logo

Aerosol s ochranou pokožky: účinnost a aplikační vlastnosti

Při léčbě dermatologických onemocnění je velmi důležité vybrat správný výrobek a správně ho používat. Účinným a snadno použitelným léčivem je kožní čepice. Je předepsán pro psoriázu a podobné problémy, má minimální množství nežádoucích účinků a kontraindikace. A jaká je cena aerosolu a spreje "Skin-cap"? Níže jsou uvedeny náklady, recenze a podrobné pokyny k použití tohoto nástroje.

Složení

Hlavní a jedinou účinnou látkou je aktivovaný pyrithion zinečnatý, je složen v koncentraci 0,2% (to znamená, že gram léčiv tvoří pouze 2 miligramy látky). Sekundárními dalšími látkami jsou ethanol, polysorbát, hnací látky, trolamin, čištěná voda, propan a tak dále.

Podstata dopadu

Okamžitě stojí za zmínku, že aerosol není hormonální činidlo, takže se nemusíte bát, že "kožní čepička" způsobí závislost. Ale lék je účinný, má výrazné antiproliferační, antifungální, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.

Sprej zastavuje procesy proliferace tkání, což je konečný stupeň zánětlivých procesů a je charakterizován vzhledu buněčných infiltrátů. Antibakteriální aktivita se rozšiřuje na většinu patogenních mikroorganismů, jako jsou stafylokoky, proteiny, pyokyanické tyčinky, streptokoky. Účinná látka se dostává do buněk a porušuje integritu svých membrán a způsobuje další smrt. A fungicidní účinek je na houbách, které se často začínají množit s dermatologickými onemocněními a posilují jejich hlavní projevy.

Látky se prakticky neabsorbují do krve, i když se v ní mohou nalézt v minimálních množstvích. Pirithion zinečnatý, když se aplikuje topicky, dosáhne horních vrstev dermis a akumuluje se v nich a v epidermis v přijatelných a nezbytných koncentracích pro úspěšnou léčbu.

Formulář

Aerosol je dostupný v lahvích s dávkovačem 35, 70 nebo 140 gramů. A řada recenzí dokládá, že tato forma se v některých případech ukáže jako nejpohodlnější (pravděpodobně to není nejnižší cena, která je oprávněná). Kompozice má olejovitou konzistenci a má nevyjmenovanou vůni. Barva se může lišit od mléčné nebo nažloutlé až světle žluté.

Indikace

"Kožní uzávěr" je určen pro různé dermatologické onemocnění, včetně chronických a spíše závažných, jako je ekzém, psoriáza, neurodermatitida, stejně jako atopická, seboroická dermatitida.

Kontraindikace

Existuje jen málo kontraindikací, návod k použití uvádí, že aerosol by neměl být používán pouze s přecitlivělostí na určité složky nebo s jejich nesnášenlivostí.

Funkce aplikace

Aerosol se používá výhradně externě. Postříkejte kompozici a držte balón ve vzdálenosti asi 15 nebo 20 cm od ošetřeného povrchu. Za den potřebujete dvě nebo tři aplikace. Při aplikaci na pokožku hlavy doporučujeme použít speciální trysku v soupravě. Je třeba pokračovat v léčbě, dokud se neobjeví zřejmé zlepšení. Ale i když příznaky téměř úplně zmizí, musíte prodloužit užívání na další týden, pomůže to dosáhnout stabilního a nezvratného pozitivního účinku. Dávky a rysy užívání v pediatrické praxi (tj. U dětí) budou stejné.

Doba trvání úplného léčení je stanovena individuálně lékařem, ale často se jedná o psoriázu o jeden až půl měsíce a o dermatitidu tři nebo čtyři týdny. Pokud je potřeba po měsíci, terapie může být opakována (před konzultací s lékařem).

Použití během laktace a těhotenství

Během těhotenství je přípravek Skin-Kap obvykle předepisován lékaři pouze v případech, kdy přínosy pro zdraví ženy výrazně převyšují rizika pro vývoj nenarozeného dítěte. Některé nežádoucí účinky kojení nebyly zmíněny, ale některé množství pyrithionu zinku může být stále vylučováno mlékem, proto je v této fázi také opatrnost.

Použití pro léčbu dětí

Tam jsou také kontraindikace k použití spojené s věkem. Podle pokynů může být aerosol podán dětem, ale počínaje rokem. V mladším věku je použití nepřípustné.

Možné vedlejší účinky

Hodnocení a lékařská praxe dokazují, že nežádoucí účinky jsou vzácné. Některé jsou však možné, a to alergické reakce, které se projevují jako zarudnutí, kopřivka, svědění, propláchnutí, pálení. Je také pravděpodobné, že v prvních dnech léčby se objeví nepohodlí a nepohodlí v oblasti léčby, ale samo o sobě zmizí a obvykle nevyžaduje zrušení kůže.

Pokyny

 1. Aerosol může být použit jako součást komplexní léčby stávající dermatologické choroby, protože nebyla zjištěna významná interakce tohoto léku s jinými.
 2. Případy předávkování ve spolehlivých zdrojích se neuvádějí, ale stále je třeba uvést dávky.
 3. Z lékárny je kosmetický uzávěr vydán bez lékařského předpisu, ale to neznamená, že se můžete sama léčit a předepsat sami sebe. Předběžná konzultace s lékařem je žádoucí. Průzkum s cílem vyjádření přesné diagnózy bude také užitečný.
 4. Pokud používáte aerosol, protřepejte balón před použitím. Kromě toho musí být při distribuci finančních prostředků zachována přísně vertikálně. A pro zpracování hlavy je specializovaná tryska.

Funkce úložiště

Skladujte v uzavřené nádobce s aerosolem a nepoškozené a může být v chladu a podmínky prostředí, jako je teplota se pohybuje od 4 do třiceti stupni. Termín je pět let, po uplynutí doby platnosti nemůžete použít "kožní čepičku".

Náklady na

Cena láhve 35 gramů v lékárnách je asi 1700-1800 rublů. Náklady na průměrný válec (70 gramů) se pohybují od 2 750-3 000 rublů. A cena balení s objemem 140 gramů není známa, protože tato možnost je téměř nikdy k dispozici.

Názory

Recenze drog "Kožní čepice" jsou velmi početné a mnohé z nich jsou pozitivní. Zde jsou některé:

 • "Léčím psoriázu po dobu 20 let a vyzkouším mnoho různých nástrojů a postupů. Četl jsem recenze a narazil na příběhy o přípravě "Skin-cap". Byla jsem potěšena, že je nehormonální, ale byla skeptická, téměř nic nefungovalo. Dostala jsem kapátko, stříkalo se na plakety paralelně s postřikem. O tři dny později se zdálo, že jsou zhoršeny a po celou tu dobu došlo k pocitu pálení, ale bylo přijatelné. Ale po týdnu se vyrážka začala zmenšovat, růžová a o týden později se objevily stěží jasné skvrny. Trvalo dva válce. Cena je samozřejmě velmi vysoká, ale jsem připraven zaplatit za své zdraví a pohodlí. Navíc odpuštění trvalo dlouho, byl jsem dokonce překvapen. Ale teď je zhoršení opět a koupil jsem znovu jeden balón, myslím, že to bude stačit. "
 • "Můj manžel má psoriázu po dobu sedmi let, s vyrážkou na hlavě, a to velmi komplikuje léčbu. Lékař doporučil aerosol nazvaný "Skin Cap". Recenze nás ohromily a rozhodli se zkusit akci. Překvapivě začaly plaky začátkem třetího dne částečně zmizet! Tryska je velmi pohodlná, nepohodlí teprve v prvních dnech. Jeden z loupeživých partnerů je dost pro kurzu, pak jsme si odpočinout. A můj manžel je šťastný, protože konečně může zapomenout na nemoc a jen relaxovat, odpočívat, cítit se jako muž. Stojí to za hodně, možná proto je cena výrobku tak "kousavá". Ale to je jediná významná nevýhoda. "
 • "Tento sprej je opravdovým pomocníkem pro celou naši rodinu. Mám ekzém a moje dcera trpí atopickou dermatitidou a my už dlouho známe všechny "kouzla" takových onemocnění. Proto jsme se snažili spoustu nástrojů, důkladně studovali četné recenze na internetu, hledali informace, požádali dermatology. A jeden odborný přítel doporučil "Skin-cap". Forma je velmi vhodná - aerosol. K dispozici je tryska pro ošetření hlavy, vhodná pro ty, kteří mají na této kůži seborrheu, lupy nebo plaky. Obvykle si koupím velký balón, má dcera a mám dost pro jeden kurz, pak je tu zlepšení. Všiml jsem si výsledky jen pár dní. Moje dcera si někdy stěžuje, že jí pečuje kůži, ale neplačí, což znamená, že ji dokážete tolerovat. Nástroj je velmi dobrý a není tak škodlivý jako ostatní. Cena však není docela spokojena. Ale výsledky na obličeji, nebo spíše na kůži. "

Pokud se stále nemůže vyrovnat s lupénkou nebo jiné dermatologické onemocnění, poraďte se svým lékařem a řekněte mu o novém nehormonální drog „Skin-Cap‘. Tento aerosol je populární a již prokázal svou účinnost. Pravděpodobně vám pomůže zapomenout na nepříjemné a někdy i bolestné příznaky. Začněte žít plný život pomocí tohoto spreje!

Krytka ve tvaru spreje: působení na psoriázu

Aerosol s pokožkou je vynikajícím nástrojem používaným v lékařské praxi pro léčbu různých dermatologických onemocnění. Kromě aerosolu existují takové formy uvolňování léků jako krém, gel, masť, krém a šampon. Lék účinně působí na psoriázu, ekzém a mnoho dalších dermatitid. Článek se bude zabývat složením, návodem k použití, akcí, cenami aerosolu a také zpětnou vazbou pacienta.

Složení nástroje

Vynikající účinnost a minimální vedlejší účinky jsou zajištěny jedinečným složením léků. Pokožka obsahuje aktivovaný pyrithion zinečnatý. Na 1 g aerosolu se podílí 2 ml účinné látky. Mezi excipienty by měly být uvedeny propan, čištěná voda, ethanol, polysorbát a další složky.

Hormonální nebo ne

Okamžitě je třeba poznamenat, že postřikový sprej je nehormonální. Díky tomu je možné jej používat u žen v pozici během kojení, stejně jako při léčbě dětí a starších pacientů. Nástroj není návykový a stažení, má minimální množství nežádoucích účinků. Navzdory tomu byla v praxi potvrzena jeho účinnost, o čemž svědčí řada recenzí lékařů a pacientů.

Mechanismus účinku

Aerosol Kožní čepice má výrazný antifungální, exfoliační, antimikrobiální, protizánětlivý účinek. Lék inhibuje patologickou rychlost buněčného dělení, což je nezbytná podmínka pro snížení růstu psoriatických plaků.
Díky své schopnosti zvládnout většinu typů patogenů zabraňuje Skin Cap zabránění vstupu bakteriální infekce. Aerosol účinně působí proti stafylokokům, Pseudomonas aeruginosa, proteus, streptokokům a jiným patogenním činidlům. Smrt bakterií nastává v důsledku pronikání aktivní složky spreje do membrán.

Antifungální působení pomáhá vyrovnat se s houbami, které se v průběhu mnoha patologických onemocnění kůže aktivně rozmnožují. Pyrithion zinečnatý má na tyto mikroorganizmy ničivý účinek, což zabraňuje jejich šíření v oblasti postižené oblasti.

Bezpečnost aerosolu Kožní uzávěr je dosažen díky tomu, že jeho aktivní složka není prakticky absorbována do krve. Látka se soustřeďuje především na horní vrstvu dermis, která je dostatečná pro úspěšné léčení psoriázy a dalších kožních onemocnění.

Popis léčiv

Aerosol Kožní čepice jsou vyráběny ve formě válců o dávkách 140, 70 a 30 gramů. Tato forma uvolnění je velmi vhodná pro použití u dětí a dospělých. Nástroj má slabý zápach a mastnou základnu.

Hue - nažloutlý nebo mléčný. Lék prošel klinickými zkouškami, má všechny potřebné certifikáty kvality, což umožňuje jeho použití iu dětí po 6 měsících.

Indikace pro použití

Jedinečné složení aerosolového kožního uzávěru vám umožňuje aplikovat ho na různé kožní patologie včetně závažného nebo chronického onemocnění. Předepište léky pro takové nemoci:

 • ekzém;
 • neurodermatitida;
 • seborrhea;
 • psoriáza;
 • atopická dermatitida;
 • podnichka u kojenců, kteří dosáhli šesti měsíců věku.

Abyste dosáhli nejlepšího terapeutického účinku, měli byste přísně dodržovat pokyny pro použití; před zahájením léčby je důležité zajistit, abyste nebyli alergičtí na složky aerosolu.

Návod k použití

Krytka je určena pouze pro venkovní použití. Návod k použití obsahuje následující doporučení:

 • aplikujte přípravek na pokožku pouze po předčištění dermisu z prachu, potu a jiných nečistot (nejlépe po sprchování);
 • pokud jde o zacházení s dítětem, měli by ho rozstřikovat pouze rodiče;
 • před aplikací protřepejte lahvičku s lékem;
 • stříkací sprej by měl být přibližně 20 cm od pokožky;
 • pro léčbu psoriázy na hlavě, musíte použít speciální trysku, která je dodávána s léčivem.

Bezprostředně po nástupu úlevy a snížení hlavních příznaků nemoci nelze léčbu zrušit. Terapie musí být prodloužena o dalších 7 dní, aby došlo ke konsolidaci účinku. Rozhodnutí o délce léčby je nejlépe ponecháno ošetřujícímu lékaři. Obvykle 1 - 1,5 měsíce stačí k odstranění exacerbace psoriázy. V případě potřeby opakujte kurz po uplynutí 30 dnů.

Léčba postižených oblastí u dětí a dospělých se provádí 2 až 3 krát denně, v závislosti na stupni poškození. Dávkování pro všechny věkové skupiny je stejné - 1 - 2 lisy na víčku.

Kontraindikace

Kožní uzávěr je dobře tolerován u pacientů všech věkových skupin. Droga může být použita u dětí, kojících žen a těhotných žen bez obav o zdraví. Jedinou výjimkou je osobní nesnášenlivost jedné nebo více složek aerosolu.

Aplikace v pediatrické praxi

Jak již bylo řečeno, v dětství můžete použít kožní uzávěr poté, co mladý pacient dosáhne 6 měsíců. V mladším věku se předepisování nedoporučuje.

Použití u těhotných žen a kojení

Během porodu a laktace se kožní čepice osvědčila, ale léčba by měla být prováděna přísně pod dohledem ošetřujícího lékaře. Odborníci tvrdí, že léčba aerosolem nebo jakoukoli jinou formou léku je vhodná pouze tehdy, pokud přínosy žen pro zdraví převažují nad možným rizikem plodu.

Dosud nebyly zaznamenány případy vývoje jakýchkoli závažných důsledků na pozadí používání kožního uzávěru během těhotenství.

Nežádoucí účinky

Již několik let používání kůže Cap nebyly na pozadí léčby s ním žádné vážné komplikace. Ve vzácných případech má pacient alergické reakce charakterizované zarudnutím dermis, svěděním, zvýšeným peelingem, hyperemií a některými dalšími projevy. Po ukončení léčby tyto příznaky samy o sobě vymizí, nevyžaduje se žádná zvláštní léčba.

Zvláštní instrukce

Kožní uzávěr se týká jedinečných léků, které lze kombinovat s jinými léky. Podle klinických studií nebyly zjištěny žádné negativní interakce s jinými léky. Případy předávkování se stále nezaregistrují.

Z lékáren, které jsou vydávány bez předpisu. Navzdory tomu je silně odbouráváno jeho užívání pro sebe-léčbu. Před začátkem terapie byste měli sjednat schůzku s dermatologem, podstoupit komplexní vyšetření, které pomůže při diagnostice a identifikaci možných kontraindikací.

Informace v článku jsou poskytovány pouze pro informační účely, nejsou návodem k akci.

Skladování finančních prostředků

Po aktivaci aerosolu se doporučuje skladovat produkt při teplotě nejvýše 25 stupňů. Otevření balónu je přísně zakázáno i po ukončení léčby. Doba skladovatelnosti je uvedena na obalu, je 5 let, po níž je léčba zakázána.

Kde zakoupit kožní čepice

Léky můžete koupit v internetovém obchodě na oficiálních stránkách výrobce. Navíc je možné tento sprej zakoupit v některých lékárnách. Dnes se aerosol prodává na Ukrajině, Rusku, Kazachstánu a mnoha dalších zemích.

Existují analogy?

Mnoho pacientů se zajímá o to, zda existují levnější analogy aerosolového kožního uzávěru a jak ho nahradit? Tabulka uvádí název léků zařazených do seznamu radarových léků, které mají podobný účinek.

Aerosol s ochranou pokožky - oficiální pokyny pro použití

Registrační číslo: П N012231 / 03

Obchodní (vlastní) název léku - SKIN-KAP

Mezinárodní (generický název léku): pyrithion zinek

Dávkování: aerosol pro vnější použití.

Složení

100 g aerosolu obsahuje:
Aktivní složka: aktivovaný zirkonium pyrithion 0,2 g.
Pomocné látky: isopropylmyristát 48,37 g, polysorbát-80 0,32 g, trolamin 0,04 g, ethanol 34,0 g, voda 0,5 g; hnací látky do 100 g: izobutan 76,2%, propan 23,29%, butan 0,51%.

Popis

Olejový roztok z bílého s žlutavým nádechem na světle žlutou barvu s charakteristickým zápachem.

Farmakoterapeutická skupina

Kód ATH [D11 AH 12]

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Aktivovaný pyrithion zinek má protizánětlivou, antibakteriální a antifungální aktivitu. Protivogribkovayaaktivnost výrazný zejména působením Pityrosporum ovale a Pityrosporumorbiculare, což způsobuje zánět a nadměrné odlupování lupy, seborrhea, lupénky a dalších kožních onemocnění. Antibakteriální aktivita se projevuje tsinkapiritiona proti řadě patogenních mikroorganismů (Streptococcus, Staphylococcus, Pseudomonas a Escherichia coli, Próteus a kol.), Pyrithion zinečnatý, pyrithion snižuje intracelulární hladiny ATP přispívá depolyarizatsiikletochnyh membrány, což způsobuje smrt hub a bakterií.

Farmakokinetika

Při vnější aplikaci se aktivuje zinečnatý pyrithion v epidermis a povrchových vrstvách dermis. Systémová absorpce nastává pomalu. V krvi se vyskytuje v stopových množstvích.

Indikace pro použití

Psoriáza, atopická dermatitida (ekzém, neurodermatitida), seboroická dermatitida u dospělých a dětí od 1 roku.

Kontraindikace

Přecitlivělost na léčivo.

Použití během těhotenství a laktace:

V těhotenství a kojení je třeba lék předepisovat pouze v případech, kdy očekávaný přínos léčby pro matku převáží potenciální riziko pro plod nebo kojence. Nebyly hlášeny žádné nežádoucí účinky na použití přípravků obsahujících zinečnatý pyrithion těhotným ženám a ženám během kojení.

Dávkování a podání

Léčivo v dostatečném množství ze vzdálenosti asi 15 cm se na postiženou kůži stříká 2-3 krát denně, aby se dosáhlo klinického účinku. Aby bylo dosaženo trvalého účinku, doporučuje se používat léčivo po dobu jednoho týdne po vymizení příznaků. Pro ošetření pokožky hlavy je připojena speciální příloha. Průběh léčby psoriázy 1-1,5 měsíců s atopickou dermatitidou 3-4 týdny.

Dávkování a aplikace v pediatrii: Dávkování a aplikace u dětí se neliší od podávání a dávkování u dospělých. Pokud je to nutné, můžete provést druhý způsob léčby po 1-1,5 měsíci po konzultaci s lékařem.

Nežádoucí účinky

Zřídka - alergické reakce. V prvních dnech léčby je v místě aplikace drogy možné krátkodobé pocity pálení, které zpravidla nevyžadují přerušení léčby.

Interakce s jinými léky

Klinicky významná interakce léku Kožní uzávěr s jinými léky nebyl zjištěn.

Zvláštní instrukce

Před použitím drogy několikrát důkladně protřepejte láhev.
Při stříkání držte láhev vertikálně.
Pro usnadnění zpracování pokožky hlavy je speciální tryska.

Formulář uvolnění

Aerosol pro vnější použití 0,2%. U 35 g se může 70 g a 140 g léčiva v hliníkovém aerosolu, které sestává z ventilu a víčka. Na válec je připevněno další připevnění. Válec spolu s přídavnou tryskou a návodem k použití jsou umístěny v kartonové krabici. U 35 g léku v aerosolové nádobě z hliníku, která se skládá z ventilu a víčka ("volný vzorek"). Pro každý válec připojený k lékařským pokynům, umístěný pod krytem.

Podmínky skladování

Při teplotě 4 ° až 30 ° C v dosahu dětí.

Doba použitelnosti

5 let. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Podmínky prodeje lékáren

Produkce objednaná firmou Hemigroup Frans SA, Francie (B. Braun Medical SA, Jaen, Španělsko) pro společnost Invar® LLC, Rusko

Organizace přijímání reklamací od spotřebitelů Invar LLC, Rusko, 410056, Saratov, ul. Rakhova, d.61 / 71.

Reprezentativní kancelář v Moskvě: 115054, Moskva, st. Dubininskaya, 57, s. 1.

Jak používat kosmetickou masku od houby?

Pro usnadnění léčení kožních onemocnění vyrábějí farmaceutické společnosti různé formy léků. Rozstřikování Kožní uzávěr je široce používán. Aerosol vyrobený ve Španělsku. Podle výsledků úspěšných testů bezpečnosti je lék umístěn jako spolehlivý a účinný prostředek.

Složení

Sprej obsahuje aktivovaný zinečnatý pyrithion jako aktivní složku. K dispozici ve dvou verzích - 35 g nebo 70 g.

Na 100 g léčiva se podává 200 mg látky (0,2% roztok).

Pro usnadnění léčení kožních onemocnění vyrábějí farmaceutické společnosti různé formy léků. Rozstřikování Kožní uzávěr je široce používán.

Aplikoval v hliníkových aerosolových plechovkách. Připojená je speciální tryska pro ošetření pokožky v oblasti pokožky hlavy.

Farmakologický účinek

Je to olejovitá kapalina. Patří do skupiny dermatoprotektorů. Aktivita léčivé látky je charakterizována komplexním účinkem:

 • ulehčuje zánětlivý proces pokožky;
 • má antimikrobiální účinek, ničí bakterie a zabraňuje komplikacím choroby;
 • inhibuje aktivitu hub, přispívá k vyčerpání, otoku a zčervenání pokožky.

Farmakologický účinek je způsoben poklesem hladiny adenosintrifosfátu uvnitř buněk, depolarizace buněčných membrán.

Kombinace pomocných látek poskytuje účinek sušení na vlhkých místech.

Akumuluje se ve vnější vrstvě pokožky a povrchových struktur dermy. Systémová cirkulace je detekována v malých množstvích.

Dlouhé použití prostředků je povoleno, protože Droga není návyková.

Indikace pro použití

Předepisuje se při léčbě abstinenčního syndromu po použití topických látek obsahujících hormony. Léčivo je účinné při léčbě:

 • atopická dermatitida;
 • psoriáza;
 • seboroická dermatitida chlupaté části;
 • neurodermatitida;
 • ekzém

Nástroj přispívá ke zmizení psoriatických plaků a vyděšené povahy. Svědění a další projevy zánětu jsou odstraněny.

Kontraindikace

Lék nelze použít s individuální citlivostí na složky roztoku.

Způsob aplikace a dávkovací režim

Před použitím důkladně protřepejte láhev. Stříkání může být prováděno na velkých plochách pokožky, včetně slabých, popliteálních a páteřních oblastí.

Při stříkání by se měla válec držet ve vzdálenosti 15 cm. Frekvence používání je 2 nebo 3 krát denně.

Dávkování a způsob podání se neliší u dospělých a dětí starších jednoho roku.

Po vymizení projevů onemocnění se doporučuje fixovat výsledek a pokračovat v léčbě další 1 týden. Po ukončení kurzu může lékař v případě potřeby předepsat druhou léčbu po 1 nebo 1,5 měsíci.

Před použitím důkladně protřepejte láhev.

Nežádoucí účinky

Na začátku léčby po několik dní může na místech, kde je sprej aplikován, pocit pálení. Tento jev se řeší sama o sobě a nevyžaduje zrušení terapie.

Ve vzácných případech jsou možné alergické reakce kůže na aerosolové složky.

Rozprašovací léčivý sprej Kryt čočky

Neexistují žádné interakce s jinými terapeutickými látkami, které by měly klinický význam.

Vlastnosti použití stříkací kůže

Nástroj je určen pro děti starší než 1 rok.

Při postřiku aerosolu lze udržovat vzpřímené. Pro ošetření pokožky pod vlasy použijte připojenou speciální trysku.

Během těhotenství

Neexistují žádné informace o negativních účincích pyrithionu zinku na tělo těhotných žen a během kojení. Použití finančních prostředků by však mělo být prováděno opatrně a pod dohledem ošetřujícího lékaře.

Neexistují žádné informace o negativních účincích pyrithionu zinku na tělo těhotných žen.

Podmínky prodeje a skladování

Přípravek by měl být skladován na místech nepřístupných dětem při teplotě + 4... + 30 ° C. Doba použitelnosti je 5 let.

Lékárny se prodávají bez lékařského předpisu.

Cena stříkání 35 g je odlišná a je v rozmezí 1350-2380 rublů. Cena láhve 70 g je 2550 až 4150 rublů.

Analogy

V řádku Kožní čepice představuje krém, stejně jako šampon a sprchový gel. Kombinované použití těchto látek umožňuje zlepšit účinek léčby.

Výrobce umístí své výrobky na trh ruského a mezinárodního farmaceutického trhu bezkonkurenční. Vyvinutý vzorec aktivovaného pyrithionového zinku je chráněn neomezeným patentovým označením výrobce.

Pyrothion zinečnatý se nachází v domácí produktové řadě Zinocap. Zobrazují se dvě formy - aerosol a krém. Tyto prostředky jsou levnější než dovážené.

Také se na základě stejné účinné složky vyrábí šampon Friederm Zinc (Portugalsko). Nástroj nemá širokou škálu aplikací.

Produkty Emolium polského výrobce mohou být přičítány protějšky pro léčebné účely. Léky se používají k léčbě alergických kožních onemocnění. Nicméně mají odlišné složení a vlastnosti farmakologických účinků.

Co je lepší: sprej nebo krém Kožní uzávěr

Krém má silný zvlhčující účinek, zjemňuje pokožku. Aplikuje se na suchých místech. Nástroj je účinný při léčbě trhlin, zesílení pokožky, vysušení vyrážky.

Sprej má sušicí účinek, takže jeho použití je vhodné na plačících plochách. Zvláštní tryska usnadňuje použití bezkontaktního spojení pod pokožkou hlavy.

Výběr správného nástroje pomůže ošetřujícímu lékaři.

Recenze

Miroslava, 29, Bryansk: "Aerosol byl koupen pro dítě na doporučení terapeuta. Nástroj pomohl rychle odstranit projevy atopické dermatitidy na loktech, v poplitealské oblasti. Pravidelně se používá podle určeného schématu. Pokračuje po vymizení příznaků. Měla čistou pokožku asi rok. Pak se znovu objevily příznaky dermatitidy. Po konzultaci s lékařem bylo rozhodnuto opakovat kurz. "

Alexey, 42 let, Sevastopol: "Celý život trpím psoriázou. Efektivní aerosol. I při dlouhodobém užívání neexistuje žádná závislost. Rychle zlepšuje stav. "

Ekaterina, 36 let, Moskva: "Dozvěděla jsem se o nástrojích této linie od přítele. Později byl aerosol doporučen lékařem proti seborrhei na pokožce hlavy. Po týdnu použití se kůže zlepšila. Navíc se používá ve vlhkých oblastech s alergickou dermatózou na těle. Vyschne dobře, pohodlně nanáší. Jediným negativním faktorem jsou vysoké náklady na drogu. "

Kožní uzávěr

Popis k 6. červenci 2015

 • Latinský název: Skin-cap
 • ATX kód: D11AX12
 • Aktivní složka: pyrithion zinečnatý (pyrithion zinek)
 • Výrobce: Cheminova Internacional (Španělsko)

Složení Kožní uzávěr

Složení krému, aerosolu, šamponu obsahuje účinnou látku pyrithionát zinečnatý. Různé formy léku obsahují různé množství.

Krém Pleťový uzávěr obsahuje v 1 g prostředku 2 mg pyrithionátu zinečnatého, aerosolu Kožní uzávěr - 2 mg, šampon Kožní uzávěr - 10 mg. Také v složení každé formy obsahuje další látky.

Formulář uvolnění

Nástroj je vyráběn v různých formách: ve formě aerosolu pro postřik externě v balónu o objemu 100 ml, ke kterému je připojena rozprašovací hlava a speciální tryska; ve formě krému ve zkumavkách (40 g); ve formě šampónu v lahvičkách (150 ml).

Aerosol je bílý-žlutý olejový roztok, který má charakteristický zápach. Krém a šampon mají výraznou vůni, bílou barvu.

Farmakologický účinek

Přípravek se používá k léčbě lupénky a jiných onemocnění kůže, je součástí prostředků pyrithionu zinečnatého je přítomen - látka, která vykazuje antifungální a antimikrobiální účinnost. Označené bakteriostatický účinek (proliferace překážka aktivní patogenních bakterií) a fungistatický účinek (zabraňuje růstu hub). Výrazný účinek proti bakteriím přípravy Streptococcusfaecalis, Micrococcuspyogenes, Klebsiella, Aerobac-teraerogenes, Esherichiacoli, Pseudomonas aeruginosa, Proteusvulgaris, hub Tricho-phyton, Aspergilllis, Fusammi, Candida a další.

Nejvýraznější aktivita agens ve vztahu k bakteriím patřícím do skupiny Pity-rosporum. Tyto bakterie jsou jedním z faktorů, které přispívají k rozvoji zánětlivých projevů, zrychlené buněčné dělení ve vývoji epidermis seborrhea, lupénky a dalších kožních onemocnění.

Kromě toho, prostředky selektivně ovlivňují buňky, které jsou v kroku hyperproliferaci (tj. Zrychlené dělení) jako cytostatické (ohromující štěpení proces) nástroje. Tímto, ostatními buňkami, které se normálně dělí, nemá tento účinek takový účinek.

Snižuje intracelulární obsah ATP, stimuluje smrt bakterií a hub, depolarizaci buněčných membrán.

Léčba tedy má protizánětlivý účinek, snižuje stupeň zánětu a odlupování.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Mechanismus protizánětlivých účinků nebyl studován. Při použití zvenčí se účinná látka nanáší v pokožce, stejně jako v povrchových vrstvách pokožky. Zaznamenává se pomalá systémová absorpce. Stopy účinné látky se nacházejí v krvi.

Indikace pro použití

Aerosol Kožní uzávěr používaný v těchto stavech a onemocněních:

 • různé formy psoriázy (výjimka - těžké formy, například kloubní psoriáza atd.);
 • neurodermatitida (kožní onemocnění spojené s dysfunkcí centrálního nervového systému);
 • dermatitidy různého původu (zánět kůže);
 • projevy pruritu;
 • lupy, seborrhea;
 • versicolor versicolor (houbová choroba).

Krém víčko pleť se doporučuje jako další nástroj v primární léčbě psoriázy a neurodermitis, zejména pokud výslovně formy sucha a podráždění dermis, s běžných forem.

Používá se k stimulaci resorpce hustých plaků při psoriázě a infiltracích pod okluzivním obvazem.

Šampon se doporučuje pro použití v případě seborrhy, psoriázy pokožky hlavy, stejně jako v případě svědění, lupů, seborrhy, atopické dermatitidy.

Kontraindikace

Nemůže být použita, pokud má osoba příznaky vysoké citlivosti na součásti nástroje. Nedoporučuje se používat paralelně s prostředky, které obsahují glukokortikosteroidy.

Nežádoucí účinky

Používáním šampónu, aerosolu nebo masti s pokožkou, může člověk zpočátku pocítit slabý pocit pálení v místě, kde byl přípravek aplikován. Přerušení léčby se však nevyžaduje, tyto příznaky rychle procházejí.

Ve vzácných případech mohou nastat alergické reakce.

Pokyny pro použití Kožní uzávěr (metoda a dávkování)

Aerosol Skin Cap, návod k použití

Na postiženou oblast je třeba stříkat postřikem. Stříkat ze vzdálenosti asi 15 cm, měl by se provádět 2-3 krát denně. Stříkání by mělo být provedeno, dokud se nezjistí znatelné zlepšení stavu, poté po dobu dalšího týdne. Chcete-li zpracovat pokožku hlavy, musíte použít speciální trysku.

Pokyny pro krém Kožní čepice

Aplikace krému se provádí denně 2-3x denně. Pro psoriázu je třeba masti aplikovat po dobu pěti týdnů. Pokud je zhoršení zaznamenáno, musíte kurz opakovat. Pravidelné užívání krému pacienty s psoriázou umožňuje prodloužit období remisí a postupně snižovat závažnost symptomů onemocnění. Pokud je pacient diagnostikován seborrheou, léčba trvá dva týdny. U jiných onemocnění by měl být přípravek aplikován, dokud symptomy nezmizí.

Pokyny pro šampon Kožní čepice

Použijte šampon do dvou týdnů, měli byste si hlavu 2 nebo 3 krát týdně umyt. Před použitím šamponu je nutné láhev dobře protřepat s produktem. Na mokré vlasy naneste malý šampon, po kterém byste měli pokožku důkladně masírovat. Po prvním mytí vlasů by měl být šampon aplikován podruhé a ponechán na pokožce po dobu pěti minut. Dále je hlava velmi pečlivě omyta.

Předávkování

Informace o předávkování nejsou poskytovány.

Interakce

Neexistují žádné údaje o interakci jakéhokoli prostředku Kožní uzávěr s jinými léky užívanými současně. Nedoporučuje se užívat s glukokortikosteroidy pro vnější použití (krém, krém, sprchový gel atd.)

Podmínky prodeje

Můžete si koupit stříkací masku a další odrůdy této drogy bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Aerosol a šampon by měly být chráněny před dětmi, teplota při skladování by měla činit 4 ° až 30 °.

Krém by měl být také chráněn před přístupem dětí a skladován při teplotě 4 ° až 20 ° C.

Doba použitelnosti

Šampon a aerosol lze skladovat po dobu 5 let, krém - 3 roky.

Zvláštní instrukce

Je třeba poznamenat, že použití šamponu nemění barvu nebo stav vlasů.

Pokud se produkt dostane do očí, je nezbytné okamžitě vypláchnout je velkým množstvím vody.

Analogy kůže-kana

Analogy krému, stejně jako léky, které nahrazují aerosol Kožní uzávěr - to znamená Pyrithion Zinc, Zinocap, Friederm Zinc, které obsahují stejnou účinnou látku.

Ruské analogy Kožní čepice mají zpravidla nižší ceny. V tomto případě se cena analogů liší v závislosti na objemu a formě uvolňování léčiva.

Pro děti

Aplikace pro děti můžete procvičovat po 1 roce.

Kožní uzávěr během těhotenství a kojení

Použití jakéhokoli prostředku Kožní uzávěr během těhotenství, stejně jako kojení je povolen pouze tehdy, jsou-li přínosy této techniky vyšší než možné poškození.

Neexistují žádné informace o negativních důsledcích užívání drogy během těchto období, je však stále důležité, aby lékař řídil užívání drogy.

Hodnocení kožního uzávěru

Hodnocení krému Kožní uzávěr naznačuje jeho účinnost u psoriázy, dermatitidy a dalších onemocnění. Tam je také mnoho pozitivních recenzí šamponů Skin-šampon a aerosol. Šampon rychle odstraňuje lupy. Podle uživatelů je sprej velmi vhodný pro použití, s jeho pomocí se snadno vyrovná s nepříjemnými projevy příznaků onemocnění kůže.

Nástroj se často používá i pro kojence. Jako záporný bod uživatelé píší o vysoké ceně drogy, někteří pacienti nehlásí žádný účinek ani při delším užívání.

Existují také protichůdné recenze lékařů o masti. Často uživatelé mají otázky o tom, zda krémový hormon kůže hormonu, nebo ne. Většina odborníků má sklon věřit, že droga není hormonální, ale stále existují názory, že ve výrobku byly nalezeny stopy hormonů.

Cena za pokožku, kde koupit

Cena krému s kůží je v průměru 1000 rublů pro trubku o hmotnosti 15 g. Cena aerosolů Kožní uzávěr je asi 1700 rublů pro láhev o objemu 35 g. Cena šamponu s pokožkou je v průměru 1350 rublů pro láhev o objemu 150 ml.

Koupit Skin-cap v Moskvě může být v každé lékárně. Na Ukrajině se v Bělorusku prodávají masti, spreje a jiné formy léku v lékárně, v internetových obchodech. Můžete si koupit krém v Kyjevě v průměru za 450 hřivny (trubice 50 g). V Minsku závisí cena léku od místa prodeje, objemu, formy léku.

Skin-Cap - návod k použití, indikace, forma uvolnění, kontraindikace, mechanismus účinku a analogy

Mnoho lidí trpí kožními projevy. Dokonce i malé děti jsou vystaveny nepříjemné vyrážce. Moderní medicína nabízí velké množství nástrojů pro léčbu takových onemocnění. Jedním z nejoblíbenějších a nejbezpečnějších léků je Skin Kap. Tento léčivý přípravek, určený pro vnější použití, má antifungální a antibakteriální účinky. Typicky se tento léčivý přípravek používá k léčbě psoriázy a dalších kožních onemocnění.

Pokyny pro použití Kůže Capa

Látka Skin-Cap inhibuje růst postižených epiteliálních buněk, což zabraňuje šíření onemocnění do hlubších vrstev epidermis. Nástroj navíc zabraňuje nárůstu patogenní změněné flóry, účinně snižuje zánět, rychle odstraňuje všechny příznaky onemocnění: suchost, podráždění, svědění, loupání. Lék je dostupný v několika formách: krém, aerosol, šampon. Výrobek neobsahuje hormonální látky.

Hlavní účinnou látkou léčiva je pyrithion zinečnatý, který účinně inhibuje šíření patogenů, které způsobují bakteriální a houbové infekce. Když je lék aplikován na kůži, lék se hromadí v epidermis, takže účinek zinku je dlouhý. Přestože je lék absorbován do krve, tento proces je pomalý. Z tohoto důvodu je látka v těle v malém množství, a proto nezpůsobuje intoxikaci.

Složení a formulář pro uvolnění

Droga je vyráběna v několika formách: krémy (masti), sprejová mlha se speciální tryskou a šamponem. Všechny typy léčiv obsahují různé množství účinné složky. Olejovitý bílo-žlutý roztok aerosolu s charakteristickým zápachem obsahuje 2 mg pyrithionu zinku, masti Skin-Cap - 1000 mg a léčivého šamponu - 10 mg. Také ve složení každé formy existují další látky:

Hliníkové válce 70, 35, 100 ml, balené v kartonových krabicích. Dále je k dispozici postřikovací hlava a tryska pro ošetření vlasů.

Izopropylmyristát, polysorbát, ethanol, trolamin, voda, hnací látky.

Plastové tuby 50 a 15 g, měkké sáčky 5 g.

Glycerol distearát, isopropylpalmitát, propylparaben, kyselina kaprylová kaprylát, glycerin monostearát, stearylalkohol, butylovaný hydroxytoluen, sacharóza, metildekstrozy polyglycerol-distearát, glycerol, mastné kyseliny z kokosového oleje, cyklomethikon, ethanol, Tegosoft E20, příchutě, isopropyl.

Plastová láhev 150 ml v krabičce nebo krabičce s 5 g sáčků

Makrogolový kopolymer, propylaminokyselin mastné kyseliny kokosového oleje, laurylsulfát sodný, Tento perleť C-96, dimethikonový kopolymer, příchutě, propylenglykolový kopolymer, Tego sulfonát 2427.

Farmakologický účinek

Přípravek Skin-Cap se používá k léčbě neurodermatitidy, psoriázy, seborrhy a dalších kožních onemocnění. Účinná látka léčivého zinečnatého pyrithionu má bakteriostatický účinek, tj. interferuje s reprodukcí patogenních bakterií, má fungistatický účinek (inhibuje růst a šíření hub). Zvláštní aktivita zinku je pozorována ve vztahu k bakteriím Proteusvulgaris, Klebsiella, Micrococcus pyogenes, Streptococcus faecalis, Pseudomonasaeruginosa, Esherichiacoli, houby Candida, Fusamm, Tricho-phyton, Aspergilllis.

Farmakodynamika. Pyrothion zinečnatý snižuje stupeň zánětu, stimuluje depolarizaci buněčných membrán, snižuje intracelulární obsah adenosintrifosfátu a proces smrti mikroorganismů. Zničení parazitů je způsobeno poklesem energetických rezerv buněk pod vlivem látky. Kožní uzávěr nejen eliminuje vnější projevy nemoci, ale eliminuje jejich příčiny. Farmakokinetika. Externí využití prostředků přispívá k jeho akumulaci v kůži a pomalé absorpci do epidermis. Zbytky účinné látky jsou zjištěny v krvi.

Indikace pro použití

Kožní šampon se používá jako přídavný nástroj při lupénce k stimulaci resorpce hustých plaků. Často se lék užívá k seborrhe na pokožce hlavy a k projevům lupů, svědění, atopické dermatitidy. Krém je určen především k léčbě dermatóz, které jsou doprovázeny zvýšenou těsností, suchostí a odlupováním kůže. Sprej Skin-Kap je předepsán dětem starším než jeden rok a dospělým v následujících případech:

 • atopická a seboroická dermatitida;
 • ekzém;
 • suchá kůže;
 • neurodermatitida;
 • psoriáza;
 • pityriasis versicolor;
 • jiné formy dermatózy.

Psoriáza Kožní čepice

Neinfekční chronická psoriáza postihuje především kůži. Zpravidla se onemocnění projevuje červenými suchými lézemi, které se zvedají nad povrchem kožních skvrn - papule, které při fúzi vytvářejí husté plaky. Kožní uzávěr podle lékařských recenzí je účinným nástrojem v boji proti této nemoci. Léčebný režim může stanovit pouze ošetřující lékař. Krém by měl být rovnoměrně rozložen na postiženou oblast a třepán, dokud nebude zcela absorbován. Průběh terapie pro exacerbaci psoriázy je 30 dní, je třeba rozmazat 2krát denně.

Sprej je zpravidla vhodný pro léčení psoriázy. V případě vyrážky na kůži musí být balón potřísněn a postřikován ze vzdálenosti 15 cm, zatímco tryska drží 3 sekundy. Postup je prováděn třikrát denně. Průběh léčby je 6 týdnů. S psoriázou hlavy může být sprej aplikován na mokré vlasy se speciálním aplikátorem. Nastříkejte balón o 15 cm a držte trysku na chvíli. Postup postřiku se provádí 2krát denně po dobu 5 týdnů.

U neurodermatitidy

Chronická kožní nemoc neurodermatitida způsobuje alergie nebo poruchy nervového systému. Hlavními příznaky tohoto onemocnění jsou suchá kůže a závažné svědění s vyrážkami. Charakteristickým znakem neurodermatitidy je výskyt bílé kožní reakce během podráždění. Léčba onemocnění lékařem doporučuje použití léku Skin-Cap.

Aerosol, smetana, dokonce povoleno aplikovat na děti starší než jeden rok. Pro ošetření vlhkých, vlhkých erupcí aplikuje sprej, který pomáhá zmírnit zánět. Před použitím dobře protřepat. Balón by měl být držen ve svislé poloze ve vzdálenosti přibližně 15 cm. Rozstřikujte látku na problémové oblasti třikrát denně, dokud příznaky úplně nezmizí. U hrubé, suché pokožky s prasklinami je krém vhodnější. Nářadí musí být třpyt třikrát denně, až do úplného vyloučení příznaků onemocnění.

Dávkování a podávání

Dermatolog by měl předepsat přípravek Skin-Cap, samoléčba může negativně ovlivnit zdraví pacienta. Bez ohledu na formu je nástroj určen pouze pro externí použití. Aerosol se rozprašuje na postižené oblasti ze vzdálenosti asi 15 centimetrů. Pacienti potřebují použít malé množství léčiva, které postačuje k léčbě pouze postižené kůže. Šampon se používá na čisté vlasy, jemně se třepe do pokožky, vyhýbejí se kontaktu s sliznicemi a ústy. Krém se aplikuje pouze na postiženou kůži.

Krémová kožní čepice

Léčivá látka ve formě krému se používá pro jakékoli kožní onemocnění. Léčba infikovaných míst s lékem se provádí 3krát denně. Použití okluzivních obvazů se smetanou je nepřijatelné. U psoriázy trvá léčba 5 týdnů se seboreou - 14 dnů. Aby se eliminovaly příznaky jiných onemocnění, léčba pokračuje až do úplného vyloučení. Lékař může předepsat druhý cyklus v období exacerbace nemoci. Konstantní používání krému u pacientů s psoriázou vede k dlouhému období remisí s poklesem závažnosti onemocnění během relapsu.

Šamponová kožní čepice

Před použitím medikovaného šamponu dobře protřepejte. Aplikujte nástroj musí být dvakrát v jednom postupu a pouze na dříve umyté vlasy, jemně vtírat do hlavy. Šampon by se měl nacházet na problémových místech po dobu nejméně 5 minut, zatímco kůži by měla být dobře masírována, poté by měla být produkt vyplacen. Poté budete muset použít šampon podruhé a ponechat na kůži po dobu dalších pěti minut a pak vše vypláchnout. Počet procedur - 3krát za sedm dní. Kurz terapie je 5 týdnů.

Skin-cap® Aerosol: návod k použití

Dávkovací formulář

Složení

100 ml přípravku obsahuje

aktivní složka - pyrithion zinečnatý 200 mg,

pomocné látky: laurylsulfát sodný, isopropylmyristát, ethanol, polysorbát 80, hnací látka - izobutan (Propel 45)

Popis

Olejovitý roztok má nažloutlé barvy s charakteristickým zápachem.

Farmakoterapeutická skupina

Jiné léky pro léčbu kožních onemocnění. Pyrithion zinek

ATH kód D11AX12.

Farmakologické vlastnosti

Aktivní látkou aerosolu Skin-cap® je aktivovaný pyrithion zinečnatý s antimikrobiální a antifungální aktivitou. Léčivo je nejúčinnější ve vztahu k Pytyrosporum ovale a Pytyrosporum orbiculare a inhibuje abnormální růst buněk v povrchových vrstvách kůže a tím eliminuje nadměrný odlupování psoriázy, seborrhy a lupů. Při terapeutických koncentracích lék nepotlačuje funkci zdravých buněk.

Mechanismus působení pyrithionátu zinečnatého má vyvolat translokaci a aktivitu proteinkinázy C.

Při aplikaci místně se pyrion zinečnatý usazuje v epidermis a povrchních vrstvách dermis. Systémová absorpce pyrithionátu zinečnatého se objevuje pomalu, je detekována v krvi v stopových množstvích.

Indikace pro použití

Dospělí a děti od 3 let:

- kožní svědění, zánětlivé kožní reakce, loupání kůže, lupy, seborrhea a lupénky.

Dávkování a podání

Aplikujte lék rozprašováním na postiženou kůži ze vzdálenosti asi 15 cm po dobu 3 sekund.

Omezená oblast se léčí 2-3krát denně, aby se dosáhlo klinického účinku. Použití drogy je žádoucí pokračovat po dobu jednoho týdne po vymizení příznaků.

Před použitím dobře protřepejte láhev. Při stříkání držte láhev vertikálně.

Pro ošetření pokožky hlavy je připojena speciální příloha.

Nežádoucí účinky

Lék je obvykle dobře snášen.

Někdy existují alergické reakce.

Kontraindikace

- přecitlivělost na aerosolové složky

Lékové interakce

Kožní uzávěr se nedoporučuje používat současně s krémy nebo mastmi obsahujícími glukokortikoidy.

Zvláštní instrukce

Zabraňte kontaktu s očima a sliznicemi. Při zasažení očí opláchněte velkým množstvím studené vody. V případě náhodného požití léku je nutné opláchnout žaludek aktivovaným uhlím a předepsat fyziologickou laxatiku.

Těhotenství a kojení

Kůže-Kap® ve formě aerosolu pro vnější použití může být předepsána během těhotenství a laktace, pokud je to naprosto indikováno v případech, kdy očekávaný přínos léčby pro matku převáží potenciální riziko pro plod nebo kojence.

Vlastnosti vlivu na schopnost řídit motorovou dopravu a potenciálně nebezpečné mechanismy

Předávkování

Případy předávkování přípravkem Skin-cap® nebyly pozorovány. Riziko předávkování léky je nízké, protože při lokální aplikaci je systémová absorpce pyrithionátu zinečnatého velmi nízká.

Forma uvolnění a balení

100 ml (70 g) léčiva v hliníkové nádobě s aerosolem.

Na 1 válec spolu s pokyny pro lékařské použití ve státě a ruštiny umístěte do krabice.

Pro Více Informací O Suché Vlasy