logo

Šampony pedikulózy

Pediculosis - onemocnění způsobené všemi. Bohužel se s ním setkává mnoho lidí, zejména v dětství, protože parazity jsou častěji zaznamenávány u dětí, které chodí do mateřských i základních škol. Navzdory skutečnosti, že vši jsou velmi malé parazity, které se, jak se zdá, těžko odstraní, existuje poměrně velký výběr šamponů pedikulózy pro děti a dospělé, které pomáhají tomuto problému zvládnout.

K rozpoznání pedikulózy není nutné provádět speciální testy - vejce vši nebo oni sami snadno vidí ve vlasech. Paraziti se ani nestará o stav vlasů, mohou být husté nebo řídké, krátké a dlouhé, čisté nebo špinavé - všude žijí všichni. Také onemocnění bude znamenat, že dítě bude často poškrábat hlavu a kvůli tomu se objeví škrábance a vředy.

Existuje poměrně málo možností léčby onemocnění - od speciálních hřebenů až po masti. Ale nejoblíbenější šampon, jehož typy v lékárnách najdete hodně. Nicméně, stejně jako všechny ostatní léky, má své vlastní vlastnosti užívání a kontraindikace, které by měly být předem známy.

Účinnost šamponů z pedikulózy

Řada lékáren pro tyto šampony je velmi široká. Proto si něco samo o sobě nejde nejjednodušší. Mezi volně prodejné předměty, dokonce i drahé, mohou být neúčinné. Protože při použití šamponů je nutné dodržovat pravidla, která zvýší pravděpodobnost rychlého zotavení a sníží pravděpodobnost recidivy. Mezi povinné podmínky patří následující údaje:

 1. Je důležité použít šampon pro všechny členy rodiny jako preventivní opatření, i když nemají vši. Terapeutické dávkování se používá pouze infikovaným, zbytek je profylaktický.
 2. Přečtěte si pokyny pro použití, zejména pro preventivní použití. Vzhledem k tomu, že dávky jsou vypočítávány podle věku a jednotlivých charakteristik organismu. Tento okamžik je třeba projednat s lékařem, aby dal správné doporučení.
 3. Takové šampony ovlivňují pokožku hlavy. Pokud se tedy po použití objeví nežádoucí účinky, měli byste se okamžitě poradit s lékařem.
 4. Ze stejného důvodu se šampon obvykle nepoužívá víc než jednou. Pokud vznikne potřeba, může být znovu použita, ale pouze po týdnu a po konzultaci s lékařem. Během léčby se léčba nedoporučuje dělat více než dva, maximální počet aplikací - třikrát. Pak je to jen nebezpečné.

Také je možné zvýšit účinnost léčby přijetím podpůrných opatření, bez nichž je hlavní chod považován za neúčinný. Mezi ně patří:

 1. Zpracování ložního prádla, zejména polštářů (je třeba umýt a žehlit).
 2. Dezinfekce výrobků osobní hygieny. Největší pozornost se věnuje ručníkům a samozřejmě hřebenům. Je důležité, aby všichni členové rodiny používali své věci.
 3. Umyjte každodenní a domácí oblečení.
 4. Noste klobouky během léčby nestojí za to. Po použití také vyžadují čištění.

Tyto okamžiky je nutné pozorovat, protože po určitou dobu mohou vši žít mimo jejich obvyklé prostředí.

Seznam oblíbených nástrojů

Mělo by se okamžitě poznamenat, že se seznamy fondů pro děti a dospělé liší. Mezi nejčastěji používané šampony pedikulózy pro děti:

 • NOC, Sumitrin a Pedilin - od dvou let.
 • Paranit a Nyuda - od tří let.
 • Nit Nit - používá se od 12 měsíců.
 • Knicks - jediný lék používaný pro děti od šesti měsíců.

Šampon Hygia, Veda a Tar patří mezi nejoblíbenější léky tohoto druhu pro dospělé. Stojí za to dozvědět se více o každé z těchto léků, zejména o těch, které jsou nejčastěji předepisovány.

Bojuje s pedikulózou, je dobrým insekticidem. Ovlivňuje nervový systém vší, a proto je zcela paralyzuje. Je účinný jak proti zralým jedincům, tak proti larvám mnoha parazitů členovců (včetně vší, blech a dalších). Dokonale pomáhá se svrabem. Je nutné jej po umytí hlavy otřít do kořenů vlasů, držet ho po určitou dobu a pak ho opláchnout teplou vodou. Těhotné ženy jsou předepsány s opatrností, kojící ženy jsou kontraindikovány. Přecitlivělost na jednotlivé složky nebo onemocnění pokožky hlavy jsou také důvody odmítnutí šamponu.

Mezi vedlejší účinky patří:

 • vyrážka, zarudnutí, otoky kůže;
 • pálení a svědění.

Hygia

Šampon vši, který se používá jak pro hlavu, tak pro veřejnou část. Jako součást komplexu látek, které společně mají dobrý účinek:

 1. Permethrin je hlavní účinná látka. Má nízkou toxicitu a vysokou účinnost jako insekticid. Ovlivňuje vši jako neuromuskulární jed, paralyzuje je.
 2. Čisticí prostředek - neumožňuje podráždění pokožky kvůli účinku účinné látky.
 3. Ledová kyselina octová - způsobuje, že se jedná o vlasy. Při použití tohoto šamponu není nutná žádná další úprava s octem.

Ukazuje se všem lidem starším 5 let, s výjimkou těhotných žen a kojících matek. Není předepsáno, pokud je osoba alergická na složky léku. Nežádoucí účinky se projevují jako vyrážka a svědění.

Aplikujte na vlhké vlasy (vtlačené do kořenů). Po opláchnutí musí být vlasy česané. Všechny vąe by měly být snadno oddělené. Aby se zabránilo opakování, postup se opakuje po týdnu, není možné užívat lék častěji 2 krát za měsíc. Po použití si umyjte ruce mýdlem a vodou.

Lékárna Hygia lze nalézt kompletní se speciálním hřebenem.

Obsahuje permethrin, což naznačuje vysokou účinnost. Šampon má krémovou strukturu, používá se pro lidi všech věkových kategorií, počínaje šesti měsíci. Navíc je někdy jmenován do 6 měsíců podle svědectví lékaře.

Příručka říká, že ve většině případů stačí jedno použití. Přehledy však často uvádějí optimální dvojnásobné použití s ​​mezerou 2 týdny. Váš lékař může o tom poradit.

 • umyjte si vlasy pravidelným šamponem, poté opláchněte a vysušte;
 • prostředky používané podél linie vlasů (za ušima, nad čelem, chrámy, krk);
 • pak opláchněte šampon, opláchněte a důkladně osušte vlasy;
 • hřeben speciální hřeben, který lze koupit v sadě s drogou.

Doporučuje se provést preventivní postup se stejným přípravkem pro zbytek rodiny. Nežádoucí účinky zahrnují svědění a malé růžové hrbolky na pokožce hlavy.

Ostatní

Kromě toho existují i ​​další šampony, které jsou také přiděleny dospělým a dětem. Dělají dobře svou práci:

 1. Pedilin - hromadí se v chitinózním krytí vší a vede je k smrti, působí na ně se svým nervovým jedem. Prodává se v emulzích a šamponech. Používá se pouze pro zpracování hlavy. Aplikujte na vlasy, poté opláchněte a pečlivě česněte vlasy. Nežádoucí účinky - svědění, pálení. Aby se zabránilo relapsu pedikulózy, doporučuje se, aby všichni členové rodiny používali současně šampon.
 2. NOC - pro děti starší 2 let a dospělé. Udržujte kořeny vlasů po určitou dobu. Aplikuje se po umytí hlavy na dobře větraném místě. Nepoužívá těhotné a kojící matky. Mezi vedlejší účinky by měly být zaznamenány vyrážky, pálení, otoky. Po aplikaci důkladně umyjte ruce a opláchněte ústa.
 3. Paranit - k dostání v lotionách, šamponech a sprejů. Může být zakoupena s hřebenem v sadě. Účinná látka dehydruje vší a neumožňuje vyvinout odolnost proti vši. Pouze přípravek Paranit Sensitiv lze užívat během laktace a během těhotenství, stejně jako děti od jednoho roku. Princip aplikace se liší v závislosti na formě uvolnění.
 4. Net Nit - k dispozici ve sprejích, pěněch, gelu, šamponech a ve formě oleje na vlasy. Má přírodní složení, které obsahuje esenciální olej z máty. Po použití se nedoporučuje vysoušet vlasy vysoušečem vlasů a souběžně s ním se žádné jiné šampony nepoužívají k mytí hlavy. Bezpečný pro ošetřovatelky a těhotné ženy. Nezpůsobuje suchost, lupy a podráždění. Minimální nežádoucí účinky - malá svědění.
 5. Sumitrin - droga by měla být aplikována pouze s gumovými rukavicemi. Během 3 minut se vtlačil do kořenů a pak se vypral. Kontraindikace u dětí do 2 let, stejně jako citlivost na jednotlivé složky. Nežádoucí účinky - svědění, zarudnutí, podráždění. Analogy - Piretrin, Anti-Bit.
 6. Nuda - k dispozici ve sprejích. Je určen pro dospělé a děti od tří let. Kontraindikováno v citlivosti na složky léku a kožních onemocnění, stejně jako těhotné ženy a ženy během laktace. Stříkané na suché vlasy podél pramenů, zejména na kořenech. Po určité době jsou vši vyřezány a teprve potom je hlava omyta obvyklým šamponem.
 7. Dechový šampon nebo mýdlo - mají přirozené složení. To zahrnuje estery, organické kyseliny a fenoly. Působí jako antiseptické a antibakteriální činidla, vedou k normální produkci kožního mazu a posilují vlasy. Obě prostředky znamenají více pomoci, aby se vlasy po hlavní léčbě dostaly do pořádku. Tamponový šampon není aplikován na pokožku hlavy, ale pouze na vlasy, trvá ne více než pět minut. Nebude schopen překonat vši, protože to jen paralyzuje na chvíli. Během tohoto období se můžete pokoušet vyčesat vši, ale nikdo nevylučuje riziko relapsu. Obvykle se používá v kombinaci s jinými léky.

Zásady řádného používání

Při výběru šamponu je třeba dbát nejen na složení, ale také na omezení věku. Protože mnoho z nich je u dětí kontraindikováno. Je také důležité pečlivě číst kompozici, takže neexistují žádné látky, u kterých je pacient alergický. Výběr správné drogy by měl být řešen lékařem, proto jednou z principů použití těchto látek je konzultace se specialistou.

Šampon musí být stále používán správně. Aplikační algoritmus tedy obvykle sestává z následujících položek:

 1. Aplikujte na suché nebo mokré vlasy - to je uvedeno v pokynech.
 2. Hlava svázaná se šálou z polyethylenu. Můžete mít sprchový uzávěr nebo barvivo na vlasy.
 3. Chcete-li zjistit, kolik potřebujete, aby šampon zůstal na hlavě, měli byste se obrátit na pokyny a doporučení lékaře. Tato doba je obvykle v rozmezí 10 až 40 minut.
 4. Poté se lék umyje teplou vodou.

Někdy složení šamponu neobsahuje složky, které ničí látku, skrze kterou jsou vši přiloženy k vlasům a pokožce. Proto se po aplikaci doporučuje opláchnout vlasy roztokem octa. Poté je třeba použít speciální hřeben nebo hřeben s častými zuby, aby jste mohli vyčesat mrtvé vší. Při užívání těchto léků je nutné se vyvarovat kontaktu s očima a nosem a je také vhodné používat rukavice. Konečně, všechny věci, které byly použity, stojí za to se zbavit.

Navzdory skutečnosti, že šampony jsou často psány o jediné aplikaci, praxe ukazuje opak. Proto je třeba mít na paměti, že postup, který se má opakovat několikrát. Výsledky léčby se očekávají do týdne. Pokud se vši nevrátili, znamená to úplné vyléčení.

Pokud užíváte léky k prevenci, musíte s nimi jednat jinak:

 1. Používají se jednou za 10 dní (ne více než 2krát za kurs), a to i v případě, že se neobjevily žádné příznaky onemocnění.
 2. Častěji pro tyto účely předepisují Biosim, NOD, Knicks nebo Veda.
 3. Používá se v menších množstvích než během léčby.
 4. Doporučuje se omezit blízký kontakt s infikovaným člověkem a jeho věcmi až do konce léčby.

Nežádoucí účinky

Než začnete užívat nějaké léky, včetně těch z pedikulózy, musíte získat lékařský předpis. Protože i ty výrobky, které jsou prodávány bez předpisu, mají kontraindikace. Kromě toho způsobují nežádoucí účinky, které mohou pouze zhoršit stav pacienta. Nepoužívají se například všechny šampony:

 • se zvláštní citlivostí pokožky hlavy;
 • s náchylností pacienta na kožní onemocnění;
 • astma;
 • pro děti do 3 let;
 • problémy s ledvinami;
 • pokud existují rány, vředy, zarudnutí na pokožce hlavy.

Když je šampon již zakoupen, musíte nejprve zkontrolovat kůži alergickou reakcí použitím kapky na koleno. Pokud nedojde k žádné reakci, je droga bezpečná. Takový test však neposkytuje maximální záruku, že nedojde k nežádoucím účinkům. Při použití je nutné, aby se šampon nedostal na sliznice nosu a očí.

Je důležité poradit se s lékařem před léčbou dětí, těhotných žen a kojících matek.

Pokud je kůže zapálená před vši, po jejím zhoršení se její stav jen zhorší. To povede ke skutečnosti, že je nutné podstoupit léčbu znovu a znovu zapojit se do zdraví pokožky hlavy. Doplňkový negativní dopad vede k jeho znecitlivění, což je nebezpečné a vyžaduje naléhavou terapii.

Mezi vedlejší účinky, které se často vyskytují kvůli nesprávně zvolenému šamponu nebo nesprávnému použití, jsou:

 • závratě a bolesti hlavy;
 • zvracení;
 • vyrážka, svědění a další alergické kožní reakce;
 • žaludeční potíže, průjem;
 • potíže s dýcháním.

Pediculóza dobře reaguje na léčbu, zejména šampony. Hlavní věcí je trpělivost, postupujte podle instrukcí a konzultujte s lékařem, který předepíše prostředky a kontroluje jejich použití. Samošetření v tomto případě může pouze zhoršit situaci pacienta i jeho okolí. Opravdu, čím déle člověk trpí vší hlavě, tím vyšší je riziko, že infikuje příbuzné a přátele, kteří také potřebují terapii. Samoléčení může vést k alergickým reakcím, které komplikují léčbu onemocnění.

TOP 5 šamponů z nits: nejlepší produkty a recenze

Toto onemocnění dává mnoho nepříjemností a jeho nosič je nositelem vši na jiných osobách, což se může objevit i ve veřejné dopravě. Vedle toho však mohou být všechny viry ještě vyvolány jinými vážnými nemocemi. Proto byste měli předem vědět, jaký typ šamponu je dnes nejvhodnější pro léčbu vši a dalších skalpů lidského těla. Pokud se chcete obrátit na libovolnou lékárnu, najdete zde některý z možností šamponu.

Co je nebezpečné onemocnění

Nikdy byste neměli ignorovat závažnost situace, když zjistí, že se jedná o osobu. Koneckonců, pokud se neprovádí žádná léčba této choroby, může dojít k vážným komplikacím ve formě výskytu následujících onemocnění. Může se například vyskytnout tyfusová horečka, ekzém a alergie a vlasy začnou vypadávat ve velkém množství.

Nejúčinnější šampon z nití

Během výběru detergentu pro tělo a hlavu je nutné specifikovat nejen jeho cenu a komfort při používání, ale také jeho složení, účinek expozice a také to, zda je toxicita složek v šamponu vysoká. Takže například pokud používáte petrolej, pak jsou vši a jejich vejce zničeny a lidské zdraví bude poškozeno toxiny. Kromě detergentů existují také nejrůznější spreje, prášky, tužky a další produkty, které nemusí vždy fungovat. Proto představujeme 5 nejúčinnějších šampónů určených speciálně pro bezpečné použití člověka, aby se zbavili nití.

"Veda-2"

 1. Výrobce šamponů - Rusko.
 2. Forma látky je mýdlová tekutina.
 3. Aktivní účinnou složkou je permethrin (0,5%).
 4. Objem lahve je 100 ml.
 5. Účinek nárazu nastává během půl hodiny a po 40 minutách dochází k úplnému zničení parazitů. Chcete-li zničit nits, musíte znovu použít šampon nebo držet vlas asi 50 minut.
 6. Pro úplné usmrcení všech hmyzu a jejich vajec by měl být postup opakován po 12 dnech nebo po 2 týdnech. Pouze v tomto případě se šampon udržuje na vlasu po dobu nejvýše půl hodiny.
 7. Naneste šampon do vlasových kořenů, pokožky hlavy a všeho, pěna se rozšiřuje po celé délce vlasů.
 8. Přibližná cena je 250 rublů.

Zpětná vazba:

Dobrý den! Jmenuji se Elena. Mám dítě, které chodí do školy. Je již 10 let. Před měsícem přinesl vši ze školy! Už jsem si myslel, že tento problém zůstal v minulosti a už by nás neovlivnil. Ne, po mateřské škole - opět pětadvacet, opět nits! Poslala svého manžela do lékárny, s penězi, které měl jen dost na to, aby koupil Veda 2. Rozhodli jsme se zkusit. A kam jít? Rozhodli jsme se, že celou láhev použijeme nejen pro dítě, ale i pro sebe. Chci si uvědomit hlavní nevýhodu - vlasy se strašně vyschnou z tohoto léku! Potřebné je podávat a obnovit vlasy po něm. Účinností bych dal 3-ku! Některé nits zůstaly naživu. Proto bych tuto drogu nikomu nepomyslel.

"Paranit"

 1. Země původu je Belgie (společnost OmegaPharma).
 2. K dispozici ve formě kapaliny v kazetě.
 3. Objem postřiku - 100 ml.
 4. Léčivou látkou v přípravku je čirol (minerální olej).
 5. Kapalina je dodávána tlakem ve formě spreje. To je velmi výhodné, protože je možné látku rychle rozložit na celou pokožku hlavy a po celé délce vlasů.
 6. Doba působení na zničení vajíček (nits) asi 15 minut po aplikaci. Pokud trváte až 30-40 minut, je dosaženo 100% výsledku.
 7. Princip práce znamená - ne zničit vši a nitky jako insekticidy, dostat se do střeva hmyzu a obklopit jedince, který ho dusí.
 8. Výborná pro děti, protože je zcela bezpečná z důvodu úplné absence chemikálií.
 9. Přibližná cena - 650 rublů.,

Zpětná vazba:

Paranit osobně mi pomohl poprvé! Přicházeli s hřebenem a dali si ho do krabice, jinak jsem ho chtěl hledat někde jinde. Whisky a zadní část hlavy se neustále škrábaly. Požádala jsem moji matku, aby zkontrolovala a našla tak nečekaně "hosty" - vši a kousky. Zvláštností tohoto nástroje je to, že pěna velmi silně, když začnete umyt. A když mýdlo není taková pěna. Pokyny říkají, že musíte dvakrát provést léčbu hlavy, ale rozhodl jsem se, že jednou použiji vlasy a všechno to funguje!

Používání služby Paranit:

Hygia

 1. Země původu - Bulharsko.
 2. K dispozici ve formě mýdlové kapaliny.
 3. Kapacita - 120 ml.
 4. Aktivními složkami jsou permethrin, kyselina octová pro změkčení nití a odlupování z vlasů.
 5. Kvůli obsahu kyseliny octové na kůži může být pozorován pocit brnění nebo svědění. Kožní látka může dráždit pouze tehdy, je-li přecitlivělá.
 6. Zralý šampon v mýdlovém stavu asi 30 minut.
 7. Po zpracování nezapomeňte na mrtvého hmyzu a vajíčka hřbet s častým hřebenem.
 8. Děti se doporučují používat pouze od 5-6 let.
 9. Průměrná cena je 200 rublů.
 1. Výroba - Rusko.
 2. Zhotovte ve formě mýdlové kapaliny.
 3. Objem lahvičky - 250 ml.
 4. Aktivní přírodní složka - permethrin - 10,0 mg.
 5. Jeho nejpozoruhodnějším účinkem je léčba pokožky hlavy, jejíž celistvost a zdravý vzhled byly narušeny. Proto, takový šampon, kromě zničení parazitů, také zmírňuje příznaky vši a léčí skalp.
 6. Přibližná cena - 200 rublů.

Zpětná vazba:

Dobré ráno všem! Nástroj NIX pomohl mojí rodině jednou velmi dobře! A cena je pro takový výrobek přijatelná. Možná proto, že jsme se všichni vrhli včas a hmyz neměl čas rychle se rozmnožovat na hlavě. Protože z nějakého důvodu moje přítelkyně NIX nefungovala vůbec, ale běžné barvení vlasů s energickým barvivem pracovalo. Naučila jsem se to později a byla hodně překvapená. My jsme mydlila hlavy, drželi jsme je tak dlouho, jak je to nutné podle instrukcí, a pak jsme je vyřezali ven dlouho a opatrně, ale zbavili jsme se vši a šupin!

Nittifor

 • Výroba - Maďarsko, farmaceutická továrna "Teva Private Co Ltd".
 • Forma - uvolnění ve formě plastové láhve se smetanovým pomerančem, které má spíše zvláštní vůni.
 • Objem lahvičky - 115 ml.
 • Kompletní set - krabice, láhev a instrukce.
 • Účinné látky - permethrin 1%.
 • Doba použitelnosti - 2 roky.
 • Třída nebezpečnosti a toxicity - IV, která se vztahuje na látky s nízkým nebezpečím.
 • Jak se aplikuje - nejdříve se vlasy vypláchnou pravidelným šamponem, nanáší se nittiforovým krémem a ponechá se 10 minut.
 • Co dělat dále - je třeba umýt teplou vodou se šamponem nebo mýdlem a znovu opláchnout vlasy 5% roztokem kyseliny octové. Vlasy vysušují a vyčesávají mrtvými nití a dospělým hmyzem se speciální hřebenem.
 • Kontraindikace - těhotná, kojící matka a děti do 5 let nelze použít.

Emisní cena - 350-380 rublů.

Zpětná vazba:

Dobrý den! Jmenuji se Pavel. Nalezl nitky v sobě a pak vši na hlavě. Je dobré, že moje matka je doktor, říkala jí, a ona okamžitě poradila s novou drogou, Nittifor. Nebylo to velmi výhodné používat, protože krém nevychází dobře z lahve. Cena je levná, vůně je nepříjemná, ale dlouho na vlasy nezůstává. Po dvounásobném promytí šamponem a slabým roztokem octa se vůně téměř necítila. Nástroj opravdu hodně pomohl najednou. Pročesal jsem všechny špendlíky se speciálním hřebenem - je dobré, že vlasy jsou krátké.

Limeguard

 • Výroba - USA, je v prodeji v drogerii.
 • Sada obsahuje tři komponenty - odpuzující sprej, šampon, který usnadňuje česání vlasů a speciální hřeben pro česání nití a vší.
 • Rozprašovací objem - 30 ml, šampon - 120 ml.
 • Složení šamponu nebo repelentu není agresivní chemikálie, vše je vytvořeno na přírodní bázi.
 • Doba použitelnosti - 3 roky.
 • Jak aplikovat stříkací postřik na vlasy s odlety ve vzdálenosti 30 cm od hlavy. Šampon si po spreji prádlo umyjte.
 • Co dělat dál - odpuzující látka se udržuje na hlavě 10-15 minut, pak se omyje šamponem z kitu, po vysušení se vlasy vyčesávají hřebenem.
 • Netoxický, nedráždí žaludeční sliznici, oči, pokud se neúmyslně dostane.
 • Kontraindikace - přípravky nejsou toxické, takže je mohou používat na malé děti, ale u těhotných žen se doporučuje užívat pouze po konzultaci s lékařem.

Cena za problém repelentu je 1100-1200 rublů, šampon je 1200-1300 rublů, hřeben je 800 rublů, sada šamponů, oddělovač pramenů a hřeben je 1600-1700 rublů. Náklady se liší v závislosti na místě prodeje.

Zpětná vazba:

Ani jsem nevěděl, že mezi americkými drogami existuje samostatná linka, která se specializuje právě na účinné odstranění vší a nits. Použil jsem si sadu léků pro sebe. Miloval používat. Všechno je výhodné, obaly, lahve, hřebenatky. V jednom zasedání vyhrál všichni všichni! Bylo obtížné vyčesat dlouhé vlasy, ale přesto s péčí můžete dosáhnout vynikajících výsledků.

"Pedilin"

 1. Výrobce země - Slovinsko.
 2. K dispozici ve formě tekuté mýdlové emulze.
 3. Kapacita - 100 ml.
 4. Aktivní složkou je malathion (5 mg).
 5. Princip látky - pronikání hmyzu a jejich vajec skrze skořápku.
 6. Vhodné pro děti.
 7. Netoxický pro těhotné ženy, pokud nejsou alergičtí na léčivou látku v přípravku - malathion.
 8. Průměrná cena je 250-300 rublů.

Přehled nejoblíbenějších šamponů z pedikulózy:

Šampon pro vši a šupiny

Při hledání kvalitního a účinného léku proti pedikulóze mnoho kupujících věnuje pozornost šampónu vši. Výrobci těchto léčivých přípravků slibují vysoký výsledek po prvním mytí hlavy a také zaručují bezpečnost a snadné používání přípravků. Je to opravdu tak a co by mohlo být alternativou šamponu, pokud by nemělo požadovaný účinek? Dozvíte se z našeho podrobného přehledu.

Vlastnosti prostředků

Prostředky této kategorie jsou obecné, ale liší se kontraindikací. Tam jsou šampony, které nemohou být používány těhotnými ženami, stejně jako děti určitého věku - až 3, 5 nebo 12 let.

Některé drogy jsou povoleny pro děti staré jednoho roku. Tento rozdíl je způsoben složením fondů a hlavně hlavní účinnou látkou. Podle tohoto kritéria existují šampony, které obsahují:

 1. Permethrin. Viskózní chemická složka, která paralyzuje nervový systém parazitů sání krve. Insekticid bojuje s různými druhy hmyzu, proto se také nachází v prostředcích proti blechám a klíšťatům zvířat (používá se s péčí o kočky). Látka se získává z výtažku chryzantémů, takže pro osoby s alergiemi na tyto květiny je důležité získat oprávnění lékaře používat výrobky s permethrinem.
 2. Phenotrin. Jedná se o methylester, který také působí na nervové buňky vši a nití, což poskytuje toxický účinek.
 3. Esenciální oleje. Nestracují dospělé a jejich larvy ve fyzickém smyslu, ale odpuzují hmyz se silným zápachem, stejně jako na úkor olejnaté konzistence usnadňují škrabání škůdců. Kromě toho mají estery příznivý vliv na stav pramenů a kůže, hojení malých ran. Tyto vlasové šampony jsou ve většině případů vhodné pro děti a těhotné ženy. Z kontraindikací - individuální nesnášenlivost vůči olejům nebo alergie na ně.
 4. Dimethicone Tekutý silikon proniká do dýchacího systému hmyzu a blokuje kyslík.
 5. Cleararol. Jedná se o minerální olej, který obklopuje krve, nasává vzduchotěsným filmem a tím provokuje jejich smrt.
 6. Přírodní ingredience. Tato kategorie zahrnuje dehtové šampony od různých výrobců. Přírodní dehet obsahuje fenoly, estery, organické kyseliny. Nemohou zabíjet hmyz, ale způsobují nepohodlí parazitům a dočasně je imobilizují.
 7. Kombinace látek. Tyto prostředky jsou považovány za nejúčinnější. Možnosti kombinace: permethrin + malathion (insekticid), permethrin + piperonyl atd.

Také v přípravách jsou další součásti. Například panthenol nebo bylinné přísady. Některé společnosti dodávají složení.

Pozor! Šampon zničí vši, mrtvé parazity je však třeba vyčesat z vlasů. To pomůže běžným nebo speciálním hřebenům s častými zuby. Často přicházejí s prostředkem proti pedikulóze.

Pravidla použití

Správné používání šamponu proti pedikulu zvyšuje jeho účinnost. Výrobci informují zákazníky s podrobnými pokyny na lahvičce, krabici nebo vložce. Před použitím léku si pečlivě přečtěte tyto doporučení. Základní pravidla jsou:

 1. Nástroj se používá jednou. Pokud je zapotřebí další léčba, provádí se nejméně po 7-10 dnech.
 2. Před šamponováním strávit test alergie. Kapka drogy se aplikuje na zápěstí a počká se 10-15 minut. Další rady jsou důležité pouze v případě, že na léčené kůži nejsou žádné známky alergické reakce: červené skvrny, svědění, pálení, loupání.
 3. Aby se zabránilo vniknutí kapaliny do očí, je na čelo položeno těsné obvaz. Můžete vázat ručník.
 4. Šampon je rozptýlen na vlhkých vlasech, které potlačují načechranou pěnu.
 5. Poté je hlava pokrytá plastovým pytlem (je-li to určeno instrukcí).
 6. Po uplynutí doby určeného výrobcem je prostředek opláchnut tekoucí vodou. Někteří uživatelé doporučují pro tento účel oplachování pomocí octu, což usnadní proces hobliny.
 7. Sušení vlasů s vysoušečem vlasů se nedoporučuje! Někteří výrobci tvrdí, že snižuje účinnost šamponu.
 8. Vlhké prameny jsou pečlivě česány s hřebenem, aby se odstranily mrtvé vší.
 9. Pak jsou vlasy omyty pravidelným šamponem.
 10. Během léčby pedikulózou nesmí jíst, pít a kouřit.
 11. Musíte zajistit, aby nástroj nespadl do nosu nebo očí. Pokud se tak stane, sliznice se omyjí velkým množstvím vody. Pokud se lék dostane do úst, doporučuje se důkladný příjem oplachů a sorbentu.

Pozor! I pro účely profylaxe by léčivý šampon neměl být používán jako běžný kosmetický šampon. Frekvence aplikace - jednou za 7-14 dní.

Přehled oblíbených značek

Při nákupu pedikulicidálního mytí hlavy byste se měli zaměřit na jeho složení, vlastnosti použití a kontraindikace. Můžete si vybrat nástroj, který vyhovuje celé rodině, včetně dětí. A tam jsou další toxické drogy, určené pro lepší kontrolu parazitů, ale s omezeními použití.

Tato recenze představuje populární šampon pro vši a šupiny. Díky recenzím jsou považováni za nejlepší v jejich výklenku. Všechny produkty jsou uspořádány v abecedním pořadí.

Veda a Veda 2

Obě přípravky obsahují permethrin. Rozdíl je v koncentraci. U šampónu Veda-2 je tato látka o 0,1% více. Znamená nízkou toxicitu, ale stále není určen těhotným ženám a novorozencům do 5 let. Přípravky Veda patří do kategorie levných pedikulicidních přípravků.

Zjistěte, kolik jsou tyto šampony v lékárně a zda jsou skutečně účinné proti různým parazitům.

Tarry

Jedná se o prostředky tradiční medicíny, takže prakticky neexistují žádná omezení. Další výhoda léků s dehtem - nízké náklady. Abyste však dosáhli zřetelného výsledku, musíte je pravidelně používat. Tato vlastnost rozlišuje šampony z jiných produktů této kategorie.

Popíšeme, jak tyto látky působí na parazity a jak jsou užitečné pro problematickou pokožku hlavy.

Šampon rusky vyrobený pro zničení vši, které se chovají na hlavě nebo ve veřejné oblasti. Abychom tento úkol zvládli, pomáhá lék jedné z hlavních účinných látek - permethrin. Nástroj je k dispozici ve dvou verzích: pro dospělé a zvlášť pro děti. Každý z nich je sada šamponů, klobouků a hřebenů.

To vše se v komplexu používá takto:

 1. Vlasy bohatě navlhčete prostředkem a otřete je v kořenech zámků. Spotřeba na postup závisí na délce a hustotě vlasů a je 10-60 ml (objem láhve šamponu je 100 ml). K distribuci roztoku pomůžete bavlněný tampón.
 2. Na hlavu, která se nachází v sadě, je vložena čepice.
 3. Po 40 minutách se směs promyje tekoucí vodou. Je povoleno používat mýdlo nebo běžný kosmetický šampon.
 4. Hřeben pečlivě odstraňuje hmyz a jejich potomstvo.

Pokud se po 7 dnech objeví na hlavě živé vši nebo nitky, postup se opakuje ve stejném pořadí. Také výrobce doporučuje jinou schéma: nástroj se rozdělí na čistě umýt vlasy a nechá ho uschnout. V tomto případě šampon po dobu 2 týdnů blokuje reprodukci vší. Po každém šampónu se DIS opět aplikuje na kadeře. Tato metoda je relevantní pro situace, kdy existuje vysoké riziko infekce všemi v týmu (zahrada, škola atd.).

Mimochodem. Celá sada stojí asi 500 rublů. Někteří spotřebitelé však tvrdí, že DIS je obtížné najít v lékárnách.

K dispozici ve formě krémového šamponu. Kromě boje s hmyzem na hlavě má ​​pozitivní vliv na strukturu vlasů. Droga dělá prameny měkčí, lesklé, brání jim zabalit. To vše usnadňuje další vyčesávání parazitů.

Zjistěte si z našeho recenzního článku, co má Knicks, a zda se dá použít k léčbě dětí.

Bez nitků

Pod touto značkou přichází řada výrobků. Kromě šamponu je to kondicionér, pěna, gel, olej, stejně jako speciální neonový sprej. Všechny produkty argentinské značky jsou vyrobeny z bezpečné pro zdravotní složky. Díky tomuto šampónu je vhodný pro všechny členy rodiny, kteří trpí vší.

Vysoká cena produktu Nit Free je kompenzována jeho velkými výhodami. V podrobném přehledu budeme s tímto nástrojem informovat o trvání a účinnosti průběhu léčby.

Šampónový krém vyrobený v Izraeli se používá proti všem hlavám a všem všem všem, stejně jako proti klíšťatům a blechám. Vzhledem k přítomnosti permethrinu v přípravku je přípravek kontraindikován u dětí, které dosud neměly 2 roky a byly těhotné. Zbývající nositelé pedikulózy doporučují tuto schéma použití:

 1. Umyjte si vlasy, napněte prameny.
 2. Aplikujte šampon na vlasy s masážními pohyby, otřete je do kořenů. Pro tento účel je vhodné vyrobit bavlněný tampón. Neměli byste zachránit: vlasy a kůže by měly být hojně pokryty prostředkem.
 3. Šátek na hlavu nebo klobouk.
 4. Udržet přidělený čas. V počáteční fázi pedikulózy je dostačující 10 minut, u pokročilých případů se doporučuje 40 minut.
 5. Poté opláchněte hlavu a opláchněte šamponem. V případě potřeby použijte balzám.
 6. Vlhké vlasy s ručníkem, nechte je mírně vyschnout přirozeným způsobem.
 7. Vyčistit mrtvý hmyz a jeho larvy.

Pokud po týdnu na kadeře naleznou nové parazity, léčba se opakuje. V šamponu NOC 100 ml. Stojí to asi 600-700 rublů, ale zřídka je k dispozici.

Pozor! S individuální citlivostí na složky fondů se mohou objevit vedlejší účinky: pocit pálení, mravenčení, necitlivost.

Pedikulen Ultra

Jasmínově vonící šampon obsahuje anýzový olej, který pomáhá zničit vši a jejich larvy. Existují další látky v seznamu složek - například alantoin a panthenol. Změkčují a léčí pokožku, eliminují svědění, což je zvláště důležité, pokud je hlava neustále svěděná kvůli hmyzu.

Zjistěte, jaké je tajemství expozice Pediculen Ultra dospělým parazitům a jejich potomkům, stejně jako pravidla, která je důležitá při užívání drogy.

Pedilin

Vyrobeno slavným koncernem KRKA (Slovinsko). Šampon na bázi 1% permethrinu odstraňuje hlavy a pubikové vši u dospělých a dětí od 2 let. K dispozici ve 100 ml lahvích a stojí asi 300 rublů. Používá se stejným způsobem jako většina jiných pedikulicidních šamponů:

 • protřepete lahvičku;
 • Prodlužte produkt na mokré vlasy s nenápadnými masážními pohyby.
 • po 10 minutách umyjte;
 • hřeben každý hřeben.

Při hodnocení podle recenzí Pedilin není špatný, ale má špatnou vůni a vlasovou strukturu. Někteří uživatelé doporučují používat šampon každé 2-3 dny, aby zničili všechny parazity a také je kombinovali s para-plus aerosolem. Chcete-li se zbavit pedikulózy přípravkem Pedilina, může vyžadovat až 5 procedur.

Pozor! Jakékoliv změny schématu doporučené výrobcem by měly být projednány s lékařem.

Hygia

Obsahuje jednu z nejoblíbenějších anti-vši chemikálií - permethrin. Léčba tímto šamponem se skládá ze dvou šamponovacích postupů. Interval mezi nimi je 7 dní. Koupit Hygiena, abyste se zbavili vší, mohli by rodiny, ve kterých jsou malé děti.

Uvádíme další omezení a zvláštnosti použití výrobku v tematickém článku.

Bezpečnostní opatření

Seznam kontraindikací je téměř identický u všech léků proti pedikulóze: poškození kůže na hlavě, individuální intolerance jednotlivých složek, věk dětí (až do určitého bodu). Někdy - těhotenství a laktaci, stejně jako některé nemoci. Například pokud máte problémy s ledvinami nebo játry, možná budete potřebovat úpravu dávkování.

Máte-li pochybnosti, je lepší poradit se svým lékařem o tom, zda je možné použít určitý lék proti pedikulóze. Zvláště pokud jde o děti.

Při správném používání šampónu se všemi riziky je minimalizováno. Stává se, že při překročení doporučené hladiny nebo v případě alergie se objeví následující příznaky:

 • suchá kůže;
 • svědění;
 • zarudnutí;
 • peeling;
 • lupy;
 • otok;
 • po kontaktu s nosem, očí - podráždění sliznice;
 • v případě náhodného spolknutí - otravy.

Tato reakce je často způsobena nejen toxickými složkami, ale také esenciálními oleji, které jsou samy o sobě alergeny. Pokud si všimnete varovných příznaků, přestanete užívat přípravek a poraďte se s lékařem. Doma, užívající sorbent, antihistaminikum pomáhá eliminovat nepříjemné následky.

Výhody a nevýhody

Výhody šamponů:

 • efektivní;
 • působí jemněji ve srovnání s jinými anti-všemi;
 • pohodlné použití;
 • vhodné pro dlouhé vlasy;
 • prezentovány v široké škále;
 • prodané bez lékařského předpisu;
 • pedikulóza je léčena v průměru pro 1-3 postupy.

Nevýhody těchto produktů zahrnují:

 • možná toxicita - závisí na konkrétním léku;
 • přítomnost kontraindikací a omezení;
 • riziko vedlejších účinků, alergické reakce;
 • potřebu manuálně vykračovat mrtvé parazity (toto by mělo být provedeno po aplikaci nějakého léčebného prostředku proti pedikulóze);
 • dodržování opatření na mytí hlavy.

Alternativní prostředky

Terapeutické a profylaktické přípravky proti pedikulóze jsou k dispozici v různých formách. Nalezení nejlepší možnosti není obtížné, pokud se seznámíte s sortimentem předem. To platí zejména v situaci, kdy šampon vši nesplňuje očekávání. Nejčastěji se to může stát z následujících důvodů:

 • nesprávné užívání drogy;
 • jednorázový postup, zatímco pro kurz musíte několikrát umýt hlavu, udržovat interval;
 • alergie na přísady, které byly nuceny přestat používat výrobek.

Stává se také, že se šampon nelíbil vůně v obchodě, texturu nebo se nezacházel kvůli omezením. V tomto případě existují vždy další možnosti. Například spreje nebo pleťové vody.

Jsou také optimální pro dlouhé vlasy a snadné použití, ale mají také kontraindikace. Prohlédli jsme si oblíbené spreje a pleťové vody, které vám usnadní nalezení jednoduchého a spolehlivého prostředku pro nits a vši.

Méně častěji se masti používají k boji proti hmyzu na hlavě. Prostředky v této kategorii úspěšně zvládnou svůj úkol, ničit parazity krveprolití, ale nejsou zcela vhodné pro zpracování středních a dlouhých pramenů.

Je vhodnější použít je k boji se všemi všemi. Naučte se z tematické části o nejpopulárnějších mastich, stejně jako doporučení ohledně použití těchto léků.

Další alternativou k všem šamponům jsou lidové léky. Existují recepty založené na ocotu a alkoholu, petroleji a brusinkách. Téměř všechny komponenty jsou pro vlasy a pokožku hlavy velmi agresivní, ale zároveň nemilosrdné proti parazitům. Z tohoto důvodu nejsou všechny výrobky připravené doma stejně bezpečná - včetně dětí. Najděte v našem výběru recept, který vám vyhovuje ve všech ohledech, abyste mohli hodnotit účinnost tradiční medicíny na sebe.

Dávejte pozor!

Léčba pedikulózy u dětí je diskutována samostatně v následujících článcích:

Jaký šampon z nití a vši si vybrat?

Problém pedikulózy nebo vší infekce je častější u dětí. To je způsobeno skutečností, že děti jsou více aktivně ve styku s ostatními než dospělí. Nejúčinnějším prostředkem v tomto případě je šampon pro vši a šupiny. Je snadno použitelný doma, a když je správně používán, zřídka vyvolává vedlejší účinky. Hlavní věcí je vybrat si ze všech odrůd prezentovaných v moderních lékárnách, vhodný nástroj.

Funkce aplikace

Použití šamponu na vlasy pomáhá účinně bojovat proti dospělým parazitům. Nemohou se s larvy vždy vyrovnat. To je způsobeno skutečností, že kokon je připevněn k lidskému vlasu látkami, které jsou odolné vůči mnoha moderním insekticidům. Proto je třeba po ošetření šamponem vyčistit všechny zbývající larvy pomocí speciálního hřebene. V opačném případě bude léčba neúčinná, jelikož se vylíhlé jedince opět rozptýlí po hlavě.

Při použití šamponu proti pedikúru je třeba dodržovat několik základních doporučení:

 • Jednorázové použití léků nepomůže na zvládnutí parazitů. Po týdnu musí být znovu použity. Více než třikrát si umyjte vlasy takovými léky je zakázáno.
 • Šampony vši nelze kombinovat s jinými způsoby léčby. Mohou se navzájem deaktivovat.
 • Pokud je dítě diagnostikováno s pedikulózou, budou muset všichni členové rodiny podstoupit léčbu. Přenos parazitů se vyskytuje velmi rychle, jen jediný kontakt s nosičem.
 • Když dívka s dlouhými vlasy trpí nits, je lepší je zkrátit. V opačném případě může být použití anti-vši neúčinné.
 • Před začátkem léčby proveďte test na alergickou reakci. Použijte malý výrobek na loket a držte jej tři hodiny. Pokud během této doby nedošlo k žádné negativní reakci, můžete bez obav použít šampon.
 • Některé přípravky proti pedikulóze obsahují hořlavé látky. Proto, bezprostředně po rozdrcení hlavy, nedoporučuje se vlasy vyschnout vysoušečem vlasů nebo používat kadeřníky.
 • Pacienti, kteří nosí kontaktní čočky, by měli před zahájením léčby odstranit. Ujistěte se, že během mytí komponenty léku nespadají do očí a sliznic povrchů těla.
 • Po nanesení vši důkladně umyjte ruce a větrujte místnost.

Vyberte si nejefektivnější drogu není za cenu. Hlavními parametry by měl být věk pacienta a vlastnosti zdravotního stavu.

Odborníci nedoporučují léčbu pedikulózy, aby se uchýlili k alternativní medicíně. Jsou neúčinné a mohou vyvolat nástup alergií.

Paranit a Pedilin

Belgický paranit šampon pedikulózy často obdrží pozitivní zpětnou vazbu od těch, kteří ho koupili. Výrobci hovoří o úplné bezpečnosti pro děti i dospělé. Je založen na minerálním oleji clearol. Obklopuje každý parazit a blokuje přístup kyslíku. Výsledkem je, že hmyz neumírá působením chemikálií, nýbrž udušením.

Paranit se používá také u dětí náchylných na alergické reakce na chemické látky. Nástroj zřídka vyvolává nežádoucí reakce těla. Vůně dobře, ale proto, že dítě nebude po nasazení zlobné. Dodává se se speciálním hřebenem. S tím musíte po použití léku pečlivě zkombinovat vlasy. To pomůže zbavit se mrtvých jedinců a larv. V průměru v zemi se cena takového nástroje pohybuje okolo 650 rublů.

Nástroj nelze používat v době, kdy dítě nosí a kojí. Může mít nepříznivý vliv na zdraví dítěte. Pokud dojde k poranění kůže na hlavě, je také zakázáno používat paranitu.

Pedilin je dobrý prostředek proti parazitům. Obsahuje melathion. Patří k insekticidům organofosfátové skupiny. Má schopnost proniknout skrz chitinovou skořápku hmyzu. Vniknutí do tělových vší, metalion rychle má jedovatý účinek.

Lék je vyráběn ve formě šamponu a emulze. Je vhodná pro děti starší dvou let. Podle instrukcí je povoleno jej používat i při nosení dítěte. To nemá žádný toxický účinek na lidské tělo. V lékárně lze tento nástroj zakoupit za cenu asi 300 rublů. Je k dispozici bez lékařského předpisu. Před použitím si pečlivě přečtěte přiložené pokyny.

Používejte Pedilin zakázané osobám s přecitlivělostí na jeho složky. Pokud přípravek zůstane na kůži delší než je doba stanovená v pokynech, jsou možné známky intoxikace těla: zvracení, nauzea, nadměrné trhání, tachykardie. V takové situaci se zbytky léčiva okamžitě vymyjí z těla a vyhledají pomoc lékaře.

Hygie a Veda

Hygia je jedna z nejlepších léků pro vší a vši. Dokáže dobýt dospělé a jednat na larvách. Hlavní složkou léku je permethrin. Jedná se o insekticid nové generace. Ovlivňuje nervový systém hmyzu. Šampon také obsahuje kyselinu octovou. Zjemňuje látky, které se připojí k lidským vlasům. Z tohoto důvodu se opakovaně zvyšuje účinnost nápravy.

Složky léku nevstupují do lidského oběhového systému a neotravují tělo. Nehromadí se v buňkách těla. Proto je léčivo považováno za bezpečné a vhodné pro děti i dospělé. Překonání vší s Hygií najednou nebude fungovat. Opakovaná léčba je zapotřebí 10 dní po první aplikaci. Lék má nepříjemný zápach, a proto musí být aplikován ve větrané místnosti.

Droga je zakázána aplikovat na děti do pěti let věku. Nemůžete ji aplikovat v případě kožních onemocnění, stejně jako individuální citlivost na složky šamponu. Ve vzácných případech může léčba způsobit svědění, mravenčení a odlupování pokožky hlavy.

Veda - účinnost tohoto šamponu testována v průběhu let. To potvrzují četné pozitivní recenze pacientů. V moderních lékárnách byla předložena aktualizovaná verze léku, který se nazývá Veda-2. V tomto směru se k hlavnímu účinnému látce přidal permethrin změkčovadla. Z tohoto důvodu lék nemá nepříznivý vliv na pokožku hlavy.

Chcete-li dosáhnout maximálního účinku, je třeba, aby vlasy šampon vydržela alespoň 30 minut. Kvůli tak dlouhé expozici zvyšuje pravděpodobnost alergií. 12 dnů po prvním použití se provádí opětovné ošetření.

Nok a Knicks

Knox je jedním z nejlepších šamponů všude. Je vyroben z permetrinu. Tato látka ovlivňuje nervové buňky hmyzu. Z tohoto důvodu rychle zemřou. Je možné vybírat vši, roztoče, roztoči, blechy. Použití medikamentů je přípustné i pro profylaktické účely. Nok se používá pro děti ve věku 3 let a starší. To je často předepsáno ženám nesoucím děti a kojící matky. Nežádoucí účinky jsou vzácné.

Lidé trpící kožními nemocemi, použití šamponů je kontraindikováno. V tomto případě je použití léků ve formě tablet. Mohou být používány pouze pod přísným lékařským dohledem.

Knicks - formálně tento nástroj nelze nazvat šamponem. Je to spíše vlasový krém. Knicks špatné pěny. Má jemnou obklopující strukturu. Ostatní principy působení drog jsou podobné. Taková německá droga má nejlepší efekt. Je vhodný pro léčbu mladých pacientů. Jeho použití je povoleno od šesti měsíců věku. Jedna láhev je dostatečná pro dvě ošetření středně dlouhých vlasů.

Hlavním prvkem nástroje je permetrin. Tato látka má zvláštní vůni. Před aplikací noste ochranné rukavice. Do sestavy je zahrnut hřeben pro česání mrtvých parazitů.

Třecí šampon

Třecí šampon proti vši je považován za nejbezpečnější ze všech podobných výrobků. Vyrábí se na bázi přírodního březového dehtu. Tato účinná látka má silný odpuzující vůni. Proto je lepší jej používat venku.

Použití takového účinného šamponu na hlavě je povoleno za přítomnosti kožních lézí. Dehet má hojivý účinek a nezpůsobuje podráždění. Při delším používání je možné odlupovat pokožku, a proto musíte přísně dodržovat pokyny.

Hodnocení těch, kteří byli léčeni tímto prostředkem pedikulózy, říkají, že je lepší mixovat šampon s malým množstvím octa. Zjemňuje lepivou látku, která pomáhá vši vejít na vlasy.

Pedikulen Ultra a Avalanche

Jeden z nejlepších léků, které koupila od lékárny pro parazity. Droga s názvem Pedikulen Ultra - domácí vývoj. Jeho hlavní složkou je anýzový olej. Vyvolává paralýzu hmyzu, která způsobuje, že zemře. Použití tohoto pedikulózního šamponu pro děti je povoleno od tří let. Nemá žádné toxické účinky na tělo a zřídka vyvolává vedlejší účinky. Nedoporučuje se užívat během těhotenství a kojení.

Koupit Pedikulen Ultra snadno v každé lékárně. Kolik je droga závislá na regionu. V průměru se jeho hodnota pohybuje okolo 500 rublů.

Avalanche - použití tohoto šampónu je povoleno od dvou let. To je považováno za zcela bezpečné. Jediným vedlejším účinkem je projev alergické reakce. Kompozice zahrnuje rostlinné složky. Před aplikací je nutné provést test na zápěstí. Tento lék proti pedikulóze je založen na esenciálních olejích ylang-ylang a rozmarýnu. Další složkou je kyselina citronová, která zvyšuje účinek léčiva.

Po aplikaci léku je možné porážet vši, eliminovat svědění po jejich kousnutí a také eliminovat podráždění kůže. Další přísady přípravku umožňují obnovit poškozenou strukturu vlasů, která obnoví ztracený lesk a zdravý vzhled.

Jak používat šampony?

Výběr šamponů vši pro děti musí být koordinován se specialistou. Před zahájením léčby si musíte důkladně přečíst pokyny. Všechny moderní drogy mají podobný princip použití. Léčba se skládá z několika fází:

 • Používejte rukavice. Chraňte čelo ručníkem tak, aby lék neklesl na kůži.
 • Nalijte požadovanou část drogy na dlani a přeneste ji na vlasy. Rozdělujte rovnoměrně na povrch hlavy lehkými pěnícími pohyby. Naneste šampon na celou délku vlasů.
 • Omotat zábal hlavy nebo si nasadit sprchový kryt.
 • Po uplynutí doby předepsané v pokynech pro léčivo vypláchněte čistou tekoucí vodou. Potom znovu opláchněte vlasy pomocí běžného šamponu.
 • Pokud v přípravku nejsou žádné složky, které by zničily lepicí látku vosku, opláchněte vlasy slabým roztokem octa.
 • Pečlivě hýbejte zámky hřebenem, abyste se zbavili mrtvého hmyzu a jeho larv. Po použití musí být hřeben dezinfikován ve vroucí vodě.

Po ošetření vší se nedoporučuje, aby se vlasy pravidelně omývaly pravidelným šamponem po dobu dvou dnů po aplikaci léku. Nepřekračujte dobu uchovávání prostředků na hlavě, které jsou uvedeny v pokynech.

Co znamená použít k pedikulóze, je lepší se rozhodnout společně s lékařem. Šampon vyhrajte vši může být poměrně rychle. Ale je lepší vynaložit veškeré úsilí na prevenci infekce.

Pro Více Informací O Suché Vlasy