logo

Šampon Henna

Pro péči o vlasy dívky používají různé prostředky. V poslední době se stále více pozornosti věnuje výrobkům s přírodními složkami v kompozici, které umožňují oživení kudrlin, aniž by změnily jejich strukturu. Tento článek bude diskutovat šampony henna, výhody a nevýhody tohoto produktu.

Zvláštní funkce

Šampon Henna je kvalitní produkt, který je klasifikován jako terapeutický a profylaktický. Čistí nejen kudrlinky, ale také je zdravější a dobře upravené ve vzhledu. Navíc mnoho vlasových šamponů henny někdy má výrazný barevný efekt. Takže s pomocí jednoduchého šamponu můžete dát kudrlinky nový zajímavý odstín, aniž byste vynaložili mnoho úsilí.

Produkt na vlasy s extraktem henny je vyroben z listů Lawsonia. Jedná se o listovou rostlinu, bohatou na vitamíny a prospěšné kyseliny. Transparentní henna, která nezakrývá kadeře, je extrahována z listů kasie. Nemění barvu kudrlin, ale léčí je.

Henna, která se získává zpracováním listů lauzonie a je přítomna ve složení těchto léčivých šamponů, je rozdělena do dvou hlavních kategorií: iránské a indické. Chcete-li získat krásný zajímavý odstín, pak je lepší vybrat nástroj s iránskou hennou.

Šampon s hennou má mnoho výhod. Především se týkají pouze barviv. Tento nádech nástroj může změnit tón vlasů v několika odstínech. Zároveň však na rozdíl od jakéhokoli tonického nebo komerčního barviva, výrobek nepoškozuje vaše vlasy, nezpůsobuje je nudné a bez života.

Naopak: henna je nástroj, který dokáže chránit vaše prameny před negativním vlivem prostředí - od slunce, špatné vody nebo náhlé změny teploty.

Používáte-li dobrý produkt na bázi henny, pak vaše vlasy, bez ohledu na to, zůstanou naživu a krásné.

Tato složka aktivně vyživuje pokožku hlavy i vlasy. To znamená, že kadeře jsou silné a jsou řešeny hlavní problémy s kůží. Pomocí tohoto typu šamponu se můžete zbavit známky lupů, pokud byste měli. Problém se suchou pokožkou hlavy a lupy je řešen po několika šamponových aplikacích.

Zpravidla, kromě samotné henny, složení šamponu obsahuje další další složky. To může být extrakt ženšenu nebo jiných užitečných bylin. Všechny další komponenty činí základ šamponu pouze užitečnější.

Funkce aplikace

Šampony na bázi Henna se používají jinak, v závislosti na tom, jaký výsledek chcete získat. Takže produkt, který vlasům dodává stín, se nepoužívá častěji než několikrát za měsíc. Měl by být použit pouze tehdy, když se barva začne vymývat.

Pokud jde o jednoduchý šampon pro posílení vlasů, může být používán pravidelně. Používejte je jako jednoduché mytí vlasů, jemně pěnou a masírujete hlavu pomalým pohybem. Opláchněte ho teplou vodou.

Výsledky barvení

Tampónový šampon dává výsledek, který udržuje vlasy několik týdnů. Vše závisí na tom, jak často si umyjete vlasy a jak rychle roste vaše vlasy. Jakmile výsledný odstín zmizí, může být znova obnoven. Jediná věc, která stojí za zvážení, je, že tento nástroj není vhodný pro barvené vlasy.

Pokud jste již používali barvivo, pak v kontaktu s šamponem, může to mít nepředvídatelný výsledek a dostanete zelené vlasy bez jakéhokoli záření.

Jak udělat doma?

Pokud si přejete, můžete se pokusit vytvořit hennu šampon i doma. K tomu nepotřebujete žádné komplikované manipulace. Můžete jednoduše přidat suchou henu na běžný šampon, který používáte. To obohatí výrobek o užitečné komponenty, aniž by musel věnovat spoustu času přípravě nového mytí hlavy.

A můžete si vyrobit plný domácí šampon. V tomto případě můžete do něj přidávat pouze přírodní ingredience, nezpůsobují vám alergickou reakci. Takže budete klidně používat domácí výplach hlavy a nemusíte se starat o kompozici.

Nejjednodušší verze domácího šamponu s hennou je tuhý výrobek na bázi mýdla. K tomu je potřeba 50 gramů mýdla. Nejlepší možností je kastilská. Lze je zakoupit v kosmetických obchodech nebo objednat online. Ale můžete tuto složku snadno nahradit běžným dětským mýdlem nebo mýdlovou základnou.

Obohatený šampon pomůže odvar z bylin.

K tomu se hodí téměř všechny odrůdy bylin, které se používají k opláchnutí vlasů. Můžete také vařit a jednoduchý čaj. U jedné části šamponu strávíte 50 g bujónu nebo silného zeleného čaje.

Henna také potřebuje velmi málo, jen dvě čajové lžičky. Pokud jste spokojeni s barvou vlasů, a chcete jednoduchý léčebný šampon, který vás hoji vlasy, pak bejte bezbarvou henu. Pro zbarvení vyberte požadovaný odstín íránského. Prášek ve složení dává ne tak intenzivní stín, jako v jeho čisté formě, který musí být vždy vzat v úvahu. Chcete-li zmírnit účinek barvení při použití iránské barvy heny, můžete do šamponu přidat několik kapek lopuchového oleje. Mohou také spadnout hedvábné bílkoviny a keratin, které se prodávají v ampulích.

Přečtěte si více o přípravě přírodního šamponu - v příštím videu.

Proces vaření takového produktu je poměrně jednoduchý: použijete-li mýdlo, je třeba ho střílet.

Poté přeneste směs nebo základ mýdla do nádoby, kterou lze umístit do mikrovlnné trouby nebo zahřívat ve vodní lázni. Ohřívajte tak, aby nástroj získal tekutou konzistenci a přidejte vše, co potřebujete: hennu, oleje a další doplňky. Poté musí být masivní šampon ochlazován ve speciálních formách pro mýdlo nebo pečení. Aby byl nástroj dobře zmrazený a infuzován, musí být umístěn na suchém místě. Tento suchý šampon může být bezpečně užíván na cestě - je vhodný pro použití a nevyžaduje mnoho místa.

Recenze

Produkty s hennou lze zakoupit v mnoha lékárnách nebo v kosmetických obchodech. Takové výrobky pro péči o vlasy jsou oblíbené u dívek různých věkových kategorií. Henna v kompozici činí vlasy silnější, což je patrné po několika způsobech mytí hlavy. Pokud chcete pečlivě zbarvit kudrlinky nebo je silnější a silnější, můžete se pokusit nahradit svůj pravidelný šampon produktem s hennou v kompozici.

Chcete mít nádherný vlas - použijte šampon henna. Recept

Po staletí indiáni používali hennu na výrobu šamponů. Mnoho lidí nakupuje hotové šampony, ale většina z nich je skeptická ohledně jejich účinnosti, bezpečnosti a spolehlivosti. Pokud vaše vlasy nesnášejí agresivní přísady používané ve většině šamponů, můžete si vyrobit vlastní domácí šampon s hennou a dalšími přísadami. To je zvláště dobré pro péči o vlasy malované v červené, indigo nebo černé henny. Zde mluvíme o tom, jak udělat hennu šampon doma.

Vlastnosti komponent

Chcete-li udělat hennu šampon doma, potřebujete určité přísady. Podívejte se na každý z jejich vlastností a zjistěte, proč jsou skvělé pro výrobu šampónu.

 1. Henna nebo Lawsonia inermis. Je to přírodní bylinkový prášek, který je účinný nejen při barvení vlasů, ale také při prevenci řady problémů se skalpem, jako je svědění a lupy. Pracuje také jako vlasový kondicionér a pomáhá při růstu vlasů.
 2. Shikakai nebo Acacia concinna. Jedná se o keř, který indiáni po staletí používali k čištění vlasů. Působí jako přirozený detangler a dělá vlasy měkké a hladké. Je bohatý na vitamíny D a C, obsahuje důležité fytonutrienty, které podporují růst vlasů a vyživují vlasové folikuly.
 3. Rita nebo mýdlové ořechy. Obsahují saponiny, nadouvadla, které jsou užitečné při odstraňování mastnoty a nečistot z vlasů. Jako přírodní změkčovač vlasů, rita působí jako vlasový kondicionér.
 4. Amla nebo indická angrešt. Amla má antioxidační a antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají udržovat zdravou pokožku hlavy. Tradičně, Amla podporuje růst vlasů, posiluje vlasové kořeny a střílí se šedými vlasy.

Henna šampon recept

 • 10g henna;
 • 10 g shikakaya;
 • 10 g Rita;
 • 5 g sušené amla.
 1. Položte ingredience do hrnce, přidejte 1 litr vody a nechte přes noc.
 2. Ráno zahřejte směs na teplotu varu. Jakmile vaří, snížíte teplotu a vaříme půl hodiny.
 3. Odstraňte z tepla a vychladnout.
 4. Pokud je směs při pokojové teplotě, před použitím si ruce nasaďte amla, shikakai a ritu a napněte.

Jak používat šampon henna

Můžete použít i tento domácí šampon.

 1. Navlhčete vlasy a masírujte šampon ve směru od hlavy až po konce vlasů.
 2. Nechte pár minut a opláchněte.

Přestože směs nebude příliš penetrovat, bude to přirozeně velmi čisté. Pokud máte mastné vlasy, možná budete muset přidat Multani Mitti nebo fullerův zem.

Další informace naleznete v článku o tom, jak funguje henna.

Pokud nejste ve prospěch zakoupeného šamponu, podívejte se na tyto přírodní alternativy, které jsou stejně účinné jako henna.

Výhody tohoto šamponu

Po použití tohoto šamponu nepotřebujete kondicionér, protože již má vlasové vlasové vlastnosti. Tento domácí šampon je vhodný pro všechny typy vlasů a dělá svou práci bez toho, aby vlasy zbavily svých přirozených ochranných vlastností.

Složky jsou snadno dostupné na trhu a snadno se připravují. Nechcete-li to provádět pokaždé, když si umyjete vlasy, můžete ji zmrazit v mrazáku a odmrazovat, pokud je chcete používat.

Můžete také použít hennu pro zbarvení šedých vlasů, je to přirozený a účinný prostředek.

Henna vlasový šampon

Šampon je hlavní prostředek pro péči o vlasy, který pomáhá udržovat krásu a zdraví. Pokud je špatně kvalitní nebo nesprávně zvolený, prameny ztratí svůj lesk, pokožka hlavy bude velmi vločkaná, objeví se lupy. Všechny tyto potíže pomohou vyhnout se přirozenému, přirozenému šampónu.

Jak užitečná obyčejná a bezbarvá henna na vlasy

Taková látka může být nezbytná pro udržení krásy vlasů, protože má spoustu užitečných vlastností:

 • Použitím henna šamponu se vrací tmavé lemování lesklý lesk, bohatá barva.
 • Tento produkt se používá ke zvýšení hustoty, návratu objemu vlasů.
 • Účinné látky obsažené v henně rychle pronikají do vnitřku chloupků, což jim dává sílu, objem a lesk.
 • Kosmetické výrobky s takovou složkou spolehlivě chrání vlasy před negativními atmosférickými, chemickými, mechanickými účinky.
 • Henna má pozitivní vliv na křehké, oslabené vlasy v důsledku jejich růstu.
 • Je výbornou látkou pro boj s lupinami a léčbou různých kožních problémů hlavy. Zastavuje olupování, odstraňuje pocit svědění, normalizuje funkci mazových žláz, eliminuje různé typy zánětu.
 • Po aplikaci barevné nebo jednoduché henny se objeví další objem, měkkost pramenů a hedvábnost.

Jak udělat hennu šampon udělat to sami

Můžete samostatně vyrobit následující kosmetický výrobek:

 1. Vezměte malé množství henny, promíchejte s kefírem a bylinkovým odtučněním (heřmánkem, kopřivou, dubovou kůrou nebo koňským kalamusem, březovými listy, břečťanem). Výsledkem by měla být tlustá, ne příliš kapalná kaše.
 2. Smíchejte směs do kořenů.
 3. Masírujte hlavu několik minut.
 4. Po půl hodině vypláchněte zbytky přípravku teplou vodou.

Receptura se nedá často používat, je lepší ji používat jednou týdně. Můžete přidat barevnou verzi henny ke složení výrobku, pak dostanete zbarvený šampon, ale v důsledku jeho použití, šedé vlasy nebudou natřeny. Tento produkt lze použít i blond. Chcete-li zvýšit účinek, odkapujte esenciální olej do kompozice, která by měla být vhodná k odstranění konkrétního problému.

Nejlepší šampon pro tmavé vlasy a jiné henské šampony

Široká škála produktů pro péči o vlasy ztěžuje výběr, protože každá výrobní továrna neúnavně propaguje své výrobky a tvrdí, že je to nejlepší. Podle uživatelů jsou dnes takové šampony považovány za nejlepší, včetně henny ve složení:

 1. Timothy s hennou a máslými orgány. Výrobek má příjemnou vůni, pomáhá posilovat, obnovuje oslabené prameny. Pokud účes potřebuje další objem, je lepší nechat šampon najít. Při pravidelném používání produktu se vrací bohatá hloubka vlasů, je krásný a jasný lesk.
 2. Lush "Reinkarnace" (masivní šampon). Nástroj posiluje vlasy, léčí pokožku hlavy. Produkt zahrnuje: červenou henu, oranžový olej, hlínu a extrakt z orientálních bylinek.
 3. "Henna" od firmy STYX. Intenzivně vyživuje pokožku hlavy, stimuluje krevní oběh, zvyšuje sílu a pružnost pramenů.

Kde koupit a kolik stojí

Můžete si koupit šampon henna téměř ve všech lékárnách ve vašem městě nebo v internetovém obchodě, což výrazně zjednoduší nákup. Při výběru výrobku je třeba vzít v úvahu typ vlasů, jejich stav a závažnost stávajícího problému. Náklady na kosmetický výrobek se liší a mohou se lišit podle výrobce - přibližné ceny 300 rublů a více.

Šampon s pevnou tare s hennou a bylinkami

Jaká je krása vlasů? Pro některé je to hluboká barva, pro další silné plátky. Měknost byla pro mě vždycky důležitá. A můj manžel oceňuje lesk!
Obecně mi vlasy nikdy nevzbuzovaly obdiv nad svým manželem. Vždy je považoval za průměrný. Krásné vlasy podle jeho názoru jsou lesklé vlasy. Mohou mít jakoukoliv barvu, jakoukoliv délku, vzácnou... Hlavní věcí je, že je velmi zářit!
Pokud se zabýváme obnovou a růstem vlasů, dosáhl jsem podle mého názoru dobré výsledky. Její vlasy se leskly. A dobře svítila. Masky pro profesionální použití v salonech, aktivní komplexy, množství nezmazatelné kosmetiky - to vše bylo vrstvené na poškozených vlasech, vyhlazené a odražené světlo.
Před rokem.

Vlasy se zvětšily a poškozené konce byly odříznuty. Žádné vlasy nesvítí tak dobré jako přirozené. Barvení, laminace, použití ampulí - odpadky ve srovnání se zdravím. Jen abych to udržel.

Moje vlasy jsou slovanského typu, rovné, tenké. Fueled, elektrifikovaný a špatně mizí na slunci. Zdravá, ale křehká. Chyby v péči vedou k otupělosti a křehkosti.

A nedávno jsem našel nějaký nástroj, s jehož pomocí vlasy nejen svítí - jsou lesklé! A dokonce i její manžel: "Máte takové krásné vlasy! A barva je tak dobrá - znamená, že svítí jako dobrá barva - maloval nějakou novou hennu? "Jen jsem přikývl úsměvem. Jen zřídka barvu hennu, jen jednou měsíčně. A přesto se téměř uhodl správně! Koneckonců, dostal jsem tento lesk díky šampónu henna!

Tara Solid Shampoo - masivní šampon s hennou a léčivými bylinkami (75 g)

Jedná se o neobvyklý šampon. Není tekutý. A ve formě mýdla. Malý oválný tyč. Nejprve nechápete, co s tím dělat, a pak se stane vaším oblíbeným šamponem.
Lišta je zabalena v papíru. Po zakoupení není potřeba. Šampon by měl být uložen v mýdlovém boxu jako obvyklé mýdlo. Hlavní věc je chránit před vodou, vlhkostí, prachem.
Můžete rozmazat šampon v ruce a naneste hotovou pěnu na mokrou hlavu. Pěna opouští vzduch, světlo, tání ve vlasech. Pokud chcete, můžete udělat spoustu pěny. Je to nutné? Dávám přednost řízení baru nad hlavou. Pěna se tak silná, hustá a šlehající ve vlasech.
Důkladně pokrývám hlavu tou krémovou pěnou a pomalu ji masíruji. Umyjem ji vodou, zabalím si vlasy do ručníku na minutu nebo dvě a pak aplikuji balzám. Nyní je to Tara Natural Balm Apple. To je všechno. Šampon by měl být umístěn v mýdlové krabici / na suchém místě. Více než tradiční mytí hlavy není nijak odlišné
Šampon se opláchne. Čím silnější je pěna, tím silnější je škubnutí. Ovládám, kolik potřebuji, abych si vlasy vyčistil. Podle mých pocitů s takovou péčí, jakou teď mám šampon-balzámový krémový olej bez silných masek, bez stylingových prostředků SHGO nepotřebuji.
Spotřeba šampónu přímo závisí na obsahu tuku v hlavě a stupni znečištění. Mám normální typ pokožky hlavy. Moje hlava je na druhý den (to je relativně čisté), šampon odchází velmi málo. Několikrát strávených na hlavě a všechno v bohaté pěně. A kdyby si tretí den umyla vlasy nebo strávila den v plynovém a prašném centru města (mastný tuk u kořenů), pak se budete muset velice umyt. Ale vždycky mám jediný čas. Jakmile jednou mydlo, jednou umýt. Ne opakuji.
Pokud umývám celou délku vlasů šamponem, pak balzám jde hodně a vlasy ho okamžitě absorbují. Pokud se umyji šamponem pouze u kořenů, balzám je třeba jen na špičkách, trochu.
Tento šampon je ideální pro čištění vlasů před barvení henny.
Necítím po tom tuhost nebo suchost. Bez krize, bez nadání. Vlasy jsou hedvábné a pružné. Bez bezdětné měkkosti. Vlasy na vlasy. Nyní jsem vlasy přirozeně vysychal a po pevném šampónu Tara jsou vyřezávané.
Šampon neškrtí vlasy. Žádný opar nebo plak. Barva vlasů poté, co je světlá, nasycená.

Poté, co můj manžel poznamenal o lesku, cítil jsem se na vrcholu triumfu
Představte si své rozhořčení, když druhý den, když vyšel z lázně, se zeptal:
- A není mýdlo na prádlo? Zpěší špatně. A to voní... divné.
- Je to přirozený šampon! A vy jste je umyli?
- No, ano
- Páchne jako henna! A pěna je skvělá!
- Šampon? Jaká je pravda? A proč vypadá jako mýdlo?
- Ano, jaký je rozdíl, jak vypadá? Víte, jak těžké je pro mé křehké vlasy najít dobrý šampon!
- A-aa, a co je to dobré?
- Nejlepší!
- Nejlepší ze všeho, co jsi měl? Lepší než profesionálové?
- Ano! Kupte mi tři z nich!
Cena šamponu, mimochodem, 950 rublů. Na první pohled tolik za tak malý kus. Ale má jen minimální náklady. Používám ho téměř měsíc, nezměnil se. A s přihlédnutím k účinku, který dává sám, a množství všech těch profesionálních kosmetických přípravků, které jsem potřeboval dříve, je to obecně úspora!
A ano, to voní jako henna))) Ti, kteří milují henna masky ocení přirozenou vůni, tlustou, ne ostrý. To není čistá henna. Jedná se o orientální směs bylinných a květinových poznámek.

Složení dodavatele: šamponový koncentrát, henna olej, makadamie, růže, patchul, skořice, bergamot, kardamom, bezbarvé henové výtažky, mýdlové ořechy, mýdlové boby, backgammon, brahmi, heřmánek, kopřiva.

Šamponový koncentrát je povrchní čisticí prostředek. Mýdlové ořechy a fazole jsou také odpovědné za čistotu pokožky hlavy a vlasů. Mají kyselé pH. Ačkoli vlasy a skřípání, nemůžu říct, že jsou "zbaveni".
Henna olej a extrakt - nejvíce mě přitahoval - dává hustotu vlasů, pružnost a lesk. Zabraňte vypadávání vlasů a zlomení. Posilujte vlasové folikuly.
Nard, brahmi, heřmánek, kopřivka - to jsou slavné bylinky pro péči o vlasy. Dělají s nimi masky. Přidávají se k přírodním barvivům na vlasy. Zhotovte macerata a odvarky. Jedná se o antiseptiky a antioxidanty. Uvolněte podráždění, ošetřete lupy. Posílení vlasů a podpora růstu.
Esenciální oleje zvlhčují a vyživují pokožku hlavy, "povzbuzují ji". Posiluje růst, lesk a pružnost vlasů.
Olej Macadamia zjemňuje působení čističe, vyživuje vlasy, upravuje tukovou rovnováhu pokožky hlavy a konce vlasů, ke kterým přirozenou výživu často nedosáhne čas. Chrání vlasy před poškozením.
Informace o datu vypršení lze získat od oficiálního dodavatele. Nezajímala mě. Jsem čerstvá. Tam, kde si to koupím, to řeknou drogy.

Krásné a zdravé vlasy pro vás

Foto jemenského dívčího zdroje Hudba ve videu: Kaleo - Jděte dole

Neobvyklý šampon pro vypadávání vlasů. Recenze švédského henského šampónu z Richenny

Společnost SEWHA PC Corporation, která byla založena v roce 1965, vyrábí v Jižní Koreji značky pro profesionální použití. Tato společnost vyvinula metodu pro získání extraktu z henny zmrazením z čerstvé henny, zatímco tento extrakt je 12krát účinnější než běžná henna. A jedna z značek společnosti je prémiová řada vlasových a skalpových kosmetických přípravků Richenna, která se promítá do luxusu henny.

Richenna Gold Henna klinický šampon

Od výrobce. Premium šampon s hennou z léčivé a profylaktické řady pro posílení a zrychlení růstu vlasů. Účinně snižuje ztrátu vlasů a zabraňuje lupům. Reguluje mazové žlázy. Eliminuje svědící skalp, zvlhčuje a vyživuje, tóny a zlepšuje krevní oběh, což přispívá ke zlepšení a růstu vlasů. Zabraňuje rozbití vlasů a snižuje objem tenkých vlasů. Zachovává barvu barvených vlasů. Navrženo pro pokožku hlavy a vlasy, které jsou náchylné k tuku. Podle popisu je to jen zázrak, ne šampon.

Hlavní výhodou tohoto šamponu je, že obsahuje henna extrakt ve velmi vysoké koncentraci a orientálních bylinných extraktů medicíny: ženšen, červený ženšen, kořen zázvoru, Angelica, rebarbory, lichořeřišnice, Angelica, trutnyak trojčetné a jojobový olej a bambucké máslo.

Henna - posiluje vlasové kořeny, účinně snižuje ztrátu vlasů, zlepšuje vzhled rozštěpených konců, vlasy jsou elastické a elastické, zabraňují lupům.

Ženšen a zázvor - mají silný regenerační a omlazující účinek, zabraňují vypadávání vlasů, tonizují pokožku hlavy, stimulují růst nových vlasů.

Angelica - zvlhčuje, uklidňuje a zmírňuje zánět pokožky hlavy. Vyživuje vlasy s vitamíny a aminokyselinami. Reguluje mazové žlázy. Dává objem tenkým vlasům. Zachovává barvu barvených vlasů.

Angelica - obnovuje strukturu poškozených vlasů, eliminuje suchost a křehkost, dává hladkost a hedvábnost.

Jojobový olej je přirozeným vlasovým kondicionérem, tento olej ideálně pečuje o délku vlasů, vyživuje a zvlhčuje, olej proniká strukturou vlasů a obnovuje je.

Bambucké máslo - obsahuje esenciální mastné kyseliny, které mají vysokou schopnost proniknout do struktury vlasů a pokožky, čímž zajišťují výživu a hydrataci.

Jak používat: naneste malé množství šamponu na vlhké vlasy a masáž po dobu 1-2 minut, nechte dalších 2-3 minuty a poté důkladně opláchněte vodou. Pro zvýšení účinnosti se doporučuje opakovat postup dvakrát (při první aplikaci šampon nepeří).

Na lahvičce nejsou žádné kompozice, pouze aktivní složky, ale celá kompozice, ke které je zajímavé:

Voda, Soium ether sulfát, Lawsonia inermis extrakt, kokamidopropylbetain, Disodium Laureth Sulffosuccinate, kokamid DEA, PEG-60 mandlový glycerid, glycerin, jojobový vosk PEG-120 Estery, Panax Ginseing extrakt z kořene, Angelica gigas extrakt, Zingiber officinale extrakt z kořene, PEG -150 pentaerythrityl tetrastearát, PEG-120 dioleát methylglukózy, Polyquaternium-10, EDTA disodný, methylparaben, imidazolidinylmočovina, decyl glukosid, hydrolyzovaný keratin, Fragrance (Parfum), kyselina salicylová.

Na třetím místě je výtažek z henny, to znamená, že ve šamponu je opravdu hodně.

Moje dojmy. Šampon je doporučen pro léčbu a prevenci vypadávání vlasů, pro suché, poškozené, jemné vlasy, pro léčbu a prevenci lupů. Podle popisu byl tento šampon pro mne perfektní, mám tenké vlasy, které vypadají špatně, poškozené barvením, suché a někdy i lupy byly přidány jako reakce na nevhodnou péči.

I šampon 200 ml, je 500 ml., Malá láhev šamponu vhod zatemněné z odolného plastu a s dobrým dávkovačem, víc než potřebujete, ne vylít. Šampon husté konzistence, připomíná mi med (viskózní), hnědé barvy a velmi příjemné bylinné čerstvé vůně. Pro jednu aplikaci šampónu stačí velmi málo šampon, měl jsem hodně šampony rozpočtu, a ne ve skutečnosti, ale překročil moje očekávání v ekonomickém využití, takže pokud máte vzít v úvahu relativně vysoké náklady na šampon a ekonomiku aplikace, stejně jako vliv, to dopadá docela ziskový.

Co mi dal Richenna šampon s hennou

 • šampon je velmi, velmi ekonomicky použitelný;
 • kvalitativně čistí vlasy a pokožku hlavy ze všech nečistot a stylingových výrobků;
 • opravdu snižuje vypadávání vlasů;
 • zabraňuje lupům;
 • reguluje mazové žlázy, vlasy méně tuku;
 • dává objem tenkým vlasům, ale ne dlouho;
 • pokožku hlavy jako po dechu, po aplikaci šamponu.

Nevýhodou pro mě bylo to, že vlasy po šamponu jsou těžké hřebeny, jsou velmi tvrdé a vyžadují kvalitní masku na délku vlasů, balzám nebo kondicionér mi nepomůže. Pokud nechcete brát v úvahu tato nuance, šampon je opravdu dobrá a výrobce slibuje nejsou prázdná slova... více začnu věřit, japonské a korejské výrobce a méně evropskou.

Závěr je, že šampon je opravdu dobrý a určitě se budu i nadále seznámit s korejskou kosmetikou na vlasy a obličej.

Alternativa k šampónu nebo způsobu praní vlasů hennou

Unavený z mytí vlasů každý den? Chcete, aby postup praní vlasů urychlil jejich růst, aby byly silné, krásné a hedvábné? Nevěříte moderní chémií a jiným ošklivým věcem, které shampouje? Tento článek je pro vás. Zde budu mluvit o tom, jak umýt vlasy s hennou.

Mimochodem, mohu říct, že začnu obušku šamponu. Nejdřív jsme umyli vlasy hořčicí, teď mi umyjí vlasy henou. Zůstaňte naladěni nebo nabízejte alternativní šampon, vyzkoušíme a sdílíme zobrazení. Tak pojďme začít.

Příprava

Obecně doporučuji užít si bezbarvou henu, ale pokud máte červené nebo tmavé vlasy, můžete také užít iránské barvivo. Ale s barvením mnoha problémů, může se prací postup brzy změnit na nějaký druh rutiny, a dokonce i koupele s ručníky mohou dostat barvy.

Můžete si také vyrobit nějaké oblíbené esenciální oleje, potřebujeme také kefír, ale můžete bez něj. Kefír je potřebný ke změkčení vlasů, protože henna sama o sobě vlasy trochu vyschne a pokud jsou vaše vlasy těsné, může se stát ještě tvrdší a kefír neutralizuje tuto hennu akci. Ale pokud chcete, aby vaše vlasy silnější naopak, neměli byste používat kefír.

Dále vylijte 25 g hennu (budete potřebovat dva na husté a velmi dlouhé vlasy) a míchat ho teplou vodou, dokud se nedosáhne kalu. Celou věc necháme po dobu 10 minut a pak jej někde smícháme se 100 mililitry kefíru a pokud je to žádoucí, propademe 3-4 kapky vybraného esenciálního oleje. Líbí se mi použít olej bay pro růst nebo ylang-ylang olej pro lesk.

Henna vlasy

No, konečně pokračujte v tom, jak vlastně umýt vlasy hennou. My vlasy opláchneme vodou a pak pomalu vyndáme naši směs z desky a rozdělíme ji dlaněmi nad hlavu. Můžete také nalít vše na hlavu. A začneme masírovat kůži a celou tu směs smíchat.

Je důležité zacházet se všemi částmi hlavy, aby se později nezanechaly žádné nezmražené oblasti.

S hennou my umyjeme hlavu na několik minut, pak ji můžete nechat po dobu půl hodiny jako maska, ale pár minut bude stačit k úplnému umytí hlavy.

A pak to my vyplácíme. Potom můžete použít kondicionér nebo opláchnout vlasy sklenicí vody, která se smíchá s jednou polévkovou lžící octu z jablečného jablka.

Moje hlava s hennou alternativními recepty

Alternativně míchat hennu a hořčici na polovinu. Vaše vlasy se budou umývat lépe a zjistíte, že růst vašich vlasů se výrazně zlepšuje.

Také místo vody můžete použít teplé mléko, ale přidávat kefír vůbec.

Experimentujte s esenciálními oleji. Můžete přidávat různé přírodní prášky, například prášek amla, pokud jsou prospěšné pro vaše vlasy.

Přírodní šampon: henna. Jak umýt vlasy hennou?

Henna je nádherný 100% přírodní bylinný šampon, který může pravidelně nahradit běžný šampon, aby posiloval a léčil vlasy, a aby vám vlasy odpočinuly a získaly sílu. Chybí umělé přísady, konzervační látky, parabeny a silikony. Henna účinně absorbuje kožní mastnotu a zvládne kontaminaci pokožky hlavy. Působí jako měkký peeling, odstraňuje mrtvé buňky, exfoliuje, ponechává pocit lehkosti a svěžesti.

Kdo může umýt vlasy henny?

- s těžkou ztrátou vlasů a lupinami pokožky hlavy;

- syroedam, těhotné ženy a alergie;

- milovníci přírodní ekologické kosmetiky;

Můžete si umýt vlasy jak hennou barvou (dobrou volbou pro brunetky), tak bezbarvou (vhodnou pro blondýnky a dívky s pěknými vlasy, před použitím bezbarvé henny proveďte test na malé části vlasů, abyste zjistili barevnou odezvu vlasů).

Henna může být použita v čisté formě, ale může být také použita v kombinaci s jinými přírodními složkami. Henna dokonale kombinuje a spolupracuje s různými přírodními produkty. Zvažte nejúčinnější a cenově dostupné.

Nejjednodušší a nejjednodušší způsob je použití henny v čisté formě. Mícháme heňu s teplou vodou, dobře promícháme, můžete přidat (lehce "komplikovat" šampon) vaječný žloutek. Použijte šampon jako masku (pokud si vybíráte hennu, použijte rukavice) na vlhké špinavé vlasy, obalte plastovým obalem, na šátek nebo na starou ručník. Nechte na vlasy po dobu 10-20 minut, opláchněte velkým množstvím vody, aplikujte přírodní balzámový oplach nebo kosmetickou masku po celé délce vlasů. My balzám (masku) umyjeme zbytky henny s velkým množstvím vody a užíváme si výsledek. Postup praní vlasů s přírodní hennou je účinnější, pokud se provádí v horké lázni a nejlépe v lázni (hamam). Pod vlivem vysoké teploty se otevřou póry pokožky hlavy, toxiny se odstraní, krevní oběh pokožky hlavy se zlepší, všechny přírodní produkty pronikají do hlubších vrstev pokožky, dokonale čistí a léčí vlasy. Henna lze vařit s pomocí léčivých bylin. Tento způsob praní vlasů rychle dýchá život i těch nejtenčích a vyčerpaných vlasů. Vyberte bylinky, které vyhovují vašemu typu vlasů.

Jaké nástroje lze přidat do šamponu henna?

Henna je ideálně kombinována s dalšími práškovými přírodními produkty:

- bylinky (sušené a rozemleté ​​na prášek)

- přírodní kakaový prášek (pro tmavé vlasy)

Henna je vynikající základ pro esenciální oleje. Velice doporučuji přidávat do henny několik kapek esenciálního oleje pro váš typ vlasů nebo vyřešit stávající problém s vlasy. Pokud máte suché vlasy, můžete hennu zjemnit s lžičkou (v závislosti na délce vlasů) olejem. Zvolte lehké rostlinné oleje, aby nedošlo k opětovnému naplnění vlasů, naším cílem je použít hennu jako čisticí šampon. Pro normální a suché vlasy podélně, dobrý způsob, jak umýt vlasy s hennou, vařený na kefír.

Co jiného mohu přidat?

Doporučuji vám, abyste byli opatrní s citronem. Často se setkávám s tipy na přidání citronové šťávy do henny. Lemon v kombinaci s hennou může velmi silně osušit vlasy, proto přidáme citronovou šťávu ve velmi malých množstvích a velmi mastnou pokožku hlavy. Pokud máte dlouhé vlasy, můžete použít hennu na pokožku hlavy. Přesné rady je však obtížné dát. Vše individuálně. Zkuste různé možnosti a vyberte to nejlepší pro vás. V každém případě začněte s malými dávkami a sledujte reakci vlasů. Pokud vaše vlasy dobře reagují, můžete zkusit zvýšit dávkování.

- práce na mazových žlázách pokožky hlavy je regulována, vlasy zůstávají čisté mnohem déle;

- vlasy jsou hustší a silnější;

- vlasy vypadnou méně a roste lépe;

- vlasy se stávají mnohem objemnějšími;

- vlasy dobře upravené a lesklé.

! Pokud jde o účinnost mytí vlasů na hennu, rozumí se, že henna je přirozená! Bez přísad (například v henně by neměla být přítomna taková škodlivá přísada jako parafenylendiamin).

! Henna ve své nejčistší podobě a vysoké kvalitě! Pouze od takové henny dostanete výsledek. Vyvarujte se výrobků nízké kvality a vyvarujte se triků obchodníků. Někdy vydávají barvu pro hennu, a v tomto případě je těžké předpovědět výsledek. Pokud si vyberete bezbarvou hennu na mytí vlasů, vyberte si osvědčeného výrobce, levné bezbarvá henna nedávno spadla těžce do kvality a nemilosrdně vyschne pokožku hlavy a vlasů. Koupit přírodní hennu může být v eco-boutique na odkaz.

Henna může být také použita jako posilující maska, jednoduše ji umýt šamponem, a také na konci mytí vlasů, jako kondicionér - opláchnout, aplikovat na čisté vlhké vlasy. Bez ohledu na to, jak používáte hennu, je použití vlasů nesporné.

Mariya_Nechaeva: TARA masivní šampon Henna - masivní šampon s hennou a léčivými bylinami

Pozdravy pro environmentalisty! 

I nadále mluvím o produktech arabských vlasů od společnosti TARA. V tomto přehledu vám ukážeme tvrdý šampon s hennou a léčivými bylinami a povíme vám, jak se liší od této položky.

Objem: 75 gr

Cena: 950 rub

Výrobce: Jemen

Zkušenosti s použitím: 2 měsíce

Místo nákupu: internetový obchod, oficiální zástupce společnosti Tara v Rusku

Složení: šamponový koncentrát, henna olej, makadamie, růže, patchouli, skořice, bergamot, kardamom, bezbarvé výtažky z henny, mýdlové ořechy, mýdla, backgammon, brahmi, heřmánek, kopřiva.

Solidní šampon je nový originální formát, který má několik výhod. Jaký druh? Podívejme se.

✔ Miniaturní velikost a nízká hmotnost. Šampon zabírá malý prostor na polici nebo v kosmetickém sáčku. Pohodlné pro cesty.

✔ Neobsahuje vodu. Nepotřebuje ochranu. Má dlouhou trvanlivost.

✔ Zvýšená koncentrace příznivých látek. Ekonomická spotřeba. Rychlý výsledek.

Šampon rád obsah henny. Zde je bezbarvý. Vlasy neznečistí. Toto je můj první masivní šampon a nejdřív jsem nevěděl, co od něj očekávat.

První použití způsobilo potěšení! Šampon pěny dobře. Není to hojná pěna, jako šampony SLS. Není hustá, není krémová. Když jsem ji použil, uvědomil jsem si, že dokonce i malé množství pěny pokožku a vlasy dobře umyje. Hlavní věc je pochopit tlustší vlasy, čím více jsou špinavé, tím více šamponů - pěna - potřebuje. Umytím si hlavu tímto šamponem s jediným mýdlem. Vlasy čistí k pískat☝ Velmi silná. Současně necítím tuhost na délce vlasů a dokonce i na špičkách. Snadno vypláchněte olejové masky.

Tara masivní šampon tento lék pro pokožku hlavy. Poté používám přírodní balzám.

Použil jsem masivní šampon spolu s kapalinou Tara Henna a kořením. Pro mě jsou téměř stejné. Pevný šampon je také bohatý na oleje a bylinky, takže růst vlasů 2 cm / měsíc místo obvyklého 1 považuje za zásluhy.

Ve srovnání s tekutým bratrem Solid Brother, šampon Henna pěnu lépe a čistí silněji. A jeho vlasy svítí ještě jasněji!

Proto jsem si chtěl vždycky umyt vlasy jen s nimi. ☺ V květnu jsem to udělal a pak jsem se rozhodl zpomalit. Proč se omezím, když je šampon tak dobrý?

Za prvé, vzhledem k jeho konkrétnímu složení, může být skladován po velmi dlouhou dobu. Tekutý přírodní šampon "nepřežije" do data exspirace. Takže kapalina není v klidu, když ji používám. Když skončí, budu těžké.

Za druhé, stejně jako všechny prostředky na bázi olejů, tento šampon umývá umělejší pigment rychleji. Zbarvím vlasy s přírodní hennou as masivním šamponem, které mi zanechává vlasy 1,5 krát rychleji než s profesionálním.

Rostou vlasy a břeh každý centimetr. Pro mě je jejich stav velmi důležitý. Během dvou měsíců jsem sledoval kvalitu špiček a všiml jsem si, že vůbec netrpí. Stejně jako celá délka. Z tvrdých šamponů, které působí agresivně na vlasy, se konce vlasů staly tenčí a hodně vyschnou. A to vede k nestabilitě. A čára řezu vypadá takto. jako okraj. Hřeben v těchto vlasech se uvízl. To je signál nezvratného poškození. Oni buď maskují silný obnovovací make-up, nebo prostě odříznou a znovu rostou. S šamponem Tara mé vlasy nezkazí. Typy jsou hedvábné a poslušné. Navzdory skutečnosti, že účes byl před více než dvěma měsíci, řez je stejně tlustý a krásný.

Zvažte kompozici

● Nevím, co východní kosmetika znamená šamponovým koncentrátem. Ale tohle není 100% SLS a jiní jako on. Jinak jsem prostě nemohl použít tento šampon. Provádí funkci základny, čističe a pěny.

● Henna olej je nic víc než henna macerate. To znamená, že olej je nastaven na práškové listy rostliny Lavson. Olej, jehož rostlina není specifikována. Věřím Tare a jsem si jistý, že je to nejen neškodné, ale také užitečné. Henna má tannickou vlastnost. Mluvící jazyk pro péči o vlasy - laminování. Pokrývá povrch vlasové ochranné bariéry a vytváří efekt hladkých, leštěných vlasů.

● Olej Macadamia vyživuje vlasy pomocí užitečných kyselin a vitamínů, což je činí silnějšími. Regulace bilance tuku mezi kořeny tuků a suchými špičkami. To zabraňuje rozbití vlasů.

● Rose esenciální olej normalizuje mazové žlázy. Dává vlasovou elasticitu a šampon příjemnou vůni. Rose je vysoce ceněna v Ayurvedě.

● Antifungální léčivý přípravek z paštilových esenciálních olejů. Léčí mnoho kožních onemocnění (dermatitida, seborrhea, lupy atd.). Zklidňuje zánět, eliminuje vyčerpání. Šampon dává jedinečné aroma.

● Skořicový esenciální olej má taninové, antioxidační a antiseptické vlastnosti. Vyživuje kůži vitamíny a dalšími příznivými látkami (vlákniny, uhlohydráty, fosfor atd.). Miluji tuto vůni. Nadchází.

● Esenciální olej Bergamot normalizuje mazové žlázy, má uklidňující a protizánětlivé vlastnosti. Má osvěžující a tonizující účinek na pokožku. Přírodní antiseptikum. Používá se při léčení lupů.

● Eterický kardamový olej má antiseptické a regenerační účinky na pokožku. Má tonizující a omlazující účinek. Zvyšuje syntézu kolagenu, obnovuje elasticitu pokožky.

● Bezbarvý extrakt z henny vyživuje pokožku hlavy a obnovuje vlasy, poskytuje lesk a poskytuje ochranu vlasů a pružnost po celé délce.

● Extrakt mýdlových oříšků - prášek rostlinného trifoliátu - přirozeně čistí pokožku hlavy a vlasů mazu. Nezasychá, nezpůsobuje podráždění kůže. Samotný roztok prášku z mýdlových oříšků čistí vlasy na písek a dokonce i na pěny.

● Mýdlový extrakt - pokud chápu, že je to shikakai - stejně jako trifoliatus má schopnost očistit kůži a vlasy. Ve srovnání s prvkem působí měkčí a nedává pěnu. Čistí také kůži z vrstvy přírodních lipidů.

● Extrakt z backgammonu vyživuje a hydratuje pokožku, stimuluje růst vlasů, uklidňuje odlupování a zánět.

● Brahmiový extrakt vyživuje pokožku hlavy, zabraňuje předčasným šedým vlasům, zlepšuje strukturu nových vlasů a zesiluje je. Stimuluje růst vlasů. Zastaví spád.

● Výtažek z heřmánek vyživuje pokožku hlavy a vlasy pomocí užitečných minerálů a kyselin. Reguluje mazové žlázy. To dává vlasům lesk. Léčí lupy. Posiluje vlasové folikuly.

● Extrakt z kopřivy pomáhá posilovat vlasové folikuly, zastavuje ztrátu vlasů, stimuluje růst vlasů, reguluje uvolňování lipidové vrstvy.

ECOgolik identifikoval 8 z 15 složek složení pevného šampónu Tara. Ačkoli backgammon, brahmi, henna atd. Jsou přirozené látky. Jedná se o sušené a práškové listy rostlin, jejichž příznivé vlastnosti jsou známé již tisíce let.

Analýza ECOgolik pomocí odkazu.

Co voní jako šampon

Nejsem vybíravý z vůně vlasových produktů (to vůbec není tělový krém). Proto jsem věrný. Nemyslete si, že na úkor takového množství esterů ze šamponu nese jak indický obchod. Aroma je tlumená, nezasahuje do nosu, není ostrá. Silný a bohatý, mnohostranný. Cítím se více brahmi a hennou, protože je znám. Někdo může rozlišovat patchouli a kardamom. Všichni dohromady sloučili do orientálního ochuceného koktejlu.

Zatím není z něj téměř žádný suchý šampon. To je odhaleno v procesu mytí hlavy, když to interaguje s vodou.

Řeknu pár slov o obalu. Zpočátku byl šampon uzavřen do balicího papíru, vázán zeleným vláknem. Plus papírový štítek s nápisem "TARA Solid Shampoo".

Nejlepší je uložit takový šampon do mýdlové mřížky. Hlavní věcí je, aby byl výrobek dobře vysušen. Šampon neabsorbuje vodu. Zůstává pouze na povrchu a rychle se odpařuje. 30 min maximálně V suché formě může být šampon vložen do cokoliv: taška, pouzdro, krabice. Při správném skladování se nerozbije ani nerozpadne, nic nezahřívá. A mohou být uloženy na dobu neurčitou.

O přírodních a profesionálních šamponech

Řada pevných přírodních šampónů Tara, kde jsem je potkal na internetu, patří:

S čokoládou a kávou

S borovicovým dehet a oud

S amlo a voňavými pryskyřicemi

A naše s hennou

Všechny se liší ve složení, vůni a účelu a jsou spojeny s vlněnými nitěmi různých barev. Doporučuje se například šampon s kakaovým máslem a kávou pro suché a poškozené vlasy, ale borový dehet a ud olej, naopak, pro tuky, náchylné k lupům.

Můj henna šampon jemně očistí a obnoví strukturu poškozených vlasů. On opravdu leští vlasy. To je podobné efektu masky henny. Není to samé, ale ve skutečnosti vypadá jako velmi vzácný šampon. Mohu jen porovnat s profesionálními šampony pro obnovu vlasů. Účinek na délku - žehlené, lesklé vlasy. Ale situace s pokožkou hlavy je zcela odlišná!

Profesionální šampon opouští regenerační film nejen na vlasy, ale i na pokožce hlavy. Při častém používání to vede k rychlé kontaminaci hlavy. Musíte si vlasy spláchnout častěji. Ztráta bazálního objemu. Vlasy jsou velmi elegantní. Aktivní složky prostředků pro stimulaci rychlého růstu vlasů jednoduše nemohou proniknout přes takový profesionální film a nekonají tak, jak by měly. Kůže přetížená lipidovým koktejlem, mechanickou kontaminací a kondicionační fólií nemůže fungovat správně. A prvním signálem je vypadávání vlasů.

Náš přírodní šampon neopouští podobný film na kůži, spíše působí jako jemný peeling. Postupně. Aplikace po aplikaci. Z pravidelného používání přírodního šamponu se syntetická fólie v průběhu času vymyje. Objevují se přirozený lesk a bazální objem. Kůže místo filmu se živí a vlasy rostou rychleji.

Tvrdý šampon Tara mi působil silně. Byla s ním velmi potěšena. Bylo by zajímavé vyzkoušet jiné podobné. Například s kakaovým máslem (žlutá nit). Obsahuje kyselinu mléčnou.

Šampon s hennou doporučuje těm, kteří mají přirozené, nenatřené vlasy. Pro normální a mastnou pokožku hlavy. Pro normální a poškozené vlasy.

Krásné a zdravé vlasy pro vás 

Přehled šamponů Henna

První hrdina recenze

Dlouho jsem to nemohl koupit, všechno nebylo na skladě. Pak zapomněla a najednou mi znovu zachytila ​​oko. Rozhodl jsem se to vzít. Pro mě to bylo úplně normální. Přírodní, blond vlasy, krátké vlasy. U kořenů náchylných k tuku. V závislosti na šamponech se musíte umývat každé dva dny, někdy i každý den. Tyto dva šampony mi umožnily mytím vlasů jednou za dva dny, ale třetí den nebyl žádný stráž, jelikož tam byly další. Pro mě je to ukazatel. S největší pravděpodobností se jim líbila henna. Tento gelový šampon konzistence, transparentní, má příjemnou vůni. Pěna dobře, umývá vlasy dobře, dokonale umyje masky z vlasů. Dává vlasům trochu lesku, ale z toho není slepý. Jen vlasy vypadají zdravě. Myslím, že blondýnky svítí jasněji. Jak jsem řekl, kompozice není dokonalá, ale přiblížila jsem se. Dráždění nezpůsobuje. Vlasy zůstanou čisté déle.

Druhá možnost je nyní s 20% slevou.

V tomto šampónu jasná mandlová vůně. Netrvalo dlouho na mých vlasech, takže kdokoli nemá rád tento zápach, nemusíte se obávat. Složení v něm je bohatší a zajímavější než jeho. Přidány organické extrakty z mořského mléka, heřmánku, sóji, citrónové trávy a aloe vera, biotin. S touto možností, jak se mi zdálo, vlasy nesvítí jako předchozí. Konzistence je střední, tlustší a transparentnější. Pěna dobře, vlasy také umýt. Stejně jako u první možnosti, ne na dvě dny. Následující den vypadají skvěle. Také se mi líbilo, že s těmito šampony se moje vlasy stávají jednoduššími a poslušnějšími. Mám husté vlasy, a proto je pro mě vždy obtížné, a to bez jakýchkoli zvláštních prostředků. Vždycky jsem požádal pána, aby mi je co nejlépe frézoval, takže zůstaly méně vlasů. Je pro mě snadnější se s těmito šampony vyrovnat. Domnívám se, že pro majitele suchých vlasů tyto možnosti nebudou fungovat, protože mohou vysypat vlasy. A pro tuky bude spásou. Barva se nemění. Vlasy posilují. Pro mě byly obě možnosti hodné, stejně jako ostatní, nevím. Zřídka používám klimatizaci. Vše individuálně.

Používáte-li můj kód GFN594 při objednávání zboží, budu vám velmi vděčný.

Pro nové zákazníky je sleva 5% na první objednávku na přijetí propagačního kódu5


Moje další recenze na toto téma

Moje další recenze mohou být zobrazeny, pokud umístíte kurzor nad avatar a vyberete - všechny uživatelské příspěvky v komunitě.

Zajímavý blog

do-it-yourself kosmetiku, zdravou výživu, volný čas, cestování a tipy pro začínající blogery z vlastní zkušenosti

Pevný šampon s hennou dělejte sami

Více než měsíc jsem použil pouze svůj vlastní masivní šampon na mytí vlasů. Je to tak pohodlné, ekonomické a navíc užitečné, že se nevrátím k běžnému tekutému šampónu. Druhý den jsem se rozhodl, že udělám posilující šamponové mýdlo s přídavkem henny, protože jsem četl, že to je přesně to, co je třeba pro naše vlasy v létě.

Použití henny na vlasy

Henna je rostlinné přírodní barvivo vyrobené ze sušených listů lavsoniya keřů. Rozvíjí se v Indii, Pákistánu, severní Africe, stejně jako ve většině arabských zemí.

Henna slouží jako bezpečné barvivo na vlasy a jen se o ně stará. Na základě henny dělat všechny druhy lékařských masky, je přidán do domácí šampony a kondicionéry. Henna zlepšuje stav srsti a vlasů, a to:

- dělá vlasy zdravější, lesklé, obnovují strukturu;

- zabraňuje vypadávání vlasů, urychluje jejich růst;

- normalizuje metabolismus pokožky hlavy na pokožce, stejně jako potíže s mastností vlasů;

- zmírňuje lupy, podráždění, svědění kůže.

Je hena škodlivá?

Před přípravou šamponu jsem přirozeně četla celou řadu informací. Někdy jsem se setkal s poznámkami na fórech se stížnostmi, když říkal, že henna vysychá vlasy, dělá to těžké, ztrácí lesk atd. A tak k jakému závěru jsem přišel.

Aby vlasy nebyly suché, nudné a nerozdělené, henna by neměla být zneužívána. Doporučuje se nanášet vlasy pouze jednou za 1-2 měsíce, nanášejte zvlhčující masky s hennou ne více než jednou za 10 dní. Pokud jde o hennu šampon, není to denní šampon. Používejte je neměli byste častěji 2 krát týdně. Pokud se vaše vlasy častěji omýváte, střídejte jej s jemnějším a lehším šamponem.

Musíte také vědět, že henna a barvivo na vlasy jsou dvě neslučitelné věci. Henna léčí vlasy a pokrývá jejich poškozené váhy, zatímco barvivo proniká pouze do otevřené váhy. Proto po nanesení henny může barva nerovnoměrně klesnout. Aby se zabránilo takovému obtěžování, doporučuje se barvit vlasy chemickým barvivem nejdříve dva až tři týdny po použití henny. Mimochodem, henna vůbec nestojí na šedých vlasech. K tomu je třeba smíchat s Basma (přírodní přírodní barvivo z indigových listů).

Můj recept na hennu šampon

Šampon Henna je jedním z nejúčinnějších terapeutických a profylaktických prostředků pro posilování a růst vlasů. Připravit ho vlastním rukama je velmi jednoduché a rychlé. K tomu potřebujeme:

1) 50 g. Castilianské mýdlo (můžete samozřejmě používat kvalitní dětské mýdlo nebo mýdlovou základnu. Vždycky jsem pro takové účely používal své oblíbené přírodní kastilské mýdlo.

2) 50 g. silný zelený čaj (můžete si jen vzít vodu nebo připravit byliny vhodné pro vaše vlasy);

3) 2 lžičky. bezbarvá henna (Jsem úplně spokojená se svou vlastní barvou vlasů a já ji nechci měnit, proto je pro mne tou nejlepší volbou henna, kromě toho henna v šamponu pravděpodobně posiluje a uzdravuje vlasy než barvu);

4) 1 kap. ropový olej;

5) 5 kapek proteinů keratinu a hedvábí (volitelné).

Kastilní mýdlo by mělo být strouháno na jemné struhadle, přidávat do něj zelený čaj. Roztřepejte jej v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni, a ujistěte se, že mýdlo neváří. Dále přidáme hennu, olej, keratin a bílkoviny z hedvábí. Všechny jemně hněte pomalu, aby nedošlo k tvorbě bublin. Naplňte šampon do předem připravené formy a ošetřete alkoholem. Čekáme, až zmrzne. Pak jsme se dostali z forem a několik dní na sušené místo na suché a infuzované šampony. Dále je šampon připraven k použití.

Pokud máte zkušenosti s používáním henny jako vlasové kosmetiky, sdělte své zkušenosti a připomínky. Je zajímavé znát vaše dojmy. :-)))

Pro Více Informací O Suché Vlasy