logo

Nejlepší léčivé šampony proti lupům, které lze zakoupit v lékárně

Každý člověk alespoň jednou v životě čelil takovým potížím, jako jsou lupy. Malé šupinovité útvary mají nejen vzhled nepříjemný, ale mohou se také stát závažnějším problémem pokožky pokožky hlavy v pokročilém stádiu - plešatosti.

Obecně platí, že především lidé, kteří se nemohli vyvarovat této pohromy, se uchýlili k používání produktů masového trhu.

Kosmetika tohoto druhu mají často více nevýhod než pozitivní aspekty, takže je lepší používat speciální léčebné šampony, které lze zakoupit v lékárně. Podle našeho názoru jsme vybrali nejlepší šampony pro lupy, které se prodávají v lékárně. Seznam je uveden níže.

Hodnocení farmaceutických šamponů proti lupům

Takže jste šli do lékárny a ztratili v obrovském výběru léků. Nejúčinnější prostředky, které nejčastěji doporučují tricholové, budou popsány níže.

"911"

Toto čisticí činidlo má silný odlupující účinek.

Kromě toho je navržena tak, aby snížila populaci násobných kvasnicových hub, které jsou naopak faktory výskytu onemocnění pokožky hlavy.

Šampon pro ošetření seborrhy, má velmi jemnou kompozici, která nedráždí pokožku hlavy, účinně čistí lupiny a další nečistoty v životě pacienta. Nemá žádný škodlivý účinek na vlasy a pokožku hlavy.

Složení tohoto léčivého přípravku je: voda, laurylsulfát sodný, glycerin, amid mastné kyseliny kokosového oleje, březový dehet, kyselina citronová, sůl, škrob, Kathon CG konzervační látka, parfém.

Léčba zahrnuje použití šamponu dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. Pacienti léčeni tímto lékem zaznamenali jeho účinnost a zlepšili vzhled vlasů v kombinaci s přijatelnou cenou. Nebyly pozorovány žádné nedostatky. Cena šamponů proti lupům v lékárně nepřesahuje 110 rublů na balení.

Mikozoral

Díky své aktivní látce, kterou je ketokonazol, tento šampon normalizuje počet kvasnicových hub na kůži hlavy a účinně bojuje s produkty jejich životně důležité aktivity, které jsou svědění, pocit pálení, zarudnutí.

Kromě účinné látky jsou v přípravku "Mykozoral" zahrnuty následující látky: vyčištěná voda, laurethsulfát sodný, kyselina chlorovodíková v nízké koncentraci, glycerin.

Léčba lupů se provádí podle stejných pravidel jako shampoo popsaný výše: je třeba mycousral dvakrát týdně očistit vlasy a vlasovou pokožku hlavy, a to měsíčně.

I když pacienti zaznamenali vysokou účinnost tohoto léku, ale to nebylo bez vad.

Cena této léčby je o něco vyšší než předchozí šampon. Náklady na šampon proti lupům v lékárně budou 150 rublů.

"Panthenol"

Tento lék obsahuje ve své struktuře takový nepostradatelný nástroj jako pantenol. V procesu vstupu do těla se změní na pantenotovoy kyselinu.

Kromě toho, že šampon účinně bojuje proti lupům, má také řadu dalších vlastností, včetně: obnovení struktury kudrlin po celé délce, stimulace růstu nových pramenů, výrazného zvýšení objemu vlasů, zajištění uklidňujícího, zvlhčujícího a vyživujícího účinku.

Kromě aktivní složky obsahuje šampon: chlorid sodný, purifikovanou vodu, kyselinu mléčnou, oxypon, kokamid a příchutě.

V kategorii populace léčené přípravkem "Panthenol" byla zaznamenána jeho rychlá reakce, která se projevila již po týdnu lékařské terapie. Počet bílých šupin na kůži hlavy se významně snížil, prameny se staly hustší a získaly objemný vzhled.

Jedinou nevýhodou, kterou uživatelé zaznamenali, je vysoká cena léku. Lékařské šampon pro lupy, lékárna prodává za cenu v průměru asi 400 rublů. Doporučený průběh léčby je jeden měsíc. Doporučuje se, abyste si vlasy praskly tímto nástrojem každé dva dny.

"Seborin"

Tato droga je zpravidla ideální pro majitele mastných vlasů. Jeho účinnost "Seborin" je povinna jeho účinná látka, což je Climbazol. Dále má lék silné adjuvansy.

Například kyselina salicylová je známá pro své protizánětlivé vlastnosti. Allantoin má dobrý hydratační účinek, který je nezbytný pro boj proti lupům a seborrheu.

Navíc je strukturou léku kofein a velký komplex vitamínových látek, které mají regenerační účinek na celé vlasy.

Šampon je interpretován jako prostředek profesionální značky a vytvořený dermatology, což z něj činí absolutně bezpečné používání a snižuje výskyt alergických reakcí téměř na nulu.

Převážná část hodnocení léčby tímto léčivem byla pozitivní. Šampon se dobře vyrovnal s úkolem a měl další pozitivní vliv na vzhled kadeř. Ale malá část těch, kteří používali, byla ještě nešťastná, protože šampon nepomáhal, aby se zbavil lupů.

Abyste se vyvarovali frustrace, potřebujete poradit od svého specialisty. Navíc určitá kategorie lidí považovala cenu drogy za příliš vysokou. Cena šamponu ze seborrhy v lékárně činí 200 rublů, což je pro profesionální značku přijatelné.

Tento lék je vhodný pro každodenní použití. Neexistují žádná omezení na kurz, léčba trvá, dokud není problém zcela vymazán.

"Bioderma"

Tento léčivý přípravek patří do značky profesionální kosmetiky. Složení produktu se liší tím, že namísto obvyklého sulfátu laurátu sodného vstupuje kaprylil glykol, což je zase přirozenější a užitečnější látka. Omezené aminokyseliny navíc obsahují četné minerály a užitečné vitamíny pro vlasy.

Kyselina mléčná, která je také obsažena v kompozici, poskytuje změkčení pokožky hlavy a její hydrataci. Manitol, derivát fruktózy, opravuje kožní buňky, které byly poškozeny vystavením ultrafialovému záření.

Také v "Bioderma" zahrnuje prebiotika přírodního původu. Ale jako každá čistící látka složení šamponu nebylo bez emulgátorů a konzervačních látek. Naštěstí je jejich koncentrace v tomto přípravku minimální. Lupiny jsou eliminovány kvůli vysoce aktivnímu komplexu antifungálních složek. Vitamin B6 zabraňuje opakování onemocnění.

V počátečních fázích léčby je nutné šampon používat až 4krát týdně. Doba léčby je jeden měsíc. Z nedostatků byla zaznamenána spíše vysoká cena 1 500 rublů.

"Libridder"

Tento šampon dluží svou účinnost na zinek v jeho složení. Kromě toho dokonale čistí prameny z odpadních produktů.

Jeho výkon byl prokázán mnoha pacienty. Po několika použitích ukazuje Libridder svůj účinek.

Jeho složení neobsahuje látky umělého původu. Z nedostatků bylo zjištěno, že šampon nepeří dobře. Cena některých 400 rublů byla u některých pacientů vysoká.

Dermazol

Dobrý šampon pro lupy. Aktivní složka léku je již prokázána v boji proti velké populaci kvasinek - ketokonazolu.

Dlouhodobé používání vede k tomu, že škodlivé houby zemřou. Léčba je obvykle zpravidla 3-8 týdnů. Pokud by po ukončení léčby nebylo možné tento problém zbavit, je nutné se uchýlit k další léčbě.

Pacienti byli velmi spokojeni se šamponem, ale někteří měli těžkou ztrátu pramene, změnu barvy vlasů a svědění. Během těhotenství a kojení je vhodné zvolit jinou drogu!

"Biokon"

Aktivní složka šamponu je stejný ketokonazol. Další přínosnou složkou je olej z čajovníku.

Přípravky dostaly méně dobrých hodnocení než jejich protějšky. Pacienti poznamenali, že "Biocon" problém zcela nevyřeší, po ukončení léčby a obnovy se objeví lupy znovu.

Z výhod můžeme vyčíst nízkou cenu, která je méně než sto rublů, zvlhčující účinek. Jak vypadá šampon lupů, můžete se podívat na malou fotografii na levé straně.

"Nizoral"

Hlavní látkou je ketokonazol. Kromě toho obsahuje šampon kolagen, který má posílit strukturu pokožky hlavy, stejně jako imidochem, který má schopnost eliminovat houbu. Kompozice obsahuje kyselinu chlorovodíkovou, která může ovlivnit výskyt podráždění a svědění!

Nizoral zpravidla dostal poměrně velký počet dobrých hlasů, ale v některých případech se znovu objevily lupy. Nevýhodou může být podstatná cena drogy. Terapeutický šampon proti lupům v lékárně stojí 600 rublů na 50 ml. Průběh léčby od 15 do 30 dnů.

"Zinovit"

Aktivními složkami jsou pyrithion zinečnatý.

Léčivý šampon pro svědění a lupy obsahuje climbazol, močovinu, panthenol, které mají antimikrobiální, hydratační a antibakteriální účinky.

Doba léčby bude jeden měsíc.

Šampon ukázal svou účinnost, kterou zaznamenal velký počet léčených osob. Byly zjištěny nedostatky.

"Tar Tar"

Jak vyplývá z názvu, hlavní látkou je dehet. Doplňte léčivou skořici a zázvor, který je znám jako dobrý aktivátor růstu vlasů. Léčivý šampon pro seborrheu je vynikající, nedošlo k relapsům, ani k případům bezcennosti.

Z mínusů zaznamenali pacienti spíše štiplavý zápach, který zanikl na pozadí rychlých výsledků léčby.

Mnoho lidí bylo poznamenáno, že po první aplikaci došlo k poklesu lupů. Požadovaný průběh léčby je od jednoho měsíce do 17 týdnů.

Keto Plus

Aktivní složkou je ketokonazol. Šampon účinně eliminuje projev nemoci, stejně jako svědění a podráždění způsobené antifungálním účinkem. Šampon zpravidla vykazuje svou účinnost u případů mírné seborrhy.

V pokročilých stádiích léku již není vyřešeno. Doba léčby je jeden měsíc, aplikace se provádí nejvýše dvakrát týdně.

Mnoho pacientů, kteří se uchýlili k použití tohoto nástroje, poznamenalo, že droga není ekonomická.

"Friderm"

Účinnou látkou je zinek. Účinně bojuje proti lupům a jejich projevům. Udržuje optimální pH rovnováhu pokožky hlavy.

Léčba se provádí dvakrát týdně během prvních dvou týdnů, pak až dvakrát po dobu 8 týdnů. V případě potřeby se můžete vrátit k kurzu.

Z výhod se vyznačuje vysoká účinnost šamponu, minusu - to je vysoká cena.

"Fitoval"

Aktivní součástí tohoto nástroje je cyklopiroxolamin. Pomocná látka - výňatek z bílé vrby, který se nejen aktivně potýká s projevy lupů a seborrhy, ale také normalizuje nadměrnou ztrátu pramenů. Doplňuje složení zinku, známé svým vlastností, aby bojovalo proti nadměrnému fungování mazových žláz.

Klinické studie a empiricky ukázaly, že "Fitoval" je nejúčinnějším prostředkem k vyřešení problému. Hodnocení pacienta ukázalo, že šampon vykazuje svou účinnost po několika aplikacích.

Chcete-li se úplně zbavit lupů, musíte dokončit celý doporučený kurz, což je měsíc. Nebyly pozorovány žádné nedostatky. Aby léčba poskytla kvalitativní výsledek, musí být výběr prostředků prováděn odborníkem!

Je třeba si uvědomit, že samoléčba je zde nevhodná. Farmaceutické šampony proti lupům mají nepochybně vliv, ale neměli byste se zdržovat při chodu k dermatologovi, když se objeví první syndrom lupů.

Jak si vybrat vhodnou látku proti lupům v lékárnách

Problém lupy je znám téměř všem. To se stává příčinou nepohodlí, takže boj proti němu začíná okamžitě. Nejčastěji žádáme radu přátel nebo hledáme informace na internetu. Ale proč v jednom případě pomáhá populární a klinicky testovaný lék a v ostatních zcela bez výsledků? Odpověď spočívá v příčině lupů. Je s jeho identifikací, že člověk musí začít. A nepříjemné bílé "vločky" na vlasy - jen důsledky. Slouží jako signál, že je načase podniknout kroky.

Jak si vybrat léčebný šampon pro lupy v lékárně

Vzhledem k tomu, že lupy jsou onemocnění, musíte se léčit v lékárnách. Ale tady jsme konfrontováni s širokým výběrem, jako v obchodě. Každý výrobce slibuje úplné vyléčení. Ale otázka - co koupit, zůstává otevřená.
Chcete-li odpovědět, zpět k příčinům lupů. Existuje několik z nich:

 1. Nesprávná výživa a porušení gastrointestinálního traktu;
 2. Avitaminóza a snížená imunita;
 3. Nesprávně vybrané stylingové nástroje;
 4. Stresující situace a deprese;
 5. Zahrnuto do houbičky houfnice kvůli špatné sterilizaci nástrojů.

Každý z těchto faktorů může způsobit poruchy v mazových žlázách. Tak jsou vytvořeny podmínky pro reprodukci houby, která způsobuje seborrheu. Může se projevit různými způsoby. Olejnatá seborrhea je důsledkem aktivní činnosti sekrečních žláz. Vlasy se rychle znečištěné a mastné, "vločky" v kořenech jsou velké, kůže začíná velmi svědit. Při suchém seborrheu je naopak nedostatek tuku. Výsledkem je, že nemocná osoba neustále prožívá svědící skalp.
Váhy jsou malé, ale je spousta. Smíšená seborrhea kombinuje problémy prvních dvou. Je to obtížné léčit a je lepší se poradit s tricholožkou.

Nechápejte nemoc. Není to tak neškodné, jak se zdá na první pohled. Přerušení regenerace buněk vede k oslabení vlasových folikulů. Nové chloupky nebudou moci růst a již dospělé začnou vypadat.

Abyste zabránili vypadávání vlasů, okamžitě zahájte léčbu. Nezapomeňte na integrovaný přístup a odstraňte příčiny.
Takže léky proti lupům se liší v složení. Konkrétně hlavní aktivní součásti. Mezi ně patří:

 1. Kyselina salicylová. Bojuje dobře s nadměrným vylučováním mazových a potních žláz. Může však vysušit kůži a způsobit opačný účinek.
 2. Tar a Ichthyol pomáhají normalizovat obnovu buněk. Zpomalení procesu jejich umírání zabraňuje vzniku viditelných bílých stupnic. Stejně jako kyselina salicylová dobře odlupuje mrtvé buňky.
 3. Clotrimazol a ketokonazol jsou aktivní antifungální složky.
 4. Pyrithion zinečnatý a disulfid selenu zmírňují záněty a bojují proti mikroorganismům a brání jejich vývoji.

Ve složení produktů proti lupům se může vyskytnout několik látek. Ale to nejlepší kombinuje tři akce najednou: exfoliační, antimikrobiální a normalizující práci mazových žláz.

Levné lékárna proti lupům

Ceny v lékárně pro zboží jedné kategorie jsou velmi odlišné. Nestavte se výjimkou a proti lupům. Po prozkoumání kompozice si uvědomíte, že byste neměli platit za vůně a zbytečné přísady.

Levná šampony se vyrovnávají s problémem seborey. Existují tři typy:

 1. Antifungální šampony mají složité chemické složení, rychle a účinně bojují proti reprodukci mikroorganismů. Jsou silné, takže bezprostředně po léčbě je nutné je přestat používat. Můžete je zakoupit pouze v lékárně, platí striktně podle pokynů.
 2. Exfoliační šampony na čištění jsou určeny pro mastnou seborrheu. Jedná se o peeling, který jemně čistí pokožku hlavy. Ale se suchou seborrheou se takový šampon nedoporučuje, protože v jeho složení je obvykle přítomna kyselina salicylová.
 3. Dechové šampony jsou podobné jako antifungální. Ale mají pomalejší účinek. To je nejlepší možnost pro citlivou pleť a alergii.

Nezapomeňte zvážit typ vlasů a typ seborrhea. To vám pomůže vybrat správný nástroj, který vám v krátké době pomůže problém dlouho vyřešit.
Profesionální šampony budou mít silný dopad, avšak příchutě a další další komponenty ovlivňují jejich konečnou cenu. Mezi lékárny lze rozlišovat populární s dobrou hodnotu za peníze:

 1. Nizoral je dobrý antifungální prostředek, snižuje svědění a odlupování. Léčivou látkou je ketokonazol. Náklady na malou láhev jsou poněkud přeceňovány, ale šampon pěny dobře a je hospodárné. Doporučená pro léčbu a prevenci seborrhy.
 2. Sebosol má podobnou složení a působení na nizoral, ale jeho cena je nižší. Řeší problémy seboroické dermatitidy, účinně ovlivňuje houbové léze. Výhodou je obnovení struktury vlasů. Použijte kurz prevence lupů.
 3. Sulsen - šampon a pasta se selen disulfidovou účinnou látkou. Pomáhá z suché a mastné seborrhy. Je to složitý nástroj: přispívá ke smrti hub, regeneruje buňky a normalizuje funkci mazových žláz. Šampon odstraňuje nečistoty, zlepšuje vzhled vlasů vlivem výtažků z lopuchu a skořicového alkoholu obsaženého v něm.
 4. Vichi Dercos se týká lékařské kosmetiky. Doporučeno pro mastnou seboreu.
 5. Dermazol obsahuje ketokonazol, který z něj činí účinné antifungální činidlo. Léčí nejen lupiny, ale také pityriasis versicolor, který se projevuje ekzémem.
 6. Keto plus je další lék s ketokonazolem v složení účinných látek. Dokonale bojuje s peelingem. Je určen k léčbě houbových oblastí pokožky hlavy.
 7. Šampony řady Klorane jsou určeny pro různé typy seborrhy. Má antibakteriální účinky, snižuje svědění a podráždění. Přírodní rostlinné výtažky přispívají ke zlepšení pokožky hlavy.
 8. Fitoval je dermatologická látka obsahující pyrithion zinečnatý. Zklidňuje zánět pokožku hlavy, doporučuje se pro těžkou ztrátu vlasů.
 9. Friderm Tar a Friderm zinc mají odpovídající složky v kompozici. První je určena pro mastné vlasy, druhá pro suché vlasy. Neobsahuje vůně a barviva. Léčuje hypoalergenní a je vhodný i pro citlivou pleť.
 10. Squafan S je intenzivní prostředek proti lupům s celkovým komplexem látek. Dokonce se zabývá těžkou seboroickou dermatitidou, eliminuje svědění a odlupuje kůži.
 11. Série Seborin od firmy Schwarzkopf je určena pro různé typy vlasů. Hlavní antifungální složka climbazolu dobře eliminuje lupy. Vhodné pro intenzivní péči o pokožku a vlasy.
 12. Přípravek Algopix se používá při komplexní léčbě seborrhy a profylaktického činidla.
 13. Šampon Ducre Kelyual se doporučuje pro těžkou seborrheu a dermatitidu. Neobsahuje parabeny.

To není vše pro lupy, které lze nalézt v lékárně. Stejná společnost je vyrábí v různých formách: tonikum, gel, kondicionér, krém. Každý z nich se s problémem vyrovná, ale je lepší, aby se po konzultaci s odborníkem rozhodl ve prospěch určitého.

Šampony léky proti lupům - recenze

Můžete najít různé recenze o každé lékárně proti lupům lék. Někdo pomohl drahému šamponu a někdo levný lék. Dobře propagované drogy se možná ospravedlňují, ale méně známí kolegové dělají svou práci stejně dobře.

Mějte na paměti, že při častém používání stejného šamponu se stává návykem. Proto je v případě závažného onemocnění nutné střídat dvě nebo tři léky.

Farmaceutické šampony mohou být použity nejen pro léčbu, ale také pro prevenci.
Dalším důležitým bodem - pro koho je léčba lupů zakoupena. Některé z nich nejsou určeny pro děti mladší 12-15 let. Ale je lepší hledat nástroj se speciální značkou.

 • Podle mnoha uživatelů je Nizoral účinným nástrojem. Rychle se vyrovná s problémem lupů, v některých případech po prvním použití. Vysoká cena za malý objem však neumožňuje nazývat to nejlepší.
 • Naopak, Sebosol je dvakrát levnější. Podle recenzí odběratelů se uvolňuje svědění. Ale po návratu do každodenních kosmetických přípravků dochází k relapsům. Užívejte balzámový kondicionér pro lepší česání po aplikaci přípravku Sebozol.
 • Pro ty, kteří upřednostňují ekologické produkty, věnujte pozornost společnosti Klorane. Poskytuje intenzivní péči o vlasy a bude se dobře vyvíjet s lupinami. Mezi nedostatky poznamenat neekonomické a potřebu umýt vlasy několikrát, protože šampon špatně vypraný.
 • Dobře osvědčená řada Vichi vyrábí podle uživatelů účinný šampon proti lupům. Ale ani to nemůže být nazváno univerzální. Navíc, kvůli vysokým cenám, mnozí hledají cennější protějšky.
 • Například, levné Fytal se dobře vyrovná s různými typy lupů. V kombinaci se stejným šamponem ze ztráty vlasů dává velmi dobré výsledky. Z nevýhod dochází k nepříjemnému pachu. Účinnost šamponu z pádu, taky mnoho lidí zpochybňovalo. Nicméně, to dobře funguje s lupinami.
 • Podle recenzí má šampon Keto Plus vysoké hodnocení. Často se po kontrole píše o tricholii a identifikuje seborrheu. Jeho hlavní výhodou je přítomnost pyrithionu zinku v kombinaci s ketokonazolem. Přípravek Keto plus se používá samostatně nebo je součástí složitého ošetření, například s pastou Sulsen nebo Algopix.
 • Pokud jde o značku Sulsen, kromě pasty kupující aktivně používají šampony a peeling. Uvědomte si vysokou účinnost jednotlivých nástrojů zvlášť, stejně jako jejich použití v komplexu.

Pokud neobdržíte schůzku s tricholožkou, poraďte se s kvalifikovaným lékárníkem. Chcete-li ponechat dobrý přehled o nástroji, který vám pomohl, postupujte podle pokynů. Pouze podle doporučení můžete objektivně zhodnotit šampon a doporučit ho jiným osobám se stejným typem vlasů a typem lupů.

Drogy Drogy v lékárně

Mnoho lidí trpí lupy a vyzkoušet různé metody, jak se zbavit. Používají se alternativní léky, různé léky, které podle reklamy mají zázračné, farmaceutické šampony, masti, lotiony. Co byste měli léky na lupy léky koupit?

Klasifikace lupů

Všechny léky, které mohou bojovat proti lupům, jsou rozděleny do několika kategorií:

 • Léky, které inhibují vývoj hub, odstraňují patogeny. Mohou obsahovat látky jako dehet, ketokonazol, octopyrox, climbazol, disulfid selenu, síru.
 • Prostředky ke snížení intenzity odlupování buněk stratum corneum normalizují stav pokožky hlavy. Při takových lécích se často používá pyrithionát zinečnatý, který se může rozpouštět pouze v mazových sekreci. Účinná látka takového činidla má obvykle protiplísňové vlastnosti.
 • Léky s exfoliačními účinky. Jsou prostě nezbytné pro lupy, protože mnoho buněk se neustále odlupuje. Kyselina salicylová, která je součástí takových látek, umožňuje rychle odstranit stratum corneum a minimalizovat riziko příznaků seborrhey.
 • Přírodní látky, které mohou mít hojivý účinek na pokožku hlavy. Může se jednat o extrakt z heřmánku, který může zmírnit podráždění, odstranit svědění nebo borovicovou pryskyřici, což pomáhá stabilizovat činnost mazových žláz, vyčistit póry a ničit houby.

Efektivní farmaceutické šampony

Když člověk má lupy, a začne vyřešit všechny prostředky, jak s ním jednat, jsou to především ty, které mají spíše velkou hodnotu. A to je velká chyba. V lékárnách najdete levné šampony, které nejsou horší než pomůže zbavit se výsledného problému.

Všechny lékařské šampony pro seborrhea jsou rozděleny do 3 typů:

 • Antifungální. Mají složité chemické složení, umožňují krátkodobě potlačit vývoj mikroorganismů. Tyto nástroje mají silný účinek, a jakmile je problém vyřešen, měli byste je okamžitě přestat používat. Šampony mohou být v lékárně volně zakoupeny, používané výhradně v souladu s pokyny.
 • Exfoliating. Tyto šampony používají lidé, kteří mají mastné lupy. Chovají se jako kůra, jemně vyčistí pokožku hlavy. Pokud osoba má suché seborrhea, pak použití tohoto nástroje nestojí za to.
 • Degary. Tyto šampony fungují téměř stejně jako antifungální, jen mnohem pomaleji. Ale neškodí pokožce hlavy, nezpůsobují alergie, takže mohou být použity pro lidi s citlivou kůží.

Při výběru šamponu nezapomeňte zvážit, jaký typ vlasů a typ seborrhy. To vám umožní vybrat si účinný lék, který pomůže odstranit patologii v krátké době a po dlouhou dobu. Neměli byste upřednostňovat drahé šampony s mnoha příchutí a dalšími nepotřebnými komponentami.

Můžete se pokusit léčit s následujícími léčebnými léky s vynikajícími léčebnými vlastnostmi a nízkou cenou:

 • Nizoral Efektivní lék na lupy, zaměřený na odstranění hub, zmírnění svědění, snížení peelingu. Jeho účinnou látkou je ketokonazol. Pomáhá hodně ve vývoji lupů. Šampon je dostupný v malých kontejnerech, ale je ekonomicky vyčerpán kvůli své dobré pěnivosti.
 • Sebosol Je to téměř stejné jako předchozí nástroj, ale stojí o něco méně. Tento šampon dobře funguje s houbami, může dokonce pomoci při obnově struktury vlasů. Používá se jako léčebný postup i pro preventivní účely.
 • Sulsena. Tento šampon proti lupům obsahuje disulfid selenu. Dokonale odstraňuje lupy, a to jak ze suché, tak mastné. Nástroj je považován za kombinaci, umožňuje vám zničit houby, obnovit kožní buňky, přivést mazové žlázy zpět do normálu. Lék pomáhá odstranit znečištění, zlepšuje vzhled vlasů. Tyto účinky jsou dosaženy v důsledku přítomnosti extraktu z rašeliny a skořicového alkoholu.

Lotiony

Lupu lze ošetřovat nejen šamponem, ale také lotiony. Před použitím je třeba umyt hlavu, poté aplikovat výrobek a neumývat jej.

 • Nejběžnějším krémem je Fitoval. Obsahuje takovou účinnou látku jako je ichthyl. Nástroj pomáhá eliminovat zánětlivý proces, zmírňuje svědění. Lotion má také antiseptické vlastnosti. Používá se po dobu jednoho měsíce. Doporučuje se použití šamponu od stejného výrobce.
 • Druhým dobrým nástrojem je Subrina. Toto mléko je vyrobeno z čajového oleje a octopiroxu. Účinně se vyrovnává s lupinami, pomáhá předcházet vzniku výskytu lupů. Takový lék na lupy v lékárně se prodává volně, měl by být používán každý den aplikací na čisté vlasy.
 • Dalším dobrým lékem je Ducray lotion. Je schopen zmírnit svědění, pomoci při pokožce hlavy, vylučovat zčervenání a normalizovat stav pokožky hlavy. Je založen na látkách, jako je síran zinečnatý a keluamid. Léčba není prováděna delší než 5 dní. Ze všech prezentovaných lotionů má nejvyšší cenu.

Pilulky

Lupiny jsou léčeny pomocí léků, které se vyrábějí ve formě tablet. Pomáhají zničit houbu, potlačují její reprodukci v kožních buňkách. Tyto léky je možné koupit pouze v lékárnách. Nepoužívejte však léky bez předchozího souhlasu lékaře, jinak se může poškodit stav pokožky hlavy.

Existují následující účinné prostředky pro lupy a svědění hlavy:

 • Nystatin. Tato účinná látka je eponymní nystatin, který umožňuje eliminovat houbovou infekci. Tyto tablety se nepoužívají pro orální podávání, ale se šamponem. Dvě pilulky musí být rozpuštěny v horké vodě, pak třešit roztok do pokožky hlavy.
 • Miconazol. Tyto tablety také bojují proti houbám kvůli přítomnosti takové účinné látky, jako je miconazol. Pacienti by měli užívat jednu pilulku 4krát denně.
 • Ketokonazol. Tento léčivý přípravek obsahuje ketokonazol, který vám umožní zabít houbu. Nástroj musí být spotřebován 1-2 tablety jednou denně. Terapie může trvat až 2 měsíce.

Pilulky pro schůzky - to je odborník. Neměli byste je používat sami, abyste nezhoršili již tak nepříjemnou situaci.

Léčivá masť

Tam jsou pacienti, kteří se mohli zbavit tohoto problému pomocí obyčejných masti, krémy, pasty, které také obsahují aktivní složky, které ničí houbové infekce, obnovují vlasy, zlepšují metabolismus v této oblasti. Obvykle je jeden léčebný kurz dostatečný, aby šupiny zmizely a vlasy vypadaly zdravě. Tyto léky proti lupům v lékárně jsou levné, ale účinné.

Ze všech místních fondů lze rozlišit těstoviny Sulsen. Vyrábí se jak pro terapii, tak pro prevenci. Jeho účinnou složkou je disulfid selenu. Doporučuje se použít pastu společně s léčivým šamponem stejné značky. Lék pomáhá posilovat žárovky, snižuje tvorbu kožního mazu, obnovuje pokožku, snižuje počet mrtvých kožních šupin, eliminuje příčiny lupů a zabraňuje jim v budoucnosti.

Salicylická masť může také pomoci. Je to poměrně levné a má dobrý protizánětlivý a antiseptický účinek. Často se používá k usmrcování hub a jiných patogenů. Masti jsou k dispozici v různých koncentracích. U pacientů se seterou je nutná látka s nepatrně vysokou koncentrací, aby nedocházelo k nadměrnému podráždění kůže. Taková masť pomůže vyrovnat se s mastnými lupinami, stabilizovat metabolismus.

Dobré jsou ještě masti, mezi které patří síra. Tato látka pomáhá zbavit se houby, mít dezinfekční účinek. Nejlepší je zvolit produkt s koncentrací 10%, což pomůže odstranit lupy rychleji. Masť je schopna zabít různé typy houbových lézí, které brání jejich činnosti. Nemá však účinek na vlasy. Taková masť je považována za účinnou, proto se používá pouze v extrémních případech, kdy jiné prostředky neposkytly pozitivní výsledek.

Je třeba si uvědomit, že použití různých prostředků k odstranění lupů samo o sobě nemůže v žádném případě. Tento problém je nutné řešit specialistovi. Určí rozsah poškození pokožky hlavy a v tomto případě určí nejlepší léčbu lupů.

Nejlepší náplasť proti lupům

V boji proti lupům vyrábějí výrobci kosmetiky především šampony. O nich a mluvit v našem článku: řekněte, jak používat, jaké přísady hledat ve vzorci, stejně jako prezentovat top 5 nejlepších šamponů lupů, podle skin.ru.

 • Co je lupina, důvody jejího výskytu
 • Vlastnosti přípravků proti lupům
 • Jaké prostředky lze použít
 • Procedury proti lupům
 • Jak si vybrat lék na lupy
 • Top 5 nejlepších léků proti lupům

Co je lupina, důvody jejího výskytu

Problém lupů alespoň jednou v životě, všichni čelili. Pokud se otravné váhy nezmizí samy, ale přetrvávají, nemůžeme to udělat bez speciální kosmetiky. Při výběru šamponu mnoho lidí jedná prostřednictvím pokusů a omylů a v důsledku toho situaci často zhoršuje. Abychom tomu zabránili, pochopíme, co potřebujete vědět o luprácích a prostředcích boje proti nim.

Odstranění lupin velmi závisí na správném výběru šamponu. © Sklad

Lupiny nebo seborrhea se objevují v důsledku porušení procesů obnovy a exfoliace pokožky. Pokud se z nějakého důvodu tento proces urychlí (namísto obvyklých 28 dní to trvá například 15), pak se počet vah zvyšuje a hromadí. Takže tam jsou lupiny. (Přečtěte si více o důvodech)

Seborrhea je suchá a mastná, někdy existují smíšené formy.

Suchá seborrha se vyznačuje sníženou aktivitou mazových žláz. Klíčové vlastnosti:

vločky jsou malé, prašné;

vlasy tenké, slabé, přezrážené;

skalp podrážděný, svědivý.

Olejnatá seborea se vyznačuje zvýšenou produkcí kožního mazu. Znaky:

vločky ve formě velkých vloček bílého nebo nažloutlého odstínu;

vlasy jsou mastné, rychle se špinavé, prameny se drží;

Příčiny lupů jsou mnoho, od nevhodné péče o vlasy až po stres. Důležitou roli zde hrají kvasinky z rodu Malassezia - stálí obyvatelé pokožky hlavy, které jsou za určitých okolností aktivovány.

Vlastnosti přípravků proti lupům

Při výběru náplasti proti lupům se zaměřte na typ seborrhey.

Když suché komponenty seborrhy, které snižují tvorbu kožního mazu, mohou exacerbovat suchou pokožku. Kůže potřebuje zvlhčující látky a živiny, vitamíny a antioxidanty.

Při seborrheu je naopak důležité snížit tvorbu kožního mazu, živného prostředí mikrobů. Zpravidla se vyžadují látky s antifungální aktivitou.

U všech typů seborrhy, kůže potřebuje peeling.

Jaké prostředky lze použít

K boji proti lupům a péči o vlasy doma se používá několik typů výrobků.

Šampon

Ve svém vzorci jsou mírné povrchově aktivní látky kombinovány s látkami proti lupům, pečujícími a uklidňujícími látkami. Použijte tento šampon doporučujeme při prvních známkách nepohodlí. Použijte to několikrát týdně, až do úplného zmizení lupů, a pak jednou týdně - jako preventivní opatření.

Balzámy

Spravidla spolupracují se šamponem a zvyšují jeho účinek. Kromě látek proti lupům, vitamínů, olejů apod. Mohou být ve vzorci zahrnuty.

Lotiony

Aplikujte krém na suchou pokožku - otírejte lehkými kruhovými pohyby. Odstraňuje lupy, pleťové mléko současně pečuje o vlasy. Frekvence použití - 2-3 krát týdně.

Pyrithion zinečnatý. Možná nejčastější antifungální činidlo. Má také antibakteriální vlastnosti.

Disulfid seleničitý. Účinně ovlivňuje houby Malassezia, obnovuje mikrobiom pokožky hlavy, eliminuje desquamation.

Tar. Bojuje s bakteriemi, má suchý a odmašťovací účinek. Nevýhody - ostrý zápach, schopnost dát vlasům načervenalý odstín.

Kyselina salicylová. Keratolytikum odstraňuje lepivé měřítka z pokožky hlavy.

Panthenol. Zvlhčuje, zklidňuje podrážděnou pokožku hlavy.

Vitamin E spolu s vlhkostí má antioxidační účinek.

Bylinné extrakty s antiseptickým účinkem: levandule, rozmarýn, zelený čaj, třezalka tečkovaná.

Levandulový extrakt a olej pomáhají zvládat lupy. © iStock

Antifungální látky mohou být také zahrnuty do léků proti lupům:

Ketokonazol (derivát imidazolu).

Přípravky s vysokou koncentrací výše uvedených látek by měly být předepsány lékařem.

Procedury proti lupům

Uvádíme top postupy proti lupům.

Peeling na pokožce hlavy
To lze provádět jak v kosmetologických klinikách, tak v kosmetických salonech. Frekvence, v závislosti na použitém léku, je jednou za 60 nebo 90 dní.

Aquapil
Šupinatá kůže a ucpané póry mazu se čistí silným proudem směsi vzduchu a fyziologického roztoku.

Cryomassage
Kombinuje studený efekt na látku v kombinaci s masáží.

Mezoterapie
Injekce látek šetrných k pokožce normalizuje tvorbu kožního mazu, zmírňuje zánět a podráždění.

Léčba ozonem
Stav pokožky hlavy se zlepšuje použitím směsi ozonu a kyslíku, která se vstřikuje stříkačkou nebo injektorem.

 • Mikroudy
  Impulsy nízkofrekvenčního elektrického proudu normalizují metabolismus, zlepšují krevní oběh a dodávání kyslíku.
 • Jak si vybrat lék na lupy

  Při výběru je důležité zvážit: typ a stav pokožky hlavy, věkové značky, individuální preference.

  Pro dospívající

  Jak můžete nechat lupiny rozmazat náladu a sebevědomí, pokud mluvíme o dospívání! Pro všechny existují efektivní prostředky. © iStock

  Adolescence je doprovázena hormonálními nárazy, zejména zvýšenou produkcí androgenů. Proto se zdá, že lupy často stačí. Někdy k jejímu vyloučení stačí mít pravidelnou kompetentní péči, což snižuje obsah tuku ve vlasech.

  Pro ženy

  Kromě "zbavit se lupů" ženy ukládají řadu požadavků na šampon:

  možnost každodenního užívání;

  příjemná struktura a chuť;

  změkčování vlasů, snadnější česání, rozjasnění pramenů.

  A to všechno v jedné láhvi.

  Pro muže

  Vzhledem ke zvýšenému obsahu tuku v pokožce hlavy u mužů se lupy objevují častěji než u žen. Hlavní požadavky na šampon pro muže jsou dobré čištění, možnost každodenního užívání, přítomnost látek, které zlepšují růst vlasů (ano, silná polovina lidstva se trochu bojí o plešatost).

  Co jiného je důležité si pamatovat při výběru výrobku pro lupy? Ať už je jakýkoliv vzhled, je dobré, pokud váš šampon:

  má jemné mycí základy;

  nevede k sušení a odmašťování pokožky - čisticí prostředky bez síranů se doporučují pro citlivou pokožku hlavy, náchylné k podráždění a atopii;

  se vyznačuje vysokými spotřebitelskými vlastnostmi.

  Pokud jde o prevenci lupů: při prvním vzhledu je nutné konzultovat lékaře, který diagnostikuje a předepisuje léčbu. Pouze v tomto případě se může relapsu vyhnout.

  Top 5 nejlepších léků proti lupům

  Představujeme nejlepší šampony proti lupům podle názoru skin.ru a posílíme naši volbu s recenzemi od reálných uživatelů.

  Šampon proti lupům 2 v 1 Fructis, Garnier

  Krásné měkké vlasy bez náznaku lupů jsou výsledkem, které byste měli očekávat od tohoto nástroje po první aplikaci. Pyrothion zinečnatý se zabývá bílými šupinami a jejich znovu se objeví, extrakt zeleného čaje bojuje proti volným radikálům.

  Recenze

  Olga: "Plně v souladu s popisem. Snadno pěna a omýt. Vůně dobře. Doporučuji to vyzkoušet! "

  Elena: "Dobrý šampon! Je snadné pěnu, dobře opláchnout, nevyžaduje znovu použití, perfektně promyje vlasy (můj má mírnou hustotu) a stále má chutné aroma! "

  Intenzivní šampon proti lupům proti šerpům pro citlivou pokožku hlavy, který je náchylný ke svědění, Dercos Technique, Vichy

  Přes nepřítomnost síranů důkladně promyje vlasy. Stupnice se zmenšují, svědění a nepohodlí zmizí. Kompozice zahrnuje pirokton olamin, bisabolol, kyselinu salicylovou. Jak používat: pěnu na vlasy, po 2 minutách umyjte.

  Zpětná vazba

  Tatyana: "Lupy byly vždycky můj osobní problém. Poté zmizela, pak se objevila znovu - změnila jsem bezpočty šamponů, abych hledala "to", ale všichni se dříve nebo později vzdali uvolnění. Po použití tohoto výrobku začaly vlasy vypadat lépe, lupy se přestaly nalévat z hlavy. Ovšem trvá dlouhou dobu, než se tento šampon použije k vyřešení výsledku, ale ani to není problém. "

  Intenzivní šampon proti lupům proti vypadávání vlasů pro normální a mastné vlasy a pokožku na hlavě, Dercos Technique, Vichy

  Vzorec je založen na ceramidech, disulfidu selenu, salicylové kyseliny, vitaminu E, mentolu. Používejte 2-3krát týdně po dobu jednoho měsíce, a pak - jednou za 7 dní jako preventivní opatření.

  Recenze

  Lisa: "Velký šampon. Vyzkoušela přítele, který trpěl lupinami. Byla skeptická, protože předtím nic nepomohlo. Ale teď se všechno změnilo. Přítelka nadšená! Doporučuji.

  Catherine: "Šampon má velmi příjemnou vůni, lehce pěnou, působí čerstvostí během aplikace, snadno se vypláchne. Velmi spokojen s výsledkem. Za prvé, šampon splňuje své poslání: pocit svědění a odlupování pokožky hlavy zmizí. Za druhé jsem poznamenal výrazný kosmetický efekt: vlasy se stávaly objemné bez vážení, hladké, lesklé, snadno česané. "

  Intenzivní šampon proti lupům s exfoličním účinkem Kerium DS, La Roche-Posay

  Lipohydroxykyselina a kyselina salicylová odstraňují vločky, pomáhají snížit odlupování. Prostředky jsou snadno rozloženy na vlasy, jsou jemné a brilantní.

  Recenze

  Julia: "Jakmile jsem se snažil bojovat proti lupům, bylo to všechno zbytečné, hodil jsem peníze... koupil jsem tento šampon a po prvním použití mi nemohl uvěřit svým očím! Skalp nebyl jen očištěn od lupů, ale vlasy zůstaly čisté mnohem déle. Nepamatuju si víc o luprácích, opravdu radím každému, stojí za to peníze! "

  Šampón proti lupům Šampon na vlasy Šampon na čištění vlasů Pyrithione zinkový šampon, Kiehl's

  Vzorec obsahující pyrithion zinečnatý, mentol a extrakt z aloe eliminuje lupy, zanechává pocit svěžesti, léčí pokožku hlavy a vlasy.

  Zpětná vazba

  Zhanna: "Po prvním použití se množství lupů snížilo. Používám to 2-3krát týdně. "

  Nejúčinnější šampony z lékárny

  • Autor: admin
  • Prostředky v lékárně
  • 11 komentářů

  Léky z lékárny jsou různých typů. Nejčastějšími a nejpohodlnějšími přirozeně jsou však zdravotní šampony.

  Šampon Nizoral (Nizoral)

  Složení: kolagen a další složky.

  Účinnost: proti houbám na pokožce hlavy. Zabraňuje růstu hub, snižuje zánět a loupání kůže, snižuje svědění.

  Indikace: onemocnění pokožky hlavy a vlasů, doprovázené tvorbou lupů: seboroická dermatitida, různé druhy lišejníků a tak dále.

  Cena: od 290 rublů.

  Výrobní země: Janssen-Cilag S.p.A., Itálie

  Recenze šamponu Nizoral: převážně pozitivní. Spotřebitelé upozorňují na účinnost lupů, dobré pěnění a nenápadný zápach. Mezi hlavní nevýhody patří: projevy vedlejších účinků, jako je křehkost a suchost vlasů, změna odstínu. Zvláštní výhodou je možnost použití šamponu u těhotných žen.

  Dermazolový šampon

  Složení: kokodietanolamid a další.

  Účinnost: proti různým typům hub, dermatitidě pokožky hlavy.

  Indikace: suché lupy a dermatitida na hlavě, versicolor.

  Cena: od 260 rublů.

  Dermazol šampon recenze: pozitivní, obzvláště zaměřit se na více za méně peněz než Nizoral. Mezi výhody, které byly zvláště zdůrazněny: dobrá pěna, účinnost srovnatelná s přípravkem Nizoral.

  Šampon Sebozol

  Složení: ketokonazol, chlorid sodný a další.

  Účinnost: zabíjí nejen houby, ale i klíšťata. Navíc obnovuje strukturu vlasů, exfoliuje pokožku a zvlhčuje.

  Indikace: seborrhea, dermatitida hlavy a krku, různé typy lišejníků.

  Cena: 270 rublů.

  Recenze šamponu Sebosol: díky poměrně nízké ceně a velkému objemu nástroj má téměř jen pozitivní hodnocení.

  Dermatologický šampon Home Institut proti lupům s kopřivou

  Složení: přírodní výtažky z nettle, termální voda a další související složky.

  Účinnost: ideální pro dokončení léčby a pro profylaxi.

  Indikace: seborrhea, prevence typu suchého vlasu, obnovení pokožky hlavy, úprava rovnováhy.

  Cena: od 275 rublů.

  Recenze šamponu HomeInstitut: Recenze jsou spíše protichůdná. Mezi výhody, které se vyznačují především příjemným zápachem, účinností, povzbuzujícím růstem vlasů a čištěním pokožky hlavy. Z mínusů - krátkodobý účinek.

  Šampon Instant Clear od společnosti L'Oreal Professionnel

  Složení: bílkoviny, lipidový komplex a další složky.

  Účinnost: vhodná k počáteční léčbě seborrhy, dostatečně účinné k obnovení rovnováhy pokožky hlavy.

  Indikace: seborrhea, odstranění svrbení, eliminaci různých typů hub.

  Cena: 437 rublů.

  Šampon Instant Clear Recenze: Pouze pozitivní recenze. Uživatelé si uvědomují čistotu vlasů, zmizení lupů, hladkost, lesk a objem vlasů.

  Šampon Bioderma Nodet DS

  Složení: betainy, přírodní výtažky a oleje, související složky.

  Účinnost: chronická seborea, svědění na pokožce hlavy, ztráta vlasů, psoriáza.

  Indikace: je vynikající antimykotikum, má baktericidní a protizánětlivý účinek, změkčuje pokožku hlavy a odstraňuje lupy.

  Cena: od 425 rublů.

  Šampon Bioderm: uživatelé si všimnou zmizení lupů, sníženého svědění. Mezi speciální výhody patří měkké vlasy, hedvábné a snadné česání.

  Klonane šampon pro suché lupy s hnědým květem

  Složení: antifungální přísady, komplex vitamínů, extrakt z pomerančů.

  Účinnost: proti seborrheu, se suchou pokožkou a vlasy.

  Indikace: vysoce kvalitní regenerace vlasů.

  Cena: 555 rublů.

  Recenze šamponu Klorane: Spotřebitelé mají mnoho výhod: od zásluh běžných šamponů až po vážné lékařské vlastnosti: kompletní odstranění lupin.

  Šampon Vichy Dercos

  Složení: aminoxyl - speciální molekula proti vypadávání vlasů a další složky.

  Účinnost: silné antidandruff.

  Indikace: léčba seborrhy, zmírnění příznaků svědění a zarudnutí.

  Cena: 395 rublů.

  Recenze šamponu Vichy Dercos: nástroj je velmi snadné se vyrovnat s mastnými typy lupů. Uživatelé berou na vědomí rychlé odstranění nepohodlí, příjemné vůně a trvalého účinku.

  Squaphane S šampon

  Složení: komplex Climbazol, jalovcový olej a další komponenty.

  Účinnost: vynikající nástroj pro prevenci seborrhey. Relaps se téměř nevyskytuje.

  Indikace: regulace žlázy pokožky hlavy, odstranění příznaků zánětu, odstranění různých druhů houby pokožky hlavy.

  Cena: 595 rublů.

  Recenze šamponu Squaphane S: hlavní pozitivní rysy uživatelů šamponu vyžadují vysokou účinnost, vynikající vůni a efektivitu použití.

  Šampón Šampon pro kontrolu nadšmyku

  Složení: climbazol, peptidy, oleje a rostlinné extrakty, příbuzné složky.

  Účinnost: zmírňuje příznaky lupů.

  Indikace: léčba seborey způsobené houbami, bakteriemi nebo zánětem pokožky hlavy.

  Cena: 595 rublů.

  Recenze šamponu Lupa Control: Spotřebitelé mezi výhodami rozlišují účinnost proti lupům, ekonomice. Mezi mínusy vyzdvihl nepříjemný zápach.

  Tar šampon Tervapuun Tuoksu

  Struktura: dehet finské borovice a doprovodné komponenty.

  Účinnost: odbourává příznaky lupů, je účinná při prevenci vší a houbovitosti, zvlhčuje vlasy a dává objem.

  Indikace: olejovitá seborrha, houba pokožky hlavy, jiné bakteriální infekce vlasů, vši, psoriáza.

  Cena: od 178 rublů.

  Recenze šampónu Tervapuun Tuoksu: nespornou výhodou šamponu je nepřekonatelná účinnost a široká škála problémů, které je třeba řešit, jako šampon s přírodní aktivitou. Mezi mínusy se objevila nepříjemná vůně.

  Šampon Sulsena

  Složení: climbazol, peptidy, oleje a rostlinné extrakty, příbuzné složky.

  Účinnost: účinná při potlačení vitální aktivity patogenních hub pokožky hlavy, odstraňuje lupiny a je vhodná jako profylaktická látka.

  Indikace: léčba mastné seborrhy, poruchy metabolismu tuku v pokožce hlavy.

  Cena: od 195 rublů.

  Recenze šamponu Sulsen: výhody šamponu jsou jeho účinnost a lesk vlasů po aplikaci. Mezi mínusy označené vůní.

  Keta Šampon Plus

  Složení: ketokonazol a příbuzné složky.

  Účinnost: zmírňuje příznaky způsobené škálováním kůže, má antifungální účinek.

  Indikace: léčba lupů a jejich účinky, boj proti houbám hlavy, svědění a záněty.

  Cena: od 587 rublů.

  Recenze šamponu Keto Shampoo Plus: šampon je účinný při mírných případech seboroické dermatitidy. Existuje postupná léčba lupů. Mezi mínusy vyzařují malé množství balení (60 ml).

  Pro Více Informací O Suché Vlasy