logo

Jak vybrat šampon pro vlasy - celá pravda o šamponu

Před nějakým časem byly všechny šampony vyrobeny pouze na bázi přírodního mýdla. Tyto nástroje jsou velmi špatně pěnové, protože musely být nanášeny několikrát na hlavu. Ale zároveň byly vlasy jemně a mírně vyčištěné, a příště se omyly asi o týden později.
Staré tradice byly nahrazeny novými technologiemi, které se dotýkaly výrobců produktů pro péči o vlasy. Složky mýdla začaly nahrazovat chemické složky. Nyní je mnohem výhodnější použít šampony - pěnu lépe a čistí pokožku hlavy mnohem rychleji. Ale současně se kvalita výrobku začala snižovat. Hlavní složkou prakticky jakéhokoli široce propagovaného moderního šamponu je laurethsulfát sodný. Jedná se o specifický povrchově aktivní detergent, pomocí něhož šampon dokonale pěne, a proto se postup praní vlasů stává velmi příjemným a rychlým. Současně se však vlasy velmi rychle znečišťují a téměř každý den se omývá. Z těchto kadeřních trpí velmi, stává se slabým, bezbranným a křehkým.
V tomto článku se budeme zabývat bezpečnými a škodlivými produkty pro praní vlasů, agresivními složkami šamponů a také prozkoumáme negativní účinky síranů na lidské tělo. Ale dnes začínáme tím, co znamená, že nepředstavují nebezpečí pro lidi.

Jaký šampon je pro vlasy neškodný?

Šampóny bez sulfátu - ty kosmetické přípravky, které vlasům vůbec neškodí. Ve složení tohoto nástroje nelze detekovat škodlivé parabeny nebo různé konzervační látky. Tato kosmetika se skládá pouze z přírodních olejů, užitečných vitaminů a "detergentů".

Výhody bezsulfátových šamponů

 1. Takové šampony prodlužují životnost barvených nebo bělených vlasů, zatímco šampony s sírany jsou schopny rychle zbarvit vlasy z vlasů;
 2. Čisticí přísady přírodního původu (nejčastěji kokosové výrobky - například Coco Glucoside) v jakýchkoliv bezsulfátových přípravcích, přípravky na vlasy se snadno odmyjí, aniž by narušily přirozenou strukturu epidermis;
 3. Sulfáty však zcela neumývají pokožku hlavy, protože se časem hromadí a mohou způsobit závažné alergie, svědění a podráždění. Během používání šampónů bez síranů se tento problém může rychle vyhnout;
 4. Bez šamponů bez síranu se vlasy vyhladí, přestanou se tlačit, protože vlasové kutikuly již nejsou vystaveny silnému mechanickému namáhání;
 5. Po narovnání kudrlin keratinů odborníci doporučují používat pouze šampony bez sulfátu, protože pomáhají udržovat strukturu vlasů hladkou a hladkou;
 6. Při neustálém využívání těchto prostředků léčí dokonale pokožku hlavy a přivádí ji různými užitečnými látkami.

Nejužitečnější šampony na vlasy

 1. Téměř všechny japonské společnosti vyrábějí šampony bez síranů v jejich složení: Krakie, Resche, Pola a Kanebo. Takové nástroje jsou vyráběny na bázi povrchově aktivních látek, které se extrahují z různých barev, ovoce a řas.
 2. V šamponech francouzské společnosti Melvita se používá decylglukosid, surfaktant z rostlin. Tato společnost byla jednou z prvních, která před 15 lety obdržela známý certifikát ECOCERT.
 3. Německá společnost Dr. Hauschka vyrábí přípravky na praní vlasů bez síranů, přičemž používá jako speciální povrchově aktivní látku speciální sacharofenid.
 4. Zřídka se stává, že nesulfátové verze se nacházejí mezi vůdci masového trhu šamponů. Jedná se například o produkt L'Oreal Professionnel Delicate a šampon Schwarzkopf Professional Bonacure Color Save. Tyto prostředky dokonale chrání barvené vlasy.
 5. V tomto seznamu můžete přidávat finanční prostředky ze série Rainforest z The Body Shop. Složení těchto fondů zahrnuje: olej z palmového oleje, borůvkový extrakt, lněný olej a speciálně vyčištěný cukr.
 6. Velké obraty nyní získávají produkty pro vlasy od firmy Alterna ze Spojených států. Jedná se o drahé profesionální kosmetiku (jeden šampon může stát asi 1000-1500 hřivny) s vonnou exotickou kompozici pro znalce luxusu a potěšení.
 7. Organická série ze Sexy Hair obsahuje také nesulfátové šampony. V sexy vlasové organice se používají pouze přírodní ingredience a asi 63% užitečných organických látek (jedná se o léčivý extrakt aloe vera, extrakt z avokáda a slunečnicový olej).
 8. Oblíbená firma Ano To z Izraele je široce známá mezi spotřebiteli za své "Ano k mrkvům, ano k rajčatům, ano k šunkám okurky". Všechny tyto produkty jsou vyráběny bez síranů. Kromě toho se tyto šampony skládají z asi 26 minerálů z Mrtvého moře.
 9. Domácí výrobci mohou také s užitím šamponů - Natura Siberica (povrchově aktivní látka - složení cukrové třtiny a užitečného kokosového oleje) a Mirra Lux (tento produkt obsahuje betain, kyselinu jantarovou a také léčivý řepkový olej).

Jaký šampon je pro vlasy špatný?

Jaký šampon lze nazvat opravdu škodlivým? Jedná se o nástroj, který obsahuje velké množství parabenů, síranů a dalších složek škodlivých pro tělo. O nich bude diskutováno níže. Bohužel nejpopulárnější ochranné známky, které jsou lídry na trhu, nejčastěji představují poměrně škodlivé prostředky ve svém sortimentu. Tyto šampony se dobře roztírají, poskytují spoustu pěny, ale zároveň se jejich hlavy rychle znečišťují a budete muset znovu opláchnout vlasy téměř druhý den.

Nejškodlivější šampony

 1. PANTENE PRO-V - výrobky této značky pomáhají dobře v boji proti rozbitým koncům, nicméně kvůli přítomnosti sulfátů, takové šampony musí být používány téměř denně.
 2. Loreal - téměř všechny linky této společnosti obsahují škodlivé sírany, protože prostředky jsou vynikající pěna a čisté vlasy, ale jsou návykové a mohou způsobit podráždění.
 3. Garnier je další senzační značka, jejíž kompozice je zdaleka zdravý životní styl, ale řada těchto šamponů je skvělá pro mnoho žen.
 4. Shauma je společnost, jejíž slogan je neuvěřitelný. Zároveň značkové šampony obsahují také sulfáty a jejich analogy.
 5. Head and Shoulders je známá společnost, jejíž finanční prostředky účinně bojují proti lupům. Šampony skutečně odvolávají člověka z tohoto problému, ale zároveň mohou způsobit podráždění pokožky hlavy, protože je to spíše agresivní chemické složení.

Škodlivé látky a složky v šamponech

V seznamu jsou tyto součásti uspořádány tak, jak se snižují (podle počtu této látky v šamponu).

Zde jsou složky různých šamponů, které určitě poškozují vaše vlasy:

 1. SLS - Laureth Sulfát sodný. Na začátku byla tato součást určena k čištění strojů. V šamponu je zodpovědný za přítomnost načechraných pěn. Faktem je, že taková složka může proniknout přes póry kůže a dostat se do tkání srdce, očí a dokonce i lidské játry. To je pro člověka extrémně nebezpečný mutagen, který může vážně poškodit metabolismus. Sulfonát sodný uvolňuje pokožku nadbytečného tuku, ale výrazně vysušuje hlavu. Vysoce kvalitní nástroje nemají takovou složku ve složení.
 2. BHT - butylovaný hydroxytoluen. Je to karcinogen, který narušuje oxidaci tuků a interaguje se vzduchem. V mnoha evropských zemích je obecně zakázáno používat v kosmetologické složce.
 3. Sodík Lauroulaureth Sulfát. Jiné jméno - to znamená laureth sulfát. Má hluboké čisticí vlastnosti. Často se výrobci snaží tento agresivní agent maskovat jako "kokosový kapuce". Tento produkt zvyšuje náchylnost k alergiím, vyvolává lupy a vyrážky.
 4. TEA, DEA. Tato složka se nachází ve složení levných a nákladných finančních prostředků. Jako součást toho je amoniak, který s dlouhým užíváním je velmi toxický pro celé tělo. Je velmi dráždivý pro oči a kůži.
 5. SLES - laurylsulfát sodný. Toto je na rozdíl od SLS výhodnější složka. Může být dokonce použit i v produktech pro děti. Ale současně je SLES také škodlivé, i když se v těle nehromadí. Měl by být jen dobře umyt.

Nejlepší vlasové šampony: hodnocení 2018-2019 podle recenzí zákazníků

Jste jen zamilovaní do svých vlasů a věnujete jim velkou pozornost, neustále nakupujete drahé šampony a vyplácíte peníze v kosmetických salonech? Házejte tento podnik, protože tam jsou šampony, balzámy a masky, které můžete použít bez opuštění vašeho domova, a získat stejný výsledek, jako kdyby právě nedávno opustil salon.

Dnes budeme mluvit o cenově výhodných možnostech, které si vybral hezký sex a vyrobíme následující top 10-ki - nejlepší šampony pro hodnocení vlasů 2018 - 2019. Který z nich preferuje, podle toho, co si vyberete.

Obsah:

TOP 10 nejlepších šamponů pro ženy

Výběr přípravků pro péči je dnes extrémně široký, takže je snadné se zmást a obtížně udělat správnou volbu. Nejoptimálnější možností je důvěřovat většinovému názoru, který se můžete naučit od svých přátel nebo číst tematické fóra. V souladu s recenzemi zákazníků jsme sestavili následující desítky nejlepších, které zahrnovaly šampony od těchto výrobců:

Zvažte každou z nich podrobněji.

Londa Profesionální barevné záření

Profesionální levný Londa šampon dokonale chrání barvené vlasy před praním, dobře čistí a dává bohatý a dlouhotrvající lesk. Vzhled nástroje je neobvyklý - láhev z plastu s otočným víčkem, vyrobená ve stříbrném odstínu.

Používá unikátní technologii Radialux, díky níž mohou vlasy odstraňovat zbytky chemického barviva a udržovat zdravou barvu.

Vzhledem k tomu, že konzistence je silná, průtok je ekonomický. Umyjte tak snadno, jak je použito. Pro větší účinnost se doporučuje používat spolu s maskami, balzámy a kondicionéry.

 • Po aplikaci jsou vlasy čisté, nejsou přehnané.
 • Ekonomická spotřeba.
 • Má pěknou vůni salonu.
 • Špatně se vyrovnávají s ochranou před rychlým vyluhováním pigmentových inkoustů.

Kapous Professional Magic Keratin

Po aplikaci šampónu Kapous zmizí pocit suchých a houževnatých vlasů, protože jemná struktura jemně čistí kořeny, vytváří účinek zdravých vlasů bez přítomnosti mastného lesku. Po aplikaci se stanou poslušnými a snadno se hřeblí.

Láhev je vyrobena v bronzové barvě. Větrací dvířka se těsně uzavírají a zaručují ekonomické využití. Šampon necítí, což však výrobce slíbil. Barva je průhledná, bez charakteristických iridescentních stopových prvků.

 • Nízká cena.
 • Vytváří vlasy rovný a poslušný.
 • Dobře promyje.
 • V kompozici existuje složka, na kterou je možná alergická reakce.

Matrix Celkové výsledky Vlhkost mě bohatá

Matrix šampon je vhodný pro lidi, jejichž vlasy ztratily přirozený lesk a staly se podobně jako slámy. Dokonale se vyrovná s uvedenými úkoly - dokonale oplachuje, chrání kořeny před mastným leskem a zaručuje snadné česání.

Návrh lahve je poměrně jednoduchý a stručný. Jedná se o plastovou lahvičku s černou čepicí. Víčko je pevně uzavřeno, takže šampon může být uložen vzhůru nohama.

Barva konzistence je bílá, bez silného zápachu. Linka Rich Moisture Me má kumulativní efekt, tj. stopové prvky, které jsou v šamponu, mají redukční účinek a nadále plní funkci ochrany po dlouhou dobu i po několika dnech.

 • Nezasychá.
 • Nezpůsobuje lupy.
 • Po aplikaci vlasy přestanou vypadávat.
 • Kompozice má značný počet prvků, které mohou vést k alergické reakci.

Vichy dercos neogenní

Prostředky od firmy Vichy byly vytvořeny pro lidi, kteří čelí problému vypadávání vlasů v důsledku neustálého zbarvení. Hlavním úkolem šamponu je, že obsahuje stylové přísady, díky nimž se vlasy stávají hustšími a začínají růst rychleji.

Láhev je vyrobena v bílých a fialových tónech, takže přitahuje pozornost. Víko se těsně uzavře a nedovolí, aby se kapalina vysypala, pokud by byla náhodně nakloněna, takže šampon vás potěší dlouhou dobu a nevyžaduje rychlou koupi nové láhve.

Konzistence je jasná, s mírně výrazným zápachem salonu. Nástroj je vhodný jak pro muže, tak pro ženy. Pro účinnější výsledek se doporučuje používat s ampulemi, které obsahují stemoxidin.

 • Dlouho udržuje styling.
 • Docela pohodlná trubka.
 • To dává dobré množství.
 • Může způsobit lupy.
 • Silné suché konce.

Goldwell Jen Smooth zdobení

Tento nástroj lze právem nazvat šamponem, který uklidní neposlušné vlasy. Primárně určen pro nespravedlivé a obtížné hřebenové vlasy. Mírné působení zajišťuje, že během šamponování se barva nevymaže a vzorec Fade Stop Formula se postará o zachování stávajícího odstínu po dlouhou dobu.

Mezi hlavní funkce deklarované výrobcem je třeba zdůraznit: čištění, rovnání, hladkost, snadné česání, dodávání lesku a jemná péče. Láhev sama je vyrobena v bílém s charakteristickými stříbrnými tóny na těle. Šampon má zajímavý zápach, nejde o salonní vůni a žádný náznak těžkého parfému. Voní lehké a vzdušné jahody se smetanou.

 • Dokonalá péče s porézními vlasy.
 • Dobře promyje.
 • Netvoří kořeny tuky.
 • Mohou to být problémy s olejem.
 • Může se objevit lupru.

Ducray Kelual DS

Jeden z nejlepších šamponů pro lupy a svědění, který bude vaším spasením, pokud jste již zkusili všechny způsoby, ale nemohli jste překonat lupy. Výrobci tuto značku označili za léčbu těžkých lupů. A to není pro nic, protože ve skutečnosti ti, kteří jsou už zoufalí pro léčbu, se k němu uchýlili.

Láhev je nejvíce standardní - plastová láhev bílé barvy s odklopným víčkem. Víko se pohodlně uvolní a zkroutí, stejně dobře uzavřeno a zůstává v dokonalém stavu po dlouhou dobu.

Konzistence šamponu není příliš hustá, ale není viskózní, je bílá a připomíná mléko. Rozlišuje nenápadný, lehký zápach. Je prodávána výhradně v lékárnách, takže jej nelze nalézt v běžném obchodě.

 • Zlepšuje stav pokožky hlavy.
 • Odstraňuje lupy.
 • Ekonomicky dost
 • Přítomnost vůně lékárny.
 • To vede k závislosti.
 • Má krátkodobý účinek.

Chi keratin

Kapalné hedvábí od výrobce CHI je vhodné pro ty, kteří milují, když mají vlasy charakteristický zdravý lesk. Od prvních minut se konzistence této drogy, která se cítí jako hedváb, táhne kolem vlasů, čímž jí proudí, hladká a lesklá.

Prostředky se liší nepřiřazenou vůní s lehkou kysaností. Konzistence gelu, více kapalného než jakýkoli jiný šampon z našeho hodnocení.

Láhev je plastová nádobka šedé barvy s dávkovačem víka. Kromě toho můžete také říci o ziskovosti tohoto nástroje, protože to může stačit po dobu asi 8-9 měsíců.

 • Po použití je účes snadné pečovat.
 • Účes se měkký na dotek.
 • Vlasy se snadno vyhlazují a nemají magnet.
 • Snadno je přehánět.

Wella odborníci fusion

Šampon Wella Intensive Repairing je vhodný pro ty, kteří chtějí dát svůj účes okamžitý, efektivní vzhled. Vlasy po mytí si zachovávají primární stav - nejsou těžké a nejsou měkké. Chcete-li poskytnout měkkost, doporučujeme dodatečně použít masky nebo kondicionéry, které jsou součástí tohoto řádku.

Je dostatečně hustá, pěna dobře a také má výrazný salonový zápach smíšený s kávou. Umyvadla poskytují okamžitý účinek, ale kvůli velkému počtu chemických složek se nedoporučuje pro každodenní použití.

Láhev je malá bílá barva s příměsí hnědých odstínů a nápisů.

 • Hustá konzistence.
 • Ekonomická spotřeba.
 • Vlasy mají dobře upravený vzhled.
 • Chemické složení

Moroccanoil Hydrating

Tento hydratační regenerační šampon dokonale čistí, zvlhčuje a dává vlasům živý lesk. Velkým přínosem je absence škodlivých chemických složek, což neprispievá k výskytu alergií.

Konzistence světlé barvy, ne silně pěna, ale spíše dobře vymývání. Po použití se vlasy nezamotou, nezakládají a nejdůležitější zůstávají vlhké.

Láhev je čistá láhev, vyrobená ve světle modrých tónech s bílým víčkem. Kryt dávkovače se otevírá jedním stisknutím.

 • Neobyčejná vůně.
 • Dává vitalitu.
 • Boj spadne.
 • Nepůsobí podráždění.
 • Krátký efekt.
 • Nedává hlasitost.

Redken Color Extend Magnetics

Náprava od Redken může být skutečně nazývána nejlepším šamponem, který může splnit každý rozmar. Mezi úkoly uvedené výrobcem: účinek posílení, přidávání lesku, snadné česání, neutralizace elektrifikace. Vlasy po aplikaci svítí, udržuje objem během dne a barva se v blízké budoucnosti nevymaže.

Konzistence je tlustá, něco jako maska. Má nenápadný květinový zápach, který se na vlasu neobjevuje. Láhev je vyrobena v mimořádné barvě s charakteristickým černým dávkovačem.

 • Neobsahuje parabeny.
 • Vynikající promývání.
 • Dává lesk.
 • Vůně nezpůsobuje podráždění.
 • Průměr pěny.
 • Docela vysoká cena.

Srovnávací tabulka s cenami

Všechny šampony na vlasy z našeho hodnocení 2018-2019 mají podle hodnocení zákazníků nejlepší poměr ceny a výkonu, ale jejich cena se může výrazně lišit. Proto pokud je cena pro vás důležitým faktorem při výběru, doporučujeme vám seznámit se s naší srovnávací tabulkou.

Jak vybrat správný šampon?

Pokud se stále rozhodnete zakoupit profesionální šampon pro péči o vlasy doma, pak budete potřebovat poradenství ohledně toho, co nejdříve věnovat pozornost:

 1. Rozhodněte se, jak se zbavit přesně toho, co potřebujete. Pokud nejsou žádné problémy jako takové, pak se šampon pro normální vlasy.
 2. Pokud jsou vlasy mastné, potřebujete nástroj, který čistí pokožku hlavy a má sušicí vlastnosti.
 3. V takovém případě, pokud je suché, musíte vybrat šampon, jehož hlavním úkolem je krmit porézní struktury.
 4. Pokud potřebují tonikum a objem, pak je třeba věnovat pozornost výrobkům, které obsahují velké množství silikonů, které zahušťují strukturu.
 5. Pokud chcete mít rovné vlasy, vyberte šampon s vyhlazovacím efektem.
 6. V případě, že máte přirozeně kudrnaté vlasy a chcete se zaměřit na tuto pozornost, vyberte si nástroj, který vám dá pružnost kudrlinky.
 7. S nezbednými a tvrdými kudrlinami trochu jinak. Kromě toho, že potřebujete vybrat nástroj, který rozptýlí vaše vlasy, musíte také použít další prvek ve formě balzámu, který opraví efekt a umožní snadné česání.
 8. Pokud jste alergičtí na složky obsažené v šamponu, vyberte bezbarvou barvu s minimálním množstvím chutí a parabenů.

Podrobnější informace o výběru ve všech podrobnostech naleznete na videu:

10 pravidel pro praní vlasů

Nestačí jen koupit šampon, musíte také vědět, jak ho používat správně, protože existují některé funkce, které potřebujete vědět, abyste se nepoškodili. Další informace naleznete v tomto videu:

Dobrý vlasový šampon: recenze a TOP nejlepší hodnocení

Moderní trh nabízí velký výběr šamponů, ale mezi nimi musíte najít opravdu dobrý.

Tento šampon by měl vlasy měkčit a uklidnit, důkladně umýt mazu od kořenů, dobře pěnit a obsahovat přírodní složky.

Najděte perfektní nemožnost. Přinejmenším proto, že jsme všichni jedineční a různě ovlivňováni komponentami. Výběr šamponu vhodný pouze pro testování a výběr toho nejlepšího pro sebe.

Šamponové odrůdy

Při výběru šamponu musíte nejdříve pochopit typ vlasů. K dnešnímu dni existují 4 hlavní typy:

Pro každý z nich vyrábějí své výrobky pro péči.

Podle typů vlasů můžete určit, co potřebují. Například, suché vlasy jsou obvykle tenké, takže šampony jsou vhodné, které jsou zaměřeny na posílení a zvyšování jejich objemu.

Za přítomnosti lupů potřebujete speciální šampony s označením "lupy". A od pádu zcela odlišných výrobků a tak dále. Můžete si je koupit v každém obchodě s potravinami, v kosmetickém obchodě nebo v lékárně.

Doporučuje se číst: indická vlasová kosmetika, kterou potřebujete vědět

Jak si vybrat vlasový šampon

Mnozí se ptají na otázku "Jak si vybrat vlasový šampon?". Výběr dokonalého šamponu se provádí porovnáním problémů pokožky hlavy s vlasy. Nad tím bylo řečeno o klasifikaci vlasů na normální, suché, mastné a kombinované.

Zvažte problémy jednotlivých typů:

 • Olejnatá kůže se vyznačuje rychlým znečištěním hlavy. Již po uplynutí 20 hodin po umytí se vyskytuje výrazná srst. Věnujte pozornost mírnému šampónu, který lze použít každý den.
 • Suchá kůže se vyznačuje nadměrným peelingem a dokonce ztrátou vlasů. Uveďte své preference značek šamponů, obsahujících v kompozici rostlin a živin, oleje.
 • Kombinovaný typ se vyznačuje přítomností několika problémů najednou: vysoký obsah tuku a lupy. V takovém případě je nutné, aby se produkty péče spojily s každým problémem samostatně - důkladně vyčistěte mastné kořeny a vyživujte suché konce.

Top 5 nejlepších šamponů podle hodnocení Yandex-Market

Hodnocení produktu na trhu Yandex se vypočítá podle recenzí a hodnocení uživatelů. Proto lze věřit důvěryhodnosti prezentovaného šamponového vrcholu.

5. místo - šampon Sim Sensitive System 4 5312

To je značka finské značky. Používá se k napájení suchých, křehkých a barvených vlasů. Kromě toho je šampon zaměřen na lupy a snižuje svědění.

Průměrná cena výrobku činí 1000 rublů.

4. místo - Schwarzkopf Profesionální šampon bez síry

Produkty populární německé značky jsou zaměřeny na péči o barvené vlasy. Díky speciální technologii je barva doslova utěsněna uvnitř vlasů. Vypadají dobře udržované, lesk.

V průměru 250 ml láhve stojí 700 rublů.

3. místo - šampon Natura Siberica "Ochrana a lesk"

Na třetím místě je šampon ruské značky Natura Siberica. Je založen na přírodních složkách: výtažky radolů růžové a dahurijské soli, bílý včelí vosk. Šampon je určen pro barvené vlasy, vyživuje, obnovuje a zvlhčuje. Obsahuje extrakty nasákají pokožku hlavy s užitečnými složkami a vosk zajišťuje lesk a zdraví vlasů.

Takový šampon nese náklady na více než 400 rublů na láhev o objemu 400 ml.

2 místo - šampon L'Oreal Professionnel Pro Fiber Restore

Tento šampon od slavné francouzské značky. Z celkového hodnocení se vyznačuje vysokými redukčními vlastnostmi. Nutriční složky jsou zaměřeny na zlepšení vlasů zevnitř.

V průměru jedna láhev stojí 1000 rublů.

1. místo - Matrix Total Results Barva Obsessed šampon

První místo je vedeno šamponem amerického výrobce. Je zaměřen na komplexní řešení následujících problémů: chrání proti ultrafialovým paprskům, posiluje vlasy, čistí, hydratuje, vlasy jsou lesklé a zdravé. Vhodné pro barevné vlasy. Antioxidanty obsažené v přípravku jsou zaměřeny na ochranu vlasů před vnějšími znečišťujícími látkami.

Cena jedné láhve v průměru činí 500 rublů.

Jak lze vidět z předkládaného hodnocení, dobré šampony mohou být prezentovány v různých cenových kategoriích a výrobci různých zemí.

Doporučujeme číst: Matrix - kosmetika na vlasy, uznávaná odborníky

Top 5 šamponů pro suché vlasy

Suché vlasy mají spoustu problémů - rozdělí se, zlomí, vypadají tlumeně a bez života. Proto jsou pro tyto vlasy poskytovány speciální požadavky na šampony:

 • kompozice by měla obsahovat oleje, rostlinné výtažky - jsou zaměřeny na zvlhčení a obnovu původní struktury vlasů;
 • lecitin a bílkoviny - k ochraně vlhkosti uvnitř vlasů;
 • jemné látky k čištění pokožky hlavy, aby nedošlo k jejímu nadměrnému osušení.

Představujeme top 5 populárních šamponů pro suché vlasy různých cenových kategorií:

5. místo - čistý šampon

I takový nenákladný nástroj není v žádném případě nižší než drahé značky. Tento šampon je určen k obnově vlasů, pracuje s problémy suchosti a lámavosti, vyživuje pokožku hlavy a vlasové kořeny. Kompozice obsahuje četné rostlinné extrakty. Šampon pěny dobře, má příjemný a nešpinivý zápach.

Náklady jsou pouze 80 rublů na láhev.

4. místo - šampon značky Wella

Vypořádá se všemi problémy suchých vlasů. Již po první aplikaci je výsledek viditelný. Šampon obsahuje velké množství olejů a rostlinných extraktů. Jsou zaměřeny na potírání křehkých vlasů a sucha. PH je v dolních mezích, což zajišťuje bezpečnost vlhkosti uvnitř vlasů.

V průměru se cena předložené značky pohybuje v rozmezí 600 rublů.

3. místo - Šampon Natura Siberica "Ochrana a výživa"

V poslední době nejsou ruští výrobci nižší než zahraniční. Proto je třetí pravé místo obsazeno šamponem společnosti NATURA SIBERICA. Šampon dokonale zvládne problémy s suchými, ale nepoškozenými vlasy. Kompozice obsahuje mírné čisticí prostředky, které nevysušují pokožku ani při každodenním používání.

Průměrná cena je 300 rublů.

2 místo - Kerastase Elixir Ultime z "Kerastaz"

Jedná se o univerzální šampon, který vyhovuje všem typům vlasů. Aktivní vzorce jsou zaměřeny na obnovu vlasů na úrovni buněk. To vám umožní krátký čas, aby vaše vlasy vypadaly zdravě. Složení výrobku zahrnuje pouze přírodní složky, bez silikonu.

1. místo - ESTEL AQUA OTIUM

Hodnocené šampony Leader pro suché vlasy - ESTEL AQUA OTIUM. Tento výrobek obsahuje jemnou bázi detergentu, zvlhčovače, glycerin a rostlinné extrakty. Je také zaměřena na udržení hydrobalance pokožky hlavy i vlasů po celé délce. Vlasy vypadají živé a zdravé, existuje přirozený objem.

Vychází profesionální prostředky, ale zároveň má nízké náklady - 450 rublů.

Doporučujeme číst: Bes - kosmetika pro vlasy od předních profesionálů

Top 3 šampony proti lupům

Často v mimo sezónu dívky předcházejí lupy. Jedná se o přirozený výskyt vlivem změn počasí, nedostatku vitaminů a zdravotních problémů. Chcete-li bojovat proti této chorobě, musíte se vyzbrojit opravdu dobrým šamponem.

Představujeme top 3 šampony proti lupům:

3. místo - "Nizoral"

Je zaměřena na neutralizaci svrbení a loupání. Nemělo by to být více než 500 rublů.

2 místo - "Sebozol"

Má příjemnou vůni, pěny dobře, eliminuje lupy tím, že ničí škodlivé mikroorganismy. Kromě toho zesiluje strukturu vlasů, čímž je hustší.

Cena v lékárnách je od 370 do 600 rublů.

1. místo - okamžitě jasné z L'Oreal

Komplex pracuje ve více směrech: eliminuje lupy, vyživuje pokožku hlavy, léčí vlasy po celé délce, eliminuje svědění.

Průměrná cena 700 rublů.

Nejlepší šampony na vlasy

Podle hodnocení na internetu jsou nejlepší vlasové šampony tyto:

Čistá linka bylinné medicíny "Zpevňující"

Zvláštní, ale v první řadě jsou rozpočtové produkty ruského výrobce. Tento šampon je vhodný pro všechny typy vlasů a obsahuje ve svém složení přírodní ingredience zastoupené bylinnými extrakty. S pomocí živin zlepšuje vzhled vlasů, lupy, svědění a záněty.

Nepochybnou výhodou tohoto produktu je jeho cena s dobrou kvalitou. Nevýhody zahrnují část vonných látek, která mohou potenciálně způsobit alergické reakce.

Garnier Fructis "čerstvost"

Je vhodný také pro všechny typy vlasů, díky optimálnímu pH. Jako součást kyseliny salicylové a extraktu ze zeleného čaje. Tyto součásti jsou zaměřeny na boj proti lupům. Část vitamínu B3 zvyšuje krevní oběh a podporuje aktivní růst vlasů.

Produkt není bez nevýhod: špatná pěnivost, přítomnost vůně, která může způsobit alergie.

Syoss Volume Lift

Z celého seznamu je to pravděpodobně ten nejlepší šampon pro tenké, slabé a suché vlasy. Je vhodný také pro poškozené a obarvené vlasy. Kompozice obsahuje oleje, které zvlhčují vlasy a nedovolí, aby z nich vycházela vlhkost. Výrobek pěsti dobře a zcela eliminuje lupy. Je vhodný pro každodenní použití, protože nemá kůži přílišný povrch. Hydrolyzovaný keratinový komplex ovlivňuje jak délku vlasů, tak pokožku v kořenech.

Jediné negativní, stejně jako ostatní zástupci ratingu - odoranty.

Shamtu "100% objem"

Nejvíce ze všeho je tento šampon vhodný pro majitele mastných vlasů a mastnou pokožku hlavy. Unikátní vzorec působí tak, že při mytí váhy vlasů jemně zvedne. To jim umožňuje důkladně vyčistit nahromaděný mazu. Proto takový výrobek není vhodný pro majitele suchých a poškozených vlasů. Kompozice obsahuje přírodní složky, které hydratují pokožku hlavy. Produkt pěsti dobře.

Pantene Pro-V "Jídlo a lesk"

Hodnocení je uzavřeno produktem známé prémiové značky, což je docela překvapivé. Obsahuje sírany, které dobře pěnou, ale mohou pokořovat pokožku hlavy.

Kromě toho kompozice obsahuje konzervační látky, které nemají mnoho škod, ale nemusí vyhovovat lidem s jemnou kůží. Existují součásti pro zvlhčení. Výrobek je však nejvhodnější pro mastné vlasy.

Jak vidíte, u každého případu se šampon hodí a jediný ten nejlepší nemůže být určen. Kromě toho jsou v prezentovaných hodnoceních zahrnuty produkty různých značek: domácí a zahraniční a v různých cenových kategoriích.

Najděte nejlepší šampon pro všechny nereálné. Každý si sám rozhodne, který produkt mu vyhovuje nejlépe.

Progio.ru

Užitečné články o počítačových programech

Šampony na vlasy

Nyní je to snadné a jednoduché. V současnosti máme obrovský výběr různých výrobků pro péči nejen o pokožku na obličej a tělo, ale také o péči o vlasy. Make-up a vlasy jsou pro každou dívku velmi důležité, protože hrají hlavní roli. Dobře upravené a krásné vlasy - je to jen sen? Ne, tohle je realita. Chcete-li začít, vyberte šampon. Šampon je jedním z nejběžnějších produktů péče o vlasy. Skládá se z vody, různých příchutí, vitamínů. Nezapomeňte, že každá osoba má svůj vlastní typ vlasů. Vlasy mohou být mastné, suché, normální, vyřešit tento problém bude vyhovovat vám - místo, kde si můžete vyzvednout šampon a kosmetiku pro váš typ vlasů http://www.topfreeshop.ru/285-orising. Pro mastné vlasy je charakteristická rychlá kontaminace, suchá - tvrdá, s dělenými konci. Většina žen dává přednost barvení vlasů, perm nebo lesk vlasy, samozřejmě, že poškozují vlasy, vysušují ji. Pro mastné vlasy je hlavním úkolem šamponu čistění vlasů a vlasové pokožky hlavy. Složky pracího prostředku a různé přísady, jako jsou:

 • kopřiva
 • mandlové mléko
 • pšenice
 • jalovec
 • rozmarýnu

Balzám na vlasy Pro suché vlasy - hlavní jídlo, očistěcí by mělo být měkké, z přísad fit heřmánek, série. Poškozené a barvené vlasy potřebují výživu a uchování barvy, v šamponech pro takové vlasy se používá glycerin a pšeničný extrakt. Dalším nepříjemným jevem je lupy. Nejčastěji se jedná o mastné vlasy. Řešením tohoto problému je šampon označený "lupy". Jako součást těchto šamponů obsahují látky, které ničí houby a zabraňují odlupování pokožky hlavy. Používání těchto šamponů by mělo být střídáno s pravidelným šamponem pro typ vlasů. Po zmizení lupů šampon pro lupy stačí jednou nebo dvakrát za měsíc. Dívky často chtějí změnit svůj obraz, někteří to dělají drasticky, přebarvují vlasy, například od blondýnky až po brunetu a naopak, a někteří jen chtějí zdůraznit jejich individualitu. A tady šampon přijde na záchranu, ale jen tónovaný nebo tinted.Body kondicionér Hlavní výhodou těchto šamponů je zdůraznit přirozený odstín bez narušení struktury vlasů, a to neobsahují čpavek a oxidanty, který také má příznivý účinek na pokožku hlavy a vlasy. Aplikujte ho na mokré vlasy, rozšiřující se po celé délce vlasů, po 5-8 minutách, vyprať šampon. Výsledek - krásné vlasy a pokaždé nový odstín. Dalším krokem na cestě k krásnému a zdravému vlasu je balzámový kondicionér. Jedná se o balzám, který dělá vlasy poslušný, umožňuje vám snadno hřebenit. Je lepší použít balzám a šampon ze stejné firmy. Balzám, stejně jako šampon vyberte typ vlasů. Aplikace: Aplikujte na čisté, vlhké vlasy, malou masáž, opláchněte balzám teplou vodou. Výsledkem jsou měkké, dobře upravené, krásné vlasy.

Zajímavé články o webu

White Papper - informace o radikálním liberalismu, propis.

Top 10 nejlepších vlasových šamponů 2018

Silné, sálavé a dobře upravené vlasy poskytují nejen atraktivní vzhled, ale také ukazatel zdravého těla. Chcete-li vytvořit a udržovat luxusní a zdravé vlasy, samozřejmě vyžaduje pravidelnou péči. Navzdory skutečnosti, že výrobci kosmetických prostředků vyrábějí všechny druhy masky, balzámy, tinktury a další výrobky pro péči o vlasy, hlavním a hlavním prostředkem je šampon. Šampony jsou uznávány za čisté nejen vlasy, ale i pokožku hlavy. Kompetentně vybraný vysoce kvalitní šampon je schopen vytvářet zvlněné, hladké a hedvábné kudrlinky a zároveň dodat síle a lesk dokonce i těm nejhorším a nejsilnějším vlasům.

Shrnutí hodnocení:

Jak vybrat dobrý šampon?

Tak, jak si vybrat správný šampon, abyste si nadále užívali hmatatelný výsledek?

Za prvé, při výběru šamponu zastavte ty, ve kterých přírodní organické rostlinné extrakty slouží jako mycí přísady, neboť tato kompozice pomůže zbavit se různých problémů s pokožkou hlavy a bude mít na ni terapeutický účinek. Šampon musí být zvolen podle typu vlasů.

Je také nutné pečlivě prozkoumat jeho složení, aby se předešlo nežádoucím důsledkům.

Prostředky s obsahem povrchově aktivních látek (povrchově aktivní látky), suché pokožky hlavy, a protože méně šamponů, tím lépe. Mějte na paměti také hodnotu pH, která by měla být totožná s pH pokožky hlavy.

Pro mastné vlasy je 6-7, pro normální 5-5,5 a pro suché vlasy - 4.

A teď jdeme přímo k hodnocení. Vychází z hodnocení uživatelů a zpětné vazby.

Top - 10 nejlepších šamponů 2018

Z výsledků - Moroccanoil Moisture Repair

Šampon izraelského výrobce s účinnou formulací jemně a jemně čistí všechny typy vlasů a saturuje je pomocí užitečných antioxidantů: arganový olej, avokádový a olivový olej, mastné kyseliny, keratin atd. Rekonstituční šampon je vhodný pro vlasy poškozené chemickými účinky a barvením.

 • Má výživné a hydratační vlastnosti;
 • Vhodné pro všechny typy vlasů;
 • Ochrana proti UV záření;
 • Příjemný zápach;
 • Ekonomická spotřeba;
 • Denní aplikace.

10. Šampon Sim Sensitive

Sim Sensitive je terapeutický výživný šampon určený pro barvené, poškozené a suché vlasy. Účinně bojuje proti vypadávání vlasů, snižuje podráždění a zabraňuje lupům. Vrací přirozenou sílu a lesk na poškozené vlasy. Po nanesení šamponových vlasů snadno česáte a skládají.

 • Léčebné vlastnosti;
 • Proti lupům;
 • Vhodné pro všechny typy vlasů;
 • Výživné.

9. Krása odborného šamponu Expert Collection

Ohromující šampon od domácího výrobce, který je vhodný pro každodenní použití, jemně čistí vlasy až po špičky, aniž by je těžší. Šampon obsahuje arganové a makadamové regenerační oleje, které se okamžitě vstřebávají do vlasů, nezanechávají mastnou fólii, chrání vlasy před nechtěným slunečním zářením, prodlužují životnost nasycené vlasové barvy a provitamin B5, který je zodpovědný za regeneraci tkání a vitamín B3. krevní oběh se podílí na tvorbě pigmentů ve vlasech.

 • Velká láhev;
 • Ekonomická spotřeba;
 • Vhodné pro všechny typy vlasů;
 • Cenově dostupná cena;
 • Výborné složení;
 • Neobsahuje parabeny a barviva;
 • Má protistatistický efekt;
 • Vlasy se pomalu znečišťují;
 • Příjemná vůně;
 • Nepletuje vlasy;
 • Měkkost a hedvábnost vlasů při mytí.
 • Nepatrně vhodný dávkovač.

8. Estel Profesionální otium Aqua Mild

Hydratační univerzální šampon profesionální řady Estel, dává skvělý lesk, podporuje komplexní obnovu vlasů a efektivně je čistí po celé délce, ne váží. Estel Professional Otium Aqua Mild je vhodný pro všechny typy vlasů.

Vyvinutá v laboratoři Estel, jedinečný vzorec produktu - True Aqua Balance, založený na aminokyselinách a betainu, vyrovnává hladinu lipidů v krvi, proniká hluboko do kožních buněk hlavy, zvlhčuje a posiluje vlasy a dodává jim přirozený lesk a záření, má antistatický účinek.

 • Neobsahuje laurát síran sodný;
 • Univerzální, vhodný pro všechny typy vlasů;
 • Eliminuje lupy;
 • Denní použití;
 • Hydratační;
 • Zdravý lesk;
 • Přiměřená cena.
 • Může být návyková;
 • Specifický zápach;
 • Vlasy jsou rychle znečištěné.

7. Šampon Londa Professional Visible Repair

Profesionální produkt péče o vlasy je vynikající pro ty, kteří podstoupili trvalé, poškozené, oslabené, suché kadeře, které vyžadují zvláštní péči. Mimo jiné je ideální pro barevné vlasy. Extrakty mandlového a jojobového oleje jemně obnovují strukturu vlasů zevnitř a chrání je před vysušením a hydrataci vyváženým způsobem. Také bohaté složení přispívá k maximálnímu, luxusnímu objemu. Hydratační a výživný šampon chrání proti UV záření a podporuje snadné česání.

 • Denní použití;
 • Hydratuje vlasy;
 • Ochrana proti UV záření;
 • Výživné;
 • Dává objem;
 • Příjemná vůně;
 • Snadné česání a styling;
 • Pohodlná láhev;
 • Profesní péče;
 • Cenově dostupné.

6. Šampon Schwarzkopf Professional Schwarzkopf Bonacure Color Freeze

Speciálně vyvinutý pro barevné vlasy, šampon je založen na technologii Krio Color Defense, která vyváží barevné pigmenty. Formule Cryo - hydrolyzovaný hedváb pomocí přídavných ingrediencí leští povrch kudrlin, poskytuje jim jedinečný lesk a také nezbavuje odstín barvených vlasů. Šampon udržuje stabilní úroveň vlhkosti a chrání strukturu vlasů a neobsahuje sírany.

 • Denní použití;
 • Ochrana proti UV záření;
 • Hydratační;
 • Vhodné pro všechny typy vlasů;
 • Lehká vůně;
 • Ideální pro domácí péči;
 • Udržuje bohatou barvu vlasů.
 • Náklady;
 • Částečně vysušuje kůži.

5. Ochrana šampónu Natura Siberica a lesk pro malované a poškozené

Rhodiola rosea, lépe známá jako "zlatý kořen", je již dlouho známá pro své prospěšné a léčivé vlastnosti, není divu, že extrakt Rhodiola stimuluje přirozené regenerační procesy, vyživuje vlasy a také zvyšuje jejich ochranný potenciál. Šampony Natura Siberika, určená pro slabé, křehké a poškozené vlasy, je bohatá na vitamíny a minerály potřebné pro jemnou a pečlivou ochranu vlasových vláken a pokožky hlavy.

Kromě toho obsahuje šampon Natura Siberika vitamínový komplex: C, D, A, B, E, P a vyživuje vlasovou pokožku a vlasy rostlinným přírodním proteinem, sójovým extraktem Dahur. Ďábelská tráva ďalekého východu, bílý včelí vosk, olej sibiřského lnu apod. Dodávají vlasům energii a vitalitu.

 • Cenově dostupná cena;
 • Vhodné proti lupům;
 • Výživný a hydratační;
 • Snadno pěna;
 • Ekonomická spotřeba;
 • Příjemná vůně.
 • Částečně vysušuje kůži.

4. Profesionální šampon Wella Professionals Professional Balance Scalp

Šamponová profesionální linka pro citlivou pokožku hlavy, uvolňuje svědění a podráždění, snadno a obzvláště jemně čistí vlasy a pokožku, obnovuje poškozené vlasy a dává jim elegantní objem. Wella Balance Scalp zabraňuje svědění, páření a také kompenzuje nedostatek vlhkosti.

Jemná péče o zámky a vlasovou pokožku závisí na přísadách, které tvoří produkt: extrakt z lotosu, zabraňuje vypadávání vlasů a eliminuje podráždění pokožky hlavy, extrakt z šampaňského, poskytuje lesk vlasům a změkčuje pokožku, vitamín E, který vrací sílu a přirozený lesk vlasy, stejně jako panthenol, keratin, fytokeratin a kyselina glyoxinová.

 • Péče o citlivou pokožku hlavy;
 • Dává objem;
 • S dávkovačem;
 • Výživné;
 • Hydratační;
 • Odolný a příjemný zápach;
 • Ekonomická spotřeba;
 • Pohodlná láhev.

3. Šampon L'Oreal Professionnel Pro Fiber Restore

Pro Fiber opravy profesionálních sérií pro poškozené vlasy od francouzského obra L'Oreal, je správně považován za jednu z nejlepších a nejkvalitnější. Díky terapeutickému účinku a bohaté kompozici.

Aminosilan je aktivní složka zodpovědná za obnovení a posilování struktury vlasů, kationtový polymer pokrývá vlasovou kůžičku ochranným filmem a revoluční komplex Aptyl 100 poskytuje nebývalý účinek ve třech krocích: okamžité obnovení salonu, personalizovaný program domácí péče a efekt doma. Vhodnější pro suché vlasy a výsledkem jsou zdravé a hedvábné kadeře.

 • Ekonomická spotřeba;
 • Příjemný trvalý zápach;
 • Živí a zvlhčuje vlasy;
 • Netvoří vlasy těžší;
 • S klimatizací;
 • Vhodná pro citlivou pokožku hlavy;
 • Zjednodušuje česání;
 • Výživné.

2. Celkové výsledky matrice Barva Obsessed

Šampon profesionálně a spolehlivě chrání vlasy před ultrafialovým zářením a škodlivými účinky radikálů, čistí vlasy a působí příznivě na pokožku hlavy, udržuje optimální pH rovnováhu a účinně potlačuje vypadávání vlasů a také poskytuje bohatou barvu a trvalý lesk barvených vlasů.

Šampon zabraňuje průřezu špiček, jejich křehkost a obnovuje pórovité oblasti vlasů. Obsahuje slunečnicový olej a vitamín E, chrání kudrlinky před negativními účinky vnějších faktorů, stejně jako přírodních silikonů, poskytují lesk a výrazně zlepšují celistvost struktury vlasů.

 • Cenově dostupná cena;
 • Denní použití;
 • S klimatizací;
 • Vhodné pro tenké a poškozené vlasy;
 • Vhodné pro barevné vlasy;
 • Snadné česání;
 • Výživné;
 • Příjemný zápach;
 • Pohodlná láhev;
 • Ekonomická spotřeba.
 • Vlasy rostou v kořenech.

1. Šampon pro opravy kosmetických přípravků Mulsan

Bezpodmínečné první místo je šamponová společnost Mulsan Cosmetic. Zvláštnost tohoto šamponu v jeho přirozeném složení. Neobsahuje sírany (SLS, SLES), parabeny, silikony a další chemikálie, které mohou poškodit vlasy.

Šampon obnovuje poškozené vlasy, snižuje ztrátu vlasů, dodává přirozenému lesku a pružnosti. Po použití jsou kadeře měkké a hladké a hlavně zdravé. Mulsan Cosmetic je lídrem v oblasti přírodní a bezpečné kosmetiky. Produkty mají neuvěřitelný úspěch u žen, přičemž zvláštní pozornost věnuje jejich zdraví. Z hlediska vlastností a složení snadno překonává konkurence s cenou vyšší než 4 až 7krát. Určitě doporučit oficiální internetový obchod (mulsan.ru)

 • 100% přírodní kompozice;
 • Nízká cena;
 • Výtažky rostlin a olejů v kompozici;
 • Obnoví poškozené vlasy;
 • Snižuje ztrátu;
 • Vytvoří kudrlinky krásné a zdravé;
 • Má příjemné lehké aroma;
 • Pohodlné použití;
 • Nízká spotřeba;
 • Rychlá a bezplatná doprava.

Některá užitečná videa

Luxusní kudrlinky jsou vizitkou každé ženy. A proto by mělo být, pečlivěji se odkazuje na péči o vlasy, nešetřil ani sílu, ani čas, ne peníze. A o tom, jak nám bylo pro vás užitečné hodnocení našeho Top - 10 nejlepších šamponů roku 2018, můžete se k nim připojit.

Pro Více Informací O Suché Vlasy