logo

Perfectil

Popis k 23. květnu 2014

 • Latinský název: Perfectil
 • ATH kód: A11AA04
 • Aktivní složka: komplex vitaminů a mikroelementů
 • Výrobce: Ltd. Vitabiotiks, Spojené království

Složení Perfectil

Kapsle přípravku obsahuje sadu vitamínů a stopových prvků:

Složení vitaminů a excipientů zahrnuje (želatina, voda, E172, E171).

Formulář uvolnění

Vitamíny Perfectil se vyrábějí ve formě kapslí želatiny tmavě hnědé barvy, uvnitř - žlutého prášku. V obalech s blistry, 15, v balení po 2 blistrech.

Farmakologický účinek

Antioxidant, regenerační, dermatoprotektivní.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Vitamíny Perfectil pozitivně ovlivňují pokožku a vlasy a naplňují tělo nezbytnými stopovými prvky zevnitř. Nástroj zrychluje regeneraci buněk a mikrocirkulaci. Také lék má schopnost zvyšovat hladiny hemoglobinu, rany a řezy na kůži se léčí rychleji.

Perfectil přispívá k odstranění toxinů z těla, chrání před slunečním zářením a dalšími faktory škodlivými pro pokožku. Vitamíny a stopové prvky se aktivně podílejí na syntéze esenciálních aminokyselin.

Indikace pro použití

Komplex vitaminu je předepsán pro:

Kontraindikace

 • alergie na vitaminy, stopové prvky, excipienty v komplexu;
 • těhotné a kojící ženy;
 • hypervitaminóza;
 • renální selhání, leukémie, roztroušené sklerózy;
 • tuberkulóza a revmatismus;
 • autoimunitní onemocnění, AIDS, novotvary.

Nežádoucí účinky

Zpravidla se vyskytují zřídka. Nevolnost, problémy s zažívacím traktem, zvracení, alergické reakce na kůži, změny krevního tlaku, nervové agitace nebo apatie jsou možná.

Pokyny pro perfectil

Před podáním léku se poraďte se svým lékařem.

Podle pokynů k použití se doporučuje užít jednu kapsli denně. Vitamíny nekouří po jídle žvýkat, polknout, stlačit velkým množstvím tekutiny. Doba přijetí je stanovena individuálně.

Předávkování

Může se vyskytnout, když se užívá současně s jinými vitamíny a doplňky stravy nebo užíváte velké dávky léku. Symptomy se liší v závislosti na složce komplexu, u něhož došlo k předávkování. Nejčastěji se jedná o nevolnost, zvracení, bolest hlavy a průjem, porušení krevního tlaku a srdeční frekvence.

Mělo by přerušit léčbu. Terapie - podle příznaků.

Interakce

Nedoporučuje se kombinovat s potravinami, což snižuje účinnost absorpce účinných látek a antacid.

Perfectil se nedoporučuje kombinovat s nosiči a přípravky z cholesterolu, rifampicin, barbituráty, fenytoin, vápníkové přípravky, protože účinnost zvládnutí komplexu se sníží.

Mezi podáním komplexu a tetracyklinu, dikumerolu, fluorochinolonů, digoxinu, cimetidinu, diflunisalu, methyldopy, indometacinu, aspirinu, antacidů a penicylaminu je nutno sledovat 3 hodiny.

Buďte opatrní u estrogenu, retinoidů a thiazidů (hypervitaminóza možná), neomycinu, srdečních glykosidů, karbamazepinu, rifampicinu, cholestyraminu, cholestipolu.

Možná snížení léků, které mají imunosupresivní účinek, hormonální antikoncepce.

Podmínky prodeje

Protože lék není lékem, předpis se nevyžaduje.

Podmínky skladování

V dosahu dětí není teplota vyšší než 30 stupňů.

Doba použitelnosti

Analogy Perfectil

Co si vybrat: Revalid nebo Perfectil?

Podle recenzí na internetu má originál širší škálu účinků, zlepšuje nejen kůži a vlasy, ale i nehty. Ale analog má méně nežádoucích účinků, vyskytují se méně často.

Který je lepší: Pantovigar nebo Perfectil?

Mnoho lidí zaznamenává nízkou účinnost a nedostatečný obsah vitamínů a stopových prvků v pantovigaru. Obsahuje však keratin. Potravinový komplex vyžaduje dlouhou dobu (až šest měsíců), na rozdíl od Perfectilu. Analog je poněkud dražší než originál.

Hodnocení Perfect

Recenze vitamínů Perfectil dobře. Ženy, které užívaly kapsle, zaznamenaly zlepšení kvality vlasů a stavu kůže, rychlý růst nehtů. Některé jsou zmateny vedlejším účinkem - nevolnost po požití. Často se na fórech píše, že v těle nebude na škodu a nauzea, pokud je skutečně nedostatek vitamínů. S pomocí drogy rostou vlasy, často dívky postávají fotky před a po podání drogy.

Recenze lékařů u společnosti Perfectil jsou pozitivní. Komplex se používá k léčbě ekzému, obnovení kůže po popáleninách.

Cena Perfectil (Kde koupit)

Cena vitamínů Perfectil na Ukrajině je asi 150 UAH. pro 30 kusů.

Kolik jsou pilulky v Charkově? Koupit Perfectil možné za cenu kolem 130 UAH.

Vitamíny pro vlasy Perfectil

Zdraví pokožky a srsti závisí především na příjmu nezbytných látek. Komplexy vitamínů, které jsou speciálně navrženy tak, aby se zbavily těchto problémů, pomohou vyřešit problém s nedostatkem. Mezi nejrůznější oblíbené vitamíny Perfectil.

Jaké druhy vitamínů Perfectil existují?

Všechny komplexy vitamínů Perfectil jsou určeny k udržení mladosti a krásy pokožky, vlasů a nehtů. Navíc nejsou to jen hlasité slova, kvalita a účinnost přípravků potvrzuje kompozice, která se mírně liší od jejich typu. Celkové perfektní vlasové vitamíny jsou k dispozici ve 4 typech.

Classic Perfectil

Jedná se o univerzální variantu, jejíž účelem je podporovat a posilovat vlasy, kůži a nehty. K dispozici ve formě kapslí, 15 kusů v blistru, 30 nebo 60 kusů v balení. Obsahuje vitaminy skupiny B, C, D, PP, mědi, hořčíku, železa, zinku, jódu, kyseliny listové. Zahrnuje také extrakt echinacea, který je považován za nejsilnější imunostimulant a který vytváří odolnost proti virům a infekcím.

Perfectil Platinum

Tato lék bojuje s prvními známkami stárnutí. K dispozici je také v 30 nebo 60 kapslích. Kromě standardní vitamín-minerální kompozice obsahuje Perfectil Platinum: kolagen, koenzym, extrakty a extrakty různých rostlin a ovoce. Mezi nimi jsou rajčata, hrozny, černé rybí kosti, zelený čaj. Lék je bohatý na kyseliny: lipoovou, pantothenovou, folikovou.

Tato unikátní kompozice má pozitivní účinek na celé tělo, zlepšuje fungování systémů, zpomaluje procesy zvlhčování pokožky, snižuje zánět a přispívá k rychlé obnově pokožky po kosmetických procedurách. Může být použita k posílení imunitního systému, obnovení závažných onemocnění a chirurgických zákroků.

Perfectil Plus

Obsahuje 28 tablet klasických vitamínů a 28 tobolek, které obsahují omega-3, lykopen, koenzym.

Účinek výživně dermálních kapslí Perfectil Plus:

 • Zlepšení zdraví a vzhledu kůže, vlasů a nehtů;
 • Hluboká hydratace pokožky zevnitř;
 • Ochrana volných radikálů, vnější vliv agresivních faktorů;
 • Udržování normálního metabolismu na úrovni buněk.

Komplex Perfectil Plus je skvělý pro lidi, kteří mají suché vlasy a kůži. Rovněž dokonale bojuje se známkami stárnutí, vyplňuje tkáně vlhkostí zevnitř a vyhlazuje vrásky. Často se používá při ošetřování vlasů po permeabilním zákroku.

Perfectil Trichodolic

Příprava vitamínu Perfectil Tricholodik je speciálně navržen pro ošetření vlasů a odstraňování problémů, jako je ztráta. K dispozici v kapslích o objemu 30 nebo 60 kusů v balení. Obsahuje vitaminy, silné, zinek, biotin, měď, kolagen a niocin. Kompenzuje nedostatek potřebných látek v těle a poskytuje dobrou výživu pro vlasy, nehty a pokožku. Speciální komponenty zajišťují normální pigmentaci a zabraňují časným šedým vlasům, předčasnému stárnutí vlasů a jejich zvýšené suchosti.

Používá se při komplexní léčbě vypadávání vlasů, seborrhy a dalších onemocnění pokožky hlavy. Nežádoucí účinky jsou možné: sucho v ústech, nevolnost, žaludeční nepohodlí.

Pokyny pro použití vitamínů Perfectil

Jedna tobolka vitamínů Perfectil obsahuje denní obsah základních látek. Je nutné přijmout včas nebo po jídle, umýt vodou. Při užívání na prázdný žaludek se může objevit nevolnost a zvracení. Jedná se o normální reakci těla na syntetické vitamíny. Pokud se po ranním příjmu objeví nepříjemné jevy, můžete během obědových jídel užívat kapsle. V těžkých případech vyčerpání těla nebo u některých onemocnění je možné přijmout 2 denní dávky.

Kontraindikace:

 • Věk dětí;
 • Přecitlivělost na složky;
 • Hypervitaminóza.

Možné nežádoucí účinky:

 • Kopřivka;
 • Svědění;
 • Nepohodlí a těžkosti v žaludku.

Průběh užívání vitamínů Perfectil 1 měsíc. V případě potřeby můžete trvat déle. Při léčbě kožních onemocnění můžete trvat dlouhou dobu a užívat si přestávky mezi 2-4 týdny.

Perfectil Plus, Platinum a Trichologic by neměly být užívány během těhotenství a kojení. Klasický vzhled je povolen v těchto obdobích života. Ale vzhledem k rozsáhlému seznamu komponentů a vysoké koncentraci je třeba být velmi opatrní. A je lepší upřednostňovat specializované drogy během těchto období.

Jaká je průměrná cena za Perfectil v Rusku?

Průměrná cena přípravku Perfectil závisí na jeho typu:

 • Classic Perfectil v Moskvě lze zakoupit od 320 rublů za balení 30 kapslí, ve Volgogradu cena je od 350 rublů.
 • Perfectil Plus v Moskvě stojí od 630 rublů, v Volgogradu od 610 za složité balení tablet a kapslí s 28 kusy.
 • Perfectil Platinum v Moskvě stojí od 650 rublů a ve Volgogradu od 720 za balení 30 kapslí.
 • Perfectil Trikholodzhik v Moskvě lze zakoupit za cenu 1 161 rublů a Volgograd z 1 200 rublů na balení po 60 kapslích.

Co říkají lékaři o PerfectFile?

Vitamíny Perfectil recenze lékařů trichologists:

Vladimir Grigorjev, lékař tricholog, onkodermatolog:

Vitamíny Perfiktil se vyznačují mimo jiné také složením léků. Neexistují žádné takové prostředky, které by obsahovaly takovou rovnováhu minerálů, výtažků užitečných rostlin, koenzymů a esenciálních mastných kyselin. Předepisuji je pacientům s onemocněním pokožky hlavy, bez ohledu na typ a povahu jejich původu. Jak ukazuje praxe, Perfectil výrazně urychluje proces hojení.

Larisa Safonová, tricholog, doktor nejvyšší kategorie:

Mnoho žen s výskytem problémů s vzhledem dělá stejnou chybu - začínají externí léčbu. Současně se vynakládá velké množství úsilí, času a peněz. Předepisuji terapii vitaminem pro všechny své pacienty. Perfectil je jedním z pokročilých léků, které pomáhají zvládat různé nemoci. Tato kombinace ceny a kvality už není.

Recenze na použití vitamínů Perfectil

Po narození mého třetího dítěte jsem začal mít spoustu ztráty vlasů, které jsem sám nedokázal zvládnout. O rok později jsem šla u doktora pro trichologa a byla mi diagnostikována difúzní alopecie. Předpokládaly stresující původ, protože v mém životě bylo mnoho tvrdých obratů. Byly předepsány sedace a vitamíny. Poté, co jsem si přečetl recenze vitamínů Perfectil Tricholodik, vybral jsem si je a nemýlil se. Na obrázku je uveden výsledek 14 měsíců léčby.

Vitamíny Perfectil po neúspěšném permu. Také keratin rovnání. Nikdo jim to nedoručil, prostě přišel do lékárny a koupil. Předtím jsem na některých stránkách četl pozitivní recenze Perfectilu, a proto byl název uložen v mé paměti. Nyní jsou moje vlasy v dokonalém stavu.

Vitamíny mohou být dobré, ale nemohl jsem s nimi spolupracovat. Neustále jsem bolela žaludek. Odřízněte asi týden. Také jsem se snažil pít z oběda, cítil jsem se v žaludku těžký a nepohodlný. Koupil jsem další komplex - a všechno je v pořádku. Možná, že jsou pro někoho vhodné, ale rozhodně ne pro mě. Marně vyhodila peníze a posmívala se jí žaludek.

Perfectil - nejlepší vitamíny, které mohu být! Péče Perfectil Plus, abyste se zbavili suchých vlasů, protože externí prostředky nepomohly a každý měsíc musely ukončit konce. Rozdíl mezi fotografiemi je přibližně 5 měsíců. Během této doby jsem úplně odřízl celý řez a dokonce mi trochu zvětšil. Písek po 28 dnech a 2 týdnech udělal pauzu. Vedlejší efekt: na tváři se objevily pupínky a nehty se staly velmi silnými, nikdy jsem neměla takovou manikúru jako teď.

Dobré vitamíny, vlasy přestaly vypadávat. Zdá se, že se trochu zesílilo. Ale kombinoval jsem je s vylepšenou venkovní výživou, pálením hořčicových masek a také přešel na zdravou výživu. Básník neví přesně, co pomohlo. Ale zatímco jsem nadále pít, koupil jsem další balíček. Piju jeden měsíc - po měsíci si odpočinout.

Vitamíny se neliší od jiných léků a nedbalé užívání může způsobit vážné následky. Perfectil není výjimkou. Navzdory bohaté a vyvážené kompozici, přítomnosti užitečných složek, před zahájením příjmu je vhodné konzultovat s lékařem.

Perfectil

Návod k použití Perfectil

Účinné látky: přírodní smíšené karotenoidy 2 mg, vitamín D3 5 μg, vitamín E 10 mg, thiamin (vitamín B1) 1,4 mg. Riboflavin (vitamín B2) 1,6 mg, Vitamin B6 2 mg, Vitamin B12 2 μg, Folacin (kyselina listová) 200 μg, Biotin 45 μg, Niacin (vitamin B3) 17 mg, Vitamin C 60 mg, Kyselina pantothenová 6 mg, Železo 9 mg, zinek 15 mg, hořčík 75 mg, mangan 2,7 mg, jód 150 μg, měď 1,2 mg, křemík 3 mg, selén 50 μg, chrom 25 mikrog, extrakt z hroznových semen 15 mg,

Pomocné látky: maltodextrin; proti kotle; mikrokrystalická celulóza, koloidní oxid křemičitý, stearát hořečnatý; stabilizátor kyseliny stearové; zahušťovadla: hydroxypropylmethylcelulóza, hydroxypropylcelulóza; bílý pigment oxid titaničitý; Kaprylový griglycerid; barviva: oxidy železa (žlutá, černá, červená).

Indikace perfektil

 • Doplněk stravy Perfectil může lékař doporučit jako další zdroj vitamínů, minerálů a rostlinných výtažků, aby se vytvořily optimální nutriční podmínky pro fungování pokožky, vlasů a nehtů;
 • zlepšit metabolické procesy v kůži (s dermatitidou, psoriázou, akné atd.);
 • k urychlení regenerace kožních lézí; podporovat růst a sílu nehtů s křehkostí, delaminací; přispívat k obnově růstu vlasů (s alopécií různého původu, difuzní ztrátou vlasů apod.);
 • při změně struktury vlasů (křehkost, otupělost, ředění, vysoký obsah tuku nebo suchost);
 • stejně jako hypovitaminózy různého původu, během tělesného a psychického stresu ke zlepšení funkčního stavu těla.

Neměla by být používána jako náhrada plnohodnotné stravy.

Kontraindikace Perfectil

Zvýšená citlivost na jednotlivé součásti výrobku.

Doporučení k použití

Dospělí užívají 1 tabletu denně po jídle nebo během jídla sklenicí vody. Před použitím se doporučuje konzultovat s lékařem. Nepřekračujte stanovenou částku pro denní spotřebu.

Perfectil je speciální komplex vitamínů, minerálů a rostlinných výtažků pro krásu a zdraví kůže, vlasů, nehtů, stejně jako energie a vitalitu pro každý den. Účinky přípravku Perfectil jsou způsobeny jeho složkami.

Kůže Vitamíny B, kyselina listová a železo se podílejí na tvorbě hemoglobinu, zlepšují mikrocirkulaci v kožních buňkách a tím stimulují regenerační procesy. Biotin hraje důležitou roli při normalizaci metabolických procesů. Biotin je zdroj síry, který se podílí na syntéze kolagenu a má tak pozitivní vliv na strukturu pokožky, její pružnost a pevnost. Zinek má antibakteriální a seboreguliruyuschimi vlastnosti, normalizuje mazové žlázy, což je důležité pro akné a dermatitidu. Vitamin E zlepšuje vlhkost pokožky, zabraňuje suchu a odlupování. Extrakt z hroznového semene a vitamin C chrání kolagen a elastinová vlákna před poškozením, udržováním zdravé struktury pokožky. Beta-karoten a selen poskytují ochranu před negativními účinky UV záření a volných radikálů, zabraňují stárnutí pokožky a vytváření vrásek.

Vlasy Vitamíny skupiny B hrají jednu z nejdůležitějších rolí ve výživě vlasových folikulů. Železo pomáhá přivádět kyslík do folikulů stimulováním růstu vlasů. Zinek zabraňuje ztrátě, reguluje vyšší obsah tuku. Biotin poskytuje syntézu keratinu - bílkoviny, která je strukturní jednotkou vlasů a zabraňuje jejich ztenčení. Měď je potřeba k potlačení únavy vlasů a vzhledu šedivých vlasů.

Nehty Vitamín B12, kyselina listová a železo zlepšují mikrocirkulaci, čímž urychlují transport živin do buněk, včetně matrice - růstové části hřebíka. To zajišťuje normalizaci a zrychlení růstu nehtu. Biotin se podílí na tvorbě keratinu, který je základem nehtové desky a je zodpovědný za její pevnost a také eliminuje křehkost a delaminaci nehtů. Hořčík, zinek a křemík jsou nezbytné pro zdravou strukturu nehtů.

Vitamín C, beta-karoten a selén také podporují imunitní systém a posilují ochranné funkce těla. Kyselina pantothenová, vitamíny B1, B3 stimulují tvorbu energie a udržují vitalitu během tělesného a psychického stresu. Hořčík, vitamíny B6, B12 normalizují činnost nervového systému, pomáhají v boji proti stresu a poskytují dobrou náladu.

Nedoporučuje se u žen během těhotenství a kojení bez předchozí konzultace s lékařem.

Při teplotách nejvýše 25 ° C v suchu.

Perfectil

Perfectil 30 ks. kapslí

Vitabiotiks (Spojené království) Drogy: Perfectil

Analogy z kategorie Vitamíny

Tardiferon 80mg 30 ks. potahované tablety

Pierre Fabre (Francie) Lék: Tardiferon

Actiferin 30 ml kapek

Teva (Německo) Léčivo: Aktiferrin

Kyselina askorbová s cukrnými tabletami 2,9 g 10 ks. twist

Glenvitol kyselina askorbová s glukózovými tabletami 25mg oranžová 10ks. twist

Kyselina askorbová 50mg 200ks. dražé

Uralbiopharm (Rusko) Příprava: kyselina askorbová

Analogy z kategorie léčiv

L-lysin-escinát 1 mg / ml 5 ml 10 ks. injekční roztok

Halychpharm (Ukrajina) Příprava: Escinát L-lysinu

Captopril 50 mg 20 ks. pilulky

L-thyroxin 100μg 100 ks. pilulky

Ozone (Rusko) Lék: L-thyroxin

Piracetam 20% 5ml 10 ks. injekční roztok

Piracetam bufus 200mg / ml 5ml 10ks. roztoku pro intravenózní a intramuskulární podání

Aktualizace (Rusko) Drog: Piracetam Bufus

Návod k použití Perfectil

Složení a formulář pro uvolnění

1 želatinová tobolka obsahuje vitamín D 2,5 μg (cholekalciferol 100 IU), vitamin E 40 mg (D-alfa-tokoferol-acetát 42 mg), vitamín B5 (pantotenát vápníku) 40 mg, vitamín B1 10 mg (thiamin mononitrát 12 mg), vitamin B6 (pyridoxin hydrochlorid) 20 mg, vitamin B12 9 μg, kyselina listová 500 μg, biotin 45 μg, niacin (nikotinamid, vitamin B3), 2 mg) a PABK na 30 mg, 12 mg železa (37,9 mg železa fumarátu), 15 mg zinku (41,3 mg hydrátu síranu zinečnatého), 50 mg hořčíku (82,9 mg oxidu hořečnatého), 2 mg manganu ( (jodid draselný 261 ug), křemík 3 mg, selén 100 ug (seleničitan sodný 240 ug), chróm 50 ug, cystein 10 mg, extrakt prášek Radix bardanae (6,5: 1) 80 mg, extrakt prášku Echinacea Purpurea (4: 1) 195 mg; v blistru po 15 kusech, v krabičce s 2 blistry.

Antioxidant, dermatoprotektivní, kompenzující nedostatek vitamínů a minerálů.

Beta-karoten, vitamín C, E, selén, který má antioxidační aktivitu, chrání kůži před škodlivými účinky volných radikálů, UV záření a environmentálních faktorů škodlivých pro životní prostředí. Vitamíny skupiny B a železa se podílejí na tvorbě hemoglobinu, zlepšují krevní oběh, transportují živiny do kůže, urychlují regenerační procesy (suchou kůží, popraskané rty, ulcerace ústní sliznice, zaedah). Vitamin B3 zvyšuje kapilární průtok krve v povrchových cévách pokožky. Zinek a křemík, podílející se na metabolismu pojivové tkáně, normalizují stav kůže a nehtů. Bylinné extrakty echinacea a lopucha mají léčivé vlastnosti.

Indikace perfektil

Ekzém, psoriáza, alopecie, zvýšená suchost kůže, kožní léze (popáleniny, řezy, škrábance atd.). Posiluje vlasy a nehty, zpomaluje stárnutí pokožky.

Perfectil: návod k použití, analogy a recenze, ceny v lékárnách v Rusku

Perfectil je vitamin-minerální komplex ze skupiny multivitaminových přípravků s makro- a mikroprvkami, stejně jako složkami rostlin.

Aktivní složky obsažené v 1 kapsli:

 • Vitamin D (Colecalciferol) - 0,0025 mg (100 mezinárodních jednotek);
 • D-alfa-tokoferylsukcinát - 42 mg, což odpovídá obsahu a-tokoferolu (vitamin E) - 40 mg;
 • Kyselina askorbová - 31,2 mg, což odpovídá obsahu vitaminu C - 30 mg;
 • Thiamin mononitrát - 12 mg, což odpovídá 10 mg vitaminu B1;
 • Vitamin B2 (riboflavin) - 5 mg;
 • Nikotinamid - 18 mg;
 • Vitamín B6 (chlorid pyridoxinu) - 20 mg;
 • Kyselina listová - 0,5 mg;
 • Vitamin B12 (kyanokobalamin) - 0,009 mg;
 • Biotin - 0,045 mg;
 • Pantotenát vápenatý - 40 mg;
 • Fumarát železa - 37,9 mg, což odpovídá 12 mg železa;
 • Oxid hořečnatý - 82,9 mg, což odpovídá 50 mg hořčíku;
 • Hydrát síranu zinečnatého - 41,3 mg, což odpovídá 15 mg zinku;
 • Jodid draselný - 0,261 mg, což odpovídá 0,2 mg jodu;
 • Hydrát manganistanu sodného - 6,15 mg, což odpovídá 2 mg manganu;
 • Hydrát síranu měďnatého - 5,6 mg, což odpovídá 2 mg mědi;
 • Oxid křemičitý - 6,4 mg, což odpovídá 3 mg křemíku;
 • Chrom (chelátový komplex 10%) - 0,05 mg;
 • Selenát sodný - 0,24 mg, což odpovídá 0,1 mg selenu;
 • Cystin - 10 mg;
 • Betakaroten - 5 mg;
 • Kyselina parainaminobenzoová (PABK) - 30 mg;
 • Echinacea extrakt - 195 mg;
 • Extrakt z bardany (rašelina) - 80 mg.

Beta-karoten, vitamín C, E, s antioxidační aktivitou, chrání pokožku před škodlivými účinky volných radikálů, UV záření a faktory prostředí.

B vitaminy a železa se podílejí na tvorbě hemoglobinu, zlepšují krevní oběh, transportují živiny do kůže a urychlují regenerační procesy (s těžkou suchou kůží, trhliny na rty, vředy ústní sliznice). Vitamin B3 zlepšuje mikrocirkulaci v povrchových cévách pokožky.

Zinek a křemík se podílejí na metabolismu pojivové tkáně, normalizují stav kůže a nehtů. Bylinné extrakty echinacea a lopucha mají léčivé vlastnosti.

Perfectil zabraňuje fenoménu nedostatku vitaminu, normalizuje metabolismus sacharidů, bílkovin a tuků, stimuluje imunitní obranu těla, zrychluje obnovu účinnosti po přepracování, snižuje škodlivý účinek nepříznivých faktorů prostředí.

Indikace pro použití

Co pomáhá Perfectil? Podle pokynů je lék předepsán v následujících případech:

 • výrazný nedostatek vitamínů a minerálů při kožních chorobách;
 • dermatitida, včetně ekzematózní;
 • psoriáza;
 • alopecie;
 • suchá kůže;
 • poškození kůže (popáleniny, řezy, škrábance);
 • zvýšené křehké nehty;
 • změna struktury vlasů.

Návod k použití Perfectil, dávkování

Multivitaminový komplex by měl být podáván po jídle (nejlépe) nebo během jídla - polykat celé tobolky a vypít čistou vodou.

Návod k použití Perfectil doporučuje dávku - 1 tobolku jednou denně, v průběhu 30 dní (měsíc). Pokud je potřeba, lékař doporučuje opakované kurzy.

Zvláštní instrukce

Nedoporučuje se kombinovat s potravinami, což snižuje účinnost absorpce účinných látek a antacid.

Perfectil se nedoporučuje kombinovat s nosiči a přípravky z cholesterolu, rifampicin, barbituráty, fenytoin, vápníkové přípravky, protože účinnost zvládnutí komplexu se sníží.

Mezi podáním komplexu a tetracyklinu, dikumerolu, fluorochinolonů, digoxinu, cimetidinu, diflunisalu, methyldopy, indometacinu, aspirinu, antacidů a penicylaminu je nutno sledovat 3 hodiny.

Buďte opatrní u estrogenu, retinoidů a thiazidů (hypervitaminóza možná), neomycinu, srdečních glykosidů, karbamazepinu, rifampicinu, cholestyraminu, cholestipolu.

Možná snížení léků, které mají imunosupresivní účinek, hormonální antikoncepce.

Nežádoucí účinky

Pokyn upozorňuje na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování přípravku Perfectil:

 • Alergické reakce na složky léčiva jsou možné (zřídka).

Kontraindikace

Pro perfectil je kontraindikováno v následujících případech:

 • Přecitlivělost na léčivo;
 • Hypervitaminóza.

Pokud je to nutné, můžete přiřadit těhotné ženy a kojící matky, ale před zahájením léčby by měl pacient vždy konzultovat s lékařem.

Nemůžete současně kombinovat s jinými vitamínovými komplexy, protože to může vést k rozvoji předávkování a závažné hypervitaminózy.

Předávkování

Může se objevit nevolnost, zvracení, průjem nebo zácpa. Doporučuje se vyvolat zvracení, propláchnout žaludek a umožnit užívání enterosorbentů.

Analogy Perfectil, cena v lékárnách

Pokud je to nutné, může být Perfectil nahrazen analgetickým léčebným účinkem - jedná se o léky:

Při výběru analogů je důležité si uvědomit, že pokyny pro použití přípravku Perfectil, ceny a recenzí se nevztahují na léky podobné akce. Je důležité poradit se s lékařem a nečinit nezávislou náhradu drogy.

Cena v ruských lékárnách: Perfectilová kůže, vlasy, nehty 30 tablet. - od 571 do 642 rublů, podle 773 lékáren.

Uchovávejte mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující + 25 ° C. Doba použitelnosti - 3 roky.

Perfectil: návod k použití

Perfectil je komplexní multivitaminový přípravek, který se skládá z stopových prvků a bylinných přísad.

Forma uvolnění a složení léků

Léčivý přípravek Perfectil se vyrábí ve formě kapslí pro orální podání v obalech s celkovým obrysem po 15 kusů v kartonové krabici s doprovodnými pokyny.

Každá tobolka obsahuje řadu účinných látek:

 • Tokoferol;
 • Biotin;
 • Železo;
 • Kyselina askorbová;
 • Jod;
 • Vápník;
 • Oxid křemičitý;
 • Oxid hořečnatý;
 • Síran měďnatý;
 • Kořenový extrakt z rajčete;
 • Selen;
 • Kyselina nikotinová;
 • Vitaminy skupiny B - B1, B2, B6, B12;
 • Chrome;
 • Zinek;
 • Purpurový extrakt echinacea;
 • Kyselina listová

Kompozice léčiva obsahuje navíc řadu excipientů.

Farmakologický účinek

Perfectil je komplexní multivitaminový lék, jehož terapeutický účinek je založen na jeho složkách.

Kyselina askorbová a vitamíny zvyšují imunitu, posilují stěny cév, chrání tělo před negativními účinky volných radikálů a nepříznivými faktory prostředí.

Železo spolu s vitaminem B12 zvyšuje hladinu hemoglobinu v krvi, barevný indikátor, počet červených krvinek.

Další složky kapsle stimulují regeneraci tkání a podporují rychlé hojení mikroskopických trhlin.

Zinek a křemík, které jsou součástí komplexu, zlepšují metabolické procesy v pojivové tkáni a normalizují stav nehtů, vlasů a kůže. Zahrnuty do přípravy výtažků z lopuchu a echinacea mají účinek na hojení ran.

Indikace pro použití

Perfectil kapsle jsou předepsány pacientům pro léčbu a prevenci následujících stavů:

 • Nedostatek vitamínů v těle, slabost;
 • Nízká imunita, časté nachlazení;
 • Alopecie;
 • Psoriáza;
 • Různé projevy dermatitidy;
 • Suché vlasy, peeling kůže a křehké nehty;
 • Jako stimulant k urychlení hojení drobných škrábanců, řezů, drobných popálenin.

Kontraindikace

Lék je třeba užívat pouze na lékařský předpis. Před začátkem léčby je nutné pečlivě přečíst přiložené pokyny k léčivému přípravku, protože kapsle Perfectil mají některá omezení a kontraindikace, mezi něž patří:

 • Zvýšená individuální citlivost a nesnášenlivost;
 • Hypervitaminóza;
 • Těžká dysfunkce ledvin a jater;
 • Akutní selhání jater a ledvin.

Dávkování a podávání

Perfectil jmenuje 1 kapsli 1 denně. Tobolka by měla být opláchnuta dostatečným množstvím vody. Po podání léku u pacientů může dojít k nevolnosti, aby se tomu zabránilo, je vhodné užívat tobolku po jídle nebo po jídle.

Délka trvání léčebného cyklu léčby je nejméně 1 měsíc, po kterém je nutné provést přestávku a v případě potřeby podstoupit opakovaný průběh léčby.

Použití u těhotných a kojících žen

Pokud je to nutné, kapsle Perfectil mohou být předepsány těhotným ženám a kojícím matkám, ale pacient by měl vždy před zahájením léčby konzultovat s lékařem. Tobolky léku nelze kombinovat s jinými vitaminovými komplexy, protože to může vést k rozvoji předávkování a závažné hypervitaminózy.

Nežádoucí účinky

Lék je pacientům dobře snášen, ale se zvýšenou individuální citlivostí se mohou objevit vedlejší účinky:

 • Na straně trávicího systému - nevolnost, zvracení, břišní křeče, nedostatek chuti k jídlu, narušená stolice;
 • Alergické reakce - vyrážka na kůži, kopřivka, otok sliznice;
 • Exacerbace chronického onemocnění ledvin a jater.

Předávkování

Případy předávkování přípravkem Perfectil s léčivými přípravky nejsou popsány, pokud se pacient přísně drží předepsané dávky. Pokud se náhodně polkne velké množství kapslí, může nastat zvracení, zvracení, průjem nebo zácpa. Pokud k tomu dojde, vyvolajte zvracení, vypláchněte žaludek a nechte enterosorbenty.

Interakce s jinými léky

Kapsule Perfectil by neměly být podávány současně s jinými komplexy vitamínů, protože to může vést k rozvoji hypervitaminózy.

Terapeutický účinek léčiva může být snížen se současným použitím antacidních činidel a enterosorbentů. Pokud nelze zabránit interakci léků, je nutné vydržet časový interval mezi podáním léku ve 3 hodinách.

Zvláštní instrukce

Osoby s chronickými onemocněními jater, žlučových cest a ledvin by měly být pečlivě a před zahájením léčby vždy konzultovat lékaře. Použití kapslí může vyvolat exacerbaci onemocnění.

Důležité: Během farmakoterapie mohou být fekální hmoty barevně černé, což je důsledkem neúplné absorpce železa tenkým střevem. Tento jev je normální a nevyžaduje přerušení léčby.

Pacientova moč během léčby může být zbarvená světle žlutá, kvůli obsahu riboflavinu v kapsli.

Analogy léku Perfectil

Následující léky jsou s lékem podobné svým terapeutickým účinkem:

 • Vitrum krása;
 • Vitrum Prenatal;
 • Pregnavit;
 • Elevit pronatal;
 • Abeceda;
 • Supradin;
 • Pikovit;
 • Biovital.

Podmínky uvolňování a skladování léčiva

Lék Perfectil lze koupit v lékárnách bez lékařského předpisu. Balíček uchovávejte v kapslích na suchém a chladném místě mimo dosah dětí. Doba trvanlivosti léku je 3 roky od data výroby, na konci tohoto období kapsle nelze užívat perorálně.

Perfectil cena

Náklady na kapsle Perfectil v lékárnách v Moskvě činí 545 rublů.

Perfectil kapsle 30 ks.

* Tento produkt nelze vyměnit a vrátit na základě vyhlášky vlády Ruské federace č. 55 ze dne 1. 1. 1998. Ceny v lékárnách Lékárna se může lišit od cen uvedených na webových stránkách. Když obdržíte léky na předpis, musíte předložit lékařský předpis.
** Kvůli ukončení propagace z 31. října 2017 se na online objednávky nevztahuje další sleva na diskontní karty. Připomínáme, že náklady na všechny produkty online lékárny již zahrnují slevu 11%!

Návod k použití

1 želatinová tobolka obsahuje: beta-karoten a vitamin B2 B2, vitamín D 2,5 μg (cholekalciferol 100 IU), 40 mg vitaminu E (42 mg D-alfa-tokoferylacetátu), vitamín B5 (pantotenát vápníku) 40 mg, vitamin B1 10 mg (thiaminmononitrát 12 mg), vitamin B6 (pyridoxin hydrochlorid) 20 mg, vitamín B12 9 μg, kyselina listová 500 μg, biotin 45 μg, niacin (nikotinamid, vitamín B3) 31,2 mg) a PABK 30 mg, železo 12 mg (fumarát železa 37,9 mg), zinek 15 mg (hydrát síranu zinečnatého 41,3 mg), hořčík 50 mg (oxid hořečnatý 82,9 mg), mangan 2 mg ( hydrát síranu hlinitého 6,15 mg), měď 2 mg (hydrát síranu měďnatého 5,6 mg), jod 200 ug (jodid draselný 261 ug), křemík 3 mg, selén 100 ug (seleničitan sodný 240 ug), chrom 50 ug, cystein 10 mg, extrakt prášek Radix bardanae (6,5: 1) 80 mg, extrakt prášku Echinacea Purpurea (4: 1) 195 mg;

V balení 30 ks.

PERFECTIL - dermatoprotektivní, antioxidant, kompenzuje nedostatek vitamínů a minerálů, stimuluje regeneraci. Beta-karoten, vitamín C, E, selén, který má antioxidační aktivitu, chrání kůži před škodlivými účinky volných radikálů, UV záření a environmentálních faktorů škodlivých pro životní prostředí. Vitamíny skupiny B a železa se podílejí na tvorbě hemoglobinu, zlepšují krevní oběh, transportují živiny do kůže, urychlují regenerační procesy (suchou kůží, popraskané rty, ulcerace ústní sliznice, zaedah). Vitamin B3 zvyšuje kapilární průtok krve v povrchových cévách pokožky. Zinek a křemík, podílející se na metabolismu pojivové tkáně, normalizují stav kůže a nehtů. Bylinné extrakty echinacea a lopucha mají léčivé vlastnosti.

Ekzém, psoriáza, alopecie, zvýšená suchost kůže, kožní léze (popáleniny, řezy, škrábance atd.). Posiluje vlasy a nehty, zpomaluje stárnutí pokožky.

Perfectil: popis, pokyny, cena

Cena Perfectil a dostupnost v lékárnách města

Pozor! Nahoře je referenční tabulka, informace se mohou změnit. Údaje o cenách a změnách dostupnosti v reálném čase, abyste je mohli podívat - můžete použít vyhledávací dotaz (vždy existují aktuální informace ve vyhledávání) a také pokud potřebujete nechat lékařskou objednávku, vyberte oblasti města pro vyhledávání nebo prohledávání pouze podle aktuálně otevřených lékárny.

Výše uvedený seznam je aktualizován nejméně jednou za 6 hodin (aktualizováno dne 19.2.2019 v 23:25 - Moskva). Zkontrolujte ceny a dostupnost léků prostřednictvím vyhledávání (vyhledávací řádek se nachází v horní části stránky), stejně jako volání lékáren před návštěvou lékárny. Informace obsažené na webové stránce nemohou být použity jako doporučení pro samošetření. Před použitím léků se nutně poraďte se svým lékařem.

Perfectil

Perfectil je vitamin-minerální komplex. Patří do skupiny multivitaminových přípravků s makro- a mikroelementy, stejně jako složky rostlin v kompozici.

Používá se k normalizaci stavu pokožky, nehtů, vlasů. Podle výrobce poskytuje tento komplex kompletní kosmetický facelift bez použití radikálnějších metod, jako jsou injekce a chirurgické zákroky.

Perfectil pomáhá vyrovnat se s prvními vnějšími znaky biologického stárnutí - mřížka malých vrásek kolem očí, záhyby v ústech úst a mezi obočím.

Klinicko-farmakologická skupina

Multivitamíny s makro a mikroživinami a bylinnými přísadami.

Podmínky prodeje lékáren

Vydáno bez lékařského předpisu.

Kolik je Perfectil v lékárnách? Průměrná cena je na úrovni 700 rublů.

Forma uvolnění a složení

Vitamíny Perfectil se vyrábějí ve formě kapslí želatiny tmavě hnědé barvy, uvnitř - žlutého prášku. V obalech s blistry, 15, v balení po 2 blistrech.

Aktivní složky obsažené v 1 kapsli:

 • Vitamin D (Colecalciferol) - 0,0025 mg (100 mezinárodních jednotek);
 • D-alfa-tokoferylsukcinát - 42 mg, což odpovídá obsahu a-tokoferolu (vitamin E) - 40 mg;
 • Kyselina askorbová - 31,2 mg, což odpovídá obsahu vitaminu C - 30 mg;
 • Thiamin mononitrát - 12 mg, což odpovídá 10 mg vitaminu B1;
 • Vitamin B2 (Riboflavin) - 5 mg;
 • Nikotinamid - 18 mg;
 • Vitamin B6 (Chlorid pyridoxinu) - 20 mg;
 • Kyselina listová - 0,5 mg;
 • Vitamin B12 (Kyanokobalamin) - 0,009 mg;
 • Biotin - 0,045 mg;
 • Pantotenát vápenatý - 40 mg;
 • Fumarát železa - 37,9 mg, což odpovídá 12 mg železa;
 • Oxid hořečnatý - 82,9 mg, což odpovídá 50 mg hořčíku;
 • Hydrát síranu zinečnatého - 41,3 mg, což odpovídá 15 mg zinku;
 • Jodid draselný - 0,261 mg, což odpovídá 0,2 mg jodu;
 • Hydrát manganistanu sodného - 6,15 mg, což odpovídá 2 mg manganu;
 • Hydrát síranu měďnatého - 5,6 mg, což odpovídá 2 mg mědi;
 • Oxid křemičitý - 6,4 mg, což odpovídá 3 mg křemíku;
 • Chrom (chelátový komplex 10%) - 0,05 mg;
 • Selenát sodný - 0,24 mg, což odpovídá 0,1 mg selenu;
 • Cystin - 10 mg;
 • Betakaroten - 5 mg;
 • Kyselina parainaminobenzoová (PABK) - 30 mg;
 • Echinacea extrakt - 195 mg;
 • Extrakt z bardany (rašelina) - 80 mg.

Pomocné komponenty: želatina, oxid titaničitý, čištěná voda, železné barvy, černý a červený oxid.

Farmakologický účinek

Jedná se o kombinovanou drogu, která má složení bohatou na vitamíny a minerály. Má velký počet vlastností, z nichž jeden je antioxidant.

Obsahuje následující prvky:

 1. Vitaminy skupiny B, které společně se železem jsou zodpovědné za metabolismus těla; urychlit regenerační procesy; zlepšení stavu pokožky a vlasů; přispívat ke stabilnímu fungování centrálního nervového systému;
 2. Beta-karoten (provitamin A), C a E mají antioxidační účinek a jsou zodpovědné za stav a ochranu pokožky před vnějšími negativními vlivy; strukturu vlasů, zajišťující jejich urychlený růst; zlepšit výkon kardiovaskulárního systému; zvýšit imunitu;
 3. Vitamín D3 je zodpovědný za udržování dobrých kostí a zubů; poskytuje absorpci vápníku a fosforu;
 4. Minerály (železo, hořčík, mangan, jod, měď, zinek, křemík, chrom, selén) jsou odpovědné za metabolismus, kůži, vlasy a řadu dalších procesů;
 5. Bylinné výtažky umožňují léčit rany mnohem rychleji.

Perfectil zrychluje čištění těl toxinů, stimuluje syntézu biologicky aktivních látek v těle a tvorbu kolagenových vláken.

Indikace pro použití

Indikace pro použití přípravku Perfectil existují poměrně málo, mezi ně patří následující stavy:

 1. Ztráta vlasů (alopecie).
 2. Škrábance, popáleniny a další poškození integrity pokožky.
 3. Suchá kůže
 4. Dermatitida různých etiologie.
 5. Nedostatek vitamínů a mikroelementů, zejména v kombinaci s kožními chorobami.
 6. Psoriáza, včetně profylaktiky.
 7. Křehkost hřebíků a vlasů.

Vhodný v případě porušení metabolických procesů, což vede k suché kůži, křehkým nehtům a vlasům.

Kontraindikace

Lék je třeba užívat pouze na lékařský předpis. Před začátkem léčby je nutné pečlivě přečíst přiložené pokyny k léčivému přípravku, protože kapsle Perfectil mají některá omezení a kontraindikace, mezi něž patří:

 • alergie na vitaminy, stopové prvky, excipienty v komplexu;
 • hypervitaminóza;
 • renální selhání, leukémie, roztroušené sklerózy;
 • tuberkulóza a revmatismus;
 • autoimunitní onemocnění, AIDS, novotvary.

Používejte během těhotenství a kojení

Pokud je to nutné, kapsle Perfectil mohou být předepsány těhotným ženám a kojícím matkám, ale pacient by měl vždy před zahájením léčby konzultovat s lékařem.

Tobolky léku nelze kombinovat s jinými vitaminovými komplexy, protože to může vést k rozvoji předávkování a závažné hypervitaminózy.

Dávkování a způsob použití

Pokyny k použití naznačují, že vitamíny Perfectil se užívají perorálně, 1 tobolka denně. Doporučuje se užívat ráno s jídlem nebo po jídle. Tobolka by měla být polknutá celá, bez žvýkání a vypít velkou vodu.

Celý průběh léčby trvá 1 měsíc. Pokud je to nutné, může se po určité době opakovat, ale před zahájením léčby byste se měli poradit se svým lékařem.

Nežádoucí účinky

Perfectil je téměř vždy dobře tolerován. Ve vzácných případech jsou možné nežádoucí účinky ve formě alergických projevů.

Předávkování

Může se vyskytnout, když se užívá současně s jinými vitamíny a doplňky stravy nebo užíváte velké dávky léku. Symptomy se liší v závislosti na složce komplexu, u něhož došlo k předávkování. Nejčastěji se jedná o nevolnost, zvracení, bolest hlavy a průjem, porušení krevního tlaku a srdeční frekvence.

Mělo by přerušit léčbu. Terapie - podle příznaků.

Zvláštní instrukce

Během léčby může být pozorováno fekální zbarvení v černé barvě (kvůli přítomnosti železa); To není důvod, proč droga zrušit. Ve vysokých dávkách je moč zbarvená jasně žlutá (kvůli přítomnosti riboflavinu v přípravku).

Kyselina askorbová ovlivňuje výsledky stanovení glukózy, kyseliny močové, kreatininu a anorganických fosfátů v krvi a moči kolorimetrickou metodou (několik dní předtím, než tyto analýzy přestanou užívat lék).

Léková interakce

Při užívání léku se musí brát v úvahu interakce s jinými léky:

 1. Současné užívání laxativ založených na rostlinných a minerálních olejích zhoršuje vstřebávání vitaminu D.
 2. Nedoporučuje se užívat multivitaminový přípravek Perfectil jinými prostředky obsahujícími vitaminy a minerály.
 3. Přijímání antacidových léčiv může zhoršit vstřebávání složek, což nevede ke zlepšení pokožky, vlasů a nehtů.
 4. Současné užívání s thiazidy může vést k rozvoji hyperkalcémie. Retinoidy způsobují nežádoucí účinky vitamínů A a E.
 5. Kyselina listová snižuje účinnost fenytoinu, hormonální antikoncepce a sulfalazin, naopak echinacea - léky s imunosupresivním účinkem.
 6. Pokud je to nutné, společně s přípravkem Prfectil užívání léčiv obsahujících vápník by měl být interval mezi dávkami nejméně dvě hodiny, protože jinak je snížena absorpce železa a zinku.

Recenze

Zachytili jsme několik recenzí lidí, kteří užívali přípravek Perfectil:

 1. Marina Vitamin Plus zdokonaluje vitamíny, účinek na ně je kumulativní. 3 týdny po začátku léčby se kůže na obličeji stávala hladší a zdravější na vzhledu, dokonce iv barvě, a obličej se dokonce zdálo, že se utáhne. Vlasy méně stoupají, po vyprání si všimli vypouštěcí lázně. Vlastně kvůli tomu jsem je koupil, ale v poslední době jsem úplně přestal mít rád můj odraz v zrcadle (začal jsem ztrácet váhu, šel jsem do fitness). Nechápala jsem se, i když jsem na ulici zamrzla a obvykle mi hrdlo, kašel... to je pro mě indikátorem imunity! Zdá se, že došlo k obecnému posilování těla, a proto tento účinek.
 2. Alina. Nepil jsem vitamíny až do třiceti let, stačilo jíst jablka, červené ryby, sýr v čase, citróny atd., Dostala jsem od produktů to správné množství vitamínů. A když mi bylo starších 30 let, začal jsem si všimnout, že problémy, zejména s vlasy, začaly těžce klesat. Musel jsem myslet na vitamíny, Tricholický komplex je vhodný pro můj věk. Začal jsem pít, změny jsem neviděl hned, bylo dokonce smutné, že jsem zbyla tolik peněz a účinek byl nulový. Postupně se však vše postupně zlepšovalo, vlasy přestaly klesat a o něco později se začaly objevovat nové vlasy, malé, trochu, ale jsou viditelné a časem se zvětšují. Co jsem chtěl, vitamíny pomáhají, je důležité pít komplex.
 3. Dasha. Rozhodla jsem se, že piju tohle tobolky, protože moje kůže nemá dostatek vitamínů. Silně vločky a praskne kůži na nohou. Po přečtení recenzí jsem se rozhodl, že tyto vitamíny se mi budou hodit a okamžitě koupím pár balíčků. Pískněte kapsle podle pokynů. Je velmi důležité, aby kapsle užívaly přísně po jídle, jinak se nedá vyhnout záchvatu nevolnosti. Žádný výsledek nebyl zaznamenán. Vlasy spadly a vypadly, kůže na nohou je stále suchá a šupinatá a křehké nehty, stejně jako předtím. Obecně platí, že výsledek jsem si nevšiml, a jen marně utrácel peníze. Pro mě byly tyto vitamíny zbytečné. Teď zkusím některé další vitamíny.

Analogy

Úžasný lék může skutečně dělat zázraky. Tato lék však není jediným všelékem vlasů. Proto může být nahrazena jinými vhodnějšími prostředky (například v případě alergické reakce na komplex "Perfectil"). Analogové léky:

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Podmínky skladování a trvanlivost

Balíček uchovávejte v kapslích na suchém a chladném místě mimo dosah dětí. Doba trvanlivosti léku je 3 roky od data výroby, na konci tohoto období kapsle nelze užívat perorálně.

Pro Více Informací O Suché Vlasy