logo

Jaká štětec je lepší pro vlasy?

Každá dívka, která se zajímá o péči o vlasy, by měla vědět, který hřeben je nejlepší pro její typ vlasů. Kombinace je každodenní procedura, proto by měla být co nejjemnější a přemýšlivější.

Vlastnosti a výhody

Nesprávně zvolený hřeben poškodí vlasy, roztrhne prameny a dokonce přispěje k průřezu špiček. Může také elektrifikovat vlasy a učinit je více načechraně.

Ale vysoce kvalitní hřeben, zvolený podle všech pravidel, bude naopak poskytovat vlasům správnou péči.

Pravidelné kartáčování zajišťuje průtok krve do hlavy, což urychluje růst vlasů a činí je zdravějšími.

Existuje několik druhů hřebenů. Každá z nich má svůj vlastní účel a vlastnosti. To je důvod, proč v sortimentu této dívky by neměl být jeden kartáč na vlasy, ale několik modelů, které plní různé funkce.

Klasický

Nejběžnější klasický tvar hřebene by měl být v každé dívce. Ale v materiálu se liší. Může být umělá, přirozená nebo smíšená.

Nejlepší možností je hřeben s přírodními štětinami. Dřevěný hřeben dokonale masíruje hlavu. Tenký hřeben tohoto druhu také pomáhá odhalit kudrlinky, takže vlasy jsou čisté a dobře upravené. Tento hřeben je příliš objemný, aby se s vámi mohl nosit. Je však ideální pro česání kudrlin před spaním.

Masáž

Vysoce kvalitní masážní kartáč je dalším užitečným doplňkem pro osobní péči. Je zapotřebí k masáži hlavy, což naopak přispívá ke zvýšení krevního oběhu a následně k rychlejšímu růstu vlasů.

Prořezávání vlasů pomocí masážního kartáče vás bude hladší, rovnoměrnější a dobře upravované.

Existují různé možnosti pro tyto hřebeny: dřevo, kov nebo plast. Odborníci doporučují výběr dřevěných. Masáž pomocí kartáče z přírodního materiálu přináší maximální užitek.

Comb

Už dlouhou dobu krásy používají tenké hřebeny pro péči o vlasy. Historie takových hřebenů je tak stará, že vzhled prvních hřebenů pochází z dob starověkého Říma. V těchto dnech byly hřebeny vyráběny z kostí, ale dnes jsou oblíbené modely z dřeva nebo plastu.

Plastové hřebeny jsou stále nežádoucí - budou jen zhoršovat zapletení vašich vlasů a zvýšit jejich elektrifikaci.

Kompaktní

Další důležitou variantou jsou kompaktní kartáče, které si můžete s sebou vzít. Mohou to být malé kartáče, hřebeny nebo dokonce multifunkční modely, které jsou jak hřebenem, tak zrcadlem. Jednoduše se vejdou do tašky, takže můžete vždy pořádně opravovat vlasy, ať jste kdekoli.

Rozvětvení

Brashing jsou speciální hřebeny, které se nejčastěji používají pro profesionální styling. Mají válcovitý tvar a kulatou díru přímo uvnitř pouzdra. Tyto štětce by měly být použity pro styling vysoušeč vlasů. Takže získáte nejkrásnější a velkolepější styl v domácnosti. S pomocí kartáčování můžete vytvářet velké kudrlinky, stejně jako dáváte zvláštní tvar krátkosrsté hlavici vlasů.

Nejlepší je zvolit kartáčování s nejpřirozenějšími štětinami. V tomto případě vaše vlasy nebudou příliš objemné a elektrifikované.

Tajemství kartáčování od profesionálního kadeřníka:

Oblíbené materiály

Hřebeny se liší nejen svým vzhledem, ale také v jakém materiálu jsou vyrobeny. Podívejme se na tři nejoblíbenější možnosti, které moderní dívky používají v každodenním životě.

Dřevěné

Hřebeny ze dřeva - je obecně nejlepší volbou pro dívky, bez ohledu na typ vlasů. Tyto kartáče jsou nejvhodnější pro péči. Nemají elektrizovat vlasy, ale jen jemně vyrovnávají to. To je nejlepší ze všech, aby tyto vlasy po aplikaci masky nebo různých stylingových výrobků. To je odůvodněno skutečností, že všechny tyto nástroje nevykazují chemickou reakci s prvky přítomnými v jejich složení.

Při výběru materiálů stojí za to věnovat pozornost vlastnostem každého z nich. Takže bříza hřeben pomáhá léčit lupy. To také zvyšuje účinek masky na vlasy. Upokojte poškozenou pokožku hlavy a zmírněte svědění pomocí dubového hřebene.

Další populární možností je hřeben jalovce. Kromě příjemné vůně lesa, která dává tento štětec, může být jeho výhoda nazývána schopností uklidnit a zmírnit stres. Pokud však máte problémy s lupinami, měli byste si koupit třešňový hřeben.

Při výběru dřevěných kartáčů je lepší odmítnout lakované modely. Váš nákup by měl být stejně přirozený a tedy i kvalitní.

Plastové

Je lepší odmítnout hřeben vyrobený z plastu. Nezaujímají se o vlasy, ale pouze zvyšují křehkost pramene a zkazují celkový stav vlasů. Karbonové nebo silikonové kartáče jsou užitečnější pro stav vlasů.

Používají je profesionální stylisté a kadeřníci. Používejte je denně a nestojí za to, ale jsou vhodné pro určité postupy - řezání, styling nebo barvení. V tomto případě tenké plastové hřebeny perfektně oddělují prameny a snadno se čistí.

Kovové

Dalším běžným řešením je kovový hřeben. To vám umožní odhalit i nejvíce tlumené kudrlinky. Ale stylisté doporučují nepoužívat takové hřebeny majitelům barvených vlasů. Faktem je, že kov může reagovat s chemickými složkami vašeho barviva, čímž mění odstín vlasů.

Navíc hřebeny z tvrdého kovu mohou poškodit pramen vlasů. To platí zejména pro vlastníky tenkých a křehkých pramenů.

Který z nich je lepší

Výběr hřebene by měl odpovídat individuálním vlastnostem vašeho vzhledu. Především věnujte pozornost délce. Pro vlastníky krátkodobě oříznutých vlasů stačí vybrat jeden kvalitní hřeben. Ale pokud máte dlouhé kudrlinky, měli byste dostat dvě kartáče - jedna pro denní použití a druhá - pro zvláštní příležitosti, když potřebujete velkolepý styling.

Jako hřeben pro každodenní použití je nejlepší vyzvednout klasický kartáč s přírodními štětinami. Ale pro styling, můžete si vybrat kartáč, který vám umožní snadno stylovat vlasy do požadovaného účesu.

Dalším důležitým bodem, který si musíte pamatovat, je, že masážní kartáč je vhodnější pro dlouhé vlasy, zatímco ploché vlasy budou užitečné pro krátké vlasy. Délka zubů také závisí na délce vlasů. Čím delší jsou vaše kadeře, tím déle, tím větší jsou zuby na hřebenu. To usnadňuje proces žehlení.

Pokud máte suché nebo sušené vlasy, kartáč by měl být doplněn o nejjemnější a pružnější zuby. Můžete si také vybrat hřeben s přírodními štětinami, který také nepoškozuje vlasy. Pokud máte mastné vlasy, raději použijte dřevěný nebo nadržený hřeben.

Pro tenké a rovné vlasy si můžete vybrat libovolný masážní kartáč. Tyto hřebeny nepoškozují vlasy a nezhoršují jejich strukturu. Stejné štětce stojí za nákup a při vypadávání vlasů. Pokud je tento problém pro vás relevantní, je lepší koupit právě takový měkký hřeben, který bude vyhlazovat kudrlinky bez toho, aby je vytrhli. A vzhledem k tomu, že takový štětec masíruje hlavu, krevní tok na jeho povrchu se zvyšuje, což znamená, že vlasy začínají růst rychleji.

Ale zamotané a neposlušné kadeře budou snadněji hřebeny hřebeny se vzácnými zuby. Takže kudrliny budou rozděleny do tenkých pramenů a nebudete je poškozovat.

Pro husté vlasy je široký hřeben s přírodními štětinami. Že bude schopna efektivně pokrýt prameny a oddělovat je.

Populární blogger vypráví o tom, který hřeben je lepší vybrat:

Jak často se mění

Hřebeny, stejně jako všechny výrobky osobní péče, by měly být v průběhu času změněny. Stojí za to pravidelně, jakmile zjistíte, že kartáč, který používáte, začíná selhat.

Pokud budete i nadále štětat vlasy štětcem špatné kvality, bude to jen poškodit vaše vlasy.

Hřeben by měl navíc poskytovat plnou denní péči. Nejméně jednou týdně je třeba kartáč umýt. Samozřejmě, to lze provést pouze tehdy, pokud to materiál dovoluje. K tomu použijte nejprve vroucí vodu a poté mýdlový roztok. Hřeben, který byl tímto způsobem omyt, musí být poté opláchnut a dobře vysušen a položen na hustou froté ručník.

Je také třeba pamatovat na to, že hřeben, který používáte pravidelně, nemůže být někomu předán. Nepoužívejte jeden štětec pro dva, ani s příbuznými, aby vaše vlasy zůstaly zdravé a vypadají dobře upravené.

Ale i kdybyste věnovali správnou péči o kartáč na vlasy, neměli byste vám sloužit déle než šest měsíců. Dokonce i když hřeben vypadá slušně, měl by být nahrazen novým každým ročním obdobím.

Také změna hřebene stojí za to, pokud si na ni všimnete alespoň minimální škody. Pokud hroty kousky prasknou, pak je načase, abyste si koupili nový kartáč - tento hřeben poškodí prameny více.

Recenze

Pod každým typem pruhů je třeba zvolit určitý typ hřebene. To vám umožní usnadnit proces péče o vlasy a co nejlépe upravovat kudrlinky. Pouze v případě, že je hřeben vybrán správně, bude pozitivní výsledek viditelný a hřeben bude mít od uživatelů dobrou zpětnou vazbu.

Hřeben pro vlasy. Tipy, jak vybrat ten správný typ vlasů

Každá dívka chce mít zdravé a krásné vlasy, proto potřebujete zodpovědný přístup k jejich péči. Masky, balzámy a spousta různých způsobů posilování, pádu a jiných problémů s vlasy jsou dobré, ale hodně záleží na tom, čeho prakticky nevěnujeme - typu vašeho hřebene. Hřeben by měl být vybrán podle typu vlasů, jejich délky a mnoha dalších kritérií, o kterých se dozvíte později.

Kefy jsou vyrobeny z následujících materiálů:

1. Kov

Kovový hřeben je velmi snadno čitelný, pohodlný, odolný a odolný, ale obrovská nevýhoda kovového hřebene je, že může vážně poškodit pokožku hlavy, takže při výběru kovového hřebenu na vlasy se ujistěte, že na konci každého zubu je silikonová nebo plastová koule. Hřeben z takového materiálu se v ideálním případě vyrovná s elektrifikovanými vlasy, tento typ hřebene je vhodný pro vytváření vlasů a pomáhá oddělit zamotané vlasy. Nevhodné pro tenké a křehké vlasy, protože poškozují již nemocné vlasy. V žádném případě nepoužívejte během sušení vlasů kovový hřeben, je velmi horký a poškozuje chloupky, nepoužívejte je při barvení vlasů, protože kov reaguje s chemikou a v důsledku toho se může změnit barva vlasů.

2. Strom

Perfektní vzhled hřebenu, který je vhodný pro všechny typy vlasů, neškodí vlasovou pokožku, neelektralizuje vlasy, nepoškozuje zámky, odstraňuje nečistoty a zbytkový lak z vlasů, nevytříští vlasy, ale vyžaduje zvláštní péči:

 • Chraňte před slunečním světlem;
 • Jednou týdně omyjte v mýdlové vodě, osušte je ručníkem a vysušte (jen na slunci!);
 • Vysoká vlhkost také poškozuje strom, takže byste neměli hřeben umývat víc než jednou týdně a udržovat jej mimo mokré povrchy.

Když kupujete dřevěný hřeben, ujistěte se, že dřevo není lakované, protože laková vrstva zablokuje všechny užitečné vlastnosti přírodního materiálu. Mnozí věří, že stromy mají vlastní sílu a energii, které mohou přenášet nebo vybrat:

Hřeben moruše - česání vlasů s tímto hřebenem můžete potlačit fyzickou a duševní bolest, uklidňuje stav mysli.

Hřebenový hřeben - pomáhá cítit jeho integritu a nedovoluje se zmást, vyčesáváte takový hřeben po náročném pracovním dni, okamžitě odstraníte veškeré negativní nahromaděné během dne.

Meruňkový hřeben - přidává ženskost, sexualitu, probuduje měkkost, pružnost a schopnost užívat si života. Pomůže se zbavit smutku a touhy.

Birch hřeben - zlepšuje stav vlasů a podporuje rychlý růst, vyrovnává negativní myšlenky a dopad na energii. Hodí se pro holčičky ve věku od 3 do 6 let.

Jablečný hřeb - vede k harmonii a uklidňuje nervový stav a pomáhá se snášet se světem. I když je takový hřeben velmi obtížný, je velmi vhodný pro malé děti jakéhokoli pohlaví.

Dubový hřeben - odstraňuje marnivost a agresivitu, dává manliness a sebevědomí.

Pine hřeben - stimuluje růst vlasů a dává jim sílu. Pomáhá těšit život.

Lime hřeben - dává ženskou energii, uklidňuje a uklidňuje, pomáhá stát se klidnější a měkčí.

Smrkovaný hřeben - pomůže odstranit zlé oko, uklidní a odstraní negativní energii nahromaděnou během dne.

Aspen hřeben - dobře pomůže s nervózní poruchami a emocionální turbulence, pokud si hrát na vlasy s takovým hřebenem ráno za úsvitu, přemýšlet jen o dobru.

3. Silikon

Tento hřeben velmi dobře odstraňuje elektrifikaci a dokonale rozděluje vlasy na prameny, které jsou navrženy pro tenké, suché, poškozené a křehké vlasy, protože v žádném případě traumatizují strukturu vlasů, vhodnou pro mokré a matné vlasy. Takovéto kartáčky se často používají k vytváření účesů, při barvení a při střihu dobře rozkládají barvu po celé délce vlasů od kořene až po špičku. Výhody takových hřebenů jsou, že jsou lehké, levné, snadno se čistí a nevyžadují zvláštní péči, jako je kov nebo dřevo. Skvělá volba pro česání mimo domov.

4. uhlík

Vlasové kartáče tohoto materiálu jsou vhodné pro všechny typy vlasů, s výjimkou suchých a tenkých. Výhody těchto hřebenů spočívají v tom, že jsou odolné vůči vysokým teplotám, jsou odolné, levné, kompaktní, nevyžadují zvláštní péči a snadno se čistí. Mají také nevýhody, takové hřebeny elektrizují vlasy, přitahují prach a nečistoty vlasům a při ohřátí vyzařují škodlivé látky, což může vést k průřezu konců vlasů. Nedoporučuje se pro trvalé použití.

5. Nylon

Tento hřeben je ideální pro každodenní použití, často používaný pro styling a narovnání vlasů. Tento hřeben zcela eliminuje riziko poškození pokožky hlavy, příjemně masíruje a zaručuje dlouhou životnost. Pokud jsou vlasy silné a husté, tento kartáč vám pomůže snadno rozmotat. Výhodou takového kartáče je, že je levná a snadno se čistí. Nevýhody nejsou vyloučeny, česání dlouhých a hustých vlasů samo o sobě není moc dobré.

6. Ebonit

Ebenový hřeben má protistatistické vlastnosti a navzdory skutečnosti, že hřeben je vyroben z vysoce zpracované gumy, tento hřeben nevyzařuje škodlivé látky, když je ohříván s vysoušečem vlasů, takže s ním můžete bezpečně vyschnout vlasy. Často se tyto hřebeny používají při barvení vlasů nebo při jejich permeabilitě. Výhody takového hřebenu jsou, že jsou levné a nevyžadují zvláštní péči, a nevýhody jsou to, že tento hřeben nemůžete držet na slunci, jinak by se mohl zčervvatnout a mohlo by to ztrácet nebo změnit barvu, minuty v něm nejsou tak hrozné.

7. Keramika

Suché vlasy tohoto typu jsou považovány za nejlepší, protože po něm nejsou vlasy elektrifikovány, stávají se hladké a měkké. Takovéto kartáče jsou určeny hlavně pro tepelné pokládání vlasů, mohou být různého typu, kartáčky na brashingi a skeletové vlasy. Takové kartáče jsou drahé a musíte je používat velmi pečlivě, jsou velmi křehké. Díky keramickému povlaku drží kartáč na vlasy teplo, ale nepřehřívá a vlasy nezasychá, takže stylování takovéto kartáčky nepoškodí vaše zámky a vysoké náklady na kartáč jsou odůvodněné.

Kartáče jsou následující typy:

1. Masáž

Vzhledem k půlkruhovým špičkám klasický masážní kartáč na vlasy nejen pomáhá hřebenit a uklízet si vlasy, ale také léčí a stimuluje jejich růst pomocí masáže, posiluje folikuly, probouzí spící žárovky a brání koncem vlasů od průřezu. Tento hřeben byste měli používat alespoň 2krát denně, abyste zlepšili krevní oběh. Stejně jako každá jiná věc masážní hřeben má i své nevýhody, pokud zuby nejsou vybaveny speciálním hrotem, pak je poškozena pokožka hlavy a vlasy jsou zraněné, proto, pokud všechny vaše tipy vypadnou z vašeho kartáče, brzy spustit koupit nový. Další masáž vytváří statistický stres, který se snaží vyhnout dívce při stylování vlasů, někdy nepohodlné rukojeti nebo plošiny, modely plastikových plastů jsou toxické. Hodně závisí na typu a materiálu štětin z hřebene:

Syntetika - zuby takového plastu jsou rychle deformovány a poškozují pokožku hlavy a vlasy, nedoporučuje se ji používat při sušení vlasů, protože je při zahřátí velmi toxický.

Kov - není žádným tajemstvím, že kov má negativní vliv na stav vlasů a je schopen poškodit pokožku hlavy a vlasů, přispívá k průřezu špiček.

Nylon - má mírný účinek na pokožku hlavy a kadeří sám.

Strom je jedním z nejbezpečnějších a nejvíce šetrných druhů zubních zubů. Dřevo působí jemně a jemně na vlasy, nepoškozuje hlavu ani kudrlinky, má antimikrobiální činidla a pomáhá zmírnit napětí po dlouhém tvrdém dni.

Umělé štětiny - vhodné pro každodenní péči o všechny typy vlasů a pro děti, které jemně masírují hlavu, snadno vyhlazují matné kudrlinky a nepoškozují.

Přírodní štětiny - kartáče z přírodních štětin jsou mnohem dražší než kartáče vyrobené z umělých, určené více pro masáž hlavy. Maminky si je mohou užívat u novorozenců, ale musíte být opatrní, časté používání může způsobit alergickou reakci.

Uzamykací zuby - perfektně pomáhá při péči o křehké a suché vlasy, vhodný pro prodlužování vlasů nebo paruky, jemně rozkládá vlasy, netahá vlasy a neškrábe pokožku hlavy.

2. Spěchání

Kulatý kartáč s kruhovým nádechem, díky kterému můžete dělat zázraky. Základ tohoto hřebenu může být vyroben z keramiky, kovu nebo plastu. Zuby jsou častěji vyrobeny ze štětin, kovu nebo plastu. Tento hřeben pomáhá s účesem vlasů s vysoušečem vlasů, lze jej použít ke zvýšení bazální hlasitosti, zkroucení konců a protažení pramenů při rovnání. Nevýhodou kartáčování je to, že je obtížné ji udržet v čistotě, je těžké vytáhnout z ní zbývající vlasy a mazu, ale jinak je to dokonalé.

3. Ploché

Tento hřeben je velmi vhodný pro vytahování dlouhých vlasů, nevytahuje je, je vždy přítomen v každém kadeřnictví a je nezbytný pro řezání, ořezávání konců, pomáhá vytvářet efektivní kartáč na vlasy při barvení vlasů. Jemně vyhlazuje a kartáče skrz husté kudrlinky, ale nehmatujte tak těsné kudrlinky. K dispozici je také varianta takového hřebenu s kovovým paprskem na konci, pomáhá vytvořit dělení pro určitý účes a odděluje prameny při stříhání nebo stylování.

4. Comb

Univerzální a jednoduché modely hřebene jsou vyrobeny z přírodních i umělých materiálů. Je nepostradatelná pro tlusté, kudrnaté, vlnité a dlouhé vlasy. Neovlivňuje strukturu vlasů, vyhlazuje je a vyrovnává.

5. Polokruhový nebo devět řádků

Název devíti řádků byl způsoben skutečností, že tento typ hřebenu je vyroben pouze s 9 řadami zubů, občas se sedmým. Hřeben dokonale pomáhá při pokládání středních a krátkých účesů, masíruje pokožku hlavy a je vhodný k rovnání nebo zkroucení pramenů a třesů při sušení. Pokud jsou zuby vyrobeny z plastu, vlasy mohou elektrifikovat.

6. Rybí kost

Vtipné jméno přišlo právě kvůli podobnosti tohoto štětce s kostrou ryby. Kostrový hřeben je ideální pro dýchání vlasů a pro sušení vlasů. Kvůli otvorům v základně během sušení vlasů je zajištěna cirkulace vzduchu, takže vlasy nezasychávají ani se neporuší. Nízká cena a snadná péče jsou nepochybným plusem, ale nevýhodou je, že byste ji neměli používat se suchými a křehkými vlasy.

7. Hřeben pro vyrovnávání vlasů

Usměrňovač vlasových kartáčů je velmi užitečná věc v arzenálu každé dívky. Tento hřeben vám umožní pohodlně držet pramen vlasů, aniž by vám umožnil uklidit vlasy, doporučuje se ho používat během sušení. Výhodou tohoto hřebenu je, že je kompaktní, neškodí kudrnatým, netahuje je. Jako vždy existují nevýhody: účinek přímých vlasů není dlouhý a pokud je hřeben vyroben z nekvalitního plastu, může se tát z horkého vzduchu vysoušeče vlasů, což způsobuje toxické poškození vlasů, takže při pečlivém nákupu pozorujte typ materiálu.

8. Rozvinutí hřebene

Tento typ hřebenu dokonale vytahuje splety jakékoliv složitosti, vhodné pro česání vlhkých i suchých vlasů. Díky měkkým štětinám hřebenu může dokonce hřebetnout děti, vlasy netahají, příjemně provádí masáž pokožky hlavy a nepoškozuje vlasy. Vzhledem k vysoké poptávce těchto typů kartáčů na trhu najdete mnoho nekvalitních padělků, buďte opatrní při nákupu.

9. Kruhový hřeben na mytí

Tento hřeben je určen k umývání vlasů, příjemně masážní sprchu, pomáhá aplikovat masky a balzámy rovnoměrně po celé délce vlasů, vhodné pro všechny typy vlasů a naprosto libovolné délky, nezapadá, nedrží se a nevytahuje vlasy. Díky masáži hlavy zlepšuje krevní oběh, stimuluje růst vlasů, různé modely mohou být dokonce použity pro masáž těla.

Výběr hřebenu podle typu:

Suché - pro takové vlasy je vhodná masáž s přírodními štětinami nebo zuby se silikonovými špičkami.

Dlouho - je lepší vyndat masážní stěrku s 15 řadami zubů, hřebeny jakéhokoli druhu by měly být odhozeny, protože pokud máte dlouhé vlasy, nepotřebujete to, nemůžete je vůbec vyčesat.

Šampony - pro takové vlasy potřebujete čistou péči, proto doporučujeme používat kartáč s přírodními štětinami.

Zvlněná - pro takové vlasy je vhodný jakýkoliv typ hřebene, chcete-li se zbavit vln, použijte kartáč nebo hřeben-vyrovnávač.

Střední - použijte polokruhový hřeben.

Vzácné - pro tento typ vlasů je lepší používat masáž, masírovat pokožku hlavy, pomůže probudit "spící" vlasové folikuly.

Krátká - pro takové vlasy je každý typ hřebenu dokonalý, dokonce můžete použít hřebeny.

Mastné - v případě takových vlasů je masáž přísně zakázána, protože pouze zvyšuje tvorbu kožního mazu, štětce s přírodními štětinami také nebudou fungovat.

Rovné - rovné vlasy mohou být česané s absolutně jakýmkoliv hřebenem.

Chlupatý - styl vlasy s kartáčováním nebo rovnání hřeben.

Husté hřebeny vyrobené z kovu nebo dřeva, nebo hřebeny s tvrdými zuby.

Curly - péče o takové vlasy vhodný hřeben s dlouhými a častými zuby.

Křehké - nepoužívejte kovové hřebeny, vhodný kartáč s přírodními štětinami.

Měkké vlasy s kartáčováním, masáž je vhodná pro každodenní česání.

17 typů hřebenů pro vlasy, jejich vlastnosti a použití

Materiály

Při výběru vašeho oblíbeného hřebene musíte nejdříve věnovat pozornost tomu, z jakého materiálu se skládá. Znalost nevýhod a výhod každého z nich pomůže prospěch vlasům, neškodí jim:

 1. Dřevo je přírodní materiál, který elektrizují kudrlinky, dělá je hedvábnější, lesklé, zabraňuje vzhledu rozštěpených konců. Vyžaduje pečlivou péči, snadno se rozpadá;
 2. Kov - liší se ve zvýšené trvanlivosti, trvanlivosti. Jeho hlavní nevýhodou je, že může zranit hlavu, pokud jsou zuby příliš tenké, postrádají silikonové, plastové, pryžové špičky. Je zakázáno používat kovový hřeben během sušení pramenů s vysoušečem vlasů, protože to výrazně zhoršuje stav chloupků;
 3. Plast je populární, levný materiál. Snadno se čistí, lehká. Zároveň je třeba vědět, že plast je poměrně křehký, nesnáší těžké náklady a šok, snadno se rozbije;
 4. Silikon - má dlouhou životnost, snadno se rozkládá kudrlinky, používá se při sušení vlasů s vysoušečem vlasů. Mezi nedostatky jsou pouze vysoké náklady;
 5. Uhlík je umělý materiál sestávající z grafitu a pryže. Ne elektrifikuje, dobře je pokořuje bez poškození pokožky hlavy. Uhlík odolává těžkým nákladům, je těžké se zlomit. Drahý materiál;
 6. Kost je nejstarší materiál: silný, odolný. Často zdobené zrcadlem, drahokamy, ozdoby;
 7. Keramika, bronz, stříbro a zlato - drahé a vysoce kvalitní hřebeny. Vytvořte prameny měkké, lesklé, odolné proti vzniku statické elektřiny. Absolutně bezpečné pro všechny typy vlasů. Hřebeny z drahých kovů se nacházejí v jediné kopii.

Pomoc! Zvýšená vlhkost může vést ke vzniku houby nebo plísní na stromu.

Typy kartáčů a jejich použití

Typ hřebenu je přímo spojen s jeho účelem. V závislosti na tloušťce, délce, druhu vlasů je třeba věnovat pozornost i velikosti a tvaru hřebene a také, zda je pro vás vhodnější použít.

Stylový kartáč

 • Malý kulatý kartáč (Small Round Brush) je nepostradatelný při zkroutí krátkých vlasů;
 • Velký kulatý kartáč (Velký kulatý kartáč) je zapotřebí, aby se na dlouhé vlasy dostaly velké kudrlinky. Stačí natočit pramen na kartáč, ohřát ho vysoušečem vlasů a pečlivě ho uvolnit;
 • Kruhový (válcový) kartáč založený na keramice dokonale kadeří vlasy po celé délce a otáčí hroty;
 • Polokruhový hřeben nebo devět řádků má 7 nebo 9 řad se silnými zuby. Každý řádek je volně ve vzájemném kontaktu. Použijte jej ke stočení bobů, stylování bob nebo bob bob;
 • Vyfukovaný kartáč nebo termobráz (Vent Brush) s dlouhými, od sebe vzdálenými zuby umožňuje rychle vyschnout vlasy vysoušečem vlasů. Je zapotřebí v případě, kdy krátké vlasy přidávají objem blízko kořenů;
 • Štětec Styler kombinuje funkce hřebene a vysoušeče vlasů. Výhodou je, že kudrlinky jsou nejen vysušené, ale také krásně nalepené;
 • Vysoušeč vlasů (Blow Drying Hair Brush) je vybaven dutou foukanou základnou z keramiky. Díky tomu není třeba používat vysoušeč vlasů, což je mnohem traumatická vlákna.

Válcový kartáč je vybrán individuálně podle délky vlasů. Čím déle jsou, tím širší bude hřeben.

Plochý kartáč (pádlový štětec)

Má velkou velikost, a proto ji lidé nazývají "lopata". Používá se výhradně pro dlouhé prameny, protože má husté zuby, které nepoškozují chloupky, ale dobře je hřebčí. Má jednu nevýhodu - vzhledem k jejímu tvaru je těžké jej očistit.

Hřeben s ocasem (Rattail Comb)

Tento hřeben, rukojeť vypadá jako tenká tyč, připomínající ocas. Používá se k oddělení pramenů, odstranění nerovností ve vlasech, fixování stylingu.

Plastový hřeben je vždy silnější než ostatní, elektrizující vlasy.

Hřebenový kartáč (štětec)

Má dva až tři řady zubů vyrobených z přírodních nebo umělých materiálů. Odolává statické elektřině.

Hřeben hřebenu

Nejoblíbenější ze všech typů hřebenů. Má mnoho druhů:

 • Velké, vzácné zuby jsou potřebné pro bezpečné rozložení vlhkých pramenů;
 • Pro každodenní péči o krátké vlasy jsou potřebné husté hřebíček;
 • Dlouhé, ne příliš husté zuby používané pro kudrnaté vlasy;
 • Úzké hřeben s dlouhou tenkou rukojetí je nutné během barvení, zvýraznění, dělení do pramenů;
 • Poměrně tenké, dlouhé zuby různých výšin jsou potřebné k vytvoření vysokého napnutí;
 • Negativní uspořádání zubů vhodných při aplikaci masky, distribuce pěn, pěn.

Masáž (Bomb)

Pohodlný kartáč vhodný pro tenké a silné vlasy. Jeho jméno bylo způsobeno skutečností, že kromě česání provádí funkci masírování pokožky hlavy, čímž stimuluje krevní oběh a zlepšuje růst vlasů. Pro bezpečné použití doporučujeme mít na štětce bombu s plastovými nebo silikonovými kuličkami. Stává se to těžké, měkké, střední. Velikost je také odlišná - od velkých až po miniaturní, které se snadno skládají na polovinu a skrývají se v kabelce.

Pozor! Masáž stimuluje tvorbu kožního mazu, takže lidé, kteří jsou náchylní k mastným vlasům, by měli používat opatrně.

Přírodní kartáč štětce štětiny

Jako přírodní materiál použitý kůň, prasečí štětina. Potřebuje zvláštní denní péči. Vhodné pouze pro tenké, volné kadeře.

Pomoc! Tlusté, zamotané prameny, tento kartáč nebude moci hřeben.

Hřebeny pro vypouštění

Snadné skládání a skládání. Pohodlné nosit v kabelce nebo kapse. Často doplněné malým zrcadlem.

Hřeben pro sušení pomocí mikrovláken (kartáč na vlasy z mikrovlákna)

Nejen že se plete, ale také je vysuší. To je dosaženo díky základně z mikrovláken, které se nachází mezi zuby. Chcete-li zachránit objekt před vznikem nepříjemného zápachu, výrobci vytvořili malé otvory na zadní straně kartáče, které zajišťují vysušení části tkaniny.

Hřebeny (hřeben)

Plochý, malý hřeben. Zuby na něm jsou umístěny na jedné nebo dvou stranách. Vyrobeno z přírodních, umělých materiálů. To může být rovnoměrné a zakřivené, doplněné o ženský účes. Někdy je součástí skládacího nože milovaný muži.

Odstraňování štětce

Vybaveno štětinami různých délky. Jedinečnou vlastností některých modelů jsou zatahovací zuby, které mohou snadno odhalit suché, mokré, krátké, dlouhé vlasy. Kudrlinky se stanou poslušnějšími, méně chlupaté, ne elektrizují.

Hřeben pro rozšíření vlasů (kartáč se štětečkem)

Její zuby nikdy neublíží vaše nové kudrlinky, protože vypadají jako očka. Tlusté chloupky procházejí bez poškození jejich struktury.

Pozor! Doporučuje se použít tento hřeben na suché vlasy, protože budou méně zmatené.

Kombinovaný kartáč štětcem

Různá výška zubů - vynikající řešení stylových účesů, jejichž vlasy mají nerovnou délku. Pomůže jí vyhladit vlasy a dá je přesně.

Usměrňovač na vlasy (usměrňovač na vlasy)

Obsahuje dlouhý klip, který pevně obaluje pramen. Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje používat vysoušeč vlasů. Není vhodné, pokud jsou kadeře příliš silné a zvlněné.

Laserový hřeben (Laserový hřeben)

Má velký seznam pozitivních vlastností:

 • Vytvoří vlasy měkké, hedvábné;
 • Podporuje rychlý růst vlasů;
 • Nepoškozuje prameny;
 • Vyrovnává se s problémem plešatosti;
 • Odstraní seborrheu.

Pozor! Před nákupem laserového hřebene je nutné poradit se s lékařem.

Macadamia hair brush (Macadamia hřeben)

Pohodlná, malá velikost. Vhodí se dobře do ruky díky tvaru, neklouzá. Štěrky různých délek, které vám umožní rovnoměrně pokládat kudrlinky na kořeny. Vyrovnává své úkoly na mokré a suché prameny, aniž by je poškozoval. Zabraňuje vypadávání vlasů, vlasy jsou měkké, hedvábné.

Průzkum: Který hřeben používáte nejčastěji?

Celkem hlasů: 32. Celkem členů: 32.

Profesionální

Stylisté a kadeřníci nemohou předložit svou práci bez konkrétního seznamu hřebenů. Nejčastěji jsou vyrobeny z kovu, což umožňuje vždy udržovat nástroje čisté.

Pozor! Pro denní použití se nedoporučuje nakupovat kovové výrobky, protože silně elektrifikují vlasy.

V arzenálu profesionálního mistra musí být nezbytně skupina hřebenů s různými zuby. Zvláštní pozornost by měla být věnována hřebenům pro rozvlákňování pramenů, jejichž štětinami jsou charakteristické různé délky, zvláštní síla a pružnost.

U dlouhých vlasů je třeba získat několik masážních kartáčů. Krátké mohou být vždy česané s výrobky s malými zuby, hřebeny a některými typy hroudů.

Zvláštní objemový model s keramickým povlakem pomůže oživit a zvednout rafinované, oslabené prameny. Zvedá vlasy statické elektřiny, aby si vlasy dobře upravila. Narovnat kudrnaté vlasy budou moci hřeben pro styling s rotujícím kartáčem. Snadno vyfukované modely udržují prameny při přehřátí během sušení.

Jak si vybrat hřeben pro vlasy

V závislosti na typu vlasů je třeba věnovat pozornost výběru vhodného hřebene pro sebe:

 • Kvůli dlouhé potřebě jsou široké, velké štětce, hubící s častými zuby;
 • Kratší mohou být nejlépe česané s malými hřebeny;
 • Ramínka jsou kartáčována polokruhovými obruby;
 • Silně kudrnaté kadeře rozkrojené hřebeny s dlouhými, vzácnými zuby;
 • Tenké, bezvládné prameny získají nový vzhled po kartácích, polokruhových kartáčcích na vlasy;
 • Pro mastné použití můžete použít všechny typy kartáčů, s výjimkou masáží a výrobků s přírodními štětinami;
 • Aby nedošlo k poškození křehkých kadeří, zapomeňte na kov;
 • Zvýšené vlasy nikdy nezkazí předměty s přírodními štětinami nebo speciálními zaoblenými zuby.

Který hřeben je nejlépe na vaření vlasů?

 1. Ženy by neměly používat mužské hřebeny, protože nikdy nebudou moci pokrýt vlasy;
 2. Vlhké prameny se vůbec nemusí dotýkat štětce. Pokud je potřeba hřeben, je třeba použít štětec s dlouhými, vzácnými zuby;
 3. Pro denní použití nekupujte kovové výrobky;
 4. Před spaním si masírujte vlasy. Takže je to zdravější a přesnější.

Jak si vyčesat vlasy bez hřebene

V případě, že hřeben v nejvíce nepředvídatelné chvíli nebyl v ruce a potřebujete vypadat dobře, přijdete na záchranu:

Jak vyčistit hřeben od vlasů a nečistot

Hřeben je výhradně samostatná položka, kterou nelze dát druhým. Neměli bychom zapomínat, že po každé aplikaci musí být štětiny vyčištěny pomocí párátka nebo speciální štětkou.

K čištění hřebenu od nečistot je třeba předmět umývat alespoň jednou týdně v horké vodě s mýdlem nebo ošetřit kapalným amoniakem. Lepší čištění základny pomůže zubní kartáček. Keř na vlasy s přírodními štětinami, které potřebují péči se šamponem.

Pozor! Správná péče o kartáč zajišťuje jeho trvanlivost a spolehlivost. Pokud se objeví praskliny a žetony, objekt by měl být okamžitě zlikvidován.

5 nejlepších vlasových hřebenů

TANGLE TEEZER

Vznikl poměrně nedávno, ale již se mu podařilo potěšit kadeřníky a obyčejné lidi. Jeho hlavním rysem je, že nemá rukojeť, ale na úkor jeho konvexního tvaru se dokonale zapadne do ruky, aniž by se z ní vytáhl. Tělo je vyrobeno z plastu a zuby jsou vyrobeny ze silikonu. Odpovídá absolutně všem typům vlasů. Dobře česání zamotaných pramenů. Masíruje pokožku hlavy, stimuluje růst vlasů. Mezi jeho nedostatky jsou vysoké náklady.

BRAUN SATINOVÉ VLASY 7

Tři v jednom: vysoušeč vlasů, kartáč na vlasy, curling iron. Sada obsahuje dvě baterie. Navrženo pro vytváření hlasitosti. Zvláštní ionizační funkce chrání prameny před elektrifikací a chmýřením.

MOROCCANOIL

Univerzální hřeben pro vytvoření hromady. Přírodní štětiny dělají kudrnaté poslušnosti, jemné, jemné. K opravě výsledného účesu použijete pohodlnou, sofistikovanou rukojetí.

WELLA PROFESSIONALS

Základní pro účesy a styling s úžasným tvarem. Má antistatický efekt. Navrženo více pro profesionální použití.

Janeke

Na foukané podložce jasně kartáčujte. Měkké štětiny nepoškozují pokožku hlavy, normalizují krevní oběh. Má malou nevýhodu - trochu elektrizuje vlasy.

Vždy se záměrně přibližujte k výběru hřebene. Nikdy produkt kvalitního materiálu nemůže být levný. Nešetřete, přemýšlejte o kráse a péči o vlasy.

Který hřeben je lepší. Jak vybrat hřeben

Důležitou roli ve zdraví a kráse vašich vlasů hraje volba štětců. Kefky na vlasy a kartáčky na vlasy nejen odhalují a hřebovávají vlasy, ale mají masážní účinek na pokožku hlavy, která stimuluje přívod krve do pokožky hlavy a vlasů, což má pozitivní vliv na růst vlasů. Kadeřnické štětce odstraňují prach z ulice, statickou elektřinu, nepřijdou do styku s užitečnými látkami při aplikaci masky na vlasy, kartáčky z přírodních vláken poskytují lesk vlasům.

Z tohoto důvodu je třeba zvolit hřeben s velkou pečlivostí a pozorností.

Jak si vybrat hřeben?

Existuje několik kritérií pro výběr hřebenů pro vlasy - typ vlasů, pokožku hlavy, materiál, z něhož je hřeben vyroben, úkoly, které mu byly přiděleny. Také hřeben by neměl mít ostré hrany, zuby by měly být zaoblené, leštěné, leštěné, protože ostré hrany snadno roztrhají a rozbíjejí vlasy a mohou poškodit pokožku hlavy.

Jaký hřeben si vybrat

Ti, kteří pečují o své vlasy, by určitě měli mít řadu několika kartáčů určených pro různé úkoly péče o vlasy. Hřebeny s řídkými zuby budou vhodné pro kudrnaté a husté vlasy, dřevěné hřebeny budou pracovat pro tenké a křehké vlasy a pro vlasy s rozdělenými konci, zvolí si kartáče s přírodními štětinami. Kovové kartáčky mohou silně elektrifikovat, rozbíjet vlasy a poškodit pokožku hlavy.

Který hřeben je lepší?

Existují následující typy vlasových kartáčů: dřevo, kov, plast, keramika, kosti. Ne tak dávno existovala nová třída hřebenového silikonu (slitina z plastu a silikonu). Tyto kartáčky neelektralizují vlasy, lze je snadno umýt. Silikonové hřebeny jsou obvykle krémově zbarvené a mají antistatické rytiny.

Dřevěné kartáče na vlasy

Dřevěný hřeben s řídkými zuby je ideální pro česání vlhkých vlasů, protože poškozuje vlasy méně než ostatní, rovnoměrně rozděluje masku vlasy a je ideální pro česání dlouhých vlasů po celé délce.

Dřevěné masážní kartáče jsou vhodné téměř pro všechny, ale takové hřebeny jsou vhodné pro tenké a křehké vlasy.

Kefy z břízy zvyšují působení živin. Dub - má antistatický efekt. Juniperové kartáče odstraňují stres. Ale aby dřevěný hřeben mohl plně odhalit své užitečné vlastnosti, neměl by být lakován.

Existuje ale také mínus nelakované dřevěné kartáčky na vlasy. Tyto hřebeny absorbují mazu a nečistoty, což je důvod, proč by mělo být dřevo řádně leštěno. Zvláště oceňované dřevěné hřebeny, řezané ručně, jaká by měla být vhodná značka na obalu.

Kartáče s přírodními štětinami

Při nákupu štětce z přírodních štětin je třeba věnovat pozornost tomu, jaký materiál je vyroben z rukojeti tohoto kartáčku. Je lepší, pokud je to pogumovaná nebo silikonová rukojeť (poskytuje pohodlné použití a při vysušení vlasů nevyklouzne z vašich rukou).

Kartáče s přírodními štětinami

Nejdůležitějším kritériem pro výběr takového hřebene jsou štětiny. V ideálním případě by měla být přirozená (hromada divokých prasat). Je velmi snadné určit, zda je přirozená nebo umělá - když je přirozená hromada ohřívána vysoušečem vlasů, začne vyzařovat falešný pach. Přírodní štětiny na vlasy jsou dražší než běžné plastové kartáče, ale stojí za to. Jedná se o nejjemnější vlasové kartáčky na vlasy. Neškodí vlasům, neškodí vlasovou pokožku, neodhalí vlasy dobře, aniž by ji elektrizovali.

Pokud jste z nějakého důvodu vybrali hřeben vyrobený z plastových štětin, je důležité držet takový štětec na dlani, aby se ujistil, že nedrží kůži a nepoškozuje vaše vlasy. Pokud tomu tak není, pak si můžete bezpečně koupit takový hřeben, ale nezapomeňte, že tato štětina selže rychleji a spadne.

Je výhodné zakoupit si nějaký kartáč na vlasy ve specializovaných obchodech pro kadeřníky, abyste se vyhnuli padělání. V těchto obchodech je pro každou zásilku zboží k dispozici bezpečnostní certifikát, který lze v případě potřeby ověřit.

Další výhody přírodního hřebene štětin:
- Vynikající masáž pokožky hlavy;
- poskytněte vlasům lesk a hladkost;
- prevence rozštěpení;
- rovnoměrně rozložte mazu po celé délce vlasů, což je skvělé pro suché a normální vlasy, ale bohužel, nejlépe způsobí, že ovlivní mastné vlasy. Vlasy vypadají čistěji a tlustěji než obvykle.

Úzké kartáče na přírodní vlasy nejsou zaměnitelné za vytváření účesů a plynulé česání vlasů v ocase.

Nevýhody přírodních štětin:
- S kartáčem z přírodních štětin je problematické pokrýt silné, kudrnaté a zmatené vlasy. Takové chloupky jsou optimálně kombinovány s přírodními štětinovými kartáčky s plastovými zuby - budou vlasy pokořovat a svítit;
- jak je uvedeno výše, tyto kartáče nejsou vhodné pro mastné vlasy, neboť distribuují kožní mazu na všechny vlasy, což vám dává nevšední pohled na vaše vlasy. Nemůžete se však dotýkat vlasových kořenů takovými štětky, díky nimž budou vaše vlasy lesknout;
- přírodní kartáčové štětce vyžadují častou péči o sebe. Musí se umývat alespoň jednou týdně;
- cena přírodního štětinového štětce vlasů je mnohem vyšší než jiné vlasové kartáče.

Kefy na kudrnaté vlasy

Kefy na kudrnaté vlasy

Šťastní majitelé kudrlinky se prostě nedají bez hřebenu s velmi vzácnými zuby, aby si snadno a jednoduše vyřezali kadeře. Nezasahujte do takových vlasů a masážních štětců. Tento hřeben je ideální pro večerní použití. Správný masážní hřeben na koncích každého zubu má míč, který nepoškrábe pokožku hlavy a poskytuje vynikající masáž. Zvyšuje krevní oběh pokožky hlavy, zlepšuje výživu a růst vlasů. Zvláště tento postup je užitečný před spaním. Ale nezneužívejte takové procedury zástupcům krásné poloviny lidstva, kteří mají mastné vlasy.

Pro styling je vhodnější kruhový hřeben, čím delší jsou vaše vlasy, tím objemnější by měla být štětka. Je vhodnější hřebenit a stylovat dlouhé vlasy, což zabraňuje tomu, aby se zamotávaly.

Jak si česat vlasy

Jak hýbat vlasy

Některé tajemství česání vlasů:
- v žádném případě by se mokré vlasy neměly česat, jelikož mokré vlasy při vyšívání jsou silně natažené, jejich struktura je narušená, vločky se odlupují a vlasy začínají rozdělovat (čtěte na našich webových stránkách, jak zabránit dělení vlasů);
- vlasy musí být vysušeny ručníkem nebo vysoušečem vlasů, ale nejlepší možností pro sušení vlasů je pokojová teplota. Při vysoušení vlasů, vlasů suchých a zlomených, když se vlasy třtou ručníkem, začnou se konce vlasů rozdělit;
- začněte česat vlasy lépe od konců a hladce se přesunete na vlasové kořeny. Takže jsou lepší a rychlejší česané bez vytváření zamotaných hrdel;
- zamotané chlupaté koule by se neměly pokoušet znovu a znovu rozptýlit po zamotané kartáčce na vlasy. Vlasy opět se v tomto okamžiku zlomily a rozštěpily se. Je lepší se pokusit roztáhnout vlasy z prvních rukou a pak pomoci hřebenu.

Závěr

Neodstraňujte těsně a těsně gumové pásky. To vede k silnému kontrakci vlasů, které poškozují vlasový folikul a začínají vypadávat. Je lepší používat měkké a široké vlasové kravaty. Použití kovových barretů také nemá příznivý vliv na zdraví vlasů a je lepší je opustit.

Vyberte si správné hřebeny, které vyhovují vašim vlasům a nechte své vlasy vyzařovat zdraví a lesk, potěší vás i ti kolem vás s krásou!

Kartáč na vlasy: hřebeny a recenze

Mnoho žen se snaží zlepšit stav vlasů, obracet se na trichology, změnit přípravky na péči, připravit domácí kosmetiku - obecně dělají vše, co chtějí, ale nedbá to na hlavní věc: co denně štěstí? Tvar, tvar a materiál hřebenu, kartáče nebo hřebenu výrazně ovlivní stav účesu.

Jak si vybrat vlasový kartáč

Kombinace je denní procedura, protože by měla být stejně jemná, měkká a bezpečná. Při výběru štětce zvažte následující kritéria:

 • Účel použití. Pro běžné česání každý den zvolte klasický hřeben nebo produkt s přírodními štětinami. Masážní štětec je vhodný pro pravidelné postupy, které urychlují růst a průtok krve do pokožky hlavy. Malé kompaktní příslušenství je ideální pro jízdu po silnici. Pro profesionální styling se prodávají speciální oděvy s rámem, který je prázdný uvnitř. S jejich pomocí můžete vytvářet velké kudrlinky nebo tvarovat vlasy krátké nebo střední délky.
 • Materiál. Vyberte si výrobky z přírodních štětin. Nedoporučuje se používat kovové nebo plastové hřebenatky - elektrizují vlasy, poškozují jejich strukturu. Další užitečné materiály: silikon, uhlík. Profesionální ebonitové dřevěné hřebeny jsou považovány za vysoce kvalitní. Nejnebezpečnější - plast.
 • Tvar výrobku. Zuby by měly být tupé nebo zaoblené, ostré česání je přísně zakázáno - mohou ublížit hlavě. Dále věnujte pozornost tomu, jak je štětec nebo hřeben v ruce, ať už je pro vás vhodný pro osobní použití.

Pro jemné vlasy

Majitelé tohoto typu vlasů, jak je vidět z fotografie, nemají dostatek hlasitosti. Chcete-li to vypadat, načistěte vlasy plochými hřebeny s častými dřevěnými zuby a vyvarujte se kovových doplňků, které rozbíjejí slabé prameny a traumatizují jejich strukturu. Jakékoliv masážní kartáče se hodí i pro jemné vlasy. Poskytují průtok krve do folikulů, stimulují růst a zvyšují hustotu pramenů.

Pro tuky

Ideální štětec pro dívky s tímto typem vlasů je vzácný dřevěný nebo nadržený hřeben se zaoblenými zuby. Nezapomeňte pravidelně umývat příslušenství z nečistot, prachu, mastnoty. Nedoporučuje se používat oblíbené masáže, na špičkách každého zubu, z něhož jsou umístěny měkké kuličky - stimulují folikuly a způsobují ještě větší sekreci kožního mazu.

Jak si vybrat hřeben pro vlasy

Keř na vlasy - předmět, bez něhož je nemožné. Ale jak si to vybrat tak, aby nedošlo k poškození vlasů a pokožky hlavy? Říkáme, jaké jsou hřebeny. Pro jaké vlasy jsou vhodné? Jaké materiály dělají hřebeny?

Co dělá hřeben?

Vlastnosti kartáč na vlasy přímo závisí na materiálu. Výrobky péče o vlasy jsou vyrobeny z různých materiálů: kovové, plastové, přírodní nebo umělé štětiny, silikon, slonovina a dokonce i drahé kovy.

Nejvíce trvanlivý typ hřebenů, ne elektrizující vlasy. Současně kovové hřebeny nejsou vhodné pro všechny typy vlasů a jsou považovány za nejnebezpečnější.

Při nepravidelném používání kovového hřebene hrozí nebezpečí zranění vlasů a pokožky hlavy. Proto jsou kontraindikovány pro použití tenkých, slabých, poškozených a barevných vlasů.

Kovová kartáč na vlasy SUERMEI, 595 rublů

Hřeben ze stromu, stejně jako z kovu, neselektuje vlasy. Díky dřevěné struktuře se hřeben jemně stará o vlasy a pokožku hlavy.

Zpravidla pro výrobu hřebenů pomocí borovice, buku, jalovce, popel, atd., Který dává estetiku subjektu.

Jedinou nevýhodou dřevěných hřebenů je křehkost a v některých případech i vysoké náklady.

Olivia Garden, 485 rublů

Nejčastější a nejlevnější typ hřebenů. Kupující jsou přitahováni různými tvary a odrůdami.

V některých případech plastový hřeben - nenahraditelný atribut při vytváření stylingu.

Chybějící hřeben z plastu je ten, že silně elektrizuje vlasy a ve vzácných případech přispívá k průřezu vlasů.

ToniGuy, 165 rublů

Hit všechny hity v konkurenci hřeben společnosti. Silikon nejen neelektruje vlasy, ale jak se nikdo nesetká s matnými prameny. Tento hřeben lze snadno umístit i do mokrých vlasů bez poškození jejich struktury.

Tangle Teezer, 870 rublů

Přírodní hřebeny štětin

Název materiálu mluví sám o sobě. Bezpečné pro vlasy a pokožku hlavy. Prakticky netuňte vlasy.

Nejčastěji jsou vyrobeny z vepřových štětin nebo divokých prasat. Také tam jsou štětce z koně a kosti.

BLUEBEARDS REVENGE, 1175 rublů

To může být bezpečně přičítáno prvnímu hřebenu, který naši předkové používali. Ne pro nic. Hřeben - skvělá volba pro každodenní použití. Vyřezává dobré prameny a vyrovnává se s rohožemi.

V závislosti na délce zubů a materiálu je vhodný pro téměř všechny typy vlasů.

VORTEX, 164 rublů

Kdo neslyšel o masážním kartáči? Nejen, že je vhodný pro téměř všechny typy vlasů, ale také stimuluje krevní oběh pokožky hlavy, a to kvůli poměrně krátkým zubům, které jsou blízko sebe navzájem.

Nicméně, pokud máte vlasy, které jsou náchylné k tuku, je lepší se zdržet používání takového kartáče. Masážní efekt stimuluje nadměrnou produkci kožního mazu. Proto se hlava rychle ušpiní.

Milen Classic, 338 rublů

Ergonomický beuty-gadget, který na první pohled nevypadá jako hřeben v obvyklé prezentaci.

Nicméně, tato položka toho roku je v poptávce, jako mezi běžnými zákazníky, a mezi vybranými, včetně Rihanny a Victoria Beckham.

Díky zubům s různou délkou a elasticitou, při česání Tangle Teezer rozbíjí spleť a vlasy nevytrhnou.

Vhodný "gadget" pro všechny typy a délky vlasů.

Proto není náhodou, že se v současné době stal univerzálním asistentem i mezi majiteli kudrnatých vlasů.

Tangle Teezer, 833 rublů

Hřebeny pro styling

Stojí trochu odlišně od hřebenů, kartáčů a Tangle Teezer, protože jsou nejčastěji používány odborníky nebo lidmi, kteří mnoho vědí o stylingu.

Brashes - válcové hřebeny. Všichni pravděpodobně viděli tyhle chlupaté lahve na kadeřnictví.

Pomocí štětce vytvoří stylista nebo kadeřník objem v kořenech nebo zkroutí prameny s vysoušečem vlasů.

Doma, takový štětec pro začátečníka nebude snadné zvládnout. Existuje riziko špatně zamotaných a poškozených vlasů. Pokud tedy stále chcete stylovat doma, doporučujeme věnovat pozornost následujícímu typu hřebenů.

Moroccanoil Brush Ionic, 1620 rublů

Kostrové hřebeny nebo hřebenové "rybí kost"

Kvůli vzácným hrotom různých délek, které se nacházejí na jedné nebo obou stranách, je takový hřeben nálezem, aby se vytvořil objem v kořenech a vliv kreativní nedbalosti doma.

Dewal, 310 rublů

Pomocí takového nástroje můžete tahat nebo zkrotit třesk, dát účes, narovnat vlasy.

Salon Professional, 380 rublů

Zvláštností takového hřebenu je, že má jinou tloušťku zubů: polovinu střední a poloviny zubů.

Pohodlné pro použití na tenkých a středních vlasech.

Solinberg Eco line, 138 rublů

Každá srst má svůj vlastní hřeben

Takže pokud máte husté a husté vlasy, je nejlepší vybrat hřebeny s velkými zuby, kartáče s tuhými štětinami nebo kovovými hřebeny.

Tenké, načechrané, kudrnaté a oslabené vlasy jsou dobře uspořádané pomocí masážního hřebene, kartáče se silikonem nebo měkkými štětinami (nejlépe přirozené).

Vlasy náchylné k tuku, dobře hřebeny vlasy ze stromu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy