logo

Fórum: Jak léčit psoriázu na hlavě

Které šampony jsou nejlépe použity pro psoriázu na hlavě. Vyzvěte nejúčinnější lidské a farmaceutické prostředky pro psoriázu pokožky hlavy.

Přejděte na diskusi a přečtěte si recenze

21 komentářů na téma "Fórum: Jak léčit psoriázu na hlavě"

Pomozte léčit psoriázu pokožky hlavy. Strašná obtěžování.

Psoriáza pokožky hlavy je ošetřena úplně ve dvou až třech měsících s nastrouhanou cibulí. Děláme to: jděte pod sprchu, ponořte hlavu na 3-5 minut, aplikujte cibuli, nastrouhanou na jemné struhadlo, předem. Na vlhké hlavě, trochu trochu, aplikujte bramborovou kaší (žádné politování). Dále oblékáme špičku s obyčejným tričkem a vázáme ho na záda (jako šátek z potilenu). Marinování! 15-20 minut odstraňte šátek a důkladně umyjte vlasy teplou vodou. Hlavní věc je, že byste nechtěli umyt vlasy šamponem po marinádě - nedělejte to. Je možné, že nejdříve během dne a v ideálním případě během léčby myjete vlasy mýdlem každý den ráno.

Jsem Oksana, 34 let. Psoriáza je nemocná 14 let, po porodu nebo spíše po nervovém selhání. Moje dcera ve věku jednoho měla ep. útok, viděl jsem to poprvé. Byl jsem nervózní, mírně řečeno! Po všechny tyto roky se potřásám v nemocnicích, než se neléčilo psoriázou: Puva, methotrexát a... játra, která prostě netoleruje. Methotrexát není vhodný pro všechny, buďte opatrní! Po tom může být ještě horší. Jako v mém případě! Lupénkou vlasové části hlavy I zachráněn levný šampon se prodává v lékárnách (63 rublů). „Lékárnička Agafia“ Dermatologické-Tar, nezapáchá! A tělo je těžké léčit na psoriázu, přesto jsem nenalezl 100% účinný recept. Nesprávně vybrané drogy se přihlásí!

A moje dcera z dehtového šamponu na hlavě jen zčervenává všechno a vypadá rozčileně. Ačkoli se mohlo stát, že se nemusíme vyděsit, že bude pokračovat v užívání, zdá se, že se nyní dozvím, že se jedná o první reakci na tento dehet. Během léčby psoriázy s vnějšími látkami jí podávám injekce aloe 1 ml jednou denně po dobu 30 dnů. Poprvé všechno zmizelo v měsících injekcí, nyní to také pomáhá, ale účinek je slabší než poprvé. Byla rozmazaná jak s koženým uzávěrem, tak s dyvonexem a psorkutanem - vypadá to, že z nich je nějaký efekt, ale to nejde do konce a všechno se vrátí rychle. Hormonální léčba psoriázy se používá velmi zřídka, když je velikost místa velmi viditelná a velikost místa je malá, rychle prochází z nich, ale je lepší nechat se unést.

Dobrý den! Mohl bys mi říct, že může být léčena psoriáza na hlavě během těhotenství.

Dobrý den, trpím psoriázou asi 7 let. Během této doby se psoriatické plaky na loktech nikdy neztratily. V prvních letech nemoci jsem měl na hlavě desky, ale moje sestra mi doporučila, abych si umyla vlasy šamponem Hender Schonders. Opravdu mi to pomohlo. Hlava je nyní čistá, dokonce ani lupy. Ale stojí za to promývat hlavu jiným šamponem a začíná... Teď se ani nesnažím něco vyzkoušet. Také jsem se chtěla zeptat, zda je opalování psoriázy stejně účinné jako opalování na slunci. Mám 18 let

Váhám, abych na hlavě našla plátky psoriázy s lidovými léky na bázi mastnoty nebo octa - kůže na hlavě je velmi tenká. Teď budu koupit Head a Sholders na radu Julie, my si s nimi umyjeme vlasy. Zabíjí houby a podporuje psoriázu na hlavě. Budeme se umýt zítra, pak splníme cíl.

Vyzkoušejte psoriázu na pokožce hlavy a ošetřte masínou z březové dehty: 100 gramů březového dehtu, 4 žíly, asi 100 gramů krému. Pomáhá nám velmi dobře z psoriázy na hlavě. Každou další den rozmazávám dítě po dobu 2 hodin, zpočátku to bylo brnění a pak dobré.

Musíme opravdu zkusit ošetření dehtu. Pouze dehet v lékárně je tekutý jako voda. V tomto receptu se mi líbí skutečnost, že ho musím držet pouze po dobu 2 hodin.

Dělal jsem masti z kapalného dehtu, po přečtení recenzí o tom jsem si myslel, že je horší než hustá, ale došlo k výsledku. Kapalina je vhodná pro manipulaci s hlavou. Po odmytí jsou místa velmi červená a během jedné hodiny dochází k zarudnutí.

Dobrý den, jmenuji se Eugene, mám 5 let... lupénky Lupénka je všude, i na hlavě, včetně, jak jsem šampon na lupénku nezkusil, pomůže jen jeden. Lékařský šampon pro lupru společnosti faberlik 1609

Pro léčbu psoriázy na hlavě potřísím kůži pod kůží maskou dehtu - výsledkem je. Zatímco malý, ale dospěl k závěru, že je potřeba neustále rozmazávat. Chyběl jsem 2 dny - a znovu se vše objevilo. A na těle psoriáza je stále špatná. Ale četl jsem recenze, abych vyléčil psoriázu, je třeba rozmazat po dobu 3 měsíců. Možná dříve projde.

Chci pomáhat těm, kteří trpí mytí hlavy po aplikaci masti na léčbu psoriázy pokožky hlavy. Připravte si půl šálku mouky, hřebenu, šamponu (který používáte lépe na dehtové bázi), zředěného octa (pro oplachování vlasů). Celý postup by se měl provádět v koupelně. Přikládejte hlavu a pomalu jej nasypte moukou, pravidelně si česnete vlasy kartáčkem na vlasy (mouka se nalije do lázně). Po celém postupu sbírejte mouku z lázně (s dlaněmi) zpět do sklenice a poté ji vyhoďte, aby nedošlo k ucpání lázně. Neumývajte hlavu vodou, nanášejte šampon a trochu masírujte hlavu a teprve pak mokré hlavy a trochu opláchněte. Na konci mytí opláchněte připravenou kyselinou octovou (zabíjí vůni všech olejových nátěrů). Abyste si vlasy dobře česali, použijte balzám na vlasy (lépe na břečcích). Tato metoda pomáhá vypláchnout Kartalin a salicylovou masti z hlavy.

Dobrý večer. Bylo mi 9 let trpí psoriázou. Všechny tyto pilulky na masti jsou jen pro podporu. Na hlavě to bylo hrůza. Chci poradit za léčbu lupénky Elokom. Věř mi, vím, co to je psoriáza. Zkuste toto mléko nebude litovat. Samozřejmě, že se to nestalo hned, trvalo to tři lahve. Není to tak drahé, máme 200 rublů. Ale stojí za to. Teď už jen jednou týdně podporuji. Celé tělo je v psoriáze, ale hlavu... Obávám se, že bych to dokonce změnil. Celé léto by se vlasy mohly shromažďovat. Bůh vám dá trpělivost při léčbě psoriázy. Buďte zdraví.

Použil jsem pleťový krém na psoriázu. Snažil jsem se o hlavu. Výsledkem bylo! Velké plakety se staly malými a již není svědění. A jenom dvakrát pomazaný.

Vyzkoušejte krém Acrustal. Ukázal se velmi dobře v léčbě psoriázy na pokožce hlavy. Krém by neměl být aplikován déle než dvakrát nebo třikrát týdně, nejlépe v noci a pouze na bolest. Ráno odstráňte zbývající krém s ubrouskem a omyjte si vlasy speciálním lékařským šamponem pro psoriázu, který najdete v lékárnách. Mimochodem, nejsou pozorovány vedlejší účinky ve formě svědění a akné při použití přípravku Akrustal. Ale před aplikací zkontrolujte alergickou reakci (můžete být alergičtí na jakoukoli složku krému).

Jsem 50 let, nemocná 25 let, nadměrné omezení, zdravý životní styl, úplné odmítnutí alkoholu. Nemám léky s léky. Když se psoriáza rozšířila na pokožku hlavy, rozmazala se salicylovou masti a jinými tuky. Ale umýt myšlenku hořčice, velmi dobře odstraňuje tuky. Stačí hohnat hořčici teplou vodou po dobu 5 minut a pak ji opláchnout teplou vodou a pak použít šampon s hlavou a to je to. velmi dobré a snadné a bez problémů.

Mám psoriázu většinou na hlavě. Rozmazávám kůži s karafiátem pátého měsíce, ale ne pravidelně. Až do konce neprošel. Ale holičství si nevšimne desky. A kdo před dokončením remise přesně Kartalin dokončil léčbu? Mimochodem, je to velmi dobře odmyté dehtovým šamponem.

Řekni mi, jak vyléčit psoriázu na hlavě, budu vděčná za jakoukoli zpětnou vazbu.

Pokud jde o léčbu psoriázy hlavního čočkového šamponu, pomáhá. Neškrábejte vlasy všemi druhy vynálezů a pak vypadnou. Zkoušel jsem různé šampony, koupil jsem celou lékárnu.

Smažil jsem hlavu s Xamiolem. Ačkoli se někdy na těle objeví psoriáza. Pak samozřejmě používám nástroj tam. Recenze xamiolu při psoriázech jsou nejlepší - pomáhá hodně. Několik týdnů střílí vše najednou. A co ještě je skvělé, téměř okamžitě zmírní svědění. A pak se cítím svědkem.

Jak si vybrat šampon pro psoriázu na hlavě? Přehled produktů a recenzí

Psoriáza je závažné onemocnění kůže, které vyžaduje včasnou komplexní léčbu. Naštěstí dnes existuje mnoho účinných léků na hojení kůže na trhu. Kromě jiných prostředků nutně použít šampon pro psoriázu na hlavě. Správné praní a ošetření pleťových krémů je velmi důležité, protože tato opatření pomáhají zmírnit svědění, vyčistit a regenerovat.

Co je psoriáza skalpu?

Popis psoriázy

Lékaři rozumí psoriáze jako neinfekční onemocnění kůže, které se vyskytuje v chronické formě. Při této chorobě dochází k relapsům. Osoba má problémy s kůží, které mu brání v životě. Obvyklá forma je léze pokožky hlavy. Obvykle se psoriáza projevuje šupinatými červenými skvrnami. Rostou po celé kůži, je silný zánět, svědění starosti.

Je známo, že psoriáza hlavy není pro organismus nebezpečná jako celek. I když jsou následky onemocnění nejvíce upřímné. Lidé, kteří trpí na strupy na hlavě, se vyvíjí komplexy hmotu, jejich mučení zážitky pro ošklivé druhů účesů kapes je možné schovat, a všichni věnovat pozornost. Všechny osoby podléhají stejnému patologickému stavu, ale v praxi je zřejmé, že mladí lidé se tento problém častěji obracejí na dermatologa.

Je zřejmé, že vývoj onemocnění začíná v oblasti krku.

psoriáza na hlavě začíná zpravidla od zadní části hlavy, pak se hrubnutí pokožky může rozšířit do jiných oblastí vlasů. Při prvním podezření na onemocnění nebo jakékoliv nepohodlí spojené s vnějšími projevy ve formě suché slupky by se měla poradit s lékařem

Symptomy psoriázy

Nemoc může být rozpoznáno řadou příznaků. Na počátku je onemocnění asymptomatická. Když se začne rozvíjet, objeví se malé peelingy, začne svědění, pokožka vypadá podrážděně. Toto je následováno hlubokým proniknutím zánětu. Prudší svědění, vzhled vážných podráždění, trhliny.

Pak se peeling přemění na skutečnost, že postižená kůže je velmi hrubá a zahuštěná. Pokud se podíváte na hlavu, můžete vidět velké červené skvrny, na kterých jsou charakteristické váhy. Když je onemocnění zahájeno, svědění se stává netolerovatelným. Člověk instinktivně poškrábá hlavu, poškozuje plaky a tím zhoršuje stav kůže.

Pokud je psoriáza hlavy neaktivní a nic není léčeno, nastane nejnepříjemnější fáze. Plaky se odlepí a namísto toho se přes hlavu rozšiřuje šedá kůra. Postupně přesahuje hranice růstu vlasů.

Pečlivě sledujte stav vlasů a pokožky hlavy dětí. Nejmenší může také rozvinout psoriázu, začíná se zarudnutím. Poté se postižená kůže stává měkkou a váhy spadnou z hlavy. Místa měřítka jsou podobná zralým oblastem pokožky.

Příčiny psoriázy

Psoriáza se vyvíjí rovnoměrně na jakékoli části těla. Forma hlavy není příliš odlišná, kromě toho, že se vyskytuje častěji než ostatní. Polovina případů psoriázy je psoriáza na hlavě. Přítomnost vlasů zhoršuje průběh onemocnění. Vlasy zabraňují normální exfoliaci rychle rostoucího epitelu. Tato situace zhoršuje plaky, rychle se šíří do hlavy, což je doprovázeno zánětlivým procesem.

Předisponujícími faktory pro vývoj onemocnění jsou závislost na nikotinu a spotřeba alkoholu. Iracionální potravinový systém a znečištěné prostředí mohou také přispět. Hyperakce hlavy a různé kožní zranění - jizvy a stehy - mají negativní vliv. Jedná se o geneticky podmíněnou nemoc, takže nelze také vyloučit dědičný faktor. Mnoho zdrojů také říká, že těžké stres, přetížení a nedostatek odpočinku jsou zapojeny do psoriázy. Častěji je psoriáza diagnostikována u lidí náchylných na alergie.

Naštěstí dnes existuje řada specializovaných šamponů pro psoriázu, které lze zakoupit v každé lékárně. Tyto nástroje prokázaly svou účinnost výrazným snížením zaměření této nemoci.

Přehled nejúčinnějších šamponů proti lupénce

Níže jsou popisy a recenze šamponů pro psoriázu na hlavě.

Šampon pro kůži

Popis šamponu Skin Cap

Účinný detergent zrychluje léčbu psoriázy. Existují další formy uvolnění z této značky - krém, mast a sprej. Skin Cap je nehormonální šampon pro psoriázu. Pomáhá mnoha. Aktivní složka zinek pyrithion umožňuje použití šamponu pro lupy, psoriázu, svědění různých etiologií a dermatitidu.

Recenze šamponu Skin Cap

Elena, 25 let, město Volgograd

Ahoj všichni Šamponový kožený uzávěr mi nezapadal, doktor řekl, že jsem měl zvýšenou náchylnost k některým z jeho jednotlivých složek. Trápí se alergickou reakcí. Dále jsem se dozvěděla, že výrobce nedoporučuje užívat lék během těhotenství a HB. Ačkoli můj kamarádův doktor měl dovolené umýt si hlavu s tímto šamponem, ale opatrně se zbavit příznaků.

Svetlana, 32 let, město Voronež

Mám mírnou formu psoriázy. Podařilo se mi dostat stabilní remisi díky šampónu Skin-Cap. Spolu s ním byla prováděna terapie PUVA. Celková léčba trvala 5 týdnů, každý týden šampon 3krát použil. Potom si dvakrát týdně umyla vlasy na preventivní účely. Aplikace je jednoduchá: aplikujte, masírujte, podržte po dobu 5 minut, dvakrát. Cena je 1500 rublů, balení 150 mililitrů.

Šampon Etryvex

Vlastnosti Užívá šampon

Léčivo patří do lokálních glukokortikosteroidních prostředků a proto poskytuje antialergický, imunosupresivní a protizánětlivý účinek. Aktivní složka clobetasol propionátu perfektně realizuje hlavní funkce - odstranění zánětu a bolesti, regulaci buněk, eliminaci alergií a mírné exfoliace. Šampon je indikován u všech pacientů starších 18 let s výjimkou osob s diagnózou plaku a pustulární psoriázy.

Etreeks šamponové recenze

Angelina, 27 let, město Perm

Koupil jsem 60 mililitrů šamponu za 850 rublů, použil jsem je podle pokynů pro celý kurz - umyl jsem hlavu po dobu 4 týdnů. Aplikoval na suchou pokožku, držel ji jako masku na čtvrt hodiny a použil další šampon pro praní. Lék mi pomohl.

Varvara, 39 let, město Krasnojarsk

Má sestra a já máme psoriázu hlavy. Koupil jsem Etryvex, ale ukázalo se, že to bylo pro mě kontraindikováno, protože jsem měla virovou infekci. Mimochodem, buďte opatrní, mycí prostředek je zakázán používat během těhotenství a HBV, přecitlivělost na složky, houbové infekce a infekci parazity. Mohou to být vedlejší účinky, například kopřivka, otok, bolest hlavy. Sestra používala šampon, ale jakmile přestala, efekt zmizel. Řekla, že nástroj je návykový, takže buďte opatrní.

Tar šampony

Názvy a vlastnosti dehtových šamponů

Přírodní dehet je časově testovaný lék na kožní onemocnění. Pro výrobu terapeutických činidel se používají suroviny z borovice, jalovce, kůry. Přírodní šampony pomáhají snižovat negativní symptomy psoriázy a pomáhají potlačit progresi onemocnění. Odstraňte hoření, snižte odlupování a uvolněte svědění. Kromě přírodního dehtu obsahují tyto detergenty další užitečné přísady, které inhibují houbu. Zde je seznam nejžádanějších značek dehtových šampónů ve složení, které dobře působí proti psoriázám na pokožce hlavy:

 • 911;
 • Friderm;
 • Tana;
 • Agatha;
 • Algopix;
 • Zelená lékárna (dehet a zinek);
 • 100 receptur krásy;
 • Zlatý hedvábí

Tar šampon recenze

Arina, 36 let, město Ufa, o šampónu Psorilom

Zdravím všem. Koupil jsem ruský Psoril - vynikající dehtový šampon pro 400 rublů, v balení 200 mililitrů. Neukázaly žádné vedlejší účinky. Skládá se z rostlinných výtažků. Byl jsem přitahován k březovému dehtu, celandinu, sérii a třezalky. Na štítku je uvedeno, že těhotné a kojící matky by neměly používat šampony, stejně jako ty, které mají nadměrnou náchylnost ke vzniku těchto komponent. Aplikoval jsem toto léčení: naneste na mokré vlasy, lehce masírujte, omyjte velkým množstvím vody, opakujte proceduru, držte se na pár minut a pak konečně umyjte vlasy vodou. Osobně jsem pomáhal s mírnou psoriázou.

Polina, 41 let, Rostov-on-Don, o šamponu Frederm

A mám rád Friderm Tar. Výrobce šampon obohatil vyčištěným uhelným dehtálem. Musel jsem se léčit 3 měsíce. Koupil jsem šampon na 600 rublů, objem balení je 150 mililitrů. Náprava od portugalského výrobce. Když jsem si umyla hlavu: vložte šampon na mokré vlasy, vyhoďte hojnou pěnu, vypláchněte, poté znovu nasaďte šampon, ponechte 5 minut a důkladně opláchněte vlasy. Drahé, ale efektivní.

Irina, 38 let, město Samara, o šamponu 911

Kromě hlavního ošetření mi lékař doporučil, abych dostal 911 šampon pro psoriázu, obsahuje antifungální látku - dehet, který se mi opravdu líbil. Doporučuji tento lék každému, kdo trpí lupy, houbou, peelingem pokožky, seborrheou. Bála jsem se o suchost, svědění a dokonce jsem přišla k hořící hlavě. Tento šampon rychle uklidnil pokožku. 911 dobře a jemně exfoliates a čistí vlasy. Často jsem si umyla hlavu. Je škoda, že to moje dítě nemůže udělat, protože ještě není 2 let, je pro tyto děti kontraindikován.

Šampon Losterin

Popis šampon Losterin

Prací prostředek je určen pro každodenní hygienu. Vhodné pro podráždění, výraznou suchou pokožku. Přebuzuje přecitlivělost. Šampon se projevuje jako prostředek péče o furunkulózu, mykózu, psoriázu, seboroickou dermatitidu. Léčí lupy. Poskytuje dlouhodobou remisi a spolehlivě chrání před recidivou kožních onemocnění. Obnovuje normální funkce vlasů a kůže po onemocnění. Přípravek obsahuje naftalan, extrakt ze Sophora, kořeny lopuchu, přírodní rostlinné oleje.

Losterin šampon Recenze

Larisa, 43 let, Omsk

Mohu s jistotou říci, že Losterin dává antipruritické, protizánětlivé a exfoliační působení, ničí houby a mikroby. Osobně jsem šampon obnovil pokožku hlavy, vyloučil sucho a okamžitě ulevilo podráždění.

Láska, 20 let, město Čeljabinsk

Nemůžu říct nic špatného o Losterinovi. To, co se okamžitě objeví, je, že pokožka je navlhčena, svrbení a suchost jsou sníženy, lupiny jsou vypláchnuty. Po 10 dnech jsem cítil anti-psoriatický efekt naplno. Líbí se mi tento šampon, protože neobsahuje hormonální přísady, neobsahuje vůně, barviva a konzervační látky. Nevyrušil jsem pH, protože v kompozici není mýdlo. Každou den jsem si umyl hlavu a jsem velmi potěšen.

Šampon Tsinovit

Vlastnosti šamponu Tsinovit

Jak víte, problém lupů a svědění je vždy spojen s reprodukcí na hlavě škodlivé houby. Kožní onemocnění vedou ke smrti buněk na povrchu, v důsledku toho začíná silný loupání, považujeme to za lupiny. Na pozadí podráždění existuje patologický obsah tuku ve vlasech a pokožce. Jako součást přípravku Tsinovit mohou takové aktivní složky, které jsou schopné potlačit působení hub, snížit podráždění, vyhnout se svědění a normalizovat práci kožních buněk, zlepšit funkci mazových žláz. Šampon je určen pro suchou a mastnou seborrheu, svědění různých etiologií a lupů. Pomáhá rychle obnovit kůži postiženou psoriázou, seboroickou a atopickou dermatitidou.

Recenze šamponu Tsinovit

Kristina, 22 let, město Kazan

Pro mne je významným přínosem to, že šampon obsahuje fungicidní prvek, takzvaný climbazol. Jsem spokojen s léčebným účinkem, je to díky pantenolu tak rychlý.

Olga, 37 let, Nizhny Novgorod

Tsinovit účinně odolává růstu houbového prostředí na hlavě. Koupil jsem šampon na 470 rublů a nelituj ho. Po kurzu se po mně upravila práce mazových žláz, úplně vysušila suchost, nebylo už žádné podráždění, hlava se neodloupala. Doporučuji tento šampon pro psoriázu a seboroickou dermatitidu.

Šampon Liberderm

Vlastnosti šamponu Liberderm

Renomovaný bezpečné šampon obsahuje pyrithion zinečnatý. Mytí hlavy poskytuje čistící a hojivý účinek, urychluje regeneraci pokožky. Skalp se intenzivně hydratuje a viditelně změkčuje.

Recenze šamponů Liberoderm

Lilia, 39 let, Jekatěrinburg

Dlouho jsem hledala šampon s alantoinem a pyrithionem zinku v kompozici, která by okamžitě působila. Zde je právě takový Liberodič. Lék mi pomohl zbavit se svědění. Peeling výrazně poklesl a produkce mazu normalizovala. Šampon poskytuje antiseptický účinek a výrazně zlepšuje stav vlasů.

Oksana, 18 let, město Novosibirsk

V mém městě stojí Liberderm se zinkem 380-400 rublů. Pro mě je to rozumná cena. Mohu zaznamenat výrazný léčebný účinek, který je důležitý pro psoriázu. Ale byl jsem znepokojen přítomností laurylsulfátu sodného. Pokud se nemýlím, je to silná, povrchně účinná látka, která může způsobit podráždění pokožky. I když jsem si takovou akci nevšiml. Tam je šampon od Liberderm nejen se zinkem, ale také s dehet, oba pomáhají s kožními nemocemi.

Zjistili jsme nejoblíbenější terapeutické šampony. Psoriáza by měla být léčena pod dohledem lékařů. Šampony se také nedoporučují, aby si vybraly své vlastní. Lékař posoudí stav pokožky hlavy a vlasů, na základě toho předepíše léky a poradí s vhodným čisticím prostředkem.

Fórum: Šampon psoriázy. Jak léčit psoriázu na hlavě

Je možné vyléčit psoriázu na hlavě šamponem? Jaký šampon je lepší použít na psoriázu na hlavě?
Přečtěte si níže uvedené recenze.

Přečtěte si více o domácí léčbě psoriázy v článku: "Psoriáza: příznaky, příčiny, léčba"

Fórum: Šampon psoriázy. Jak léčit psoriázu na hlavě отзывы: 23

Psoriáza pokožky hlavy je ošetřena úplně ve dvou až třech měsících s nastrouhanou cibulí. Děláme to: jděte pod sprchu, ponořte hlavu na 3-5 minut, aplikujte cibuli, nastrouhanou na jemné struhadlo, předem. Na vlhké hlavě, trochu trochu, aplikujte bramborovou kaší (žádné politování). Dále oblékáme špičku s obyčejným tričkem a vázáme ho na záda (jako šátek z potilenu). Marinování! 15-20 minut odstraňte šátek a důkladně umyjte vlasy teplou vodou. Hlavní věc je, že byste nechtěli umyt vlasy šamponem po marinádě - nedělejte to. Je možné, že nejdříve během dne a v ideálním případě během léčby myjete vlasy mýdlem každý den ráno.

Měl jsem psoriázu od svých 7 let, na kolenou a laktech byly velké plakety, objednal jsem různé masti, nic mi pomohlo. V loňském roce jsem se pokusil o dermoitovou masti pro léčbu psoriázy, všechno se rozběhlo jako ruka. Ale mé štěstí bylo krátké, jen jeden a půl roku. Teď je moje tělo pokryto malými skvrnami psoriázy, pomáhá dermatovi, ale ne tak. Nyní rozmazávám dermovu a dělám transfúzi: z žíly v zadku, zlepšení je patrné, ale chci odstranit psoriázu rychleji. Pokud to nepomůže, pak chci zkusit Diprospan pro léčbu psoriázy. Lidé, kteří se snažili Diprospan, řekněte mi, prosím, jak by měli být řádně léčeni?
S psoriázou pokožky hlavy dobře pomáhá šampon Sebosol

Jsem Oksana, 34 let. Psoriáza je nemocná 14 let, po porodu nebo spíše po nervovém selhání. Moje dcera ve věku jednoho měla ep. útok, viděl jsem to poprvé. Byl jsem nervózní, mírně řečeno! Po všechny ty roky vítám v nemocnicích, se kterými se vyskytuje pouze psoriáza, Puva, metotrexát a... játra nic cokoli nesnáší. Methotrexát není vhodný pro všechny, buďte opatrní! Po tom může být ještě horší. Jako v mém případě! Lupénkou vlasové části hlavy I zachráněn levný šampon se prodává v lékárnách (63 rublů). „Lékárnička Agafia“ Dermatologické-Tar, nezapáchá! A tělo je těžké léčit na psoriázu, dokud nenajde 100% recept. Nesprávně vybrané drogy se přihlásí!

Ahoj! Mám 19 let! Trpím psoriázou od prosince 2010, vyrážky jsou malé po celém těle a na hlavě ve vlasech! Na loktech byla obrovská plaketa, strašně mučivá, při této příležitosti se tolik slz. Snažil jsem se léčit psoriázu tím, co mohu, as mastmi a pichlavými léky - nic vám nepomůže! Pouze povylezala! A přestat kouřit - a to všechno bez úspěchu. Začněte znovu na nervové půdě! Leonid, řekni nám prosím více o léčbě lupénky s diprospanem. Četl jsem, co jste napsal, a nějak se zajímalo. Nezískala jste váhu po této droze?

Ahoj všichni. Mám 16 let... Téměř měsíc neprochází psoriázou, nevím jak zacházet, co dělat. Na žaludku a zpátky tyto vady hodně. A na hlavě. Přítel, měl také psoriázu, doporučil, aby nic neudělal. Zadejte to samé. Trpím velmi, obávám se, že budu mít po celou dobu psoriázu (((((((Co dělat.

Ahoj všichni, spousta zajímavých receptů na léčbu psoriázy, zkusme strouhanou cibuli. Po dětství jsem už dlouho trpěl psoriázou, nyní je to 25. Převážně vyrážka na hlavě. Sestra pomáhá psoriázovým vitamínům Triovit.

Dobrý den! Mohl bys mi říct, že může být léčena psoriáza na hlavě během těhotenství.

Dobrý den, trpím psoriázou asi 7 let. Během této doby se psoriatické plaky na loktech nikdy neztratily. V prvních letech nemoci jsem měl na hlavě desky, ale moje sestra mi doporučila, abych si umyla vlasy šamponem Hender Schonders. Opravdu mi to pomohlo. Hlava je nyní čistá, dokonce ani lupy. Ale stojí za to promývat hlavu jiným šamponem a začíná... Teď se ani nesnažím něco vyzkoušet. Také jsem se chtěla zeptat, zda je opalování psoriázy stejně účinné jako opalování na slunci. Mám 18 let

Dobrý den, jmenuji se Eugene, mám psoriázu po dobu 5 let... Psoriáza je všude a na hlavě, včetně toho, jak moc jsem nezkoušel šampóny pro psoriázu, pomáhá jen jedna. Lékařský šampon pro lupru společnosti faberlik 1609

Dobrý večer. Bylo mi 9 let trpí psoriázou. Všechny tyto pilulky na masti jsou jen pro podporu. Na hlavě to bylo hrůza. Chci poradit za léčbu lupénky Elokom. Věř mi, vím, co to je psoriáza. Zkuste toto mléko nebude litovat. Samozřejmě, že se to nestalo hned, trvalo to tři lahve. Není to tak drahé, máme 200 rublů. Ale stojí za to. Teď už jen jednou týdně podporuji. Celé tělo je v psoriáze, ale hlavu... Obávám se, že bych to dokonce změnil. Celé léto by se vlasy mohly shromažďovat. Bůh vám dá trpělivost při léčbě psoriázy. Buďte zdraví.

Mimochodem, také jsem použil elokové mléko. Snažil jsem se o hlavu. Výsledkem bylo! Velké plaky jsou malé a už se nevyskytuje svědění. A jenom dvakrát pomazaný.

Mám psoriázu poměrně nedávno - asi od května tohoto roku, na dlani mé pravé ruky, a oblast se zvyšuje. A zdá se, že neexistují důvody pro jeho výskyt (myslím nervózní poruchy atd.). Existují však alergie na různé produkty. Také jsem se pokusil hodně věcí na léčbu. A ruské masti, a německé. Přejímané výrobky pro péči o děti: dětské krémy, šampony, tělové gely atd. Známka nedávno navrhla polskou flutsinarovou masti pro léčbu psoriázy, kterou budu kupovat a vyzkoušet.

Jsem 50 let, nemocná 25 let, nadměrné omezení, zdravý životní styl, úplné odmítnutí alkoholu. Nemám léky s léky. Když došlo k problémům s pokožkou hlavy, rozmazané salicylovou masti a jinými mastnými. Ale umýt myšlenku hořčice, velmi dobře odstraňuje tuky. Stačí hohnat hořčici teplou vodou po dobu 5 minut a pak ji opláchnout teplou vodou a pak šamponem a to je vše. Velmi dobré a snadné, žádný problém.

Ahoj všichni, mám 24 let, trpím psoriázou na hlavě 1 rok, než se psoriáza nikdy neprojevila! A pocit je, že musí být ošetřeno uvnitř.

Mám na své hlavě psoriázu již 2 roky. Odkud pochází? Lidé pomáhají!

Dobrý den! Mé doporučení pro léčbu psoriázy, které jsem získal z vlastní zkušenosti:
1. Křemen, 10 procedur - skvrny na těle zmizí, aniž by se objevily znovu.
2. Pro pokožku hlavy - šampon s dehet nebo fryderm se zinkem! Šampon lze nahradit zinkovou masti nebo dermatovetovou masti.
3. A samozřejmě klid a klid!

Ahoj všichni! Před deseti lety jsem dostala psoriázu. Na hlavě a na těle byly částečně poškozeny. Podařilo se léčit psoriázu, kongres v bazénu. V Kyrgyzstánu, ve městě Kant je horký pramen, tj. bazén, který vyplňuje ze země teplou vodu. Pak se koupali jen jednou. Tedy jeli jsme v noci, koupali jsme se, další ráno jsme odcházeli a já jsem ještě sbíral vodu v láhvi o objemu 1,5 l. Po příjezdu byla nalita voda dvakrát. A to je všechno. Pak jsem ztratil všechno a já jsem se zotavil. Voda je velmi hojivá. A po deseti letech jsem měl opět symptomy psoriázy. Teď jsem v Moskvě a myslím, jak se mohu chvíli zbavit, dokud nechodím na své místo. Zejména postižená skalp, již 35%. Přečtěte si recenze, vyzkoušejte bylinné koupele, může vám pomoci.

Jako dítě, moje babička mi doporučila, abych si vlasy nevymyla šamponem, ale mýdlem, abych se vyhnula lupům. Ale zdálo se mi, že mi to nepomohlo a chodil jsem jako palma, s níž padaly kokosové palmy... Lékařský přítel mi doporučil, abych šampon s salicylovou psoriázou pro suché lupy. Používám to už asi dva roky a s tím jsou lupiny mnohem menší, někdy dokonce na problém úplně zapomenu.

V léčbě dávám přednost lidovým metodám, ale nemám vždy dost času na jejich přípravu. V boji proti lupénce pomocí krému Psoril obsahuje výtažky léčivých rostlin a esenciálních olejů. Z plaket vždy pomáhá a je levná. Používám také šampon v této sérii, také na základě přírodních složek. Prodloužení remise a nemají žádnou závislost.

Jsem mezi ty štěstí, jejichž psoriáza se dotkla pouze pokožky hlavy. Je důležité správně léčit psoriázu tak, aby se bloby dále nerozšířily tělem. Používám speciální šampon pro psoriázu a jsem v pořádku.

Jsem 63 let. Psoriáza byla nemocná již 58 let. V současné době je psoriáza na hlavě a těle. To prostě neudělalo - výsledek je 0. Přechází přes mě. Kde chce, vyskočí.

Dobrý šampon psoriloyl salicylové po dlouhou dobu eliminuje suché lupy, po jeho použití se nikdy neobjevil

zajímavý článek. Vložím také pět kopek. Poprvé se psoriáza objevila po porodu, strašně trpěla neustálým olupováním kůže kolem hlavy. Bylo to velmi nepříjemné jít do kadeřnictví, rozmazané všemi druhy krémů, zkusila jsem všechno s šampony. Někdy to pomohlo, ale nezachrání z neustálých exacerbací, může pouze zmírnit nepříjemné pocity.... před nějakou dobou předepsal lékař apremialst, měla strach, že protože lék je silný, budou to vedlejší účinky - a samotné hormonální zdraví není pro hormonální ženy příliš dobré. rozumíte. Ukázalo se však, že existuje minimální množství vedlejších účinků a imunita je téměř bez tlaku. Souhlasil jsem a nelitoval. Nyní psoriáza v remisi

Šampon na psoriázu hlavy pro efektivní léčbu

Použití šamponu na psoriázu na hlavě je nutné pro tuto onemocnění k léčbě kůže a vlasů. Existuje mnoho nástrojů, které mají hojivý účinek. Pokud jste postiženi takovým nepříjemným onemocněním, jako je psoriáza hlavy, přečtěte, který lék je nejlepší koupit. Takový závažný problém je třeba řešit.

Šampon pro psoriázu pokožky hlavy

Onemocnění je neinfekční léze pokožky chronické povahy. Je typické, že se objevuje na mnoha částech těla a na hlavě papulek, vytvářející skvrny s čirým načervenalým obrysem s časem, které jsou šupinaté a svědí. Neexistuje žádný jasný seznam příčin psoriázy, ale odborníci naznačují, že onemocnění se ve většině případů vyvíjí kvůli stresu, používání některých detergentů a kosmetiky, léků a poškození kůže.

S vývojem onemocnění je hlava pokryta bělavými šupinami, připomínajícími lupy. Pokud je kůže intenzivně česaná, objeví se krvácející vředy. V souvislosti s takovým problémem je třeba navštívit dermatologa, který vám poradí, jak si vlasy pletět psoriázou. Je třeba použít speciální prostředky, jejichž dopad je zaměřen na:

 • rychlé zhojení pokožky, snížení velikosti papulí až do úplného vymizení;
 • odstranění svědění;
 • úleva od bolesti;
 • změkčení pleti;
 • hydratační.

Keratolytikum

Hlavním úkolem těchto výrobků je odstranění mrtvých částeček kůže. Keratolytický šampon obsahuje velkou koncentraci účinných látek. To je velmi důležité při léčbě pokožky hlavy, která má tendenci se pokrýt velmi hustou kůrou. Šampony obsahující kyselinu salicylovou, dehet, síru v kompozici mají zpravidla keratolytický účinek. Tyto komponenty odlupují pokožku a usnadňují přístup kyslíku k vlasovým folikulům. Keratolytické přípravky je třeba opatrně používat, protože mírně snižují ochranné funkce pokožky.

S zinkem

Terapeutický účinek činidel s takovou látkou je vyslovován, léčí pokožku, zmírňuje zánět. Pyrothion zinečnatý, který je součástí, vyvolává porušení přenosu látek nezbytných pro jeho existenci v buňkách. Z tohoto důvodu zemřou. Šampon se zinkem pro psoriázu zabíjí stafylokoky, streptokoky, v některých případech provokují tuto chorobu. Nemůže se používat v kombinaci s léčivy obsahujícími hormony.

S dehtem

Tato látka je vyrobena ze dřeva: bříza, jalovec, borovice, vrba. Dehet má antiseptické vlastnosti, dezinfikuje pokožku, zmírňuje zánět, exfoliuje. Pomáhá při různých kožních chorobách a je naprosto bezpečný pro tělo. Šampon psoriatického dehtu funguje takto:

 1. Zrychluje regeneraci poškozených kožních buněk, snižuje velikost papulek.
 2. Odstraní mrtvé buňky.
 3. Zvlhčuje pokožku, pomáhá vyrovnávat se suchostí, peeling.
 4. Zmírňuje zánět, odstraňuje bolest, pálení, svědění.

Hormonální

Takzvané prostředky pro mytí hlavy s glukokortikosteroidy ve složení. Byly používány více než šest měsíců. Hormonální šampony pro psoriázu na hlavě plní mnoho funkcí. Odstraňují zánět a bolesti, které doprovázejí onemocnění. Tento nástroj normalizuje proces dělení buněk epidermis, účinně odfarbí a bojuje proti alergickým reakcím. Přípravy této skupiny by měly být předepsány lékařem a měly by být aplikovány přísně podle pokynů, aby se zabránilo závislosti.

Tar šampony

Účinné prostředky s pravidelným používáním mají pozoruhodný účinek. Třecí šampony pro psoriázu rychle ulehčí pálení, bolesti a záněty, odstraní svědění, loupání. Zvyšují růst vlasů, posilují je. Jedinou nevýhodou těchto prostředků není nejjemnější vůně. Při zneužití může způsobit závislost a odlupování pokožky hlavy. Ovlivňuje intenzitu barvy vlasů v blondýnách. Nejslavnější znamená:

 • "Freederm Tar" (obsahuje uhlíkovou látku, je vhodný pro mastné vlasy, odstraňuje lupy, používá 12-týdenní kurz "Friderm");
 • "Dehtu pro koupání od babičky Agafi" (obsahuje přírodní bříza z dehtu, léčí kůži, vlasy jsou méně křehké, narovná a aplikuje se alespoň měsíc v řadě).
 • "Super Psori" (obsahuje dehet, hořečnaté soli a naftalanový olej, zmírňuje zánět, svědění, loupí kůži, aplikuje se měsíc za sebou).

Antifungální

Houby velmi "milují", aby se množily v prostředí s chronickým zánětem, takže často doprovázejí psoriázu. Nadměrné svědění a desquamation, které jsou téměř nemožné tolerovat, obvykle naznačují jejich přítomnost. Antifungální šampon může zastavit zánětlivý proces. Po použití je pocit napjatosti, ale je to naprosto normální reakce. Známé antimykotické látky:

 • "Keto Plus" (obsahuje ketokonazol a zinek, pomáhá při podráždění, svědění, kůži na hlavě, aplikuje se dvakrát týdně měsíčně);
 • "Squafan" (obsahuje kyselinu salicylovou, jalovec a čajové oleje, mikonazol, climbazol, zmírňují svědění, hypoalergenní, používají jeden a půl měsíce, 2-3 krát týdně);
 • "Bioderma" (normalizuje fungování mazových žláz a mikroflóry, zabíjí houby, má příznivý účinek na stav vlasů, jemně postihuje citlivou pokožku, je vhodný pro každodenní použití, může být použit pro prevenci, léčba je 21 dní).

Lékařské

Výrobky tohoto druhu obsahují zinek, kyselinu salicylovou, močovinu a naftalenový olej. Terapeutický šampon pro psoriázu na hlavě jistě pomůže v primární fázi onemocnění. Má keratolytický účinek a může navíc obsahovat kosmetické složky pro komplexní péči o vlasy. Známé léky této skupiny:

 • "Losterin" (rychle léčí pokožku hlavy, příznivý účinek na vlasy).
 • "Vichy" (šampon proti psoriázám na hlavě, tlustý s mátovou příchutí, pěna dobře, proto je ekonomický, vytváří tenký film na pokožce, který provádí preventivní funkci).
 • Kožní úleva (účinně potlačuje projevy psoriázy, přípravek je často používán, je vhodný pro citlivou pleť, obsahuje mnoho přírodních účinných látek).

Baby

Takové léky jsou doporučovány spíše pro profylaxi než pro léčbu. Dětské šampony pro psoriázu hlavy by měly být aplikovány mezi kursy používání antifungální, dehtu. Neobsahují škodlivé složky, barviva, parfémy, takže každá matka a snaží se je koupit pro své dítě. Mějte hladinu pH co nejblíže přírodní rovnováze. Prostředky této kategorie:

 • "Johnsons Baby" (dobře hydratuje pokožku, změkčuje, urychluje proces odlupování mrtvých buněk, léčí);
 • "Hipp" (nezpůsobuje alergie, obsahuje oleje a rostlinné extrakty, které hydratují pokožku a zvyšují její ochranné vlastnosti);
 • "Bubchen" (odstraňuje podráždění, zvlhčuje, pomáhá při sušení).

Efektivní šampony psoriázy

Už jste se ujistili, že seznam fondů vhodných pro léčbu tohoto onemocnění je velmi velký. Chcete-li vybrat nejlepší šampon pro psoriázu hlavy, nezapomeňte navštívit lékaře. Určí rozsah léze, stupeň onemocnění, provede testy a v důsledku toho doporučuje nápravu, která bude pro vás nejvhodnější. Stojí za to hovořit o nejoblíbenějších šamponech.

Etrivex

Lék na psoriázu na hlavě s hormonem clobetasol v přípravku. Má protizánětlivý účinek, antialergický, snižuje svědění, je vynikající antiseptikum, odstraňuje suchou kůru z kůže. Nezastavuje peeling. Cena lahve je 60 ml vysoká, v rozsahu od 790 do 1060 rublů. Důstojnost "Etriveksa":

 • snižuje riziko exacerbace nemoci;
 • vhodné pro profylaxi;
 • bezpečné, aplikované po minimální dobu, což snižuje riziko nežádoucích účinků.

Návod k použití:

 1. Každý den aplikujte výrobek (přibližně poloviční lžíce) na suchou hlavu s čistými rukama. Jemně protřejte do pokožky.
 2. Držte se čtvrt hodiny.
 3. Umyjte si vlasy pod tekoucí vodou.
 4. Použijte šampon s účinkem odlupování. Opláchněte vlasy znovu.
 5. Průběh léčby je maximálně 28 dní.

Přípravek Etrivex obsahuje řadu kontraindikací:

 • úhoře;
 • syfilis s kožními příznaky;
 • genitální svědění;
 • virový, bakteriální, houbový zánět kůže (ovčí neštovice, herpes atd.);
 • dermatitis;
 • kožní malignity;
 • věk dětí, těhotenství, laktace.

Lék může způsobit nežádoucí účinky:

 • urtikárie;
 • bolesti hlavy;
 • pálení očí;
 • svědění

Algopix

Šampon obsahující dekolisový dehet. Viskózní kapalina se silným zápachem. Zmírňuje zánět, léčí rány, zabíjí houby. Kategorická kontraindikace nemá šampon, stejně jako vedlejší účinky. Někteří pacienti vykazují individuální nesnášenlivost s přísadami, ale to se děje velmi vzácně. Cena láhve 200 ml v on-line lékárně je 1000-1200 p. Návod k použití:

 1. Aplikujte výrobek na vlhké prameny. Pěna důkladně.
 2. Počkejte 10 minut.
 3. Umyjte teplou vodou.
 4. Používejte každých 7 dní v měsíci po sobě, poté po dvoutýdenní přestávce.

Pyrithion zinečnatý

Velmi účinná pro psoriázu. Před použitím láhve šamponu důkladně protřepejte, aplikujte masážní účinky na mokré vlasy, pěnění. Hlava byla umyta. Poté je produkt znovu aplikován, pěnován a ponechán po dobu 5 minut. Šampon je používán dvakrát týdně po dobu 14 dnů, po něm následuje 2 měsíce léčby a používá se jednou za sedm dní. Cena - 500-720 p.

Zinek Pyrithione má následující akce:

 • protizánětlivé;
 • antifungální;
 • antibakteriální;
 • exfoliating.

Kožní čepice pro psoriázu

Prostředky s antibakteriálním účinkem, bojují proti houbám. Hlavní šampon psoriázy obsahuje aktivovaný pyrithion zinečnatý a pomocné příznivé složky. Nemá žádné kontraindikace a vedle vedlejších účinků lze identifikovat alergickou reakci způsobenou jednotlivými komponenty nesnášenlivosti. Cena 150 ml je 720-1240 p. Návod k použití:

 1. Láhev protřepejte.
 2. Masírujte na vlhké prameny.
 3. Vypláchnout.
 4. Znovu použijte šampon, nechte 5 minut.
 5. Použijte 5 týdnů. Během prvních 14 dní omyjte vlasy 2-3 dny. zbývající čas použijte nástroj jednou týdně.

Psoriáza 911 Šampon

Efektivní levné prostředky, které pomáhají vyrovnat se se zánětem, svěděním, škálováním. Šampon psoriázy na hlavě nemá agresivní účinek na pokožku. Hlavní složkou je březový dehet. Jedinou kontraindikací použití prostředků je alergie na tuto látku. Cena 150 ml - 90-140 p. Pokyn:

 1. Šampon se aplikuje dvakrát týdně po dobu jednoho a půl až dvou měsíců.
 2. Opakovaný kurz je povolen po 90 dnech.
 3. Šampon se aplikuje na vlasy, pěnu a nechá se 3 minuty. Pak se omyje velkým množstvím vody. Po ošetření vlasů zvlhčovačem.

Psoryl

Velmi účinná linie, reprezentovaná dvěma šampony: dehet a salicylic. První zabije bakterie, uzdravuje rány. Druhý peeling a vyživuje pokožku. Obě léky bojují proti zánětu, jsou dobrými antiseptiky. U malého počtu lidí může droga vyvolat alergickou reakci. Svědění, pálení, otoky kůže. Nástroj by neměli používat lidé mladší 18 let.

 1. Šampon by si měl každý den umýt vlasy.
 2. Malé množství je třeba aplikovat na mokré vlasy, masírovat a opláchnout.
 3. Poté se prostředek znovu použije a ponechá pěnu na hlavě po dobu 5 minut.

Salicylový šampon pomáhá lépe proti suchým luprám a obsahuje kromě kyseliny pyrition zinečnatý, extrakty z lopuchu a heřmánek, vitamíny. Odstraňuje mrtvé kožní buňky, vyživuje vlasy a dělá to lesklé. Nástroj páchne dobře, pěnu dobře a snadno se vypláchne. Z mastné seborrhy je lepší použít dehtu "Psoril" obsahující výtažky celandinu, nástupnictví a třezalku tečkovanou. Bojuje nejen se svěděním a zánětem, ale také s plešatostí.

 1. Salicylic - 540-680 str.
 2. Tar - 445-530 str.

Nizoral

Jeden z nejúčinnějších a nejoblíbenějších nástrojů. Nizoral obsahuje ketokonazol, a proto také pomáhá s houbovými infekcemi. Pro maximální efekt je třeba použít šampon podle návodu. Zmírňuje svědění a zánět, léčí rány, obnovuje funkci mazových žláz. V prvních dnech užívání může pacient cítit mírný pocit pálení, ale neměli byste léčbu zrušit, nepohodlí projde sám. Cena za 120 ml - 750-870 str.

Jak podat Nizoral:

 1. Naneste šampon na vlhkou pokožku jemnými masážními pohyby.
 2. Pěna, nechte 5-7 minut.
 3. Omyjte velkým množstvím teplé vody.
 4. Pokud používáte přípravek Nizoral k profylaxi, aplikujte ho dvakrát měsíčně.

Libriderm

Výrobce v řadě má dva nástroje, které jsou vhodné pro léčbu onemocnění. Šampon "Tar" pomáhá zbavit se lupů, čistí a je vhodný pro náchylné k mastným vlasům. Obnovuje jejich růst, posiluje žárovky, zastavuje ztrátu, podporuje rychlé hojení pokožky a normalizuje mazové žlázy. Základem složení nástroje, kromě březového dehtu, je alantoin a glycerin. Náklady na láhev šamponu ve 250 ml v internetovém obchodě jsou 300-360 p. Návod k použití:

 1. Aplikujte výrobek na vlhké vlasy, pěnu. Vypláchnout.
 2. Opět aplikujte šampon na hlavu, masírujte a nechte tři minuty.
 3. Omyjte velkým množstvím studené vody.
 4. Po dvouměsíčním léčebném režimu si dejte pár týdnů na přestávku.

Použití přípravku "Libriderma Zinc" uleví psoriázu od majitelů vlasů jakéhokoliv druhu. Jemně čistí lupy, mastnoty, zabraňuje odlupování. Neexistují barviva, parabeny, vonné látky. Nástroj vytvoří vlasy silné, lesklé, vrátí hustotu. Zinkový šampon se aplikuje podle stejného vzoru jako dehtový šampon, ale trénink by neměl přesáhnout tři týdny, jinak se stane návykovou. Jeho cena je 550-670 p. Nástroj se skládá z:

 • pyrithion zinečnatý;
 • alantoin;
 • glycerol;
 • kyselina citrónová.

Sulsena

Jeden z nejoblíbenějších terapeutických šamponů. Obsahuje disulfid selenu. Tato látka zajišťuje normalizaci kožních žláz. Pomocné složky - skořicový alkohol, extrakt z kořenů lopuchu. Sulsena reguluje proces buněčného dělení a obnovení buněk. Nástroj dokonale čistí pokožku hlavy, zabraňuje vývoji hub. Šampon má zvlhčující účinek, změkčuje a snižuje podráždění. Můžete si jej objednat za zhruba 350 rublů. Návod k použití:

 • Naneste šampon na mokré vlasy s masážními pohyby, dokud se nevytvoří pěna. Věnujte zvláštní pozornost kořenům.
 • Nechte 5 minut.
 • Oplachujte teplou vodou a opakujte postup znovu.
 • Chcete-li se vyhnout závislosti, proveďte každý týden přestávku každý měsíc.

Video

Recenze

Margarita, 36 let

Na nervy jsem měl příliš mnoho lupů a dermatologické studie zjistily, že jde o psoriázu. Byla taková diagnóza šokována, ale doktor se ujistil, že se s ním zachází. Zařadil mi "Psoril" salicylic. Droga mě nejen zachránila před peelingem, ale také zlepšovala kvalitu vlasů, staly se lesklé, tlusté.

Catherine, 29 let

Jenom Nizoral mě zachrání před psoriázou. Nemoc se opakuje pravidelně, ale vždy budu mít lahev tohoto šamponu, abych zahájil léčbu včas. Zlepšení se projeví přibližně za týden po první aplikaci. Dělám také profylaxi s dětskou kosmetikou, ale stále dochází k exacerbacím.

Alexander, 43 let

Předtím byla psoriáza pouze na mých pažích a nohou, ale nedávno jsem se objevila na hlavě pod mými vlasy. Přináší strašlivé nepohodlí, neustále svrbí, odlupuje se. Koupil jsem dehtovou šampon od babičky Agafyy. Neříkej, že všechno je úplně pryč, ale tam je mnohem méně lupů, svědění se přestalo obtěžovat. Nyní hledám účinnější nástroj.

Přehled šamponů pro psoriázu - účinnost, trvání léčby, cena

Šampony mohou být použity k léčbě psoriázy na hlavě. Výsledky se v průměru objevují za měsíc. Nejúčinnější jsou prostředky s lokálními steroidy. Je však třeba si uvědomit, že tyto hormonální účinné látky as nekontrolovaným dlouhodobým užíváním mohou dokonce zhoršit psoriázu.

Pro pohodlí rozdělujeme šampony z psoriázy do 4 skupin:

Šampony psoriázy odstraňují svědění a peeling

 1. Šampony s glukokortikoidy (hormonální);
 2. šampony proti lupům (včetně Algopix);
 3. šampony s aktivovaným pyrithionem zinku;
 4. dehtové šampony.

Klíčem k úspěchu je dodržet schéma předepsané lékařem. Pak je riziko nežádoucích účinků minimální a léčba poskytne výsledek.

1. Topické léky glukokortikosteroidy

První skupinou, kterou považujeme - šampony pro psoriázu s glukokortikoidy.

Látky této skupiny jsou hormony, které se v těle produkují nadledvinovou kůrou. Jako léky byly používány od 40. let minulého století.

Přírodní nebo uměle syntetizované, jsou široce používány v medicíně. Glukokortikoidy mají imunosupresivní, protizánětlivé, antialergické účinky.

S progresivní fází psoriázy předepište léky, které:

 • zmírnit zánět;
 • regulují proces buněčného dělení epidermis;
 • mírně oloupané keratinózní kožní částice;
 • eliminovat alergické reakce;
 • odstranit bolest v kůži.

Tyto vlastnosti obsahují kortikosteroidy. Zvažte šampon, který obsahuje topické kortikosteroidy.

1.1. Usadí šampon

Etreeks šampon je silný lék, používejte pouze podle pokynů a s opatrností.

Účinná složka, složení

Indikace pro použití

Dospělí od 18 let. U psoriázy, s výjimkou:

 • pustulární;
 • rozsáhlá roztříštěná (vulgární) psoriáza.
 • těhotenství a kojení;
 • citlivost k léčebným složkám;
 • virové, houbové, mykobakteriální, parazitické infekční choroby.

Průběh léčby

Doporučuje se používat každý den po dobu 4 týdnů. Pokud není výsledek, zkontrolujte léčbu.

Aplikujte na suchou pokožku hlavy, nechte 15 minut, opláchněte běžným šamponem.

Erievex Recenze

Přehledy ukazují kladné výsledky. Nicméně mnoho pacientů s psoriázou se obává použít šamponu kvůli hormonální aktivní složce.

Zpětná vazba na šampon Etreeks od Andrei Masny

Lékařský výzkum

V popisu účinné látky (clobetasol propionát) je indikován: pro krátkodobé užívání pod dohledem lékaře.

Lékařský výzkum o účinnosti léku není k dispozici.

Nežádoucí účinky

 • podráždění očí;
 • akné, folikulitida;
 • otok, suchost, atrofie, utahování a podráždění pokožky;
 • svědění, kopřivka, erytém, vyrážka;
 • alergická kontaktní dermatitida
 • bolesti hlavy.

Náklady na

Průměrná cena v Moskvě je 850 rublů. pro 60 ml.

Výrobce

Laboratoř Galderma (Francie)

Pokyny na webových stránkách výrobce

Odstoupení od drog

Etreeks šampon je léčivo s hormonálně aktivní složkou. Měli by být používány s opatrností, na krátkou dobu.

Recenze uvádějí pozitivní účinek, ale pouze v době použití šamponu. Zaznamenává se také návykový efekt. Neexistuje lékařský výzkum výsledků léčby psoriázy.

2. Šampon proti lupům

Druhá skupina šamponů, které považujeme - šampony lupů.

Indikace pro použití psoriázy není indikována, ale mají účinek odlupování a změkčení. Psoriáza na pokožce hlavy je často zaměňována s lupinami, příznaky jsou podobné. Přehled těchto léků je často pozitivní v léčbě psoriázy.

V této sekci zjistíte také cenu šampónu Algopix.

Některé nástroje, které jsem nezahrnul do recenze, ale stojí za zmínku.

Tam je málo recenzí šamponu Losterin, ale také obsahuje přírodní ingredience. A v indikacích pro použití jsou lupiny a psoriáza pokožky hlavy. Šampon z řady Harmony of Pure Metals je také určen pro léčbu lupů a obsahuje přírodní látky - měď, železo, zinek. Hodnocení její aplikace nestačí.

2.1. Šampon "Sulsena"

Šampon Sulsen pomáhá lupům v 90% případů (pro lékařský výzkum). Existují pozitivní názory na použití psoriázy pokožky hlavy.

Účinná složka, složení

Indikace pro použití

Indikace - pro léčbu lupů. Podle recenzí - s psoriázou pokožky hlavy.

 • hypersenzitivita;
 • těhotenství a kojení;

Průběh léčby

Individuální pro všechny.

Naneste na mokré vlasy, pěnu, nechte 3 minuty. Potom opláchněte a opakujte postup.

Recenze Sulsen

Existuje pozitivní zpětná vazba ohledně použití šamponu Sulsen pro psoriázu:

Reviewed by Natalka about the "Sulsena" shampoo

Hodnoceno Ella na šampónu "Sulsena"

Lékařský výzkum

Studium šamponu bylo provedeno zkušebním laboratořem Státního ústavu Ústavu vědeckého výzkumu pracovního lékařství Ruské akademie lékařských věd. Mějte na paměti, že její výsledky se týkají účinnosti šamponu proti lupům.

Studie zahrnovala 30 lidí s lupinami. Výsledkem bylo 27 lidí (90%). Co se zdá fantastické.

Nežádoucí účinky

 • alergie - vyrážka, ekzém, svědění, dermatitida;
 • podráždění pokožky;
 • lokální ztráta vlasů;
 • mírně barvit vlasy.

Náklady na

Průměrná cena v Moskvě je 300 rublů. pro 150 ml.

Výrobce

Amalgam Lux LLC (Ukrajina)

Odstoupení od drog

Šampon Sulsen je účinný proti lupům v 90% případů. Hodnocení uvádějí, že tento lék poskytuje výsledky v léčbě psoriázy pokožky hlavy. Minimální počet vedlejších efektů vám umožní vyzkoušet tento nástroj.

2.2. Šampon Algopix

Šampon Algopix má díky svým přirozeným složením minimální vedlejší účinky.

Účinná složka, složení

 • kyselina salicylová;
 • jalovcový dehet;
 • Extrakt z alkoholových mikroalgálů.

Indikace pro použití

Indikace - pro léčbu mastných a suchých lupin, seboroické dermatitidy, pityriázy. Podle recenzí pomáhá s psoriázou ve vlasech.

Kontraindikace

 • hypersenzitivita;
 • těhotenství a kojení;
 • věk dětí;
 • opatrnost - s bronchiálním astmatem.

Průběh léčby

Je to individuální pro všechny, v pokynech, které jsou uvedeny - 1-2 týdny.

Naneste na mokré vlasy, pěnu, nechte 5-10 minut. Aplikujte 3x týdně.

Recenze Algopikse

Hodnotil / a KATYA na Algopix šampon

Reviewed by Vesna about Algopix shampoo

Hodnocení uživatele 777 o šampónu "Algopiks"

Lékařský výzkum

Žádné údaje v otevřených zdrojích.

Nežádoucí účinky

 • alergie ve formě svědění, pálení, loupání;
 • sušení pokožky.

Náklady na

Průměrná cena šamponu Algopix v Moskvě je 260 rublů. pro 200 ml.

Výrobce

Odstoupení od drog

Nevíme o lékařském výzkumu. Podle recenzí šampon pomáhá s psoriázou na hlavě. Jeho přirozená kompozice a minimální vedlejší účinky mohou být použity pro terapii.

3. Šampony s aktivovaným pyrithionem zinku

Zvažte následující skupinu šamponů psoriázy. V nich je hlavní aktivní složkou aktivovaný pyrithion zinečnatý.

Vliv léků na pyrithion zinečnatý není plně pochopen. Podle jedné teorie zničí pyrithion zinek transport vitálních látek do buňky. V důsledku toho umře. Tato látka také zabíjí streptokoky a stafylokoky, které mohou vyvolat vývoj psoriázy.

Použijte šampon se zinkem odděleně od glukokortikosteroidů.

3.1. Šampon "Kožní uzávěr"

Šampon "Skin-cap" je populární pro léčení psoriázy. Nástroj je také k dispozici ve formě spreje, masti a krému.

Účinná složka, složení

Indikace pro použití

Psoriáza, dermatitida, pruritus, lupy.

Kontraindikace

 • přecitlivělost na složky;
 • těhotné a kojící ženy - s opatrností.

Průběh léčby

Léčba trvá 5 týdnů a 1-2 krát týdně, aby se předešlo exacerbacím.

Aplikuje se 2-3krát týdně. Láhev protřepejte, aplikujte na vlhké vlasy, masírujte. Opláchněte a aplikujte podruhé. Nechte na vlasy po dobu 5 minut a důkladně opláchněte.

Hodnocení kožního uzávěru

Reviewed by Renka o šamponu "Skin-cap"

Hodnoceno uživatelem Kate o šampónu "Skin-cap"

Lékařský výzkum

Spolková státní instituce "Státní výzkumné centrum dermatologické chirurgie Federální agentury pro high-tech zdravotní péči" provedla studii o účinnosti léku Skin-Cap.

Porovnávali léčbu vulgární psoriázy s kožním uzávěrem (40 pacientů) s jinými metodami (10 pacientů).

Použití přípravku Kožní uzávěr jako vnějšího prostředku v monoterapii u pacientů s mírnou závažností psoriázy vulgaris vedlo k 83,3% pacientům klinickou remisi onemocnění. Použití přípravku s pokožkou v rámci komplexní terapie (v kombinaci s terapií PUVA) u pacientů s těžkým a středně závažným stupněm psoriázy umožnilo dosáhnout klinické remisí u 91% pacientů.

Nežádoucí účinky

 • alergické reakce.

Náklady na

Průměrná cena v Moskvě je 1400 rublů. pro 150 ml.

Výrobce

"B. Brown Medical SA "(Španělsko)

Odstoupení od drog

Recenze šamponu "Skin-cap" trochu, ale všechno pozitivní. Lék je nehormonální (podle výrobce) a dává výsledek. Lékařské studie ukázaly, že tento šampon dává remisi psoriázy v 83,3% případů. Taková vysoká hodnota pro externí nástroj vás přemýšlí o kvalitě a pravdě studie. Důvěřovat mu nebo ne - tvému ​​rozhodnutí.

3.2. Šampon "Friderm Zinc"

Šampon "Friderm Zinc" má antifungální, antimikrobiální, antiseborrheický účinek.

Šampon "Friderm Zinc"

Účinná složka, složení

Indikace pro použití

 • psoriáza;
 • dermatitida.

Kontraindikace

 • přecitlivělost na složky;
 • Neexistují žádné důkazy o tom, zda lze použít těhotné nebo kojící ženy.

Průběh léčby

Léčba trvá 1,5 - 2 měsíce, pokud je to nutné - druhý cyklus.

Naneste na mokré vlasy, pěnu, opláchněte. Poté znovu aplikujte, nechte 5 minut, opláchněte. Používejte 2 krát týdně - první 2 týdny a pak 1-2 krát týdně.

Recenze Friederme zinku

Na fórech léčby psoriázy existuje několik recenzí, které hodnotí účinnost.

Hodnocení napsal (a) Karina o šampónu "Friederm Zinc"

Lékařský výzkum

Lékařský výzkum není ve veřejném vlastnictví.

Nežádoucí účinky

 • alergické reakce.

Náklady na

Průměrná cena v Moskvě je 700 rublů. pro 150 ml.

Výrobce

Odstoupení od drog

Šampon "Friderm zinek" obsahuje účinnou složku - pyrithion zinečnatý. Podle doporučení ruských dermatologů by měla droga pomoci. Avšak skutečná zpětná vazba je velmi malá.

Dříve jsme popsali léky, jejichž výsledky byly potvrzeny. Volba je na vás - proveďte výzkum na sobě nebo aplikujte, co je ověřeno.

4. Dehtové šampony

Poslední skupina šamponů psoriázy - přírodní dehet. Deht se používá při léčbě kožních onemocnění od starověkého Ruska.

Zvolte šampon dehtu není snadné. Vyrábějí je ruské i zahraniční společnosti:

 • dehtový šampon 911 (Rusko);
 • Finský dehtový šampon;
 • šampon od babičky Agafi (Rusko);
 • šampon z "Neva cosmetics" (Rusko);
 • Šampon Tana (Rusko);
 • dehtový šampon "Zlatý hedváb";
 • Šampon z březového dechtu;
 • dehtový šampon "sto receptů krásy."

Hlavní rozdíl v dehtových šamponech je původem dehtu: jalovec, březová kůra, borovice.

Podívejme se blíže na 2 oblíbené dehtové šampony.

4.1. Šampon "Psoril"

Složení šamponu Psorilom - přírodní složky, rostlinné výtažky. Proto lék má minimální vedlejší účinky.

Účinná složka, složení

 • březový dehet;
 • extrakt z vlaku, Hypericum, rostlina.

Indikace pro použití

Dospělí starší 18 let se psoriázou.

Kontraindikace

 • přecitlivělost na složky;
 • těhotenství a období kojení.

Průběh léčby

Aplikujte na mokré vlasy, masírujte a omyjte velkým množstvím vody. Znovu nanášejte, nechte 2 minuty, opláchněte.

Průběh léčby je individuální.

Psorilom recenze

Obecně platí:

Hodnoceno uživatelem Poli089 o šampónu "Psorilom"

Hodnocení napsal (a) Camomile on shampoo "Psorilom"

Lékařský výzkum

Výzkum není veřejně dostupný. Lékaři tvrdí, že dehet dává výsledek léčbě psoriázy.

Nežádoucí účinky

Náklady na

Průměrná cena v Moskvě je 400 rublů. pro 200 ml.

Výrobce

LLC Alkoy (Rusko)

Pokyn

Odstoupení od drog

Šampon "Psoril" vhodný pro ty, kteří upřednostňují přírodní prostředky ruské výroby. Obsahuje dehet a léčivé rostliny, které minimalizují vedlejší účinky. Zpětná vazba od skutečných lidí je pozitivní - efektivní prostředky

4.2. Šampon "Friderm tar"

Šampon "Friderm Tar"

Účinná složka, složení

Rafinovaný černouhelný dehet

Indikace pro použití

Psoriáza pacienta (pokožka hlavy).

Kontraindikace

Zvýšená citlivost na součásti.

Léčba trvá 2-3 měsíce.

Aplikujte na mokré vlasy, protřepte, až se vytvoří pěna, opláchněte. Znovu nanášet, ponechte po dobu 5 minut, důkladně opláchněte vlasy.

Recenze Friederme tar

Mezi recenze jsou pozitivní a negativní.

Reviewed by Natalka about shampoo "Friderm Tar"

Hodnoceno Ella na šampónu "Friderm Tar"

Lékařský výzkum

Výzkumný šampon není ve veřejném vlastnictví.

Nežádoucí účinky

Náklady na

Průměrná cena v Moskvě je 600 rublů. pro 150 ml.

Výrobce

Schering-Plough Pharma Lda (Portugalsko)

Odstoupení od drog

Šampon "Friderm tar" není zvláště účinný při léčbě psoriázy. Lékařský výzkum není volně dostupný, ale názor lidí je jiný: pomáhá někomu, ale nikdo jinému.

Závěry

Šampony pro lupénku na pokožce hlavy odstraňují příznaky onemocnění - psoriatické papuly a plaky. Nicméně není zaručeno, že projevy nemoci se znovu nevrátí. Při nekontrolovaném užívání hormonálních léků se toto nebezpečí zvyšuje.

 1. Etreeks šampon dává výsledek v době aplikace. Může být návyková. Při použití pod dohledem lékaře obsahuje léčivo hormonální účinnou složku.
 2. Šampon "Skin-cap" dává výsledek - jak v přehledech, tak v lékařském výzkumu (83,3% případů oživení).
 3. Účinnost šamponu "Friederm zinek" není potvrzena žádným lékařským výzkumem ani recenzemi.
 4. Šampon "Friderm tar" není při lupénce velmi účinný. Nicméně onemocnění je individuální a drogy s dehtem mají výsledek (jak doporučují lékaři).
 5. Šampon "Psoril" obsahuje dehet, výtažky vlaku, třezalku tečkovanou a celandin. Přírodní náprava s minimálními vedlejšími účinky. Recenze odkazují na účinnost nástroje.
 6. Šampon "Sulsena" je určen k léčbě lupů. Ale, podle recenzí, pomáhá s psoriázou pokožky hlavy.
 7. Ve složení šamponu "Algopiks" - kyselina salicylová, jalovcový dehet. Lék má minimální vedlejší účinky a pozitivní zpětnou vazbu.

Nezapomeňte, že psoriáza je pro každého pacienta individuálně ošetřena. Léčba proto má také své vlastní. A je naprosto možné, že je pro vás jinak neúčinné přesně pro vás.

Mezi zvážené fondy si můžete vybrat ten, který je vhodný za cenu. Pozornost by měla být pouze u šamponů kortikosteroidních hormonů. Zbytek je bezpečný pro použití s ​​rozumným použitím. Lékaři navíc doporučují měnit šampony tak, aby nedocházelo k jejich návyku.

Ale přemýšlejte o tom, zda potřebujete pouze zmírnit příznaky psoriázy, pokud jsou prokázány léky a metody pro léčbu psoriázy.

Pro Více Informací O Suché Vlasy