logo

Silikonový hřeben

V současné době získává popularita česání z přírodních materiálů, ale je pro ně obtížné pečovat. Silikonový hřeben - alternativa hodná pozornosti lidí, kteří zachraňují svůj vlastní čas.

Výhody

Hřeben na vlasy, vyrobený ze silikonu, vypadá docela neobvykle, protože zuby a její základna, pokud mluvíme o hřebenu, ohebné a plastové.

Model se silikonovými zuby má výhody:

 • jemně česání i těžce zamotaných vlasů;
 • zuby nemají stehy a zářezy, aniž by poškodily strukturu kudrlin;
 • dlouhá životnost;
 • má antistatický účinek;
 • kompaktnost;
 • nízké náklady;
 • tepelná odolnost;
 • neškodí vlasům, stejně jako jiné umělé materiály;
 • neabsorbuje kožní mastnotu a rovnoměrně ji rozděluje na všechny vlasy.

Silikonový model je skutečně dražší než plastový hřeben.

Při srovnání s kartami s přírodními štětinami, dřevěnými nebo z rohoviny, je cena modelů mnohem levnější a cenově výhodnější.

Stejně jako všechny modely kartáčů jsou výrobky vyrobené ze silikonu rozděleny do kartáčů a hřebenů. První typ je vhodný pro masáž pokožky hlavy, druhá - pro pečlivé rozmazání kudrlin.

Kartáče

Kartáče z tohoto pokročilého materiálu mohou mít jiný tvar.

Nejoblíbenější dnes je štětec ve tvaru mýdla s pohodlným víkem.

K dispozici jsou také kulaté hřebeny, protože materiál je tepelně odolný, což znamená, že je můžete snadno použít při stylování se sušičem vlasů. Klasický typ masážního hřebene má plastovou základnu a pohodlnou rukojeť. Výhody kartáčů zahrnují schopnost aplikovat s jejich pomocí masky a balzámy pro péči o vlasy. Kromě toho je masáž na kadeře možné jak na suchém, tak i mokrém vlasu.

Zajímavostí silikonových modelů je rozdílná délka zubů některých výrobců. Na okrajích jsou zuby delší, uprostřed - kratší.

Hřebeny

Hřebeny jsou ideální pro každodenní použití a pohodlné umístění v kabelce. Jejich základna je také plastová, stejně jako zuby. Ve většině modelů se vzdálenost mezi zuby liší v závislosti na stranách. S jejich pomocí je snadné začít česat velmi zamotané vlasy, postupně postupovat k důkladnějšímu postupu. Kromě toho jsou hřebeny opatřeny ostrým hrotem pro oddělení pramenů. Takový model je vhodný pro měkkou neškodnou hromadu.

Recenze

Množství recenzí naznačuje velkou popularitu silikonových modelů. Takže jedním z nejběžnějších hřebenů dnes je hřebenová společnost Silkomb Pro. Model nemá rukojeť, což je pro některé uživatele obtížné. Jiné dívky to nepovažují za mínus, protože hřeben je optimální délky a pohodlně se vejde do Vaší ruky.

A Silkomb Pro se nazývá nejvhodnější volbou pro kudrnaté a kudrnaté vlasy.

Mezi kartáčky, model Tangle Teezer vyniká jasně, má tvar mýdlové krabice bez rukojeti, má několik kompletních sad. Pokročilý hřeben tak doplňuje víčko, které podle uživatelů umožňuje udržet nástroj čistý i ve své kabelce. Důvěra dívkám a osobě, která vynalezla toto zařízení. Stylista Sean Palfrey věnoval 30 let zdraví a kráse. Jedinou nevýhodou je vysoká cena produktu, která se pohybuje v rozmezí od 700 do 1000 rublů.

Blogger o tomto hřebenu a jeho variacích vypráví (Tangle Angel):

Vedle známých výrobců existují i ​​další modely kvality. Celková pozitivní dynamika přezkumů ovlivňuje trvanlivost používání ve srovnání s přírodními konkurenty. Podle milovníků inovací si hřeben vyrobený ze silikonu zachovává všechny své vlastnosti i po dvou letech aktivního používání. Zuby z nich neletí a odlévané zaoblené konce se nestaly ostrými a poškozujícími vlasy v průběhu času.

Kromě toho majitelé modelů jsou přesvědčeni, že léčivý účinek silikonu na vlasy. Kudrlinky se podle většiny stávají hladšími a poslušnějšími, přestávají elektrifikovat a zesilovat kvůli pečlivému česání.

Výběr nejlepšího hřebene na vlasy

Chcete-li mít krásné a zdravé vlasy, je třeba se o ně starat zodpovědně. Ve vašem arzenálu výrobků péče by měly zahrnovat nejen masky, balzámy a esenciální oleje, ale také několik druhů hřebenů pro styling vlasů. Výběr hřebíku závisí na tvaru a materiálu, který závisí na délce a struktuře vlasů, stejně jako na cíli a výsledku, který byste chtěli dosáhnout po česání.

Materiál

Aby hřeben nezničil vlasy a přinesl její přínos, musíte pochopit vlastnosti materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Jaké materiály se nejčastěji používají na hřebeny a kartáče?

Plastové

Mezi jeho výhody patří nízké náklady, hygiena a schopnost snadno udržet čistotu a nevýhody jsou elektrifikace vlasů a krátká životnost hřebene. Nejmenší rána, dlouhá doba provozu - všechny tyto faktory opouštějí praskliny na plastech, které mohou zmást vlasy.

Kov

Hlavní nevýhoda kovu: může poškodit pokožku hlavy. Předpoklad: každý kovový hřebíček musí mít nahoře plastový, gumový nebo silikonový korálek. Během vysoušení vlasů s vysoušečem vlasů se nedoporučuje používat kovový hřeben, protože se kov ohřívá pod vlivem horkého vzduchu a poškozuje chloupky.

Ale kov má své výhody: například kovové hřebeny se snadno pečují, jsou odolné a slouží dlouhou dobu.

S přírodními štětinami

Pro výrobu těchto produktů se používaly koně, vepřové štětiny nebo velrybí kosti.

Výhody hřebenů s přírodními štětinami: odstranění statického stresu, nedostatek reakce s kosmetickými a ošetřovacími přípravky, masáž pokožky hlavy, distribuce mazu po délce pramenů, ochrana vlasů před poškozením.

Nevýhody: přírodní štětiny neumožňují dobré česání hustých vlasů, nejsou vhodné pro mastné vlasy, vyznačují se vysokými cenami, potřebují každodenní čištění od vlasů a mazu.

Strom

Dřevo je "živoucím" materiálem, takže česání je považováno za zvláště užitečné.

Pozitivní vlastnosti: make-up kudrlinky a hedvábnost, nedovolte, aby se vlasy staly elektrifikovány, mohou být použity pro česání vlhkých vlasů, neprovádějte chemickou reakci s stylingovými výrobky nebo barvou, nedovolte, aby byly konce řezány. Doporučuje se vybrat hřeben tvrdého dřeva (santalové dřevo, popel, bříza, jalovec).

Nevýhody: musíte neustále udržovat čistotu, houba se může usadit na dřevěném povrchu. Jsou také relativně křehké a mohou v některých případech vyvolat alergické reakce.

Silikon

Z vnější strany silikonové hřebeny připomínají kříž mezi plastovými a pryžovými výrobky.

Výhody: hygienické a snadno udržovatelné, lze použít na mokré vlasy, žádné statické napětí, neškodně odlupují vlasy, mají dlouhou životnost, při vytápění vlasy při vysoušení vlasů, silikon nevyzařuje toxické látky.

Nevýhody: ve srovnání s nejbližším analogovým - plastovým hřebenem - vyšší náklady.

Uhlík

Uhlík je umělá slitina sestávající z mikrovláken z pryže a grafitu. Hřebeny a hřebeny vyrobené z uhlíku jsou vhodné pro všechny typy vlasů.

Pros: antistatické vlastnosti, odolnost proti vysokým teplotám, vysoká pevnost.

Nevýhody: poměrně vysoké náklady.

Nylon

Nylonový kartáč - cenově dostupnější náhradní hřeben s přírodními štětinami. Používá se pro styling a narovnání vlasů.

Výhody: dlouhá životnost, hygiena, nízká cena, dobře táhne vlasy, masíruje pokožku hlavy, pokud je nylon dostatečně měkký, není nebezpečí poškození pokožky hlavy a pramenů.

Nevýhody: nevhodné pro česání hustých kadeří.

Ebonit

Ebonit je odolný černý nebo hnědý materiál získaný vulkanizací pryže. Má antistatické vlastnosti a je široce používán pro výrobu profesionálních typů hřebenů.

Výhody: nevyhýbejte toxickým látkám, pokud jsou ohřívány sušičem vlasů, používají se pro barvení vlasů a pro chemické perm, jelikož hřebeny z ebonitu nepřicházejí do styku s chemickými složkami, jednoduchou péčí o hřeben.

Nevýhody: vysoká cena, změkčení při praní v horké vodě, nelze ponechat pod přímým slunečním zářením, protože hřeben ebony může změnit barvu.

Keramika

To je nejlepší kartáč na vlasy, protože vlasy po tom, co ne elektrifikuje, se stávají měkkými a hladkými.

Výhody: mnoho moderních modelů má funkci ionizace, urychluje a usnadňuje styling proces, bezpečné rovnoměrné zahřívání keramického povlaku při sušení sušením, je možné zakoupit keramický hřeben s turmalínovým povlakem.

Nevýhody: vysoké náklady, křehkost.

Typy hřebenů

Chcete-li si vybrat hřeben pro vlasy, musíte se podívat nejen na materiál, z něhož jsou vyrobeny, ale také na tvar, velikost, strukturu a účel. Níže je uveden seznam nejběžnějších možností hřebenů ke kartáčům.

Masáž

Je to základna s širokým držadlem z plastu nebo dřeva. Pracovní plocha je obvykle obdélníková se zaoblenými rohy nebo oválnými. Základna má pogumovaný nebo textilní povlak, na kterém jsou zuby fixovány. Masážní hřebeny mohou být vyrobeny z přírodních štětin, plastů nebo kovu. Délka zubů se pohybuje od 1 do 2 cm.

Výhody: zlepšení krevního zásobení vlasových folikulů vlivem působení masáže, rovnoměrné rozložení ochranné vrstvy přírodního tuku vlasy, dobré česání.

Nevýhody: postupná akumulace prachu a kožního mazu, kvůli čemuž se masážní hřeb musí často umýt a dezinfikovat.

Porušení

Skládá se z rukojeti, která se plynule otáčí do základny válcového tvaru. Podstavec může být vyroben ze dřeva, kovu, keramiky nebo plastu. Zuby jsou vyrobeny z koně / vepřového masa, nylonových štětin, kovu, plastu s kuličkami na koncích. Jsou zde také kombinované zuby: kombinují přírodní štětiny a plastové zuby.

Hlavním plusem kartáčů je jejich multifunkčnost: zvýšení bazálního objemu během sušení a stylování, zkroucení konců, protahování pramenů, napomáhání vyrovnání vlnitých vlasů.

Nevýhody: potíže s udržováním čistoty, potřeba častého čištění a odstraňování vlasů, zbytky mazu a usazeného prachu.

Polokruhová

Jedná se o hřeben s konvexní základnou a 7-9 řadami zubů. Vzhledem k půlkruhové základně jsou zuby umístěny ve značné vzdálenosti od sebe.

Pros: hřeben pomáhá při pokládání krátkých a středních účesů - jako je bob a náměstí, polokruhový hřeben vhodný pro tahání a zkroucení ran, masíruje pokožku hlavy.

Nevýhody: pokud jsou zuby vyrobeny z plastu, vlasy jsou elektrifikovány.

Rybí kosti

Hlavním účelem skeletového hřebene je přidání dalšího objemu vlasů. Získala své jméno kvůli podobě rybí kostry. Jedná se o plochou základnu s otvory, která má plastové nebo silikonové zuby. Používá se pro sušení vlasů.

Výhody: kvůli přítomnosti otvorů v základně je zajištěna vynikající cirkulace vzduchu při sušení při foukání, nízká cena, může být oboustranná, rozbíjí prameny dobře, jen udržujte čistotu.

Nevýhody: nepoužívejte v suchých a křehkých vlasech.

Ploché

Jeho druhé jméno je lopata. Jedná se o široký obdélníkový základ, na kterém jsou umístěny hřebíčky. Jeden z nejlepších hřebenů pro dlouhé vlasy.

Pros: široká základna a časté zuby hřeben dobře i velmi husté vlasy, ideální pro dlouhé vlasy, poskytuje měkké česání, netahá vlasy.

Nevýhody: těžko se čistí, může elektrizovat vlasy.

Druhou možností plochého hřebene je hřeben s kovovým paprskem na konci.

Výhody: kompaktní jehla pro pletení je používána pro přesné oddělení pramenů při řezání nebo zvýraznění.

Nevýhody: křehkost, trauma.

Comb

Hřebeny jsou vyrobeny z přírodních materiálů (dřevo, roh a kosti zvířat) a z umělých hmot (plasty, kovové slitiny).

Výhody: malá velikost, schopnost používat při řezání a stříhání řezů, pomáhá při rovnoměrném rozložení masky a esenciálních olejů po celé délce vlasů a vytváří hromadu.

Nevýhody hřebenatky jsou následující: křehkost (zejména pokud jde o plastový výrobek), potíže při česání hustých vlasů a kudrlin.

Kartáč

Brush - perfektní volba pro péči o dlouhé kadeře. Je také vhodný pro vyhlazení dokončených vlasů. Může mít jak přirozené, tak umělé zuby.

Novinka na ruském trhu - vlasový kartáč TangleTeezer

Jedná se o hřeben konvexního tvaru, který se pohodlně vejde do Vaší ruky.

Pros: neškodí vlasům, kompaktní, lze použít pro všechny typy vlasů - přírodních i extenzních, zatímco česání nepoškozuje pokožku hlavy a strukturu vlasů, absence statického napětí, jemné česání velmi zapletených spletenců.

Může být použit pro suché a mokré vlasy, dává hlavu vlasů hladkost a lesk, stimuluje růst vlasů masírováním vlasových cibulí, je zde verze hřebenu pro děti TangleTeezer.

Nevýhody: vysoká cena, je možnost koupit falešný.

Hřeben pro vyrovnávání vlasů

Hřeben s dlouhou sponou, která vám umožní pohodlně upevnit pramen k rovnání. Výrobci jej doporučují při sušení vlasů s vysoušečem vlasů.

Výhody: nepoškozuje vlasy, kompaktní, pramen je pevně uchycen a během vyrovnání neklouzá.

Nevýhody: krátkodobý účinek, některé modely jsou vyrobeny z nekvalitního plastu, který se při sušení vysouší pomocí vysoušeče vlasů a může se dokonce roztavit, což není vhodné pro narovnání bujných kadeří.

Specializované hřebeny

 • Infračervené. Při použití infračerveného hřebenu se optimalizuje výživa vlasových folikulů, lupiny a mastná seborrhea zmizí, vlákna silnější a silnější, jejich růst se zlepšuje, doporučuje se používat k vypadávání vlasů. Musíme však mít na paměti, že před použitím byste se měli poradit s lékařem.
 • Ionic Hřebeny s účinkem ionizace jsou navrženy tak, aby uvolňovaly statické napětí, vyhlazovaly vlasové vločky a vytvářely hladké kudrlinky.
 • Laser. Přispívá k zrychlení jejich růstu, bojuje s plešatostí, zmírňuje stres, zlepšuje krevní oběh, pomáhá zbavit se lupů. Laserový hřeben má kontraindikace, proto byste se měl před nákupem poradit se svým lékařem.
 • S účinkem narovnání (železný hřeben). Venku vypadá jako obyčejné železo, na každém pracovním povrchu, na kterém jsou hřebíčky. Práce z elektrické sítě. Abyste zabránili rozštěpení vlasů, před použitím používejte termální ochranu.
 • Vysoušeč vlasů (termobrázka). Ve vzhledu to připomíná obyčejné kartáčování. Nicméně, na rozdíl od něj, při použití termo-spinning, není třeba používat vysoušeč vlasů. Dutá základna hřebenového sušiče je vyrobena z keramiky. Má méně agresivní účinek na vlasy ve srovnání s prostým vysoušečem vlasů.
 • S účinkem masáže. Hřebenový masér nezkazí a nepoškozuje vlasy, neaktivuje vlasy, spouští vlasy, bojuje proti elektrifikaci vlasů, normalizuje tvorbu kožního mazu, pomáhá vyrovnávat se s bolestmi hlavy, normalizuje tlak.

Vybíráme hřeben pro sebe

Podle typu vlasů

 • Dlouho Vhodné pro kartáče a masáže, lopaty s 12 až 15 řadami hrubých zubů. Pro zkroucení špiček a přidávání objemu účesu v kořenové zóně používejte velké odznaky. Ale tenké hřebeny s častými zuby budou muset být opuštěny, protože je obtížné sklouznout jejich dlouhé vlasy správně.
 • Střední Doporučuje se používat polokruhový kartáč na vlasy, kartáčování se středním průměrem.
 • Krátké Používejte příslušenství s krátkými zuby. Chcete-li přidat objem, použijte "rybí kost" nebo malý kartáč.
 • Vlnitý. Kartáčování dodá vašim vlasům ještě větší šarm. Pokud vás vlny nudily, použijte hřeben-usměrňovač.
 • Curly. Hřeben vhodný pro dlouhé a vzácné zuby. Doporučuje se opustit "rybí kost" a hřebeny s častými krátkými zuby.
 • Rovné čáry Jakýkoliv hřeben udělá.
 • Měkký, tenký, načechraný. Pro každodenní použití kartáčujte vlasy a kartáč.
 • Tlustý a tvrdý. Používejte výrobky se vzácnými a pružnými zuby. Hřeben by měl být vyroben z tvrdého, ale jemného materiálu: silikon, ebonit, uhlíkové modely budou dělat. Z hustých přírodních štětin musí být opuštěno.
 • Vzácné. Hřeben s masáží: může se probudit spálenou srstí. Také, aby vizuální objem vhodný "rybí kosti", polokruh a kartáč.
 • Mastné. Doporučuje se vyhnout se nadměrné stimulaci pokožky hlavy, aby nedošlo ke zlepšení tvorby kožního mazu. Budeme muset opustit masáže a hřebeny s přirozeným napětím.
 • Suchý, křehký. Zbavte se kovového hřebenu a nahraďte jej výrobkem s přírodními štětinami nebo silikonovými zuby pomocí upoutávky.
 • H aroshchennye. Hřeben s přírodními štětinami nebo průměrnými velkými zuby, doporučujeme štětec.

Podle účelu

 • Hřeben pro styling vlasů. Půlkruhové, kartáčování vhodného průměru, "rybí kost".
 • Pro hlasitost. Použijte kartáč a rybí kost.
 • Odstraňte elektrifikaci. Ideální iontová, dřevěná, ebonitová, uhličitá.
 • Pro leštění a leštění. Existují speciální zařízení - například hřebeny SplitEnder. Rovněž pro extra lesk a leštění použijte plochý kartáč s množstvím přírodních štětin nebo zubů.
 • Pro měkké česání. Použijte silikonovou kartáč nebo TangleTeezer.
 • Pro rovnání vlasů. Doporučená kombinace železa, termobrázka. Je lepší odmítnout kartáč, protože při česání nevytváří dostatečné napětí na vlasy.
 • Pro bouffant Tenký hřeben s dlouhými, tenkými a častými zuby se vejde. Druhá možnost hřebenového hřebenového hřebene se zuby přírodních štětin různých délek, umístěných ve dvou řadách.
 • Pro rozmazání. Nejbezpečnější možností je použít kartáč s pružnými zuby: může to být TangleTeezer nebo silikonový hřeben. Pokud jsou splety velmi zamotané, nesnažte se je hřeben s hřebenem s častými zuby.
 • Pro kadeře. Chcete-li zkroucit kudrlinky, použijte kartáč nebo termobratí.
 • Mokré vlasy. Pokud potřebujete vlasy hnědnout ihned po šamponování, použijte rybí kost nebo TangleTeezer.

Důležité nuance

Výběr správného hřebene je polovina bitvy. Chcete-li sloužit vám dlouhou dobu a nepoškozovat vlasy, musíte ji udržet v provozním stavu. Níže naleznete několik tipů, jak pečovat o hřeben:

 • Denně odstraňte chloupky mezi zuby.
 • Hřeben umyjte nejméně jednou týdně v mýdlovém roztoku.
 • Neskladujte dřevěné výrobky v blízkosti radiátorů nebo v místnostech s vysokou vlhkostí.
 • Pokud se na hřeben objevil mastnota a prach, ošetřte ho peroxidem nebo zředte kapalným amoniakem.
 • Ebenové hřebeny nelze umýt ve velmi horké vodě, protože to vede ke změkčení a deformaci materiálu.
 • Pokud na zubech existují trhliny a hroty, vyměňte hřeben.

Hledání správného hřebene není snadný úkol. Ale pokud jste se jistě pohybovat různými materiály a tvary těchto vlasových doplňků, můžete snadno vybrat ten nejlepší.

Kefy na vlasy

Broušení vlasů je nejen estetická péče, ale také druh masáže hlavy, který zvyšuje průtok krve kůže a zlepšuje výživu kořenů vlasů.

Hřejte se podle pravidel

Někteří lidé si myslí, že pokud si vlasy dlouhý pokožku dlouhou dobu, bude jim dát lesk, ale takový dlouhý hřeben bude pravděpodobně poškodit vaše vlasy, a mastné vlasy přenese ještě více kožního mazu z kůže na vlasy. Tento způsob česání nezlepšuje stav a suché vlasy, protože složení suchých vlasů není dostatečné vlhkosti, ne tučné.

Než si koupíte hřeben v obchodě, je třeba ho vyzkoušet na dlani: špičky musí být dobře zaoblené, ne ostré, dostatečně dlouhé, a potom při česání nebude nebezpečí poškození pokožky hlavy a rozštěpení vlasů.

Čím tvrdší budete vlasy, tím pevnější je kartáč a pokud jsou vlasy tenké, je lepší použít vzácný dřevěný hřeben.

Vlasové kartáče

Kartáče z přírodních materiálů jsou nejvíce hygienické, jemně pokrývají vlasy bez elektrizování nebo zranění. Svaz štětin, takové štětce, by neměly být příliš husté, aby jim vlasy mohly snadno projít. Vlasové kartáče vyhlazují povrch vlasů.

Kartáč na bázi kaučuku s dobře zaoblenými plastovými zuby je ideální pro všechny typy vlasů, lze je dokonce použít pro stylování mokrých vlasů a tento kartáč se snadno čistí (snadno se čistí mýdlovou vodou). Také tyto kartáče jsou dobré pro masáž, kuličky jsou k dispozici na koncích, neumožňují zranění pokožky hlavy.

Snažte se nepoužívat plastové hřebeny nebo je používat méně často, vlasy budou elektrifikovány a odděleny od nich. Také, mastnoty a prach na vlasy se rychle připevňují k plastovým hřebům, takže se rychle znečišťují, musíte často umývat plastové hřebeny a měnit je alespoň jednou za 3 měsíce.

Pokud máte dlouhé vlasy, ujistěte se, že máte hřeben s dlouhými řídkými zuby.

Porušení Kulatý kartáč, který je vhodný k zaoblení konců vlasových pramenů během stylování. K dispozici jsou drátky s dutým tělesem a otvory pro volnou cirkulaci vzduchu, pro styling vlasů s vysoušečem vlasů. Existuje celá řada kartáčů, které se navzájem liší v průměru, tvaru, materiálu výroby, délce a četnosti zubů nebo štětin.

Nejlepší je upřednostňovat štětce s antistatickými vlastnostmi, potom se vlasy snadno dají do stylu a nerozdělí se každodennímu česání.

Všechny položky, které jste použili pro péči o vlasy, musí být čisté. Je třeba je umýt pokaždé, když si umyjete vlasy mýdlem nebo šamponem.

Výběr hřebene

Každý ví, že vlasy jsou ukazatelem zdraví. Zdravé a dobře upravené vlasy jsou vždy krásné. Co dívka nechce mít šok s tlustými a lesklými vlasy? Pravidelné česání a správné česání je jedním z hlavních kroků na cestě k krásným zdravým vlasům.

V mytologii je hřeben symbolem ženskosti. V době starověku byly vodní stvoření obzvláště úzce spojeny s hřebenem. Například, sirény, mořské panny a nereidy česané. Kadeřník byl atribut mnoha bohyň, zejména bohyně lásky a vody - Venuše, Afrodity a Thetis.

Škrábání jako kouzelný efekt a samotný hřeben měl různé významy: na jedné straně je symbolem krásy a sexuální přitažlivosti žen, ale na druhé straně je symbolem tajemného, ​​neprůchodného. V příbězích mnoha kultur jsou hrdinové, kteří během svého letu za sebou hájí hřeben, z něhož roste divoký neprůchodný les nebo keř, který nenechá jejich pronásledovatelem projít.

Čarodějům bylo řečeno, že jsou schopni ovlivnit počasí a způsobit bouři tím, že si česají vlasy.

Takže zvolte VÝPOČET

Bohužel vlasy, které vypadají skvěle bez zvláštní péče, nejsou dány všem, ale existuje mnoho způsobů, jak zlepšit stav vašich vlasů, dát jim pomp a lesk. Hlavní věcí je nezapomínat na to, že zdraví je závazkem krásy.

Suchá jako slaměné, ušpiněné, barvené vlasy nevypadají krásně, dokonce ani s dobrým účesem a stylingem. Chcete-li vypadat krásně, musíte být zdravý.

V reklamě se hovoří o zázračných produktech, které "od druhé aplikace udělají vlasy měkké a hedvábné" a "zastaví ztrátu vlasů během týdne".

Samozřejmě, moderní produkty pro péči o vlasy mohou dělat zázraky, ale nejsou všemohoucí. Často zapomínáme, že velmi důležitým faktorem pro zdraví vlasů je krevní oběh pokožky hlavy.

Nevhodný hřeben je docela schopný zkazit vlasy, které se starají o kvalitní šampony, balzámy a masky.

A historie hřebenů jde do vzdálené minulosti...

Je známo, že ve starověkém Egyptě a na východě byla krása vlasů věnována velká pozornost. Broušení vlasů improvizovanými prostředky: hůlky nebo sušené rybí hřebeny, ořechy lopuchu, nakonec.

Ale účesy se stále zhoršovaly. Starověké římské ženy například několikrát denně vyčistily hlavy a tato zvláštnost byla tak populární, že dokonce i na mramorových bustách a sochách byly odnímatelné detaily ke změně účesů! Samozřejmě, pro složité účesy, rybářský hřeben jako nástroj už nemohl padnout. Potřebovali jsme speciální zařízení pro česání dlouhých vlasů.

Takže tam byl speciální hřeben. Naučili se řezat a brousit ze dřeva, kostí a skořápek. První hřebeny nalezené v Evropě patří do doby kamenné a byly vyrobeny z kravského rohu. Hřebeny měly různé tvary a rozměry, ale v průběhu času se na ně móda dostala a postupně se změnily v skromný, ale nutný pro každý člověk hřeben.

Samozřejmě neexistuje žádný dokonalý hřeben pro všechny příležitosti. Každý hřeben nebo kartáč je určen pro konkrétní účely.

Existují dva hlavní typy hřebenů: skutečně pro česání (hřebeny a kartáče) a pro styling (broušení, rámové kartáče). Každý druh má své vlastní výhody.

Hřebeny pro česání. Odborníci doporučují upřednostňovat dřevěné hřebeny - jsou pro vlasy příznivější a navíc odstraňují statickou elektřinu. Vzácné zuby jemně pokořte vlasy, je zvlášť výhodné používat suchý hřeben po mytí vlasů.

Hřeben je vhodný pro každodenní česání, je také vhodný pro použití masky a stylingových výrobků, protože strom nereaguje na chemické sloučeniny.

Pokud chcete shromažďovat vlasy v koši nebo v koblihu, vezměte hřeben s častými zuby.

Pokud se chystáte udělat bouffant, buď máte vlasy s permem, nebo jen suché a tenké prameny - vyberte silikonový hřeben - dokonale odstraňuje statickou elektřinu a odděluje vlasy.

Kartáč na vlasy Pro zdravé krásné vlasy je každodenní masáž s kartáčem na několik minut opravdovým požehnáním. Kartáč na vlasy nejen odstraňuje prach a nečistoty z vlasů, ale také zvyšuje krevní oběh pokožky hlavy, zlepšuje výživu vlasů a stimuluje jejich růst. Je třeba začít česat vlasy od zadní části hlavy k čele, pak ve všech směrech a snažit se udržet hlavu volnou, bez namáhání. Kvůli tomuto česání je odstraněna únava a bolesti hlavy.

Pokud jsou vlasy velmi křehké, s dělenými koncemi, musíte je hřebetat ne štětcem, ale hřebenem.

Pokud jsou vlasy mastné, kartáč na vlasy vám nevyhovuje. Nepokládejte masáž hlavy: při kartáčování se štětcem z povrchu kůže přenáší na vlasy.

Pro styling vlasů používejte speciální hřebeny.

"Skeletální" kartáč na vlasy vyrobený speciálně pro vysoušeč vlasů. Vzácné a velké zuby přispívají k čistému oddělení matných vlasů a otvory umožňují lépe cirkulovat vzduch, a tak chránit pokožku hlavy před popáleninami.

Kartáčové kartáče (broušené) mohou být s různými štětinami - přírodní, nylonové, plastové. Tento kartáč je speciálně navržen pro styling vlasů. Je skvělé pro vytváření vln nebo kudrlin a v dovedných rukou pomůže prodloužit (narovnat) nepoctivé prameny. Ujistěte se, že tuto štětku zkontrolujete na odolnost proti teplu.

Hřebeny by měly být vybrány na základě typu vlasů - husté nebo řídké, mastné nebo suché - a účelu použití.

Materiál

První věc, kterou musíte věnovat při výběru hřebene, je materiál produktu. Hřebeny jsou dřevěné, železné, plastové, keramické, kosti.

Jedním z nejdůležitějších aspektů při výběru štětce na vlasy je kvalita štětin. Štěrka by měla být natolik tvrdá, aby odolala zatížení vlasů při česání, ale také štětiny by měly být mírně elastické, aby nedošlo k poškození nebo zmatení vlasů při česání.

Štětina, kosti a roh. Přírodní (vepřové) štětiny jsou považovány za jednu z nejdražších a současně vysoce kvalitní štětin. Přirozenost materiálu je snadno rozpoznatelná, když je vyhřívána nebo sušena vysoušečem vlasů. Přírodní materiál je dobrý, protože nepoškozuje vlasy a nepoškozuje pokožku hlavy. Takové štětiny dobře rozkládají vlasy, aniž by to elektrizovaly. Ale stojí to víc než plastové protějšky.

Kartáče štětin z divokých prasat jsou ve struktuře blízké lidským vlasům: tam a tam keratin. Kromě své hlavní funkce, vlastně česání, jemně masírovat pokožku hlavy, rovnoměrně distribuovat mazu po celé délce pramenů. Kartáče z přírodních štětin jsou nejvhodnější pro dlouhé rovné vlasy, s jejich pomocí budou vlasy hladké a lesklé.

Ale rozmazání uzlů štětcem z vepřových štětin není příliš výhodné. Vzhledem k tomu, že přírodní kartáčové štětce také odstraňují statickou elektřinu a nucují vlasy k rozptýlení při nejmenším dotyku, což velmi usnadňuje péči o dlouhé vlasy.

Ještě výhodnější volbou je kartáč štětiny štětin, který může být použit jako masážní štětec a současně si česat vlasy dobře.

Horn a kostní hřebeny jsou také považovány za nejužitečnější. Hřeben s přidáním turmalínových čipů dokonce vyléčí bolesti hlavy.

Strom Je samozřejmě třeba zakoupit si kartáčky z přírodních materiálů, například ze dřeva. Oni dokonale pečují o vlasy. Dřevo je dobré, protože nereaguje s kosmetickými přípravky na vlasy, ať už je to maska ​​nebo barvivo. Proto může být hřeben z březového nebo bukového hřebenu aplikován na hlavu libovolného složení bez obav z nepředvídaných výsledků. A březové hřebeny dokonce aktivují účinek nutričních složek. Kromě toho odstraňují lupy, ale na rozdíl od buku jsou krátkodobé. Hřebeny z dubového dřeva mají antistatický efekt a jalovec - antistres.

To vše platí pouze pro exempláře, které se nedotýkají lakem. V opačném případě je výhoda nula.

Jedinou nevýhodou je, že vzhledem k vláknité struktuře strom je náchylný k vzniku trhlin způsobených vlhkostí, což způsobuje rozdělené konce. Nicméně, dřevěné hřebeny patří mezi nejbezpečnější.

Při výběru hřebene věnujte pozornost kvalitě leštění dřeva: čím je lepší, tím delší bude věc. Hřebeny označené "řezané" nebo "ručně řezané" lze zakoupit bez kontroly. Tato značka odpovídá značce kvality.

Plastové. Pokud jste se zastavili na plastové štětině, použijte velmi jednoduchý test: spusťte zuby nebo štětiny na rameno zezadu, citlivější stranu dlaně. Pokud kůže nemá škrábance, pak je vše v pořádku, můžete si je koupit a používat.

Plast je nejvíce hygienický materiál, je velmi snadné umýt. Možná je to jediná výhoda. A samozřejmě, pokud potřebujete udělat hřeben, nemůže se s tímto úkolem vyrovnat ani jeden hřeben, ani plastový. Pohodlná pro česání, hřeben s častými nebo nerovnými zuby.

Na povrchu běžného plastu (plastového) hřebenu vzniká náboj statické elektřiny (plast je schopen vytvořit výboj až do 100 tisíc voltů) a vlasy jsou z něj elektrifikovány. Zeptejte se proto prodejců, zda na plastovém hřebenu působí antistatický povrch.

A z horkého vzduchu sušičky plast zahřeje a uvolňuje toxiny.
Plastové hřebeny jsou rychle znečištěné, drží se mastnoty z vlasů a prachu. Tyto hřebeny proto musí být mytovány a měněny častěji po třech měsících.

Plastové zuby jsou krátkodobé, s časem se na nich objevují mikroskopy. V důsledku toho může štětec poškodit povrchovou vrstvu vlasů. Pravděpodobně jste si všimli, že štětec, který jste právě koupil, sklouzl přes vaše vlasy jako hodinky. A časem se začne uvíznout v pramenech, špatně je česá a dokonce zmate vlasy. To je přesně stejný zvon, že je čas změnit hřeben.
Kromě toho se plastové zuby snadno zlomí a vypadnou. Výjimkou jsou hroby rhodody: plast na bázi acetylcelulózy.

Uhlík. Zajímavá novinka z profesionálních značek - karbonový hřeben - vyrobený z karbonu z uhlíkových vláken s keramickým povrchem. Jedná se o různé velikosti s častými a dalekosáhlými zuby.

Tento hřeben vlasy velmi jemně zjemňuje, vlasy jsou hladké, udržují si své vlastnosti po dlouhou dobu, nebojí se nečistot a nevyžadují zvláštní péči. Uhelný hřeben lze použít k řezání, barvení, vytváření vlasů, zvedání pramenů a rozložení kudrlin. Díky materiálu se hřeben doslova sklouzne do vlasů bez poškození jejich struktury, nestane se elektrifikován a chemicky nereaguje s přípravky během barvení.

Silikon. Dnes je nová třída hřebenů. Jsou často nazývány silikonem, ale ve skutečnosti jsou vyrobeny ze slitiny z plastu a silikonu. Obvykle jsou krémově zbarvené. Tyto hřebeny elektrizují vlasy. Obvykle stojí za to antistatické rytiny. Kromě toho jsou velmi snadno umýt.

Silikonová kartáč na vlasy je vhodný pro řezání a při barvení je vhodné kombinovat kudrnaté vlasy a oddělovat je do samostatných čistých pramenů. Silikonový hřeben rovnoměrně rozdělí masku, pěnu nebo pěnu po celé délce vlasů.

Nylon Je vhodný pro vlasy téměř všech typů a typů: od tenké krátké až po silné kudrnaté. Získejte štětec s přírodními štětinami díky výjimečné jemnosti a jemnosti. Nylonový kartáč je ideální pro slabé, poškozené i dětské vlasy.

Ebonit. Hřebeny vyrobené z tvrdého kaučuku překvapivě lesknou kudrlinky a odstraňují statickou elektřinu. Také, gumový hřeben je vhodný pro česání vlasů během praní. Tento vlasový hřeben bude nejméně traumatický, protože vlhké vlasy a pokožka hlavy jsou mnohem zranitelnější než suché vlasy a vyžadují velice pečlivou péči.

Kov Kovový hřeben s řadou častých zubů je ideální pro vytváření hromady a oddělení kudrlin. Hřeben se zaoblenými zuby dokáže zpracovat i ty nejvíce zamotané vlasy. Kovový hřeben odstraňuje statickou elektřinu, ale kadeřníci nedoporučují používat denní hřeben.

Kovová kartáč na vlasy přichází s nejvznešenějším účinkem vlasů: rozpadá, slzy a škrábnutí na pokožce hlavy. Pokud na kovových zubech hřebene nejsou žádné ochranné míčky, dávejte pozor, abyste s sebou nevytahovali vlasy.

A to není všechno. Kov reaguje chemicky s barvivem na vlasy a může změnit barvu nepředvídatelným způsobem.

Tipy:

Při nákupu hřebene věnujte pozornost tomu, od čeho je vyrobena hřebenová rukojeť. Nejlepší jsou pogumované nebo silikonové pera. Nevyklouzávají z rukou, zatímco suší vlasy s vysoušečem vlasů.

Neméně důležitější je "polštář", ze kterého vystupují zuby a štětiny. Pokud použijete hřeben na pryžovém podkladu, zkontrolujte, zda je správně připevněn k základně, ať už je poškozen na okrajích. Mimochodem, protože kaučuk neklouzá dobře na vlasy a plast je elektrický, je lepší upřednostnit husté textilní příslušenství.

Bez ohledu na materiál, z něhož je hřeben vyroben, by neměl mít ostré hrany! Musí být zaoblené, leštěné a leštěné. Nejlepší jsou považovány za "hřeben" - na tom nezáleží, plast nebo dřevo. Jejich hlavní výhodou je absence švu na zubech. S takovou spojovací čárou mohou špatně ošetřené zuby poškodit vlasy a způsobit mikroskopické zranění pokožky hlavy.

Nejlépe, pokud je masážní kartáč z plastu, vyhlazení je z přírodních štětin a hřeben je vyroben z měkkých materiálů (pryž, pryž). Pokud je to možné, neberte kovové a plastové hřebeny!

FORMULÁŘ

Masážní kartáč, široký a plochý, oválný nebo obdélníkový tvar, rovnoměrně rozkládá mazu po celé délce vlasů. Masáž je pojmenována z důvodu: zlepšuje krevní oběh, vytváří kudrlinky silnější a stimuluje jejich růst.

Brašování - štětec ve tvaru válce. Velký průměr - narovnává vlasy, trochu potřebné k vytvoření kudrlin.

"Fish bone" (skeletový hřeben) je plochý kartáč s vodorovnými otvory, díky kterému horký vzduch z vysoušeče vlasů volně cirkuluje, aniž by došlo k hoření kůže nebo přehřátí vlasů. Vhodný pro volánky a tvorbu objemu u kořenů.

Zaoblené zuby s polokruhovým kartáčem jsou ideální pro stylové krátké účesy.

Hřeben s častými zuby může být použit pro výrobu bouffant.

Hřeben se vzácnými zuby, na konci kterých jsou koule, s třeskem zvládne matné vlasy libovolné délky.

Hřeben s hroty ve tvaru vidlice nebo s rukojetí styletů (tenké a dlouhé) a časté zuby jsou potřebné pro styling, modelování tresek a dělení.

Kartáč na mytí vlasů je ideální pro masáž pokožky hlavy přímo ve sprše.

Iontový hřeben čistí nečistoty, mastnoty a absorbuje nepříjemné pachy; infračervené relaxace a urychlení růstu vlasů.

A přesto se kartáče stávají sklápěcími as odnímatelnou rukojetí. Jsou vhodné nosit v sáčku.

Fotografie jsou očíslované kartáče: číslo kartáč na vlasy odpovídá číslu popisu.

1) Vhodný pro každou příležitost hřeben s častými a vzácnými zuby;
2) Hřeben se vzácnými zuby pro česání kudrlin a mokrých vlasů;
3) Antistatický kovový hřeben je vhodný pro česání létajících vlasů;
4) Hřeben s dlouhou rukojetí a nerovnoměrnými zuby je praktický pro česání;
5) Hřeben s různými zuby pro česání lupů;
6) drahý a velmi jemný hřeben, řezaný z přírodního materiálu.

V dolní části fotografie jsou očíslovány a kartáče:

1) prodyšný kartáč na sušení vlasů;
2) drahocenný, ale velmi dobrý kartáč, pro krátké vlasy z přírodních štětin;
3) Tento kartáč je vhodný pro kabelku s polštářem a jehly se zesílenými konci;
4) Silný kartáč z přírodních štětin, používaný pro styling vlasů;
5) kartáč s gumovou podložkou a různými štětinami (z různých materiálů);
6) Půlkruhový kartáč na tvarování s občasnými štětinami;
7) Polokruhový kartáč s různými štětinami, ideální pro tvrdé vlasy;
8) vlasy šetřící kartáč se zakulacenými hustými štětinami na koncích; kombinuje různé štětiny z různých materiálů.

TYP VLASŮ

Často, když kupujete štětec nebo hřeben, nezohledňujeme typ vlasů. Například majitelé kadeřnic pro každodenní použití potřebují hřeben s velmi vzácnými zuby. Masážní štětec jim nezabrání - je ideální pro večerní použití. Tento postup zvyšuje krevní oběh pokožky hlavy, zlepšuje výživu vlasů a stimuluje jejich růst, pomáhá zlepšovat stav vlasů.

Existují tři jednoduchá pravidla v závislosti na typu vlasů a typu hřebene.

První říká: čím tvrdší jsou vlasy, tím tvrdší je materiál, ke kterému je kartáč určen.

Za druhé, čím silnější jsou vlasy, tím méně by měly být zuby hřebenu.

A konečně, čím delší jsou vlasy, tím větší objem by měl být stylový kartáč: usnadňuje vlasy hřeben a styl a brání tomu, aby se zamotávaly.

Obecná doporučení jsou:

Dlouhé vlasy - hřeben s hroty.

Zvlněné krátké a střední vlasy - kartáčování.

Středně dlouhé vlasy jsou ploché kartáče s dřevěnými štětinami a pryžovou základnou.

Tlusté vlasy jsou masážní kartáče s štětinami různých velikostí.

Tenké vlasy - masážní kartáč s častými nylonovými štětinami nebo vzácným dřevěným hřebenem.

Olejnaté a smíšené vlasy jsou ploché kartáče.

Pro česání dlouhých, kudrnatých, dělených konců - silikonový hřeben s řídkými zuby.

Pro stohování dlouhé a kudrnaté - kartáčování a rybí kosti.

Nuance:

- Pokud jsou vlasy poškozené nebo slabé, zvolte měkké kartáče s plastovými kuličkami namontovanými na koncích štětin nebo štětky se vzácnými zuby;

- Pokud jsou vlasy tenké a křehké, zvolte si dřevěný kartáč se vzácnými zuby;

- Pokud jsou vlasy tvrdé, upřednostněte dostatečně pružný kartáč nebo hřeben;

- Pro rozdělené konce je lepší vybrat kartáče s přírodními štětinami;

- matné dlouhé vlasy se snadno hřebčí pomocí plochého kartáče, pohybujícího se od konců ke kořenům;

- Pokud máte poškozené a dlouhé vlasy, neměli byste ji osprchovat. Pokud je musíte urgentně potřebovat, a není čas na vysoušení vlasů vysoušečem vlasů, použijte hřeben se vzácnými zuby.

- Nepoužívejte k použití plochého kartáče, pokud chcete vlasy při vysoušení vlasů narovnat vlasy: nebudete schopni dostatečně vytáhnout konce vlasů;

- Není zapotřebí lůžka intenzivně kartáčovat vlasy štětcem. Stimuluje pouze mazové žlázy a poškozuje vlasové kořeny. Stačí, když si jednou štětím vlasy;

- Normální vlasy se hodí téměř ke každému kvalitnímu hřebenu; Ale i tak se doporučuje používat kovové a plastové hřebeny pouze ve vzácných případech, protože elektrizují a rozdělují vlasy.

- Pro styling stojí za to mít pár štětců.

JAK OBSAHOVAT KARTU

- Pro hřebeny a kartáče potřebujete pravidelnou péči. Nejméně jednou týdně zorganizujte pro ně "den koupání" - doporučuje se jim umýt stejným šamponem, s nímž si umyjte vlasy.

Majitelé mastných vlasů - je lepší umýt hřebeny i několikrát týdně. Totéž lze říci i těm, kteří bojují s lupinami. Je známo, že lupy způsobují houbu - a pokud se neustále omyjí hřebenem - hojení se urychlí.

- Vlasy by neměly zůstat na hřebenu, pravidelně je odstraňovat. Chcete-li vyčistit štětec z přilepených vlasů, můžete použít jiný hřeben nebo párátko. K čištění kartáčů jsou také speciální kartáče (viz foto).

Stará zubní kartáčka se hodí pro odstranění nečistot ze štětin. Poté opláchněte štětcem teplou vodou s malým množstvím šamponu, protřepejte a nechte vyschnout.

Je-li kartáč velmi špinavý a ve velkých městech je zdaleka neobvyklý, pak jsou vlhké ubrousky dobře vhodné, na které je velmi vhodné odstraňovat nečistoty z každého zubu.

- Pokud máte jednu z těch kartáčů, pro které chcete odstranit gumovou podložku; potom po čištění posypeme nepracujícím povrchem (kde není štětina) mastek na prášek, abyste jej mohli snadno položit na místo.

- Vyhodnoťte stupeň opotřebení všech součástí péče o vlasy. Ostré hrany, zlomené zuby, jehly, staré štětiny mohou vážně poškodit vlasy. Pokud máte štěstí a jste našli dobrý profesionální kartáč na vlasy, může to trvat mnohem déle. Ale i ona se jednou stane zbytečnou.

- Když vyfoukáte vlasy, ujistěte se, že kartáč, který používáte, je vyroben z materiálu odolného proti vysokým teplotám. Kadeřníci říkají, že doslova museli vyříznout roztavené kartáče z vlasů klientů.

- Používejte vysoušeč vlasů pracující při průměrné teplotě. Vysoké teplotní podmínky jsou nebezpečné nejen pro kartáče, ale i pro vaše vlasy.

- Pamatujte, že kartáč na vlasy je stejná osobní hygienická věc jako zubní kartáček. Proto si nepůjčte hřeben a nedávejte své.

Sledujte své zdraví, vyberte správné hřebeny a vychutnejte si okouzlující vzhled vlasů!

Postscript: česání vlasů je už dlouhou dobu intimním procesem a možná to je také důvod, proč přitahuje umělce k malování svých obrazů na téma dámské toalety. Nabízíme Vám obdivovat některé z nich.


Zinaida Serebryakova. "Pro toaletu". Autoportrét. 1909


William McGregor Paxton. "Dívka česání vlasů". 1909


Edgar Degas. "Žena si vlasy vyčistí." 1886


Edgar Degas. "Žena jí vlasy". 1885


Edgar Degas. "Sedící žena česá její vlasy". 1890


Edgar Degas. "Prohloubení vlasů (holič)". 1896


Elena Tkacheva. "Ráno." 1986


Konstantin Makovský. "Pod korunou." 1884


Pierre-Auguste Renoir. "Dívka česání vlasů". 1894


John William Waterhouse. "Mořská panna". 1892


John William Waterhouse. "Mořská panna". 1901


Hashiguchi Goyo. "Žena česání vlasů". 1920


Dante Gabriel Rossetti. "Žena česání vlasů". 1865


Bernard Fleetwood-Walker. "Nahé, česání vlasů" (datum neznámé)

beauty.ua

Chyt, brilantnost a zdraví kadeří přímo závisí na kvalitě péče. V této vážné věci nám pomáhají nejen masky a balzámy, ale také dobré hřebeny na vlasy. Jak vybrat správné a co věnovat pozornost - rozumíme společně.

V moderním kosmetickém světě není místo pro nudné a hackneyské trendy. Pokaždé, když jsme ohromeni novým vývojem talentovaných specialistů. A měsíční kalendářní účty za prosinec není výjimkou. Pokud jste již vybrali perfektní datum pro nový účes, je čas hledat dobrý štětec na vlasy. Samozřejmě, existuje tolik, že oči doslova vycházejí z různých možností. Ale tentokrát nebudeme moci podřídit slabost žen nazvanou "koupit všechno" a vybrat jen ten nejlepší hřeben.

Co jsou hřebenové vlasy?

Dřevěné kartáče

Vhodný pro všechny typy vlasů a každodenní použití. Z hlavních výhod dřevěných hřebenů stojí za zmínku, že uvolňují statický stres, kvůli kterému chloupky chtějí držet v různých směrech. A dřevěné hřebeny dokonale pečují o mastnou pokožku hlavy a zabraňují průřezu. Takže budou mít rádi dívky se smíšeným typem vlasů: mastné u kořenů a suché na špičkách.

Kovové hřebeny

Jsou pohodlné a odolné, ale ne každá dívka je vhodná. Levné kovové hřebeny - to je skutečná smrt, dokonce i pro nejvíce zdravé a rozmarné vlasy. A pokud si koupíte dražší a vysoce kvalitní - můžete ji použít k oddělení pramenů a vytváření účesů s elegantním rounem.

Další důležitý bod: na koncích zubů by měly být malé kuličky dobré kovové kartáče. Poskytují jemný masážní účinek a pomáhají nepoškozovat jemnou pokožku hlavy.

Hřebeny pro plastové vlasy

Je vhodné si s sebou vzít plastový kartáč na práci, školení a na jakýkoli výlet. Za prvé, díky svému materiálu je neuvěřitelně lehké. Zadruhé, při výběru kompaktního modelu, ušetříte nadváhu v kabelce.

Má tento vlasový hřeben mínusy? Bohužel ano! Neměla by být používána průběžně, protože může elektrifikovat vaše kadeře.

Hřebeny se štětinami

Takové kartáče jsou prostě nepostradatelné pro všechny účesy! V tomto případě mohou být štětiny hřebenu různé: měkké, tvrdé, přírodní, syntetické a kombinované.

Hřebeny se štětinami dokonale odhalují prameny a dodávají jim jemnost, hedvábnost a dokonce i lehký lesk.

Gumové hřebeny pro vlasy

Na tomto typu štětce doporučujeme věnovat zvláštní pozornost dívkám s roztomilými kudrlinami. Také gumový hřeben potěší tenké a měkké vlasy, které jsou často zamotané a vyžadují velmi pečlivou péči.

Měkký polštář v gumových kartáčcích zajišťuje dobrou masáž pokožky hlavy a krevní tok do vlasových folikulů. A je velmi snadné ho očistit od prachu, špíny a chloupků.

Jak si vybrat hřeben pro vlasy?

Při výběru vhodného štětce se zaměřte na typ pokožky hlavy, stejně jako na stav a délku vlasů.

Vyberte hřeben s přírodními štětinami.

 • Tkáně náchylné k tvorbě tuku

Upřednostněte štětce z umělých materiálů.

Můžete použít libovolný typ hřebene.

Vyberte hřebeny se vzácnými zuby.

Používejte kartáče s krátkými zuby.

Vyberte polokruhové hřebeny a brožování.

Budete vyhovovat všem masážním hřebenům s velkým počtem zubů.

Který vlasový hřeben je lepší

Hřeben je běžná věc, jedna z nepostradatelných pomocníků pro péči o vlasy. Bez ní nemůžeme dělat den, i když nevěnujeme dostatečnou pozornost jejímu výběru. A koneckonců, marně! Z hřebenu závisí na vzhledu a zdraví vašich vlasů. Nesprávně zvolený hřeben může přispět k lámavosti, průřezu vlasů a dokonce k jejich ztrátě. Nakonec zjistíme, jak si vybrat tak důležitou položku pro domácnost.

Otestujte, jak si vybrat hřeben

Typy hřebenových materiálů a použití jejich různých modelů

Chcete-li pochopit, co hřeben nejlépe vyhovuje vašemu typu vlasů, musíte pochopit odrůdy svých modelů. Moderní výrobci nabízejí mnoho druhů hřebenů, které se vyznačují tvarem, materiálem, z něhož jsou vyrobeny a určeným účelem.

Podle materiálu

V podstatě jsou výrobky pro česání a styling vlasů vyrobeny ze dřeva, kovu, plastu, silikonu, uhlíku, někdy z kosti a želvy. Není možné jasně určit, který materiál je lepší pro péči o vlasy. Každá z nich má výhody a nevýhody. Zvažte model nejoblíbenějších materiálů.

Dřevěné hřebeny

Výrobky vyrobené z přírodních materiálů se vyznačují neškodností, stejně jako léčebnými vlastnostmi. Například hřeben jalovce snižuje stres a bříza pomáhá zbavit se lupů. Při nákupu takového hřebene věnujte pozornost hladkému povrchu. Za přítomnosti nejmenšího štěpení a štěpení může takový výrobek roztrhat vlasy. Důležité je také vědět, že dřevěné hřebeny vyžadují častější čištění, ale jsou vhodné pro nanášení ošetřovacích masek na vlasy, neboť nevykazují chemickou reakci se složkami.

Kovové hřebeny

Materiál je odolný, přispívá k odstranění statické elektřiny, ale nedoporučuje se pro barvené vlasy. Kovový hřeben může způsobit křehké vlasy, někdy nekvalitní produkt roztrhává vlasy nebo škrábe po hlavě. Tento kartáč se nedoporučuje pro každodenní použití.
Tip! Když vybíráte hřeben, spusťte zuby na kůži dlaně, pokud produkt poškrábá ruku, bude se chovat stejným způsobem jako kůže na hlavě. Ujistěte se, že špičky jsou pokryty speciálními ochrannými silikonovými kuličkami.

Plastové a silikonové hřebeny

Výrobky z umělé hmoty nejsou nápomocné v péči, snadno se umývají a jejich povrch je méně citlivý na deformaci a štěpení. To je velká výhoda pro vlasy za předpokladu, že zvolíte model kvality (často dochází k nákupu hřebenů z toxických a křehkých plastů). Silikonové hřebeny mají antistatický efekt a dobře se umývají. Často se používají při barvení vlasů, protože materiál nenastává chemickou reakcí s barvivem.

Hřebeny s přírodními štětinami

Výhodnější, ale bezpečná pro vlasy - hřeben s přírodními štětinami. Chcete-li vytvořit předmět pro péči o vlasy, aplikujte štětiny divokých prasat, žíní a kostic. Takový přípravek neodtrhává vlasy a nepřispívá k jejich průřezu, ale neměli byste je používat u žen s mastnou pokožkou vlasů, protože vlasy jsou po celé délce tlusté. Tento typ hřebene by se měl umývat alespoň jednou týdně a také se předpokládá, že přírodní hřeben silně elektrizuje vlasy. Pro dívky s kudrnatými vlasy je lepší vybrat jiný typ hřebenu nebo preferovat smíšený kartáč (jsou kombinovány přírodní a umělé štětiny). Další nevýhodou česání s přirozenými štětinami je charakteristická vůně při zahřátí nebo umytí. Výhody produktu zahrnují: bezpečnost, respekt k vlasům, což je hladké a lesklé.

Ve formě

Rozdíl ve tvaru kartáčů se objevil v souvislosti s různými účely jejich použití. K dispozici jsou hřebeny pro každodenní použití doma, pro použití v salonech a kadeřnictví pro profesionální styling, stejně jako pro barvení vlasů a použití masky.

Comb

Jedná se o plochý hřeben se zuby o různé tloušťce. Hřeben se vzácnými zuby vhodnými pro ženy, které se nemohou zdržet poškrábání vlhkých pramenů. Velké a vzácné zuby hřebenu budou také skvělou pomoc při péči o kudrnaté vlasy. Hřebeny se zuby, které jsou hustě vhodné pro oddělení oddělující nebo bazální hromady.

Masážní štětec

Obvykle je to široký, kulatý nebo čtvercový hřeben s rukojetí a spoustou zubů chráněných gumovými nebo plastovými kuličkami na koncích. Tento kartáč je ideální pro dlouhé a silné vlasy. Perfektně masíruje pokožku hlavy, která pomáhá stimulovat růst vlasů a zmírňovat bolesti hlavy.

Je to důležité! Pokud jste majitelem tlustých kadeří, masážní kartáč vám nevadá, protože masáž na hlavě vyvolává velkou produkci kožního mazu.

Hřebeny pro styling

Tyto výrobky jsou určeny pro snadný styling. Takže například kartáčování hřebíků má válcovitý tvar s hustě rozloženými zuby as středovou dutinou. Přilnavost je velmi vhodná při pokládce vysoušeče vlasů, jelikož prochází proudem vzduchu. Má nylon, přírodní štětiny nebo kovové štětiny. Hřebenová "rybí kost" má stejné vlastnosti jako kartáčování, ale zuby takového výrobku jsou méně časté. Vidlicový hřeben - produkt kombinující hřeben na jedné straně a dvě ozubené vidlice na druhé straně. Nejčastěji používané v kadeřnictví pro styling bangs, rozdělování a dělení pro bouffant.

Výběr hřebenu pro styling vlasů
 • Pro styling pomocí horkovzdušné sušárny zvolte kulatý nebo obdélníkový kartáč, pro studený plochý hřeben.
 • Správně zvolený hřeben pro styling by měl být vyroben z dřeva, uhlíkových vláken nebo keramiky, protože tyto materiály budou trvat déle, pokud se často zahřívají. Nepoužívejte plastové nebo kovové kartáče.
 • Vyberte si přírodní štětinovou štětku pro vyrovnání kudrlin, protože tyto štětiny nejlépe zachycují vlasy.
 • Velikost kartáčování by měla odpovídat délce vlasů. Čím delší jsou vlasy, tím větší je hřídel štětce.
 • Délka kartáčování na rukojeti nezáleží na tom, co je hlavní pro použití výrobku. Stojí za pozornost materiál, ze kterého je rukojeť vyrobena z kartáčování. Pogumovaná rukojeť je méně pravděpodobné, že se dostane do ruky.

Nejoblíbenější modely vlasových vláken: Hair ION Ceramic, Olivia Garden, Dewal.

Usměrňovač vlasových kartáčů

Ne tak dávno se vlasová kadeřnice na vlasy na vlasy rychle stala populární. Jedná se o elektrické zařízení na vyrovnávání vlasů ve formě hřebene. Rovnačka současně česá a dává dokonalou hladkost pramenům. Taková rovnátka, na rozdíl od stylu, nepoškodí vlasy, protože je vyrobena z vysoce kvalitních materiálů a její turmalínová vrstva brání přílišnému vysychání vlasů. Hřebenový usměrňovač má funkci ionizace vlasů, z níž prameny získávají lesk a zdravý vzhled. Rychlá vyrovnávačka na vyrovnávání vlasů šetří čas stylingu, protože při tomto postupu trvá ne více než 15 minut. Styler má na koncích zubů ochranné míčky jako masážní kartáček. Rovnačka nejen vyhladí vlasy, ale také přispívá k lepšímu krevnímu oběhu díky masáži na pokožce hlavy. Zařízení má LCD displej pro řízení teploty. Usměrňovač je velmi snadno použitelný a přítomnost drátu otáčejícího se o 360 stupňů zlepšuje komfort jeho použití. Toto zařízení již bylo získáno miliony uživatelů, kteří o tom ponechávají většinou pozitivní zpětnou vazbu. Přečtěte si recenze a dozvíte se více o výběru hřebenového rovnačky zde.

Jaký hřeben si můžete vybrat pro dítě

Matky se často ptají, jak vybrat hřeben pro dítě, protože tenké a měkké dětské vlasy vyžadují pečlivější péči a obvyklý hřeben jim nevyhovuje. Pro děti by ideální volbou by byla spletená čepička. Jedná se o inovativní ergonomický hřeben se zuby různých délek. Bezbolestně rozkládá vlasy a má speciální originální design, který je pro děti velmi atraktivní. Mnoho mumií zapomnělo na problém česání a rozmaru svých dětí díky jedinečnému kartáču Tangle Teezer.

Jaký hřeben je vhodný pro novorozence?

Předpokládejme, že vaše dítě má stále ještě málo vlasů na hlavě, ale stále potřebuje hřeben. Časté jsou tenké vlasy novorozenců zamotané v rohožích, speciální hřeben pro miminka pomáhá bez problémů pokrýt jemné prameny, stejně jako eliminuje formované krusty na pokožce hlavy, které lékaři doporučí odstranit každý den před koupáním. Hřebeny pro kojence jsou vyrobeny z přírodních a syntetických štětin, ale musí být měkké na dotek.

Při výběru hřebene pro novorozence upřednostněte hřebeny slavných značek. Firmy se starají o svou pověst, takže vyrábějí vysoce kvalitní výrobky. Štěrka těchto výrobků je hygienicky zpracována, pečlivě se starají o jemnou pokožku hlavy.

Navrhujeme věnovat pozornost takovým značkám - Chicco, Luvable Friends, Canpol Babies.

Výběr perfektního hřebene pro kudrnaté vlasy

Majitelé kudrnatých vlasů jsou nejvhodnějším velkým hřebenem se vzácnými zuby nebo směsným hřebenem s přírodními štětinami. Také pro kudrnaté vlasy je vhodná ergonomická hřebínka. Perfektně rozkládá vlasy, zabraňuje jejich průřezu a křehkosti. Některé modely dokonce pomáhají narovnat kadeře.

Který hřeben je vhodnější k pokovení rozšíření?

Důležité je dobře rozkročit dlouhé kudrlinky, protože na nich závisí jejich vzhled. Zvláštní pozornost věnujte výběru hřebenu pro roztažitelné vlasy, protože špatně zvolený hřeben vyvrací veškeré úsilí velitele a dlouhé šikmé prameny se mohou ztenčovat. Abyste zabránili vypadávání vlasů, doporučujeme používat přírodní kartáčové štětiny, které jsou pro vlasy nejméně traumatické. Ale vůdce mezi kartáčky pro prodlužování vlasů se stala oblíbenou značkou Tangle Teezer. V tuto chvíli nebylo vynalezeno nic lepšího než tanglová teaserka pro naladěné prameny. Ona velmi pečlivě hřebčí vlasy, uživatelé nechávají pozitivní recenze o jeho použití. Pro roztíratelné vlasy se nejlépe hodí Tangle Teezer Salon Elite.
Nejoblíbenější modely vlasových kartáčů pro rozšíření vlasů: Tangle Teezer, Macadamia, KAIZER.

Vyberte hřeben pro dlouhé a krátké vlasy

Dlouhé vlasy - pýcha jejich majitele. Správná péče o kosy má významný vliv na jejich vzhled a zdraví. Výběr výrobků pro česání dlouhých vlasů každý den by měl být založen na stejných principech jako výběr hřebene pro jiné typy vlasů:

 1. Odstranění toxicity a křehkosti materiálu, aby se zkontrolovala životnost výrobku.
 2. Zkoumáním výrobku pro štěpení a štěpení, aby nedocházelo k lámavosti a vypadávání vlasů.
 3. Výběr vhodného rozměru a modelu hřebene pro snadný styling.

Pokud je vše v prvních dvou bodech jasné, jaká velikost a model hřebenu jsou potřebné pro dlouhé vlasy? U dlouhých vlasů je lepší použít hřeben s hustými zuby. Dobře přizpůsobené masážní kartáče s přírodními štětinami. Předpokládá se, že velikost pracovní plochy kartáče by měla záviset na délce pramenů. Čím delší jsou vlasy, tím poměrně širší by měl být hřeben. Pro krátké nebo tenké vlasy zvolte hřebeny s řídkými zuby. Dokonalý hřeben s přírodními štětinami.

Pro Více Informací O Suché Vlasy