logo

Chemerichnaya voda

Popis k 08/20/2014

 • Latinský název: Aqua veratri
 • ATH kód: P03AH
 • Aktivní složka: Cameloras Lobel oddenky s kořenem tinktury (Veratri lobeliani rhizomatum cum radicibus tinctura)
 • Výrobce: Red Star, Ukrajina

Složení

Ve 100 ml chemerické vody se nachází poměr 50/50 alkoholové tinktury oddenků a kořenů obyčejných (Veratrum Lobellianum Bernh) a vyčištěné vody (Aquae Purificate).

Helleborová alkoholová tinktury se získá tím, že trvá na tom, že její kořeny a oddenky na 70% ethanolu.

Formulář uvolnění

Chemerichnaya voda se vyrábí ve formě roztoku pro vnější použití v tmavých skleněných lahvích se šroubovým hrdlem. Kapacita jedné lahve - 40 nebo 100 ml.

Řešení je hnědožlutá tekutina, zakalená nebo sediment, ale při třepání se láhev změní na oblačno.

Farmakologický účinek

Lék patří do farmakologické skupiny antiparazitů, insekticidů a repelentů, které postihují ektoparazity (zejména křečící členovce - vši, komáři, klíšťata).

Farmakodynamika a farmakokinetika

Chemerichna voda se používá jako protivopedikuleznogo (antiparazitární) prostředky. Lék má výrazný neurotoxický účinek na dospělé vši.

Farmakologické vlastnosti roztoku jsou určeny vlastnostmi jeho složky jako aktivní složky hellebore - jedovaté bylinné trvalky z rodiny lilie.

Všechny části hellebore obsahují ve svém složení alkaloidy ze skupiny cyklopentanperhydrofenantren a glykoalkaloidy (steroidní alkaloidy), což jsou přírodní sloučeniny, které kombinují základní vlastnosti alkaloidů a steroidních saponinů.

Takže v trávě obsahují asi 0,55, v oddenky - až 1,3, a v kořenech - až 2,4%. Z kořenů a oddenků se izoluje iervinový alkaloid (aminoalkohol) a glykoalkaloidní pseudo-nervin (chloroform).

Navíc v letní sezóně koncentrace alkaloidů v rostlině prudce klesá, a na jaře se tedy zvyšuje, v jarních měsících je helebora považována za nejdůležitější.

Hlavním stavebním prvkem všech studovaných alkaloidů helleboru jsou alkaminy (aminoalkoholy nebo aminoalkohol), které jsou sekundární a terciární báze včetně piperidinového cyklu.

V lékařské praxi se přípravky hellebory používají jako účinný prostředek proti ektoparazitům, tj. Parazitům, které žijí na povrchu těla a na vnějších orgánech.

Používá se jako externí prostředek, řešení hellebore má výrazný účinek proti vyrážce. Ve veterinární praxi je předepsán odvar z kořenů a oddenků helleboru jako prostředku ke zlepšení trávení, stejně jako emetika.

Experimenty ukázaly, že komplex běžných alkaloidů obsažených v chemeritsa také přispívá k poklesu ukazatelů krevního tlaku při současném zvyšování amplitudy srdečních kontrakcí, vyvolává podráždění senzorických nervových zakončení, způsobuje těžké kýchání a kašel.

Orální podání způsobuje zvracení. V zahraničí jsou jako antihypertenzivní činidla používány alkaloidy izolované z hellebore.

Konkrétně je protovetrathrin, který je součástí rostliny, s dlouhým hypotenzním účinkem: látka snižuje systolický a diastolický tlak, vyvolává bradykardii, rozšiřuje lumen cév, snižuje rychlost průtoku krve.

Kromě toho snižuje diurézu a má do jisté míry také hypotermální účinek. Šířka terapeutického účinku protoveratrinu je však malá, takže nejlepší účinek jeho použití je zaznamenán v počátečních (I-II) stádiích hypertenze. To je také někdy používáno pro eklampsii a preeklampsii.

Veratramin, který je součástí helleboru, snižuje krevní tlak a srdeční frekvenci, má blokující účinek na tlakoreceptory karotického sinu a snižuje excitabilitu vasomotorického centra.

Germitrin a neohermithrin mají stimulační účinek na vaskulární baroreceptory (senzorické nervové zakončení v krevních cévách, které vnímají změny v krevním tlaku a reflexně regulují jeho hladinu) a na rozdíl od proveratrinu zvyšují excitabilitu vasomotorického centra.

Široce rozšířené používání alkaloidů hellebore je obtížné z důvodu vysoké toxicity.

Přípravky, ve kterých rostlina působí jako účinná látka, se používají výhradně jako externí činidla. Jsou účinné jako antifungální, dráždivé a proti bolesti.

Na pozadí použití helleboru se výrazně zvyšuje tón kosterních svalů, rozšiřují se oběhové cévy, nervový systém je vzrušený.

Roztok alkoholu se aplikuje zvenčí, třepává se na pokožku hlavy, lupy a růst vlasů. Použití vody z hellewoodových vší je také účinné: lék nepříznivě ovlivňuje stav hladkých svalů střevního traktu parazitů a jejich reprodukčního systému, v důsledku čehož ztrácejí schopnost krmení a reprodukce.

V lidové medicíně je droga používána k boji proti závislosti na alkoholu.

Jako prostředek proti alkoholismu je perorálně podávána helleboreová voda (i přes zákaz tohoto způsobu použití instrukcí a nesouhlasu s oficiální medicínou).

Mechanismus účinku léku je založen na schopnosti helleboru vyvolat silnou intoxikaci těla při perorálním užívání jeho léčiv. Infuze se smíchá bez znalosti pacienta na alkoholický nápoj, v důsledku čehož je osoba vystavena otravě.

Helleborovy alkaloidy (protoveratrin, nerv, atd.) Mají stimulační účinek na centrální nervový systém a pak ho blokují, což se projevuje následujícími příznaky:

 • těžké zvracení;
 • průjem;
 • celkové buzení těla;
 • zhoršení obecného blahobytu;
 • stálý nárůst svalového tonusu, který způsobuje křeče;
 • akutní srdeční selhání.

V téměř 100% případů vyžaduje pacient hospitalizaci v nemocnici a poskytování lékařské péče. Tato metoda použití vody z hellebore předpokládá, že po alkoholici je zkušenost, věřit, že příčinou všeho je otravy alkoholem bude navždy znechucen s ním.

Nicméně takové léčení alkoholismu způsobuje skepticismus a odmítnutí mezi lékaři. Za prvé, lidské tělo se nemůže vyrovnat se zátěží a skončí smrtí.

To je způsobeno skutečností, že chetorecyn obsažený v protoberatrinu velmi negativně ovlivňuje trávicí a oběhové systémy, stejně jako mozek.

Za druhé, hodnocení využití procreativní vody z alkoholismu naznačuje, že se po léčbě plně uzdravila, většina lidí trpících závislostí na alkoholu se vrátila ke své závislosti.

Pro externí použití jsou alkaloidy obsažené v heleborech prakticky neabsorbovány a nemají žádný resorpční účinek (nebo tento je extrémně nevýznamný).

Dlouhodobé užívání vody z hellebore nebo nadměrně aktivního tření léku do kůže může vést k jeho pronikání do hlubokých tkání a způsobit vznik různých druhů resorpčních účinků (zejména intoxikace těla).

Indikace pro použití

Indikace pro použití vodní vlny jsou:

Kontraindikace

 • lidé, kteří mají zvýšenou individuální citlivost na své složky;
 • v přítomnosti infikovaných kožních lézí;
 • těhotné a kojící ženy;
 • děti do 30 měsíců.

Nežádoucí účinky

Ve vzácných případech může voda z hellebore vyvolat vývoj lokálních alergických reakcí, které se projevují ve formě:

 • svědění;
 • pocit pálení;
 • brnění;
 • pocity brnění;
 • erytém (zarudnutí kůže) v místě aplikace drogy.

V případě náhodného požití léku jsou možné příznaky otravy:

V těžkých situacích může docházet k narušení rytmu a frekvence kontrakcí srdečního svalu, které jsou často doprovázeny pomalým pulsem. Někdy je postižena nervová soustava, o čemž svědčí:

 • křeče;
 • zvýšené vzrušení;
 • zhoršení zraku;
 • ztráta vědomí

Často jsou jedinou známkou intoxikace pomocných alkaloidů dyspeptické poruchy a prudké zpomalení pulzu s poklesem krevního tlaku (v důsledku excitace vagusového nervu).

Instrukce o vodě Thrifty: jak používat a režim dávkování

Jako prostředek vši se jako vnější látka používá cemerická voda. Před použitím lahvičky s léčivem se intenzivně protřepe a po nanesení gumových rukavic se roztok aplikuje na mokré vlasy v množství nezbytném pro zvlhčení vlasů a kůže pod nimi.

Aby byl efekt maximalizován, doporučuje se, aby voda rovnoměrně nanášela rovnoměrně po celé ploše hlavy a nezapomněla na ošetření oblastí v okcipitální oblasti a za ušima.

Hlava je vázána šátkem a přípravek je ponechán na vlasu asi dvacet minut nebo půl hodiny. Pak jsou vlasy důkladně omyty šamponem pod teplou tekoucí vodou a dobře česané s hřebenem s častými zuby, aby se odstranil hmyz zabitý při ošetření.

Opakované ošetření hlavy v intervalu 24 hodin je povoleno. V případě sekundárního zamoření parazity se postup opakuje nejdříve sedm až deset dní.

Vedlejší účinek ošetření vlasů od vší a nití je účinek na vlasy. Po použití drogy se jejich stav výrazně zlepšuje, vlasy se stávají učenějšími, lesklé a hedvábné.

Také zlepšuje stav pokožky hlavy:

 • jeho obsah tuku je normalizován;
 • patogenní mikroorganismy jsou zničeny (včetně hub, které způsobují lupy);
 • zvyšuje tón cév hlavy;
 • je zlepšený průtok krve do vlasových folikulů (v důsledku toho jsou vlasové folikuly mnohem lépe dodávány s kyslíkem a nezbytnými stopovými prvky).

Aplikace pro růst vlasů zahrnuje aplikaci kobaltové vody na vlasy asi jednou týdně. Za přítomnosti plešatých plevelů a lidí, jejichž alopecie se staly důsledkem radiační terapie, mohou být vlasové části pokožky hlavy odstraněny každý druhý den.

Lék se aplikuje pomocí houby, tamponů nebo kotoučů vyrobených z bavlny, kartáčů, kartáčů. Někteří lidé berou chemickou vodu do lékařské injekční stříkačky, rovnoměrně je rozdělují na rozkroky a pak si přejíždí vlasy.

Povoleno a jen si vezměte plastovou lahvičku s otvory v korku a takto aplikujte produkt na vlasové kořeny.

Lidé se závislostí na alkoholu a jejich příbuzní také vědí, co je chemická voda. Použití drogy uvnitř s částí alkoholu může způsobit příznaky intoxikace, při nichž alkoholik pravděpodobně viní alkoholický nápoj.

Poté, co mu poskytne lékařskou péči a obnoví tělo, může dojít k neustálému odporu vůči alkoholu. Taková "léčba" je však docela nebezpečná, protože často vede k vážným následkům na lidské zdraví a může dokonce způsobit jeho smrt.

Pokud se však ukázalo, že jiné metody jsou neúčinné a je považováno za jediný všelék, je třeba si uvědomit, že chemická chemická voda z alkoholismu není používána z důvodu vysokého rizika nežádoucích účinků. Místo toho tradiční medicína doporučuje připravit odvar z kořene rostliny. Ale při jeho použití z alkoholismu musí být dávkování dodržováno velmi striktně.

Recept na odbarvování kořenů a oddenků hellebore je následující: 1 lžička suroviny (suché, drcené kořeny rostliny) se nalije 50 g vroucí vody a infuzí po dobu jedné hodiny, poté se vysuší přes gázu a vyčistí se na chladném místě.

Výsledný odvar se smí uchovávat maximálně pět dní. Používají ho přidáním kapátka třikrát denně, dvěma kapkami (ne více!) Na jídlo a pití (ne alkoholické).

V těch dnech, kdy pacient nekonzumuje alkohol, není výživa přidávána do jídla, aby se správně vyvinuly zvracení a laxativy. Pokud se nepozoruje očekávaný terapeutický účinek z užívání léku, dávka se postupně zvyšuje o jednu kapku denně (ale ne více než patnáct kapek).

Pokud jsou i vysoké dávky neúčinné, je nutné léčbu ukončit a vyhledat pomoc specialisty.

Předávkování

Chemeritsa je velmi toxická rostlina. Enterální příjem v množství 1 gram vede k usmrcení.

Při prodloužené léčbě a systematickém přebytku doporučených instrukčních dávek mohou alkaloidy obsažené v cholerické vodě vyvolat vývoj resorpčních účinků, které se projevují ve formě:

 • nevolnost;
 • těžké zvracení;
 • prudký pokles krevního tlaku;
 • výrazný, což je doprovázeno prudkým nárůstem počtu sekretovaných slin a potu, uvolněných stolicí, zúžení žáků, zpomalení tepové frekvence, poklesu krevního tlaku, astmatického dýchání;
 • útlaku činnosti srdečního svalu.

Velké množství alkaloidů, které vstupují do systémové cirkulace, může způsobit zástavu srdce. Z tohoto důvodu je perorální podávání léku nepřijatelné.

K poskytování první pomoci v případě náhodného požití cholerické vody je oběť předepsána:

 • výplach žaludku s taninovými roztoky, které jsou charakterizovány jejich opalovacími vlastnostmi;
 • perorální podání suspenze aktivního uhlí nebo bílé hlíny;
 • užívání karmínových léků;
 • slané laxativa;
 • zavlažování pomocí dvouprocentního roztoku novokainu (pokud jsou ovlivněny sliznice).

Léčba je specifická. Léčba zahrnuje podávání anticholinergních léků (intravenózně injekčně podaných 0,1% roztoku atropinu), léků, které zlepšují funkci srdce a cévního systému a také normalizují funkci gastrointestinálního traktu.

Interakce

Interakce s jinými léky není odhalena.

Podmínky prodeje

Voda Chemerichnoe může být použita jako lék OTC.

Podmínky skladování

Léčivo se smí skladovat na suchém tmavém místě. Optimální teplota není vyšší než 20 ° C.

Protože je chemerichnoy voda při požití toxická, je uložena jako toxická látka - na dosah dětí.

Doba použitelnosti

Nástroj uchovává své farmakologické vlastnosti po dobu 2 let. Po uplynutí této doby nesmí být používán.

Zvláštní instrukce

Léčbu je povoleno používat pouze na neporušenou kůži.

Vzhledem k vysoké pravděpodobnosti projevování resorpčního účinku při jeho použití se vyvarujte styku s očima, sliznicemi, ranami, hořícími nebo podrážděnými povrchy, stejně jako do úst (při vstupu do žaludku a krevního oběhu se lék chová jako silný jed).

Umyjte si ruce důkladně vodou a mýdlem.

Jako preventivní opatření je třeba, aby se zabránilo reinfekci parazity, a současně s léčbou by se měla provádět dezinfekce oděvů, ložního prádla a spodního prádla.

Použití vody z hellebore v pediatrii

Droga je zakázána k léčbě dětí mladších 30 měsíců. Použití u dětí do 12 let je povoleno lékařem.

Používejte během těhotenství a kojení

Klinické studie o použití prokamerických těhotných a kojících žen nebyly provedeny.

Z tohoto důvodu je léčba těhotnými ženami předepsána výhradně v případech, kdy přínosy pro matku převažují potenciální rizika pro nenarozené dítě. Léčba se provádí podle přísných indikací a pod neustálým dohledem ošetřujícího lékaře.

Pokud je požadováno jmenování parenterální vody do laktajících žen, kojení se přeruší po dobu léčby.

Recenze Chemerichnoe

Přehledy chemerické vody se všemi ukazují, že i přes nízkou cenu je nástroj velmi účinný a účinně zabíjí nejen dospělé jedince, ale i jejich larvy.

Průměrné hodnocení drogy na různých fórech a recenzovaných místech je 4,5 bodů na pětibodové stupnici. Možná, že jedinou nevýhodou nátěrové vody jsou mnozí považováni za vedlejší účinky, ke kterým dochází po jejím použití, a to mravenčení a mírné pocity hoření v místech aplikace.

Mezi výhody patří:

 • nízké náklady na financování;
 • vysoká účinnost v boji proti všem hlavám (některé recenze nám umožňují dospět k závěru, že jemnější voda byla často účinnější než dražší protějšky);
 • účinnost v boji proti svrabě.

Kromě toho se droga stala levným a spolehlivým prostředkem pro růst a posilování vlasů. Dráždí pokožku hlavy, cemérní voda zvyšuje tón cév, čímž stimuluje krevní oběh a zlepšuje proces výživy vlasových folikulů a dodává jim dostatečný kyslík.

Jako lék na alkoholismus získala vítězná voda poměrně smíšené recenze. Někteří lidé si uvědomují jeho účinnost, avšak většina lékařů se shoduje, že rizika pro pacienta přesahují potenciální účinek léčby.

Z tohoto důvodu byste před použitím drogy měli pečlivě zvážit všechny výhody a nevýhody, stejně jako konzultovat s odborníkem.

Cena chemerichnoy vody

Lék patří do kategorie cenově dostupných léků: cena chemerické vody na Ukrajině se pohybuje od 18 do 28 hřiven. V Rusku si můžete koupit drogu za cenu 9 rublů na 21 rublů.

Chemerichna voda: návod, recenze, cena

Existuje několik lidových léků, které pomáhají zbavit se vši, jejichž nejúčinnější je možná všeličková voda vši.

Jen málo lidí ví, co je toto řešení, jaký je jeho účinek, na úkor kterého složek kompozice je cemerická voda schopna překonat hlaveň a jak dlouho je nutné udržovat nástroj na hlavě vlasů, aby bylo zaručeno, že bude bojovat proti parazitům.

V tomto článku budeme zvažovat, proč lékaři předepisují Chemerichnu vodu, včetně návodů k použití, analogy a ceny tohoto léku v lékárnách. Pokud jste již využili vody ve vodě, nechte zpětnou vazbu v komentářích.

Složení a formulář pro uvolnění

Řešení pro topické použití ve formě hnědavé kapaliny zakalená žlutá kapalina nebo nahnědlé žluté barvy a vysrážení, za míchání, procházející do zakalená.

 • Ve 100 ml chemerické vody se nachází poměr 50/50 alkoholové tinktury oddenků a kořenů obyčejných (Veratrum Lobellianum Bernh) a vyčištěné vody (Aquae Purificate). Helleborová alkoholová tinktury se získá tím, že trvá na tom, že její kořeny a oddenky na 70% ethanolu.

Klinicko-farmakologická skupina: lék na léčbu vší.

Co to je?

Chemerichnaya voda je roztok tinkury hellebore, ethylalkoholu a destilované vody. Droga se prodává v malých lahvičkách o objemu 50 nebo 100 ml na lahvičku hodnota se pohybuje od 20 do 70 rublů závislosti na farmacii, ve kterých je léčivo získané.

Chemeritsa (loutka) je vysoce jedovatá rostlina. Hlavní koncentrace jedovatých alkaloidů se nachází v kořenech rostliny. Mají škodlivý účinek na vši a šupiny, stejně jako houby, hmyz, bakterie. Alkaloidy komického kořene a lidí jsou nebezpečné. Proto by měl být vši aplikován velmi pečlivě a pečlivě si prostudujte pokyny.

Řešení prodává v lékárnách ready-made, a není třeba smíchat ingredience sami ve správném poměru, který je již pomáhá, aby se zabránilo negativním důsledkům spojených s nesprávnou koncentrací léku.

Návod k použití

Je třeba poznamenat, že při používání vody z hellewoodu všemi je třeba pečlivě dodržovat všechny bezpečnostní opatření kvůli vysoké toxicitě. Dlouhodobé a časté používání vodnatých vod by nemělo být povoleno, protože lék může snadno vstoupit do krevního oběhu a způsobit otravu. Perorální podání je kontraindikováno kvůli vysoké toxicitě.

Cemerická voda z vší - způsob použití:

 1. Velmi důkladně omyjte vlasy a pokožku hlavy šamponem a mýdlem.
 2. Několikrát protřepejte láhev s lékem.
 3. Aplikujte hloubkovou vodu po celé délce vlasů a protřete ji do pokožky hlavy pomocí vatové podložky nebo tamponu. Zvláště pečlivě zachází s chrámy a krkem.
 4. Přilepte vlasy čistým bavlněným kapesníkem a ponechte agent na půl hodiny práce.
 5. Umyjte si ruce mýdlem a opláchněte studenou vodou.
 6. Po uplynutí 30 minut odstraňte kapesník a důkladně opláchněte vlasy šamponem.
 7. Hřeben s častým hřebenem, odstranění mrtvých vší a hub.
 8. S nedostatečným účinkem a přežívajícími parazity je nutné ošetření opakovat po jednom dni. V případě opakovaných projevů pedikulózy je třeba před opětovným použitím rtuťové vody provést 7denní přestávku.

Pokud paraziti zcela nezmizí po jednorázovém použití pitné vody, proces může být opakován, ale ne dříve než po 1 dni. Pokud produkt nepoužíváte po dobu 3-4 dnů, znamená to, že postup se provádí nesprávně. V takovém případě můžete pokračovat v odstraňování potíží pouze po 7 dnech.

Během léčby je třeba pečlivě sledovat zdravotní stav, neboť závratě nebo nevolnost mohou svědčit o mírné otravě smrtící vodou.

Kontraindikace

Tuto metodu kontroly vši se nedoporučuje používat v následujících případech:

 • lidé, kteří mají zvýšenou individuální citlivost na své složky;
 • v přítomnosti infikovaných kožních lézí;
 • těhotné a kojící ženy;
 • děti do 30 měsíců.

Je přísně zakázáno používat vnitřní vodu cemerické vody - to může vést ke zástavě srdce. V případě intoxikace těla v důsledku požití vody bezstarostností je nutné provést naléhavou výplach žaludku. Efektivní způsob odstranění toxinů podle zpětné vazby uživatele je co nejdříve používat aktivní uhlí (v množství 1 tableta na 10 kg hmotnosti).

Nežádoucí účinky

Chemerichnaya voda ze vši je bezpečná a účinná, při respektování správné dávky a způsobu aplikace. Proto, po nákupu finančních prostředků musí být číst pokyny, které podrobně popisuje, jak používat drogu.

 1. Nadměrné používání výrobku je plné následků:
 2. Závratě.
 3. Zvracení.
 4. Slabost
 5. Srdeční búšení.
 6. Pocit pálení v místě aplikace.

Tyto příznaky naznačují, že existuje otrava. Je nutné provést praní a konzultovat s lékařem. Ujistěte se, že se tekutina nedostává do očí a žaludku.

Těhotenství a kojení

Kontraindikace: těhotenství, období kojení.

Použití v dětství

Kontraindikace: děti do 2,5 roku.

Průměrná cena VODNÍ CHEMIKÁLIE v lékárnách (Moskva) 25 rublů.

Podmínky skladování

Tinktura čemeřice se vztahuje k počtu volně prodejných léků s externím skladu po dobu až dva roky a, je-li doporučení (při teplotě do 20 ° C ve tmě).

Podmínky prodeje lékáren

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Špatná kuřátka! A druhý den, když jsem rozmazal brilantní zeleninu na hlavě, našel jsem vši! No, ten čas si toho všiml. A stojí za zmínku, že vlasy jeho syna jsou velmi bohaté - husté vlasy a účes pro tenis...

Koupila jsem vodu z hellebore a pak jsem si přečetla, že ji nemůžete použít, pokud jsou rány, a pak je celá hlava bolavá! Nejprve odřízla celý svůj účes pod třídou C (je dobré, že je chlapec) a rozhodl se nicméně zkusit vodu Chemeric. Nejprve jsme pečlivě testovali - ani pálení, ani zčervenání - nic. Pomazán po půl hodiny a pod balíčkem.

Musel jsem třikrát léčit děti všemi a vždycky jsem používal jen chemerickou vodu. Nepoznávám žádné chemikálie - jsou všechny nebezpečné a není známo, jak budou mít dítě vliv. A hellebore od vši je osvědčenou metodou po celá staletí. Dáte si to jako obyčejný alkohol, položte na hlavu balíček, vezměte to za půl hodiny a umyjte vše - to je vše. Potřebujeme pouze hnízet vši.

Nevím, který nový šampon dá stejný výsledek. Současně ani dcera ani syn nikdy neměli podráždění nebo alergie z cholerické vody. Syn byl poprvé přinesen vši, když mu bylo jeden a půl roku - i bez následků.

Chemerichna voda z vší a nití: recenze a pokyny

Pokud má rodina problém s pedikulózou, měla by být okamžitě a společně odstraněna. Všichni jsou velmi zákeřní a houževnatí tvůrci, a pokud si je nevšimnete hned, můžete infikovat nejen vaši rodinu, ale také své hosty, přátele, spolupracovníky a ostatní praktiky, což není pro vás ani pro vás příjemné.

Bohužel, ne všechny současné drogy dnes vás mohou zachránit před tímto problémem. Mnoho léků z lékárny není efektivní a jsou také velmi drahé. V důsledku toho budete muset několikrát dezinfikovat a hodit svůj drahocenný čas a peníze do větru. Co dělat? Jaký nástroj může pomoci v této situaci? Chemická voda vám pomůže.

Co je voda Chemerichnaya? Složení a formulář pro uvolnění

Chemerichnaya voda - roztok, který obsahuje alkoholovou tinkturu hellebore a vody (v poměru 1: 1). Je to levný, ale velmi účinný prostředek, který má antibakteriální a antiparazitický účinek.

Najít Chemerichna může být v lékárně. Prodává se v tmavých lahvích o objemu 40 ml a 100 ml, používejte pouze pro externí použití!

Zásada působení na vši a šupiny

Džus kořene a stopky hellebore obsahuje velké množství alkaloidů. Jedná se o ty, kteří nepříznivě ovlivňují tělo parazitů, různé druhy hub a bakterií.

Co se stane všem a všimlím se při léčbě hlavy s pórovitou vodou? Nejprve, když se tato voda dostává na tělo vosku, to ji osuší a obklopuje. Dále lék vstupuje do respiračního traktu parazita, poté postupně zasahuje do vnitřních orgánů hmyzu. Nejprve je hmyz méně pohyblivý, pak paralyzuje nohy a přestane se pohybovat, což vede k poměrně rychlé smrti. Přibližně totéž se děje s larvami rohovky. Nicméně, na rozdíl od vší, které téměř okamžitě umírají, jsou nitsy mnohem odolnější a existuje malá šance, že nějaká larva přežije. Pokud k tomu dojde, postup se po určité době musí opakovat.

Použití vody hellebore z vší a nití

Nastal čas pro ošetření vlasů, ale jak to udělat správně? Nejprve budete muset umýt vlasy. Chcete-li to udělat, nepotřebujete žádný speciální šampon, nejčastěji používejte, které používáte po celou dobu. Pečlivě si umyjte hlavu, umyjte oblasti za ušima, zadní část hlavy, celou kořenovou zónu a vlasy po celé délce.

Poté musíte na vlasy aplikovat roztok hloubkové vody. To lze provést pomocí obyčejné bavlny a důkladně namočit do nástroje. Nicméně pokud máte bavlněné tampóny, je lepší je použít, protože je mnohem pohodlnější. Je velmi důležité zpracovat naprosto všechny chloupky po celé délce a nehrozí nic. Chcete-li to udělat, je nejlepší rozdělit vlasy na několik částí (od 2 do 4) a potom aplikovat kompozici na každý pramen vlasů po celé délce. Takže určitě nic nezmeškáte.

Když je přípravek aplikován na vlasy, měl by být něčím navinut. Můžete použít všechny dostupné věci: kapesník nebo jednoduchý plastový sáček. Poznámka 30-35 minut, pak opláchněte tekoucí vodou a opláchněte hlavu šamponem, nejlépe několikrát.

Poté se musíte dobře postarat o vlasy, zkontrolovat, zda nic nezbylo. Všude by měly zmizet, ale z nití se budete muset ručně zbavit, protože se drží každého vlasu. Nástroj je zabije, ale neodstraní se z vlasů. Abyste odstranili zbytky nití, budete potřebovat obyčejný bílý list papíru a speciální hřeben s štětinami, které jsou blízko od sebe. Hřebenatky mohou být zakoupeny v lékárně, takové hřebenatky se obvykle nazývají "hřeben od vši a nití". S tímto hřebenem musíte prostě pokrýt vlasy, zatímco skláníte hlavu nad kus papíru. Poté, co jste si vyčesali hlavu, opatrně ji vezměte, naviňte a vložte do urny.

Dávkování

Neexistuje žádná předepsaná dávka per se. Vše je vypočítáváno individuálně pro každou osobu, protože tloušťka a délka každé vlasy je odlišná. Uvidíte, kolik peněz potřebujete přímo v procesu. Je důležité jednoduše navlhčit vlasy a pokožku hlavy, aby nezůstaly suché prameny. Současně však není nutné nasytit peníze tak, aby nepronikávaly do očí.

Průběh léčby

Postup léčby je následující:

 1. Nalezli jste vši a poprvé zpracovali hlavu a poté zkontrolovali výsledek. Pokud je výsledek pozitivní a neexistují žádné vąe nebo živé nitky, skvělé. Pokud však stále zůstávají živí parazité, měl by se postup opakovat.
 2. Druhou léčbu udělujeme od parazitů jen jeden den po prvním!
 3. Pro prevenci je žádoucí znovu zpracovat hlavu, ale po týdnu.

Je Chemerichna v bezpečí?

Pokud je cemerická voda schopna zabít parazity, otázka zráží, může to ublížit člověku? Odpověď je ano, je to schopné, ale pouze pokud nedodržíte pokyny. Jak bylo uvedeno výše, v kořenech a stoncích této rostliny je mnoho alkaloidů, což je důvodem, proč je chemická voda toxická jak pro parazity, tak pro lidi. Při práci s těmito přípravky je důležité dodržovat bezpečnostní opatření. Konkrétně:

 1. Aby se zajistilo, že během léčby osoba nedostane osobu na sliznici (v očích, v nosu a v ústech), a pokud se náhle stane, ihned je opláchněte spoustou tekoucí vody;
 2. Pokud během léčby osoba pocítí spálení nebo svědění hlavy, není třeba čekat 30 minut, měli byste okamžitě umyt látku;
 3. A samozřejmě, pokud se člověk po použití drogy stane nemocným, onemocní nebo otravu (to se může stát, pokud náhodou polknete vodu z kojence), měli byste se poradit s lékařem.

Tato pravidla nejsou nikomu nová, protože jsou označováni na mnoha lécích. Proto stojí za to jednoduše pozorovat a dělat všechno správně, pak bude vše v pořádku a nic vám neohrozí.

Mohou děti používat?

Pokyny ukazují, že tuto látku nemůže používat dítě ve věku do 3 let.

V každém případě, i když vaše dítě je starší než tento věk, stojí za to pečlivě používat špirálovitou vodu a udržovat ji mimo dosah dítěte.

Výhody vlasů

Kromě antiparazitární látky se jako stimulující látka pro růst vlasů používá cemerická voda. Chemeritsa má dobrý účinek na pokožku hlavy, zlepšuje krevní oběh, snižuje ztrátu vlasů a léčí lupy.

Na různých fórech píší řada žen recenze, že když používají chemickou vodu před všemi, nejenže se tento problém zbavili, ale také zlepšili stav vlasů. A nyní pravidelně používejte tuto metodu, ale pro kosmetické účely.

Kontraindikace

Cemerická voda je velmi účinným prostředkem pro pedikulózu, ale stejně jako všechny ostatní léky má řadu kontraindikací. Konkrétně:

 • Citlivost na složky léčiva;
 • Děti do 3 let;
 • Přítomnost ran na pokožce hlavy;
 • Během těhotenství a během kojení;
 • Kožní onemocnění

V žádném případě nemůže drogu vzít dovnitř, bude to mít vážné důsledky.

Eliminujte kontakt s lékem na sliznicích, pokud je požití, opláchněte důkladně tekoucí vodou.

Nežádoucí účinky

Nesprávně se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • nevolnost;
 • zvracení;
 • otravy;
 • svědící skalp;
 • pálení a mravenčení pokožky hlavy.

Skladování

Likvidita trvá 24 měsíců (2 roky). Měl by být skladován na temném místě při teplotě 9 až 15 ° C, mimo dosah dětí.

Průměrné náklady

K dispozici v lahvičkách o objemu 40 ml a 100 ml. Přibližné náklady na vodu hellebore 40 ml - 25 rublů. Přibližná cena chemerické vody 100 ml - 40 rublů.

Recenze na pilulky na vodu proti vši a výhonům

Opět jsem přesvědčen, že pokyny by měly být přečteny. Moje dcera šla do školy s epidemií vši, můj zvedl také. Lékárna nabízela spoustu moderních drahých sprejů, ale já, na radu své tchyně, jsem koupil memerickou vodu, stojí 35p za láhev, vzal dva. Vypadalo to dobře, jak se aplikovat, ale chtěl jsem ji přes hlavu nalít přímo nad vanou. A ukáže se, že je nutné aplikovat vatovou bavlnu a je nemožné ji dostat do očí. Všichni úplně zmizeli jen o týden později, byli ošetřeni třikrát, česali se. Po třetí, nikdo nebyl vyčesaný - čistý. Nástroj funguje. Samozřejmě, drahé léky pravděpodobně zabíjejí parazity v jediném průchodu, ale pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze, tento nástroj udělá.

Nemám tušení, odkud přijdou vši. Pocity nejsou nejvíce příjemné. Koupila jsem chemickou vodu s červenou hvězdou na obalu v lékárně, aplikovala ji podle pokynů, ale klesla oko v oku. Okamžitě se umyl, ale spálil nehilo. Buďte opatrní. A tak je nástroj levný a efektivní, je prodáván všude. Koupil jsem také hřeben zvlášť pro česání. Použil jsem jen dvakrát, nemusel jsem.

Alternativní léky

Chemerichnaya voda je velmi účinná při léčbě pedikulózy. Existují však situace, kdy je tato látka z nějakého důvodu kontraindikována pro osobu (například děti do 3 let nebo jestliže je osoba citlivá na tuto drogu). Co dělat pak? Jaké nástroje lze použít? A jak je používat?

Existují dvě možnosti:

 • obrátit se na tradiční medicínu (více možností rozpočtu);
 • používat moderní drogy.

Lidová medicína

V lidové medicíně existuje obrovský počet způsobů, jak tyto parazity bojovat jako vši. Zde je několik z nich.

Zbavte se vši octem, solí a vodkou

 • sklenice octa zředěného vodou;
 • 40 gramů vařené soli;
 • 5 ml alkoholu (96%).

Pro tento recept budete muset zředit sklenici octa vodou (aby se vyrobil 3% roztok), přidejte do něj 40 gramů vařené soli. Pak vše dobře promíchejte a přidejte 5 ml 96% alkoholu, znovu promíchejte. Aplikujte směs na předem umýt vlasy, nechte několik hodin a pak opláchněte. Prohněte vlasy se speciální hřebenem od vši a nits a znovu aplikujte kompresi. Doporučujeme postup opakovat 3-4 krát. Po každém hřebeni hřeben na vlasy.

Vody odstraňujeme petrochemickým kerosenem

Tato metoda vyžaduje zvláštní pozornost a opatrnost od osoby, protože petrolej může spálit kůži nebo ji vysušit. Abyste tomu zabránili, musíte být během tohoto postupu velmi opatrní a poslouchat své pocity.

Je důležité si uvědomit, že petrolej nelze použít ve své čisté podobě! Ujistěte se, že je zředíte nějakým rostlinným olejem. Důležité je také zapomenout na to, že kerosen je hořlavou látkou, v žádném případě tento postup neprovádějte v kuchyni, kde může něco stát na sporáku a během celého procesu nekouřit.

Po smíchání petroleje s olejem naneste směs na suché vlasy, obalte plastovou tašku přes hlavu a nechte 50-60 minut. Pak si hřebete vlasy hřebenem a několikrát důkladně umyjte vlasy šamponem.

Moderní analogy

Podívali jsme se na způsoby tradiční medicíny. Je čas promluvit si o moderních přípravách, nyní je spousta z nich a v různých formách:

Lavinový sprej proti všem a všem

Na základně tohoto spreje jsou různé esenciální oleje, jako je ylang-ylang, levandule a máta. Tento nástroj je zcela netoxický, může být použit i pro nejmenší děti. Všudy z tohoto spreje se začínají tlumit, olej, který vstupuje do dýchacích cest, blokuje přístup k vzduchu.

Aplikujte Avalanche rovnoměrně na suché vlasy a nechte ji 30 minut pod čepicí. Pak se promyje vodou a promyje se šamponem.

Pedilinový šampon

Látky, které jsou součástí léčivého přípravku, zničí veškerý hmyz sání krve. Může být používán pro děti starší 5 let. Aplikujte také na vlasy, nechte 10 minut a umyjte teplou vodou. Po ukončení procedury je žádoucí umýt vlasy octem. Opakujte vše znovu po 7 dnech.

Sprej Nyuda

Náprava pro vší je velmi účinná a vhodná k použití, zabíjí nejen dospělé vši, ale i larvy. Stojí to mnohem dražší než voda v místnosti, průměrná cena v lékárně je 600 rublů. Kupující ji velice chválí a bere na vědomí vysokou účinnost a bezpečnost drogy. Dodává se s hřebenem na česání mrtvých parazitů.

Chemerichnaya voda

Návod k použití

Účinná látka: Tinktura z jalovce 50 ml;

Pomocné látky: přečištěná voda 50 ml / 100 ml.

Indikace pro použití Chemerichnaya vody

Pediculóza pokožky hlavy.

Kontraindikace

Přecitlivělost na léčivo; těhotenství, období kojení, děti do 2,5 roku věku.

Doporučení k použití

Venku. Před použitím protřepejte. Postup je prováděn v gumových rukavicích. Výrobek dejte pozorně na vlhké vlasy a pokožku hlavy, se zvláštním důrazem na ošetření okcipitální oblasti a za ušima. Vázni šátek. Neplachujte lék 20-30 minut. Pak důkladně omyjte vlasy teplou tekoucí vodou a mýdlem nebo šamponem. Po umytí si hřeben vyčistěte hřebenem (hřebenem), abyste odstranili mrtvý hmyz. Postup musí být opakován po 7-10 dnech.

Aplikace přípravku Chemerichna během těhotenství a kojení

Chemerichnaya voda - antiparazitární (anti-pediculosis) prostředky. Má neurotoxický účinek na sexuálně zralý hmyz.

Nežádoucí účinky Chemerichnaya voda

Alergické reakce ve formě pruritu, erytému; pocit pálení, brnění nebo brnění v místě aplikace.

Je nutné vyhnout se podání léku na sliznici očí, nosní dutiny, ústní dutinu. V případě kontaktu důkladně opláchněte tekoucí vodou.

Pokud náhodně užíváte drogu uvnitř možné otravy, která se projevuje jako závratě, nevolnost, zvracení. Během dvou hodin je nutné opláchnout žaludek a provést symptomatickou léčbu.

Náhodné požití více než 100 ml léku může být smrtelné.

V suchém, temném místě při teplotě nejvýše 20 ° C. Doba použitelnosti: 2 roky.

Chemerichnaya voda

Chemerichnaya voda 100ml

Chemerichnaya voda 40ml

Chemerichnaya voda 100ml roztok pro vnější použití

Farmaceutický závod Jaroslavl (Rusko) Příprava: Chemerická voda

Chemerichnaya voda 100ml roztok pro vnější použití

Moskva farmaceutická továrna (Rusko) Příprava: Chemerichna voda

Chemerichnaya voda 100ml roztok pro vnější použití

Tula FF (Rusko) Příprava: Chemerichna voda

Analogy z kategorie pedikulitidy

Medifox 5% 24 ml koncentrát pro přípravu emulzí pro vnější použití

Fox a Co Drug: Medifox

Pár plus 116 g aerosolu

Rusfic (Francie) Drog: Pár plus

Veda-2 pedikulicidní šampon 100ml

Dezinfekční ETC JSC (Rusko) Příprava: Veda-2

Veda pedikulicidní šampon 100ml

Dezinfekcionář ETC JSC (Rusko) Příprava: Veda

Parazidoz šampon 100ml

Analogy z kategorie Antibiotika a antimikrobiální, antiparazitické léky

Abaktal 400mg 10 ks. pilulky

Sandoz (Slovinsko) Příprava: Abaktal

Atrican 250 mg 8 ks. kapslí

Laboratoř Innotech Inter (Francie) Lék: Atrican

Norfloxacin 400 mg 10 ks. potahované tablety

Obolenský FPO (Rusko) Lék: Norfloxacin

Furadonin 100mg 20 ks. pilulky

Olainfarm (Lotyšsko) Drogy: Furadonin

Furagin 50mg 30 ks. pilulky

Návod k použití

Indikace pro použití Chemerichnaya vody

Kontraindikace

Chemerichnaya voda Aplikace pro těhotenství a děti

Chemerichna voda Nežádoucí účinky

Chemicky dávkování vody

 1. Státní rejstřík léčiv;
 2. Anatomická a terapeutická-chemická klasifikace (ATX);
 3. Nosologická klasifikace (ICD-10);
 4. Oficiální pokyny výrobce.

Nechte své telefonní číslo
Náš operátor vám zavolá sám!

Zpočátku můžete vyhledat celou databázi léků bez ohledu na dostupnost a ceny konkrétní lékárny.

Volbou konkrétní lékárny můžete vyhledávat produkty podle jejich sortimentu a dostupnosti, stejně jako přesné ceny a informace o speciálních cenách programu ASNA-Savings.

Lékárny připojené k programu jsou označeny hvězdičkou

CHEMICKÁ VODA 100ML FLAC

Stručně o produktu

Podobné produkty

* YAROSLAVL PHARM FACTORY CJSC *

* PHARMACY CAPITAL LTD. *

Chemerichna vodní instrukce pro použití

Dávkovací formulář

Řešení pro externí použití

Složení

tinktúra želvoviny 50 ml

Pomocné látky: přečištěná voda 50 ml / 100 ml.

Farmakodynamika

Antiparazitika (anti-pediculóza) náprava. Má neurotoxický účinek na sexuálně zralý hmyz.

Nežádoucí účinky

Alergické reakce ve formě pruritu, erytému; pocit pálení, brnění nebo brnění v místě aplikace.

Funkce prodeje

Bezplatné

Zvláštní podmínky

Je nutné vyhnout se podání léku na sliznici očí, nosní dutiny, ústní dutinu. V případě kontaktu důkladně opláchněte tekoucí vodou.

Indikace

Lék je používán jako antiparazitický prostředek pro pedikulózu.

 • Koupit Chemericheskaya voda 100ml flac v Moskvě může být pohodlné ve vaší lékárně, aby objednávka pro Apteka.RU.
 • Cena za Chemericheskaya voda 100ml flac v Moskvě - 40,00 rublů.
 • Návod k použití pro láhev Chemerichnaya 100 ml.

Najdete zde nejbližší místa v Moskvě.

Chemerichna voda (Aqua Veratri)

Aktivní složka:

Obsah

3D obrazy

Pokyny pro lékařské použití

Chemerichnaya voda
Pokyny pro lékařské použití - RU č. LP-003627

Datum poslední změny: 5/13/2016

Dávkovací formulář

Řešení pro externí použití

Složení

Složení na 100 ml

Tinktura Chemeritsy - 50 ml

Čištěná voda - 50 ml

Popis dávkové formy

Blátivě hnědožlutá tekutá nebo hnědožlutá tekutina se sedimentem, který se při míchání změní na zakalený.

Farmakologická skupina

Prostředky destrukce ektoparazitů.

Farmakodynamika

Antiparazitika (anti-pediculóza) náprava. Má neurotoxický účinek na sexuálně zralý hmyz.

Farmakokinetika

Indikace

Pediculóza pokožky hlavy.

Kontraindikace

Přecitlivělost na drogy, těhotenství, kojení. Děti do věku 18 let (protože nejsou k dispozici údaje o klinickém použití léku v pediatrii).

Dávkování a podání

Venku. Před použitím protřepejte. Postup je prováděn v gumových rukavicích. Výrobek dejte pozorně na vlhké vlasy a pokožku hlavy, se zvláštním důrazem na ošetření okcipitální oblasti a za ušima. Neplachujte lék 20-30 minut. Po uplynutí doby vyčistěte vši mrtvé vši častým hřebenem (hřebenem) a důkladně omyjte vlasy vodou a osušte ji obvyklým způsobem. V případě potřeby lze postup opakovat po 24 hodinách.

V případě sekundární infekce se léčba provádí po 7 dnech.

Nežádoucí účinky

Alergické reakce ve formě pruritu, erytému; pocit pálení, brnění nebo mravenčení v oblasti aplikace.

Předávkování

Pokud náhodně užíváte drogu uvnitř možné otravy, která se projevuje jako závratě, nevolnost, zvracení. Během dvou hodin je nutné opláchnout žaludek a provést symptomatickou léčbu.

Náhodné požití více než 100 ml léku může být smrtelné.

Interakce

Zvláštní instrukce

Je nutné vyhnout se podávání léku na otevřené rány, sliznici očí, nosní dutiny, ústní dutinu. V případě kontaktu důkladně opláchněte tekoucí vodou.

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy

Použití drogy neovlivňuje výkon potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvláštní pozornost a rychlé reakce (práce dispečera, řízení, práce s pohyblivými mechanismy).

Formulář uvolnění

Řešení pro externí použití. Na 40 ml nebo 100 ml v lahvích z oranžového skla nebo v polymerních lahvích. Každá lahvička je umístěna v kartonové krabici. Úplný text pokynů pro použití drogy se aplikuje na krabici z lepenky.

Balení pro nemocnice. Na 20 nebo 40 lahvích s stejným počtem návodů pro použití se umístí do skupinového obalu (krabice nebo kontejner z lepenky).

Podmínky skladování

Na tmavém místě při teplotě od 12 do 25 ° C.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

2 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Podmínky prodeje lékáren

Ceny v moskevských lékárnách

Recenze

Nechte svůj komentář

Aktuální poptávkový informační index, ‰

Registrační certifikáty Chemerichnaya voda

 • Sada první pomoci
 • Online obchod
 • O společnosti
 • Kontaktujte nás
 • Kontakty pro majitele stránek:
 • +7 (495) 258-97-03
 • +7 (495) 258-97-06
 • E-mail: [email protected]
 • Adresa: Rusko, 123007, Moskva, st. 5. hlavní linie, 12.

Oficiální stránky skupiny společností RLS ®. Hlavní encyklopedie farmaceutického sortimentu ruského internetu. Kniha léků Rlsnet.ru poskytuje uživatelům přístup k pokynům, cenám a popisům léčiv, doplňků stravy, zdravotnických prostředků, zdravotnických prostředků a dalšího zboží. Farmakologická příručka obsahuje informace o složení a formě uvolňování, farmakologické účinky, indikace k použití, kontraindikace, vedlejší účinky, lékové interakce, způsob užívání léků, farmaceutické společnosti. Odkaz na léky obsahuje ceny léků a produktů farmaceutického trhu v Moskvě a dalších městech Ruska.

Přenos, kopírování, šíření informací je zakázán bez souhlasu společnosti RLS-Patent LLC.
Při uvádění informačních materiálů zveřejněných na stránkách www.rlsnet.ru je požadován odkaz na zdroj informací.

Mnohem zajímavější

© 2000-2019. REGISTRACE MEDIA RUSSIA ® RLS ®

Všechna práva vyhrazena.

Komerční použití materiálů není povoleno.

Informace jsou určeny lékařům.

Pro Více Informací O Suché Vlasy