logo

Pročistit pokožku hlavy doma

Skvrna pro pokožku hlavy doma - užitečný a nezbytný postup pro regeneraci vlasových folikulů a obnovení vitality kadeří. S ním můžete očistit pokožku hlavy mnohem účinnější než šampon. Pokud máte problémy s kudrlinky, jejich vzhled, věnujte pozornost populárním receptům, které obsahují přírodní ingredience. Příprava směsi vlastních rukou z dostupných produktů. Jedná se o nejjednodušší, nejlevnější a nejúčinnější způsob, jak zlepšit kvalitu vlasů.

Užitečné akce

Kudrlinky se zrychlují, aby se znečistily a dochází ke zvýšení mastnoty? V tomto případě je nutné provést postup čištění pokožky hlavy. Použití čistící směsi řeší řadu problémů:

 • Tento postup stimuluje tok krve do vlasových cibulí, zlepšuje jejich výživu a urychluje růst.
 • Odstraňuje mrtvou kůži a tuk, dává kůži dýchat.
 • Zlepšuje vzhled vlasů.
 • Perfektně odstraňuje stylingové činidla a silikony ze šamponů a balzámů, které ucpávají póry a zabraňují usazování kůže kyslíkem.
 • Čistění je dobré udělat před jakýmkoli kosmetickým procesem, jako je výživná maska ​​na vlasy. Vyčištěný od mrtvých částic a nečistot, skalp absorbuje všechny užitečné vlastnosti efektivněji.

Učinit užitečnou kompozici doma je snadné. K těmto účelům budete potřebovat kosmetické oleje a čisticí částice (sůl, kávu, mleté ​​kosti ovoce). Po nanesení křoviny bude velmi užitečná přirozená maska ​​na vlasy. Vyživuje pokožku s příznivými látkami a zmírňuje podráždění.

Jak připravit kůži

Pokud chcete, aby kadeřnice pro pokožku hlavy přinesla maximální užitek, měli byste se pečlivě připravit. Před zahájením procedury se ujistěte, že na kůži nejsou žádné rány nebo trhliny. Pokud jsou kadeře mastné, umyjte je. Mírně vlhké vlasy dělené dělením, aby nedošlo k poškození pokožky a zabránění zamotání vlasů. Poté lehce aplikujte peelingový prostředek. Směs nechte 10 až 20 minut. Aktivně masírujte, nejprve opláchněte kompozici vodou a poté opláchněte vlasy šamponem.

Četnost čisticí procedury doma závisí na typu vlasů. U zdravých vlasů by se měla provádět jednou týdně. Pokud jsou tenké, suché nebo poškozené, jednou za dva týdny. Délka kurzu je tři měsíce, po chvíli je žádoucí opakovat. Pokud jsou kudrlinky nedávno namalovány nebo byly zdůrazněny laminace, je třeba se vyhnout čištění.

V následujících případech doporučují trichologové:

 • Pokud potřebujete zvýšit množství tuku v pokožce;
 • S hyperkeratózou (ztluštění stratum corneum epidermis);
 • S lupinami a seborrheou;
 • Pro zpevnění vlasů, pokud je mírná ztráta;
 • Pro urychlení růstu vlasů a zvýšení objemu vlasů a pompání.

Existují také kontraindikace tohoto postupu. Pokud se vyskytují rány nebo praskliny, nedoporučuje se čištění pokožky hlavy a pokožka je citlivá nebo velmi suchá, stejně jako plešatost nebo hojné vypadávání vlasů. Pokud jsou diagnostikovány rakovinové nádory, je vhodné před zahájením léčby konzultovat lékaře.

Nejlepší křoviny vařené doma

Šampony používané ženami a muži k čištění pokožky a vlasů z nahromaděného prachu a nečistot, pouze částečně vyřešit problém. To má přímý vztah ke struktuře vlasů: vnější plášť má ochrannou funkci a skládá se z mikročipů, pod kterými se hromadí prachové částice, zbytky vlasových stylingových produktů, stejně jako toxiny, volné radikály a podkožní tuky produkované mazovými žlázami.

Pokud se vlasy staly křehkou, lepkavou, mastnou, ztracenou čerstvostí další den po mytí - je čas obrátit se na tento lék.

Kromě odstraňování přírodních znečišťujících látek bude pokožka na pokožce hlavy užitečná pro ženy a muže, kteří trpí různými typy lupů, včetně mastné seborrhy. Očistí mazové kanály a dýchá vlasové folikuly. Podle stupně nárazu lze křoviny rozdělit na dva typy: očištění pokožky hlavy (aplikované pouze na kořeny) a čištění vlasové pokožky a vlasové šachty (přípravek se aplikuje na pokožku hlavy a po celé délce vlasů).

Jediná nevýhoda drcení: nepohodlí aplikace. Proto před zahájením procedury je třeba dbát na to, je lepší udělat to v koupelně. Nejslavnějšími a nejúčinnějšími způsoby čištění jsou směsi založené na hnědém cukru a mořské soli. Praktické čištění se doporučuje nejdříve jednou za dva týdny.

 • Cukr. Jeden z nejjednodušších receptů, které budete potřebovat: jednu čajovou lžičku šamponu nebo kondicionéru; jednu lžíci hnědého cukru a jakýkoli kosmetický olej; několik kapek esenciálních olejů levandule a čajového stromu. Nedoporučujeme používat olej na čajové oleje pro suché vlasy.

Smíchejte všechny přísady, aplikujte na kořeny a po celé délce kadeřnic, masírujte. Smíchejte směs na tři minuty a poté opláchněte. Pokud se vlasy zdají být mastné, opláchněte je běžným šamponem a pak použijte kondicionér nebo balzám. Taková jednoduchá metoda pomáhá rychle vyčistit pokožku hlavy a vlasů, umožňuje snadné česání a změkčení.

Pokusit se o vlasy a vlasovou pokožku, nebo jak obnovit domácí prameny soli, kávy a jílu

Správné čištění pokožky umožní několik setkání, aby obnovila zdraví vlasů, aby se vrátila hladce a hedvábně. Ale pokud ignorujete doporučení, výsledek může být velmi politováníhodný, budete potřebovat léčbu od tricholožky. Abyste se ochránili před takovým osudem, ujistěte se, že jste se naučili pravidla pro peeling.

Proč potřebujete kousnout na pokožku hlavy a jak to funguje

Postup čištění je ve skutečnosti čistící kůži. Nejen tvář a tělo, ale i pokožka hlavy vyžaduje kvalitní peeling. Tímto pravidlem ignorujete, děláte své prameny do "bolestivé existence". Nemají dostatek vitamínů, minerálů a kyslíku. A dokonce i nejvíce užitečné šampony nejsou schopny prolomit zkorodovanou vrstvu tvořenou mrtvými buňkami, zbytky mazu, prachu.

6 výhod...

Používáte si vlasy a vlasovou pokrývku hlavy, jednáte několika směry najednou a poskytujíte komplexní péči o prameny. Trichologové poznamenávají šest příznivých účinků peelingu.

 1. Purifikace ze stratum corneum. Na bázi vlasů je druh ochranného pláště, nazývaného kůžička. Časem se hromadí prach, špína ze vzduchu. Tyto složky jsou smíchány s kožním mazu, mrtvými buňkami, tvořícími "nepřístupnou" vrstvu. Prolomit povrch může být pouze mechanickým působením.
 2. Stimulace krevního oběhu. Praní nejen odstraňuje škodlivou vrstvu, ale také poskytuje jemnou masáž hlavy. A to zase aktivuje krevní oběh. Žárovky na vlasy dostávají vylepšenou výživu, je zahájen silný regenerační proces.
 3. Posilování "dechu". Čištěné kryty dostávají větší množství kyslíku, bez něhož jsou některé biochemické reakce nemožné.
 4. Čištění od kosmetiky. Kosmetika určená pro péči o vlasy často zůstává na prameni i po umytí. Takové znečištění se postupně akumuluje a zcela blokuje přístup užitečných látek k vlasovému hřídeli. V důsledku toho se stává tenčí, začne se rozštěpovat a rozbít. Čistící kůže jemně a účinně odstraňuje zbytky kosmetiky.
 5. Snížený obsah tuku. Praní je nutností pro olejové prameny. Problémem zvýšeného tuku je nadměrná práce mazových žláz. Stimulace krevního oběhu pomáhá normalizovat funkci žláz, takže začnou produkovat kožní mazu v menších množstvích.
 6. Zlepšené podmínky. Komplexní efekt, včetně obohacení užitečných látek, kyslíku, čištění z přebytečného tuku a chemikálií, umožňuje úplné obnovení vlasů. Kudrnatá se stávají objemnými a jejich růst se zvyšuje.

... a 4 rizika

Užitečný postup se může stát úplným selháním, pokud nezohledňujete kontraindikace. Chcete-li chránit vaše prameny před nepříjemnými důsledky, doporučujeme konzultovat s tricholožkou. Lékař Vám nejenže udělá láhev pro peeling, ale také doporučuje komponenty vhodné pro vás. Odborníci tvrdí, že je lepší odmítnout peeling ve čtyřech případech.

 1. Poškození kůže. Pokud jsou škrábance, rány, vaří, vaří na hlavě, peeling je přísně zakázán.
 2. Těhotenství, laktace. Toto je období, kdy žena nese odpovědnost nejen za sebe, ale i za další osud dítěte. Proto lékaři důrazně doporučují, aby neohrozili budoucnost dítěte. Koneckonců, kladná data, že součásti obsažené v křoví nebudou poškozovat dítě prostě neexistuje.
 3. Přítomnost nádorů. Mechanický účinek výrazně zvyšuje průtok krve. Pokud jsou v hlavě nádory, mohou získat zvýšenou dietu nejen vlasové folikuly, ale i novotvary. Při přítomnosti jakýchkoli útvarů k zahájení kosmetických procedur bez konzultace s lékařem je kontraindikováno.
 4. Kožní onemocnění. Pokud trpíte dermatitidou, psoriázou, ekzémem, neměli byste zažívat agresivní účinky křovin.

Peeling podle pravidel: komponenty a doporučení

Při nákupu profesionálního křoviny v obchodě nejlépe prostudujte indikace, doporučení pro použití. Koupit pouze nástroj, který je plně vhodný pro typ vlasů, umožňuje vyřešit problémy. Totéž platí pro domácí křoviny.

Výběr čističe

Doma můžete udělat různé vlasové křoviny. Ale všechny z nich musí obsahovat abrazivní částice. Jedná se o hlavní součást, která zajišťuje čištění. Výhody těchto fondů jsou uvedeny v následující tabulce.

Tabulka - Abrazivní složky, jejich účinky na pokožku a doporučení pro výběr

Jak udělat vlasy koberce doma?

Dobrý den, milí přátelé! Článek popisuje takový užitečný postup, jako je čištění vlasů: co je užitečné, jak se provádí, a konečně, jak udělat vlasy křišťálově doma bez dalších nákladů.

Většina z nás prostě umyl vlasy správným šamponem. Někteří lidé věnují více pozornosti vlasům a vyčistějí pokožku hlavy. Ale aby se kudrnaté vlasy staly zdravým lesklým vzhledem, není to vždycky dost. Povrch každé vlasy se skládá z váhy (kůžička). Prach a nečistoty nejsou vždy z nich zcela vymyty běžným šamponem, proto je vhodné čas od času očistit vlasy speciálními prostředky.

Jak je užitečné čištění vlasů?

Pomáhá zcela vyčistit kůži a kudrlinky, což přispívá k:

 • Obohacování kyslíkem
 • Normalizace mazových žláz
 • Zvyšte růst
 • Zlepšení účinnosti jiných terapeutických opatření (masky, masáže).

Kontaminovaná kůžička zkresluje pravou barvu vlasů, což zabraňuje například získání požadovaného odstínu při barvení. Master nesprávně vyhodnotí hlavní barvu, nesprávně vybere vzorec a složení barviva.

Úplné čištění poskytuje další pěkný bonus - po umytí vlasů déle zůstává čisté a čerstvé.

Na rozdíl od prostředků na olupování pokožky hlavy, vlasové křoviny zahrnují nanášení celé délky pramenů, samotné pokožky včetně lehké masáže. V prodeji jsou speciální křoviny populárních značek. Ti, kteří oceňují přírodní léčiva, budou těžit z běžných domácích produktů.

Recepty na vlasy

Dobrá stará sůl

Sůl je vynikající čistící prostředek. Může být použit samostatně nebo v kombinaci s esenciálním nebo rostlinným olejem.

 1. Vezměte hrst stolní soli.
 2. Vtírejte do hlavy, masírujte deset minut.
 3. Vezměte další hrstku soli, lehce navlhčete, aby vznikla kaše.
 4. Namažte ho směrem dolů.
 5. Každou z vašich dlaní si na několik vteřin vytrhněte.
 6. Umyjte si hlavu ve sprše.

Účinek: kudrlinky budou vyčištěny, budou měkčí a budou poslušnější.

Volitelně s olivovým olejem

 1. Stejná hrstka (tři lžíce) soli, míchat s lžící olivového oleje.
 2. Osušte hlavu, masírujte, aplikujte na prameny, utřete je mezi dlaněmi.
 3. Nechte dvacet minut, opláchněte. Používejte šampon dvakrát.

Olivový olej má čistící účinek, v kombinaci se solí bude účinek dvojnásobný.

Další účinek na čistící sůl

 • Chcete posílat vlasy - přidejte kolečko nebo lopuchový olej.
 • Snažíte se odstranit sekci na konci - přidat kukuřici, dýně, broskev.
 • Snažte se zastavit ztrátu, odstraňte lupy - přidejte cedru, rakytník nebo argan.
 • Chcete oživit velmi suché - sezóny soli s oranžovou, růžovou, jalovec.

Výpočet složení: jedna čajová lžička soli - 3 kapky oleje.

Čištění pěny

Základem tohoto křemene je drcený cukr plus šampon. Chcete-li provést vlasovou křoví doma s hojivým účinkem, můžete do této směsi přidat rostlinný olej.

 1. Smíchejte lžíci šamponu (vhodné pro vaše vlasy) a polovinu umění. lžíce másla. Pokud přidáte máslo - čtvrtinu lžíce.
 2. Smíchejte směs s hlavou, rozetřete ji nad prameny, protřete každou ruku.
 3. Hlavu vypláchněte pod teplou vodou, dokud není zcela odstraněna.

Upozornění: Před aplikací vlasů je třeba navlhčit.

Hlína a bláto

Použijte hlínu, která maximalizuje výhody vaší kadeřnictví. Pozoruhodně čistí modrou a černou barvu.

Citlivá, problémová, podrážděná kůže se bude líbit červeněji.

Bílá je užitečná, pokud je třeba kořeny posílit.

Kozmetická špína má vynikající čistící vlastnosti. Obvykle se prodávají v lékárnách. Vyberte si základnu a ředidlo. Může se jednat o teplou vodu, nějakou infuzi nebo odvar, čaj, hydrolýzu.

 1. Procesní prameny získané z kaše (jíl a ředidlo 1: ½).
 2. Masírujte pokožku hlavy.
 3. Třeste kudrlinky.
 4. Omyjte pouze vodou, pak dvakrát šamponem.

Clay suší, takže po proceduře podepřete vlasy výživným olejem, hydratační maskou.

Henna bez barvy

Další náprava s dobrými čisticími vlastnostmi. Koupit tři henna pytle, suchou kopřivu.

 1. Smíchejte jednu lžíci každého produktu.
 2. Lehce navlhčete, takže je vhodné aplikovat (kaše střední tloušťky).
 3. Třeste prameny mezi dlaněmi.
 4. Umyjte, jak je obvykle doporučeno.

Druhá možnost: rozpusťte henu v kopřivovité šťávě, viz výše.

Zázvor

Tento všestranný wellness může vyčistit kůži i vlasy. Můžete použít drcené čerstvé kořeny nebo drcené suché.

 1. Vytvořte pohodlnou kaši zázvoru a vody.
 2. Postupujte podle popisu v předchozích receptech.

Vlasy jsou nejen vyčistěny - jejich růst se zvýší, lupy zmizí.

Pitná soda

Ze všech výrobků pro domácnost je to pravděpodobně nejsilnější čistící prostředek. Soda zvyšuje vlasové váhy a snadno odstraňuje veškeré nečistoty.

 1. Smíchejte lžíci sody se šamponem.
 2. Masážní prameny, pokožka hlavy.
 3. Vypláchněte.

Užitečné informace o sodě

Soda se vyčistí od všeho: od zbytků jakékoliv kosmetiky, silikonů, olejů, bílkovin.

Čištění s jeho pomocí zvláště působí na kudrlinky s nízkou pórovitostí.

Díky změkčujícímu účinku přípravku budou vlasy měkké, poslušné.

Po skončení procedury se zvýší účinnost jakékoli masky.

Sóda není vhodná pro barvené tmavé prameny - zobrazuje tmavou barvu.

Můžete skočit sůl s rostlinným olejem, namísto vody používat zelený nebo černý čaj, odvar z mořského mléka, heřmánek, šalvěj.

Vyčistí produkt dokonale, ale silně vysuší, takže po opláchnutí opláchněte octem nebo citronovou vodou.

Ovesné vločky

Tento výrobek má také sušicí vlastnosti, takže je vhodný pro tučné kudrlinky. Vynikající čistění je zaručeno a suché, pak po proceduře je nechte hýčkat hydratační nebo výživnou maskou.

 1. Smíchejte ovesnou kaši s teplou vodou, vytvořte hustou směs.
 2. Přidejte čajovou lžičku sódy na pečení.
 3. Ošetřete vlasy, masírujte kořeny a pokožku.
 4. Držte deset minut, opláchněte.

Vždy jednou za dva týdny můžete provést kadeřinu doma - pokud jsou suché nebo normální. Pro mastné potraviny lze proces opakovat každých pět dní nebo každých sedm dní.

Vzorec je následující: čtyři sezení - dvoutýdenní přestávka.

Závěr

 • Hluboké čištění urychluje další užitečné postupy.
 • Umyjte dvakrát šamponem.
 • Po ukončení procedury by měly být zvlhčující nebo výživné masky příliš vyčerpány.

Co je nejefektivnější křovinořez?

Křovina je svou povahou jakýmsi "vysavačem", v tomto případě při aplikaci, čistí zanesené póry z nežádoucích černých bodů. Také zlepšuje krevní oběh v kůži hlavy, čímž urychluje růst vašich vlasů.

Kromě výše uvedených výhod má křovina řadu speciálních funkcí:

 1. Především, jak již bylo řečeno, křovina proniká hluboko do pórů pokožky, čímž přináší všechny "odpadky" na povrch.
 2. Také zlepšuje obohacení buněk kyslíkem čištěním pórů.
 3. Na druhou stranu výše uvedené kroky vedou k znatelnému zotavení vlasů. Stát se objemnější, čistší, jasnější. Méně náchylné k beriberi.
 4. Slouží jako regulátor mazových žláz. Vlasy jsou čistší a méně náchylné k znečištění vnějšími faktory.
 5. Díky aplikaci křoví prostřednictvím masáže zlepšuje krevní oběh v pokožce hlavy, čímž se urychluje růst vlasů.

Složení koberce

Křovina se zpravidla skládá z pevných abrazivních částic, které pomáhají zbavit se zbytečných "trosů" v kůži.

Také při přípravě křovin doma mohou být zahrnuty následující součásti:

 1. Sůl Pro lepší a kvalitativnější účinek se doporučuje používat mořskou sůl, ale je možné použít vaření, ale ne příliš malý, jinak se prostě rozpustí v kapalině, aniž by došlo k požadovanému účinku. Slaný peeling je nejúčinnější při čištění pokožky hlavy.
 2. Ořechy ořechů a vajec. Před přidáním do homogenní hmoty budoucího křovin musí být skořápky rozdrceny na prášek v maltě, jinak by mohlo dojít k zachycení špičatých konců, což by mohlo snadno poškodit vaši nádhernou pokožku.
 3. Ovoce kosti. Pro jejich přípravu je nutné důkladně rozemlet v mixéru nebo samostatně. Mají obrovský regenerační účinek.
 4. Rozdrcená pohanka, ovesné vločky, káva.
 5. Cukr. Při aplikaci může dojít k lepivému efektu, doporučuje se při čištění pračky pečlivěji.
 6. Sóda na pečení. Je to nejúčinnější nástroj v boji proti různým vyrážkám, akné a černým skvrnám. Po nanesení není potřeba vlasy vypláchnout šamponem, protože tato látka zcela nahradí všechny vlastnosti.

Aplikace

Abyste odstranili negativní účinky po aplikaci křovin, musíte dodržovat některá pravidla pro použití směsi, a to:

 1. V žádném případě nepoužívejte křovinořez, pokud jsou na kůži otevřené rány nebo nedávno. V opačném případě poškozte horní vrstvu pokožky, což způsobuje krvácení.
 2. Před použitím je nutné věnovat pozornost alergickým reakcím na složky. Po přípravě křoviny aplikujte na zápěstí malé množství látky a poté opláchněte. Po 10 minutách zkontrolujte svědění, podráždění nebo zarudnutí.
 3. Před použitím směsi se nedoporučuje umýt vlasy.
 4. Před použitím omyjte kořeny vodkou.
 5. Doba trvání procedury je přibližně 5 minut.
 6. V případě použití čisticí masky může být doba prodlení zpožděna až na 15 minut.
 7. Po použití křoviny opláchněte hlavu šamponem v teplé vodě.
 8. Opláchněte je citrónovou šťávou nebo octem.
 9. Použijte kondicionér na vlasy.
 10. Doporučuje se vlasy přirozeně vyschnout.
 11. Pro efektivnější expozici odborníci doporučují střídavé recepty ke křovinám. Od pokožka hlavy se rychle zvyká na přísady, po níž nemá žádné pozitivní účinky.

Přehled nejúčinnějších křovin.

Natura Siberica - kůra řešetlákového pro pokožku hlavy. Má mnoho příznivých účinků, od čištění pórů různých černých skvrn a vyrážky ke zlepšení krevního oběhu v oblasti pokožky hlavy. Složení směsi: Altai rajčatový olej, vitamíny, aminokyseliny, výtažky z divoké sibiřské máty, nealkohol a jakutské máslo.

Farmavita - prostředek používaný k přípravě kůže pro různé léky. Také vyčistí ucpané póry. Normalizuje lipidovou rovnováhu pokožky hlavy a vlasů.

KaaralPurify Scrub - exfoliační křovina s ořechovými skořápkami. Křovina obsahuje granule ořechového skořápku, pečlivě odstraňuje očistu pokožky hlavy ze všech typů znečištění a mazu. Určeno pro hluboké čištění a přípravu pokožky hlavy pro použití léků v ampulích nebo jiných postupů.

LebelCool Orange Scalp Conditioner - čisticí přípravek pro mastnou / suchou pokožku hlavy. Čistič pro mastnou i suchou pokožku hlavy ji hluboce čistí, má peeling a protizánětlivý účinek. Pomáhá při vypadávání vlasů, zlepšuje krevní oběh a stimuluje růst vlasů. Účinné látky: pomerančový olej, máta peprná, jojoba a extrakt z bambusového kořene.

BarexExfoliating gel Joc Care - exfoliační lupa proti lupům. Přípravek proti lupům, který se nejlépe používá ve spojení se speciálními léčebnými šampony. Díky zvlhčující kvalitě trimethylglycinu a stříhavému účinku čarodějnice, je pokožka hlavy připravena na exfoliační účinek mikrokuliček jojoby. S jejich pomocí se provádí pečlivé odlupování lupů, stejně jako hlubší pronikání účinných látek do pokožky hlavy.

Carita Revitalizující křovin pro pokožku hlavy - Stimulující gommage pro pokožku hlavy. Gommazh jemně čistí pokožku nečistot a mrtvých buněk, zlepšuje mikrocirkulaci, zlepšuje saturaci buněk kyslíkem. Vlasy získávají lesk, lehkost, sílu a objem od kořenů. Vhodné pro všechny typy vlasů. Účinné látky: slunečnicová semena, mikrojojobové granule.

Recepty

 • Recept 1. Pro přípravu drhnutí hlavy a vlasů potřebujete cukr, běžný šampon, olivový olej, esenciální oleje z mandlí a čajovníku. Chcete-li vytvořit hmotu, vezměte 2-3 lžíce šamponu, 2 lžíce cukru a jednu lžičku olivového oleje. Pak se míchá a přidá se několik kapek silice. Po tom všem je křovina znovu smíchána a nanesena na vlasové kořeny. Oplachujte teplou vodou po pěti minutách. Oleje v křoví změkčují a vyživují vlasy a cukr pomáhá očistit pokožku hlavy.
 • Řepovité oleje z řešetláku. K přípravě křoviny potřebujeme 3 polévkové lžíce. lžíce soli a 2 polévkové lžíce. lžíce olivového oleje. Aplikujte kůži na pokožku masážními pohyby, opláchněte šamponem.
 • Skrít jogurt nebo kefír. Chcete-li připravit křoviny je třeba míchat 3 polévkové lžíce. lžíce soli a 2 polévkové lžíce. lžíce přírodního jogurtu (bez přísad) nebo kefír.
 • Pečte s cukrem. Pokud jsou vlasy mastné, můžete míchat cukr s bílou nebo modrou hlínou a pokud je suchý, pak s jogurtem. Smíchejte 3 polévkové lžíce. lžíce cukru s lžící z jílu a zředěte suché přísady s odtučněným heřmánkem.
 • Skrtíme mletou kávu. Několik lžiček mleté ​​kávy se mísí s máslem nebo balzámem. Aplikujte na pokožku hlavy masážními pohyby.

Recenze

Dělal křoviny na bázi olejů, ale bez přidání šamponu. A výsledek mě potěšilo. Vlasy se změnily, objem se odevzdal. A ztráta se okamžitě snížila.

Pokusila jsem se o kůži drhnout kefír. Po použití asi měsíc jsem si všiml významných pozitivních účinků. Vlasy se staly poslušnějšími, objemnějšími a silnějšími. Ale vůně po proceduře je velmi smutná, neumývají. Rozhodněte se tedy pro sebe, co je pro vás důležitější.

Nedávno jsem začal experimentovat s lidovými recepty a narazil na broskvonou křovinu. Snažil jsem se několikrát provést ten účinek, který mě právě udeřil. Vlasy začaly vypadat mnohem lépe a velkolepěji, rozštěpené konce prostě zmizely. Plus, vždycky voní jako broskev. Radím všem.

Domácí křoviny na vlasy a pokožku hlavy

Mezi mnoha receptami na domácí vlasové výrobky, drhnutí na pokožku hlavy nezaslouží zaujme jedno z posledních míst, pokud jde o polaritu a frekvenci použití. Nicméně i přes tuto nespravedlnost je nástroj velmi efektivní a dokáže vyřešit mnoho problémů s vlasy, jako je svědění, lupy, seborrhea. Ale kromě toho, vlasové křoviny dokonale stimulují jejich růst a samotný peeling je vynikající prevencí vypadávání vlasů.

Proč potřebuji ke kůži pokožku?

Jiné úklidové úkoly:

 • Stimulace krevního oběhu ve vlasech;
 • Bojová ztráta;
 • Regulace sekrece mazových žláz (snížení tloušťky vlasů u kořenů);
 • Zrychlení růstu vlasů;
 • Zbavte se lupin, svědění a zarudnutí pokožky hlavy;
 • Obnova poškozených vlasů, lesk a hedvábnost;
 • Příprava vlasů pro domácí masky. Po odlupování vlasové pokožky a vlasové folikuly dostávají další spoušť krve a vyčištěné póry jsou mnohem více připraveny absorbovat všechny prospěšné látky a vitamíny, které vlasy dostávají při aplikaci masky.

Pravidla a řádnost postupu

Existuje několik jednoduchých, ale závazných pravidel pro použití vlasového křupání doma. Pouze s přísným dodržováním všech doporučení a správnosti pravidelnosti tohoto postupu bude účinek peelingu přesně tak, jak to očekáváte: vlasy budou silnější a problém mastných kořenů se navždy stane věcí minulosti. Zde jsou pravidla:

 1. Pokus o pokožku hlavy by měl být aplikován na vlhké, ale nepražené vlasy;
 2. Třměte nástroj na jemné masážní pohyby v kořenech vlasů;
 3. Doba trvání procedury je 5-10 minut (během této doby kontinuálně masíruje pokožku hlavy);
 4. Ponechte produkt na vlasu dalších 10 minut, aby otevřené póry mohly absorbovat všechny užitečné prvky;
 5. Umyjte křovinu teplou vodou nebo bylinkovým odvarem (pokud plánujete aplikovat masku na vlasy) nebo pravidelným šamponem (pokud je procedura dokončena);
 6. Pro ještě lepší výsledky je po každém oloupání žádoucí položit domácí masku na vlasy nebo namočit kudrlinky s lopuchou nebo kokosovým olejem a nechat 20 minut v tomto stavu (potřesení hlavou celofánem a ručníkem). Tento postup bude mít významný vliv na stimulaci růstu vlasů.
 7. U suchého a normálního typu vlasů se tento postup doporučuje používat nejdříve jednou za dva až tři týdny. U mastných vlasů se může peeling provádět každých pět až sedm dní, ale s dvojtýdenní přestávkou po každém čtvrtém postupu.

Kontraindikace

Kontraindikace užívání domácího křemene pro pokožku hlavy a vlasy jsou jednoduché a intuitivní, zejména zahrnují:

 • Viditelné řezy a léze na pokožce hlavy;
 • Vlasy po barvení (peeling vlasů výrazně urychluje ztrátu nové barvy získané po barvení);
 • Alergická reakce pokožky hlavy na součásti nástroje.

Recepty doma

Všechny nejefektivnější domácí recepty na vlasové křoviny jsou vyrobeny na bázi obyčejné soli a můžete použít jak velké mořské a malé kuchařství (pro citlivou pokožku). Níže uvádíme nejúčinnější z nich, které shromažďují nejpozoruhodnější zpětnou vazbu a dlouho se usadili pouze z nejlepší strany. Takže tady jsou:

Odstranění vypadávání vlasů

K boji proti vypadávání vlasů je nejlepší použít tento recept: Smíchejte dvě lžíce jodované soli se strouhlou cibulí a deset kapek esenciálního oleje z cedru, heřmánku nebo eukalyptu. Po masáži hlavy by měla být směs ponechána na vlasy dalších 10 minut. Chcete-li umýt drhnout je nejlepší odvar z kopřivy nebo heřmánek.

Pročistit růst vlasů

Chcete-li připravit tento křovin, budete potřebovat: dvě lžíce soli, dvě polévkové lžíce kosmetické hlíny a deset kapek rozmarýnového éterického oleje nebo jednu z následujících: bergamot, šalvěj, jojobu, hřebíček, máta, skořici. Každý z těchto olejů je vynikajícím nástrojem pro stimulaci růstu vlasů a bude skvělým doplňkem nejen k peelingu, ale i maskám.

Všechny tyto složky musí být smíchány a zředěny teplou vodou, aby se dosáhlo pachového stavu. Dále použijte nástroj v souladu s pravidly popsanými na začátku článku. Chcete-li konsolidovat výsledky po peelingu, je žádoucí použít jeden z receptů pro domácí masky pro růst vlasů.

Výživné vlasy

Chcete-li připravit výživný vlasový křup a vlasovou pokožku, budete potřebovat: dvě lžíce soli, stejné množství olivového oleje (můžete použít kokosový ořech) a několik kapek heřmánek esenciálního oleje, lopuchu nebo eukalyptu. Přidávání etheru do tohoto receptu není nutné, ale žádoucí. Po masírování vlasových kořenů by měla být směs ponechána na hlavě dalších 15-20 minut.

Nezapomeňte použít domácí koberce a stav vašich vlasů se doslova zlepší před očima. Všechny recepty v tomto článku jsou velmi jednoduché k přípravě, zcela přirozené a nevyžadují značné finanční náklady.

Koberce pro pokožku hlavy: Proč jsou potřebné a jak si vybrat

4. září 2017 v 14:41

Obvykle je křovina hlavy v nákupním seznamu někde mezi štětečkem pupku a řasenkou pro nižší řasy. I když se někdy stěžujete na tricholožka kvůli lupům, suchu, oleji nebo vypadávání vlasů, jistě dostanete rady, abyste mu poskytli šanci. S jakými hlavičkami existují a jak je aplikovat, podíváme se na příklad sedmi takových nástrojů různých nákladů a formátu.

Pokožka pro pokožku hlavy je obzvláště účinná pro fanoušky stylingu: s častým používáním finančních prostředků na objem nebo pevnou fixaci svých zbytků se zcela nevymaže a to narušuje mazové žlázy. Čištění je také účinné pro ty, kteří čelí problémům s pokožkou hlavy nebo jejichž vlasy rychle ztrácejí nový vzhled. V těchto případech nemusí šamponování postačovat. Skvrna pomůže vypořádat se s úkolem - vyčistit pokožku hlavy. Složení a konzistence takového křoviny jsou navrženy tak, aby částice byly snadno vymyty a současně jemně vyčistěly pokožku. Frekvence použití pro každého má svůj vlastní. Ovšem v každém případě není koberec určen pro každodenní použití a je spíše terapeutickou péčí o pleť na pokožce hlavy.

Redken Glow suché lesklé kousky Argan Tree Scrub

Cena: 1 750 rublů

Překvapivě se tento výrobce koberců odvolává na oblast stylingu. Faktem je, že pokud pravidelně usušíte, narovnáte nebo zvlníte vlasy, hromadí se na nich celou řadu stylingových výrobků. Umytí (zejména s dlouhými vlasy) je celé epické. K tomu potřebujete křoviny s arganovými plevy. Použijte ji před šamponováním vlasů šamponem. Stačí rozložit celou řadu výrobků po celé délce, masírovat a opláchněte velkým množstvím vody. Křovina neobsahuje povrchově aktivní látky, takže sama o sobě nepenuje - připravte se na dlouhou úpravu vody. Ale z laků, pěn a suchých šamponů a žádné stopy zůstanou, a užitečné oleje v kompozici zanechají příjemný lesk.

Řecký mořský křovin Natura Siberica

cena: 450 rublů

Pokud jste noví k léčbě křovin, začněte s takovým rozpočtem - současně se rozhodněte, zda ji potřebujete. Také v tom nejsou žádné pěnivé sírany, takže celá hrst tohoto koktejlu olej-vitamin půjde na jednu špičku hlavy. Připravte se na masáž a opláchněte po dlouhou dobu (uhodli jste to, jakýkoliv křovin se zamotá ve vašich vlasech). Ve skutečnosti je to celá sůl - v masáži. S ním zvyšujete průtok krve do hlavy a vlasy jsou krásné a zdravé. Zároveň se zbavte mrtvých buněk, špíny a zbytků suchého šamponu.

Ollin Professional Bamboo Scalp Peeling

cena: 528 rublů

Ollin má alternativu k téměř drahému vlasovému produktu, jen pětkrát levnější. A v případě křovin je také výhodnější: jeho ruská značka navrhuje nahrazení peelingu, které neobsahuje pevné částice. Deset malých zkumavek, každý s 15 mililitry, se používá jednou týdně o dva a půl měsíce. Peeling Ollin neslibuje zázračný lék na lupy nebo zničení stylingových stop. Bylo vyrobeno pro ty, kteří trpí mastnou pokožkou hlavy, nuceni každodenně umyl hlavy a nevadí jim to častěji. Vzhledem k nepřítomnosti částic může být použita před nebo po šamponu. Zázraky, opravdu, nečekejte. Jednoduše budete moci vlasy umyt méně často, vlasy se stanou svěžími, objeví se dlouho očekávané dětské chloupky a možná i lupy vás nebudou obtěžovat. Peeling Ollin připomíná čištění zubů: zvyk je užitečný, ale pro účinek wow - v salonu.

Šamponové koberce Davines Detoxikační

cena: 1 920 rublů

Šampon Davines je potřeba na polici pro ty, kteří si stěžují na oslabenou pokožku hlavy. Citlivost, peeling, podráždění - pokud si z toho něco všimnete, jste mu. Šampon je určen k nepřetržitému použití, takže částice jsou malé a hladké, stejně jako v prostředích pro praní. Suchá kůže, postupně se oživuje a oživuje. Vlasy se stanou neslušně měkkými, lupy mohou být dokonce věcí minulosti a kůra se objeví tam, kde to chybí. Proto se stejný nástroj nepotřebuje majitelům tlustého skalpu - budou zklamáni a nuceni každodenní praní.

Christophe Robin Sea Scar Scrub

cena: 3,128 rublů

V popisu tohoto netradičního křovin s mořskou solí neonovým nápisem svítí detoxikační slovo, které zanechalo špinavé zuby. Jaké toxiny na koruně jsou nejasné. Pokud je však pokožka mastná nebo šupinatá (a občas i oba), je to nejlepší způsob, jak ji naznačit, kdo má na starosti. Nejvíce příjemnou vlastností tohoto konkrétního křovin je úplná absence tance s tamburínem. Již od první aplikace se objevuje pocit svěžesti a čistoty, po nějaké době lupy zpět. Směs soli, výtažků a olejů pachuje velmi hezky v drahých lázních a proces jejich použití nedráždí ani citlivou pokožku překvapivě. Použijte ji jednou nebo dvakrát týdně v kombinaci s hydratačním kondicionérem - a nikdy nebudete litovat, že jste strávil takovou sumu na nějakém drhnutí hlavy.

Šamponové křoviny

cena: 1 550 rublů

Hlavním účelem této acido-zelené směsi je vypláchnout zbytky stylových rtěnek, které nejsou běžnými šampony z krátkých vlasů. Reuzel se stará o všechny nástroje, které jsou založeny na vosku nebo oleji (včetně minerálů). V extrémních případech si dvakrát umyjte vlasy - to stačí. Více tohoto šamponu nic nedělá. Použijte ho při každém mytí nebo jednou týdně, a vaše podložka bude čistá a hedvábná, bez ohledu na to, jak ji rozmazáváte.

Kérastase Chronologiste Soin Gommage Scrub

cena: 3 990 rublů

Konečně, příjemné a volitelné, jako třešeň na dortu, Kérastase křoviny. Nevyřešuje zdravotní potíže, nezachrání lupy ani tuky. To je jen velmi příjemný postup v tubě. Křidélko odstraňuje zbytky stylingových výrobků, vlasy jsou měkké a hedvábné. Pak jsou tam šampony, kondicionéry, masky a tak dále. Jinak je to skvělý způsob péče, bez něhož můžete žít, ale je příjemnější žít s ním. A to je docela dobrý důvod koupit.

Skvrna na pokožku hlavy doma, recenze

Ručíte ruce, tělo, obličej a dokonce i paty? A pravděpodobně jste zapomněli na pokožku hlavy? Mezitím tato stránka potřebuje dobré čištění ne méně než ostatní. A pomozte v tomto křoví od toho, co je v kuchyni!

Péče o vlasy a pokožku - výhody a výhody

Obarvení pro pokožku hlavy přináší velké výhody:

 • Eliminuje zbytky kosmetiky;
 • Adsorbuje sebum, reguluje sekreci mazových žláz;
 • Odstraňuje mrtvé částice epidermis;
 • Vytvoří vlasy zdravé, silné a silné;
 • Stimuluje krevní oběh;
 • Zrychluje růst pramenů;
 • Připravuje pokožku na účinky terapeutických mask.

Abrazivní základna - zástava dobrého křoví

Složení domácích křovin nutně zahrnuje pevné částice, které vyčistí epidermis z nečistot a starých buněk. Mohou být:

 • Sůl pro hlavu - jeden z nejlepších prostředků. Nejlepší je vzít moře, ale bude to jednoduché. Sledujte pečlivě jeho velikost - jemnost se rychle rozpustí a nebude mít žádný účinek, příliš hrubá sůl může poškrábat pokožku;
 • Smažené ořechy nebo vejce, rozdrcené v maltě, mixér nebo mlýnek na kávu. Někteří přidávají jádrové ořechy nebo dokonce mandle. Buďte velmi opatrní, aby ostré částice nepoškodily pokožku;
 • Drcené kosti ovoce - hroznové, meruňkové, broskve;
 • Drcené obiloviny - pohanka, ovesné vločky, rýže;
 • Přírodní mletá káva;
 • Cukr a granulovaný cukr - používá se velmi často, ale vyžaduje dobré umývání, jinak budou vlasy lepkavé;
 • Soda z pečení je neuvěřitelně užitečná. Mnoho dívek může dokonce vyměnit šampon s pečící sódy.

Recepty na domácí scrub

Pokrmy pro pokožku hlavy doma skoro nijak nepodléhají drahým značkovým výrobkům. Nabízíme vám tucet nejúčinnějších receptů. Můžete si vybrat libovolné!

Recept 1 - klasický
 • Cukr nebo sůl (moře nebo vaření) - 2 polévkové lžíce. l;
 • Voda nebo základní olej (olivový, jojobový, hroznový, mandlový, avokádový) - 2 polévkové lžíce. l
 1. Smíchejte přísady do husté suspenze.
 2. Aplikujte peeling na kořeny od zadní části hlavy do oblasti čela.
 3. Jemně masírujte kůži a myjte vlasy šamponem.

Prostředky lze aplikovat jak na suché, tak na mokré zámky. V druhém případě budou abrazivní částice poškrábat kůži méně.

Recept 2 - s modrou hlínou

Clay je vynikající adsorbent. Jako součást domácích křovin dokonale čistí kořeny přebytečného tuku, špíny a toxinů.

 • Prášková modrá hlína - 1 polévková lžíce. l;
 • Abrasive - 3 polévkové lžíce. l;
 • Voda - 2-3 lžíce. l
 1. Mícháme hlínu s abrazivem.
 2. Nalijte trochu vody - mělo by to udělat papoušek.
 3. Aplikujte kompozici na vlhké kořeny.
 4. My hromadíme 5 minut.
 5. Čekáme zhruba 10 minut na to, abychom hlídali.
 6. Moje hlava se šamponem.
Recept 3 - s jablečným jablečným octem

Zlepšuje krevní oběh, normalizuje mazové žlázy, urychluje růst vlasů.

 • Abrazivní - 2-3 lžíce. l;
 • Jablečný jablečný ocet - 2 polévkové lžíce. l
 1. Mix ocot s abrazivem.
 2. Provádíme alergický test na vnitřní straně lokte.
 3. Pokud nejsou žádné problémy, použijte kávovar.
Recepty 4 - med a smetana

Tento recept je ideální pro suchou pleť.

 • Abrasive - 3 polévkové lžíce. l;
 • Med - 1 polévková lžíce. l;
 • Krém - 1-2 lžíce. l
 1. Spojte med (tekuté nebo spálené) s abrazivem.
 2. Tuto směs zředíme bohatým krémem.
 3. Aplikujte výrobek na pokožku.
 4. Maste a nechte asi 10 minut.
 5. Umyjte čistou vodou.
Recept 5 - s aloe šťávou

Dalším účinným prostředkem pro suchou pokožku hlavy, který dělá vlasy poslušný a hydratovaný.

 • Abrazivní základna - 3 polévkové lžíce. l;
 • Aloe šťávy nebo listy.
 1. Abrazivní báze zředěná šťávou z aloe.
 2. Je-li to žádoucí, můžete si vzít listy a nakrájet je velmi jemně. Nástroj by měl být poměrně hustý.
 3. Osušte pokožku křovím.
 4. Masáž a umývání.
Recept 6 - Nutriční křup

Tento recept je univerzální. Je to skvělé pro zimní období, kdy jsou klobouky na vlasy a kůže suché.

 • Med - 1 polévková lžíce. l;
 • Žloutek - 1 ks;
 • Cognac - 3 polévkové lžíce. l;
 • Základní olej - 3 polévkové lžíce. l;
 • Abrazivní činidlo - 3 polévkové lžíce. l
 1. Smíchejte žloutek, brandy, máslo a med.
 2. Přidejte brusivo, abyste nechali hustou směs.
 3. Aplikujte ho na kořeny, masírujte 10 minut.
 4. Umyjte teplou vodou a šamponem.
Recept 7 - pěnivý křup
 • Šampon - 2 lžíce. l;
 • Základní olej - 1 polévková lžíce. l;
 • Abrazivní činidlo - 3 polévkové lžíce. l
 1. Šampon promíchejte olejem.
 2. Nalijte brusný prostředek.
 3. Aplikujte malou část křoviny na pokožku hlavy.
 4. Churn, masírujte a opláchněte.
Recept 8 - pro citlivý typ pokožky hlavy

Vytváří silné a silné vlasy a dokonale hydratuje pokožku.

 • Abrazivní činidlo - 2 polévkové lžíce. l;
 • Jogurt, kefír nebo zakysaná smetana - 2 polévkové lžíce. l
 1. Naplňte abrazivní fermentovaný mléčný výrobek.
 2. Aplikujte výrobek na pokožku hlavy.
 3. Masáž, čekání 10 minut a mytí hlavy se šamponem.
Recept 9 - Pepř a škorice

Aktivuje růst pramenů, dává jim příjemnou vůni, důkladně čistí pokožku hlavy.

 • Mletá paprika - 2 lžíce. l;
 • Základní olej - 2-3 lžíce. l;
 • Skořice - 2 polévkové lžíce. l;
 • Abrazivní základna - 1/3 šálku.
 1. Kombinujte skořici a pepř.
 2. Přidejte brusivo.
 3. Nalijte základní olej - směs by měla být poměrně silná.
 4. Naneste ho na mokré vlasy, masírujte a nechte na pár minut.
 5. Omyjte šamponem a opláchněte prameny silným heřmánkovým extraktem.
Recept 10 - mořská sůl a cibule

Stimuluje růst pramenů a také posiluje kořeny.

 • Mořská sůl - 0,5 šálků;
 • Cibule - 1 ks.
 1. Jemně nakrájejte cibuli na křehký stav.
 2. Směs s mořskou solí. Směs by měla být jako krém a musí být teplá.
 3. Aplikujte na prameny, masírujte, nechte 20 minut a umyjte teplou vodou.

Esenciální oleje v domácím křoví

Vlasy křoviny s éterickým olejem vypadá takto:

 • Mořská sůl - 3 polévkové lžíce. l;
 • Balzám - 2 polévkové lžíce. l;
 • Esenciální olej - 2-3 kapky.

V závislosti na účelu si můžete koupit některý z těchto esterů:

 • Posílit kořeny - lopucha;
 • Pro navlhčení pramenů - růží, heřmánku, jasmínu, šalvěje;
 • Proti zvýšenému obsahu tuku - citrón, citrón, máta, ylang-ylang, levandule, grapefruit;
 • Od pádu - čaj strom, cedr, borovice;
 • Z lupy - geranium, levandule, citron, čajový strom, oranžová.

Proveďte postup během 1-2 týdnů. Neměly by být menší než 3 a ne více než 6. Po dosažení požadovaného účinku zapomenout na tyto prostředky několik měsíců. Nezapomeňte, že časté čištění způsobuje podráždění pokožky.

Kdo by neměl dělat pokožku na pokožku hlavy?

Koberce pro pokožku hlavy mají řadu kontraindikací, které je třeba vzít v úvahu:

 • Hyperaktivní kůže;
 • Kůže náchylná k alergickým vyrážkám;
 • Přítomnost ran, trhlin, odřenin, pustulární erupce, nedávno aplikované stehy.

Několik důležitých tipů

A konečně, podívejte se na výběr užitečných tipů, které jen zlepší výsledky domácích křovin:

 • Pro mastnou pokožku hlavy by se měl peeling provádět jednou týdně a normální a suchá kůže jednou za dva týdny;
 • Před aplikací produktu nezapomeňte provést alergický test. Osušte kůži na kýlu loktem s vařeným křovím, počkejte 5 minut a pak opláchněte vodou. Pokud se po 2 hodinách na ošetřované ploše neobjeví akné, zarudnutí nebo svědění, neváhejte použít vlasy a hlavu na drhnutí;
 • Nepouštějte vlasy před procedurou, nechte ji špinavé;
 • Je-li to žádoucí, loupání může být aplikováno nejen na kořenovou zónu, ale i na celou délku vlasů;
 • Masírujte pokožku jemnými, hladkými a třecími pohyby;
 • Opláchněte dobře tekoucí vodou;
 • Během posledního oplachování použijte klimatizaci i bylinný odvar;
 • Suché vlasy bez vysoušeče vlasů;
 • Pravidelně měňte křoviny tak, aby kůže nebyla zvyklá na stejné recepty.

Podívejte se na video: Scrub pro skalp domu. Velmi jednoduchá a efektivní

Podívejte se na video: Skvrna na pokožce hlavy (krupice, olej z hroznových semen)
Podívejte se na video: Slaný křup pro pokožku hlavy!

Skvrna na pokožku hlavy, recenze

Hlas lidí, o kterých si můžete přečíst právě teď, si zaslouží vaši pozornost!

"Nedávno jsem se dozvěděla o odlupování vlasů od jedné z mých přítelkyní. Pečlivě sleduje všechny zprávy o kráse a pečlivě se stará o její vlasy. Využívá však nákladného drtiče značky a já jsem se rozhodl upřednostňovat přírodní prostředky. Už šest měsíců dělám slanou křovinu s přidáním lžíce medu. Výsledky jsou úžasné! Vlasy jsou méně špinavé, rostou lépe a téměř nevypadají. Velmi spokojen, doporučuji to všem. "

Svetlana, 23 let

"Nejprve se mi zdálo, že tento nápad je absurdní! Jak to vypadá - vlasová křovina? Ale jednou se rozhodl vyzkoušet několik receptů. Vyrobeno z lopuchového oleje, medu, kefír a soli. Kůže začala dýchat, vlasy byly zdravější, lupiny téměř zmizely. I přes skepticismus to budu i nadále používat! "

"Moje hlava je velmi často, ale bohužel, dokonce i speciální šampony nepomáhají. Slyšel jsem od kamarádky o peelingu vlasů a našel pár jednoduchých receptů na internetu. Upřímně řečeno, zpočátku nevěřila, že by káva nebo mořská sůl mohla dělat to, co drahý šampon nemohl. Jaké bylo moje překvapení, když byla pokožka hlavy dokonale čistá! Vlasy voní čerstvé, rostou lépe a rychleji a stávají se hladké a hedvábné. "

"Vlasy jsou velmi zranitelné, trvale trpí různými vnějšími vlivy a stylingovými produkty. Tato situace mi nevyhovovala, neboť dlouhá páska byla vždy mou hlavní dekorací. Rozhodla jsem se o ni postarat pomocí domácích křovin. Používáme ovesné vločky v kombinaci s olivovým olejem. Je příliš brzy na posouzení výsledků, ale pocit čistoty je již po prvním zasedání přítomen. "

Margarita, 35 let

"Můj křovík mi vůbec nepotřebuje! Je to tak únavné - vařit, dát si to, počkat a pak ji dlouho umyt. Ačkoli přátelé říkají, že to není tak těžké, ale efekt je úžasný. Pravděpodobně budu mít trpělivost a stále vyzkouším tento nástroj na sobě. "

5 domácích super scrubů na hlavu a vlasy

Cukr, sůl, med, máslo a káva vyčistí pokožku, uvolní vás lupy a vrátí sílu a lesk vlasů.

Proč potřebujeme kousky hlavy a vlasů

Díky abrazivním částicím jsou křoviny mnohem účinnější než šampony, odstraňují odumřelé kožní buňky, prach, zbytky vlasového stylingu a nadbytečný kožní mazu. Kůže začíná dýchat, vlasy rostou rychleji a méně špinavě.

V závislosti na složení mohou křoviny také vyživovat a zvlhčovat pokožku, vlasy lesknout, bojovat s lupinami nebo nadměrně tuk.

Kromě toho masáž zlepšuje krevní oběh v oblasti pokožky hlavy.

Jak používat křoviny

Pokud máte mastné vlasy, používejte křoviny jednou týdně, pokud jsou suché a normální - jednou za 2 až 3 týdny.

Pročistěte pouze vlasové kořeny a kůži. Není třeba hlavu předtím umýt, stačí ji pouze navlhčit teplou vodou. Po ukončení procedury umyjte vlasy obvyklým způsobem.

Vyvarujte se čištění, pokud máte poškozenou pokožku nebo jste alergičtí na součásti přípravku, stejně jako během prvních dnů po barvení vlasů: aktivní mechanický účinek může urychlit ztrátu barvy.

1. Křovina na mořské soli pro mastné vlasy

Mořská sůl čistí pokožku a odstraňuje přebytečný tuk. Kromě toho způsobuje, že vlasové kořeny jsou silnější.

Složení

 • 3 polévkové lžíce mořské soli;
 • 1 lžíce teplé vody.

Příprava a použití

Vytvořte spáru soli a vody. Aplikujte křovinu na pokožku hlavy a otřete ji do kořenů po dobu 5-7 minut, pohybujte se od zadní části hlavy až po čelo a chrámy. Umyjte teplou vodou.

2. Vyčištění z cukru, medu a smetany pro hydrataci a výživu

Cukr čistí pokožku hlavy, med ji vyživuje a krém hluboce hydratuje.

Složení

 • 3 lžíce cukru;
 • 1 lžíce medu;
 • 2 lžíce pitné smetany.

Příprava a použití

Smíchejte cukr a med. Přidejte krém, promíchejte. Aplikujte přípravek na pokožku hlavy, masírujte 5 minut a nechte dalších 10 pro hlubší účinek. Křovinu vypláchněte teplou vodou.

3. Vyčistěte z mořské soli a medu pro posílení vlasů

Mořská sůl posiluje vlasy a čistí pokožku hlavy. Med má nutriční vlastnosti.

Složení

 • 4 čajové lžičky jemně mleté ​​mořské soli;
 • 2 lžíce řídkého medu.

Příprava a použití

Smíchejte med a sůl. Aplikujte kůru na pokožku hlavy, dobře rozdělte výrobek a masáž po dobu 5 minut. Nechte drhnout další dvě minuty a poté ji umyjte teplou vodou.

4. Vyčistěte z cukru a oleje na vlasy

Cukr jemně odstraňuje nečistoty, tuky a mrtvé částice kůže. Olej hydratuje pokožku a dává vlasům zdravou záře.

Složení

 • 2 lžíce cukru;
 • 1 polévková lžíce rostlinného oleje (olivový, lopuchový, mandlový nebo hroznový olej).

Příprava a použití

Důkladně promíchejte cukr a máslo. Aplikujte kůru na kůži a masírujte hlavu. Přesuňte se od zadní části hlavy k čelní straně. Po 5-7 minutách vypláchněte produkt teplou vodou.

5. Káva a sůl lupy křoviny

Kávová a slaná kůra hluboce čistí pokožku, posiluje vlasové žárovky a eliminuje lupy.

Složení

 • 2 polévkové lžíce mleté ​​kávy;
 • 2 lžíce mořské soli.

Příprava a použití

Smíchejte kávu a sůl dobře. Aplikujte křovinu na pokožku hlavy, masáž po dobu 5-7 minut a opláchněte teplou vodou.

Jen dávejte pozor: káva může barvit světlé vlasy hnědé.

Znáte zajímavé recepty na domácí vlasy? Sdílejte je v komentářích!

Pro Více Informací O Suché Vlasy