logo

Nejlepší šampony na vlasy. Top 10

Toto hodnocení prvních deseti šamponů na vlasy na začátku roku 2017 je založeno na hodnocení Yandex-Market, kde je zastoupeno více než 40 tisíc různých typů šamponů z desítek internetových obchodů. Hodnocení produktu na trhu Yandex se počítá na základě všech recenzí a hodnocení uživatelů.

Moroccanoil Moisture Repair šampon

Průměrná cena je 1535 rublů (u láhve 250 ml). Šampon od izraelského výrobce Moroccanoil určený pro vlasy, oslabený a poškozený barvením, chemickými účinky nebo horkým stylingem. Moroccanoil revitalizující hydratační šampon má vysoce účinný vzorec, který jemně čistí a odvíjí vlasy, saturuje každý pramen s arganovým olejem bohatým na antioxidanty, keratinem, mastnými kyselinami a dalšími živinami. Tyto přísady pracují současně na dvou úrovních: pronikají hluboko do vlasů, posilují strukturu a zvlhčují vlasové folikuly, což vede k tomu, že jsou vlasy poslušné a zdravé - zvnějšku i zevnitř.

ESTEL Prima Blonde šampon

Průměrná cena je 450 rublů (u láhve 250 ml). Stříbrný šampon Prima Blond od ruského výrobce Estelle byl vytvořen speciálně pro jemné kartáčování vlasů, aby jim poskytl ušlechtilý stříbrný odstín. Systém Natur Parl ve složení přípravku obsahuje panthenol a keratin, které přispívají k obnově struktury vlasů a poskytují jim jemnost a lesk.

Šampon Sim Sensitive System 4 5312

Průměrná cena je 936 rublů (láhve od 100 do 500 ml). Terapeutický šampon z finské značky Sim Sensitive je určen pro suché, poškozené a zbarvené vlasy. Zabraňuje vzniku lupů, snižuje svědění a podráždění. Po použití šamponu se vlasy stávají hladké, hedvábné, snadno se hřebčí, svrbení zmizí, ztráta vlasů je snížena, chybí lupy.

Šampon Londa Color Radiance

Průměrná cena je 478 rublů (u láhve 250 ml). Šampon z německé značky Londa, který vlastní americká firma Coty, byl vytvořen speciálně, aby zabránil všem druhům poškození barevných vlasů. Vzhledem k různým účinkům na životní prostředí mohou být barvené vlasy pórovité, protože barvení způsobuje, že jsou křehké. Nový šampon Londa využívá speciální technologii využívající mikroiony Radialux, které jsou schopny účinně odstraňovat zbytky chemických barviv, stejně jako mikroskopické bloky Vitaflection, při zachování živé barvy vlasů.

Schwarzkopf Profesionální bezsulfátový šampon

Průměrná cena je 680 rublů (u láhve 250 ml). Šampon ze slavné německé značky je určen pro barevné vlasy. Díky speciální laminovací technologii se vlasy vrací do optimální úrovně pH 4,5 a utěsňují barevné pigmenty, poskytují až 90% retenci barev a až o 100% více lesku. Technologie Krio Color Defense stabilizuje barevné pigmenty a fixuje je, jako by to bylo zmrazení. Hlavní účinnou látkou kryoformulátů je hedvábný hydrolyzát, který díky přídavným přísadám leští povrch vlasů a poskytuje vynikající lesk. Technologie opravy aminových buněk vyživuje vlasy na buněčné úrovni.

Šampon je ideální pro použití po barvení a domácí péči. Neobsahuje sírany.

Šampon Matrix So Long Damage

Průměrná cena je 565 rublů (láhve od 300 do 1000 ml). Šampon s keramidy pro obnovu vlasů od amerického výrobce Matrix jemně čistí poškozené křehké vlasy, posiluje a vracuje jim zdravý lesk. Obnovené zevnitř a chráněné před vnějšími vlasy získávají svou přirozenou sílu a elasticitu. Vhodné pro všechny typy vlasů.

Díky technologii Cuticle Rebond obchod se šampony ceramidů a aminosilikonů obnovuje vlasy zevnitř a chrání je zvenčí před dalším poškozením. Ceramidy pronikají strukturou vlasů, vyplňují dutiny poškozených vlasů a slepují je. Výsledkem je, že kutikulové vločky (pokrývka vlasů) jsou navzájem těsně spojeny a tvoří hladký a rovný povrch. Zabraňuje ztenčení vlasů, zabraňuje zničení vlasů vlivem vnějších vlivů. Při pozitivním náboji neutralizují aminosilikony negativní náboj na poškozených oblastech vlasů. Aminosilikony se usazují ve formě malých částic ve zvýšených šupinách kůžičky, ve větším rozsahu na koncích vlasů. V důsledku toho se vlasy stávají zdravými, pružnými a lesklými.

Šampon Wella Balance Scalp

Průměrná cena je 1200 rublů (láhve od 250 do 1000 ml). Šampon od německé značky Vella, ve vlastnictví americké firmy Coty, určený pro citlivou pokožku hlavy. Nástroj jemně čistí vlasy, uklidňuje pokožku hlavy, zmírňuje podráždění, obnovuje poškozené vlasy, má příznivý účinek na regeneraci pokožky hlavy. S tímto šamponem určitě zapomenete na svědění, pálení pokožky hlavy. Tento šampon neobsahuje vůně.

Přísady zahrnují extrakt z lotosu, extrakt z šampaňského, keratin, kyselinu glyoxinovou, panthenol, vitamín E, fytokeratin.

Šampon Natura Siberica Ochrana a lesk

Průměrná cena je 360 ​​rublů (u láhve 400 ml). Šampon pro ochranu barvených vlasů od ruské značky Natura Siberica (Siberica Nature) na bázi extraktů Rhodiola rosea a Dahurian soybean pomocí bílého včelího vosku výrazně zvyšuje odolnost vlasů proti škodlivým účinkům chemikálií, které se často vyskytují v barvách. Použití extraktu Rhodiola Rosea zvyšuje ochranný potenciál vlasů, vyživuje je a zvlhčuje a také stimuluje přirozené regenerační procesy. Extrakt ze sojových bobů Dahuri může nasytit pokožku hlavy a vlasů nejcennějšími rostlinnými bílkovinami, zatímco bílý včelí vosk posiluje vlasy a dodává jim zdravý lesk.

Šampon L'Oreal Professionnel Pro Fiber Restore

Průměrná cena je 1080 rublů (láhve od 250 do 1000 ml). Šampon pro silně poškozené vlasy od slavné francouzské značky L'Oreal. Aktivní složky: aminosilan - silikonová křemičitá sloučenina pro vazbu vnitřních vrstev vlasů do trojrozměrné sítě (posilování a obnovení struktury vlasů); kationtový polymer pokrývající vlasovou kůžičku ochrannou fólií a "těsnící" komplex Aptil 100 uvnitř vlasů.

Matrix Celkové výsledky Barva Obsessed Shampoo

Průměrná cena je 530 rublů (láhve od 300 do 1000 ml). Šampon pro ochranu barvy vlasů s antioxidanty od amerického výrobce Matrix. Jemně čistí, posiluje vlasovou pokožku, chrání před škodlivými účinky UV paprsků a volných radikálů. Nasycené vlasy se zdravým leskem. Udržuje rovnováhu vlhkosti Ph, zabraňuje vyblednutí barvy až do dalšího barvení vlasů. Jasná barva díky tajemství ochrany proti vymývání ze stínu. Barva Obsessed šampon podporuje obnovu porézních oblastí vlasů. Poskytuje trvalý lesk a barvu. Antioxidanty chrání vlasy před negativními účinky životního prostředí a udržují jas až do 32 násobného umytí hlavy.

- Vitamin E - bohatý na antioxidanty, pomáhá v boji proti volným radikálům a poskytuje ochranu před vystavením škodlivým látkám.

- přírodní silikony - pomáhají zlepšovat stav vlasů a zlepšují celistvost vlasových vláken a dodávají jim lesk.

- slunečnicový olej - ideální pro barvené vlasy.

Jak vybrat šampon pro vlasy - celá pravda o šamponu

Šampon by měl provádět následující funkce.

Hlavním úkolem každého šamponu je čištění vlasů a vlasové pokožky hlavy, je důležité, aby šampon mohl vyčistit vlasy před nečistotami, mazu, stylingovými výrobky, prachovými a silikonovými vlákny, ale neobsahuje vlasy ani pokožku hlavy. Mezi pomocné funkce patří:
- vlasová kutikulová ochrana;
- zvýšit pružnost vlasů;
- šetří vlhkost a keratin;
- minimalizace statické elektřiny.

Jinými slovy, šampon je zodpovědný nejen za krásu, ale také za zdraví vlasů. Proto je velmi důležité přistupovat k jeho volbě se zvláštní pozorností.

Vlastnosti výběru šamponu podle typu vlasů

Šampon pro mastné vlasy

Samozřejmě, majitelé mastných vlasů by měli věnovat pozornost šamponům určeným pro tento typ vlasů. Šampon by měl být dostatečně pevný, aby se dobře vyrovnal s mastným mazivem a nečistotami, ale měl by být vhodný pro každodenní použití. Nástroj by neměl obsahovat agresivní chemické složky, které by umyly všechny mazu a mazové žlázy začnou pracovat ještě tvrdší.

Je skvělé, pokud jsou přísady přírodní ingredience - mátou, dubovou kůrou, kopřiva, šalvějí, přesličky na polích. Navíc složení tohoto nástroje by mělo být antibakteriálními látkami, které přispívají k normalizaci mazových žláz.

Šampon pro suché vlasy

Vyberte šampon pro barevné vlasy a poškozené vlasy

Vlasy v průběhu kroucení nebo barvy jsou poškozené, proto je třeba pečovat o ně. Vybraný agent by měl:

1. nedráždějte pokožku hlavy, obnovte vlasy po působení barvy;
2. uložte svůj zvolený odstín;
3. vyrobit vlasy "živé" a elastické;
4. vytvořit ochranu před vystavením ultrafialovým paprskům.

S tendencí k lupům

Složení šamponu - škodlivé a zdravé složky

Jak jsem již řekl, šampon je především určen k čištění vlasů a vlasové pokožky hlavy, takže je důležité věnovat pozornost základně šamponu, protože tvoří 50% šamponu. Základ tvoří voda a povrchově aktivní látka (povrchově aktivní látka - to je povrchově aktivní látka, která vytváří pěnu a čistí vlasy od nečistot).

Nejškodlivější základy šamponů

Laurylsulfát sodný (SLS)
Laurylsulfát amonný
Laureth sulfát amonný
Sodík Laureth Sulfát

Všechny tyto základny jsou velmi agresivní, jsou schopné uschnout vlasy a pokožku hlavy, poškodit zdraví. Při použití šamponů s takovými povrchově aktivními látkami se setkáte s problémy, jako je suchost, podráždění, odlupování pokožky hlavy, vlasy budou slabé a křehké, začnou klesat. Nepoužívejte tyto šampony.

Měkčí šamponové základny, které lze použít:

TEA Layer Sulfate (Triethanolamin Lauryl Sulfate)
TEA (triethanolamin)
Kokamid dea
DEA-Cetylfosfát
DEA Oleth-3 fosfát
Myristamid DEA, Stearamid MEA
Kokamid MEA, lauramid DEA atd.

Nejbezpečnějšími základy šampónu jsou:

Kokosamidopropylbetain
Decylglukosid nebo decylpolyglukóza
Lauroylsarkosinát sodný
Laurylsulfoacetát sodný
Laureth Sulfosukcinát disodný

Takové základny nepoškodí vaše vlasy a zdraví obecně, ale neměli byste hledat šampony z masového trhu s takovým složením - prostě neexistují. Použití organických povrchově aktivních látek výrazně zvyšuje náklady na šampony a lze je nalézt buď v obchodech s organickou kosmetikou nebo v řadě profesionálních šamponů.

Další škodlivé složky šampónu

BHT - butyloxytoluen - neumožňuje oxidaci tuků při interakci s kyslíkem. V důsledku toho se vlasy stávají suchými a bez vitální energie.

Lauryl nebo laureth sulfát sodný - přísada odpovědná za proces čištění tuků. Některé společnosti umisťují takovou složku jako "kokosový extraktor", ve skutečnosti to je škodlivý produkt rafinace ropy. Může vyvolat alergické reakce.

Silikony - existují různé názory na jejich použití v kosmetice na vlasy, jsou často obsaženy v šamponech, doporučuji odmítnout šampon se silikony, hromadí se ve vlasech, váží je a činí je křehčími. Silikony poskytují pouze kosmetický efekt - vyhlazují vlasové váhy a vypadá to, že vlasy jsou zdravé a silné, ale je to jen navenek. Přinejmenším ze silikonů v šamponech by mělo být opuštěno.

Užitečné přísady v šampónu

Zpravidla na konci seznamu v šamponech jsou uvedeny užitečné složky, které tvoří 5 až 10% celkové kompozice. Ale i přes malý objem, v správné kombinaci, takové přísady mohou dát dobrý výsledek. Esenciální oleje, rostlinné výtažky, kosmetický olej apod. Se mohou považovat za užitečné látky. Zvažme je podrobněji.

1. Panthenol - obaluje vlasy tenkým filmem bez zvážení. Takto je chrání před škodlivými účinky ultrafialového záření nebo vysokými teplotami.

2. Vitamin E - maximalizuje krevní oběh, dodává vlasům vitalní kyslík a užitečné stopové prvky, čímž urychluje růstové procesy.

3. Kolagen - obaluje každý vlas s ochrannou vrstvou, která uchovává vlhkost, vytváří vlasy objemné a silné a zvedá z kořenů.

4. Keratin je stavební bílkovina, která může obnovit strukturu vlasů po poškození.

5. Vitamin A (retinol) - urychluje procesy regenerace, zabraňuje suchu a odlupování pokožky.

6. Bylinné extrakty

Bohužel je v šamponu velmi málo příznivých složek, proto věnujte pozornost především šamponová základna, pokud je agresivní, pak už žádné užitečné součásti nezáleží. Ještě jednou existuje šampon pro čištění a pro obnovu vlasů je lepší použít masku na vlasy.

Šampony bez sulfátu

Téměř každá značka vydala šampon s označením bez SLS, ale je to bezpečné? Často výrobci nahrazují již známé SLS jiným čisticím prostředkem (například DEA diethanolaminem) a hrdě píší, že šampon neobsahuje SLS. Ale takový čistící prostředek není bezpečný. Proto vždy pečlivě prostudujte složení.

Šampony bez sulfátu obsahují v podstatě jemné rostlinné čističe, které jemně čistí pokožku hlavy a vlasy, nezpůsobují svědění, podráždění pokožky hlavy, lupy. Základ je často extrakt z mýdlové mýdla nebo saponary (léčivá mýdlovka), jsou zcela přírodní složky detergentu. Kompozice také obsahuje rostlinné extrakty, oleje, aloe a další složky.

Jak vybrat šampon bez síranu

1. Cena - přírodní šampon nemůže být levný, takže pokud vidíte levný šampón na poličce obchodu, což znamená, že je organické a bezpečné - to není. Právě výrobci nahradili některé škodlivé komponenty jinými, nebo kompozici napsali docela rozmazanou.

2. Pokud se šampon pěsti velmi dobře, pak je pravděpodobné, že bude obsahovat sírany, protože to jsou oni, kteří jsou zodpovědní za pěnění. Bezsulfátový šampon by měl tvořit malé množství pěny nebo ne pěny vůbec, záleží na jeho základě.

3. Vyberte si osvědčené značky, které zaujímají vedoucí pozici ve výrobě organické kosmetiky. Objednejte si výrobky z důvěryhodných internetových obchodů, jako je iHerb.com.

Výhody a nevýhody bezsulfátových šamponů

Výhody:
- jemně čistí vlasy a pokožku hlavy, aniž by je utahovaly;
- nezpůsobuje svědění, podráždění a loupání;
- neporušuje přirozenou rovnováhu pokožky hlavy, nezbavuje ochrannou vrstvu;
- obnoví vlasy, učiní je hladší a pružnější, nezničí keratin v jejich základně (proto jsou šampony bez síranů vhodné po rovnání vlasů keratin);
- díky jemnému základu udržuje barvu vlasů vlasy delší;
- příznivý účinek na růst vlasů.

Nevýhody:
- není schopen vypláchnout silikony a další stylingové výrobky z vlasů, protože obsahuje měkkou základnu;
- tlusté a dlouhé vlasy se musí několikrát umýt nebo použít větší množství šamponu, proces praní trvá déle;
- vlasy potřebují zvyknout si na tento šampon, takže zpočátku mohou vypadat neomalené a nudné. Doba přizpůsobení trvá průměrně měsíc.

Bezsulfátové šampony - seznam některých osvědčených značek:

- COCOCHOCO profesionální bezsulfátové
- Ano, mrkev a ano u okurky
- Aubrey organické látky
- Moisture Repair šampon MOROCCANOIL
- L'Oreal Paris EverPure hladký šampon
- Šampony bez síranu Natura Siberica
- Planeta Organica
- Šampony LOGONA bez sulfátu
- Péče o značku Kapous
- Kaaral Purify Reale Intenzivní výživný šampon
- Kerastase Disciplina Bain Fluidealiste bez síry
- Šampon Lebel vlasové mýdlo s Cypress
- Paul White Mitchell bez síranového světlého vlasového šamponu, Forever Blonde Shampoo

Šampon bez sulfátu je v každém případě bezpečný, takže bych mu doporučil používat.

Nejlepší a nejoblíbenější šampon: uživatelské recenze

Hledáte vhodný šampon znovu? Regály v koupelně jsou vyrobeny z mnoha prostředků, které jsou škoda, že je třeba vyhazovat a nelze je používat? To je problém pro téměř každou druhou ženu, protože mnoho lidí má problémy s trvalým vlasem.

V zimě se blíží, v létě je třeba hledat další. Tipy pro přítelkyně ne vždy pomáhají. Naštěstí se nyní na webu objevily veškeré zajímavé informace. Pečlivě si přečtěte informace. Zde se můžete naučit názory žen z různých částí země a na základě zkušeností většiny vybrat vhodnou možnost.

Správná péče o vlasy

Než se ponoříme do recenze toho, který produkt je nejlepší, promluvme si trochu o pravidlech péče o vlasy. Bez základních znalostí o nejdůležitějších postulátech se žádný šampon nestane spojencem pro vás. A zde je několik pravidel:

 1. Jedním z nejlepších receptů na krásu kadeřnictví je správná výživa. Jste to, co pijete a jíte. Pokud si pravidelně naplňujete své tělo nezdravým jídlem, sýtenými nápoji, sladkostmi a navíc máte špatné zvyky, vlasy neodpovídají dobře. Snažte se dodržovat zásady zdravého životního stylu.
 2. Pravidelně vyživujte vlasy a vlasovou pokožku domácími maskami.
 3. Pokud neustále barvíte vlasy, zvolte barviva bez amoniaku: tím se sníží negativní účinky chemických barviv.
 4. Pokuste se používat méně vysoušeč vlasů, curlingu a žehličky.
 5. Umyjte si vlasy, když se znečišťují. Neposlouchejte rady lidí, kteří mluví o nebezpečí častého praní. Nadměrný tuk na pokožce hlavy zabraňuje tomu, aby kyslík dosáhl. Výsledkem je intenzivní ředění účesů.
 6. Pro každodenní použití zvolte jemné šampony.

Který šampon je lepší

Dnes se podíváme na nejoblíbenější recenze o prostředcích, jejich složení a účinku na stav vlasů.

 1. Po mnoho let je Estelle dobrým profesionálním vlasovým šamponem a recenze jsou většinou pozitivní. Je poměrně levný a osvědčil se v každodenní péči. V kompozici jsou přítomny sírany, ale jejich počet není kritický. Ne tak dávno se objevily šampony bez obsahu sulfátu této značky, které obsahovaly zvlhčující komplex a vitamíny. V řadě tohoto výrobce existují produkty pro různé účely: pro mastné vlasy, suché, barvené, poškozené, proti vypadávání vlasů a lupů. Vynikající osvědčený vlasový folikulový šampon, který zabraňuje vypadávání vlasů. Proto častá ženské žádosti "Který profesionální šampon je nejlepší recenze," můžeme s jistotou doporučit Estelle.
 2. Ne tak dávno se takzvaný konský šampon stal módním. Předtím milovníci experimentu ji koupili v obchodech s domácími zvířaty, ale nyní se objevil na regálech lékáren a supermarketů. Recenze dobrého vlasového šamponu ho propagovaly do celé země. Tento produkt obsahuje lanolin, provitamin B5 a kolagen. Společně tyto tři komponenty chrání a zvlhčují kadeřnictví, takže je velmi populární. Samozřejmě, že recenze o této značce se liší, což je přirozené, protože typy vlasů a vlasové pokožky se pro každého liší. Neexistuje žádný univerzální šampon pro každého, ale pokud nejste proti inovacím, doporučujeme vyzkoušet tento produkt.
 3. Dalším oblíbeným nástrojem pro recenze byl produkt běloruské značky Vitex Revivor. Pokud si myslíte, že recenze těch, kteří ji používají, se vyrovnává se sezónním vypadáváním vlasů. Je to velmi levné a vhodné pro časté používání, takže ti, kteří mají omezený rozpočet, by měli věnovat pozornost tomuto šampónu.
 4. Jaký je nejlepší šampon pro recenze z rozpočtové položky? Pevná receptura babička Agafi s levnými, ale vysoce kvalitními výrobky, které jsou v seznamu správně zařazeny. Prostředky této značky neobsahují laureth sulfát, který má pozitivní účinek na vlasy a pokožku hlavy.
 5. Výrobky Natura Siberika jsou oprávněně vůdci středního cenového segmentu. Jedná se o první organickou kosmetiku v Rusku. Téměř 95% složek přírodního původu, které nemohou potěšit fanoušky kosmetiky bez síranů. O šamponech této značky hodně recenzí, většina z nich je pozitivní. Existují samozřejmě stížnosti na alergickou reakci, ale nejčastěji to způsobují jen přirozené složky. Ve složení jsou silice, které nejsou dobře tolerovány. Ale pokud netrpíte alergiemi a nebudete chtít více přirozeně v každodenním šamponu, neváhejte si koupit Siberiku, nebudete litovat.
 6. Pro ty, kteří mají možnost koupit drahé výrobky pro péči o vlasy, můžeme doporučit výrobky od italské firmy. Jsou nazýváni Numero a jsou poměrně drahé. Výrobce slibuje obnovu a výživu kudrlin, zaměřuje se na vyvážené složení. Mnoho pozitivních hodnocení potvrzuje jeho účinnost.
 7. Pantine pro-v na dlouhou dobu na vrcholu popularity. On je milován, důvěryhodný a pozitivní recenze to dokazují. Kompozice obsahuje mnoho přírodních složek, které samozřejmě prospějí vlasům. Ženy, které ji užívají, pravidelně tvrdí, že obsah tuku ve vlasech a pokožce hlavy klesá.

Skutečné uživatelské recenze

Dlouho jsem se snažil umyt vlasy tak, aby se lupy neobjevily bez sulfátů. V obchodě jsem narazil na Natura Siberika. Poddala přírodní složení, tak vzala. Použil jsem ho půl roku a nikdy jsem ho nelitoval. Radím všem!

Když jsem procházel policemi šampony v supermarketu, viděl jsem láhev s dobrým složením a téměř nic, "Recepty babičky Agafyy". Pochyboval, ale vzal. Myslel jsem, že pokud se ukázalo, že to není moc dobré, nebylo by mi to líto. Nedávno šel o třetí flakonchik. Nenechat babičku!

Velmi dlouho bojoval s lupinami a podrážděním pokožky hlavy. Získala všechny známé Estelle. Použil jsem téměř rok, zmizely lupy, žádné svědění a podráždění. Děkuji, Estelle.

Shrnutí, stojí za to říkat, že při výběru nejlepšího šamponu by každá dáma měla vzít v úvahu stav pramenů, materiální možnosti a zpětnou vazbu o produktu. Nezapomeňte, že šampon není všelékem všech problémů s vlasy, ale pouze doplněk, který dodá čerstvost a lesk. Zdraví na vlasy!

Top 10 nejlepších vlasových šamponů 2018

Silné, sálavé a dobře upravené vlasy poskytují nejen atraktivní vzhled, ale také ukazatel zdravého těla. Chcete-li vytvořit a udržovat luxusní a zdravé vlasy, samozřejmě vyžaduje pravidelnou péči. Navzdory skutečnosti, že výrobci kosmetických prostředků vyrábějí všechny druhy masky, balzámy, tinktury a další výrobky pro péči o vlasy, hlavním a hlavním prostředkem je šampon. Šampony jsou uznávány za čisté nejen vlasy, ale i pokožku hlavy. Kompetentně vybraný vysoce kvalitní šampon je schopen vytvářet zvlněné, hladké a hedvábné kudrlinky a zároveň dodat síle a lesk dokonce i těm nejhorším a nejsilnějším vlasům.

Shrnutí hodnocení:

Jak vybrat dobrý šampon?

Tak, jak si vybrat správný šampon, abyste si nadále užívali hmatatelný výsledek?

Za prvé, při výběru šamponu zastavte ty, ve kterých přírodní organické rostlinné extrakty slouží jako mycí přísady, neboť tato kompozice pomůže zbavit se různých problémů s pokožkou hlavy a bude mít na ni terapeutický účinek. Šampon musí být zvolen podle typu vlasů.

Je také nutné pečlivě prozkoumat jeho složení, aby se předešlo nežádoucím důsledkům.

Prostředky s obsahem povrchově aktivních látek (povrchově aktivní látky), suché pokožky hlavy, a protože méně šamponů, tím lépe. Mějte na paměti také hodnotu pH, která by měla být totožná s pH pokožky hlavy.

Pro mastné vlasy je 6-7, pro normální 5-5,5 a pro suché vlasy - 4.

A teď jdeme přímo k hodnocení. Vychází z hodnocení uživatelů a zpětné vazby.

Top - 10 nejlepších šamponů 2018

Z výsledků - Moroccanoil Moisture Repair

Šampon izraelského výrobce s účinnou formulací jemně a jemně čistí všechny typy vlasů a saturuje je pomocí užitečných antioxidantů: arganový olej, avokádový a olivový olej, mastné kyseliny, keratin atd. Rekonstituční šampon je vhodný pro vlasy poškozené chemickými účinky a barvením.

 • Má výživné a hydratační vlastnosti;
 • Vhodné pro všechny typy vlasů;
 • Ochrana proti UV záření;
 • Příjemný zápach;
 • Ekonomická spotřeba;
 • Denní aplikace.

10. Šampon Sim Sensitive

Sim Sensitive je terapeutický výživný šampon určený pro barvené, poškozené a suché vlasy. Účinně bojuje proti vypadávání vlasů, snižuje podráždění a zabraňuje lupům. Vrací přirozenou sílu a lesk na poškozené vlasy. Po nanesení šamponových vlasů snadno česáte a skládají.

 • Léčebné vlastnosti;
 • Proti lupům;
 • Vhodné pro všechny typy vlasů;
 • Výživné.

9. Krása odborného šamponu Expert Collection

Ohromující šampon od domácího výrobce, který je vhodný pro každodenní použití, jemně čistí vlasy až po špičky, aniž by je těžší. Šampon obsahuje arganové a makadamové regenerační oleje, které se okamžitě vstřebávají do vlasů, nezanechávají mastnou fólii, chrání vlasy před nechtěným slunečním zářením, prodlužují životnost nasycené vlasové barvy a provitamin B5, který je zodpovědný za regeneraci tkání a vitamín B3. krevní oběh se podílí na tvorbě pigmentů ve vlasech.

 • Velká láhev;
 • Ekonomická spotřeba;
 • Vhodné pro všechny typy vlasů;
 • Cenově dostupná cena;
 • Výborné složení;
 • Neobsahuje parabeny a barviva;
 • Má protistatistický efekt;
 • Vlasy se pomalu znečišťují;
 • Příjemná vůně;
 • Nepletuje vlasy;
 • Měkkost a hedvábnost vlasů při mytí.
 • Nepatrně vhodný dávkovač.

8. Estel Profesionální otium Aqua Mild

Hydratační univerzální šampon profesionální řady Estel, dává skvělý lesk, podporuje komplexní obnovu vlasů a efektivně je čistí po celé délce, ne váží. Estel Professional Otium Aqua Mild je vhodný pro všechny typy vlasů.

Vyvinutá v laboratoři Estel, jedinečný vzorec produktu - True Aqua Balance, založený na aminokyselinách a betainu, vyrovnává hladinu lipidů v krvi, proniká hluboko do kožních buněk hlavy, zvlhčuje a posiluje vlasy a dodává jim přirozený lesk a záření, má antistatický účinek.

 • Neobsahuje laurát síran sodný;
 • Univerzální, vhodný pro všechny typy vlasů;
 • Eliminuje lupy;
 • Denní použití;
 • Hydratační;
 • Zdravý lesk;
 • Přiměřená cena.
 • Může být návyková;
 • Specifický zápach;
 • Vlasy jsou rychle znečištěné.

7. Šampon Londa Professional Visible Repair

Profesionální produkt péče o vlasy je vynikající pro ty, kteří podstoupili trvalé, poškozené, oslabené, suché kadeře, které vyžadují zvláštní péči. Mimo jiné je ideální pro barevné vlasy. Extrakty mandlového a jojobového oleje jemně obnovují strukturu vlasů zevnitř a chrání je před vysušením a hydrataci vyváženým způsobem. Také bohaté složení přispívá k maximálnímu, luxusnímu objemu. Hydratační a výživný šampon chrání proti UV záření a podporuje snadné česání.

 • Denní použití;
 • Hydratuje vlasy;
 • Ochrana proti UV záření;
 • Výživné;
 • Dává objem;
 • Příjemná vůně;
 • Snadné česání a styling;
 • Pohodlná láhev;
 • Profesní péče;
 • Cenově dostupné.

6. Šampon Schwarzkopf Professional Schwarzkopf Bonacure Color Freeze

Speciálně vyvinutý pro barevné vlasy, šampon je založen na technologii Krio Color Defense, která vyváží barevné pigmenty. Formule Cryo - hydrolyzovaný hedváb pomocí přídavných ingrediencí leští povrch kudrlin, poskytuje jim jedinečný lesk a také nezbavuje odstín barvených vlasů. Šampon udržuje stabilní úroveň vlhkosti a chrání strukturu vlasů a neobsahuje sírany.

 • Denní použití;
 • Ochrana proti UV záření;
 • Hydratační;
 • Vhodné pro všechny typy vlasů;
 • Lehká vůně;
 • Ideální pro domácí péči;
 • Udržuje bohatou barvu vlasů.
 • Náklady;
 • Částečně vysušuje kůži.

5. Ochrana šampónu Natura Siberica a lesk pro malované a poškozené

Rhodiola rosea, lépe známá jako "zlatý kořen", je již dlouho známá pro své prospěšné a léčivé vlastnosti, není divu, že extrakt Rhodiola stimuluje přirozené regenerační procesy, vyživuje vlasy a také zvyšuje jejich ochranný potenciál. Šampony Natura Siberika, určená pro slabé, křehké a poškozené vlasy, je bohatá na vitamíny a minerály potřebné pro jemnou a pečlivou ochranu vlasových vláken a pokožky hlavy.

Kromě toho obsahuje šampon Natura Siberika vitamínový komplex: C, D, A, B, E, P a vyživuje vlasovou pokožku a vlasy rostlinným přírodním proteinem, sójovým extraktem Dahur. Ďábelská tráva ďalekého východu, bílý včelí vosk, olej sibiřského lnu apod. Dodávají vlasům energii a vitalitu.

 • Cenově dostupná cena;
 • Vhodné proti lupům;
 • Výživný a hydratační;
 • Snadno pěna;
 • Ekonomická spotřeba;
 • Příjemná vůně.
 • Částečně vysušuje kůži.

4. Profesionální šampon Wella Professionals Professional Balance Scalp

Šamponová profesionální linka pro citlivou pokožku hlavy, uvolňuje svědění a podráždění, snadno a obzvláště jemně čistí vlasy a pokožku, obnovuje poškozené vlasy a dává jim elegantní objem. Wella Balance Scalp zabraňuje svědění, páření a také kompenzuje nedostatek vlhkosti.

Jemná péče o zámky a vlasovou pokožku závisí na přísadách, které tvoří produkt: extrakt z lotosu, zabraňuje vypadávání vlasů a eliminuje podráždění pokožky hlavy, extrakt z šampaňského, poskytuje lesk vlasům a změkčuje pokožku, vitamín E, který vrací sílu a přirozený lesk vlasy, stejně jako panthenol, keratin, fytokeratin a kyselina glyoxinová.

 • Péče o citlivou pokožku hlavy;
 • Dává objem;
 • S dávkovačem;
 • Výživné;
 • Hydratační;
 • Odolný a příjemný zápach;
 • Ekonomická spotřeba;
 • Pohodlná láhev.

3. Šampon L'Oreal Professionnel Pro Fiber Restore

Pro Fiber opravy profesionálních sérií pro poškozené vlasy od francouzského obra L'Oreal, je správně považován za jednu z nejlepších a nejkvalitnější. Díky terapeutickému účinku a bohaté kompozici.

Aminosilan je aktivní složka zodpovědná za obnovení a posilování struktury vlasů, kationtový polymer pokrývá vlasovou kůžičku ochranným filmem a revoluční komplex Aptyl 100 poskytuje nebývalý účinek ve třech krocích: okamžité obnovení salonu, personalizovaný program domácí péče a efekt doma. Vhodnější pro suché vlasy a výsledkem jsou zdravé a hedvábné kadeře.

 • Ekonomická spotřeba;
 • Příjemný trvalý zápach;
 • Živí a zvlhčuje vlasy;
 • Netvoří vlasy těžší;
 • S klimatizací;
 • Vhodná pro citlivou pokožku hlavy;
 • Zjednodušuje česání;
 • Výživné.

2. Celkové výsledky matrice Barva Obsessed

Šampon profesionálně a spolehlivě chrání vlasy před ultrafialovým zářením a škodlivými účinky radikálů, čistí vlasy a působí příznivě na pokožku hlavy, udržuje optimální pH rovnováhu a účinně potlačuje vypadávání vlasů a také poskytuje bohatou barvu a trvalý lesk barvených vlasů.

Šampon zabraňuje průřezu špiček, jejich křehkost a obnovuje pórovité oblasti vlasů. Obsahuje slunečnicový olej a vitamín E, chrání kudrlinky před negativními účinky vnějších faktorů, stejně jako přírodních silikonů, poskytují lesk a výrazně zlepšují celistvost struktury vlasů.

 • Cenově dostupná cena;
 • Denní použití;
 • S klimatizací;
 • Vhodné pro tenké a poškozené vlasy;
 • Vhodné pro barevné vlasy;
 • Snadné česání;
 • Výživné;
 • Příjemný zápach;
 • Pohodlná láhev;
 • Ekonomická spotřeba.
 • Vlasy rostou v kořenech.

1. Šampon pro opravy kosmetických přípravků Mulsan

Bezpodmínečné první místo je šamponová společnost Mulsan Cosmetic. Zvláštnost tohoto šamponu v jeho přirozeném složení. Neobsahuje sírany (SLS, SLES), parabeny, silikony a další chemikálie, které mohou poškodit vlasy.

Šampon obnovuje poškozené vlasy, snižuje ztrátu vlasů, dodává přirozenému lesku a pružnosti. Po použití jsou kadeře měkké a hladké a hlavně zdravé. Mulsan Cosmetic je lídrem v oblasti přírodní a bezpečné kosmetiky. Produkty mají neuvěřitelný úspěch u žen, přičemž zvláštní pozornost věnuje jejich zdraví. Z hlediska vlastností a složení snadno překonává konkurence s cenou vyšší než 4 až 7krát. Určitě doporučit oficiální internetový obchod (mulsan.ru)

 • 100% přírodní kompozice;
 • Nízká cena;
 • Výtažky rostlin a olejů v kompozici;
 • Obnoví poškozené vlasy;
 • Snižuje ztrátu;
 • Vytvoří kudrlinky krásné a zdravé;
 • Má příjemné lehké aroma;
 • Pohodlné použití;
 • Nízká spotřeba;
 • Rychlá a bezplatná doprava.

Některá užitečná videa

Luxusní kudrlinky jsou vizitkou každé ženy. A proto by mělo být, pečlivěji se odkazuje na péči o vlasy, nešetřil ani sílu, ani čas, ne peníze. A o tom, jak nám bylo pro vás užitečné hodnocení našeho Top - 10 nejlepších šamponů roku 2018, můžete se k nim připojit.

Užitečné a škodlivé šampony na vlasy

Před nějakým časem byly všechny šampony vyrobeny pouze na bázi přírodního mýdla. Tyto nástroje jsou velmi špatně pěnové, protože musely být nanášeny několikrát na hlavu. Ale zároveň byly vlasy jemně a mírně vyčištěné, a příště se omyly asi o týden později.
Staré tradice byly nahrazeny novými technologiemi, které se dotýkaly výrobců produktů pro péči o vlasy. Složky mýdla začaly nahrazovat chemické složky. Nyní je mnohem výhodnější použít šampony - pěnu lépe a čistí pokožku hlavy mnohem rychleji. Ale současně se kvalita výrobku začala snižovat. Hlavní složkou prakticky jakéhokoli široce propagovaného moderního šamponu je laurethsulfát sodný. Jedná se o specifický povrchově aktivní detergent, pomocí něhož šampon dokonale pěne, a proto se postup praní vlasů stává velmi příjemným a rychlým. Současně se však vlasy velmi rychle znečišťují a téměř každý den se omývá. Z těchto kadeřních trpí velmi, stává se slabým, bezbranným a křehkým.
V tomto článku se budeme zabývat bezpečnými a škodlivými produkty pro praní vlasů, agresivními složkami šamponů a také prozkoumáme negativní účinky síranů na lidské tělo. Ale dnes začínáme tím, co znamená, že nepředstavují nebezpečí pro lidi.

Jaký šampon je pro vlasy neškodný?

Šampóny bez sulfátu - ty kosmetické přípravky, které vlasům vůbec neškodí. Ve složení tohoto nástroje nelze detekovat škodlivé parabeny nebo různé konzervační látky. Tato kosmetika se skládá pouze z přírodních olejů, užitečných vitaminů a "detergentů".

Výhody bezsulfátových šamponů

 1. Takové šampony prodlužují životnost barvených nebo bělených vlasů, zatímco šampony s sírany jsou schopny rychle zbarvit vlasy z vlasů;
 2. Čisticí přísady přírodního původu (nejčastěji kokosové výrobky - například Coco Glucoside) v jakýchkoliv bezsulfátových přípravcích, přípravky na vlasy se snadno odmyjí, aniž by narušily přirozenou strukturu epidermis;
 3. Sulfáty však zcela neumývají pokožku hlavy, protože se časem hromadí a mohou způsobit závažné alergie, svědění a podráždění. Během používání šampónů bez síranů se tento problém může rychle vyhnout;
 4. Bez šamponů bez síranu se vlasy vyhladí, přestanou se tlačit, protože vlasové kutikuly již nejsou vystaveny silnému mechanickému namáhání;
 5. Po narovnání kudrlin keratinů odborníci doporučují používat pouze šampony bez sulfátu, protože pomáhají udržovat strukturu vlasů hladkou a hladkou;
 6. Při neustálém využívání těchto prostředků léčí dokonale pokožku hlavy a přivádí ji různými užitečnými látkami.

Nejužitečnější šampony na vlasy

 1. Téměř všechny japonské společnosti vyrábějí šampony bez síranů v jejich složení: Krakie, Resche, Pola a Kanebo. Takové nástroje jsou vyráběny na bázi povrchově aktivních látek, které se extrahují z různých barev, ovoce a řas.
 2. V šamponech francouzské společnosti Melvita se používá decylglukosid, surfaktant z rostlin. Tato společnost byla jednou z prvních, která před 15 lety obdržela známý certifikát ECOCERT.
 3. Německá společnost Dr. Hauschka vyrábí přípravky na praní vlasů bez síranů, přičemž používá jako speciální povrchově aktivní látku speciální sacharofenid.
 4. Zřídka se stává, že nesulfátové verze se nacházejí mezi vůdci masového trhu šamponů. Jedná se například o produkt L'Oreal Professionnel Delicate a šampon Schwarzkopf Professional Bonacure Color Save. Tyto prostředky dokonale chrání barvené vlasy.
 5. V tomto seznamu můžete přidávat finanční prostředky ze série Rainforest z The Body Shop. Složení těchto fondů zahrnuje: olej z palmového oleje, borůvkový extrakt, lněný olej a speciálně vyčištěný cukr.
 6. Velké obraty nyní získávají produkty pro vlasy od firmy Alterna ze Spojených států. Jedná se o drahé profesionální kosmetiku (jeden šampon může stát asi 1000-1500 hřivny) s vonnou exotickou kompozici pro znalce luxusu a potěšení.
 7. Organická série ze Sexy Hair obsahuje také nesulfátové šampony. V sexy vlasové organice se používají pouze přírodní ingredience a asi 63% užitečných organických látek (jedná se o léčivý extrakt aloe vera, extrakt z avokáda a slunečnicový olej).
 8. Oblíbená firma Ano To z Izraele je široce známá mezi spotřebiteli za své "Ano k mrkvům, ano k rajčatům, ano k šunkám okurky". Všechny tyto produkty jsou vyráběny bez síranů. Kromě toho se tyto šampony skládají z asi 26 minerálů z Mrtvého moře.
 9. Domácí výrobci mohou také s užitím šamponů - Natura Siberica (povrchově aktivní látka - složení cukrové třtiny a užitečného kokosového oleje) a Mirra Lux (tento produkt obsahuje betain, kyselinu jantarovou a také léčivý řepkový olej).

Jaký šampon je pro vlasy špatný?

Jaký šampon lze nazvat opravdu škodlivým? Jedná se o nástroj, který obsahuje velké množství parabenů, síranů a dalších složek škodlivých pro tělo. O nich bude diskutováno níže. Bohužel nejpopulárnější ochranné známky, které jsou lídry na trhu, nejčastěji představují poměrně škodlivé prostředky ve svém sortimentu. Tyto šampony se dobře roztírají, poskytují spoustu pěny, ale zároveň se jejich hlavy rychle znečišťují a budete muset znovu opláchnout vlasy téměř druhý den.

Nejškodlivější šampony

 1. PANTENE PRO-V - výrobky této značky pomáhají dobře v boji proti rozbitým koncům, nicméně kvůli přítomnosti sulfátů, takové šampony musí být používány téměř denně.
 2. Loreal - téměř všechny linky této společnosti obsahují škodlivé sírany, protože prostředky jsou vynikající pěna a čisté vlasy, ale jsou návykové a mohou způsobit podráždění.
 3. Garnier je další senzační značka, jejíž kompozice je zdaleka zdravý životní styl, ale řada těchto šamponů je skvělá pro mnoho žen.
 4. Shauma je společnost, jejíž slogan je neuvěřitelný. Zároveň značkové šampony obsahují také sulfáty a jejich analogy.
 5. Head and Shoulders je známá společnost, jejíž finanční prostředky účinně bojují proti lupům. Šampony skutečně odvolávají člověka z tohoto problému, ale zároveň mohou způsobit podráždění pokožky hlavy, protože je to spíše agresivní chemické složení.

Škodlivé látky a složky v šamponech

V seznamu jsou tyto součásti uspořádány tak, jak se snižují (podle počtu této látky v šamponu).

Zde jsou složky různých šamponů, které určitě poškozují vaše vlasy:

 1. SLS - Laureth Sulfát sodný. Na začátku byla tato součást určena k čištění strojů. V šamponu je zodpovědný za přítomnost načechraných pěn. Faktem je, že taková složka může proniknout přes póry kůže a dostat se do tkání srdce, očí a dokonce i lidské játry. To je pro člověka extrémně nebezpečný mutagen, který může vážně poškodit metabolismus. Sulfonát sodný uvolňuje pokožku nadbytečného tuku, ale výrazně vysušuje hlavu. Vysoce kvalitní nástroje nemají takovou složku ve složení.
 2. BHT - butylovaný hydroxytoluen. Je to karcinogen, který narušuje oxidaci tuků a interaguje se vzduchem. V mnoha evropských zemích je obecně zakázáno používat v kosmetologické složce.
 3. Sodík Lauroulaureth Sulfát. Jiné jméno - to znamená laureth sulfát. Má hluboké čisticí vlastnosti. Často se výrobci snaží tento agresivní agent maskovat jako "kokosový kapuce". Tento produkt zvyšuje náchylnost k alergiím, vyvolává lupy a vyrážky.
 4. TEA, DEA. Tato složka se nachází ve složení levných a nákladných finančních prostředků. Jako součást toho je amoniak, který s dlouhým užíváním je velmi toxický pro celé tělo. Je velmi dráždivý pro oči a kůži.
 5. SLES - laurylsulfát sodný. Toto je na rozdíl od SLS výhodnější složka. Může být dokonce použit i v produktech pro děti. Ale současně je SLES také škodlivé, i když se v těle nehromadí. Měl by být jen dobře umyt.

Hodnocení vlasových šamponů

"Který šampon je nejlepší" - tato otázka je každým dnem položena milióny lidí. Desítky reklam na šampóny jsou zobrazeny v televizi a každý z nich slibuje, že vaše vlasy budou zdravé a lesklé. V tomto článku vám řeknu, co hledat při výběru šamponu, stejně jako výsledky výzkumu různých značek šamponů a seznamů nejoblíbenějších výrobků.

Jak si vybrat šampon

> Mnoho neváhejte vybrat šampony, reklamy, které jsou zobrazeny v televizi. To se nedá udělat. Každý typ srsti vyhovuje vašemu šampónu. Celkem existují 4 druhy vlasů: normální, mastné, suché, smíšené. Musíte si vybrat, jaký typ vlasů patří váš vlas, a na základě toho si vyberte šampon.
Normální vlasy jsou vlasy, které svítí dobře na slunci, nezamrzují, dělí se, mají zdravý vzhled. Po umytí vlasů zůstávají vlasy čisté několik dní po mytí. Chci si vzít na vědomí, že příroda nemá takové vlasy mnoho lidí. Tento typ je extrémně vzácný.

Olejové vlasy - zpravidla tento typ vlasů velmi rychle tlustá po umytí vlasů, každý den musíte umýt vlasy. Příčinou tohoto jevu je nadměrná aktivita mazových žláz hlavy, která může být přenášena geneticky nebo kvůli špatné výživě.

Suché vlasy - vypadají jako houba, špatně odrážejí světlo, dělí se, zlomí. Tento typ srsti není výsledkem špatné aktivity mazových žláz, ale prostě špatné péče o vlasy, je to nadměrné používání horkých vlasů, laků, barviv apod.

Smíšené vlasy - tento typ obsahuje dlouhé vlasy, protože není dostatečně namazán s tukem po celé délce, ukáže se, že vlasy v blízkosti kořene jsou mastné, a na špičkách je suchý a často řezaný.

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli nimž jsou všechny problémy na etiketách označeny jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Nejhorší je však to, že tato špína vstoupí do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme, abyste nepoužívali prostředky, ve kterých jsou tyto látky umístěny. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Poté, co jste se rozhodli pro váš typ vlasů, doporučuji vám vyhnout se všem "univerzálním šamponům", nebo jak říkají "rodina", vyberte pouze ten, který vyhovuje vašemu typu vlasů.

Jak sebrat šampon. Výběr šamponů

Obvykle je to nejtěžší fáze, protože dnes je tolik šamponů. Co jen šampony v televizi, prostě nevidíme. Chci vás okamžitě upozornit na reklamní triky, které firmy používají ve svých reklamních kampaních. Nenechte se zmást tím, že "šampon posiluje a obnovuje vlasy, mění strukturu a vyživuje poškozené vlasy", to je všechno nesmysl, ta část vlasů, která začíná nad hladinou hlavy, je mrtvá, takže není možné jej posílit ani obnovit.

Ve skutečnosti skutečný léčebný nebo vyživující účinek šamponů může poskytnout pouze vlasové cibule a pokožku hlavy, a "zpevňovat", "vyživující" nebo jiné látky mohou být na určitou dobu pouze na povrchu vlasů, což změní vzhled vizuálně. Přestože tento účinek je charakteristický nejen šamponů, ale balzámů a kondicionérů, které jsou buď zahrnuty do jejich složení nebo prodávány samostatně.

Takže jsme šli do obchodu, abychom si vybrali velmi šampon, který se bude starat o naše vlasy. Přejdeme do obchodu v oddělení péče o vlasy a začneme třídit hodně šamponů. Vezmeme si do rukou džbán a začneme pečlivě číst, jaký typ vlasů šampon vyhovuje. Poté začneme číst složení šamponu. Většina šamponů používá jeden nebo více ze šesti hlavních detergentů, které jsou uvedeny v sestupném pořadí podle jejich kvality:

 1. TEM Laureth Sulfate;
 2. TEA Layer Sulfate;
 3. Síran sodný Laureth;
 4. Laurylsulfát sodný;
 5. Sulfát amonný Laureth;
 6. Ammonium lauryl sulfát.

Jakkoli to může znít smutně, ale jako součást většiny šamponů, které jsou přítomny na regálech, je použito maximálně třetiny až čtvrtého kvalitního pracího prostředku, a v některých, dokonce i velmi reklamovaných, páté až šesté. Chcete-li zkontrolovat, zda je název pracího prostředku v seznamu složek šamponu označen jedním z prvních. (Existují také bezsulfátové šampony, zpravidla nejsou levné).

Po aplikaci šamponu lze pozitivní výsledek považovat za výsledek, po kterém:

 • dobře umyté vlasy;
 • nedostatek tuku na nich;
 • vlasový lesk po sušení;
 • pramínky hnízdí dobře, poslušný;
 • Žádné podráždění pokožky hlavy.

Navíc dobrý šampon by měl: kompenzovat ztrátu bílkovin, vlhkosti a živin; zvýšit pružnost vlasů; chránit vlasovou kutikulku a hladké kůžičkové váhy; nedělejte vlasy příliš těžké; mít UV filtr; odstraňte statickou elektřinu z vlasů; vlasy jsou hedvábné

Lidé hodnotí šampony vlasů

Toto hodnocení prvních deseti šamponů na vlasy na začátku roku 2017 je založeno na hodnocení Yandex-Market, kde je zastoupeno více než 40 tisíc různých typů šamponů z desítek internetových obchodů. Hodnocení produktu na trhu Yandex se počítá na základě všech recenzí a hodnocení uživatelů.

X místo. Moroccanoil Moisture Repair šampon

Průměrná cena je 1535 rublů (u láhve 250 ml). Šampon od izraelského výrobce Moroccanoil určený pro vlasy, oslabený a poškozený barvením, chemickými účinky nebo horkým stylingem. Moroccanoil revitalizující hydratační šampon má vysoce účinný vzorec, který jemně čistí a odvíjí vlasy, saturuje každý pramen s arganovým olejem bohatým na antioxidanty, keratinem, mastnými kyselinami a dalšími živinami. Tyto přísady pracují současně na dvou úrovních: pronikají hluboko do vlasů, posilují strukturu a zvlhčují vlasové folikuly, což vede k tomu, že jsou vlasy poslušné a zdravé - zvnějšku i zevnitř.

ESTEL Prima Blonde šampon

Průměrná cena je 450 rublů (u láhve 250 ml). Stříbrný šampon Prima Blond od ruského výrobce Estelle byl vytvořen speciálně pro jemné kartáčování vlasů, aby jim poskytl ušlechtilý stříbrný odstín. Systém Natur Parl ve složení přípravku obsahuje panthenol a keratin, které přispívají k obnově struktury vlasů a poskytují jim jemnost a lesk.

Šampon Sim Sensitive System 4 5312

Průměrná cena je 936 rublů (láhve od 100 do 500 ml). Terapeutický šampon z finské značky Sim Sensitive je určen pro suché, poškozené a zbarvené vlasy. Zabraňuje vzniku lupů, snižuje svědění a podráždění. Po použití šamponu se vlasy stávají hladké, hedvábné, snadno se hřebčí, svrbení zmizí, ztráta vlasů je snížena, chybí lupy.

Šampon Londa Color Radiance

Průměrná cena je 478 rublů (u láhve 250 ml). Šampon z německé značky Londa, který vlastní americká firma Coty, byl vytvořen speciálně, aby zabránil všem druhům poškození barevných vlasů. Vzhledem k různým účinkům na životní prostředí mohou být barvené vlasy pórovité, protože barvení způsobuje, že jsou křehké. Nový šampon Londa využívá speciální technologii využívající mikroiony Radialux, které jsou schopny účinně odstraňovat zbytky chemických barviv, stejně jako mikroskopické bloky Vitaflection, při zachování živé barvy vlasů.

Schwarzkopf Profesionální bezsulfátový šampon

Průměrná cena je 680 rublů (u láhve 250 ml). Šampon ze slavné německé značky je určen pro barevné vlasy. Díky speciální laminovací technologii se vlasy vrací do optimální úrovně pH 4,5 a utěsňují barevné pigmenty, poskytují až 90% retenci barev a až o 100% více lesku. Technologie Krio Color Defense stabilizuje barevné pigmenty a fixuje je, jako by to bylo zmrazení. Hlavní účinnou látkou kryoformulátů je hedvábný hydrolyzát, který díky přídavným přísadám leští povrch vlasů a poskytuje vynikající lesk. Technologie opravy aminových buněk vyživuje vlasy na buněčné úrovni. Šampon je ideální pro použití po barvení a domácí péči. Neobsahuje sírany.

Šampon Matrix So Long Damage

Průměrná cena je 565 rublů (láhve od 300 do 1000 ml). Šampon s keramidy pro obnovu vlasů od amerického výrobce Matrix jemně čistí poškozené křehké vlasy, posiluje a vracuje jim zdravý lesk. Obnovené zevnitř a chráněné před vnějšími vlasy získávají svou přirozenou sílu a elasticitu. Vhodné pro všechny typy vlasů.

Díky technologii Cuticle Rebond obchod se šampony ceramidů a aminosilikonů obnovuje vlasy zevnitř a chrání je zvenčí před dalším poškozením. Ceramidy pronikají strukturou vlasů, vyplňují dutiny poškozených vlasů a slepují je. Výsledkem je, že kutikulové vločky (pokrývka vlasů) jsou navzájem těsně spojeny a tvoří hladký a rovný povrch. Zabraňuje ztenčení vlasů, zabraňuje zničení vlasů vlivem vnějších vlivů. Při pozitivním náboji neutralizují aminosilikony negativní náboj na poškozených oblastech vlasů. Aminosilikony se usazují ve formě malých částic ve zvýšených šupinách kůžičky, ve větším rozsahu na koncích vlasů. V důsledku toho se vlasy stávají zdravými, pružnými a lesklými.

Šampon Wella Balance Scalp

Průměrná cena je 1200 rublů (láhve od 250 do 1000 ml). Šampon od německé značky Vella, ve vlastnictví americké firmy Coty, určený pro citlivou pokožku hlavy. Nástroj jemně čistí vlasy, uklidňuje pokožku hlavy, zmírňuje podráždění, obnovuje poškozené vlasy, má příznivý účinek na regeneraci pokožky hlavy. S tímto šamponem určitě zapomenete na svědění, pálení pokožky hlavy. Tento šampon neobsahuje vůně.

Přísady zahrnují extrakt z lotosu, extrakt z šampaňského, keratin, kyselinu glyoxinovou, panthenol, vitamín E, fytokeratin.

Šampon Natura Siberica Ochrana a lesk

Průměrná cena je 360 ​​rublů (u láhve 400 ml). Šampon pro ochranu barvených vlasů od ruské značky Natura Siberica (Siberica Nature) na bázi extraktů Rhodiola rosea a Dahurian soybean pomocí bílého včelího vosku výrazně zvyšuje odolnost vlasů proti škodlivým účinkům chemikálií, které se často vyskytují v barvách. Použití extraktu Rhodiola Rosea zvyšuje ochranný potenciál vlasů, vyživuje je a zvlhčuje a také stimuluje přirozené regenerační procesy. Extrakt ze sojových bobů Dahuri může nasytit pokožku hlavy a vlasů nejcennějšími rostlinnými bílkovinami, zatímco bílý včelí vosk posiluje vlasy a dodává jim zdravý lesk.

Šampon L'Oreal Professionnel Pro Fiber Restore

Průměrná cena je 1080 rublů (láhve od 250 do 1000 ml). Šampon pro silně poškozené vlasy od slavné francouzské značky L'Oreal. Aktivní složky: aminosilan - silikonová křemičitá sloučenina pro vazbu vnitřních vrstev vlasů do trojrozměrné sítě (posilování a obnovení struktury vlasů); kationtový polymer pokrývající vlasovou kůžičku ochrannou fólií a "těsnící" komplex Aptil 100 uvnitř vlasů.

Mám místo Matrix Celkové výsledky Barva Obsessed Shampoo

Průměrná cena je 530 rublů (láhve od 300 do 1000 ml). Šampon pro ochranu barvy vlasů s antioxidanty od amerického výrobce Matrix. Jemně čistí, posiluje vlasovou pokožku, chrání před škodlivými účinky UV paprsků a volných radikálů. Nasycené vlasy se zdravým leskem. Udržuje rovnováhu vlhkosti Ph, zabraňuje vyblednutí barvy až do dalšího barvení vlasů. Jasná barva díky tajemství ochrany proti vymývání ze stínu. Barva Obsessed šampon podporuje obnovu porézních oblastí vlasů. Poskytuje trvalý lesk a barvu. Antioxidanty chrání vlasy před negativními účinky životního prostředí a udržují jas až do 32 násobného umytí hlavy.

10 nejlepších šamponů pro mastné vlasy

1. bujná jalovec.

Tento šampon obsahuje jalovinový olej, levandule, citrón a limetku. Dokonale čistí, tóny a osvěží pokožku hlavy. Po něm jsou vlasy tak čisté, že klouzaly.

2. svěží exotické.

Šampon obsahuje mango, ananas, kiwi a papáji, stejně jako citronový olej. Vynikající čistí a tónuje mastnou pokožku hlavy.

3. Šampon na rtěnku.

Řepkový šampon je bohatý na biologicky aktivní látky, vyživuje vlasové kořeny, stimuluje obnovu kožních buněk, což je velmi důležité pro mastnou pokožku hlavy. Vhodné pro časté použití.

4. Loreal Pure Resource.

Šampon obsahuje vitamín E a antioxidanty, stejně jako složky, které chrání vlasy před tvrdou vodou z vodovodu. Obnovuje rovnováhu vody a tuku v pokožce. Šampon se vyrovná s problémem obsahu tuku, ačkoli spíše vážně vysušuje pokožku, nemusí být vhodný pro všechny.

5. Wella Regulate.

Obsahuje minerální hlínu, která pohlcuje nadbytečný mast. Čistí vlasy bez sušení. Vhodné pro časté použití. Měkčí než Loreal šampon.

6. Carita Haute Beaute Cheveu Purpící šampon.

Složení šamponu obsahuje exkluzivní komplex "Material Wells". Tento nástroj má gelovou strukturu, poskytuje objem vlasů, odstraňuje nečistoty a obnovuje rovnováhu pokožky hlavy.

7. Phytocedrat Sebo regulační šampon.

Regulační šampon s citrónovým silicím. Jak jste se pravděpodobně podařilo nahradit, mnoho šamponů pro mastné vlasy obsahují citrónové nebo vápno-éterické oleje - přítomnost tohoto oleje ve složení může znamenat kvalitu šamponu. Fyto šampon obsahuje detergentní složku na bázi zeleniny, zbavuje přebytečného tuku a zabraňuje jejímu vzhledu. Dává objem vlasů.

8. Šampon Swartzkopf BC Hair + vlasová pokožka hlavy.

Nástroj je měkký, vhodný pro každodenní použití. Obsahuje patentovanou čisticí základnu, zabraňuje podráždění a dehydrataci pokožky, obsahuje extrakt z peprná lžičky, ochlazuje a uklidňuje pokožku.

9. J.F.lazartigue micro-perlel.

Prostředky francouzské značky Lazartig obsahují perleťové mikročástice. Také tato značka má šampon pro hluboké čištění mastné pokožky hlavy s ovocnými kyselinami. Perfektně čistí pokožku hlavy a vlasy.

10. Shiseido extra jemný šampon.

Výrobek obsahuje vysoce čisté granule hedvábných proteinů, které jsou součástí hedvábného prášku. Řídí rovnováhu pokožky hlavy díky vitamínům A a C, extraktu z mléka, rajčatové sóji a lecithinu.

TOP 10 šamponů na vypadávání vlasů

Při studiu materiálů pro tento článek jsme se snažili shromáždit názory internetových uživatelů i profesionálních trichologů a na základě těchto materiálů pro Vás připravit hodnocení "Nejlepší šampony pro vypadávání vlasů". Tento seznam jsme neurčili před vámi, protože každý si zaslouží vysoké místo.

Vichy dercos

Vichy Dercos - šampon na bázi ameksilu. Většina profesionálů se domnívá, že je to nejlepší šampon pro vypadávání vlasů. Léčuje lékařské šampony, pomáhá při řešení problému vypadávání vlasů. Většinou k dispozici pro ženy.

Použití šampónu Vichy s ameksilom vám umožňuje:

 • dosáhnout posilování vlasových a vlasových folikulů;
 • zachovat pružnost vlasů díky tomu, že folikulární kolagen nekoliduje;
 • zlepšit vzhled vlasů díky obsahu vitamínů skupiny B a PP.

Pokud se tento šampon používá pravidelně, ztráta vlasů je výrazně snížena.

Používání šamponu je jednoduché: aplikuje se na mokré vlasy s masážními pohyby. Vzhledem k jejímu složení se lehce pěnuje a omývá. Kombinování přípravku Vichy s amexilem je snadné a bezbolestné.

První efekt je patrný po čtvrtém použití šamponu. Abyste se vyhnuli nákupu padělků, musíte si koupit Vichy Dercos ve specializovaných prodejnách nebo lékárnách.

Alerana

Šampon pro ztrátu vlasů Alerana je vyráběn firmou Vertex. Výrobce nabízí široký výběr šamponů:

 • pro různé typy vlasů: suché, mastné, normální a kombinované vlasy;
 • pro různé kategorie lidí: ženy a muže.

Lékařský šampon pro ztráty vlasů pro ženy Aleran zastoupený dvěma vydáními:

 • pro suché a normální vlasy;
 • pro mastné a kombinované vlasy.

Jako součást uvolnění pro suché vlasy existují přírodní stimulátory růstu vlasů, které je mohou posílit a obnovit strukturu. Kromě toho obsahuje oleje z máku a čajovníku, lecicin, panthenol, pšeničné bílkoviny, kopřivy a lopuch.

Kompozice přípravku Aleran pro mastné vlasy obsahuje výtažky z paliva, kaštanu a šalvěje, které mají protizánětlivý účinek a normalizují mazové žlázy.

Nejlepším účinkem je dosaženo současným použitím šamponu s dalšími přípravky řady.

Šamponová ztráta vlasů pro muže Alerana je navržena tak, aby splňovala specifika mužského těla. Obsahuje výtažky z kořene lopuchu, šalvěje, ženšenu a kaštanu. Kromě toho čajovníkový olej a niacinamid zlepšují krevní oběh a jeho proudění do vlasových folikulů, což snižuje vypadávání vlasů.

Šampon se aplikuje na vlhké vlasy a poté se odmyje. Nákup drogy je v lékárnách nebo ve specializovaných prodejnách.

Selentsin

Selentsin - šampon pro vypadávání vlasů, vyrobený farmakologickou egyptskou společností LLC "Alcoy". Uzavře první tři v TOP 10.

Selentsinové šampony se používají v kombinaci s léky po dobu alespoň dvou měsíců. V vlasové péči "vlasová terapie" jsou:

 • čištění šamponem;
 • obnovení pomocí balzámového oplachu;
 • zvýšený účinek s maskou na vlasy a sprejem;
 • růstový aktivátor sprejové vlasy.

Složení šamponu proti vypadávání vlasů Selecin obsahuje kofein, výtažky z lopuchu a kopřivy, biotin, mentol, anagelinu a hydrolyzát kolagenu.

Původní anagelina způsobuje vazodilataci, která zlepšuje přívod krve do vlasových folikulů a urychluje růst vlasů.

Fitoval

Šampon Fitoval pro vypadávání vlasů je k dispozici od společnosti KRKA. Je založen na pšeničných peptidech, výtažcích horské arniky a rozmarýnu a glykogenu. Obsah chemických složek nesnižuje šampon, ale zvyšuje účinek hlavních komponent.

Elf

Šampon z rašeliny pro ztrátu vlasů, růst vlasů a lupy od farmaceutické společnosti Elf. Kromě hlavního složení - rašelinový olej obsahuje šampon rostlinné výtažky z kořene lopuchu. Obsahuje také všechny druhy vitamínů. Šampon bude nejúčinnější, pokud se použije v kombinaci s lopatkou a sprejem na bázi lopuchu.

Nizoral

Dříve v reklamě to znělo jako "Nejlepší šampon pro vypadávání vlasů". Dosud je umístěn jako skutečně vynikající nástroj, který pomáhá před ztrátou. Ačkoli by bylo vhodnější charakterizovat to jako dermatologický agent. Jeho hlavní účinnou látkou je ketokonazol. Tato složka posiluje vlasový folikul. Tento lék má však i vedlejší účinky - obrovský počet pacientů, kteří užívali Nizoral, zaznamenali suchou pokožku.

Migliorin z Cosvalu

Šampon pro vypadávání vlasů, ulovený v našem TOP10, který je zcela složen z léčivých bylin. Chemie se v ní používá v malých množstvích pouze pro viskozitu a aroma. Odborníci doporučují tento šampon pro časté použití. Musí ho používat lidé, jejichž vlasy jsou slabé a tenké. Když o tomto efektu mluvíme, pacienti zaznamenávají pozitivní výsledek po 2-3 týdnech užívání.

Dove Repair Therapy

Velmi oblíbená značka - Dove reklama dnes může být viděna několikrát denně. Americká značka začala od poloviny minulého století vyrábět kosmetiku pro vlasy a tělo. Šampon Dove proti vypadávání vlasů v jeho složení obsahuje složky, které kyselost odpovídá úrovni kyselosti pokožky hlavy. Společnost také používá přírodní ingredience a přísady pro své výrobky, které dokonale ovlivňují regeneraci vlasů. Proto náš seznam TOP 10 zahrnuje tento kosmetický výrobek.

Ducray

Luxusní kosmetika. Poměrně drahý šampon proti vypadávání vlasů, nicméně pro jeho efektivní vlastnosti se dostal do našeho TOP 10. Nástroj stabilizuje hydrolipidální rovnováhu pokožky a poskytuje sílu vlasů. Je nutné ji použít k profylaxi, pro časté mytí je lepší vybrat si jiné domácí nebo lékárenské šampony pro vypadávání vlasů.

Activ F Dr. Hotování od firmy Schwarzkopf Henkel

Zavře naše hodnocení, které ukazuje nejlepší šampony pro vypadávání vlasů, šampon Activ F Dr. Hoting od německé slavné značky Schwarzkopf Henkel. Výsledky testů, které se uskutečnily v německé laboratoři, zaručují viditelný účinek po 12 letech po pravidelném používání. Tento šampon pro časté použití. Samozřejmě do jisté míry náš TOP-10 "Efektivní šampon pro vypadávání vlasů" může být trochu subjektivní. Chceme však poskytnout kvalitativní odpověď na otázku "Který šampon je nejlepší z vypadávání vlasů" a poskytne vám správnou volbu efektivních produktů.

Výsledky testů

 • L'Oreal Professionnel Mythic Oil se stal nejlepším vlasovým šamponem. Vysoce čistí vlasy, je jemný a hladký, a jeho mírně kyselé médium je vhodné i pro tenké a slabé vlasy.
 • Tři šampony, L'Oreal Elseve "Fibrology", Pantene Pro-V "Nutrition and Shine" a Shamtu "100% objem" se ukázaly jako neutrální pH. Takové prostředí může způsobit otok vlasů, snížit jejich lesk a způsobit rozštěpení. Používání těchto šamponů by mělo být kombinováno s kondicionéry, které hladké vlasové váhy.
 • Nejhorší čistící účinek ukázal oblíbený Shamtu šampon "100% objem". Dokázal umýt jen 24% aplikovaného tuku.
 • Amway Satinique šampon nejdražší lék Conditiner (650 rub na balení), nemohl být nejlepší v testování. Překonal šampon Oblepikha Siberica Professional "S účinkem laminace." Čistí lépe, vlasy jsou měkčí a hladší a stojí 4x méně.

Více informací o každém testovaném produktu naleznete v hodnocení šamponu. A pro ty, kteří hledají nejlepší produkt pro svůj typ vlasů, jsme sestavili příručku kupujícího, kde jsme zjistili, které šampony jsou vhodné pro mastné, normální, suché, poškozené a barvené vlasy.

Pro Více Informací O Suché Vlasy