logo

Šampon SKIN-CAP 150 ml

Psoriáza je závažné onemocnění, počet lidí, s nimiž neustále roste. Pro léčbu tohoto zánětu se používá řada technik - od masáže až po léky. Je také nutné použít prostředky pro vnější použití, které je šamponem Skin-Cap.

Složení

Skin-Kap poskytuje pomoc třem různým způsobům: sprej, krém a šampon. O posledních mluvíme.

Bílý šampon, tekutý a měkký v konzistenci. Jeho aktivní složkou je mimo jiné aktivní složka pyrithionu zinku. Kromě toho ve složení najdete látky jako: Tego Pearly C-96, kokosové mastné kyseliny, které jsou přirozenou složkou a dokonale vyhlazují vlasy, a také jim poskytují velkou péči. Mezi přísady patří Terosulfonát a sodná sůl laurylsulfátu - složka určená k odstranění vlasů z tuku. Zbývající složky jsou kopolymery makrogolu, dimethiconu, propylenglykolu a několika příchutí pro lepší chuť.

Obsah složení methyl-ethylsulfátu umožňuje, aby šampon byl lépe absorbován kůží a měl tedy hlubší účinek na zánět.

Objem lahve šamponu je 150 mililitrů.

Zvláštní funkce

Tento lék by měl být použit proti lupénce a dalším dermatologickým problémům. Zinek, který je aktivní složkou, zabraňuje nepříjemným onemocněním, jako je houba, nebo snižuje jeho účinek a chrání před bakteriemi. Nástroj funguje tak, aby snížil aktivitu bakterií a nakonec snížil jejich přítomnost na nic.

Velkou výhodou zinku je to, že zničí infekci v buňce bez poškození samotného buněčného systému. Kromě toho má zinek nejen vliv na příznaky onemocnění, ale také odstraňuje jeho příčiny.

Pokud používáte šampon pravidelně, jeho účinek se zvyšuje, protože je absorbován a zůstává uvnitř, i nadále pracovat, i když jej nepoužíváte.

Aplikace

Šampon by měl být použit pro následující problémy:

 • Pokud je pokožka hlavy svědčící a svědivá se záviděníhodnou pravidelností;
 • Za přítomnosti lupů;
 • Pokud máte seborrheu, bez ohledu na to, zda je suchá nebo mastná;
 • V případě, že máte onemocněnou atopickou dermatitidou, postihuje vlasy a pokožku hlavy.

Přípravek by měl být aplikován na vlhké vlasy a na chvíli masírovat hlavu, což umožní, aby krev protékala do kořenů vlasů. Poté je třeba důkladně opláchnout šampon a okamžitě ho znovu aplikovat, a to i při masážních pohybech, ale nyní počkejte asi pět minut, nechte prostředky důkladně namočit a dostat se dovnitř a poté důkladně opláchnout. Doporučuje se před použitím protřepat nádobu, což znamená malou "bouřlivost".

Výrobce slibuje, že pokud se snažíte léčit psoriázu, po dvou týdnech používání tohoto nástroje se objeví viditelný efekt.

Protože je tento šampon léčivý, měl by být aplikován v kurzu. V tomto případě je doporučeno to udělat po dobu 5 týdnů, 2-3x každých sedm dní. Stále existuje prevence před použitím šamponu po vyléčení onemocnění v případě, že se vrací psoriáza. Během tohoto období stojí za použití tohoto produktu méně často - jednou nebo dvakrát týdně.

Nástroj nemá vliv na stav vlasů, jejich tvar a barvu.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Podle výrobců nelze výrobek používat pouze v případě individuální nesnášenlivosti uvedených složek. Faktem však je, že mezi složkami je hormonální složka, která poněkud rozšiřuje seznam kontraindikací. Šampon by neměl být používán:

 • V přítomnosti růžové nebo mladistvé akné;
 • V případě, že je kůže infikována jakoukoli infekcí - zahrnuje infekci herpes a kuřicích neštovic;
 • Jestliže trpíte periorální dermatitidou;
 • Onemocnění, jako je kožní tuberkulóza, je také pro použití kontraindikováno.
 • V přítomnosti rakoviny kůže;
 • Děti do osmnácti let.

Neexistují žádné kontraindikace proti používání šamponu během těhotenství a rizika jsou poměrně slabá, ale je třeba je vzít v úvahu. Takže když nosíte dítě, mělo by se zdržet používání finančních prostředků, jestliže máte svědění nebo vyrážku, která dříve neexistovala. Při kojení je lépe nevyužít šampon vůbec nebo se tento způsob krmení chvíli zastavit, aby se předešlo riziku.

Jak již bylo uvedeno, při použití šamponu může dojít k alergickým reakcím. V takovém případě byste měli tento nástroj alespoň chvíli přestat používat. Přítomnost složky, která kontroluje hormony, může způsobit následující reakce:

 • Vzhled přetrvávajícího svědění;
 • Nadměrná suchá pokožka hlavy;
 • Přítomnost podráždění;
 • Nadměrná pigmentace kůže;
 • Výskyt hypertrichózy;
 • Aktivní vyrážka z akné a černé kůže;
 • Vývoj jedné nebo více infekcí;
 • Výskyt alergické dematitidy;
 • Stejně jako periorální dermatitida;
 • Vývoj dalších odrůd psoriázy, včetně pustulózních.

Pokud nedodržíte pokyny a použijete šampon častěji nebo neděláte přestávky, může se vaše kůže dobře začarovat, vytváří folikulitidu a erytém. V některých případech mohou nastat nepříjemné důsledky jako kožní atrofie nebo znecitlivění prstů.

Důsledky závisí na tom, co užíváte a jaké obvazy aplikujete, když používáte lék proti psoriázě. Tímto způsobem byste měli být opatrní a v případě jakékoliv negativní reakce okamžitě přestat užívat nejen šampon, ale i jiné léky, pokud je to možné. To by mělo být provedeno alespoň tak dlouho, dokud nevylučujete negativní účinky.

Ve velmi vzácných případech způsobuje použití drogy závažné nežádoucí účinky, při kterých musíte okamžitě přestat používat šampony a nikdy je nepoužívat znovu, ale místo toho se poraďte s lékařem. Mezi tyto důsledky patří:

 • Poškození slizničního systému;
 • Výskyt gastritidy;
 • Závažné alergické reakce;
 • Silné zvýšení nitroočního tlaku.

Aby se ujistila, že alergická reakce prošla, je třeba provést speciální vyšetření na klinice nebo v nemocnici. Neprovádějte ověření sami, nemusí to být jen nespolehlivé, ale i poškozené.

Bezpečnostní opatření

Dermatologové se důrazně doporučují, aby používali šampon a neupravovali tento lék. Je to proto, že jeho složení obsahuje takový prvek, jako je clobetasol, což je docela škodlivé pro tělo, zejména ve velkých dávkách.

Při neustálém používání produktů s touto složkou se mohou vyvinout atrofické změny kůže a obličeje. Při používání šamponu je také třeba dbát na to, aby se zabránilo kontaktu s očima, jinak by přítomnost hormonálních prvků zvýšila nitrooční tlak. Kromě tlaku může kontakt s očima v některých případech způsobit kataraktu nebo glaukom.

Nepoužívejte šampony na oblasti pokožky, které nejsou určeny k tomuto účelu. Například na kůži obličeje nebo podpaží. V opačném případě může způsobit vážné zdravotní potíže, jako je atrofie nebo dermatitida.

Příručka jasně uvádí, že děti mohou léčit psoriázu od jednoho roku. Obvykle jsou děti snadno tolerovány zdravotnickými prostředky a mají zřídkakdy jakékoli vedlejší účinky. Vezmeme-li však v úvahu clobetasol, který je součástí, je zcela schopen vést k nežádoucím důsledkům. Proto se doporučuje používat šampon pro děti po 18 letech, kdy je tělo silnější a silnější.

Recenze

Kupující mají pocit, že působí šampon. Někdo opravdu pomohl, ale někdo má spoustu stížností. Začněme s nevýhody. Hlavní nespokojenost je spojena s cenou šamponu, píšou, že to může být levnější a vzhledem k tomu, že nepeří velmi dobře, je utráceno velmi rychle. Navíc někteří kupci poznamenali, že pokud použijete nástroj pravidelně, vaše vlasy se s největší pravděpodobností zvyknou na to a akce se sníží a pak úplně zmizí.

Někdo napsal, že jeden šampon pro plnou léčbu nestačí, potřebujete lotion, kapky a další léky, které lze nalézt. A je samozřejmě lépe, než se požádáte o konzultaci s lékařem, aby předepsal potřebné léky.

V profesionálech můžete bezpečně zapsat, že produkt má příjemný zápach, a co je nejdůležitější, že stále funguje. Mnoho uživatelů říkalo, že šampon je ulehčuje nejen z psoriázy, ale také z lupin a dalších problémů.

Analogy

A nakonec uvažme analogy tohoto šamponu. Srovnání jednoho produktu s ostatními nám ve skutečnosti pomáhá dělat správnou volbu.

 1. Zincap. K dispozici jako sprej a krém. Obsahuje asi dvě procenta účinné látky.
 2. Friderm zinek. Pomáhá proti lupům, ale kromě toho bojuje se všemi problémy, které má Skin-cap.
 3. Pyrithionein zinek. K dispozici ve formě šampónu, krému a spreje.

Jak léčit houbové infekce šamponem Skin Kap?

Seborrhea (lupy) je dermatologické onemocnění, ke kterému dochází, když mazové žlázy nefungují správně. Často, s výjimkou keratinizovaných kožních částic na vlasu, které přinášejí nepohodlí, je nemoc doprovázena závažným svěděním. Chcete-li odstranit tyto problémy, můžete použít šampony určené k účinnému boji proti seborrheu.

Složení

Aktivní složkou šamponu je aktivovaný pyrithion zinek. 100 ml přípravku obsahuje 1 g účinné složky.

Účinnou látkou šamponu s pokožkovým uzávěrem je aktivovaný pyrithion zinek.

Pomocné složky léku:

 • Tego Perley C-96;
 • Tento Betaine L-7;
 • laurylsulfát sodný;
 • Abil B 88183;
 • edetát disodný;
 • chlorid sodný;
 • levomenthol;
 • ethanol;
 • Antily 141-kapalina;
 • aromatizace;
 • vody

Forma dávkování: šampon, což je bílá suspenze se specifickým zápachem.

Kromě šamponu je Skin Cap také k dispozici ve spreji.

Farmakologický účinek

Aktivní složka má protizánětlivé, antibakteriální a antifungální účinky. Antifungální účinek je vyjádřen ve vztahu k Pityrosporum ovale a Pityrosporum orbiculare, které způsobují zánět a nadměrnou deskvalifikaci kožních patologií. Antibakteriální účinek se projevuje ve vztahu k takovým patogenním mikroorganizmům jako jsou: streptokoky, stafylokoky, pseudomonas a Escherichia coli, Proteus.

Pyrithion zinečnatý snižuje intracelulární hladinu adenosin trifosfátu, podporuje, že depolarizaci buněčné membrány, což vede ke smrti plísním a bakteriím. Účinná proti mikroorganismům, které se nacházejí jak na povrchu, tak v hlubokých vrstvách epidermis. Při aplikaci zvenčí je systémová absorpce pomalá. Není návyková.

Hormonální nebo ne?

V kompozici léku nejsou žádné hormonální složky.

Indikace pro použití

Šampon se doporučuje k léčbě kožních onemocnění, jako jsou:

 • psoriáza;
 • atopická dermatitida pokožky hlavy;
 • seboroická dermatitida;
 • svědění;
 • mastnou a suchou seborrheu (lupy).

Kontraindikace

Je zakázáno používat léčivo za přítomnosti přecitlivělosti na složky, které tvoří šampon.

Jak aplikovat šampon?

Nástroj lze použít pouze externě.

Před použitím šamponu je nutné dobře protřepat lahvičku a poté aplikovat dostatečné množství pracího prostředku na vlhké prameny a masírovat kůži hlavy. Poté opláchněte teplou vodou, znovu podepřete suspenzi a ponechte na vlasy po dobu 5 minut. Poté je třeba důkladně umyt vlasy velkým množstvím vody.

Za prvé, lék musí být používán 2-3krát týdně po dobu 14 dnů.

Za přítomnosti psoriázy trvá léčba 5 týdnů, se sebourou - 14 dní.

Pokud se během mytí objevují vyrážky na obličeji a těle, doporučuje se použít tyto šampony a držet po dobu 5 minut.

Pro prevenci recidivy kožních patologií se doporučuje, aby byl přípravek používán 1-2x týdně.

Po aplikaci šamponů na ochranu šampónu masírujte pokožku hlavy.

Nežádoucí účinky

Ve vzácných případech může být užívání léku alergické ve formě zarudnutí, svědění a kožních vyrážek.

Šampon s léčivými účinky

Není žádoucí používat léčivo ve spojení s mastimi a krémy, které obsahují glukokortikoidy. S jinými léky může být šampon použit jako součást komplexní terapie.

Vlastnosti použití šamponu Kožní čepice

Při zvýšení frekvence užívání terapeutického činidla není vyloučeno vzhled suché kůže.

Pokud se suspenze dostane do očí, okamžitě je opláchněte pod tekoucí vodou.

Při nesení plodu a laktace je potřeba konzultovat s dermatologem o proveditelnosti použití šamponu

Lék neovlivňuje rychlost reakce při řízení vozidel nebo jiných mechanismů.

Kožní čepice lze používat pro děti starší než 1 rok.

Je to možné v dětství?

Tento nástroj může používat děti starší než 1 rok.

Šampon ovlivňuje stav vlasů?

Nástroj ve formě šamponu nemá nepříznivý vliv na přirozené barvy a stav pramenů.

Výrobce

B. Brown Medical SA, Jaen, Španělsko.

Podmínky prodeje a skladování

Produkt můžete koupit bez lékařského předpisu. Léčivý přípravek je třeba skladovat při teplotě + 4... + 30 ° C. Vyžaduje se omezení přístupu dětí k drogám. Je vhodný po dobu 5 let od data výroby.

Průměrná cena jedné láhve šamponu (150 ml) je 1000 rublů.

Podobné šampony Skin Cap - Keto Plus.

Analogové šampony pro pokožku

Seznam podobných léků, jejichž cena je levnější Skin-Kapa:

 • Krém Zinocap (více zde);
 • Friderm tar;
 • Friedermův zinek;
 • Keto Plus.

Recenze

Catherine, 28 let, Moskva.

Aplikuji tento šampon na léčbu dermatitidy na hlavě. Droga je účinná, ale nefunguje tak rychle, jak bychom rádi. Při aplikaci prostředků se denní barva vlasů neodbarvuje. Jediným mínusem drogy jsou vysoké náklady.

Igor, 35 let, Samara.

Používal tento nástroj na doporučení dermatologa pro léčbu seborrhea, zbavit se toho, který po dlouhou dobu nefungoval. Účinnost léku je uspokojena. Po ukončení terapie se zcela zbavil lupů a vážného svědění. Nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky.

Marina, 44 let, Tver.

Tato léčiva se dobře vyrovná s lupinami. Každou zimu během ohřevu trpěla strašnými lupinami. Využívalo spoustu peněz, ale z nich bylo jen málo pozitivních výsledků. Rozhodla jsem se zkusit Skin-cap. Byla jsem s výsledkem spokojena, znovu to nebudu experimentovat.

Vladislav, 33 let, Novoshakhtinsk.

Seborrhea způsobila vážné nepohodlí, protože hlava byla neustále svědí a její vlasy začaly vypadat nešikovně. Při léčbě této patologie jsem použil suspenzi typu Skin-Cap. Po prvním mytí hlavy se svědění snížilo a po 2 týdnech pravidelného užívání drogy se úplně zbavilo lupů.

Dmitry, 22 let, Tula.

To je nejlepší lék proti lupům. Již po prvním použití je výsledek viditelný. Po 3 umývání se hlava stane čistou. Nikdy jsem se nechtěl rozvinout a jakmile se objeví svědění, začnu používat tento terapeutický lék.

Šampon s pokožkou-cap - oficiální návod k použití

Registrační číslo:

Obchodní (vlastní) název léku:

Mezinárodní (generický) název léku:

Forma dávkování:

Složení

100 g přípravku obsahuje:

Pyritionový zinek aktivovaný 1 g.

Tego Perleťová C-96 (natrium-lauryl-sulfát + monoethanolamid mastné kyseliny, kokosového oleje + ethylenglykolmonostearát), Tego betain L-7 (propilbetainamid kokosový olej mastné kyseliny), Tego sulfonátového 2427 Bondesurf NL 228E (laurylsulfát sodný), Abil B 88183 (dimethikon makrogol a kopolymer polypropylenu), edetát dvojsodný, chlorid sodný, levomenthol, ethanol, Antil 141 Liquid (propylen + makrogol-55-propylenglykol oleát), aroma (Binet 10680) (citronellol + fenylethanol + geraniol + terpinolu + skořicový alkohol), voda do 100 ml.

Popis

Pozastavení bílé barvy s charakteristickou vůní.

Farmakoterapeutická skupina

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika Aktivovaný pyrithion zinek má protizánětlivou, antibakteriální a antifungální aktivitu. Antifungální aktivita je zvláště výrazný při aplikaci na Pityrosporum ovale a Pityrosporum orbiculare, způsobující zánět a nadměrnému loupání s lupy, seborrhea, lupénky a jiných kožních onemocnění. Antibakteriální aktivita je vykazována pyrithionu zinečnatého, proti řadě patogenních mikroorganismů (Streptococcus, Staphylococcus, Pseudomonas a Escherichia coli, Próteus a kol.), Pyrithion zinečnatý, pyrithion snižuje intracelulární hladiny ATP přispívá k depolarizaci buněčné membrány, což způsobuje smrt hub a bakterií. Mechanismus protizánětlivého účinku nebyl studován.

Farmakokinetika

Při vnější aplikaci se aktivuje zinečnatý pyrithion v epidermis a povrchových vrstvách dermis. Systémová absorpce je pomalá. V krvi se vyskytuje v stopových množstvích.

INDIKACE PRO POUŽITÍ

Psoriáza, atopická dermatitida na pokožce hlavy, seboroická dermatitida, pruritus, lupy, mastná a suchá seborrhea.

KONTRAINDIKACE

Přecitlivělost na léčivo.

ZPŮSOB PODÁNÍ A DÁVEK:

Venku.

Před použitím důkladně protřepejte láhev. Naneste malé množství šamponu na pokožku na mokré vlasy a masírujte pokožku hlavy. Opláchněte vlasy a znovu naneste šampon. Šampon nechte 5 minut na vlasy a důkladně opláchněte velkým množstvím vody. Aplikujte 2-3x týdně během prvních dvou týdnů. Průběh léčby psoriázy - 5 týdnů se seborrheou - 2 týdny. Během období remise lze šampon použít 1-2 krát týdně jako prostředek prevence relapsu.

NEPŘÍTOMNÉ ÚČINKY

INTERAKCE S OSTATNÍMI LÉČIVI

Klinicky významná interakce léku Kožní uzávěr s jinými léky nebyl zjištěn.

ZVLÁŠTNÍ POKYNY

Šampon Kožní čepice nemá vliv na přirozené barvy a stav vlasů.

FORMULÁŘ VYDÁNÍ

Šampon 1% v 50 ml, 150 ml, 400 ml v plastové lahvičce. Každá lahvička spolu s aplikační instrukcí je umístěna v kartonovém obalu. Na 5 g v sáčku z vrstvené fólie. 5 sáčků spolu s návodem k použití jsou umístěny v kartonové krabici. Na 5 g v sáčku z vrstvené fólie ("volný vzorek").

PODMÍNKY SKLADOVÁNÍ

Při teplotě +4 až + 30 ° C, mimo dosah dětí.

ŽIVOTNÍ ŽIVOT

5 let. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

PODMÍNKY PRO VYCHÁDÁNÍ Z DROGŮ

Vlastní výroba

"Hemigroup Frans SA", Francie ("B. Brown Medical S.A.", Jaen, Španělsko) pro společnost LLC "Invar®", Rusko

Organizace spotřebitelských nároků

OOO Invar, Rusko, 410056, Saratov, ul. Rakhova, d.61 / 71

Reprezentativní kancelář v Moskvě: 115054, Moskva, st. Dubininskaya, 57, s. 1

SKIN-CAP

◊ Aerosol pro vnější použití 0,2% ve formě olejového roztoku z bílého s žlutavým nádechem do světle žluté barvy s charakteristickým zápachem.

Pomocné látky: laurylsulfát sodný, isopropylmyristát, ethanol, propelanty (izobutan, propan, butan).

70 g - hliníkové aerosolové plechovky (1) s rozprašovací hlavou a speciální tryskou pro zpracování lepenkových krabic.

◊ Krém pro vnější použití 0,2% bílá s charakteristickým zápachem.

Pomocné látky: Tego Care 450 (distearát, polyglyceryl 3-methyl glukózy), Tegin M (glyceryl stearát), Tego alkanol 18 (stearylalkohol) Tegosoft ITS (oktyl-oktanoát) Tegosoft P (isopropylpalmitát) Tegosoft LSE 65K (kokoát sacharózy ) Abil K4 (cyklomethikon), glycerol, Tegosoft E20 (methyl glyukotset 20), nipagin, aroma (Binet 10680), butilgidroksitoluen, čištěná voda.

50 g - plastové trubky (1) - kartonové obaly.

◊ Šampon 1% ve formě bílé suspenze s charakteristickým zápachem.

Pomocné látky: natrium-lauryl-kopolymer, amid-koko-N (hydroxyethyl) alkylamidobetain mastných kyselin, laurylsulfát sodný, dimethikon kopolymer, polyethylen glykol a polypropylen glykol, a 55-oleát, propylenglykol, mentol, chlorid sodný, Trilon B, čištěná voda.

5 g - sáček (5) - kartonové krabice.
150 ml - plastové lahve (1) - kartonové obaly.

Aktivovaný pyrithion zinek má protizánětlivou, antibakteriální a antifungální aktivitu. Antifungální účinnost je zvláště výrazná ve vztahu k Pityrosporum ovale a Pityrosporum orbiculare, což způsobuje zánět a nadměrnou deskvalifikaci kožních onemocnění. Antibakteriální účinnost se projevuje na několik patogenů Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Próteus spp.

Pyrothion zinečnatý redukuje intracelulární hladiny ATP, podporuje depolarizaci buněčných membrán a způsobuje smrt hub a bakterií. Mechanismus protizánětlivého účinku nebyl studován.

Aerosol pro vnější použití (pro dospělé a děti starší než 1 rok):

Krém pro vnější použití (pro dospělé a děti nad 1 rok):

- atopická dermatitida (ekzém, neurodermatitida);

- atopická dermatitida pokožky hlavy;

Lék je používán externě.

Před použitím šamponu důkladně protřepejte láhev. Naneste malé množství šamponu na pokožku na mokré vlasy a masírujte pokožku hlavy. Opláchněte a znovu naneste šampon. Šampon nechte 5 minut na vlasy a důkladně opláchněte velkým množstvím vody. Lék se užívá 2-3krát týdně během prvních 2 týdnů. Léčba psoriázy trvá 5 týdnů se seborrheou - 2 týdny. Během remise může být šampon používán 1-2x týdně jako prostředek prevence recidivy.

Krém pro vnější použití po intenzivním třepání se aplikuje na postiženou kůži tenkou vrstvou 2krát denně. Průběh léčby psoriázy je 1-1,5 měsíců, při atopické dermatitidě - 3-4 týdny.

Aerosol pro vnější použití se na postiženou kůži rozstřikuje v dostatečném množství ze vzdálenosti přibližně 15 cm. Aplikujte 2-3krát denně, abyste dosáhli klinického účinku. Aby bylo dosaženo trvalého účinku, doporučuje se používat léčivo po dobu jednoho týdne po vymizení příznaků. Několikrát před použitím protřepejte plechovku. Při stříkání udržujte láhev ve stoje. Pro ošetření aerosolové pokožky je připojena speciální tryska.

V současné době nebyly hlášeny případy předávkování kůže.

Šampon s pokožkovým uzávěrem: indikace, pravidla aplikace

Šampon s pokožkovým kloboukem patří do kategorie léčebných přípravků určených pro vnější ošetření epidermis pokožky hlavy postižených patologickými kožními chorobami. V tomto nástroji pro hygienické postupy existují nejen léčivé, ale i bylinné složky. V současné době mohou lidé, kteří trpí patologií kůže, koupit tento šampon v téměř každé lékárně.

I přes skutečnost, že je prováděna bez lékařského předpisu, kvůli absenci závažných kontraindikací a nežádoucích účinků by pacienti měli pečlivě přečíst pokyny výrobce před použitím.

Výrobce

Výroba terapeutického šamponu, který je dodáván na domácí trh pod značkou Skin Cap, provádí společnost Cheminova Internacional S.A. Corporation. Tato společnost byla založena v roce 1954 a během všech těchto let se zabývala aktivním vývojem a výrobou nejen kosmetických, ale i léků.

Tento výrobce má osobní centrum, ve kterém se provádí vědecký výzkum, jehož účelem je maximalizovat účinnost stávajících léků. Pro jejich aktivaci používají odborníci chemické a fyzikální techniky, díky nimž dokáží dosáhnout vynikajících výsledků. V současné době společnost představuje světové komunitě nové lékařské produkty, které pomáhají zbavit se kožních patologií, jako je pocení, praskání atd.

Složení

Složení tohoto zdravotního šamponu je přítomno jako aktivní složka pyrithion zinek. Podle výrobce 1 ml tohoto léčivého a hygienického přípravku obsahuje nejméně 10 mg látky. Pacienti, kteří si přečetli pokyny, budou schopni porozumět účinku pyrithionu zinku na lidské tělo.

Tato účinná sloučenina může mít škodlivý účinek na různé patogenní mikroorganismy (například virové, bakteriální nebo houbové), aniž by pronikly do buněčné membrány. Pyrithion je velmi účinný proti takovým patologickým stavům kůže:

Pacienti mohou pravidelně bezpečně používat šampony, protože řada studií ukázala, že jejich složky nepronikují hluboko do kůže a nehromadí se v krvi. Z tohoto důvodu není možné předávkování.

Terapeutický účinek

Před několika lety pro lidi, kteří trpěli kožními patologiemi, jedinou spásou byly masti, krémy a jiné léky, které obsahovaly hormony v jejich složení, které mohou zastavit nepříjemné příznaky. Jejich pravidelné užívání vedlo k nebezpečí závislostí, na pozadí kterého by se mohly vyvinout závažné komplikace.

V současné době mohou pacienti, u kterých byla diagnostikována kožní onemocnění pokožky hlavy, pravidelně používat šampon s čípkovým uzávěrem, který může zmírnit charakteristické projevy jejich onemocnění:

 • závažné svědění;
 • podráždění;
 • pocity bolesti;
 • zarudnutí;
 • záněty;
 • kožní vyrážky;
 • alergické reakce.

Nežádoucí účinky, kontraindikace

Než začnete používat šampon značky Skin, měli byste si pozorně přečetli pokyny. Potřebují zvláštní pozornost na oddíly o kontraindikaci a vedlejších účincích.

Výrobce upozorňuje na následující důsledky:

 1. Alergické reakce na aktivní složky šamponu mohou nastat u lidí se zvýšenou citlivostí kůže.
 2. Nedoporučuje se užívat drogy paralelně se šamponem, které obsahují glukokortikosteroidy.
 3. Poprvé po začátku používání šamponu mohou pacienti pocítit pocit pálení pokožky hlavy. Pokud k tomu dojde, neměli byste přestat používat nástroj, protože nepohodlí brzy projde vlastním.
 4. Výrobce doporučuje, aby během hygienických procedur použil šampon výhradně na vlasy a pokusil se vyhnout se kontaktu s pokožkou. V tomto případě je možné se vyhnout vzniku lupů.
 5. U některých lidí po použití této značky šamponu mohou být vlasy těžké. To je způsobeno skutečností, že pyrithion zinečnatý má zásaditou povahu, což negativně ovlivňuje přirozenou elasticitu vlasů. Aby se odstranila tato vada, doporučuje se aplikovat klimatizační zařízení nebo speciální leštidlo v závěrečné fázi postupu vody.
 6. Při použití šamponových vlasů se nezmění jeho přirozený odstín.
 7. Pokud se produkt náhodně dostane do očí, musí být důkladně omyt tekoucí vodou.

Pravidla použití

Před použitím šamponu pro lékařské účely by se lidé s kožními patologiemi měli poradit s dermatologem. V případě, že pacienti dostanou lékařskou terapii zahrnující podávání glukokortikosteroidů, mohou lékaři upravit režim léčby a tyto léky nahradit jinými léky. Pokud pacienti nemají žádné kontraindikace a individuální intolerance k účinným látkám přítomným v tomto léku, mohou je použít po dobu dvou týdnů. Odborníci doporučují provádět hygienické a léčebné postupy maximálně 3krát týdně.

Před použitím šamponu je nutné láhev dobře protřepat, aby byly všechny usazené součásti rovnoměrně rozloženy v celém výrobku. Poté by měl pacient vlhčit vlasy a naneste na ně malé množství šampónu. Vzhledem k tomu, že tento nástroj pěnu dobře, nebude pro pacienta těžké rovnoměrně rozdělovat ho po celé délce vlasů. Po pěti minutách by měl být šampon důkladně opláchnut a nasazen na druhou šarži, která se rozptýlí také po vlasech a po 5 minutách se důkladně umyje. Mnoho dermatologů tvrdí, že účinné složky přítomné ve šamponu již ve dvou sezení mohou zcela eliminovat lupy.

Je zakázáno aplikovat tento lék na kojence, které ještě nejsou staré.

Pokud potřebujete použít terapeutický šampon pro ženu v pozici nebo pro kojící matku, měli byste se obrátit na dermatologa a poradit se. Používání takového šamponu je zpravidla přípustné, pokud může přinést více výhod než poškození. Tato kategorie pacientů musí být pod dohledem svých lékařů po celou dobu užívání terapeutického přípravku. Po absolvování kurzu budete muset projít řadou laboratorních testů, abyste se ujistili, že nejsou žádné skryté vedlejší účinky.

Co by mělo být zapamatováno?

Po zakoupení šamponu musí lidé zajistit, aby byl správně uložen. Podle instrukcí by měl být tento nástroj uložen při teplotním režimu, který se pohybuje v rozmezí od 4 do 30 stupňů. Doba skladovatelnosti je 5 let od data výroby.

Podrobné přezkoumání šamponu s kůží

Příznaky dermatologických onemocnění se mohou objevit nejen na kůži, ale také na chlupaté oblasti těla, například na hlavě. A ne všechny prostředky jsou vhodné pro léčbu. Ale je naprosto možné vybrat šampon s kůží. Podrobné pokyny pro použití, ceny a analogy jsou uvedeny níže.

Složení nástroje

Hlavní látka léčivého přípravku "Syn-cap", vyráběná ve formě pyritonu zinku aktivovaného šamponem. Koncentrace je 1%, což znamená, že je 1 gram na 100 ml. Ale v kompozici a četných látkách, které poskytují snadné použití, se rozumí například pěnění a dlouhodobé skladování. Jedná se o čistou a speciálně připravenou vodu, příchutě, stejně jako různé komplexy silikonů a povrchově aktivních látek.

Impaktní vlastnosti

Pyrithion zinečnatý (aktivovaný) má složitý účinek na pokožku hlavy. Za prvé má antibakteriální vlastnosti proti takovým známým a často se vyskytuje na kůži patogenních mikroorganismů, jako je proteus, Pseudomonas aeruginosa, streptokok, stafylokok. Když látka vstupuje do tkáně, membránové membrány jsou zničeny a to způsobí další úmrtí bakterií.

Za druhé, hlavní složka přípravku má výrazný antifungální účinek a vztahuje se na mikroorganismy, které působí v různých dermatologických onemocněních a vyvolávají zhoršení některých příznaků. Zatřetí, existují protizánětlivé vlastnosti, ale jejich mechanismus není zcela pochopen. Začtvrté, pyrithion zinečnatý má antiproliferační účinek, to znamená, že zabraňuje tvorbě infiltrátů v tkáních (vyskytují se v posledních fázích zánětu). Kromě toho je také potlačen nadměrný růst buněk patřičných k povrchovým vrstvám epidermis, což umožňuje zabránit odlupování a zastavit.

Aktivní složka proniká nejen do epidermis, ale do hlubších vrstev, a to do dermis. V nich dosáhne požadovaných koncentrací a při dlouhodobém používání se hromadí. Absorpce do krevního oběhu (tj. Absorpce) je poměrně pomalá, takže se látka nachází v plazmě pouze v minimálních množstvích.

Formulář

Šampon má vzhled bílé suspenze, která nemá příliš výrazný charakteristický zápach a poměrně silnou konzistenci. Je v láhvi 150, 40 nebo 400 mililitrů.

Kdy je aplikace požadována?

Šampon "Skin-cap" se používá hlavně pro různé dermatologické onemocnění zahrnující lokalizaci projevů na pokožce hlavy. Použití je doporučeno pro psoriázu, jako i pro seboroickou a atopickou dermatitidu, lupy, svědění pokožky hlavy, suchou nebo mastnou seboreu.

Kontraindikace

Přesné pokyny k použití uvádějí, že výrobci léčiv kontraindikují pouze individuální nesnášenlivost jednotlivých složek a také přecitlivělost na ně.

Nebyly poskytnuty žádné informace o účincích šamponového přípravku dostupného na těle těhotné ženy a plodu nebo na kojící matku a kojence. Nicméně lék by měl být předepsán za přítomnosti absolutních kontraindikací. Přínosy by měly překročit odhadovanou odhadovanou škodu.

Při používání šamponu v pediatrické praxi, tedy iu dětí, nic neříká, pokyny pro použití těchto údajů není. Lze konstatovat, že odborníci mohou předepsat drogu dětem, ale ve zvláštních případech.

Použití

Použití šamponu by mělo být pouze zvenčí. Nejprve musíte aktivně lakovat injekční lahvičku tak, aby všechny její složky byly smíšené a rovnoměrně rozloženy. Dále navlhčete vlasy vodou a naneste malé množství kompozice na kadeře, masírujte kůži dobře, opláchněte přípravek. Po opětovné distribuci nástroje nechte pět minut. Šampon nyní omyjte vodou.

Doporučuje se použít lék na dermatologické onemocnění dvakrát nebo třikrát týdně. Celý kurs může trvat asi pět týdnů psoriázou a asi dva až tři týdny se seborrheou. Pokud dojde k remisi, je povoleno pokračovat v podávání léčby jednou nebo dvakrát týdně, což zabrání opakování onemocnění.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky při používání této formy finančních prostředků jsou extrémně vzácné, mnoho je dobře snášeno. Jediným možným projevem je alergická reakce (obvykle se projevuje jako svědění, kopřivka, pálení, zarudnutí).

Zvláštní instrukce

Instrukce obsahuje několik pokynů týkajících se použití šamponu:

 1. Použití drogy nemůže ovlivnit strukturu a barvu vlasů.
 2. Pokud se náhodou náhodně dostal do očí, měl by být okamžitě opláchnut vodou. Ale je lepší nechat takové situace.
 3. Na významné interakce tohoto léku s jinými pokyny k použití nehlásí. Současné užívání s hormonálními lokálními látkami (zejména glukokortikosteroidy) je však nežádoucí.
 4. Pokud se kompozice náhodně dostává do trávicího traktu (ale zpravidla se to obvykle nevyskytuje), musíte rychle vypláchnout žaludek, vzít aktivní uhlí a případně i projímadlo.
 5. Z lékáren se tento lék uvolňuje volně, to znamená, že předpis k nákupu se nevyžaduje.

Náklady na

Cena jedné láhve 150 mililitrů v lékárnách je asi 1600-1700 rublů. Jiné možnosti hlasitosti jsou velmi vzácné, takže je obtížné určit jejich cenu. Ale obvykle cena je úměrná výši finančních prostředků.

Výrobce

Šampon je vyroben na objednávku francouzské farmaceutické společnosti Hemigroup Frans SA, ale vyrábí se ve Španělsku od firmy Heminova. To je pravděpodobně důvod, proč je cena léku tak vysoká, některé analogy jsou mnohem levnější. Ale v Rusku existuje zastoupení, konkrétně v Moskvě.

Skladování

Láhev šamponu je uchovávána při teplotě od čtyř do třiceti stupňů Celsia po dobu pěti let. A je lepší ji vyčistit v místech nepřístupných malým dětem.

Analogy

Existují nějaké analogy zvažovaných prostředků? Ano, jsou, a to je šampon Froderm zinku vyráběný ve Spojených státech společností Bayer. Jeho hlavní aktivní složkou je také pyrithion zinečnatý a koncentrace se zvyšuje, je to 2%. Cena je nižší.

Recenze

Šampon Recenze:

 • "Můj manžel a já používáme tento nástroj po dlouhou dobu. Obecně platí, že naše zkušenosti s léčbou psoriázy jsou prostě obrovské, a proto jsme zkusili spoustu různých prostředků: někteří pomohli, jiní nefungovali. A "Kůže-cap" pomohl, a to stalo se znatelné po třech dnech použití. Často doplňujeme účinky spreje stejné značky. Zastavíme se k poškrábání, to je fakt, plakety jsou zmenšeny. Ale jakmile učiníme dlouhou přestávku, všechno začne znovu. Lahvička, mimochodem, trvá asi měsíc a cena je poměrně vysoká. Akce je však zcela zřetelná, takže mohu poradit s ostatními šampony. "
 • "Nejprve jsem koupil šampon pro vzorek. Cena nebyla potěšena, ale farmaceut neposkytl žádné analogie. Efekt byl zaznamenán téměř okamžitě. Zpočátku začalo svědění klesat, přestal jsem se svědčit. O čtyři dny později si začala uvědomovat, že psoriatické plaky nejsou tak nápadné a peeling výrazně poklesl a kůže se zjevně zlepšila. Šamponová pěna však není příliš, proto si myslím, že spotřeba není nejhospodárnější. Ale vůně je příjemná, na rozdíl od jiných prostředků psoriázy. Zatímco používám, budu se dívat dál.
 • "Kožní čepice" - slušný šampon, protože to pomáhá. Můj stav po zahájení léčby byl očividně lepší, alespoň jsem se cítil jako žena a ne trvale svědící osoba. Při prvním použití po dobu dvou až tří týdnů pokračoval účinek po. Ale pak se zřejmě zvykl na mou hlavu, protože kurz se zvětšil na dva měsíce a remise se časem snížily. Ale jsem tak rád, protože dříve, téměř nic nepomohlo. Pravda, cena by samozřejmě mohla být nižší. "
 • "S komplexní léčbou mi to pomohlo. A tok je poměrně ekonomický (měl jsem láhev po dobu tří měsíců). Zřejmé zlepšení si všimli, vůně je příjemná. Pravděpodobně kupte víc.
 • "Bohužel šampon mi nepomohl. Ačkoli se používá dlouho, ale téměř neviděl efekt. Je to jen lupy méně. Ale co se týče hlavního problému, který pro mě je psoriáza, vůbec se neodvážil. Pokračoval jsem v pokrývání hlavy, mé desky nikam nezmizely a nespadly. A také jsem zjistil někde informace, že hormony jsou stále přítomny, ale zdá se být neověřené. Ale v žádném případě nebudu kupovat více "kožního uzávěru", pro mě bylo jeho získání prostě plýtvání penězi. Hledám nějaké efektivnější protějšky. "

Pokud stále trpíte psoriázou s projevy na pokožce hlavy a prožíváte těžké nepohodlí, zkuste použít kožní uzávěr. Možná to pomůže vyřešit váš problém. Nejprve je však třeba studovat návod k použití.

Měl bych koupit šampon kůže Cap pro léčbu lupů, nebo si můžete vybrat analogy levnější

Sněhově bílé pokrývky pokrývající pokožku hlavy, svědění, vlasy rychle narůstají - každý třetí obyvatel planety, bez ohledu na člověka, ženu nebo dítě, čelí těmto příznakům podle statistik. Příčiny lupů jsou mnoho. Především jsou to poruchy v práci mazových žláz, aktivita patogenních mikroorganismů, špatná výživa, stres. K odstranění kosmetických vad, nepohodlných pocitů v lékárně existuje řada léčivých přípravků, mezi nimi i známý šampon pro lupy na šampóny. Co je populární nástroj, tajemství jeho účinnosti proti nemoci a charakteristikám aplikace? O tomto dalším.

O šamponu

Šamponová kožní čepice je účinná, osvědčená metoda, jak rychle se zbavit mastné a suché seborrhy, psoriázy bez poškození kudrlin. Používá se při seboroické dermatitidě, stejně jako řada dalších dermatologických onemocnění pokožky hlavy a souvisejících příznaků.

Látka má vysoké antibakteriální a antifungální účinky, je určena výhradně pro vnější použití. Na konzistenci je homogenní suspenze bílé barvy, bez abrazivních a výrazných impregnací. Výrobek má specifický, ne příliš silný zápach.

Vezměte prosím na vědomí, že šampon s ochranou kůže se doporučuje pro lupy a kožní onemocnění u dospělých a dětí starších než jeden rok (při léčbě psoriázy).

Složení a očekávaný účinek

Hlavní účinnou látkou v šamponovém kožním uzávěru 1% je pyrithion zinek. Tato látka snižuje zánět a bojuje proti patogenním mikroorganismům, což vyvolává jeho vzhled. Aktivita složky je vyjádřena redukcí odlupování obalu, normalizací tvorby podkožního tuku.

Složení léčiva a pomocné složky převážně chemického původu, kokosové mastné kyseliny.

Pravidelné používání výrobku zaručuje:

 • snížení množství lupů ve vlasech ihned po aplikaci;
 • eliminace svědění, nepohodlí;
 • smrti bakterií, hub, které způsobují onemocnění kůže;
 • pečlivou péči, plnění epidermálních buněk a vlasových folikulů s výživnými složkami;
 • sodný kopolymer laurylsulfát bojuje proti mastnotě pokožky a vlasů, má sušící účinek;
 • hluboké čištění částeček nečistot, tuků;
 • methyl ethylsulfát, který je součástí výrobku, podporuje rychlou a vysoce kvalitní absorpci účinných složek kůže, což zvyšuje protizánětlivý účinek pyrithionu zinku.

Šampon nemění přirozený odstín kadeří, nezasahuje do správné péče o vlasy. Během léčby je nutné používat výživné, regenerační masky, balzámy.

Výhody a nevýhody nástroje

Mezi výhody, které stojí za zmínku:

 • účinnost opatření proti nemocem;
 • bezpečné pro vlasy;
 • snadné použití;
 • pohodlná konzistence;
 • složky léku s pravidelným použitím se hromadí v kožních buňkách. To poskytuje delší efekt, zabraňuje relapsu problému na nějaký čas, i když nepoužíváte šampon;
 • vůně je ostrá, s citrusovými tóny, po mytí nezůstane na vlasu;
 • Droga lze koupit v jakékoli lékárně bez předpisu.

Kožní čepice má několik nevýhod:

 • s častým použitím možného vedlejšího účinku ve formě alergické reakce;
 • Existují kontraindikace pro použití.

Záporné recenze uživatelů jsou také spojeny s nadhodnocenou cenou léku a nehospodárným použitím, protože lék nepenuje dobře.

Pozor! K rychlému a úplnému obnovení jednoho šamponu nemusí být dost, budete potřebovat komplexní terapii. Jedná se o přísnou dietu, užívání vitamínů, opravu životního stylu.

Kontraindikace

Používání přípravku Skin Kapa se nedoporučuje dětem mladším 18 let (pokud nehovoříme o léčbě psoriázy) a pacientům s přecitlivělostí na jeho složky.

Před prvním použitím tohoto přípravku je nutné provést test na alergickou reakci. Chcete-li to provést, použijte 1-2 kapky produktu na vnitřním záhybu lakta, zápěstí nebo kůže za uchem.

Po nějaké době vyhodnoťte reakci. Vzhled podráždění, pálení a bolestivých pocitů je nepřijatelný. V tomto případě je nutné opustit užívání drogy, nahradit ji jinou látkou.

Pokud jde o ženy během těhotenství a kojení, klinické studie nebyly provedeny.

Náklady na

Navrhovaný šampon ospravedlňuje investice do něj. Cena se pohybuje kolem 1250 rublů na 150 ml. Lahvičky léku jsou vyrobeny z plastu s objemem 50, 150 nebo 400 ml. Papírové obalové prostředky.

Možné balení v sáčcích po 5 g každý. Náklady na sadu 5 sáčků budou stát 235 rublů.

Fotografie před a po

Návod k použití

Platí pouze externě, v následujícím pořadí:

 1. Intenzivně protřepte šamponovou lahvičku.
 2. Aplikujte trochu přípravku na navlhčené kadeře, vytváříte pěnu, jako při běžném šamponování.
 3. Opláchněte vlasy a znovu použijte šampon na vlasy. V takovém případě udržujte nápravu na kadeře po dobu až 5 minut.
 4. Oplachujte vlasy dobře teplou vodou, abyste šampon vyprali.

Frekvence a trvání použití

Pro léčbu a prevenci kožních onemocnění se doporučuje kožní uzávěr.

Při léčbě použijte lék 2-3krát týdně. Léčebný kurs s seborrheou trvá 2 týdny, psoriáza - 5 týdnů.

Pro prevenci opětovného výskytu onemocnění doporučuje výrobce snížit použití šamponu na 1-2 krát za 7 dní.

Pozor! Je nutné udržovat kožní uzávěr při teplotě vzduchu nejméně + 4 ° C a nejvýše + 30 ° C na místech, které nejsou pro děti přístupné.

Bezpečnostní opatření

Porušení frekvenčních požadavků uvedených v návodu k použití nástroje je nebezpečným vývojem vedlejších účinků. Mezi ně patří alergická reakce na složky, kožní atrofie, dermatitida.

Nenechávejte výrobek v očích. Může vyvolat nárůst nitroočního tlaku a rozvoj katarakty, glaukomu.

Nepoužívejte léčivou kompozici na obličej, podpaží a další postižené oblasti těla. Za tímto účelem je určena jiná forma léčiva (aerosol, krém).

S extrémní opatrností je pouze pod vedením zkušeného specializovaného šamponu použita pro dětskou pokožku hlavy. Náprava může způsobit nežádoucí účinky.

Šampon analogy

Pokud jste z nějakého důvodu nebyli schopni koupit doporučené léky nebo hledáte levnější přípravky levnější, nebojte se, lék má analogy:

 1. Zincap. Dávkování: aerosol a krém. Obsahuje 0,2% pyrithionu zinečnatého (ve smyslu 100% látky). Náklady - od 300 rublů za 25 g drogy.
 2. Friderm zinek. Dávkování: aerosol, krém, šampon. Náklady na láhev šamponu, 150 ml, bude stát 600 rublů.

Tyto léky mají stejné složení, liší se pouze u výrobce a ceny.

Vezměte v úvahu, účinnost léku bude vyšší, pokud přidáte léčbu správnou výživou, vysoce kvalitní a vysoce kvalitní péči o vlasy, můžete užívat další léky a vitamínové doplňky. Před použitím šamponů Skin Cap je důležité poradit se s lékařem a identifikovat příčinu lupů, seborrhei a pečlivě prostudovat návod k použití.

Užitečná videa

Kožní čepice ničí mýty.

Lupiny - příčiny a léčba. Jak se zbavit lupů.

Pro Více Informací O Suché Vlasy