logo

Jak vyléčit lupy, pokud šampony nepomáhají?

Zkuste namísto šamponů umýt s jinými lidovými prostředky, jako je bílkovina ze syrových vajec nebo mycí prádlo (pouze ekonomické, bezpečné nebo jiné chemické nebo tekuté). Můžete se také pokusit umyt vlasy kosmetickou hlínou, která se prodává v lékárnách. Nebojte se experimentovat s tím, nebude to jistě horší, ale pokud se pokusíte, pochopíte, jestli to potřebujete. Možná jste alergičtí na složky složek šamponů - sulfáty (lauryl, laureth atd.), Parabeny (butyl, methyl, ethyl, isobutyl atd.) Nebo jiné podobné složky. Také v šamponech může obsahovat různé antibiotika, jako je zničit lupy, ale ve skutečnosti narušit práci pokožky. Můžete se pokusit provést nějaký výzkum u dermatologa, ale s největší pravděpodobností prostě napíše nějaké prostředky neutralizace negativního faktoru, místo toho, aby našel příčinu a odstranil ji. Tedy budete utrácet více peněz na vaši hlavu.

Existuje mnoho možností, jak používat různé prostředky, jak se zbavit lupů, od rašelinového oleje až po sůl a další takové přístroje, ale zdá se mi, že nejprve zjistím příčinu lupů.

Koneckonců, lupiny je peeling na pokožce hlavy, a hlavním faktorem prevence lupů z boje je přítomnost vlasů na hlavě. Stejný faktor v zásadě ztěžuje péči o pokožku na hlavě, ale nemusíte si vlasy dobře brousit, že jo?

Lupy se často objevují v zimě, kdy hlava dostane méně čerstvého vzduchu - nosíme klobouky, často vysouváme vlasy, abychom urychlili proces sušení hlavy po sprchování - to vše ovlivňuje stav pokožky. Takže kůže začíná vysušovat, odlupovat a tady získáváte lupy.

Je třeba sledovat pokožku hlavy i pokožku obličeje a obecně se v podstatě neobjeví lupy.

Po konzultaci se svým lékařem podrobněji zjistíte, jaký typ šamponů je vhodný pro váš druh pokožky, a to vám pomůže, abyste příliš neodsuzovali nebo znovu navlhčili pokožku hlavy.

Jak se zbavit lupů a řádně se starat o vlasy

Co určuje stav vlasů?

Co je lupiny a jak ji odlišovat od něčeho jiného?

A odkud pocházejí lupínky?

Jak se zbavit lupů?

Jak si vybrat šampon?

Jak si umýt vlasy?

Všechno jsem pochopil. Ale co teď dělat s lupy?

Řekneme, kde pochází "sníh" ve vlasech a co dělat, pokud se problém stane katastrofálním.

Co určuje stav vlasů?

Vlasy jsou součástí ochranného pláště savců, což je derivát vnější vrstvy pokožky. Vlasy se skládají z viditelné části - tzv. Tyče - a žárovky, obklopené vaku - folikulu.

Hřídel vlasů je mrtvá tkáň, která nemůže být vážně postižena. Ve vlasech nejsou žádné svaly, nervy ani krevní cévy. Všechno od vlasů leskem k tomu, zda se kroutit nebo ne závisí primárně na stavu žárovek. Vlasy jsou krásné a zdravé, když do folikulů dodává dostatek bílkovin, stopových prvků a vitamínů.

Nedostatek bílkovin v těle přímo ovlivňuje zdraví vlasů: viditelná část vlasů se skládá z keratinových vláken a keratin je bílkovina. Proto mohou být při ostrých změnách stravy slabší.

Pokud jde o zdraví vlasů, 14 nejlepších potravin pro růst vlasů častěji konzumuje vejce, maso, mastnou rybu a ořechy. Slabost a vypadávání vlasů mohou být příznaky něčeho závažnějšího, jako je onemocnění ledvin, vlasů, nehtů a chronické ledvinové nemoci.

Můžeme s tím něco udělat, genetickou predispozicí. Pokud mají vaši rodiče problémy s vlasy, měli byste být obzvláště pozorní vůči svým vlastním: pečlivě se o ně starat, nepoužívejte znečištění a chemické prostředky.

Co je lupiny a jak ji odlišovat od něčeho jiného?

Lupiny jsou onemocnění, ve kterém se mrtvé částice pokožky hlavy odlupují ve velkém množství, navzájem se vzájemně blokují a proměňují ve vločky ve vlasech. Jedná se pouze o příznaky a příčinou lupů je lupina: nejčastěji využívaná kožní onemocnění v houbách Malassezia.

Lupy by se neměly stydět - lupy čelí tomuto problému: nejčastěji využívané kožní onemocnění u poloviny dospělé populace planety. U dětí jsou lupiny méně časté, protože jejich výskyt je obvykle spojen s hormonálními změnami v těle, které se vyskytují v období před pubertou.

Pokud z vlasů vypadne něco bílého, není to nutně lupa. Nejčastěji se to zmíní s projevy seboroické dermatitidy, psoriázy nebo jednoduše účinky suché pokožky hlavy. Tam je horší možnost - co se zdá být neškodné lupiny vločky, možná vešky vajíčka.

Lupiny a seboroická dermatitida

Tyto dvě nemoci mají zpravidla stejnou věc, a dokonce i "Wikipedia" nazývá lupy lupínky snadnou klinickou formou seborrhy. To je způsobeno skutečností, že jsou skutečně podobné seboroické dermatitidy a lupy: Komplexní přehled - způsobený podobnými příčinami a stejně ošetřen antifungálními léky.

Ale seboroická dermatitida je rozsáhlejší a nebezpečnější onemocnění. To může být doprovázeno výskytem svědivého zčervenání - erytémem, vedoucím k plešatosti a vyrážce akné na obličeji. Proto je nutné konzultovat s dermatologem, když se na pokožce hlavy objeví zarudnutí.

Lupiny a psoriáza

Psoriáza je závažné dermatologické onemocnění charakterizované vyrážkami nejen na hlavě, ale také na celém těle. Psoriatické plaky se mohou šířit do zad, paží, břicha, onemocnění může jít na nehty. Také vyrážky mohou být známkou pityriázy. Proto, pokud zjistíte podivné zčervenání mimo pokožku hlavy, odložte šampony proti lupům a objednejte si dermatologa.

Lupiny a suchá pokožka hlavy

Nedostatek vlhkosti je častou příčinou podráždění a exfoliace kožních částic, které lze zaměnit za lupy. Příčinou suché kůže může být suché klima, stáří nebo použití nízko-kvalitního šamponu. Můžete viditelně rozlišovat lupiny od sucha - lupínky jsou větší a tlustší. Pokud je záležitost pouze suchá, pak vám pomůže změna šamponu nebo použití hydratačního balzámu na pokožku hlavy.

Lupiny a vši

Odlupujete lupiny od vajíček z vajíček, ozbrojených štětcem s jemnými zuby a lupou. Všichni vejce mají vždy stejnou velikost a lupínky jsou různé, protože se náhodně blokují. Vejce mají zaoblený tvar a pokud je uvnitř živý nit, při stisknutí kliknou. Lupiny nevydávají žádné zvuky. Dobře, dočasně se zbavte obvyklé lupy je mnohem jednodušší - prostě si umyjte vlasy nebo hřeben. Všední vejce prostě zmizí Všerší hlavy nebo lupy?.

A odkud pocházejí lupínky?

Mazové žlázy sousedí s vlasovým folikulem, čímž se vylučuje mazu. To je smícháno s tajemstvím potních žláz a tvoří vrstvu vodního tuku, která chrání pokožku před vzplanutím patogenů. Pokud se podíl tuku stane větší, existuje příznivé prostředí pro vývoj hub. Klinická diagnostika častých onemocnění pokožky hlavy.

Skutečnost, že houby rodu Malassezia mohou způsobit lupy, byla objevena Dandruffem: nejčastěji užívanou kožní chorobou již v roce 1846. Samotná existence této houby nevede k žádným důsledkům - většina lidí ji má. Lupiny se objeví, když koncentrace Malassezie překročí normu o jeden a půl až dvakrát.

Jak se zbavit lupů?

Účinek činidel proti lupům je založen na účinných látkách, které obsahují. Zde je to, co lze nalézt ve složení speciálních šampónů a přípravků:

 • Pyrithion zinečnatý (pyrithion zinečnatý). Jeden z nejpopulárnějších prostředků proti lupům: má antibakteriální účinky a poskytuje skalpové seboroické dermatitidy a lupy proti lupům a proti lupům a skalpovému krému.
 • Sulfid selenu (sulfid selenu). Tato sloučenina bojuje proti lupům: nejčastěji využívaná kožní onemocnění s houbou a zpomaluje její šíření. Nežádoucí účinek - vlasy se mohou zesílit.
 • Kyselina salicylová (kyselina salicylová). Tato antimikrobiální sloučenina a keratolytikum je látka, která podporuje exfoliaci mrtvých kožních buněk a je často používána k léčbě kožních onemocnění, dvojitě zaslepené studie s použitím korneocytů a klinického hodnocení. Často obsažené v lupínkách spolu s antifungálními látkami.
 • Ichthyol (jejichthyol). Sloučenina se širokým účinkem: normalizuje Léčbu cyklu obnovy kožních buněk, má antiseptický a protizánětlivý účinek.
 • Clotrimazol (clotrimazolum). Další populární antifungální činidlo. Léčba lupů porušuje celistvost buněčné membrány hub, zvláště účinná v kombinaci s keratolytiky.
 • Cyclopirox (cyklopirox). Antifungální látka používaná k léčbě lišejníků a seborrhy. Úspěšná léčba lupů s 1,5% šamponem s cyklopirox olaminem v Koreji funguje okamžitě, avšak v průběhu času se účinnost látky snižuje, takže je často obsažena v přípravku jiným činidlem, jako je ketokonazol.
 • Hydrokortizon (hydrokortizon). Steroidní rozšířený hormon, který pomáhá optimalizovat léčebné přístupy při seboroické dermatitidě ke zmírnění svědění.
 • Ketokonazol (ketokonazol). Účinný dezinfekční prostředek, který zabíjí dvojitě slepý pokus seboroické dermatitidy s 2% ketokonazolovým krémem ve srovnání s 1% hydrokortizonovou smetanovou houbou. Obvykle šampony s ketokonazolem v kompozici jsou mnohem dražší než jiné.

Ketokonazol je bezpečnější než mnoho jiných antimikrobiálních látek, jako je sulfid selenu. Pokud je vysvětleno jednoduchým jazykem, ketokonazol neumožňuje násobení a zabíjení hub, což vám neumožňuje přijímat látku nezbytnou pro podporu života zvenčí. Účinnost šamponů a lotion obsahujících ketokonazol se zvyšuje, pokud látka pracuje ve spojení s keratolytickými látkami - speciální složkou, která odfarbí mrtvé částice kůže a postižené buňky houby.

Jak si vybrat šampon?

Pokud šampon obsahuje látky popsané v předchozí kapitole, výrobce přidal štítek proti lupům z důvodu: tyto šampony musí zvládnout alespoň prevenci.

Všechny šampony proti lupům jsou různé: některé pomáhají vypořádat se s příznaky, zatímco jiné bojují proti houbám. Pokud jste sužováni lupinami svědění, znamená to, že hydrokortizon bude fungovat. Pokud se problém zhoršuje podrážděním pokožky, vyzkoušejte šampony kyselinou salicylovou a přírodními extrakty v přípravku. Dehtové šampony zpomalují tvorbu lupů, seborrhea nebo psoriázy, ale je třeba je používat s opatrností: deht může změnit barvu vlasů blond nebo barven.

Pokud je cíl stejný - zničit příčinu lupů, pak je vhodný prostředek s antifungálními látkami: zinek, selén, klotrimazol, cyklopirox nebo ketokonazol.

Nakupování šamponů není v lékárnách, ale v běžných obchodech, buďte opatrní. Tam je černý seznam Kompletní seznam - 15 škodlivých šamponů Ingredience vyhnout se přísadám. Nedoporučuje se používat šampony, které obsahují sírany, například laurylsulfát amonný (laurylsulfát amonný). Mohou zbytečně uschnout pokožku hlavy a zhoršit problém s lupy.

Jak si umýt vlasy?

Šampon pro lupy opravdu pomohl, musíte dodržovat pravidla.

 • Pečlivě si přečtěte návod k použití. Šampony s různými látkami ve složení musí být používány různými způsoby: pokud se říká "počkejte pět minut", počkejte. Pokud se vám řekne okamžitě vypláchnout, postupujte tak.
 • Pravidelně používejte šampon pro lupy. Většina šamponů je třeba aplikovat každý druhý den. Je-li v produktu zahrnut ketokonazol, stačí dvakrát týdně - přesné pokyny budou uvedeny na štítku. A jako hlavní šampon si můžete vybrat produkt označený jako "vhodný pro každodenní použití".
 • Buďte připraveni na použití druhého šamponu proti lupům. Účinnost účinných látek může s časem klesat. Nemyslete si, že lupy nikdy nezmizí - prostě zkuste šampon s jiným složením.
 • Používejte klimatizaci. Navíc je žádoucí, aby byl určen k použití s ​​určitým šamponem - abyste mohli účinně odstranit zbytky vlasů, ale neoživte účinnou látku.

Existují obecná pravidla pro šamponování, které se netýkají odstraňování lupů.

 • Neumývejte hlavu horkým, ale teplou vodou. Horká voda rozšiřuje póry pokožky hlavy a aktivuje mazové žlázy. Kvůli tomu se kůže rychle stává mastnou a vlasy - špinavé.
 • Vysušte si hlavu jemným vysoušečem vlasů. Neztratíte moc času a vaše vlasy vám poděkují.
 • Neotřete hlavu ručníkem. Mokré vlasy jsou nejvíce citlivé na poškození.
 • Používáte-li stylingové produkty, myjete si vlasy přes noc. Gel a vosk mohou ucpat ústa vlasových folikulů a stagnovat znamená obtížnější odstranění, dokonce i se šamponem.
 • Šampon naneste na vlasy dvakrát. Poprvé pěna odstraňuje částice nečistot, ve druhé - aktivní látky začínají působit v plné síle.

Všechno jsem pochopil. Ale co teď dělat s lupy?

Zde je malý kontrolní seznam, jehož etapy by měly jít každému, kdo čelí lupům:

 • Projděte lékařskou prohlídku. Takže pochopíte, že problémy s vlasy jsou problémy s vlasy a nejsou příznakem vážnějšího onemocnění.
 • Normalizovat výživu. Jezte zdravé a pestré potraviny, věnujte zvláštní pozornost dostatečnému množství bílkovin ve stravě.
 • Ujistěte se, že vločky ve vlasech jsou lupiny, ne něco jiného. Příčinou lupů může být seborrická dermatitida, psoriáza, vši nebo prostě suchá kůže.
 • Vyberte si dobrý šampon. Nebo pár. A nezapomeňte si přečíst návod k použití.
 • Odstraňte lupiny pomocí profesionálních nástrojů. Pokud jsou potřebná radikální opatření, použijte přípravek obsahující ketokonazol - látku s prokázanou účinností.

Existují kontraindikace. Před použitím konzultujte s odborníkem.

lupa nepomůže nic, ani jeden šampon. Co dělat

Stimulovat obranyschopnost těla:
1. Aloe listy, opláchněte, nakrájíme, stlačte šťávu.
150 g šťávy;
250 g medu;
350 g Cagoras.
Vše důkladně promíchejte a ochlazujte. Vezměte 1 polévkovou lžíci. l třikrát denně 30 minut před jídlem.

2. Šípková skořice (ovoce);
horský popel (ovoce);
maliny obyčejné (plody).
2 polévkové lžíce. l směs smícháme s 2 šálky vroucí vody, zahříváme ve vroucí vodní lázni po dobu 30 minut. Chladit při pokojové teplotě po dobu 10 minut. Kmen. Bobule squeeze. Přidejte 2 lžičky. zlato Vezměte 1/2 šálku 2-3 krát denně jako vitamínový nápoj.

3. tráva korostavnika - 1 díl;
Veronika je tráva - 1 díl.
2 polévkové lžíce. l Směs se vaří 6 minut v 6 šálcích vody. Trvejte 4 hodiny. Kmen. Eimová infuze umyjí hlavy mastnými lupinami.

4. Vezměte stejné množství ricinového oleje a tinndu tinktury, třejte směs do vlasových kořenů.

5. 3 polévkové lžíce. l černé byliny nalijeme 1 litr vody při pokojové teplotě, přivedeme k varu, trváme 4 hodiny, filtr. Používejte k šamponování lupin.

6. Fialové tricolorové květiny - 2 části;
Budra tráva - 1 díl;
herb vervain medicinal - 1 díl.
1 polévková lžička. l Směs se míchá 10 minut ve 100 g slunečnicového oleje, ponechá se 8 hodin. Kmen. Vtírejte do pokožky hlavy. O hodinu později si umyjte vlasy.

7. Terapeutický obal pro suché vlasy s lupinami: jakýkoliv dobrý šampon pro suché vlasy - 10 ml, ricinový olej - 10 ml, 1 žíly čerstvých kuřecích vajec. Všichni zvedli vidličku. Aplikujte směs na vlasy a vlasovou pokožku, pokryte si hlavu ubrouskem a zabořte ručník přes vrchol. Sedněte tiše 10-15 minut. Pak důkladně opláchněte vlasy, v poslední části vody přidáme trochu (na mírně kyselou chuť) čerstvě vymačkanou citronovou šťávu.

8. Umýt hlavu čistou břízí - zlepšuje růst vlasů, odstraňuje lupy.

9. "Domácí" diamant. Je snadné si to udělat doma. Chcete-li to provést, vařte 50 gramů rostlinného oleje (nejlépe rafinované, bez zápachu), přidejte 20 gramů svého oblíbeného kolínského mléka a 1-2 lžičky. čerstvou citronovou šťávou. Vše důkladně promíchejte. Uchovávejte v chladničce.
Podle potřeby aplikujte na pokožku hlavy a vlasové kořeny, hřeben. Lupiny zmizí, vlasy se stávají měkkými, pružnými, lesklými.

10. Nakrájejte cibulovou kaši na pokožku hlavy po dobu 5 minut, pak si do hlavy položte plastovou tašku (jako klobouk) a osušte ji ručníkem. Po dvou hodinách umyjte vlasy obvyklým způsobem.

11. Směs vrbové kůry a kořene lopuchu.
4 polévkové lžíce. l Vroucí směs v 1 litru vody na nízké teplotě. Chlazení. Kmen. Používejte k opláchnutí vlasů po umytí.

12. Chmelové kužele mají velmi dobrý účinek. Dvě hrsti "kužely" nalijte 1 litr vody, přivedete k varu. Zakryjte víko. Trvejte 1 hodinu. Používejte k mytí vlasů nebo k opláchnutí po umytí.

13. Starý lidový recept:
Vařte 1 šálek otrub s vroucí vodou a vytvořte kal. Aplikujte na vlasy, lehce masírujte pokožku hlavy, omotávejte hlavu ručníkem. Po hodině řádně opláchněte vlasy.

14. Za starých časů naše babičky a prababičky roztavily čistý sníh, trochu zahřaly vodu a opláchly si vlasy.

15. Umyjte si hlavu běžným chlebem kvasu.

16. Společný břečťan je součástí dovezených šamponů proti lupům. Můžete jednoduše opláchnout hlavu vodou. 2 lžičky. listy trvají 1 hodinu v 2 šálcích horké vody. Nevarejte. Kmen.

Snažte se být více na čerstvém vzduchu, v chladném a horkém počasí, chránit vlasy pomocí čelenky. Nepoužívejte příliš těsné, těsné klobouky, vlasy musí "dýchat".

Jezte co nejvíce ovoce a zeleniny, chléb - nejlépe hrubý, otruby.

Omezte sladké, mastné, pikantní, uzené.

Co způsobuje lupy a jak se jí zbavit

Lupiny jsou jednou z nejčastějších onemocnění pokožky hlavy a vlasů. Hlavním nebezpečím je, že v průběhu času může vést ke zhoršení pokožky hlavy a vypadávání vlasů až po úplnou plešatost.

Než se pokusíte zbavit lupin, měli byste pochopit důvody jejího výskytu.

Mezi hlavní patří:

 1. Nesprávná výživa: v důsledku toho - nedostatek vitamínů v těle;
 2. Tvrdá voda;
 3. Nesprávná péče - může se jednat o mnoho faktorů, včetně nevhodných produktů pro péči o vlasy, časté (nebo příliš časté) šamponování, nedostatečné důkladné mytí šamponu (například když je hlava spláchnutá atd.);
 4. Rozbití těla.

No, pokud je příležitost určit příčinu problému. V tomto případě jej odstraníte, můžete se zbavit lupů. Ale, bohužel, to není vždy možné.

A někdy, jestliže byl nalezen jeden z důvodů, je obtížné ho odstranit. V takovém případě je nutné použít metody. Takže je možné vyléčit lupy doma a jak to udělat? Existuje několik způsobů, které mohou pomoci v této věci.

Šampon proti lupům

Koupit vhodný šampon - snad první myšlenka na osobu, která zaznamená příznaky nepříjemného problému.

Pravdou je, že ne všechny z nich pomohou vyléčit lupy a v některých případech se dokonce stanou příčinou zhoršení situace. Faktem je, že účinek téměř všech šamponů je zaměřen na čištění pokožky bez vlivu na houbu, což vede ke vzniku lupů.

Většina šamponů, které v nejlepším případě "lupy", vytvářejí vzhled léčby, čistí pokožku několik dní nebo dokonce hodiny.

Výjimkou mohou být speciální nástroje, které pokud ne úplně vyléčí pokožku, pak na chvíli pomůže zapomenout na nepříjemný problém. Je pravda, že cena speciálních šamponů je výrazně vyšší než cena běžného analogu kosmetických prostředků. Vzhledem k tomu, že ne každý má příležitost a touhu vynaložit peníze na to, stojí za to zvažovat další, cenově dostupné metody léčby lupů.

Esenciální oleje, masky na vlasy

Obvykle stojí méně než nákup speciálního šamponu, i když účinnost této metody může být poněkud nižší. Skutečnost spočívá v tom, že většina masek nebo olejů pomáhá vypořádat se pouze se samostatnou příčinou lupů. Proto není možné s dostatečnou jistotou říci, že to pomůže.

Předpokládá se, že nejúčinnější jsou esenciální oleje z čajového stromu a eukalyptu a masky jsou nejlepší:

 • Maska na bázi jablečného octa (na hlavách nanášíme malé množství jablečného octa na hodinu nebo dvě před umytí hlavy);
 • Maska směsi sody a soli, která poskytuje účinek podobný odlupování (míchat jednu lžíci sody a soli a zředit vodou, dokud se nedosáhne průměrné hustoty). Nelze použít na podrážděnou nebo citlivou pokožku;
 • Vejce maska ​​(porazila dvě vejce, promíchala je 10 gramů vody a protřela do hlavy).

Má potraviny vliv na lupy?

Jak již bylo zmíněno, mohou se kvůli nedostatku určitých vitamínů v těle vyskytnout lupy. Proto stojí za to věnovat pozornost výrobkům s vysokým obsahem vitamínů A a B. I když nedostatek vitamínu není příčinou lupů, mají potřebné vitamíny, tělo bude s ním lépe zvládat.

Lidové prostředky

Existuje mnoho lidových léků na lupy. Mezi nejefektivnější patří:

 • Mytí vlasů odvar z citrónové kůry;
 • Vypláchněte hlavu přidáním odvaru kalamusové kořenové vody;
 • Odšťavka z nettle;
 • Tinktura cibule peeling;
 • Přidání 2 aspirinových tablet do šamponu rozdrcených na prášek.

Existují i ​​další metody, které zde nebyly uvedeny. Faktem je, že je příliš mnoho z nich popisovat v jednom malém článku. Pokud žádná z uvedených metod nepomůže - měli byste se obrátit na svého dermatologa. Možná, že příčina lupů je mnohem vážnější, než by se na první pohled mohlo zdát.

A konečně, i když se tentokrát podařilo porazit lupy - bez preventivních opatření, z nichž hlavní jsou správná výživa a péče o vlasy, nikdo nemůže zaručit, že se znovu neobjeví. A potírání problému může být mnohem obtížnější.

Nic proti lupům nedokáže

Co se týče lupů, jsou pravděpodobně jak dospělí, tak děti, z nichž většina je z tohoto problému z první ruky. Pokud máte lupiny na hlavě, dnes vám pomůžeme s tím vypořádat a věnovat článek, jak se ho zbavit.
V tomto článku budeme zvažovat následující otázky:

  Co je lupiny?

Co způsobuje lupy

Jak vyléčit lupy

Léčba lidských léků proti lupům

Co je lupiny?

Nejprve musíte definovat a říct, co je lupinu. Lupiny jsou syndrom, který se vyznačuje velkým počtem exfoliačních částic pokožky hlavy po dlouhou dobu. Zpravidla se lupy nacházejí na hlavě, na místech s hustými vlasy. Kromě horní části hlavy se může na tváři objevit také seborrhea, například na čele a v oblasti nosu.
Máme mazové žlázy v naší hlavě, které se nacházejí v blízkosti vlasových folikulů. Mazové žlázy produkují kožní mazu, který pokrývá celý povrch hlavy. Díky tomu je pokožka hlavy v dobrém stavu. V takovém případě, pokud mazové žlázy produkují nadbytečné nebo nedostatečné množství mazu, pak v důsledku určitých procesů to vede k vzniku lupů.
Porušení procesu tvorby tuku, tj. Snížení nebo zvýšení jeho produkce, stejně jako změna jeho chemického složení, je onemocnění nazývané seborrhea. Při vzniku seborrhy se objevují lupínky. Proto abyste pochopili, proč se objevují lupy, stačí prostudovat příčiny seborey.

Co způsobuje lupy

Příčiny lupů jsou velmi rozmanité, takže se podívejme na to, jaké procesy přispívají k výskytu lupů, a pak zvažte faktory, které jsou příčinou těchto procesů.

Příčiny lupů

Mnozí, pravděpodobně, nevědí, že lupy jsou rozděleny do dvou typů: mastné a suché. Za jakých podmínek se objevuje jedna nebo druhá ze svých formulářů?
Mléčné lupy
Když se mazové žlázy začnou vylučovat nadbytečný mast, na hlavě se rozmnožují plísňové infekce a tyto houby pokryté mazu a kožních šupin vytvářejí růst. Tyto růsty způsobují svědění a začnou se odlupovat, což vede k malým stupnicím, což je vlastně mastné lupy.
Suché lupy
Druhým důvodem vzniku lupů je nedostatečná tvorba mazových mazových žláz, která vede k suchu pokožky hlavy, a začíná odlupovat, odkud se vyskytují suché lupínky.

Faktory ovlivňující mazové žlázy

Jak již bylo zmíněno výše, výskyt lupů přispívá k seborrheu, ale co vyvolává výskyt samotné seborrhy?
Hormonální nerovnováha
Nejčastěji výskyt seborrhy přispívá k hormonálnímu selhání, a zejména ke zvýšení hladiny hormonu testosteronu. Testosteron ovlivňuje mazové žlázy a začnou produkovat nadměrné množství mazu, jehož účinky jsme již uvažovali.
Podvýživa
Vzhledem k nesprávné stravě nemusí tělo dostávat dostatek vitamínového komplexu, který potřebuje, zejména nedostatek vitamínů A a B. Nesprávná strava a nesprávný metabolismus mohou vést k nerovnováze hormonů, což také způsobuje lupy.
Časté nebo abnormální šamponování
Mnozí věří, že je třeba každý den umýt hlavu, ale ukazuje se, že je to špatné. Vzhledem k častému šamponování hlavy ztratí hlavu kožní mazu, což hydratuje pokožku. Výsledkem je suchost vlasové pokožky, která vede k lupům. To je důvod, proč se mnoho lidí, kteří se setkávají s výskytem lupů, má takový intenzivní nárůst objemu, protože když se objeví lupy, začínají několikrát denně omývat vlasy a pokoušejí se vymýtit lupy, aniž by věděli, že se tím stejným způsobem projevují.
Kromě toho může nedostatečné či nesprávné mytí hlavy způsobit lupy. Pokud si příliš zřídka umyjete hlavu, nebude její povrch jednoduše vyčištěn, a to zase přispívá k vývoji hub a dalších negativních faktorů. Nemůžete také umýt vlasy horkou vodou, voda musí být teplá, protože kvůli příliš horké vodě může začínat šupinatost.
Podáváme vzhled lupin může špatné mytí šamponu z hlavy. Z tohoto důvodu dochází k akumulaci mrtvých částic kůže, které ucpávají póry, což vede k nedostatečnému zásobování hlavy na hlavě, což způsobuje lupy.

Neštandardní šampon
To je věřil, že šampon je spása pro vlasy, ale nikdo si myslel, že to může být příčinou lupů. Poměrně jednoduchý příklad: pokud se náhodou dostane šampon do očí, co to znamená? - V očích se objevuje pocit pálení, začínají voda a oční bulvy se okamžitě zčervená a my my myjeme hlavou takovou látkou...
Představuje se prakticky ve všech šamponech laurylsulfát sodný, který padá na hlavu, když je vypraný, tvoří film, který ve skutečnosti nejenom vede k lupům, ale také negativně ovlivňuje samotné vlasy, ředí je a dráždí vlasové folikuly. V láhvi šamponu je spousta takových chemických prvků a všichni způsobují jejich katastrofální stopu nejen v podmínkách vlasové pokožky, ale také v podmínkách vlasů.
Navíc, ne vždy koupil šampon se známým štítkem je vysoce kvalitní. Za prvé, velmi často se vyrábějí šampony slavných značek pod licencí v naší zemi, ale bohužel "naše" výroba není stejná jako na západě, a proto mohou být pro výrobu vyrobeny další levné součásti, aby se snížily náklady na šampony. Zadruhé kvůli velkému počtu padělaných výrobků můžete koupit falešný šamponový obal, který, jak víte, může obsahovat vše, co se vám líbí.
Vysušení pokožky hlavy
Časté používání vysoušeče vlasů, vysoušení hlavy horkým proudem vzduchu a dlouhodobé vystavení slunci přímým paprskům - to má velmi negativní vliv na pokožku hlavy, což může způsobit suché lupy.
Stres
Silný stres je další nepřímou příčinou lupů. Například při silném stresu může dojít k hormonálnímu selhání nebo k začátku abnormálního metabolismu, což způsobuje seborrhea.

Jak vyléčit lupy

Poté, co jsme přezkoumali důvody, proč se mohou objevit lupy, teď se podívejme, jak se vypořádat s lupinami. Ve skutečnosti, bojovat proti lupům není tak jednoduché, takže musíte být připraveni na to.
Léčba lupy doma
Jak se rychle zbavit lupů? Za prvé, léčba lupů by měla začít s analýzou možných příčin. Chcete-li to provést, zkontrolujte znovu seznam častých příčin lupů a možná mezi nimi najde ten, který vyvolal vzhled lupin přímo od vás.
Nejdříve se snažte nepoužívat žádné mléka, masky, pěny, gely a jiné kosmetické přípravky k mytí vlasů a hlavy. Také se snažte nepoužívat vlasový šampon a v tomto okamžiku si umyjte vlasy jiným šamponem - lupy, nejlépe z přírodních složek.
Upravte svou dietu. Odmítněte tučné potraviny, stejně jako cukr. Zaměřte svou dietu na potraviny, které obsahují vitamín B6, a to jsou: vejce, šunka, krevety, kuře, sýr, tvaroh a mléčné výrobky.

Šampon proti lupům
V každém případě se pokuste vybrat šampon pro lupy, který obsahuje minimální množství chemických složek, je nejlepší koupit šampon v lékárně.
Šampony lupů jsou rozděleny do 4 skupin:

  Šampony mají antibakteriální účinky;

Šampony odstraňují tuk z pokožky hlavy;

Šampóny proti houbám;

Šampony podporují peeling.

Doporučuje se umýt vlasy každé 2-3 dny, pro toto použití teplou vařenou vodou. Chcete-li uschnout vlasy, zkuste nepoužívat vysoušeč vlasů, nebo pokud s tím nemůžete udělat, pak proveďte sušení není intenzivní proudění studeného vzduchu.
Poraďte se s dermatologem
Obvykle výše uvedená sada opatření pomáhá snížit množství lupů na hlavě a následně se je zbavit úplně. Měli bychom však mít na paměti, že příčiny lupů mohou být velmi odlišné, a proto někdy vyžadují závažnější soubor opatření a více času na léčbu. Pokud se po týdnu nebo dvou nezvýší množství lupů - poraďte se s dermatologem. Dermatolog vyšetří hlavu a pokusí se analyzovat typ lupů a důvody jejich výskytu. Pak vám předepsá léčbu.
Lupy opravné prostředky
V těžkých případech je seborrheou předepsána antifungální léčiva v pilulkách. Také jmenované antihistaminiky, které mají protizánětlivé účinky, stejně jako potlačují podráždění, které zažívá člověka ve formě stálého svědění. Kromě tohoto seznamu léčiv může být přidělena speciální masť, která se vtírá do hlavy. Lékař samozřejmě doporučuje šampon proti lupům, který obsahuje všechny potřebné komponenty pro váš případ lupů. Poslední věc, která pomáhá v boji proti lupům, je maska ​​na lupy, která se vyrábí pomocí populárních receptů.
Adjuvantní léčba
Výše uvedené metody se týkají léčby samotných lupin, ale již víte, že lupy mohou být výsledkem nějakého onemocnění nebo vnějšího faktoru, což znamená, že se lupy neobjeví a léčba je účinná, je nutné zjistit pravděpodobný zdroj výskytu lupů. Samozřejmě, že tento zdroj musí být neutralizován.
Pokud je příčinou lupů špatné mytí hlavy, lékař vám řekne, co potřebujete změnit. Když šampon je příčinou lupů, dermatolog vám to pomůže najít. Pokud máte podezření na jiné příčiny, dermatolog vás odkáže na odborníka. Například pokud je stres příčinou lupů, pak Vás dermatolog odkázá na neuropatologa, ale pokud máte abnormální metabolismus, pak gastroenterolog, atd.

Léčba lidských léků proti lupům

Nyní by mělo být řečeno několik slov o lidových lécích proti lupům.
Nejoblíbenější metoda lidové lupy od starověku: stlačte lžíci šťávy z cibule a promíchejte ji dvěma lžičkami vodky. Výsledná struktura se před umytí hlavy vtírá do vlasů.
Další populární recept není o nic méně známý: vařte 50 gramů cibule slupky v litru vařící vody. Poté je nutné, aby byla látka podávána po dobu 30 minut a po umytí ošetřete povrch hlavy.
Pokud jde o lidový recept na "leštidlo", pak to vyžaduje směs bylin: třezalku tekvicovou, máty peprné, šalvějové, tisícileté a heřmánek. Do pánve nalijte lžíci sbírky, nalijte 4 sklenice vody a nasaďte pomalu. O hodinu později, když je odvar připraven, musí být po vyprání hlavy vyprázdněn, ochlazován a vtírán do kůže.
Vlasová maska ​​proti lupům
Od suchých lupů je velmi účinná maska ​​vajec a medu. Způsob přípravy takové masky je následující: smíchejte do jednotné konzistence jeden žloutek, polévkovou lžíci medu, čajovou lžičku aloe, 2 lžičky slunečnicového oleje a lžíci majonézy. Aplikujte výslednou látku na třepací pohyby do hlavy, nasaďte plastový sáček a osušte hlavu ručníkem. Po 30 minutách by měla být maska ​​vypláchnuta.
Z mastných lupů pomůže tato maska. Pro jeho přípravu budeme potřebovat jednu čajovou lžičku: med, kysanou smetanu, citrónovou šťávu, ricinový olej, šťávu z aloe, 2 stroužky strouhaného česneku - vše se důkladně promíchá, dokud se nerozpustí homogenní látka a hodí se do hlavy půl hodiny před umytí.

Předcházení lupy

Aby se odstranil možný výskyt lupů, doporučuje se vlasy vypláchnout ne více než jednou za tři dny. Snažte se střídat použití šamponů, abyste eliminovali závislost na nich. Preferujte šampony, které se skládají z přírodních složek s co nejnižším obsahem chemických složek. Snažte se omezit použití dalších produktů pro péči o vlasy: vosk, pěny, lotiony, gely, oplachovací přípravky a další kosmetické přípravky, protože v 90% případů obsahuje chemické složky, které "nevyživují vlasy a zabraňují lupům", ale naopak mít na ně negativní dopad. Používejte pouze přirozené produkty péče o vlasy. Proto je správná péče o vlasy první.
Samozřejmě potřebujete udržet imunitní systém a plnit tělo plným vitaminovým komplexem, zejména vitamíny C, B a A. Největší množství vitaminu je samozřejmě v ovoci, a proto jíst je co nejčastěji.

Proč šampony proti lupům nepomáhají?

Velmi často najdete recenze, které pomáhají některé šampony proti lupům, zatímco jiné ne. Proč se to děje?

Nejprve musíte vědět, že existují různé šampony proti lupům.

 • Některé jsou určeny k léčbě lupů, které se objevily v důsledku změny konzistence kožního mazu. Stala se tlustší a začala slepovat odumřelé kožní buňky, což ve skutečnosti je lupy. Správně vybrané šampony účinně pomáhají odlupovat buňky a budou nejlepším lékem na lupy, pokud se z toho důvodu objeví.
 • Ale tyto šampony nebudou účinné, pokud máte lupiny způsobené reprodukcí houby na kůži. V tomto případě je třeba vybrat speciální hojivý šampon, který bude mít ve svém složení a antifungálních látkách a ty, které pomáhají exfoliovat částice.

Totéž je třeba vzít v úvahu při výběru domácího léku na lupy. Obvykle se jedná o masky s přírodními složkami, stejně jako esenciální oleje. Některé z nich jsou vhodné pro léčbu suchého typu lupů, což je pro tukový typ velmi odlišné.

Proto než zjistíte a hledáte odpověď na otázku, jaký dobrý náplast proti lupům lze koupit nebo připravit doma, musíte jasně vědět, co způsobilo lupru ve vašem případě?

Tuto skutečnost může určit dermatolog nebo tricholog, nebo vy sám, se zaměřením na hlavní příznaky, které jsme popsali v předchozím článku.

Léčba lupů způsobená poruchou mazových žláz (malé lupy)

Tento druh lupů je velmi častý. Objevuje se, když se funkce pokožky na mazové bázi zhoršuje na pokožce hlavy a keratinizované částice nemohou spadnout. Stačí si vybrat drogu, která bude obsahovat keratolytiku - látky, které rychle a aktivně odlupují mrtvé buňky.

V roli keratolytiky k boji proti lupům lze použít následující léky:

 • Pyrithion zinečnatý;
 • Kyselina salicylová;
 • Síra;
 • Tar.

Jak jednat?

 • Síra a kyselina salicylová zlepšují dekuamaci mrtvých buněk, změkčují velké vločky a přeměňují je na mikroskopické částice.
 • Dehet a zinečnatý pyrithion zabraňují zesílení buněk.

Při výběru šamponu proti lupům dáváte přednost tomu, kde v kompozici je síra a kyselina salicylová - tyto složky jsou účinnější, pokud působí v páru. Takový "tandem" lze nalézt v šampónu Vichy pro lupy, Sulsen (pasta nebo šampon) atd.

Podívejme se podrobněji na to, jak používat šampony, které mnozí z recenzí nevyvolávají nic menšího než "nejlepší léky proti lupům".

 1. Šampon proti lupům, kde je keratolytikum, musíte použít 2 týdny.
 2. Šampon se nanáší na celou délku vlasů a roztírá se po pokožce hlavy, ponechá se na vlasu po dobu 10 minut a poté se omyje vodou.
 3. Chcete-li zachovat dosažený účinek (a během tohoto období musí projít lupy tohoto druhu), měli byste pokaždé umyt vlasy stejným šamponem několikrát týdně, například v úterý a v pátek. Zbývající dny, pokud si často umyjete hlavu, použijte pro vás obvyklé prostředky, je lepší, pokud jde o zeleninový šampon.
 4. Pokud vám pomáhá pomocí keratolytik, musíte se vypořádat s lupy radikálnějšími prostředky. S největší pravděpodobností máte lupiny kvůli infekci kůže houbou.

Léčba houbových lupin (těžké lupy)

Pokud máte lupiny v důsledku reprodukce houby, která způsobuje seborrhea, pak keratolytické přípravky vám nepomohou. V tomto případě je třeba vybrat dobrý anti-houbový lupy. Jejich složení by mělo zahrnovat:

Jak jednat?

Hlavní úkoly, které musí provádět zdravotní šampon proti lupům:

 • Zastavte růst kvasnicových hub;
 • Přestaňte loupat kůži;
 • Snížení tvorby kožního mazu;
 • Zpomalte vzhled mladých buněk.

Co hledat při výběru?

Šampon, který obsahuje antifungální účinné látky, se nachází v lékárnách. Měli byste mít na paměti, že pokud je na obalu značka 1%, šampon vám bude prodán snadno, ale pokud je 2% až 2,5%, může být požadován lékařský předpis.

Je lepší začít s lupinami s 1% koncentrací účinné látky. A jak říkají recenze o nejlepších způsobech lupů, cena nezáleží na tom. Hlavní věcí je vybrat šampon, který vám pomůže - budou stejně efektivní pro 200 a 600 rublů.

Jaké jsou nejlepší léky proti lupům?

 • Stránka sympaty.net upozorňuje na to, že šampon sulfidu selenu není vhodný pro ty, kteří mají mastné vlasy. Radši použijete šampon s ketokonazolem. Ale pro ty, kteří mají suché vlasy, je lepší vybrat šampon se sulfidem selenu.
 • Dnes můžete vyzdvihnout šampon podle typu vlasů. Dobré recenze nejlepších šamponů proti lupům mají následující: Kožní čepice a Tar Tar 911.
 • Tukové lupy se lépe odstraňují s Curtiol, Newtar a Friederm s dechem jsou vhodnější pro citlivou pleť, pro suché vlasy - Triazole, Selezhal, Friederm s zinkem. S bohatou lupnou pomáhá Nizoral a Dermazole.
 • Ujistěte se, že postupujte podle pokynů a po ošetření, abyste provedli komplexní opatření ke konsolidaci výsledku:

Chcete-li to provést, pokračujte v užívání 1 x za 10 dní hojivého šamponu, který vám pomohl zbavit se lupů. Během zbývajících dní vyzvedněte šampon, který doporučujeme k ošetření lupů v prvním případě, tj. Keratolytiku: síru, kyselinu salicylovou, zinek nebo dehet. Doporučuje se používat jej nejvýše dvakrát týdně. Také vhodné dehtové tarové mýdlo.

Pokud se nezbavíte lupů, dodržujte výše uvedené doporučení, nezapomeňte poradit se svým lékařem, abyste zjistili přesné příčiny, což způsobilo zvýšené oddělení buněk pokožky hlavy.

Pomáhají rostliny a esenciální oleje s lupinami?

V průběhu výzkumu byla prokázána nepatrná účinnost použití čajovníku (5%) pro léčbu lupů. Ale tyto údaje ještě nestačí s jistotou říci, že esenciální oleje jsou nejlepší domácí lék na lupy.

Esenciální oleje se s největší pravděpodobností mohou použít k profylaxi nebo k léčbě malých lupů, které je používají jako součást masky.

Dále upozorňujeme na skutečnost, že nebylo možné nalézt jednotnou vědeckou studii, která by potvrdila účinnost kolečkových a olivových olejů, avšak lopuchový olej má dobrý účinek na pokožku hlavy. Může být použita jako prostředek prevence vzniku lupů, ale nikoliv pro léčbu.

Nejlepší domácí prostředky pro lupy: masky

Opět upozorňujeme, že při léčbě lupů způsobených houbou nebudou masky fungovat. Doporučuje se, aby se používaly, aby se zbavili malých lupů a aby se zabránilo jejich vzhledu. Při výběru nejlepší domácí masky na lupy nezapomeňte zvážit typ lupů.

 • Z mastných lupů můžete tuto masku vytvořit:
  1. V žloutkách 2 vejce smíchejte šťávu z poloviny citronu dobře.
  2. Přidejte 2 kapky čajového a eukalyptového oleje.
  3. Aplikujte masku na hlavu a dobře si ošroubujte prsty do kůže.
  4. Po 20-30 minutách by měla být maska ​​omyta teplou vodou a šamponem.

Masku lze použít maximálně dvakrát týdně.

 • Od suché lupy bude taková maska ​​účinná:
  1. Smíchejte vaječný žloutek s lžící teplého lopuchového oleje.
  2. Přidejte maximálně 2 kapky oleje z čajovníku (můžete také použít ylang-ylangový olej).
  3. Aplikujte masku na vlasy a dobře se protřepte do pokožky hlavy.
  4. Po 30 minutách opláchněte šamponem.
 • Dobré recenze lze nalézt v aloe šťávu v boji proti lupům. Může být použit pro suché a mastné vlasy. Stejně jako masky, je vtírána do pokožky hlavy a vymývá se za půl hodiny.

Kromě šamponů a masky, na které jsme se zaměřili v článku, existují i ​​další prostředky pro potírání lupů. Ale to jsou šampony, které se nejčastěji používají k odstranění tohoto problému a masky - k prevenci. Je také nutné sledovat výživu. Použití některých produktů může být také předisponujícím faktorem lupů.

Pokud se nedokážete zbavit lupin pomocí těchto doporučení, nezapomeňte se poradit se svým lékařem, protože lupy mohou být jedním z příznaků závažnějšího onemocnění, zejména psoriázy.

-
Autor - Julia Spiridonov, stránka www.sympaty.net - krásná a úspěšná

Kopírování tohoto článku je zakázáno!

Proč šampóny "vědí", jak se zbavit lupů?

Někdy je to dokonce překvapivé, neboť jen obyčejný šampon může během několika dní uvolnit lupy. Jak to dělají? Ve skutečnosti je všechno poměrně snadné a jednoduché, spíše racionální vysvětlení.

Faktem je, že všechny přípravky na vlasy určené k boji proti lupům neobsahují nic jiného než léčivé doplňky, například:

• antipruritikum - méně poškrábání hlavy, méně lupin,
• antifungální - nedovolte, aby se houba množila, snížila počet,
• protizánětlivá - uklidňuje pokožku hlavy,
• cytostatika - zpomaluje obnovu kožních buněk,
• keratolytika - pomáhá odstraňovat mrtvé buňky,
• vitamíny - vyživují pokožku pokožkou příznivými látkami.

Některé léčivé šampony, které lze koupit v lékárně, působí globálněji, jejich složení se výrazně liší od tradiční vlasové kosmetiky. Obsahují antibiotika, které pomáhají nejen vyřešit problém, ale také léčit pokožku hlavy.

Hlavní příčinou lupů je houba. Lékárny nabízejí také speciální produkty, které se zbaví houby, a proto léčí lupiny jednou provždy a po dlouhou dobu.

Změňte hřebeny a klobouky!

Málokdo ví, že znovu se objeví lupiny, je nejčastěji způsobena skutečností, že lidé zapomínají, že hlavním obchodníkem infekce je hřeben. Měl by být důkladně dezinfikován během léčby a po zotavení nebo vůbec nahrazen. Totéž lze říci o čepicích, čepicích, šatech a jiných kloboucích.

Předcházení lupy

Lidem, kteří jsou náchylní k lupům, se doporučuje:

- řádně pečovat o vlasy,
- vyživovat pokožku hlavy přírodními vitamíny a dalšími užitečnými látkami (bylinné odvarky, masky, oleje, sérum atd.),
- dodržujte dietu v období exacerbace, omezte konzumaci mastných, pikantních a slaných potravin, kávy a alkoholu,
- Jezte více čerstvé zeleniny a ovoce.

Lidové recepty

1. Použijte kefír na vlasy (může být kyselé mléko nebo syrovátka), nechte půl hodiny. Potom opláchněte hořčicí vodou (1 ° litr na 1 litr vody).
2. Tinktura z kopřivy, aplikujte 2 krát týdně, nechte na noc, po dobu 2 měsíců, ráno, opláchněte lékařským šamponem.
3. Kalendula tinktura třít do pokožky hlavy, rozbalit vlasy s ručníkem a nechat na 30 minut, opakovat 2 krát týdně.
4. Poté, co se po mytí promíchá luskovina se slupkou citronu.
5. Vypláchněte hlavu po dobu 10-12 dní.
6. Připravte si masku kefír, vodky a kuřecích vajec. Používejte každý druhý den, nechte na vlasy po dobu 20 minut.
7. Před šamponováním protřepte masku z olivového oleje, citronové šťávy a teplou vodu do vlasů.

Některé další jednoduché pravidla

• Pro mytí vlasů používejte měkkou vodu.
• Nečistěte vlasovou pokožku příliš.
• Umyjte vlasy, když se znečišťují.
• Při častém čištění používejte vhodné produkty.
• V noci opláchněte mycí prostředek.
• Umyjte si vlasy pod ručníkem příliš dlouho.
• Používejte vysoušeč vlasů pouze v extrémních případech.
• jednou týdně provádět masáž hlavy.

Lupiny nepřicházejí navždy. Určitě se s touto chorobou vyrovnáte a přejeme vám jen trochu trpělivosti ve vašem úsilí.

Jak si vybrat nejlepší lék proti lupům?

Čtenáři stránek žen krásný a úspěšný již vědí, že příčiny lupů mohou být jiné. V závislosti na tom, co způsobilo seborrheu, jako v medicíně nazvaném lupy, najdete nejlepší prostředek proti lupům.

Pokud jsou lupiny způsobeny hormonálními poruchami v těle, které způsobily selhání mazových žláz, je zapotřebí některých léků, pokud jsou lupiny způsobeny infekcí skalpu houbou, léčba bude odlišná. Podívejme se podrobněji na to, jak zvolit nejlepší prostředek proti lupům a jaké preventivní opatření bychom měli dodržovat, abychom zabránili jejich výskytu.

Proč šampony proti lupům nepomáhají?

Velmi často najdete recenze, které pomáhají některé šampony proti lupům, zatímco jiné ne. Proč se to děje?

Nejprve musíte vědět, že existují různé šampony proti lupům.

 • Některé jsou určeny k léčbě lupů, které se objevily v důsledku změny konzistence kožního mazu. Stala se tlustší a začala slepovat odumřelé kožní buňky, což ve skutečnosti je lupy. Správně vybrané šampony účinně pomáhají odlupovat buňky a budou nejlepším lékem na lupy, pokud se z toho důvodu objeví.
 • Ale tyto šampony nebudou účinné, pokud máte lupiny způsobené reprodukcí houby na kůži. V tomto případě je třeba vybrat speciální hojivý šampon, který bude mít ve svém složení a antifungálních látkách a ty, které pomáhají exfoliovat částice.

Totéž je třeba vzít v úvahu při výběru domácího léku na lupy. Obvykle se jedná o masky s přírodními složkami, stejně jako esenciální oleje. Některé z nich jsou vhodné pro léčbu suchého typu lupů, což je pro tukový typ velmi odlišné.

Proto než zjistíte a hledáte odpověď na otázku, jaký dobrý náplast proti lupům lze koupit nebo připravit doma, musíte jasně vědět, co způsobilo lupru ve vašem případě?

Tuto skutečnost může určit dermatolog nebo tricholog, nebo vy sám, se zaměřením na hlavní příznaky, které jsme popsali v předchozím článku.

Léčba lupů způsobená poruchou mazových žláz (malé lupy)

Tento druh lupů je velmi častý. Objevuje se, když se funkce pokožky na mazové bázi zhoršuje na pokožce hlavy a keratinizované částice nemohou spadnout. Stačí si vybrat drogu, která bude obsahovat keratolytiku - látky, které rychle a aktivně odlupují mrtvé buňky.

V roli keratolytiky k boji proti lupům lze použít následující léky:

 • Pyrithion zinečnatý;
 • Kyselina salicylová;
 • Síra;
 • Tar.

Jak jednat?

 • Síra a kyselina salicylová zlepšují dekuamaci mrtvých buněk, změkčují velké vločky a přeměňují je na mikroskopické částice.
 • Dehet a zinečnatý pyrithion zabraňují zesílení buněk.

Při výběru šamponu proti lupům dáváte přednost tomu, kde v kompozici je síra a kyselina salicylová - tyto složky jsou účinnější, pokud působí v páru. Takový "tandem" lze nalézt v šampónu Vichy pro lupy, Sulsen (pasta nebo šampon) atd.

Podívejme se podrobněji na to, jak používat šampony, které mnozí z recenzí nevyvolávají nic menšího než "nejlepší léky proti lupům".

 1. Šampon proti lupům, kde je keratolytikum, musíte použít 2 týdny.
 2. Šampon se nanáší na celou délku vlasů a roztírá se po pokožce hlavy, ponechá se na vlasu po dobu 10 minut a poté se omyje vodou.
 3. Chcete-li zachovat dosažený účinek (a během tohoto období musí projít lupy tohoto druhu), měli byste pokaždé umyt vlasy stejným šamponem několikrát týdně, například v úterý a v pátek. Zbývající dny, pokud si často umyjete hlavu, použijte pro vás obvyklé prostředky, je lepší, pokud jde o zeleninový šampon.
 4. Pokud vám pomáhá pomocí keratolytik, musíte se vypořádat s lupy radikálnějšími prostředky. S největší pravděpodobností máte lupiny kvůli infekci kůže houbou.

Léčba houbových lupin (těžké lupy)

Pokud máte lupiny v důsledku reprodukce houby, která způsobuje seborrhea, pak keratolytické přípravky vám nepomohou. V tomto případě je třeba vybrat dobrý anti-houbový lupy. Jejich složení by mělo zahrnovat:

Jak jednat?

Hlavní úkoly, které musí provádět zdravotní šampon proti lupům:

 • Zastavte růst kvasnicových hub;
 • Přestaňte loupat kůži;
 • Snížení tvorby kožního mazu;
 • Zpomalte vzhled mladých buněk.

Co hledat při výběru?

Šampon, který obsahuje antifungální účinné látky, se nachází v lékárnách. Měli byste mít na paměti, že pokud je na obalu značka 1%, šampon vám bude prodán snadno, ale pokud je 2% až 2,5%, může být požadován lékařský předpis.

Je lepší začít s lupinami s 1% koncentrací účinné látky. A jak říkají recenze o nejlepších způsobech lupů, cena nezáleží na tom. Hlavní věcí je vybrat šampon, který vám pomůže - budou stejně efektivní pro 200 a 600 rublů.

Jaké jsou nejlepší léky proti lupům?

 • Stránka sympaty.net upozorňuje na to, že šampon sulfidu selenu není vhodný pro ty, kteří mají mastné vlasy. Radši použijete šampon s ketokonazolem. Ale pro ty, kteří mají suché vlasy, je lepší vybrat šampon se sulfidem selenu.
 • Dnes můžete vyzdvihnout šampon podle typu vlasů. Dobré recenze nejlepších šamponů proti lupům mají následující: Kožní čepice a Tar Tar 911.
 • Tukové lupy se lépe odstraňují s Curtiol, Newtar a Friederm s dechem jsou vhodnější pro citlivou pleť, pro suché vlasy - Triazole, Selezhal, Friederm s zinkem. S bohatou lupnou pomáhá Nizoral a Dermazole.
 • Ujistěte se, že postupujte podle pokynů a po ošetření, abyste provedli komplexní opatření ke konsolidaci výsledku:

Chcete-li to provést, pokračujte v užívání 1 x za 10 dní hojivého šamponu, který vám pomohl zbavit se lupů. Během zbývajících dní vyzvedněte šampon, který doporučujeme k ošetření lupů v prvním případě, tj. Keratolytiku: síru, kyselinu salicylovou, zinek nebo dehet. Doporučuje se používat jej nejvýše dvakrát týdně. Také vhodné dehtové tarové mýdlo.

Pokud se nezbavíte lupů, dodržujte výše uvedené doporučení, nezapomeňte poradit se svým lékařem, abyste zjistili přesné příčiny, což způsobilo zvýšené oddělení buněk pokožky hlavy.

Pomáhají rostliny a esenciální oleje s lupinami?

V průběhu výzkumu byla prokázána nepatrná účinnost použití čajovníku (5%) pro léčbu lupů. Ale tyto údaje ještě nestačí s jistotou říci, že esenciální oleje jsou nejlepší domácí lék na lupy.

Esenciální oleje se s největší pravděpodobností mohou použít k profylaxi nebo k léčbě malých lupů, které je používají jako součást masky.

Dále upozorňujeme na skutečnost, že nebylo možné nalézt jednotnou vědeckou studii, která by potvrdila účinnost kolečkových a olivových olejů, avšak lopuchový olej má dobrý účinek na pokožku hlavy. Může být použita jako prostředek prevence vzniku lupů, ale nikoliv pro léčbu.

Nejlepší domácí prostředky pro lupy: masky

Opět upozorňujeme, že při léčbě lupů způsobených houbou nebudou masky fungovat. Doporučuje se, aby se používaly, aby se zbavili malých lupů a aby se zabránilo jejich vzhledu. Při výběru nejlepší domácí masky na lupy nezapomeňte zvážit typ lupů.

 • Z mastných lupů můžete tuto masku vytvořit:
  1. V žloutkách 2 vejce smíchejte šťávu z poloviny citronu dobře.
  2. Přidejte 2 kapky čajového a eukalyptového oleje.
  3. Aplikujte masku na hlavu a dobře si ošroubujte prsty do kůže.
  4. Po 20-30 minutách by měla být maska ​​omyta teplou vodou a šamponem.

Masku lze použít maximálně dvakrát týdně.

 • Od suché lupy bude taková maska ​​účinná:
  1. Smíchejte vaječný žloutek s lžící teplého lopuchového oleje.
  2. Přidejte maximálně 2 kapky oleje z čajovníku (můžete také použít ylang-ylangový olej).
  3. Aplikujte masku na vlasy a dobře se protřepte do pokožky hlavy.
  4. Po 30 minutách opláchněte šamponem.
 • Dobré recenze lze nalézt v aloe šťávu v boji proti lupům. Může být použit pro suché a mastné vlasy. Stejně jako masky, je vtírána do pokožky hlavy a vymývá se za půl hodiny.

Kromě šamponů a masky, na které jsme se zaměřili v článku, existují i ​​další prostředky pro potírání lupů. Ale to jsou šampony, které se nejčastěji používají k odstranění tohoto problému a masky - k prevenci. Je také nutné sledovat výživu. Použití některých produktů může být také předisponujícím faktorem lupů.

Pokud se nedokážete zbavit lupin pomocí těchto doporučení, nezapomeňte se poradit se svým lékařem, protože lupy mohou být jedním z příznaků závažnějšího onemocnění, zejména psoriázy.

Pro Více Informací O Suché Vlasy