logo

Výběr pánského elektrického holicího stroje

Charta se otáčí stroji, mnozí muži se rozhodnou vyzkoušet elektrický holící strojek. Okamžitě říkáme, že ztratíte rychlostí holení - obvykle trvá více času. Pro majitele husté vegetace se může kvalita hobliny zhoršit. Postup je obecně příjemnější. Hlavní věc - zvolit správné břitvy. Všimněte si, že je to dobrý dárek pro muže dne 23. února nebo jiné oslavy.

Typy elektrických holicí strojky: rotační nebo síťovina

K dnešnímu dni existují dva typy elektrických holicí strojky: rotační a oka (síťovina). Ale to neznamená, že výběr modelů je malý, naopak. Výběr je velmi velký a to je matoucí. Při vnější podobnosti se ceny výrazně liší. Jaký je rozdíl? Jak zvolit elektrický holicí strojek tak, aby byl pohodlný, v poptávce a ne ležící mrtvá váha. Zjistíme to.

Jak vybrat elektrický holicí strojek: podrobte se podrobnostem

Jakmile se rozhodnete zvolit elektrický holicí strojek, musíte se rozhodnout, zda chcete mít oko jedno nebo rotační. Ve vzhledu je rozdíl mezi nimi zřejmý a zřejmý. Rotary - rotující kotouče s ostřejším okrajem na okrajích, které a řezané vlasy. S takovým zařízením nezáleží na tom, jak dlouhé nebo krátké jsou štětiny, ať už se rovnoměrně rozrostou, nebo ne. A štětiny jsou řezány téměř k pokožce.

Mřížka - desky s vícenásobnými otvory, pod nimiž jsou skryté jemně vibrující lopatky. Štěrka spadne do otvoru, odřízne se ostrými čepelky. To je takový břitva "pod nulou", že se nedostanete ven. Vždy mají velmi krátké chloupky - tloušťka mřížky.

Rozdíl mezi rotačními a čistými holicími strojky viditelnými pouhým okem

Vnější, oddělit rotor a mřížku není problém, ale jak si vybrat mezi nimi? Všechno není tak obtížné. Ohají se jinak:

 • Ruční elektrický holicí strojek se ohoří čistší a rychlejší, při použití síťového elektrického holicího strojku, abyste dosáhli stejného výsledku, musíte udělat více průchodů na stejném místě. To znamená, že u tuhých a hustých štětin je lepší vybrat rotační. Ale pocity při holení nejsou nejpříjemnější - dochází k mírnému záškubu štětin. U dráždivé kůže není tato možnost vhodná.
 • Mřížový holicí strojek během holení se nedotýká drsnosti pokožky - jizvy, krunýře, to vše zůstane bez poškození. Zdá se, že jeho použití je srovnatelné s pohybem teplého kovu na pokožce. To znamená, že čistá holicí strojka je vhodná pro měkké a řídké štětiny. Je ideální pro dospívajícího nebo mladého muže, který se právě začíná holit. Sítě, a to i s větším počtem průchodů, jsou pro pokožku méně dráždivé, takže holicí stroj je vhodný pro citlivou a podrážděnou pokožku.

Srovnání rotačních a mřížkových holicích strojů

Čistý elektrický holicí strojček má ještě jeden plus: je vhodné vytvořit s ním jasnou čarou. Pokud potřebujete zachovat obrysy vousů, knírek, chrámů - to je úkol pro síťovou břitvu, ale ne pro rotační. Je pravda, že existují elektrické holicí strojek se zasouvatelným trimerem, který se s touto úlohou vyrovnává bez obtíží.

Proto je potřeba rotační nebo elektrický holicí stroj, který je určen podle typu pokožky. Dále chápeme technické detaily a možnosti, které zvyšují pohodlí při holení.

Kabelové nebo dobíjecí

Poté, co jste se rozhodli pro daný typ, musíte zvolit elektrický holicí strojek způsobem krmení. Jsou kabelové, jsou dobíjitelné. Kabelové, se stejnými vlastnostmi, levnější, ale mobilita je omezena délkou kabelu, a to často zasahuje.

Plus baterie je, že svoboda jednání není omezena. Díky autonomnímu napájení si udržují svou pracovní kapacitu i při výpadcích a mají jasnou výhodu při cestování, služebních cestách a rekreaci v přírodě. Ale při výběru nabíjecího holicího stroje věnujte pozornost typu baterie. Mohou být několika typů.

Bubny mohou být buď rotační nebo síťové. Nabíječka může být z kontaktu nebo bezkontaktního typu. Pokud si chcete jako dárek zvolit elektrický holící strojek, líbí se vám bezkontaktní volba více

Nepoužívejte bezdrátový elektrický holicí strojek s nikl-kadmiovou baterií (Ni-Cd) - tyto baterie mají "paměťový efekt". Pokud je nabití nenabíjí úplně (což se obvykle stává), kapacita baterie se výrazně sníží (na úroveň, od níž začíná nabíjení). Proto po chvíli baterie "přestane držet" náboj - je rychle vybitá. Všechny ostatní typy baterií (Ni-Mh, Li-Ion) jsou v tomto ohledu lepší, ale podstatně dražší. To je však případ, kdy je lepší zachránit.

Existují modely, které mohou fungovat jak ze sítě, tak z baterie, to znamená, že do kabelu je zabudován měnič napětí, který dodává napětí potřebné pro nabíjení baterie (například nabíjení pro smartphony). Nabíjení baterie nastává, když je napájecí kabel zapojen, není nabíjecí stanice. Na jedné straně je to výhodné, na druhé straně - ne tak moc. Vložil jsem holící strojek do nabíjecí stanice a stojí tam. Pokud není stanice, je třeba zjistit, kam se má břitvy a přichází zmatek s hledáním nabíjení a místem pro jeho nabíjení. Ale pokud chcete zvolit elektrický holicí strojek, který zabírá co nejméně místa, ale současně neomezuje pohyb, měli byste se na tyto modely bližší podívat.

Stále existují nějaké "zvonky a píšťalky" jako nabíječka, která se přizpůsobuje použitému napětí (Braun Series 3 300s). Nabíjení lze do sítě zahrnout od 100 do 240 V. Filtr na vstupu sám upraví parametry nabíjení. Tato verze holicího stroje je vhodná pro ty, kteří přepravují část.

Počet holicí hlavy a jejich pohyblivost

Obecně platí, že existují elektrické holicí strojky jakéhokoliv druhu s jednou, dvěma, třemi, čtyřmi a pěti holicími hlavami. Nejlepší volbou jsou tři holicí hlavy. To jsou nejvíce bitev. Jeden nebo dva holicí strojek pro "zralé strniště" nestačí. Toto je možnost pro dospívající nebo majitele vzácné vegetace. Čtyři až pět je pro ty, kteří mají velmi tuhé a husté štětiny. Ale tyto značkové holící strojky trochu, ale hodně Číňanů. Otázkou je, zda je "vícenásobná" vyrovnaná s holením lepší než tříprvkové značkové výrobky jsou vždy otevřené. Někdo má štěstí a fungují dobře a někdo v frustraci kupuje tříprvkový rotorový model.

Počet holicích prvků - od jednoho do pěti

Před několika lety se holicí hlavy začaly vyrábět pohyblivě - plovoucí. Když jsou stisknuty, mění svou pozici a jejich pozice závisí pouze na struktuře obličeje a nejsou navzájem spojeny. Takže čepele lépe sledují obrysy obličeje, v důsledku toho je holení čistší, zejména v těžko dostupných místech - na krku, lícních kostech.

Pohyblivé holicí hlavy a rošty, pohyblivý blok - to vše zvyšuje pohodlí holení

Navíc existují modely s pohyblivou holicí jednotkou. S tlakem se změní sklon horní části jednotky, čímž se adaptace na individuální strukturu ještě dokončí. V takovém případě nemusíte měnit polohu ruky. Takové "nezávislé pozastavení" je v liniích, které se vyvinuly v posledních letech a tato "zvonky a píšťalky" výrazně zvyšují cenu.

Trimmer a jeho typ

Trimmer je extra nůž pro řezání dlouhých chloupků. Přítomnost trimera je nezbytná pro majitele knírek a / nebo vousů, aby se zachoval tvar kníry. Jedná se o nože, které zkracují chloupky bez holení a také vám umožňují vytvořit jasnou čarou na hraně oholené a nepoškrábané kůže.

Holicí strojka je vhodná pro udržení čistých obrysů.

Existuje několik typů: skládací, posuvné, plovoucí. Sklopný a zasouvatelný trimr může být jak v rotačním, tak v elektrickém holicím zařízení. Plovoucí trimmer je integrován do elektrického holicího strojku. Odřízne dlouhé vlasy a čepele, chráněné sítěmi, dokončují oholení.

Použitím zabudovaného trimera můžete oříznout chrámy, zkrátit dlouhé vlasy

Bez ohledu na typ, holicí strojky nejsou postačující k úplné péči o husté vlasy na obličeji. Jsou schopni udržet stav velmi krátkého vousu, jako je kozí bradka, "třídenní strniště" nebo světlo nepoškozené. Pro plné vousy potřebujete samostatný trimr. Holicí strojka je vhodná pro nerovnoměrně rozrostlé nebo příliš dlouhé štětiny, které holicí systém nedokáže zpracovat. V takovém případě musíte nejprve zkrátit vegetaci trimerem a dokončit oholení "v normálním režimu".

Suché a mokré holení, zvlhčující

Před lety se elektrické holicí strojek držely jen suché holení. Dnes existuje řada modelů, které se mohou oholit pěnou nebo krémem na holení a vynikající práci s tímto úkolem. Síťové modely s dobrými recenzemi - Panasonic ES-3042, Panasonic ES-LT2N, Braun 3080s Series 3, Panasonic ES-RF31, Braun MG 5050, Panasonic ES-RF41, Braun 5040-s Series 5 atd. Modely rotorů s možností mokrého holení - Philips AT 890, Philips S9031, Philips PT 723, Philips AT 756, Philips S5530, Philips S5672.

Ano, jsou dražší, mnohem dražší (asi 50%), ale velmi se jim líbí, že si můžete vybrat, jak se holíte dnes - s krémem nebo bez něj.

Je tu jedna nuance. Při použití holení za mokra řádně opláchněte systém po každém postupu. Jinak se bakterie množí v pozůstatcích krému, což může způsobit silné podráždění pokožky.

Elektrické holicí strojky se mohou oholit pěnou a holicí vodou

Kromě toho existují modely, ve kterých je vybudována kapacita pro lotion po holení. Blok s logem po holení, který je automaticky rozptýlen po kůži, je naplněn do speciálního držáku. Skutečnost této frustrace je velmi pochybná. Za prvé, takové modely jsou vytvořeny v tandemu s některým výrobcem holicího lotionu a můžete použít pouze určitou značku, která je sama o sobě už otravná. Za druhé, cena lotionu pro plnění holičů je výrazně vyšší. Za třetí, samotné holicí strojky s takovými možnostmi jsou drahé. Obecně platí, že tento nápad není tak dobrý, jak se zdá na první pohled.

Obecně si chcete vybrat elektrický holicí strojek "pro všechny příležitosti", viz modely s možností mokrého holení. Jsou vyrobeny vodotěsně a dokonce i při suchém holení mohou být opláchnuty pod tekoucí vodou a nečistit štětiny do prachu štětcem.

Jak vybrat elektrický holící strojek: jsme určeni u výrobce

Pokud jste se rozhodli pro typ elektrického holicího strojku - roštu nebo rotační, nemusíte si moc volit. Rotační holicí strojek vyrábí společnost Phillips. Neexistují prakticky žádní konkurenti. Existuje mnoho čínských značek různého stupně podobnosti, ale neexistují "vážní" výrobci. Takže pokud hledáte rotorový elektrický holicí strojek pro muže jako dárek, měli byste si vybrat pouze mezi modely Philips. I když to není tak jednoduché, jak se zdá.

Pro ty, kteří chtějí najít dobré břitvy, není úkol mnohem obtížnější. Existují dva výrobci: Braun a Panasonic. Obě výrobky vyrábějí přibližně stejné kvality, pracují ve stejném cenovém rozsahu. Panasonic má velmi zajímavé modely, ve kterých jsou detaily, které muži budou rádi: bezkontaktní nabíjení, nejrychlejší motory pohánějící lopatky. Panasonic má vlastní ostřící systém, který po mnoho let zachovává svou ostrost. Obecně platí, že velmi dobré elektrické holicí strojek. Ale je tu jedna věc. Pokud je nutné vyměnit holicí strojek (nože nebo mřížky), je téměř nemožné je nalézt. V mnoha modelech jsou jedinečné a nejsou k dispozici vždy v servisních centrech.

Při výběru síťového holícího strojku se musíte rozhodnout, zda si koupíte Panasonic nebo Brown.

Elektrické holicí strojek Braun nejsou tak originální - v konstrukci se používají standardní holicí prvky. Pokud je to nutné, nenajdeme žádný problém. Před několika lety měla společnost Panasonic výhodu: byli prvními, kteří vyvinuli holicí strojky s možností mokrého oholení. Dnes, Brown má takové modely a dostává dobré recenze.

Který elektrický holicí strojek je lepší: čistý nebo rotační?

Jedná se o elektrický holicí strojek, který se často stává záchrannou slamě pro muže, kteří tráví spoustu času na služebních cestách nebo vedou aktivní životní styl. Jediným řešením, které jim čelí, je, který elektrický holicí strojek je lepší než mřížka nebo rotační.

Pokud si chcete koupit elektrický holící strojek, navštivte specializovaný obchod a upřednostněte osvědčené značky. Zároveň stojí za pochopení, že cenová politika dobrého elektrického holicího strojku nemůže být nízká. Podle výsledků je nutné rozhodnout, zda se model mřížky nebo rotoru hodí lépe.

Jaké jsou typy holičů?

Při výběru zmateného to nebude fungovat, protože existují pouze dva typy holicího stroje, jmenovitě čistého a rotačního typu. Každá z nich má své výhody a nevýhody. Každá odrůda má své oponenty a fanoušky, takže byste si neměli poslouchat rady, je třeba vážit všechny strany každého modelu a volit podle svých preferencí.

Ruční nebo síťový holicí stroj: obecná specifikace

Moderní čisté a rotační typy holičů mohou pracovat na suchém i mokrém povrchu. Nyní byste se neměli bát, že se přístroj při vysoké vlhkosti nebo při mokrém namáhání nezdaří.

Kromě síťového kabelu jsou oba typy elektrických holicí strojky vybaveny odnímatelnými bateriemi, což by bylo ideální volbou pro muže, kteří nemohou sedět a cestovat hodně z vlastního podnětu nebo za prací. Na dobíjení takové baterie trvá jen několik hodin a některé modely nabízejí dobíjení, které pomáhá zvýšit nabíjení za čtvrthodinu.

Každý výrobce rotačních a síťových holicích strojů pracuje pro muže, a proto vybavuje své modely dalšími tryskami. Velká část moderních mladých lidí sleduje módu, takže nosí vousy nebo malé strniště. Starostlivost o vlasy na obličeji na obličeji je nutná. Umožní vám vytvořit rovnoměrný obrys a udržet nejsložitější tvary vousů čisté. Trh je plný nabídek, díky čemuž si můžete zvolit holicí strojek podle vašeho vkusu na základě preferencí a finančních možností.

Bez ohledu na tvar a typ moderního rotačního nebo síťového elektrického holicího strojku je co nejvíce komfortní. Výrobci se snaží vybavit je inovativními funkcemi, jako jsou:

 • chladicí systém, který snižuje možnost podráždění pokožky;
 • systém automatického podávání holicího gelu při aplikaci vlhkého systému;
 • automatické čisticí lamely se speciálním gelem nebo nádržkou;
 • Nabíjení USB.

A to je jen malá část všech charakteristik nových čistých a rotačních holicích strojků

Hlavní rozdíly

Než se rozhodnete, co je nejlepší, rotační nebo síťovina, musíte prozkoumat jejich hlavní rozdíly.

V elektrické holicí strojce jsou pracovní lopatky uzavřeny jemnou sítí, která eliminuje kontakt řezných nožů s pokožkou a tenčí síť, čímž je holicí stroj lepší.

Hlavní rozdíly spočívají v tom, že rotační holicí strojky se oholejí čistěji a síť zabraňuje vzniku podráždění. Na základě osobních preferencí se člověk sám rozhodne, který břitva si vybere.

Výhody a nevýhody čistých a rotačních holicích strojků

Aby bylo možné zjistit, jaký typ holícího strojku je lepší porovnávat jeho vlastnosti. Bude pohodlnější zadat všechna data v tabulce.

Srovnání cen

Pokud mluvíme o cenové politice elektrických holicích strojů, je rozdíl šokující, je velmi široký, vše závisí na výrobci a samotném modelu. Existují elektrická holicí strojky ekonomické třídy, které stojí až tisíc rublů, ale nedoporučuje se zaměřit na ně pozornost. Kvalitní zařízení s přísadami, přizpůsobené pro suché a mokré holení, bude stát nejméně osm tisíc rublů. Pokud přidáte titanium nebo platinové díly, může břitva růst v ceně až 15 nebo dokonce 19 tisíc rublů.

Který elektrický holicí strojek si vyberete?

Výběr závisí na cíli sledovaném muží. Pokud je pro něj důležité, aby se v krátkém časovém úseku dostalo hladce oholeného obličeje, je lepší upřednostňovat rotační holicí strojek. Pokud je však důležité udržovat tvar vousů, korigovat strniště a minimalizovat podráždění pokožky, pak je lepší vybrat si svou verzi mezi modely mřížky. Když je hlavní rozdíl mezi rotačním holícím strojkem a čistým, je volba jednodušší.

Oblíbené modely

Vedoucí postavení na trhu holičů jsou obsazeny třemi výrobci: Panasonic, Braun a Philips. Modely těchto firem dnes zaujímají vedoucí pozici a jsou v nejlepších prodejích. Podívejme se na nejoblíbenější modely.

PhilipsBG 2025

Tento model sítě je zajímavý, protože se efektivně oholeje, zatímco pracuje trvale a rychle se s touto úlohou vyrovná. Dobíjení baterie je dostatečné pro 8 hodin práce a vestavěný trimr do tohoto modelu otevírá nové možnosti péče o štětiny pro uživatele.

Titanová síťová vrstva umožní mužům s citlivou pokožkou zabránit podráždění, rychle se oholí a ušetří spoustu volného času.

PhilipsRQ 1150

Tento rotační elektrický holicí strojek je vybaven třemi plovoucími hlavami, které přesně opakují obličejové křivky. Doba nabíjení baterie trvá méně než hodinu a indikátor vám sdělí, kdy dosáhne minimální hodnoty. Jak se tento holicí strojek liší od ostatních? Je dokonale oholen, když je suchý a když je mokrý. Je snadno použitelný a multifunkční.

Panasonic 8109

Tento čistý model od japonského výrobce podporuje všechny druhy holení. Je vybaven třemi pohyblivými prvky, které přesně opakují všechny ohyby na obličeji a zcela odstraní štětiny. Tento holicí strojek je dokonalým řešením pro milovníky cestování. Součástí dodávky jsou příslušenství pro čištění a péči, nabíječku a kufřík. Tato žiletka zaujímá přední pozice v pořadí nejžádanějších po dobu několika let.

Braun 5040 s sérií 5

Výběr aktivních osob, kteří nechtějí ztrácet čas. Tento typ mřížky lze nabíjet za pouhých 5 minut (pro jedno použití). Jeden z nejvšestrannějších modelů za přijatelnou cenu. Je vybaven mnoha funkcemi a vysoce kvalitní komponenty zaručují efektivní oholení po mnoho let.

Závěr

Na konci článku můžete říct jednu věc. Je nemožné s jistotou říci, jaký typ holícího strojku je lepší pro každý model, má své výhody a nevýhody. Hlavní věc, že ​​funkční schopnost elektrického holicího strojku se shodovala s vašimi potřebami. K dnešnímu dni je zásadní rozdíl mezi čistými a rotačními holicí strojky pryč, každý z nich pracuje na hranici svých možností. Vyberte nejlepší možnost pouze na principu pokusu a omylu!

Který elektrický holicí strojek je lepší vybrat - otočný nebo mřížkový?

Obecné vlastnosti holicího materiálu

Zvažte parametry, které představují mechanismus jako celek:

 1. Dnes lze výrobky na holení používat jak na mokré, tak na suchou pokožku. Vlhkost uvnitř zařízení je vyloučena, stejně jako její rozbití kvůli nadměrné vlhkosti v koupelně.
 2. Všechny holicí strojky mají možnost pracovat jak ze sítě, tak z vyjímatelné baterie, což je prostě nepostradatelné pro služební cesty a cestování.
 3. Hlavní seznam modelů prezentovaných v prodeji má další přílohy a další funkce. Například:
  • přítomnost trimru;
  • tok zvlhčovače na mokré pokožce v automatickém režimu;
  • chlazení ošetřeného povrchu za účelem snížení podrážděných ploch;
  • automatické čištění výrobku;
  • nabíjení pomocí USB kabelu

Elektrický holicí strojek

Její systém je kombinací pevného, ​​nepohyblivého oka a pohyblivého nože, který řeže vlasy do buněk. Nůž se skládá z čepelí ve tvaru desky vibrující v daném rytmu, které vám umožní účinněji zachytit vlasy.

V závislosti na modelu nemusí být mřížka jedna, ale dvě nebo tři, které přispívají k dosažení lepšího výsledku.

Struktura síťové holicí strojky zahrnuje:

 1. Její tělo.
 2. Kryt - mřížka z kovu.
 3. Přenosný motor.
 4. Blade Knife.
 5. Nabíječka

Nepochybnou výhodou elektrického holicího strojku je kovová síť s jemným okem, která spolehlivě chrání kůži před interakcí s ostrými částmi, která chrání obličej před střihem a také má měkčí účinek na kůži a má jasné hrany holení.

Nevýhody elektrického holicího strojku zahrnují delší proces a jednoduchou deformaci jemné mřížky.

Rotary modely

Přicházeli u nás ze Sovětského svazu a jsou dobře známí svým bývalým obyvatelům. Ale nikdo by se s nimi neměl chovat jako mechanismus, který se přežil. Jeho neustálé zlepšování dělalo holicí strojek velice poptávku na trhu s elektrickými výrobky.

Konstrukce zařízení je spojením kotoučových kotoučů, které jsou umístěny na pevných hlavách a pohybují se v kruhu. Jeho nepohyblivá část je vyplněna dírami, které zabírají obličejovou vegetaci. Mimochodem, samoostřící nože jsou instalovány na takových mechanismech, což zvyšuje dobu používání.

Velkým plusem takového elektrického holicího stroje je dokonale oholená kůže. Chloupky jsou vytaženy ze samého kořene, zatímco síťová verze může být sotva chválena.

Model rotoru je dnes vybaven několika holicími segmenty, někdy dosahuje pět kusů. Nepochybnou výhodou tohoto designu je neobvyklý systém posilování holicí hlavy, který přispívá k úplnému opakování zpracované formy a v důsledku toho se nedovoluje jediným vlasům a vysokou mírou holení díky rotujícím nožům.

Nevýhody zahrnují:

 • nevhodné pro citlivou pokožku;
 • v důsledku jízdy vyžaduje rotor častou údržbu;
 • holicí strojek provádí kruhové pohyby, což znemožňuje vousy.

Srovnávací analýza výhod a nevýhod typů břitvy

Proveďte studii o každé variantě, abyste zjistili výhody a nevýhody každé z nich.

Nejoblíbenější možnosti pro holicí strojky

Mezi nejoblíbenější výrobky patří modely břitvy vyráběné známými výrobními společnostmi, včetně Braun, Phillips, Panasonic a dalších. Zvažte nejaktuálnější možnosti.

 1. PHILIPS S7370 / 12.
  Jedná se o rotační holicí systém. Může provádět suché a mokré holení, má tři hlavy, je napájen baterií, jejíž doba nabíjení je 60 minut. Má demontovatelný trimr a pojistný kryt.
 2. BRAUN 5030-s Series 5.
  Jeden z nejlepších modelů výrobce. Odkazuje na mřížkový pohled na elektrické holicí strojky. Je určen pouze pro suché zpracování. V přítomnosti 3 hlavice holicí strojky, schopné sklonit se v pěti polohách pro dosažení nejpohodlnější polohy, zasouvací trimru a čištění pod vodou. Nabíjení ze sítě a baterie.
 3. PHILIPS BG.
  Jedná se o jeden z nejžádanějších modelů díky dlouhé pracovní době a vysoce kvalitnímu holení. Elektrický síťový holicí strojek s dobou nabíjení až 8 hodin, ale rychle a efektivně se vyrovnává s úkolem. Je vybaven vestavěným trimerem a povlakem z titanu, který chrání zranitelnou pokožku.
 4. PHILIPS YS534.
  Obsahuje soupravu holicí trysky, opakuje obrys těla a holicí chlupy čisté. Navíc má trysku pro ořezávání vousů. Mohou se oholit jak v suchém, tak v mokrém prostředí. Čištění mechanismu vyžaduje speciální řešení.
 5. PHILIPS S1520 / 04.
  Má tříletý rotační design holení. Nelze použít ve sprše, napájené baterií. Při přítomnosti skládacího stroje a spontánního ostření nožů nedochází k automatickému čištění. Doba nabíjení asi 8 hodin. Výhody - nízká cena, spolehlivý provoz, dlouhá práce.
 6. PHILIPS RQ 1150.
  Ruční elektrický holicí strojek obsahuje tři plovoucí nože, nabíjející za pouhý hodinu. Může být použita jak pro suché, tak pro mokré holení.
 7. REMINGSTONE TF70.
  Mechanismus s mobilním mřížovým systémem se dvěma hlavami pro suché holení. Napájena bateriemi. Velmi kompaktní, vhodné pro časté výlety. Velmi ekonomická cena od 15 dolarů.

Který elektrický holicí strojek je lepší vybrat?

Při výběru nejlepší možnosti je třeba dbát na funkčnost produktu a přesně vědět, co je požadováno konkrétním spotřebitelem. Koneckonců, přítomnost nebo nepřítomnost různých parametrů ovlivní její hodnotu. Například samočisticí operace. Byla navržena speciální stanice, kde je umístěna holicí strojka a je vyčištěna přidáním mycího gelu. Taková funkce však není nutná, protože mechanismus lze pomocí speciálních kartáčů očistit pod proudem tekoucí vody. Bez takového příplatku můžete snadno dělat a jeho přítomnost zvýší cenu.

Při výběru elektrického holícího strojku je lepší věnovat pozornost účinnosti zařízení a kvalitě vybraných dílů. Vezměte přístroj lépe s vestavěnou baterií, můžete ji vyrazit na cestu. Například některé přístroje nelze použít, pokud jsou nabíjeny a baterie jsou vybité. Budeme muset strávit čas čekání, než použijeme mechanismus pro zamýšlený účel.

Náklady na nákup produktu se výrazně zvýší, pokud další přídavná zařízení mají zařízení pro péči o vousy a vlasy u chrámů. Kromě toho může mít vliv na dostupnost různých displejů a jiného příslušenství.

Mimochodem, je lepší se starat o náhradní díly, které se rychle opotřebovávají. Je lepší zakoupit je v předstihu, aby se předešlo situaci nedostatku uvolněného modelu.

Co je lepší koupit - je to na mužích. Koneckonců, každý má své vlastní preference. Odborníci říkají, že rotační holicí strojky postupně mizí z regálů v prodejnách, ale stále jsou velmi oblíbené. Možnosti sítě se cítí mnohem jistější a pomaleji vyhrávají pozice od svých konkurentů. Rozhodnutí zůstává pro spotřebitele, protože pouze on může určit možnost, která mu vyhovuje.

Který elektrický holicí strojek je lepší rotační nebo oko: analyzujte výhody a nevýhody

Každý moderní člověk má k dispozici pouze dva základní nástroje pro holení - konvenční stroj a holicí strojek. A ačkoli tradiční stroj je více populární, jeho jedinou a hlavní výhodou je především levost. Snadno se však používá výrazně horší než elektrická holicí strojka, která nejen vyžaduje mnohem více času a úsilí, ale je také málo pro použití v omezených podmínkách.

V jednom z našich předchozích článků jsme již řekli, jak vybrat ten správný pánský elektrický holicí strojek. Tam jsme se náhodou zabývali tématem rotačních a čistých holicích strojků. Toto téma si zaslouží více pozornosti, a proto jsme se rozhodli napsat samostatný článek o něm. V tom budeme informovat o těchto typech elektrických holičů. jejich výhody, nevýhody a rysy.

Nejlepší způsob, jak se chránit před neúspěšným nákupem, je analyzovat oba typy elektrických holicích strojků a seznámit se s jejich hlavními nevýhodami a výhodami. V tomto článku budeme diskutovat o tom, co tvoří rotační a oka elektrické holící strojky, jaké jsou jejich strukturální rysy, jaký je základ jejich fungování a jaký je jejich účel.

To vše nám umožní zdůraznit hlavní výhody a nevýhody různých druhů elektrických holicího zařízení, abychom pochopili, který z nich si vyberete, a neděláme chybu.

Ruční elektrický holicí strojek

Ruční elektrický holicí strojek může používat jednu až tři holicí hlavy. Poslední možnost je nejčastější. Má trojúhelníkový tvar a hlavy jsou umístěny v určitém úhlu vůči sobě a jsou schopny přesně zopakovat tvar vašeho obličeje. Díky tomu jsou vlasy co nejčistší, a to i na nejnepřístupnějších místech.

Takové holicí strojky získaly své jméno díky charakteristickému pohybu jejich rotujících nožů. Konstrukce rotačního elektrického holicího strojku obsahuje plastové pouzdro, rotační nůž, síťový disk, stejně jako elektromotor a baterii.

Pokud se rozhodnete pro tento typ, rozhodně potřebujete vidět naše hodnocení nejlepších rotačních elektrických holicích strojů.

Který elektrický holicí strojek je lepší: rotační nebo síťovina

Elektrický holicí strojek byl vždy mimo čas a módu a často se stal jediným spasením pro podnikatele s naprogramovaným naplánováním. Již neexistují žádné otázky, zda ji použít, existuje jen jedno dilema - jaké elektrické holicí strojek je lepší? Ne každý si může dovolit strávit půl hodiny v koupelně, obklopen rozprašovacími plechovkami s holicí pěnou a výrobky pro péči.

Tradiční holicí strojek pro mokré holení vyžaduje spoustu času, zvyšuje riziko podráždění pokožky a je nevhodný pro použití na silnici a dalších stísněných podmínkách. To je důvod, proč elektrický holicí strojek zůstává relevantní téměř sto let a stále získává popularitu po celém světě.

Pokrok nezůstává staticky, ale po desetiletích vývoje a neustálých aktualizací neexistují tolik odrůd elektrických holicí strojky. Elektrické holicí strojky jsou rozděleny do dvou hlavních typů - oka a rotační. Každý z těchto typů má své vlastní výhody a svou vlastní armádu obdivovatelů, ale debata o tom, která z těchto odrůd je lepší, dnes nezmizí. Je to velmi jednoduché, abyste se rozhodli - stačí vážit výhody a nevýhody.

Vysouvatelné elektrické holicí strojek pro citlivou pokožku

Síťový holicí stroj vám umožňuje dosáhnout vynikajících výsledků díky kombinaci pevného fixovaného pletiva a pohyblivého nože, které řeže chloupky uchycené do sítě. Základna, na které jsou listy kotoučů fixní, vibruje v určitém rytmu, což umožňuje lepší chytání chloupků.

U různých modelů se systém může mírně lišit, ale obecně zůstává princip stejný. Mimochodem, v této oblasti funguje motto "tím víc, tím lépe", takže můžete často najít holicí strojky se dvěma nebo dokonce třemi mřížkami. Který z nich je lepší, zjistíte pouze pro osobní použití, ale který model byste si nevybrali, je zaručený uspokojivý výsledek.

Čistá holicí strojka se skládá z těchto částí:

 • bydlení;
 • kovový kryt ok;
 • kompaktní elektromotor;
 • pohyblivý nožový nůž;
 • nabíjecí kabel (nebo baterii).

Pro citlivou pleť se perfektně hodí ostřikovač. Síť s jemným okem spolehlivě chrání všechny oblasti pokožky před kontaktem s lopatkami a eliminuje možnost výstřihů.

Samozřejmě, že nejdřív je mírné nepohodlí nevyhnutelné, ale za druhé nebo třetí je zaručeno, že zmizí.

Rotační holicí strojek pro vynikající výsledky

Rotační holicí strojek bude prvním příkladem pro fanoušky staré školy a tradiční řešení. Rotační elektrický holicí strojek je dobře znám všem rodákům bývalého SSSR, neboť v té době neexistovaly žádné další možnosti. Ale nemyslete si, že takový systém je beznadějně zastaralý - díky neustálým novinkám se rotační holicí strojek na tomto trhu stal skutečnou revolucí.

Tento elektrický holicí strojek je vyroben podle jiné schématu - kotoučové kotouče ve tvaru kotouče jsou umístěny na pevných hlavicích. Pevná část hlavy je opatřena otvory, do kterých spadnou vlasy štětin. Rotační holicí strojky jsou obvykle vybaveny samosvornými noži, což výrazně prodlužuje životnost výrobku.

Hlavním rozdílem od elektrického holícího strojku je perfektní čisté oholení. Štěrka se oholena v kořenech, zatímco se ne všechny břitvy nemůžou chlubit takovým účinkem.

Moderní rotační holicí strojek je obvykle k dispozici se dvěma nebo třemi segmenty holicí strojek, ale často existují výrobky s pěti noži. Další výhodou této možnosti je speciální systém polohování hlav, díky kterému dokonale zdůrazňují tvar obličeje a nezanechávají jediné chybějící části.

Porovnejte obě možnosti: která z nich je lepší?

Obecné charakteristiky

V současné době mohou být rotační i síťové výrobky použity pro mokré i suché holení. Nyní se nemusíte bát, že holicí strojka selže kvůli vysoké vlhkosti v koupelně nebo náhodnému proniknutí vlhkosti. Můžete se dostat do pořádku, aniž byste opustili svou duši, aniž byste se zbavili nejmenšího nebezpečí.

Oba výše uvedené druhy holicí strojky mohou fungovat nejen ze sítě, ale také z vyjímatelné baterie. Možnost baterie je perfektní řešení pro dlouhé cesty a baterie můžete nabíjet za několik hodin. Dokonce můžete zakoupit možnosti s rychlým dobíjením po dobu 5-15 minut, abyste ušetřili více času.

Mnoho výrobců vyrábí elektrické holicí strojek se sadou dodatečných přídavných zařízení a funkcí. Trimmer je již dlouho nutností pro ty, kteří chtějí uvolnit vousy nebo dobře upravené štětiny. Vestavěný nebo odnímatelný trimmer - volba je na vás, trh je plný nabídek. Kromě toho výrobci nabízejí další inovace:

 • automatické podávání hydratačního gelu s mokrým oholením;
 • Systém Cool - Tech - chlazení pokožky ke snížení podráždění;
 • automatické čištění holicího strojku - je nutné pouze nanést gel na nože nebo spustit holicí strojek do speciální nádrže;
 • možnost nabíjení pomocí konektoru USB.

Který model si vyberete je osobní záležitostí pro každého, ale než se rozhodnete, měli byste se seznámit s hodnocením nejlepších holičů na moderním trhu.

TOP 5 nejlepších elektrických holicích strojů

Světově proslulé společnosti Philips, Braun a Panasonic jsou považovány za nejlepší světové značky. Proto není divu, že tito výrobci získali TOP 5 vedoucích pozic.

Philips BG 2025

Tento elektrický holicí strojek se stala hit mezi muži kvůli jeho účinnosti a trvanlivosti. I přes dlouhou dobu nabíjení (8 hodin) se společnost Philips BG 2025 rychle vypořádá s úkolem a nevyžaduje dlouhé holení.

Vestavěný trimmer otevírá další možnosti a titanový nátěr bude nejlepší ochranou pro citlivou pokožku. Nejlepší elektrický holicí strojek pro obchodníky, kteří oceňují svůj čas.

Philips YS534

Možnost rotace, která je nutná k nákupu každého milovníka optimálních řešení. Tři segmenty břitvy opakují tvar obličeje a umožňují oholení strniště u kořene, ale to není úplný seznam možností. V jednom pohybu můžete připojit zastřihovač vousů a trimátor péče o tělo.

Voda tento výrobek není strach a je vhodný pro všechny druhy holení. Důležitý bod - měli byste věnovat zvláštní pozornost dezinfekci nožů, pro to potřebujete speciální řešení.

Braun 5040 s sérií 5

Tento síťový model je určen pro lidi s rychlým tempem života - pro nabíjení baterie pro jedno použití může být jak malý jak 5 minut a plné nabití netrvá déle než hodinu. Pokud jste fanouškem univerzálních věcí, je to břitva pro vás - je vhodná jak pro mokré, tak pro suché holení. Braun 5040-s je plný mnoha příjemných překvapení a bude vám sloužit po mnoho let.

Philips RQ 1150

Tento rotační holicí strojek se třemi plovoucími segmenty holicího strojku nabíjí za pouhý jeden hodinu a drží se za dobu více než 40 minut. Tato volba je nejvhodnější pro mokré i suché holení. Indikátor nabití baterie bude vždy informovat o tom, kdy bude baterie dobíjet, a funkce zámku zabrání náhodné aktivaci. Jednoduchý, funkční a vkusný.

Panasonic ES 8109

Kompaktní typ japonské hračky s podporou všech typů holení. Tři pohyblivé hlavy ideálně opakují obrysy obličeje a holení odštěpují pouze jedním průchodem. Zahrnuté jsou příslušenství pro péči, pouzdro a nabíječku - kompletní sada pro dlouhou cestu. Toto je nejrozšířenější holicí strojek v posledních letech, který v našich dnech nadále získává popularitu.

Moderní trh je plný návrhů - je pouze nutné se rozhodnout. Seznamte se s vlastnostmi každého modelu a pak jste odsouzeni k úspěchu!

Ruční a čistý holicí strojek nebo mouka dle výběru

Volba elektrického holícího strojku je zodpovědnou záležitostí, každý člověk se alespoň jednou zeptal na problém, který břitva nebo rotorová síť je nejlepší koupit. Každý z nich je jedinečný a nabízí různé možnosti pro jeho provoz. Podívejme se, jaký stroj je pro vás vhodný. Otočná holicí strojka s několika plovoucími hlavami nebo holicí strojkou, speciálně vytvořená pro vlastníky jemné pokožky. Řeknu vám o každém typu holící strojky a přezkoumám drahé a rozpočtové možnosti pro každý typ.

Historie elektrického holicího strojku

Myšlenky na vytvoření elektrických holicích strojů navštívily na počátku XX. Století hlavu Jacoba Šikka. Během rehabilitace po nehodě se pro něj stalo obtížné holí s běžným strojem s vodou a pěnou. Sní o vytvoření takového zařízení, které by mohlo duplikovat sílu čepele bez dalších materiálů.

Pak Jacob otevřel svou společnost a začal výzkum. Jeho první vynález byl neúspěšný a vyžadoval zapojení obou rukou. A v roce 1927, po vynalezu kompaktního holicího strojku s motorem, jeho prodej vzrostl. Lidský zájem o elektrospotřebiče dal svůj vlastní, a do poloviny 30. let prodal Schick Dry Shaver asi jeden a půl milionu kopií.

Co je rotační holicí systém a jeho princip činnosti

Ruční elektrický holicí strojek je zařízení, které je obvykle vybaveno dvěma nebo třemi pohyblivými holicími hlavami. Každý z nich je nezávisle pevné a umístěný pod úhlem vůči druhému. Takový systém se obvykle nazývá plovoucí. Hlavním rozdílem od síťové břitvy je možnost holicího holicího stroje.

Stroje tohoto typu jsou téměř vždy vybaveny trimerem, což značně zjednoduší proces, pokud se vám podařilo zvětšit dlouhou vous.

Stejně jako každý jiný výrobek má toto holicí strojky kladné a nevýhody.

Výhody rotačního elektrického holicího strojku:

 • Automaticky čisté sítě;
 • Vestavěné chlazení;
 • Dvojitá čepel pomáhá lépe se vyrovnávat se štětinami;
 • Vysokorychlostní holení;
 • Trvanlivost a životnost;
 • Samoostřící nože;
 • Dostupnost jednoho až pěti nožů;
 • Podporuje nabíjení přes USB;
 • Může opakovat tvar obličeje při holení;
 • Vestavěná baterie;
 • Suché a mokré oholení.
 • Může zranit citlivou pokožku.

Skladování a péče

Jakékoliv zařízení v domě, pokud je řádně pečováno a dodržuje pravidla uložení, vám bude sloužit po mnoho let. Rotační holicí strojek není výjimkou. Bezpochyby, jako každý spotřebič, musí být stroj držen pryč od vody, dětí a zvířat. Můžete ji chránit před poškozením nebo mechanickým poškozením.

Včasné čištění pomůže ušetřit břitvy a prodloužit dobu jejich služby. Za tímto účelem jsou v sadě zahrnuty speciální kartáče. Toto by mělo být prováděno nejméně jednou týdně. Pokud používáte funkci mokrého holení - po každé operaci a pouze při vypnutí. Čas od času je důležité vyčistit žiletky. Zařízení Jet Clean nebo Clean Smart je součástí sady pro některé stroje. Jedná se o univerzální zařízení, které vám pomůže nejen vyčistit, ale také nabít elektrický holicí strojek, namazat holicí hlavy.

Doporučuje se měnit holicí hlavy alespoň jednou nebo dvakrát ročně, záleží na frekvenci používání. Například to dělám jednou za rok a půl.

Pozor! V případě, že razor rozbil - nerozebírejte jej sami, odneste jej do servisního střediska a speciálně vyškolení lidé budou diagnostikovat problém vyřešit. V opačném případě můžete "odletět ze záruky".

Ruční elektrický holicí strojek pro každou peněženku

Pokud jste odhodláni koupit rotační elektrický holící strojek, navrhuji, abyste zvážil několik jeho modelů v různých cenových kategoriích:

Philips S9151

Stylový stroj prémiové třídy potěší každého muže. Tichý provoz, s velkou baterií, třemi holicími hlavami a možností suchého a mokrého holení vám umožní co nejpříjemnější postup.

Výhody tohoto holicího strojku jsou:

 • Výkonná baterie;
 • Mírné oholení;
 • Nízká hlučnost;
 • Systém zobrazení;
 • Pohodlně leží v ruce;
 • Stylový design.

Cena takového zařízení plně ospravedlňuje jeho schopnosti. Pokud se rozhodnete koupit, pak buďte připraveni zaplatit více než 20 tisíc rublů.

Philips S7720

Model byl vytvořen výhradně pro citlivou pokožku. Díky systému čepelí, který nejprve zdvihne a pak odřezává chloupky různých délek, umožňuje hladké a bezpečné holení. Holicí hlavy, které se pohybují v pěti různých směrů, aby stroj co nejblíže k opakování obličeje topografii a odstranit chloupky bez nepříjemných pocitů v nejobtížnějších oblastí. Systém Clean Smart zjednoduší péči o holicí strojek a každé oholení bude jako první.

 • Voděodolný;
 • Doba životnosti baterie;
 • Design a ergonomie;
 • Čistící systém Clean Smart.

Pokud jste se seznámili s pozitivními kritérii, rozhodli jste se vybrat tento stroj, mějte na paměti, že jeho cena kolísá do 15 tisíc rublů.

Berdsk 3114

Elektrická holicí strojka pro domácnost vyráběla elektrárnu Berd Electromechanical Plant. Tento model je součástí řady Classic a je vhodný pouze pro suché holení. Je vybaven výkonným motorem, pohyblivým blokem tří plovoucích hlav, stejně jako samoostřícími noži.

Co je tento model dobrý pro:

 • Podle ceny
 • Robustní konstrukce
 • Včetně trimru
 • Plovoucí hlava
 • Pohodlně v ruce.

Nevýhodou tohoto holícího strojku je, že funguje ze sítě.

Tato možnost je ideální pro ty, kteří nejsou ochotni vynaložit velké množství peněz na nákup zařízení. Na internetu mnoho pozitivních recenzí o kvalitě práce a produktu jako celku. Jen rád cena - Pouze 1220 rublů.

Philips S5110

Jedná se o dobrý rotační elektrický holicí strojek, který je vhodný pouze pro suché holení, ale s tímto úkolem má vynikající práci. Odnímatelný kompaktní trimr vám pomáhá simulovat tvar vousu a knírek. Dokud není baterie plně nabitá, je zapotřebí pouze jedna hodina síťového napájení, po které bude doba provozu 40 minut.

Mezi výhody tohoto holicího strojku patří:

 • Mytí vodou;
 • Dlouhá autonomní činnost zařízení;
 • Rychlost a kvalita holení.

Jedinou nevýhodou je suché holení.

Vybrali jste si tento model? Cena za toto zařízení je pouze 5600 rublů.

Elektrické síťové holicí strojek

Když jsme se rozhodli, co je to rotační holicí strojek, navrhujeme jít na otázku, co je břitva a co se jí.

Rotační a síťový holicí strojek jsou dva zcela odlišné mechanismy a pro určení lepší rotační nebo síťové, seznámíme se se zařízením holicího strojku.

Dnes je trh plný různých elektrických holicích strojů od různých výrobců. V důsledku toho máme stroje, které se navzájem liší vlastnostmi, tvarem, velikostí, kvalitou atd.

Přístroje vybavené tímto systémem stříhaly štětiny vibračními noži. Také s holící strojek obvykle od jednoho do čtyř bloků a je vhodný pro téměř všechny typy pleti, a na rozdíl od rotační, to je méně traumatické.
Tento typ holícího strojku však pravděpodobně nebude vyhovovat, pokud:

 • Máte velmi silné vlasy na obličeji;
 • Máte velmi tvrdé vlasy;

Výhody síťového holicího strojku:

 • Velikost oka a holícího strojku;
 • Oholení za mokra;
 • Kustaty a oblast pod nosem jsou nyní k dispozici;
 • Vestavěný chladicí systém;
 • Nepůsobí podráždění na citlivou pokožku, ale pokud máte přecitlivělou kůži, přečtěte si, jak se zbavit podráždění po holení.
 • Mřížka s automatickým čištěním;
 • Schopnost nabíjet zařízení prostřednictvím portu USB.

Nevýhody tohoto zařízení:

 • Zařízení není přizpůsobeno pro podrobné opakování obrysů obličeje;
 • Křehké části pro holení;
 • Dlouhé holení, více "jízdy" s holicí strojkou na jednom místě.

Toto zařízení je ideální pro interakci s citlivou pokožkou. Je vybaven kovovou mřížkou s malými články, chrání kůži před kontaktem s noži a eliminuje možnost jejího poškození.

Jak uložit síťovou břitvu, pravidla pro péči

Elektrické holící strojky by měly být řádně udržovány, pravidelně vyčistěny sítě a namazány nože. Pokud to neuděláte včas, účinnost holení se sníží.
Mřížkové zařízení by mělo být odpojeno od sítě a vypnuto. Potom vyjměte holicí část a zadní část hlavy, abyste narazili na rovnou plochu - pomůže to vyčistit od vyříznutých a přilepených chloupků. Oka je velmi tenká a snadno se poškozuje kartáčem. Nože lze vyčistit měkkým štětcem z jejich standardní sady.
Pozor! Výměna mřížek na stroji by měla být prováděna nejméně jednou za rok a půl.
Pravidla pro uložení holicího strojku, stejně jako pro holicí strojek, by měla být uložena na suchém místě chráněném před dětmi a zvířaty.

Čistý holicí strojek pro každou chuť a barvu

Pokud nevíte, který elektrický holicí strojek chcete koupit, pak máte několik možností:

Braun 9240s řady 9

Neuvěřitelně stylové prémiové zařízení. Jedno z nejmodernějších zařízení v moderním elektronickém trhu.
Holicí strojek je vybaven technologií Smart, pomocí ní přístroj sleduje obrysy vašeho obličeje, stejně jako hustotu štětin. Sada obsahuje také trimmer, který se používá k řezání vlasů, které roste v různých směrech, a trimmer pro zvedání a odstranění chloupků, které jsou zarovnány s pokožkou.
Doplňky tohoto holícího strojku:

 • Efektivní oholení za mokra nebo za sucha;
 • Vodotěsné pouzdro;
 • Budování kvality;
 • Stylový design;

Z mínusů lze zaznamenat pouze vysokou cenu zařízení.
Pokud se nebojíte jediného negativu, pak jej můžete koupit za 24 000 300 rublů.

Braun 5050cc řady 5

Braun 5050cc Series 5 - stroj, který pomůže vyřešit všechny problémy. Je vybaven jednotkou, která snadno reaguje s třídenními štětinami, aniž by způsobila podráždění. Podporuje pouze funkci suchého holení. Součástí je také měkké turistické pouzdro.
Výhody zařízení:

 • Oholení;
 • Žádné podráždění;
 • Tichá práce.
 • Vysoké náklady na spotřební materiál;
 • Nevhodná upevňovací šňůra pro dobíjení.

Přibližná cena je 15 tisíc rublů.

Panasonic ES-6003

Levný elektrický holicí strojek s trimerem, vodotěsným pouzdrem a vysoce odolnými noži. K dispozici v mokré i suché funkci holení.

 • Oholení;
 • Trimmer;
 • Přiměřená cena.

Nevýhody zahrnují:

 • Pracujte výlučně na baterii;
 • Silné vibrace.

Tento holicí stroj vás bude stát 2800 rublů.

Řada Braun 5040s 5

Dobrý model značky Braun je absolutně nepromokavý, což umožňuje použití i ve sprše. Vybavena technologií FlexMotionTec, která umožňuje zpracovat i ty nejproblematičtější oblasti, například oblast kadyk.

Tento model je dobrý:

 • Kvalita budovy (vyrobená v Německu);
 • Přítomnost úzkého trimru;
 • Efektivní holicí systém.

Mínus modelu je při provozu velmi silný.

Cena modelu se pohybuje od 9,5 tis.

Namísto závěru

Po přečtení tohoto článku budou všichni schopni rozhodnout, která břitva je lepší - rotační nebo oka. Důrazně doporučuji osobní prohlídku, protože jen díky vašim pocitům můžete s jistotou říci, jaký je rozdíl mezi rotačním holícím strojkem a jeho hlavním rivalem.

Každá osoba je individuální a pokud jste majitelem citlivé pokožky, je lepší koupit si síťovou břitvu. Holení trvá trochu déle, ale výsledek překročí očekávání.

Pokud máte silné a tvrdé obličejové vlasy - s důvěrou zakoupit rotační holicí strojky, umožní vám zbavit se nechtěných vlasů v krátkém čase.

Je čas se oholit: která břitva je lepší - rotační nebo oka?

Argument, o tom, který břitva je lepší, rotační nebo čistý, trvá tak dlouho, dokud tyto dva typy holičů existují. Ve skutečnosti to vše závisí na tom, jakou pleť máte a jaký typ štětin. Na zbytek kladů a zápory - píšeme v článku.

Mnoho mužů je nutno ohozit 1-2 krát denně a pokud břitva bude pracovat špatně, vytáhněte strniště a dráždí pokožku, je nepravděpodobné, že by jim vyhovovalo. To je důvod, proč je tento nástroj stejně důležitý jako zubní kartáček a měl by být nejen spolehlivý, ale také nepoškodit. Razidla dnes jsou rozdělena do dvou typů: rotační a oka. Samozřejmě, výrobci se snaží co nejlépe učinit ty i ostatní, avšak nakonec jen uživatel může zjistit, která břitva mu vyhovuje nejlépe. Naším cílem je zjistit, jak se někteří liší od ostatních a kolik nabízejí muži příjemné oholení.

Rotační holicí strojky

Princip fungování rotačních břitev, jak naznačuje název, je rotace. Jedna, dvě nebo (obvykle) tři rotační hlavy sestávají z pevné sítě a rotujícího nože. Vlastně, protože Nadia představila Hippolyte holicí strojkou s plovoucími noži, změnila se málo v konstrukci tohoto typu holícího strojku. Ale to, co bylo zdokonaleno, dělalo docela pohodlné holení.

Hlavy jsou nyní mobilní, aby lépe sledovaly obrys obličeje. Kromě toho jsou rotační přístroje téměř vždy vybaveny trimerem, který výrazně rozšiřuje své schopnosti, například poskytuje příležitost tvarovat vous a knírek. Velkou nevýhodou tohoto typu holičů je vysoká cena vyměnitelných nožů, což může stát až 80% nákladů na samotný stroj.

Další nevýhodou těchto zařízení je nedostatek všestrannosti: pro kadeřník takový břitva může dělat příliš málo. Rozsah jeho použití - pouze dům.

Výhody

Trysky opakují obrysy obličeje
Spolehlivé trysky, které jsou téměř nemožné kazit
Vysokorychlostní holení
Razor je téměř nemožné řezat

Nevýhody

Trysky úzce spolupracují s pokožkou, na které může po holení dojít k podráždění
Nedostatek univerzálnosti
Drahé zaměnitelné trysky

Symptom skutečnosti, že je čas nahradit hlavu holicího strojku, je špatná kvalita holení a bolesti - když nejsou vlasy odříznuty, ale jsou vtaženy a vytáhnuty. Někdy může holicí stroj poskytnout stejný výsledek. V tomto případě musí být vyčištěn. Chcete-li to provést, vyčistěte vnější stranu trysky speciálním štětcem (obvykle součástí dodávky). Pak byste měli odstranit přílohy, protřepat vyřezané chlupy z holícího strojku. Potom můžete kazetu demontovat a vyčistit ji. Někdy se s nákupem dodává speciální tekutina nebo aerosol pro čištění holicího strojku s noži.

Dnes jsou vyvinuty dobré rotační holicí stroje Philips. Například model Philips S9151 Series 9000 nabízí suché a mokré holení, dlouhou životnost baterie (až 50 minut) a dokovací stanici pro čištění a nabíjení.

Nebo možná lepší síť?

Řezný holicí stroj je důstojným soupeřem rotorových jednotek. Je nastaven trochu jinak: namísto kulatých rotačních trysek se holicí proces provádí pomocí ocelových mříží (někdy jejich počet dosahuje 4), pod kterým se lopatka pohybuje vratně. Stejně jako rotační holicí strojek může být síť vybaven baterií (tato zařízení jsou upřednostňována), stejně jako dokovací stanice, která nejen nabíjí přístroj, ale také jej dezinfikuje, což je obzvláště důležité, pokud jde o mokré holení, které má rádi škodlivé bakterie flóra.


Pokud jde o trvanlivost, pak rotační holicí stroj není konkurent. Mřížka vrásek je dostatečně snadná - tolik tlaku na pokožku, když holicí nestojí za to. Pokud je mřížka poškozená, může být blok nože bezpečně měněn, není nic co dělat. A náhradní díly pro takové holicí strojky, ačkoli levnější než pro rotační, ale ne moc.

Nicméně v posledních letech se výrobci naučili vybavení takových strojů zapuštěnými sítěmi, které nejprve chrání zařízení před poškozením a za druhé usnadňují holení.

Takže uvádíme seznam kladů a záplavek síťové břitvy:

Výhody

Snadná výměna sítě
Velká udržovatelnost
Odstranění dlouhých štětin (délka uchopení holicího strojku je delší než délka holicího strojku)
Kompaktní a lehký
Větší všestrannost

Nevýhody

Holení v nesprávném úhlu nebo při velkém tlaku může způsobit škrty.
Strukturální křehkost
Nízká rychlost holení, potřeba více průchodů k dosažení čisté pokožky

Rotační nebo síťový holicí strojek: což je lepší

Stručně řečeno, zjednodušení výběrového procesu.

 • Pokud máte hrubé a husté štětiny, stejně jako dostatečně silnou kůži, je vaším výběrem rotační holicí strojek, který se ohoří čistší než síť, ale kvůli většímu dotyku nožů s pokožkou často způsobuje podráždění.
 • Pokud jste vlastníkem řídkých, měkkých štětin a citlivé pokožky, bude vám vyhovovat síťovací síť, protože se oholení, i když pomaleji, ale jemněji, téměř nedává podráždění.

Zajímavé je, že řidítka Braun Series 3-3090cc vede v našich příslušných hodnoceních a druhé místo je rotační Philips RQ1187 / 16. Takže můžete vidět, že jak třída holení, tak poměr cena / kvalita jsou v obou případech více než hodné a rotační jednotka ztrácí poslední parametr, zatímco řada Braun Series 3-3090cc má zakulacenou baterii.

Pro Více Informací O Suché Vlasy