logo

Jaký šampon pomůže vyřešit problém mastných vlasů?

Moderní šampony vám pomohou vyřešit problém mastných vlasů díky své hluboké čistící a regenerační činnosti. Jak zvolit účinný šampon, v jakých bodech je třeba věnovat pozornost tomu, co by měla být kompozice - dozvíte se z našeho článku.

Výběr kvalitního šamponu

V posledních několika sezónách je hlavní trend krásy tlusté, dlouhé a lesklé vlasy. Tento účes vyzdobí jakoukoli dívku, aby se její vzhled více ženský a sexy. Ale žádný účes nebude vypadat krásně, pokud jsou vlasy mastné a špinavé. Chcete-li vyřešit problém s mastnými vlasy, je velmi důležité vybrat dobrý, vysoce kvalitní a účinný šampon. Náš článek vám pomůže pochopit obrovskou škálu mastných vlasových šamponů a zvolit pro sebe ten správný výrobek.

A pak během dne klesá kožní mast ze skalpu na vlasy. Proto jsou vlasy často na základně mastné, zatímco na špičkách zůstávají suché.

To je zcela normální a fyziologický jev. Tělo tak přirozeným způsobem se stará o zdraví našich vlasů: kudrlinky pokryté nejjemnějším mastným filmem jsou méně náchylné k škodlivým účinkům prostředí - slunečního záření, větru, škodlivých mikroorganismů. Proto je velmi důležité několikrát denně pečlivě pokrýt vlasy ze základny tak, aby byl mast rovnoměrně rozložen po celé délce vlasů.

Tento jednoduchý způsob, jak se vyhnout nadměrnému znečištění na bázi vlasů. Mnoho výrobců vyrábí speciální šampony pro kategorii vlasů "mastné u kořenů a suché na špičkách."

Činnost mazových žláz je přirozená a často se dědí. Postupně se mění po celý život v závislosti na věku, výživě, životním stylu a typu těla.

Existují však často případy, kdy se vlasy začnou příliš rychle mletě bez důvodu. Můžete si důkladně umýt vlasy před prací, ale v době, kdy se vlasy večeře ztrácejí čerstvost a večer vypadají mastné a špinavé. V této situaci mluvíme o onemocnění pokožky hlavy, je to nepřirozený jev.

Příčiny mastných vlasů

 • Rozrušení hormonálního pozadí těla - dospívání, těhotenství a laktace u žen, menopauza, dlouhodobé vystavení stresu.
 • Nemoci endokrinního a nervového systému, poruchy gastrointestinálního traktu.
 • Zvláštní onemocnění pokožky hlavy, nejčastěji seboroická dermatitida.
 • Špatná, nevyvážená výživa. Nadměrný obsah tuku v pokožce hlavy je signálem našeho těla, že postrádá vitamíny a stopové prvky. Často se to vyskytuje u lidí, kteří jedí rychlé občerstvení, sladkosti, potraviny s komplikovanými potravinami se škodlivými přísadami E
 • Nesprávná péče o pokožku hlavy. Jedním z nebezpečí použití domácí kosmetiky je opačný účinek jejich použití. V ohrožení - dívky, které často chtějí vyrábět domácí masky na vlasy, opláchnou je různými bylinnými odvarkami, nařídí je olejem a směsmi.
 • Také, vlasy se mastnou rychle, pokud si umyjete hlas s příliš horkou vodou, nosit pevné vlasy, používat vlasy sušičky a curling žehličky, pravidelně používat různé vlasové styling produkty.
 • Olejové vlasy mohou být příznakem alergie na jakýkoliv kosmetický přípravek na vlasy, šperky nebo kadeřnický materiál.
 • Používáte klobouky vyrobené z přírodních materiálů, které nedovolují průchod vzduchu. Kromě toho, pokud nemáte klobouky v létě teplo nebo zimní mrazy, práce mazových žláz se zvyšuje pod vlivem teploty, vlhkosti a větru.

Nadměrné mastné vlasy jsou vždy doprovázeny určitými nepříjemnostmi a někdy i problémy majitelů:

 • Nespavý vzhled vlasů již několik hodin po umytí.
 • Nepríjemný zápach vlasů (prach a špína "držte" na mastné vlasy rychleji).
 • Vlasy jsou pokryty lupinami a často vypadnou.
 • Není možné vytvořit a opravit účes - vlasy doslova žijí v životě.

Pokud se v tomto popisu dozvíte, zkuste analyzovat příčiny tohoto problému. Možná budete muset navštívit odborníka zabývajícího se problematikou pokožky hlavy - trichologa, dermatologa nebo dokonce projít lékařskou prohlídkou.

Správná péče o vlasy

Nejdůležitější a nejúčinnější metodou nakládání s mastnými vlasy je řádná péče o ně, což je nemožné bez dobrého šamponu.

Budou se vyznačovat přítomností určitých účinných látek a jejich koncentrace, jakož i trvání a způsobu jejich aplikace.

V dobrém šampónu z mastných vlasů má složení zvláštní význam. Mělo by obsahovat takové účinné látky jako: oxid zinečnatý, dehet, síra, výtažky bylin, ovoce a léčivé rostliny, výtažky z mořských řas a minerálů, komplexy vitamínů a užitečné aminokyseliny. Doporučuje se zvolit šampon bez agresivních látek (silikony, parabeny, minerální oleje).

Neměli byste ušetřit cenu šamponu pro mastné vlasy. Vysoce kvalitní šampon, který má terapeutický účinek a obsahuje dostatečné množství živin, nemůže být levný.

Abyste se mohli snadno pohybovat v široké škále šamponů z mastných vlasů, spojili jsme nejpopulárnější nástroje do pohodlného stolu. V něm najdete užitečné a stručné informace o složení, charakteristice a účinnosti těchto prostředků.

Nejlepší šampon pro mastné vlasy, recenze a hodnocení

Všechny dívky s mastnými vlasy vědí, jak těžké se o ně starají. Už den po umytí vlasů vidíte první známky kontaminace vlasů. Rychle se stávají nudnými a bez života. Pokud zvolíte správný šampon, můžete tyto problémy zapomenout. Samozřejmě, viditelný efekt lze pociťovat až po měsíci použití. Hledání perfektního produktu je obtížné. Najdete však jeden, který bude co nejlépe uspokojovat vaše potřeby: boj proti aktivnímu vylučování kožního mazu, zvlhčení vlasů, přidání přirozeného objemu.

Jak vybrat nejlepší šampon?

Obrovský sortiment dokáže zmást i zkušeného kupce. Šampon pro mastné vlasy musí splňovat následující požadavky:

 • Vyčistěte kožní mazu z vlasů a vlasové pokožky v důsledku tvorby hojné pěny;
 • Neváhejte na objem vlasů, ať jsou objemné, ne elegantní;
 • Zlepšete vzhled pokožky hlavy;
 • Zahrnujte antibakteriální přísady, které chrání proti lupům.

Dávejte pozor! Přípravky určené pro mastné vlasy by neměly obsahovat velké množství výživných složek. To může přispět k přidělení ještě mastnějšího tajemství. Musíte si zvolit výrobek, který by umožnil, aby vaše vlasy nebyly vymyty alespoň jeden den nebo dva. Každodenní praní dráždí pokožku hlavy a kůže se vylučuje ještě více. Bludný kruh.

Při nákupu nezapomeňte věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

 • Na obalu by mělo být vyznačeno, že je určen pro mastné vlasy. Kromě toho je nutno konstatovat, že produkt může být používán denně;
 • Dbejte na složení přípravku. Nemělo by to být silikon a s výhodou sulfáty;
 • Pokud máte kombinovaný typ srsti, vyberte si produkt, který eliminuje mastné kořeny, ale nepřekračuje špičky.

Doporučujeme číst: Obnovení vlasů po zesvětlení, špičkách a cvičení

10 nejlepších šamponů pro mastné vlasy

Na polici výrobků pro mastné vlasy je mnohem méně časté než pro suché. Ochranné známky v různých cenových kategoriích mají dobrý účinek. Profesní fondy i levné společnosti jako "Clean Line" mají dobrou pověst. Měli bychom také zaznamenat farmaceutické šampony. Ve svém složení obsahují jemné složky pracího prostředku bez sulfátu. Jsou určeny k dlouhodobým výsledkům, nevysušují pokožku ani při delším používání.

Najděte univerzální šampon, který by splňoval všechny nemožné požadavky. Můžete však vybrat seznam fondů, které mají velký počet pozitivních hodnocení.

Představujeme top 10 šamponů pro mastné vlasy:

 • Natura Siberika

Společnost Natura Siberika vyrábí šampon pro mastné vlasy "Objem a rovnováha". Obsahuje přírodní rostlinné výtažky. Jsou zaměřeny na obnovení hydrobalance pokožky a mazových žláz.

Natura Siberika je známá svou přirozenou kompozicí. Silikon, parabeny a sírany nejsou zahrnuty. Neobsahuje barviva a vonné látky, dobře vymyté. Zakoupením tohoto produktu stojí za to, že se přírodní produkt liší od obvyklého. Takové přírodní šampony jsou špatně umyty.

Kromě šamponu obsahuje tato řada kondicionéry určené pro mastné vlasy. V komplexu se tyto produkty ještě lépe zabývají problémy mastných vlasů. Náklady na jednu láhev šamponu nepřesahují 200 rublů.

 • LE PETIT MARSEILLAIS BÍLÝ KŮŇ A JASMINE

Vysoce kvalitní šampon, který kombinuje čistící a zvlhčující účinky. Skládá se z účinných látek:

 • Glycerin, lecitin a rostlinný olej - jsou určeny k uchování vlhkosti;
 • Pyroglutamát zinku a kyselina salicylová - sušení, čištění a antibakteriální působení;
 • Kaolin

Tento šampon má příjemnou vůni jasmínu, rovnoměrně rozptýlený mezi vlasy, pečlivě je vyčistí z nečistot. Spotřeba produktu je minimální. Pravítko také zahrnuje klimatizaci. V komplexu fungují tyto produkty lépe, dvojnásobek vzájemného působení.

Doporučujeme číst: Ampulky pro obnovu vlasů, pomáhají?

 • Elseve Vyvažovací šampon "Elsev, 3 cenné hlíny"

Šampon značky může být použit pro mastné a normální vlasy náchylné na tuk. Jako součást silikonu neobsahují: citrusový extrakt a komplex vitamínů.

Elseve čistí vlasy od mastnoty a nečistot, rovnoměrně rozptýlených a aktivně pěnivých. Jakékoli nečistoty a kožní mastnoty se poprvé odmyjí kvůli hojné pěně. Viditelný výsledek je tedy po první aplikaci. Tento výrobek je ideální pro omytí těžkých mastek na bázi oleje. Má příjemnou a nenápadnou vůni.

Průměrná cena jedné láhve činí nejvýše 200 rublů.

 • Loreal Professional Pure Resource

Jedná se o profesionální značkový šampon. Je založen na formulaci aqua-krystalu, který se skvěle hodí v boji proti kožnímu tuku. Normalizuje mazové žlázy. Nedráždí pokožku hlavy. Trvalé používání vám umožňuje méně časté mytí vlasů, zatímco vypadají svěží a čisté. Pěna dobře. Vytváří objemné, čisté a vzdušné vlasy.

Buďte opatrní s tímto šamponem. Aktivní vzorec může vysušit špičky. Proto není výrobek vhodný pro kombinovaný typ vlasů nebo vlasů, které jsou náchylné k průřezu.

Loreal Professional Pure Resource Shampoo je těžké najít na regálech obchodů. Cena - od 500 rublů.

 • Garnier Přírodní péče s lipí

Šampon je vhodný k praní mastných a normálních vlasů. Po prvním použití můžete zaznamenat efekt. Garnier důkladně čistí vlasy a udržuje je několik dní čerstvý a čistý.

Pěkná a svěží vůně. Konzistence je průměrná, pěna dobře. Vlasy se stávají lehkými, ne zamotané, snadno se hřebeny.

Nemohla bych prosím cenu - od 70 rublů.

 • Lush Exotica

Tento šampon je určen k hlubokému čištění mastných nevratných vlasů. Obsahuje pouze přírodní složky: ovocné výtažky a citronový olej. Díky tomu má výjimečnou ovocnou vůni, která trvá po celý den.

Šampon dobře pěňuje a čistí vlasy. Jeho spotřeba je minimální, takže 250 ml láhev bude trvat dlouho.

Je to důležité! Šampon Lush Exotic díky nadměrné aktivitě jeho komponent je vhodný pouze pro velmi mastné vlasy. Jeho použití na normálních vlasech může vést k průřezu špiček a jejich nadměrné suchosti.

Náklady - od 300 rublů.

Hodnocení také zahrnuje rozpočet šampon z "Pure Line". Kromě ceny přitahuje i kupující s odpovídajícím složením. Skládá se z velkého počtu aktivních součástí zařízení.

Doporučuje se používat pouze v přítomnosti velmi mastných vlasů. A dokonce i v tomto případě lze šampon používat pravidelně, protože vlasy velmi silně vyschnou.

Nezapomeňte použít balzám nebo vlasový kondicionér ve spojení s šamponem z "Pure Line". V opačném případě nebude možné vlasy pokořit.

Cena - od 70 rublů.

 • Oriflame suchý šampon

Pokud máte mastné vlasy, nemůžete to udělat bez suchého šamponu. Není určen pro každodenní použití a jako náhradu za normální. Nicméně, suchý šampon vám může pomoci kdykoli.

Skládá se z následujících složek:

 • Menthol pro čerstvost;
 • Glycerin chrání vlasy před vnějšími vlivy;
 • Vitamin E.

Suchý šampon může být použit v situacích, kdy není čas a příležitost umýt vlasy. Bude chvíli osvěžovat hlavu a dá jí krásný vzhled. Je to sprej, který je na vlasu neviditelný.

Jedna láhev je dost dlouhá doba. Je to snadné použití: jen protřepat a dát na kořeny, hřeben.

Cena 200 rublů.

Doporučujeme číst: Posilujeme tenké vlasy s maskami, recepty na masku

 • BATISTE ORIGINAL

Další suchý šampon v žebříčku. Tato kouzelná hůlka. Obsahuje takovou složku, jako je absorpční materiál. Rychle absorbuje přebytečný tuk. Částice adsorbentu se snadno čistí hřebenem. Pro blondýnky a brunety firma vyrábí různé suché šampony. Takže absorpční materiál nevystupuje na vnější straně vlasů.

Kromě hlavního účelu přispívá k objemu suchého šamponu. S ním můžete dělat styling. Nezasychá kůži a nezpůsobuje hoření a svědění.

Průměrná cena za sprej je 400 rublů.

 • Uzel Bioderma

Poskytuje profesionální péči bez alergií. Vhodné pro super citlivou pokožku. To neutralizuje svědění a přítomnost suchosti. Tento šampon lze nazvat jedním z nejlepších. Jeho kvalitativní vlastnosti nepochybují. Jedinou nevýhodou jsou vysoké náklady.

Jako součást jemné detergentní báze, aminokyselin, bylinných extraktů. Vynikající pěny a čistí vlasy. Při častém používání nevyvolává svědění a podráždění. Proto je vhodný pro každodenní praní. Obnovuje lipidovou rovnováhu pokožky hlavy. Tento hypoalergenní přípravek je univerzální a vhodný pro všechny. Vlasy vypadají zdravě, lesklé, nezaměnitelné a snadno se hřebčí.

Najít je na regálech je nerealistická. Prodává se výhradně v lékárnách. Cena - více než 1000 rublů.

Jasný vzorec perfektního šamponu nebyl vynalezen a stěží bude vůbec. Někdo se přiblíží k nejlevnějšímu čistému šamponu. Někdo jen zhoršil situaci. To vše je individuální. Bohužel, dokonalý šampon můžete najít pouze prostřednictvím pokusů a omylů. Nedovolte, aby vám vysoká cena vedla. Jak můžete vidět, v žebříčku nejlepších šamponů pro mastné vlasy jsou uvedeny různé cenové kategorie. Výrobci vyrábějí širokou škálu výrobků. A nejlepší produkt pro sebe můžete najít i v nejbližším obchodě!

Výběr nejlepšího šamponu pro mastné vlasy

Majitelé mastné pokožky hlavy musí dodržovat určitá pravidla v každodenním životě a vybrat správnou kosmetiku. Důležitou roli hraje, jaký šampon se používá pro mastné vlasy, jak funguje. O tom, jak správně pečovat o problémové vlasy, a co potřebujete vědět, vyzvednout make-up kosmetiku, a bude diskutovat dále.

Olejové vlastnosti vlasů

Na pokožce hlavy člověka se nachází speciální tukové tuk (lipidový film), který je určen k ochraně pokožky před poškozením a prameny - od nadměrné suchosti. Zabraňuje růstu bakterií a pronikání nečistot a jiných škodlivých částic do vrstvy pokožky. Při normálním fungování mazových žláz (mazu) maziva dlouhodobě nekontaminuje vlasy. Když se však aktivita aktivuje, vlasy se rychle stávají mastnými a je nutné je umývat často (každých 1-2 dní).

Příčinou zvýšené tvorby kožního mazu může být:

 • genetická predispozice;
 • hormonální selhání;
 • špatná kosmetika;
 • používání kořeněných, slaných a smažených potravin.

Pozor! Opravte situaci a upravte intenzitu produkce tuku může správně vybraný šampon.

Jak si vybrat

Je lepší zakoupit nějakou kosmetiku make-up od důvěryhodného dodavatele:

 • v lékárnách;
 • v online obchodech s příslušnými certifikáty;
 • v bodech offline prodeje s osvědčenou pověstí.

Při výběru produktu je lepší upřednostňovat šampony bez funkce 2 v 1 (šampon a balzám v jedné lahvičce). Takové výrobky řádně neumývají vlasy a klimatizační zařízení "utěsňuje" volné prameny. Je lepší používat oba prostředky samostatně.

Stojí také za to, že existují mužské šampony (hlavním kritériem je umytí vlasů "na písknutí") a ženy (mají šetrný účinek).

V ideálním případě by měl nástroj sestávat z přírodních složek. Existují však značky, které obsahují chemické složky v přijatelném a bezpečném množství pro zdraví. Nejoblíbenější:

 • parabeny - konzervační látky, jejichž přípustné množství je až 0,19%;
 • Sírany - soli kyseliny sírové, které tvoří pěnu, jsou lepší, pokud nejsou větší než 1%.

Téměř každý výrobce kosmetiky pro přípravky pro péči o vlasy a produkty pro mastné vlasy. V tomto produktu existují aktivní složky, které regulují mazové žlázy. Sebum vyniká s menšou intenzitou, ukázalo se, že hlavu omyla méně často. V ideálním případě, pokud vybraný nástroj řeší další související úlohy: odstranění suchých špiček nebo lupů, dávání objemu, posílení a tak dále.

V závislosti na stavu vlasů musíte vybrat typ mycího prostředku.

 • Regulační Ovlivňuje činnost mazových žláz. Regulace uvolňování mazu, v důsledku čehož nejsou vlasy tak rychle kontaminovány.
 • Seboreguliruyuschiy. Určeno k odstranění problému lupů (mastné a suché).
 • Antiseborrheic. Bojuje seboroická dermatitida. Kompozice obsahuje terapeutické složky: zinek, ketokonazol, cyklopirox, sulfid selenu, climbazol a další. Jako další přísady se přidávají: dehet, kyselina salicylová, fytocompozice.
 • Pro mastné a tenké vlasy. Čistí kadeře a dodává jim další objem.
 • Pro barevné prameny. Péče o vlasy, zvlhčuje a vyživuje je. Doporučuje se zvolit nesulfátové produkty s nízkou kyselostí.
 • Pro citlivou pokožku. V takových nástrojích bylo použito minimálně povrchově aktivních látek (povrchově aktivních látek). Jako uklidňující a dezinfekční přísady do kompozic jsou přidány extrakty přírodních rostlin.
 • S mentolem. Poskytuje chladicí a osvěžující účinek. Tóny a zvlhčují pokožku. Často se používá v řadě pro muže.
 • Muž. Nesmí obsahovat silikon. Je důležité, aby prostředek vytvářel pěnu a dobře vyčistil nečistoty. Výhodná úroveň kyselosti je v rozmezí 5,4 pH.
 • Vyvažování. Vhodná volba pro majitele kořenů tuků a suchých špiček. Nastavuje rovnováhu: reguluje mazové žlázy a hydratuje spodní část vlasů.
 • Suchý Express nástroj, když potřebujete rychle přenést vlasy do pořádku. Při aplikaci absorbuje mastnotu a vše se odstraní hřebenem. Nevyžaduje oplachování. Produkt z kategorie "musí-mít" na výletech. Kromě čištění poskytuje objem vlasů. Majitelé tmavých pramenů musí opatrně vyčistit nástroj, jinak by mohlo dojít k bělavému květu.
 • Pevný. Vytváří malou pěnu, důkladněji čistí pokožku hlavy.

Špičkové šampony

Složení složek a účinky šamponů jsou rozděleny do 3 typů:

Profesionální

Účinné látky v nich jsou obsaženy v maximální koncentraci. Často vybaveno dávkovačem. Je určen pro použití v salonech, ale může být použit v každodenním životě. Nejoblíbenější jsou následující značky.

KeraSys (Korea)

Šampon Kerasis "Hair Energy" obsahuje 99% přírodních složek. Obsahuje vitamíny a minerály, které pomáhají obnovovat a posilovat kudrlinky. Vlhkne, plní energií. Vybaveno praktickým dávkovačem. I bez použití klimatizace nezaměňujte vlasy. Náklady na KeraSys jsou asi 200 rublů na 180 ml.

Angel (Francie)

Vysoce koncentrovaný profesionální nástroj Angel (Angel) obsahuje následující účinné složky:

 • termální voda;
 • mořský kolagen;
 • extrakty z mořských řas.

Láhev je vybavena pohodlným dávkovačem, špinavým šamponem. Kompozice je přirozená, bez síranů. Podle recenzí zůstávají vlasy po použití produktu čisté alespoň po dobu 3 dnů. Koupit "Angel" může být stanoven na 190 rublů na 100 ml.

Nexxt (Německo)

Nexxt mastný vlasový šampon s výtažkem z tymií a propolis je také mezi profesionální kosmetikou.

 • výtažky tymiánu, Sophora, cinchona;
 • propolis;
 • mátou;
 • lemongrass.

Jemně a pečlivě působí na vlasy. Dává to lesk, hladkost. Odstraňuje lupy. Nepotřebuje další použití balzámu. Cena Nexxtu je asi 200 rublů na 250 ml.

L'Oreal Professionnel Pure Resource (Francie)

Profesionální šampon pro mastné vlasy L'Oreal je určen k péči o mastné a normální kadeře. Neutralizuje škodlivé účinky prostředí, dokonale čistí vlasy, čímž je pružný a pružný. Zpětná vazba na tento nástroj je pozitivní. To stojí asi 770 rublů na 250 ml.

Estel (Rusko)

Estel Otium Unique je určen pro mastné vlasy v kořenech a suché na špičkách. Regulace mazových žláz vzniká díky zvláštnímu patentovanému komplexu. Zvlhčuje prameny, dělá je lesklé. V důsledku toho se vlasy stávají silnějšími. Cena produktu - asi 520 rublů na 250 ml.

Další informace o šamponu naleznete v článku:

Londa (Německo)

Čisticí šampon londa (Londa) pro mastné vlasy nejen čistí, ale také tóny, vyživuje, snižuje zánět.

Aktivní složky:

 • bílý čajový extrakt;
 • jojobový olej

Náklady na láhev o objemu 250 mililitrů jsou asi 460 rublů.

Matrix (Španělsko)

Matrix Biolage normalizující šampon Matrix je vhodný pro ženy i muže. Má regulační, antiseptické a tonické vlastnosti. Vlasy nejsou suché. Jemně a jemně čistí. Aktivní složkou je extrakt z citronu. Neobsahuje parabeny. Můžete si zakoupit za cenu 800 rublů za 250 ml.

PHYTODESS (Francie)

Přírodní šampon s ženšenem čistí a léčí vlasy. Dává jí hlasitost. Odstraňuje toxiny, eliminuje lupy, reguluje sekreci kožního mazu, zlepšuje mikrocirkulaci. Hlavní účinné složky jsou:

 • ženšen a extrakt řasy;
 • éterické oleje bílé a máty peprné;
 • zelená hlína;
 • komplexní extrakty z pohlavních vlasů, kopřivka, ženská droga.

Nástroj má vysokou cenu (asi 2000 rublů na 250 ml), ale to zcela odůvodňuje. Hodnocení je pouze pozitivní.

Wella SP REGULATE (Německo)

Šampon Wella s hlinou pro mastné vlasy nezasychuje kudrlinky, ale buduje správnou funkci kožních buněk. Jemně čistí a osvěží. Kompozice obsahuje zelenou a bílou hlínu. Nástroj patří mezi oblíbené mezi milovníky kvalitní kosmetiky. 250 ml prostředků bude stát asi 500 rublů.

Kapous (Itálie, Rusko)

Kapousový šampon pro mastné vlasy hydratuje a reguluje mazové žlázy. Provozní součásti:

Pokud se aplikuje Kapus lotion, efekt bude výraznější. Můžete si vyzvednout čisticí šampon pro mastné vlasy z této značky ze série Treatment pro 380 rublů (250 ml).

Léčivé

Prodává se v lékárnách. Je nutné používat podle pokynů. Obvykle se používá dvakrát týdně.

K dispozici jsou následující produkty.

Dr.Muller Pantenols (Česká republika)

Panthenolový šampon se používá k nadměrnému namáčení hlavy a svědění. Dává kudrlinky lesk a hedvábnost. Posiluje je a zabraňuje vypadnutí. Chrání před vnějšími poškozením. Má spoustu pozitivní zpětné vazby. Hlavní složkou je D-panthenol 2% (vitamín B), který proniká do celých vlasů (od kořene k špičce). Můžete koupit za cenu 850 rublů za 250 ml.

Vichy (Francie)

Regulátor Vichy dercos řeší několik problémů:

 • eliminuje nadměrnou tvorbu tuku;
 • uklidňuje, léčí pokožku.
 • kyselina salicylová;
 • Vichy SPA (termální voda);
 • ANTI-SEBUM komplex.

V produktu nejsou žádné parabeny a silikony. Cena je asi 1000 rublů na 200 ml.

Antsedin (Ukrajina)

Mentholový šampon pro mastné kadeře "Antisedin" je určen pro lidi ve věku. Uklidňuje mazové žlázy a pozastavuje jejich činnost. Pomáhá uchovat barvu a zpomaluje vzhled šedých vlasů. Zlepšuje mikrocirkulaci v kůži.

 • extrakt z břečťanu;
 • arnica;
 • žerucha;
 • česnek;
 • bílá kopřivovitá;
 • lopucha;
 • sedmikrásky;
 • borovice;
 • rozmarýn;
 • glycerin;
 • hedvábné a keratinové hydrolyzáty;
 • D-panthenol;
 • Silsoft Q;
 • mentol.

Koupit Antisedin možné pro 180 rublů (150 ml).

Rapek

Je klasifikován jako balzámový medikovaný šampon. Používá se k posílení kudrlin, ale je také vhodný pro velmi mastné vlasy. Podle recenzí dobře vysušuje kořeny, v důsledku čehož musíte méně často umýt hlavu (každé 2-3 dny). Představuje různí výrobci, hlavní složkou je rašelinový olej.

Produkt značky Elf (Ukrajina) je populární. Při jeho užívání je poznamenán pozitivní účinek, ale nedoporučuje se užívání po dobu delší než šest měsíců. Láhev o objemu 200 ml stojí asi 215 rublů.

Domácnost

Prodává se v běžných obchodech v balení, které je vhodné pro domácí použití. Nejlevnější, ale mají také účinek mnohokrát méně než předchozí možnosti. Oblíbené ochranné známky pokračují.

Nivea Men "Extreme Freshness" (Německo)

Aktivní složkou je extrakt z vápna, který nejen pomáhá eliminovat tuk, ale také bojuje proti lupům. Určeno pro muže. Na Vaši adresu dostala hodně pozitivní zpětné vazby, takže jsem byl na vrcholu. Cena za 250 ml je asi 185 rublů.

Clear vita ABE (Rusko)

Šampon Clear vita ABE pro kadeřnictví tuků je k dispozici ve dvou podobách:

 • mužský šampon "Kontrolní tuk" s technologií Nutrium 10 (komplex minerálů a vitaminů), který vyživuje všechny vrstvy pokožky, upravuje mazové žlázy a bojuje proti lupům;
 • Clia Vitabe pro ženy na bázi citronové esence (umožňuje nejen efektivní čištění pokožky, ale i odstranění lupů).

Náklady na fondy - asi 265 rublů na 200 ml.

Garnier Fructis (Rusko)

Fructis "Freshness" poskytuje pocit čistých vlasů po dobu 48 hodin. Vyživuje a posiluje kudrlinky, zpevňuje je.

 • extrakt cukrové třtiny;
 • kyselina salicylová;
 • silikony;
 • extrakt z listů zeleného čaje;
 • jablečný výtažek;
 • vitamín b6;
 • kyselina citrónová;
 • citronový extrakt;
 • pomocné látky.

Je lepší používat spolu s kondicionérem, aby se zabránilo "plynulosti". Koupit Garnier Fruktis může být asi 185 rublů na 250 ml.

Syoss PureCare (Německo)

Syoss šampon pro mastné vlasy je také navržen pro suché / suché na špičkách pramenů. Čistí, vyživuje, hydratuje. Je dobře umytý a rychle umyt.

Aktivní složky jsou:

 • hydrolyzovaný keratin;
 • makadamový olej;
 • panthenol.

Náklady na šampon - asi 300 rublů na 500 ml.

Belita-Vitex (Bělorusko)

Belita Shampoo Super Purification je určen k jemnému a efektivnímu čištění vlasů. To dává pramenům lesk a hedvábnost. Hlavní účinné složky:

 • kyseliny citrónové, glykolové a mléčné;
 • kašmírové bílkoviny.

Je lepší používat více než dvakrát týdně, střídající se s jinými prostředky. Cena Belity je k dispozici - 130 rublů za 500 ml.

TianDe (Rusko)

Jak šamponové prádlo spláchne tuk, náchylné ke ztrátě, Tiande "Golden Ginger". Vlastností tohoto nástroje je nejen regulace mazových žláz, ale i boj proti lupům, alopecii a dysplaziím růstu vlasů.

Skládá se z:

 • deionizovaná voda (dokonale čištěná, bez nečistot);
 • minerální olej;
 • panthenol;
 • zázvorový extrakt;
 • silikonový olej;
 • hedvábí guar;
 • pyrithion zinečnatý.

Šampon, pokud je používán, způsobuje hoření. Je lepší aplikovat v kombinaci s balzámem. Neobsahuje parabeny a sírany. Dostal jsem hodně pozitivní zpětné vazby, takže jsem byl na vrcholu. Můžete koupit v rámci 600 rublů za 300 ml.

Vyvažování (Ecolab, Rusko)

Ecolab Balancing Shampoo pro mastné vlasy (Ecolab) patří do kategorie přírodní kosmetiky. Jemně čistí prameny, aniž by je vysušila, poskytla lesk a měkkost. Má příjemnou sladkou ovocnou chuť. Eliminuje svědění a lupy.

Účinné látky (výtažky):

Stojí za to v rámci 200 rublů na 250 ml.

Yves Rocher (Francie)

Čistící šampon Eves Rocher účinně odstraňuje tuk a reguluje tvorbu kožního mazu. Hlavní složkou je odvar z kopřivy. Laurylsulfát sodný chybí, ale je laurethsulfát amonný. Bez silikonů. Cena je asi 380 rublů.

Elseve (Francie)

Další prostředek založený na hlíně. Tam je Elsev asi 180 rublů na 250 ml. Skládá se ze tří jílů (zelená, bílá, modrá). Šampon "Elseve 3 drahokam" je určen pro optimální rovnováhu pokožky, zvlhčení pramenů po celé délce, hluboké čištění. Vhodné pro majitele tuků s suchými špičkami.

Olejový vlasový šampon (Recepty babičky Agafi, Rusko)

Nástroj, známý také jako "babička Agafia", patří mezi přírodní kosmetiku a účinně snižuje mazové žlázy.

 • listy hořčice;
 • propolis (prodlužuje životnost vlasů a má antibakteriální vlastnosti);
 • kořen mydla.

Používejte lépe 1-2krát týdně. Efekt se objeví po 3-4 aplikacích.

Také tam je tonizující šampon stejné značky. Ve složení extraktů:

Výrobek čistí, tónuje a zlepšuje mikrocirkulaci pokožky.

Stojí za to láhev 350 ml asi 85 rublů.

Shungit (Fratty NV, Rusko)

Šampon Black Shungit na základě stejného názvu rock. Kromě hlubokého čištění a regulace mazových žláz posiluje prameny, dává jim tloušťku a lesk.

 • schungite;
 • výtažek z kopřivy;
 • Výtažky z rozmarýnu a Hypericum.

Nástroj je cenově dostupný - asi 120 rublů na 300 ml. Doporučuje se používat nejvýše jednou týdně, aby nedošlo k vysychání vlasů.

SAVON NOIR (Planeta Organica, Rusko)

Šampon bez obsahu síry Savon noir je vytvořen na 100% africké mýdlo a má praktický dávkovač. Skládá se z:

 • bavlněné výtažky, aloe vera, bambus;
 • hřebíčkový olej

Vyrovnává se s odstraněním obsahu tuku v kadeřích, ale je zde nevýhoda - vysuší je. Proto se doporučuje používat s hydratačním balzámem. Náklad Savon noir - asi 90 rublů na 400 ml.

SVOBODA (Rusko)

Šampon "Freedom" vstoupil na vrchol kvůli svým vlastnostem za rozpočet (95 rublů za 430 ml).

 • výtažky z citrónu a kopřivy;
 • pšeničné bílkoviny.

Díky těmto komponentům jsou kudrlinky silné, lesklé a pružné. Regulace tvorby podkožního tuku. Dost dlouho na dlouhou dobu. Neobsahuje barviva a parabeny. Je lepší použít spolu s balzámem stejné série.

Planeta Organica s makadamovým olejem (Rusko)

Pro ty, kteří dávají přednost mytí mastných vlasů organickými výrobky, můžete zkusit "Planet Organic". Aktivní složky regulují rovnováhu pokožky, posilují a obnovují prameny.

Složení šamponu zahrnuje:

 • makadamový olej;
 • extrakt z dubové kůry;
 • extrakt jalovce;
 • santalový olej;
 • pomocné látky.

Může překrývat kudrlinky. Abyste tomu zabránili, je lepší, abyste agenta nepoužívali po celou délku a věnujte pozornost kořenům. Planeta Organica stojí asi 120 rublů za 250 ml.

Planeta Organica ARCTICA "Moisturizace a péče"

Který šampon je lepší pro mastné vlasy od značky Planeta Organica - ARCTICA "Moisturizing and Care". Mnozí, kteří již tento nástroj používali, si všimněte, že pokožka hlavy se nedostává tak rychle. Dalším přínosem je posílení vlasových folikulů.

Aktivní složky:

 • extrakt brusinkové šťávy;
 • extrakt z mořských květů;
 • extrakt z oreganu a olivového oleje;
 • olej z hroznových semen.

Stejně jako všechny výrobky uvedeného výrobce neobsahuje laurylsulfát sodný, parabeny. ARCTICA "Hydratace a péče" stojí asi 170 rublů za 280 ml.

DNC (Lotyšsko)

Snižuje aktivitu mazových žláz, nepoškozuje a nevyschává vlasy. Dnc (dns) - ideální šampon pro tenké, mastné a / nebo barevné vlasy. Četné recenze ukazují, že nástroj se s touto úlohou vyrovnává. Chcete-li snížit sekreci sekrecí sebatu (mazové), je třeba pravidelně měsíčně používat službu DNS.

 • výtažek z kopřivy;
 • lopucha;
 • levandule;
 • růžové boky;
 • kořen mydla;
 • listy rybízu;
 • dubová kůra;
 • kalamus;
 • šalvěj;
 • levandulový olej;
 • ropový olej;
 • grapefruitový olej;
 • kyselina hyaluronová;
 • mořská sůl;
 • agar-agar;
 • hedvábné bílkoviny;
 • kyselina askorbová a kyselina mravenčí;
 • elastin.

Cena - 230 rublů za 350 ml. Strávil se mírně.

Dove (Polsko)

Šampon na holení pro ženy "Dove výživná péče" (vlasová terapie) je vhodný pro tenké vlasy náchylné na tuk, ačkoli je výrobek určen především pro mastné kadeře, které firma nevyrábí. Vyživuje, hydratuje a čistí vlasy jakéhokoli typu. Aktivními složkami jsou mandlové a kokosové oleje. Cena láhve o objemu 380 ml je asi 270 rublů.

U mužů se doporučuje používat "Dove Men + Care" s mentolem, který účinně čistí pokožku hlavy.

Faberlik regulační (Rusko)

Regulační šampon pro mastné vlasy Faberlik je součástí řady Expert Pharma. Díky komplexu Defenscalp, který je součástí, obnovuje přirozenou rovnováhu, reguluje práci kožního mazu, odstraňuje svrbení a lupy. Vhodné pro muže a ženy. Lahvička o objemu 150 ml bude stát asi 300 rublů. Při propagačních nabídkách Faberlic může být levnější.

Shamtu (Německo)

Jak vybrat šampon pro mastné vlasy - podívejte se na značku Shamtu. Byl to Shamtu s bylinnými výtažky, které získaly vysoké známky od uživatelů jako prostředek, jehož cena je mnohem nižší v kvalitě (225 rublů za 650 ml). S jeho pomocí se ukáže, že se vlasy omyjí méně často, objem zůstává i druhý den.

Aktivní složky:

 • výtažek z verbeny;
 • grapefruit;
 • bergamot;
 • ovocný

GREEN MAMA (Rusko)

Šampon Zelená matka pro mastné vlasy "Černý rybíz, kopřivka" má několik účinných látek:

 • výtažky z kopřivy, třezalku, kobylku, cedru, černého rybízu;
 • zlato

Vůně je neutrální, nepohodlné víko (je třeba odšroubovat). Promyjte dobře, ne suché. Efekt trvá dva dny.

Koupit produkt s láhev 50 ml může být 50 rublů. V kosmetické kosmetice, která je vhodná pro mastné kadeře, je také prezentován šampon Biobalance (pro suché špičky).

Apivita (Řecko)

Filozofie značky - maximální přírodní složky (od 85%). V řadě pro péči o mastné kadeře existuje několik pozic:

 • šampon proti mastnoty seboreguliruyuschy s propolisem a bílou vŕbou;
 • na bázi mincovny a propolisu.

V žebříčku nejlepších takových fondů bylo způsobeno téměř 100% přírodním složením, absencí parabenů a škodlivých látek. Mnoho z nich považuje produkty společnosti Apivita za účinné, ale mají i jednu významnou nevýhodu - vysoké náklady. Láhev 250 ml může stát 1000 rublů.

Natura Siberica (Rusko)

Pro vlasy náchylné k tučné značce vyrábí několik produktů:

 • šampon-vitamin (aktivní složky - morušový, vitamín PP, brusinkový);
 • antiseboroický šampon z mořských bučňat na bázi řepkového řepky altai, máty peprné, čaj Kuril, arktické maliny, hloh, marocký olej;
 • šampon "Volume and balance" založený na arktickém malinovém a cedrovém oleji.

Charakteristickou vlastností těchto kosmetických prostředků je absence parabenů, minerálních olejů a laurylsulfátu sodného. Můžete koupit Natura Siberica asi 200 rublů na láhev o objemu 400 ml.

Přečtěte si více o šamponech v článku:

Gliss Kur (SchwarzkopfHenkel Professional, Německo)

Dobrý šampon pro mastné vlasy nemusí být drahý. Glis slepice Oprava Nejvyšší délka odkazuje na možnosti rozpočtu a je určena k čištění mastné pokožky a obnovení suchých špiček. Obsahuje:

 • extrakt pionu;
 • hydrolyzovaný keratin;
 • olej z meruňkových jader;
 • pomocné látky.

Vypořádá se s úkolem, ale nevyhovuje všem. Cena se pohybuje kolem 260 rublů na 250 ml.

Shauma (SchwarzkopfHenkel Professional, Německo)

Aktivní složkou je aloe vera, která vám umožňuje odstranit přebytečný tuk, normalizovat rovnováhu vlhkosti v pokožce, posílit prameny. Výsledkem je, že vlasy zůstávají po několik dní čisté. Šampon Šampon pro mastné kadeře je prezentován ve třech formách:

 • 7 bylin (pro mastné a normální);
 • bavlná čerstvost (pro extra prameny);
 • mátová svěžest (samec).

Pokud jde o cenu, je zde velmi demokratické - asi 100-150 rublů na 225 ml.

Pantene Pro-V Aqua Light (Francie)

V srdci Pantin provi pro náchylnost k tlustým kudrlinám - technologii Clean-Rinse, která dovoluje nástroji rychle spláchnout a nevázat kudrlinky. Kyselina citronová čistí a dezinfikuje kůži, má antioxidační vlastnosti. Eliminuje lupy, otupělost, zpomaluje tvorbu kožního mazu. Můžete si je koupit za zhruba 215 rublů (400 ml).

Regulace čisté linie (Kalina, Rusko)

Efektivní šampon na lince "Clean Line" pro mastné vlasy je levný - asi 80 rublů na 400 ml. Prostředky pro 80% tvoří bylinný odvar (komplex "Phytokeratin"), který vytváří kořenový objem.

Aktivní složky (výtažky):

Může nadměrně osušit kůži hlavy.

Lidové recepty

Ti, kteří dávají přednost přípravě kosmetiky pro své vlasy, si můžete všimnout následujících receptů.

Lemon Egg Shampoo

Budete potřebovat:

 • 1 žloutku;
 • 40 ml citronové šťávy;
 • 15 ml vodky;
 • 10 ml mandlového oleje.

Jak vařit a používat:

 1. Všechny složky se dobře míchají.
 2. Aplikujte na mokré vlasy, masírujte a opláchněte.

Normální stav mazových žláz nastává po pravidelném užívání.

Bylinný šampon

Nezbytné součásti:

 • 1 polévková lžička. l suché byliny - heřmánek, šalvěj, barevný celandin, kopřivovité;
 • 1 polévková lžička. l suchá hořčice;
 • 10 art. l žitná mouka;
 • 1 polévková lžička. l zemní zázvor;
 • 2 polévkové lžíce. l dubová kůra;
 • 200 ml vody.

Jak vařit a používat:

 1. Nalijte dubovou kůru teplou vodou a půl hodiny vaříme ve vodní lázni.
 2. Zbývající komponenty se smíchají a brousí na mlýnek na kávu. To je základ pro budoucí šampon.
 3. Kůru z dubové kůry přetáhněte přes gázu.
 4. 3 polévkové lžíce. l Základy smíšené s odvar. Mělo by se dostat konzistence tekuté zakysané smetany.
 5. Aplikujte od špičky ke kořenu a pečlivě masírujte prameny.
 6. Vypláchnout.

Tento nástroj lze použít jako masku. Chcete-li to provést, musíte ji nechat na hlavě po dobu 35 minut. Pak ji umyjte.

Na bázi hlíny

Budete potřebovat:

 • 5 lžící. l černá nebo modrá kosmetická hlína;
 • 4-5 kapek esenciálních olejů z grapefruitu a máty (lze je nahradit olejem z bergamotu, čajového stromu, citronu, rozmarýnu);
 • 5 lžící. l hořčičný prášek;
 • 1 polévková lžička. l sůl a soda.

Jak vařit a používat:

 1. Ve vlažné vodě zřeďte jíl na krémovou hmotu.
 2. Směs se soda, hořčicí, sůl.
 3. Nakonec přidáme olej a dobře promícháme.
 4. Aplikujte s masážními pohyby. Opláchněte vodou.

Suchý šampon

K jeho přípravě bude zapotřebí:

 • 15 g sody;
 • 60 g ovesné kaše.

Vaření:

 1. Rozemlete vločky v mlýně na kávu.
 2. Směs se sodou.
 3. Aplikujte na třecí pohyby pramenů. Po dobře vyčesané.

Více informací o populárních receptech šamponu pro mastné vlasy v článku:

Pravidla použití

Dokonce i nejlepší šampon pro mastné vlasy nebude mít požadovaný účinek, pokud nedodržíte následující doporučení:

 • Musíte si umyt vlasy, když znečišťujete, neumožňují póry ucpat.
 • Pokud je šampon lékařský, může být aplikován na kudrlinky nejvýše dvakrát týdně.
 • Po použití šamponu je třeba aplikovat kondicionér nebo kondicionér na prameny. Tyto nástroje pomohou odstranit statickou elektřinu, usnadnit česání, zabránit rozbití špiček. Nástroj je lepší zvolit stejnou značku a stejnou linii jako prací prostředek.
 • Kosmetika bez síry nemůže být používána nepřetržitě. Špatně vypláchne nečistoty a zanechává zbytky stylingových výrobků na prameni. Proto musí být střídán se sulfátovými šampony.
 • Voda by měla být teplá (ne horká). Vysoká teplota zvyšuje aktivitu mazových žláz.
 • Doporučuje se také, abyste si ráno umyli vlasy, když je blubber tak neaktivní.
 • Aplikujte nástroj lépe jen na kořeny a v délce musíte pouze vypláchnout pěnu. To pomůže vyhnout se suchým koncům.

Co se týče způsobu použití, je pro každý způsob odlišné. Kosmetika pro péči o domácnost může být používána po dlouhou dobu (je žádoucí měnit značky). Lékařské - s přestávkami uvedenými v instrukcích.

Jak opravit výsledek

Neměli byste spoléhat pouze na šampon pro mastnou pokožku hlavy, je důležité revidovat své zvyky, abyste zlepšili stav vlasů:

 • vyloučit ze stravy mastnou, pikantní, mouku, sladkou (nebo alespoň omezit spotřebu takových produktů);
 • užitečné pro oplachování odrůd bylin: kopřiva, běhoun, heřmánek, dubová kůra.

Péče o mastné vlasy není snadné. A musíte začít se správným šamponem. Někdy musíte vyzkoušet jiné ochranné známky a najít "vaše" prostředky. Ale pokud si to vyzvednete, zázraky se stanou. Ti, kteří si každý den umyl vlasy, to mohou udělat mnohem méně často. Hlavním úkolem je postarat se o vaše vlákna a nezatvářet oči nad problémem nadměrné aktivity mazových žláz. Pak bude vypadat dobře vypadající a zdravá po dlouhou dobu.

8 nejlepších šamponů pro mastné vlasy

Každé den si umyjte vlasy, ale večerní kudrlinky se stále mění na matné rampouchy? Možná použijete špatný šampon. V našem hodnocení se pokusíme identifikovat šampony, které opravdu pomáhají při zvyšování mastné pokožky pokožky hlavy.

Nejlepší výrobci šamponů pro mastné vlasy

Šampony pro mastné vlasy se nacházejí na poličkách mnohem méně často než, řekněme, pro suché nebo barevné kadeře. Ale stále existuje možnost volby. Mezi nákupní zařízení, která jsou nejčastěji známá, patří Zelená matka, Le Petit Marseillais, Natura Siberica, Fructic, luxusní Kerastase a dokonce i rozpočet Clean Line. Ale nechceme je chválit, protože jejich celkový výkon byl nižší než u profesionální a lékárnické kosmetiky.

Profesionální vybavení má dobrou pověst: Londa, Loreal Professionel, Wella, Estel. Jsou vysoce účinné, pokud jde o čištění vlasů a poskytují kudrlinky s krásným vzhledem. Ale nejatraktivnější pro řešení problému mastnoty vlasů jsou farmaceutické šampony. Obsahují nejbenigní, často bez sulfátu, povrchově aktivní látky, jsou zaměřeny na dlouhodobé výsledky, neruší lipidovou rovnováhu pokožky hlavy a ani při dlouhodobém užívání nezpůsobují suchou pokožku (což je to, co většina představitelů hromadného trhu hřeší).

Zároveň chceme zdůraznit, že kvalita a účinnost šamponu není určována značkou, ale kompozicí. Proto jsou pro mastné vlasy vždy výhodnější průhledné a průsvitné výrobky s jemnou základnou čisticího prostředku, rostlinné výtažky a minimální množství olejů a silikonů, bez ohledu na jejich značku a cenu.

Top šampony pro mastné vlasy: TOP-8

Expert Price si vybrala několik nejlepších šamponů pro mastné vlasy, aby zhodnotila jejich kvalitu a účinnost.

18 nejlepších šamponů pro mastné vlasy 2019

Každá žena, bez výjimky, sní o krásných a zdravých vlasech. Ale bohužel se nikdo nemůže takového bohatství chlubit. Často ženy trpí mastnou skalpí. Důvodem může být mnoho, ale výsledek je jeden - musíte se zbavit této nemoci. Kromě vitamínů, stravy a změn životního stylu používají ženy šampon pro mastnou pokožku hlavy. Ne všechny výrobky splňují deklarovanou kvalitu výrobce. Je důležité udělat správnou volbu. Určete nejlepší šampon pro mastné vlasy, který pomůže našemu hodnocení, které pomohlo provést spotřebitelské recenze a odborné poradenství.

Rozličné anti-tukové šampony

Toto hodnocení představuje pět levných šamponů určených k odstranění mastných vlasů. Samozřejmě, jsou mnohem horší než profesionální drahé nástroje, ale stále dostali hodně pozitivní zpětné vazby ohledně kvality deklarované výrobci a vlastností, které skutečně vlastní.

Výběr šamponu pro mastné vlasy a pokožku hlavy: recenze, přehled šamponů s nejlepším šamponem!

09.02.2018

Podle statistik každý druhý obyvatel země trpí nadměrnými mastnými vlasy. Pokud vy nebo vaši blízcí patříte mezi lidi, kteří o tomto problému vědí z první ruky, pak je materiál pro vás určitě užitečný. Zkušenosti mnoha milionů majitelů vlasových vlasů umožňují určit nejlepší šampon pro tenké a mastné vlasy, pro mastnou pokožku hlavy. Přestaňte bojovat s problémem sám, řešení již bylo nalezeno.

Obsah:

8 nejlepších šamponů pro mastné vlasy: recenze, recenze

Zvláště pro Vás jsme připravili přípravky TOP-8 pro péči o mastné vlasy:

Estel

Nástroj této značky pro tukové prameny účinně čistí kůži a kudrlinky sami, dodává jim další objem. Součástí produktu je lecitin, který má pozitivní vliv na strukturu vlasů, hladiny a výsledky v původním vzhledu.

Kadeři se stávají pružnými, hladkými a poslušnými. Obsahuje složku, jako je vitamín B5, vyživuje vlasy a zvlhčuje.

 • Dobře vymyté.
 • Po použití jsou vlasy lehké a vzdušné.
 • Nevytváří svěží hlasitost.

Průměrná cena produktu činí 300 rublů.

Můj oblíbený šampon dává spoustu pěny, vůně chutná. Pohodlná láhev. Dobře uvolňuje tuk na hlavě. Vlasy jsou čisté a načechrané. Nyní před sebou není pochyb o tom, jak používat vždy šampony.

Tento nástroj používám dva roky. Vlasy jsou čisté po dvou až třech dnech a to je pro mě velkou raritou. Efektivní, doporučuji!

Natura Siberica

Tuzemská značka známá již dlouho na trhu, která se specializuje na výrobu přírodní kosmetiky. Výrobce šamponů obsahuje velké množství zeleninových komponent a je stejně vhodný pro muže i ženy. Účinně obnovuje vlhkost pokožky, aktivuje růst. To je zvláště populární mezi kupujícími.

 • Neobsahuje konzervační látky a barviva, nedráždí pokožku.
 • Lehká příjemná vůně.
 • Dobře vymyté.
 • Dostupné ceny za dobrý objem.
 • Nedostatek načechrané pěny.
 • Dobře vymyté.
 • Po nanesení vlasů je obtížné umýt.

Cena - asi 300 rublů pro 400 ml prostředků. Obecně platí, že dobrý šampon pro slabé a mastné vlasy.

Osobně pro mě, po koupi šamponu, účes stal se brilantnější, měkčí. Nenápadný zápach a úsporná spotřeba. Moje hlava zůstane dlouho čistá.

Dobře se vyrovná s obsahem tuku na hlavě, pro milovníky přírodních produktů doporučuji zkusit.

Planeta Organica SAVON NOIR

Prostředky pro náchylné k mastným vlasům od značky Planeta Organica jemně čistí kadeře. Kompozice zahrnuje přírodní složky, které mají ochranný účinek. Zlepšuje vyvážené vylučování kožního mazu, nedrží a nehynou pokožku. S tímto přípravkem péče vypadá účes vždy perfektně.

 • Očistí přímo vlasový folikul.
 • Obsahuje přírodní ingredience.
 • Chová se jako antiseptikum.
 • Zklidňuje podráždění na pokožce.
 • Chrání před negativními účinky vnějšího prostředí.
 • Neobsahuje konzervační látky a sírany.
 • Špatné pěny.

Cena rozpočtu je 100 rublů.

Pro mé relativně krátké vlasy, dobrý šampon. S čistícími prostředky stojí sto procent. Budou to dále používat.

Zjistil jsem přírodní šampon na radu kamaráda, teď ji nemůžu změnit na jinou domácí. Kudrlinky jsou čisté po dobu dvou dnů a na třetí, kterou jen shromažďuji do ocasu. A žádné alergie.

Squanorm

Squanorm - šampon proti mastným vlasům, účinně potírá problém váhy na kůži hlavy. Komponenty podstatně zvyšují rychlost exfoliace, normalizují vylučování tuku bez podráždění pokožky.

Jemné a jemné čištění zámků a pokožky. To se nazývá šampon pro mastné lupy, schopný rychle odstranit a zabránit opětovnému výskytu hub. Ideální pro použití na lakovaných kadeřích, nemá vliv na barvu.

 • Dobré pěnění.
 • Efektivní likvidace seborrhy.
 • Vysoká cena

Cena za láhev 200 ml - 600-800 rublů.

Šampon je velmi, velmi měkký. To ještě jsem nesplnil. Podle efektivity boje proti lupům je nejlepší lék těch, kteří mě testovali!

"Vyřešil jsem se seborrheou, která začala se mnou. Svrchot byl pryč, vlasy se začaly snadno hřebovávat, vypadaly zdravě, lesklé.

Vichy

Speciálně vyvinutý, s unikátním komplexem součástí znamená regulaci mastnoty. Snižuje vylučování kožního tuku, odstraňuje přebytečný tuk, dělá zdravé vlasy a pokožku. Křivky po použití jsou lehké a poslušné.

Speciálně vybrané látky ve speciálně měřené dávce pečlivě pečují o pokožku a udržují správnou rovnováhu. Testovány a schváleny odborníky.

 • Odstraňuje tuky.
 • Kudrlinky jsou lehké a poslušné.
 • Dobré složení.

Cena 800-900 rublů na láhev.

Nakonec jsem našel šampon, který mě zbavuje lupin. Díky Vichy! Použil jsem ji už půl roku a všechno mi vyhovuje.

Koupil jsem šampon pro svého syna, měl neustálé lupy. Farmaceutické přípravky nepomohly. Po několika aplikacích šamponu se objevilo svědění na kůži a lupy se staly mnohem méně.

Alerana

Terapeutický šampon je navržen speciálně pro zvláště pečlivou péči o slabé, náchylné na tuk, kudrlinky. Aktivuje krevní oběh ve vrstvách epidermis, čímž stimuluje aktivní růst. Vyvažuje sekreci kožního mazu. Zhoršuje svědění, vlasy se stávají zdravějšími a dobře ošetřenými. Kompozice obsahuje přírodní složky.

 • Nástroj zvládne ztrátu vlasů.
 • K dosažení efektivního účinku je nutné dlouhodobé užívání.

Cena 350-400 rublů.

Moje vlasy se určitě změnily k lepšímu. Po dvou měsících používání se růst stane mnohem aktivnějším, lupiny zmizely.

Má máma používá šampon, takže jakmile jsem to zkusil. Poté jsem získal sebe. Výsledek použití je zcela uspokojen.

Faberlic

Dobré řešení pro potírání mastných vlasů pro ženy a muže. Zlepšuje práci mazových žláz, normalizuje mikroflóru epidermis, uklidňuje a vytváří pocit pohodlí. Ideální pro každodenní použití.

 • Účinně bojuje proti lupům.
 • Obnovte normální rovnováhu pokožky.
 • Skromný objem.

Cena kolem 250 rublů.

Příjemný pocit pohodlí a čistoty přípravku trvá celý den. Dobrý účinek z použití. Ale bylo by žádoucí, aby objem lahve byl větší.

Šampon s příjemným zápachem dává spoustu pěny. Po použití jsou vlasy měkké, snadno se hřebčí. Obecně platí, že výsledek je splněn, ale je špatné, že objem je malý.

Vyčistěte linku

Lupiny od ruského výrobce. Navíc zlepšuje elasticitu, vyživuje a zvlhčuje kudrlinky, nevysušuje pokožku. Po něm jsou kadeře měkké, živé, nezatížené problémy s lupinami.

 • Nízká cena
 • Ekonomické výdaje.
 • Porušuje vodní rovnováhu vlasů po celé délce.
 • Po umytí vlasů je obtížné hřebenit.

Průměrná cena 100-130 rublů.

Ekonomický šampon, který dává spoustu vzduchové pěny. Celkově dobrý a levný. Docela spokojený s tím.

Příjemně překvapený účinkem použití šamponu. Důstojný účinek za nízkou cenu. Doporučuji si koupit.

Porovnávací tabulka s body: který šampon je nejlepší?

Neexistuje žádný univerzální prostředek, který by byl ideální pro absolutně každého. O tom, co je nejlepší šampon pro mastné vlasy, vycházíme z názorů spotřebitelů a pozitivních recenzí.

Průměrná cena, rub.

Hodnocení, 10 bodové měřítko

Výběr šamponu pro mastnou pokožku hlavy: 3-ka nejlepší

Spotřebitelské recenze a odborné doporučení pomohly vybrat nejlepší šampon pro mastnou pokožku hlavy. Představujeme produkty TOP-3 anti-mastné vlasy.

Zveme každou z nich podrobněji.

Poušťová esence

Organický šampon, obsahuje olej z čajovníku. Cílem je boj proti nadměrnému tuku. Má zpevňující a ochranný účinek. Po něm jsou vlasy měkké a hedvábné. Prostředky s přírodní bylinnou kompozicí.

Jemně a jemně čistí zámky tuku. Má příjemnou vůni citronu. Ekonomicky spotřebováno. Dobře pramí prameny. Osvěží vlasy po dlouhou dobu.

Helen sevření

Normalizuje sekreci kožního mazu s účinkem proti stárnutí. Jemně čistí, dává objem a dobře upravený vzhled. Aktivuje krevní oběh, díky čemuž jsou prameny zdravé a krásné.

Regulátor plní vlasy energií, posiluje je a zajišťuje harmonickou pravidelnou péči. Normalizuje práci pokožky. Dlouho pocit svěžesti.

Wella reguluje

Uzavře hodnocení profesionálního nástroje obsahujícího hlínu. Šampon pro regulaci kvality od společnosti Vella. Hlavní výhodou společnosti Wella Regulate je, že proces úpravy probíhá nikoliv sušením kudrlin, ale budováním správné zdravé práce epidermálních buněk.

Spolehlivé vyloučení příčiny nemoci. Jiné podobné prostředky odstraňují účinky. Perfektní pro pravidelné používání.

Nejlepší suchý vlasový šampon pro vlasy

Suchý šampon získal své postavení na trhu s kosmetickými výrobky nedávno. Prostředky - prášek, čistící vlasy a kůži bez použití vody. Zvláště dobré pro vlasy s nadměrným obsahem tuku - prášek perfektně absorbuje tuk z vlasů a veškeré nečistoty se při česání odstraňují. Oblíbené značky suchých šamponů podle roku 2017.

 • Syoss suchý šampon. Postřik rozstřikovaný na kadeře, dává svěžest a nezanechává žádné stopy. Zbytky léku jsou vyčištěny pokovením nebo utěrkou. Zbavte se masti ve vlasech.
 • Batiste suchý šampon. Vysoce kvalitní nástroj, který dodává vlasům svěžest. Dává velkolepý objem, má lehkou, příjemnou vůni. Snadno ovladatelné a pohodlné na cestách. Perfektní řešení pro lidi, kteří vedou aktivní životní styl. Výrobek již získal mnoho odznaků. A je obzvláště oblíbený u spotřebitelů.
 • Šampon na suché holubice. Sprej okamžitě odstraňuje mastný film. Aplikujte na vlasy a poté pečlivě česněte. Povoleno je jednou za sedm dní. Rozlišuje se za přijatelnou cenu.
 • Oriflame suchý šampon pro mastné vlasy udržuje účinek čistých vlasů po dobu sedmdesát dva hodin. Cenově dostupné.
 • Suchá svěží náprava. Dobře se ukázalo, že je v akci a vyhrál určitý počet fanoušků. Rychle čistí vlasy a vlasovou pokožku, naplní se vitaminem a dodává lesk a lesk.

Aktivita produktů je obecně stejná, ale pro řadu vlastností a podle údajů z průzkumů je vůdcem Batiste suchý šampon. Vysoce oceňují odborníci a běžní uživatelé.

Nejlepší šampon pro tenké a mastné vlasy

Tenké mastné vlasy se rychle znečišťují a jsou nesnesitelné. Šampon pro tenké a mastné vlasy pomůže při řešení problému. V kategorii předních profesionálních prostředků prémiové třídy.

 • L'Oreal Professionnel objemová kyselina salicelová + HydraLighht. Vedoucí mezi šampony pro tenké zámky s obsahem tuku. Kyselina salicylová je přítomna. Prostředky čistí, zvlhčují, posilují a dávají objem. Dobře pěna a vyplachuje, nezasychá vlasy a pokožku. Účes dlouhou dobu zůstává čistý a dobře upravený, bez mastného lesku. Tento prodej zasáhl francouzská společnost.
 • Wella System Professional Volume - od německých vývojářů, jemně čistí vlasy a pokožku, vitaminuje a dává volumetrický vzhled. Dává spoustu pěny, rychle se vypláchne, nezaměňuje vlasy.

Nejlepší šampon pro mastné vlasy u kořenů

V roce 2018 jsme zvolili dva hlavní šampony pro mastné vlasy v kořenech.

 • Elegantní a lesklý šampon od značky Mulsan Cosmetic - nejlepší šampon pro vlákna, mastný v kořenech. Finanční prostředky tohoto výrobce nejsou první, které zaujímají vedoucí pozici. Má jedinečnou přirozenou kompozici a je bezpečná při pravidelném používání. Důkazem toho je krátká trvanlivost. Jemně čistí kadeře a pokožku hlavy bez alergií.
 • Natura Siberika, již jsme to již zmínili. Je velmi žádoucí, eliminuje obsah tuku v kořenech.

Nejlepší hydratační šampon

Pokud jsou vaše vlasy mastné u kořenů a suché na špičkách, použijte hydratační šampon pro mastné vlasy. V kategorii šampónu Elsev pro mastné vlasy a normální s tendencí k obsahu tuku zaujímá první pozici. Dobré pro suché tipy. Jako součást základních citrusových olejů, vitamínů, neobsahuje silikon. Příjemná vůně, dobrá pěna, není nadměrná. Kadeří po aplikaci světla a načechraných.

Co koupit šampon se zinkem

Friederm zinek - lék obsahující zinek, jehož cílem je eliminovat lupy, seboreu a nadbytečný tuk. Po použití efekt čistých pramenů trvá dlouhou dobu. Zklidňuje pokožku, snižuje alergické reakce. Nejlepší náprava s zinkem.

Co hledat při výběru

Jako každý kosmetický přípravek je šampon zvolen individuálně. Jak vybrat perfektní šampon pro velmi mastné vlasy. Vyberte si přírodní kosmetiku bez chemických prvků.

Tyto výrobky se jemně a jemně čistí, aniž by došlo k narušení přirozené rovnováhy pokožky hlavy. Přírodní přísady ošetřují a obnovují. Hlavní pravidlo - vyberte nástroj, který odpovídá vašemu typu vlasů.

Jak umýt mastné vlasy

Jak správně umýt? Lékaři a trichologové, kteří se zabývají problémy s vlasy a pokožkou hlavy, doporučují, aby si pravidelně umyl vlasy podle stupně znečištění pomocí speciálně zvolených agentů.

 • Nemůžete si umyt vlasy šamponem pro jiné typy. V opačném případě je ochranná fólie na pokožce poškozena a obsah tuku se zvyšuje.
 • Umyjte si hlavu teplou vodou, aplikujte šampon s masážními pohyby, opláchněte a znovu napěňte. Poprvé se čistí od prachu a nečistot, druhá - od nadměrného tuku.
 • Nepoužívejte kondicionér na kořeny kadeří, vytváří film na kůži a ucpává póry, vyvolává tvorbu tuku.
 • Opláchněte studenou vodou, uklidňuje mazové žlázy.

Pro Více Informací O Suché Vlasy