logo

Bezbarvý parabenový šampon: 15 oblíbených šamponů

Chtěli byste opustit šampony a balzámy, které poškozují vaše oblíbené vlasy? Jsou schopni nahradit bezsulfátové šampony, které každoročně rostou v poptávce.

Výhody bezsulfátových šamponů

Šampony neobsahující sulfáty neobsahují škodlivé látky, v jejich složení najdete pouze přírodní složky. Odborníci zdůrazňují obrovský seznam výhod, které mají šampony bez síranů. S pravidelným a dlouhodobým používáním:

 • Posilujte vlasy;
 • Zápasit s křehkými vlasy;
 • Jemně a jemně je očistěte z tuku a špíny;
 • Neprodej ochrannou vrstvu z pramenů;
 • Nevysušte pokožku hlavy a nedělejte ji;
 • Nezbavujte pigmentová barviva a udržujte jejich barvu dlouhou dobu, proto jsou ideální pro barevné vlasy;
 • Udělat prameny hladké, měkké a poslušné;
 • Zvyšte hlasitost;
 • Snižuje riziko lupů a plešatosti;
 • Zrychlí růst vlasů;
 • Kompaktní textura;
 • Přinášejí svou sílu a krásný lesk.
 • Při běžném používání můžete snadno zaznamenat zvýšenou hlasitost.

Šampon bez laurylsulfátu lze snadno rozpoznat pro různé vlastnosti:

 1. Nedostatek chuti a příliš světlý odstín - v organických šamponech neexistují syntetické vůně a barviva, které jsou odpovědné za přítomnost zápachu a nepřirozené barvy.
 2. Nedostatek hojné pěny, které vytvářejí škodlivé povrchově aktivní látky pro prameny.
 3. Přítomnost na obalu vhodných znaků, které potvrzují, že šampony jsou přirozené ("neobsahuje parabeny", "obsahuje organické složky", "evropské osvědčení o ekologické kosmetice" atd.).
 4. Složení mycí báze obsahuje složky - mono- a diglyceridy mastných kyselin, betainy, citronové kyseliny nebo kyseliny sorbové (kyselina citrónová, kyselina sorbová), esenciální oleje a rostlinné extrakty.
 5. V organickém šamponu nejsou žádné zvířecí složky. Ano, a testování na zvířatech, jako klasický nástroj, také neprocházejí.
 6. Šampon bez laurylsulfátu se vyrábí v obalech z recyklovaných materiálů - což je dalším potvrzením jejich šetrnosti k životnímu prostředí.

Bohužel ani organická kosmetika sotva dokáže bez chemických přísad (emulgátorů, konzervačních látek), ale jejich podíl je minimální.

Organický šampon - seznam populárních značek

Většina z nejznámějších kosmetické firmy zabývající se výrobou šamponů bez parabenů. Seznamte se s bohatým sortimentem!

V první řadě můžete jistě dát ruskou firmu Mulsan Cosmetic. Výrobky této společnosti jsou neuvěřitelně úspěšné u žen, které se starají o své zdraví. A to není překvapující. Každý produkt má unikátní a bezpečné složení pro lidské zdraví. Produkce ve svých vlastnostech a složení jednoduše překonává i konkurence s cenou vyšší než 2 tisíce rublů za cenu pouhých 380 rublů. Trvanlivost produktů je pouze 10 měsíců, což znamená obsah pouze přírodních součástí.

Není divu, že slogan společnosti je: "Kosmetika pro ty, kteří čte kompozici." To je skutečný nález i pro maminky, je zde dětská série v řadě výrobků Mulsan Cosmetic. Vzhledem k omezené době platnosti mohou být produkty zakoupeny pouze v oficiálním internetovém obchodě mulsan.ru. Bonus na kvalitní výrobky nabízí společnost v Rusku bezplatnou dodávku. Dejte si pozor na padělky.

Recepty babičky Agafyy

Existuje mnoho různých receptů v receptech babičky Agafya. Mezi nimi najdete bezpečné šampony, které se uvolňují na základě vody z taveniny. Přirozené složení nástroje a přiměřená cena z něj dělá populární mezi moderními dámami.

Teknia Gentle Balance

Španělský šampón Technia Gentle Balance obsahuje aminokyseliny, akaya a řepu. Je schopen udržet zdravý vzhled vlasů a vytvořit stylový vzhled.

Seznam šamponů neobsahujících sírany může pokračovat ve výrobcích COCOCHOCO. Tato izraelská značka se stala slavnou po celém světě, takže můžete důvěřovat. Přírodní šampony COCOCHOCO jsou vhodné pro poškozené a slabé vlasy, stejně jako ty, které kdysi keratinové vyrovnávání. Základem těchto produktů je sójový protein, kaktusový džus a kůra stromu. Každý z těchto výrobků neobsahuje mýdla ani jiné škodlivé přísady.

Ručně vyráběné šampony obsahují extrakty sibiřských rostlin, které jsou příznivé pro pokožku a stav vlasů. Společně se šamponem bez síranu NATURA SIBERICA také produkuje vynikající balzámy, které zlepšují účinek.

Lékařský přírodní šampon rychle odstraňuje lupy a také pomáhá v boji proti vypadávání vlasů a křehkosti vlasů.

Kozmetika této značky jemně čistí vlasy a pokožku, pečuje o ně a také urychluje růst. Zeleninová kompozice AVEDA je naprosto bezpečná, ale můžete ji koupit pouze prostřednictvím internetu.

Kapous Profesionální profese

Profesionální nástroj, který chrání kůži a prameny škodlivých solí. Je to ideální volba pro tuk a kombinovaný typ srsti. Laky a gely však velmi špatně vypláchly.

Estel Aqua Otium

Šampon TM bezsulfátového mléka pracuje velmi rychle - pozitivní efekt lze pozorovat téměř okamžitě. Čistí a vyživuje, posiluje kořeny pramenů a aktivuje jejich růst. Použití šamponu a oplachování "Estelle", můžete udělat bez masky.

BC Bonacure Color Freeze od společnosti Schwarzkopf Professional

Produktová řada Schwarzkopf zaručuje péči o poškozené vlasy. S stylingovými výrobky se špatně zachází, ale dokonale zvlhčuje.

Vlasová kosmetika značka Aubry Organics má obrovský seznam mezinárodních certifikátů potvrzujících kvalitu těchto výrobků (NPA, USDA, BDIH). Tyto šampony jsou vhodné pro citlivou pleť náchylnou k alergiím.

BC Color Save šampon

Produkt této německé značky je zařazen do seznamu bezsulfátových šamponů, které jsou velmi užitečné pro barvené vlasy a keratinové vlasy. Po 20 umývání zůstane barva barevná a světlá jako po prvním mytí!

Macadamia Natural Oil Rejuvenating Shampoo

Šampony této řady jsou založeny na makadamických a arganových olejích. Vyhlazují a vyživují vlasy, a proto jsou vhodné pro křehké poškozené prameny.

Výrobky této společnosti jsou založeny na měkkých povrchově aktivních látkách, které jsou získávány z přírodních aminokyselin a olejů. Bez silikonu!

Jako součást těchto léčebných šamponů můžete vidět výtažek z dubu, kopřivy, ovesu a celandinu. Nástroj je poměrně kapalný, musíte to zkusit.

Neobsahuje chemické barviva, živočišné tuky, E-složky a konzervační látky.

Další informace o tom, jak si vybrat šampon, naleznete na tomto videu:

Jak aplikovat šampon bez laurylsulfátu?

Chcete-li použít šampon bez síranů a parabenů, přineste skutečný efekt, nezapomeňte na několik pravidel.

 • Pravidlo 1. Uchovávejte přirozenou vlasovou kosmetiku v chladničce - v koupelně může být kyselá.
 • Pravidlo 2. Odděleně promyjte požadovanou dávku šamponu a nechte ho ohřát při pokojové teplotě.
 • Pravidlo 3. Umyjte si vlasy troškou horké vody. Ve studené vodě bude šampon špatně umyt a nebudou z vlasů vypláchnuty.
 • Pravidlo 4. Aplikujte tento výrobek na mokré vlasy. Začněte s oblastmi, které jsou velmi tlusté - whisky, kořenová zóna. Masírujte ruce a pokud pěna nestačí, znovu navlhčete kůži.
 • Pravidlo 5. Přidejte ještě několik kapek šamponu a znovu masírujte ruce. Zámky vypláchněte vodou.
 • Pravidlo 6. Napište agenta naposledy. Teď by měla být spousta pěny. Pokud doporučení naznačují, ponechte ho na prameni asi 5 minut a poté opláchněte vodou.

Jak vyrobit šampon s vlastními rukama? Přečtěte si více v tomto článku.

Šampon bez laurylsulfátu: 10 nejlepších vlasových produktů

Komponenty syntetického původu ve složení šamponů vyplácejí ochrannou vrstvu z kadeří a vlasové pokožky hlavy, což vede k nerovnováze vodní tukové bariéry. Tato skutečnost významně ovlivňuje vnitřní a vnější stav pramenů: ztrácejí svůj lesk, vitalitu, elasticitu, místo toho se stávají tenkými, křehkými a nudnými. Umělé přísady v šamponech jsou sírany, silikony a parabeny. Mají tendenci se hromadit v kůži, pronikat hluboko do orgánů cévami a způsobit řadu onemocnění: poruchy jater, ledvin a srdce.

Šampon bez laurylsulfátu sodného a parabenů: top-10, hodnocení nejlepších šamponů

Organické šampony jsou široce zastoupeny na moderním kosmetickém trhu. Mnozí výrobci přecházejí na přírodní květinové složení svých kosmetických linií a zametávají škodlivé součásti.

Organické (bezsulfátové) šampony: top-10

Výhody šamponů bez síranů: jaké je použití?

Proč si vybrat šampony bez sls?

Laurylsulfát sodný je levný detergent pocházející z ropy s přídavkem palmového oleje. Rychle se vyrovná s znečištěním a bičuje dobře do pěny, ale právě tam končí jeho pozitivní charakter. Čisticí vlastnosti této látky se používají k čištění motorů z mastnoty a oleje. SLS okamžitě proniká do krevních cév, hromadí se v orgánech, postihuje téměř všechny funkce a systémy lidského těla. Může způsobit kataraktu očí, stejně jako vývojové zpoždění u dětí. Navíc k výše uvedenému tato součást ničí vlasové folikuly, přispívá ke ztrátě pramenů a výskytu seborrhy.

Co je nebezpečný laurylsulfát v šamponu?

Organická organická kosmetika je již dlouhou dobou alternativou šamponů na bázi síranu. Výrobci takových šamponů nahradí škodlivé látky více neutrálními látkami - kokoglukosidem (extrakt z kokosového oleje a glukózou) a laureth sulfosukcinátem. Laurylsulfát sodný je uveden na obalech jako sl. Jedná se o nesmírně škodlivou složku, jejíž činnost byla prokázána a je následující:

Šampony pro vlasy bez sulfátu - vyberte nejlepší seznam

SLS sulfáty v šamponech: co to je a jak to funguje

V interakci s vodou, síran oxiduje a vytváří hojnou pěnu. Minerály kyseliny sírové vynikají práci s jakýmkoli znečištěním. Takové sloučeniny jsou proto přidávány ke složení čisticích prostředků, zubních past, gelů atd.

Co jsou tyto látky špatné? Problém je v tom, že aktivní složky, které čistí pokožku hlavy a kudrlinky, zničí strukturu vlasů a ochrannou vrstvu pokožky. Odborníci dospěli k jednoznačnému závěru, že dlouhodobé užívání sulfátů je škodlivé. Zbytky látek nemohou být zcela vymyty, mají škodlivý účinek na pokožku a tenké folikuly.

Negativní účinky síranu na vlasy jsou následující:

- Podráždění, peeling;
- alergické reakce;
- suchost, oslabení pokožky, keratinová vlákna;
- Zvýšené účesy na elektrifikaci;
- Zvýšená tvorba lupin;
- Rozdělit konce;
- vymývání;
- Rychlá kontaminace vlasů.

Inovativní kosmetika je doplněna přísadami neutralizovat škodlivé účinky síranů. Nicméně to není nejlepší alternativa. Pokud vás záleží na zdraví pokožky hlavy a kadeří, použijte nesulfátové vlasové šampony.

O nich o něco daleko, ale prozatím skončme solí. Při výběru formulací péče o vlasy se vyvarujte následujících nálepky na obalech:
SLES;
ALS;
ALES;
SLS.

Šampony bez sulfátu: princip činnosti

Objevuje se přirozená otázka: je-li funkcí soli čistící kůži a vlasy, jak se s ní vyrovnávají kompozice bez těchto látek? Šampony bez sulfátu obsahují přírodní čistící přísady. Taková náhrada je měkčí, jemnější. Následující organické látky jsou nejčastější:

Betaine - bylinný doplněk, který zvyšuje ochranné vlastnosti vlasů. Zdrojem je cukrová řepa.

Laurylsulfoacetát je organická látka získaná z kokosového nebo palmového oleje. Je to mýdlo.

Glutamát monosodný je přirozený antioxidant.

Lauryl sulfo betain je přírodní složkou, která tvoří pěnu.

Kokamidopropyl betaine je přirozený antiseptický a antistatický prostředek.

Decylglukosid. Zdroj - kukuřičný škrob a kokosový olej. Podporuje jemné čištění pokožky hlavy a vlasů.

Tyto a další přírodní složky poskytují jemnou péči. Ale než si vyberete jednu nebo druhou možnost, doporučujeme seznámit se s konkrétními výhodami a nevýhodami těchto produktů. Individuální přístup je důležitý. Zvažte vlastnosti vlasů, typ pleti, životní styl, frekvenci gelů a laků a další nuance.

Šampóny bez sulfátu: výhody a nevýhody

Nevýhody šamponu bez síranů

Méně pěny.
Připomeňme si, co jsme na začátku říkali: minerály dobře pěna a šampony bez takových aktivních prvků naopak tvoří minimální pěnu.

Neschopnost silikonu umýt bez zbytků.
Pokud intenzivně používáte gely a laky, připravte si, aby se bezsulfátový přípravek nedokázal vypořádat se 100% čištěním.

Zmizení hlasitosti.
Hromada už nebude nadšená, jako když používáte kosmetiku s obsahem síranu.

Neschopnost bojovat proti lupům.
Mírné působení organické hmoty není schopno ničit houbu. V takových situacích potřebujete komplexní léčbu.

Když mluvíme o nedostatcích bezsulfátových šamponů, je třeba zmínit takovou věc jako finanční a dočasné výdaje. Přírodní prostředky jsou vždy dražší než chemie, což je obecně známo. Spotřeba takového výrobku je také vyšší a pro mytí hlavy je zapotřebí více času, zejména pokud jde o husté a dlouhé vlasy.

Jemný účinek organických šamponů nebude okamžitě znatelný. Všimnete si, že umělý lesk zmizí, objem vlasů. To může být nazýváno přizpůsobením. Obnova kudrlin a pokožky hlavy je dlouhý proces. Buďte trpěliví a po měsíci nebo déle po aplikaci šamponu bez sulfátu si užívejte zdravého a krásného účesu.

Výhody šamponu na vlasy bez síranů:

Úplně umyjte, nevyvolávejte podráždění, alergie;
Nezničte ochrannou vrstvu pokožky, folikulů a kutikul.
Vyživuje a posiluje kůži, vlasové folikuly;
Nespouštějte barvicí pigmenty;
Ozdravují kyselou rovnováhu a obecně léčí kudrnaté a kožní;
Zlepšete růst vlasů;
Mají dlouhotrvající čisticí účinek - kudrlinky se dlouho nesolejí, méně znečištěné
Nemáte kontraindikace;
Odlišuje se při absenci ostrých aroma.

Důrazně se doporučuje používat bezsulfátové šampony po rovnání keratinu. Vzhledem k tomu, že produkty obsahující minerály kyseliny sírové vymyjí prvky potřebné pro rovnání vlasů. Pokud si umyjete hlavu sloučeninou obsahující sulfát, efekt po ukončení procedury bude jednoduše zmizet.

Vlastnosti použití šamponů bez síranů

Takže jste se rozhodli přejít na organické detergenty. Co potřebujete vědět o použití? Již jsme zmínili poměrně dlouhou dobu zotavení. Vzhledem k tomu, že přírodní složky působí jemně a postupně, trvá určitý čas, než uvidíte a pocítíte účinek. Ale to není momentální krása vlasů a zdraví pokožky a vlasů.

Pokud často používáte gely nebo laky, abyste je mohli úplně umýt v kombinaci s šampony bez síranů, použijte další nástroje.

Jste majitelka dlouhých vlasů, pak pokaždé, když si umyjete vlasy, několikrát si umyjte vlasy a důkladně opláchněte.
Bezpečný šampon má tak jemný účinek, že na počátku aplikace se nedokáže vyrovnat s nadbytkem kožního mazu. Ale krmení a posilování vlasů a pokožky jsou postupně obnovovány a práce mazových žláz je stabilizována. Absence toxinů a příznivé účinky přírodních složek nakonec normalizují jakýkoliv typ vlasů.

Pozor! Mnoho produktů neobsahujících sírany musí být skladováno při nízkých teplotách. Proto před aplikací kapaliny je třeba trochu zahřát v dlaních.

Šampony bez sulfátu: seznam

Modernější výrobci odmítají používat toxické látky a nabízejí spotřebitelům přírodní produkty. Z nejspolehlivějších, osvědčených firem, které vyrábějí nesulfátové šampony, stojí společnosti Johnson Baby, Natura Siberika, Vichy, Sjöss, Vella, Estelle, L'real.

Abychom si vybrali bezpečný a účinný produkt na mytí hlavy, nabízíme hodnocení nejlepších přípravků bez síranů.

1. Linka Natura Siberika.

Tato ruská společnost nabízí několik odrůd šamponů. Tam jsou šampony pro oslabené a barevné kadeře, pro citlivou pleť, pro péči o vlasy po procedurách salonu.
Kompozice se vyznačují vysokým obsahem přírodních prospěšných prvků: maliny a horský popel, jedle a rašelina, esenciální oleje a glycerin se postarají o vaše vlasy.
Kromě toho budou výrobky pod touto značkou levnější než mnoho jiných podobných výrobků.

2. Náprava pro Loreal pro barevné vlasy.

Delicate Color - šampon, který si po barvení zachovává bohatou barvu. Taurin se postará o lipidovou vrstvu každého vlasu a působení panthenolu dodá zámkům extra pevnost a elasticitu.
Díky hořčíku, vitaminu E, speciálním filtrám z UV záření jsou vlasy spolehlivě chráněny před negativními účinky vnějších faktorů.
Chamupne Loreal Delicate Color je dobře zavedená mezi krásnými sexy, mnoho žen poznamenalo, že vlasy se změkčily.

3. Estelle hydratační šampon bez síranů.

Estel Aqua Otium obsahuje aminokyseliny, kyselinu nikotinovou, proteiny, laktózu. Díky těmto složkám jsou vlasy intenzivně zvlhčovány, aniž by se stávaly těžké, stávaly se měkké, ale silné. Při zachování hydrolýzní rovnováhy pokožky, dodatečně výživné s užitečnými mikroelementy a vitamíny, je tato kompozice určena pro dlouhodobé a časté užívání. Výborná pro vlasy po proceduře rovnání keratin a dalších procedurách salonu.

Za zmínku stojí také výrobky ruské firmy "Recepty babičky Agafiho". Kromě absence sulfátů jsou šampony této značky velmi ceněny kupujícími kvůli cenově dostupným nákladům a jedinečnému složení sibiřských bylin.

Seznam bezsulfátových šampónů

Bezsulfátový šampon do 500r.

ESTEL PROFESSIONAL, intenzivní hydratační šampon / OTIUM AQUA. Cena za 250ml - 450r.
KAPOUS, Keratinový šampon / Magic Keratin. Cena 300ml - 430r.
SYOSS Supreme Selection Revive, cena 250ml - 250r.
Recepty babička Agafi, šampon "Toning". Cena 360 ml - 70r.
Natura Siberica, šampon z mořských plodů pro normální a suché vlasy "Intenzivní zvlhčení". Cena 400ml - 350r.
NATURA SIBERICA, Neutrální šampon, Cena 400ml - 370r.

KAARAL, Opravující šampon pro poškozené vlasy / Reale intenzivní výživný šampon. Cena 250ml - 800r.
MATRIX, Šampon pro těžce poškozené vlasy / BIOLAZH KERATINDOZ. Cena 250ml - 820r.
BAREX, objemový šampon s rakytníkovým olejem a okurkovým olejem / CONTEMPORA. Cena 1000ml - 900r.
WELLA, regenerační šampon / ELEMENTS. Cena 250 ml - 825 rublů.
CocoChoco, intenzivní šampon, cena 250ml - 850r.
L'Oreal Professionnel Jemná barva. Cena 250ml - 850r.

KAARAL, šampon s hedvábnými hydrolyzáty a keratinem / šampon Colorpro. Cena 1000 ml - 1700 rub.
KAARAL, výživný šampon / barva výživný šampon MARAES. Cena 250ml - 1300r.
KERASTASE, Šamponová koupel na vlasy / AURA BOTANY. Cena 250ml - 2050r.
KERASTASE, Šamponová koupel pro hladké a lehké vlasy v pohybu "Fluidist" / DISCIPLINES. Cena 250ml - 2050r.
OLLIN PROFESSIONAL, čistící šampon pro vlasy a pokožku hlavy s extraktem z bambusu / plná síla. Cena 300ml - 570r.
REDKEN, bezsulfátový šampon, obnovující pH rovnováhu blond vlasů / BLONDE IDOL. Cena 1000ml - 3100r.
JOICO, šampon bez obsahu síry pro kudrnaté vlasy / šampon s čistým šamponem bez obsahu síranu. Cena 1000ml - 3900r.
HEMPZ, bylinkový granátový šampon Mírná vlhkost / Denní bylinná hydratační. Cena 265ml - 1350r.

Bezsulfátový šampon - video

Množství produktů založených na přírodních složkách umožní všem, aby si mohli vybrat. Nezapomeňte, že účinnost závisí na jednotlivých charakteristikách pokožky a vlasů. Vyzkoušejte to, nebojte se experimentovat, protože taková bezsulfátová kosmetika je neškodná a najdete tu nejlepší možnost.

15+ dostupných šamponů bez síranů a parabenů

Organická kosmetika bez chemie - mýtus nebo realita?

Šampony bez síranů a parabenů - jaké značky najdete v tomto seznamu a jak je demokratická jejich cena?

Jak a kdy použít a změní se vlasy k lepšímu?

Všechny tyto otázky zaujímají poctivý sex, který chce zachovat krásu a kvalitu kudrlin.

V tomto článku zjistíme, zda jsou chemikálie v kosmetice nebezpečné a jaká rozumná alternativa lze nalézt na regálech obchodních řetězců. A ve skutečnosti, zda se podívat.

Obsah:

3+ nejkontroverznější složka ve složení šamponů

Dokonce i dívky, které nepochopily složení kosmetiky, slyšely, že sulfáty, parabeny, ftaláty a vonné látky jsou čtyři démoni detergentů.

A tady je důvod, proč:

Sírany - i když tvoří vynikající pěnu, která vytváří efekt mytí až k pískání, urychluje ztrátu barvy a přírodních olejů, způsobuje nadměrné vysychání, podráždění pokožky, způsobuje, že vlasy se mastnou rychleji.

V důsledku toho začnete umyt hlavu stále častěji.

Sulfáty nelze úplně odmítnout, ale je třeba hledat značku s minimálním množstvím.

Ftaláty - toto chemické zlo je jednou z hlavních složek balení. Spolu s nimi máte železné kudrlinky, které se nebojí hurikánů a spoustu toxinů.

Mnoho ftalátů je již zakázáno k použití v kosmetickém průmyslu.

Šampony s chemickými přísadami výrazně zhoršují kvalitu vlasů

Parabeny - zabraňují růstu bakterií v kosmetice, ale mohou vyvolat alergie a nemoci onkologické povahy.

Spravedlivá polovina studií však není schopna prokázat jejich přímý dopad na lidské zdraví, a proto je třeba jejich použití lépe omezit jako všechny přírodní složky.

Odoranty způsobují, že mandlový šampon je tak mandlový.

Při čtení štítku může obyčejný člověk sotva pochopit, která součást bude mít za následek svědění hlavy, zarudnutí a lupy, takže byste si měli vybrat kosmetiku bez aktivních umělých vonných látek.

O tom budeme hovořit v další části.

Tip: Pokud hledáte kompozici bez škodlivých nečistot, ve skutečnosti hledáte složení s minimálním množstvím. Musíme přijmout skutečnost: 100% organická kosmetika může být připravena pouze doma. Nicméně, aby šampon ukládání nenapravitelně poškodil zdraví, musí si umýt hlavy osm hodin denně.

Síranové alergie, svědění a pálení

Šampony bez parabenů a síranů - seznam nejlepších, recenzí a ceny

Prostředky této kategorie jsou obvykle dostupné v lahvích od 100 do 300 ml - doba trvanlivosti přírodních šamponů je krátká.

Cena je stanovena rychlostí tohoto objemu. Pokud hodláte koupit šampon bez parabenů a síranů z našeho seznamu, nezapomeňte, že je lepší držet jej v chladničce, protože se může zase kysnout.

Mulsan Cosmetic, Rusko (Krasnodar), - cca. 6 dolarů

Dnes a vždy vedoucím všech ratingů je ruská společnost Mulsan Cosmetic. Produkty mají neuvěřitelný úspěch u žen a věnuje jim zvláštní péči.

A to není překvapující. Každý kosmetický přípravek má jedinečné a bezpečné složení pro lidské zdraví v každém věku.

Výrobky ve svých vlastnostech a složení snadno překonávají i konkurence s nákladem vyšší o 4-7krát.

Trvanlivost produktů je pouze 10 měsíců, což znamená obsah pouze přírodních součástí.

Zde nenajdete sulfáty, parabeny, barviva a další toxické nesmysly.

Nejen to tak zní slogan společnosti: "Kosmetika pro ty, kteří přečetli kompozici". Toto je skutečný nález pro mumie, protože v řadě produktů Mulsan Cosmetic jsou dětské šampony.

Vzhledem k omezené době platnosti mohou být produkty zakoupeny pouze v oficiálním internetovém obchodě (mulsan.ru).

Příjemný doplněk k kvalitním výrobkům nabízí společnost bezplatnou dodávku v Rusku.

"Recepty babička Agafi", Rusko - cca. 2 dolary

Zvláště populární ve všech seznamech a recenzích produktů péče o vlasy bez parabenů a síranů je ruská značka "Recepty babičky Agafiho".

A to není překvapující - výrobce trvá na výjimečné přirozenosti výrobků a tvrdí, že tato babička existovala a vyvinula všechny skladby.

A cena je příjemně potěšena. Základem kosmetiky šetřící základ mýdla kořen, a dokonce i balení, opět, pokud si myslíte, že slovo výrobci, neobsahuje polyvinylchlorid.

Recenze kosmetické řady jsou většinou neutrální a pozitivní.

"Recepty babička Agafi"

Tip: Šampon je také oblíbený pro každodenní používání značky Pure Line. Jeho cena je méně než dva dolary a po umytí vlasů vypadá svěží a živá. Vhodný pro každodenní použití.

Natura Siberica, Rusko - cca. 6 dolarů

Ruské šampony bez sulfátu jsou jasnými lídry na trhu. 95% složení - sloučeniny divokých rostlin Sibiře.

Podle výrobců šamponů "Nature of Siberika" bez síranů a parabenů a online recenzí produkty nedráždí pokožku, jsou hypoalergenní, po pravidelném používání vypadají vlasy naživu.

Tato sestava poskytuje léčbu pro všechny typy.

Yves Rocher, Francie - cca. 5 dolarů

Nízká šampon - jeden z mnoha produktů péče o vlasy oblíbené francouzské značky.

99% se skládá ze složek přírodního původu, jemně čistí, zatímco vlasy jsou snadno a bez použití klimatizace vyčesané. Využívá se nehospodárně.

Perfektní pro majitele lehkých kadeří.

Logona Natur Sosmetic, Německo - cca. 10 dolarů

V řadě německé společnosti jsou šampony pro všechny typy vlasů, včetně těch, které jsou náchylné k lupům.

Šampon je hypoalergenní, neobsahuje parabeny, silikony, sírany, petrochemické látky a vonné látky.

Je schválen pro použití astmatiky a je vegan, protože neobsahuje živočišné tuky.

Logona Natur Sosmetic

Himalájské bylinky, Indie - cca. 6-7 dolarů

Kosmetická značka byla založena v roce 1930 a již téměř století vyrábí kosmetiku založenou na principech Ayurvedy - učení života v souladu s přírodou.

Šampony Himaláje jemně a jemně čistí vlasy a obnovují ztracený lesk a sílu.

Kompozice obsahuje amla, lékořice a extrakt z cizrny. Žádné umělé barvy.

Botanicus, Česká republika - cca. 7 dolarů

A ačkoli to bude trvat nějaký čas si zvyknout na přírodní šampony, mnoho dívek odhadlo účinek Botanicus od prvního praní, obzvláště v kombinaci s maskou.

Obzvláště populární je nástroj s výtažky nasturtium a přeslička pro tenké bezvládné kudrlinky.

Perzistentní, příjemná vůně je udržována v esenciálním oleji z petrželky.

Šampon dokonale posiluje vlasy a bojuje proti vypadávání vlasů. Před použitím musí být lahvička otřesena.

Alloton, Francie - cca. 8 dolarů

Série je určena pro každodenní péči o slabé vlasy, které jsou náchylné k vypadávání vlasů.

Přísady zahrnují olivový olej, rozmarýn, extrakt z lopuchu, pomeranč, aloe vera a bílkoviny z pšeničných klíčků.

Posiluje vlasové kořeny, stimuluje jejich růst a není návyková.

Vichy, Francie - cca. 15 dolarů

Zklidňující péče o francouzskou značku obnovuje ochrannou a bariérovou rovnováhu pokožky, snižuje svědění, pálení, obsahuje panthenol a vitamín C.

Výrobci upřímně přiznávají, že po prvních třech týdnech užívání nastane hmatatelný účinek.

Aubrey Organics, USA - cca. 15-20 dolarů

Americká kosmetika vhodná pro rozmarné vlasy, vyhlazuje je, posiluje, odstraňuje přebytečné načechrané vlasy.

Výrobek čistí vlasy před účinky šampónů s obsahem síranu silikonu, vypláchne chlór, stará se o barvu a vitamíny a minerály bojuje proti nadměrné křehkosti kudrlin.

Cena Aubrey je vhodná.

Šampony bez parabenů a sulfátů - seznam profesionálních produktů

L'Oreal Professional Delicate Color, Francie - od 10 dolarů

Šampon nejenže neobsahuje škodlivé chemické sloučeniny a alkálie, ale je také obohacen o incell molekuly, které posilují strukturu kadeřnic.

Vhodný pro barvené vlasy, chrání před vymývaním zbarvení a zachovává příjemnou jemnou vůni po dlouhou dobu.

L'Oreal Professional jemné barvy

Schwarzkopf Professional, Francie - od 10 dolarů

Seznam šamponů bez síranů a parabenů, zejména profesionálních, je nemyslitelný bez výrobků péče o tuto značku.

V řadě najdete jak zcela demokratické představitele, tak drahé šampony od 20 do 20 dolarů.

Všechny z nich se vyznačují mírným čištěním kudrlin a jsou ideální pro použití po vyrovnání keratinu.

Estel Aqua Otium, Francie - od 10 dolarů

Šampon "Estelle" označuje kategorii profesionálních.

Cena za balení. Stejně jako všechny přírodní šampony špatně zpěňuje.

Kompozice obsahuje aminokyseliny, bílkoviny, panthenol a betain, které jsou zodpovědné za přirozenou hydrataci pramenů.

Estel Aqua Otium

Kapous Professional, Itálie - až 10 dolarů

Vhodný na časté praní všech typů vlasů, obsahuje ovocné kyseliny, jemně čistí vlasy, vitamíny A, B, C, oranžový extrakt, hořčík, draslík, vápník a další stopové prvky.

Má jemný citrusový pach. Tóny a posilují vlasy.

Cocochoco, Izrael - od 25 dolarů

Nejdražší člen našeho seznamu je ideální pro dívky, které obdivují keratinové vyrovnávací procedury.

Měkké sójové bílkoviny, džus a extrakt z kaktusové kůry chrání vlasy před vysycháním, jemně čistí a nezpůsobují alergie.

V řadě existují pečující balzámy a masky stejné cenové politiky.

K dispozici je také množství dětských šamponů bez přidání chemikálií.

Produkty ze seznamu níže jsou ideální pro děti i rodiče:

 1. Baby teva
 2. Wakodo
 3. A-Derma Frimalba
 4. Maminka pečuje
 5. Mustela
 6. Hipp
 7. "Eared chůva"
 8. Sanosan
 9. Bubchen

Více výrobků pro děti je možno nalézt v šamponech bez chemikálií.

Upozorňujeme však, že dospělé šampony pro jemnou kůži a srst dítěte by se neměly používat.

Výhody a nevýhody přírodních šamponů

V seznamu šamponů bez síranů a parabenů nenaleznete úžasné názvy sls a als.

Šampony s minimem chemie:

 1. Vhodné pro denní praní.
 2. Přírodní složky (výtažky z bylin, rostlin a jejich olejů) vyplácejí umělé silikony, případně navracují přirozený lesk a vytvářejí méně křehké kadeře
 3. Nevyvolávejte alergické reakce
 4. Vhodné pro všechny typy vlasů včetně barvených
 5. Aktivní vitamíny ve složení se hromadí, a proto léčí vlasy
 6. Obnovte tukovou rovnováhu epidermis
 7. Stimulujte růst vlasů a bojujte se ztrátou vlasů
 8. Doba použitelnosti finančních prostředků nepřesahuje 10 měsíců

Naučte se vybrat si nejpřirozenější kosmetiku

To vše na jedné straně zní magicky; na druhé straně mají organická kosmetika řadu významných nedostatků:

 1. Znamená špatně pěnu - bude třeba znovu použít, a dokonce to není skutečnost, že pocítíte velmi "vyprázdněný efekt"
 2. Vyčerpána dvě až třikrát rychleji a stojí dva až třikrát více.
 3. Bez balzámu je česání problematické, takže kromě šamponu budete muset vyčistit kondicionér stejné značky.
 4. První pár týdnů po použití budou vlasy vypadat matně a neživě - dokud nebudou všechny silikony z nástrojů masového trhu vyplány.
 5. Pro propláchnutí vážného stylingu je třeba použít šampon se sírany.

Jak vidíte, počet plusů výrazně převyšuje minus, což znamená, že navíc a jako alternativa k obvyklému šamponu by se ve vaší koupelně měla objevit přirozená péče.

Může být aplikován bez strachu a rizika každý den a finanční prostředky s aktivním chemickým účinkem mohou být vyhrazeny pro případ, kdy nemůžete bez "velkého praní" hlavy, takže vliv chemie bude minimální.

Tip: Aby nedošlo k nadměrnému osušení pokožky, nečistěte hlavu příliš teplou vodou. Všechny šampony se důkladně umyjí pět minut - samozřejmě, voda vypláchne barvu barevných kadeří, ale také neutralizuje nepřirozené komponenty.

Naleznete zde další užitečné rady týkající se péče o vlasy a domácí masky v tomto článku.

Šampony bez laurylsulfátu sodného

Samozřejmě úkol šamponu k čištění a posílení vlasů. Ale ve většině případů hraje úplně jinou roli. V průměru pro každou osobu používá 1,5 litru šamponu. A díky tomu se do našeho těla dostávají nejen přírodní bylinkové doplňky a oleje, ale také laurylsulfát sodný.

Je to škodlivé? A pokud ano, kolik? Existují šampony bez laurylsulfátu sodného?

Sírany v šamponech

Vezměte si svůj oblíbený šampon a pečlivě si přečtěte jeho složení. Vsadím se, že první v seznamu složek bude buď SLS, nebo SLES, nebo ALS nebo ALES. To není nic víc než promývání základů šamponu. A z chemického hlediska - obvyklé sulfáty. Může chemie prospěch tělu? Ve většině případů samozřejmě ne. A sulfáty nejsou výjimkou.

Přidání sulfátů do šamponu je nejsnazší způsob, jak dosáhnout husté pěny, stejně jako odstranit mazu z vlasů a pokožky hlavy. A nejlevnější způsob. Koncentrace síranů v šampónu je odlišná: v produktech je více v oleji a méně o suché a normální vlasy. SLS a SLES jsou používány v dražších šamponech a ALS a ALES jsou levnější. Hledání šamponu bez síranu sodného, ​​ani ve velkém nákupním centu, není snadný úkol!

Dlouho se věřilo, že sírany v kosmetice jsou jedním z faktorů, které provokují vývoj rakoviny. Ale v roce 2000 byla publikována zpráva v oficiálním časopise American College of Toxicology, která rozptýlila tento mýtus.

Dlouhodobé studie ukázaly, že sulfáty nejsou karcinogenní. Zdá se, že můžete snadno dýchat a pokračovat v užívání svých oblíbených šamponů obsahujících sírany. Ale to není tak snadné! Přemýšleli jste někdy o tom, proč po použití tohoto nebo toho léku máte svědivou kůži, alergie a vaše vlasy jsou matné a křehké? A tady se opět vracíme k síranům a jejich vlivu na naše zdraví.

Vědci prokázali, že vysoká koncentrace sulfátů v šamponech může dráždit pokožku a sliznice očí a pronikání těchto látek do těla může vést nejen k poškození orgánů dýchacího systému, ale také k poruchám mozku.

Laurylsulfát, laurát síranu sodný, laurylsulfát amonný - jaký je rozdíl?

Jak jsme zjistili, nejběžnějšími sírany v našich šamponech jsou SLS a SLES. Oni jsou často zmateni, ale ve skutečnosti jsou to dvě různé složky, které se liší nejen jejich chemickými vlastnostmi, ale také stupněm ohrožení organismu.

Laurylsulfát sodný nebo laurylsulfát sodný SLS je cenově výhodný detergent pocházející z kokosového oleje a oleje. Jedná se o nejnebezpečnější složku vlasových šamponů. Velmi rychle odstraňuje tuky z jakéhokoli důvodu a také dokonale pěny. Proto je v průmyslu široce využíván pro odstraňování tuku v garážích a garážích, odmašťování motorů a v mycích prostředcích.

SLS je také nepostradatelná pro kosmetický průmysl. S jeho pomocí, ve vědeckém výzkumu a na kosmetických pracovištích způsobují při různých experimentech podráždění pokožky lidí a zvířat. A pak test nové léky pro léčbu takových podráždění.

Vědci na Lékařské fakultě univerzity v Gruzii provedli studie, které ukázaly, že SLS velmi rychle vstoupí do lidského těla skrze kůži, vstoupí do očí, jater, ledvin, srdce a mozku osoby a zůstane tam dlouho. Stejný výzkum naznačuje, že SLS je schopen změnit naše proteinové složení v očích a způsobit kataraktu.

A ještě jedno "překvapení" tohoto síranu: může způsobit vývojové zpoždění u dětí. Zdá se mi, že je to již dost natolik, že trvale opustí používání šamponů, které obsahují laurylsulfát sodný. A "bonus" z tohoto sulfátu: přispívá k vypadávání vlasů, zničení vlasových folikulů, stejně jako vzhledu lupů. Myslím, že otázky týkající se "bezpečnosti" SLS již nevyplývají.

Vezměte prosím na vědomí, že někteří výrobci maskují tento síran s krásným názvem "přísady odvozené z kokosových ořechů". Moje rada: Vyhněte se takové kosmetice, pokud jejich kvalita není potvrzena mezinárodními certifikáty kvality.

Laureth sulfát sodný (Sodium Laureth Sulfate nebo SLES) - přísada používaná v šamponech a sprchových gelech pro tvorbu pěny. Také jako SLS je velmi levné a tvoří základ mýdla v kosmetice. Používá se jako zahusťovadlo šamponu k vytvoření iluze drahého nástroje. SLES se používá v textilním průmyslu jako smáčedlo. Podle míry poškození našeho těla je laureth poněkud nižší než lauril. Vědci ji však označují za jednu z nejnebezpečnějších chemikálií v kosmetice. SLES způsobuje silné podráždění sliznic.

Vzhledem k tomu, že se tato látka používá nejen v šamponech, ale také ve sprchových gelech a intimních hygienických výrobcích, měli byste vědět, že SLES umývá přírodní ochrannou vrstvu pokožky, což značně snižuje odolnost našeho těla vůči bakteriím. Lauret je vynikajícím dirigentem toxických látek. Snadno vstupuje do sloučenin s dalšími složkami, tvoří dusičnany a dioxiny a velmi rychle je přenáší do všech orgánů. SLES je vysoce alergenní, proto je zcela kontraindikován těhotnými ženami a dětmi.

ALS a ALES jsou ammonium lauryl a laureth sulfát. Tyto sírany se velmi rychle rozpouštějí ve vodě a dobře pěnou. Proto jsou často používány v kosmetických přípravcích, jako jsou šampony nebo sprchové gely. Molekuly těchto látek jsou velmi malé, takže snadno pronikají přes kůži do těla. Velmi agresivní, jsou karcinogenní. Naštěstí se amoniumlaurylsulfáty ALS a ALES používají v kosmetice mnohem méně často než jiné sulfáty.

Šampony bez sulfátu: jaké je použití?

Alternativou šamponů se sulfáty je pouze přírodní a organická kosmetika. Kvalita jakéhokoli organického kosmetického přípravku je zpravidla potvrzena mezinárodním certifikátem. Výrobci Denní kondicionér nahrazuje sulfáty rostlinné složky: ether sulfosukcinátů (Lauret sulfosukcinát), laurylsulfát glukosidu (lauril glukosid), kokoglyukozid (cocoglucoside), odvozené od kokosového oleje a glukózy. A i když názvy těchto náhradníků také "dávají" chemii, ale můžete si být zcela jisti jejich bezpečností a organickou povahou.

Shrnutí: Co je použití šamponů bez lauryl a laureth sulfátu? Šampony bez sulfátu:

 • Neporušujte přirozené prostředí těla, nevysušujte ani dráždí pokožku;
 • Riziko lupy plešatosti, akné, oční onemocnění je minimalizováno;
 • Neexistuje žádné riziko pro zdraví dětí;
 • Vlasy budou tlusté a silné, méně křehké, neztratí barvu;
 • A přesto: výroba šamponů bez sulfátů znečišťuje životní prostředí mnohem méně!

Vezměte prosím na vědomí, že šampony, které obsahují přírodní detergentní základy, nepenují tak intenzivně jako šampony obsahující sírany. Ale to neznamená, že tato kosmetika očistí vlasy horším.

Špičkové šampóny bez síranů:

Šampony bez síranu Natura Siberica

Natura Siberika je jediná ruská značka, jejíž kvalita je označena certifikátem ICEA. Celá řada šamponů nezpůsobuje alergie nebo svědění pokožky hlavy. Mnoho zákazníků v jejich recenzích píše, že po pravidelném používání kosmetiky z této značky méně vlasy špinavé, což vám umožní odklonit se od denního šamponu. Samozřejmě, to neznamená, že špína se bude držet na vašich vlasech méně. Ale nesulfátové šampony umožňují regulovat tvorbu kožního mazu, což znamená, že vaše vlasy dostávají méně tuku. Přemýšlejte o tom, protože před 20 až 30 lety jsme my vlasy jednou jednou týdně umyli a zároveň vypadali skvěle vlasy. A to vše proto, že SLS a SLES nebyly dosud používány v našich šamponech.

Nejoblíbenější šampony bez síranu Natura Siberica

 1. Šampon pro unavené a slabé vlasy
 2. Ochrana šampónu a lesk pro barvené a poškozené vlasy
 3. Neutrální šampon pro citlivou pokožku hlavy

Šampony bez laurylsulfátu "Recepty babičky Agafyy"

Na internetu najdete téměř stejný počet obou příznivců a odpůrců produktů této ruské kosmetické továrny. Ale nikdo nemůže argumentovat skutečností, že v této kosmetické lince existuje řada nesulfátových šamponů. Nejdůležitějším problémem při používání těchto kosmetických přípravků je, že se vlasy na organickou hmotu zvykají velmi dlouho. Ale počkejte pár týdnů a vaše vlasy vás potěší obnovenou barvou a silným objemem.

Nejoblíbenější šampóny bez síranů Recepty babičky Agafyy

 1. Šampon vlasové řady: Black Agafya Šampon proti lupům
 2. Šamponové vlasy Série: Hot-voda Agafya každodenní šampon
 3. Šampon proti vypadávání vlasů založený na pěti mydlových bylinkách a infekci lopuchu

Šampony bez sloganu LOGONA

Lagon je německá značka, jejíž výrobky jsou certifikovány společností BDIH. Tato značka kvality automaticky vylučuje použití sulfátů nebo parabenů jako složek. Šampony této značky se často používají jako lék na vlasy. Vyberte ten správný výrobek pro váš typ vlasů a vyřešte přesně váš problém: zlomení vlasů, lupy, suché nebo mastné vlasy apod.

 1. Bambusový krémový šampon
 2. Šamponový objem s medem a pivem
 3. Juniper šampon pro lupy

Šampony bez sodného laureth sulfátu Aubrey Organics

Aubrey Organics šampóny pro obchodní značky: jeden seznam mezinárodních certifikátů potvrzujících kvalitu výrobků mluví sám o sobě: NPA, BDIH, USDA. Tyto certifikáty bez výjimky zakazují používání chemie v kosmetice. Proto můžete bezpečně koupit šampony této značky! Podle výrobce (což mimochodem podporuje zákaznické recenze), všechny výrobky této značky jsou vhodné pro osoby s citlivou a alergickou kůží.

 1. Šampon na ošetření vlasů na zelené čaje Šampon na ošetření zeleného čaje
 2. Plavci normalizující šampon pro aktivní životní styl (normalizující šampon pro aktivní životní styl)
 3. GPB-Glycogen Protein Balancing Shampoo (Glykogen Protein Balanced Shampoo)

Bezbarvý dětský šampon bez síranu

Pro mnohé mumie je nesmírně důležité najít bezsulfátový dětský šampon - koneckonců to neškrtí oči dítěte, takže dítě není vystaveno riziku kožních onemocnění (např. Ekzém). Dokonce i když jste si už koupili šampon bez síranu, nedoporučuji jej používat k umytí vašeho dítěte. Kůže dítěte je mnohem jemnější a častěji citlivá na alergické reakce. Níže je seznam šamponů bez sls speciálně určených pro děti.

 1. Ano, pro miminko mrkev Vůně bez šamponu a mytí těla
 2. Avalon Organics Šetrně lakovaný šampon Mytí těla
 3. Baby Bee Shampoo a Wash

Jak můžete vidět, naše šampony jsou doslova plné nepříjemných překvapení. A nejen šampony, sírany také obsažené v sprchových gelech, tekutých masech a zubních pastách. Proto před nákupem, pečlivě přečtěte si jejich složení, věnujte pozornost dostupnosti mezinárodních certifikátů kvality. Ještě lepší, udělejte šampon doma s vlastními rukama - protože to je jediný způsob, jak si být 100% jistý jeho bezpečí a kvality.

Sledujte video na téma: Habitat. Šampon na hlavě

Seznam nejlepších šamponů bez síranů

V současné době existuje mnoho šamponů se slovy "bez síranů", "bez parabenů". Zda se používají výrobky s těmito látkami nebo bez nich, závisí pouze na jejich názoru na tuto otázku. Pro mnoho lidí se šampony bez síranů stávají oblíbenými.

Natura Siberica

Natura Siberica má řadu šamponů bez síranů pro různé typy vlasů. Používají laurylglukosid a kokamidopropylbetain jako čisticí bázi. Šampony tohoto výrobce jsou zaslouží si oblíbená - jsou široce zastoupeny v různých prodejních místech, levné a mají dobré účinky na vlasy.

Estel

Výrobce Estel má šampon "OTIUMAquaMild" - dobrý, lehký prostředek pro každodenní čištění vlasů. Složení tohoto šamponu obsahuje hydratační komplex, existují komponenty s antistatickým účinkem. Při pravidelném používání šamponových podmínek se zlepšuje suché vlasy. Tento šampon je upřednostňován lidmi, kteří dávají přednost profesionálním výrobkům v každodenní péči o vlasy.

Recepty babičky Agafyy

Šampóny "od babičky Agafie" jsou populární a cenově dostupné. Obsahují mnoho přírodních složek. Hořčík Laureth Sulfát se obvykle používá jako detergentní báze. Tato látka je považována za relativně mírnou na účinky na pokožku hlavy.

Schwarzkopf

Šampon SchwarzkopfProfessional "BCColor Save Shampoo" neobsahuje sírany a je skvělý pro zachování barvy barevných vlasů. Jeho testování prokázalo 90% retenci barev po 30 použití.

Japonské bezsulfátové šampony

Japonské šampony v naší zemi ještě nejsou rozšířené. Patří sem například šampon od výrobce štítku. Nejsnazší způsob, jak je koupit, je přes kosmetické salony nebo na internetu, jsou poměrně drahé. Šampony potěší pokožku hlavy, zmírní svědění a loupání způsobené agresivním čištěním.

Farmaceutické šampony

Pro problematickou pokožku hlavy, která trpí bolestivou suchostí, vypadají dobře Bioderma, VICHY a další šampony určené speciálně pro řešení problémů. Takové prostředky jsou prodávány v lékárnách a internetových obchodech farmaceutické kosmetiky. Cenový rozsah těchto fondů se v průměru pohybuje od 500 do 1500 rublů. Ne všechny farmaceutické šampony neobsahují sírany, před nákupem je lepší kontrolovat složení.

Šampon, od kterého si výrobce vyberete

Volba výrobce závisí na:

 • požadavky na šampony;
 • cenový rozsah;
 • dostupnost finančních prostředků.

Vlasy, které jsou zvyklé na agresivní čisticí prostředky, se mohou brzy po umytí špinit. Z tohoto důvodu je jako první bezsulfátový šampon poměrně riskantní koupit zcela přírodní a drahý jeden najednou.

Šampon bez obsahu síry

Čím je přísada zapsána v kompozici, tím menší je v džbánku. Čisticí prostředky jsou obvykle ve druhé nebo třetí poloze, následované vodou nebo odvar z bylin. Šampony bez sulfátu jsou nejčastěji chápány jako ty, kde chybí specifické čisticí přísady nebo ve velmi malých množstvích. Pro mnoho odběratelů je hlavním kritériem nepřítomnost sodíku Laureth sulfátu (SLS), který není karcinogenní, ale dráždivý. U šamponů bez SLS se základna čisticího prostředku obvykle skládá z:

 • Kokosíran sodný (velmi populární detergentní báze);
 • Síran horečnatý Laureth (mycí základ šamponů "Recepty babičky Agafiho");
 • Kokosamidopropylbetain (základ šamponů "koruny Sibiře");
 • Kokos-glukosid;
 • Decyl glukosid a mnoho dalších.

Pokud je důležité mít certifikáty, které potvrzují organické složení šamponu, musíte před zakoupením najít certifikátové značky na obalu.

Natura Siberika je domácí výrobce šamponů, které jsou proslulé přirozeností složek. Přečtěte si recenze šampónu mořského rýče této značky zde.

Koupit šampon bez síranu

Ceny šamponů bez síranů začínají kolem 100 rublů na 250 ml šamponu. Nejdražší šampon není nutně nejlepší vlas. Někdy se stane, že šampon pro 100 rublů z nejbližšího obchodu se hodí lépe než 500 rublů a z obchodu profesionální kosmetiky. Hlavní věc je, že šampon je vhodný pro typ srsti a je potěšen při použití.

Šampon bez sulfátu lze zakoupit:

 • v běžném supermarketu, pokud je například vybrána značka "Natura Siberica";
 • v lékárně, pokud je vybrán šampon, například z firmy VICHY;
 • v obchodě profesionální kosmetiky, pokud potřebujete šampon od firmy Schwarzkopf Professional nebo Estel;
 • v obchodě s přírodní kosmetikou, pokud se rozhodne koupit šampon, například od Savonry.

Které šampony jsou vhodné pro děti

Pro vlasy dětí jemné šampony bez síranů dokonale přiblíží. Hlavní věc je, že dítě nemá alergie na jiné součásti. Mnozí výrobci bezsulfátových šamponů se řídí nejpřirozenějším složením výrobku. Některé byliny a esenciální oleje jsou silné alergeny. Bohužel, u lidí s alergií jsou lidé, kteří jsou vzdálenější od přírody, obvykle lépe vyhovují. Před aplikací šamponu se musíte ujistit, že dítě nemá alergické reakce.

Sulfátové šamponové recenze

Související články

Šampon Alloton - dívky recenze o nástroji a jeho účincích na vlasy

Ruský šampon "Babička Agafya" proti vypadávání vlasů - recenze zákazníků

Recenze šampónu "Elf Burdock" a jeho přínosy

Zajímavé

Šampon Pevné vlasy od firmy Biokon - recenze zákazníků a složení

Časté příčiny vypadávání vlasů jsou problémy, které člověk vytváří pro sebe. Ženy a muži.

7 komentářů

Ze všech šamponů jsem objevila jen jednu věc: je to Laconia Bio. Mám rád způsob, jakým jsem se staral o moje vlasy a kompozice mě vyhrála - nejsou žádné škodlivé složky, z nichž vlasy trpí. Také jsem zkoušel spoustu různých produktů - od domácích masek až po drahé šampony. Volba se zastavila na společnosti Laconic Bio.

Mám rád šampony od babičky Agafyy, moje vlasy jsou spokojeny s mým výběrem, je to příznivě vnímáno. A od dětí mám sanosan, je to také bez síranů a parabenů.

Moje vlasy jsou velice rozmarné a levné značky druhu babičky Agafi (tam je také jeden producent) a pro mě to není možné! Používal jsem je k tomu a považoval jsem si vlasy za tenké, zamotané, křehké. A pak se rozjasnila a rozhodla se vyzkoušet drahou profesionální vlasovou značku John Fried. A to je další věc! dívky, nelitujte se a koupte alespoň jednou šampon z profesionální řady výrobků, rozdíl je obrovský, zvláště pro dlouhé problematické vlasy. Ale John Freeda nemá šampony bez sulfátu! Když jsem udělal keratizaci, mistr mi řekl, že potřebuji pouze nesulfát, jinak by se vše za týden vymylo. Musel jsem si znovu vybrat. Nejprve jsem si koupil poměrně drahou Tonigigai a tentýž den v práci prostřednictvím kolegy jsem objednal šampon z Ciel parfému v katalogu (ruská společnost). Rozhodně stojí méně než 3x. Mýdlo jsem smíchal, pak jeden. něco jiného. Ciel utichl rychleji, i když jsem je začal umývat později, než mě dosáhl. Ale ve skutečnosti z obou vlasů to bylo stejné. Horší než John Freed, ale ne Shauma. Pokud budu ještě keratinizovat, pak budu koupit Ciel za levné a veselé.

Někde jsem slyšel, že si můžete umýt vlasy s dětskými šampony, zkusil to, neměl jsem rád účinek... Vlasy jsou tlačeny a velmi magnetizovány. Pak jsem našel rinoltil silly s křemíkem v lékárně, pomohl mi zbavit se přístřešků a neobsahoval sírany.

Neškodné šampony - "VICHY" a "Schwarzkopf BC". "Babička Agafya" je stokrát lepší. Samozřejmě, že není super možnost, ale vlasy po něm je měkké a mnohem lepší než po drahé a dobře vyhlášené bezcenné značkové šampony.

Opravdu se mi líbí přírodní produkty od společnosti Mulsan Cosmetic)) Všechny organické produkty, bez síranů a parabenů, ale moje vlasy jsou stále velmi dobře umyté. Přirozenost produktů potvrzuje krátkou skladovatelnost - 10 měsíců. Přírodní šampony mají trvanlivost nejvýše jeden rok. Šampon a balzám jsou velmi příjemné, vlasy po aplikaci jsou měkké a hedvábné, bez mastnoty. Již po měsíc žijeme v této společnosti dokonalou harmonií))

Dobré odpoledne, ale ne LAbel japonský šampon je volán, a LEbel, přes E

A přes A je to americký šampon a na konci má M. Label.m

Lebel (Japonsko) lze koupit v Moskvě ve zlatém jablku nebo objednat na Amazonu

Pro Více Informací O Suché Vlasy