderm, flucinární).

  • Candide. Má širokou škálu akcí. Jedná se především o lék proti houbám. Zobrazeno s barvami lichen a ekzém. Nedoporučuje se užívat během těhotenství, během kojení a během menstruace. Ceny zázračné masti začínají od 200 rublů.
  • "Belosalik". Masť na bázi betamethasonu a kyseliny salicylové již po 2-3 týdnech je brána k odstranění symptomů psoriázy. Odstraňuje zánět, zlepšuje lipidovou rovnováhu pokožky hlavy, eliminuje alergie. Tento výrobek domácí produkce vás bude stát 400 rublů.
  • "Daybovet" z Dánska. Stejně jako u předchozí masti je betamethason základním prvkem. Parafin a kalcipotriol se však přidávají k hlavním složkám. K odstranění zánětu je třeba aplikovat lék pouze jednou denně. Pro zkumavku na 15 gramů budete muset zaplatit 1100 rublů.
  • "Prednisolon". Má protizánětlivý účinek a eliminuje svědění. Na místo lokalizace papulí vložte krémovou suspenzi. Náklady na 5 ml tuby jsou 100 rublů.
  • "Hydrokortizon." Klíčovým prvkem je hydrokortizon acetát. Odstraňuje zánětlivý proces, eliminuje otoky, zabraňuje dalšímu vývoji psoriatických papulí. Trubice v 10 ml se prodává v lékárnách pouze za 35 rublů.
  • "Celestoderm". Droga patří do kategorie silných, protože snižuje propustnost nádob, které přiléhají k pokožce hlavy. Léčivou látkou je betamethason, který rychle a snadno zmírňuje zánět. Navíc tento nástroj zabraňuje alergickým projevům na kůži. Použijte tenkou vrstvu postižených oblastí dvakrát denně. Cena za trubku v 15 ml je 300 rublů.
  • "Král Kůže". Čínská kosmetika na bázi ketokonazolu a clobetasolu odstraňuje zčervenání a svědění a má také anti-mykotický účinek. Přispívá k nejrychlejšímu zotavení pokožky. To bude stát jen 250 rublů.
  • Flucinární. Patří do kategorie silné kosmetiky. Používá se nejvýše 2krát denně během týdne. Pro zlepšení léčebného postupu doporučuje výrobce na vrcholu masti sterilní gázový obvaz. Průměrná cena za trubku s kapacitou 15 g činí 240 rublů.

  Protizápalová masť

  V době remisí nebo v počáteční fázi psoriázy můžete zkusit jiné prostředky, které spíše rychle eliminují zánětlivé procesy. Patří sem:

  • sírová salicylová masť, která zabíjí mikroby (náklady na trubku začínají od 30 rublů);
  • Višnevská masť, která slouží jako vynikající antiseptikum a zlepšuje krevní oběh (zaplatíte asi 40 rublů za malou zkumavku);
  • zinkovou masti, která vysychá postižené oblasti a bude schopná zmírnit svědění (bude to stát 50 rublů);
  • pasta a masti Sulsen, normalizace práce mazových žláz a regenerace epidermis (stojí asi 85-100 rublů).

  Jak můžete vidět, množství finančních prostředků v boji proti lupénce je v jeho rozsahu. Téměř všechny jsou prodávány v lékárnách v zemi bez předpisu.

  Domácí vaření recepty

  Není nutné, aby byla stanovena čistá částka na nákup cizí masti. Můžete použít některé ingredience z kategorie tradiční medicíny a připravit masti doma. Zde jsou některé z nejpopulárnějších a nejúčinnějších receptů:

  1. Na základě maziva. Musíte smíchat 100 g mastnoty, 10 g suchého rostliny, 30 g drcené dubové kůry. Ve výsledné kaši zadejte vaječné bílé. Trvejte několik hodin. Průběh léčby je 2 týdny. Po každém použití umyjte masku sotva teplou vodou.
  2. Spojte 10% synthomycinové tkáně s tinkturou propolisu v poměru 3: 1. Výsledná suspenze se používá 1krát denně, dokud symptomy psoriázy nezmizí.
  3. Tlumí hlavu teplou vodou, rozšiřuje se na korunu jemně nasekané cibule (přivede se téměř do stavu kaše). Provádějte aktivní masáž dermis a zabalte do vlasů polyetylenem a pak ručníkem a nechte je aktivovat na hlavě vlasů po dobu 30-40 minut. Zapékaná buničina potřebuje dehtové mýdlo.

  Takže při výběru masti a krémů, které bojují proti symptomům psoriázy, je nejlepší konzultovat s dermatologem nebo tricholožkou. Dnes v lékárnách v zemi můžete zakoupit výrobky na bázi přírodních složek, které prakticky nezpůsobují nežádoucí účinky a nemají vliv na fungování orgánů a systémů.

  Pokud se hodláte rychle zotavit, musíte získat silné suspenze, které mohou rychle vyloučit zánětlivý proces a zlepšit regeneraci pokožky.

  Efektivní mast pro psoriázu na hlavě

  Masti a krém pro psoriázu na hlavě se vybírá v závislosti na závažnosti patologie a závažnosti vyrážky, přítomnosti exsudativního komponentu.

  Ve většině případů je obtížné předem předpovědět, jak kůže reaguje na její použití, závisí to na individuálních charakteristikách pacienta.

  Účel jmenování masti

  Psoriáza pokožky hlavy je charakterizována vzhledu plaků, jejichž povrch je pokryt hustou vrstvou mrtvých váhy. Takové prvky se spojí mezi sebou a pak je celá hlava pokryta kůrou. Pro léčení psoriázy se zvolí systémové léky, ale bez masti bude jejich terapeutický účinek neúplný.

  Vyžaduje se použití externích prostředků:

  • ke snížení zánětlivé odpovědi;
  • k urychlení resorpce vzniklých plaků;
  • pro zmírnění nepohodlí - ošetřujícího lékaře a pocitu pálení;
  • aby se zabránilo šíření psoriatických prvků po celé ploše hlavy.

  Jak vyléčit psoriázu na hlavě - vysvětlí ošetřující lékař. Je obtížné zvolit účinnou masti sami a je třeba vzít v úvahu, že některé externí látky jsou v určitém stadiu onemocnění kontraindikovány.

  Masti a krémy používané při lupénce jsou rozděleny na hormonální a nehormonální. Léčba v počáteční fázi onemocnění začíná užíváním léků, které neobsahují hormony.

  Takové nástroje odstraňují svědění a loupání, chrání pokožku před negativními vnějšími vlivy a vedou k opačnému vývoji plaků.

  Hormonální přípravky pro vnější použití mají vysoký terapeutický účinek. Po několika dnech použití redukují otoky kůže, zpomalují plaky a téměř eliminují nepohodlí.

  Přiřazujte masti hormonům v pokročilých případech psoriázy na hlavě. To je způsobeno tím, že glukokortikosteroidy s prodlouženým a častým užíváním vedou k závislostem a způsobují vážné komplikace.

  Jak si vybrat masť

  Masť je zvolena pro psoriázu pokožky hlavy pouze lékařem po vyšetření a v kombinaci se systémovými prostředky nebo fyzioterapeutickými postupy. Lékař může doporučit použití několika externích léků, výběr by měl vzít v úvahu následující doporučení:

  • Okamžitě začněte léčbu psoriázy na hlavě antibakteriálními a hormonálními vnějšími činidly není za to. Kůže rychle zvykne na aktivní složku, a proto ji často přestane reagovat.
  • Externí léčba je zvolena, jakmile se na hlavě objeví první psoriatické změny. V této fázi masti a krémy, které mají antiseptické, změkčující a odlupující účinky, často zastavují progresi onemocnění.
  • Psoriáza na hlavě není léčena současně s několika léky s lokálními účinky. Pokud se najednou použije několik činidel, je možná alergická reakce a bude obtížné pochopit, který lék pomáhá.
  • Nemůžete získat masti, která radí ostatním pacientům s psoriázou. Rozsah zesílení u každého pacienta se vyvíjí jinak, a proto režimy předepsané lékařem nemohou být stejné.
  • Pokud dříve užívaná droga s úspěchem přestala pomáhat, pak je nutné stanovit zhoršující faktor. Často symptomy onemocnění nezmizí, pokud je alergický přípravek přítomen ve stravě nebo je-li použita nevhodná kosmetika pro péči o vlasy. Odstranění těchto příčin choroby zlepšuje kvalitu lokální léčby.
  • Složky jakékoli antipsoriatické masti budou lépe pronikat do pokožky, pokud je kůže předem odpařena. Není nutné umyt vlasy pokaždé. Stačí, abyste zabalili hlavu ručníkem namočeným v horké vodě půl hodiny před použitím.

  Místní léčba psoriázy na hlavě by měla být použita nejen v akutní fázi onemocnění. Zvedněte mast a s preventivním účinkem změkčují pokožku, zabraňují podráždění a chrání před negativními účinky vnějšího prostředí.

  Nehormonální masť

  Masti bez hormonů se užívají v počáteční fázi psoriázy na hlavě bezprostředně po vzniku prvních změn. Tyto nástroje nejsou návykové, nevedou k atrofii kůže, neovlivňují fungování vnitřních orgánů.

  Tyto léky mají nevýhody, z nichž hlavní je pomalý vývoj terapeutického účinku, většina pacientů vykazuje pozitivní trend po 7-10 dnech užívání nehormonálních léků.

  Salicylická masť

  Látka má protizánětlivý a antimikrobiální účinek. U psoriázy je také hodnocena keratolytická vlastnost kyseliny salicylové - schopnost zničit mrtvé kožní váhy.

  V aktivní fázi psoriázy se používá 2% salicylové masti. Dávejte předem vařené plakety, takže postup se nejlépe provádí po sprchování nebo vanu. Při akutním zánětu je frekvence aplikace dvakrát denně, pak můžete přejít na jedno použití drogy.

  Pokud aplikujete psoriatické prvky se salicylovou masti, měli byste se připravit na to, že ložní prádlo bude znehodnoceno - liniment má tukovou základnu. Trvání používání lokálních léků kyselinou salicylovou není delší než jeden měsíc, po kterém se provede dvoutýdenní přestávka.

  Zinkovou masti

  Zinkovou pastu nebo jinou masti má výrazné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Použití léku při psoriáze vede ke snížení nepohodlí, zlepšuje regeneraci tkáně, normalizuje mazové žlázy.

  Aplikujte pastu na hlavu by měla být několikrát za den po předvaření plaků. V prvních dnech exacerbace onemocnění je žádoucí, aby složky léku byly na povrchu plaků několik hodin, takže pasta se používá před spaním.

  Pro psoriázu na hlavě je často používána Lassarova pasta - směs zinkové pasty se salicylovou masti. Dvě aktivní složky zlepšují vzájemné působení, díky čemuž se zrychluje opačný vývoj psoriatických elementů.

  Masti na bázi dehtu

  Birch dehet je přirozený lék vybavený keratolytickými, antiseptickými, antiparazitickými, protizánětlivými vlastnostmi. Na bázi dehtu vzniklo několik masti používaných při lupénce.

  Jejich použití snižuje svědění a podráždění, urychluje hojení kůže, změkčuje plaky a zabraňuje vzniku patogenů v ráně.

  Psoriáza pokožky hlavy je ošetřena mastí: Anthraminic, Antrasulfonic, Colloidin. Abyste rozmazali kůži těchto léků, můžete se rozhodnout sami, ale pouze léčba začíná zpracováním malého prostoru, protože dehet někdy způsobuje alergickou reakci.

  Přípravky s dehtem mají vysokou antipsoriatickou aktivitu, ale zřídka se používají. A to je dáno především jejich specifickým zápachem, které je obtížné odstranit, dokonce i po šamponování. Nicméně, někteří lidé mají rád přírodní vůně dehtu a preferují tuto zdravou vůni pro chemické vůně.

  Mastná mast

  Léčivé tuky zjemňují povrchovou vrstvu pokožky, aktivují biochemické reakce, čímž urychlují obnovu buněk. Mazivo navíc pomáhá snižovat bolest, snižuje svědění a zánětlivou odezvu.

  Pro psoriázu doporučují dermatologové používat masti Kartalin na chlupatou část pokožky. Kromě tuku obsahuje i rostlinné výtažky. Po aplikaci byste neměli umyt hlavu po dobu 12 hodin; užívejte lék jednou denně.

  Akrylátový krém na psoriázu se správným používáním vede k úplnému vymizení psoriatických prvků, po jeho použití na kůži nezůstávají pigmentované skvrny. Vysoká účinnost při léčbě šupinovité deprivace se liší léky Antipsor, Antipsoriasis, Magnipsor.

  Olej na bázi mastí

  Externí produkty, které obsahují naftalen, odlupují mrtvé kožní částice, aktivují růstovou zónu epitelu, vedou k resorpci plaků. K mastům obsahujícím olej patří Naftalan, Psori-naft, Dermo-naft. Jejich použití minimalizuje nepohodlí, zvyšuje lokální imunitu.

  Lékaři doporučují použití lokálních látek s naftalanem v lůžkovém stádiu onemocnění, tj. V době, kdy dochází k akutnímu období onemocnění.

  Masť s vitamíny

  Vitamíny, které jsou součástí vnějších prostředků psoriázy, zlepšují metabolické procesy a vyživují kožní buňky. Dayvonex masť obsahuje analog vitaminu D3, pod vlivem složek léku, mrtvé částice z povrchu plaků jsou lépe odlupovány, aktivita T-lymfocytů klesá. Dayvoneks pro léčbu psoriázy se aplikuje až po 18 letech.

  Kalcipotriolová masť inhibuje buněčné dělení, postupně vede k hojení psoriatických elementů. Přípravek Videstim obsahuje retinol, který aktivuje metabolické procesy a urychluje hojení kůže. Tento lék je předepsán po akutním procesu.

  U psoriázy hlavy se léčba masti provádí postupně. Za prvé, nezbytné prostředky ke snížení zánětlivého procesu a mají keratolytický účinek.

  Po podání aktivní fáze se přípravky používají k regeneraci tkání. Ve fázi remise musíte neustále užívat krémy, které změkčují pokožku hlavy a zabraňují podráždění.

  Hormonální masti

  Hormonální lék na psoriázu na hlavě předepisuje pouze lékař. Masť s glukokortikosteroidy pro několik aplikací výrazně snižuje svědění a podráždění, pod jejich vlivem se zastaví vývoj plaků a postupně zmizí. Ale prostředky s hormony se používají pouze podle přísných indikací.

  Hormonální externí činidla jsou rozdělena do čtyř skupin podle jejich síly. První skupinou jsou masti prednizolonu a hydrokortizonu, které jsou charakterizovány slabým protizánětlivým účinkem, ale jejich použití se neprojevuje.

  Silným terapeutickým účinkem je odlišná masť Cloveit, Dermoveit, jsou předepsány v extrémních případech a po dobu nepřesahující 5 dní. Externí přípravky s hormony nepoužívají déle než 14 dní, mnohokrát jejich aplikace - až třikrát denně.

  Prodloužení průběhu léčby nebo zvýšení frekvence užívání vede k atrofii kůže a může způsobit systémové poruchy. Prostředky na bázi glukokortikosteroidů uvolňují akutní projevy psoriázy a pak jsou léčeny jinými léky.

  Psoriáza skalpu je patologie, která vede nejen k fyzickému utrpení. Tvorba nevzhledných plátů a krešťů na hlavě způsobuje vnitřní nepohodlí a často nutí člověka, aby vedl oddlučný život.

  Správně zvolená masť a použití antipsoriatických šamponů pomáhají rychle odstranit kožní defekty a zabránit exacerbaci onemocnění.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy