logo

Pokyny pro použití šamponu NIZORAL®

NÁVOD K POUŽITÍ

léčivý přípravek pro lékařské použití

NIZORAL ® (NIZORAL ®)

Registrační číslo - № N011964 / 02

Obchodní název: NIZORAL ®

Mezinárodní neregistrovaný název: ketokonazol

Forma dávkování: šampon

Formy uvolnění

Šampon 2%. Na 25, 60 nebo 120 ml přípravku v lahvičce z polyethylenu s vysokou hustotou se závrtným krytem. Každá lahvička spolu s návodem k použití v lepenkovém balení.

Farmakoterapeutická skupina: antifungální činidlo

ATC kód: D01AC08

Farmakologické vlastnosti

Ketokonazol, syntetický derivát imidazol-dioxolanu má antifungální aktivitu proti dermatofytům, jako je Trichophyton spp., Epidermophyton spp., Microsporum spp., A kvasinky, jako je Candida spp. a Malassezia spp. (Pityrosporum spp.). Šampon Nizoral ® 2% rychle snižuje odlupování a svědění, které obvykle doprovázejí seboroickou dermatitidu, lupy, scabii.

Koncentrace ketokonazolu není určena v krevní plazmě po lokální aplikaci Nizoral ® 2% šampon na pokožku hlavy, ale stanoví po topické aplikaci na celé tělo šamponu v koncentraci 11,2 ng / ml - 33,3 ng / ml. Je nepravděpodobné, že by takové koncentrace mohly způsobit nějaké lékové interakce, jsou však možné zvýšené alergické reakce.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě nejvýše 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

3 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby platnosti.

Dovolená podmínky

Výrobce

Janssen Pharmaceutics NV, Belgie.

Právní adresa

Janssen Pharmaceutica NV, Turnhoutseweg 30, B-2340 Beerse, Belgie /
Janssen Pharmaceuticals NV, Belgie, B-2340, Beers, Turnhoutseweg, 30.

Orgán pro nároky

Johnson LLC Johnson
Rusko, 121614 Moskva, st. Krylatská, 17, s. 2
Tel: (495) 726-55-55.

Léčba a prevence infekcí způsobených kvasinkami Malassezia spp. (Pityrosporum spp.), Jako je pityriasis versicolor (lokální), seboroická dermatitida a lupy.

Děti od kojenců, dospívajících a dospělých.

Naneste šampon NIZORAL ® 2% na postižené oblasti po dobu 3-5 minut a poté opláchněte vodou.

-Chimply: mít to jednou denně po dobu 5 dnů;

-Seborická dermatitida a lupy: dvakrát týdně po dobu 2-4 týdnů.

- Chirurg pektoris: jednou denně po dobu 3 dnů (jediný průběh léčby před nástupem léta).

- Seboroická dermatitida a lupy: jednou týdně nebo jednou za dva týdny. Vlastnosti použití u dětí nejsou k dispozici.

Složení

Účinná látka (na 1 g šamponu): ketokonazol, 20 mg.

Pomocné látky (na 1 g šamponu): laurylsulfát sodný 380 mg, dinatrium-lauryl-sulfosukcinátu 150 mg, diethanolamid mastných kyselin z kokosového oleje 20 mg, hydrolyzátu kolagenu, 10 mg, makrogol metildekstrozy dioleát 10 mg chloridu sodného o koncentraci 5 mg kyseliny chlorovodíkové, 4 mg, imidurea 2 mg, aromatické činidlo 2 mg, hydroxid sodný 1 mg, barviva "okouzlující červená" (E 129) 30 μg, voda do 1 g.

Popis

Známá přecitlivělost na kteroukoli složku šamponu.

Těhotenství a kojení

Kontrolované studie na těhotných a kojících ženách nebyly provedeny. Neexistuje žádný důkaz o tom, že léčivo NIZORAL ® 2% šampon může být nebezpečné při použití u těhotných a kojících žen.

Během těhotenství a laktace se aplikujte pouze tehdy, pokud předpokládaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod a dítě.

Nežádoucí účinky

Podle klinických studií:

Nežádoucí účinky pozorované u ≥ 1% pacientů po aplikaci šamponu NIZORAL ® 2% na pokožku hlavy nebo pokožku nebyly zjištěny.

Nežádoucí účinky pozorované u ≤ 1% pacientů, kteří používali šampon NIZORAL ® 2% na pokožku hlavy nebo pokožku, jsou uvedeny níže:

Z orgánů zraku:

Podráždění očí, zvýšené slzení.

Systémové poruchy a komplikace v místě vpichu: erytém v místě aplikace, podráždění v místě aplikace, přecitlivělost, pruritus, pustuly, kožní reakce.

Imunitní systém: hypersenzitivita Infekce a invaze: folikulitida

Z nervového systému: porušení citlivosti chuti na straně kůže a podkožní tkáně: akné, alopecii, kontaktní dermatitida, suchá kůže, poruchy struktura vlasů, pocit pálení, kožní vyrážka, kožní exfoliace.

Podle postmarketingového výzkumu:

Nežádoucí účinky jsou uvedeny níže podle následující klasifikace:

Velmi často ≥ 1/10

Často ≥ 1/100, avšak vývoj předávkování šamponem ® 2% se neočekává, protože je určen pouze k externímu použití. V případě náhodného požití by měla být předepsána symptomatická a podpůrná léčba. Aby se zabránilo aspiraci, je zakázáno vyvolat zvracení nebo užívat žaludeční výplach.

Interakce s jinými léky

Údaje o interakci s jinými léky nejsou k dispozici.

Zvláštní instrukce

Při použití šamponu se vyhněte kontaktu s očima. Pokud se šampon dostane do očí, opláchněte je vodou.

Aby nedošlo k odstoupení od smlouvy delší lokální léčby kortikosteroidy se doporučuje pokračovat v lokální aplikaci kortikosteroidů v kombinaci s Nizoral ® 2% šampon s následným postupným vyřazováním kortikosteroidů během 2-3 týdnů.

Pokud se léčivý přípravek dostal do havarijní situace nebo pokud vypršela doba vypršení platnosti - nepoužívejte ho do odpadních vod ani ho nepoužívejte na ulici! Vložte lék do sáčku a vložte ho do koše. Tato opatření pomohou chránit životní prostředí!

Dopad na schopnost řídit a pracovat se zařízeními

Šampon NIZORAL ® 2% neovlivňuje schopnost řídit a pracovat se zařízením.

Šampon Nizoral: návod k použití

Nizozal - antifungální lék pro vnější použití v dermatologii.

Forma uvolnění a složení léčiva

Nizoral je dostupný ve formě tmavě oranžového 2% šamponu v lahvičkách z polyethylenového materiálu o objemu 25 nebo 60 ml, 1 lahvičku v kartonu s přiloženými pokyny.

Hlavní účinnou látkou šamponu je ketonazol, stejně jako pomocné složky ryazhu.

Farmakologické vlastnosti

Šampon Nizoral se používá externě v dermatologii a je určen k léčbě lupů a houbových onemocnění pokožky hlavy. Aktivní účinná látka léčiva Ketonazol vykazuje vysokou terapeutickou aktivitu ve vztahu k dermatofytům a kvasinkovitým houbám rodu Candida.

Při použití Nizoral šamponu je svědění pokožky hlavy pacientů rychle neutralizováno, množství lupů se snižuje.

Indikace pro použití

Léčba Nizoral 2% se používá k praní vlasů a pokožky hlavy na léčbu a prevenci houbových infekcí a je indikována u pacientů v následujících případech:

 • Nadměrná suchost pokožky hlavy, která je doprovázena závažným svěděním a tvorbou váhy;
 • Zbavte pokožku hlavy;
 • Hubové léze na pokožce hlavy.

Kontraindikace

Šampon Nizoral je kontraindikován u pacientů se zvýšenou individuální citlivostí na složky.

Zkušenosti s použitím šamponu v pediatrické praxi jsou velmi omezené, takže před zahájením užívání přípravku Nizoral by se lidé mladší 14 let měli poradit s lékařem. S opatrností je tento nástroj používán mezi kojícími matkami a těhotnými ženami.

Způsob aplikace a dávkovací režim léčiva

Šampon je aplikován na pokožku hlavy masážními pohyby. Pro dosažení maximálního terapeutického účinku musí být léčivo ponecháno na pokožce hlavy po dobu 5 minut, poté dobře opláchnout vodou. Frekvence užívání a trvání léčby závisí na důkazech a závažnosti příznaků onemocnění.

U psoriázy se nizorální šampon používá denně po dobu 1 týdne. Pro lupy a seboroickou dermatitidu se lék aplikuje 2-3x týdně po dobu 1-2 měsíců.

Látka může být použita k prevenci, v tomto případě je dávkovací režim šamponu a doba trvání léčby určena lékařem na základě individuálních charakteristik pacienta.

Používejte během těhotenství a kojení

V průběhu experimentálních studií nebyl zjištěn žádný negativní vliv při použití Nizoral šamponu na vývoj plodu. Přesto by měl být léčivý přípravek předepsán těhotným ženám, pouze pokud očekávaný terapeutický účinek je mnohokrát vyšší než možné komplikace plodu.

Látka Nizoral může být použita během kojení dítěte, avšak osoby s přecitlivělostí a tendence k alergickým reakcím by se měly nejdříve poradit se svým lékařem.

Nežádoucí účinky

Lék je pacientům dobře snášen. Jedinci s individuální přecitlivělostí na složky šamponu během léčby měli následující nežádoucí účinky:

 • Zvýšené svědění pokožky hlavy;
 • Zkusnění a podráždění pokožky hlavy, vyrážka;
 • Spálení pokožky hlavy při použití šamponu;
 • Zvýšené roztržení a zarudnutí sliznice očí;
 • Alopecie;
 • Nadměrná suchost kůže na hlavě, zvýšené lupy.

Tyto nežádoucí účinky nejsou nebezpečné a po přerušení léčivého přípravku se rychle přenášejí.

Předávkování

Případy předávkování šamponem Nizoral nejsou popsány ani při dlouhodobém užívání.

Pokud náhodně užíváte lék uvnitř pacienta, měl by být okamžitě odvezen do nemocnice, kde se podrobí symptomatické léčbě. Aby nedošlo k aspiraci zvracení, nevyvolávejte zvracení nebo vypláchnutí žaludku doma.

Interakce léku s jinými léky

Údaje o lékových interakcích nizorálních šamponů s jinými topickými přípravky nejsou k dispozici.

Zvláštní instrukce

Lék by měl být aplikován pouze na pokožku hlavy. Při aplikaci šamponu je třeba dbát na to, aby se produkt nedostal do očí, pokud se to stalo náhodou - vypláchněte oči velkým množstvím čisté vody a kontaktujte očního lékaře.

Prodloužený výrobek nesmí být likvidován v odpadních vodách, aby nedošlo k znečištění životního prostředí. Šampon Nizoral se likviduje umístěním lahvičky do plastového sáčku a odpadní nádobky.

Analog Šampon Nizoral

Podobné akce s Nizoral šamponem 2% mají následující nástroje:

 • Mikanisal šampon;
 • Šampon Mycoral;
 • Šampon proti lupům;
 • Sulsena 2% masti pro vnější použití;
 • Sebosol šampon.

Podmínky dodání z lékáren a skladování léku

Šampon Nizoral lze koupit v lékárně bez lékařského předpisu. Láhev s nástrojem by měla být chráněna před dětmi, aby se zabránilo kontaktu s vodou nebo slunečním světlem. Nedovolte zahřátí ani zmrazení, optimální teplota pro uložení šamponu není větší než 25 stupňů. Doba skladovatelnosti je vyznačena na obalu, po jejímž uplynutí je láhev s produktem zlikvidována způsobem popsaným výše.

Nizoralová cena šamponu

Průměrná cena léku v lékárnách v Moskvě činí 560 rublů.

Šampon Nizoral: návod k použití

Složení

Aktivní složka - ketokonazol 20 mg / g

Pomocné látky - makrogol metildekstrozy dioleát -.10 mg, imidurea - 2 mg, diethanolamid z mastných kyselin kokosového oleje - 20 mg laurylsulfát sodný sulfát - 380 mg, z hydrolyzátu kolagenu - 10,00 mg Dinatrium-lauryl-sulfosukcinát - 150 mg hydroxid sodný - G. S. na pH 6,8 - 7,2 - 1,0 mg, chlorid sodný - g.s. do viskozity 1000 - 1800 mPuaz - 5 mg, kyselina chlorovodíková - 3 361 mg, ochucovadla - 2 mg, okouzlující červené barvivo (E 129) - 0,03 mg, přečištěná voda na 1,0 g.

Popis

Farmakologický účinek

Ketokonazol, syntetický derivát imidazol-dioxolanu má antifungální aktivitu proti dermatofytům, jako je Trichophyton spp., Epidermophyton spp., Microsporum spp., A kvasinky, jako je Candida spp. a Malassezia spp. (Pityrosporum spp.). Šampon NIZORAL® 20 mg / g rychle snižuje olupování a svědění, které obvykle doprovázejí seboroickou dermatitidu, lupy, šupinovitou deprivaci.

Farmakokinetika

Koncentrace ketokonazolu nebyly detekovány v plazmě po topické aplikaci šamponu NIZORAL® 20 mg / g na pokožku hlavy, ale byly stanoveny po lokálním aplikaci celého tělního šamponu v koncentraci 11,2 ng / ml - 33,3 ng / ml. Je nepravděpodobné, že by takové koncentrace mohly způsobit nějaké lékové interakce, jsou však možné zvýšené alergické reakce.

Indikace pro použití

Léčba a prevence infekcí způsobených kvasinkami Malassezia spp. (Pityrosporum spp.), Jako je pityriasis versicolor (lokální), seboroická dermatitida a lupy.

Kontraindikace

Přecitlivělost na kteroukoli složku šamponu.

Těhotenství a kojení

Kontrolované studie na těhotných a kojících ženách nebyly provedeny. Použití šamponu NIZORAL® 20 mg / g (ne během těhotenství) na pokožce hlavy však nevede k vzniku zřetelných koncentrací ketokonazolu v krevní plazmě. Neexistují žádné důkazy o tom, že šampon NIZORAL® 20 mg / g může být nebezpečný při použití u těhotných a kojících žen.

Dávkování a podání

Naneste šampon NIZORAL® 20 mg / g na postižené místa po dobu 5 minut a poté opláchněte vodou. Léčba:

- pityriasis versicolor: jednou denně po dobu 5 dnů;

- seboroická dermatitida a lupy: dvakrát týdně po dobu 2-4 týdnů.

- pityriasis versicolor: jednou denně po dobu 3 dnů (jedno použití) před nástupem léta;

- seboroická dermatitida a lupy: týdenní nebo každý druhý týden.

Nežádoucí účinky

Stejně jako u jiných šamponů může nastat lokální podráždění nebo svědění. kontaktní dermatitida (v důsledku podráždění nebo alergické reakce). Vlasy mohou být mastné nebo suché. Nicméně, při použití šamponu NIZORAL® 20 mg / g jsou tyto jevy zřídka pozorovány.

V některých případech, zejména u pacientů s chemicky poškozenými nebo šedými vlasy, byla zaznamenána změna barvy vlasů.

Nežádoucí účinky zjištěné během klinických studií: Nežádoucí účinky pozorované u> 1% pacientů po aplikaci šamponu NIZORAL® 20 mg / g na pokožku hlavy nebo kůži nebyly zjištěny. Nežádoucí účinky pozorované v 1/10

Použití šamponu Nizoral

Lupiny nejsou jen dermatologickým a kosmetickým problémem, neustálé svědění, podráždění a olupování pokožky hlavy způsobí, že nervový systém není méně škodlivý. Taková nemoc se často stává příčinou stálé špatné nálady a prudkého poklesu sebeúcty. Jak je popsáno v pokynech k použití šamponového přípravku Nizoral (prodávaného ve většině lékáren), pomocí léčivého přípravku se můžete trvale zbavit lupy patogenů, seboroického ekzému nebo pityriázy.

Co je nizoral šampon

Nizoral medikovaný šampon se doporučuje pro většinu odborníků v oboru dermatologie a kosmetologie. Přípravek lze použít k mytí hlavy (lupy, seborrhea) nebo k aplikaci masky na postiženou pažitku. Tento nástroj zaujímá zvláštní místo mezi ostatními antifungálními léky, neboť účinnost při léčbě mnoha kožních onemocnění je velmi vysoká. Nástroj má fungicidní účinek po prvních aplikacích, peeling a jiné příznaky nemoci.

Složení

V čočkách Nizoral působí jako aktivní složka ketokonazol (21 mg / g), jako pomocné látky se používají detergenty, léčivé a další složky (makrogolmethylacetát-dioleát, kokoyl-diethanolamid, imocourea atd.), a charakteristický zápach. Nástroj pomáhá napravit acidobazickou rovnováhu, vytváří na vlasu ochrannou vrstvu kolagenu.

Farmakologický účinek

Aktivní složka ketokonazolu v šampónu Nizoral je schopna působit protiplísňovým účinkům na různé dermatofyty (Trichophyton sp., Microsporum sp., Epidermophyton sp.), Stejně jako kvasinky (Candida spp., Malassezia furfur). Přípravek s takovou účinnou složkou je schopen rychle zmírnit svědění, snížit odlupování a zmírnit zánět. Během lokální aplikace je absorpce účinné látky skrze kůži minimální, a to i při delším používání, nelze zjistit stopy složky v krvi.

Indikace pro použití

Tento lék se používá k léčbě a / nebo prevenci kožních onemocnění různých etiologií způsobených infekcemi. Šampon proti lupům Nizoral se dobře vyrovná s houbovými onemocněními, chorobami způsobenými kvasinkami (pityriasis versicolor, seboroická dermatitida nebo lupy). Léčba má výrazný protizánětlivý účinek, pomáhá zlepšovat stav vlasů a pokožky hlavy. Toto zdravotnické zařízení je dostupné v polyethylenových lahvičkách (koncentraci 2% ketokonazolu) v 60 ml nebo 120 ml.

Kontraindikace

Pokyny pro použití drogy ukázaly, že jedinou kontraindikací použití šamponu je individuální nesnášenlivost součástí (přecitlivělost na určitou látku ze složek přípravku). Než začnete používat přípravek Nizoral, musíte aplikovat malé množství léku na pokožku hlavy a zhodnotit reakci kůže. Pokud není podráždění, můžete lék bezpečně aplikovat podle schématu výrobce nebo doporučení lékaře.

Pokyny pro použití šamponu Nizoral

Nizoralový medikovaný šampon je nanesen na povrch vlhkých vlasů, pěnován, udržován asi 5 minut a důkladně promyt vodou. S pityriasis versicolor se lék jednoduše aplikuje na postižené oblasti pokožky, netříží se do nich, pak se vypláchne. Droga, když je správně používána, eliminuje příčiny lupů a jiných nemocí, zlepšuje mikrocirkulaci pokožky hlavy, snižuje zarudnutí, svědění. Nemůžete používat léčivý šampon samotný bez doporučení lékaře. Samoléčení může být zdraví škodlivé.

K dosažení rychlého, prodlouženého účinku je nutné dodržovat režim léčby nebo profylaxe doporučený odborníky:

 • při léčbě mykóz na plísně se lék užívá 1 den / den po dobu 5 dnů (profylaxe - 1 den / den, 3 dny);
 • na vyléčení lupů, musíte si umýt hlavu 2% šamponem 1 krát / 3-4 dny (8 týdnů) (prevence lupů - použijte 1/14 dní);
 • seboroická dermatitida může být vyléčena, pokud užíváte 2% léčení 2krát / týden (průběh užívání až 4 týdny), prevence 1krát týdně (1-2 týdny);
 • pro léčbu ulnarisu, které zbavuje léčivo, se aplikuje na postižené oblasti pokožky (zachycování okolních oblastí), po 5 minutách musí být místo aplikace opláchnuto proudem vody (prevence - denní užívání po dobu 3 dnů (jaro).

Nizoral během těhotenství

Vzhledem k tomu, že přípravek Nizoral nemá výrazný systémový účinek na tělo a nevykazuje se v krevní plazmě, je povolen užívání během laktace nebo těhotenství, avšak pouze v případech, kdy zamýšlený léčebný účinek pro matku překračuje možné riziko pro plod. Vědecké studie týkající se nežádoucích účinků u těhotných a kojících žen nebyly provedeny, neexistují žádné potvrzené údaje o riziku léku.

Nizoral - šampon lupů №1 (recenze, recenze, pokyny, ceny)

Lékařské šampony - oblíbený způsob, jak se zbavit houbových onemocnění pokožky hlavy. Jsou snadno použitelné, přístupné a rychle dávají výsledky. Šampon Nizoral je oblíbený výrobek, který rychle a účinně léčí lupiny.

Také si přečtěte naši recenzi o dalším šampónu proti lupům - Keto Plus - s recenzemi, návodem k použití a běžnými cenami.

Obsahuje šampon Nizoral

Šampon Nizoral je terapeutické protiplesní činidlo. K dispozici v plastových lahvích o objemu 60 a 25 ml. Každý je umístěn v krabičce a obsahuje přiložené pokyny. Lék je určen pouze k externímu použití. Konzistence je poněkud silná, oranžová. Má příjemné kosmetické aroma.

Možné nežádoucí účinky: svědění, podráždění, alergické reakce. Vyskytují se však velmi zřídka. Mohou také změnit stav vlasů, mohou se stát suššími nebo mastnými, v závislosti na individuálních vlastnostech a reakci pokožky hlavy na výrobek.

Indikace pro použití:

 • Pityriasis versicolor
 • Seborrheický ekzém
 • Lupiny různého původu
 • Kožní léze

Při použití produktu na šedých nebo bělených vlasech se může objevit mírné zbarvení, které po promytí běžným šamponem přichází.

Zabraňte kontaktu s očima, protože může způsobit silné podráždění a trhání. Pokud dojde k potížím, musíte omyt oči velkým množstvím vody.

Nizoral: složení šampónu

Hlavní účinnou látkou je ketokonazol, který má antifungální vlastnosti. Ve svém šamponu obsahuje 2%.

Pomocné složení šamponu Nizoral:

 • Hydroxid sodný
 • Imidomerea
 • Kyselina chlorovodíková
 • Makrogol methylcystrose
 • Lariylsulfát sodný
 • Odorant
 • Voda

Všechny tyto složky působí externě a nejsou absorbovány do krve. Co činí šampon zcela bezpečným a může být použit během těhotenství a kojení. Na plazmové úrovni lze detekovat komponenty, ale pouze tehdy, když je celé tělo aplikováno a vystaveno na chvíli, což neodpovídá způsobu použití šamponu.

Může se použít nizoral šampon pro děti?

V pokynech šamponu Nizoral bylo uvedeno, že léčebný režim znamená děti od dětství, a proto můžete podat žádost. Pouze je nutné dodržovat preventivní opatření, chránit dítě před zasažením očí nebo uvnitř. Šampon není dětinský a nemá vzorec bez slz.

Je také nutné sledovat stav obalu, protože prostředek může vyvolat oslabení nebo podráždění jemné kůže dítěte. V případě alergické reakce byste měli okamžitě zastavit léčbu a poskytnout dítěti antihistaminikum (Zodak, Suprastin).

Šampon Nizoral: návod k použití

Konečný výsledek jakékoli léčby závisí do značné míry na jeho přiměřenosti.

Šamponové kurzy:

 • Při odnětí agenta se aplikuje 1 den denně po dobu 5 dnů.
 • Pro ošetření seborrhea šampon je aplikován 2krát týdně s průběhem až 4 týdnů.

Pro prevenci zbavování je nutné aplikovat lék jednou za 3-4 dny. Je-li v kontaktu s nemocnou osobou nebo existuje jiné riziko infekce, okamžitě si umyjte hlavu. Pro prevenci seborrhy stačí jednou jednou týdně užívat agent.

Správné použití šamponu Nizoral:

 1. Vlasy a pokožku hlavy jsou navlhčeny vodou.
 2. Malé množství šamponů pěny v dlaních.
 3. Nástroj se aplikuje na hlavu, věnuje se zvláštní pozornost problematickým oblastem, zbytky se rozdělují přes vlasy.
 4. Ve věku 3-5 minut.
 5. Vyprázdněn vodou.

Pokud jsou vlasy po Nizoralu suché a tvrdé, pak kondicionér může být aplikován na špičky a délku. Na pokožce hlavy během léčby se kosmetika nedoporučuje.

Pokud na konci ošetřovacích kurzů nedosáhnete požadovaného výsledku, můžete rozšířit použití šamponu.

Cena šampon Nizoral

Výrobek se prodává v lékárně. V Moskvě lze šampon Nizoral koupit od 300 rublů na 25 ml lahvičky a od 520 rublů na 60 ml lahvičky. V Volgogradu je cena šamponu Nizoral od 330 rublů na 25 ml lahvičky a od 560 balení po 60 ml.

Analog Šampon Nizoral

Většina Nizoralových šamponových analogů je levnější, ale existují dražší produkty. Generika jsou zakoupena za účelem snížení nákladů na léčbu nebo pokud lékárna nemá správnou drogu.

Existují také neúplné analogy, například šampon Keto Plus, s výjimkou ketokonazolu, který obsahuje pyrithion zinečnatý, proto rozsah použití nástroje je rozsáhlejší.

Analogy z Nizoralu:

 1. Mycozoral Také obsahuje 2% účinné látky, cena 190 rublů na 60 ml.
 2. Lupy Může obsahovat 1 nebo 2% ketokonazolu. Náklady na 350 rublů na láhev o objemu 60 ml.
 3. Sebasol. Obsahuje 1% účinné látky, cena 320 rublů na 100 ml.

Navzdory skutečnosti, že tyto nástroje jsou v akci podobné, mohou se lišit pokyny pro použití a čas ošetření. Proto je vhodné se s ním seznámit před použitím.

Nizoral šampon: recenze

Když se objevila lupy, četla jsem pozitivní recenze šamponu Nizoral a bez váhání jsem to získala. Droga je zcela opodstatněná. Problém zmizel po 3 aplikacích. Doporučuji!

Dobrý a velmi účinný nástroj. A vyřešit problémy jakéhokoli původu. Jakmile Nizoral pomohl jeho synovi vyrovnat se s mastnou dospívající seborrheou, ale používáme to po dlouhou dobu, asi 2 měsíce. A nedávno se mi objevil tentýž problém a hned jsem si o tomto nástroji vzpomněl.

Nizoral mi nepomohl. Používá se po dobu 4 týdnů, lupy se staly o málo méně, svědění prošlo. A to je všechno. Až do konce mi neléčil pokožku hlavy. A moje vlasy po něm jsou trochu mastné, druhý den je musím opět umýt. S největší pravděpodobností lék prostě nevyhovuje mně, dnes jsem koupil další lék s ketokonazolem. Podívejme se, co se stane.

Koupil jsem Nizoral, účinnou drogu proti lupům. Ale není to jiné než Sebosol nebo Perhotal. Stejně tak. Nevidím žádný důvod platit několikrát víc. Svědění prochází okamžitě, lupiny přes 5-6 aplikací. Ale nikdy jsem se podle pokynů nelíbil. Chtěla jsem rychlejší výsledek a já jsem si každý druhý den umyl hlavu místo 2krát týdně.

Loutka byla mým stálým společníkem a objevovala se několikrát ročně. O Nizoralu se dozvěděl asi před 5 lety a nejprve mi pomohl. Ale pak, když jsem koupil ještě jednou, neviděl jsem žádný výsledek. Ulevil se jen ze svrbení a sníh na hlavě zůstal. Nevím, proč se to stalo, možná že lupiny mají jiný původ, nebo mám vydírat padělek.

Used Nizoral pro léčbu krust v dětské hlavě. Nejprve se objevily v dětství a vyčesaly se hřebenem. Je po všem. Pak jsme si všimli nových výrůstků, když dítě bylo již rok staré a kosti byly velmi husté a pevně držené na kůži. Byla diagnostikována seboroická dermatitida. Při praní byl pěnový šampon aplikován na problémové plochy, několik minut držen a vymyt. Všechno šlo měsíc.

Nizoral je velmi dobrý! Pili jsem tyto pilulky, aby se vyrovnali se šindelům, které jsem v táboře zvedl. Teď mi pomohl v 5 aplikacích, aby se vyrovnali s lupinami, které pokryly tmavé vlasy se sněhem. Teď je to moje kouzelná hůlka a udržujte ji vždy po ruce.

Šampon Nizoral je účinným lékem proti houbovým onemocněním, který je účinný v 90% případů. Na aktuální komponentě je mnoho analogů. Pokud léky s ketokonazolem nepomáhají, pak důvod může být skrytě v nesprávné aplikaci nebo v původu onemocnění.

Nizoral Shampoo - oficiální * návod k použití

Registrační číslo:

Aktivní složka:

Forma dávkování:

Složení:

účinná látka: ketokonazol 21 mg / g (včetně 5% přebytku);

Pomocné látky: Makrogol metildekstrozy dioleát, imidurea, kokoyl diethanolamid, hydrolyzát kolagenu, hydroxid sodný, laurylsulfát sodný, natrium-lauryl-sulfosukcinát, chlorid sodný, kyselina chlorovodíková, aroma, barvivo červené úžasné, (E 129), voda.

Popis:

Farmakoterapeutická skupina:

Farmakodynamika:

Ketokonazol, syntetický derivát imidazol-dioxolanu má antifungální aktivitu proti dermatofytům, jako je Trichophyton spp., Epidermophyton spp., Microsporum spp., A kvasinky, jako je Candida spp. a Malassezia spp. (Pityrosporum spp.).

Šampon NIZORAL® 2% rychle snižuje olupování a svědění, které obvykle doprovázejí seboroickou dermatitidu, lupy, šupinovitou deprivaci.

Farmakokinetika:

Koncentrace ketokonazolu není určena v krevní plazmě po lokální aplikaci 2% šamponu NIZORAL® na pokožce hlavy, ale stanoví po topické aplikaci na celé tělo šamponu v koncentraci 11,2 ng / ml - 33,3 ng / ml. Je nepravděpodobné, že by takové koncentrace mohly způsobit nějaké lékové interakce, jsou však možné zvýšené alergické reakce.

Indikace pro použití

Léčba a prevence infekcí způsobených kvasinkami Malassezia spp. (Pityrosporum spp.), Jako je pityriasis versicolor (lokální), seboroická dermatitida a lupy.

Kontraindikace

S opatrností:

Výzkum týkající se těhotných a kojících žen nebyl proveden. Neexistují žádné důkazy o tom, že šampon NIZORAL® 2% může být při použití u těhotných a kojících žen nebezpečný.

Dávkování a podání

Naneste šampón NIZORAL® 2% na postižené oblasti po dobu 3-5 minut a poté opláchněte vodou.

- pityriasis versicolor: jednou denně po dobu 5 dnů;
- seboroická dermatitida a lupy: dvakrát týdně po dobu 2-4 týdnů.

- pityriasis versicolor: jednou denně po dobu 3 dnů (jediný průběh léčby) před nástupem léta;
- seboroická dermatitida a lupy: týdenní nebo každý druhý týden.

Nežádoucí účinky

Stejně jako u jiných šamponů může nastat lokální podráždění, svědění nebo kontaktní dermatitida (v důsledku podráždění nebo alergické reakce). Vlasy mohou být mastné nebo suché. Při použití šamponu NIZORAL® 2% se však tyto jevy zřídka vyskytují.

V některých případech, zejména u pacientů s chemicky poškozenými nebo šedými vlasy, byla zaznamenána změna barvy vlasů.

Nežádoucí účinky zjištěné během postmarketingových studií NIZORAL® Shampoo 2% jsou uvedeny níže.

Klasifikace podle četnosti nežádoucích účinků je uvedena níže: velmi často (> 1/10); často (> 1/100, 1/1000, 1/10 000,

Šampon Nizoral: návod k použití

Stálý stres v práci, nezdravá strava, používání hygienických předmětů jiných lidí, špatná ekologie ve velkých městech, to vše nemůže ovlivnit zdraví vlasů. Seborrhea je onemocnění, které vzniká spontánně, zdá se, a může se stát chronickým stavem s nesprávným nebo předčasným rozhodnutím. Rychlý nákup lupy a pravidelné, podle pokynů, použití bude vyřešit komplexní estetický problém navždy.

Popis léčiv

Aktivní složka šamponu Nizoral, patentovaná Janssen Pharmaceutica v roce 1976. Není to jen kosmetický přípravek, který zbavuje lupiny pouze povrchně; látka proniká hluboko uvnitř, je absorbována a eliminuje samotnou příčinu seborrhy - houby.

Účinnost přípravku byla oficiálně potvrzena 64 klinickými vyšetřeními prováděnými v několika laboratořích.

Seborrhea je nekontrolovaná a rozmanitá reprodukce kvasnicových hub Malassezia furfur, která žije v určité míře na lidské kůži vlasové části hlavy.

Ve vzhledu je antifungální šampon kapalina, poměrně lepkavá konzistence, se specifickým výrazným zápachem. Barva produktu je červená s oranžovým odstínem.

Výrobce

Nizoral šampon není ruský výrobek, vyrábí se v Belgii a specializuje se na lékové formy společnosti "Janssen Pharmaceutics NV". Oficiální adresa společnosti: Belgie, B-2340 Beerse, Janssen Pharmaceutica NV.

V případě jakýchkoli sporných otázek, autorizovaný zástupce "Johnson Johnson ", který se nachází na adrese: Moskva, st. Krylatskaya, 17, s. 2. Telefon pro komunikaci v hlavním městě Ruska: (495) 726-55-55.

Složení

Složení šamponu Nizoral se obvykle dělí na 3 díly, jedna čtvrtina objemu je aktivní, 2/3 pomocná povrchově aktivní látka, která umožňuje snadné a rovnoměrné nanášení přípravku na pokožku hlavy. Další složky produktu hrají dodatečnou funkci a řeší problémy s hlubším pronikáním léčivých látek a jejich další zadržování v epidermis.

Terapeutická složka

Hlavním patentovaným terapeutickým složením šamponu Nizoral je ketanosol. Jeho hmotnostní podíl ve výrobku je udáván výrobcem v rozmezí 20 mg.

Vedle hlavní léčebné látky existují další účinné složky: imidomere a kyselina chlorovodíková. Jejich podíl na objemu přípravku se pohybuje mezi 2 mg a 4 mg. Tyto dvě složky se používají v lékařské kosmetice jako širokospektrální antimikrobiální konzervační látky, včetně gram-pozitivních i gramnegativních hub, a bakterií.

Kyselina chlorovodíková obsažená v přípravku reguluje a obnovuje acidobazickou rovnováhu (PH) epidermis hlavy.

Mycí komponenty

Pro snadné, rovnoměrné rozložení po celé ploše hlavy a vlasů - do šamponu se přidávají různé povrchově aktivní látky. Povrchově aktivní látky také úspěšně čistí vlasové váhy a vlasovou pokožku od nečistot, což normalizuje tvorbu mazových žláz.

Mezi složky detergentu Nizoral šamponu patří: laurylsulfát disodný, mastné kyseliny s dietanolamidem kokosového oleje. Látky v celkové hmotnostní frakci 150 mg a 20 mg.

Pomocné součásti

Laurylsulfát sodný (hmotnostní frakce 380 mg) odpovídá za vyhlazovací vlastnosti šamponu. Díky své kombinaci s dalšími součástmi je vytvořena vrstva propustná pro vzduch a udržující vlhkost.

Makrogol-methylen-dextróza-dioleát (hmotnostní podíl v látce 10 mg) a chlorid sodný (hmotnost v suché části 5 mg) doplňuje a interaguje s hlavní terapeutickou složkou ketanosaolu a posiluje a posiluje jeho účinek na léčbu pokožky hlavy a seborrhey.

Zdravý lesk a hedvábné kadeře jsou dosaženy přidáním kolagenového hydrolyzátu k léčivé formě (hmotnostní frakce na 1 g šamponu - 10 mg).

Při přecitlivělosti kůže existuje možnost alergických reakcí, takže před použitím je nutná konzultace s tricholožkem.

Estetické součásti

Chuťové činidlo (s hmotnostním podílem 2 mg na 1 g látky) a "okouzlující červené" barvivo (E 129) (pouze 30 μg na vypočtený objem) hraje pouze estetickou roli, čímž dává produktům určitý parfém a charakteristickou barvu.

Aplikace

Měli byste mít vždy na paměti, že Nizoral je léčebný šampon a jeho použití je v pokynech přísně regulováno. V závislosti na typu a závažnosti onemocnění - lékař předepisuje trvání a frekvenci aplikace drogy. Přípravek Nizoral je dostupný ve dvou objemových dávkách 60 ml a 120 ml.

Vedle hlavního řešení problému se šampon používá k prevenci a prevenci recidivy onemocnění, snižuje frekvenci umytí hlavy látkou, ale nevyjímá ji z každodenního života.

Indikace

Indikace použití šamponu Nizoral několik. V jaké fázi a jak postupuje problém, je určen tricholožcem, po vyšetřeních a mikroskopickém vyšetření pokožky hlavy.

 • seboroická dermatitida, lupy (frekvence aplikace 2 až 7krát za měsíc);
 • vícebarevná, šupinatá versicolor (2-3 krát týdně s kombinací jiných léků, které se užívají uvnitř)
 • prevence seborrhea (použijte 1-2 krát měsíčně společně s hlavním mycím prostředkem).

Šampon Nizoral je terapeutickým činidlem, proto po aplikaci na pokožku hlavy a vlasy je nutné ponechat ji po dobu 5-7 minut, aby účinná látka interagovala s kvasinkami.

Kontraindikace

Šampon Nizoral je povolen mezinárodními standardy od dětství. V těhotenství se kvůli nedostatečné znalosti problému doporučuje, aby byl přípravek užíván pouze po konzultaci s lékařem a při posuzování rizika poškození plodu.

Společnost identifikuje z kontraindikací pro použití - individuální intolerance jednotlivých složek drogy.

Aktivní látka ketakonazol, která je předmětem pokynů a výlučně pro vnější použití, se nehromadí a není stanovena laboratorně v lidské krevní plazmě.

Analogy

Protože šampon Nizoral je dostupný v Evropě, jeho cena bude vysoká vzhledem k místním dávkovým formám. Existuje několik analogů s podobnou nebo stejnou aktivní složkou, avšak nižší cenou a dostupnější ve farmaceutických výrobcích.

 • Lupy od Jelaka International. Droga je vyráběna v Indii v několika formátech podle objemu. Podíl podobné látky obsažené v šamponu Nizoral se pohybuje od 10 do 30 mg v závislosti na balení. Perhotal se vyrábí v Indii a má řadu kontraindikací, které se doporučují seznámit se před prvním použitím.
 • Šampon Sebozol od Dionysy. Forma uvolňování detergentu ze 100 ml. Jedná se o ruský výrobek, a proto se navíc k vítěznému objemu, stejné účinné látce, Sebozol líbí za velmi atraktivní cenu od 290 rublů za minimální balíček.

Při výběru levnějšího analogu šamponu Nizoral byste nejprve měli zvážit problém kontraindikací a také poměr koncentrace účinné látky v přípravku.

 • Mekozoral od Akrikhina. Složení léčiva je téměř totožné s přípravkem Nizoral, ale liší se v řadě parfémů, konzervačních látek. Díky ruské výrobě je cena výrobku téměř trojnásobně nižší než belgický originál a je jen více než 300 rublů.
 • Mikanisal Micanisal je droga z Estonska. Podobná účinná látka, jako je přípravek Nizoral, umožňuje vypořádat se se stejnými problémy na pokožce hlavy: pityriasis, seborrhea, prevence dalšího výskytu lupů.
 • Ketokanozol. Léčivý šampon s názvem přizpůsobeným léčivé látce se vyrábí ve dvou zemích Moldavska a Vietnamu. Její cena je mírně nižší než cena belgického výrobce, ale koncentrace účinné složky odpovídá stejnému objemovému podílu jako v původním výrobku.

Video

V tomto videu se zaměříme na samotný šampon, jeho výhody a nevýhody.

Závěry

Šampon Nizoral je léčebný lék, který vyžaduje promyšlené a pravidelné užívání. Pouze s konstantním mycím vzorem a splněním pokynů všech výrobců v návodu k obsluze může dojít k úplnému vymizení estetického problému s vlasy a pokožkou hlavy. Nizoral by měl být použit i po zotavení, aby se zabránilo seborrheu.

Nizoral

Popis k 4.223.2016

 • Latinský název: Nizoral
 • ATC kód: D01AC08
 • Aktivní složka: Ketokonazol (ketokonazol)
 • Výrobce: Janssen-Cilag (Itálie), Janssen Pharmaceutica (Belgie)

Složení

 • Složení jedné tablety přípravku Nizoral obsahuje přibližně 200 mg ketokonazolu. Další látky: polyvidon K90, monohydrát laktosy, mikrokrystalická celulóza, stearan hořečnatý, kukuřičný škrob, oxid křemičitý, voda.
 • Složení šamponu Nizoral zahrnuje 20 mg ketokonazolu na 1 gram produktu. Další látky: hydrolyzát kolagenu, laurylsulfát sodný, diethanolamid kokosového oleje, laurylsulfosukcinát disodný, dioleát makrogolmetyldextrosyseliny, kyselina chlorovodíková, červené barvivo, chlorid sodný, imidoka, hydroxid sodný, ochucovadla, voda.
 • 1 gram krému stejného názvu obsahuje 20 mg ketokonazolu. Další látky: propylenglykol, stearát sorbitanu, cetylalkohol, stearylalkohol, polysorbát 60, isopropylmyristát, polysorbát 80, siřičitan sodný, voda.

Formulář uvolnění

 • Bílé ploché tablety kulatého tvaru se zkosenými hranami na jedné straně s nápisem "JANSSEN" na straně druhé - se serifem a nápisem "K 200". 10 tablet v blistru, 1 nebo 3 blistry v balení papíru.
 • Nizoral Shampoo 2% je červeno-oranžová kapalina. 25, 60 nebo 125 ml kapaliny v lahvičce z polyethylenu, 1 lahvička v balení papíru.
 • Krém Nizoral 2% má bílou barvu a jednotnou konzistenci. 15 gramů krému v tubách z hliníkové trubky, 1 tubus v balení papíru.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika a farmakokinetika

Farmakodynamika

Ketokonazol je synteticky produkovaný imidazol-dioxolanový derivát, který demonstruje fungicidní účinek na dermatofyty, kvasinky (Torulopsis, Malassezia, Cryptococcus, Candida), dimorfní houby a eumicity (vyšší houby). Nejméně citlivé na účinky ketokonazolu jsou: Sporothrix schenckii, houby rodu Aspergillus, někteří členové rodů Dermatiaceae, Mucor a jiné phycomycetes jiné než Enomophthorales. Aktivní složka léčiva inhibuje syntézu ergosterolu v houbových buňkách a mění složení řady membránových lipidových složek.

Při denní terapeutické dávce 200 mg mohou tablety přípravku Nizoral dočasně snížit koncentraci testosteronu v krvi. Koncentrace testosteronu se vrátí k původní hodnotě jeden den po použití ketokonazolu. Při dlouhodobé léčbě s použitím indikované dávky se obsah testosteronu obvykle liší od normálního.

Ketokonazolové tablety v dávce 400 mg denně a výše mohou oslabit "kortizolovou odpověď" na aktivaci adrenokortikotropního hormonu u dobrovolníků.

2% masti Nizoral rychle zmírňuje svědění u kvasinek a dermatofytních infekcí, symptomatické zlepšení je zjištěno ještě před prvními příznaky zotavení.

Farmakokinetika krému a šamponu Nizoral

Obsah ketokonazolu v krvi po místním aplikování na kůži krému dospělých pacientů nebyl stanoven. Při opakované aplikaci krému ve velkém množství u dětí (více než 3 g) zvyšuje pravděpodobnost lékových interakcí potlačení znamená metabolismus transformované enzymy CYP3A4, to je také není vyloučeno, posilování alergických jevů.

Koncentrace ketokonazolu v krvi po lokální aplikaci šamponu na chlupatý povrch pokožky hlavy není stanovena.

Farmakokinetika Nizoralových tablet

Ketokonazol je slabá dibázická látka, která se rozpouští a je absorbována v kyselém prostředí. Nejvyšší obsah ketokonazolu v krvi se dosáhne 1-2 hodiny po podání 200 mg léku perorálně během jídla.

Reakce s plazmatickými bílkovinami (převážně s albuminovou frakcí) dosahuje 99%. Aktivně se distribuuje přes tkáně, ale jen malá část léku proniká do mozkomíšního moku.

Metabolizuje se v játrech oxidací, oxidačním dealkylací, destrukcí piperazinových a imidazolových kruhů a aromatickou hydroxylací uvolňováním velkého množství inaktivních metabolitů. Hlavní metabolické metody jsou oxidace a rozklad.

Poločas se blíží 10 hodinám. Přibližně 13% dávky se evakuuje močí, zbytek se vylučuje žlučí do střeva.

Indikace pro použití

Indikace pro použití v krému Nizoral

Kožní infekce dermatofytů způsobené Trichophyton rubrum a mentagrophytes, Epidermophyton floccosum, Microsporum canis:

Indikace pro použití na šampon Nizoral

 • Léčba a prevence infekčních lézí způsobených kvasinkami rodu Malassezia, jako je seboroická dermatitida, pityriasis versicolor a lupy.

Indikace pro použití v tabletách Nizoral

Infekce z vlasatých hlavě a sliznice způsobené kvasinkami nebo dermatofyty v případech, kdy je lokální léčba není použitelný vzhledem k velké velikosti postižené oblasti, velkou hloubkou zranění nebo nedostatek významný vliv na lokální léčbu, jakož i v případě intolerance jiných systémových antifungální činidla:

 • pityriasis versicolor;
 • folikulitida způsobená houbami Malassezia spp.;
 • candida pharynx a úst;
 • chronická vaginální kandidóza;
 • dermatofytóza;
 • chronická kandidóza kůže a sliznic.

Houbové systémové infekce:

 • kokcidioidóza;
 • histoplazmóza;
 • parakokcidioidóza;
 • blastomykóza.

Použití ketokonazolu k léčbě fungální meningitidy je nepraktické, protože lék neprostupuje špatně v hematoencefalické bariéře.

Kontraindikace

Kontraindikace použití krému a šamponu Nizoral

Individuální citlivost na kteroukoli složku léčiva.

Kontraindikace užívání tablet Nizoral

Mezi kontraindikace patří:

 • onemocnění jater akutní nebo chronické povahy;
 • nesnášenlivost laktosy, nedostatek laktázy, malabsorpce glukózo-galaktózy;
 • Společné podávání s substráty 3A4 izoenzymem cytochromu CYP3A4 - Bepridilom, astemizol, halofantrin, disopyramid, dofetilid, cisaprid, levacetylmethadol, terfenadin, sertindol, chinidin, domperidon a mizolastin, protože zvýšený obsah těchto látek v krvi vede ke zvýšení intervalu QT a arytmie;
 • souběžné podávání s perorálními formami Midazolam a Triazolam;
 • souběžné použití s ​​blokátory HMG-CoA reduktázy transformovanými systémem CYP3A4, například simvastatinem a lovastatinem;
 • kombinované použití s ​​námeznými alkaloidy, jako je dihydroergotamin, ergometrin, methylergometrin, ergotamin;
 • současné podávání s Eplerenonem, Nisoldipinem, Irinotecanem, Everolimusem;
 • věk kratší než 3 roky;
 • individuální citlivost na kteroukoli složku léčiva.

Tablety přípravku Nizoral se doporučují používat s opatrností u jedinců s nízkou žaludeční kyselostí, protože se v tomto stavu zhoršuje vstřebávání léčiva. Pacienti užívající antacida by měli užívat Nizoral po dvouhodinovém přestávce. Pacienti s achlorhydrií nebo pacienty, kteří užívají léky, které snižují sekreci kyseliny chlorovodíkové v žaludku (blokátory receptorů histaminu H2 nebo blokátory "protonové pumpy"), by měli přípravek Nizoral užívat s nápoji obsahujícími kola. U pacientů s adrenální nedostatečností nebo u jedinců vystavených silnému stresu (velké chirurgické zákroky) při užívání léku by měla být monitorována funkce nadledvin.

Nizoral je také obezřetně doporučován alkoholikům, protože při současném užívání léku alkoholem se může vyvinout disulfiramová reakce, která se vyznačuje vyrážkou, zarudnutím, nevolností, edémem a bolestmi hlavy.

Pacienti s jaterní nedostatečností a těmi, kteří užívají hepatotoxické léky, by měli užívat Nisoral s opatrností kvůli riziku hepatotoxicity a pouze v případě, že existují silné náznaky, a to i s přihlédnutím k existenci jiných účinných antifungálních léků.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky při aplikaci krému Nizoral

 • Jsou možné reakce přecitlivělosti, pruritus, kopřivka, vyrážka, erytém.

Nežádoucí účinky při použití šampónu Nizoral

 • Možné reakce přecitlivělosti, podráždění očí, zvýšené slzení, erytém v aplikaci, podráždění v oblasti aplikace, vřídky, akné, svědění, jiné kožní reakce, folikulitida, měnící se citlivost chuť, kontaktní dermatitidu, pocit pálení, alopecie, vysušení a odlupování.

Nežádoucí účinky tablet Nizoralu

 • Reakce z nervové aktivity: zvýšená excitabilita, závratě, nespavost, bolesti hlavy, parestézie, ospalost, únava, úzkost, celková slabost, reverzibilní zvýšení intrakraniálního tlaku.
 • Reakce z trávení: bolesti břicha, nevolnost, průjem, zvracení, poruchy funkce jater, poruchy trávení, sucho v ústech, dysgeuzie, toxická hepatitida, žloutenka, abdominální otok, cholestatická hepatitida, zácpa, cirhóza, gepatonekroz, jaterní selhání.
 • Reakce z hormonální oblasti: gynekomastie, nedostatek funkce nadledvin.
 • Reakce ze senzorických orgánů: fotofobie.
 • Reakce z imunitního systému: alergické stavy, pseudo-anafylaktický šok, anafylaktický šok, kopřivka, angioedém.
 • Metabolické reakce: anorexie, intolerance alkoholu, hyperlipidémie, zvýšená chuť k jídlu.
 • Reakce z muskuloskeletálního systému: myalgie, artralgie.
 • Reakce z reprodukční sféry: poruchy menstruace, poruchy erektilní funkce, azoospermie při denní dávce 200 mg.
 • Reakce z dýchacího systému: krvácení z nosu.
 • Kožní reakce: dermatitida, alopecie, erytém, pruritus, erythema multiforme, vyrážka, xeroderma.
 • Reakce z oběhového systému: ortostatická hypotenze.
 • Hematopoetické reakce: trombocytopenie.
 • Obecné reakce: otok, horečka, zimnice.

Návod k použití Nizoral (metoda a dávkování)

Nizoral krém, návod k použití

Při léčbě kandidózy na kůži, inguinální atletické nemoci, kožních onemocnění, nohou a rukou atleta, pityriáza je zbavena, doporučuje se používat masti jednou denně na kůži postižených a přilehlých oblastí.

Při léčbě seboroické dermatitidy se na postiženou kůži aplikuje krém v závislosti na závažnosti onemocnění až 2krát denně

Léčba by měla pokračovat po dostatečně dlouhou dobu: nejméně několik dní po vynechání příznaků onemocnění.

Pokud po 4 týdnech léčby nedojde k žádnému zlepšení, diagnostika by měla být přezkoumána. Pro kontrolu zdrojů reinfekce je nutné dodržovat obecná hygienická opatření.

Standardní délka léčby je: chromophytosis - do 21 dnů, kvasinkové infekce - do 21 dnů, atlet svědění - až 28 dní, pásový opar - až do 28 dnů, sportovní noha - až 42 dní.

Standardní doba trvání léčby seboroické dermatitidy je 2-4 týdny. Při udržovací léčbě této choroby se krém aplikuje až dvakrát týdně.

Šampon Nizoral, návod k použití

Pokyny ukazují, že šampon by měl být aplikován na postižené oblasti po dobu 4-5 minut a poté důkladně opláchnut vodou.

K léčbě tinea versicolor šampon se aplikuje jednou denně po dobu 5 dnů, a pro léčbu lupů a seboroické dermatitidy - dvakrát týdně po dobu 2-4 týdnů.

Pro prevenci chiriminalisu zbaveného léku se užívá jednou denně po dobu 3 dnů (jeden léčebný cyklus před létem) a zabraňuje lupům a seboroické dermatitidě - 1-2 krát za 14 dní.

Nizoral tablety, návod k použití

Tablety se užívají perorálně během jídla, aby se zlepšila absorpce.

Při léčbě infekčních lézí pokožky, povrchu pokožky hlavy a sliznic způsobených kvasinkami nebo dermatofyty a systémovými infekčními lézemi se doporučuje užít 1 tablet denně. Pokud nedojde k zlepšení, dávku je třeba zdvojnásobit na 2 tablety denně.

Při léčbě vaginální kandidózy užívejte 2 tablety denně.

Obvyklá doba trvání léčby pro vaginální kandidózy je 1 týden mykóz kůže, způsobená dermatofyty - 4 týdny, s pityriasis versicolor - půl týdne, pro kandidóza - až 3 týdny, plísňová onemocnění kůže na hlavě povrchu hlavy - až 2 měsíce, parakokcidioidomykóza, histoplazmóza, kokcidioidomykóza - 6 měsíců.

Léčba by měla být kontinuální, dokud příznaky a laboratorní údaje neukazují odstranění patogenu. Nedostatečné trvání léčby může vést k opakování infekce. Pokud se objeví příznaky hepatitidy (anorexie, zvracení, nauzea, žloutenka, únava, bolest břicha, tmavá moč), měli byste okamžitě přerušit farmakoterapii a obraťte se na svého lékaře.

Předávkování

Použití krému ve velkém množství může vést k erytému, pocitu pálení a otoku, které zmizí ihned po ukončení léčby. Při náhodném požití nejsou nutné žádná zvláštní opatření.

Údaje o možnosti předávkování šamponem chybí.

Předávkováním prášky Nejčastějšími příznaky jsou nevolnost, nechutenství, únava, ospalost, zvracení, bolesti břicha, ztráta hmotnosti, otoky, snížená chuť k jídlu, návaly horka, zvýšené pocení, vyrážka, nechutenství, gynekomastie, dermatitida, bolest hlavy, průjem, alopecie. V této situaci je nutné sledovat stav pacienta a přijímat enterosorbenty. Pokud je indikována, provede se výplach žaludku.

Interakce

Léky, které snižují kyselost žaludeční šťávy, snižují absorpci ketokonazolu.

Použití NIZORAL s následujícími léky se nedoporučuje vzhledem k jejich vysoké schopnosti snižovat biologickou dostupnost ketokonazolu: mikrosomalyyugo promotory oxidace, jako je rifabutin, rifampicin, karbamazepin, nevirapin, isoniazidu a fenytoin.

Při kombinaci s ritonavirem je nutné snížit dávkování ketokonazolu, protože jeho biologická dostupnost se může zvýšit.

Ketokonazol může inhibovat metabolismus léčiv rozštěpených cytochromem P450 CYP3A. V důsledku toho mohou být účinky těchto léků, včetně vedlejších účinků, aktivovány a prodlouženy.

Společná administrace Nizoralu s následujícími léky je kontraindikována:

 • Astemizol, bepridil, halofantrin, Dizopiramid, cisaprid, dofetilid, levacetylmethadol, mizolastin, pimozid, chinidin, sertindol, terfenadin a domperidon (kvůli riziku ventrikulární arytmie a QT intervalu zvýšení se zvýšením jejich koncentrace v plazmě);
 • perorální formy triazolamu a midazolamu;
 • CYP3A4 metabolizovatelné blokátory HMG-CoA reduktázy (simvastatin, lovastatin a podobně);
 • ergotaminové alkaloidy (ergotamin, ergometrin, dihydroergotamin, methylergometrin);
 • Irinotecan;
 • Eplerenon;
 • Nisoldipin;
 • Everolimus

Pokud je to nutné při současném podávání s ketokonazolem, je nutné snížit dávkování těchto léků: inhibitory HIV proteázy, nepřímé antikoagulanty, některé antineoplastika (busulfan, alkaloidy růžová vinca erlotinib, docetaxel, imatinib), dihydropyridinové blokátory pomalý kanál vápníku štěpitelný CYP3A4, řadu imunosupresivních činidel (takrolimus, cyklosporin, sirolimus), některé steroidy (flutikason, budesonid, dexamethason, methylprednisolon), digoxin, brotizolam, Alp azoly, alfentanil, buspiron, cilostazol, karbamazepin, ebastin, fentanyl, eletriptan, quetiapin, midazolam, repaglinid, reboxetin, sildenafil, rifabutin, tolterodin, trimetrexat, solifenacin.

Ketokonazol zvyšuje obsah krevní sulfonylmočoviny v krvi a zvyšuje riziko hypoglykémie.

V některých případech byly při užívání alkoholu zaznamenány disulfiram podobné reakce, které se projevily vyrážkou, zarudnutím, nauzeou, periferním edémem a bolestmi hlavy. Tyto příznaky zmizely během několika hodin.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Skladujte při pokojové teplotě. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

Zvláštní instrukce

Nizoralový krém je zakázán používat v oftalmologické praxi.

Abyste zabránili abstinenčnímu syndromu po ukončení dlouhodobé léčby lokálními kortikosteroidy, je vhodné pokračovat v užívání lokálních kortikosteroidů ráno a kombinovat je s Nizoralovým krémem nebo šamponem večer. Potom během 15-20 dnů postupně přerušujte léčbu steroidy.

Držte oči daleko od šamponu. Pokud k tomu dojde, pak by se oči měly umýt teplou čistou vodou.

Vzhledem k vysokému riziku hepatotoxicity by měly být tablety přípravku Nizoral používány pouze tehdy, jsou-li k dispozici přísné indikace a doporučení lékaře, vzhledem k přítomnosti jiných účinných antifungálních léků. Před zahájením léčby je nezbytné monitorovat funkci jater, aby se vyloučily jakékoli nemoci. Během léčby je nutné neustále monitorovat krevní obraz, stav ledvin a jater pacienta, aby nedošlo k vynechání prvních příznaků hepatotoxicity. Pacienti by měli být varováni, že je třeba neprodleně kontaktovat svého lékaře v případě příznaků hepatitidy (nevolnost, nechutenství, zvracení, žloutenka, slabost, bolesti v pravé polovině břicha, tmavá moč). U pacientů se zvýšenou hladinou jaterních enzymů nebo s toxickou poruchou jater v anamnéze po užívání jiných léků by neměla být předepisována léčba přípravkem Nizoral, pokud toto riziko není odůvodněné.

Pití kyselých nápojů může zvýšit absorpci ketokonazolu.

Analogy Nizorala

 • Analogy Nizoralových tablet: Ketokonazol, Mycozoral.
 • Analogy z Nizoralu: Mycozoral, Sebozol, Mikoket, Dermazol, Ketodin, Ketozoral, Zalain, Onabet, Candibene, Kanesten, Fungisan.
 • Analogy šampónu Nizoral: Mycozoral, Perhohot, Sebozol, Kenazol, Ketodin, Orazol, Ebersept.

Cena analogů šamponu a jiných forem uvolňování přípravku Nizoral ve velkém množství pod cenu popsaného léku.

Pro děti

Pro použití krému a šamponu Nizoral neexistuje věková hranice.

Tablety mohou jmenovat děti starší 3 let:

 • s tělesnou hmotností 15-30 kg se používá pilulka jednou denně;
 • s tělesnou hmotností do 15 kg, se nedoporučuje předepisovat lék;
 • s tělesnou hmotností nad 30 kg, se aplikují dávky uvedené v pokynech pro léčbu dospělých.

S alkoholem

Současné užívání léčiv s alkoholem je zakázáno, protože při takovém příjmu není vyloučena reakce podobná disulfiramu, charakterizovaná vyrážkou, zarudnutím, nevolností, edémem a bolestem hlavy.

Během těhotenství a kojení

Krém nebo šampon proti chirimatóze a dalším onemocněním lze v této kategorii pacientů použít.

Nizoral tablety by neměly být podávány těhotným ženám bez přísných indikací. Vzhledem k tomu, že ketokonazol se může vylučovat do mateřského mléka, nedoporučuje se laktace při užívání léku.

Recenze hotelu Nizorale

Recenze Nizoral Cream

Krém (mast) podle recenzí pomáhá dobře proti houbám na kůži, ale výsledky léčby infekcí houbovými nehty jsou skromnější. Případy neúčinnosti nebo vedlejších účinků jsou vzácné.

Recenze šamponu Nizoral

Pacienti aktivně používají šampon pro pitya a jiné patologie, ale nejčastěji předepisují šampon pro lupy. Tento tiskopis má vynikající recenze. Případy neúčinnosti nebo výskyt nežádoucích účinků jsou velmi vzácné. Hlavní stížnosti - znovu se objevily lupy po přerušení užívání drogy.

Přehled tablet Nizorala

Tablety léku se zřídka používají kvůli jejich hepatotoxicitě, proto není možné vytvořit dostatečný obraz o hodnocení jejich účinnosti. Odborníci se snaží vyhnout předepisování tohoto léku kvůli potřebě konstantní (po celou dobu léčby) monitorování funkce jater a přítomnosti bezpečnějších léčiv.

Cena Nizoral, kde koupit

Nizoralová cena krému

Cena Nizoralovy masti v Rusku se blíží 390-430 rublům. Na Ukrajině cena této formy uvolnění je 155-205 hřivny.

Kolik stojí Nizoral šampon?

Cena šamponu Nizoral 60 ml v Rusku činí 550-620 rublů. Průměrná cena šamponu na Ukrajině ve láhvi stejného objemu je 20-210 hřivny.

Cena Nizorálních tablet

Lék je v lékárnách v Rusku a na Ukrajině poměrně vzácný. Koupit tablety v Moskvě (balíček č. 10) bude stát v průměru 750 rublů. Pro srovnání, stejný balíček tablet na Ukrajině stojí 55-65 hřivny.

Pro Více Informací O Suché Vlasy