logo

Základy měření teploty těla s teploměrem pod paží

Co je teploměr? Známé pro mnoho zdravotnických prostředků se nachází v téměř každém bytě. Proč není těžké ho najít v rodině s nějakým příjmem (a často v několika výtiscích), není nutné vysvětlovat, protože není možné měřit teplotu bez teploměru.

Můžete se dotknout čela člověka svým rty nebo měřit puls člověka, ale tyto akce pomohou pochopit jen to, že teplota je příliš vysoká, ale nemůžete doufat, že budou mít přesné výsledky. Každý pracovní teploměr je důležitá a nezbytná věc. Tato skutečnost nevyvolává spor. Spory o tom, kolik potřebujete k udržení teploměru, probíhají. Pokusme se zjistit optimální čas potřebný k určení teploty těla.

Typy teploměrů

 1. Merkur - levné a nejpřesnější zařízení. Jeho nevýhodou je jeho křehkost a dlouhá doba měření, avšak neexistují konkurenti, pokud jde o přesnost. Kolik chcete udržovat teploměr rtuti závisí na způsobu měření teploty:
  • v konečníku nebo v ústech - 5 minut;
  • v podpaží - 10 minut.

Historické pozadí. Termoskop, který vynalezl Galileo v roce 1603, se stal prototypem kapalného teploměru. Po 23 letech se Santorio poprvé vylepšilo a změřilo teplotu lidského těla. Naplnila zařízení slavnou Fahrenheitovou rtuť v roce 1714. Nejprve navrhl použití fyzikálních vlastností alkoholu. Ale všiml si, že pod vlivem tepla se rtuť rozšiřuje rovnoměrněji.

Elektronický - je dražší a méně přesný než rtuťové zařízení, ale současně dává výsledek mnohem rychleji. Každý takový gadget pípne na konci měření teploty, celý proces trvá 2 až 5 minut.

To je zajímavé. Termometr - tetování - typ elektronického teploměru pro trvalé opotřebení pokožky. Osobní zařízení vyvinuté skupinou vědců z Ameriky, Číny a Singapuru. Venku je to tenký film se zlatými čidly, připomínajícím tetování s čárovým kódem. Je upevněn na kůži na vnitřní straně zápěstí pomocí speciálního lepidla. Měří teplotu těla po celý den. Je pravda, že zvláštní přesnost se neliší.

Infračervené (bezkontaktní) - stačí ji přenést na čelo osoby nebo jej vložit do ucha, přesné údaje o teplotě budou známy za 5 sekund. Nevýhoda tohoto typu nástroje je nadhodnocena. Plus - absolutní bezpečnost a vysoká rychlost měření.

Nové trendy. Dnes, v lékárnách, je často možné nalézt teploměry ve formě dudlíku. Bohužel pro výrobce a rodiče, ne všechny děti jako tyto možnosti. Někteří je vyplivli, jiní začali hýbat... Kórejští návrháři se snažili situaci napravit. Nabídli měřit teplotu pomocí... cukrovinky. Nejpravdivější a nejedlý. Teploměr je hůlka, na jehož měřícím konci je vyměnitelná sladkost. Zatímco dítě jí, jeho teplota se měří. Pokud je myšlenka zavedena a jde do sériové výroby, pak vyměnitelné sladkosti budou prodávány v lékárnách.

 • Jednorázový (silniční) - je pás, který by měl být připevněn k čele nebo položen pod jazyk. Barevné rozdělení pomohou určit teplotu těla. Je nutné tuto adaptaci držet minuty. Takovéto zařízení bude během cesty pohodlné, ale nemůžete počítat s přesným výsledkem.
 • Kolik má držet teploměr pod paží

  Rtuť a elektronická zařízení jsou nejvíce poptávané kvůli cenově dostupným nákladům a snadnému použití. S pomocí jim většinou určují teplotu těla v podpaží, protože tato metoda přináší minimální nepříjemnosti, zvláště když je nutné pochopit, zda dítě má horečku nebo ne.

  Odpověď na otázku, jak dlouho má teploměr držet pod paží, je následující:

  • od 2 do 5 minut při použití elektronického zařízení;
  • 8 až 10 minut s rtuťovým zařízením.

  Který teploměr si vyberete?

  Vyberte lékařský gadget by měl být založen na tom, kdo a za jakých podmínek je nutné měřit teplotu.

  Infračervený teploměr je vhodný pro děti a malé děti, protože určuje přesnou teplotu během několika sekund. Je velmi výhodné, že dítě nemusí být svléknuto a stačí uvolnit čelo.

  U dospělých je lepší použít rtuťové zařízení, protože ukazuje nejpřesnější výsledek. Chcete-li zobrazit dostatečné informace o tělesné teplotě, bude nutné chvíli počkat.

  Pro cesty a služební cesty jsou perličky na jedno použití perfektní, protože se nemusíte obávat, že se zlomí nebo se zlomí.

  Jak dlouho by měl být rtuťový teploměr udržován?

  Kolik milionů měst plus v Rusku?
  Jak dlouho žijí upíři?

  Jedním z prvních příznaků onemocnění člověka je zvýšení tělesné teploty. Chcete-li zjistit teplotu, je v zařízení pro domácí lékařství zařízení, které se nazývá teploměr. Současně v moderních lékárnách naleznete tři typy teploměrů.

  Typy teploměrů

  1. Ortuť. Indikátor v tomto případě je kapalná rtuť, umístěná v uzavřené nádobě. Principem tohoto teploměru je schopnost rtuti expandovat se zvyšující se teplotou. Nevýhodou tohoto typu je křehkost, protože je vyrobena ze skla.

  2. Elektronický. V této odrůdě je teplota měřena pomocí elektronického snímače skrytého ve špičce přístroje. Indikace se zobrazují na obrazovce s tekutými krystaly. Výhodou tohoto zařízení je rychlost měření, ale počet mínusů lze přičíst nižšímu přesnosti.

  3. Infračervený. Zobrazit teploměr, který je ideální jak pro dospělé, tak pro děti. Současně je vhodnější přesně používat takové typy teploměrů v dětství, protože při měření teploty není nutné držet zařízení pod ramenem. Stačí pouze přinést teploměr na čelo a během 5 sekund budou známy přesné ukazatele tělesné teploty. Obrovskou nevýhodou jsou vysoké náklady na infračervený teploměr.

  Jak dlouho mám držet rtuťový teploměr pod paží?

  Vzhledem k tomu, že nejčastějším typem rtuti je teploměr, vzniká otázka: Kolik minut je třeba držet rtuťový teploměr, aby se zjistila skutečná hodnota?

  Především je třeba rozhodnout, kde bude teplota měřena.

  Nejčastěji je teploměr umístěn v podpaží, protože je to nejpohodlnější místo. Těhotné ženy, zvláště při určování těhotenství, se doporučují regulovat teplotu rektálně.

  Někdy je povoleno udržovat teploměr v ústech, což je také příležitost získat správné hodnoty tělesné teploty.

  Důležité: Před umístěním rtuťového teploměru ve zvolené oblasti by měl být důkladně protřepáván na nulu dostupných hodnot. V případě neplnění tohoto kroku může zařízení vykazovat teplotu s odchylkami.

  Poté musíte v podpaždí umístit rtuťový teploměr a pevně přitlačit ruku k tělu. Jak dlouho trvá rtuťový teploměr správnou hodnotu? Čas se v průměru pohybuje od 5 do 10 minut v závislosti na aktuální tělesné teplotě. Důležité je také zajistit, aby v době měření nebyla kůže v podpaží opotřebovaná, protože to může mít vliv na správnost výsledku. To je způsobeno skutečností, že teplota lidského potu je vyšší než skutečná teplota těla.

  Jak dlouho by měl být rtuťový teploměr uchováván pro dítě?

  Tělo dítěte se liší od dospělého člověka, ale doba trvání měření tělesné teploty se neliší a je 10 minut. Jediný rozdíl je v přístupu k měření.

  V dětství se doporučuje měřit rektální teplotu, pro kterou je lepší používat elektronický teploměr, který bude bezpečnější.

  Pokud dítě spí, měli byste nejprve mírně zahřát teploměr v ruce, aby nedošlo k rušení spánku a správnému odečtu.

  Pokud se výsledky měření teploty zdají být nepravděpodobné, doporučujeme opakovat měření. Nejdůležitějším pravidlem při používání rtuťového zařízení je přesnost, protože rtuť je velmi nebezpečná látka a její vystavení se vzduchu může způsobit otravu.

  Kolik byste měli mít teploměr

  Kolik byste měli mít teploměr

  Zdá se, že to je jednoduchá otázka, ale ne zde - doba měření závisí jak na samotném teploměru (rtuťově-elektronově infračervený-tekutý krystal), tak na měřicí zóně (pod ramenem - rektálně - v ústech - ve bubně - ).
  Relativně přesně odpovíme na otázku, kolik minut držet rtuťový teploměr - 10 minut.

  Tradičně každý domov nebo zdravotnická zařízení má rtuťový teploměr. Je velmi přesná a snadno ovladatelná. Ale v tom je velmi nebezpečný materiál - rtuť. Je vyroben ze skla, je křehký a může být zlomený, pokud je používán neopatrně, stříkající spoustu nejmenších koulí rtuti, což je velmi obtížné sestavit.
  Byl to obsah rtuti v teploměru a možnost vylévání rtuti, která způsobila zavedení zákazu používání těchto teploměrů v některých zemích západní Evropy.

  21. století nabízí nové bezpečné metody pro měření teploty pomocí elektronických, infračervených a tekutých krystalů.

  A tady začaly otázky.

  Kolik minut má elektronický teploměr udržet? A kolik minut držet elektronický teploměr s pružným hrotem? A jak dlouho má infračervený teploměr udržet?

  Kolik si udržuje teploměr

  Takže jsme počítali 4 typy teploměrů: rtuť, elektronické, infračervené, tekuté krystaly.

  Princip fungování rtuťového teploměru je pro všechny jasný - při zahřátí se rtuť roztahuje, pohybuje se po kalibrovaném kanálu a zastavuje se v rovnováze s tělesnou teplotou. Kolik minut je třeba mít rtuťový teploměr? Babička nám vysvětlila - asi 10 minut.

  Princip fungování desky s tekutými krystaly je také jednoduchý - při určitých teplotách jsou zvýrazněny různé části desky, na kterých jsou aplikovány samotné stupně. Takový teploměr ukáže teplotu s přesností o půl stupně již za 20-30 sekund. Rychlé, bezbolestné a naprosto bezpečné!

  Princip provozu infračerveného teploměru je dostatečně jasný - kontakt a bezkontaktní. Používá optiku ke studiu povrchové teploty objektu. Optika zařízení zachycuje tepelnou energii a zaměřuje ji na detektor. Elektronika zařízení udává hodnotu této energie a přemění ji na digitální hodnotu teploty na obrazovce zařízení. Mimochodem, laser zabudovaný do zařízení se používá pouze pro označení cíle. Tento teploměr pracuje velmi rychle. Několik vteřin. 4-5 a někdy rychlejší.

  Princip fungování elektronického teploměru se snižuje na jednoduchý řetězec: odpor se zahřívá, jeho odpor klesá a proud se zvyšuje.

  Provozní doba takového teploměru je dostatečně dlouhá - až 5 minut, protože teploměr zřetelně reaguje na malé poklesy teploty v podpaží a nemůže se jakýmkoli způsobem "uklidnit".

  V tomto smyslu jsou spolehlivější teploměry s pružnými špičkami pro orální použití (pod jazykem).

  Hodnoty teploty závisí na části těla. Teplota různých částí těla může
  liší se o 0,2 - 1 ° С Abyste mohli správně posoudit změnu teploty osoby, potřebujete znát její osobní rychlost.
  K tomu je postačující provést řadu měření vlastní teploty současně v období subjektivního zdravotního pocitu.
  Teplota těla malého dítěte je zpravidla vyšší než tělesná teplota dospělého.
  Proto je velmi důležité znát průměrnou normální teplotu u dítěte.

  Každý má svůj vlastní teplotní standard.


  V časné tepně (na čele) 35,5 - 37,5
  V oblasti ušní bubliny (sluchový kanál) 35,8 - 38,0
  Rektální (v konečníku) 36,6 - 38,0
  Perorální (ústní dutina) 35,5 - 37,5
  Axilární (pod paží) 34,7 - 37,3
  Rozsah normálních teplotních hodnot v závislosti na způsobu měření

  Rektální měření se provádí pouze v případech, kdy je předepsáno lékařem, nelze měřit perorálně nebo axilně. Teplotní snímač musí být umístěn přesně
  uprostřed podpaží.


  Pro dosažení přesného výsledku by měl teplotní čidlo elektronického teploměru odpovídat co nejvíce k pokožce pod ramenem. Ruka musí být pevně přitlačena k tělu až do konce měření.

  Teploměr musí být umístěn na boku pod jazykem.
  Po celou dobu měření musíte mít otevřené ústa.
  Tato metoda je přísně zakázána měřit s rtuťovými teploměry!
  Měření od 10 sekund do několika minut.

  Čelo je jedním z nejlepších míst pro měření teploty v důsledku přítomnosti okolní tepny, která přenáší krev ze srdce do mozku.

  Pro přesné měření teploty těla na čele stačí jemně držet přední infračervený teploměr na chrámech a po několika sekundách se určí teplota. Dokonce je snadnější stanovit teplotu pomocí tepelného testovacího proužku nebo tekutého krystalického teploměru. Výsledek dostanete za 15-20 sekund! Aby teploměr ucha nebyl poškozen, jsou vybaveny speciálním měkkým hrotem a jsou naprosto bezpečné.

  POZOR! V žádném případě by se neměl používat průchod s kluzkým zvukem pro měření teploty běžnými teploměry.
  Měření v uchu může měřit
  teplota "jádra" těla, což je teplota životně důležitých orgánů, protože ušní bubeník je zásobován krví stejným oběhovým systémem jako mozek. Centrem kontroly teploty je hypotalamus. Změny v tělesné teplotě se proto objevují rychleji a přesněji v uchu než na jiných místech.

  Přesné měření tělesné teploty v ušním kanálu
  žádné úsilí nevyžaduje: tahání ušního háku nahoru a
  zpět, musíte narovnat ušní kanál, aby se bubeník stalo viditelným. Poté musíte zadat teploměr sondy do ucha. Ve temporální tepně (na čele)
  Infračervený teploměr pro měření teploty ve zvukovodu (sluchový kanál)
  Měření během několika sekund.

  Jak dlouho potřebujete držet teploměr pod paží?

  Existuje několik typů teploměrů. Každé zařízení má vlastní pravidla o době potřebné k měření tělesné teploty. Nejoblíbenější mezi Rusy jsou rtuťové a elektronické teploměry. Typ zařízení závisí na čase a době, po kterou musí být uchováván (pokud vůbec).

  Vše závisí na typu teploměru a věku pacienta.

  - Rtuť. Teploměr známý z dětství je tenká skleněná trubička s vnitřním plnivem rtuti, která je toxická pro lidské tělo. Držte ji pod paží, podle pokynů potřebujete asi 5 minut.

  - Galinstanovy. Ve vzhledu se tyto teploměry neliší od dobrých starých rtuťových teploměrů. Rozdíl je pouze v složení plniva. Ortuť nahrazuje Galinstan, což je slitina galia, indium a cínu. Její výhodou je, že dokonce i v případě, že se teploměr rozbije, hygienická úprava místnosti není nutná, neboť látka je pro lidské tělo naprosto bezpečná. Doba měření je 3-5 minut.

  - Infračervené. Přístroj je určen pro bezkontaktní měření teploty lidského těla. Princip činnosti je určovat množství tepla vyzařovaného člověkem (pyrometrická metoda). Výhodou tohoto přístroje je, že teplota může být změřena iu spícího dítěte. To lze provést za půl minuty. Je pravda, že cena teploměru od 1000 rublů a více.

  - Digitální. Nejčastěji jde o vodotěsný teploměr se zvukovým signálem, který symbolizuje konec měření. S pomocí jeho tělesné teploty lze nalézt v 10-20 sekundách. Je to malý ruční přístroj s "oknem", který zobrazuje přesná data o tělesné teplotě. Většina elektronických teploměrů je vybavena virtuální pamětí a může zachytit data z několika měření. V lékárnách existuje mnoho typů digitálních teploměrů. Všechny jsou snadno použitelné.

  Jak dlouho trvá teploměr pod paží?

  Jak dlouho trvá teploměr pod paží?

  Jak dlouho trvá teploměr pod paží?

  Chcete-li zjistit teplotu v podpaží, umístěte špičku teploměru do podpaží vašeho nebo vašeho dítěte. Zjistěte, kolik potřebujete udržovat teploměr pod paží. Ujistěte se, že se teploměr dotkl kůže, nikoli oblečení. Stiskněte ruku na tělo a držte teploměr na svém místě. Držte teploměr v podpaží, dokud nezačne pípat. Pokud máte teploměr mechanického typu, musíte počkat 3 minuty. To je docela dost pro měření teploty.

  Co potřebuji vědět o teplotě?

  • Existuje několik způsobů měření teploty. Nejlepším způsobem je měření teploty úst, uší, podpaží nebo dočasné (čelo). Digitální elektronické teploměry jsou nejjednodušší a nejpřesnější typ teploměru. Nepoužívejte rtuťové nebo skleněné teploměry.
  • Normální teplota je 36,6 ° C, ale může se pohybovat od 36,2 ° C do 37,7 ° C. Změna tělesné teploty během dne. Ráno je zpravidla ráno vyšší a vyšší večer.
  • Teplota vašeho dítěte a vašeho dítěte se může lišit v závislosti na aktivitě nebo cvičení. Počkejte nejméně 15 minut poté, co vy nebo vaše dítě pít teplou nebo studenou tekutinu, aby se teplota snížila. Počkejte také 15 minut po teplé lázni. Pokud vaše dítě nosí pyžamo, otočte své dítě a počkejte 5 minut, než zvednete jeho teplotu.

  Jaké jsou různé typy teploměrů?

  Přečtěte si pozorně pokyny pro každý typ teploměru, který používáte.

  • Digitální teploměry jsou nejběžnější a poskytují nejrychlejší a nejpřesnější výsledky. Digitální teploměry lze používat v ústech, pod paží nebo v konečníku. Obvykle se vyrábějí z pružného plastu se senzorem na špičce a na druhém konci s displejem. Pokud je váš teploměr dodáván s plastovými kryty nebo rukávy, použijte pokaždé, když budete mít teplotu. Po každém použití zlikvidujte uzávěr nebo pouzdro.
  • Elektronické ušní teploměry jsou rychlé a snadné. Teploměry na uši vám mohou dát nízké hodnoty, pokud máte v uších extra vosk, nebo pokud jsou špatně umístěny v uchu.
  • Teploměry s dočasnými tepnami procházejí čelem za uchem. Tento teploměr používá praktická opatření a nemusí být tak přesný jako digitální teploměr. Možná budete muset zkontrolovat teplotu vašeho nebo vašeho dítěte více než jednou, abyste získali přesné čtení. Ujistěte se, že vaše čelo je suché, když používáte tento teploměr. Pocení může činit čtení méně přesnými.
  • Teploměry s bradavky by neměly být používány u dětí mladších tří měsíců. Vaše dítě by mělo držet dudlíky co nejtišší, aby bylo dosaženo přesného čtení.

  Jak používat teploměr?

  Vyčistěte teploměr mýdlem a teplou vodou nebo utřete alkohol před a po použití. Neponořujte ho do vody.

  • Chcete-li mít teplotu v ústní dutině, umístěte špičku pod jazyk tak daleko, jak je to možné. Jemně zavřete rty kolem teploměru. Nekusujte teploměr. Relaxujte a dechte nosem. Držte teploměr pod jazykem, dokud nezačne pípat. Teplotu dítěte můžete vzít v ústech ve věku 4 nebo 5 let. Počkejte 20-30 minut poté, co vy nebo vaše dítě dokončíte jídlo nebo pití, abyste si udělali orální teplotu.
  • Chcete-li získat teplotu podpaží, umístěte špičku do podpaží vašeho dítěte nebo vašeho dítěte. Ujistěte se, že se teploměr dotkl kůže, nikoli oblečení. Stiskněte ruku na tělo a držte teploměr na místě. Držte teploměr v podpaží, dokud nezačne pípat.
  • Chcete-li přijmout dočasnou teplotu, klepnutím na tlačítko ji zapněte. Strávte teploměr z jednoho chrámu do druhého a za ucho, dokud nezačne pípat.
  • Chcete-li přijmout teplotu ucha, opatrně vytáhněte dospělé ucho nahoru a dozadu. Když vezmete teplotu vašeho dítěte, přitiskněte si ucho dolů a dozadu. Umístěte špičku teploměru do ucha. Nepoužívejte sílu ani tlačte. Špička teploměru by se neměla dotýkat bubnu. Držte ho, dokud nezačne pípat.

  Jak dlouho potřebujete držet teploměr pod paží?

  Správné měření teploměru jsou velmi důležité pro určení taktiky léčby onemocnění. Není divu, že mnozí se ptají, kolik má držet teploměr pod paží, protože závisí na tom, jak je měření správné.

  Metody měření

  Dnes je nejoblíbenějším způsobem měření teploty v podpaží. To však není jediný způsob. Měření lze provádět v následujících oblastech:

  1. v konečníku;
  2. za ucho (pomocí infračerveného teploměru);
  3. v ústech;
  4. pod kolenem.

  Jak dlouho trvá měření? Závisí to na dvou faktorech: na výše uvedených metodách měření a na typu teploměru.

  Merkurový teploměr

  Rtuťový teploměr je levný a zároveň přesný přístroj. Mezi nedostatky - křehkost a značný čas potřebný k měření, ale pokud jde o přesnost, je to mimo konkurenci.

  Kolik minut by měl rtuťový teploměr udržet?

  • rektálně nebo v ústní dutině - 5 minut;
  • pod paží - 10 minut;
  • pod kolenem - 10 minut.

  Elektronický teploměr

  Takové zařízení je mnohem dražší a není tak přesné jako rtuťový teploměr, ale doba měření je mnohem menší.

  Doba potřebná k měření není ani potřebná k detekci, protože zařízení na konci procesu vydá pípnutí, které indikuje, že měření bylo dokončeno. Obvykle se to stane za 1-3 minuty bez ohledu na způsob měření.

  Moderní výrobci nabízejí široký výběr elektronických teploměrů, bradavky pro kojence. Díky tomuto modulu gadget postup nezpůsobí starosti stomovcům, protože zařízení vnímá jako běžnou bradavku.

  Infračervený teploměr

  Jedná se o bezdotykové zařízení, které je dostatečné, aby se dostalo do oblasti za ucho nebo na čelo a poskytne přesný výkon. Náklady na takový gadget jsou poměrně vysoké, ale pohodlí jeho použití je obtížné napadnout.

  Zaprvé je komfort spojen s trváním postupu: měření teploty infračerveným teploměrem trvá ne více než 5 sekund a kromě toho je to naprosto bezpečné.

  Jednorázový teploměr

  Cestovní teploměr je pás, který spočívá na čele nebo je umístěn pod jazykem. Teplota těla je stanovena po minutě pomocí zbarvených dělení na proužku.

  Od takového zařízení byste neměli očekávat přesný výsledek, ale jsou ideální pro určení ukazatelů na silnici.

  Doporučení pro správné měření

  Pro získání spolehlivých indikátorů nestačí vědět, kolik by měl být udržován teploměr, je také nutné správně provést měření. Pokud tedy změříte tělesnou teplotu pomocí rtuti nebo elektronického teploměru, postupujte podle těchto pravidel:

  • Při měření teploty se ujistěte, že pokožka není mokrá. Je známo, že pocení osoba bude mít nahuštěné postavy.
  • Při měření pod ramenem musíte stisknout ruku k tělu a držet vložený teploměr pevně. Pak nebude otázka: "Proč je teplota na teploměru minimální, protože jsem ji dlouho držel?"
  • Pokud se měření provádí pod kolenem, pak po 10 minutách musí přístroj držet nohu. Současně musíte lhát.
  • Při měření teploty malého dítěte musíte teploměr předem zahřívat ve vašich rukou, aby nedošlo k vystrašení drobků dotykem studeného předmětu. Pod paží nejvhodnější měřit při spaní dítěte.
  • Děti mohou používat teploměr rektálně. Elektronické zařízení je pro tento účel vhodnější. Za prvé, není to tak traumatické, a za druhé, doba postupu s ním je kratší. Je však třeba mít na paměti, že teplota v konečníku je poněkud vyšší než teplota pod paží.
  • Je třeba si uvědomit, že staré rtuťové teploměry reagují pomaleji na změny v čtení, takže potřebují více času k měření.
  • Rtuťový teploměr protřepejte krátkými, krátkými údery a držte ho mezi ukazováčkem a palcem. Tyč by měla zároveň klesnout na úroveň přibližně 35,5 stupňů. Je lépe to udělat na měkkém povrchu, aby nedošlo k poškození teploměru v případě pádu.
  • Po provedení postupu vypláchněte zařízení studenou vodou.
  • Pro opětovné měření použijte stejný teploměr.

  Teď už víte, jak správně měřit teplotu, kolik držíte zařízení pod paží, pod kolenem atd. Tyto znalosti jsou nezbytné pro každého dospělého, který se stará o své zdraví a zdraví svých dětí.

  Od toho, jak zodpovědně přistupujete k otázce měření teploty, závisí na účinnosti a správnosti terapie. Doufáme, že naše rada vám pomůže získat správné svědectví a okamžitě zahájit požadovanou léčbu.

  Jak měřit teplotu teploměrem?

  Každý lékař může rychle a správně diagnostikovat pacienta, který má spolehlivé a přesné informace o jeho stavu. Velmi důležitým parametrem je tělesná teplota. Ukazuje se, že pro správné určení je nutné dodržovat určitá pravidla, stejně jako vědět, jak má být teplota měřena jedním nebo druhým typem teploměru. Takže zvážíme vše v pořádku.

  Metody měření teploty

  Měření teploty dospělého nebo dítěte třemi způsoby:

  Metody uvedené v seznamu jsou uspořádány, protože přesnost odečtů se snižuje. Měli byste vědět, že známá teplota 36,6 stupňů je norma pouze pro stanovení teploty axilárním způsobem (pod paží). Například při rektální metodě by bylo správné uvažovat normu 37,3 - 37,7 stupňů a při orální metodě 37,1 - 37,5 stupňů.

  Normy teploty se liší v závislosti na části těla:
  - 36,3-36,8 - pod paží;
  - 37,1-37,5 - v ústech;
  - 37,3-37,7 - v konečníku.

  Měření teploty pomocí kterékoli z těchto metod je možné pomocí rtuťového teploměru nebo elektronického teploměru.
  Zvažte jednotlivé metody podrobněji. Určete, jakou metodu má smysl použít v každé konkrétní situaci, kolik je nutné držet teploměr pod paží nebo v jiných částech těla.

  Měření rektální teploty

  Provádí se zavedením teploměru do konečníku. Je to nejpřesnější, protože dutina konečníku je zvnějšku uzavřena vnějším svěračem. Nejčastěji se tato metoda používá k určení teploty u dětí mladších pěti let. Existuje několik případů, kdy je rektální metoda nejlepší volbou:

  • stanovení bazální teploty u žen;
  • nalezení pacienta v bezvědomí;
  • v případě nemoci, termoevropie, pokud horečka trvá dlouho;
  • u lidí trpících podváhou;
  • v přítomnosti kožních onemocnění v podpaží, zánětu v ústní dutině.

  Kontraindikace: zácpa, průjem, hemoroidy, proktitis.
  Neměli byste měřit okamžitě po horké lázni nebo sprchování nebo po intenzivním fyzickém namáhání.

  Jak a kolik měřit teplotu rektálně

  Měření lze provádět jak pomocí rtuti, tak pomocí elektronického teploměru. Nejpohodlnější pozice je na straně, nohy by měly být ohnuté u kolen. Když měříte teplotu dítěte, můžete ho položit i na zádech, zvedat nohy nebo na žaludek na kolena dospělého.

  Před zahájením zavádění teploměru je nutné jej důkladně dezinfikovat. Pak nalepte špičku vazelínou, olejem nebo dětským krémem. Poté přejděte do konečníku do hloubky 5-6 cm pro dospělé a dítě o 1-2 cm, těsně přitlačte hýžďy k sobě navzájem. Při měření teploty pomocí rtuťového teploměru je zapotřebí 5 minut, jak dlouho trvá elektronický teploměr, který vás upozorní na pípnutí, po kterém budete muset počkat dalších 30 sekund.

  Měření teploty orální metodou

  Provádí se uspořádáním rtuti nebo elektronického teploměru v ústní dutině pod jazykem. Tato metoda je docela pohodlná a efektivní, má širokou distribuci v západní Evropě a Americe. To je nejlepší způsob pro děti starší 5 let. U mladších dětí hrozí nebezpečí zranění v důsledku nevhodného používání měřících přístrojů. Používá se pro případy, kdy není prováděn postup jinými způsoby, není možné.

  Kontraindikace: zánětlivé procesy v ústní dutině nebo nazální kongesce.

  Jak a kolik měřit teplotu rtuťového teploměru v ústech

  Nemůžete měřit teplotu bezprostředně po jídle studeného nebo teplého jídla. Musíte počkat alespoň 20 minut, aby byly informace přesné. Je správné měřit teplotu v ústech jak s rtuťovým teploměrem, tak s elektronickým teploměrem.

  Před použitím musí být špička teploměru důkladně dezinfikována. Poté musíte umístit teploměr co nejdále na spodní oblohu pod jazykem a pevně stlačit rty. Dýchání se provádí pouze přes nos.

  Mnoho lidí se zajímá o to, kolik minut měří teplotu s rtuťovým teploměrem v ústech. Doba potřebná k určení nejpřesnější teploty je tedy pět minut. Pokud používáte elektronický teploměr, musíte po zaznění pípání počkat 30-40 sekund.

  Axilární metoda měření teploty

  Neposkytuje nejpřesnější výsledky, nicméně většina lidí v každodenním životě se k nim nejčastěji uchýlí. Nicméně, ne každý ví, kolik potřebujete držet rtuťový teploměr pod rukama. Mnoho lidí dělá tento postup náhodně a vůbec nehlídne, kolik minut je rtuťový teploměr pod náručí. Zeptejte se podrobněji na axilární metodu.

  Nejprve byste neměli začít měřit teplotu bezprostředně po koupeli nebo při intenzívním fyzickém namáhání. Za druhé, kůže v podpaží by měla být suchá. Před měřením teploty je nutné tuto oblast pokožky odstranit suchou látkou a odstranit stávající kapičky potu. Za třetí, je žádoucí použít nepracující ruku k měření teploty.

  Před provedením postupu je nutné dezinfikovat špičku teploměru a vyčistit jej pomocí ubrousku nebo ručníku. Teploměr se vkládá hluboko do podpaží, pak se pevně přitlačí rukou. Je nutné vyloučit vstup vzduchu do místa měření.

  Kolik by měl držet rtuťový teploměr pod paží

  Doba trvání měření teploty metodou akcelerace je delší než jakákoli jiná. Faktem je, že k tomu, aby teplota pokožky v podpaží dosáhla vnitřní teploty lidského těla, je třeba alespoň pět minut držet rameno velmi pevně přitisknuté k tělu. Další pět minut potřebujete teploměr, aby rtuť dosáhla požadovaného bodu na stupnici odpovídající skutečné teplotě. Takže odpověď na otázku: kolik minut k měření teploty pod paží bude 10 minut.

  - v ústech a konečníku - 5 minut;
  - pod paží - 10 min.

  Měření teploty podpaží u dětí

  Mnoho matek se také zajímá o otázku, kolik by měl být teploměr držen pod paží dítěte. Koneckonců, většina dětí je neklidná, takže není možné je udržet v jedné pozici po celých 10 minut. V tomto případě doporučují zkušení pediatři nejdříve po dobu asi 5 minut požádat dítě, aby jednoduše stiskl ruku k tělu, aby se teplota pod paží zvýšila na vnitřní teplotu těla. A poté po dobu dalších 5 minut položte teploměr.

  A můžete počkat, až dítě usne. Teprve poté pečlivě položte a podržte teploměr pod paží. Nezáleží na tom, jak dlouho to dítě trvá, když je spí, je snadné ho opravit na správné místo.

  Po zvolení optimálního způsobu měření teploty vzniká otázka volby měřicího přístroje.

  Který teploměr si vyberete

  Existují dva hlavní typy teploměrů, které se liší v principu fungování:

  Každá z nich má své vlastní vlastnosti. Zvažte je podrobněji.

  Merkurový teploměr

  Všichni známí z dálkového dětství jednoduchý ortuťový teploměr neztratil svou důležitost. Má několik výhod:

  • vysoká přesnost měření;
  • nízká cena;
  • srozumitelnost a snadné používání;
  • možnost použití v jakékoli metodě měření;
  • možnost chyby je prakticky vyloučena.

  Nevýhody zahrnují:

  • vysoká křehkost;
  • možnost poškození, pokud je poškozena;
  • dlouhá doba měření.

  Existuje několik pravidel pro používání rtuťových teploměrů:

  • použití u dětí pouze pod dohledem dospělých;
  • uložit do zvláštního případu v místě, které dítě není přístupné;
  • Neskladujte vadné teploměry doma.

  Elektronický teploměr

  Elektronické teploměry se staly populární mezi obyvatelstvem spolu s rtuťovými teploměry. Abyste se dozvěděli, jak správně měřit teplotu elektronického teploměru, musíte si pečlivě přečíst návod k němu připojený.
  Výhody použití elektronického teploměru:

  • krátká doba řízení;
  • univerzálnost, lze měřit teplotu elektronickým teploměrem jak axiálně, tak ústně a rektálně;
  • bezpečnost používání.

  Nevýhody digitálních teploměrů zahrnují: možnost získání nesprávných informací v důsledku chyby ve vnitřním programu teploměru.
  Někteří lidé si všimnou, že elektronický teploměr vykazuje teplotu nižší než je teplota rtuti. K této situaci dochází, pokud je elektronický teploměr odstraněn ihned po zvukovém signálu. Lékaři důrazně doporučují držet teploměr po dalších 30 sekundách po signálu. Často je situace, kdy se provádí měření pod paží. V tomto případě by mělo být rameno stisknuto k tělu silněji, protože teplotní čidlo elektronického teploměru vyžaduje těsnější kontakt s kůží než rtuťový. Není nutné vyloučit závadu teploměru.

  Chcete-li dosáhnout přesnějšího výsledku, musí být elektronický teploměr držen po dobu dalších 30 sekund po pípnutí.

  Další možnosti měření teploty

  V některých zemích západní Evropy je běžné měřit tělesnou teplotu dětí v ušním kanálu pomocí infračerveného teploměru. Tato metoda je velmi pohodlná, protože trvá minimálně 2-4 sekundy. Existuje však chyba měření. Kromě toho má vysoce kvalitní infračervený teploměr vysokou cenu.

  I pro novorozence existují teploměry, dudlíky. Docela vhodný vynález. Rozsah takových teploměrů je však omezen: zaprvé, ne všechny děti berou dudlíky a za druhé, měření je možné pouze ústně.

  Tepelné proužky na čele. Pohodlné, protože mohou s sebou vždy nosit. Dávají však velmi hrubé informace o nárůstu teploty.

  Po studiu a vyzkoušení všech možností měření teploty si každý může zvolit pro sebe nejvhodnější cestu. Hlavní věc je dodržovat všechna pravidla pro měření a používání teploměrů různých typů a nezapomeňte na to, kolik tělesné teploty by mělo být měřeno pomocí rtuťového teploměru nebo elektroniky.

  Kolik chcete držet teploměr pod paží?

  Kolik chcete držet teploměr pod paží tak, aby ukazoval správný výsledek? Vše závisí na tom, jaký typ teploměru budete používat, za jakým účelem je třeba měřit teplotu atd. Proto o všechno budeme podrobněji informovat.

  Typy teploměrů a trvání měření teploty

  Existuje několik typů teploměrů. I když mají stejnou podstatu, mají různé funkce, přesnost a metody měření teploty. Který teploměr je lepší a proč?

   Merkurový teploměr, dlouho dokázaný našimi matkami a babičkami. To je považováno za nejpřesnější ze všech, trvanlivé a spolehlivé, ale má své nevýhody. Je vyroben ze skleněné žárovky, takový teploměr je příliš křehký. A pokud se domníváme, že uvnitř kapiláry jsou 2 gramy rtuti (látky s toxickými výpary), je zřejmé, že poškození povrchu skla nevratně povede k problémům. Samozřejmě bude sloužit věrně po dlouhou dobu, ale za jedné podmínky - respektu k němu.

  Čas potřebný k měření teploty pomocí rtuťového teploměru je 7-10 minut.

  Elektronický (digitální) teploměr je v tomto ohledu spolehlivější. Vyrobeno z absolutně neškodného materiálu. Snímač citlivý na teplotu je integrován do nerozbitného plastového pouzdra. V tomto teploměru je řada užitečných funkcí:

  • přístroj může zapamatovat až dvanáct (nebo dokonce více, v závislosti na modelu) poslední měřicí indikátory;
  • pípnutí signalizuje, že proces měření teploty skončil;
  • může mít podsvícení;
  • K dispozici je výběr jednotek měření (t Celsius nebo Fahrenheit).

  Pro fungování teploměru jsou vyžadovány baterie. Jejich obvinění trvá poměrně dlouho, ale je lepší mít vždycky náhradní, aby nedošlo k překvapení v nejnepříznivějším okamžiku ve formě vyhynulého obrazovky. Nevýhody elektronického teploměru také zahrnují jeho ne vždy přesné ukazatele, zejména v případě porušení návodu k použití. Ne každý ví, že držet teploměr pod paží by neměl být kolmý k tělu, jak jsme všichni zvykli a spolu. Je nutné ji odstranit ihned po pípnutí, ale po nějaké době (podle pokynů).

  Ale velmi rychle vám ukáže údaje o tělesné teplotě - za 30-60 sekund.

  Infračervený teploměr se objevil na policech lékáren ne tak dávno. Poskytuje ukazatel teploty těla, zachycující infračervené záření člověka. Existují dokonce modely, které vám umožňují měřit teplotu bez kontaktu s pokožkou (bezkontaktní). Má všechny funkce elektronického teploměru, ale také poskytuje přibližné indikátory, stejně jako digitální. Kromě toho musíme mít na paměti, že takový teploměr potřebuje pravidelné ověřování jeho přesnosti.

  Doba měření teploty pomocí infračervených paprsků - pouhých 5-30 sekund.

  Na silnici se mohou hodit takzvané termální pruhy. Vhodný v tom, že prakticky nezabírají místo ve vaku. Krystaly potažené filmem reagují změnou barvy na teplotu. Stíny z modré na červenou na termálním pásu budou velmi rychle ukazovat, zda hledat teploměr, nebo možná slabost se objevila jednoduše kvůli únavě na silnici.

  Zkuste to shrnout. Každý teploměr má své pozitivní a záporné strany, takže musíte vybrat ten, který se hodí lépe. Je-li při měřeních důležitá přesnost měření (měření bazální teploty nebo stanovení horečnaté horečky), je lepší vybrat rtuťový teploměr. Elektronické a infračervené teploměry jsou mnohem dražší, ale jsou bezpečné a umožňují měřit teplotu mnohem rychleji.

  Jak měřit teplotu?

  Existuje několik způsobů měření teploty: axilární (pod paží), ústní (v ústech) a rektální (v konečníku). Musíte vědět, že v závislosti na zvolené metodě může teplota těla kolísat. Pokud je axilární měření považováno za normální až do 36,8 ° C, pak ústní může být o 0,5 ° C vyšší a rektální může být 1 ° C. Abyste získali spolehlivější výsledky, je důležité dodržovat obecná pravidla pro měření teploty.

   Před měřením by měl být rtuťový teploměr snížen pod 36 ° C.

  Podpětí při měření by mělo být suché. Ruka musí být pevně přitlačena k tělu.

  Během ústního měření je špička umístěna v sublingválním záhybu. Ústa by měla být pevně uzavřena. Před zákrokem se nesmí jíst a pít teplé ani studené pokrmy a nápoje.

  Rektální teploměr se vloží do řemenu o 1 cm. V tomto případě je špička mazána mazadlem rozpustným ve vodě. Ropa není vhodná pro tento účel.

  Bezprostředně před zahájením procedury se nemůžete sprchovat ani se aktivně pohybovat (provádět cvičení).

 • Během měření teploty je lepší zaujmout klidnou pozici, nechodit.
 • Chcete-li dlouhodobě ukládat teploměr, je lepší, aby byl v zamýšleném případě mimo dosah slunečního světla a teploty, udržujte jej v čistotě, vyčistěte jej po každém použití (dezinfikujte), ochraňujte jej před nárazy a pády a pak se v pravém okamžiku nezdaří.

  Kolik let budu žít? Hlavní otázka, která se stará o lidi od prvního dne jejich existence. Podle statistik.

  Pro každou matku není nic důležitějšího než zdraví jejího dítěte. Nejpříjemnější věc pro rodiče je vidět jejich dítě.

  Kdo v dětství neměl sen "jásat"? Samozřejmě, že by to šlo do školy. To prostě neudělalo: a jedl zmrzlinu.

  Malé těsnění v podpaží, které má zaoblený tvar, s tlakem, na němž je bolest cítit.

  Pravděpodobně není tak strašný důvod, ve srovnání se smrtí, jestliže vás pronásleduje touha nemocit a zůstat naživu.

  Kolik si udržuje teploměr

  Abychom odpověděli na otázku "kolik by měl být udržován teploměr", mělo by být zřejmé, že doba potřebná k měření teploty bude záviset na typu teploměru a na místě, kde se měří teplota.

  Na jakých místech měříte tělesnou teplotu dítěte

  1. V podpaží
  2. V konečníku.
  3. V uchu (teplota ušního bubnu) - pomocí infračerveného teploměru.
  4. V ústech

  Kolik má držet teploměr pod paží

  Pod myší může být teplota měřena pouze dvěma teploměry - elektronickými a rtuťovými.

  Při měření teploty pomocí rtuťového teploměru je třeba držet teploměr pod ramenem po dobu 10 minut.

  Při měření teploty pomocí elektronického teploměru musíte držet teploměr pod paží, dokud neuslyšíte pípnutí (obvykle po 2-3 minutách v závislosti na typu teploměru), po kterém budete muset počkat další 2-3 minuty.

  Jak umístit teploměr pod paži?

  Kolik by měl být udržován teploměr v konečníku

  V rektu udržujte teploměr - 2-3 minuty, pokud je teploměr ortuť, pokud je teploměr elektronický, před zvukovým signálem. To obvykle trvá asi 2 minuty.

  Kolik byste měl uchovat teploměr v uchu?

  Do ucha měřte teplotu infračerveným teploměrem. Teplota se měří během několika sekund.

  Jak dlouho trvá teploměr v ústech

  Elektronický teploměr musí být uchováván v ústech, dokud nebude zvukový signál - obvykle 2-3 minuty.

  Merkurový teploměr se uchovává v ústech po dobu 3-5 minut.

  Nezapomeňte, že teplota během dne může kolísat. Obvykle se jedná o odchylku od 0,1 do 1 stupně.

  Pozor!

  • Aby se teploměr potřísnil, jeho tělo by mělo být upnuto mezi ukazováčkem a palcem a krátké, ostré, třesoucí se pohyby v zápěstí od horní části dolů, dokud se rtuťový sloupec neotočí na úroveň 35,5 stupňů. Třepejte měkkým povrchem, aby nedošlo k rozbití, pokud by teploměr neúmyslně spadl.
  • Oplachujte teploměr poté, co postup musí být studenou vodou, aby se sklo nezlomilo.
  • Při opětovném měření teploty musíte použít stejný teploměr.

  Takže kolik byste měli udržovat optimální teploměr, abyste zjistili teplotu těla?

  Pokud shrneme výše uvedené skutečnosti, můžeme vyvodit následující závěr:

  Nejrychlejší teplota se měří pomocí infračerveného teploměru v oblasti uší - doslova sekundy a v oblasti čelistí dítěte - za několik vteřin. Informace o výhodách a nevýhodách infračerveného teploměru naleznete v příslušném článku.

  Nejdelší teplota se měří pod ramenem rtuťového teploměru - 10 minut. Ale dnes je rtuťový teploměr nejpřesnější teploměr pro měření teploty.

  Jak správně měřit tělesnou teplotu: kolik měřit s teploměrem

  Termoregulace je jednou z nejdůležitějších schopností lidského těla. Průměrná teplota většiny lidí se pohybuje od 36,5 do 37,2.

  Proto pokud jsou malé odchylky v jakémkoliv směru, ale člověk se cítí dobře, znamená to, že to je jeho přirozená teplota.

  Každý lékař bude schopen správně zjistit onemocnění, protože bude znát přesnou teplotu pacienta.

  Abyste je však mohli správně rozpoznat, musíte dodržovat konkrétní pravidla. Zjistěte, kolik minut musíte měřit pomocí rtuťového teploměru nebo elektronického teploměru.

  Je třeba zjistit, jak měřit teplotu, kolik minut potřebujete k udržení teploměru?

  Výběr teploměru

  Jak dlouho trvá měření teploty závisí na způsobu měření a typu teploměru.

  Existují dva typy měřičů tělesné teploty, které se liší podle principů provozu - to jsou rtuťové a elektronické teploměry. Každý druh má své vlastní výhody a nevýhody.

  Všichni známí od pórů dětství, rtuťový teploměr v tuto chvíli neztratil svůj význam. Jeho výhody jsou následující:

  • Rozpočtové náklady.
  • Přesnost měření.
  • Snadné použití.
  • Schopnost měřit teplotu žádným způsobem.
  • Pravděpodobnost chyby se sníží na nulu.

  Tento teploměr má však své nevýhody:

  1. Příliš křehká.
  2. Pokud je poškozen, může dojít k poškození těla.
  3. Teplotu měříme minimálně 8 minut.

  Elektronické teploměry získaly své místo a staly se jedním krokem s obvyklým rtuťovým teploměrem. Výhody této metody měření zahrnují:

  • Krátký čas měření.
  • Multifunkčnost. Pro měření teploty je přípustná perorální, rektální a axilární metoda.
  • Bezpečnost v provozu.

  V některých případech je však možné získat chybné údaje z důvodu selhání interního programu teploměru.

  Jak používat rtuťový teploměr

  Mnoho lidí měřilo teplotu mnohokrát pomocí rtuťového teploměru, ale zároveň se nikdy nedivil, zda měří správně?

  A otázka, jak dlouho si udržovat teploměr, každý z pacientů reaguje jinak.

  Je třeba poznamenat, že existují zvláštní pravidla, která musí být dodržována při měření ukazatelů. Instrukce k měření krok za krokem:

  1. Teplota v místnosti, kde se měření provádí, by měla být v rozmezí 18-25 stupňů. Pokud je místnost chladnější, pak před odesláním teploměru do podpaží je třeba teploměr ohřát palmami (několik minut).
  2. Před samotným měřením se ujistěte, že podpaží je suché. Pokud je vlhký, otřete suchým hadříkem. Takové akce výrazně sníží pravděpodobnost chlazení měřidla v důsledku odpařování potu. Před použitím nezapomeňte teploměr protřepat na 35,5.
  3. Při instalaci teploměru se ujistěte, že se špička s rtuťovým materiálem dotýká těla na všech stranách. Po instalaci stiskněte rameno a loket na tělo tak, aby se podpaží zavřelo. Je třeba poznamenat, že hustota spojení musí být zachována po celou dobu měření.
  4. Nezaměřujte tělesnou teplotu okamžitě po příchodu z čerstvého vzduchu, cvičení nebo horké lázně. Při silném stresu nebo nervové poruše bude obvykle teplota také zvýšena. Špatné výsledky lze získat po teplém a vydatném obědě. Ve všech těchto situacích musíte počkat 30 minut a pokračovat v postupu. Tyto 30 minut by měly být stráveny v klidném a uvolněném stavu.
  5. V době měření tělesné teploty se nemůžete pohybovat, stačí sedět, nemluvit, jíst a tak dále.
  6. Pro přesné odečty je doba měření 8 až 10 minut.

  Pokud je pacient nemocný a potřebuje určit tělesnou teplotu, je nutné to provést několikrát denně. Je lepší umístit teploměr současně. Například ráno kolem 11 hodin a večer kolem 8 hodin.

  U nemocí, které jsou doprovázeny podáváním antipyretických léků, se měření provádějí před podáním léku a poté po jeho podání po 40-50 minutách.

  Stojí za zmínku, že pokud několik lidí používá teploměr, nezapomeňte jej otřít pomocí antiseptických roztoků, pak je musíte otřít suchým ručníkem a poslat jej do kufru.

  Merkurový teploměr může měřit teplotu v ústech. Hlavní věc tady, opatrnost, jeden špatný pohyb zubů a v ústech může být spousta fragmentů namočených v rtuti. Než začnete měření ústní teploty, musíte vědět:

  • Před odesláním teploměru do úst se musíte otřít špičkou teplou vodou a po antiseptice (Miramistin, Chlorhexidin).
  • Nezapomeňte rtuťový teploměr protřepat na 35 stupňů.
  • Poté je měřidlo umístěno pod jazykem (vpravo nebo vlevo od uzdy), ústa jsou pevně uzavřena a zařízení je lehce přilepeno zuby. Velmi moc není nutné komprimovat.
  • Nechte v ústech pět minut, pak můžete sledovat výsledek.

  Po použití zařízení opláchněte znovu teplou vodou a antiseptikem. Také stojí za to vědět, že před měřením se musíte zdržet kouření a teplých nápojů, které mohou ovlivnit hodnoty teploměru. V důsledku toho bude přesnost měření zhoršena.

  Často existuje potřeba měřit rektální teplotu, lékaři doporučují, aby tento postup běžný rtuťový teploměr, poskytne přesnější výsledky ukazatelů.

  Chcete-li však vidět nejpřesnější obrázek, potřebujete vědět, jak měřit teplotu a kolik potřebujete k udržení teploměru. Postupné kroky měření:

  1. Teploměr se vloží do konečníku 2-2,5 centimetrů.
  2. Doba měření by měla trvat 6-8 minut. Tentokrát musíte klidně ležet, což zaručuje přesnost měření.
  3. Po uplynutí doby jemně vyjměte.

  Stojí za zmínku, že 37,3-37,7 jsou považovány za normu pro teplotu v konečníku.

  Jak používat elektronický teploměr

  Elektronický teploměr pracuje pomocí senzoru, který je umístěn na špičce. Než začnete měřit indikátory, měli byste se seznámit s pravidly použití:

  • Podpažení by nemělo být mokré.
  • Připojte teploměr k podpaždí co nejtěsněji a zatlačte jej na tělo.
  • Potom spusťte rameno, čímž teploměr umístíte do těla kolmo.
  • Zatlačte ruku nebo položte na svou stranu. Úkolem je získat přesnější měření, snímač by měl mít malý tlak.

  A kolik času na udržení takového teploměru mají pacienti zájem? Příručka říká, že musíte držet krok až k signálu, který měřiči dá. Ve skutečnosti tomu tak není.

  Pokud není správně umístěn, nemusí teploměr ukazovat teplotu těla osoby, ale teplotu vzduchu v podpaží nebo v místnosti, proto před měřením je nutné držet teploměr v podpaží ve vypnutém stavu po dobu až 10 minut. A teprve poté zapněte.

  Existuje také taková možnost, jakmile teploměr dal signál, můžete jej držet ještě několik minut. V tomto provedení ukazatele budou odpovídat maximální skutečnosti.

  Mnoho lidí se o to zajímá a kolik má mít teploměr v ústech, aby získal přesný výsledek? Budete potřebovat hodně času na získání přesných dat, stačí poslat teploměr do úst asi 30-60 sekund.

  Závěrem je třeba říci, že pro získání co nejpřesnějšího obrazu měření je nutné dodržovat všechna pravidla a doporučení pro měření, stejně jako nezapomenout, kolik času by měl být uchován ortuť nebo elektronický teploměr. Video v tomto článku bude vizuální pomůckou pro měření teploty.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy