logo

Vracíme se k přirozenosti: vymažte černý nátěr z kadeří

Hořící brunetky - ženy, samozřejmě krásné a velmi atraktivní. Barvení vlasů v radikálně černé barvě však není pro všechny.

Jsou všechny černé barvy?

Aby takový odstín vypadal harmonicky, je třeba mít zvláštní, vůbec ne klasický evropský vzhled. Tam jsou extrémně vzácné výjimky, když modré černé vlasy jsou skutečně bílé a světlé oči majitele.

Nicméně rozpačitá móda pro brunety "dobila" dobrou polovinu našich krajanů. Ženy módy, které kdysi nastavily tón, se nyní uchýlí k zvýraznění a bronzování v Kalifornii, aby zvýšily přirozenost vizuálního vnímání vlasů.

Podíváme-li se na to, neustále přemýšlíme o tom - a jak se zbavit naší černé barvy, pouhých smrtelníků, kteří nemají astronomické sumy návštěvníků špičkových stylistů světové špičky?

"Zkušení" v této otázce vám určitě odpovědí triviálně - růst.

Ano, je to opravdu ten nejbezpečnější a neškodný způsob, jak získat svůj přirozený odstín.

Ale co dělat, když je prýmek příliš dlouhý, a to bude trvat nejméně několik let, než to bude růst a chcete se připojit k nejnovějším módním trendům právě teď?

Odstraňovač barvy je jistou metodou při návratu do přirozených odstínů.

Okamžitě provést rezervaci - můžete vyblednout vlasy speciálním práškem, ale to nebude nejlepší řešení, zejména pokud jsou dlouhé. Za prvé, maximum, které dostanete, je špinavý načervenalý odstín, který se podobá barvě zrezivělého drátu. Vydejte se z toho, řekněme, blond, téměř nemožné, zvláště pokud neznáte zákony barvy.

Provedete celý proces s vlastními rukama doma, riskujete, že vaše vlasy budou mít neočekávané odstíny dokonce zelené. Proto je lepší umýt černý nátěr pomalu, postupně, ale jistě. Pokoušíte-li se jemně odstranit kudrlinky z tmavých odstínů, můžete nejen obnovit barvu vlasů, ale také zachovat jejich normální, zdravý a životaschopný stav.

Přesto jsme se rozhodli, že vám řekneme o tom, jak provádět bělení na vlastní pěst a že vymažete černé vlasy pomocí blond barvy. Odbarvení je schopno vyvést černý odstín tím, že zcela rozpustí vnitřní pigment.

Výsledek takového postupu přímo závisí na tom, jak "tmavý pigment" "posiluje" uvnitř kůry. Pokud jste barvili prameny po několik let, pravděpodobně v důsledku zbarvení budou vážně poškozeny, protože postup se bude muset opakovat několikrát.

Pokud bylo jen několik barviv, proces je výrazně zjednodušen:

 • Pro tuto metodu můžete prášek prášku (prášek) smíchat s peroxidem vodíku 3% ve stejném poměru 1: 1;
 • Výsledná směs by měla být aplikována na vlasy po celé délce, ustoupit od kořenů stejně jako v průmyslu vaše přirozené vlasy (obvykle 0,5-2 cm);
 • Pro rovnoměrné rozložení kompozice je optimální obalování každého vlákna ve fólii. Po ošetření celé hlavy je nutné udržovat časový interval až 45 minut a potom složku vypláchnout z kadeří teplou vodou a jemným šamponem.
 • Poté se na vašich vlasech objeví odstíny tangerinu různé intenzity. Vysušte si hlavu a opakujte proces;
 • Pokud se po druhém osvětlení červená barva nezmenšila, nemá smysl pokračovat v postupu - nakonec "dokončíte" vlasy a skončíte s ničím. Pokud došlo k objasnění, můžete znovu zopakovat všechny kroky.
 • Když se vlas dostane nejvíce světlé barvy, musíte udělat tónování.
 • Je lepší, abyste v této fázi nepoužívali agresivní barvy - nechte zničený pigment úplně opustit strukturu vašich pramenů a teprve poté postupujte k akci. Pokud jde o tónování, je lepší se poradit s kadeřníkem-colorist.

Umyjte černou barvu z vlasů

Mytí barvy naznačuje jemnější účinek na strukturu vlasů, nicméně, pokud je vyrobeno v řemeslných podmínkách, také nemůže zaručit ochranu vlasů ve zdravém stavu. A nezáleží na tom, zda používáte rozpočtový nástroj nebo profesionální složení luxusního segmentu.

Černé mytí vlasů se obvykle provádí v několika fázích:

 • Nejprve je hlava omyta hlubokým čištěním šamponu. Nejenže odstraňuje zcela z nečistot z kůže, ale částečně také neutralizuje pigment, což příznivě ovlivňuje konečný účinek postupu;
 • Celé vlasy jsou rozděleny do rovných pramenů optimální tloušťky;
 • Prostředek pro praní se zředí v plastových miskách a aplikuje se na prameny v rovnoměrné vrstvě pomocí kartáče;
 • Hmota na určitou dobu stárne na hlavě (obvykle je to uvedeno v pokynech pro samotný výrobek);
 • Dále se na prací prostředek aplikuje neutralizátor přímo - pomůže mu obnovit vlasy po "stresu";
 • Hlava je znovu omyta jemným šamponem;
 • Poté musí být vlasy dále rozjasněny práškem a oxidačním činidlem s nízkým procentním podílem;
 • To se děje co nejrovnoměrněji. Bílé vlasy česané hřebenem;
 • Prášek je z vlasů omyt a konečný výsledek se ukáže. To přímo závisí na stavu vašich vlasů a kolikrát jste se uchýlili k malování v tmavých odstínech.

Umyjte černou barvu není snadné, ale ještě těžší obnovit zdraví vlasů po tak agresivní proceduře. Stačí se zbavit lékařských komplexů, které se prodávají ve specializovaných prodejnách ve formě ampulí. Získejte také masky a elixíry pro hluboké zotavení. Nebylo by nic rád používat domácí prostředky s rostlinnými oleji a dalšími výživovými složkami.

Zvýraznění a tonování

Další možností, jak postupně vymývat černá barva vlasů, je časté zvýraznění.

Provádí se pouze v salónních podmínkách a mělo by být provedeno opravdu kompetentním mistrem. Tento typ barvení se nazývá také benátské zvýraznění. Její princip je jednoduchý - bílá barva se aplikuje na tmavé barvené vlasy, aby bělily prameny. Současně se používají ultra-moderní prostředky, které téměř nepoškozují vlasy.

Samozřejmě, že pomocí této metody k rychlému návratu přirozeného tónu je nemožné, ale budete jej moci "bezbolestně" rozvíjet, protože kudrlinky se stanou realističtějšími a méně uniformní v délce. Navíc, pokud se budete pravidelně uchýlit k takovému postupu, pravděpodobně se brzy budete moci zcela zbavit těžké tmavé barvy.

Můžete také umývat černé vlasy doma pomocí přirozených masky. Vynikající osvědčený olej, med, jogurt a soda.

Nicméně, když je používáte, nelze doufat, že bude mít rychlý a zvláště výrazný účinek.

20 způsobů, jak umýt černé vlasy

Unavený z toho, že je brunetka, jen takový tón je tak hoden, že je nemožné ji umyt? Nebo jste přeexponovaný "kaštan" nebo "čokoláda"? Naučte se, jak přinést profesionální a domácí metody barvy černé vlasy a neváhejte měnit vzhled!

Zbarvení černé barvy v kabině

Nyní salony nabízejí bělící prostředky, které mění barvu až o 4 tóny. Existuje však obrovská nevýhoda tohoto postupu - poté, co riskujete, že se stane červenou! Samozřejmě, barva může být namalována nebo znovu bělící, ale musíte počkat nejméně dva týdny. Mějte na paměti, že takové nástroje mohou výrazně ovlivnit zdraví vlasů - struktura je rozbitá, konce se začnou rozštěpovat, dokonce dosáhnou ztráty. Proto, po umývání, ujistěte se, že dokončíte kurz terapeutických masky.

Mytí doma

Je možné zobrazovat černou barvu bez použití stylistů? Koupit odstraňovač pigmentů. Jedná se o několik typů:

 • Odstraňovač kyselin - zastoupený ve většině profesionálních linií. Proniká prameny a koroduje černě.
 • "Supra" a jiné podobné drogy - není spíše prací, ale hlubokým objasněním. Chemický proces se vyskytuje pod vlivem peroxidu vodíku, který se odebírá v určité koncentraci. Vysoká dávka peroxidu (10-12%) rychle vybledne, ale vlasy jsou velmi křehké a suché. Je lepší vzít výrobek s 3% oxidačním účinkem - bělení bude probíhat postupně, ale s menším rizikem pro vlasy. Je to jednoduché použití Supra - míchat se šamponem ve stejném množství a aplikovat na vlasy po dobu 40 minut. Po šamponování mohou být prameny bezbarvé nebo mohou získat červený nebo žlutý tón. Dalším krokem by tedy mělo být zbarvení.
 • Šampon pro omývání barvy je velmi jemný, měkký a slabý prostředek. Připravte se na to, že pro dosažení výsledků musíte strávit celou trubku. Dokonce i tehdy se černá barva zcela nezbaví, ale dramaticky se rozpadá. Potom můžete použít jakýkoli slabý oxidační prostředek nebo překonat prameny. Takový šampon je schopen odstranit pouze zbarvenou pěnu nebo neamoniakální barvivo. Trvalé barvy, stejně jako henna a basma, nebudou v jeho moci.

Je to důležité! Před zahájením procedury ověřte, zda jste test provedli na jednom tenkém pramenu uprostřed vlasů. Tato kontrola ukáže, jak vaše vlasy reagují na mytí a jaký stín můžete očekávat. A ještě jedna věc. Obchodníci se budou snažit přesvědčit vás, abyste používali mytí stejné barvy jako barvu, kterou chcete umyt. Není to potřeba, protože všechny výplachy se skládají z podobných součástí.

Vlastní mytí černé vlasy má několik nuancí:

 • Jeden postup, jak dosáhnout požadovaného cíle, je nepravděpodobné. Jeden bude potřebovat 2-3 zasedání, druhý a 5 bude malý;
 • Výsledek takového vyplachování není vždy předvídatelný;
 • Bohužel, nebude možné úplně odstranit barvu a vrátit počáteční tón;
 • Amoniak je často přítomen jako součást přípravku, proto není možné je nazývat absolutně bezpečným.

V obchodech najdete spousty různých výplachů. Zde je seznam nejúčinnějších:

 • Estel Color Off je nové jemné ošetření, které jemně odstraňuje barvivo a udržuje vlasy zdravé. Neobsahuje amoniak a vyznačuje se dostupnou cenou;
 • "Brelil Professional" je poměrně účinný nástroj, funguje velmi rychle (25-30 minut);
 • "Efassor L'Oreal" - jemně rozjasní prameny. Chcete-li se úplně zbavit tmavého odstínu, bude trvat několik zasedání;
 • "Syoss" - prakticky nezkazuje vlasy. Výrobce vyrábí tři druhy myček - pro osvětlení o 1-2, 3-5 a 9-10 tónů;
 • "Ollin Servise Line Color Corrector" je jemný korektor, který odstraňuje umělý pigment z vlasů. Zesvětlí 2-3 tóny a nezkazí strukturu pramenů;
 • "Brelil Colorianne Remove Color System" - měkké praní, jehož účinek se nevztahuje na přírodní pigment;
 • Salerm Color Reverse je levnější španělský odstraňovač barvy. Vrací vlasy do své přirozené barvy;
 • Vlasová společnost Light Remake Color je levný výrobek, jehož hlavní složkou jsou ovocné kyseliny;
 • "Kapous Decoxon 2 Faze" je dvoufázové měkké praní. Pokud ji použijete do dvou hodin po neúspěšném zbarvení, postačí jeden postup.

Barevnost jako způsob řešení černých

Zvýraznění, zbarvení a ombre jsou poměrně populární metody objasnění. Vypadají relevantní, vytvářejí efekt hlasitosti a umožňují rychle skrýt nepříjemnou černou barvu.

Tipy pro umývání tmavého barviva z vlasů sami:

Přírodní alternativy budou dobrou alternativou k salónu krásy. Umožňují vám vymýt černý nátěr bez poškození vlasů. Doma můžete bezpečně aplikovat následující recepty.

Odborníci se domnívají, že obvyklé hnědé mýdlo není horší než profesionální mytí a vůbec neškodí.

Umyjte si vlasy šamponem, pak zpejte mýdlovou tyč a naneste tuto pěnu na vlhkou hlavu. Dobře protřepte na kůži a nechte 5 minut. Zámky vypláchněte vodou. Společně s pěnou se dostane do černé barvy. Chcete-li nechtěný tón rychleji, postup opakujte nejméně třikrát týdně.

Po první relaci se vlasy mohou stát lepivými a nečistými, ale při každém dalším praní se zvyknou. Ekonomické mýdlo nejen pomůže zbavit se černých, ale také posiluje vlasy.

Rozemlete do prášku dvě balení askorbinki (10 tablet). Smíchejte s šamponem (0,5 šálku). Promývejte prameny denně.

Stlačte citrónovou šťávu, zředte ji vodou a namočte mírně navlhčenou, umyté vlasy touto směsí. Stávejte na slunci po čtvrt hodiny a opláchněte prameny. Toto jemné a přirozené zjasnění lze aplikovat při každém šamponování.

Bílá henna pomůže odstranit černý odstín (nezaměňujte s bezbarvou!). Ve skutečnosti je to chemický blondoran, který musí být používán velmi opatrně.

Mycí prostředek na mytí nádobí

Další účinná, ale velmi agresivní metoda. Tekutina na mytí nádobí, která se používá namísto šamponu, pomůže vypláchnout černou barvu, ale dramaticky vysuší prameny.

Medová maska
Med je jedním z nejznámějších přírodních čisticích prostředků. Obsahuje látku podobnou peroxid vodíku, která je zodpovědná za bělení. Medové masky dělají vlasy lesklé, dávají jim krásný zlatý tón a obnovují strukturu.

Před aplikací takové masky musíte připravit vlasy. K tomu je promyta šamponem a malým množstvím sody. Balzám se nevztahuje. Pak se prameny vysuší ručníkem a vloží tekutý med (je lepší vzít z akácie). Čekají 8 hodin, pokrývají hlavu filmem a lehkou šatkou. Není nutné silně oteplovat - při vysokých teplotách ztrácejí světlejší vlastnosti medu.

Můžete použít tento jednoduchý recept:

 1. Smíchejte šťávu z jednoho citronu se dvěma lžičkami medu.
 2. Tepelná hmota s vodní párou.
 3. Aplikujte na vlasy ve formě tepla.
 4. Omotat hlavu a počkat 5-6 hodin.

Maska peroxidu vodíku

Nejste si jisti, jak se zbavit částí černé barvy? Připravte tuto masku:

 1. Spojte zelenou hlinku (2 lžičky) s amoniakem (6 kapek) a 20% peroxidem (6 kapek).
 2. Nasypejte prameny se směsí a počkejte 5-10 minut.
 3. Umyjte teplou vodou.

Maska s peroxidem a heřmánkem

Tato maska ​​pomůže i s velmi tmavými vlasy:

 1. Naplňte vroucí vodou (200 ml) vysušenými květy heřmánku (100 gramů).
 2. Trvejte na čtvrt hodiny.
 3. Filtruje se sítem.
 4. Přidejte 10 kapek peroxidu vodíku.
 5. Nasypte zámky maskou a skryjte hlavu pod filmem.
 6. Po 30-40 minutách opláchněte teplou vodou.
 7. Umyjte si vlasy šamponem.

Dalším jemným domácím prostředkem, který má pozitivní vliv na strukturu vlasů a postupně se k němu vrací přírodní odstín.

 1. Smíchejte kefír a majonézu ve stejných poměrech.
 2. Masku naneste na umyté vlasy po dobu alespoň jedné hodiny.
 3. Zakryjte si hlavu teplým šátkem.
 4. Umyjte si vlasy šamponem.
 5. Opláchněte hlavu citronovým kondicionérem (voda + citrónová šťáva).

Hot masky na bázi lnu, lopuchu, olivového nebo mandlového oleje jsou také velmi účinné, protože mají schopnost umývat umělé barvivo. Jsou vyrobeny 2-3 krát týdně. Masky rozjasní černou barvu s několika tóny a vlasy jsou velmi měkké a lesklé.

 1. Ohřejte olej na vodní páry.
 2. Dejte ho na špinavou hlavu vlasů v horké podobě.
 3. Zatáhni hlavu.
 4. Pravidelně ho ohřejte vysoušečem vlasů nebo položte ručník na horkou baterii.
 5. Mějte masku celou noc nebo alespoň jednu hodinu.
 6. Umyjte si vlasy šamponem.

Lemonová maska

Přemýšlíte o tom, jak získat černou barvu pramenů? Lemonová maska ​​to dokáže bez poškození:

 1. Odlupujte ho a rozemlejte ho do mixéru.
 2. Rovnoměrně rozdělte výsledné citronové pyré přes vlasy.
 3. Zatáhni hlavu.
 4. Po 25 minutách vypláchněte.
 5. Namočte prameny lopuchovým olejem a počkejte dalších 15 minut.
 6. Opláchněte šamponem bez síranu.

Dokonale bojuje s temným odstínem a stimuluje vývoj folikulů, což vede k rychlému růstu vlasů.

 1. V nekovové nádobě smíchejte sódu na pečení (150 gramů) a jemnou sůl (1 čajovou lžičku).
 2. Přidejte sklenici vody.
 3. Rozdělte vlasy na tenké prameny.
 4. Pomocí bavlněné houby nasákněte vlasy po celé délce.
 5. Masírujte hlavu asi 5 minut.
 6. Zatáhni hlavu.
 7. Omyjte masku za hodinu velkým množstvím vody. Ujistěte se, že ve vlasech nezůstávají žádné vlasy.
 8. Aplikujte balzám a nechte hodinu.

Nezapomeňte, že lidové prostředky neposkytují rychlé výsledky. Pouze pravidelné používání masky může mít výrazný účinek.

Viz též: Zvýrazněte vlasy dvěma nebo třemi tóny.

Jak umýt barvu z vlasů doma

Špatné skvrny? Řekneme vám o způsobech, jak umýt barvu z vlasů doma.

Představte si situaci: rozhodli jste se experimentovat, ale výsledek vás zklamal. Před spuštěním do salonu si vyzkoušejte domácí možnosti. Pomohly mnoha děvčatům, ne-li vrátit původní tón, pak významně snížily jas barvy.

Metoda 1. Kefír, aby byl tón světlejší

Pokud se výsledek zbarvení ukázal být příliš tmavý pro vás, můžete zkusit používat obyčejný kefír. Ve své složení mléčné kyseliny, které pronikají hluboko do barvy, "jí". Kromě toho má kefír pozitivní vliv na vlasové kořeny a vlasovou pokožku hlavy.

Existuje složitější recept, který je podle recenzí účinnější.

Chcete-li se vrátit k přírodní barvě, můžete použít přírodní lisované oleje. Oni nejen "odstraní" barvivo, ale také obnoví vlasy sám. Tyto masky můžete vytvářet alespoň každý den, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.
Budete potřebovat olej, koupíte broskvový, lopuchový nebo ricinový olej (prodáváte v lékárnách) a kokosový olej je také vhodný. Mírně je zahřejte na pokojovou teplotu a aplikujte po celou délku vlasů. Pak položte tašku na hlavu, nahoře - ručník nebo termoplast. Přes ručník může také foukat vysoušeč vlasů, stojící v horkém režimu.


Metoda 3. Med jako tónovací maska

Pokud nechcete hodně změnit barevné barvy, můžete použít medové masky. Nejsou tak účinná jako kefír nebo olejové masky, protože se používají, pokud vám vyhovuje celková barva vlasů. Princip aplikace je stejný - tavte na pokojovou teplotu, aplikujte na vlasy, přidržte a pak opláchněte. Nevýhodou je, že umývání medu není tak jednoduché, jako je například kefír.

Metoda 4. Teplý tón s přírodními produkty.

Chcete dát vlasům teplý stín? Pak je obvyklý heřmánek (prodává se v lékárně). Hue je viditelná pouze na blond vlasy, protože je to jednoduchý způsob, jak zvýšit barvu jasnější a zajímavější pro blondýnky. Chcete-li připravit nástroj, vezměte tři lžíce heřmánku půl litru vroucí vody. Naplňte a nechte to vařit. Po
napněte vývar a na konci mytí propláchněte vlasy. Držte asi deset minut, poté můžete opláchnout čistou vodou.

Chcete-li udržet výsledek, opláchněte vlasy odtučněním heřmánek je nutné po každém mytí.

Metoda 5. Mýdlo na praní

Jedná se o velmi agresivní variantu, která opravdu vlasy vysuší. Nicméně, barva v tomto případě je snadné "odlupovat." Ve složení mýdla mýdla, mastných kyselin, nahradit studené oleje, stejně jako spousta alkalických látek. Pouhých několikrát je použití mýdla časem SSSR, barva se umyje.
Mýdlo není vhodné pro suché vlasy, je lepší vyrobit několik kefírových masek.

Metoda 6: Odstraňovač tmavých odstínů aspirinem

Stává se, že po zbarvení vlasů zůstává zelený tón, což je tak frustrující. V tomto případě můžete udělat domácí odstraňovač laků s aspirinem. Míste pět tablet ve sklenici vody, výsledný roztok se aplikuje na vlasy. Na hlavu je položen vak, ručník nad ním. Po uplynutí půl hodiny můžete nástroj vyčistit a vyhodnotit výsledek.

Mluvili jsme o tom, jak můžete rychle změnit barvu vlasů omyvatelnou barvou a také, jak odstranit odstín, pokud se váš tón, který se po barvení, změnil. Uložte článek pro budoucnost!

Jak a co přináší barvu vlasů v domácnosti a v salonu

Situace, kdy nová barva vlasů nebyla na tváři - není neobvyklé. Zvláště pokud jste poprvé provedli barvení, a dokonce i doma, bez odpovídajících zkušeností. Nešťastná blondýnka může být tónovaná, ale co by měly dívky, které se rozhodly změnit svůj obraz, mít bohatou, tmavou nebo horší, uhelnou barvu? Zbavte se této barvy je velmi obtížné. Nicméně, existuje několik možností, jak přinést černé vlasy barvy v salonu nebo doma.

V jakých případech chcete z vlasů přinést černou barvu

Hlava chlupatých vlasů vypadá stylově a tajemně, ale pouze pokud je v souladu s barevným typem exteriéru. Tento experiment je nepravděpodobné, že zdobí majitele porcelánové pokožky pihami nebo příliš mladou osobou.

Často intenzivní černá barevná schéma vypadá velmi hrubá, někdy vulgární a v mnoha případech vizuálně dodává ženě několik let.

Nejbezpečnějším způsobem, jak se vyhnout tomu, aby se dostal do nepříjemné situace, je korelace požadované barvy s vlastnostmi exteriéru. Kdo je černé vlasy, doporučujeme číst na našich webových stránkách.

Pokud už byla věc provedena a výsledek není povzbudivý, budete muset uvažovat o tom, jak umýt černý nátěr z vlasů bez toho, aby jim to způsobilo velké škody.

To je nutné nejen v případě, kdy se stín neodpovídal, ale ukázalo se, že je bohatší, než se očekávalo, ale pokud jste již už několik týdnů, měsíců nebo let pravidelného barvení už unaveni.

Chcete být alespoň několik málo tónů - připravte se na umývání tmavé barvy. Také postup je vyžadován pro dívky, které chtějí experimentovat s módními technikami, rezervacemi, balayazhem, shatushem a podívat se na to, jako kdyby jejich pramínky spálily na slunci.

Pozor! Samozřejmě, že hřebenovité křídla nejsou kontraindikací pro komplexní zbarvení, ale kontrast černé a přirozené řady světlých odstínů je příliš výrazný, aby vypadal přirozeně.

Jak přinést kabinu

Jeden z nejpopulárnějších profesionálních postupů, které pomáhá odstranit černý pigment z vlasů, je dekapování (mytí). Tato služba není příliš levné: od 1 do 6 tisíc rublů, v závislosti na délce kudrlin a oblasti umístění kosmetického salonu. Ale ani ona nezaručuje požadovaný výsledek poprvé.

Pokud jste mnohokrát zbarvili černé vlasy, není snadné odstranit pigment. Bude pravděpodobně trvat několik návštěv kadeřníka. Ovšem zkušený pán udělá vše pro to, aby vaše vlasy získaly stejnoměrný odstín a při dalším barvení v jasných barvách nemáte žádné problémy.

Podstata dekapitace - při nanášení na prameny agresivní chemické složení s amoniakem, peroxid vodíku. Bude doslova umývat umělý černý pigment ze všech vrstev vlasové šachty a postupně zvlhčovat vlasy o 3-4 tóny.

Samozřejmě, že takový hluboký účinek léku nemůže ovlivnit zdraví vlasů. V důsledku toho nejsou vlasy příliš postižené, nezapojujte se do procedury. A pokud budete potřebovat několik zasedání, zkontrolujte, zda mezi nimi nepracují. V pauze intenzivní péče o prameny použijte obnovovací kosmetiku.

V kabině můžete nabídnout praní s kyselým složením. To je považováno za jemnější než hluboké oddělení. Zvyšuje vlasy o 1-2 tóny.

Další možností pro ty, kteří si vyberou, jak můžete vymýtit černý nátěr z vlasů v holičství, je zesvětlit nebo změnit barvu kudrlin. Za cenu je služba zpravidla trochu levnější než oddělení. Ale je možné, že po ní se vaše černá změní na červenou. Musíme zopakovat postup nebo zbarvit to, co je. V každém případě bude nutné znovu počkat několik dní, aby se minimalizovalo poškození těchto manipulací s vlasy.

Kardinálním roztokem je krátký účes s dalším růstem kadeří přirozené barvy. Hlava vlasů je prospěšná pouze proto, že je účinek agresivních chemických sloučenin vyloučen. Ale tato cesta z černé barvy vyžaduje trpělivost. Chcete-li urychlit proces, po návštěvě kadeřníka začněte používat aktivátory růstu vlasů, které jsou osvědčeny oblíbenými recepty (bergockový olej, tinktury z červeného pepře a další součásti masky). Je pravda, že proces bude stále docela dlouhý.

Rada Metoda komplexního barvení pomůže vyrovnat černé barvy vlasů: zvýraznění, barvení a bronzování. Průměrná cena v kabině je asi 2,5-5 tisíc rublů.

Jak se umýt doma

Dokonce i v kadeřnickém salonu není možné rychle se zbavit nasyceného tmavého odstínu kudrlin, co mluvit o nezávislých pokusech o čištění přetrvávajícího černého pigmentu. Nicméně výhody tohoto postupu, prováděného doma, jsou stále ještě zde. Budete schopni výrazně ušetřit a pokud si zvolíte tradiční způsoby praní, výrazně ochráníte zdraví vlasů.

S pomocí prof. fondů

Nejvíce zoufalé mladé dámy se mohou pokusit umýt korozivní černou barvu pomocí speciálních nástrojů nebo zesvětlit kudrlinky. K tomu můžete zakoupit takové léky, které získaly dobrou pověst:

 • L'Oreal Efassor - prášek pro balení v pytlích (jeden stojí asi 180 rublů). Jako běžné umývání se používá jako šampon: droga se zředí horkou vodou, chrlí, rozloží na vlasy a nechá se 5-20 minut. Pro hluboké oddělení je Efussor kombinován s oxidačním činidlem a zvyšuje dobu zotavení;
 • Emulze Estel Color OFF - sada 3 lahví (redukční činidlo, katalyzátor, neutralizátor) stojí asi 400 rublů. Výrobek neobsahuje amoniak. Podle výrobce je možné barvit aktualizované vlasy do jedné hodiny po nanesení emulze;
 • Hair Light Remake Color Corrector by Hair Company. Kompozice neobsahuje peroxid vodíku a čpavek, ale jsou přítomny ovocné kyseliny. Umožňuje změnit tmavý odstín o 2-3 tóny. Stojí to asi 2 tisíce rublů;
 • světlejší složení Blondoran. Je vyráběna různými značkami, včetně společností Londa a Estelle. Cena - od 70 rublů za tašku;
 • Supra je nástroj pro bělení pramenů je v sestavě mnoha kosmetických firem. Cena - asi 100 rublů.

Věnujte také pozornost výrobkům na praní od společnosti Kapous, Brelil, Paul Mitchell a dalších firem.

Použití barviva na vlasy

Malování kudrlinky - není to nejjemnější postup pro kadeře, zvláště pokud jde o trvalou černou barvu. Zároveň však umožňuje postupně, bez radikálních zásahů, lehčí v několika odstínech. Pro tento účel se hodí:

 • zvýraznění (včetně následování tónování) - zejména častá, malá technika. Vhodná a zahalovací metoda. Ash, platina, zlato a další jemné vlákna vizuálně rozjasňují vlasy. Můžete si zvolit odstíny, které nejsou příliš kontrastní s původním barevným schématem: kaštan, káva, čokoláda a další. Přechody budou měkčí a z barvy korálového křídla hladké. Je pravda, že je stále nutné jednotlivé kudrlinky zesvětlit;
 • zbarvení - částečně připomínající zvýraznění, ale pouze s použitím několika odstínů. Může to být přírodní nebo světlá paleta;
 • Rezervace - kombinace tmavých a lehkých pramenů vypadá neuvěřitelně stylově, ale pouze pokud na něm pracuje profesionál. Ihned, abyste dostali slušnou hlavu vlasů, samozřejmě nebude fungovat, ale můžete používat stále více světelných tónů krok za krokem.

Rada Můžete si vzít dočasné barvy, barvy odstínu nebo šetří bezammiachnye barvu. Pokud provádíte tento postup doma, nejprve si přečtěte výukové video.

Lidové metody

Kefírová maska ​​pro jemné mytí černé barvy:

 • 300 mililitrů mastného fermentovaného mléčného produktu, přidá se 40 gramů želatiny;
 • míchat a nechat bobtnat;
 • po 20 minutách mírně zahřívá v mikrovlnné troubě;
 • rozdávejte v zámcích a zahřejte svou hlavu po dobu 3-5 hodin;
 • opláchněte studenou vodou a opakujte o týden později.

Existují i ​​další varianty tohoto receptu pro praní barvy vlasů bez poškození:

 • 0,5 litru kefíru nalijeme 10 mililitrů olivového oleje;
 • přidejte do směsi směs surového kuřecího žloutek a 10 gramů moře nebo soli;
 • přidržte směs na vlasy pod plastovým a izolačním uzávěrem asi 40 minut.

Nebo můžete namíchat 1 litr mírně teplého, vysoce tučného fermentovaného mléčného nápoje se 2 lžícemi sody a pol sklenicí olivového oleje (alternativně 50 gramů kvalitní vodky). Tuto masku vypláchněte po 1,5 hodinách po aplikaci a zahřátí hlavy.

Aromatické prostředky pro praní tmavých vlasů s medem a skořicí:

 • kombinovat 30 gramů obou složek;
 • přidat bílkoviny, pokud jsou kadeře mastné, nebo žloutek, pokud jsou suché;
 • potlačení hladké konzistence;
 • Aplikujte na vlasy a nechte na pár hodin. Frekvence opakování - 2-3 krát týdně.

Medový zábal. Pomůže nejen vypláchnout tmavou barvu z vlasů, ale také posílit křehké prameny:

 • předběžně opláchnout kudrlinky roztokem sody (2 čajové lžičky prášku na litr teplé vody);
 • mírně suché;
 • med, mírně vyhřívaný ve vodní lázni, vztahuje se na všechny vlasy, od kořene k špičce;
 • Nasaďte si plastový sáček nebo sprchový kryt. Můžete spojit tenký šátek přes vrchol, protože když zabalíte med, nemusíte vlasy zahřívat;
 • po 7 hodinách umyjte sladký výrobek.

Přírodní oleje. Mohl postupně odstraňovat z vlasů černý nátěr. Castor, lopuch, olivový olej, lněné semínko, mandle a dokonce obyčejná slunečnice jsou pro tyto účely vhodné. Receptura na vaření:

 • mírně zahřát olejovou základnu (budete potřebovat 1 šálek);
 • přidat 20 gramů másla nebo margarínu;
 • počkejte, až se kus roztaví;
 • mírně ochladit, rozdělit do vlasů;
 • držte od 3 do 7-8 hodin.

Další možnost čištění černé barvy je ještě snadnější. Vezměte 15-40 mililitrů jakéhokoli oleje (množství závisí na délce vlasů), zahřejte jej ve vodní lázni a rozdělte na suché, špinavé zámky. Zabalte alespoň hodinu a lépe v noci. Přírodní oleje účinně čerpají umělé pigmenty.

Rada Každých 150 mililitrů olejové báze můžete přidat 20 mililitrů geranium-éteru, eukalyptu nebo ženšenu.

Lemonová maska ​​a máchání. Žlutý citrus - dobře známý nástroj, který se používá nejen k osvětlení, ale také k praní tmavých vlasů. Maska recept:

 • nakrájené 1 oloupané ovoce. Je to vhodné s mixérem, ale je také vhodná masová míchačka nebo kuchyňský robot;
 • rozdělovat vlasy, zahřát je;
 • po půl hodině opláchněte a aplikujte lopuchový olej;
 • Po dalších 15 minutách konečně umyjte vlasy.

Aby se postupně odstranila černá barva z vlasů pomocí citronu, zjasňovač udělá:

 • vytlačte šťávu z velkého ovoce;
 • přidejte jej na litr vody;
 • opláchněte vlasy. Opakujte po každém šamponování.

Existují také alternativní způsoby, jak se zbavit tmavých vlasů. K tomu se používají soda, hořčice, prádelní mýdlo, aspirinové tablety a další přísady v populárních receptech. Některé z nich důkladně suší kadeře, takže před použitím vyzkoušejte domácí prostředky pro kompatibilitu s vlasy.

Základní tipy a triky

 1. Zvláštností profesionálních promývání je to, že dekódují pouze umělý pigment, ale nedotýkejte se přirozeného. Takže pokud se chcete dostat z vašich přirozených, nebarvených tmavých vlasů - veškeré naděje na lidové recepty a svěžící kompozice.
 2. Nesnažte se vymývat černé barvy, pokud jsou natřeny hennou nebo basma. S největší pravděpodobností nebude mít žádný výsledek.
 3. Pokud používáte nějaké chemikálie, nezapomeňte na rukavice, aby nedošlo ke zkažení pokožky rukou.
 4. Nedržte složení na hlavě delší, než doporučuje výrobce, jinak poškozujte vlasy.
 5. Počet postupů oddělení závisí na individuální struktuře kadeří, frekvenci černé barvy a její kvalitě. Někdo bude potřebovat 1-2 zasedání a někdo 5-6.
 6. Po umytí použijte balzám, kondicionér nebo masku. Umyjte si vlasy jemnými šampony.
 7. Nezapomeňte: původní odstín nelze vrátit bělícími prostředky. Můžete se jen lehčí.
 8. Nepracujte s profesionálním odstraňovačem častěji jednou za 3 měsíce.
 9. Chcete-li malovat po něm prameny by neměly být dříve než 2 týdny.
 10. Nezneužívejte a oblíbené recepty: 1-2 krát týdně, ne více.
 11. Odmítněte dekapitování kyselými sloučeninami, sodou, peroxidem, hořčicí a citrónovou šťávou, pokud jsou vaše vlasy oslabené, poškozené. Upřednostňujte med, kefír, oleje.
 12. K péči o zámky získáte revitalizační, výživnou kosmetiku: masky, sérum, balzámy.
 13. Zlikvidujte vysoušeč vlasů, žehlení, curling, pevnou gumu, kovové hřebeny a vlasy.
 14. Chraňte vlasy před slunečním zářením a chlórovanou vodou.

Rychlé a bezbolestné odstranění černých vlasů doma nebo v salonu nebude fungovat. V každém případě musíte něco obětovat: čas, kvalitu výsledku, zdraví kudrlin. Ale pokud budete dodržovat všechna pravidla, jak se dostat z tmavé barvy a nezapomínejte na péči o zbarvené prameny, budete schopni výrazně minimalizovat projevy negativních důsledků.

Další informace o obnovení vlasů:

Užitečná videa

Odstraňovač černého laku s konstantním potěšením.

Jak přinést černé vlasy doma.

Které umývání je lepší pro černé vlasy

Černé umývání. Odstraňovač kyselin je postup, který odstraňuje z vlasů kosmetický pigment. Při praní a bělení černého domu je lepší požádat někoho, aby pomohl při aplikaci směsi alespoň do zadní části hlavy.

Jak přinést černou barvu: umytí nebo změna barvy, péče

Černá barva vlasů - jasná, dodává vzhled kontrastu. Ale neustále nosí to nudné a nudné. Lehčí odstíny mají schopnost neustále měnit směr barvy: perlivá, zlatá, perleťová, atd., Ale s tmavou barvou se zvláště nečistí. Velmi tmavá, modročerná barva je tak hustá, že na nich nelze získat žádné barevné odstíny bez předchozího vyjasnění.

Další obvyklá situace při barvení s barvivy pro domácnost (například Palette, Garnier, Syoss atd.) V čokoládě, barvě kaštanu, barva podél délky a tipy se postupně stává téměř černá. Je to proto, že při barvení kořenů se barva aplikuje na kořeny a protahuje se po celé délce, nebo se jednoduše aplikuje na celou hlavu. Proto se barvivový pigment dostává na špičky a délku častěji, pokaždé, když se zabarví do vlasů a hromadí se, čímž vlasy tmavší a tmavší.

Kromě toho jsou barviva pro domácnost univerzální, takže se hodí jakémukoli kupci, dokonce i se silnými šedými vlasy, takže obsahují hodně pigmentu. A kvůli silné pigmentaci jsou barviva domácnosti velmi obtížně odstranitelná z vlasů.

Profesionální barviva obsahují méně pigmentu, protože je zřejmé, že master je individuální směs barviv pro každého klienta.

Vystupování z černé je vždy náročný, krok za krokem a dlouhý proces, často se táhne několik měsíců.

Bez poškození vlasů není možné odstranit černou barvu, kvalita vlasů bude určitě trpět. Můžete minimalizovat poškození správných postupů a další péči.

Způsoby

Abyste se dostali z černých vlasů, existují dva způsoby: odstraňování kyselin a změna barvy.

Černé umývání

Odstraňovač kyselin je postup, který odstraňuje z vlasů kosmetický pigment. Ale ihned je třeba poznamenat, že nevrátí původní přirozenou barvu vlasů, protože když je barven účinkem kyslíku uvolněného z peroxidu v oxidačním činidle, přirozený pigment se nevratně oxiduje na barvu nazývanou objasnění pozadí. V závislosti na zdrojové barvě a barvení může být vyčištění pozadí od hnědé až světle žluté.

Mechanismus působení odstraňovače kyselin

Odstraňovač kyselin nezlehčuje vlasy, ale pouze zničí vazby v molekule kosmetické barvy na malé části, které jsou vypláchnuty vysoce alkalickým šamponem pro hluboké čištění a velkým množstvím horké vody. Tento postup lze provést až 5-7 krát, v závislosti na typu mytí.

Mytí pracuje s molekulou barvy tvořenou stálým barvením, proto není určena pro tónování barviv, přímého působení, rostliny (henna, basma), ačkoli někdy to dává výsledky.

Černé mytí je velmi dlouhý postup, takže musíte být trpěliví. Je-li pigment velmi hustý v tmavé barvě, postup nemusí vést k požadovanému výsledku. Pigment se zmenší, ale nestačí, aby se výsledek stal viditelným.

Velmi důležité! Mycí směs by neměla být aplikována na pokožku hlavy, proto je vhodné čekat, až dojde k růstu 1 cm vlasů.

Jak postupovat

Některé nuance v čase a množství od různých výrobců se mohou lišit (nezapomeňte si přečíst instrukce!), Ale princip a kroky jsou stejné pro všechny.

Postup se provádí ve dvou fázích: vyluhování pigmentu a neutralizace.

Krok 1. Odstranění pigmentu:
 1. Smíchejte emulzi 1 (redukční činidlo) a 2 (katalyzátor) v nekovovém objemu v poměru 1: 1.
 2. Aplikujte směs, ustupující 1 cm od pokožky hlavy. Nasaďte plastovou čepičku a zahřejte ručníkem. Držte 20 minut, už to nedává smysl, protože pigment již není zničen a směs poškozuje vlasy.
 3. Oplachujte vlasy po dobu 5 minut horkou vodou, pak použijte šampon pro hluboké čištění a dobře opláchněte horkou vodou, a tak 5krát. Proto jsou vyprázdněny malé části molekulární barvy, přičemž vazby, ve kterých došlo ke zničení složení emulzí.
 4. Blot s ručníkem, suchý.

Je vzácné, že v případě černých barev je takový postup postačující, obvykle se barva jen lehce osvětlí. Opakujte tento postup několikrát.

Stává se, že barva se vrátí do původní tmy. Důvodem je to, že nedostatečné množství pigmentu bylo vyprázdněno a zbývající části mohou stále tvořit molekulu barvy.

Zkontrolujte, jak může být promytý pigment, což způsobuje neutralizátor na několika zkušebních pramenech. Pokud jsou velmi tmavé, musíte udělat krok 1 znovu.

Krok 2. Neutralizace

Tento krok je nezbytný, aby:

 1. přivést zbývající části barviva do neaktivní formy;
 2. úplně deaktivujte proplachovací prostředek.

Deaktivace je zvláště důležitá, pokud je po mytí plánováno další barvení, protože redukční činidlo zničí barevné molekuly nového barvení.

Pokud by nebylo možné dosáhnout vyčerpání všech možných množství výplachů, pak po 2-4 týdnech je nutné znovu zopakovat všechny postupy. Mezitím se tóny vlasů v neutrálním odstínu a nezapomeňte udělat ošetření pro obnovu vlasů (masky, zábaly).

Barvení po mytí černé

Po neutralizaci můžete pokračovat v barvení. Různí výrobci doby praní, po které lze provádět následující barvení, jsou odlišné, například je možné po barvení vypláchnout z Estel po 40 minutách.

Důležitým pravidlem barvení po mytí: musíte vybrat barvu 1 úroveň vyšší (lehčí) zvoleného tónu a zvýšit procento oxidu (6% namísto 3%, 9% namísto 6% apod.).

Výrobci:

 1. Estelle "Barva vypnutá"
 2. Kapous "Decoxon 2 Faze"
 3. Kapoše revoloce
 4. BRELIL PROFESSIONAL (nejdražší možnost všech)
 5. NEXXT COLOR SYSTEM REMOVER - Concealer Lotion

Klady a zápory:

 • Poškozuje vlasy méně než změna barvy;
 • Kapalná konzistence směsi je lépe aplikována na vlasy, vytváří méně skvrn než bělící postup.
 • Strašlivý zápach zhnitých vajec;
 • Čištění černé barvy vyžaduje obrovské množství času (3-6 hodin najednou);
 • Po tom všem, co se projevilo u myček, výsledek nemusí být viditelný, nebo se barva může vrátit k původnímu.

Černá změna barvy

Bělení vlasů se liší od praní, protože díky vysokému obsahu alkálie ve směsi prášku a oxidu je z vlasů odstraněn umělý a přirozený pigment. Jedná se o traumatickou, ale účinnou možnost dostat se z černé.

Existuje několik způsobů bělení, zvažte 1 z nich: jednoduché, které lze aplikovat doma a složitější, vyžadující profesionalitu a rychlou aplikaci produktu.

Co potřebujete:

 • Prášek pro změnu barvy (Blondor, prášek, supra - to jsou všechny názvy bělících výrobků)
 • Oxid - 6% u lehkých schémat a 3%, 6% a 9% u komplexních.
 • Nekovová kapacita
 • Kartáč
 • Jednorázové ubrousky nebo ručníky
 • Rukavice
 • Šampon (nejlépe hluboce čistý)
 • Balzám nebo vlasový kondicionér.

Separace:

Rozdělíme hlavu na 4 části s centrálním dělením a od ucha k uchu. Pokud je černá barva rovnoměrně natřena, pak musíte začít od zón na zadní straně vaší hlavy a stoupat tenkými prameny zdola nahoru. Ale často se to stane s domácími barvami, obličejové plochy jsou leptější a zadní část hlavy je méně tmavá. Pak musíte začít s nejtemnějšími prameny.

Práškové lakování:

Ve všech schématech bělení tmavých vlasů musíte dodržovat pravidla pro aplikaci směsi:

 • Prameny by měly být potaženy bělícími směsemi rovnoměrně a hojně, měly by být "omyté" v prášku. Od kde byl méně nebo žádný prášek, bude tmavá skvrna.
 • Pro rovnoměrné nanášení je nutné v závislosti na tloušťce vlasů použít malé prameny o délce 1-2,5 cm. Čím silnější jsou vlasy, tím menší jsou prameny.
 • Zkuste rychle aplikovat, takže doba expozice je stejná. Pokud ne, vyčistěte součásti.
 • Zřeďte malé části prášku (30-40 g), protože rychle se oxiduje v misce.

Univerzální schéma:

 • Prášek míchat s oxidem 6% v poměru 1 až 2 m;
 • Udeříme 1 cm od kořenů, klademe na hradby bohatě a rovnoměrně;
 • Po nanesení na prameny počkejte 5-10 minut a položte na kořeny. Jsou dobře osvětlené, takže doba kontaktu směsi s pokožkou hlavy by měla být minimální.
 • Doba expozice 30-40 minut, maximálně 50. Pokud se doba aplikace pro zóny značně liší, nejdříve vyčistěte první.
 • Dobře šamponujte několikrát a vložte balzám.

Pokud jsou vlasy husté, kvalitní, pak po vyschnutí můžete opakovat ještě jednou v nejtmavších oblastech nebo po celé délce.

Ale pokud jsou vlasy špatně poškozené, pak by měl být výjezd z černé části rozdělen na několik etap s intervalem 3-4 týdnů, během něhož je třeba aktivně regenerovat masky a pečovat.

Schéma 2:

Oddělení vlasů, jako v prvním provedení.

 • Prášek se míchá s 3% oxidem v poměru 1: 2.
 • Udržujte 1 cm od pokožky hlavy a aplikujte na prameny.
 • Po 20 minutách s odstřeďováním (ne ztužujícími) pohyby odstraňte směs z vlasů ručníkem.
 • Nová směs zředí ve stejném poměru 6% oxidu a použije se od kořene k špičce.
 • Po 20 minutách odstraňte ručník se směsí vlasů a kořenů, pokud jsou již dobře rozjasněny. Pokud jsou kořeny stále tmavé, nechte směs tam.
 • Zředí se nová směs s 9% oxidem a aplikuje se na délku po dobu 20 minut. Směs s tak vysokým podílem oxidu nemůže být aplikována na kořeny.
 • Dobře se dobře umyjte šamponem, naneste balzám a vysušte.

Opakujte tento postup pouze 3-4 týdny.

Barvení po bělení

Při konstantním černém zbarvení se pigment akumuluje více na koncích.

Výsledek po odstranění černého bělícího prášku je obvykle následující: lehčí u kořenů a tmavší směrem ke koncům.

Barevnost po bělení je nutná, protože kvůli odstranění pigmentu z vlasů, jsou po proceduře prázdné, kvůli tomu porézní a bez života.

Aby bylo dosaženo jednotné barvy po celé délce, je nutné po vyfarbení během barvení zaměřit na nejtmavší barvu vlasů. Například pokud je vše od kořenů až po prostřední vlasy červené a červenohnědé, pak je nutné barvit hnědé.

Další péče

Po procedurách praní nebo bělení černé vlasové péče je třeba:

 1. Povinné použití balzámu nebo kondicionéru po mytí. Po ošetření budou vlasy pórovitější a kyselé médium balzámu vyhlazuje pokožku a vlasy budou hladké, a proto budou při česání méně poškozené.
 2. Použití regeneračních, výživných vlasových mask 1-2krát týdně. Umyjte si vlasy, osušte vlhkost ručníkem, nasaďte masku, položte na klobouk a zahřejte ji se sušičem vlasů nebo si na 10-15 minut položte teplý ručník. Pod teplo maska ​​proniká hlouběji do vlasů.
 3. Používejte nesmazatelnou léčbu: tekutiny, spreje, séra.

Vyjíždějte z domova

Samozřejmě, že je lepší udělat v salonu tak složitou proceduru, že velitel bude rychleji a kvalitněji díky zkušenostem a rychlosti. Ale pokud taková možnost neexistuje, nebo chci experimentovat sám, pak je lepší přestat na odstraňovač kyselin, protože v aplikaci je tento postup jednodušší. Při praní a bělení černého domu je lepší požádat někoho, aby pomohl při aplikaci směsi alespoň do zadní části hlavy.

Folk remedy proti černé

Umyjte s lidovými prostředky (kefír, soda, henna) Barva vlasů černé barvy není možná.

Vlastní mytí černé vlasy má několik nuancí. Přírodní alternativy budou dobrou alternativou k salónu krásy. Umožňují vám vymýt černý nátěr bez poškození vlasů.

Jak přinést barvu černé vlasy: černé mytí

Unavený z toho, že je brunetka, jen takový tón je tak hoden, že je nemožné ji umyt? Nebo jste přeexponovaný "kaštan" nebo "čokoláda"? Naučte se, jak přinést profesionální a domácí metody barvy černé vlasy a neváhejte měnit vzhled!

Zbarvení černé barvy v kabině

Nyní salony nabízejí bělící prostředky, které mění barvu až o 4 tóny. Existuje však obrovská nevýhoda tohoto postupu - poté, co riskujete, že se stane červenou! Samozřejmě, barva může být namalována nebo znovu bělící, ale musíte počkat nejméně dva týdny. Mějte na paměti, že takové nástroje mohou výrazně ovlivnit zdraví vlasů - struktura je rozbitá, konce se začnou rozštěpovat, dokonce dosáhnou ztráty. Proto, po umývání, ujistěte se, že dokončíte kurz terapeutických masky.

Mytí doma

Je možné zobrazovat černou barvu bez použití stylistů? Koupit odstraňovač pigmentů. Jedná se o několik typů:

 • Odstraňovač kyselin - zastoupený ve většině profesionálních linií. Proniká prameny a koroduje černě.
 • "Supra" a jiné podobné drogy - není spíše prací, ale hlubokým objasněním. Chemický proces se vyskytuje pod vlivem peroxidu vodíku, který se odebírá v určité koncentraci. Vysoká dávka peroxidu (10-12%) rychle vybledne, ale vlasy jsou velmi křehké a suché. Je lepší vzít výrobek s 3% oxidačním účinkem - bělení bude probíhat postupně, ale s menším rizikem pro vlasy. Je to jednoduché použití Supra - míchat se šamponem ve stejném množství a aplikovat na vlasy po dobu 40 minut. Po šamponování mohou být prameny bezbarvé nebo mohou získat červený nebo žlutý tón. Dalším krokem by tedy mělo být zbarvení.
 • Šampon pro omývání barvy je velmi jemný, měkký a slabý prostředek. Připravte se na to, že pro dosažení výsledků musíte strávit celou trubku. Dokonce i tehdy se černá barva zcela nezbaví, ale dramaticky se rozpadá. Potom můžete použít jakýkoli slabý oxidační prostředek nebo překonat prameny. Takový šampon je schopen odstranit pouze zbarvenou pěnu nebo neamoniakální barvivo. Trvalé barvy, stejně jako henna a basma, nebudou v jeho moci.

Je to důležité! Před zahájením procedury ověřte, zda jste test provedli na jednom tenkém pramenu uprostřed vlasů. Tato kontrola ukáže, jak vaše vlasy reagují na mytí a jaký stín můžete očekávat. A ještě jedna věc. Obchodníci se budou snažit přesvědčit vás, abyste používali mytí stejné barvy jako barvu, kterou chcete umyt. Není to potřeba, protože všechny výplachy se skládají z podobných součástí.

Vlastní mytí černé vlasy má několik nuancí:

 • Jeden postup, jak dosáhnout požadovaného cíle, je nepravděpodobné. Jeden bude potřebovat 2-3 zasedání, druhý a 5 bude malý;
 • Výsledek takového vyplachování není vždy předvídatelný;
 • Bohužel, nebude možné úplně odstranit barvu a vrátit počáteční tón;
 • Amoniak je často přítomen jako součást přípravku, proto není možné je nazývat absolutně bezpečným.

V obchodech najdete spousty různých výplachů. Zde je seznam nejúčinnějších:

 • Estel Color Off je nové jemné ošetření, které jemně odstraňuje barvivo a udržuje vlasy zdravé. Neobsahuje amoniak a vyznačuje se dostupnou cenou;
 • "Brelil Professional" je poměrně účinný nástroj, funguje velmi rychle (25-30 minut);
 • "Efassor L'Oreal" - jemně rozjasní prameny. Chcete-li se úplně zbavit tmavého odstínu, bude trvat několik zasedání;
 • "Syoss" - prakticky nezkazuje vlasy. Výrobce vyrábí tři druhy myček - pro osvětlení o 1-2, 3-5 a 9-10 tónů;
 • "Ollin Servise Line Color Corrector" je jemný korektor, který odstraňuje umělý pigment z vlasů. Zesvětlí 2-3 tóny a nezkazí strukturu pramenů;
 • "Brelil Colorianne Remove Color System" - měkké praní, jehož účinek se nevztahuje na přírodní pigment;
 • Salerm Color Reverse je levnější španělský odstraňovač barvy. Vrací vlasy do své přirozené barvy;
 • Vlasová společnost Light Remake Color je levný výrobek, jehož hlavní složkou jsou ovocné kyseliny;
 • "Kapous Decoxon 2 Faze" je dvoufázové měkké praní. Pokud ji použijete do dvou hodin po neúspěšném zbarvení, postačí jeden postup.

Barevnost jako způsob řešení černých

Zvýraznění, zbarvení a ombre jsou poměrně populární metody objasnění. Vypadají relevantní, vytvářejí efekt hlasitosti a umožňují rychle skrýt nepříjemnou černou barvu.

Tipy pro umývání tmavého barviva z vlasů sami:

Lidové recepty na mytí černé

Přírodní alternativy budou dobrou alternativou k salónu krásy. Umožňují vám vymýt černý nátěr bez poškození vlasů. Doma můžete bezpečně aplikovat následující recepty.

Odborníci se domnívají, že obvyklé hnědé mýdlo není horší než profesionální mytí a vůbec neškodí.

Umyjte si vlasy šamponem, pak zpejte mýdlovou tyč a naneste tuto pěnu na vlhkou hlavu. Dobře protřepte na kůži a nechte 5 minut. Zámky vypláchněte vodou. Společně s pěnou se dostane do černé barvy. Chcete-li nechtěný tón rychleji, postup opakujte nejméně třikrát týdně.

Po první relaci se vlasy mohou stát lepivými a nečistými, ale při každém dalším praní se zvyknou. Ekonomické mýdlo nejen pomůže zbavit se černých, ale také posiluje vlasy.

Rozemlete do prášku dvě balení askorbinki (10 tablet). Smíchejte s šamponem (0,5 šálku). Promývejte prameny denně.

Stlačte citrónovou šťávu, zředte ji vodou a namočte mírně navlhčenou, umyté vlasy touto směsí. Stávejte na slunci po čtvrt hodiny a opláchněte prameny. Toto jemné a přirozené zjasnění lze aplikovat při každém šamponování.

Bílá henna pomůže odstranit černý odstín (nezaměňujte s bezbarvou!). Ve skutečnosti je to chemický blondoran, který musí být používán velmi opatrně.

Mycí prostředek na mytí nádobí

Další účinná, ale velmi agresivní metoda. Tekutina na mytí nádobí, která se používá namísto šamponu, pomůže vypláchnout černou barvu, ale dramaticky vysuší prameny.

Medová maska
Med je jedním z nejznámějších přírodních čisticích prostředků. Obsahuje látku podobnou peroxid vodíku, která je zodpovědná za bělení. Medové masky dělají vlasy lesklé, dávají jim krásný zlatý tón a obnovují strukturu.

Před aplikací takové masky musíte připravit vlasy. K tomu je promyta šamponem a malým množstvím sody. Balzám se nevztahuje. Pak se prameny vysuší ručníkem a vloží tekutý med (je lepší vzít z akácie). Čekají 8 hodin, pokrývají hlavu filmem a lehkou šatkou. Není nutné silně oteplovat - při vysokých teplotách ztrácejí světlejší vlastnosti medu.

Můžete použít tento jednoduchý recept:

 1. Smíchejte šťávu z jednoho citronu se dvěma lžičkami medu.
 2. Tepelná hmota s vodní párou.
 3. Aplikujte na vlasy ve formě tepla.
 4. Omotat hlavu a počkat 5-6 hodin.

Maska peroxidu vodíku

Nejste si jisti, jak se zbavit částí černé barvy? Připravte tuto masku:

 1. Spojte zelenou hlinku (2 lžičky) s amoniakem (6 kapek) a 20% peroxidem (6 kapek).
 2. Nasypejte prameny se směsí a počkejte 5-10 minut.
 3. Umyjte teplou vodou.

Maska s peroxidem a heřmánkem

Tato maska ​​pomůže i s velmi tmavými vlasy:

 1. Naplňte vroucí vodou (200 ml) vysušenými květy heřmánku (100 gramů).
 2. Trvejte na čtvrt hodiny.
 3. Filtruje se sítem.
 4. Přidejte 10 kapek peroxidu vodíku.
 5. Nasypte zámky maskou a skryjte hlavu pod filmem.
 6. Po 30-40 minutách opláchněte teplou vodou.
 7. Umyjte si vlasy šamponem.

Dalším jemným domácím prostředkem, který má pozitivní vliv na strukturu vlasů a postupně se k němu vrací přírodní odstín.

 1. Smíchejte kefír a majonézu ve stejných poměrech.
 2. Masku naneste na umyté vlasy po dobu alespoň jedné hodiny.
 3. Zakryjte si hlavu teplým šátkem.
 4. Umyjte si vlasy šamponem.
 5. Opláchněte hlavu citronovým kondicionérem (voda + citrónová šťáva).

Hot masky na bázi lnu, lopuchu, olivového nebo mandlového oleje jsou také velmi účinné, protože mají schopnost umývat umělé barvivo. Jsou vyrobeny 2-3 krát týdně. Masky rozjasní černou barvu s několika tóny a vlasy jsou velmi měkké a lesklé.

 1. Ohřejte olej na vodní páry.
 2. Dejte ho na špinavou hlavu vlasů v horké podobě.
 3. Zatáhni hlavu.
 4. Pravidelně ho ohřejte vysoušečem vlasů nebo položte ručník na horkou baterii.
 5. Mějte masku celou noc nebo alespoň jednu hodinu.
 6. Umyjte si vlasy šamponem.

Lemonová maska

Přemýšlíte o tom, jak získat černou barvu pramenů? Lemonová maska ​​to dokáže bez poškození:

 1. Odlupujte ho a rozemlejte ho do mixéru.
 2. Rovnoměrně rozdělte výsledné citronové pyré přes vlasy.
 3. Zatáhni hlavu.
 4. Po 25 minutách vypláchněte.
 5. Namočte prameny lopuchovým olejem a počkejte dalších 15 minut.
 6. Opláchněte šamponem bez síranu.

Dokonale bojuje s temným odstínem a stimuluje vývoj folikulů, což vede k rychlému růstu vlasů.

 1. V nekovové nádobě smíchejte sódu na pečení (150 gramů) a jemnou sůl (1 čajovou lžičku).
 2. Přidejte sklenici vody.
 3. Rozdělte vlasy na tenké prameny.
 4. Pomocí bavlněné houby nasákněte vlasy po celé délce.
 5. Masírujte hlavu asi 5 minut.
 6. Zatáhni hlavu.
 7. Omyjte masku za hodinu velkým množstvím vody. Ujistěte se, že ve vlasech nezůstávají žádné vlasy.
 8. Aplikujte balzám a nechte hodinu.

Nezapomeňte, že lidové prostředky neposkytují rychlé výsledky. Pouze pravidelné používání masky může mít výrazný účinek.

Viz též: Zvýrazněte vlasy dvěma nebo třemi tóny.

Teprve poté si vybere individuální schéma a rozhodne se, že je lepší umýt černou barvu z vlasů. Po umytí mohou být černé tóny soda vlasy velmi těžké.

Jak umýt černou barvu z vlasů: nejvíce pracovních metod

Jak často umýt černé barvy z vlasů je častá otázka. Koneckonců, barva kudrlin je důležitým aspektem ve vzhledu. Proto mnoho žen touží s tím experimentovat. Ale to není vždy úspěšné.

A pokud jsou světlé prameny lehce zbarveny do hlubších, nasycených tónů, je zřídka se zbavit neúspěšného nebo obtěžujícího tmavého odstínu pouze nátěrem. Rostoucí barvy na dlouhou dobu, tak žena s podobným problémem je ponechán zvolit si způsob, jak umýt. Existují skutečně dostatečné metody. O nich bude dále diskutováno.

Odstraňovač černého laku je salon a doma.

Mytí v kabině

Chcete-li se dostat do salonu na zacáté zasedání (decoupage), a to je to, co odborníci nazývají odstraňovač pigmentů, je rozhodnutí v některých situacích správné. Zvláště pokud je úkolem, jak rychle vyčistit černý nátěr z vlasů. Tato metoda má své vlastní vlastnosti a ve svém procesu se používají speciální kosmetické výrobky.

Profesionální formulace

EFASSOR SPECIAL COLORISTE a COLOR OFF Estel odstraňovače barvy.

Moderní hotové výrobky pro dekapitace jsou rozděleny na kyselé (pro povrchové, snadné promývání) nebo odbarvování (pro hluboké degementace). První jsou založeny na ovocných kyselinách a amoniaku. Aktivními složkami druhé skupiny jsou agresivní chemické sloučeniny. A oni a jiní jsou schopni neutralizovat tmavý pigment v délce 3-5 tónů najednou.

Jak můžete čistit černý nátěr z vlasů v salonu? Nyní je trh s kosmetickými výrobky velmi rozmanitý. Ale nejefektivnější jsou:

 1. Emulze k odstranění perzistentních tónů BAREVNÝ VÝSTUP Estel (domácí výrobky). Princip jejího dopadu je založen na práci tří složek. Nejdříve se aplikuje směs katalytické látky s redukčním činidlem a po opláchnutí se prameny ošetřují neutralizátorem. Výrobce vylučuje obsah v emulzi sloučenin amoniaku, zesvětlujících látek, čímž zajišťuje zachování přirozeného odstínu. Proto jsou tyto produkty poptávané jak mezi profesionály, tak v nezávislé domácí péči.
 2. Dekolorant EFASSOR SPECIAL COLORIST od vůdce kosmetologie L'Oreal s jemným účinkem. Tento komplex pro jemnou eliminaci umělého pigmentu se vyrábí ve formě prášku rozpustného ve vodě. Professionnel Efassor prášek se zředí filtrovanou vodou a aplikuje se v pěnovém stavu po dobu 10, maximálně 20 minut. Účelem je odstranit barvu a následně mírně odbarvit.
 3. Systém BACKTRACK od kosmetické značky Paul Mitchell založené na ovocných kyselinách (americká výroba). Zpočátku emulze na odstranění vlasů "pracuje", pak základna pro klimatizace. Neutralizační kapalina neutralizuje oddělení. Žádná ze součástí systému neobsahuje agresivní látky - čpavek, peroxid vodíku a další. Tento faktor pouze mluví ve prospěch mytí s BACKTRACK.
 4. Systém korekce tónů COLORIANNECOLOR SYSTEM od italské společnosti Brelil Professional. Vzorec tohoto odbarvovače je jedinečný - ovocné kyseliny jsou kombinovány s bílkovinami užitečnými pro kadeřnictví. S touto kompozicí je umělý barvivový pigment vyprázdněn bez poškození přirozeného. Navíc má pečující účinek. Toto praní je díky těmto vlastnostem považováno za jedno z nejlepších.

Komplexy pro neutralizaci umělé barvy s prameny BACKTRACK od společnosti Paul-Mitchell a COLORIANNECOLOR SYSTEM.

Jiní italští korektoři - decoupas se také velmi doporučovali:

 • Hair Light Remake Barva;
 • DECOXON 2FAZE Kapous Professional.

POZNÁMKA! Zkušený mistr nejprve posoudí situaci podle stupně poškození pramenů a počtu provedených malířských procedur, vyjasní přítomnost alergických reakcí. Teprve poté si vybere individuální schéma a rozhodne se, že je lepší umýt černou barvu z vlasů.

Výhody a nevýhody zvlhčování salonu

Při oddělení salonu je hlavní nevýhodou vysoké náklady na proceduru. Cena může dosáhnout 20 000 rublů.

Použití profesionálního dekolorantu má jak výhody, tak i nevýhody. Zjevné nevýhody zahrnují následující faktory:

 1. Proces dekódování může vyžadovat velké finanční náklady. Cena hotových výrobků je poměrně vysoká, služby velitele nejsou také levné, protože v salonu stojí hodně.
 2. V některých případech zpracování pracovní kompozice dosáhne 5 zasedání. To je způsobeno stupněm pigmentace a individuálními vlastnostmi pramenů.
 3. Léčba agresivními přísadami má destruktivní vliv na strukturu kudrlin. Suchost, známky křehkosti, ztráta, ke které dochází po zasedání (zejména po negramotném přístupu), vyžadují nápravnou péči. To také vyžaduje velké úsilí a je způsobeno doprovodným množstvím problémů v podobě ztráty krásného vzhledu a vzhledu dalších morálních nepříjemností.

Výhody praní salonů, zvláště pokud skutečně profesionální převezme práci, nejsou o nic méně zřejmé:

 1. Oddělení umožňuje vytvořit hladké pozadí pro pozdější zbarvení.
 2. Nová barva je bezchybná, s přirozeným leskem, který dlouho nezmizí.
 3. Tmavý tón s použitím elixírů v salonu se z kadeří spouští mnohem lépe a rychleji než pomocí dostupných nástrojů.

Lidové cesty a prostředky

Seznam nástrojů, které omývá barvu z vlasů doma.

Jak umýt černé barvy z vlasů doma? Podobná otázka je důležitá, když z jakéhokoli důvodu buď není možnost jít do salonu, nebo není třeba rychle omýt barvu a drasticky změnit barvu.

Domácí léky jsou považovány za příznivější, protože prakticky vůbec neškodí zdraví vlasů. Ale všichni dávají pomalejší účinek ve srovnání se salonními kompozicemi. Proto je často nutné provádět dekapitaci s pomocí nich pomocí různých procedur s 2-4denními přestávkami. Nicméně mohou být také rozděleny do typů podle relativního stupně rychlosti nárazu.

POZOR POZOR! Čím agresivnější je látka, tím rychleji se může barvit. A spolu s touto strukturou je více předmětem zničení.

Rychle působí

Takové možnosti je třeba používat s opatrností. Pokud nedodržují pokyny pro použití a dávkování, mohou velmi poškodit strukturu vlasů a pokožky hlavy.

Peroxid a výše

Peroxid 3% může být použit k čištění černé barvy samotné, distribuovat je přes vlasy a udržovat po dobu 1 hodiny. Znatelný efekt nastane až po několika zasedáních a existuje riziko vážného poškození struktury.

Na domácí prostředky, které mohou poměrně rychle neutralizovat tmavý pigment pramenem, peroxidem. Je vždy k dispozici a často se s tímto úkolem dobře vyrovná.

Může být přičítán vlivu agresivního typu osvětlení. Je velmi suchý a není vhodný pro slabou, jemnou strukturu.

Pro účely dekapitace se přípravek z ní připravuje a aplikuje následovně:

 1. Sáček bílého prášku "supra" (prodávaný v kosmetickém obchodě) se rozvedl ve stejném poměru s 3% kapalným peroxidem. Pro pěnění můžete přidat trochu šamponu.
 2. Směs je okamžitě rovnoměrně nanesena na prameny. Pokud jsou kořeny průmyslu, nemusí se vyblednout.
 3. Kompozice je ponechána na hlavě po dobu 30 minut, poté se promyje šamponem.
 4. Následující oddělení může být provedeno nejdříve po 4-5 dnech.

DŮLEŽITÉ! Při dekapitování tmavého odstínu peroxidem je třeba poznamenat, že výsledná barva se nejčastěji ukáže jako tmavý kaštan nebo červená. Více vysoce koncentrovaný peroxid nemůže být použit samostatně.

Často se již výše uvádí s oxidačním činidlem, které působí jako peroxid. V tomto případě se prášek zředí podle pokynů v něm. Přímo použití peroxidu není nutné. Ve skutečnosti jsou tyto barevné měniče bělícími látkami.

Po umytí mohou být černé tóny soda vlasy velmi těžké.

Sóda na pečení našla své místo v ruční kosmetologii, včetně jako odbarvujícího prostředku. Taky je vždy k dispozici. Vytváření temné barvy z ní je snadné a finančně nákladné podnikání.

Existuje několik receptů, jak umýt barvy černé sodovky. Následující jsou populární:

 1. Metoda číslo 1. Sklenici vody, 4 velké lžičky sody by měly být protřepávány, a pak nalit do této kompozice čerstvé šťávy z ½ citronu. Sponge nebo měkký tampon použijte nástroj na prameny. Pro urychlení interakce sody s pigmentem by měla být hlava na 15 minut zabalena filmem a ručníkem. Procedura končí šamponováním.
 2. Metoda číslo 2. Aby se uklidil černý tón, je třeba vyrobit kašičku z 10 lžiček sody, sklenice vody, lžičky soli. Aplikuje se jako v předchozí metodě. Doba expozice je půl hodiny. Při mytí tohoto odbarvovače je lepší použít šampon.

Existují nástrahy při používání sody. Každý si pamatuje svou ekologickou přívětivost, ale zapomíná, že je to chemická směs. Proto je zapotřebí, aby byly prostředky pro jeho mytí přesně vyčištěny. Hraní alchymisty, když je v sázce v doslovném smyslu svého vlastního zdraví, je nevhodné. Dokonce i kvůli kráse a dokonalosti je extrémně nežádoucí provádět experimenty s použitím sody - je to agresivní látka.

DŮLEŽITÉ! Neslučitelnost sody a dalších složek při výrobě domácích odbarvovačů může nejen oslabit účinek použití, ale také způsobit řadu nežádoucích důsledků - od mírného odlupování pokožky hlavy až po těžké spáleniny. Je třeba použít čerstvé složení, které provede předběžnou zkoušku přenositelnosti aplikací na zápěstí. Pro jakékoliv zčervenání, pálení nebo svědění nelze takové mytí použít.

Dlouhodobé působení

Tyto prostředky mají nejvíce jemný vliv na strukturu oblasti. Ale spolu s touto pozitivní kvalitou, mají jednu hlavní nevýhodu - odstranění černého pigmentu bude muset provést spoustu procedur. A jejich doba trvání může být odložena na 2 až 4 týdny.

Majonéza

Je lepší udělat majonézu pro praní tmavé barvy doma, protože v obchodě jsou konzervační látky.

Tento produkt se může zdát jako spíše neobvyklý způsob, jak se zbavit černých. Nicméně majonéza se ukázala být dobrým dekolorantom.

Ve svém složení jsou složky, které tvoří reakci destruktivních pigmentů barvy - citronové nebo kyseliny octové. Navíc obsahuje ingredience, které obnovují a vyživují vlasy (vejce, oleje).

Majonéza je rozložena na prameny po dobu 3 hodin. Posilování účinku pomůže plastovému uzávěru, protože pod vlivem tepla se reakce objevuje intenzivněji. Umyjte tento výrobek šamponem. A protože je poměrně tlustá, často je to nutné několikrát.

POZNÁMKA! V majonéze není třeba přidávat žádné další součásti. Zahrnul již vše, co je nezbytné pro domácí dekoraci.

Med může být smíchán se skořicí, protože je také pigmenty neutralizující.

Tekutý med aplikovaný na prameny od večera jim osvětlí o 1-1,5 tuny ráno. Podmínka aplikace - vlasy jsou čisté, mokré. Klobouk vyrobený z filmu je nutný. Při opláchnutí má být voda změkčena citrónovou čerstvou šťávou.

Chcete-li zvýšit jasné vlastnosti, můžete ji před aplikací přidat přímo do medu. Samotná citronová šťáva má také tyto vlastnosti. Tato kompozice není škodlivá a dokonce ani zdravá, protože může být použita denně nebo každý druhý den.

Kefír

Vůdce kuchyně s kyselým mlékem a stravy zde pomůže. Mytí kefírem nedává rychlý výsledek, ale je šetrný ke kudrlím.

Kefír může zesvětlit barvené vlasy o více než 0,5-1 tónu.

Oni jsou ošetřeni tímto produktem, pokrytý filmem a čepičkou na ručníky po dobu 2 hodin. Jedna relace poskytne minus 0,5 nebo 1 tón. Můžete opakovat decoupage jogurt za 2-3 dny.

Pro zvýšení efektivity lze použít různé katalyzátory. Kefír je obohacen (na 1 litr) takto:

 1. Pro suché prameny - 125 gr. olivový olej.
 2. Pro tuky - 50 gr. vodka.
Kyselina askorbová

Vitamin C je dobře působící čistič, protože je schopen rozdělit barvivy. Aby se umyla černým odstínem, je zapotřebí 20 pilulek rozdrcených na prášek. Pak se přidá do polštáře šamponu.

Kompozice se aplikuje na hlavu asi 5 minut a pak se vymyje z hlavy. Tento postup se opakuje přibližně 3krát týdně, což přispěje k postupné konvergenci umělého pigmentu.

Závěr

Každá metoda odstraňování tmavého pigmentu má své vlastní vlastnosti. Proto, jak, co, v salonu nebo doma - volba je individuální. Princip při řešení těchto otázek by však měl být jeden - neškodí. A nezáleží na tom, zda je nezávislá nebo profesionální.

Videozáznam vás seznámí se skutečným praktickým příkladem. A pokud máte vlastní cestu, dejte se o to s našimi čtenáři.

Pro Více Informací O Suché Vlasy