logo

Profesní poradenství: jaké jsou moderní formulace pro permed vlasy?

Perm umožňuje nejvíce odolné kudrlinky a kudrlinky, ale není nebezpečné pro stav vlasů.

Aby se minimalizovala rizika, je důležité vybrat pouze nejkvalitnější a nejspolehlivější formulace.

8. října 1908 Carl Ludwig Nessler splnil sen mnoha žen o kudrnaté vlasy.

Kadeřník nejprve vyrobil hardware perm. Dnes je kudrnatý méně významný než před mnoha lety.

Moderní kompozice pro střih vlasů

Všechny moderní přípravky určené pro perm vlasy musí splňovat několik důležitých požadavků:

 1. zajistit stabilní a dlouhodobé uchování kudrlin - nejméně tři měsíce.
 2. Neovlivňujte přirozené barvy vlasů.
 3. Obsahovat ve svém složení speciální látky určené k zajištění správného zvlhčování a namáčení pramenů.
 4. Mít mírný zápach parfému a nespouštět alergické reakce.
 5. Buďte snadno omyvatelné.

Čím vyšší je jeho hodnota, tím aktivnější má vliv na stav vlasové struktury a v důsledku toho je příznivější pro ničení keratinu.

V závislosti na složení a povaze nárazu na vlasy existují následující typy kompozic pro chemické vlasy:

 • alkalický trvalý;
 • kyselinově vyvážený trvalý;
 • měkké alkalické stálé;
 • gelové činidlo;
 • pěna trvalá

Každý z těchto typů se vyznačuje vlastními vlastnostmi, výhodami a nevýhodami.

Výhody a nevýhody každého typu léků

Alkalický stálý je klasická verze nástroje pro stálé kadeře jakéhokoli typu. Je založen na thioglykolové kyselině. V závislosti na obsahu amoniaku se pH těchto přípravků může měnit od 8,5 do 9,5.

Alkalické permanentky se používají pro výjimečně zdravé vlasy. Hlavní výhodou této kompozice je vytvoření elastických kudrlin, které neztratí svůj vzhled po dlouhou dobu.

Nicméně tyto léky mají několik významných nedostatků:

 1. drsný a nepříjemný zápach vyplývající z látek, jako je sirovodík a merkaptan.
 2. Agresivní účinek na strukturu vlasů - ztenčení a oslabení.

Kyselinově vyvážené permanentní látky jsou založeny na glycerylmonothioglykolátu. Začíná jednat pouze po smíchání s aktivátorem - v důsledku toho dochází k chemické reakci, při které se začíná uvolňovat značné množství tepla a směs se zahřívá až na 40 stupňů a v důsledku toho se výrazně zrychluje proces kroužkování kadeří.

Mezi hlavní výhody vyplývající z tohoto typu kompozice je třeba poznamenat:

 • úroveň pH, ​​co nejblíže k přirozené - od 5 do 7;
 • měkčí a jemnější akce než alkalické možnosti;
 • možnost použití pro oslabení, stejně jako často vystavena barvení vlasů;
 • získání krásného a trvalého výsledku.

Nedostatek kyselých vyvážených permanentů spočívá v pomalém působení, díky čemuž postup trvá dlouhou dobu.

Měkký alkalický roztok na bázi aminokyselin má následující výhody:

 1. nepřítomnost nepříjemného zápachu a poškození dýchacího systému;
 2. jemný a jemný účinek;
 3. nejpřirozenějším výsledkem.

Nevýhody tohoto typu zahrnují nízkou odolnost výsledku, stejně jako výskyt alergických reakcí za přítomnosti individuální nesnášenlivosti k těmto složkám.

Prostředky pro trvalé, které mají gelovitou strukturu, jsou široce používány v případech, kdy je nutné kroutit regrown kořeny.

Výhody tohoto typu kroucení zahrnují:

 • maximální snadnost použití - stačí vytlačit potřebné množství peněz z tuby a rovnoměrně jej rozložit na vlasy kartáčem.
 • Použijte hřeben namísto cívky, abyste vytvořili kadeře požadovaného tvaru.
 • Nedostatek agresivních složek ve složení.

Tento nástroj nemá žádné nevýhody.

Nejlepší způsoby léčby

Mnoho známých výrobců nabízí kvalitní výrobky pro perming, které lze úspěšně aplikovat jak v profesionálním kadeřnictví, tak doma. Zvažte, která z možností je nejvýhodnější.

  Neutrální vlnovec Exothermic Wave Perm od známého amerického výrobce Paul Mitchell patří do kategorie exotermických výrobků.

Je založen na derivátech aminokyselin, které nepoškozují strukturu vlasů.

Tento produkt je vhodný pro vlasy normálního typu, silné a zdravé. Vzhledem k absenci amoniaku mohou i vlastníci citlivých vlasů a kůže tuto neutrální léčbu použít. V důsledku použití se kudrlinky stávají lesklé a zachovávají si přirozené barvy. Italská společnost Nouvelle nabízí sérii pleťových modifikátorových emulzí pro perm vlasy různých typů - normální, tvrdé, poškozené a barvené.

Nouvelle činidla pro střih vlasů jsou charakterizovány jejich mírným účinkem na vlasy a snadnou aplikací, kterou je možné porovnávat s "biowave" vlivem složek kondicionérů.

Součástí dodávky je i neutralizátor. Použití těchto nástrojů poskytuje krásný a trvalý výsledek. Lotion Londawave S od německé značky Londa Professional se doporučuje majitelům barvených a zbarvených vlasů.

Nástroj pečlivě a efektivně pečuje o prameny. Komplex Aqua Care a přírodní přísady chrání chloupky po celé délce, ne ztěžují, ale vytvářejí je elastické, hedvábné a lesklé.

Jeho hlavním rysem je přítomnost betainu a formulace Lift-up, díky čemuž má okouzlující objem kudrlin až osm týdnů. Vynikající vlastnosti má italština Farmavita The Perm, určená pro dlouhodobé curlingy.

Výkonný nástroj pro permanentní perm, který vám umožní získat pružné kadeře, trvale zachovat tvar a objem vlasů, aniž byste poškodili strukturu vlasů.

Díky příjemné květinové vůni nemá tento nástroj nepříznivý vliv na strukturu kudrlin, ale naopak, činí je flexibilní a dává vitalitu. Vysoce kvalitní ruský lék Concept Bio Curl Former Style obsahuje cysteamin, který zajišťuje nejen pevnost kadeří, ale i pečlivou péči o ně.

Obsahuje komplex alantoinu a keratinu, který hydratuje vlasy, zmírňuje podráždění pokožky hlavy a obnovuje strukturu vlasů.

Účinek curlingu trvá po dobu 3-6 týdnů.

Škodlivou kyselinu thioglecol, kterou tento výrobek neobsahuje.

Při výběru nejlepší možnosti pro sebe, měli byste zvážit typ a vlastnosti vlasů.

Technická výkonnost perm.

Závěr

Moderní kompozice pro chemické permové vlasy mají jemné složení a nezničují jejich strukturu. V sortimentu mnoha výrobců jsou kvalitní kompozice, které každá dáma může používat i doma. Vyberte si nejlepší možnost a fascinujte s křupavými kudrlinami!

Způsoby stárnutí vlasů a nejlepší kompozice pro jejich realizaci v salonu a doma

Chcete chodit s kudrlinky nebo lehkými kadeřemi, ale nechcete neustále trávit čas a energii na tom? Existuje způsob - perm. Dříve, ve dnech našich babiček, bylo věřeno, že takový postup by zničil vaše vlasy bez uznání. Ale teď je vše jednodušší a kudrlinky jsou pro vaše kudrlinky příjemnější.

Nyní si můžete vytvořit vlastní vlasy, při zachování zdraví a krásy vlasů. Zvažte, co dělají dnes, jaké jsou kompozice.

Druhy postupů, jejich výhody a nevýhody

Neutrální

Jedná se o jemný postup, protože neobsahuje agresivní látky.

Nevýhody takového permu: po proceduře je třeba používat výrobky péče pouze s neutrálním pH a jejich nalezení není tak snadné.

Kyselé

Tento typ curlingu - ten první. Byl znám v druhé polovině dvacátého století. Nyní výrobci mírně zlepšili složení prostředků a snížili přítomnost kyseliny v nich.

Pros: kudrlinky mohou být vyrobeny z jakéhokoli tvaru a velikosti. Navíc udržujte kudrlinky poměrně dlouhé - nejméně šest měsíců. Dokonce i ty nejhustší a nejhustší chloupky podléhají.

Nevýhody: tento postup nelze provést pro dívky, které mají suché a křehké vlasy, stejně jako pokožku hlavy, která je náchylná k suchu. Chemické látky mohou ponechat popáleniny na kůži a hodně!

A další nevýhoda takového permutu: nemůžete se ho zbavit, když chcete. Vlasy se stanou rovnými až po vypršení činidel. Proto si důkladně promyslete, než vytvoříte takový odolný styl.

Alkalické

 • Cena Je výrazně nižší než předchozí postup.
 • Vliv na vlasy. Je měkčí a neruší strukturu zvlnění. Chcete-li získat kudrlinky, držák spadá přímo do srdce vlasů a otevírá váhy.
 • Vzhled. Kudrlinky jsou velmi přirozené.

Nevýhody. Doba trvání výsledku - procházíte asi 3 měsíce kudrlinami. Ale pokud máte tvrdé a těžké vlasy - dokonce i méně: pramínky budou rovny za třicet dní.

Aminokyselina

Pros Jako součást takového zvlnění existují aminokyseliny a bílkoviny, které obnovují vlasy, na rozdíl od mnoha jiných "chemikálií". A po několika aplikacích uvidíte docela znatelný účinek zlepšení objednávky. Proto lze tuto kompozici aplikovat i na poškozené vlasy.

V aminokyselině je pouze jedno mínus - nebude trvat dlouho (maximálně dva měsíce). A na tvrdých a těžkých vlasech nebude výsledek vůbec viditelný.

Biowave

Stylisté nazývají tento typ stylu nejjemnější.

Kompozice zahrnuje složku (cystein), která má podobnou strukturu jako přírodní protein přítomný v lidském těle. Díky tomu vlasy nemění svou strukturu a zůstávají zdravé po stylingu. Tento cystein dělá vlasy lesklé a silné, kudrnaté a odolné. Doba expozice perm - šest měsíců. V biopalivu nebyly žádné mínusy.

Radikální

Toto perm je nezbytné pro dívky, které chtějí přidat do vlasů kořeny. Nebo v případě, že potřebujete aktualizovat regrown kořeny. Termín stárnutí kudrnaté závisti na užívaných lécích.

Z mínusu lze říci fakt, že se samozřejmě uplatní poškození vlasů.

Američan

V současné době je velmi oblíbená u módních návrhářů naší země. Pomocí takového permu můžete získat velké kudrlinky, které vydrží několik měsíců.

Malý "africký"

Dobré pro dívky s tenkými a slabými vlasy. Takový dlouhodobý styl bude mít vaše vlasy delší. V téměř 90% případů je "africký" perm vyroben na středně dlouhých vlasech. Ale pokud chcete vyčnívat z davu - doporučujeme vám, abyste na krátké vlasy naklonili malé kudrlinky.

Z mínusů je možné označit skutečnost, že pro dlouhé a těžké vlasy tento typ nebude fungovat, stejně jako skutečnost, že takový postup může být prováděn pouze v salonu a po velmi dlouhou dobu (ne méně než 5 hodin).

Carving

Hlavní výhodou tohoto permu je, že během jeho provádění látka nepronikuje do vlasů, ale působí výhradně na povrchu. Ale zároveň jsou kudrlinky vynikající a dlouhodobé.

Řezání je skvělé pro tenké a řídké vlasy. Takový styling vizuálně dodává objem do kořenové zóny vlasů. Pro husté vlasy doporučujeme vzít s nimi velké kolečka, účes vypadá působivěji. Konzumace tohoto postupu jsme nenašli.

Vertikální nebo spirální

Vhodné pro dámy s elegantními hustými vlasy.

Navíc, takový perm v tom, že si můžete vybrat jemné složení, které nepoškodí vlasy.

Elektrické holení

Elektrické vlnění lze provádět pouze v showroomech, a pokud možno ve zkušebních prostorách. Před zabalením si zvlhčujte vlasy speciálním nástrojem a poté podvádějte na cívkách a připojte se k zařízení, kde můžete nastavit výkon a dobu postupu. Mínus postup ve své ceně a neschopnost strávit doma. Náklady na proceduru závisí hlavně na procesu a metodě curlingu, stejně jako na lécích, které jsou v tomto případě používány.

Moderní drogy

Existuje mnoho takových prostředků. Některé mají šetrný účinek na kudrlinky, jiné - více zhruba na vlasy.

Mezi nejlepší skladby patří:

 1. Revlon Profesionální trvanlivý tvar Curly Lotion Natural Hair (pro přirozené vlasy, které nebyly barveny). Pros - nepoškozuje vlasy. mohou oba otáčet rovnými prameny a zarovnat kudrlinky. Nevýhody - vhodné pouze pro profesionální použití.
 2. Revlon Profesionální trvanlivý tvar Curly Lotion Sensitized (pro vyčerpaný).
 3. Schwarzkopf Glamour Wave (pro přírodní). Pros - prodává se v malých svazcích, existují různé linky (od lehkých kadeří až po intenzivnější), německá kvalita, neutralizační kolečka se prodávají dohromady.

Nevýhody - instrukce jsou srozumitelné pouze pro profesionály, ostrý zápach, špičky začínají rozdělovat.

 • Estel Professional Niagara (pro barvené). Plusy - vlasy se stávají objemnějšími a dobře zvlněné, po růstu pramenů není mezi vlasy jasná hranice, neruší strukturu vlasů. Nevýhody - kudrlinky ztrácejí lesk a opět uschne, přítomnost nepříjemného zápachu.
 • ProfiStyle (pro normální).
 • Cutrin Nutriform Vita Essence (pro všechny typy).
 • Kaaral Online trvalá vlna (pro poškození).
 • Chi Ionic (pro slabé).
 • Nouvelle Volumizing modifier 0 (pro tvrdé). Doplněk - kudrnat i ty nejtvrdší kudrlinky. Nevýhody - díky aktivnímu proniknutí do vlasů mírně mění strukturu.
 • Rolland Genius yoyo kit (pro prameny, které byly již vystaveny agresivním látkám).
 • Cutrin Perfection Rychlá fixace Cutrin (pro bolest hlavy, která je špatně přístupná chemii).

  Na nástroj nebyly žádné minusy.

 • Gel Cutrin Nutriform (pro bazální objem).
 • Výběr kompozice

  Obecně platí, že všechny přípravy na postup dlouhodobého stylu jsou rozděleny do následujících typů:

  První typ drog je nejčastější mezi uživateli, protože má velký výběr produktů pro vlasy různých typů a je vhodný jak pro domácí použití, tak pro profesionální použití.

  Druhý typ je vhodnější, protože gel se nerozšíří a je vhodný i pro začátečníky, ale v gelových přípravcích stále není dostatek volby jako v prvním případě. Třetí typ prostředků nemůže tvořit pružné kadeře. Maximální množství, které dosáhnete s takovým nástrojem, je objem vlasů a světlých kadeří.

  V každém případě si jen vy, drahé dívky. Je lepší vycházet z toho, jaký účinek bych chtěl získat z postupu. V každém případě však při výběru nástroje doporučujeme konzultovat s odborníky.

  Závěr

  Navzdory všem negativním názorům ohledně chemických perm, nebudeme vás z tohoto postupu odrazovat ze dvou důvodů. První - moderní nástroje jsou docela benigní a nebudou poškozovat vaše vlasy. Navíc, po curling, můžete Botox pro vlasy, a tím obnovit kudrlinky. Druhý - vaše vlasy budou dobře upravené a atraktivní. Zastrčte a ohromte ostatní.

  Kompozice pro perm vlasy

  Dívky, které sní o krásných kudrlích, se uchýlí k permu, takže vlasy zůstávají dlouho zvlněné.

  Takže, jaký je rozdíl mezi kompozicemi pro perm vlasy a které komponenty jsou lepší? Koneckonců, každý ví, že perm je škodlivé pro vlasy. Ale kvůli kráse dívky jdou na mnoho obětí, takže krásná polovina planety je stále v ohrožení, aniž by šetřila jejich vlasy. A to všechno začalo tím, že v 19. století neznámý francouzský Marseille vynalezl železné pinzety, které by mohly změnit strukturu vlasů a dát jim vlnu. Ale horký perm nemohl dlouho nechat vlasy přirozeně zvlněný. Proto ve stejném 19. století Němce vyvinul perm chemických perm. Nyní byla příležitost dlouhé vlasy zvlnit vlasy, skoro půl roku se nemohla starat o krásu vlasů. Ne každý však tuto metodu schválil. Na začátku 20. století začal stejný německý Nesler používat elektrické ohřívače pro horké vlasy. Brzy se vlna stala módou po celém světě, zejména v Petrohradě, Británii, Německu, ve Francii.

  Kompozice pro perm vlasy.

  Prakticky všechny směsi jsou založeny na thioorganickém složení. Takové spojení vám umožňuje dlouhou dobu měnit strukturu vlasů. Je třeba věnovat zvláštní pozornost složce směsi pH - pH směsi. Velký ukazatel vodíku naznačuje, že směs má silnější účinek na strukturu vlasů, což v důsledku toho může poškodit vlasy více a zničit keratin.

  Alkalický trvalý, jehož hlavní složkou je thioglykolová kyselina. To je klasika pro perm vlasy.

  Rychlost vodíku je od 8,5 do 9,5 pH, v závislosti na obsahu amoniaku. Když se s touto směsí stáčí vlasy, je nutné zajistit v holičství dobré větrání. Vzhledem k tomu, že výpary obsahující sirovodík mohou mít špatný účinek na tělo. Mohou se objevit bolesti hlavy, vyrážka, dermatitida, malátnost. Ale klasické vzorce pro perm vlasy jsou dnes už šetrnější k vlasům. Vyvinula nové komponenty, aby nedošlo k poškození vlasů.

  Kyselina vyvážená perm.

  Tento typ permanentu se objevil až v roce 1970. Komponenty neobsahují alkálie, tento typ curlingu je méně škodlivý. Hlavní složkou je glycerylmonothioglykolát. Index vodíku je blízký indexu pokožky hlavy a vlasů - 5-7 pH. Směs začne svou reakci na vlasy pouze v kombinaci s aktivátorem. Teplota složek se zvětšuje, vlasy se začnou kroutit. Tento typ curlingu trvá více času díky tomu, že se používají jemné komponenty, směs pomalu proniká do struktury vlasů. Zředěná směs se okamžitě používá a zbytky nelze znovu použít. Vlasy vypadají přirozeně nakloněné, ale kyselinově vyvážený perm je méně odolný.

  Špinavá směs je nejvhodnější způsob, jak se zvlnit. Navíc kudrlinky vypadají přirozeně.

  Měkký alkalický stálý nepoškozuje strukturu vlasů. Naopak, vlasy se uzdravují díky bílkovině ve směsi. Curling zůstává dlouho. Komponenty neobsahují pachy, neškodí tělu. Nicméně, stejně jako u jakéhokoliv curlingu má své nevýhody - velmi vysoké riziko alergické reakce. Gelová kompozice je velmi vhodná při kroucení vlasů, protože je v trubici. Také tato směs je vhodná k pokrčení jednotlivých pramenů vlasů. Takové zvlněné cívky se neuplatňují. Vše lze provést hřebenem.

  Bezpečné vlasy: odrůdy a nejoblíbenější značky

  Veselé kudrlinky, okouzlující kudrlinky nebo romantické vlny nepatří do stylu. Naštěstí doby, kdy "chemie" působila nepříznivě na vlasy, zůstávala ve vzdálené minulosti a moderní trh kadeřnictví nabízí značný výběr bezpečného permu. Ale může některý z nich způsobit nejmenší poškození vlasů nebo je pro ně zcela bezpečný, to je popsáno v tomto článku. Dozvíte se také tajemství profesionálních mistrů a jejich tipy na téma perm.

  Odrůdy

  Curling je poměrně jednoduchý způsob, jak dosáhnout efektu zvlnění na rovné vlasy a udržet ji po dlouhou dobu. Existuje několik typů takového dlouhodobého stylu, které ovlivňují strukturu vlasů různými způsoby a umožňují vám dosáhnout různých vzhledů.

  Kyselé

  Tradiční slavná "chemie" - nejvíce odolná, těsná zvlnění bude poskytována hosteskám po dobu až šesti měsíců. Je pravda, že kudr se na drsném vzhledu a prameny vypadají nevýrazně.

  Struktura vlasů se deformuje, křehká, suchá a nudná. Vnitřní vrstva chloupků je zcela zničena. Tento typ trvalého je nejagresivnější proti pokožce hlavy a pokožky hlavy.

  S kyselinou thioglykolovou

  Moderní alternativa k obvyklému chemickému permu, jako hlavnímu činidlu určujícímu zvlnění, používá výše uvedenou kyselinu. Prochází hluboko do vlasů, přičemž chrání svou šupinovitou strukturu.

  Výsledkem je těsné přilnavost, která trvá asi měsíc.

  Alkalické

  Fixační prostředek zásaditého typu má méně než agresivní účinek na prameny a jeho použití umožňuje, aby kadeře vypadala pružněji a přirozeněji. Činidlo odhalí, kdy vlas pronikne do váhy, takže perm bude trvat od 1 do 3 měsíců, v závislosti na struktuře vlasů.

  Neutrální

  Tento typ mávání, který kombinuje kyselé a alkalické fixační látky vybrané v určitém poměru, získal obrovskou popularitu. Má prakticky bezpečný účinek na vlasy, je univerzální, protože se hodí pro všechny typy pramenů, fixuje kudrlinky po dobu 3-6 měsíců.

  Je to důležité! Neutrální perm přispívá ke zlepšení kudrlin, zvlhčování a posilování.

  Aminokyselina

  Jeho chemické složení se blíží organické struktuře lidských vlasů. Dopad na vlákno je produkován činidlem obsahujícím aminokyseliny přírodního původu, které jsou obohaceny bílkovinami. Existuje další síla kudrlin a vypadají tak přirozeně, jak je to jen možné. Pravda, ne dlouho. Po třech týdnech se kudrlinky rozloučí s paní.

  S hedvábnými bílkovinami

  Variant výše popsaného mávání, když se jako bílkoviny používají alfa-aminokyseliny z hedvábí. Nejen, že nepoškodí vlasy, ale dokonce i naopak, má na nich léčivý a léčebný účinek. Krásný měkký přírodní zvlnění potěší svého majitele asi šest měsíců.

  Jedinou nevýhodou tohoto typu trvalé - jeho vysoké náklady.

  Biowave

  Aktivní složkou je protein cysteamin hydrochlorid, syntetizovaný z vlny některých plemen ovcí. Při procesu kudlanky kudlanky získávají objem, krásný lesk a jejich poškozená struktura je obnovena. Biologicky odolná a zcela neškodná.

  Carving

  Skvělý způsob, jak vytvořit bazální hlasitost a obnovit svůj obraz měkkými přírodními kadeřemi. S touto metodou dlouhodobého stylu dochází k chemickému kontaktu pouze s povrchovou vrstvou vlasů, takže se jim nepoškodí a styl bude trvat až 8 týdnů.

  Další informace o řezbářství naleznete na našich webových stránkách.

  Perm pomáhá získat kudrlinky, které se liší vzhledem:

  • obzvláště velké křivolaké kadeře bez záhybů vám umožňují získat "americký" styl;
  • "Africký" perm odměňuje malé kudrlinky a úchvatný objem;
  • vertikální "chemie" pomůže dlouhé kudrlinky vypadat ještě chytřeji a "efekt mokrých vlasů" se s ním nejlépe dosáhne.

  Nejbezpečnější perm

  Při výběru nejvíce neškodné verze trvalého, je důležité dodržovat, na jaký typ vlasů vlasy patří a také vzít v úvahu jejich délku. Takže kyselé varianty "chemie" jsou vhodné pro oslabené prameny, alkalické sloučeniny jsou vhodné pro dlouhou porézní hřívu a neutrální pro tenké tenké prameny.

  Biovody s bílkovinami, aminokyselinami a dalšími užitečnými složkami jsou vhodné pro všechny typy vlasů, obnovují strukturu každého vlasu a jsou řádově vyšší než jejich agresivní "kolegové".

  Vezměte prosím na vědomí, že aminokyseliny, hedvábné kudrlinky, nemají škodlivý účinek na vlasy, ale spíše je nasycují, zvlhčují, vytvářejí zářící vzhled a vytvářejí trvalé kudrlinky po dobu až šesti měsíců.

  Oblíbené značky

  Hodnocení všeobecně uznávaných výrobců bezpečných výrobků pro chemické perm je následující:

  Wella

  Německá společnost zavedla uvolnění několika linek léků pro různé typy vlasů a pokožku hlavy. Mezi nevýhody patří peroxid vodíku, který je jejich součástí. Velký sortiment, kvalitní, cenově dostupné. Konečná sestava pro vlastní potřebu, která zahrnuje péči před curlingem, lotion for it a holder, stojí od 1300 rublů.

  Bio estel

  Prostředky jsou prezentovány pro 4 různé typy vlasů. Neobsahují amoniak, jsou obohaceny přírodními biopolymery, vitamínovými a olejovými komplexy. Náklady na Estel Professional Niagara perm set je přibližně 400 rublů.

  Londawave

  Složení léků zahrnuje různé užitečné přísady, výrobci slibují trvalý účinek. Fondy jsou však považovány za velmi agresivní. Fixátor pro texturu od výrobce lze zakoupit za cenu 800 rublů na 1000 ml.

  Angelova kadeř

  Chemické reagencie jsou umístěny společností jako bezpečné a léčebné. Jsou dokonce vhodné pro bělené a poškozené vlasy a mohou být také používány osobami s alergiemi. Chcete-li vytvořit romantické "andělské kudrlinky", vyrábí společnost dvoufázový jemný sérový sprej, který jemně a jemně vytváří kudrlinky. Jeho cena se pohybuje od 700 do 900 rublů.

  Schwarzkopf

  Profesionální výrobky společnosti jsou poptávané od mnoha zkušených řemeslníků. Pásky jsou strukturovány s bezpečnými složkami bez jakéhokoli poškození. "Chemie" firmy Schwarzkopf jsou dlouhotrvající odolné okouzlující kadeře. Soubor NS Glamour lze zakoupit za 600 rublů.

  Iso neotexture

  Vysoce kvalitní biopotraviny pro všechny typy vlasů. Trvalé kudrlinky zdůrazňují přirozenou krásu pramenů a kompozice textur ISO je posiluje a odměňuje zdravým leskem. Cena setů od 1300 rublů.

  Mossa

  Vlna je odolná, zvlněná, má dobrý bazální objem. Ale vlasy vyžadují další péči od stejného výrobce. Chcete-li provést jednoduchý a bezpečný způsob biologického oddělení, musíte si zakoupit sadu od italského výrobce za 1600-1800 rublů. Další informace o biologickém záři Mossa Green Light naleznete na našich webových stránkách.

  Loreal

  Společnost používá ve svých kompozicích pro chemické účely. perm ovocné kyseliny, které poskytují dlouhodobé výsledky, estetický vzhled a profesionální péči. Souprava pro vytvoření dlouhodobého stylu, tvořeného 3 činidly, stojí 1 800 rublů.

  Několik tipů od profesionálů

  Než budete trpět:

  • Je důležité otestovat citlivost pramenů a kůže;
  • změna barvy a permanentní nejsou kompatibilní; to je také nežádoucí provádět "chemii" a barvení s odolnými barvivy v jeden den;
  • pokud se má provádět účes a perm, pak by měl být chemický účinek poskytován jako první a mechanický - poté;
  • poslední šamponování by mělo být provedeno 3 dny před zahájením léčby;

  Pozor! Bezprostředně před úpravou se doporučuje vypít šálek horkého čaje.

  Trvalý je kontraindikován u těchto žen:

  • těhotné a kojící;
  • náchylné k alergickým reakcím;
  • trpí nebezpečnými chronickými nemocemi, zejména v období exacerbace;
  • barvení vlasů přírodními přírodními barvivy (henna nebo basma).

  Je snadné se stát vlastníkem zdravých a krásných kudrlin, hlavním úkolem je najít proporcionální poměr činidel, které nejméně jemně ovlivňují strukturu vlasů. Zůstane to zlepšit dovednost další péče o kudrlinky a zdokonalit schopnost dát vlasům požadovaný vzhled.

  Bezpečná chemie není sen, ale vypadat ženské a efektivní s pomocí je k dispozici každé ženě.

  Nemůžete se rozhodnout pro možnost vlasů navíjení? V následujících článcích najdete mnoho užitečných tipů:

  Užitečná videa

  Technique perm a biowave vlasy.

  Školení video lekce pro začátečníky.

  § 32. Přípravky pro chemickou vlnu

  § 32. Přípravky pro chemickou vlnu

  Vyprázdněné výrobky pro chemické vlasy musí splňovat následující požadavky:

  zajistěte záhyb po dobu alespoň 3 měsíců, a to i v případě střihu;

  Neměňte původní barvu vlasů;

  je snadné umýt vlasy teplou vodou;

  obsahují povrchově aktivní látky (surfaktanty), poskytují dobré smáčení a namáčení vlasů;

  nemá alergický a dráždivý účinek na pokožku a sliznici; mít vůni parfému (ne ostrý).

  Základem téměř všech dostupných produktů pro chemické vlasy jsou thioorganické sloučeniny a jejich deriváty. Kyselina thioglykolová CH2 - S - HCOOH je přítomna ve většině receptů cizích přípravků na chemické permutiny.

  Kyselina thioglykolová má redukční vlastnosti. Sloučeniny, které patří do skupiny thioorganic, poskytují příležitost ovlivnit tvar vlasů, dokonce i při normální teplotě lidského těla. To samozřejmě může vysvětlit skutečnost, že thioorganické sloučeniny jsou součástí téměř všech přípravků na chemické permutáty. Hlavní nevýhody těchto sloučenin jsou následující:

  v důsledku uvolňování sírovodíku a merkaptanu ve vzduchu, mají ostré nepříjemné zápachy;

  jsou toxické a mohou způsobit bolestivé jevy - bolesti hlavy, celkovou malátnost, snížení obsahu bílých krvinek atd.

  Při studiu účinků roztoku thioglykolové kyseliny na lidské tělo při použití v kadeřnictví se vyskytly případy onemocnění u lidí, kteří připravovali roztoky kyseliny thioglykolové: snížení počtu bílých krvinek, krevních destiček, bolesti hlavy, obecné slabosti a malátnosti, poruchy gastrointestinálního traktu, poruchy ledviny. Navíc při práci s roztoky thioglykolové kyseliny byly pozorovány kožní onemocnění: zarudnutí a suchost, trhliny, dermatitida a někdy puchýřka, svědění, ekzém, kopřivka a poškození nehtů. Taková onemocnění se mohou objevit jak u kadeřníka, tak i u těch, kteří tyto formulace samostatně aplikují.

  Jako ochranný prostředek pro kadeřníky se doporučují různé baktericidní masti, biologické ochranné přípravky, potahování nehtů lakem, zkrácení doby kontaktu se škodlivými roztoky a použití masky na gázu. Nedoporučuje se zanedbávat ochranné prostředky. Zkušené a správné používání z velké části chrání kadeřník před přímým kontaktem se škodlivými sloučeninami a jejich páry. Takže při navíjení vlasů na cívkách používejte gumové rukavice. Po získání schopnosti pracovat s rukavicemi můžete tuto operaci provést stejnou rychlostí jako bez rukavic.

  Následující přípravky se používají pro vlasy v kadeřnických salonech: "Londa" a "Mintoks" (GDR), "Lokon" a "Zavitol" (SSSR). Co se týče chemického složení a stupně dopadu na vlasy, Londa se blíží Lokonu a Zavitol se nachází v blízkosti Minktoku. Podobnost přípravků "Londa" a "Lokon" se vysvětluje skutečností, že jsou připraveny na stejném základě. Procento hlavní složky - thioglykolové kyseliny - v přípravcích "Londa" a "Lokon" je asi 6,5%.

  Ústřední výzkumný ústav spotřebitelských služeb testoval účinky různých chemických přípravků na vlasy. Byly odebrány prameny vlasů o délce 12 cm stejné struktury, normální struktura, střední tvrdost. Výsledky testů byly vyhodnoceny snížením délky pramene po kroucení v důsledku tvorby umělých

  zvlnění kvůli účinkům léků na vlasy. Kromě výše uvedených produktů pro chemické mávání byla pro testování použita francouzská droga "Permabel". Doba expozice léčiv na vlasy byla 10, 20 a 30 minut. Výsledky testů jsou uvedeny v tabulce. 1.

  Tabulka 1. Změna délky vlasových vláken v závislosti na době zpracování různých přípravků pro chemické perm

  Tabulka ukazuje, že míra dopadu různých léků na vlasy se liší od ceteris paribus. Při ošetřování vlasů přípravkem Londa se po 10 minutách sníží délka vlákna o 40%. Při expozici 20 min bylo pozorováno největší snížení délky vlákna - o 50% původní délky. Při expozici 30 min se stupeň zvlnění pramenu snížil na 33% původní délky. To lze vysvětlit ztrátou potřebné elasticity vlasy v důsledku snížení vnitřních napětí v keratinu pod vlivem přípravku. Nadměrná doba expozice má na vlasy škodlivý účinek - je vytahována i pod vlastní váhu. Můžeme tedy dospět k závěru, že při kroucení vlasů přípravkem Londa by doba expozice neměla přesáhnout 20 minut. Tato doba může být zvýšena až poté, co kadeřník zkontroluje stupeň zvlnění vlasů. K tomu je nutné během 15 - 20 minut odstranit víčko a zkontrolovat tři nebo čtyři zámky. Teprve poté můžete prodloužit dobu expozice.

  Jak lze vidět z tabulky, výsledky testování léků "Lokon" a "Londa" jsou téměř stejné, proto se všechny doporučení pro použití drogy "Londa" vztahují také na "Lokon".

  Francouzská droga "Permabel" působí na vlasy méně efektivně. To je způsobeno nižším obsahem kyseliny thioglykolové (přibližně 3%). Pod účinkem Permabel na vlasy, i po 30 minutách vlasy neztratily svou elasticitu. Proto 30minutová expozice pro tento léčivý přípravek není kritická. Aby se dosáhlo stejných výsledků v kroucení vlasů, které lze získat ošetřením vlasů přípravkem Londa a Lokonem, doba expozice přípravku Permabel by měla být 30-40 minut.

  "Mintox" chemický perm léčivo má ještě slabší účinek na keratin vlasů, protože neobsahuje kyselinu thioglykolovou. Skládá se převážně ze solí siřičitanu sodného (Na2SO3) a hydrogensiřičitanu sodného (NaHSO3). Podobně jako lék "Mintoks" a domácí lék "Zavitol", který také neobsahuje kyselinu thioglykolovou. Při působení přípravku Mintox na vlasy po dobu 10 minut se pramen vlasů zkrátí o 7%, po 20 minutách - o 17% původní délky. Při dalším prodloužení doby expozice se délka vlasového pramene nezmění.

  Přípravky pro chemické mávání "Zavitol", stejně jako "Mintoks", neobsahují thioorganické sloučeniny. Základem tohoto léčiva je sulfid sodný s malým přídavkem glukózy, glycerinu, extraktu z borovice a parfému. Absence formulace léčiva "Zavitol" thioglykolová je pozitivním faktorem, přestože má na vlasy slabší účinek. "Zavitol" je mnohem levnější než všechny použité léky a navíc není toxický. Podobně jako "Lokon" a "Londa" se lék "Zavitol" používá hlavně pro curling barvených a bělených vlasů. Může být použita pro curling a nevyléčené vlasy. Nicméně v tomto případě není možné získat stejně dobré perm na všech typech vlasů. Na vlasy, které nebyly barvené, poskytuje pouze měkkou přírodní vlnu.

  V chemickém složení vlasů, který hraje roli redukčního činidla, působí na keratin vlasů, porušuje cystinovou vazbu - S - S, což vede k poškození proteinových vláken a vede ke ztrátě elasticity vlasů.

  Protein, který je sloučeninou s peptidovými vazbami - CO-NH-, je polykondenzát aminokyseliny. Polypeptidové řetězce proteinu obecně mohou být vyjádřeny následujícím schématem:

  Aminokyselina obsažená v keratinovém vlasovém cystinu je vysoká v síře a má následující strukturu:

  Tato sloučenina se působením redukčních činidel rozpadá v místě připojení cystinu - S - S:

  Po rozbití této vazby získává vlasy schopnost snadno vzít tvar, který dává. Stávají se plasty, jejich schopnost odolávat fyzickým a chemickým vlivům prudce klesá. Při působení oxidačních činidel s nízkými koncentracemi je cystinová vazba snížena - S - S a vlasy se znovu stávají elastickými. Nicméně kvůli hydrolýze keratinových aminokyselin působením přípravků na chemické permutérní látky dojde k přeměně některých látek vlasů do roztoku, což vede ke snížení jejich hmotnosti. V důsledku toho, při působení vlasových přípravků pro perm se objevují jak reverzibilní, tak i nevratné procesy. Reverzibilní procesy zahrnují trhání a obnovu cystinové vazby - keratinové vlasy S - S a nevratné snížení hmotnosti vlasů v důsledku hydrolýzy keratinových aminokyselin.

  Při interakci chemických přípravků pro curling se objevují chemické reakce s vlasy, v důsledku čehož vlasy získávají schopnost udržet si tvar.

  Velmi důležitou vlastností je hodnota hodnoty pH (pH média) přípravku použitého v chemickém vlasovém permu. Čím vyšší je pH kompozice, tím více působí na vlasy. Když na ně působí vysoká koncentrace sloučenin, čím rychleji nabobtná, tím vyšší je koncentrace kompozice. Zvýšení pH média, tj. Alkalické kompozice vyšší než 12, je nepřijatelné v kadeřnické praxi. Při tak vysokém indexu vodíku se může objevit nejen destrukce cystinových vazeb, ale také úplná hydrolýza keratinových vlasových aminokyselin. Při ošetřování vlasů tak silnými sloučeninami je doba působení a zvýšení teploty zvláště škodlivá. To je důvod, proč většina chemických přípravků pro curling a barvení vlasů má pH 9 - 11.

  Výzkum byl také proveden u Ústředního výzkumného ústavu spotřebitelských služeb s cílem určit rozsah poškození vlasů v důsledku vystavení různým permaceutickým přípravkům. Stupeň poškození vlasů byl stanoven následujícím způsobem: Do baňky bylo nalito 50 ml permaceutických přípravků, zahříváno na 50 ° C a bylo přidáno 0,5 g vlasů. Obsah baňky byl dobře promíchán a udržován v termostatu při konstantní teplotě 50 ° C po dobu 60 minut. Potom byl roztok filtrován a neutralizován 5% roztokem kyseliny octové, promýván vodou a vysušen do konstantní hmotnosti při 105 ° C.

  Stupeň poškození vlasů byl určen úbytkem hmotnosti vzorku. Výsledky výzkumu jsou uvedeny v tabulce. 2

  Tabulka 2 Stupeň poškození vlasů při vystavení různým přípravkům na chemické perm

  Po zvážení údajů v tabulce můžeme usoudit, že stupeň poškození vlasů v důsledku působení chemického prostředku na nich závisí na vlastnostech těchto léčiv. Následně může droga, curling vlasy ve velmi krátké době, může způsobit největší poškození vlasů, všechny ostatní podmínky jsou stejné.

  Zvláštní pozornost je třeba věnovat práci s nejkoncentrovanějšími přípravky "Lokon" a "Londa", protože pravděpodobnost poškození při ošetření vlasů je největší.

  Kompozice pro perm vlasy

  Obsah:

  Je snadné vyřešit problém tenkých vlasů bez objemu - stačí udělat perm. Nicméně, mnoho žen nemůže rozhodnout o tomto postupu, protože slyšeli o nebezpečí léků užívaných na vlasy. Používají se sloučeniny k poškození kadeří? Je možné vyrobit chemii bez poškození pramenů a jaké formulace pro chemické perm je lepší použít?

  Kompozice pro perm vlasy

  Existuje několik typů chemie, z nichž každá se liší v použitém přípravku. Pro klasickou chemii se používají komplexy na bázi thiorganických sloučenin. Tyto sloučeniny mají přímý účinek na vlasy a mění jejich strukturu. Kvůli tomu je možné modelovat tvar kudrlin po dlouhou dobu.

  Takzvaná alkalická chemie zahrnuje použití komplexů látek založených na thioglykolové kyselině. Mají různé hodnoty pH v závislosti na koncentraci amoniaku. Jelikož obsahují agresivní složky chemického původu, které mění strukturu vlasů, existuje velké riziko poškození kudrlin. Po takovém postupu vytváření kudrlinkových dívčích často čelí problému rozštěpených konců, zvýšené suchosti, křehkosti atd. Pokud dodržujete všechna pravidla péče o takové vlasy, budou všechny negativní důsledky sníženy na nulu.

  Trvalé kyseliny neobsahují alkálie, takže jsou méně škodlivé. Na bázi glyceryl monothioglykolátu. Při míchání s aktivátorem dochází k chemické reakci. Kvůli tomu je možné při vystavení dalšímu zdroji tepla vytvořit relativně rychle kadeře po dobu 4-6 měsíců.

  Pokud se bojíte poškození vlasů těmito přípravky, zvážit možnost jemné nebo lehké chemie. V těchto komplexech jsou aminokyseliny. Oni jsou obohaceni o vitamíny, bílkovinné komplexy a další užitečné přísady, které nejen umožňují vytvářet kudrlinky, ale také obohacují vlasy o chybějící látky. Výsledkem je zlepšení stavu a vzhledu účesu.

  Všechny dostupné léky lze rozdělit do 2 skupin, v závislosti na konzistenci:

  Přípravky, které mají gelovitou konzistenci, snadno použitelné. Jsou snadno stlačitelné a snadno se aplikují. Tyto chemické prostředky pro curling vlasy se doporučují používat lokálně (v kořenové zóně nebo na špičkách pramenů). Foamy - nejvíce benigní. Pro ty ženy, které se obávají možného poškození kudrlin, je to ideální.

  Pro správné rozhodnutí a výběr vhodného komplexu je lepší zvážit výrobky známých značek, které se již v tomto segmentu trhu podařilo založit.

  Složení pro Estelle

  Estel Professional Wavex - jedna z populárních léků používaných pro chemii. Takové výrobky poskytují nejen tvorbu a fixaci kudrlin, ale také údržbu. Prostředky této značky jsou snadno použitelné. Mohou být dokonce i doma. Složení měkkých povrchově aktivních látek, komplexů vitamínů, zejména provitaminu B5. Obsahují také komponenty klimatizace. V důsledku toho se kudrlinky stanou poslušnými, lesklými a stanou se hedvábnými.

  Účinné látky této permanentky pronikají do vlasů bez poškození horní vrstvy. Komponenty pronikají rovnoměrně a postupně. To vše vám umožňuje vytvořit kudrliny i na volně poškozených pramenech.

  Niagara - složení pro chemickou vlnu

  Estel Professional Niagara je lék nové generace, který má jemný účinek, ale současně poskytuje trvalý účinek. Takový bio-permanent je vhodný pro ženy, jejichž kadeře jsou poškozené nebo slabě oslabené. V jádru je slabě alkalický komplex a cystein. Jedinečný vzorec složení jemně ovlivňuje vlasy, nepoškozuje strukturu vlasů. Takové permanentky mají úroveň kyselosti téměř neutrální. Obsahují provitamin B5 a komplex dalších užitečných složek.

  Kromě těchto výhod je třeba zdůraznit řadu výhod těchto produktů:

  • snadné použití;
  • nemá silný zápach;
  • neobsahuje amoniak;
  • trvalý účinek až několik měsíců (v závislosti na charakteru vlasů).

  Stojí za to, že i přes řadu výhod by se tyto kompozice měly používat pouze v salonu pod kontrolou profesionálního kadeřníka.

  Složení pro Schwarzkopf

  Schwarzkopf je světově proslulá značka, která po dlouhá léta zlepšuje technologii výrobních komplexů pro vytváření kudrlin. Výrobce zaručuje stabilní výsledek až do šesti měsíců. V takových výrobcích neexistují agresivní chemické složky, které nepříznivě ovlivňují zdraví a vzhled vlasů. Kompozice je jemně ovlivněna pronikáním struktury vlasů. Výsledkem je, že vytváří úhledné kadeře.

  Komplex Natural Styling z profesionální řady této značky obsahuje extrakt z Aloe Vera. To zajišťuje udržení přirozené vlhkosti ve vlasech. Výrobce vyrábí několik odrůd těchto výrobků pro různé typy vlasů. Konkrétně jsou k dispozici nástroje pro vytváření kudrlin na obtížně krouživých pramenech.

  Složení pro perm Londu

  Londa - značka, která vyrábí výrobky pro curling ve dvou řadách:

  První komplex obsahuje ochranné prvky, které neutralizují účinky škodlivých chemikálií. Tyto komplexy po nanesení obalují vlasy a vytvářejí ochranný mikrofilm. Souběžně je zajištěn účinek obnovy a posilování struktury vlasů. Kompozice obsahuje extrakty zázvoru, oliv, které hydratují a vyživují.

  Linka Londawave patří také k šetrným komplexům. Po zakřivení je nutné použít svorku, která je také pečovacím prostředkem. Výsledkem je, že kudrlinky získávají lesk a vlasy vypadají zdravě. Fixační prostředek urychluje působení chemických látek a současně neutralizuje jejich negativní účinek na prameny.

  Než si koupíte kompozici pro chemické permové vlasy, doporučujeme konzultovat s profesionálním kadeřníkem. Vyberá pro vás optimální komplex, s ohledem na strukturu, stav vlasů a požadovaný výsledek, který chcete získat po chemii.

  Složení pro perm

  Existuje několik typů mávání: alkalické, kyselé, neutrální, aminokyseliny. Alkalický curling odolný, silně fixuje vlasy a je vhodný pro všechny typy vlasů (mastné a suché). Způsobuje to však výrazné poškození vlasů a pak je třeba pečlivě ošetřovat a opravovat po dlouhou dobu.

  Hlavní složkou kompozice je thioglykolát amonný, sloučenina, ke které dochází při smíchání amoniaku s kyselinou glykolovou. Tato kompozice proniká do vlasů a zajišťuje stabilitu kadeří. Alkalické curling se aplikuje na tvrdé rovné vlasy.

  Kyselinová permina působí měkčí, ale netrvá dlouho - od měsíce po tři. Acid perm je vhodný pro tenké a příliš zdravé vlasy.

  Neutrální perm obsahuje všechny nejlepší vlastnosti předchozích dvou typů. Mírně ovlivňuje vlasy a vlasovou pokožku, je vhodný pro všechny typy vlasů. Výhodou neutrálního zvlnění je to, že bez ohledu na stupeň poškození vlasů působí stejně dobře na všechny části vlasů po celé své délce.

  Nový typ vlny - aminokyseliny. Toto je nejméně škodlivé a nejodolnější. Aminokyseliny a bílkoviny obsažené v kompozici pro curling, během procedury, pronikají do vlasů a pomáhají jim obnovit se rychleji.

  Která kompozice si vybrat?

  Pokud jsou vlasy tlusté, zdravé, rovné, špatně zraněné a kadeře se rychle vyrovnají, měli byste zvolit alkalický kadeř na středně velké cívce.

  Je-li srst středně tlustá, dlouho neudržuje, kyselá, mírně kyselá nebo aminokyselinová permina na cívce tvaru a velikosti, která tvaruje kadeře.

  Pokud jsou vlasy již vystaveny kroucení, barvení, samo o sobě tenké a křehké - je lepší vybrat si jeden z jemných typů curlingu.

  Curling nemusí nutně dělat kudrnaté vlasy. Vlnění těla dodávají vlasům extra pružnost a plynulost, usnadňují styling.

  Vlasy se stávají silnějšími, pružnějšími a světlejšími a mastné vlasy se díky objemným vlnám vysychají. Zpravidla je kapalina pro sypné vlny měkčí a doba expozice je kratší, proto se méně sírných sloučenin rozpadá. Účinek je patrný pouze 6-8 týdnů.

  Radikální perm se používá v případech, kdy je třeba dávat vlasům objem kořenů, nebo pokud potřebujete zvlnit převrácené vlasy, které byly předtím vystaveny chemickým perm. Pro provádění spodního permu jsou prameny navinuty na cívkách pouze z kořene. Na cívce není nutné otáčet celý pás, ale jen pár centimetrů od kořene. Chemické roztoky pouze navlhčily vlasy zabalené kolem cívky. Dále se tento typ permutu provádí obvyklým způsobem.

  Obr. 32. Koklushki

  Perm na dvou cívkách. Zvláštností tohoto typu permu je to, že prameny jsou navinuty kolem jedné cívky kolem středu a druhá je zkroucená. V důsledku toho budou získány kadeře různé velikosti: na koncích jsou malé a blíže k kořínku jsou velké.

  Spirálový perm (pro dlouhé hole). Provádí se na dlouhých vlasech (délka vlasů až do ramen a dolů). Pásky vlasů jsou odděleny a navinuty ve spirále obvyklým způsobem (podle zón).

  Obr. 33. Spirálové kolečka

  Model Perm. To se provádí pomocí běžných cívek. Pás vlasů je oddělena a pletená nebo zkroucená šňůrkou. Pak se opletení nebo opletení navíjí na cívku ve spirále od kořenů až po konce vlasů, které mají délku ramen a nižší.

  Permanentní vlasy na vertikálně umístěných cívkách. Maximální délka vlasů je až do ramen. Prameny jsou navinuty na cívkách svisle. Za tímto účelem je skalpa hlavy rozdělena vertikálním dělením od středu čela ke středu krku, dolní okcipitální zóna je oddělena oddělením od ucha k uchu a provádí se i přední parietální dělení. Je nutné vítat vlasy z dolní okcipitální zóny. Ze středu této zóny, rovnoběžné s dělením od středu čela ke středu krku, je svislý pramen oddělen a navinuta na cívku vertikálně. Takže, pohybující se nejprve v jednom směru od dělení, všechny prameny jsou navinuty svisle. Totéž musí být provedeno na druhé straně oddělení. Technologie perm je normální.

  Lámání vlasové struktury je dosaženo zkroucením na dvě cívky na krátkou dobu. Používá se k vytváření silnějších, hrubších vlasů.

  Hedvábné vlny. Skvělé pro slabé, bělené a obarvené vlasy. Díky speciální technologii (včetně bílých hedvábných bílkovin), kudrna vypadá přirozeně jako hedvábí. Kudrna vykazuje průměrnou tuhost a je vhodná pro vlasy o průměrné délce.

  Francouzské bubliny. To se také nazývá bublina, kvůli účinkům malých ovcí na hlavu. Tato chemie dává objem vlasů a doporučuje se pro mastné vlasy - speciální složení vysychá vlasy a normalizuje jejich stav. Toto perm je způsobeno názvem společnosti L'Oreal, kde vynalezli nejen jedinečné chemické složení, ale i netradiční metodu její aplikace. Řešení je šleháno kompresorem a následně aplikováno jako pěna do vlasů. Pěna se téměř půl hodiny usadí, proniká do hloubky, pod ním zůstává zvláštní teplotní režim a poskytuje kvalitní kudrlinky. Toto perm může být provedeno na vlasy jakékoli délky, včetně krátkých.

  Typ kadeřů závisí na vybrané tyči. Tyče jsou po obou stranách konkávní - pro prudké zvlnění a rovné - pro kadeře, stejně po celé délce. Vlasy jsou rozděleny na úseky a navinuty na pruty papilotky nebo cívky. Existuje mnoho profesionálních způsobů, jak to udělat: jeden halo, dvojité podkovy, nízká koruna, zásobník, spirála a přímá záda.

  Profese kadeřnictví. Studijní příručka.
  N.B.Sheshko, L.A.Ivleva

  Pro Více Informací O Suché Vlasy