logo

Šampon "Sebozol"

Lampové šampony jsou kosmetické a léčebné. První pomáhá udržovat hygienu, vyčistit a obnovit pokožku, umýt bílé vločky vlasů. Jsou vhodné pro prevenci a mohou být používány bez omezení dlouhou dobu. Na rozdíl od těchto přípravků mají léčivé přípravky antiseptické, antifungální vlastnosti a jsou určeny k odstranění příčiny seborrhy. Šampon Sebosol patří do této kategorie, který by měl být aplikován striktně podle pokynů, aniž by byly ignorovány vedlejší účinky a kontraindikace. Fotografie krásných, zdravých vlasů a pozitivních recenzí drogy si zaslouží pozornost, pokud hledáte efektivní způsob, jak bojovat proti lupům.

Jak se šampon Sebosol

Léčivý přípravek patří do kategorie šamponů, které normalizují činnost mazových žláz a blokují vývoj houbových infekcí. Je to patogenní mikroflóra, která vyvolává zvýšenou desquamation, svědění a lupy.

Sebozol má antifungální účinky, ničí existující mikroorganismy a zabraňuje vzniku nových. Díky tomu zlepšuje stav pokožky a léčí vlasy. Nástroj je aktivní nejen proti kvasinkovitým houbám, které způsobují seborrheu, ale také proti stafylokokům, streptokokům a dalším mikroorganizmům.

Pozor! Jakýkoli šampon, včetně přípravku Sebasol, bude neúčinný, pokud je zvýšený růst houby spojen s hormonálními poruchami, onkologií, zánětem vnitřních orgánů a dalšími důvody, pro které je nutná vážná léčba.

Složení a výhody

Hlavní účinnou látkou, která určuje účinnost přípravku Sebozol, je ketokonazol. Najdete ji ve složení mnoha produktů pro léčbu seborrhy: tablety, šampony, masti, svíčky. Tato antimikrobiální složka ničí integritu membrán houby a postupně vede ke smrti mikroorganismů. Jestliže používáte Sebasol podle pokynů, ketokonazol se hromadí v kůži ve vysokých koncentracích a zabrání tvorbě nových patogenních kolonií.

Kromě této látky se v šamponu nachází:

 • kyselina citrónová (změkčuje vodu);
 • glycerin (zvlhčuje kudrlinky, dělá je poslušný);
 • chlorid sodný (konzistence zahušťovadla);
 • sodný laurethsulfát (pěnivý prostředek) a další složky.

Obecně, navzdory úplnému chemickému složení je přípravek Sebozol považován za jemný lék na pokožku hlavy a vlasy. Může být použita během těhotenství, stejně jako umývání hlavy pro děti od 1 roku.

Výhody a nevýhody

Uživatelům, kteří se s pomocí přípravku Sebosol podařilo zvládnout problém lupů, si všimněte následujících pozitivních vlastností léku:

 • eliminuje svědění po prvním použití;
 • exfoliuje dermis;
 • účinně odstraňuje lupy (přibližně 3 postupy šamponování);
 • zlepšuje strukturu a stav vlasů;
 • normalizuje mazové žlázy. Vlasy nejsou špinavé stejně rychle jako předtím;
 • pěna dobře;
 • rychle umyté vlasy;
 • má minimální kontraindikace;
 • vybavené vhodnou lahví s dávkovačem, který se nerozkládá, a tašky mají řez, což usnadňuje jejich použití;
 • umožňuje přesně měřit správné množství drogy;
 • vhodné k léčbě různých onemocnění kůže (seborrhea, pityrias, otitis, seboroická dermatitida, psoriáza);
 • mohou být používány osobami s různými typy vlasů;
 • počítá se také na citlivé pokožce;
 • univerzální pro muže, ženy a děti od jednoho roku;
 • spotřebovává se mírně;
 • má různé formy uvolnění, což dává příležitost zvolit si optimální množství drogy;
 • vhodné pro prevenci kožních onemocnění;
 • používá se externě nejen jako prostředek pro vlasy a pokožku hlavy, ale také jako gel pro tělo (zbavuje se);
 • různé dostupné náklady;
 • v některých případech pomáhá ještě lépe než drahé protějšky.

Recenze také obsahují upozornění na nedostatky přípravku Sebozol:

 • z mastných lupů lék pomáhá horší než od suchého;
 • Má tekutou konzistenci, která způsobuje nepříjemnost při aplikaci na vlasy;
 • někdy má dočasný účinek: po ukončení používání bílých vloček se opět vrátil do kudrlin;
 • obsahuje mnoho chemických složek;
 • může vyschnout pokožku hlavy a vlasy;
 • může vyvolat alergickou reakci;
 • v některých případech vyvolává hojnost lupů, vypadávání vlasů.

Náklady na

Formy uvolňování láhví Sebozol o objemu 100 a 200 mililitrů a 5 mililitrových sáčcích (5 kusů v jednom balení). Uvnitř najdete růžově červenou tekutinu s vůní, která připomene někoho z vůně růží, a někteří se spojují s léky nebo profesionálními vlasy. Cena šamponu závisí na objemu:

 • sada 5 ml pytlů - asi 140 rublů;
 • 0,1 litru - z 310-330 rublů;
 • 0,2 litru - asi 440-470 rublů.

Pozor! Přípravek Sebozol se prodává pouze v lékárnách, včetně on-line.

Kontraindikace

Hlavní zákaz užívání drogy je spojen s individuální nesnášenlivostí k jeho složkám. Nepokládejte také vlasy s Cebosolem, pokud jsou na pokožce hlavy přítomny rány, trhliny (toto omezení se vztahuje na všechny takové výrobky). Někdy se vyskytnou lokální alergické reakce: vyrážka, pocit pálení, nepohodlí, zarudnutí. Pokud jsou vlasy šedé, silně oslabené nebo permutované, mohou změnit barvu.

Fotografie před a po

Pravidla použití

 1. Prostředky se aplikují na umyté, vlhké vlasy. Proto nejprve použijte šampon pro čištění pokožky hlavy a pramenů, důkladně ji umyjte.
 2. Odměřte 5 mililitrů přípravku (jde o čajovou lžičku).
 3. Rozložte na vlasy a pokožku, pěna dobře.
 4. Nechte 5 minut.
 5. Důkladně opláchněte.
 6. V případě potřeby použijte masku nebo balzám.
 7. Opakujte postup dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce.
 8. Poté snížíte užívání přípravku Sebosol jednou za 1-2 týdny.
 9. Celkový průběh ošetření šamponem (s přihlédnutím k následnému profylaktickému stadiu) by neměl přesáhnout 2-3 měsíce. O tom se počítá 100 ml lahvičky.
 10. Krátká prevence je možná, což zahrnuje plné použití sady 5 sáčků.
 11. Pokud se Vám Sebozol dostane do očí, okamžitě je opláchněte velkým množstvím vody.
 12. Přísně dodržujte doporučené dávkování. Nezapomeňte! Tento šampon je lék na vlasy, takže předávkování je plné svědění kůže, alergické vyrážky.
 13. Šampon nepoužívejte po uplynutí doby platnosti (2 roky od data vydání).
 14. Aby lék zachoval své vlastnosti, udržujte jej těsně uzavřený na tmavém místě, kde teplota vzduchu nepřesahuje +25 ° C.

Mimochodem. Také pro léčbu kožních onemocnění je masť Sebasol.

Účinek použití

Při správném použití šampon pomáhá zbavit se nepříjemných příznaků dostatečně rychle. Již v prvním týdnu můžete zaznamenat pokles svědění, snížení množství bílých vloček ve vlasech.

Sebozol má exfoliační účinek na dermis, normalizuje funkci mazových žláz. Pravidelné používání snižuje pravděpodobnost opakování lupů téměř na nulu.

Také šampon zlepšuje stav citlivé pokožky, pozitivní účinek na vlasy, čímž je pružný, zvládnutelný a zdravější.

Levné analogy

Lékárníci často navrhnou nahrazení jednoho léku jiným, pokud obě mají stejnou účinnou složku. Pokud nejste spokojeni s cenou přípravku Sebozol, podívejte se na jiné, levnější ketokonazolové šampony:

 1. Dermazol Láhev 50 mililitrů bude stát až 200 rublů, 100 mililitrů - trochu dražší.
 2. Ketokonazol. Šampon proti lupům stojí asi 170 rublů. Je to docela prostorné: 150 mililitrů.
 3. Sulsen Forte. Připravte se na platbu za kapacitu 150 mililitrů asi 200 rublů.

Drahé šampony obsahující ketokonazol zahrnují Nizoral (700 rublů), Mycozoral (400 rublů), Keto-plus (550 až 600 rublů) a další.

Navzdory dostupnosti levnějších protějšků si Sebosol získal rozsáhlou armádu fanoušků, kteří po prvním ošetření nechtějí změnit na jiný šampon. Nástroj má několik indikací pro použití, a proto úspěšně zvládne různé kožní onemocnění vlasů, obličeje a těla.

A přitom nezapomeňte, že neexistuje univerzální lék proti lupům a seborrheu. Pokud by přípravek Sebozol nezpůsobil alergickou reakci, ale po 2-3 aplikacích nemá zřetelný účinek, pokuste se zjistit příčinu onemocnění dříve, než začnete experimentovat s jinými šampony.

Použití a účinnost šamponu "Sebozol"

Šampon proti lupům "Sebozol"

Lupiny znepokojují a ruší mnoho lidí. Někteří se pokoušejí vypořádat se s problémem lidových metod nebo jednoduše nechat vše samo, zatímco jiní používají efektivní a osvědčené nástroje. Patří sem šampon "Sebozol".

Složení

Účinnou látkou tohoto přípravku je ketokonazol. Mimochodem, na základě této látky jsou vyráběny takové prostředky jako Nizoralový šampon, stejně jako přípravek Mycozoral. Také jsou obsaženy některé excipienty: disodná sůl, chlorid sodný, purifikovaná voda, benzoát sodný, laurylsulfát sodný, kokodethanolamin, polyquaterium-7, barvivo, parfém a některé další složky.

Akce znamená

Často příčinou lupů je poškození skleněných plísní. Šampon je antifungální a má fungistatické a fungicidní účinky. To znamená, že složky jsou účinné proti některým houbovým mikroorganizmům, jako jsou patogeny kožních červů, kandidóza, systémové mykózy a mnohobarevné licheny, dimorfní a kvasinkové houby, stejně jako dermatofyty, stafylokoky a streptokoky.

Vypadá to jako šampon Sebozol

Složky léku vyvolávají změnu složení lipidů v membráně mikroorganismů, stejně jako inhibici (tj. Zpomalení) produkce ergosterolu, která zajišťuje integritu membrán. V důsledku toho jsou membrány postupně zničeny, což znemožňuje pokračovat v existenci hub a vede k jejich smrti. Dále látky také zabraňují tvorbě spor, tedy aktivní reprodukci.

Stojí za zmínku, že šampon také pomáhá normalizovat práci mazových žláz, zlepšuje stav epidermis a struktury vlasů a čistí vlasy a kůži. Tento nástroj je vhodný pro všechny typy vlasů.

Jak ukazují recenze, nástroj je docela efektivní, i když jeho cena je zcela přijatelná.

Návod k použití drogy "Sebozol"

Indikace

Prostředek "Sebozol" má následující údaje:

 • seboroická dermatitida;
 • pityriasis versicolor a některých dalších typů této nemoci;
 • houbové léze pokožky hlavy (mykóza).

Kontraindikace

Není tolik kontraindikací:

 • poškození kůže hlavy;
 • některé kožní nemoci, včetně povrchu hlavy;
 • individuální nesnášenlivost komponentů nástroje.

Neexistují žádné údaje o negativních účincích látek v přípravku na nenarozené dítě, takže těhotenství není kontraindikací. Složky nespadají do mléka, což znamená, že je možné je použít během laktace.

Nežádoucí účinky

Ve většině případů je šampon poměrně dobře snášen. Ale v některých případech jsou možné alergické reakce, které se projevují jako vyrážka (obvykle plná tekutých bublin), pálení, zarudnutí, svědění, nepohodlí v oblasti nárazu. Navíc ve velmi vzácných případech může dojít ke zhoršení stavu pokožky hlavy a vlasů. Je také pravděpodobné, že se změní barva vlasů (lidé s šedými nebo velmi slabými vlasy to čelí).

Co se týče obecných příznaků, jelikož složky produktu skrze kůži jsou téměř neabsorbovány a navíc nevstupují do systémové cirkulace, nebude mít na tělo žádný účinek.

Jak používat?

Chcete-li se zbavit takových problémů, jako je lupy, šampon by měl být používán dvakrát nebo třikrát týdně. Průběh léčby trvá 4-8 týdnů.

Pro prevenci a prevenci recidivy lupů použijte prostředek jednou týdně (se signifikantními projevy lupů před zahájením léčby) nebo jednou za dva týdny (pokud byly projevy menší).

Pro prevenci použijte nástroj jednou týdně.

Při seboroické dermatitidě je vyžadován měsíční léčebný postup, který se provádí dvakrát týdně. Pro profylaxi je dostatečné týdenní užívání.

Způsob použití:

 1. Aplikujte 5 mililitrů (přibližně jednu čajovou lžičku) šamponu na zvlhčené vlasy. Rozložte kompozici na celou pokožku hlavy, pěnujte ji.
 2. Ponechte produkt na vlasu asi 5 minut.
 3. Po uplynutí stanovené doby důkladně umyjte hlavu důkladně teplou vodou. Opětovné použití se nevyžaduje.

Jak vyplývá z recenzí, po prvních několika způsobech použití lupů se stává mnohem méně, pak úplně zmizí. Při dodržení pravidel použití a dávkování jedné lahvičky trvá výrobek dva nebo tři měsíce.

Zvláštní instrukce

Několik důležitých bodů použití:

 • Zabraňte kontaktu se sliznicemi, zejména v očích. Pokud se tak stane, oči by měly být dobře omyty dostatečným množstvím čisté vody.
 • Nepřekračujte doporučené dávkování. Jsou-li překročeny, mohou se objevit nepříjemné pocity a příznaky: pálení, svědění, zarudnutí a otok.
 • Pokud se vyskytnou nepříjemné projevy, aplikace by měla být přerušena.

Sebozol v 5 ml pytlích

Cena výrobku je asi 300-400 rublů na láhev 100 mililitrů. Láhev o objemu 200 ml stojí zhruba 500-600 rublů. Také je výrobek prodáván v sáčcích (5 ml každý, pouze 5 kusů), cena jednoho takového balení je asi 150 rublů.

Názory

Zkontrolovat prostředky:

Hodnocení napsal (a) "ChristinaViktorovna"

Jen pár recenzí:

Anna, Volgograd
"Můj manžel občas má lupiny, takže jsem se rozhodl koupit mu šampon Sebozol. Po třech aplikacích zmizely lupy. Nyní manželka pravidelně používá lék na profylaxi a ani si nepamatuje lupy. "

Catherine, Moskva
"Předtím, než byly lupy, nebylo, ale začalo trápit svědění. Pak jsem objevil lupy. Rozhodla jsem se, že je to seborrhea a získal šampon "Sebosol" na radu přítele. Koupil jsem 5 sáčků a já jsem nezískala více peněz, protože lupiny zmizely a po půl roku se neobjevily. Potěšená cenou je velmi přijatelná. "

Recenze z "Elenka84"

Elena, Novosibirsk
"Nebyl jsem šamponován. Použil jsem ji jen jednou, ale lupy nezmizely a kůže a vlasy se velmi suché. Rozhodla jsem se vybrat jinou drogu. "

Nezapomeňte, že před aplikací je vhodné získat odborné rady.

Šampon Sebozol: instrukce, jak rychle vyléčit lupy

Porážka kůže hlavy s houbovou infekcí je poměrně častým fenoménem, ​​který se nachází u obou pohlaví.
Kdysi jsme nazývali lupy. Tato patologie nastává jako výsledek aktivity patogenní mikroflóry.

K dnešnímu dni existuje mnoho různých kosmetických přípravků, které vám umožní vypořádat se s touto pohromou.
Relativně dobré výsledky ukazují šampon Sebozol.

Popis

Sebozol je lék, levný šampon pro lupy, který je klasifikován jako antifungální.

Šampon má vysokou aktivitu při ničení kvasinkové houby, stafylokokové infekce, dermatofytu, eumycetu a streptokoků.

Tento kosmetický přípravek pomáhá eliminovat houbový patogen a také eliminuje záněty a podráždění, které se vyskytují na kůži hlavy.

Šampon "Sebozol" je určen pro vnější použití.

V průběhu aplikace se hlavní účinné látky začnou koncentrovat do nejvyšší koncentrace v kůži hlavy, díky které se dosáhne potřebného terapeutického účinku.

Popisovaný nástroj lze nalézt v prodeji ve třech dávkových formách:

 • ve formě masti pro vnější použití, která má světle růžovou nebo žlutou barvu a také má nepatrný, ale charakteristický zápach (k dispozici v hliníkové trubici o objemu 15, 30 nebo 50 gramů);
 • ve formě bělavé-žluté masti se slabým charakteristickým zápachem (vyráběné v lahvích o objemu 10, 15 nebo 20 gramů);
 • ve formě šamponu s jednotnou viskózní konzistencí, barva produktu se může měnit od nasycené růžové až oranžově červené (dostupné v polymerech nebo polyethylenových lahvích o objemu 100 mililitrů).

Přehled a recenze barvy pro obočí a řasy Rocol v tomto článku.

Složení

Tento nástroj obsahuje ketokonazol v množství 1 procent, tato látka má výrazný antimikrobiální účinek, řídí proces vylučování lipofilních kvasinkových hub, který je přítomen v kompozici normální mikroflóry lidské epidermální pokožky.

Kromě toho má ketokonazol preventivní účinek - zastavuje růst hub. Vzhledem ke speciálním složením šamponu Seboso má l prostředek mírné čistící vlastnosti.

Snad použití tohoto produktu na majitele citlivé pokožky hlavy.

Lékaři o Sebozolu

Indikace a kontraindikace

Dermatologové předepisují šampon Sebozol pro následující indikace:

 • v přítomnosti lišejníků pityriasis, dermatomykózy kůže;
 • v případě seborrhy (suché nebo mastné);
 • za přítomnosti lupů;
 • aby se zbavili houbových infekcí.

V procesu eliminace dermatomykózy pokožky hlavy má hlavní účinná složka ketokonazol negativní vliv na metabolismus lipidů v buňkách houby, což vede k zduření produkce látky, která zajišťuje integritu patogenní buněčné membrány.

Výsledkem je, že houby začínají umírat a zcela ztrácejí schopnost množit se.

Navíc použití přípravku Sebosol pomáhá snížit vylučovaný mazu.

Tento nástroj je vhodný pro použití na všechny typy vlasů.

Při aplikaci přípravku Sebozol se můžete rychle vypořádat s houbovou infekcí, pokud dokončíte úplný průběh léčby, aniž byste porušili pravidla výuky.

Pokud se po určité době znovu objeví houbová infekce, bude nutné provést vyšetření u lékaře.

Přípravek Sebozol není toxickým léčivem, může být předepisován těhotným ženám a v laktačním období, ale předtím to neubližuje konzultaci se svým lékařem.

Pokyn

Chcete-li odstranit lupy, musíte použít šampon Sebozol několikrát týdně. Celková doba trvání léčby by měla být 1-2 měsíce. V případě profylaktického použití přípravku by mělo být použito jednou za 14 dní.

Pokud trpíte patologickým procesem, jako je seboroická dermatitida, musíte provádět měsíční léčbu šamponem dvakrát týdně. Jako preventivní opatření stačí použít nápravu jednou za sedm dní.

Abyste dosáhli nejvýraznějšího účinku, musíte dodržovat některá pravidla pro použití šamponu Sebozol:

 1. Za prvé, malá část finančních prostředků, aby se na mokré kadeře. Použijte hřeben k jeho rozložení po celé délce kadeř.
 2. Jemné masážní pohyby pro dosažení tvorby pěny.
 3. Počkejte pět minut, než začne působit aktivní složka šamponu. Po uplynutí určité doby umyjte šampon z vlasů v teplé vodě s velmi vysokou kvalitou.
 4. Není třeba znovu použít produkt.

Dokonce i po prvním použití se lupy postupně začnou ztrácet. Pro úplné vítězství nad tímto patologickým procesem budete muset provést dva až tři procedury. Při správném dodržování všech pravidel aplikace a potřebné dávky lze použít jednu láhev šamponu během dvou až tří měsíců.

Abyste se chránili před možnými negativními důsledky, je důležité dodržovat některá doporučení:

 • při aplikaci nástroje, aby se zabránilo kontaktu se sliznicemi. Pokud se však lék dostane do očí, měli byste je co nejdříve vypláchnout velkým množstvím vody.
 • Je zakázáno překročit dávkování uvedené v pokynech. Pokud se nebudete řídit tímto pravidlem, budete čelit těmto nepříjemným příznakům: svědění, pocit pálení, zarudnutí a otok.

Sledujte video o nástroji

Pokud se po použití šamponu objeví nějaké nepříjemné projevy, dočasně ho zastavte a poraďte se s lékařem.

Ekonomičtější protějšky

V případě, že jste v lékárně nenalezli šampon Sebozol, nebo považujete jeho náklady za příliš vysoké, můžete se obrátit na široký seznam podobných výrobků.

Všechny se liší v podobném složení, stejně jako vlivem, ale zároveň mají nižší náklady.

Nabízíme podrobný přehled podobných léků.

Mycozoral Je to také antifungální šampon, který se vyrábí v Rusku. Je to žluto-oranžová kapalina se specifickým zápachem.

V tomto nástroji je hlavní účinná látka stejná jako u přípravku Sebozol, takže má Mycozoral stejné kontraindikace a indikace.

Jeho cena se rovná 258 rublům. Podrobné složení šamponu Mycozoral.

Sulsena. Jedná se o léčebný nástroj, který lze připsat možnosti rozpočtu, protože jeho cena se rovná pouze 77 rublům.

Šampon se používá ke snížení tvorby kožního mazu a k odstranění lupů. Od prvního použití jsou příznaky pruritu výrazně sníženy, stav kudrlin se zlepšuje - stávají se měkčími, hedvábnějšími a mají dobře upravený vzhled.

Charakteristickým znakem tohoto nástroje je dlouhodobé uchování získaného terapeutického výsledku.

Ekoderm Léčuje kategorii zdravotních hypoalergenních prostředků určených pro každodenní použití v boji proti lupům.

Může být použita k eliminaci houbových infekcí jak u dospělých pacientů, tak u dětí starších jednoho roku.

Kromě lupů se Ecoderm úspěšně vyrovná s atopickou dermatitidou, seborrheou, psoriázou a ekzémem. Při použití na léčebné účely velmi rychle zapomenete na svědění, alergické reakce a podráždění vyvolané neúspěšným barvením vlasů.

Ekoderm na prodej v kioscích lékárny, její cena se rovná 155 rublům.

Friderm. Tento nástroj slouží ke snížení vysokých tuků nebo suchých kadeří. Friederm je účinný při odstraňování seboroické dermatitidy, která se vyznačuje takovými jevy jako lupy a svědění.

Friederm navíc úspěšně eliminuje pityriasis versicolor a atopickou dermatitidu. Tento léčivý přípravek může být použit jak jako primární terapie, tak pro prevenci lupů různých etiologií.

Cena Friderma lékárny je 260 rublů.

Náklady na

Cena šamponu "Sebozol" v lékárnách v průměru 1 200 rublů.

Doporučujeme číst: o výhodách mandlového oleje pro vlasy zde, složení kosmetiky pro děti Little Fairy zde.

Recenze

Recenze 1. Elizabeth.

Příroda mám vlasy náchylné k tuku. Proto, pro mne lupy je docela známý fenomén. Snažil jsem se s ní bojovat pomocí různých prostředků, které zlepšují stav pokožky hlavy a vlasů, ale nemohl jsem ji úplně odstranit. Můj přítel mi radil, abych použil Sebozol. Pravidelně jsem omyla vlasy tímto lékem tři týdny, během této doby jsem si všiml poklesu lupů, svědění a pocitů pálení. Bylo to 6 měsíců od chvíle, kdy jsem si koupil láhev tohoto nástroje, ale lupa se mi nikdy nevrátila.

Recenze 2. Milena.

Můj manžel se začal stěžovat na lupy. Současně se rozpadla neatraktivní vločky. Zpočátku jsem se snažil používat domácí metody, ale ten nedělal pozitivní účinek. Pak jsem koupil Sebosol. Vzhledem k příjemné konzistenci tohoto nástroje tvoří silná pěna, která je rovnoměrně rozložena po celém vlasu. Umyjte šampon od vlasů je také velmi jednoduché. Poté se kudrlinky stávají měkkými, hedvábnými, bez vůně lupů.

Recenze 3. Vladislav.

Zpočátku jsem měl málo lupů. Začal jsem používat drahé kosmetiky, ale všiml jsem si, že lupy nejen nezmizí, ale stane se mnohem víc. Obrátil se na pomoc specialistům, kteří mi doporučili používat šampon Sebozol. Byl jsem příjemně překvapen, že tento nástroj rychle pomohl tomuto problému zvládnout. O dva týdny později zmizely lupiny a už mě už neměly obtěžovat. Od té doby uplynulo tři měsíce, moje skalp je v dokonalém stavu, nestěžuju se na nic!

Sebozol je účinný lék, který se aktivně používá k boji proti lupům. Účinek ketokonazolu je zaměřen na zastavení hlavní příčiny lupů - to je houbová infekce.
Po dokončení úplné léčby přípravkem Cebosol budete schopni eliminovat vnější příznaky této patologie a také zabránit jejímu opakování.

Doporučujeme také seznámit se s pokyny pro použití šamponu Sulsen.

Sebozol: složení, návod k použití a podobné přípravky

Dermatologické onemocnění kůže hlavy - běžný problém. Mnoho z těchto onemocnění je spojeno s houbovou infekcí. V současnosti existuje mnoho léků zaměřených na potlačení houbových infekcí. Jedním z nejoblíbenějších je Sebosol.

Složení a formulář pro uvolnění

Přípravek Sebosol je také k dispozici ve formě masti.

Sebosol je dostupný ve dvou formách - šampon a masti. Účinná látka je v každém případě ketokonazol.

1 gram šamponu a masti obsahuje 20 miligramů ketokonazolu. Kromě toho kompozice obsahuje následující další součásti:

 • Edetát disodný.
 • Sodík Laureth Sulfát.
 • Benzoát sodný.
 • Chlorid sodný.
 • Butylhydroxytoluen.

Masť Sebozol je k dispozici v několika dávkách - 10,15 a 20 g. Balíček je vybaven sprejem, který umožňuje přesně řídit aplikaci přípravku na kůži. Šampon Sebozol se vyrábí v objemu 100 nebo 200 ml.

Farmakologické vlastnosti

Šampon je určen jak pro léčbu, tak pro profylaktické použití.

Léčivo Sebozol je určeno pro vnější použití. Má antimikrobiální a antifungální účinky. Má výrazný exfoliační a sebiostatický účinek (redukuje aktivitu mazových žláz).

Účinek přípravku Sebozol je zaměřen na eliminaci seborrhy a obnovení struktury vlasů.

Šampon je určen jak pro léčbu, tak pro profylaktické použití. Je povoleno používat v jakékoli fázi seborrhy, stejně jako odstranit menší lupy. Masti a šampony odstraňují svědění a podráždění pokožky hlavy, čistí vlasy a normalizují stav pokožky a vlasových kořenů.

Indikace pro použití

Šampon Sebozol se používá k odstranění lupů

Sebosol má následující údaje:

 • Dermatofytóza vlasů, kůže a nehtů.
 • Hubové léze orgánů zraku.
 • Pro profylaktické účely ve stavu imunodeficience.
 • Akutní nebo opakující se vaginální kandidóza.
 • Kožní seboroická dermatitida způsobená systémovou mykózou.
 • Hubová sepsa.
 • Multicolor versicolor.
 • Candida paronychia.
 • Trichofytóza, folikulitida.

Šampon se používá k odstranění lupů, může být aplikován pravidelně, pokud je předispozice k seborrhei.

Kontraindikace

Šampon Sebozol se nedoporučuje pro osoby s problémy s ledvinami

Lék je pacientům snadno tolerován, proto prakticky nemá žádné kontraindikace. Nedoporučuje se pouze v následujících případech:

 • Individuální nesnášenlivost komponentů nástroje nebo přecitlivělost na ně.
 • Doba těhotenství a kojení.
 • Nemoci ledvin a jater, které jsou v akutní fázi.

Během těhotenství a laktace je šampon Sebosol povolen, ale nedoporučuje se užívat denně. Jedna aplikace se doporučuje v intervalech 4-6 dnů.

Lidé, kteří mají suché a křehké vlasy, by měly kombinovat použití šamponu s hydratačním balzámem nebo kondicionérem.

Nežádoucí účinky

Šampon může způsobit svědění a další vedlejší účinky.

Navzdory skutečnosti, že nástroj je určen pro externí použití, jsou možné vedlejší účinky na gastrointestinální trakt, nervový a urogenitální systém. Možné nežádoucí účinky zahrnují:

 • Těžké bolesti hlavy a závratě;
 • Porucha spánku;
 • Snížená chuť k jídlu;
 • Nevolnost, ve vzácných případech zvracení;
 • Průjem;
 • Hepatitida;
 • Žloutenka;
 • Snížení pohlavní frekvence;
 • Impotence;
 • Porušení menstruačního cyklu u žen;
 • Zvýšení velikosti prsních žláz u mužů;
 • Alergické reakce, které se projevují svěděním, podrážděním a pocity pálení. Zrnitost a otok jsou možné;
 • Výskyt bolesti v kloubech;
 • Horečka, zimnice;
 • Podráždění kůže hlavy;
 • Zvýšená suchost vlasů (ve vzácných případech zvyšuje obsah tuku).

Ve většině případů dochází k nežádoucím účinkům s přecitlivělostí na složky, stejně jako k nedodržení léčebného režimu. Nejčastěji dochází k nežádoucím účinkům při příliš dlouhém používání krému Sebosol.

Aby se minimalizovala pravděpodobnost nežádoucích účinků, je nutné pečlivě přečíst si pokyny k použití a konzultovat s lékařem.

Návod k použití

Před použitím šamponu si přečtěte pokyny.

Použití drogy závisí na formě jejího uvolnění.

Mast sebosol

Dávkování a trvání léčby závisí na typu a stádiu patologického procesu. Průměrná délka léčby je 2-3 týdny. Pro léčbu lišejníků jakéhokoliv typu se trvání užívání masti zvyšuje na 25-30 dní.

Použití mastí pro profylaktické účely by nemělo přesáhnout 7 dní. Doporučená profylaktická doba je 3-4 dny.

Při léčbě vaginální kandidózy je doba léčby 5-6 týdnů. U těžkých forem onemocnění může být nutná opakovaná léčba. Kolik dní má masť používat, dokáže pouze lékař, s ohledem na typ onemocnění, jeho stadium a celkový stav pacienta.

Masť se aplikuje denně, jednou denně. Třetím se do postižené oblasti až do úplného vstřebání. Před aplikací musíte nejdříve vyčistit kůži.

Šampon Sebozol

Šampon se aplikuje na předem navlhčené vlasy. Je nutné opatrně třít nástroj do pokožky hlavy, postupně pěnit. Poté nechte na vlasy 4-5 minut. Pokud se objeví svědění, pálení a další nepohodlí, ihned je opláchněte.

Šampon důkladně opláchněte a v případě potřeby aplikujte balzám nebo kondicionér.

Při zasažení očí okamžitě důkladně vypláchněte vodou. Jediná dávka šamponu je 5-7 ml.

Pro ošetření lupy šampon je používán po dobu 2 měsíců 1-2 krát týdně. Při absenci požadovaného výsledku se může frekvence aplikace zvýšit.

Pro profylaktické účely je nástroj používán v intervalech 10-14 dní. V současné době jsou k profylaxi k dispozici 5 ml sáčků.

Lékové interakce

Přípravek Sebozol by neměl být užíván souběžně s steroidními léky

Přípravek Sebozol se nedoporučuje používat v kombinaci s léčivy skupiny glukokortikosteroidů. Použití přípravku Sebosol je předepsáno dva týdny po úplném zrušení steroidních léků.

Nebyly zjištěny žádné interakce s jinými léčivými přípravky. Přípravek Sebozol má nízkou absorpci, proto je bezpečné používat spolu s jinými léky.

Zvláštní instrukce

Během léčby je nutné provést čas od času krevní test k posouzení stavu jater a ledvin.

Přípravek Sebosol se prodává volně, není nutný žádný předpis k jeho nákupu. Navzdory tomu se doporučuje před použitím vyhledat lékařskou pomoc. To platí zejména u pacientů s těžkými onemocněním jater a ledvin, stejně jako těhotných žen.

Při zvýšených jaterních enzymech nebo po toxickém poškození jater se doporučuje odmítnout užívání přípravku Sebosol. Použití drogy je vhodné pouze v případě, kdy předpokládaný přínos převyšuje možné riziko.

Před zahájením léčby je nezbytné posoudit stav jater a provést diagnostickou studii. To pomůže odstranit možné chronické a akutní onemocnění jater, které se může významně zhoršit užívání přípravku Sebosol. Během léčby by se měl čas od času provést krevní test, aby se zjistil stav jater a ledvin.

Cena a analogy

Ve většině analogů přípravku Sebosol je účinnou látkou ketokonazol.

Cena Sebozolu závisí na způsobu jeho propuštění. Průměrná cena masti je 160-170 rublů. Cena šamponu Sebozol se liší v závislosti na objemu od 320 do 400 rublů.

Mnozí se zajímají o to, jaké analogy existují v Sebozolu. To vyplývá ze skutečnosti, že mnoho náhradníků má nižší náklady, současně má podobný princip činnosti. Kromě toho jsou analogy nezbytné pro osoby, u kterých přípravek Sebozol způsobuje alergické reakce a jiné vedlejší účinky.

Léky podobné přípravku Sebosol, jejich náklady a složení:

Složení a pokyny pro použití šamponu Sebozol

Pro ošetření lupů a kožních abnormalit pokožky hlavy použijte šampon Sebozol. Nástroj má výrazný antifungální účinek, poskytuje protizánětlivý účinek. Terapeutické složení léčiva nejen eliminuje lupy a symptomy kožních onemocnění, ale také bojuje proti jejich vývoji. Přípravek Sebozol se doporučuje k léčbě různých patologií, zatímco má velmi málo kontraindikací, zřídka vede ke vzniku vedlejších účinků, je přijatelný. Šampon Sebazol a návod k použití, popis léčiva a složení - podrobněji se podíváme na článek.

Léčba lupů a onemocnění pokožky hlavy

Kožní buňky se při aktualizaci procesu aktualizace neustále aktualizují - zrychlují se, objeví se lupy. Může být mastná, suchá nebo smíšená. Zvýšená tvorba kožního mazu vede k mastným lupům a pomalu k usušení. Pokud neděláte nic, pak vypadnou vlasy až do úplné ztráty vlasů.

Pro léčbu lupů a houbových lézí pokožky hlavy pomocí šamponů. Dermatologové často doporučují pacientům, aby používali šampon Sebosol. Nástroj má silné antibakteriální a antifungální vlastnosti.
Doporučeno pro použití v následujících situacích:

 • Různé léze pokožky hlavy, které jsou vyvolány patologickou aktivitou kvasnicových hub, dermatofytů;
 • Leishmanióza, seboroická dermatitida;
 • Pityriasis versicolor.

Použití šamponu Sebozol pro kožní onemocnění hlavy a lupů je jednoduché: musíte použít 5 ml léčivé látky na mokré vlasy a nechat pět minut. Po důkladném umytí vlasů se zbavte všech zbytků. Chcete-li se zbavit lupů, musíte použít šampon dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. Pro profylaxi umyjte hlavu Cebosol 1-2x týdně.

S pityriazisem se šampon aplikuje na všechny postižené oblasti pokožky, přičemž se sprchuje, nechá se sedm minut, vypláchne. Délka trvání terapeutického kurzu je dva týdny. Nástroj používejte každý den. Při seboroické dermatitidě po tři dny po sobě po jednom dni. Terapeutická kompozice se udržuje na pokožce po dobu sedmi minut, promyje se. Celkový průběh terapie je 45 dní.

Nežádoucí účinky

Možné negativní účinky - podráždění pokožky, změna barvy vlasů, pocity svědění na místech aplikace. Nadměrná suchost nebo mastné vlasy jsou poměrně častým vedlejším účinkem. Při použití špatného množství peněz na vlasy může dojít k silnému pocitu hoření, ale projde poté, co se prostředek odmyje vodou.

Složení

Lék Sebosol ve formě šamponu se prodává v lékárně. Lahvičky jsou 100 a 200 ml. Lékárny také prodávají masť Sebozol, která je určena k léčbě různých patologických stavů kůže. Chcete-li dosáhnout nejvýraznějšího terapeutického účinku, je lepší kombinovat sebosol mast + šampon.

Stojí za to vědět! Aktivní složka šamponu Sebozol je ketokonazolová látka s antifungálními účinky. Na gram léčiva je účtováno 20 mg účinné složky.

Přípravek dále obsahuje: sterilní vodu, dvojsodnou sůl, EDTA, ionol, laurethsulfát sodný, kyselinu ethylendiamintetraoctovou, ochucovadla, barvivo, benzoát sodný, laurethsulfosukcinát. Složení šamponu Sebozol neobsahuje hormonální látky, toxické složky.

Kontraindikace

Kontraindikace zahrnují organickou intoleranci účinné látky nebo složek léčiva. Na pozadí přecitlivělosti se objevuje alergická reakce. Nedoporučuje se umyt hlavu dítěti mladšímu jednoho roku. Vzhledem k tomu, že prostředky pro místní použití se nedostávají do krevního řečiště, šampon je povolen pro použití během těhotenství a kojení.

Analogy

Lékárna prodává spoustu levných analogů Sebozolu, které nejsou terapeuticky účinné v porovnání s lékem. Mezi nejefektivnější léky tohoto druhu patří následující nápravná opatření:

 1. Lupy Hlavní složka, jako v případě Sebosolu. Šampon je doporučen pro poškození pokožky hlavy, která je vyvolána kvasinkami, které patří do rodu Malassezia furfur. Doporučuje se používat k léčbě seboroické dermatitidy na pokožce hlavy, s cholivií, lupinami (používané k léčbě a prevenci).
 2. Šampon Nizoral pomáhá při seboroické dermatitidě, lupráce a chiriformis. Kontraindikace - individuální nesnášenlivost kompozice. Co se týče nežádoucích účinků, jsou možné reakce přecitlivělosti - pálení a svědění pokožky hlavy, hyperémie, nadměrné vyčerpání.

Šampon Sebozol má mnoho recenzí od pacientů, kteří prodělali různé dermatologické problémy. Někteří lidé se domnívají, že sebosol je účinným lékem, ale na pozadí zastavování se opět objevuje použití lupů, v důsledku čehož je nutné užívat drogu neustále k prevenci.

Koupit Sebosol může být lékárna. Náklady na pět pytlů šamponu 5 ml - asi 3 dolary, láhev 100 ml stojí $ 6-7, cena za 200 ml - 9-10 dolarů. Udržujte otevřený šampon při teplotě do 15 stupňů.

Léčba skalpových onemocnění se šamponem Sebozol

Houbové infekce pokožky hlavy a lupů jsou často diagnostikovány jak u mužů, tak u žen v jakémkoli věku a jiném životním stylu. Léčba takových problémů obvykle nevyvolává velké obtíže, ale je často prodloužená a dlouhá. Proto se výrobci kosmetických a zdravotnických prostředků snaží vymýšlet nová léčiva, aby lépe bojovali proti nemoci. Jedním z těchto produktů je šampon Sebozol, který se vyznačuje poměrně nízkými náklady a širokým spektrem aplikací.

Popis léčiv

Lupiny vyvolávají vývoj houby pokožky hlavy. V případě jeho výskytu je nutné použít prostředek k jeho odstranění, jako je Sebosol. Šampon chrání před patogenními mikroorganismy, rychle eliminuje jejich reprodukci a pomáhá urychlit zotavení.

Výrobce

Šampon proti lupům Sebozol vyrábí LLC "Dionis", působící v Rusku. Náklady na produkt této společnosti závisí na obalu. Tak, láhev sto mililitrů stojí asi tři sta až čtyři sta rublů, dvě stě mililitrů - asi čtyři sta až pět set. Záleží však na oblasti prodeje a na skladu nebo lékárně, ze které je lék uvolněn.

Složení

Každý gram léčiv obsahuje asi dvacet miligramů ketokonazolu, který je aktivní složkou. Kromě toho obsahují:

 • voda;
 • chlorid sodný;
 • polyquaternium-7;
 • benzoát sodný;
 • disodná sůl;
 • butylhydroxytoluen.

Také v kompozici jsou vůně a barviva.

Účinná látka ketokonazol účinně zpomaluje růst hub, složky čisticích prostředků čistí pokožku mrtvých buněk a pomáhají udržovat účinek čistoty po dlouhou dobu. Kromě toho šampon Sebazol reguluje a optimalizuje mazové žlázy, čímž zabraňuje vysušení pokožky a vlasů.

Šampon by neměl být považován za plnohodnotný léčivý přípravek, proto se nedoporučuje používat přípravek jako alternativu léčby, pokud je indikován.

Aplikace

Šampon Sebazol se používá v dermatologii k prevenci a eliminaci onemocnění pokožky hlavy různého charakteru, má nejen čistící a léčebné vlastnosti, ale také pečuje o vlasy. Vhodný pro každodenní použití a pro všechny typy vlasů.

Prostředky lze snadno umýt a vypláchnout, má lehký parfémový zápach. Pro přímou léčbu se nepoužívá více než pět mililitrů drogy v jednom postupu. Šampon se aplikuje na čisté, vlhké vlasy a nechá se působit jako maska ​​po dobu pěti minut. Průběh léčby trvá přibližně čtyři týdny, pokud se užívá dvakrát týdně, trvání profylaxe je určeno charakteristikami pacienta.

 1. Naneste malé množství léčiva na mokré vlasy. Rozložte kompozici po celé délce pomocí hřebenu, přičemž věnujte zvláštní pozornost pokožce hlavy.
 2. Nechte lék pět minut na expozici.
 3. Pěnit kompozici s malým množstvím vody a masírovat pokožku. Vypláchnout.
 4. Po umytí můžete použít měkký balzám na vlasy podle pokynů.

Pro účinné ošetření pokožky hlavy je dostatečná jedna aplikace léčiva. Výsledek bude patrný po prvním praní.

Nedoporučuje se používat šampon více než dvakrát týdně, protože se může vyskytnout nadměrná suchost a podráždění kůže, stejně jako zvýšené riziko nežádoucích účinků.

Indikace

Navzdory skutečnosti, že hlavním náznakem použití šamponu jsou lupiny, nástroj se také používá v boji proti jiným chorobám:

 • kožní patologie způsobené kvasinkami a dermatofyty;
 • onychomykóza, kandidóza, trichophytosis, versicolor, folikulitida;
 • seborrhea;
 • psoriáza.

V některých případech je léčba tímto šamponem kombinována s oleji, mastí a balzámy, stejně jako přípravky pro orální podání.

Kontraindikace

Hlavní kontraindikace použití šamponu je individuální nesnášenlivost vůči složení léčiva. Musí být používán s opatrností při akutních a chronických onemocněních ledvin a jater, stejně jako během těhotenství a kojení.

Při použití šamponu neexistují prakticky žádné vedlejší účinky, nicméně alergické reakce, bolest hlavy a závratě, ospalost, zarudnutí pokožky je možné.

V případě alergické reakce je nutno okamžitě ukončit léčbu šamponem. Kombinované použití s ​​jinými prostředky by mělo být vyřešeno dermatologem nebo tricholožkem.

Analogy

V současné době bylo vyvinuto mnoho antifungálních a antibakteriálních šamponů a masky, které mohou bojovat proti lupům, seborrhea a jiným patologiím pokožky hlavy. Mezi nejznámější patří:

 • Perhotal (Indie). Jedná se o jeden z nejdražších výrobků obsahujících ketokonazol. Od Sebasy se liší pomocí pomocných komponent a má podobné indikace a kontraindikace.
 • Nizoral (Belgie). Základem šamponu je také ketokonazol. Náklady na drogu jsou mnohem vyšší než náklady domácího protějšku.
 • Mykozoral (Rusko). Je to antifungální látka, která může také bojovat proti lupům a seborrhei. Má přibližně stejnou cenu, ale méně vhodná pro použití kvůli specifické vůni.
 • Sulsena. Lék je v současné době jedním z nejvíce rozpočtu. Bojuje proti vysušení a podráždění pokožky, reguluje tvorbu kožního mazu a snižuje výskyt lupů a seborrhy. Jednou z jeho charakteristických vlastností je stabilní výsledek i po první aplikaci.
 • Ekoderm Nástroj je účinný v boji proti lupům, ekzému, dermatitidě a dermatóze, seboreu. Navíc může urychlit hojení kůže po neúspěšném používání kosmetiky a chemikálií. Je důležité, aby se na rozdíl od jiných léků používalo pro děti od jednoho roku.
 • Friderm. Šampon lze použít jak na suché, tak na mastné vlasy, protože nemá vliv na tvorbu tuku. Účinně ošetřete lišejníky, lupy seborrhea a také zmírňuje suchost a odstraňuje lupy.

Je velmi obtížné zvolit nejvhodnější drogu. Někteří se o to pokoušejí empiricky. Nicméně je nejlepší konzultovat s zkušenými kosmetisty, trichology nebo dermatology.

Video

Závěr

Chcete-li vybrat šampon proti lupům, seborrheu, sucho, psoriázu a další patologické stavy hlavy, je dnes obtížné. Obrovský počet výrobců nabízí masové tržní, lékařské a profesionální drogy, které lze vybrat v různých cenových kategoriích. Najefektnější jsou dnes považovány za léčivé, protože bojují nejen s příznaky onemocnění, odstraňují pouze mrtvé kožní vločky, ale také odstraňují některé příčiny jejich vzhledu a následky jejich progrese. Šampon Sebasol může být považován za jeden z nejlepších ve skupině léčiv tohoto druhu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy