logo

Jak umýt barvu z vlasů doma

Špatné skvrny? Řekneme vám o způsobech, jak umýt barvu z vlasů doma.

Představte si situaci: rozhodli jste se experimentovat, ale výsledek vás zklamal. Před spuštěním do salonu si vyzkoušejte domácí možnosti. Pomohly mnoha děvčatům, ne-li vrátit původní tón, pak významně snížily jas barvy.

Metoda 1. Kefír, aby byl tón světlejší

Pokud se výsledek zbarvení ukázal být příliš tmavý pro vás, můžete zkusit používat obyčejný kefír. Ve své složení mléčné kyseliny, které pronikají hluboko do barvy, "jí". Kromě toho má kefír pozitivní vliv na vlasové kořeny a vlasovou pokožku hlavy.

Existuje složitější recept, který je podle recenzí účinnější.

Chcete-li se vrátit k přírodní barvě, můžete použít přírodní lisované oleje. Oni nejen "odstraní" barvivo, ale také obnoví vlasy sám. Tyto masky můžete vytvářet alespoň každý den, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.
Budete potřebovat olej, koupíte broskvový, lopuchový nebo ricinový olej (prodáváte v lékárnách) a kokosový olej je také vhodný. Mírně je zahřejte na pokojovou teplotu a aplikujte po celou délku vlasů. Pak položte tašku na hlavu, nahoře - ručník nebo termoplast. Přes ručník může také foukat vysoušeč vlasů, stojící v horkém režimu.


Metoda 3. Med jako tónovací maska

Pokud nechcete hodně změnit barevné barvy, můžete použít medové masky. Nejsou tak účinná jako kefír nebo olejové masky, protože se používají, pokud vám vyhovuje celková barva vlasů. Princip aplikace je stejný - tavte na pokojovou teplotu, aplikujte na vlasy, přidržte a pak opláchněte. Nevýhodou je, že umývání medu není tak jednoduché, jako je například kefír.

Metoda 4. Teplý tón s přírodními produkty.

Chcete dát vlasům teplý stín? Pak je obvyklý heřmánek (prodává se v lékárně). Hue je viditelná pouze na blond vlasy, protože je to jednoduchý způsob, jak zvýšit barvu jasnější a zajímavější pro blondýnky. Chcete-li připravit nástroj, vezměte tři lžíce heřmánku půl litru vroucí vody. Naplňte a nechte to vařit. Po
napněte vývar a na konci mytí propláchněte vlasy. Držte asi deset minut, poté můžete opláchnout čistou vodou.

Chcete-li udržet výsledek, opláchněte vlasy odtučněním heřmánek je nutné po každém mytí.

Metoda 5. Mýdlo na praní

Jedná se o velmi agresivní variantu, která opravdu vlasy vysuší. Nicméně, barva v tomto případě je snadné "odlupovat." Ve složení mýdla mýdla, mastných kyselin, nahradit studené oleje, stejně jako spousta alkalických látek. Pouhých několikrát je použití mýdla časem SSSR, barva se umyje.
Mýdlo není vhodné pro suché vlasy, je lepší vyrobit několik kefírových masek.

Metoda 6: Odstraňovač tmavých odstínů aspirinem

Stává se, že po zbarvení vlasů zůstává zelený tón, což je tak frustrující. V tomto případě můžete udělat domácí odstraňovač laků s aspirinem. Míste pět tablet ve sklenici vody, výsledný roztok se aplikuje na vlasy. Na hlavu je položen vak, ručník nad ním. Po uplynutí půl hodiny můžete nástroj vyčistit a vyhodnotit výsledek.

Mluvili jsme o tom, jak můžete rychle změnit barvu vlasů omyvatelnou barvou a také, jak odstranit odstín, pokud se váš tón, který se po barvení, změnil. Uložte článek pro budoucnost!

Světlo černé: jak odstranit barvu bez poškození vlasů

Čas od času každá žena chce změnit. "Když chce dívka změnit svůj život, změní si vlasy," řekl světově proslulý Coco Chanel. A ve skutečnosti je v tom nějaká pravda!

Bohaté černé a tmavě hnědé kudrlinky přicházejí k mnoha, ale jsou schopny zvýraznit všechny chyby na obličeji, navíc vizuálně o pár let starší. Abychom se zbavili černých, bude to vyžadovat hodně úsilí.

Od brunetky po blondýnku

Zdálo se, že jsem chtěl změnit obrázek - přihlaste se do salonu, kde za pár hodin vám pán udělá blond krása. Ve skutečnosti se vyhnout černé barvě občas trvá několik měsíců, v některých případech po dobu jednoho roku. Zesvětlení hnědých vlasů nebo přirozené nenosené je mnohem jednodušší. Zvažte, ne každý pán je schopen převzít zodpovědnost, abyste z jednoho bruneta na blondýnu pro den s minimálními ztrátami. Potíže takové transformace jsou následující.

Dlouhé barvení v černé barvě

Pokud jste vymalovali černé, tmavě hnědé, gaštanové odstíny po dlouhou dobu - bude velmi obtížné omýt barvu. Věc je, že v procesu zbarvení barvivo proniká hluboko do vlasů a mění jeho strukturu. Při častém zbarvení se barva akumuluje, je téměř nemožné umýt tmavou barvu z konců. To platí zejména pro dívky, které jsou namalovány každé 3-4 týdny.

Aby nedošlo k poškození vlasů, zkušení mistři pečlivě prostudují zdrojová data a pak zvolí individuální metodu postupného přechodu od tmavé barvy k barvě vlasů. Musíte být připraveni na to, že nějaký čas bude muset chodit s nepopsanou, nedefinovanou barvou vlasů, protože požadovaný odstín bude dosažen alespoň za měsíc.

Měli bychom také poznamenat, že pokud jste používali přírodní barviva jako hennu a basma po několik let, je téměř nemožné získat krásný světelný tón. Faktem je, že chemická interakce přirozeného a profesionálního barviva je zpravidla nepředvídatelná. V některých případech se po vyčištění přírodních barviv objevují šedo-zelené nebo modré odstíny, které nelze odvodit. Špecialista vám řekne, co se dá udělat s černými vlasy, které jsou barvené Basma, nedoporučuje se experimentovat sami.

Rozlišovací barviva

Mnoho žen používá barviva pro domácnost jako Pallete nebo Syoss, aby šetřila peníze. Zahrnuty jsou zpravidla oxidační látky s vysokým podílem peroxidu (9%, 12%). Při pravidelném barvení s podobnými barvami je délka vážně poškozená, ale zároveň díky tmavému odstínu vlasy vypadají slušně. Poté, co vedoucí vykonává postup vyjasnění, jsou nedostatky zřetelné. Často v takových případech musí být vlasy zkráceny, protože taková radikální změna je nakonec zabije.

Také nízké barvivo pro domácnost konzumuje vlasovou strukturu mnohem víc než profesionální. To je důvod, proč, dokonce i když jste tuto barvu provedli 2-3 krát, připravte se na dlouhý proces objasnění.

Správná volba stínu

Pokud máte v plánu provést vyzařování černého vlasu doma, je velmi důležité zvolit správný odstín pro tónování. Ihned po osvětlení nebo praní mohou vypadat vlasy jinak. Někdo změní světle červenou barvu, někdo má špinavou blondýnku a někdo nerovný a skvrnitý. Barva je velmi složitá věda a je obtížné zvládnout to doma. Pokud však máte trpělivost, nic není nemožné. Hlavní věcí v tomto oboru není spěchat a pozorně studovat všechny nuance a rysy.

Hlavní způsoby reinkarnace

Existuje spousta způsobů, jak jít od brunetky na blondýnku, abyste ulehčili hnědé vlasy. Než si vyberete jednu z nich, musíte objektivně posoudit aktuální stav vlasů. Takže například pokud jsou vlasy křehké, suché, často vystaveny barvení čpavkovými barvivy, náchylné ke ztrátě - je lepší zvolit jemnější metodu. Majitelé zdravých, silných vlasů, které byly namalovány v barvách bez amoniaku ve složení nebo tonikách, můžete bezpečně vyzkoušet rozjasnění. Obecně řečeno, pořadí přeměny z brunetky na blondýnku je následující:

 • Stanovení požadovaného výsledku.
 • Diagnostika vlasů.
 • Výběr způsobu bělení.
 • Výběr materiálů, barvivo.
 • Výběr péče o bělené vlasy.

Mezi způsoby bělení nejoblíbenějších patří několik.

Blednutí prášku

Metoda je pro vlasy poměrně traumatická, ale dává v krátké době vynikající výsledek. Pro tento postup budete potřebovat také oxidační činidlo, nejlépe ne více než 6%. Černé vlasy lze postupně osvětlit, nejprve o 1,5%, pak o 3% a poslední stupeň o 6% oxidu.

V mnoha lacných kadeřnických salonech, kosmetických salonech a mistrech se provádí zesvětlení tmavých vlasů na 12% oxidu. Vlasy po takovém postupu jsou opravdu dobře osvětlené, ale zároveň doslova okamžitě začínají aktivně vypadávat a končí na konci. Navíc existuje ošklivý špinavě žlutý odstín, který je velmi obtížně tónovaný.

Pro osvětlení domova je nejlepší zakoupit materiály v profesionálním obchodě, mějte na paměti, že v mnoha z těchto obchodů budete mít možnost získat bezplatnou odbornou radu.

Zvýraznění a ombre

Pokud nejste v spěchu a chcete zachovat délku a zdraví vlasů, dokonalý způsob, jak postupně odlehčit zvýraznění. Tento proces není snadný, ale nepoškozuje vlasy. Vezměte prosím na vědomí, že na dosažení požadovaného odstínu bude trvat asi šest měsíců. Každý měsíc bude nutné jemné prameny zesvětlit práškem nebo smetanou. Po zbarvení velké části hlavy se rozjasňující složka aplikuje na celou délku a výsledek je tónován do zvoleného odstínu blond.

Barvení ombry nebo balayazh je také skvělý způsob, jak vyčistit znuděnou černou barvu a obnovit obraz jako celek. Tato technika znamená hladké protahování od tmavých kořenů po jasné konce. Tato metoda vám umožní vyzkoušet nový obrázek a bude vyhovovat těm, kteří jsou v pořádném sexu, kteří si stále nejsou jisti, co chtějí osvětlit.

Odstraňovač kyselin

Problém, jak přinést barvu vlasů černé bez poškození, je vyřešen. Stačí stačit odstraňovač kyselin, například od tuzemského výrobce Estel Professional. Díky složení produkt proniká hluboko do vlasové struktury a rozkládá molekuly barviva. Díky praní se můžete v poměrně krátké době obrátit z hořící brunetky na blondýnu a není tak škodlivá jako zjasňovač.

Estel obsahuje 3 lahve pro mytí: redukční činidlo, katalyzátor a neutralizátor, z nichž každá obsahuje 120 ml. Tato částka finančních prostředků bude stačit na 4-5 promývání v průměrné délce. Pokud je výsledek nedostatečný po ukončení procedury, můžete dodatečně provést rozjasnění prášku na nízkém oxidu a pak tónovat vlasy s barvou požadovaného odstínu 1-2 tóny světlejší.

Nevýhody této metody zahrnují skutečnost, že při nesprávném použití se tmavá barva může vrátit doslova na další den. Také odstraňte kyselinu lépe v dobře větraném prostoru, protože nástroj má ostře nepříjemný zápach.

Odkapávání

Chcete-li odstranit černou barvu nebo nežádoucí barvu po odstraňování kyselin, použije se postup. Pro ni je šampon, zesvětlovací prášek, oxidant a voda smíchány ve stejném množství. Kompozice se aplikuje na vlasy, ve věku 15-20 minut a je svázána s ručníkem, a pak je v případě potřeby ještě několikrát aplikována, aby se dosáhlo požadovaného výsledku. Oddělení může také být přičítáno šetřícím metodám zesvětlení, skoro nepoškozuje vlasy a současně poskytuje zaručený výsledek.

Domů Osvětlení

Abyste se doma zbavili černé nebo tmavě hnědé barvy, musíte nejprve zakoupit:

 • mytí (Estel Professional Color Off);
 • šampon pro hluboké čištění;
 • 2 balení bělícího prášku;
 • 2 oxidační činidla 1,5%;
 • barvivo pro tónování (s výhodou bez amoniaku);
 • oxidační činidlo 3%;
 • štětec, nádoba na míchání barvy, rukavice.

Mycí prostředky

Tento set bude dostatečně jasný. Pokud máte dlouhé vlasy, budete muset najednou koupit 2 balení. Před zahájením postupu pečlivě přečtěte pokyny výrobce. Vlastnosti aplikace:

 • Kapalina v lahvičkách pro první stupeň by měla být rozdělena do stejného množství, například do 4 promývacích roztoků. Abyste dodrželi proporce, můžete také použít kuchyňské váhy.
 • Složení se smíchá přesně pro jednu aplikaci, je nutné ji okamžitě aplikovat, protože akce postupně oslabí.
 • Odborníci doporučují použití odběru od konců, protože nejvíce shromažďují nejtmavší pigment.
 • Dokonce i tehdy, když se vám zdá, že výsledek byl dosažen poprvé, věnujte si čas, opakujte postup alespoň jednou. Potom aplikujte výrobek ze 3 lahví na malý pramen, pokud ztmavne, znamená to, že proces ještě není dokončen a je třeba udělat ještě několik dalších promývání.
 • Na některých fórech dívky doporučují, aby výrobek nepoužívaly z 3 lahví, aby se kudrlinky opět neztratily. Je kategoricky nedoporučujeme porušit pokyny, protože to jsou přesně tři lahve - neutralizátor dokončí chemickou reakci.
 • Na konci procedury se doporučuje vlasy promývat hluboce čistícím šamponem, aby se barva úplně umyla.

Tónování a malování

Na konci mytí a nejlépe ze všeho následujícího dne byste měli provést dekapování nebo bělení podle vašeho výběru. Pro dekapitování smíchejte 4 polévkové lžíce svého oblíbeného šampónu nebo balzámu, 4 polévkové lžíce teplé vody, 2 balení odbarvujícího prášku, 2 oxidanty 1,5%. Případně můžete přidat lahvičku nebo pár kapek vlasového oleje.

Můžete vylepšit vlasy fólií, takže proces bude mnohem rychlejší. V důsledku toho byste měli dostat žlutou nebo světle žlutou jednotnou barvu vlasů. Dalším krokem je tónování.

Sen mnoha dívek je platinová studená blond. Současně je třeba si uvědomit, že po černé může dojít k této barvě jen za několik měsíců. V této fázi je důležité získat krásný a rovnoměrný světlý stín, stejně jako udržet kudrlinky v dobrém stavu. Pro tónování je lepší zvolit v kompozici měkké barvy bez amoniaku.

Nezapomeňte, že žluté překrývání s fialovými a modrými podtóny. Proto zvolte barvu s příslušným číslem (hodnoty naleznete na webu výrobce). Vypadá velmi pěkně zlaté, pšeničné, světle hnědé tóny. Nejsnazší odstíny jsou však nejprve vyloučeny, mohou způsobit, že vaše bělené kudrlinky jsou zelené.

Hlavní chyby

Při pečlivém dodržování pokynů výrobců a technologií můžete dosáhnout vynikajícího výsledku a získat požadovanou barvu vlasů. Nedělejte následující chyby:

 • Používání domácích barev pro osvětlení - takové nástroje nejsou schopny odbarvit tmavou barvu, ztrácíte čas a peníze.
 • Dvě nebo tři osvětlení v řadě - začnou se vlasy rozpadat a vypadnout.
 • Tónovaný na vysokém% oxidu - po vyčištění je nutné zbarvení o více než 3%.
 • Zanedbání péče - bělené vlasy vyžaduje pečlivou a pečlivou péči, je možné, že budete muset věnovat mnohem větší pozornost vašim kadeřům než dříve.

Jak už můžete pochopit, volba silnice na cestě k překrásným blond vlasům závisí na struktuře, síle vlasů i na samotné hostesky, která chce změnit obraz. Pamatujte, že nic není nemožné a z hořící brunety se můžete stát platinovou blondou. Trvá jenom trochu času a trochu trpělivosti!

Jak a co přináší barvu vlasů v domácnosti a v salonu

Situace, kdy nová barva vlasů nebyla na tváři - není neobvyklé. Zvláště pokud jste poprvé provedli barvení, a dokonce i doma, bez odpovídajících zkušeností. Nešťastná blondýnka může být tónovaná, ale co by měly dívky, které se rozhodly změnit svůj obraz, mít bohatou, tmavou nebo horší, uhelnou barvu? Zbavte se této barvy je velmi obtížné. Nicméně, existuje několik možností, jak přinést černé vlasy barvy v salonu nebo doma.

V jakých případech chcete z vlasů přinést černou barvu

Hlava chlupatých vlasů vypadá stylově a tajemně, ale pouze pokud je v souladu s barevným typem exteriéru. Tento experiment je nepravděpodobné, že zdobí majitele porcelánové pokožky pihami nebo příliš mladou osobou.

Často intenzivní černá barevná schéma vypadá velmi hrubá, někdy vulgární a v mnoha případech vizuálně dodává ženě několik let.

Nejbezpečnějším způsobem, jak se vyhnout tomu, aby se dostal do nepříjemné situace, je korelace požadované barvy s vlastnostmi exteriéru. Kdo je černé vlasy, doporučujeme číst na našich webových stránkách.

Pokud už byla věc provedena a výsledek není povzbudivý, budete muset uvažovat o tom, jak umýt černý nátěr z vlasů bez toho, aby jim to způsobilo velké škody.

To je nutné nejen v případě, kdy se stín neodpovídal, ale ukázalo se, že je bohatší, než se očekávalo, ale pokud jste již už několik týdnů, měsíců nebo let pravidelného barvení už unaveni.

Chcete být alespoň několik málo tónů - připravte se na umývání tmavé barvy. Také postup je vyžadován pro dívky, které chtějí experimentovat s módními technikami, rezervacemi, balayazhem, shatushem a podívat se na to, jako kdyby jejich pramínky spálily na slunci.

Pozor! Samozřejmě, že hřebenovité křídla nejsou kontraindikací pro komplexní zbarvení, ale kontrast černé a přirozené řady světlých odstínů je příliš výrazný, aby vypadal přirozeně.

Jak přinést kabinu

Jeden z nejpopulárnějších profesionálních postupů, které pomáhá odstranit černý pigment z vlasů, je dekapování (mytí). Tato služba není příliš levné: od 1 do 6 tisíc rublů, v závislosti na délce kudrlin a oblasti umístění kosmetického salonu. Ale ani ona nezaručuje požadovaný výsledek poprvé.

Pokud jste mnohokrát zbarvili černé vlasy, není snadné odstranit pigment. Bude pravděpodobně trvat několik návštěv kadeřníka. Ovšem zkušený pán udělá vše pro to, aby vaše vlasy získaly stejnoměrný odstín a při dalším barvení v jasných barvách nemáte žádné problémy.

Podstata dekapitace - při nanášení na prameny agresivní chemické složení s amoniakem, peroxid vodíku. Bude doslova umývat umělý černý pigment ze všech vrstev vlasové šachty a postupně zvlhčovat vlasy o 3-4 tóny.

Samozřejmě, že takový hluboký účinek léku nemůže ovlivnit zdraví vlasů. V důsledku toho nejsou vlasy příliš postižené, nezapojujte se do procedury. A pokud budete potřebovat několik zasedání, zkontrolujte, zda mezi nimi nepracují. V pauze intenzivní péče o prameny použijte obnovovací kosmetiku.

V kabině můžete nabídnout praní s kyselým složením. To je považováno za jemnější než hluboké oddělení. Zvyšuje vlasy o 1-2 tóny.

Další možností pro ty, kteří si vyberou, jak můžete vymýtit černý nátěr z vlasů v holičství, je zesvětlit nebo změnit barvu kudrlin. Za cenu je služba zpravidla trochu levnější než oddělení. Ale je možné, že po ní se vaše černá změní na červenou. Musíme zopakovat postup nebo zbarvit to, co je. V každém případě bude nutné znovu počkat několik dní, aby se minimalizovalo poškození těchto manipulací s vlasy.

Kardinálním roztokem je krátký účes s dalším růstem kadeří přirozené barvy. Hlava vlasů je prospěšná pouze proto, že je účinek agresivních chemických sloučenin vyloučen. Ale tato cesta z černé barvy vyžaduje trpělivost. Chcete-li urychlit proces, po návštěvě kadeřníka začněte používat aktivátory růstu vlasů, které jsou osvědčeny oblíbenými recepty (bergockový olej, tinktury z červeného pepře a další součásti masky). Je pravda, že proces bude stále docela dlouhý.

Rada Metoda komplexního barvení pomůže vyrovnat černé barvy vlasů: zvýraznění, barvení a bronzování. Průměrná cena v kabině je asi 2,5-5 tisíc rublů.

Jak se umýt doma

Dokonce i v kadeřnickém salonu není možné rychle se zbavit nasyceného tmavého odstínu kudrlin, co mluvit o nezávislých pokusech o čištění přetrvávajícího černého pigmentu. Nicméně výhody tohoto postupu, prováděného doma, jsou stále ještě zde. Budete schopni výrazně ušetřit a pokud si zvolíte tradiční způsoby praní, výrazně ochráníte zdraví vlasů.

S pomocí prof. fondů

Nejvíce zoufalé mladé dámy se mohou pokusit umýt korozivní černou barvu pomocí speciálních nástrojů nebo zesvětlit kudrlinky. K tomu můžete zakoupit takové léky, které získaly dobrou pověst:

 • L'Oreal Efassor - prášek pro balení v pytlích (jeden stojí asi 180 rublů). Jako běžné umývání se používá jako šampon: droga se zředí horkou vodou, chrlí, rozloží na vlasy a nechá se 5-20 minut. Pro hluboké oddělení je Efussor kombinován s oxidačním činidlem a zvyšuje dobu zotavení;
 • Emulze Estel Color OFF - sada 3 lahví (redukční činidlo, katalyzátor, neutralizátor) stojí asi 400 rublů. Výrobek neobsahuje amoniak. Podle výrobce je možné barvit aktualizované vlasy do jedné hodiny po nanesení emulze;
 • Hair Light Remake Color Corrector by Hair Company. Kompozice neobsahuje peroxid vodíku a čpavek, ale jsou přítomny ovocné kyseliny. Umožňuje změnit tmavý odstín o 2-3 tóny. Stojí to asi 2 tisíce rublů;
 • světlejší složení Blondoran. Je vyráběna různými značkami, včetně společností Londa a Estelle. Cena - od 70 rublů za tašku;
 • Supra je nástroj pro bělení pramenů je v sestavě mnoha kosmetických firem. Cena - asi 100 rublů.

Věnujte také pozornost výrobkům na praní od společnosti Kapous, Brelil, Paul Mitchell a dalších firem.

Použití barviva na vlasy

Malování kudrlinky - není to nejjemnější postup pro kadeře, zvláště pokud jde o trvalou černou barvu. Zároveň však umožňuje postupně, bez radikálních zásahů, lehčí v několika odstínech. Pro tento účel se hodí:

 • zvýraznění (včetně následování tónování) - zejména častá, malá technika. Vhodná a zahalovací metoda. Ash, platina, zlato a další jemné vlákna vizuálně rozjasňují vlasy. Můžete si zvolit odstíny, které nejsou příliš kontrastní s původním barevným schématem: kaštan, káva, čokoláda a další. Přechody budou měkčí a z barvy korálového křídla hladké. Je pravda, že je stále nutné jednotlivé kudrlinky zesvětlit;
 • zbarvení - částečně připomínající zvýraznění, ale pouze s použitím několika odstínů. Může to být přírodní nebo světlá paleta;
 • Rezervace - kombinace tmavých a lehkých pramenů vypadá neuvěřitelně stylově, ale pouze pokud na něm pracuje profesionál. Ihned, abyste dostali slušnou hlavu vlasů, samozřejmě nebude fungovat, ale můžete používat stále více světelných tónů krok za krokem.

Rada Můžete si vzít dočasné barvy, barvy odstínu nebo šetří bezammiachnye barvu. Pokud provádíte tento postup doma, nejprve si přečtěte výukové video.

Lidové metody

Kefírová maska ​​pro jemné mytí černé barvy:

 • 300 mililitrů mastného fermentovaného mléčného produktu, přidá se 40 gramů želatiny;
 • míchat a nechat bobtnat;
 • po 20 minutách mírně zahřívá v mikrovlnné troubě;
 • rozdávejte v zámcích a zahřejte svou hlavu po dobu 3-5 hodin;
 • opláchněte studenou vodou a opakujte o týden později.

Existují i ​​další varianty tohoto receptu pro praní barvy vlasů bez poškození:

 • 0,5 litru kefíru nalijeme 10 mililitrů olivového oleje;
 • přidejte do směsi směs surového kuřecího žloutek a 10 gramů moře nebo soli;
 • přidržte směs na vlasy pod plastovým a izolačním uzávěrem asi 40 minut.

Nebo můžete namíchat 1 litr mírně teplého, vysoce tučného fermentovaného mléčného nápoje se 2 lžícemi sody a pol sklenicí olivového oleje (alternativně 50 gramů kvalitní vodky). Tuto masku vypláchněte po 1,5 hodinách po aplikaci a zahřátí hlavy.

Aromatické prostředky pro praní tmavých vlasů s medem a skořicí:

 • kombinovat 30 gramů obou složek;
 • přidat bílkoviny, pokud jsou kadeře mastné, nebo žloutek, pokud jsou suché;
 • potlačení hladké konzistence;
 • Aplikujte na vlasy a nechte na pár hodin. Frekvence opakování - 2-3 krát týdně.

Medový zábal. Pomůže nejen vypláchnout tmavou barvu z vlasů, ale také posílit křehké prameny:

 • předběžně opláchnout kudrlinky roztokem sody (2 čajové lžičky prášku na litr teplé vody);
 • mírně suché;
 • med, mírně vyhřívaný ve vodní lázni, vztahuje se na všechny vlasy, od kořene k špičce;
 • Nasaďte si plastový sáček nebo sprchový kryt. Můžete spojit tenký šátek přes vrchol, protože když zabalíte med, nemusíte vlasy zahřívat;
 • po 7 hodinách umyjte sladký výrobek.

Přírodní oleje. Mohl postupně odstraňovat z vlasů černý nátěr. Castor, lopuch, olivový olej, lněné semínko, mandle a dokonce obyčejná slunečnice jsou pro tyto účely vhodné. Receptura na vaření:

 • mírně zahřát olejovou základnu (budete potřebovat 1 šálek);
 • přidat 20 gramů másla nebo margarínu;
 • počkejte, až se kus roztaví;
 • mírně ochladit, rozdělit do vlasů;
 • držte od 3 do 7-8 hodin.

Další možnost čištění černé barvy je ještě snadnější. Vezměte 15-40 mililitrů jakéhokoli oleje (množství závisí na délce vlasů), zahřejte jej ve vodní lázni a rozdělte na suché, špinavé zámky. Zabalte alespoň hodinu a lépe v noci. Přírodní oleje účinně čerpají umělé pigmenty.

Rada Každých 150 mililitrů olejové báze můžete přidat 20 mililitrů geranium-éteru, eukalyptu nebo ženšenu.

Lemonová maska ​​a máchání. Žlutý citrus - dobře známý nástroj, který se používá nejen k osvětlení, ale také k praní tmavých vlasů. Maska recept:

 • nakrájené 1 oloupané ovoce. Je to vhodné s mixérem, ale je také vhodná masová míchačka nebo kuchyňský robot;
 • rozdělovat vlasy, zahřát je;
 • po půl hodině opláchněte a aplikujte lopuchový olej;
 • Po dalších 15 minutách konečně umyjte vlasy.

Aby se postupně odstranila černá barva z vlasů pomocí citronu, zjasňovač udělá:

 • vytlačte šťávu z velkého ovoce;
 • přidejte jej na litr vody;
 • opláchněte vlasy. Opakujte po každém šamponování.

Existují také alternativní způsoby, jak se zbavit tmavých vlasů. K tomu se používají soda, hořčice, prádelní mýdlo, aspirinové tablety a další přísady v populárních receptech. Některé z nich důkladně suší kadeře, takže před použitím vyzkoušejte domácí prostředky pro kompatibilitu s vlasy.

Základní tipy a triky

 1. Zvláštností profesionálních promývání je to, že dekódují pouze umělý pigment, ale nedotýkejte se přirozeného. Takže pokud se chcete dostat z vašich přirozených, nebarvených tmavých vlasů - veškeré naděje na lidové recepty a svěžící kompozice.
 2. Nesnažte se vymývat černé barvy, pokud jsou natřeny hennou nebo basma. S největší pravděpodobností nebude mít žádný výsledek.
 3. Pokud používáte nějaké chemikálie, nezapomeňte na rukavice, aby nedošlo ke zkažení pokožky rukou.
 4. Nedržte složení na hlavě delší, než doporučuje výrobce, jinak poškozujte vlasy.
 5. Počet postupů oddělení závisí na individuální struktuře kadeří, frekvenci černé barvy a její kvalitě. Někdo bude potřebovat 1-2 zasedání a někdo 5-6.
 6. Po umytí použijte balzám, kondicionér nebo masku. Umyjte si vlasy jemnými šampony.
 7. Nezapomeňte: původní odstín nelze vrátit bělícími prostředky. Můžete se jen lehčí.
 8. Nepracujte s profesionálním odstraňovačem častěji jednou za 3 měsíce.
 9. Chcete-li malovat po něm prameny by neměly být dříve než 2 týdny.
 10. Nezneužívejte a oblíbené recepty: 1-2 krát týdně, ne více.
 11. Odmítněte dekapitování kyselými sloučeninami, sodou, peroxidem, hořčicí a citrónovou šťávou, pokud jsou vaše vlasy oslabené, poškozené. Upřednostňujte med, kefír, oleje.
 12. K péči o zámky získáte revitalizační, výživnou kosmetiku: masky, sérum, balzámy.
 13. Zlikvidujte vysoušeč vlasů, žehlení, curling, pevnou gumu, kovové hřebeny a vlasy.
 14. Chraňte vlasy před slunečním zářením a chlórovanou vodou.

Rychlé a bezbolestné odstranění černých vlasů doma nebo v salonu nebude fungovat. V každém případě musíte něco obětovat: čas, kvalitu výsledku, zdraví kudrlin. Ale pokud budete dodržovat všechna pravidla, jak se dostat z tmavé barvy a nezapomínejte na péči o zbarvené prameny, budete schopni výrazně minimalizovat projevy negativních důsledků.

Další informace o obnovení vlasů:

Užitečná videa

Odstraňovač černého laku s konstantním potěšením.

Jak přinést černé vlasy doma.

Jak umyt černé vlasy

Od světlé k tmavé barvě je velmi snadné barvit, ale opačný proces bude mnohem obtížnější. Proto ženy často přemýšlejí, jak se zbavit černých vlasů. Pokusíme se najít odpověď na to.

Vyčistěte barvu v kabině

Chcete-li se zbavit umělých černých vlasů, musíte odstranit, "vyperete" pigment z nich. Nejspolehlivější možností je jít do salonu nebo kadeřníka a důvěřovat profesionálům. Výhodou této metody je její bezpečnost a výkon. Nemusíte přemýšlet o tom, zda to funguje nebo ne, obávat se uniformity barvy, nepořádek s trubkami a rukavicemi. Nejvýznamnější nevýhodou likvidace salonu jsou vysoké náklady na proceduru. Navíc i zkušený mistr nedá 100% záruku na vyloučení pigmentu. Nebude schopen předpovědět, jakou barvu vlasů necháte salon. Aby výsledek byl nejlepší, musíte říci pánovi, jak dlouho jste v tmavé barvě, jaké barviva pro tento účel jsou používány před praní. Také by měl vědět o použití henny pro zbarvení a posilování vlasů. Řekněte mu, kolikrát jste použili bylinné barviva, aby vaše vlasy byly černé.

Dva způsoby, jak se umýt

Existují 2 způsoby čištění černých vlasů. První je jejich bělení práškem typu blondorant nebo výše. Druhý zahrnuje odlučovač kyselin. Je třeba poznamenat, že žádná z nich nebude poskytovat záruku 100% výkonnosti.

První metoda (odbarvení) odstraňuje barvu metodou úplného rozpouštění pigmentu ve vlasech. Připomeňme, že během barvení je toto rozpuštění částečné. To znamená, že v tomto případě je obtížné volat odstranění černé barvy s mytím. Koneckonců, umělý pigment se skutečně změní barvy.

Takže pro první způsob je smíchán v poměru 1: 1 bělícího prášku a 3% peroxidu vodíku. Toto řešení se aplikuje na vlákna vlasů se vzdáleností 0,5 cm od kořenů vlasů. Pro homogenitu a lepší zbarvení jsou všechny prameny obaleny fólií. Po 45 minutách se fólie odstraní, vlasy se promyjí šamponem. S největší pravděpodobností bude výsledkem barva mandarinky s různou intenzitou. Poté se vlasy vysuší, postup se opakuje. Pokud po podruhé vypadávání vlasů nezasvítí, nemá smysl pokračovat v bělení. Pokud nejsou vlasy tak oranžové, můžete postup opakovat třikrát. Poté musíte provést tónování nebo zbarvení v požadované barvě.

Druhá metoda zahrnuje očištění barvy profesionálními prostředky. Je třeba poznamenat, že většina kosmetických značek tyto případy poskytuje a má v sortimentu speciální výrobky pro praní černých vlasů. Samozřejmě, že konečný výběr nástrojů učiní pán. Ale i ty nejjemnější mycí přípravek může být pro vaše vlasy nebezpečný. Čištění černé barvy tímto způsobem musíte jasně dodržovat pokyny. Ve většině případů provádí čarodějnice testování na malém pramenu, než začne omývat barvivo ze všech vlasů.

Metody domácího praní

Jak umyt černé barvy doma? Pokud se o tom rozhodnete, měli byste vzít v úvahu, že výsledek může být nepředvídatelný.

Takže určit cestu:

 1. Soda propláchnout. Smíchejte šampon s pečenou sójou v poměru 1: 1. Umyjte si vlasy a naneste balzám. Potom rozpusťte dvě čajové lžičky sody ve 100 g vody. Aplikujte toto roztok na vlasy, nechte 20 minut. Umyjte ho. Tato metoda je nejvhodnější pro ženy s mastnými vlasy.
 2. Odstraňovač oleje Smíchejte olivový nebo lopuchový olej s brandy v poměru 1: 1. Použijte mytí na vlasy a zabalte je. Po 4 hodinách si umyjte vlasy šamponem.
 3. Odstraňovač medu. Nejprve je třeba umýt vlasy a opláchnout je slanou vodou. Rozložte rovnoměrně nad medem z mokrých vlasů. Zahřejte takovou masku šátek a nechte na noc. Během této doby jsou vlasy nasyceny užitečnými látkami a světlejší.
 4. Kefír odstraňovač. Nazývá se to nejúčinnější. Chcete-li umýt, musíte smíchat 100 g kefír, 2 domácí vejce, 3-4 lžíce vodky nebo alkoholu, 2 lžíce šamponu, citronovou šťávu. Rozložte tuto směs rovnoměrně přes vlasy, zabalte hlavu a přes noc nechte praní. Minimální doba působení je 4 hodiny. Pak vše, co potřebujete, abyste důkladně opláchly teplou vodou a myjte vlasy šamponem. Tento postup se s výhodou provádí denně, dokud se nedosáhne požadovaného výsledku.

Čištění černých vlasů doma je mnohem jemnější než salonní procedury. Jeho účinnost je však mnohem nižší. Proto pečujte o své vlasy a experimentujte s nimi méně.

20 způsobů, jak umýt černé vlasy

Unavený z toho, že je brunetka, jen takový tón je tak hoden, že je nemožné ji umyt? Nebo jste přeexponovaný "kaštan" nebo "čokoláda"? Naučte se, jak přinést profesionální a domácí metody barvy černé vlasy a neváhejte měnit vzhled!

Zbarvení černé barvy v kabině

Nyní salony nabízejí bělící prostředky, které mění barvu až o 4 tóny. Existuje však obrovská nevýhoda tohoto postupu - poté, co riskujete, že se stane červenou! Samozřejmě, barva může být namalována nebo znovu bělící, ale musíte počkat nejméně dva týdny. Mějte na paměti, že takové nástroje mohou výrazně ovlivnit zdraví vlasů - struktura je rozbitá, konce se začnou rozštěpovat, dokonce dosáhnou ztráty. Proto, po umývání, ujistěte se, že dokončíte kurz terapeutických masky.

Mytí doma

Je možné zobrazovat černou barvu bez použití stylistů? Koupit odstraňovač pigmentů. Jedná se o několik typů:

 • Odstraňovač kyselin - zastoupený ve většině profesionálních linií. Proniká prameny a koroduje černě.
 • "Supra" a jiné podobné drogy - není spíše prací, ale hlubokým objasněním. Chemický proces se vyskytuje pod vlivem peroxidu vodíku, který se odebírá v určité koncentraci. Vysoká dávka peroxidu (10-12%) rychle vybledne, ale vlasy jsou velmi křehké a suché. Je lepší vzít výrobek s 3% oxidačním účinkem - bělení bude probíhat postupně, ale s menším rizikem pro vlasy. Je to jednoduché použití Supra - míchat se šamponem ve stejném množství a aplikovat na vlasy po dobu 40 minut. Po šamponování mohou být prameny bezbarvé nebo mohou získat červený nebo žlutý tón. Dalším krokem by tedy mělo být zbarvení.
 • Šampon pro omývání barvy je velmi jemný, měkký a slabý prostředek. Připravte se na to, že pro dosažení výsledků musíte strávit celou trubku. Dokonce i tehdy se černá barva zcela nezbaví, ale dramaticky se rozpadá. Potom můžete použít jakýkoli slabý oxidační prostředek nebo překonat prameny. Takový šampon je schopen odstranit pouze zbarvenou pěnu nebo neamoniakální barvivo. Trvalé barvy, stejně jako henna a basma, nebudou v jeho moci.

Je to důležité! Před zahájením procedury ověřte, zda jste test provedli na jednom tenkém pramenu uprostřed vlasů. Tato kontrola ukáže, jak vaše vlasy reagují na mytí a jaký stín můžete očekávat. A ještě jedna věc. Obchodníci se budou snažit přesvědčit vás, abyste používali mytí stejné barvy jako barvu, kterou chcete umyt. Není to potřeba, protože všechny výplachy se skládají z podobných součástí.

Vlastní mytí černé vlasy má několik nuancí:

 • Jeden postup, jak dosáhnout požadovaného cíle, je nepravděpodobné. Jeden bude potřebovat 2-3 zasedání, druhý a 5 bude malý;
 • Výsledek takového vyplachování není vždy předvídatelný;
 • Bohužel, nebude možné úplně odstranit barvu a vrátit počáteční tón;
 • Amoniak je často přítomen jako součást přípravku, proto není možné je nazývat absolutně bezpečným.

V obchodech najdete spousty různých výplachů. Zde je seznam nejúčinnějších:

 • Estel Color Off je nové jemné ošetření, které jemně odstraňuje barvivo a udržuje vlasy zdravé. Neobsahuje amoniak a vyznačuje se dostupnou cenou;
 • "Brelil Professional" je poměrně účinný nástroj, funguje velmi rychle (25-30 minut);
 • "Efassor L'Oreal" - jemně rozjasní prameny. Chcete-li se úplně zbavit tmavého odstínu, bude trvat několik zasedání;
 • "Syoss" - prakticky nezkazuje vlasy. Výrobce vyrábí tři druhy myček - pro osvětlení o 1-2, 3-5 a 9-10 tónů;
 • "Ollin Servise Line Color Corrector" je jemný korektor, který odstraňuje umělý pigment z vlasů. Zesvětlí 2-3 tóny a nezkazí strukturu pramenů;
 • "Brelil Colorianne Remove Color System" - měkké praní, jehož účinek se nevztahuje na přírodní pigment;
 • Salerm Color Reverse je levnější španělský odstraňovač barvy. Vrací vlasy do své přirozené barvy;
 • Vlasová společnost Light Remake Color je levný výrobek, jehož hlavní složkou jsou ovocné kyseliny;
 • "Kapous Decoxon 2 Faze" je dvoufázové měkké praní. Pokud ji použijete do dvou hodin po neúspěšném zbarvení, postačí jeden postup.

Barevnost jako způsob řešení černých

Zvýraznění, zbarvení a ombre jsou poměrně populární metody objasnění. Vypadají relevantní, vytvářejí efekt hlasitosti a umožňují rychle skrýt nepříjemnou černou barvu.

Tipy pro umývání tmavého barviva z vlasů sami:

Přírodní alternativy budou dobrou alternativou k salónu krásy. Umožňují vám vymýt černý nátěr bez poškození vlasů. Doma můžete bezpečně aplikovat následující recepty.

Odborníci se domnívají, že obvyklé hnědé mýdlo není horší než profesionální mytí a vůbec neškodí.

Umyjte si vlasy šamponem, pak zpejte mýdlovou tyč a naneste tuto pěnu na vlhkou hlavu. Dobře protřepte na kůži a nechte 5 minut. Zámky vypláchněte vodou. Společně s pěnou se dostane do černé barvy. Chcete-li nechtěný tón rychleji, postup opakujte nejméně třikrát týdně.

Po první relaci se vlasy mohou stát lepivými a nečistými, ale při každém dalším praní se zvyknou. Ekonomické mýdlo nejen pomůže zbavit se černých, ale také posiluje vlasy.

Rozemlete do prášku dvě balení askorbinki (10 tablet). Smíchejte s šamponem (0,5 šálku). Promývejte prameny denně.

Stlačte citrónovou šťávu, zředte ji vodou a namočte mírně navlhčenou, umyté vlasy touto směsí. Stávejte na slunci po čtvrt hodiny a opláchněte prameny. Toto jemné a přirozené zjasnění lze aplikovat při každém šamponování.

Bílá henna pomůže odstranit černý odstín (nezaměňujte s bezbarvou!). Ve skutečnosti je to chemický blondoran, který musí být používán velmi opatrně.

Mycí prostředek na mytí nádobí

Další účinná, ale velmi agresivní metoda. Tekutina na mytí nádobí, která se používá namísto šamponu, pomůže vypláchnout černou barvu, ale dramaticky vysuší prameny.

Medová maska
Med je jedním z nejznámějších přírodních čisticích prostředků. Obsahuje látku podobnou peroxid vodíku, která je zodpovědná za bělení. Medové masky dělají vlasy lesklé, dávají jim krásný zlatý tón a obnovují strukturu.

Před aplikací takové masky musíte připravit vlasy. K tomu je promyta šamponem a malým množstvím sody. Balzám se nevztahuje. Pak se prameny vysuší ručníkem a vloží tekutý med (je lepší vzít z akácie). Čekají 8 hodin, pokrývají hlavu filmem a lehkou šatkou. Není nutné silně oteplovat - při vysokých teplotách ztrácejí světlejší vlastnosti medu.

Můžete použít tento jednoduchý recept:

 1. Smíchejte šťávu z jednoho citronu se dvěma lžičkami medu.
 2. Tepelná hmota s vodní párou.
 3. Aplikujte na vlasy ve formě tepla.
 4. Omotat hlavu a počkat 5-6 hodin.

Maska peroxidu vodíku

Nejste si jisti, jak se zbavit částí černé barvy? Připravte tuto masku:

 1. Spojte zelenou hlinku (2 lžičky) s amoniakem (6 kapek) a 20% peroxidem (6 kapek).
 2. Nasypejte prameny se směsí a počkejte 5-10 minut.
 3. Umyjte teplou vodou.

Maska s peroxidem a heřmánkem

Tato maska ​​pomůže i s velmi tmavými vlasy:

 1. Naplňte vroucí vodou (200 ml) vysušenými květy heřmánku (100 gramů).
 2. Trvejte na čtvrt hodiny.
 3. Filtruje se sítem.
 4. Přidejte 10 kapek peroxidu vodíku.
 5. Nasypte zámky maskou a skryjte hlavu pod filmem.
 6. Po 30-40 minutách opláchněte teplou vodou.
 7. Umyjte si vlasy šamponem.

Dalším jemným domácím prostředkem, který má pozitivní vliv na strukturu vlasů a postupně se k němu vrací přírodní odstín.

 1. Smíchejte kefír a majonézu ve stejných poměrech.
 2. Masku naneste na umyté vlasy po dobu alespoň jedné hodiny.
 3. Zakryjte si hlavu teplým šátkem.
 4. Umyjte si vlasy šamponem.
 5. Opláchněte hlavu citronovým kondicionérem (voda + citrónová šťáva).

Hot masky na bázi lnu, lopuchu, olivového nebo mandlového oleje jsou také velmi účinné, protože mají schopnost umývat umělé barvivo. Jsou vyrobeny 2-3 krát týdně. Masky rozjasní černou barvu s několika tóny a vlasy jsou velmi měkké a lesklé.

 1. Ohřejte olej na vodní páry.
 2. Dejte ho na špinavou hlavu vlasů v horké podobě.
 3. Zatáhni hlavu.
 4. Pravidelně ho ohřejte vysoušečem vlasů nebo položte ručník na horkou baterii.
 5. Mějte masku celou noc nebo alespoň jednu hodinu.
 6. Umyjte si vlasy šamponem.

Lemonová maska

Přemýšlíte o tom, jak získat černou barvu pramenů? Lemonová maska ​​to dokáže bez poškození:

 1. Odlupujte ho a rozemlejte ho do mixéru.
 2. Rovnoměrně rozdělte výsledné citronové pyré přes vlasy.
 3. Zatáhni hlavu.
 4. Po 25 minutách vypláchněte.
 5. Namočte prameny lopuchovým olejem a počkejte dalších 15 minut.
 6. Opláchněte šamponem bez síranu.

Dokonale bojuje s temným odstínem a stimuluje vývoj folikulů, což vede k rychlému růstu vlasů.

 1. V nekovové nádobě smíchejte sódu na pečení (150 gramů) a jemnou sůl (1 čajovou lžičku).
 2. Přidejte sklenici vody.
 3. Rozdělte vlasy na tenké prameny.
 4. Pomocí bavlněné houby nasákněte vlasy po celé délce.
 5. Masírujte hlavu asi 5 minut.
 6. Zatáhni hlavu.
 7. Omyjte masku za hodinu velkým množstvím vody. Ujistěte se, že ve vlasech nezůstávají žádné vlasy.
 8. Aplikujte balzám a nechte hodinu.

Nezapomeňte, že lidové prostředky neposkytují rychlé výsledky. Pouze pravidelné používání masky může mít výrazný účinek.

Viz též: Zvýrazněte vlasy dvěma nebo třemi tóny.

Jak rychle a efektivně vypláchnout černé vlasy doma

Zatím žádné komentáře. Buďte první! 3,205 zobrazení

Často, dívky, po experimentování s jejich vzhled, se zajímá, jak umýt černé vlasy doma? Nejjednodušší způsob, jak změnit svůj obrázek, je jednoduchá změna, stačí si koupit barvu v nejbližším obchodě a v reflexi se nedá vidět světlá blondýnka, ale zákeřné hnědé vlasy. Ale pokud je z blonďky možné snadno zbarvit v libovolném odstínu, pak s černou barvou v každém případě budou problémy.

Metoda číslo 1: na bázi kefíru

Kosmetické salony nabízejí postup pro praní tmavého pigmentu. Postup není levný a složení jakéhokoli profesionálního nástroje zahrnuje látky, které nepříznivě ovlivňují strukturu vlasů. Nejlepším řešením by bylo proto použití domácích metod mytí barvy.

Kefírová maska ​​pomáhá bezpečně vypláchnout černé barvy z vlasů jakéhokoli druhu doma. Jak postupovat:

 1. Vezměte si litr kefír, doporučuje se vybrat produkt s vysokým obsahem tuku, přidat do něj nějaký vlasový olej, například ricin nebo lopuch.
 2. Pak byste měli ve směsi přidat lžíci soli.
 3. Nástroj musí být nanesen po celé délce lakovaných kadeří, zabalit do polyethylenu a držet ho po dobu jedné až dvou hodin.

Po první aplikaci bude účinek mírně viditelný, s největší pravděpodobností bude barva vlasů jasnější o jeden tón. Proto bude muset postup několikrát strávit.

Ačkoli kefír nedosáhne rychlého výsledku, ale praní bude probíhat jemně na vlasy a součásti masky vyživují a hydratují strukturu kadeřnic.

Metoda č. 2: prádelní mýdlo

Účinnější pračka je výrobek na bázi mýdla. Je třeba ho rozdrtit, například na jemné struhadlo, nezapomeňte do výsledného prášku přidat lopuchový olej a olivový olej. Všechno smíšené.

Maska na bázi mýdla by měla být rovnoměrně aplikována po celé délce vlasů, aby se zabránilo vzniku kořenů. Kompozice se doporučuje vypláchnout po 10-15 minutách. Při opláchnutí můžete vidět, že voda, která proudí z vlasů, získala tmavou barvu, pigment se účinně umyje. V jednom postupu můžete kudrlinky zesvětlit jedním nebo dvěma tóny.

Pozor! Pokud jsou vlasy suché a špatně poškozené, nedoporučuje se provádět tento postup, jelikož v mýdlové kompozici, která silně vysychá, je alkalická látka.

Po ukončení procedury se doporučuje vytvořit želatinovou masku, která vyplní pórovitost vlasů.

Metoda číslo 3: soda a citron

Tento recept se osvědčil i mezi profesionály, nástroj pomáhá rozjasnit vlasy o 2 tóny. Pro přípravu mytí je nutné:

 1. Stlačte šťávu z poloviny citronu (je lepší užívat si citronovou šťávu, ne kyselinu).
 2. Přidejte 4 lžíce sódy na pečení, důkladně promíchejte. Při míchání složek začne reakce a složení bude pěnu.
 3. Jakmile se pěna usadí, musíte přidat dvě nebo tři lžičky odvaru z kořene nebo heřmánku a 1 ml ricinového oleje.

Při aplikaci kompozice na prameny bude vhodnější použít běžnou houbu nebo speciální štětec, který se prodává s barvivem na vlasy. Kudrlinky zabalte s plastu a chodíte takhle z 30 minut na hodinu. Důkladně opláchněte. Po umytí je nutné použít hydratační masku nebo balzám k obnovení struktury vlasů.

Pozor! Pokud dojde k menším poškozením pokožky hlavy, pak se tento přípravek nedoporučuje, protože kyselina bude korodovat poškozenou pokožku.

Tato metoda má nepopiratelný plus, pomůže nejen při dosažení zamýšleného cíle, ale také pomůže majitelům mastných vlasů přizpůsobit produkci kožního mazu. Pokud jsou kadeře suché, doporučuje se do směsi přidat další oleje.

Metoda číslo 4: peroxid vodíku

Tato metoda je velmi účinná, ale měla by být použita pouze v těžkých případech, protože vlasy po zákroku mohou být znovu zmanipulovány, ale během 1-2 zasedání můžete kudrlinky zesvětlit o 5 tónů.

Pro tento postup, kromě peroxidu, musíte koupit speciální prášek, například Blondoran, pomůže zcela rozpustit černý pigment barviva. Doporučení pro použití:

 1. Prostředky by měly být smíchány v poměru 1: 1 a poté aplikovány na prameny, aniž by se dotýkaly kořenů vlasů.
 2. Aby kompozice fungovala co nejúčinněji, musí být každé vlákno zabaleno do fólie.
 3. Po 40-45 minutách umyjte vlasy šamponem bez síranů.

Po opláchnutí touto metodou se doporučuje vytvořit zvlhčující masku na bázi olivového oleje, rakve a ricinového oleje, můžete přidat několik kapek oleje z hroznových semen. A také nebude nadbytečné provádět proceduru želatinové laminace, která vám umožní rychle obnovit strukturu vlasů.

Metoda číslo 5: založené na tuku

Tato metoda je nejzásadnější ze všech. Pro přípravu kompozice je odebráno půl sklenice obyčejného slunečnicového oleje, musí být přidáno do ricinového a lopuchového oleje. Zahřejte kompozici ve vodní lázni na teplotu, která je odolná vůči pokožce hlavy. Ve směsi přidejte 50 gramů margarínu a důkladně promíchejte.

Kompozice se aplikuje na vlasy, zabalí se filmem a ujistěte se, že nosíte klobouk nebo kravatu ručník, ponecháte odstraňovač na hodinu a půl. Je třeba důkladně umýt vlasy, protože oleje jsou poměrně tvrdé. Vůně nebude nejjemnější, ale může trpět hodinu. Tento postup uleví kudrlinky pouze na 1 tón, ale struktura vlasů nebude poškozena, ale naopak, každý zvlnění bude hladší a lesklé.

Důležité nuance

Chcete-li se zbavit výsledků neúspěšného barvení, je důležité vědět o vlastnostech mytí v závislosti na typu vlasů a prostředcích, které byly používány k barvení. Z hlavních pravidel stojí za zmínku následující:

 1. Je nepravděpodobné, že by bylo možné samo o sobě vymýtit černé barvy, které byly aplikovány pomocí Basma.
 2. Majitelé jemných vlasů by se neměli umývat výrobky, které obsahují látky obsahující kyselinu a sodík.
 3. Výrobky na bázi sodíku se doporučují používat jen několikrát za rok, jinak byste mohli zkroucit kudrlinky.
 4. Použití regeneračních mastek a balzámů po praní je nezbytnou podmínkou, jinak vlasy ztratí svůj zdravý vzhled a nebudou je moci obnovit.
 5. Je třeba vzít v úvahu, že když poprvé umyjete barvu vlasů z černé barvy, může se měnit na měď, pouze když postup zopakujete, začnou se vlasy rozjasňovat.

Jak se umýt černá barva vlasů a jak provádět postup osvětlení, každá žena se rozhodne pro sebe. Hlavní věc není zapomínat na zdraví kudrlin, protože tupé, rozštěpené a křehké vlasy prostě nebudou hrdé.

Pro Více Informací O Suché Vlasy