logo

Aerosol s ochranou pokožky: účinnost a aplikační vlastnosti

Při léčbě dermatologických onemocnění je velmi důležité vybrat správný výrobek a správně ho používat. Účinným a snadno použitelným léčivem je kožní čepice. Je předepsán pro psoriázu a podobné problémy, má minimální množství nežádoucích účinků a kontraindikace. A jaká je cena aerosolu a spreje "Skin-cap"? Níže jsou uvedeny náklady, recenze a podrobné pokyny k použití tohoto nástroje.

Složení

Hlavní a jedinou účinnou látkou je aktivovaný pyrithion zinečnatý, je složen v koncentraci 0,2% (to znamená, že gram léčiv tvoří pouze 2 miligramy látky). Sekundárními dalšími látkami jsou ethanol, polysorbát, hnací látky, trolamin, čištěná voda, propan a tak dále.

Podstata dopadu

Okamžitě stojí za zmínku, že aerosol není hormonální činidlo, takže se nemusíte bát, že "kožní čepička" způsobí závislost. Ale lék je účinný, má výrazné antiproliferační, antifungální, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.

Sprej zastavuje procesy proliferace tkání, což je konečný stupeň zánětlivých procesů a je charakterizován vzhledu buněčných infiltrátů. Antibakteriální aktivita se rozšiřuje na většinu patogenních mikroorganismů, jako jsou stafylokoky, proteiny, pyokyanické tyčinky, streptokoky. Účinná látka se dostává do buněk a porušuje integritu svých membrán a způsobuje další smrt. A fungicidní účinek je na houbách, které se často začínají množit s dermatologickými onemocněními a posilují jejich hlavní projevy.

Látky se prakticky neabsorbují do krve, i když se v ní mohou nalézt v minimálních množstvích. Pirithion zinečnatý, když se aplikuje topicky, dosáhne horních vrstev dermis a akumuluje se v nich a v epidermis v přijatelných a nezbytných koncentracích pro úspěšnou léčbu.

Formulář

Aerosol je dostupný v lahvích s dávkovačem 35, 70 nebo 140 gramů. A řada recenzí dokládá, že tato forma se v některých případech ukáže jako nejpohodlnější (pravděpodobně to není nejnižší cena, která je oprávněná). Kompozice má olejovitou konzistenci a má nevyjmenovanou vůni. Barva se může lišit od mléčné nebo nažloutlé až světle žluté.

Indikace

"Kožní uzávěr" je určen pro různé dermatologické onemocnění, včetně chronických a spíše závažných, jako je ekzém, psoriáza, neurodermatitida, stejně jako atopická, seboroická dermatitida.

Kontraindikace

Existuje jen málo kontraindikací, návod k použití uvádí, že aerosol by neměl být používán pouze s přecitlivělostí na určité složky nebo s jejich nesnášenlivostí.

Funkce aplikace

Aerosol se používá výhradně externě. Postříkejte kompozici a držte balón ve vzdálenosti asi 15 nebo 20 cm od ošetřeného povrchu. Za den potřebujete dvě nebo tři aplikace. Při aplikaci na pokožku hlavy doporučujeme použít speciální trysku v soupravě. Je třeba pokračovat v léčbě, dokud se neobjeví zřejmé zlepšení. Ale i když příznaky téměř úplně zmizí, musíte prodloužit užívání na další týden, pomůže to dosáhnout stabilního a nezvratného pozitivního účinku. Dávky a rysy užívání v pediatrické praxi (tj. U dětí) budou stejné.

Doba trvání úplného léčení je stanovena individuálně lékařem, ale často se jedná o psoriázu o jeden až půl měsíce a o dermatitidu tři nebo čtyři týdny. Pokud je potřeba po měsíci, terapie může být opakována (před konzultací s lékařem).

Použití během laktace a těhotenství

Během těhotenství je přípravek Skin-Kap obvykle předepisován lékaři pouze v případech, kdy přínosy pro zdraví ženy výrazně převyšují rizika pro vývoj nenarozeného dítěte. Některé nežádoucí účinky kojení nebyly zmíněny, ale některé množství pyrithionu zinku může být stále vylučováno mlékem, proto je v této fázi také opatrnost.

Použití pro léčbu dětí

Tam jsou také kontraindikace k použití spojené s věkem. Podle pokynů může být aerosol podán dětem, ale počínaje rokem. V mladším věku je použití nepřípustné.

Možné vedlejší účinky

Hodnocení a lékařská praxe dokazují, že nežádoucí účinky jsou vzácné. Některé jsou však možné, a to alergické reakce, které se projevují jako zarudnutí, kopřivka, svědění, propláchnutí, pálení. Je také pravděpodobné, že v prvních dnech léčby se objeví nepohodlí a nepohodlí v oblasti léčby, ale samo o sobě zmizí a obvykle nevyžaduje zrušení kůže.

Pokyny

 1. Aerosol může být použit jako součást komplexní léčby stávající dermatologické choroby, protože nebyla zjištěna významná interakce tohoto léku s jinými.
 2. Případy předávkování ve spolehlivých zdrojích se neuvádějí, ale stále je třeba uvést dávky.
 3. Z lékárny je kosmetický uzávěr vydán bez lékařského předpisu, ale to neznamená, že se můžete sama léčit a předepsat sami sebe. Předběžná konzultace s lékařem je žádoucí. Průzkum s cílem vyjádření přesné diagnózy bude také užitečný.
 4. Pokud používáte aerosol, protřepejte balón před použitím. Kromě toho musí být při distribuci finančních prostředků zachována přísně vertikálně. A pro zpracování hlavy je specializovaná tryska.

Funkce úložiště

Skladujte v uzavřené nádobce s aerosolem a nepoškozené a může být v chladu a podmínky prostředí, jako je teplota se pohybuje od 4 do třiceti stupni. Termín je pět let, po uplynutí doby platnosti nemůžete použít "kožní čepičku".

Náklady na

Cena láhve 35 gramů v lékárnách je asi 1700-1800 rublů. Náklady na průměrný válec (70 gramů) se pohybují od 2 750-3 000 rublů. A cena balení s objemem 140 gramů není známa, protože tato možnost je téměř nikdy k dispozici.

Názory

Recenze drog "Kožní čepice" jsou velmi početné a mnohé z nich jsou pozitivní. Zde jsou některé:

 • "Léčím psoriázu po dobu 20 let a vyzkouším mnoho různých nástrojů a postupů. Četl jsem recenze a narazil na příběhy o přípravě "Skin-cap". Byla jsem potěšena, že je nehormonální, ale byla skeptická, téměř nic nefungovalo. Dostala jsem kapátko, stříkalo se na plakety paralelně s postřikem. O tři dny později se zdálo, že jsou zhoršeny a po celou tu dobu došlo k pocitu pálení, ale bylo přijatelné. Ale po týdnu se vyrážka začala zmenšovat, růžová a o týden později se objevily stěží jasné skvrny. Trvalo dva válce. Cena je samozřejmě velmi vysoká, ale jsem připraven zaplatit za své zdraví a pohodlí. Navíc odpuštění trvalo dlouho, byl jsem dokonce překvapen. Ale teď je zhoršení opět a koupil jsem znovu jeden balón, myslím, že to bude stačit. "
 • "Můj manžel má psoriázu po dobu sedmi let, s vyrážkou na hlavě, a to velmi komplikuje léčbu. Lékař doporučil aerosol nazvaný "Skin Cap". Recenze nás ohromily a rozhodli se zkusit akci. Překvapivě začaly plaky začátkem třetího dne částečně zmizet! Tryska je velmi pohodlná, nepohodlí teprve v prvních dnech. Jeden z loupeživých partnerů je dost pro kurzu, pak jsme si odpočinout. A můj manžel je šťastný, protože konečně může zapomenout na nemoc a jen relaxovat, odpočívat, cítit se jako muž. Stojí to za hodně, možná proto je cena výrobku tak "kousavá". Ale to je jediná významná nevýhoda. "
 • "Tento sprej je opravdovým pomocníkem pro celou naši rodinu. Mám ekzém a moje dcera trpí atopickou dermatitidou a my už dlouho známe všechny "kouzla" takových onemocnění. Proto jsme se snažili spoustu nástrojů, důkladně studovali četné recenze na internetu, hledali informace, požádali dermatology. A jeden odborný přítel doporučil "Skin-cap". Forma je velmi vhodná - aerosol. K dispozici je tryska pro ošetření hlavy, vhodná pro ty, kteří mají na této kůži seborrheu, lupy nebo plaky. Obvykle si koupím velký balón, má dcera a mám dost pro jeden kurz, pak je tu zlepšení. Všiml jsem si výsledky jen pár dní. Moje dcera si někdy stěžuje, že jí pečuje kůži, ale neplačí, což znamená, že ji dokážete tolerovat. Nástroj je velmi dobrý a není tak škodlivý jako ostatní. Cena však není docela spokojena. Ale výsledky na obličeji, nebo spíše na kůži. "

Pokud se stále nemůže vyrovnat s lupénkou nebo jiné dermatologické onemocnění, poraďte se svým lékařem a řekněte mu o novém nehormonální drog „Skin-Cap‘. Tento aerosol je populární a již prokázal svou účinnost. Pravděpodobně vám pomůže zapomenout na nepříjemné a někdy i bolestné příznaky. Začněte žít plný život pomocí tohoto spreje!

Kožní čepice pro psoriázu

Psoriáza je jednou z nejčastějších dermatologických onemocnění. Podle statistik trpí 1 až 3% populace planety. Mechanismus vývoje patologie není dobře pochopen. Domníváme se však, že onemocnění je běžný zánětlivý proces, který se vyskytuje ve specifických podmínkách způsobených genetickými znaky. Přítomnost zánětu zahrnuje silné ochranné mechanismy těla. Při psoriáze se tyto mechanismy vymykají kontrole a vedou ke smrti okolních tkání. V důsledku toho se reakce na zánět, imunitní odpověď a neuroendokrinní regulaci, vyvinuté v procesu vývoje, stávají patogenními.

Psoriáza vede k tomu, že se ochranná zánětlivá reakce změní na svůj vlastní antipod: iniciuje psoriatický proces. Kůže odráží poruchy mechanismů zánětu, mikrocirkulace, antibakteriální ochrany, proliferace, imunitní odpovědi, diferenciace a programované buněčné smrti, které jsou základem funkčních poruch na kůži a poškození vnitřních orgánů. Hlavní problém psoriázy - snížení intenzity oxidace volných radikálů. Proto je normalizace její hladiny hlavním bodem při léčbě dermatózy. Pro stimulaci peroxidace lipidů se používají různé léky, fyzioterapeutické metody, speciální masáže atd. Dobrým doplněním je použití účinných prostředků externí léčby. Patří sem výrobky ze série Skin Cap.

Složení a formulář pro uvolnění

Prostředky jsou k dispozici ve třech formách: sprej, krém a šampon.

Aerosol je olejovitý roztok, jehož barva se může lišit od bílé s mírně nažloutlým nádechem až po žlutou. Má zvláštní vůni.

Krém a šampon jsou bílé.

Účinnou látkou všech tří činidel je pyrithion zinečnatý v aktivované formě.

Pomocné složky spreje určené k léčbě psoriázy Kožní čepice jsou:

 • isopropylmyristát;
 • polysorbát;
 • trolamin;
 • hnací látky;
 • ethanol;
 • vody

Krém obsahuje následující složky:

 • glycerolmonostearát a distearát;
 • caprilový kaprylát;
 • isopropyl;
 • tegosoft E20;
 • isopropylpalmitát;
 • methyldextrosy polyglyceryl distearát;
 • glycerol;
 • butylhydroxytoluen;
 • propylparahydroxybenzoát;
 • stearylalkohol;
 • kakaové sacharózy a mastných kyselin;
 • ethanol;
 • cyklometikon;
 • chutí.

Složení šamponu zahrnuje:

 • Tego Perley C-96;
 • kokosový propyl betaineamid;
 • Tego sulfonát 2427;
 • laurylsulfát sodný;
 • makrogol, dimethikon a propylenglykolový kopolymer;
 • ochucovadla (geraniol, fenylethanol, citronellol, terpineol).

Farmakologický účinek

Kožní uzávěr se používá k léčbě psoriázy a řady dalších dermatóz. Aktivní složka - pyrithion zinečnatý - vykazuje antimikrobiální a antifungální aktivitu. Má bakteriostatický a fungistatický účinek, tj. Zabraňuje reprodukci bakterií a hub. Mechanismus působení pyrithionu zinku má snížit energetické zásoby buňky (hladina ATP), což vede k prudké změně náboje na membráně (depolarizace). V důsledku toho zemřou patogenní bakterie a houby a samotná buňka není poškozena. Velkou výhodou pyrithionového zinku je to, že látka nejen eliminuje příznaky, ale také působí na samotnou příčinu zánětlivých a infekčních procesů (bakterie, houby, viry).

Nástroj je účinný proti řadě patogenních mikroorganismů. Maximální aktivita se projevuje v houbách skupiny Pityrosporum, spojená s výskytem a udržováním zánětu a způsobuje zrychlené buněčné dělení epidermis (hyperproliferaci) u psoriázy, seborrhy a dalších dermatóz.

Aktivní složka Kožní čepice potlačuje proliferaci kožních buněk, které jsou v aktivním dělení. Současně nemá podobný cytostatický účinek na normálně dělící buňky.

Přípravek také obsahuje methylsulfát, povrchově aktivní složku, která zvyšuje propustnost pokožky a zajišťuje rychlou absorpci aktivní složky a její dosažení hlubokých vrstev epidermis, čímž se zvyšuje její účinnost při psoriáze.

Podle odborníků ukazuje krém kůže a hydratační aktivita.

Farmakokinetika

Vnější působení činidel s aktivovaným pyrithionem zinečnatým vede k jeho zpoždění (ukládání) ve vrstvách epidermis a povrchové vrstvě dermis. Systémový absorpční proces je pomalý. Látka se nachází ve složení krve v stopových množstvích.

Indikace

Kožní uzávěr ve formě aerosolu, krému a šamponu se doporučuje použít jako účinný prostředek k léčbě psoriázy a seboroické dermatitidy. Léky mohou být užívány při léčbě dospělých a dětí od 1 roku věku.

Sprej a krém se také používá k atopické dermatitidě, neurodermatitidě, ekzému.

Krém může být předepsán pro nemoci spojené se suchou kůží.

Šampon je vhodný pro použití v následujících poruchách a onemocněních:

 • svědící skalp;
 • lupy;
 • suchá a mastná seborrhea;
 • atopická dermatitida s poškozením pokožky hlavy.

Obsahují hormony pokožky hlavy?

Mnoho zdrojů tvrdí, že výrobky v této sérii nejsou hormonální. Výrobci trvají na tom. Nicméně tyto drogy jsou zakázány pro použití v evropských zemích a ve Spojených státech. Na internetových stránkách Federálního oddělení Spojených států dokonce vyslalo zvláštní varování o nebezpečích léčby psoriázy a dalších onemocnění s drogami. Faktem je, že obsahují silnou hormonální složku - clobetasol. Podle odborníků není přítomnost hormonu v protizánětlivém činidle porušením, ale výrobce o tom musí jistě upozornit, uvést dávkování hormonální složky: umožní lékaři předepisovat pacientům bezpečný individuální léčebný režim. Co se týče Skin Cap, hormon není uveden v jeho složení, ale laboratorní testy umožňují jeho detekci.

Clobetasol je glukokortikosteroidní látka, která má protizánětlivý, antipruritický, antialergický účinek. Používá se ve všech formách psoriázy, s výjimkou společného plaku a pustulátu.

Mechanismus účinku kortikosteroidu je způsoben indukcí tvorby lipokortinových proteinů, které inhibují aktivitu fosfolipázy A2. Clobetasol rovněž inhibuje syntézu kyseliny arachidonové a jejích metabolických produktů - leukotrieny, prostaglandiny. Pomáhá eliminovat hyperemii, otoky a svědění na ošetřované ploše. Topické podání může vést k tomu, že látka vstupuje do systémové cirkulace. Pravděpodobnost tohoto je zvláště zvýšena při léčbě velkých oblastí kůže.

Jak požádat

Aerosol Kožní čepice důkladně otřese a stříká na oblasti postižené psoriázou a drží svisle ve vzdálenosti 15 až 17 cm. Používejte 2 nebo 3 krát denně. Průběh léčby pokračuje až do dosažení požadovaného výsledku. V souladu s přehledem dochází k trvalému účinku při pokračující léčbě dalších 7 dnů po vymizení klinických projevů onemocnění. Při zpracování vlasové pokožky použijte přiložený přílohu. Průměrná doba trvání kurzu je 1-1,5 měsíců. Je-li to nutné, může se opakovat po intervalu (1 měsíc nebo více).

Krém se aplikuje ve velmi tenké vrstvě na oblasti lokalizace plaků dvakrát denně. Doba trvání léčby je až 1,5 měsíce.

Šampon se aplikuje v požadovaném množství na vlhké vlasy, lehká masáž pokožky hlavy se provádí, odmyje se, pleťová čepice se znovu nanáší a ponechá na vlasy asi 5 minut. Důkladně opláchněte velkým množstvím vody. Před použitím je láhev důkladně protřepána. Podle recenzí se psoriáza objevuje po 14 dnech používání šamponu. Doba trvání kurzu je v průměru 5 týdnů. Frekvence užívání - 2-3x týdně, během remise, můžete pokračovat v léčbě, abyste předešli relapsu. V tomto případě se šampon používá 1 až 2 krát týdně. Nástroj neovlivňuje stav vlasů a jejich barvu.

Kontraindikace

Podle oficiálních pokynů použití krému, spreje nebo šamponu Kožní čepice pro psoriázu se nedoporučuje pouze pro individuální citlivost na jednotlivé složky.

Nicméně přítomnost výrobce nenahláseného hormonálního komponentu v přípravku výrazně rozšiřuje seznam kontraindikací. Přidejte se k němu:

 • růžové nebo mladistvé akné;
 • kožní infekce bakteriální, virové nebo houbové etiologie (včetně herpesu, aktinomykózy, kuřat);
 • periorální dermatitida;
 • tuberkulóza kůže;
 • rakovina kůže;
 • věk do 1 roku (při použití krému) a do 18 let (u šamponu).

Používejte během těhotenství

Podle lékařů v důsledku použití prostředků s pyrithionem zinečnatým se nepozorují žádné nežádoucí účinky u těhotných žen. Ale s ohledem na obsah clobetasolu v krému a sprej na pokožku, odborníci se domnívají, že je nevhodné používat výrobek v době přepravy dítěte. Během léčby se doporučuje přerušit kojení kvůli riziku vzniku hormonu v mateřském mléce. Clobetasol může mít negativní vliv na syntézu endogenních glukokortikosteroidů, vedl k inhibici růstu a k řadě dalších nežádoucích účinků u dítěte. Vzhledem k místnímu použití přípravku Skin Kap a malému dávkování hormonální složky není pravděpodobnost negativního dopadu na tělo příliš vysoká, musí se však brát v úvahu.

Nežádoucí účinky

V počátečním období léčby sprejem a krémem může na léčené ploše dojít k pocitu hoření. Podle recenzí pacientů, kteří použili Skin Cap, tento jev rychle prochází.

Použití šamponu pro psoriázu někdy vyvolává alergické reakce. Ve vzácných případech dochází k alergii v důsledku aplikace krému.

Při jmenování produktů Skin Cap je nutné vzít v úvahu pravděpodobnost vzniku nežádoucích účinků spojených s přítomností hormonální složky clobetasolu. Patří sem:

 • svědění;
 • suchá kůže;
 • podráždění;
 • hypopigmentace;
 • hypertrichóza;
 • pichlavý teplo;
 • akné;
 • rozvoj sekundární infekce;
 • alergická kontaktní dermatitida;
 • periorální dermatitida;
 • tvorba stria;
 • vývoj pustulárních odrůd psoriázy.

Ve velmi vzácných případech s prodlouženým užíváním je možné:

 • krakování pokožky;
 • ulcerace;
 • folikulitida;
 • erytém;
 • kožní atrofie;
 • telangiektázie;
 • necitlivost prstů.

Takové následky mohou nastat při aplikaci okluzivních obvazů a současně při lokální aplikaci přípravků s vysoce aktivními glukokortikosteroidy.

Pokud dojde k podráždění kůže, lék se zruší a přijmou se nezbytná opatření k jeho odstranění.

Odborníci varují, že výskyt atopické dermatitidy naznačuje nedostatek terapeutického účinku při použití lokálních léků. Pokud se vyvolá alergická kontaktní dermatitida v důsledku použití místních přípravků bez kortikosteroidů, je pozorována exacerbace průběhu základního onemocnění.

Aplikace clobetasolu na velké části těla může vyvolat systémové reakce:

 • ulcerace gastrointestinálního traktu;
 • gastritida;
 • alergické reakce;
 • příznaky hyperkortisolismu;
 • zvýšený nitrooční tlak.

Alergická povaha kožních změn je potvrzena vhodnými alergickými testy.

Bezpečnostní opatření

 • Dermatologové se domnívají, že přítomnost clobetasolu v sérii Skin Skin Cap je významným důvodem pro omezení trvání léčby. V případě potřeby opakujte kurz. Při zpracování malých ploch lze léky užívat déle.
 • Při dlouhodobém užívání clobetasolu s rizikem atrofických změn na kůži obličeje je vyšší než u jiných částí těla.
 • Při léčbě psoriázy přípravky s kožním uzávěrem je nutné se vyvarovat jejich kontaktu s očima, protože hormonální látka může vyvolat zvýšení nitroočního tlaku.
 • Pokud je krém aplikován pod obvaz, při jeho výměně by měla být kůže důkladně vyčištěna: vlhkost a teplo, které jsou vytvářeny těsnými obvazy, vytvářejí příznivé podmínky pro vznik bakteriální infekce.
 • Pokud používáte šampon pro psoriázu, nemělo by dojít k vniknutí víček nebo očí kvůli riziku katarakty nebo glaukomu. To je také nežádoucí kontakt produktů pokožky pokožky pokožky s vředy povrchu pokožky. Šampon je určen speciálně pro ošetření pokožky hlavy. Nemohou léčit jiné oblasti těla - zejména kůži na obličeji, oblasti skládané pokožky v podpaží, podkolenní a anální oblasti, erodované oblasti. Léčba těchto oblastí může způsobit lokální vedlejší účinky: atrofii, dermatitidu, telangiektázii.
 • Dermatologové doporučují zvýšenou péči v případě infekčních kožních lézí. Použití Kožní uzávěr je v takových případech nežádoucí. Je třeba si uvědomit, že samotné užívání léků s clobetasolem a jinými hormony může způsobit vznik infekčních kožních lézí. V takových případech předepište nezbytné antibakteriální a fungicidní činidla.

Léčba dětí

Podle pokynů jsou prostředky na ochranu pokožky schváleny pro použití při léčbě psoriázy u dětí od 1 roku. Podle recenzí jsou dobře tolerováni a ve většině případů nevyvolávají reakce z těla dítěte. Odborníci však nedoporučují dlouhodobé užívání této řady přípravků s dítětem mladším 12 let, protože clobetasol v nich může vyvolat nežádoucí účinky. Je známo, že lokální užívání glukokortikosteroidů vede někdy k inhibici hypotalamus-hypofyzárně-nadledvového systému ak rozvoji Cushingova syndromu. Důvodem je vyšší poměr povrchu těla dětí k tělesné hmotnosti. Vývoj adrenální insuficience, a to jak během léčby, tak i po ní, není vyloučen. Další možné důsledky používání hormonálních složek pro psoriázu u dětí zahrnují:

 • tvorba stria;
 • retardace růstu;
 • zvýšení hmotnosti;
 • zvýšený intrakraniální tlak, doprovázený vyklenutím fontanelů, otoky hlavy z optického nervu, bolesti hlavy.

Náklady na

Níže jsou uvedeny průměrné ceny výrobků na psoriázu s čárovým kódem:

 • Šampon (balení 150 ml) - od 1163 do 1350 rublů
 • Sprej pro vnější použití (35 g) - od 1500 do 1700 rublů
 • Postřik pro vnější použití (70 g) - od 2 700 do 2 850 rublů
 • Krém (15 g) - od 837 do 900 rublů
 • Krém (50 g) - od 1740 do 1950 rublů

Recenze

"Koupila jsem kosmetickou kšilku pro léčbu mého strašlivého psoriázu. Vypustil celou řadu peněz. Ale cena není jediným mínusem krému. Příručka říká, že je nehormonální. Ráno jsem rozmazal plakety a druhý den jsem si všiml, že se škvrny snížily. Samozřejmě, to mě varovalo. Během svého dlouhého boje s touto chorobou jsem si uvědomil, že pouze hormonální léky dávají tak rychlý účinek. Když jsem narazil na internet, našel jsem odpovědi dalších lidí, kteří používali různé prostředky stejné série pro psoriázu. Mnoho psalo, že obsahují vážný hormon, který vede k silnému zhoršení zdraví. Ukázalo se, že kůže Cap je zakázána v zahraničí a v naší zemi je komerčně dostupná téměř všude. "

"Kožní uzávěr je určitě hormonální lék. Například vím jistě, že byla zakázána v Německu a dalších evropských zemích. Mám psoriázu po dlouhou dobu. Když jsem začal používat pokožku na pokožku (aerosol a krém), plakáty zmizela doslova třetí den. A před tím celý rok nemohl způsobit, že by klesli dokonce o milimetr. Teoreticky to mělo být šťastné, ale po přerušení léčby se všechny příznaky vrátily. Podle mého názoru je ještě více desek. Pokud máte psoriázu, můžete použít tyto nástroje, ale pouze k zmírnění zhoršení a nejvýše 14 dnů. Když se zlepšíte, snižte dávku a bezpodmínečně dodržujte dietu (nic horké, bez kouření, bez nálevu - obecně je stravování známo všem pacientům s psoriázou. "

"Mám tuto nemoc v nejsilnější podobě. Začalo to, když mi bylo jen 18 let (nyní mám 34 let). Zkoušel jsem všechny krémy, masti, pilulky, které byste mohli dostat. Je nemožné dodržovat dietu, aby se moje exacerbace objevovaly pravidelně. Zkusil jsem Skin Cap a nakonec jsem si všiml výsledku. To neznamená, že jsem se úplně zbavil psoriázy, ale můj stav pokožky se důkladně zlepšil. Plakety se staly téměř neviditelnými, na některých místech zcela zmizely. Jedinou nevýhodou je cena. 2000 rublů za krém - trochu dražší. Během let léčby jsem však zvyklý na to, že dobrý lék na psoriázu by měl být drahý.

"Trpím psoriázou 20 let. Během této doby jsem vyzkoušel všechny léky a šel do léčebny. Neexistoval žádný zvláštní efekt. Jediná věc, která mi pomohla, byla solárium, ale měla by být navštěvována pravidelně a po dlouhou dobu. To je taková rána pro pokožku: trvalá expozice ultrafialovému záření vede k brzkému stárnutí. Pro sebe jsem našel jediný přijatelný způsob, jak se zbavit psoriázy - Kožní čepice. Používám sprej podle pokynů - třikrát denně. Teď chci jít do krému. Říkají, že to pomáhá lépe. Cena samozřejmě není moc šťastná, ale efekt stojí za to. Po prvním průběhu léčby zůstaly pouze malé červené skvrny. Mohou být snadno přeneseny na solárium. Myslím, že stačí dvě nebo tři návštěvy. Mnoho lidí kritizuje produkty Skin Cap s tvrzením, že mají hormon. Ale pro mě je to stále to nejlepší. "

"Moje dítě má psoriázu. Tento krém nám doporučil dermatologa. Koupil jsem si bez přemýšlení. Předtím byl chlapec léčen hormonální maskou, která mě velmi znepokojovala. Lékař tvrdí, že v kožní čepici nejsou žádné hormony. Obecně odstraňuje vyrážky a plaky poměrně rychle, ale je to drahé (1700 rublů na 50 gramů). Manžel se rozhodl přečíst recenze. Ukázalo se, že mnoho lidí se domnívá, že obsahuje hormon, i když není uveden v pokynech. Zeptali jsme se našeho lékaře, ale byl naštvaný a řekl, že důvěryhodnost recenzí na internetu není vážná. Argumentuje, že všechny léky, které jsou k dispozici na ruském trhu, podléhají důkladnému testování. Manžel volal přítele ve Španělsku, který pracuje ve farmaceutické společnosti. Řekla, že kožní čepice je zakázána kvůli nekonzistenci kompozice. Stále používáme krém, ale s opatrností a pouze při exacerbacích "

Aerosol s ochranou pokožky - oficiální pokyny pro použití

Registrační číslo: П N012231 / 03

Obchodní (vlastní) název léku - SKIN-KAP

Mezinárodní (generický název léku): pyrithion zinek

Dávkování: aerosol pro vnější použití.

Složení

100 g aerosolu obsahuje:
Aktivní složka: aktivovaný zirkonium pyrithion 0,2 g.
Pomocné látky: isopropylmyristát 48,37 g, polysorbát-80 0,32 g, trolamin 0,04 g, ethanol 34,0 g, voda 0,5 g; hnací látky do 100 g: izobutan 76,2%, propan 23,29%, butan 0,51%.

Popis

Olejový roztok z bílého s žlutavým nádechem na světle žlutou barvu s charakteristickým zápachem.

Farmakoterapeutická skupina

Kód ATH [D11 AH 12]

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Aktivovaný pyrithion zinek má protizánětlivou, antibakteriální a antifungální aktivitu. Protivogribkovayaaktivnost výrazný zejména působením Pityrosporum ovale a Pityrosporumorbiculare, což způsobuje zánět a nadměrné odlupování lupy, seborrhea, lupénky a dalších kožních onemocnění. Antibakteriální aktivita se projevuje tsinkapiritiona proti řadě patogenních mikroorganismů (Streptococcus, Staphylococcus, Pseudomonas a Escherichia coli, Próteus a kol.), Pyrithion zinečnatý, pyrithion snižuje intracelulární hladiny ATP přispívá depolyarizatsiikletochnyh membrány, což způsobuje smrt hub a bakterií.

Farmakokinetika

Při vnější aplikaci se aktivuje zinečnatý pyrithion v epidermis a povrchových vrstvách dermis. Systémová absorpce nastává pomalu. V krvi se vyskytuje v stopových množstvích.

Indikace pro použití

Psoriáza, atopická dermatitida (ekzém, neurodermatitida), seboroická dermatitida u dospělých a dětí od 1 roku.

Kontraindikace

Přecitlivělost na léčivo.

Použití během těhotenství a laktace:

V těhotenství a kojení je třeba lék předepisovat pouze v případech, kdy očekávaný přínos léčby pro matku převáží potenciální riziko pro plod nebo kojence. Nebyly hlášeny žádné nežádoucí účinky na použití přípravků obsahujících zinečnatý pyrithion těhotným ženám a ženám během kojení.

Dávkování a podání

Léčivo v dostatečném množství ze vzdálenosti asi 15 cm se na postiženou kůži stříká 2-3 krát denně, aby se dosáhlo klinického účinku. Aby bylo dosaženo trvalého účinku, doporučuje se používat léčivo po dobu jednoho týdne po vymizení příznaků. Pro ošetření pokožky hlavy je připojena speciální příloha. Průběh léčby psoriázy 1-1,5 měsíců s atopickou dermatitidou 3-4 týdny.

Dávkování a aplikace v pediatrii: Dávkování a aplikace u dětí se neliší od podávání a dávkování u dospělých. Pokud je to nutné, můžete provést druhý způsob léčby po 1-1,5 měsíci po konzultaci s lékařem.

Nežádoucí účinky

Zřídka - alergické reakce. V prvních dnech léčby je v místě aplikace drogy možné krátkodobé pocity pálení, které zpravidla nevyžadují přerušení léčby.

Interakce s jinými léky

Klinicky významná interakce léku Kožní uzávěr s jinými léky nebyl zjištěn.

Zvláštní instrukce

Před použitím drogy několikrát důkladně protřepejte láhev.
Při stříkání držte láhev vertikálně.
Pro usnadnění zpracování pokožky hlavy je speciální tryska.

Formulář uvolnění

Aerosol pro vnější použití 0,2%. U 35 g se může 70 g a 140 g léčiva v hliníkovém aerosolu, které sestává z ventilu a víčka. Na válec je připevněno další připevnění. Válec spolu s přídavnou tryskou a návodem k použití jsou umístěny v kartonové krabici. U 35 g léku v aerosolové nádobě z hliníku, která se skládá z ventilu a víčka ("volný vzorek"). Pro každý válec připojený k lékařským pokynům, umístěný pod krytem.

Podmínky skladování

Při teplotě 4 ° až 30 ° C v dosahu dětí.

Doba použitelnosti

5 let. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Podmínky prodeje lékáren

Produkce objednaná firmou Hemigroup Frans SA, Francie (B. Braun Medical SA, Jaen, Španělsko) pro společnost Invar® LLC, Rusko

Organizace přijímání reklamací od spotřebitelů Invar LLC, Rusko, 410056, Saratov, ul. Rakhova, d.61 / 71.

Reprezentativní kancelář v Moskvě: 115054, Moskva, st. Dubininskaya, 57, s. 1.

SKIN-CAP

◊ Aerosol pro vnější použití 0,2% ve formě olejového roztoku z bílého s žlutavým nádechem do světle žluté barvy s charakteristickým zápachem.

Pomocné látky: laurylsulfát sodný, isopropylmyristát, ethanol, propelanty (izobutan, propan, butan).

70 g - hliníkové aerosolové plechovky (1) s rozprašovací hlavou a speciální tryskou pro zpracování lepenkových krabic.

◊ Krém pro vnější použití 0,2% bílá s charakteristickým zápachem.

Pomocné látky: Tego Care 450 (distearát, polyglyceryl 3-methyl glukózy), Tegin M (glyceryl stearát), Tego alkanol 18 (stearylalkohol) Tegosoft ITS (oktyl-oktanoát) Tegosoft P (isopropylpalmitát) Tegosoft LSE 65K (kokoát sacharózy ) Abil K4 (cyklomethikon), glycerol, Tegosoft E20 (methyl glyukotset 20), nipagin, aroma (Binet 10680), butilgidroksitoluen, čištěná voda.

50 g - plastové trubky (1) - kartonové obaly.

◊ Šampon 1% ve formě bílé suspenze s charakteristickým zápachem.

Pomocné látky: natrium-lauryl-kopolymer, amid-koko-N (hydroxyethyl) alkylamidobetain mastných kyselin, laurylsulfát sodný, dimethikon kopolymer, polyethylen glykol a polypropylen glykol, a 55-oleát, propylenglykol, mentol, chlorid sodný, Trilon B, čištěná voda.

5 g - sáček (5) - kartonové krabice.
150 ml - plastové lahve (1) - kartonové obaly.

Aktivovaný pyrithion zinek má protizánětlivou, antibakteriální a antifungální aktivitu. Antifungální účinnost je zvláště výrazná ve vztahu k Pityrosporum ovale a Pityrosporum orbiculare, což způsobuje zánět a nadměrnou deskvalifikaci kožních onemocnění. Antibakteriální účinnost se projevuje na několik patogenů Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Próteus spp.

Pyrothion zinečnatý redukuje intracelulární hladiny ATP, podporuje depolarizaci buněčných membrán a způsobuje smrt hub a bakterií. Mechanismus protizánětlivého účinku nebyl studován.

Aerosol pro vnější použití (pro dospělé a děti starší než 1 rok):

Krém pro vnější použití (pro dospělé a děti nad 1 rok):

- atopická dermatitida (ekzém, neurodermatitida);

- atopická dermatitida pokožky hlavy;

Lék je používán externě.

Před použitím šamponu důkladně protřepejte láhev. Naneste malé množství šamponu na pokožku na mokré vlasy a masírujte pokožku hlavy. Opláchněte a znovu naneste šampon. Šampon nechte 5 minut na vlasy a důkladně opláchněte velkým množstvím vody. Lék se užívá 2-3krát týdně během prvních 2 týdnů. Léčba psoriázy trvá 5 týdnů se seborrheou - 2 týdny. Během remise může být šampon používán 1-2x týdně jako prostředek prevence recidivy.

Krém pro vnější použití po intenzivním třepání se aplikuje na postiženou kůži tenkou vrstvou 2krát denně. Průběh léčby psoriázy je 1-1,5 měsíců, při atopické dermatitidě - 3-4 týdny.

Aerosol pro vnější použití se na postiženou kůži rozstřikuje v dostatečném množství ze vzdálenosti přibližně 15 cm. Aplikujte 2-3krát denně, abyste dosáhli klinického účinku. Aby bylo dosaženo trvalého účinku, doporučuje se používat léčivo po dobu jednoho týdne po vymizení příznaků. Několikrát před použitím protřepejte plechovku. Při stříkání udržujte láhev ve stoje. Pro ošetření aerosolové pokožky je připojena speciální tryska.

V současné době nebyly hlášeny případy předávkování kůže.

Kožní uzávěr

Popis k 6. červenci 2015

 • Latinský název: Skin-cap
 • ATX kód: D11AX12
 • Aktivní složka: pyrithion zinečnatý (pyrithion zinek)
 • Výrobce: Cheminova Internacional (Španělsko)

Složení Kožní uzávěr

Složení krému, aerosolu, šamponu obsahuje účinnou látku pyrithionát zinečnatý. Různé formy léku obsahují různé množství.

Krém Pleťový uzávěr obsahuje v 1 g prostředku 2 mg pyrithionátu zinečnatého, aerosolu Kožní uzávěr - 2 mg, šampon Kožní uzávěr - 10 mg. Také v složení každé formy obsahuje další látky.

Formulář uvolnění

Nástroj je vyráběn v různých formách: ve formě aerosolu pro postřik externě v balónu o objemu 100 ml, ke kterému je připojena rozprašovací hlava a speciální tryska; ve formě krému ve zkumavkách (40 g); ve formě šampónu v lahvičkách (150 ml).

Aerosol je bílý-žlutý olejový roztok, který má charakteristický zápach. Krém a šampon mají výraznou vůni, bílou barvu.

Farmakologický účinek

Přípravek se používá k léčbě lupénky a jiných onemocnění kůže, je součástí prostředků pyrithionu zinečnatého je přítomen - látka, která vykazuje antifungální a antimikrobiální účinnost. Označené bakteriostatický účinek (proliferace překážka aktivní patogenních bakterií) a fungistatický účinek (zabraňuje růstu hub). Výrazný účinek proti bakteriím přípravy Streptococcusfaecalis, Micrococcuspyogenes, Klebsiella, Aerobac-teraerogenes, Esherichiacoli, Pseudomonas aeruginosa, Proteusvulgaris, hub Tricho-phyton, Aspergilllis, Fusammi, Candida a další.

Nejvýraznější aktivita agens ve vztahu k bakteriím patřícím do skupiny Pity-rosporum. Tyto bakterie jsou jedním z faktorů, které přispívají k rozvoji zánětlivých projevů, zrychlené buněčné dělení ve vývoji epidermis seborrhea, lupénky a dalších kožních onemocnění.

Kromě toho, prostředky selektivně ovlivňují buňky, které jsou v kroku hyperproliferaci (tj. Zrychlené dělení) jako cytostatické (ohromující štěpení proces) nástroje. Tímto, ostatními buňkami, které se normálně dělí, nemá tento účinek takový účinek.

Snižuje intracelulární obsah ATP, stimuluje smrt bakterií a hub, depolarizaci buněčných membrán.

Léčba tedy má protizánětlivý účinek, snižuje stupeň zánětu a odlupování.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Mechanismus protizánětlivých účinků nebyl studován. Při použití zvenčí se účinná látka nanáší v pokožce, stejně jako v povrchových vrstvách pokožky. Zaznamenává se pomalá systémová absorpce. Stopy účinné látky se nacházejí v krvi.

Indikace pro použití

Aerosol Kožní uzávěr používaný v těchto stavech a onemocněních:

 • různé formy psoriázy (výjimka - těžké formy, například kloubní psoriáza atd.);
 • neurodermatitida (kožní onemocnění spojené s dysfunkcí centrálního nervového systému);
 • dermatitidy různého původu (zánět kůže);
 • projevy pruritu;
 • lupy, seborrhea;
 • versicolor versicolor (houbová choroba).

Krém víčko pleť se doporučuje jako další nástroj v primární léčbě psoriázy a neurodermitis, zejména pokud výslovně formy sucha a podráždění dermis, s běžných forem.

Používá se k stimulaci resorpce hustých plaků při psoriázě a infiltracích pod okluzivním obvazem.

Šampon se doporučuje pro použití v případě seborrhy, psoriázy pokožky hlavy, stejně jako v případě svědění, lupů, seborrhy, atopické dermatitidy.

Kontraindikace

Nemůže být použita, pokud má osoba příznaky vysoké citlivosti na součásti nástroje. Nedoporučuje se používat paralelně s prostředky, které obsahují glukokortikosteroidy.

Nežádoucí účinky

Používáním šampónu, aerosolu nebo masti s pokožkou, může člověk zpočátku pocítit slabý pocit pálení v místě, kde byl přípravek aplikován. Přerušení léčby se však nevyžaduje, tyto příznaky rychle procházejí.

Ve vzácných případech mohou nastat alergické reakce.

Pokyny pro použití Kožní uzávěr (metoda a dávkování)

Aerosol Skin Cap, návod k použití

Na postiženou oblast je třeba stříkat postřikem. Stříkat ze vzdálenosti asi 15 cm, měl by se provádět 2-3 krát denně. Stříkání by mělo být provedeno, dokud se nezjistí znatelné zlepšení stavu, poté po dobu dalšího týdne. Chcete-li zpracovat pokožku hlavy, musíte použít speciální trysku.

Pokyny pro krém Kožní čepice

Aplikace krému se provádí denně 2-3x denně. Pro psoriázu je třeba masti aplikovat po dobu pěti týdnů. Pokud je zhoršení zaznamenáno, musíte kurz opakovat. Pravidelné užívání krému pacienty s psoriázou umožňuje prodloužit období remisí a postupně snižovat závažnost symptomů onemocnění. Pokud je pacient diagnostikován seborrheou, léčba trvá dva týdny. U jiných onemocnění by měl být přípravek aplikován, dokud symptomy nezmizí.

Pokyny pro šampon Kožní čepice

Použijte šampon do dvou týdnů, měli byste si hlavu 2 nebo 3 krát týdně umyt. Před použitím šamponu je nutné láhev dobře protřepat s produktem. Na mokré vlasy naneste malý šampon, po kterém byste měli pokožku důkladně masírovat. Po prvním mytí vlasů by měl být šampon aplikován podruhé a ponechán na pokožce po dobu pěti minut. Dále je hlava velmi pečlivě omyta.

Předávkování

Informace o předávkování nejsou poskytovány.

Interakce

Neexistují žádné údaje o interakci jakéhokoli prostředku Kožní uzávěr s jinými léky užívanými současně. Nedoporučuje se užívat s glukokortikosteroidy pro vnější použití (krém, krém, sprchový gel atd.)

Podmínky prodeje

Můžete si koupit stříkací masku a další odrůdy této drogy bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Aerosol a šampon by měly být chráněny před dětmi, teplota při skladování by měla činit 4 ° až 30 °.

Krém by měl být také chráněn před přístupem dětí a skladován při teplotě 4 ° až 20 ° C.

Doba použitelnosti

Šampon a aerosol lze skladovat po dobu 5 let, krém - 3 roky.

Zvláštní instrukce

Je třeba poznamenat, že použití šamponu nemění barvu nebo stav vlasů.

Pokud se produkt dostane do očí, je nezbytné okamžitě vypláchnout je velkým množstvím vody.

Analogy kůže-kana

Analogy krému, stejně jako léky, které nahrazují aerosol Kožní uzávěr - to znamená Pyrithion Zinc, Zinocap, Friederm Zinc, které obsahují stejnou účinnou látku.

Ruské analogy Kožní čepice mají zpravidla nižší ceny. V tomto případě se cena analogů liší v závislosti na objemu a formě uvolňování léčiva.

Pro děti

Aplikace pro děti můžete procvičovat po 1 roce.

Kožní uzávěr během těhotenství a kojení

Použití jakéhokoli prostředku Kožní uzávěr během těhotenství, stejně jako kojení je povolen pouze tehdy, jsou-li přínosy této techniky vyšší než možné poškození.

Neexistují žádné informace o negativních důsledcích užívání drogy během těchto období, je však stále důležité, aby lékař řídil užívání drogy.

Hodnocení kožního uzávěru

Hodnocení krému Kožní uzávěr naznačuje jeho účinnost u psoriázy, dermatitidy a dalších onemocnění. Tam je také mnoho pozitivních recenzí šamponů Skin-šampon a aerosol. Šampon rychle odstraňuje lupy. Podle uživatelů je sprej velmi vhodný pro použití, s jeho pomocí se snadno vyrovná s nepříjemnými projevy příznaků onemocnění kůže.

Nástroj se často používá i pro kojence. Jako záporný bod uživatelé píší o vysoké ceně drogy, někteří pacienti nehlásí žádný účinek ani při delším užívání.

Existují také protichůdné recenze lékařů o masti. Často uživatelé mají otázky o tom, zda krémový hormon kůže hormonu, nebo ne. Většina odborníků má sklon věřit, že droga není hormonální, ale stále existují názory, že ve výrobku byly nalezeny stopy hormonů.

Cena za pokožku, kde koupit

Cena krému s kůží je v průměru 1000 rublů pro trubku o hmotnosti 15 g. Cena aerosolů Kožní uzávěr je asi 1700 rublů pro láhev o objemu 35 g. Cena šamponu s pokožkou je v průměru 1350 rublů pro láhev o objemu 150 ml.

Koupit Skin-cap v Moskvě může být v každé lékárně. Na Ukrajině se v Bělorusku prodávají masti, spreje a jiné formy léku v lékárně, v internetových obchodech. Můžete si koupit krém v Kyjevě v průměru za 450 hřivny (trubice 50 g). V Minsku závisí cena léku od místa prodeje, objemu, formy léku.

Kožní uzávěr

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nozologická klasifikace (ICD-10)

3D obrazy

Složení

Popis dávkové formy

Aerosol pro vnější použití: olejovitý roztok bílý s žlutavým nádechem světle žluté barvy s charakteristickým zápachem.

Krém: bílá s charakteristickým zápachem.

Šampon: bílá suspenze s charakteristickým zápachem.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Aktivovaný pyrithion zinek má protizánětlivou, antibakteriální a antifungální aktivitu. Antifungální aktivita je zvláště výrazná ve vztahu k Pityrosporum ovale a Pityrosporum orbiculare, které podporují zánět a nadměrnou deskvamaci pro lupy, seborrheu, psoriázu a jiné kožní nemoci.

Antibakteriální aktivita pyrithionu zinku se projevuje proti řadě patogenních mikroorganismů (včetně streptokoků, stafylokoků, pseudopurulentů a E. coli, proteusů).

Pyrithion zinečnatý redukuje intracelulární hladinu ATP, přispívá k depolarizaci buněčných membrán a ke smrti hub a bakterií.

Mechanismus protizánětlivého účinku nebyl studován.

Farmakokinetika

Při vnější aplikaci se aktivuje zinečnatý pyrithion v epidermis a povrchových vrstvách dermis. Systémová absorpce je pomalá.

V krvi se vyskytuje v stopových množstvích.

Indikace droga Skin Cap

Společné pro všechny dávkové formy:

Pro aerosol a smetanu dodatečně:

atopická dermatitida, ekzém, neurodermatitida;

seboroická dermatitida u dospělých a dětí od 1 roku.

Pro smetanu dodatečně

Pro šampon navíc:

atopická dermatitida pokožky hlavy;

mastnou a suchou seborrheou.

Kontraindikace

Přecitlivělost na léčivo.

Používejte během těhotenství a kojení

Aerosol pro vnější použití

Během těhotenství a laktace by měl být přípravek předepsán pouze v případech, kdy očekávaný přínos léčby převáží potenciální riziko pro plod a kojence.

Nebyly hlášeny žádné nežádoucí účinky na použití přípravků obsahujících pyrithion zinku u těhotných a kojících žen.

Nežádoucí účinky

Běžná pro aerosol a krém pro vnější použití.

V prvních dnech léčby je v místě aplikace léku možné krátkodobé pocity pálení, které obvykle nevyžadují přerušení léčby.

Časté pro šampony a krémy pro vnější použití. Alergické reakce.

Pro aerosol pro externí použití navíc. Zřídka - alergické reakce.

Interakce

Klinicky významná interakce léku Kožní uzávěr s jinými léky nebyl zjištěn.

Dávkování a podání

Aerosol: nastříkejte na postiženou kůži ze vzdálenosti 15 cm 2-3krát denně, abyste dosáhli klinického účinku. Pro dosažení trvalého účinku se doporučuje pokračovat v užívání léku 1 týden po vymizení příznaků. Pro ošetření pokožky hlavy je připojena speciální příloha. Léčba psoriázy je 1-1,5 měsíců, u atopické dermatitidy je to 3-4 týdny.

Dávkování a administrace u dětí se neliší od dávkování u dospělých.

V případě potřeby můžete po konzultaci s lékařem provádět druhý léčebný cyklus po 1 až 1,5 měsíci.

Krém: po intenzivním protřepání naneste na postiženou kůži tenkou vrstvu 2krát denně. Léčba psoriázy je 1-1,5 měsíců, u atopické dermatitidy je to 3-4 týdny.

Dávkování a administrace u dětí se neliší od dávkování u dospělých.

V případě potřeby můžete po konzultaci s lékařem provádět druhý léčebný cyklus po 1 až 1,5 měsíci.

Šampon: Před použitím důkladně protřepejte láhev, naneste malé množství šamponu na vlhké vlasy a masírujte pokožku hlavy, poté opláchněte vlasy a znovu naneste šampon. Šampon nechte 5 minut na vlasy a důkladně opláchněte velkým množstvím vody. Aplikujte 2-3 krát týdně během prvních 2 týdnů. Průběh léčby psoriázy - 5 týdnů se seborrheou - 2 týdny.

Během remise může být šampon používán 1-2x týdně jako prostředek prevence recidivy.

Zvláštní instrukce

Před použitím spreje několikrát důkladně protřepejte láhev. Lahvička je držena svisle během stříkání. Pro usnadnění zpracování pokožky hlavy je speciální tryska.

Šampon Kožní čepice nemá vliv na přirozené barvy a stav vlasů.

Formulář uvolnění

Aerosol pro vnější použití, 0,2%. Na 35, 70, 140 g léčiva v hliníkové aerosolové nádobě, která se skládá z ventilu a víčka. Válec s přídavnou tryskou je umístěn v kartonové krabici.

35 g léku v hliníkové aerosolové nádobě, která se skládá z ventilu a víčka (volný vzorek).

Krém pro externí použití, 0,2%. Na 5 g v sáčku z vrstvené fólie. 15 a 50 g v plastové trubici. Každá trubka je umístěna v kartonové krabici.

Šampon, 1%. Na 50 ml, 150 ml, 400 ml v plastové lahvičce. Každá lahvička je umístěna v kartonové krabici. Na 5 g v sáčku z vrstvené fólie. 5 sáčků dohromady jsou umístěny v kartonové krabici. Na 5 g v sáčku z vrstvené fólie (volný vzorek).

Výrobce

Kemigroup Frans SA, Francie (aerosol - Recifarm Parets S.L., Barcelona, ​​Španělsko, krém a šampon - B. Brown Medical SA, Jaen, Španělsko) pro společnost LLC Invar ", Rusko.

Organizace obdržela nároky od spotřebitelů: LLC Invar. 410056, Rusko, Saratov, ul. Rakhova, 61/71.

Tel: (8452) 52-12-72; 52-13-08.

Reprezentativní kancelář v Moskvě: 115054, Moskva, st. Dubininskaya, 57, s. 1.

Tel: (495) 544-51-54; 964-15-75.

Podmínky prodeje lékáren

Podmínky skladování léku Kožní čepice

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Kožní čepice

krém pro vnější použití 0,2% - 3 roky.

šampon 1% - 5 let.

aerosol pro vnější použití 0,2% až 5 let.

aerosol pro vnější použití 0,2% až 5 let.

Nepoužívejte po datu vypršení platnosti vytištěném na obalu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy