logo

Jak si vyrobit šampon, udělejte to sami

Řada šamponů v obchodech je obrovská. Ale všechny jsou vyráběny v průmyslových podmínkách, obsahují laurylsulfát sodný pro pěnění a parabeny jako konzervační látky. Proto je jejich úplná bezpečnost pro zdraví spíše pochybná. Podívejme se podrobněji na to, jak vyrobit šampon s vlastními rukama, kdy můžete být zcela jistý v přirozenosti a neškodnosti svých složek. Tento organický šampon může být vyroben ve 2 provedeních: suchý nebo kapalný.

Typy domácích šamponů

Suchý (pevný) šampon

Výhody: pro čištění vlasů nevyžaduje vodu, je proto nezbytná v nouzových situacích, kdy je bezpodmínečně potřebná čistá hlava, stejně jako na výletech, služebních cestách nebo cestách. Má dlouhou trvanlivost.

Nevýhody: nevhodné pro časté používání. Neposkytuje správnou hygienu, protože s konstantním použitím přispívá k hromadění tuku v kořenech vlasů, může způsobit lupy.

Jak používat: suchý šampon, který je prášek, jemně aplikujte na suché vlasy, snažte se rovnoměrně rozložit a po několika minutách masírujte pečlivě a pečlivě hřeben prášek hřebenem se vzácnými zuby.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 96% populárních značek šamponů jsou komponenty, které otravují naše tělo. Hlavní látky, kvůli kterým jsou na štítcích označeny všechny problémy, jako je laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát, PEG. Tyto chemické složky zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme, abyste nepoužívali produkty, ve kterých je tato chemie umístěna. Nedávno odborníci redakce provedli analýzu bezsulfátových šamponů, kde na prvním místě byly finanční prostředky společnosti Mulsan Sosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Tekutý šampon

Výhody: účinně čistí, nezpůsobuje podráždění pokožky hlavy, vyživuje, obnovuje, snižuje ztrátu vlasů a zabraňuje lupům. Nepotřebuje další použití klimatizace a balzámu. Vhodné pro časté použití.

Nevýhody: krátká trvanlivost v důsledku nepřítomnosti konzervačních látek v kompozici.

Způsob aplikace: směs se aplikuje rovnoměrně na vlhké vlasy. Je třeba masírovat po dobu 2-3 minut a poté umýt v teplé vodě.

Složení suchého nebo tekutého domácího šamponu může být velmi odlišné, výběr ingrediencí pro přípravu závisí na typu vlasů.

Kromě toho i naši předkové používali některé organické výrobky na mytí vlasů, které můžeme použít jako přírodní šampony:

 1. Výhody: zrychluje růst vlasů, zjemňuje je, je lesklý.
 2. Nevýhody: na chlupy mohou zůstat i malé pečivo, a to i po důkladném opláchnutí.

Způsob aplikace: Nalijte čerstvě žitný chléb, nakrájíme na plátky s nakrájenými krustěmi, nalijte teplou vařenou vodu a nechte naplnit. Po zhruba dvou hodinách musíte vařit chleba v kaši. Rovnoměrně mačte vlasy a po patnácti minutách, jak umýt hlavu teplou vodou.

Kysané mléko, jogurt, kefír.

 1. Výhody: obsahují mnoho užitečných přírodních látek, vytvářejí tenký film na vlasy, který je dobře chráněn před negativními vnějšími vlivy.
 2. Nevýhody: nevztahuje se na mastné vlasy.

Jak používat: vlasy hojně navlhčené s jogurtem (to bude trvat až 0,5 litru), kyselé mléko nebo kefír zředěný vodou. Obal vlasy celofánem. Po půl hodině je důkladně opláchněte přidáním trošku citronové šťávy do vody.

 1. Výhody: vynikající lék na vypadávání vlasů.
 2. Nevýhody: není příliš příjemná vůně.

Způsob aplikace: na kořeny navlhčené teplou vodou, vlasy, aplikujte asi půl poháru tmavého piva, nechte jej na 10-15 minut a poté opláchněte. Opět navlhčete vlasy již po celé délce čerstvým pivem v množství polovičního skla. Poté hřejte a vysušte bez použití vysoušeče vlasů. Pivo se neumírá.

Suché šamponové recepty

Z fialového kořene:

Koupě v lékárně nebo sklizená a vysušená fialová kořenová drť na prášek. Perfektně absorbuje kožní mazu, takže je nejlepší použít prášek pro aplikaci na mastné vlasy.

Hliněný škrob:

Smíchejte mírně vyschnutý bramborový škrob v peci a bílý fullerův hlínu ve stejném množství.

Mandlový ovesné vločky:

Smícháme v mixéru stejné množství ovesné mouky a sušené mandle na prášek. Můžete si koupit hotový ovesný a mandlový prášek a míchat 1: 1.

Z kukuřičné mouky:

Smíchejte dvě polévkové lžíce: kukuřičnou mouku, kukuřičný škrob, sódu a celozrnnou ovesné vločky.

Šamponová základna

Kosmetické prodejny a lékárny prodávají speciální náležitosti pro výrobu organických šamponů. Neobsahuje konzervační látky a laurylfosfát sodný, ale obsahuje povrchové čistící prostředky. Domácí šampony vyrobené z této základny se dobře pěnou a umyjí si vlasy. Pokud přidáte některé esenciální oleje a bylinné odtučněné látky do základny doma, můžete získat různé typy vlasových šamponů.

 • Esenciální oleje z oranžové, ylang-ylangové, geranium, jasmínové, růžové, rozmarýnové jsou vhodné pro suché vlasy; odrůdy bylinkami levandule;
 • Esenciální oleje z jehel, jojoby, čajového stromu, pomeranče, růží, bergamotu, pelargónie, citronu jsou vhodné pro normální vlasy; bylinné odvar z šalvěje;
 • Pro mastné vlasy se používají esenciální oleje z rozmarýnu, máty, cedru, citronu, cypřiše, grapefruitu, čajového stromu, bergamotu; mandlový nebo hroznový olej; bylinné odrůdy z lopuchu, tymiánu, máty;
 • Esenciální oleje z eukalyptu, levandule, ylang-ylangu, rozmarýnu, citronu, tymiánu pomáhají před ztrátou vlasů; bylinné odvahy šalvěje, kopřivy, bazalky, lopuchu;
 • Esenciální oleje z cypřiše, čajového stromu, eukalyptu, levandule, cedru pomáhají proti lupům; ricinový olej; bylinné odvarky z heřmánku, kopřivy, nealbumu, lopuchu.

Způsob přípravy šamponu ze základny:

 1. Použití vodní lázně k ohřevu základny na 30 stupňů;
 2. Esenciální olej (2-3 kapky), který je optimální pro stávající typ vlasů, přidává do základny;
 3. Nalijte 2-3 čajové lžičky bylinného odvaru, který je kombinován s typem vlasů;
 4. Dobře promíchejte a ochlaďte.
 5. Nalejte výsledný šampon do malé nádoby. Kompozice lze skladovat v chladničce po dobu až deseti dnů.

Bylinný šampon

Tento šampon bude dlouhodobě skladován v prášku. Chcete-li si umyt hlavu, bude nutné ředit 3 lžíce vodou do pastovitého stavu a namazat vlasy touto kompozicí.

Složení: kořen lékořice, chmel, kopřivka, břízy, mletý zázvor, hořčičný prášek, žitná mouka.

Příprava: vysušené listy z kopřivy, březové pupeny, chmelové korýše a kořen lékořice samostatně rozemletou do mlýna na kávu a třísknou přes sítko. Každá z těchto složek by měla být 1 polévková lžíce. Smíchejte je, přidejte 10 polévkových lžic žitné mouky, půl polévkové lžíce mletého zázvoru a 1 lžíci hořčičného prášku. Dobře promíchejte všechny složky a vytvořte homogenní směs. Tento bylinný šampon dokonale čistí vlasy, snadno se vypláchne, má léčebné a regenerační vlastnosti.

Vaječné šampony

Domácí šampony, které obsahují vaječný žloutek, by měly být použity ihned po přípravě. Takové směsi nelze skladovat. Nasycují vlasy živinami, což je krásné a měkké, dobře působí na pokožku hlavy. V kompozicích se vaječná bílá nepoužívá, musí být oddělena, protože při zahřátí se zhroutí.

Pro normální vlasy

Složení: 1 žloutek, 1 polévková želatina.

Příprava: Želatina by měla být naplněna vodou a ponechána po dobu 30-40 minut při otoku. Poté se zahřeje ve vodní lázni, dokud se úplně nerozpustí a nepropustí sítem. Chlazená želatina se spojuje s vaječným žloutkem. Výsledný šampon se aplikuje na vlasy. Umyjte teplou vodou po dobu 10-15 minut.

Pro suché vlasy

Složení: 1 žloutek, 2 lžíce ricinového oleje.

Jak používat: smíchejte žloutek s ricinovým olejem a umyjte si vlasy, pečlivě masírujte kořeny.

Pro mastné vlasy

Složení: 1 žloutek, 50 gramů brandy, 2 lžíce vařené vody.

Jak používat: Směs dobře promíchejte, aplikujte směs na vlasy a nechte 3-5 minut, opláchněte teplou vodou.

Lupy

Složení: 2 žloutenky, alkohol - čajová lžička, šalvějový olej - 5 kapek, růžový olej - 1 kapka.

Způsob přípravy: rozpusťte esenciální oleje v alkoholu, přidejte do nich zbité žloutky a promíchejte. Přípravek by měl být aplikován 5-10 minut po navlhčení vlasů.

Pro všechny typy vlasů

1. Složení: 1 žloutek, 50 ml nízkotučného kefíru, poloviční lžička soli.
Způsob aplikace: přidejte šlehačkou a solenou kefír, promíchejte. Směs mokré směsi vlasů. Po 3-5 minutách důkladně opláchněte.

2. Složení: žloutek, polovina citronové šťávy, poloviční banán.
Příprava a použití: vyčistěte polovinu banánu z kůže, odstraňte horní vrstvu buničiny, otřete zbývající prostředek přes jemné síto. Přidejte citronovou šťávu banán, pak žloutek. Tento šampon lze používat neustále, perfektně promýšlí vlasy, takže je zdravý a měkký.

Moje vlasy. Ru

Vše pro vaše vlasy

Péče a zdraví

Jak si vyrobit šampon, udělejte to sami

Nedávno jsme byli aktivně přesvědčeni, že je na čase přestat přitahovat naše naděje na zázračné potraviny a kosmetiku a starat se o vaše zdraví (včetně vlasů!) Do svých rukou. Fanoušci všech přírodních propagandy návrat k přírodě a používání organických, neškodné pro člověka a životní prostředí.

Šampon do-it-yourself je skvělá příležitost ke zlepšení vlasů, říkají. Ale než přijmeme tato tvrzení o důvěře, stojí za to zjistit, zda domácí kosmetika ve skutečnosti není nižší než zakoupené. Je pravda, že "profesionální" prostředky mohou být opuštěny bez jakékoliv škody? Je snadné připravit šampon sám, je vhodné ho aplikovat v každodenním životě a jak je to bezpečné? Obecně platí, že teď je čas na bodování "já".

Rozdíly v domácích nástrojích od nákupu

 • Moderní ženy dávají přednost umýváním vlasů často. Z šamponu se očekává, že bude dobře pěnu a vlasy co nejrychleji opláchnout. Nejlepší je vypořádat se s těmito prostředky "agresivním" složením. Přírodní složky v takových šamponech, pokud jsou přítomny, ve velmi malém množství. Provozní základ konečného produktu se získává v důsledku rafinace ropných produktů. Ano, úspěšně rozpouští znečištění, ale současně snižuje ochranné vlastnosti pokožky hlavy a dráždí ji, což způsobuje, že kudrlinky se začínají rychleji znečistit.

Přírodní šampony (hořčice, vejce, na kořen mýdla nebo odvar z bylin) špatně pěna. Při přechodu od "továrního" šamponu k domácímu, mnoho žen říká, že nejdřív se zdá, že hlava není umyta. A to je. Ale v průběhu času se bilance tuků vrátí do normálu a potřeba každodenního praní zmizí. Vzhled a stav kudrlin se postupně zlepšují, ale nestane se tak rychle, jak bychom si přáli (pozitivní změny se stanou patrnými po 2-3 týdnech).

 • Je pravidlem, že domácí šampony na vlasy nelze skladovat. Měli by být připraveny bezprostředně před použitím, což není vždy vhodné. Šampony na bázi dětského mýdla jsou praktičtější: mohou být uchovávány v chladničce po dobu jednoho měsíce. Ale takové nástroje nejsou vhodné pro všechny.
 • Když si osobně vyzvednete přísady pro složení detergentu, budete mít jistotu jeho přirozenosti. Ale bylo by hezké se ujistit o bezpečnosti tohoto šamponu před tím, než ho použijete. Proto nezanedbávejte test alergenicity.
 • Ne všechny domácí šampony jsou univerzální. Pro každý typ vlasů je třeba zvolit různé základy a přísady. Chcete-li najít "vaše" prostředky, budete muset experimentovat. Zpravidla se může během 1 až 2 měsíců použít stejný přírodní prostředek, po kterém musíte přejít na jiný. Ale pokud je produkt ideální pro vás, výměna není nutná.
 • Použití přírodního šamponu by nemělo být více než 2 krát týdně. Některé ženy, používající "domácí", nadále používají a kupují prostředky. To je docela přijatelné s nedostatkem času.
 • Pro smíchání ingrediencí potřebujete pouze plastové, dřevěné nebo skleněné nádobí.
 • Domácí šampon jako maska: nemůže být okamžitě vymyt, ale musíte udržet vlasy nejméně 5 minut.
 • Se všemi nepříjemnostmi spojenými s přípravou vlasové kosmetiky s vlastními rukama má značnou výhodu oproti nákupu, protože skutečně posiluje a obnovuje vlasy, než aby je zatěžovala cizími prvky, což vede k lupům, průřezům a vyčerpání.

Nejlepší základy a doplňky

"Prababičky", na rozdíl od obyčejné víry, měly působivý arzenál detergentů. Používali kořen lopuchu, odtučněné z kopřivy, chmele, heřmánku, břízy, bílé uhlí, piva, černého pečiva, hořčice, soli, hlíny, žloutků, jogurtu, sody, octa a v některých místech i kořenu mýdla. Samozřejmě, všechny tyto nástroje byly trochu podobné šamponům v obvyklém smyslu, ale vykonávaly svou funkci.

Pra-vnuci mají širší výběr. Mohou používat dětské mýdlo nebo neutrální mýdlové základy jako základní součást. Tento šampon je pohodlnější a praktičtější, například žloutek. Použijete-li ho však, doporučuje se opláchnout kudrlinky změkčujícím bylinným odvarováním: mýdlo je vyschne.

Pro obohacení vlasového šamponu a zlepšení jeho čisticích vlastností se používají účinné a snadno dostupné přísady: vitamíny v ampulích, esenciální oleje, základní oleje (ve velmi malém množství), citronová šťáva, alkohol (příležitostně).

"Suché mytí"

Když potřebujete okamžitě "obnovit" vlasy, moderní ženy používají suchý šampon. Ukazuje se, že tento nástroj má mnoho přirozených analogů. Zde jsou některé jednoduché recepty:

 • Soda + pšeničná mouka + mastek (1: 4: 1)
 • Ovesná kaše + jemná sůl (2: 1)
 • Škrob (kukuřice nebo brambor) + jemná sůl (2: 1)
 • Bílý jíl (prášek) + škrob (1: 1)
 • Fialový kořenový prášek (k dispozici v lékárně)
 • Kakaový prášek + sůl / hořčice (1: 1, pro brunety).

Suchý domácí šampon se aplikuje na kadeře (hlavně na kořeny) velkým kosmetickým kartáčem. Vlasy mírně bičované prsty. Když nástroj absorbuje mazu, je nutné ho opatrně vyčistit častým hřebenem.

Navzdory skutečnosti, že tyto šampony jsou zcela přirozené, nemělo by se jejich pomoc příliš často uchýlit, protože absorbují nejen nečistoty, ale také vlhkost.

Tradiční prostředky k čištění kudrlin

 • Rajský chléb je tonikum, který mimo jiné odstraňuje lupy. Rozdrvte pár plátků chleba (bez kůry) a zakryjte trochou teplé vody. Aplikujte výslednou kaši na vlasy a masírujte pokožku hlavy. Po několika minutách umyjte prameny ve sprše. Nechte je přirozeně vyschnout a důkladně je očistěte, abyste odstranili drobky.

Tento domácí šampon je zvláště vhodný pro mastné vlasy. Ale pokud jsou vaše prameny suché nebo normální, má smysl namočit chléb nejen vodou, ale také teplým kefírem nebo jogurtem.

 • Bílá, modrá nebo zelená hlína se používá k čištění a zlepšování mastných vlasů. 2 polévkové lžíce. lyžička prášku musí být zředěna vodou získat krémovou hmotu, a přidat 3-5 kapek silice (citron, bergamot, rozmarýn, čaj strom, cypřiš, grapefruit). Rozdělte domácí šampon do vlasů, masírujte hlavu a po 5-10 minutách opláchněte kadeře.
 • Pro čištění, změkčení a zvlhčování suchých a normálních vlasů používejte žloutek. Vezměte 1-2 kusy, opatrně odstraňte z nich průhledný film a porazte vidličkou. Přidejte několik kapek esenciálního oleje (levandule, růže, pelargónie, ylang-ylang, oranžové). Aplikujte hmotu na vlasy, po několika minutách rovnoměrně rozdělte, protřepte a opláchněte. Pokud je to žádoucí, opláchněte vlasy odvalem z kopřivy, šalvěje nebo heřmánek, a když jsou suché, hřejte je a nasypte 2 kapky nějakého esenciálního oleje (uvedeným v tomto receptu) na zuby hřebenu. To se provádí za účelem "odpuzovat" vůni vajec.
 • Hořčicí domácí šampon se používá k urychlení růstu vlasů a probuzení "spacích" žárovek. 1 polévková lžička. lžíci hořčičného prášku zředit 2 lžíce. lžíce silného čaje. Je-li to žádoucí, přidejte vaječný žloutek a několik kapek esenciálního oleje (tymián, levandule, bazalku, eukalypt, koriandr, mátou). Aplikujte přípravek na vlasy, protřepte je, podržte několik minut a opláchněte. Opláchněte kudlanky octem nebo citronovou vodou.
 • Infúze tansy je univerzální. Nalijte 1 polévková lžíce. lžíci sušené trávy 400 ml vroucí vody, ponechte na půl hodiny, poté protřeďte sítem a opláchněte vlasy tímto přípravkem. Stejným způsobem je infúze vyrobena ze sušených nebo čerstvých listů břízy nebo kopřivy.
 • Dalším prostředkem pro vlasy jakéhokoli druhu je dřevěné uhlí z březového dřeva. Naplníme vodou a necháme 10-15 minut. Následně umyjte prameny uhelným extraktem, a když jsou zcela suché, kořeněte kořenem 1 čajovou lžičkou přírodního nerafinovaného oleje (olivového nebo slunečnicového). Vypláchnutí není nutné. Postup je opakován dvakrát týdně po dobu 1-1,5 měsíců.

Fondy na bázi mýdla

Tak, jak udělat šampon doma? - Pro přípravu kosmetiky "moderního" typu, které lze skladovat v chladničce po dobu 7-10 dní, musíte si připravit hotový základ pro vaření mýdla (prodávaný v kreativních obchodech), hobliny dětského mýdla nebo tekutého transparentního dětského mýdla. Dále je vhodný jemný dětský šampon.

Ve 20 ml základny nalijte 1 čajovou lžičku (ne více!) Z teplého mandlového oleje. Připravte odšťavňovač: nalijte 2 lžíce. lžíce suchých listů 150 ml vroucí vody a opět vařte. Nechte strmou 20 minut, napněte. Vezměte 10 kapek vývaru a přidejte k základně (zbývající tekutina může být po mytí opláchnuta). Hořčice v tomto receptu může být nahrazena neplodem, aloe, rakytníkem, malinou. Pak přidejte do šamponu 5 kapek esenciálního oleje, který je vhodný pro váš typ vlasů. Směs masa a nalijte do malé láhve. Tento šampon lze uchovávat v chladničce po dobu jednoho a půl týdne.

Někdy se vitamíny (A, E, B12, B6) přidávají do přírodních šamponů. Ale v tomto případě by měla být připravená kompozice okamžitě použita, jinak vitamíny ztratí užitečné vlastnosti a nebudete čekat na žádný pozitivní účinek z tohoto doplňku.

TOP 15 přírodní šampony, které lze snadno udělat doma

Myšlenka všech přírodních a ekologických je v naší době velmi relevantní. Tento trend ovlivnil různé oblasti krásy a péče o vlasy není výjimkou.

Dnes se mnoho lidí snaží najít bezpečné možnosti nahradit hotové výrobky. Proto v tomto článku budeme diskutovat o tom, jak udělat šampon s vlastními rukama doma.

Většina čisticích prostředků na vlasy obsahuje laurylsulfát sodný. Tato nenákladná a účinně pěnová látka má vynikající čistící a emulgační vlastnosti.

Ale není to tak bezpečné pro kudrliny, pokud je používáte příliš často. Některé průmyslové šampony způsobují podráždění pokožky hlavy a nadměrnou ztrátu vlasů. Ve většině případů viníme tvrdá voda nebo špatné podmínky prostředí.

Ale vše je jasné, jakmile začnete číst nálepku pravidelného šamponu, který pravidelně používáte. Myslím, že mnozí z vás se snažili přejít na přirozenou péči, někteří lidé se této metodě líbili, zatímco jiní se vrátili ke konvenčním prostředkům.

Složení organického šamponu

Pokud se rozhodnete vytvořit přírodní čistící prostředek, je nejlepší prozkoumat výhody jednotlivých složek používaných v receptu a dozvědět se o jejich výhodách.

Hlavní složky šamponu mohou být:

 1. Žloutek je dokonalým čisticím prostředkem pro prameny. Obsahuje lecitin, což je emulgátor. Kuřecí žloutek dokonale odstraňuje mastnotu a špínu z kadeř. Dokonce se hodí pro tenké a mastné vlasy, revitalizuje vlasové folikuly a přidává hustotu kudrlinkám.
 2. Kefír je nejlepší detergent pro suché kadeře a pokožku hlavy. Vyhlazuje a zvlhčuje prameny, posiluje kořeny, odstraňuje lupy a rozděluje konce. Ale může zlikvidovat barvu barvených vlasů.
 3. Mouka. Nejlepším výsledkem je žito nebo rýže (nebo dokonce kombinace obojí najednou). Žitná mouka má neutrální pH, takže nemůže poškodit kudrlinky. Můžete také použít žitný chléb. Jiné druhy se nejlépe nepoužívají, protože obsahují lepek, který se přilepí na prameny.

V závislosti na konkrétním účelu můžete použít různé typy jílu:

 • Zelená - nejúčinnější v péči o vlasy. To je dobré řešení pro tučné kadeře, stejně jako pro odstranění lupů. Vyčistí kůži mastnoty a nečistot a eliminuje nadměrnou tvorbu tuku.
 • Modrá - nejoblíbenější v péči o kůži a kadeře. Je vhodný pro ty, kteří chtějí růst zdravé a dlouhé prameny. Navíc zabraňuje plešatosti a eliminuje křehkost.
 • Černá je lék vhodný pro suché a matné vlasy. Obnovuje vlákna a pH pokožky hlavy, vyživuje kudrlinky. Navíc pravidelné používání černého jílu způsobuje rychlejší růst a snižuje průřez.
 • Růžová - přírodní léčba tenkých a slabých vlasů. Je schopna vytvářet kudrlinky silnější a silnější.
 • Červená - vhodná pro citlivou pokožku hlavy a olejnaté prameny. Zklidňuje pokožku, snižuje možné alergické reakce po lakování.
 • Bílá - přidává více objemu k slabým vlasům. Navíc obnovuje zředěnou strukturu kudrlin, zvlhčuje a vyživuje je, zastavuje ztrátu.
 • Žlutá - má antiseptické vlastnosti. Perfektně čistí pokožku hlavy a snižuje výskyt lupů.

Další vhodné součásti:

 1. Bylinné odvarky. Byliny mají různé výhody pro vlasy. V závislosti na vašich potřebách si můžete vybrat bylinky, které pomohou vyřešit tento problém s kudrlinky.
  • Pro světlo: heřmánkový a měsíčník. Tyto byliny poskytují svěžící efekt.
  • Pro tmavé: kopřiva a rozmarýn. Stimulují vlasové folikuly a snižují ztrátu vlasů, jsou-li aplikovány trvale.
  • Vývar z dubové kůry vyléčí lupy a způsobuje zdravý růst vlasů.
 2. Základní oleje. Vynikající výživu a zvlhčení pramenů. Zde jsou některé příklady.
  • Pro suché: avokádo, kokos, kakao, ši.
  • Pro tuky: lískové ořechy, makadamie, argan, hroznové semeno.
  • Pro normální: olivový, mandlový, jojobový.
 3. Esenciální oleje. Zvyšte účinek ostatních součástí, ošetřete kudrlinky a pokožku hlavy.
  • Pro suché: jasmín, oranžová, santalové dřevo, neroli, jalovec, pelargónie, rozmarýn.
  • Pro tuky: eukalyptus, bergamot, čaj, grapefruit, citrón, šalvěj.
  • Pro normální: levandule, vanilku, tlukot, patchouli.
 4. Honey je organický antibakteriální a antifungální přípravek. Pomůže zbavit se problémů s lupy. Kromě toho dává jemnost a hladkost vlasů, ne přlizyvaya je.
 5. Aloe džus - zásoba užitečných vitaminů a enzymů, které zvyšují růst zdravých vlasů. Normalizuje úroveň pH pokožky hlavy, která bude mít pozitivní vliv na růst a zadržuje vlhkost.

Doporučení před použitím

 1. Chcete-li začít, musíte se rozhodnout pro váš typ vlasů. Podle něj si vyberte nezbytný organický produkt, který je pro vás to pravé.
 2. Zkuste celou dobu experimentovat s různými receptami, dokud nenajdete ten, který bude oslovit vaše vlasy více než kdokoli jiný.
 3. Přírodní šampony nemohou vůbec pěnit, ale to neznamená, že nefungují.
 4. Nevařte příliš mnoho finančních prostředků. Vzhledem k tomu, že domácí šampony neobsahují konzervační látky. To znamená, že nebude delší dobu uložena.
 5. Začněte používat šampon s jednorázovým použitím týdně. Pokud vám výsledek vyhovuje, jděte dvakrát. V této fázi je lepší vyhnout se použití průmyslového šamponu, protože musíte dát vlasům čas, aby si zvykli na přirozené.
 6. Buďte připraveni na tzv. "Přechodné období". Soudě podle mnoha recenzí na internetu, nejprve se může zdát, že vaše prameny jsou příliš mastné a špinavé. K tomu dochází proto, že se vaše pokožka hlavy používá k agresivním čisticím prostředkům, takže se stále vyrábí spousta maziva. Dokud se nepoužívá na jemné čisticí prostředky, bude zachován účinek mastných kadeřů. Může to trvat celý měsíc, než se přizpůsobit přirozenému praní.

Organické šamponové recepty

Máte-li zájem, pak doporučuji vyzkoušet následující možnosti pro domácí šampony, které se nebudou obtížně připravovat.

Jíl a oleje pro suché kadeře

Castor a olivový olej jsou užitečné pro plešatost. Mají zvlhčující a stimulující vlastnosti, které pomáhají zvlhčit pokožku hlavy a poskytnout potřebné živiny pro vlasové folikuly.

Děláme a používáme!

Pěstujte hlínu teplou kapalinou, abyste získali hustou pastu. Přidejte další přísady a promíchejte. Kompozice se distribuuje hlavně na vlasové kořeny a masíruje. Potom opláchnuté kudrlinky nejsou horká voda.

Moje vlasy z černého čaje

Tato kompozice by neměla být používána pravidelně, protože může výrazně uschnout vlasy, ale směs má dobrý účinek na mastnou pokožku hlavy.

 • jílový prášek (2 lžíce);
 • olivový olej (1 polévková lžíce);
 • kuřecí žloutek (1 ks);
 • silný černý čaj (2 lžíce).

Děláme a používáme!

Prášek z jílu se zředí teplou čistou tekutinou, dokud se nedosáhne krémové hmoty. Smíchejte s ostatními složkami. Masírujeme šampon pouze na pokožku hlavy, vyhýbáme se délce vlasů. Nechte směs na 5 minut, ne více, protože to není maska. Poté důkladně umyjte prameny vodou. Nakonec používáme bylinné odvarky (kopřivu nebo dubovou kůru).

Vytvořte nástroj pro tmavé prameny

Tento organický prostředek je vhodný pro majitele tmavých vlasů. Dívky s lehkými kadeřinami by se neměly snažit používat kávu, protože mohou mít nažloutlý odstín.

Děláme a používáme!

Kombinujte kávu s hořčičným práškem. V takovém případě nepoužíváme instantní kávu v pytlích, pouze přirozené. Zřeďte je čistou tekutinou, abyste získali hustou pastu. Přidejte éter a dobře promíchejte. Smíchejte směs na kořeny a opatrně masírujte. Umyjte domácí šampon vodou. Nechte prameny přirozeně vyschnout.

Purifikace s účinkem objemu

Želatinový šamponový recept je přirozený prostředek pro tenké a poškozené kadeře. Pomůže přidat více objemu na slabé vlasy, vytváří tenký film na jejich povrchu.

Děláme a používáme!

Prášek želatiny rozpusťte v teplé vodě. Nechejte směs chvíli stát (30 minut), abyste vytvořili požadovanou konzistenci. Přidejte prášek hořčice na želatinu. Míchat zbývající složky, dokud nezískáte hladkou pastu. Smíchejte kompozici do kořenů. Pokud je to požadováno, ponechte ho na prameni po dobu 30 minut. Opláchněte vlažnou vodou. Postup je opakován dvakrát za 7 dní.

Vyčistěte jílem a moukou

Tato verze šamponu je univerzální a bude zcela vyhovovat všem. Hlína odstraní veškeré nečistoty z pokožky hlavy a vlasů, zatímco žitná mouka vyživuje a zvlhčí.

 • jílový prášek (1 polévková lžíce);
 • žitná mouka (1 polévková lžíce);
 • EM citron (2-3 k).

Děláme a používáme!

Kombinujte žitnou mouku a hlínu dohromady. Směs zředit teplou vodou, aby vznikla hladká pasta. Přidejte několik kapek éteru a vytvořte citrusovou vůni na kadeřní. Rozdělte jílu na pokožku hlavy a jemně masírujte bez tření. Případně nechte 10 minut nebo se okamžitě umyjte teplou vodou.

Hlína a hrachová mouka pro suché kadeře

Pěnivá mouka je účinná léčba vypadávání vlasů a je také stimulátorem rychlejšího růstu. Vytváří kudrlinky poslušnější a chrání je před vnějšími agresivními faktory.

 • jílový prášek (1 polévková lžíce);
 • hrachová mouka (1 lžička);
 • EM patchouli (3-4 k).

Děláme a používáme!

Kombinujte součásti dohromady a naplňte je teplou vodou. Přidejte tolik kapaliny, abyste vytvořili hustou pastu. Vložte směs na kořeny. Ponechte domácí šampon po dobu 10 minut. Opláchněte vlažnou vodou. Na závěr opláchněte vlasy bylinkovým odvarováním podle vůle.

Kopřiva a jíl proti plešatosti

Tento šampon recept vyléčí vypadávání vlasů. Nettle má stimulační vlastnosti a pomáhá obnovit kudrlinky po nadměrné plešatosti.

 • jílový prášek (1 polévková lžíce);
 • olivový olej (1 polévková lžíce);
 • odvar z kopřivy (3 polévkové lžíce).

Děláme a používáme!

Zředěná jílová odšťavňová odvar. Přidejte olivový olej a dobře promíchejte. Aplikujte směs na kořeny bez tření. Šampon nechte 10 minut na prameny. Nezbavujeme se horké vody.

Aloe Vera Cleanser

Tento recept je vhodný pro suché a poškozené kadeře. Aloe v kombinaci s jogurtem a medem pomáhá pokožce hlavy a vlasů zůstat hydratované, takže je lesklé a měkké.

Děláme a používáme!

Smíchejte všechny přísady. Aplikujte směs pouze na kořeny, bez potřeby délky. Případně ponechte směs na prameni po dobu 20 minut. Poté umyjte teplou vodou.

Šamponový recept s moukou a kefír

Tato kompozice je vhodná pro blond vlasy. Kombinace kefír a medu má za následek osvětlení. Kromě toho je vlas jemný a lesklý.

Děláme a používáme!

Vezměte čerstvý kefír a zředte je moukou. Nevystavujte směs příliš kapalinu. Přidejte med a důkladně promíchejte. Dejte směs na pokožku hlavy a masírujte. Opláchněte vlažnou vodou. Opláchněte prameny bylinným odvarem.

Domácí šampon s medem

Tato kompozice je vhodná pro sušené blond vlasy.

 • vysušený heřmánek (4 polévkové lžíce);
 • med (1 lžička);
 • horká voda (1 polévková lžíce)

Děláme a používáme!

Chamomile naplňte horkou vodou. Dejte pivo na půl hodiny. Naplňte kapalinu a promíchejte ji medem. Aplikujte směs na vlasy masážními pohyby. Potom opláchněte hlavu čistou vodou. Opakujte postup dvakrát za 7 dní.

Prostředky na byliny a mouku

Bude užitečné absolutně všem. Posiluje a léčí prameny.

 • žitná mouka (3-4 lžíce);
 • kuřecí žloutek (1 ks);
 • nealkoholová odvar (1 polévková lžíce);
 • heřmánkový odvar (1 polévková lžíce).

Děláme a používáme!

Připravte bylinný odvar v předstihu. Chcete-li to provést, kombinujte obě byliny a nalijte vroucí vodu. Čekání na 30 minut. Nechejte ho ochladit a filtrujte kapalinu. Smícháme s ostatními komponenty. Aplikujte směs na kadeře a masáž. Nezbavujeme se horké vody.

Želatina pro mastné vlasy

Kompozice pomůže uklidnit mazové žlázy a eliminovat zvýšený obsah tuku.

Děláme a používáme!

Želatinu rozpusťte v teplé vodě. Přidejte další přísady a dobře promíchejte. Aplikujte směs na vlasy masážními pohyby. Umyjte teplou vodou.

Univerzální s vejcem a vodkou

Vejce obsahuje hodně bílkovin, což z něj činí vhodné pro všechny druhy kudrlin. Ale pokud ji používáte příliš často, může vysychat prameny, takže je nejlepší používat tento šampon jednou týdně.

Děláme a používáme!

Smíchejte součásti dohromady. Aplikujte směs na vlasy a pečlivě masírujte. Umyjte bez horké vody.

Ovesné vločky pro citlivou pokožku hlavy

V tomto receptu používáme sódu na pečení v malých dávkách. Někteří ji používají jako hlavní složku. Nedělejte to! Nedoporučuje se používat sódu na pečení jako přírodní šampon, protože má příliš vysoké pH, které zničí vlasy.

 • ovesné vločky (2 lžíce);
 • kukuřičný škrob (1 polévková lžíce);
 • sóda na pečení (0,5 lžíce);
 • heřmánkový odvar (3 lžíce).

Děláme a používáme!

Smíchejte ovesnou mouku do mixéru nebo místo toho použijte ovesné vločky. Smíchejte všechny ingredience, dokud nezískáte hladkou pastu. Aplikujte směs na vlhké prameny s masážními pohyby. Zbavíme se mírně teplé vody. Opláchlé kudrlinky s bylinkovým odvarem.

Šampon s citronem a okurkou

Lemon nádherně čistí mastné vlasy. Odstraňuje nadbytečnou mastnotu a současně dělá kudrlinky lesklé. Cucumber džus hydratuje pokožku hlavy a listy hladké a čerstvé.

Děláme a používáme!

Odstraňte kůži z citronu a okurek. Vložte je do mixéru a promíchejte, až se získá hladká pasta. Přiložte připravenou směs na pokožku hlavy a rozdělte vlasy na vlasy. Pečlivě masírujte a omyjte teplou vodou.

Jak používat vlastní nástroj

Zde je několik pravidel:

 1. Začněte s tím, že vlasy vlhčíte pouze vodou.
 2. Na kořeny uvařte domácí šampon.
 3. Děláme lehkou masáž. Opakujte všechny stejné kroky, jako při použití konvenčního šamponu.
 4. Organický šampon lze nechat 5-10 minut. Okamžitě vyplachovat se nedoporučuje. Přírodní přísady vyživují kůži a absorbují přebytečný tuk.
 5. Opláchněte prameny pod vodou opatrně. Zajistíme úplné odstranění všech zbytků čisticích prostředků (zejména mouky a chleba).
 6. Používáme odvar z bylin ke spláchnutí kudrlin. Nebo pěstujte jablečný jablečný ocet (1 polévková lžíce na 2 litry čisté vody).

Závěrem, navzdory přirozenosti a bezpečí výrobků používaných v domácích šamponech, samotný přípravek může trvat značné množství času. Další mínus je dlouhá závislost. Zbytek je prostě pluses. Rozhodnete se.

Jak vyrobit šampon s vlastními rukama?

Mezi obrovskou škálu šamponů na moderním kosmetickém trhu je někdy obtížné vybrat ten, který vyhovuje vašemu typu vlasů. Bohužel většina výrobků vyráběných kosmetickými společnostmi obsahuje ve svém složení různé chemické složky, které způsobují vážné poškození zdraví vlasů.

Nikdo nechce, aby jeho vlasy byly vystaveny agresivním účinkům chemických složek obsažených v průmyslových detergentech, takže mnozí si již pro sebe vybrali šampony, které mohou být vyrobeny doma, samostatně.

Tyto produkty jsou založeny na přírodních produktech a přísadách, které lze snadno zakoupit v obchodě s potravinami a v lékárně.

V tomto článku vám řekneme, jak připravit šampony doma pro různé typy vlasů s pokyny krok za krokem a popis dopadu těchto prostředků na kůži a pokožku hlavy.

Populární šampaňské recepty si můžete udělat sami

Následující recepty jsou určeny pro různé typy vlasů, proto je důležité je používat pro jejich zamýšlený účel, aby se zabránilo negativním následkům po aplikaci.

Barevný šampon doma

Tampónový šampon je určen nejen k očištění vlasů z různých nečistot, ale také k tomu, aby mu po opláchnutí tímto nástrojem získal určitý odstín, který zůstane na vlasu.

Stín, který přijde po koupání, bude záviset na tom, jakou originální barvu vlasů máte.

Cibule Husk recept

Pro vaření potřebujete následující:

 • 50 gr. cibulová kůra.
 • 50 gr. heřmánek květiny.
 • 150 ml čištěné vody.
 • 100 ml tekutého mýdla.
 • Vitamíny "E" a "A" (v ampulích).
 • Esenciální olej z levandule.

Příprava: Smíchejte cibulovou kůru se suchým heřmánkem a nalijte na ně vařící vodu a nechte vařit po dobu jedné hodiny. Po uplynutí této doby vyměňte vývar a míchat s tekutým mýdlem. Přidejte vitamíny a 10 kapek levandulového oleje (jako aromatickou složku). Mírně promíchejte, aby nedošlo k tvorbě pěny.

Aplikace: Šampon se nanáší na vlasy, pěnu a nechá se stát 40 až 50 minut, poté se omyje teplou tekoucí vodou.

Kombinace heřmánku a cibulové kůry dává pokožce jemný, zlatý odstín, stejně jako lesk a hedvábnost.

Šampon domácího oleje na vlasy

Vzhledem k tomu, že lidské mazové žlázy pracují nesprávně, upozorňují na příliš velké množství podkožního tuku, vlasy jsou velmi rychle znečištěné, získává mastný lesk a na vlasy se objevují "rampouchy", které nevypadají příliš esteticky. K vyřešení tohoto problému, a to: normalizovat práci mazových žláz, pomůže speciální šampon pro mastné vlasy.

Recept na hořčičný prášek

Tento nástroj nejen řeší problém s obsahem tuku v kadeřích, ale také zlepšuje krevní oběh a metabolismus v kůži hlavy, což přispěje k intenzivnějšímu růstu nových vlasů.

Pro vaření potřebujete následující:

 • 200 gr. hořčičný prášek (suchý).
 • 100 ml čištěné vody.
 • 50 gr. suché listy.
 • 20 kapek citrónového silice.

Příprava: Vařte listy s vařící vodou a nechte vařit po dobu 40-50 minut, potom napněte živnou půdu a zředte hořčičný prášek s nimi, až se vytvoří hustá konzistence (nemusí být nutné kombinovat veškerý vývar s práškem, upravte doplnění sami). Přidejte citronový olej do směsi.

Aplikace: Aplikujte výslednou směs na vlasy, protřete ji do kořenové zóny a ponechte na hlavě 3-5 minut. Po uplynutí doby se produkt vypláchne teplou vodou.

Domácí šampon pro hluboké čištění

Tento nástroj je určen k dlouhodobému odstranění "trosky", které se na vlasy tvoří - jde o různé části mycího, ošetřovacího a stylového výrobku (pěny, gely, laky atd.). Faktem je, že běžné šampony se s těmito kontaminujícími látkami nevyrovnají, takže musíte použít šampon pro hluboké čištění.

Recepty založené na mumii

Mumiye je minerální produkt rostlinného původu, který dokáže dokonale vyčistit kudrlinky z různých kontaminantů a také dezinfikovat a dezinfikovat vlasy a pokožku.

Pro vaření potřebujete následující:

 • 100 ml tekutého mýdla (neutrální složení, bez různých nečistot).
 • 50 gr. sušené listy kopřiva.
 • 50 gr. rozmarýnu.
 • Oranžový - 1 ks.
 • Ropový olej - 1 polévková lžička. lžíci.
 • Aloe vera šťáva - 1 polévková lžíce. lžíci.
 • Mumie alkoholový roztok (můžete jej připravit sám, rozpustit kus mumie ve vodce nebo alkoholu).

Způsob přípravy: Listy z nettle se smísí s rozmarýnem a 150 ml vroucí vody se nalije, směs se nechá stát 1 hodinu, pak se biont filtrová a přidá se pomerančová šťáva. Smíchejte tekuté mýdlo s výsledným vývarem takovým způsobem, aby se zabránilo jeho pěnění. Do směsi se přidá rajčatový olej a šťáva z aloe vera, vše důkladně promíchejte, až se vytvoří jednotná konzistence.

Použití: Šampon naneste na vlhké vlasy, lehce masírujte 2-3 minuty, pak vypláchněte kompozici teplou tekoucí vodou. Doporučuje se opakovat mytí, při 100% čištění kadeří ze zbytků produktu.

Pevný šampon doma

Tento nástroj se nedávno objevil na domácím trhu kosmetiky, ale již se mu podařilo získat pozitivní zpětnou vazbu a vlastnosti spotřebitelů. Je velmi kompaktní a vypadá jako běžné mýdlo, ale působí velmi jemně, zvlhčuje a vyživuje vlasy. Tento šampon má jednu velkou nevýhodu - nemůže být používán průběžně.

Šampón na bázi pevného oleje

Přísně dodržujte poměr, pokud chcete získat účinný produkt pro péči o vlasy. Pro vaření budete potřebovat následující složky:

 • 180 ml vyčištěné vody (nejlépe je použít destilované).
 • 80 gr. alkálie (k dispozici v každé lékárně).
 • 50 gr. oleje z pšeničných klíčků.
 • 50 gr. ricinový olej.
 • 200 gr. olivový olej.
 • 200 gr. kokosový olej.
 • 10 kapek levandule esenciálního oleje (můžete si vybrat jinou podle vašeho vkusu).

Vaření:

 • První etapou je příprava mýdlové základny. Do purifikované (destilované) vody se přidá alkálie, intenzivně se míchá. Výsledkem chemické reakce je kompozice silně zahřátá, takže po rozpuštění je nutné nechat ji ochladit na teplotu 36 až 38 stupňů.
 • Druhým stupněm je kombinace všech uvedených olejů. Po míchání se zahřejí na teplotu 70-80 ° C v ohni (nevzdávejte do varu!) A ochlaďte na 36-38 stupňů. Poté se k olejovému roztoku přidá alkalická báze, infuzuje se v malých dávkách a opatrně se míchá, až se vytvoří hustá konzistence.
 • Třetí etapa - tvarování šamponu. Chcete-li to udělat, nalijte zhuštěnou kompozici do tvarů (zde je fantazie neomezená), zakryjte teplou látkou a nechte na den. Po uplynutí této doby je šampon vyjmut z formy a ponechán otevřený po dobu 12 hodin, po které může být použit.

Použití: Šamponem rozetřete ruce a výslednou pěnu vytřete do kořenové zóny hlavy. Zbytek vlasů (by měl být mokrý) třepat s kusem prostředků. Proveďte jemnou masáž a opláchněte teplou vodou.

Šampon, který se připravujete, bude bezpečným a užitečným kosmetickým přípravkem pro vaše vlasy. Tyto výrobky pro péči o kadeře jsou nejen užitečné, ale také mnohem levnější než podobné výrobky vyráběné továrnami.

Pokud jste si tento článek pečlivě přečetli, pravděpodobně pochopíte, že příprava šamponů nevyžaduje zvláštní dovednosti a že s tím může pracovat kdokoliv. Hlavní věc je dodržování poměrů a časových intervalů přidělených k provedení určitého postupu.

Jak si vyrobit šampon s vlastními rukama. Domácí šampóny: recepty

Nedávno bylo stále obtížnější najít šampon v obchodě, který by nepoškodil kudrlinky. Téměř všichni výrobci dodávají svým výrobkům řadu škodlivých konzervačních látek a síranů, které postupně oslabují nejen vlasy, ale také kůži a kořeny. Proto, aby se předešlo takovým problémům, stále více dívek začne přemýšlet o tom, jak šampon vyrobit vlastním rukama. Ve skutečnosti je snadná příprava užitečné směsi doma, a proto je zde mnoho receptů, které považujeme za níže.

Šamponová základna

Princip vaření

Jak vyrobit domácí šampony? Všechno je velmi jednoduché. K mýdlovým základům jsou přidány opravdu užitečné přísady: bylinky, vitamíny a esenciální oleje. Nedoporučuje se však, aby byly okamžitě smíchány s celou základnou. Je zapotřebí vzít čistou lahvičku a do ní napsat trochu mýdlovou složku, která trvá pouze dvakrát. Naše léčivé přípravky se postupně přidávají k této kapacitě. Po uzavření láhve s víčkem opatrně protřepejte. Po dni si můžete umyt vlasy s užitečnou kompozicí. Je důležité si uvědomit, že šampon, vařený s vlastními rukama, nemůže být dlouho skladován, jinak všechny látky ztratí své vlastnosti.

Šamponové odrůdy

Role vitamínových doplňků

Vitamíny v šamponu jsou obvykle přidávány k určitému účelu - aby byly vlasy silné a uvolňovaly je z křehkosti. Ale ne každý ví, jakou roli hraje tato nebo její složka.

Vitamin A (nebo retinol) má schopnost aktivovat a zrychlovat metabolické procesy, a proto je přidáván k zajištění výživy vlasů.

Vitamin C je nezbytný v boji proti nestabilitě. Z této složky se vlasy stávají silnějšími a pružnějšími.

B vitaminy vedou k normálním mazovým žlázám a také snižují projevy alergií, což je pro citlivou pleť velmi důležité.

Vitamin E je také důležitý, protože brání stárnutí buněk. Ale lupy, různé nemoci a poškození pokožky hlavy, hormonální nerovnováha - to vše může způsobit vypadávání vlasů.

Mimochodem, poznamenáváme, že šampon lze smíchat s jednou vitamínovou složkou nebo s několika.

Role komponent rostlin

V domácích šamponech můžete přidat nejen vitamíny, ale i další nástroje, které také vykonávají určitou funkci.

Chcete-li urychlit růst vlasů, už dlouho se uchýlili k použití kořene rašeliny a kopřivy.

Pokud dojde k zánětu nebo podráždění, použije se heřmánek a šňůrka.

Juniper, rozmarýn pomáhá vyřešit problém lupů.

K základně je nutné přidávat do bazénu docela málo odvaru, takže je připravena vysoce koncentrovaná. Kromě bylin, se do vlasového šamponu přidávají esenciální oleje. Mají různé účinky na prameny, takže je třeba vzít v úvahu jejich vlastnosti.

Pokud jsou vlasy suché, přidejte růžové dřevo, santalové dřevo, mandarin, heřmánek, levandule, myrhu a jasmínový olej.

Pro mastné vlasy používají hřebíček, mandle, čaj, citrón, máta, citrón, cedr, geranium nebo hroznový olej.

V případě pádu, cypřiše, ylang-ylangu, čajového stromu, borovice, kadidla udělají.

Jak můžete vidět, rozsah je velmi široký, takže každý může připravit produkt pro péči o vlasy a pokožku hlavy podle jejich vkusu a potřeb. Mnoho lidí již prožilo účinek takových přírodních detergentů. Je třeba poznamenat, že často v takových směsích nemusí být základ mýdla.

Normální vlasy

Tento recept na šampon jako hlavní součást navrhuje vzít dítě mýdlo. Je třeba je třepat na strouhaní nebo nakrájené jiným způsobem, přidat 1 lžičku. borax a sklenici heřmánkového odvaru. Směs zamíchat a odložit několik hodin. Podle potřeby je možné dělat perleť. Moje hlava je obvyklá. Mimochodem, na základě takového mýdla můžete připravit šampon pro děti, ve kterém můžete přidat žloutek, odvar z bylin nebo jiných složek.

Suché vlasy

Recept číslo 1. Zde je základem sklenice obyčejné vody. Bude nutné rozdrtit dva plátky žitného chleba a namočit ho vroucí vodou. Gruel by měl být podáván v teplém místě v uzavřeném obalu. Po jednom dni třít dva žloutky a přidáme k připravované hmotě. Vše je kvalitativně promícháno (může to být mixér), po kterém je připraven vlasový šampon. Po nanesení by měly být vlasy důkladně omyty pod tekoucí vodou.

Recept číslo 2. Bude trvat 2 lžíce ricinového oleje a žloutku. Hmota je dobře smíšená. Výrobek by měl být nanesen nejen do vlasů, ale také do pokožky, po které je třeba hlavu umývat pod tekoucí teplou vodou.

Recept číslo 3. Tento šampon s olejem dodává zdraví suchým a slabým vlasům. Vyžadují se tři typy olejů: olivový, ricinový a lopulovitý. Každý z nich se odebírá v čajové lžičce. Žloutek je přidán a vše je smíšené. Výsledná směs třela vlasy a vše opláchněte vodou. Nakonec opláchněte hlavu heřmánekem nebo citronovou vodou.

Recept č. 4. Nyní bude základem zásobník vodky, který se smísí s 50 ml vody. Do kapaliny přiveďte dva kuřecí žloutky a přidejte 5 ml amoniaku. Pečlivě míchat všechny přísady, aplikujte produkt na všechny vlasy. Omyjte pod normální teplou vodou.

Olejová vlasová medicína

Následující domácí vlasový šampon je připraven na základě dětského mýdla (100 gramů). Musí se rozdrtit a zředit vroucí vodou (vezměte ½ šálku vody). Směs se zfiltruje a k ní se přidá 25 g alkoholu. Po ochlazení šamponu potřísněte zkadelené vejce do pokožky hlavy. V teplé vodě je třeba navlhčit utěrku, která je po dobu pěti minut zabalená do vlasů. Po vyjmutí "turban" umyjte vejce připravenou mýdlovou vodou. Nakonec opláchněte hlavu "kondicionérem" z jablečného octa (2 litry vody z 1 lžíce octa).

Další aktuální a užitečný recept se připravuje z čl. lžíce dýně a dvě sklenice vroucí vody. Smíchejte dvě přísady a naplňte dvě hodiny. Kromě toho, že bojuje s mastností vlasů, tento nástroj pomáhá zbavit se lupů.

Jednoduchý recept na jogurt. Do něj se nalije bílý protein a smíchá se. Tato směs se po třepání do hlavy vypláchne a vlasy se opláchnou vodou přidáním čerstvé citronové šťávy.

Tato infuze se používá jako šampon třikrát týdně po dobu jednoho měsíce. Poměr je 1:10. Birčové pupeny jsou ponořeny do horké vody a infuze 20 minut. Nástroj je připraven.

Volitelně šampon z hořčice pro mastné vlasy. Mírně zahřejte dva litry vody, zředěte v něm lžíci hořčičného prášku. Opatrně umyjte vlasy touto směsí, poté je opláchněte vodou vodou a kapkami citronové šťávy.

Pro všechny typy vlasů

Každá žena může vyrobit želatinový šampon se svými vlastními rukama. To bude vyžadovat dětské mýdlo a žloutek. Za prvé, 3 polévkové lžíce. voda nalít lžíci želatiny. Billet se naplnil 40 minut. Poté, co se tato složka zcela rozpustí ve vodní lázni. Když je kapalina mírně ochlazena, přidá 1 polévkovou lžíci. l mýdlo a žloutek. Smíchejte směs na vlasy po dobu 10 minut. Šampon je odstraněn teplou vodou.

Existuje recept na hořčičný šampon, který zvyšuje průtok krve do hlavy, čímž posiluje vlasové kořeny. 50 g jednoho z následujících složek: henna, otruby nebo jíl. K této složce se přidá lžička hořčice a tři kapky vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Hmota se zředí malým množstvím tekoucí vody. Po nanesení na hlavu nechte směs 15 minut. Můžete šampon umýt buď s připraveným odvar z bylin, nebo s běžnou vodou.

Další varianta hořčice šampon. Do kefíru se přidá lžička prášku, po kterém se kapalina přivede do stavu smetany. V připravené hmotě nalijte 2 lžičky. jakýkoli olej (zelenina) a žloutek. Dobře smíchejte směs na mírně vlhkou hlavu a držte ji asi 15 minut. Po odstranění šamponové masky.

Následující nástroj je připraven z 3 lžičky. Romové, 4 polévkové lžíce. l olej z lnu a dva žloutky. Komponenty jsou dobře nanesené a ponechány na vlasy celou hodinu. Šamponová maska ​​se omyje teplou vodou.

Tato volba je ideální pro každodenní použití. To lze interpretovat přípravou šamponu pro děti. Začneme připravit odvar z bylin, který bude považován za základ. Vezměte jednu lžičku jedné z následujících složek: bazalka, šalvěj nebo rozmarýn. Suchá tráva se nalije 200 ml vody. Nádoba se pomalu ohřeje a obsah se uvede do varu. Byl ochucen medovinou a filtr mezitím roste olivy nebo glycerinové mýdla. V důsledku toho získáme třetinu sklenice drobků. Vložíme do něj 15 kapek jojoby a ylang-ylangového éterického oleje (lze je nahradit cedrovým olejem). Všechny součásti jsou smíchány. Uzavřete nádobu víkem a umístěte jej na tmavé, chladné místo. Hotový šampon v tomto stavu může být uložen po dobu sedmi dnů.

Fortifikační recept

Dívky, jejichž kudrlinky se staly bez života a oslabeny, mohou připravit zpevňující šampon se svými rukama. Bude potřebovat zásobu na kapalné bázi, vitamíny E a D, ricínový a lopuchový olej, rozmarínová tinktáze. Navíc potřebujete čistou nádobu o objemu 250 ml. Je nutné měřit 150 ml základny a nalijte ji do připravené nádoby. První je infúzní rozmarýnová tinktúra, asi 80 ml. Je schopna poskytnout vlasům lesk a poskytnout jim příjemnou vůni. Tuto tinkturu je však možné nahradit jinou složkou - voňavou levandulovou tekutinou nebo růžovou vodou. Další ricinový olej se nalije. Bude dost malých lžící. Rovněž se měří rašelinový olej (dvě malé lžíce). Na konci jdou vitamín E (jedna kapsle) a D (pět kapek). Kapacita utáhněte víčko a promíchejte, aby se všechny ingredience smíchaly. Tento lopuchový šampon je vhodný k použití každý druhý den.

Pro posílení vlasů někteří lidé připravují bylinný čaj. Chmelové kužely, březové listy, neplodné květy, kořen lopuchu se odebírají v rovnoměrných částech - celkem by mělo dojít k 50 gramům trávy. Kolekce je umístěna v nádobě a naplněna horkým světlem piva. Několik minut nechte hmotu, aplikujte ji na vlasy a omyjte ji čistou vodou.

Dalším populárním šamponem z lopuchu. Chcete-li to udělat, musíte zásobit na sušené nebo čerstvé listy lopuchu. Potřebujeme sto gramů trávy, litru vody, sklenici octa. Tyto ingredience se mísí v hrnci a pomalu se vaří po dobu půl hodiny. Nástroj je filtrován, po kterém výsledné dvě sklenice umyjí hlavu. Po umytí vlasů opláchnutých vodou. Kromě posilování šampon zabraňuje lupům, jemně čistí pokožku hlavy. Kudrlinky získávají lesk.

Lupy

Pokud jste mučili lupy, zkuste připravit další šampon. V malém kontejneru nalijte lékařský alkohol (dostatečná čajová lžička), přidávejte do něj esenciální oleje - pět kapek šalvěje a kapky růží. Pomocí mixéru poraďte 2 žloutky a nalijte je do připravené směsi. Je třeba použít prostředky jako šampon.

Od pádu

Tento šampon je vhodný pro všechny druhy vlasů. Bude to trvat 50 gramů bílé hlíny, která se smíchá se stovkou gramů teplé vody. Hmota by měla mít průměrnou tloušťku. Nástroj se aplikuje s masážními pohyby, promyje se čistou vodou. Kompozice může být uložena ne více než 14 dnů, samozřejmě pokud je obal zanesený.

Rašelinový olej je známý svými vynikajícími vlastnostmi. Léčí kořeny a pokožku hlavy, vlasy jsou elastické. Ale mínus tohoto oleje je, že je velmi špatně vymyt, takže ne každý bude riskovat výrobu rajčat šampaňského. Ale pro přípravu masky, která se pak vypláchne, je tato ingredience jen vzácná! Okamžitě stojí za rezervaci: zřejmý výsledek bude znatelný až po několika procedurách. Zasedání se koná každých 14 dní. Vezmeme lžíci řepkového oleje, brandy, mýdlo. Ten může být nahrazen takovým složením: šťávy, stlačené z polovičního citronu, kuřecího žloutek a lžíce medu. Všechny složky jsou dobře smíchány, aplikovány na vlasy a ponechány po dobu 20 minut. Maska musí být dobře omyta. Tím, že prokážete trpělivost, včas se stanete vlastníkem silných a silných kudrlin.

Několik tajemství pro krásné vlasy

Je třeba poznamenat, že použití domácích šamponů je nezbytné nejen k řešení základních problémů, které jsou často suché nebo mastné. Takové prostředky navíc přinášejí léčebný účinek.

Pokud chcete, aby vaše kadeře zůstaly lesklé a dobře česané, musíte je na šampon rozdrtit a přidat běžnou aspirinovou pilulku.

Snažte se pravidelně opláchnout vlasy rostlinnou infuzí. Hlavní složkou jsou heřmánek, celandine, dubová kůra, kopřivka.

Chcete-li zlepšit stav vlasových folikulů, musíte jednou týdně udělat lehkou masáž hlavy. Postup je přednostně prováděn před umytí hlavy.

Mnoho dívek suší vlasy tím, že je mává ručníkem. Doporučuje se to neudělat, protože houba je schopna intenzivně se šířit pod takovou mokrou čepicí.

Pokud jste majitel blond vlasů, můžete si pro sebe vytvořit šampon. Chcete-li to provést, obraťte se na obvyklý škrob a vejte se do pokožky hlavy a vlasů. Po uplynutí deseti minut čekání je třeba vyčistit vlasy suchým ručníkem a vyčistit zbytky škrobu. Je pravda, že takový expresní nástroj můžete použít několikrát za měsíc, ne častěji.

Pro zajištění zdraví vašich vlasů musíte také řídit svou stravu. Pokuste se odmítnout špatné jídlo a nezapomeňte na vitamíny.

Pro Více Informací O Suché Vlasy