logo

Krémová kožní čepice. Návod k použití, cena, recenze, analogy

Kožní čepička je řada kosmetických léčebných prostředků pro boj s kožními onemocněními a patologií hlavy. Různé formy uvolňování: od krému až po aerosol - je vhodný pro použití. Pokyny jsou snadno srozumitelné, pokud o nich uvažujeme podrobně.

Složení krémového kožního uzávěru

Hlavní složkou, která ve větším rozsahu zajišťuje terapeutický účinek činidla, je aktivovaný zinek pyrithion. To je stejný pyrithion zinečnatý, ale používá se v péči o lidskou pokožku. Látka se zabývá širokou škálou škodlivých bakterií: od stafylokoků a Escherichia coli po houbové bakterie. Zinek je známý pro své výhody v boji proti lupům.

On také:

 • vyživuje kůži;
 • jí pomáhá dýchat;
 • posiluje buněčné stěny vlasů a pokožky hlavy;
 • ničí některé patogeny.

Ve složení jsou také pomocné látky. Odlišují se v závislosti na formě uvolnění.

Pro krém je to:

 • glycerylstearát;
 • stearylalkohol;

Podle složení obsaženého v návodu k použití obsahuje Cream Skin Cap etanol, proto se nedoporučuje používat pro suchou pleť!

 • glycerol;
 • chemické sloučeniny s mastnými kyselinami a sacharidy kokosového oleje;
 • ethanol;
 • chlorid sodný (stolní sol);
 • destilovaná voda;
 • chutí.
 • Výrobek není založen na hormonech, proto nezpůsobuje závislost a exacerbace po ukončení užívání. Na počátku roku 2000 byla Heminova Internationale (se sídlem ve Španělsku) vtažena do skandálu za obvinění z přidání hormonu clobetasol.

  Látka není zakázána, používá se ve farmaceutickém průmyslu, odstraňuje edém, svědění, vylučuje se z těla odpadem. Tvrzení bylo, že clobetasol nebyl v kompozici uveden, což znamenalo podvody spotřebitelů. V roce 2007 se společnost dokázala ospravedlnit a prokázala nepřítomnost hormonů ve výrobku.

  Formulář uvolnění

  Krém s pokožkou, jehož pokyny pro použití budou popsány níže, častěji než jiné formy používané při léčení dermatologických onemocnění, ačkoli je lék vyráběn také ve formě:

  1. Sprej Jeho výhoda oproti jiným formám činidla je, že může být aplikována bez dotyku pokožky a postřikem z dálky. Tento proces je stejně jednoduchý jako stříkání laku na vlasy. Existují také nevýhody: aerosol má charakteristický zápach, který se rychle šíří vzduchem. Také při nosení kontaktních čoček se na ně přidávají molekuly látky, což činí čočky nevhodné pro použití. Léčivé účinky se neliší od jiných forem, ale sprej, na rozdíl od nich, mírně vyschne kůži. Prodává se v baleních o hmotnosti 70 g nebo 35 g (koncentrace 0,2%), je dodáván s tryskou.
  2. Gel Používá se jako profylaktický sprchový gel a není lékem. Může být zakoupen pro velmi malé podráždění nebo vyrážky, které nejsou spojeny s vážnými nemocemi (s alergií / pichlavým teplem / akné). Gel vyživuje pokožku vlhkostí, snižuje podráždění. Můžete si koupit láhve o objemu 150 ml. Samotné lahve jsou baleny v krabicích.
  3. Šampon Navrženo pro pokožku hlavy, bojuje proti lupům a všem doprovodným příznakům. Pohodlné aplikovat na vlasy, jako běžný šampon. Tělo není určeno. K dispozici v lahvích o objemu 150 ml. Koncentrace účinné látky je 1%, což činí šampon účinnějším aerosolem. Můžete nalézt malé zkušební láhve o hmotnosti 5 g.
  4. Krém Nejvýhodnější možnost, pokud postižené oblasti nejsou na pokožce hlavy, ale na obličeji nebo na těle. Bílá látka s charakteristickým zápachem se snadno aplikuje, léčí buňky a zmírňuje příznaky onemocnění. Krém se vyrábí v tubách o objemu 15 nebo 50 g. Koncentrace pyrithionu zinku, podobně jako spray, činí 0,2%, ale krém nevysuší, ale zvlhčuje epitel.

  Farmakologické vlastnosti

  Kožní čepice absorbuje do pokožky a obklopuje patogenní bakterie a ničí je. Tyto mikroorganismy způsobují podráždění pokožky a loupání horní vrstvy (tak se objevují lupínky), takže jejich smrt vede k normalizaci stavu epiteliálních tkání.

  Mnoho skupin škodlivých bakterií, stafylokoků a dalších patogenů se stává obětí kožních čepic. Stojatý a houbovitý Pitirosporumy.

  Kromě antibakteriálních a antifungálních léků má léčivo také uklidňující účinek, který je nezbytný k urychlení regenerace buněk. Zinek posiluje jejich membrány a zůstává v nich. Z tohoto důvodu se lék dlouhodobě vylučuje z těla. Zůstává nejprve v kůži, pak proniká hlouběji a v malých dávkách do krve. Ukazuje se, že to není nebezpečné.

  Indikace pro použití

  Krém s pokožkou, jehož pokyny pro použití jsou popsány níže, nelze bezděčně použít. Hlavním důvodem jmenování je psoriáza.

  Symptomy jeho vzhledu:

  1. Zánět kůže, který může vykazovat zhrubnutí jeho horních vrstev, červené skvrny, nadýmání. Nejčastěji se na hlavě, zádech nebo v blízkosti kloubů objevují znaky: na ohybech kolena, na kolenou, na ohybech prstů. Někdy jsou postiženy nehty a okolí. Jedná se o specifické typy psoriázy.
  2. Červené skvrny mají jasné hranice, svědčí mnohem, částečky suché pokožky se odrážejí od povrchu.
  3. V pokročilejším stádiu se tvoří plaky s bílou kůrou plné šupinek nahoře.

  Kožní uzávěr můžete použít v méně závažných případech. Zde je vhodné oddělit produkty podle formy uvolnění.

  Indikace pro šampon:

  1. Mírné lupy: sezónní / trvalé / způsobené stresem, nezdravou stravou nebo špatnými produkty péče o vlasy.
  2. Svrbená skalp.
  3. Vrozená nebo získaná seboroická dermatitida (houbové onemocnění, které se vyskytuje na chlupatých částech těla, nejčastěji na hlavě).
  4. Seborrhea jakéhokoli typu: mastná, suchá nebo smíšená.
  5. Atopická dermatitida. Nástup nemoci je podobný seborrhei, ale není to stejné. U kořenů vlasových plátů, při nichž dochází k procesům, které poškozují tkáně, a během jejich odstraňování jsou často krvácené vředy.

  Indikace pro sprej a krém:

  1. Seboroická nebo atopická dermatitida.
  2. Ekzém (není spojen s bakteriemi nebo houbami, a proto není nákazlivým zánětem kůže, doprovázeným zarudnutím, vyrážkou a pocity pálení).
  3. Neurodermatitida (suchost, hrubnutí a odlupování kůže, někdy s vyrážkou na pozadí nervového nepohodlí a alergií, nejčastěji u adolescentů).

  Také krém lze aplikovat odděleně od jiných přípravků na příliš suchou pokožku. Gel, jak již bylo zmíněno, nezabírá nemoci.

  Kontraindikace

  V důsledku výzkumu odborníci nezjistili žádné kontraindikace, s výjimkou individuální nesnášenlivosti komponent. Zároveň alergie na vnější použití zinku je velmi vzácný jev, takže lze konstatovat, že neexistují téměř žádná kontraindikace.

  Omezení užívání jsou těhotenství, laktace a dětství, ale to bude uvedeno zvlášť níže.

  Způsob použití, dávkování

  Všechny formuláře jsou vytvořeny výlučně pro externí použití. Pro každý z nich existují malé rozdíly v použití.

  Před aplikací dobře protřepejte a potom roztáhněte malou vrstvu na postiženou kůži. Opakujte dvakrát denně po dobu jednoho měsíce (plus nebo minus týden v závislosti na nemoci a jeho závažnosti).

  Sprej

  Lahvičku důkladně protřepejte. Pokud chcete aplikovat na pokožku hlavy a vlasy, musíte nosit speciálně připojenou trysku. Odstraňte válec 13-17 cm od sebe a začněte stříkat postižené oblasti. Opakujte třikrát denně, dokud nezmizí příznaky onemocnění.

  Chcete-li tento efekt opravit, měli byste aerosol i nadále používat další 1 týden dvakrát denně. Během stříkání by balón neměl být nakloněn vodorovně, aby rozprašovač fungoval normálně. Nevdechujte produkt ani nechejte v blízkosti otevřených očí.

  Šampon

  Před aplikací protřepete nádobu, vytlačte 5 ml do dlaně, rozetřete ji a poté ji masírujte na vlhké vlasy. Poté by měla být hlava opláchnuta a do masážního kůže se třela další dávka šamponu a nechat 5 minut. Důkladně opláchněte.

  Poté můžete použít balzám nebo kondicionér. Postup můžete opakovat během každého šamponu, ale ne více než 3krát týdně po dobu 5 týdnů s psoriázou nebo 2krát se seborrheou. Pokud se vám podařilo zbavit se příznaků, můžete i nadále používat jako profylaktickou látku 1 krát týdně.

  Gel se používá jako běžné čistidlo pro tělo.

  Pro děti

  Téměř úplná absence kontraindikací umožňuje, aby se přípravek Skin-Cap získal iu novorozenců, když se v nich objevují první příznaky seborrhy, psoriázy atd. Čím dříve se zastaví reprodukce houby a bakterií, tím lépe.

  Kožní čepice se doporučuje pro děti od 12 měsíců. Nejmenší (od roku do 1,5 roku) je lépe vhodný aerosol, který lze snadno aplikovat. Pokud je dítě již více než 18 měsíců, pak můžete smetat krém na jakékoli části pokožky.

  Pokud u dospělých nepříznivě po aplikaci pošádá slabý pocit pálení, mělo by dítě v případě nežádoucích účinků okamžitě zastavit léčbu a opláchnout místo pod tekoucí vodou dětským mýdlem.

  Také před zahájením léčby je nutný alergický test. K tomu je nástroj aplikován na obrovskou oblast pokožky. Pokud není potíže, je pravděpodobné, že se alergie v budoucnu nebude projevovat.

  Pro dospělé

  Pro dospělé neexistují žádná jiná omezení než přecitlivělost. V 97% případů je lék dobře snášen.

  Během těhotenství, kojení

  Pokyny pro použití Pleťový krém obsahuje poznámku, že přínosy pro matku musí překročit riziko, že se dítě v ní rozvíjí.

  Odborníci se domnívají, že komponenty Skin-Cap neovlivňují plod v žádném případě, ale těhotným a kojících ženám se doporučuje provést testy po použití.

  Tato opatrnost je způsobena skutečností, že aktivovaný pyrithion zinečnatý se vtahuje do buněk těla matky, což znamená, že dítě vstoupí také. Je důležité si včas uvědomit, zda je výrobek škodlivý, a přestat používat. Akutní alergie během těhotenství jsou také velmi nežádoucí.

  Zvláštní instrukce

  Vypracoval několik poznámek k použití:

  1. Před aplikací je nutné intenzivně protřepat.
  2. V kompozici nejsou žádné složky barviva, proto není možné změnit barvu kůže nebo vlasů. Pokud k tomu dojde, nástroj může být falešný.
  3. Linka je vhodná pro všechny typy pokožky a vlasů.
  4. Zabraňte kontaktu se sliznicemi, včetně očí. V případě kontaktu důkladně opláchněte vodou.

  Nežádoucí účinky

  Lidé s citlivou kůží někdy mají alergie. Také na začátku kurzu ze smetany může být lehký pocit pálení. Pokud pacient není dítě a není tam žádné vážné potíže, pak brzy projde a nemusíte zastavit kurz.

  Předávkování

  Případy předávkování nejsou známy.

  Interakce

  Krém na kůži (návod k použití uvedený v článku je odkaz a nenahrazuje oficiální poznámku k léku) nereaguje s jinými léky. Tak ukázala výzkum a testování.

  Podmínky dovolené a skladování

  Nástroj je nehormonální a někdy slouží jako kosmetika, a nikoliv pro léčebné účely, takže si ji můžete koupit v lékárnách bez lékařského předpisu. Není však vždy k dispozici. V takovém případě lze nástroj objednat online, což také nevyžaduje zvláštní doklad od lékaře.

  Kožní uzávěr by měl být udržován v chladu. Optimální teplota je od 5 do 25 ° C. Výrobce neposkytuje žádné připomínky týkající se vlhkosti a světla, ale stejně jako v případě většiny farmaceutických výrobků je lepší obal udržovat ve tmě. Skladování by mělo být omezeno na děti.

  Doba použitelnosti aerosolu a šamponu je 5 let od data výroby (je uvedena na obalu), u krému je to 3 roky.

  Analogy krém na pokožku

  Krém na pokožku, jehož pokyny pro použití obsahuje mnoho omezení, obsahuje seznam analogů od tuzemských i zahraničních firem.

  1. Zincap krém. Také máte sprej. Téměř úplná kopie španělských prostředků, ale levnější (téměř dvakrát) a vyrobená v Rusku (Pharmstandard-Tomsk). Hlavní látkou je také pyrithion zinečnatý. Většina kupujících se však domnívá, že ruský duplikát není tak účinný, pro mnohé to nepomohlo. Dalším rozdílem je kratší trvanlivost (2 roky).
  2. Line Friderm od severoamerické společnosti Mifarm. Podobná účinná látka, způsob aplikace a pokyny, avšak cena je v průměru nižší. Dost účinné a běžné drogy. Šampony z této linie, kromě odstranění problémů s pokožkou hlavy, také zlepšují strukturu vlasů.
  3. Pyrithionein zinek. Jednoduchý lék s názvem aktivní složka. Uvolnění se provádí v různých formách.
  4. Psoriderm a Psoricam jsou speciální prostředky pro psoriázu, velmi populární v blízkém zahraničí, zejména na Ukrajině. V Rusku se neprodává.

  Cena Kožní čepice v lékárnách v Moskvě, Petrohrad, regiony

  Minimální ceny pro linku Skin-Cap v předmětech Ruské federace. Je třeba poznamenat, že je možné zakoupit zboží, které není v místních lékárnách, ale objednat v lékařských internetových obchodech. Zpravidla platí, že v nich je cena konstantní pro všechny regiony, pouze náklady na dodání se mohou lišit.

  Kožní čepice pro psoriázu

  Psoriáza je jednou z nejčastějších dermatologických onemocnění. Podle statistik trpí 1 až 3% populace planety. Mechanismus vývoje patologie není dobře pochopen. Domníváme se však, že onemocnění je běžný zánětlivý proces, který se vyskytuje ve specifických podmínkách způsobených genetickými znaky. Přítomnost zánětu zahrnuje silné ochranné mechanismy těla. Při psoriáze se tyto mechanismy vymykají kontrole a vedou ke smrti okolních tkání. V důsledku toho se reakce na zánět, imunitní odpověď a neuroendokrinní regulaci, vyvinuté v procesu vývoje, stávají patogenními.

  Psoriáza vede k tomu, že se ochranná zánětlivá reakce změní na svůj vlastní antipod: iniciuje psoriatický proces. Kůže odráží poruchy mechanismů zánětu, mikrocirkulace, antibakteriální ochrany, proliferace, imunitní odpovědi, diferenciace a programované buněčné smrti, které jsou základem funkčních poruch na kůži a poškození vnitřních orgánů. Hlavní problém psoriázy - snížení intenzity oxidace volných radikálů. Proto je normalizace její hladiny hlavním bodem při léčbě dermatózy. Pro stimulaci peroxidace lipidů se používají různé léky, fyzioterapeutické metody, speciální masáže atd. Dobrým doplněním je použití účinných prostředků externí léčby. Patří sem výrobky ze série Skin Cap.

  Složení a formulář pro uvolnění

  Prostředky jsou k dispozici ve třech formách: sprej, krém a šampon.

  Aerosol je olejovitý roztok, jehož barva se může lišit od bílé s mírně nažloutlým nádechem až po žlutou. Má zvláštní vůni.

  Krém a šampon jsou bílé.

  Účinnou látkou všech tří činidel je pyrithion zinečnatý v aktivované formě.

  Pomocné složky spreje určené k léčbě psoriázy Kožní čepice jsou:

  • isopropylmyristát;
  • polysorbát;
  • trolamin;
  • hnací látky;
  • ethanol;
  • vody

  Krém obsahuje následující složky:

  • glycerolmonostearát a distearát;
  • caprilový kaprylát;
  • isopropyl;
  • tegosoft E20;
  • isopropylpalmitát;
  • methyldextrosy polyglyceryl distearát;
  • glycerol;
  • butylhydroxytoluen;
  • propylparahydroxybenzoát;
  • stearylalkohol;
  • kakaové sacharózy a mastných kyselin;
  • ethanol;
  • cyklometikon;
  • chutí.

  Složení šamponu zahrnuje:

  • Tego Perley C-96;
  • kokosový propyl betaineamid;
  • Tego sulfonát 2427;
  • laurylsulfát sodný;
  • makrogol, dimethikon a propylenglykolový kopolymer;
  • ochucovadla (geraniol, fenylethanol, citronellol, terpineol).

  Farmakologický účinek

  Kožní uzávěr se používá k léčbě psoriázy a řady dalších dermatóz. Aktivní složka - pyrithion zinečnatý - vykazuje antimikrobiální a antifungální aktivitu. Má bakteriostatický a fungistatický účinek, tj. Zabraňuje reprodukci bakterií a hub. Mechanismus působení pyrithionu zinku má snížit energetické zásoby buňky (hladina ATP), což vede k prudké změně náboje na membráně (depolarizace). V důsledku toho zemřou patogenní bakterie a houby a samotná buňka není poškozena. Velkou výhodou pyrithionového zinku je to, že látka nejen eliminuje příznaky, ale také působí na samotnou příčinu zánětlivých a infekčních procesů (bakterie, houby, viry).

  Nástroj je účinný proti řadě patogenních mikroorganismů. Maximální aktivita se projevuje v houbách skupiny Pityrosporum, spojená s výskytem a udržováním zánětu a způsobuje zrychlené buněčné dělení epidermis (hyperproliferaci) u psoriázy, seborrhy a dalších dermatóz.

  Aktivní složka Kožní čepice potlačuje proliferaci kožních buněk, které jsou v aktivním dělení. Současně nemá podobný cytostatický účinek na normálně dělící buňky.

  Přípravek také obsahuje methylsulfát, povrchově aktivní složku, která zvyšuje propustnost pokožky a zajišťuje rychlou absorpci aktivní složky a její dosažení hlubokých vrstev epidermis, čímž se zvyšuje její účinnost při psoriáze.

  Podle odborníků ukazuje krém kůže a hydratační aktivita.

  Farmakokinetika

  Vnější působení činidel s aktivovaným pyrithionem zinečnatým vede k jeho zpoždění (ukládání) ve vrstvách epidermis a povrchové vrstvě dermis. Systémový absorpční proces je pomalý. Látka se nachází ve složení krve v stopových množstvích.

  Indikace

  Kožní uzávěr ve formě aerosolu, krému a šamponu se doporučuje použít jako účinný prostředek k léčbě psoriázy a seboroické dermatitidy. Léky mohou být užívány při léčbě dospělých a dětí od 1 roku věku.

  Sprej a krém se také používá k atopické dermatitidě, neurodermatitidě, ekzému.

  Krém může být předepsán pro nemoci spojené se suchou kůží.

  Šampon je vhodný pro použití v následujících poruchách a onemocněních:

  • svědící skalp;
  • lupy;
  • suchá a mastná seborrhea;
  • atopická dermatitida s poškozením pokožky hlavy.

  Obsahují hormony pokožky hlavy?

  Mnoho zdrojů tvrdí, že výrobky v této sérii nejsou hormonální. Výrobci trvají na tom. Nicméně tyto drogy jsou zakázány pro použití v evropských zemích a ve Spojených státech. Na internetových stránkách Federálního oddělení Spojených států dokonce vyslalo zvláštní varování o nebezpečích léčby psoriázy a dalších onemocnění s drogami. Faktem je, že obsahují silnou hormonální složku - clobetasol. Podle odborníků není přítomnost hormonu v protizánětlivém činidle porušením, ale výrobce o tom musí jistě upozornit, uvést dávkování hormonální složky: umožní lékaři předepisovat pacientům bezpečný individuální léčebný režim. Co se týče Skin Cap, hormon není uveden v jeho složení, ale laboratorní testy umožňují jeho detekci.

  Clobetasol je glukokortikosteroidní látka, která má protizánětlivý, antipruritický, antialergický účinek. Používá se ve všech formách psoriázy, s výjimkou společného plaku a pustulátu.

  Mechanismus účinku kortikosteroidu je způsoben indukcí tvorby lipokortinových proteinů, které inhibují aktivitu fosfolipázy A2. Clobetasol rovněž inhibuje syntézu kyseliny arachidonové a jejích metabolických produktů - leukotrieny, prostaglandiny. Pomáhá eliminovat hyperemii, otoky a svědění na ošetřované ploše. Topické podání může vést k tomu, že látka vstupuje do systémové cirkulace. Pravděpodobnost tohoto je zvláště zvýšena při léčbě velkých oblastí kůže.

  Jak požádat

  Aerosol Kožní čepice důkladně otřese a stříká na oblasti postižené psoriázou a drží svisle ve vzdálenosti 15 až 17 cm. Používejte 2 nebo 3 krát denně. Průběh léčby pokračuje až do dosažení požadovaného výsledku. V souladu s přehledem dochází k trvalému účinku při pokračující léčbě dalších 7 dnů po vymizení klinických projevů onemocnění. Při zpracování vlasové pokožky použijte přiložený přílohu. Průměrná doba trvání kurzu je 1-1,5 měsíců. Je-li to nutné, může se opakovat po intervalu (1 měsíc nebo více).

  Krém se aplikuje ve velmi tenké vrstvě na oblasti lokalizace plaků dvakrát denně. Doba trvání léčby je až 1,5 měsíce.

  Šampon se aplikuje v požadovaném množství na vlhké vlasy, lehká masáž pokožky hlavy se provádí, odmyje se, pleťová čepice se znovu nanáší a ponechá na vlasy asi 5 minut. Důkladně opláchněte velkým množstvím vody. Před použitím je láhev důkladně protřepána. Podle recenzí se psoriáza objevuje po 14 dnech používání šamponu. Doba trvání kurzu je v průměru 5 týdnů. Frekvence užívání - 2-3x týdně, během remise, můžete pokračovat v léčbě, abyste předešli relapsu. V tomto případě se šampon používá 1 až 2 krát týdně. Nástroj neovlivňuje stav vlasů a jejich barvu.

  Kontraindikace

  Podle oficiálních pokynů použití krému, spreje nebo šamponu Kožní čepice pro psoriázu se nedoporučuje pouze pro individuální citlivost na jednotlivé složky.

  Nicméně přítomnost výrobce nenahláseného hormonálního komponentu v přípravku výrazně rozšiřuje seznam kontraindikací. Přidejte se k němu:

  • růžové nebo mladistvé akné;
  • kožní infekce bakteriální, virové nebo houbové etiologie (včetně herpesu, aktinomykózy, kuřat);
  • periorální dermatitida;
  • tuberkulóza kůže;
  • rakovina kůže;
  • věk do 1 roku (při použití krému) a do 18 let (u šamponu).

  Používejte během těhotenství

  Podle lékařů v důsledku použití prostředků s pyrithionem zinečnatým se nepozorují žádné nežádoucí účinky u těhotných žen. Ale s ohledem na obsah clobetasolu v krému a sprej na pokožku, odborníci se domnívají, že je nevhodné používat výrobek v době přepravy dítěte. Během léčby se doporučuje přerušit kojení kvůli riziku vzniku hormonu v mateřském mléce. Clobetasol může mít negativní vliv na syntézu endogenních glukokortikosteroidů, vedl k inhibici růstu a k řadě dalších nežádoucích účinků u dítěte. Vzhledem k místnímu použití přípravku Skin Kap a malému dávkování hormonální složky není pravděpodobnost negativního dopadu na tělo příliš vysoká, musí se však brát v úvahu.

  Nežádoucí účinky

  V počátečním období léčby sprejem a krémem může na léčené ploše dojít k pocitu hoření. Podle recenzí pacientů, kteří použili Skin Cap, tento jev rychle prochází.

  Použití šamponu pro psoriázu někdy vyvolává alergické reakce. Ve vzácných případech dochází k alergii v důsledku aplikace krému.

  Při jmenování produktů Skin Cap je nutné vzít v úvahu pravděpodobnost vzniku nežádoucích účinků spojených s přítomností hormonální složky clobetasolu. Patří sem:

  • svědění;
  • suchá kůže;
  • podráždění;
  • hypopigmentace;
  • hypertrichóza;
  • pichlavý teplo;
  • akné;
  • rozvoj sekundární infekce;
  • alergická kontaktní dermatitida;
  • periorální dermatitida;
  • tvorba stria;
  • vývoj pustulárních odrůd psoriázy.

  Ve velmi vzácných případech s prodlouženým užíváním je možné:

  • krakování pokožky;
  • ulcerace;
  • folikulitida;
  • erytém;
  • kožní atrofie;
  • telangiektázie;
  • necitlivost prstů.

  Takové následky mohou nastat při aplikaci okluzivních obvazů a současně při lokální aplikaci přípravků s vysoce aktivními glukokortikosteroidy.

  Pokud dojde k podráždění kůže, lék se zruší a přijmou se nezbytná opatření k jeho odstranění.

  Odborníci varují, že výskyt atopické dermatitidy naznačuje nedostatek terapeutického účinku při použití lokálních léků. Pokud se vyvolá alergická kontaktní dermatitida v důsledku použití místních přípravků bez kortikosteroidů, je pozorována exacerbace průběhu základního onemocnění.

  Aplikace clobetasolu na velké části těla může vyvolat systémové reakce:

  • ulcerace gastrointestinálního traktu;
  • gastritida;
  • alergické reakce;
  • příznaky hyperkortisolismu;
  • zvýšený nitrooční tlak.

  Alergická povaha kožních změn je potvrzena vhodnými alergickými testy.

  Bezpečnostní opatření

  • Dermatologové se domnívají, že přítomnost clobetasolu v sérii Skin Skin Cap je významným důvodem pro omezení trvání léčby. V případě potřeby opakujte kurz. Při zpracování malých ploch lze léky užívat déle.
  • Při dlouhodobém užívání clobetasolu s rizikem atrofických změn na kůži obličeje je vyšší než u jiných částí těla.
  • Při léčbě psoriázy přípravky s kožním uzávěrem je nutné se vyvarovat jejich kontaktu s očima, protože hormonální látka může vyvolat zvýšení nitroočního tlaku.
  • Pokud je krém aplikován pod obvaz, při jeho výměně by měla být kůže důkladně vyčištěna: vlhkost a teplo, které jsou vytvářeny těsnými obvazy, vytvářejí příznivé podmínky pro vznik bakteriální infekce.
  • Pokud používáte šampon pro psoriázu, nemělo by dojít k vniknutí víček nebo očí kvůli riziku katarakty nebo glaukomu. To je také nežádoucí kontakt produktů pokožky pokožky pokožky s vředy povrchu pokožky. Šampon je určen speciálně pro ošetření pokožky hlavy. Nemohou léčit jiné oblasti těla - zejména kůži na obličeji, oblasti skládané pokožky v podpaží, podkolenní a anální oblasti, erodované oblasti. Léčba těchto oblastí může způsobit lokální vedlejší účinky: atrofii, dermatitidu, telangiektázii.
  • Dermatologové doporučují zvýšenou péči v případě infekčních kožních lézí. Použití Kožní uzávěr je v takových případech nežádoucí. Je třeba si uvědomit, že samotné užívání léků s clobetasolem a jinými hormony může způsobit vznik infekčních kožních lézí. V takových případech předepište nezbytné antibakteriální a fungicidní činidla.

  Léčba dětí

  Podle pokynů jsou prostředky na ochranu pokožky schváleny pro použití při léčbě psoriázy u dětí od 1 roku. Podle recenzí jsou dobře tolerováni a ve většině případů nevyvolávají reakce z těla dítěte. Odborníci však nedoporučují dlouhodobé užívání této řady přípravků s dítětem mladším 12 let, protože clobetasol v nich může vyvolat nežádoucí účinky. Je známo, že lokální užívání glukokortikosteroidů vede někdy k inhibici hypotalamus-hypofyzárně-nadledvového systému ak rozvoji Cushingova syndromu. Důvodem je vyšší poměr povrchu těla dětí k tělesné hmotnosti. Vývoj adrenální insuficience, a to jak během léčby, tak i po ní, není vyloučen. Další možné důsledky používání hormonálních složek pro psoriázu u dětí zahrnují:

  • tvorba stria;
  • retardace růstu;
  • zvýšení hmotnosti;
  • zvýšený intrakraniální tlak, doprovázený vyklenutím fontanelů, otoky hlavy z optického nervu, bolesti hlavy.

  Náklady na

  Níže jsou uvedeny průměrné ceny výrobků na psoriázu s čárovým kódem:

  • Šampon (balení 150 ml) - od 1163 do 1350 rublů
  • Sprej pro vnější použití (35 g) - od 1500 do 1700 rublů
  • Postřik pro vnější použití (70 g) - od 2 700 do 2 850 rublů
  • Krém (15 g) - od 837 do 900 rublů
  • Krém (50 g) - od 1740 do 1950 rublů

  Recenze

  "Koupila jsem kosmetickou kšilku pro léčbu mého strašlivého psoriázu. Vypustil celou řadu peněz. Ale cena není jediným mínusem krému. Příručka říká, že je nehormonální. Ráno jsem rozmazal plakety a druhý den jsem si všiml, že se škvrny snížily. Samozřejmě, to mě varovalo. Během svého dlouhého boje s touto chorobou jsem si uvědomil, že pouze hormonální léky dávají tak rychlý účinek. Když jsem narazil na internet, našel jsem odpovědi dalších lidí, kteří používali různé prostředky stejné série pro psoriázu. Mnoho psalo, že obsahují vážný hormon, který vede k silnému zhoršení zdraví. Ukázalo se, že kůže Cap je zakázána v zahraničí a v naší zemi je komerčně dostupná téměř všude. "

  "Kožní uzávěr je určitě hormonální lék. Například vím jistě, že byla zakázána v Německu a dalších evropských zemích. Mám psoriázu po dlouhou dobu. Když jsem začal používat pokožku na pokožku (aerosol a krém), plakáty zmizela doslova třetí den. A před tím celý rok nemohl způsobit, že by klesli dokonce o milimetr. Teoreticky to mělo být šťastné, ale po přerušení léčby se všechny příznaky vrátily. Podle mého názoru je ještě více desek. Pokud máte psoriázu, můžete použít tyto nástroje, ale pouze k zmírnění zhoršení a nejvýše 14 dnů. Když se zlepšíte, snižte dávku a bezpodmínečně dodržujte dietu (nic horké, bez kouření, bez nálevu - obecně je stravování známo všem pacientům s psoriázou. "

  "Mám tuto nemoc v nejsilnější podobě. Začalo to, když mi bylo jen 18 let (nyní mám 34 let). Zkoušel jsem všechny krémy, masti, pilulky, které byste mohli dostat. Je nemožné dodržovat dietu, aby se moje exacerbace objevovaly pravidelně. Zkusil jsem Skin Cap a nakonec jsem si všiml výsledku. To neznamená, že jsem se úplně zbavil psoriázy, ale můj stav pokožky se důkladně zlepšil. Plakety se staly téměř neviditelnými, na některých místech zcela zmizely. Jedinou nevýhodou je cena. 2000 rublů za krém - trochu dražší. Během let léčby jsem však zvyklý na to, že dobrý lék na psoriázu by měl být drahý.

  "Trpím psoriázou 20 let. Během této doby jsem vyzkoušel všechny léky a šel do léčebny. Neexistoval žádný zvláštní efekt. Jediná věc, která mi pomohla, byla solárium, ale měla by být navštěvována pravidelně a po dlouhou dobu. To je taková rána pro pokožku: trvalá expozice ultrafialovému záření vede k brzkému stárnutí. Pro sebe jsem našel jediný přijatelný způsob, jak se zbavit psoriázy - Kožní čepice. Používám sprej podle pokynů - třikrát denně. Teď chci jít do krému. Říkají, že to pomáhá lépe. Cena samozřejmě není moc šťastná, ale efekt stojí za to. Po prvním průběhu léčby zůstaly pouze malé červené skvrny. Mohou být snadno přeneseny na solárium. Myslím, že stačí dvě nebo tři návštěvy. Mnoho lidí kritizuje produkty Skin Cap s tvrzením, že mají hormon. Ale pro mě je to stále to nejlepší. "

  "Moje dítě má psoriázu. Tento krém nám doporučil dermatologa. Koupil jsem si bez přemýšlení. Předtím byl chlapec léčen hormonální maskou, která mě velmi znepokojovala. Lékař tvrdí, že v kožní čepici nejsou žádné hormony. Obecně odstraňuje vyrážky a plaky poměrně rychle, ale je to drahé (1700 rublů na 50 gramů). Manžel se rozhodl přečíst recenze. Ukázalo se, že mnoho lidí se domnívá, že obsahuje hormon, i když není uveden v pokynech. Zeptali jsme se našeho lékaře, ale byl naštvaný a řekl, že důvěryhodnost recenzí na internetu není vážná. Argumentuje, že všechny léky, které jsou k dispozici na ruském trhu, podléhají důkladnému testování. Manžel volal přítele ve Španělsku, který pracuje ve farmaceutické společnosti. Řekla, že kožní čepice je zakázána kvůli nekonzistenci kompozice. Stále používáme krém, ale s opatrností a pouze při exacerbacích "

  Kožní uzávěr

  Aktivní složka:

  Obsah

  Farmakologická skupina

  Nozologická klasifikace (ICD-10)

  3D obrazy

  Složení

  Popis dávkové formy

  Aerosol pro vnější použití: olejovitý roztok bílý s žlutavým nádechem světle žluté barvy s charakteristickým zápachem.

  Krém: bílá s charakteristickým zápachem.

  Šampon: bílá suspenze s charakteristickým zápachem.

  Farmakologický účinek

  Farmakodynamika

  Aktivovaný pyrithion zinek má protizánětlivou, antibakteriální a antifungální aktivitu. Antifungální aktivita je zvláště výrazná ve vztahu k Pityrosporum ovale a Pityrosporum orbiculare, které podporují zánět a nadměrnou deskvamaci pro lupy, seborrheu, psoriázu a jiné kožní nemoci.

  Antibakteriální aktivita pyrithionu zinku se projevuje proti řadě patogenních mikroorganismů (včetně streptokoků, stafylokoků, pseudopurulentů a E. coli, proteusů).

  Pyrithion zinečnatý redukuje intracelulární hladinu ATP, přispívá k depolarizaci buněčných membrán a ke smrti hub a bakterií.

  Mechanismus protizánětlivého účinku nebyl studován.

  Farmakokinetika

  Při vnější aplikaci se aktivuje zinečnatý pyrithion v epidermis a povrchových vrstvách dermis. Systémová absorpce je pomalá.

  V krvi se vyskytuje v stopových množstvích.

  Indikace droga Skin Cap

  Společné pro všechny dávkové formy:

  Pro aerosol a smetanu dodatečně:

  atopická dermatitida, ekzém, neurodermatitida;

  seboroická dermatitida u dospělých a dětí od 1 roku.

  Pro smetanu dodatečně

  Pro šampon navíc:

  atopická dermatitida pokožky hlavy;

  mastnou a suchou seborrheou.

  Kontraindikace

  Přecitlivělost na léčivo.

  Používejte během těhotenství a kojení

  Aerosol pro vnější použití

  Během těhotenství a laktace by měl být přípravek předepsán pouze v případech, kdy očekávaný přínos léčby převáží potenciální riziko pro plod a kojence.

  Nebyly hlášeny žádné nežádoucí účinky na použití přípravků obsahujících pyrithion zinku u těhotných a kojících žen.

  Nežádoucí účinky

  Běžná pro aerosol a krém pro vnější použití.

  V prvních dnech léčby je v místě aplikace léku možné krátkodobé pocity pálení, které obvykle nevyžadují přerušení léčby.

  Časté pro šampony a krémy pro vnější použití. Alergické reakce.

  Pro aerosol pro externí použití navíc. Zřídka - alergické reakce.

  Interakce

  Klinicky významná interakce léku Kožní uzávěr s jinými léky nebyl zjištěn.

  Dávkování a podání

  Aerosol: nastříkejte na postiženou kůži ze vzdálenosti 15 cm 2-3krát denně, abyste dosáhli klinického účinku. Pro dosažení trvalého účinku se doporučuje pokračovat v užívání léku 1 týden po vymizení příznaků. Pro ošetření pokožky hlavy je připojena speciální příloha. Léčba psoriázy je 1-1,5 měsíců, u atopické dermatitidy je to 3-4 týdny.

  Dávkování a administrace u dětí se neliší od dávkování u dospělých.

  V případě potřeby můžete po konzultaci s lékařem provádět druhý léčebný cyklus po 1 až 1,5 měsíci.

  Krém: po intenzivním protřepání naneste na postiženou kůži tenkou vrstvu 2krát denně. Léčba psoriázy je 1-1,5 měsíců, u atopické dermatitidy je to 3-4 týdny.

  Dávkování a administrace u dětí se neliší od dávkování u dospělých.

  V případě potřeby můžete po konzultaci s lékařem provádět druhý léčebný cyklus po 1 až 1,5 měsíci.

  Šampon: Před použitím důkladně protřepejte láhev, naneste malé množství šamponu na vlhké vlasy a masírujte pokožku hlavy, poté opláchněte vlasy a znovu naneste šampon. Šampon nechte 5 minut na vlasy a důkladně opláchněte velkým množstvím vody. Aplikujte 2-3 krát týdně během prvních 2 týdnů. Průběh léčby psoriázy - 5 týdnů se seborrheou - 2 týdny.

  Během remise může být šampon používán 1-2x týdně jako prostředek prevence recidivy.

  Zvláštní instrukce

  Před použitím spreje několikrát důkladně protřepejte láhev. Lahvička je držena svisle během stříkání. Pro usnadnění zpracování pokožky hlavy je speciální tryska.

  Šampon Kožní čepice nemá vliv na přirozené barvy a stav vlasů.

  Formulář uvolnění

  Aerosol pro vnější použití, 0,2%. Na 35, 70, 140 g léčiva v hliníkové aerosolové nádobě, která se skládá z ventilu a víčka. Válec s přídavnou tryskou je umístěn v kartonové krabici.

  35 g léku v hliníkové aerosolové nádobě, která se skládá z ventilu a víčka (volný vzorek).

  Krém pro externí použití, 0,2%. Na 5 g v sáčku z vrstvené fólie. 15 a 50 g v plastové trubici. Každá trubka je umístěna v kartonové krabici.

  Šampon, 1%. Na 50 ml, 150 ml, 400 ml v plastové lahvičce. Každá lahvička je umístěna v kartonové krabici. Na 5 g v sáčku z vrstvené fólie. 5 sáčků dohromady jsou umístěny v kartonové krabici. Na 5 g v sáčku z vrstvené fólie (volný vzorek).

  Výrobce

  Kemigroup Frans SA, Francie (aerosol - Recifarm Parets S.L., Barcelona, ​​Španělsko, krém a šampon - B. Brown Medical SA, Jaen, Španělsko) pro společnost LLC Invar ", Rusko.

  Organizace obdržela nároky od spotřebitelů: LLC Invar. 410056, Rusko, Saratov, ul. Rakhova, 61/71.

  Tel: (8452) 52-12-72; 52-13-08.

  Reprezentativní kancelář v Moskvě: 115054, Moskva, st. Dubininskaya, 57, s. 1.

  Tel: (495) 544-51-54; 964-15-75.

  Podmínky prodeje lékáren

  Podmínky skladování léku Kožní čepice

  Uchovávejte mimo dosah dětí.

  Doba použitelnosti léku Kožní čepice

  krém pro vnější použití 0,2% - 3 roky.

  šampon 1% - 5 let.

  aerosol pro vnější použití 0,2% až 5 let.

  aerosol pro vnější použití 0,2% až 5 let.

  Nepoužívejte po datu vypršení platnosti vytištěném na obalu.

  Krém proti pokožce: návod k použití, cena, recenze, popis

  Krém Skin-Kap je farmaceutickým prostředkem pro léčbu dermatologických patologií. Má antifungální, antifungální účinky. Zabíjí patogeny, zabraňuje šíření infekce, blokuje záněty. Vhodné pro problémovou pokožku všeho druhu. Používá se na různých částech těla. Je povoleno se vztahovat na děti od 1 roku. Lék je dostupný ve Francii ve Španělsku. Zastoupení je v Rusku.

  Akční krém

  Aktivní složky léčiva jsou koncentrovány do epidermis, horních vrstev dermis. Akumulační schopnost krému s pokožkou umožňuje účinné lokalizování účinných látek v problémových oblastech. Rychle se vstřebává, zobrazí se pomalu. Prakticky nevstupuje do krevního oběhu. Při laboratorních testech byly v krevní plazmě zjištěny pouze zbytky produktů. V tomto ohledu nemá krém systémový účinek, neovlivňuje funkci vnitřních orgánů, nevyvolává nežádoucí účinky.

  Zbytkový metabolismus se vyskytuje v játrech, vylučovaných ledvinami, střevem. Při dlouhodobém užívání není návyková, neexistuje žádný abstinenční syndrom. Bez doporučení lékaře je povoleno používat maximálně 14 dní.

  Složení

  Pyrithion zinečnatý je aktivní složkou krému na pokožku. Má výraznou antifungální, antimikrobiální, protizánětlivou aktivitu. Zirkonový pyrithion zničí buněčné stěny patologických mikroorganismů, což vede k smrti. Kvůli neutralizaci zdroje infekce, odstranění olupování, zarudnutí, podráždění. Vysoký pronikající výkon aktivní složky poskytuje rychlý efekt, pozitivní výsledek.

  • Tegin M;
  • EH, E20, R;
  • Tego Ker 450;
  • Butylhydroxytoluen;
  • Sacharóza;
  • Ethanol;
  • Glycerol;
  • Cyklomethikon;
  • Propylparahydroxybenzoát;
  • Stearylalkohol;
  • Kokosový olej;
  • Aromatizace;
  • Voda

  Další látky poskytují krém snadné nanášení, rychlé vstřebávání, hluboké proniknutí, zvlhčení, vytváření ochranné bariéry. Na povrchu kůže se vytváří film, který chrání pokožku před dehydratací a negativními účinky vnějších dráždivých látek. Vyrovnává se vodní bilance, zvyšuje se místní imunita. Podmínky jsou vytvořeny pro rychlé zotavení pokožky.

  Indikace

  Krém Skin-Kap se používá k dermatologickým patologiím různých původů spojeným s reprodukcí patogenů.

  1. Seborrhea;
  2. Atopická dermatitida;
  3. Psoriáza;
  4. Ekzém;
  5. Neurodermatitida;
  6. Peeling, patologická suchost.

  Použijte drogu mohou být dospělí, děti od 1 roku.

  Kromě dermatologických onemocnění lék odstraňuje kosmetické vady:

  • Peeling;
  • Podráždění;
  • Červené skvrny;
  • Svědění;
  • Pocit spálení;
  • Bolest akné;
  • Vyrážka;
  • Černé tečky;
  • Malé trhliny;
  • Nadměrná suchost;
  • Dehydratace po kortikosteroidů.

  Lze použít v některých případech:

  • Omrzliny;
  • Navíjení;
  • Slunce;
  • Ekzém po kontaktu s chemikáliemi pro domácnost;
  • Mírné tepelné popáleniny;
  • Hematom, modřina.

  Nelze použít s otevřenými ranami. Před použitím se doporučuje získat odborné rady.

  Kontraindikace

  Nemůžete použít krém s pokožkou v přítomnosti individuální nesnášenlivosti k jednotlivým komponentům. Vykazuje se alergická reakce na kůži - vyrážka, zarudnutí, pálení, svědění, peeling. Před zahájením léčby se doporučuje provést test citlivosti.

  Malé množství krému se nanáší na koleno, pozoruje stav epidermis, vlastní pocity po dobu jedné hodiny. Test dětí stráví 12 hodin. Přítomnost nepříjemných příznaků, různé projevy na kůži je základem pro selhání.

  Nedoporučuje se užívat během těhotenství, kojení. Je zakázáno používat v kojeneckém období do 1 roku k léčbě dermatitidy plic, diatézy.

  Pokyny k aplikaci

  Prostředek pro vnější použití je aplikován na postižené oblasti tenkou vrstvou dvakrát denně. Spreadujte světlem masážními pohyby. Krém je vstřebáván dostatečně rychle, okamžitě zvlhčuje a vytváří ochranný plášť.

  Trvání léčby závisí na stupni poškození epidermis, typu onemocnění.

  1. Psoriáza, seborrhea je léčena 1,5 - 2 měsíce.
  2. Pro léčbu atopické dermatitidy stačí 4 týdny.
  3. Doba trvání léčby ekzému závisí na její velikosti, důvodech jejího vzhledu. V průměru 2 týdny.
  4. Neurodermatitida, suchost, peeling - 14-20 dní.

  Je zakázáno používat krém na kůži po dobu delší než 2 měsíce. V takových situacích je možné předávkování. Existují vedlejší účinky charakteristické pro individuální nesnášenlivost. Situace nevyžaduje zvláštní léčbu, nepříjemné příznaky zmizí po stažení léku.

  Cream Skin-Cap lze použít jako součást komplexní terapie. Nedoporučuje se však používat několik venkovních produktů s podobným účinkem. Možné předávkování, oslabení účinků stávajících komponent.

  Klíčové výhody

  Farmaceutické léčivo schválené dermatology z různých zemí. Výrobky jsou prodávány v Evropě, používá se k výrobě kvalitních komponent. Kompozice je hypoalergenní, pečlivě promyšlená. Individuální intolerance je extrémně vzácná.

  Terapeutický efekt přichází rychle. Zpočátku mírné brnění, pálení, což je normální reakce, nevyžaduje přerušení léčby. Alergické svědění zmizí během 20 minut, pokožka se uklidní a aktivní složky stále zabíjejí patogeny.

  Cena krému

  Farmaceutický přípravek se vyrábí v trubkách 15 g, 50 g, z laminované fólie sáčku 5 g účinné látky patří do nákladných prostředků. Cena se liší podle výrobce. Francouzské produkty: krém v objemu 15 g - asi 1000 rublů, 50 g - v rámci 2000 rublů. Španělské produkty: 15 g krému - 4500 rublů, 50 g - více než 10 000 rublů.

  Krém Skin-Kap se prodává bez lékařského předpisu. Můžete si koupit v lékárně, objednané online. Doba použitelnosti - 3 roky od data výroby. Strávil se mírně.

  Analogy krém na pokožku

  Vysoká cena krému Skin-Cap umožňuje zákazníkům hledat analogy. Téměř každá lékárna má celý arzenál dermatologických přípravků s podobným účinkem. Existují léky se stejnou aktivní složkou - pyrithion zinečnatý.

  • Zincap. Výrobky domácí produkce. Průměrná cena tuby o objemu 25 ml je 300 rublů, 50 ml - 570 rublů. má podobné indikace, stejné kontraindikace.
  • Zinovit Trubice o objemu 40 ml stojí asi 300 rublů. Kromě pyrithionového zinku jsou zahrnuty přírodní oleje, vitamíny, panthenol a močovina. Nástroj je testován dermatology, určený pro problémovou pokožku všeho druhu. Odstraňuje peeling, podráždění, pomáhá vyrovnat se s bolestivým akné, akné, stopami vyrážky, černými tečkami.
  • Psoricap Droga domácí výroby. Tuba krém stojí 150 stran. Má totožná čtení. Doporučuje se používat pro dospělé, děti od 3 let. Aktivní složkou je pyrithion zinečnatý. Pomocná složka se výrazně neliší od krému Skin-Kap.

  Otázka nahrazení jedné drogy za druhou by měla být projednána se svým lékařem. Lékárny mají mnoho léků, které kombinují antibakteriální, antifungální, antimikrobiální, protizánětlivé účinky.

  Přehledy výkonu

  Můžete si nechat své recenze o Skin-Kap cream, ostatní uživatelé budou mít zájem o:
  Marina:

  "Dermatitida byla nalezena u dítěte po 6 měsících. Předepsaná krémová pokožka. Ačkoli kontraindikace udávaly věk do 1 roku. Četla jsem kompozici, byla jsem přesvědčena, že lék není hormonální, koupil jsem ji. Velmi rychle pomohlo. Následující den, místa nebyla tak červená, peeling prošel za 3 dny. Dítě se poprvé uklidnilo, což může argumentovat, že lék rychle zmírňuje svědění, pálení. Musel jsem ho používat víc než jednou, dokud nedosáhli 3 let. Poté alergické projevy přestaly trápit nás. "

  Světlana:

  "Psoriáza od dětství. Krémy vyzkoušely různé druhy. Nepamatuji si jméno. Zastavila se u Skin Cap. Rychle zmírňuje zánět, svržení zmizí ve stejný den, postupně se odlupuje. Poprvé jsem použil krém po dobu téměř 2 měsíců. Pak symptomaticky. Objevují se projevy psoriázy - zpracované kůže. Zmizel, přestal léčbu. Tímto krémem se cítíte jako muž. Nemoc zvítězí, ale příznaky jsou dobře odstraněny. "

  Revize masti na pokožku hlavy

  Maska na kůži je určena pro vnější použití. Používá se jako antifungální, antibakteriální, antiproliferační činidlo.

  Forma uvolnění a složení

  Lék nazvaný Skin Cap je k dispozici jako:

  Krémová kšiltovka 0,2%: objem plastické trubice - 15, 50 g; barva - bílá; s určitým zápachem.

  0,2% aerosol s víčkem a tryskou: 35, 70, 100 ml hliníkových plechovek. Barva - citron; se zvláštním zápachem.

  Šamponová kožní čepice 1%: plastová láhev o objemu 150 ml. Pozastavení bílé barvy s charakteristickou vůní.

  Sáček se smetanou nebo šamponem: objem 5 g; krém v jedné kopii, šampon 5 kusů v balení.

  Složení kožního uzávěru účinné látky:

  1. 1 g masti obsahuje 2 mg pyrithionu zinku;
  2. 1 ml aerosolů - 2 mg;
  3. 1 ml šamponu - 10 mg účinné látky.

  Pyrithion zinečnatý je účinný proti stafylokokům, streptokokům, Pseudomonas, Escherichia coli, kvasnicovým houbám.

  Indikace pro použití

  Léčiva Skin-Kap se používají jako masti, aerosol, šampon pro chronické kožní onemocnění:

  1. Atopická dermatitida. Dědičná, alergická, neinfekční, zánětlivá onemocnění pokožky. Chronická forma s dobou remisí a exacerbacemi.
  2. Plastický ekzém. Dermatitida se obtížně léčí, není přenosná z člověka na člověka.
  3. Seboroická dermatitida. Zánět kůže, kde se nacházejí mazové žlázy.
  4. Seborrhea (suchá a mastná). Poruchy v mazových žlázách způsobené hormonálním narušením v těle.
  5. Psoriáza (šupinovitá depriva).
  6. Neurodermatitida. Nemoci způsobené narušením činnosti centrálního nervového systému.
  7. Multicolor versicolor.
  8. Suchá kůže, svědění.

  Všechny formy kožního uzávěru se používají k léčbě psoriázy.

  Masť a aerosol Skin-Cap se používá také při léčení:

  • atopická dermatitida;
  • neurodermatitida;
  • plačící ekzém;
  • seborrhea;
  • vícebarevné lišejníky;
  • suchá kůže a svědění.

  Šampon se používá k léčbě:

  1. seborrhea;
  2. seboroická dermatitida;
  3. atopická dermatitida pokožky hlavy;
  4. svědění;
  5. lupy

  Aktivní látka Skin-Cap blokuje rozdělení bakteriálních a plísňových buněk. Mechanismem vlivu je snížit zásoby energie v infikovaných buňkách. Nedostatek energie vede k smrti mikroorganismů, zastavení proliferace (reprodukce) - odstranění příčiny nemoci.

  Zinek pyrithion působí selektivně bez ovlivnění zdravých buněk. Po aplikaci na kůži lék postupně proniká do podkladových vrstev kůže. Neabsorbované rezidua léků vstupují do krevního řečiště.

  Kožní uzávěr je povolen pro děti starší než 1 rok, těhotné ve 2. a 3. trimestru. V prvním trimestru těhotenství se nedoporučuje užívat žádné léky kvůli nepřítomnosti placentární bariéry v plodu v tomto okamžiku. Ošetřující ženy by neměly masť na prsní žlázy.

  Návod k použití

  Masť pokožky v návodu k použití je popsána jako prostředek vhodný pro pacienty s alergickou predispozicí, se suchou a šupinatou pokožkou.

  Masť se nanese na postiženou kůži tenkou vrstvou a jemnými masážními pohyby se otírá. Postup je opakován ráno, odpoledne a večer.

  Maximální doba trvání léčby přípravkem Skin-Cap určuje lékař v závislosti na diagnóze:

  • se psoriázou, není kratší než 35 dní;
  • seborrhea - až 14 dní;
  • další nemoci - až do léčení.

  U dětí a dospělých se dávka a způsob aplikace masti neliší.

  Aerosol Cap je několikrát protřepáván před začátkem léčby, stříká se ve vzdálenosti 15 cm od povrchu pokožky. Skalp je ošetřen tryskou. Průběh léčby je prodloužen po zmizení příznaků onemocnění na další týden.

  Opakovaný průběh krému a aerosolu - za 30-45 dní, na lékařský doporučení.

  Postup ošetření detergentu Skin-Kap:

  1. 30 ml přípravku se aplikuje na vlhké vlasy, vtírá se do kůže masážními pohyby a omyje vodou;
  2. při opakovaném použití zůstává šampon na pokožce hlavy po dobu 5 minut, poté je důkladně omyt pod tekoucí vodou.

  Měl byste si vlasy čtyřikrát pečlivě opláchnout po 2 týdnech s seborrheou, seborrickou dermatitidou, psoriázou - 5 týdnů. Před použitím musí být láhev několikrát protřepána. Pro profylaktické účely se šampon používá 1-2 krát týdně.

  Nedovolte aplikaci Skin-Kap v očích, sliznicích. V opačném případě by měly být opláchnuty pod tekoucí vodou a poraďte se s lékařem.

  Informace o předávkování drogy nejsou k dispozici.

  • chráněn před světlem;
  • při teplotě pro mast 4-20 gr. aerosol a šampon - až 30 gramů;
  • mimo dosah dětí.

  Trvanlivost masti je 3 roky, aerosol je 5 let a šampon je 5 let.

  Kontraindikace a vedlejší účinky

  Kožní uzávěr má kontraindikace pro děti do jednoho roku. Používejte s opatrností až do 6 let věku.

  Nepoužívejte současně externí činidla obsahující glukokortikosteroidy (steroidní hormony) kvůli přítomnosti clobetasolu.

  Nežádoucí účinky se mohou projevit jako slabý pocit pálení, alergická reakce.

  Ošetření krému na pokožku více než 3 týdny může způsobit:

  1. atrofie ošetřených oblastí kůže (stria);
  2. zvýšený růst vlasů (hypertrichóza);
  3. vzhled akné;
  4. svědění;
  5. pustulární vyrážka.

  Dlouhodobé vystavení droze na velkých plochách kůže vyvolává komplikace:

  • folikulitida (zánět vlasových folikulů);
  • porušení citlivosti kůže v rukou nebo nohou;
  • gastritida;
  • nestabilita nitroočního tlaku.

  Dospělí a děti mohou způsobit Cushingův syndrom v důsledku klobetasolu.

  Analogy a ceny

  Průměrná cena kůže Cap (rub.), Země původu je Španělsko:

  1. šampon 150 ml - 1400;
  2. aerosol 35 g - 1900;
  3. aerosol 70 g - 2800;
  4. masti 50 g - 1800.
  • Zinocap aerosol, cena - od 300 do 600 rublů;
  • Zincap smetana, minimální cena - 327 rublů;
  • Friederm zinkový sprchový gel, cena - od 600 do 800 rublů;
  • Sebokler sprchový gel, cena - 219 rublů.

  Země původu - Rusko. Domácí protějšky levnější španělské drogy 3-5 krát.

  Související články

  Zahraniční fondy nejdříve přicházejí na pomoc kloubům a páteři. Mají rychlou akci,...

  Nurofenová masť - prostředek pro vnější použití. Setkání - odstranění bolesti, zánětu svalů,...

  Lék patří k protizánětlivým a protipruritickým činidlům, používá se k léčbě akutních a chronických kožních onemocnění.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy