logo

Proč to svědíš hlavou? 10 hlavních důvodů

Svrbení a mnoho potíží, které jej doprovázejí, mohou být způsobeny velkým množstvím důvodů. Pro správnou instalaci zdroje je nejlepší navštívit lékaře, samozřejmě, ale tady je problém - ke kterému odborníkovi se zaregistrovat? Nebo jdi ke všem v řadě - kontrola není nikdy nadbytečná! Podívejme se, jaké jsou důvody a jaký lékař stojí za návštěvu.

Se silnou, nesmí procházet svědící skalp, navštivte svého lékaře! Nevytahujte! Čím dříve použijete, tím méně důsledků!

Možné příčiny

 • Seborrhea, lupy

Nesprávné fungování mazových žláz vede k velkým problémům s vlasy. Jedním z nejnepříjemnějších je lupy (seborrhea), doprovázené nesnesitelným svěděním a poškozením kůže. A také pokryté bílými šupinami, rameny a zády. Jen tyto váhy jsou zdrojem svědění, dráždí pokožku.

V mírných případech je lupina perfektně léčena doma. Je lepší léčit složitější případy společně s tricholožkem a komplexně se k němu přistupovat po celou dobu trvání procesu.

 • Suchá pokožka hlavy

Opět selhání mazových žláz a některé další příčiny způsobují suché vlasy a pokožku hlavy. Žlázy se aktivně snaží odstranit suchost a chránit oslabenou pokožku před negativními účinky prostředí a pokrýt tak celý povrch vrstvou mazu. Vlasy se rychle začínají špinit, přilne mnoho špíny, bakterie a mikroby se silně rozvíjejí. Je chybou podezření na mastnou pleť a typ mastného vlasu. Časté mytí vlasů odčerpává kůži ještě víc, trhliny a škrábance svědí hodně. Po umytí je vše vytlačeno a elektrifikováno, chlupy se rozštěpí a odtrhnou.

Hydratační masky, doplňování vitamínů a mikroelementů v těle, správná a zdravá výživa, dodržování pravidel mytí a sušení, ochrana kudrní ze slunce, větru a mrazu dobře zvládnou s tímto problémem.

 • Plísňová infekce

Jedná se o závažné nemoci, které vyžadují povinnou léčbu. Kromě konstantní chastotky na kůži jsou také plakety (lišejníky), které vypadají velmi odpudivě. Nejlepší je podstoupit léčbu v léčebném zařízení pod dohledem odborného dermatologa, ale pokud to není možné z nějakého důvodu, pokuste se zmírnit příznaky s čajovými zábaly a speciálními antifungálními šampony.

 • Paraziti (vši, klíšťata).

Další velmi vážné zranění, které také vyžaduje povinnou a okamžitou léčbu (musíte navštívit dermatologa). Nejčastěji se jedná o vši. Skoková vši mohou všude, zejména tam, kde jsou velké davy lidí nebo velké týmy zaměstnanců. Najdete pod lupou a pečlivě zkoumáte pokožku hlavy (lépe, pokud to doktor dělá). Infekce vyvolaná klíšťaty, které se objeví doma, nebude fungovat.

Kontrola vši

Léčba pedikulózy je poměrně jednoduchá a není příliš dlouhá. Zvláštní šampony a některé lidové léky budou dělat svou práci.

Možná jeden z nejběžnějších zdrojů pruritu a to vše proto, že v poslední době došlo k neuvěřitelnému množství nových alergických reakcí. Hlavní jsou reakce na potraviny. Také mnozí dnes čelí alergii na produkty péče o vlasy (šampony, balzámy, masky, stylingové výrobky). A výrobky na make-up. Obvykle je doprovázena vyrážkami, zarudnutím, svěděním, někdy otoky.

Alergie může také nastat při výměně obvyklých produktů pro péči o vlasy. Pokud se návrat k starému léku nevyřeší problém alergie, měli byste se obrátit na trichlóga.

Řešením problému je nalézt alergen a přirozeně ho eliminovat. To se nejlépe provádí v kanceláři alergiků.

 • Alergie k malování

Stává se to také docela často, zvláště pokud mistr nepoužívá příliš kvalitní barvu nebo nátěr obsahující čpavek nebo peroxid vodíku. Existuje pouze jedna cesta: musíte ovládat to, co mistr pro vás zbarví a rozhodnete se namalovat ne-čpavkové barvy nebo tónované šampony. Kromě toho je žádoucí před zahájením léčby provést test na alergické reakce.

 • Práškové alergie

Prací prášky, změkčovače tkanin obsahují mnoho různých chemických složek. Některé z nich mohou způsobit podráždění pokožky a v důsledku toho alergie a svědění.

Zdrojem mnoha nejrozmanitějších problémů s tělem je nervové napětí, stres, deprese, neuróza. Vlasy a skalp nejsou také ušetřeny. Stres může způsobit změnu typu vlasů a abnormality v mazových žlázách a spasmy cév a problémy s mikrocirkulací krve. V této souvislosti metabolismus velmi trpí a dochází k podráždění kůže.

Chcete-li odstranit toto podráždění, musíte nejprve odstranit stresové situace a uklidnit nervy, vypít sedativum (předepsané neurologem během léčby) a masírovat pokožku hlavy a krční páteř.

 • Podvýživa

Nadměrná spotřeba sladké, kořeněné, kávy, uzené, konzervované a další. To není příliš užitečné produkty a přejídání je nevyhnutelně ovlivňuje kůži: dermatitida, ekzém, akné, vyrážka. Tyto kožní projevy jsou vždy doprovázeny svěděním a silným česnutím vyrážkových míst. Řešení tohoto problému je poměrně jednoduché: dočasně odstranit "škodlivé" potraviny, vypít více čisté vody, konzumovat chudé potraviny s malým množstvím koření. Svrbení a vyrážky rychle zmizí!

 • Špatná čelenka

Šikmé a syntetické pokrývky hlavy často způsobují nepohodlí na hlavě. Diskuse dále zhoršuje situaci. Chci si škrábat hlavu najednou a co nejrychleji. Existuje pouze jedna cesta - okamžitě změňte náramek na příjemnější přírodní materiál a navíc byste měli mít různé klobouky při určité teplotě (péče o vlasy v zimě) a snažit se nepřehřívat pokožku hlavy, aniž byste přechlazovali.

Kromě těchto hlavních důvodů existují i ​​drobné. Patří sem:

 • poruchy krevního oběhu;
 • onemocnění trávicího traktu;
 • sedavý životní styl;
 • časté používání vysoušečů vlasů, pleyk. ;
 • přepětí.

Existují samozřejmě řada důvodů a každý z nich můžete vymalovat po velmi dlouhou dobu. Pokud váš důvod není mezi hlavní důvody, měli byste se podívat se specialistou na vzácnější. Důvodem, proč je poškrábaná pokožka hlavy, musí být nalezena, protože to může být příznakem vážného onemocnění a stává se problematickým chodit do kadeřnictví.

Důvody pro poškrábání hlavy pod vlasy

Svědění jakékoli části těla je poněkud nepříjemný, dráždivý jev, který může způsobit poškození pokožky v procesu poškrábání - vznik trhlin, zánětů atd.

Totéž platí pro pokožku hlavy - zranění horní vrstvy pokožky vede k bolesti, stejně jako ke vzniku ještě větších problémů. Abyste se zbavili posedlého svědění, nestačí jen škrábat potřebné místo - potřebujete zjistit příčinu vzniku takového jevu a jednat přímo na něm.

Příčiny svědění

Pokud je hlava dlouhotrvající - je to jasný důkaz o vývoji jakékoli patologie.

Existuje několik hlavních příčin tohoto příznaku:

 • parazitické organismy;
 • seborrhea;
 • alergie;
 • problémy se suchou kůží;
 • houbové infekce.

Zjistěte, proč se jedná o hlavu, pomůže dobrý dermatolog. Nedoporučuje se to dělat sami, protože špatná diagnóza vede k nesprávné léčbě. A to zase dvakrát negativně ovlivňuje tělo - zaprvé, skutečná choroba se dále rozšiřuje a za druhé, léky z neexistující choroby mohou výrazně oslabit imunitní systém těla.

Paraziti

Jednou z nejčastějších příčin vzniku svědění je šíření parazitních organismů - vši nebo klíšťata. Zpravidla je lze pozorovat pouhým okem po podrobnější kontrole.

Nemoc je přenášena z jedné osoby na druhou prostřednictvím blízkého kontaktu - objetí, podání rukou atd. Děti předškolního a základního školního věku jsou vystaveny riziku infekce všemi a klíšťaty. To je způsobeno skutečností, že děti jsou v úzkém kontaktu s sebou, stráví spoustu času ve škole a v mateřské škole a nemůže rozpoznat osobu s příznaky onemocnění.

Léčba dětí je komplikována skutečností, že ne každé dítě říká svým rodičům, že se mu točí a že se nebude ptát, proč se to děje. V takovém případě pomůže pouze neustálé sledování zdraví dítěte, ale z nějakého důvodu mnoho rodičů nevěnuje pozornost skutečnosti, že jejich dítě se neustále svědí.

Moderní medicína nabízí mnoho bezpečných způsobů, jak se zbavit parazitů - to jsou speciální šampony a krémy a hřebeny pro důkladné čtení atd. Pokud se dříve, aby se zbavili parazitů, byla osoba zkrácena, nyní se toto opatření vztahuje pouze na velmi malé děti, jejichž nedostatek vlasů nemá vliv na jejich vzhled a psychický stav.

Seborrhea

Toto onemocnění přímo souvisí s endokrinním systémem. Příčinou výskytu je zvýšený kožní mastocyt. S takovou nemocí může být nejen svědění hlavy na zadní straně hlavy, ale také zadní krk - místo, které je pod vlasy, zvláště pro majitele dlouhých vlasů. Nejčastěji dochází k seborrhe u dospívajících v pubertě a u lidí s vyšším věkem.

Příčiny onemocnění mohou být různé - to jsou stresující situace a snížená imunita a hormonální selhání, stejně jako výskyt dalších chorob pokožky hlavy.

Symptomy v případě seboroické dermatitidy jsou poměrně jednoduché:

 • Zánět pokožky hlavy;
 • Zhoršení vlasů;
 • Lupy;
 • Vypadávání vlasů;
 • Trvalý lesk na koních atd.

Abyste zjistili příčinu seborey, je nutné se poradit se svým lékařem - předepíše další testy, které ukazují "slabé místo" v těle. Pouze po předepsání této léčby.

Suchá kůže

Lidé, kteří mají suchou pokožku hlavy, přesně vědí, jaké nepříjemné překvapení lze očekávat z vlasů - to je tvorba lupin, ztráta a tenké neurčité vlasy, dělené konce apod.

Suchost pokožky na hlavě může být způsobena metabolickou poruchou, alergickou reakcí, příznakem onemocnění nebo jednoduše dědičným jevem. Pokud pochopíte příčinu suchosti, můžete vyřešit tento problém pomocí speciálních farmaceutických a kosmetických přípravků.

Bohužel, jestliže je suchost pokožky hlavy dědičným fenoménem, ​​pak všechna přijatá opatření budou pouze dočasným řešením a pak se hlava opět začne svědit. V tomto případě pomáhá neustálé používání speciálních šampónů a balzámů, které jsou určeny pro suchou pokožku hlavy a tenké a slabé vlasy.

Alergická reakce

Svrbivý pocit na zadní straně krku a za krkem může naznačovat alergickou reakci. V tomto případě je velmi obtížné vytvořit zdroj nepříjemných pocitů - používáte šampony a balzámy, sprchové gely, barviva pro barvení vlasů atd.

Pokud se zadní část krku začala srážet a pocit se postupně posunul k zadní části hlavy, pak je to jasná známka alergické reakce na výrobky tělové péče, které používáte - mýdlo, sprchové gely nebo krémy, mléko nebo tělový olej. Navíc může způsobit tento příznak změkčovadlo tkanin a nový prací prostředek.

Pro léčbu v takové situaci jsou předepsány antihistaminické léky a povinné vyhledávání a odstranění alergenu. Ve většině případů jde o nějaký nový nástroj, který z nějakého důvodu způsobil alergie.

Kůži

Příčinou onemocnění je houba - může se dostat dovnitř těla a šířit se přes oběhový systém všude. Svrbení na zádech bude v tomto případě pouze jedním příznakem ze souboru možných.

Plísňová onemocnění postihují všechny lidi bez výjimky - jakéhokoli věku a pohlaví. Způsoby infekce jsou také odlišné - jedná se o přímý kontakt s nosičem - člověka nebo zvířete a infekce různými objekty atd.

Houba je schopna dlouhodobě zůstat v lidském těle a nezjasňuje se, dokud se nestane pohodlnou pro její šíření - výrazné snížení ochranných funkcí těla, vzhled ran na horní vrstvě epidermis, prudké změny klimatu na mokré a horké, prázdninový čas.

Pokud se na člověku objevila dermatomykóza, lékař předepisuje komplexní léčbu, která zahrnuje užívání léků, které mají přímý účinek na příčinný účinek, používají místní léky pro zmírnění příznaků a také terapii zaměřenou na zlepšení imunity.

Další příčiny svědění na zadní straně hlavy

Výše uvedené jsou nejčastější důvody poškrábání zadní části hlavy, ale existují i ​​další faktory, které ovlivňují vývoj takového příznaku.

Patří sem:

 • Různé onemocnění vnitřních orgánů;
 • Porucha tělesných systémů - kardiovaskulární, gastrointestinální atd.;
 • Nedostatek vitamínu;
 • Silné napětí svalů na zádech a ramenou.

Je zřejmé, že hlavou se točí kvůli mnoha různým faktorům, takže opatření k léčbě tohoto příznaku bez předchozí konzultace s lékařem je nejen nerozumná, ale také nebezpečná pro lidi i pro ostatní, protože nemocní mohou být nakažlivá.

Zkušený dermatolog diagnostikuje, určí příčinu svědění a předepíše správnou a účinnou léčbu.

Svrbená skalp

Svědění v jakékoliv části těla není příjemným pocitem. Vytváří značné nepohodlí a touhu rychle se ho zbavit.

Obsessive svědění pokožky hlavy není výjimkou. Postupně poškozuje epidermis, vyvolává praskliny, vývoj zánětlivých procesů a infekci.

Pokud se svrbení objevuje často nebo nedrží dlouhou dobu, stojí za to zjistit důvod. Může být lehkovážná a snadno fixovatelná. Ale někdy s takovými příznaky, tělo hlásí nástup patologie v něm, který musí být diagnostikován a odstraněn.

Proč kůže hlavy: možné příčiny

Externí faktory, lidská fyziologie a různé patologické stavy mohou být svědky svědění.

Vystavení vnějším faktorům a fyziologii

Pokud se svrbení právě objevilo, nebo se to cítí zřídka, pak než se obrátíte na specialisty, stojí za to prověřit dodávky péče o vlasy. Je možné, že nepohodlí, které se objevilo, je reakcí na nové barvivo, šampon nebo jiné vonné tekutiny používané ve sprše nebo vaně.

Jedním z běžných příčin nepříjemného stavu je tedy:

Alergie na jednotlivé produkty péče o vlasy. Je třeba sledovat, jak pokožka vnímá jeden nebo jiný šampon, balzám nebo vlasovou masku. Pokud je po použití nepohodlí, musí být nástroj zaslán do koše. Je zřejmé, že je naplněný laurylsulfátem sodným, což může být silný alergen.

Společným jevem je netolerance k barvivům na vlasy. Obsahuje chemikálie a sloučeniny, jako je čpavek a peroxid vodíku. Proto může pokožka snadno podráždit a postupně narůstá do svědění. Aby se odstranil nežádoucí jev, je nutné před barvením novým, dosud nepoužívaným nástrojem k testování pokožky na alergie. Je lépe to udělat před procedurou, než vydržet nepohodlí.

Prostředky k praní a čištění mohou také vyvolat podráždění. Ale pak se bolestivé pocity rozšířily do celého těla, a ne jen na pokožku hlavy.

Časté mytí vlasů a vliv horkého vzduchu. Kůže může trpět dlouhodobým vystavením vysokým teplotám, dráždění a sušení. Tato situace nastává, když se vlasy často umyjí a poté položí s vysoušečem vlasů, kleštěmi a šlehačkou s horkými spotřebiči.

Suchá kůže z časté interakce s vodou. Existuje nepříjemný pocit napjatosti a následného svědění.

Podobná situace nastane, když je dlouhý pobyt na slunci bez klobouku. Pod vlivem žhavých paprsků kůže rychle ztrácí vodu a začne svědění.

Suchá kůže. To je další možná příčina nepříjemného svědění. Je to takový, a to z povahy a z důvodů popsaných výše. Často se tělo cítí nedostatkem mastných kyselin, některých mikroelementů a vitaminů. Nedostatek kožního mazu ovlivňuje nejen pokožku, ale i vlasy. Oni trpí suchostí a křehkostí, silně elektrifikovat, rychle absorbovat vlhkost, jsou obtížné položit. V důsledku toho vzrůstá nepohodlí.

Stres a emoční přetížení. Kvůli jejich vadám v těle je nadprodukce adrenalinu. Aby se hormonální produkce stabilizovala, musí být tělo naloženo cvičením nebo prací. Jinak by přebytek adrenalinu způsobil nepříjemné a vyčerpávající svědění pokožky hlavy.

Okolnosti, které vyžadují nadměrnou koncentraci pozornosti a prodloužený duševní stres, vyvíjejí tlak na psychiku a vyvolávají emocionální kapky vyvolávají nežádoucí pocity.

Patologické procesy

Svědomí na hlavě je způsobeno různými patologiemi:

Lupiny - exfoliované částice kůže. V průměru dochází k obnovení epidermis na hlavě za měsíc. Když je tento proces ztracen, buňky začnou rychleji zemřít, odlupovat se a proměnit se v lupy. Jeho přítomnost se projevuje nejen estetickými nepříjemnostmi, ale také nepříjemným svěděním kůže.

Lupiny jsou slabým projevem takového onemocnění, jako je seborrhea. Do toho se může postupně přeměňovat.

Seborrhea - výskyt tohoto onemocnění pokožky je způsoben porušením neuroendokrinní a nervové regulace mazových žláz. Začínají fungovat příliš intenzivně a mění kvalitu tukové látky, kterou uvolňují. Kromě svědění jsou tyto příznaky přítomny:

 • mastný lesk a olupování kůže;
 • vypadávání vlasů a těžké vločky lupů;
 • zahušťování stratum corneum epidermis.

Plísňové onemocnění pokožky hlavy - vyžadují komplexní a dlouhodobou léčbu. Hlavními patogeny jsou kvasinky podobné Malassezia furfur. Když jsou vytvořeny určité podmínky, rychle postihují vlasové folikuly a kůži.

Výskyt onemocnění pomůže při výsevu houby. Jeho výsledky označí léky, které pomáhají zbavit se nemoci a svědění.

Paraziti. Přestože mimo 21. století, takový starověký parazitický hmyz, jako jsou vši a klíšťata, může snadno způsobit podráždění kůže. Tato zvířata jsou velmi životaschopná a jistě se projeví, jakmile se pro ně objeví příznivé podmínky.

Identifikovat parazity je snadné: je to jen posunout vrstvy vlasů. Je také snadné se jim zbavit. Sortiment lékárny obsahuje dostatek finančních prostředků, pomocí kterých můžete v několika trikách odstranit tento nepořádek z hlavy. A není vůbec nutné se uchylovat k radikální metodě - krájení vlasů na kořeny.

Nemoci vnitřních orgánů. Svrbivé podráždění kůže na hlavě je možné s:

 • diabetes;
 • hormonální poruchy;
 • onemocnění srdce;
 • novotvary;
 • onemocnění trávicího traktu.

Dokonce i avitaminóza může způsobit nepříjemné svědění kůže na hlavě.

Hlava je poškrábaná na zadní straně hlavy.

Pocit svrbení na zádech je vysvětlen důvody popsanými výše. Kromě toho je napětí svalů významným příčinným faktorem tohoto stavu. Nejčastěji dochází k podráždění, když jsou svaly na zádech a předloktí přetížené. A na hlavě a zadní straně hlavy je dostatek svalů, které lze snadno přetížit.

Tento stav zhoršuje mikrocirkulaci krve v cévách pod kůží hlavy. Navíc může způsobit menší zranění svalových vláken. Výsledkem může být vývoj zánětlivého procesu a intenzivní podráždění kůže na zadní straně hlavy.

Léčba pokožky hlavy

Je možné se zbavit nepříjemného pocitu, pokud jsou jeho příčiny zakořeněny ve fyziologii nebo v léčivých přípravcích. Stačí se vrátit k osvědčeným značkám a vychutnávat si kvalitní výrobky.

Můžete vyzkoušet lékařské dermatologické šampony prodávané v lékárně. Pokud obsahují bylinné extrakty, mentol, kafr, nebudou způsobovat alergie a odstranit svědění.

Pro snížení suchosti kůže byste měli používat hydratační masky, krémy a šampony.

Chcete-li eliminovat nedostatek vitamínů, což také způsobuje svědění, potřebujete obnovit stravu, doplnit je zelení, čerstvým ovocem a zeleninou. Nezasahujte do příjmu vitamínových komplexů, jako jsou "Abeceda", "Vitrum", "Complivit" a další.

Pokud je veškeré úsilí neúspěšné - budete muset kontaktovat specialisty.

Je nepříjemné najít ve všem vlasy vši. Pokud se však objevil takový úzkostný jev, zbývá to jen zbavit se co nejdříve. Nemělo by se používat pouze prostředky předepsané lékařem, ale také kontrolovat jejich blízké pro přítomnost hmyzu, dezinfikovat ložní prádlo. Je nezbytné pečlivě uvažovat o tom, odkud mohou pocházet tito paraziti, aby se udržela stranou od možného zdroje.

Je těžší vyléčit seborrheu. Kromě léků předepsaných lékařem musíte:

 • dodržovat režim řádné výživy a pití;
 • vyhnout se nervovému namáhání;
 • nezapomeňte na odpočinek a spijte alespoň osm hodin;
 • udržet hormonální rovnováhu pod kontrolou;
 • udržujte vlasy čisté.

Když je na kůži zjištěna houba, předepisuje se terapeutická léčba pomocí speciálních šamponů, lotionů a antifungálních léků. Mezi nimi jsou účinné léky, jako je griseofulvin, klotrimazol, miconazol.

Efektivní v boji proti svědění masáž a bylinné medicíny.

Léčba lidových léků

U prvních projevů svědění lze použít lidové prostředky, které jsou užitečné pro pokožku a vlasy. Zde jsou některé z nich:

 • Husk, který je odstraněn z žárovek, nemusí házet. Po odstranění pokožky ze čtyř zahradních rostlin střední velikosti je nutné je umístit do smaltované nádoby a nalít litr čisté vody. Vroucí vařič by měl být asi hodinu a potom vyprázdněte a použijte k opláchnutí s každým šamponováním. Svědění by mělo zmizet po třech takových postupech.
 • Jablečný ocet je dobrý způsob, jak eliminovat nepříjemné pocity. Jeho dvě lžíce se rozpustí v litru teplé vody. Tekutina by měla být před vmytími vlasy pět minut do hlavy. Operace musí být provedena nejméně čtyřikrát.
 • Šťáva z cibule nebo česneku obsahuje kyselinu a síru, takže se může pomoci zbavit pocitů svědění, které se objevily po nanesení barvy na vlasy, stejně jako odstranění lupů.

Je nutné smíchat cibuli (nebo česnek) s rostlinným olejem a čerstvou citronovou šťávou ve stejném množství. Výsledná směs se protřepává na kořeny vlhkých vlasů a neleží po dobu půl hodiny. Pak opláchněte teplou vodou a přidáním kapičky citronové šťávy.

 • Připravte speciální šampon z těchto ingrediencí: dvě polévková lžíce olivového oleje, každý jeden - med a brandy, žloutek. Všechny součásti je třeba smísit a vtáhnout do hlavy. Když to trvá asi půl hodiny - důkladně opláchněte. Dvakrát týdně by mělo stačit k tomu, aby se situace zlepšila a svědění prošlo.
 • Ignorace pocitů svědění nestojí za to, zejména proto, že sami nedovolují: nepohodlí je příliš významné.

  Abychom zjistili příčinu takového nepříjemného jevu, je nutné konzultovat odborníka - dermatologa a trichlóga. Po vyšetření lékař předepíše vhodnou léčbu.

  V podstatě může být svrbená skalp úspěšně vyléčena doma. Když je zdroj problému neutralizován, podráždění projde bez stopy.

  Proč to svědíš hlavou?

  Svrbení hlavy může rušit osobu v jakémkoli věku. S takovým nepříjemným jevem pomáhají léčit různé léky a lidové prostředky.

  Nejprve je třeba se vypořádat s příčinami, aby se problém zcela vyloučil, a nejen odstranit jeho příznaky.

  Co může způsobit svědění na hlavě?

  Hlavu svědění se objevuje v reakci na různé vnitřní a vnější faktory. V jednom případě je to infekční složka, v ostatních případech alergeny a ve třetím, obecně stres a nezdravá strava. Když se objeví takové pocity, začne člověk tvrdou hlavou. To vede k podráždění a zarudnutí kůže.

  Dnes je lupina považována za nejčastější faktor, který způsobuje svědění. Vyskytuje se u asi 15% všech lidí. Někteří ji považují za kosmetický problém, ale ve skutečnosti se týká onemocnění.

  Děti mají často svědící hlavu, která je spojena s reakcí na pěnu nebo šampon pro koupání. Pediculóza se vyskytuje ve věku od 3 do 12 let. Důvodem je skutečnost, že děti ve škole a v mateřské škole jsou v úzkém kontaktu.

  Často se kvůli nedodržování hygienických pravidel v mladém věku zvyšuje počet kožních onemocnění.

  Nejčastější příčiny, které mohou způsobit svědění hlavy a zadní části hlavy, jsou:

  1. Pediculóza chlupaté části je parazitickou povahou, která je provokována hlavičkami vši.
  2. Alergie - reakce na různé podněty, přecitlivělost imunitního systému během účinků látky na tělo.
  3. Suchá kůže je příčinou použití nevhodných šamponů, zneužití vysoušeče vlasů.
  4. Vnitřní práce těla - špatná strava nebo individuální nemoci.
  5. Kousnutí hmyzem.
  6. Scalorrhea na pokožce hlavy (SVCG) je onemocnění spojené se selháním mazových žláz.
  7. Deprive je druh kožního onemocnění, který je způsoben různými patogeny houbové povahy.
  8. Psoriáza je chronická neinfekční kožní léze.

  Příznaky a léčba závisí na příčině

  U prvních projevů nastává okamžitá otázka, jak zacházet se svěděním? Nejprve musíte provést inspekci sami před zrcadlem nebo ho požádat o někoho jiného. Za přítomnosti ran, kůr, papule by se měly poradit s dermatologem. V ostatních případech může být doma odstraněna. Pokud je svědění sekundární příznak, pak se zbavte určité nemoci.

  V některých případech není nutné okamžitě běžet do nemocnice. Abyste si vybrali správnou taktiku léčby, musíte se nejprve zabývat příznaky různých nemoci. Pro každý z nich je vybrán samostatný schéma.

  Pediculóza

  Pravděpodobně každý ví něco jako pedikulózu. Od okamžiku, kdy vši udeřili na první charakteristické znaky, může trvat déle než dva týdny.

  Hlavní příznaky pedikulózy jsou:

  • v místech uhryznutí dochází k vážnému svědění;
  • excoriace (narušení integrity pokožky při česání);
  • se objevují ve vlasech.

  Pedikulóza je často zaměňována s lupinami, zvláště s lidmi, kteří se s tímto onemocněním ani jednou nestali. Hlavní rozdíl mezi epiteliálními buňkami spočívá v tom, že larvy mají téměř stejnou velikost, jsou těsně připevněny k vlasům, zatímco zesílené částice mají různou velikost a jsou nerovnoměrně uspořádány. Nity jsou také husté a elastické, stlačení vytváří charakteristickou křupavost. Při pedikulóze se hlava stále svrbí, svědění je poměrně intenzivní.

  Následující kritéria umožňují rozlišovat vady od lupů: povahu svrbení vlasové části, schopnost poškrábat a vzhled.

  Moderní léky umožňují rychle se zbavit všes bez návštěvy lékaře. V každé lékárně je seznam léků, které se používají k pedikulóze. Mezi ně patří Couple Plus, Hygia. Způsob aplikace závisí na každém léku. Po ošetření by měly být vlasy česané hustým hřebenem larvy.

  Důležitým bodem v procesu léčby je zpracování ložního prádla a věci. Je třeba vyčistit všechny příslušenství, se kterými byl kontakt. Pokud výrobky dovolí, po umytí se provádí žehlení. Je také třeba vyhnout se úzké spolupráci s dopravcem až do úplného zotavení.

  Alergie

  Hlavní příznaky alergií na hlavě jsou svědění. Objeví se červené skvrny s nekonturovanými okraji a odlupování se spojí. Takové projevy se nazývají kontaktní dermatitida. Vzniká po interakci těla se stimulem. Pro neprofesionální je snadné zaměnit tyto příznaky jinými nemocemi - psoriázou, seborelou.

  Stává se, že malé dítě má červené skvrny. Nejčastěji to naznačuje přítomnost tidies. Kůže dětí je velmi jemná, často pocení, což vede k tvorbě takových vyrážek. V každém případě byste se měli poradit s pediatrem.

  Někdy jsou lidé s citlivou kůží podrážděni. Nevhodný šampon, klobouk, sprej na vlasy způsobují podobné situace. Mnoho z těchto projevů je připisováno alergii.

  Fotky alergických vyrážek:

  Léčba alergické dermatitidy se provádí pomocí kortikosteroidů a antihistaminik. Posledními z nich jsou Claritin, Loratadin, Aleron, Alersin, Erius. Z kortikosteroidů lze podávat lotion Diprosalik, Belosalik.

  Při podráždění pokožky, které je doprovázeno svěděním, můžete použít lidové léky. Používá se k opláchnutí odvaru z heřmánku nebo z kopřivy. Nástroj odstraňuje záněty a má obecně příznivý účinek na vlasy. Vařené podle standardního schématu.

  Suchá kůže

  Často, při suché kůži, dochází k mírnému svědění a těsnosti. Příčinou je špatný výkon mazových žláz. Výsledkem je nedostatek vlhkosti, krevní oběh klesá. Externí faktory mohou také přispět k tvorbě sucha.

  Patří sem:

  • časté umývání hlavy;
  • vliv chemie - malba, perm, laky, pěny;
  • trvalé používání vysoušeče vlasů;
  • suchý vzduch - klimatizace, větrné topení suší nejen kůži, ale i sliznice.

  První pravidlem v boji proti suchu je odstranit všechny negativní faktory. Je třeba zkusit používat fén na vlasy méně často, abyste si každý den umyl vlasy. Hydratační a výživné masky mají pozitivní účinek na pokožku, eliminují suchost a těsnost. Při každém mytí musíte tyto kosmetické přípravky aplikovat.

  V zimě je lepší použít speciální zvlhčovače vzduchu v místnosti. Zabraňují nejen suché kůži, ale také sliznic, což bude mít pozitivní vliv na zdraví. Pomůže eliminovat suchou masáž hlavy. Během postupu pokožka přijímá kyslík. Proces můžete provádět, otřete různé oleje.

  Video od odborníka:

  Stres a výživa

  Po stresu jsou nervové zakončení podrážděny. V důsledku nadměrné koncentrace adrenalinu jsou všechny svaly nadměrně zatěžovány. Kombinovat hlavu se špatnou výživou a nedostatkem vitamínů. Svědění může být cítit nejen v hlavě, ale také v jiných částech těla. Nebyly pozorovány žádné další kožní změny.

  Chcete-li se zbavit tohoto nepříjemného příznaku, musíte užívat sedativa. Mezi nimi jsou: Persen, Valeryana, Sedafiton, Glycine. Pokud je nedostatek látek, je nutné vyvážit stravu tak, že do ní zahrneme všechny užitečné složky Můžete také užívat vitamínové komplexy - Vitrum, Bonavit.

  Zbavte se a houby

  Příčina zbavit různé druhy hub. Infekce probíhá v úzkém kontaktu s pacientem a použitím jeho předmětů - hřeben, klobouk.

  Když je zbavena, jsou pozorovány následující příznaky:

  • vytvářejí se prstencové červenavé skvrny;
  • existuje silné svědění;
  • vlasové kořeny jsou postiženy, často způsobují, že vypadnou;
  • se tvoří peeling - šedo-bílé váhy připomínající lupy.

  Pozor! Příznaky se mohou lišit v závislosti na druhu lišejníků. Většinou se na hlavě objevuje kožní onemocnění.

  Léčba je předepsána pouze dermatologem. V závislosti na patogenu se používají antifungální látky. Při léčbě kožních červů se používají léky obsahující tolnaftát, terbinafin a 5% roztok jódu. V těžkých případech jsou předepisovány přípravky pro perorální podání.

  Seborrhea

  Známky seborrhy závisí na formě - mastné nebo suché. Jak v prvním, tak v druhém případě je onemocnění doprovázeno pruritusem. S mastnou seborrheou získávají vlasy nezdravý lesk a zdá se, že jsou mokré.

  Také na kůži může tvořit bílou tečku tvaru kulatého tvaru. Hlavním příznakem suché seborrhy je lupy. Váhy pokožky jsou na hlavě nebo ve vlasech. Lupy se tvoří na kůži, brání plné výživě žárovek. To výrazně zhoršuje stav vlasů - jsou křehké.

  Seborrhea terapie se skládá z antifungální terapie. Použité šampony s ketokonazolem, například Dermazole, Dermazole plus, Nizoral. Po dobu tří dnů za sebou použijte výrobek podle pokynů. Schéma může změnit dermatolog v závislosti na průběhu seborrhy.

  Lotiony na bázi kortikosteroidů se také používají ke snížení zánětu. Mezi ně patří Diprosalik a Belosalik.

  Video od Dr. Malyshevy:

  Psoriáza

  U psoriázy jsou často lokalizovány vyrážky na loktech a kolenech. Také může být lokalizován na pokožce hlavy, za krkem. Pro onemocnění je charakteristická tvorba papulek, zvýšených nad povrchem. Získávají bledou barvu, často připomínající parafín. Také u psoriatických plaků je peeling a zhrubnutí zvláštní.

  Pro léčbu se používají masti a lotiony s glukokortikoidy (prednisolon, hydrokortizon), keratoplastické léky, léky obsahující pyrithionát zinečnatý, dehet. V závažných případech se používá systémová terapie.

  Další možné příčiny

  Některé nemoci a problémy s orgány mohou způsobit svědění na hlavě. U diabetu pacient často škrábne kůži. Hormonální změny a endokrinní poruchy mohou vyvolat podobné reakce - těhotenství, menopauza, hypotyreóza (suchá kůže), hyperteróza (vlhkost kůže). Terapie je zaměřena na eliminaci / snížení primárních příznaků onemocnění.

  Příčiny, které způsobují svědění kůže na hlavě, jsou četné. Mohou to být alergické reakce, vši, infekční a neinfekční dermatologické choroby, vnitřní poruchy těla, vnější vlivy. Způsoby léčby pro každý z nich jsou různé. Nejpravděpodobnějším rozhodnutím je kontaktovat dermatologa. Bude diagnostikovat onemocnění pomocí kontroly, dalšího výzkumu.

  Proč se točí - důvody pro to, co dělat se svědivým skalpem

  Proto může velmi svědí hlava - analyzovat hlavní příčiny svědění pokožky hlavy a ukázat vám, co dělat, jak zmírnit nebo zmírnění svědění.

  Proč se točí hlavou - hlavní příčiny svědění pokožky hlavy

  Nejvíce zřejmý důvod pro svědění v hlavě, jako je nečistota, nemůžeme zmínit - myslím, že všichni čtenáři mého místa se starají o čistotu a hygienu těla a vlasů. Není to zvláštní, ale takový snadno fixovatelný důvod obsadí jedno z předních míst ve výskytu svrbení.

  Pediculóza

  Pokud se objeví pocit míchání ve vlasech spolu se svěděním, je nejpravděpodobnější, že vši jsou příčinou svědění. Zkontrolujte, zda je snadné, jen požádejte někoho, aby pečlivě prozkoumal hlavu, pokud možno pomocí lupy.

  Pedikulóza se přenáší v místech s velkou koncentrací lidí, v těsné veřejné dopravě nebo přímým kontaktem s infikovanými věcmi (polštář, hřeben, klobouk atd.).

  Svědění se objeví, když dospělý kousne kůží a vylučuje dráždivé tajemství.

  Pokud vši nestáhnou včas, pacient je česání ránu na hlavě, což může hnisat, zacházet s nimi bude mnohem těžší. Navíc může dojít k horečce, svědění očí, ztrátě řas.

  Lékárny poskytují širokou škálu léků proti tomuto hmyzu. Různé šampony, spreje, masti účinně odstraňují jak dospělé, tak i vejce. Pokud by se problém nepozoroval okamžitě, měli byste změnit polštář a zpracovat věci v kontaktu s pokožkou hlavy.

  Suchá pokožka hlavy

  Někdy suchá pokožka hlavy začne vylučovat mnoho mazových sekrecí a je mylná pro mastnou pleť. V tomto případě se svědění zesiluje během a bezprostředně po umytí vlasů.

  Poškozená kůže, která je v kontaktu s vodou a kosmetikou, je podrážděná a intenzivnější. Chcete-li tuto situaci napravit, je to jednoduché - je třeba použít speciální zvlhčující masky a šampony, v době, kdy se stav pokožky vrátí k normálu.

  Různé postupy pro barvení, osvětlení, budování, stoupání a používání kudrlin a vysoušečů vlasů se suší na pokožce hlavy. Je lepší eliminovat takové negativní účinky na vlasy nebo častěji používat zvlhčující masky.

  Stres, podvýživa

  Vlasy se také vyskytují v případě nervových šoků a nedostatek vitamínů. V tomto případě se svědění zvýší večer i v noci.

  Pokud se v poslední době staly často stresující situace, stojí za to snížit zatížení a zavést potraviny bohaté na vápník, vitamíny A, E, B2, B3, B6, B12 do stravy, například mléčné výrobky, ryby, čerstvou zeleninu a ovoce.

  Bylinné čaje s mátou, matkou, valeriánem, chmel mají rovněž příznivý účinek. V těžkých případech se používají sedativa a masti ke zmírnění symptomů svědění.

  Alergie

  Velmi často může alergie způsobit svědění na hlavě. Pokud byla před nástupem příznaku aplikována nová kosmetika, stojí za to omezit její užívání.

  Nesprávně vybraný šampon, maska ​​na vlasy a někdy i součásti, které tvoří prací prostředek pro praní prádla a ložního prádla, mohou vést k alergiím. V takovém případě stačí identifikovat alergen a už ho nepoužívat.

  Pokud jste často alergičtí na domácí chemikálie, můžete použít dětské šampony, antialergické prášky a výrobky bez chemických přísad.

  Alergie mohou nastat také u barviv. Před použitím byste proto měli vždy provést test citlivosti. Můžete použít lehké výrobky (tonikum, ne čpavkové barvy) nebo je opustit.

  Zničte houbu

  Příležitostně, houbové infekce nebo versicolor mohou způsobit svědění chlupaté pokožky. Rychle se přenášejí kontaktem infikované osoby nebo zvířete.

  V takových případech je svědění provázeno ztrátou vlasů, zarudnutím kůže, ranami na kůži pod vlasy.

  V počátečních fázích farmaceutické šampony pomáhají vyrovnat se s houbou, ale je nejlepší podstoupit diagnózu a komplexní léčbu u lékaře.

  Seborrhea

  Seboroická dermatitida je také často příčinou nepříjemných svědivých pocitů ve vlasech. Zhoršené fungování mazových žláz nebo změna složení jejich sekrece vede k zanesení a zesílení horní vrstvy kůže. Současně se na povrchu rozmnožují patogenní mikroorganismy.

  Často se toto onemocnění zdědí nebo je výsledkem porušení v práci vnitřních orgánů, doprovázené zčervenání kůže.

  Seborrhea je suchá a mastná.

  Se suchou seborrheou je kůže šupinatá a při česání je snadné pozorovat jemné bílé lupy. Vlasy s křehkými, nudnými, často rozštěpenými konci. Také suché seborrhea má velmi výrazné svědění.

  Olejnatá seborrha nemůže způsobit svědění, ale vlas vypadá mastně, špinavě, silně vypadá. Skalp je lesklý, mastný, s otevřenými rozšířenými póry. Lupinové lupínky dohromady tvoří hnědo-žluté hrudky.

  Komplexní léčba seboroické dermatitidy zahrnuje medikované šampony, masky, oleje, speciální diety, imunomodulátory a léky. Časem se neošetřená seborrhea změní v alopecii (závažná ztráta vlasů). Vrátit vlasy v takových oblastech nemůže být.

  Psoriáza

  Často jsou projevy mastné seborrhy zmateny psoriázou pokožky hlavy, s chronickým recidivujícím dermatologickým onemocněním, urychluje se tvorba nové kůže a také odumírání bývalých vrstev epidermis.

  Tělo se nezabývá problémem nadměrné proliferace epidermálních buněk, začíná chronický zánět kůže, který se projevuje výskytem různých červených skvrn různých průměrů pokrytých bílými nebo nažloutlými šupinami, připomínajícími lupy, větší pruritus.

  Diabetes

  Při cukrovce dochází k narušení metabolismu, zejména metabolismu tuků, akumulace toxických látek v těle a zhoršování imunitního systému.

  Výsledkem je, že kůže ztrácí svou elasticitu, stane se hrubá, začíná odlupovat, vzniknou houbové choroby. Kromě svědění pokožky hlavy, kožních lézí, pigmentových skvrn vypadá, vlasy se stávají tenčí, náchylné ke ztrátě a stav nehtů se zhoršuje.

  Metabolické poruchy ovlivňující stav pokožky hlavy se také vyskytují u hypotyreózy, menopauzy, onemocnění jater, atd.

  Je třeba léčit takovou svrbitelnost složitým způsobem, pro místní akce je vhodné umývat bylinky (heřmánek, posloupnost, šalvěj, stejně jako ochlazování, zklidňující a antimikrobiální masti, šampony, spreje).

  Zdvih

  Svrbení hlavy může nastat v důsledku mrtvice a onemocnění, které ji způsobují: těžké poranění hlavy, kardiovaskulární onemocnění, hypertenze atd.

  Příčinou pruritu je narušení krevního oběhu v oblastech mozku, které signalizují tyto nepříjemné pocity.

  Masáž hlavy může pomoci v tomto případě. Měkké masírování pokožky zajistí tok krve a kyslíku do poškozených oblastí a zároveň zmírní bolesti hlavy, které se často objevují po mrtvici.

  Těhotenství

  Během těhotenství a po ní se mění metabolické procesy a hormony, zvyšuje se citlivost na různé látky. V důsledku náhlých změn nálady, pocení, citlivosti na alergeny může být potřeba poškrábat hlavu.

  Někdy může určitá nemoc, jako je dermatóza, způsobit svědění. Jeho hlavními projevy jsou zčervenání a vzhled bílých bublin.

  Pokud dojde k narušení jater, dochází k pocitu svědění po celém těle, tyto nemoci mohou vést k těhotenským komplikacím, takže byste neměli odkládat návštěvu lékaře.

  Pro zmírnění nepříjemných příznaků svědivé pokožky hlavy se může kouřit s odvarováním břízy nebo heřmánku, speciální šampony a balzámy, které snižují svědění.

  A teď budeme mluvit, jak se zbavit svědění pokožky hlavy pomocí lidových léků doma...

  Skalpování hlavy - co dělat, lidová léčba svrbení pokožky hlavy

  • Ocet

  Zředěný v teplé vodě v poměru 1: 8 a poté vtírán do pokožky, promyje se teplou vodou po 5-10 minutách. Jablečný jablečný ocet kromě odstranění svědění také posiluje vlasy. Takové řešení lze použít jako máchání.

  4-5 kapek esenciálního oleje z čajového stromu přidejte do sklenice vody. Výsledná kompozice zůstává na pokožce hlavy 15-20 minut.

  Apple, rozdrcený na strouhák, se třel do kůže a vlasů. Nechte na 30-40 minut, pro lepší výsledky zabalte celofán a ručník. Můžete se opakovat 2-3 krát týdně.

  Citronová šťáva se zředí vodou v poměru 1: 7. Toto oplach odstraňuje lupy, posiluje vlasy a podporuje jejich růst.

  Voda z ovesných vloček se smíchá s několika kapkami rozmarýnu nebo levandulových olejů. Směs by měla být ponechána na pokožce hlavy 30-40 minut. Kromě svědění, ovesné vločky účinně bojují proti vypadávání vlasů.

  • Cibule nebo česneková šťáva

  Čerstvou šťávu z cibule nebo česnekem smíchaným s citrónem ve stejném poměru přidáme několik polévkových lžiček oleje. Výsledná hmotnost se třepe do pokožky hlavy a ponechá ji půl hodiny.

  Kromě užitečné barvení vlasů cibule odlupování odlupování má antipruritické vlastnosti. Oplachování vlasů odvarováním cibulové kůry je měkčí a lesklé.

  Svrbená hlava a krk zezadu: hlavní příčiny svědění

  Často se člověk stěžuje, že hlava a krk jsou velmi svědčící. Důvody mohou být jiné. Děti i dospělí se mohou stěžovat na příznaky. Kromě toho, že způsobuje nepohodlí, symptom může znamenat vážná onemocnění. Proto je-li svědění v oblasti hlavy a krku neustále trýzněná, nemůže člověk doufat v takové příznaky, že vše samo o sobě zmizí.

  Příčiny svědění na kůži krku

  Oblast krku může svědčit z různých důvodů, od potu a nečistot po vážná onemocnění.

  Dekorativní alergie

  Trvalé nošení šperků může způsobit alergie a zarudnutí na krku, což se stává častěji u žen. Svědění je někdy tak silná, že neschopnost tolerovat to vede k více poškrábání pokožky. Taková podráždění se objevuje za krkem nebo ve výstřihu. Ale tyto důvody mohou být zcela vyloučeny. musíte buď odmítnout nosit kovové šperky vyrobené z nevhodných slitin, nebo to udělat podle pravidel:

  • Nepoužívejte masivní šperky v létě, kdy je horké, takže kůže může "dýchat";
  • pokud opravdu chcete nosit masivní krční příslušenství, musíte je odstranit nejpozději po 6 hodinách;
  • pak odstraňte náhrdelník alkoholem nebo peroxidem vodíku, abyste odstranili nečistoty, prach a pocení.

  Šperky shromažďují nečistoty a různé bakterie, které mohou způsobit svědění a podráždění krku. To platí pro řetězy s komplexním tkaní a velkým množstvím drahých kamenů.

  Reakce na syntetické látky

  Alergie na krk mohou být také způsobeny různými tkáněmi, například syntetiky. Aby se předešlo takovým potížím, je třeba se zvláštním důrazem na výběr spodního prádla a ložního prádla. Doporučuje se umyt prádlo ve vysoce kvalitním prášku a po mytí důkladně opláchněte.

  Většina pracích prášků obsahuje mnoho chemikálií a škodlivých látek, které jsou během mytí uloženy na tkanině. A pokud oplachování nebylo dostatečně důkladné, částice prášku zůstávají na oblečení a způsobují těžké alergie. V podstatě způsobuje vážné svědění a pálení, zarudnutí a odlupování kůže.

  Poruchy štítné žlázy

  Pokud je krk poškrábán zepředu, může to být způsobeno hypotyreózou - onemocněním štítné žlázy. Toto onemocnění se vyvine především kvůli nadměrné produkci hormonů trijodthyronin a tyroxinů. Kromě toho má pacient problémy s obezitou, svěděním. Navíc, když hypotyreóza škrábne krk v oblasti štítné žlázy, takové příznaky onemocnění přinese mnoho potíží:

  • rychlé dýchání;
  • vypuklé oči;
  • horečka;
  • zvýšená nebo snížená aktivita;
  • nálady nálad;
  • tachykardie.

  Neurodermatitida a demodikóza

  Důvodem, který způsobuje neustálou touhu poškrábat krk, může být atopická dermatitida. Toto onemocnění vede k nadměrnému pocení a dráždění krku lidí, protože většina z nich nosí kravatu a košili s límcem těsně k krku. Symptomy této nemoci jsou:

  • časté svědění;
  • zarudnutí;
  • vyrážka ve formě červených skvrn;
  • papuly a plaky;
  • červená skvrna na krku v oblasti štítné žlázy.

  Pokud máte tyto příznaky, je velmi nebezpečné odložit léčbu lékařem.

  Stejně jako příčina svědění a zarudnutí na krku může být demodikóza. Toto onemocnění se objevuje na kůži v důsledku parazitizace klíště - akné žláza. V podstatě se tento parazit usadí na bradě a na čele, ale někdy dokáže zachytit krk a celou tvář. Je-li pódium zanedbané, postihuje se nejen krk, ale i záda a hruď. Osoba nakažená touto nemocí trpí vyrážkou, vředy, zatímco kůže je velmi červená.

  Většinou lidé s slabým imunitním systémem, endokrinními chorobami a poruchami trávicího traktu trpí touto chorobou. Neměli byste ignorovat onemocnění, skrývající postiženou pokožku pod make-up a oblečení. Toto nepříjemné onemocnění vyžaduje okamžitý zásah zkušených odborníků.

  Svrbivá hlava - jaké jsou důvody

  Některé z důvodů, proč svrbení hlava, můžete definovat sebe a odstranit jejich vlastní.

  Nerve Surge

  Zadní část hlavy může způsobit pocit nervového šoku. Chcete-li se zbavit nepříjemného pocitu, můžete užívat mírné sedativa a příznaky brzy zmizí.

  Dalším důvodem může být nízká pohyblivost osoby, což vede ke zpomalení krevního oběhu v kůži a pocitu nepohodlí ve formě svědění. Lehká masáž pomůže odstranit nepříjemný pocit.

  Lupiny jako příčina svědění

  Po celém světě trpí 70% lidí lupinami. Malé částice pokožky se odlupují a kůže v těchto místech začíná svědit. Tam jsou speciální šampony pro péči o problém skalp, který pomůže zastavit svědění.

  Existují případy, kdy je seborea způsobena ne suchou kůží, ale houbovými mikroorganismy. Pokud je příčina lupů v houbě - bez konzultace s lékařem, léčba není možná.

  Hormonální systém a vitamíny

  Jedním z důvodů, proč se vám svědění zvedá zezadu, může být změna v hormonální hladině. Zde hraje velkou roli faktor životního prostředí nebo špatný způsob života. Léčba sama o sobě nestačí, budete muset předložit řadu speciálních testů, které vyhodnotí hormonální rovnováhu. Po vyšetření lékař předepíše léčbu.

  Další příčinou může být sezónní avitaminóza. Kvůli nedostatku vitaminů je normální fungování těla a jeho systémů narušeno. Pokud je problém sezónní, měli byste se podpořit s jakýmikoliv multivitamins, stejně jako přehodnotit dietu. Když k tomuto problému dojde, je přísně zakázáno tolerovat nebo samoléčit.

  Parazitové kousnutí

  Pokud jsou vši ve skalpách, jistě způsobí svědění. Tyto krveprolití kousají nejen samotnou chlupatou zónu, ale i oblasti za ušima, krk za vlasy atd.

  Detekce parazitů je snadná. Pedikulóze lze léčit poměrně dobře. Velký sortiment preparátů pro ošetření vlasů a postižené kůže se nachází v oknech lékáren, což vám pomůže zbavit se co nejdříve.

  Bez ohledu na příčinu svědění pokožky hlavy a krku zpožďuje léčbu lékaři komplikaci léčby. Nechejte se žertovat se zdravím, i když se zdá, že příčina nepohodlí je frivolní.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy