logo

Dobré a zlé přísady - sírany v šamponech

Přiznejte to, odkdy jste se zajímali o složení šamponu? Jsem upřímný jako první. Přišla poté, co výrobci kladli důraz. Mezi šampony zdobenými lákavými sliby obchodníků se objevily fondy skromně označené frází: "Neobsahuje sírany". Ale tato poznámka pro mnohé je hlavní argument pro nákup! Navrhuji zjistit, zda jsou v šamponech potřebné sírany a jak je lepší s nimi nebo bez nich?

Co jsou sírany?

Vzpomeňte si na lekce školní chemie! Sírany jsou soli kyseliny sírové. Pro výrobce kosmetických přípravků slouží jako účinná a levná složka, která zlepšuje vlastnosti výrobků: šampon se sírany dobře pěne, odstraňuje nečistoty, promývá "na písek". Tato praktičnost vysvětluje popularitu solí: dnes jsou přidávány do domácích chemikálií, kosmetiky a dětských zubních past.

Doufám, že jste si nemyslel, že chválím sulfáty? Tato komponenta není špatná a pomáhá výrobcům levných (a někdy poměrně nákladných) kosmetických přípravků, ale může poškodit spotřebitele. Prokázané poškození sulfátu v šamponech:

 • dráždit pokožku hlavy;
 • může vyvolat alergie;
 • vyvolat "načechrané" účesy;
 • podporovat ztrátu vlasů (s pravidelným používáním).

Podle podezřelých občanů může šampon se sírany zpomalit vývoj dětí a dospívajících, vést k plešatosti a dokonce k onkologii. Scary?

Proč tyto škodlivé sírany přidat do šamponů

Proč výrobci ohrožují naše zdraví a používají tyto hrozné složky? Ano, protože neexistují žádné důkazy o jejich nebezpečí. Sulfáty nevyvolávají žádné nemoci, nemají vliv na funkčnost organismu. Ale dávejte kosmetice vynikající vlastnosti.

 1. Odstraňte silikon - správný společník gelů a laků pro styling.
 2. Zbavte se lupy, odhalte vlasové šupiny a přispívejte k hlubokému pronikání komponentů "proti lupům".
 3. Vynikající pěna, a proto ekonomická k použití.
 4. Okamžitý lesk, objem, hladkost vlasů - zásluha chemie v kosmetice. A také soli.

Při pravidelném používání sírany oslabují ochranné funkce pokožky, které jsou spojeny s vedlejšími účinky, jako je vypadávání vlasů, elektrifikace, suchost. Ale i tento problém se týká pouze těch, kteří zanedbávají komplexní péči! Moderní kosmetika je plná složek, které neutralizují škodlivé vlastnosti síranů. Mimochodem, je to jeden z důvodů, proč stojí za nákup šamponu a kondicionéru (nebo balzámu) stejné série.

Jak zjistit šampony bez síranů

Otázka nebezpečnosti síranu a jiných chemických látek v kosmetice se stává stále více akutní. Někteří výrobci jsou dokonce stydní vůči přítomnosti solí ve svých produktech a pečlivě je zakládají. Ale takové triky s vámi nebudou pracovat! A pokud chcete koupit šampon bez síranů, věnujte pozornost složení. Hledáme sůl v první řadě, ve druhé nebo třetí poloze.

Označení sulfátů v šamponech (nejběžnější):

 • SLS (laurylsulfát sodný). Nejvíce agresivní a proto nebezpečná mezi svými kolegy.
 • SLES (laureth sulfát sodný). Calm sulfát než SLS. Ale on umyl kůži stejným způsobem, "na škubnutí".
 • ALS a ALES - (laurylsulfát amonný a laurethsulfát amonný). Sírany, které rozhodně nestojí za kontakt. Agresivní karcinogeny snadno proniknou tělem kůží.

Jak pochopit šampon bez síranů? Jeho složení je minimalistické. Neexistují žádné šifrované povrchově aktivní látky a doprovodné neutralizátory a přírodní složky kokosového oleje, kůra mýdla a glukóza (glukosid) jakéhokoli produktu působí jako mycí základ. Tyto složky jsou vynikající nahrazovat agresivní soli, ale jsou mnohem dražší.

Kdo potřebuje šampon bez sulfátu?

Na základě výhod a nevýhod sulfátů můžete snadno určit nákup šamponu. Výběr však není vždy a vůbec ne. Někdy je nutností použití bezsulfátového činidla. To je způsobeno tím, že částice soli uvolňují vlasy a vše z nich vypráší: špína, chemikálie, stylingové produkty a barvicí pigmenty. Proto se v níže uvedených případech doporučuje používat pouze šampony založené na přírodním detergentu.

 1. Po změně barvy: barvení, tónování, zvýraznění atd.
 2. Pokud jsou vlasy poškozené, roztrhněte nebo vypadnou.
 3. Po laminování, vyrovnávání keratinu, botox, perm a dlouhodobý styling.
 4. Se zvýšenou citlivostí pokožky hlavy, která se projevuje svěděním, zarudnutím, těsností.

Sírany jsou škodlivé pro životní prostředí. A protože všichni, kdo se o životní prostředí starají, budou muset opustit.

Sulfáty v korejských a japonských šamponech

Dnes není nalezení zcela přírodní kosmetiky snadné - moderní chemické komponenty učiní život mnohem jednodušší a poměrně bezpečně, tak proč by měly být vyloučeny z výroby? Naše asijské mazlíčky, které podporují přírodní kompozice a bezpečnou kosmetiku, také "hřích" přidávají sírany do šamponů. Není to další důkaz, že soli jsou bezpečné pro zdraví?

Značky stravování pro ty nejnáročnější zákazníky nemohly ignorovat organické sloučeniny. Samozřejmě, ve svém sortimentu bylo místo pro nesulfátové šampony:

Při přepínání ze sulfátových šamponů na organickou hmotu se připravte na ztrátu objemu vlasů a lesku. Jakmile budou všechny chemické komponenty vypláchnuty, přírodní krása a zdraví se vrátí na prameny!

Zkuste to shrnout

Nyní víte, jak věřit svým vlasům a jak identifikovat šampon bez síranů. S tebou máte právo volit se mnou - rady. Nebuďte kategorický. Složení bezsulfátového šamponu je samozřejmě šetrnější k životnímu prostředí, ale nemůže se vypořádat s těžkým znečištěním (zvláště způsobeno stylingem a fixací výrobků). Nejlepším řešením je kombinace organických látek a solí. Nebo odmítněte chemii v kontaktu s vlasy: laky, gely, pěny, kosmetika se silikony. Osobně jsem slabá a vy? ;)

Připravil jsem pro vás recenzi, Nastya Vorobieva. Děkuji všem za pozornost a... brzy budeme diskutovat o parabenu se silikony! =)

Šampony bez sulfátu - tajemství zdravých vlasů

Bezsulfátový šampon je detergent charakterizovaný nepřítomností parabenů, silikonů a dalších povrchově aktivních látek. Seznam oblíbených výrobků pro vlasy, který je uveden v tomto článku, pomůže určit výběr kosmetiky, který je pro vás vhodný.

Co je bezsulfátový šampon?

Šampony bez sulfátu mohou pomoci zdravé a lesklé vlasy. V jejich složení existují pouze přírodní složky, které nezpůsobují podráždění pokožky, dobře se čistí a nenechávají prameny.

Je povoleno používat následující postupy: barvení, laminování, rovnání keratinu. Prezentovaný seznam produktů bez síranů vám pomůže udělat správnou volbu, abyste zapomněli na problémy s kudrlinami.

Seznam nejlepších šampónů na vlasy bez sulfátu

Každý kosmetický přípravek má své vlastní složení. Na štítcích šamponů můžete často vidět zkratky písmen: SLS, SLES, ALS a ALES. To znamená, že tento výrobek obsahuje parabeny, sulfáty. Tyto látky agresivně ovlivňují kudrlinky a pokožku hlavy.

Vyvolávají vzhled rozštěpených konců, zvyšují obsah tuku pramenů, hromadí se v těle (a prakticky se nevylučují játry) a negativně ovlivňují stav imunitního systému jako celku. Kromě toho obsahují sírany jeden. Mají silné vlastnosti rozpouštějící tuky, čistící a pěnivé vlastnosti. Ale víc minus.

Nedávno byly nahrazeny konvenčními prostředky nesulfátové šampony.

V takové přírodní kosmetice na vlasy jsou neškodné složky: monoglyceridy, betainy, bílkoviny, vitamíny, esenciální oleje a další přírodní složky.

A namísto konzervačních látek používala kyselina citronová nebo kyselina sorbová.

Organické šampony mají celou řadu výhod:

 • neovlivňují vyvážení tuku v pokožce;
 • nezpůsobují alergie;
 • nezlikvidujte nátěr;
 • Vhodný k použití po vyrovnání keratinu.

Ale nedokážou se dobře vyrovnat se zbytky nosných prostředků. Proto těm, kteří často používají gely a laky, se někdy doporučuje používat sulfátové šampony.

Téměř každá známá značka má řadu přírodních produktů. Některé z nich jsou vytvořeny pro profesionální použití, jiné mohou být použity doma.

Podívejte se na seznam kvalitních kosmetických přípravků vysoké kvality od různých výrobců. Při výběru věnujte pozornost tomu, na jaký typ vlasů je určen.

Capus

Výrobky společnosti Capus získávají popularitu. Společnost vyrábí profesionální kosmetiku pro všechny typy vlasů. Jako součást šamponů nejsou žádné sírany, ale najdete mnoho vitamínů, aminokyselin, rostlinných extraktů.

Poptávka na internetu používá několik řádků:

 1. Vůně zdarma. Série obsahuje 3 produkty. Biotin šampon brání předčasnému nadýmání a plešatosti, urychluje regeneraci pokožky hlavy. Kosmetika s keratinem je určena k použití po chemickém ošetření, barvení nebo při pravidelném používání vysoušečů vlasů, sýrů, žehliček. Složení zvlhčovače obsahuje arganový olej, který má také protizánětlivý účinek.
 2. Kapous Professional - energetický šampon s mentolem. Poskytuje jemné čištění bez narušení struktury pramenů. Výhodou je, že může být použita jak pro tuk, tak pro suché kadeře. Koncentrovaný kapus z této linie se obvykle používá před postříkáním vlasů, biolaminací nebo po maskách na bázi oleje. Odstraňuje zbytky stylingu a dalších nečistot.
 3. Ochranná linka. Ti, kteří často mění obraz, by se měli podívat na produkt navržený speciálně pro barevné vlasy. Obsahuje mnoho přírodních prvků: mléčné bílkoviny, vitamín E, pšeničné bílkoviny. Tyto komponenty obnovují vlasové folikuly a přispívají k dlouhotrvajícímu zachování sytých barev. Můžete si vybrat šampon pro vytvoření hlasitosti. Aminokyseliny a bílkoviny z bavlny posilují tenké vlasy a dodávají jim lesk. Pro denní použití je vhodným prostředkem na ošetření vitamínů skupiny B, PP, E a stopových prvků (hořčík, vápník, draslík). Toto je skutečný opevněný koktejl.
 4. Série je určena pro problematické kadeře. V případě výpadku budou odrůdy s extraktem chmele. A extrakt z oranžové čistí mastné vlasy dobře. Chcete-li bojovat proti lupům, vyberte produkt s pyrithionatem zinečnatým, terpenoidy a olejem z čajovníku.

Šampóny bez sulfátu značky Kapous - jemná péče za dostupnou cenu. Jejich cena v obchodech se pohybuje v rozsahu 250-300 rublů.

Estelle

Profesionální kosmetika pro vlasy ruské značky Estel je známa nejen u nás, ale i v zahraničí. Ve výrobcích značek jsou chemické složky nahrazeny organickými látkami: aminokyselinami, bílkovinami, rostlinnými extrakty, vitamíny.

Produktová řada obsahuje několik typů:

 • Profesionální otium Aqua Mild. Moisturizer. Doporučená pro suché vlasy. Místo škodlivých složek jsou přítomny aminokyseliny a betain. Výrobek nejen zvlhčuje, ale také dodává lesku na prameny, zjemňuje je, zlepšuje česání.
 • Estel Otium iNeo-Crystal. Šampon je určen speciálně pro laminovanou péči o vlasy. Zpevňuje ochranný film, čímž chrání před negativními vnějšími faktory.
 • Jedinečný otium. Proteiny, laktóza a mléko ve složení vlasových folikulů probouzejí jejich aktivitu, což vede ke zlepšení růstu vlasů. Mohou být použity jak ženami, tak i muži. Podle recenzí je produkt účinný a proti lupům. Tento bezsulfátový šampon jemně čistí kudrlinky a neubližuje jim. Vhodné pro suché a mastné vlasy.

Značka šamponů našla své použití v kosmetických salonech, ale je také vhodná pro domácí použití. Můžete je zakoupit pouze ve specializovaných prodejnách. Cenový rozsah - od 450 do 750 rublů za 250ml.

Matrix

Americká značka Matrix vytvořila profesionální kadeřníka A. Millera. Produkty společnosti získaly po celém světě sympatie, neboť finanční prostředky jsou obohaceny o velké množství organických složek. Nečistí pouze vlasy bez poškození jejich struktury, ale také zvlhčují, obnovují a posilují.

Nejznámější sérií je Biolage. Obsahuje přírodní kosmetiku pro kadeře, která řeší různé problémy:

 1. Biolage Colorlast. Šampon bez sulfátu určený pro barevné vlasy.
 2. Biolage Hydrasource. Kosmetický výrobek bude spásou pro majitele suchých, křehkých pramenů. Aloe extrakt nasytí žárovky vlhkostí, poskytuje měkké kadeře.
 3. Biolage Volumebloom. Kosmetika pro ty, kteří nemají hlasitost. Výsledek použití - nádherná kadeřnice bez váh.
 4. Biolage Keratindose. Dobrá volba pro majitele kudlanky. Díky speciálně vyvinutému složení Pro-Keratin a přírodnímu hedvábnému extraktu se vyhlazuje a obnovuje.
 5. Biolage Fiberstrong. Zde je další inovace - molekuly Iltra-Silanu. Jejich působení zvyšuje extrakt z bambusových stonků. Výsledkem je, že keratinózní sloučeniny jsou obnoveny ve struktuře vlákna. Kudrlinky se stávají silnými, rozdělené.
 6. Biolage Exquisite Oil. Oleje z 2 exotických rostlin (Tamanu a Moringa) stimulují růst vlasů a vyživují žárovky.
 7. Biolage Sunsorials. Šampon pro obyvatele regionů s horkým klimatem. Ceramidy, vitamíny, proteiny obsahují UV filtry, takže jsou dobře chráněny před slunečním zářením. Tento nástroj lze využít při relaxaci u moře.

Výrobky společnosti jsou profesionálními kosmetickými výrobky. V běžných supermarketech nelze zakoupit. Ale je tu nakupování online. Většina z nich nabízí široký sortiment a zaručuje rychlou dodávku. Ceny se mohou pohybovat od 700 rublů na 250 ml až 1 700 rublů na 1000 ml.

Recepty babičky Agafyy

Ekologickou kosmetiku nelze představit bez domácího šamponu značky Grandmother Agafia. Výrobky vyrábí společnost "First Solution", která používá pouze přírodní ingredience. Namísto sulfátů, které poskytují hojné pěnění, se do produktů přidává kořen mýdla. A roztavená voda se používá jako kapalná báze. Je čistší a měkčí než pružina.

Dobré přijaté recenze:

 • "Sibiřský šampon №1". Obsahuje mnoho užitečných složek: propolis, centaury, dýně, cédrový esenciální olej. Snadno čistí prameny z prachu a nadbytečného tuku, aniž by je sušil a dával lesk.
 • "Zpevňující cedr". Kompozice obsahuje extrakty z 18 léčivých bylin. Původně vyvinutý pro lázeň, ale může být také používán s neustálým mytím hlavy. Vhodný pro barevné vlasy: zachovává dlouhou dobu barvu, zesiluje strukturu vlasů, zabraňuje vzniku lupů.
 • "Agafya silný šampon." Mezi přísady patří med, mýdlo, lopuchový olej, lopuchový olej, extrakty ze 17 rostlin. Nástroj stimuluje růst a hydratuje pokožku hlavy.
 • "Tar". Na rozdíl od očekávání neexistuje nepříjemný zápach. Naopak, produkt má delikátní, nenápadnou vůni loukových bylinek. Vychází dobře se seborrheou a lupinami.

Bezsulfátové šampony značky "Recepty babička Agafi" snadno najdete v běžných obchodech. Jejich cena začíná od 50 rublů za 350 ml.

Avon

V řadě Avon jsou šampony bez sulfátu představovány pouze dvěma pozicemi.

V katalogu najdete:

 1. Avon "2 v 1": šampon a máchání. Ve výrobě kosmetické techniky byla použita technologie Advanced Shield. Má spíše impozantní seznam užitečných složek, mezi které patří proteiny, mořské výtažky, pantenol. Kroužky s dělenými konci, vlasy vlasy hedvábné, posiluje kořeny.
 2. Avon "Mitsillyarny vyjasnění". Vzhledem k nepřítomnosti síranů v přípravku nedochází vůbec k pěnění, okamžitě se vstřebává do pokožky. Poskytuje bazální objem, snadno se vypláchne, prameny vypadají dobře upravené, netlačte, je zde laminovací efekt.

Recenze zákazníků jsou nejednoznačná. Mnozí říkají, že šampon je rychle spotřebován, protože kvůli nedostatku mýdlových pěn je nutné velké množství produktu. Cena: 350 rublů pro malou láhev 250 ml.

Elsev

Společnost L'Oreal Paris již dlouho našla své fanoušky v Rusku. Její laboratoře neustále vyvíjejí nové vzorce. Značka nepřekročila pozornost a nesulfátové šampony.

Tento furový způsobil novou řadu Elseve Low Shampoo. V tomto řádku je několik produktů:

 • "Luxusní 6 oleje." Uspokojí majitele suchých vlasů. Sulfáty v kompozici chybí, ale existují oleje ze 6 vzácných květin. Šampon čistí a vyživuje pokožku hlavy. Po jejím použití mohou být prameny lehce česány.
 • "Úplné zotavení 5". Další nástroj, který umožňuje obnovit poškozené kadeře. Obsahuje extrakt z nektátu, bramborový škrob. Struktura je krémová, perleťově zbarvená. Šampon pěny, ale nestačí.
 • "Expert barev". Jemně čistí barvené vlasy, zajišťuje ochranu barev, udržuje odstín nasycený po dlouhou dobu. V kompozici jsou UV-filtry (A a B).

Všechny výrobky této řady z "Elsev" jsou vyvinuty podle vzorce "3 v 1". Zajistěte čistění, péči a obnovu.

Jaký šampon bez síranů a parabenů si vybrat?

Při výběru vhodného nástroje doporučujeme věnovat pozornost několika faktorům:

 1. Složení. Skutečnost, že šampon je bez síranů, neznamená, že je absolutně neškodný. Kosmetické výrobky s přírodními přísadami mají krátkou skladovatelnost. Proto se k nim často přidávají konzervační látky. Tyto chemikálie také mají nepříznivý vliv na prameny. Proto je vhodné vybrat odrůdy s organickými přísadami. Například s kyselinou citronovou.
 2. Odoranty. Alergie trpí určitě výrobkem s neutrálním zápachem.
 3. Účel Některé produkty jsou speciálně navrženy pro profesionální péči. Nejsou vhodné pro každodenní použití. Před nákupem se rozhodněte, jak často chcete tento šampon používat: po barvení, rovnání keratinu, obnovit poškozené vlasy nebo každý den. V závislosti na tom vyberte láhev požadovaného objemu.
 4. Výrobce. Doporučuje se zastavit výběr na známých společnostech. Kromě těchto značek nabízí kosmetický průmysl produkty od společnosti Natura Syberica, obchod s organickými produkty, rostlin z Himaláje, kosmetiky Mulsan, botaniku. Seznam je velký. Vše závisí na individuálních preferencích.
 5. Náklady Zpravidla bude dobrý organický šampon řádově dražší než běžný síran. Ale v této kategorii najdete demokratické možnosti.

Důležité: u pracího prostředku bez síranů se po nějakou dobu bude muset zvyknout. Opětovné použití jistě přinese pozitivní výsledky. Zpevní strukturu vlasů a zajistí jim atraktivní vzhled.

Hodnocení zákazníků

Šampony bez síranů a parabenů způsobily vážnou rezonanci. Stojí za zmínku: v sérii četných recenzí tohoto produktu není téměř žádný negativní. Mnozí si stěžují na problémy s nalezením dobrých ekologických produktů. Ve skutečnosti v běžných obchodech není celý seznam položek.

Snadná nespokojenost způsobuje vysoké výdaje. Šampony bez sulfátu vytvářejí málo pěnivosti. Argument je zde: nemůžete zachránit zdraví vašich vlasů. Navíc s časem si na to zvyknete. Zbytek organické kosmetiky nevyvolává žádné námitky.

Dlouho se neodvážila vyzkoušet přírodní kosmetiku pro její vlasy. Moje vlasy jsou mastné. Dokonce i běžné léky sotva pomáhají. Rozhodla jsem se koupit za experiment "Recepty babičky Agafyy". Nejprve se objevil pocit, že lék vůbec nečistí kadeřnictví. Musel si zvyknout na 2 týdny, ale stálo to za to. Nyní křehkost zmizela, vlasy nejsou zmatené a objem se výrazně zvýšil.

Anna, Moskva

Pro dítě vždy kupovala pouze vysoce kvalitní organické látky - Baby Teva, "Naše matka", BabyBorn (dokonce i pro novorozence). Sama si užívala jakékoliv výrobky. Často jsem navštěvoval salony a myslel jsem, že to stačí. H

Jednou jsem si všiml, že vlasy přestaly růst. Odporučili mi, abych vedla Estel bez škodlivé chemie. Výsledek za měsíc překvapil: vlasy vizuálně dospěly! Navíc se postupně stávaly hladké, měkké. Šampon nejen aktivuje růst vlasů, ale také poskytuje dobrou péči.

Sulfáty v šamponech a jejich účinky na tělo

Při výběru produktů pro šamponování jsou spotřebitelé konfrontováni s velkým množstvím výrobků. Výrobci slibují nejen efektivní čištění od znečištění, ale také pečlivou péči o vlasy. Ale je to? Převážná většina šamponů obsahuje látky škodlivé pro tělo, nejvíce diskutované jsou sulfáty.

Budeme rozumět tomu, zda jsou tyto komponenty hrozné, jak se jim říká, jaké funkce vykonávají a co mohou být nahrazeny.

Co jsou sírany?

Pravděpodobně jste mnohokrát slyšeli, že sírany v šamponech jsou jednou z nejnebezpečnějších látek. Média uvádějí, že mají negativní dopad nejen na stav vlasů, ale také na zdraví obecně.

Co jsou sírany? Jedná se o povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky). Poskytují veškeré výrobky pro domácnost (mycí gely, prací prášky, detergenty na mytí nádobí atd.) S pěnovými vlastnostmi. Podle médií jsou parabeny dalšími "strašidelnými" nepřáteli těla. Mají fungicidní a baktericidní vlastnosti, hrají roli konzervační látky. Zpočátku byly komponenty odstraněny z infúze borůvek a borůvek, ale brzy se naučili je extrahovat ze syntetických materiálů.

Označení sulfátů ve složení šamponu

Chcete-li rozpoznat "nepřítele" mezi desítkami dalších komponent uvedených na obalu, potřebujete znát jeho označení. Nejčastěji používané jsou:

 • laurylsulfát sodný (laurylsulfát sodný) nebo SLS, také nazývaný laurylsodný sulfát, produkt ropného průmyslu, který mohou bezprupkusní výrobci označit za "odvozený z kokosového oleje";
 • laurylsulfát amonný (laurylsulfát amonný) nebo ALS, jiný název, kterým je laurethsulfát amonný nebo laurethsulfát nebo ALES, má vysoký obsah detergentů, čisticích, smáčecích a olejových rozpouštědel.

První pár komponentů se používá v dražších šamponech a druhý v levných, protože vyžaduje nižší výrobní náklady. Označení je vždy uvedeno na obalu. Čím blíže k začátku seznamu látek, tím více jsou obsaženy v produktu.

Existují takové chemikálie i v zubních pastách, takže je třeba pečlivě prostudovat informace o složení jakékoliv kosmetiky.

Škody a výhody

Bylo napsáno mnoho článků o poškození síranů a parabenů v šamponech, bylo provedeno mnoho studií, které vyvrátily nebo potvrdily smrtelné riziko použití kosmetiky.

Bylo vědecky prokázáno, že látky nemají na tělo negativní účinek, pokud jsou správně používány, prostředky, do kterých jsou zahrnuty. Sulfáty začnou mít negativní účinek, pokud obsahují od 2% v kosmetice. Na dnešním trhu tyto nástroje jednoduše neexistují, protože jejich použití v různých oblastech je přísně omezeno.

Navíc chemické sloučeniny mají některé pozitivní aspekty:

 • pomůže vytvořit hustou pěnu;
 • dobře se vyrovná s tukem vylučovaným mazovými žlázami;
 • odstranit všechny druhy znečištění;
 • nepoškozujte tělo a kudrlinky s nízkou koncentrací v médiích a jejich úplným proplachováním z hlavy.

Pokud nejméně jeden ze sulfátů máte alergii, negativní reakce je 100% zaručena. Také škodlivé komponenty mohou být v případě jejich vysoké koncentrace (šampon pro mastné vlasy), nebo když je úplně neumyjete z kůže a kudrlinky.

V tomto případě sloučeniny pronikají přes kůži do krevního oběhu, hromadí se a mohou způsobit následující negativní reakce:

 • alergie;
 • suché pokožky hlavy, svědění, odlupování a v důsledku toho i lupů;
 • deplece folikulů a ztráta vlasů;
 • vypouštění kudrlin, zvýšení jejich křehkosti, špička;
 • pádu místní a obecné imunity;
 • zvýšený tuk v oblasti kořenů, což vede k častějšímu mytí hlavy;
 • problémy s játry, protože všechny chemické látky jsou odvozeny z něj.

Co nahradit?

Mnoho se diví, proč by měli používat nebezpečný výrobek, pokud existují zcela neškodné přírodní analogy? Vskutku, organická kosmetika se nachází na regálech specializovaných prodejen, kde místo agresivních povrchově aktivních látek se používají diglyceridy a monoglyceridy a místo parabenů - kyselina citronová a kyselina sorbová.

Tyto šampony jsou ideální pro alergie, dívky s velmi slabými a křehkými kadeřemi, lidé s vážnými systémovými nemocemi.

Zvažte seznam nástrojů, které nahrazují chemické sloučeniny, jednoduché a užitečné.

Kapous

Šampony známého výrobce profesionálních produktů péče o vlasy se používají nejen doma, ale i v salonech. Neobsahují drsné chemikálie, které se mohou hromadit v zámcích a těle, neporušují přirozené pH pokožky hlavy, minimalizují riziko lupů a ztráty vlasů.

Jako součást bitu - vitamin, který začíná produkovat keratin a proteinovou syntézu. Linie obsahuje šampony pro různé potřeby vlasů, jsou ekonomicky vyčerpány, mají příjemnou vůni a neškodí zdraví.

Vit'amino Color L'Oreal

Prostředky z "L'Oreal" byly vyvinuty pro použití salonu, ale mohou být použity doma. Výrobci se rozhodli vytvořit produkt, který je vhodný pro příliš citlivou pokožku hlavy, také se stará o vlasy lidí náchylných na alergie.

Obsahuje pouze neškodné a jemné čisticí prostředky, jemně odstraňují prach, špínu a kožní mazu, ale nenarušují metabolické procesy v dermis.

Specialisté se podařilo vyrobit bezsulfátový šampon, který pěsti dobře, což je důležité pro spotřebitele. Po něm se vlasy stávají měkkými, hladkými a dobře upravenými, již zmatenými tipy.

Shwarzkoph

V řadě slavné značky existují dva produkty, které neobsahují škodlivé komponenty. Pokud vaše kadeře podléhají barvení trvalými složeními nebo rovnání, měli byste se rozhodnout pro Bonacure Color Freeze Sulfate-free Shampoo. Pomůže zabránit zničení kudrlin, vrátit jim vitalitu, lesk a zdraví.

Dalším nástrojem pro holky, které chtějí nosit světlé a syté barvy déle, je Essensity Color. Vlhkostní šampon. Šampon hydratuje prameny a pokožku hlavy, zabraňuje odstranění vlhkosti z vnitřních struktur, posiluje kořeny, "utěsňuje" pigmenty a zabraňuje jejich vyluhování.

Příroda Siberica

Domácí značka nabízí relativně levné, ale vysoce kvalitní výrobky, které neobsahují škodlivé látky. Přírodní kosmetika nezpůsobuje alergie, má extrémně pozitivní účinek na kudrlinky a pokožku hlavy.

Složení všech šamponů je obohaceno extrakty a výtažky sibiřských léčivých bylin. Předpokládá se, že suroviny pěstované v drsných podmínkách mají vyšší koncentraci živin.

Sbírka obsahuje nástroje vhodné k řešení různých problémů:

 • regenerační pro oslabené vlasy;
 • reguluje mazové žlázy, aby eliminoval účinek "špinavé hlavy";
 • obnovení po poškození po obarvení kadeř.

"Recepty babička Agafi"

Další domácí značka, která nabízí cenově přijatelnou náhradu za dovážené hypoalergenní výrobky. V kompozici nejsou žádné látky, které by mohly dráždit pokožku, narušit přirozenou strukturu kudrlin nebo se hromadit v těle, což způsobuje vážné problémy. Namísto toho výrobci obohatili šampony s bylinnými extrakty, vitamínovými komplexy, přírodními oleji, ovocnými kyselinami a enzymy.

Při pravidelném používání vlasů se stává zdravé, zvyšuje se objem a lesk, problémy s stylingem a česání zmizely, prameny vypadají méně.

Vlastnosti použití

Před přepnutím na bezsulfátové šampony zvážíme, zda to dokážete bez potíží. Faktem je, že nahrazení chemických složek za přirozené je určitým stresem pro kudrlinky. Zpočátku zjistíte, že špína je odstraněna mnohem horší, musíte několikrát mydlit hlavu.

Po umytí vlasů nebudou hladké a uklidňující, potřebují určitou dobu, aby se zotavily. Vaše kosmetika na bázi síranů dala tak jasné výsledky, protože působila pouze na povrchu pramenů a přírodní produkty je léčily zevnitř.

Při výměně čisticích prostředků je třeba se připravit na tyto nuance:

 • Špatné mýdlo - aby se složení lepilo, dobře namočte hlavu, nalijte potřebné množství šamponu do ruky, zředte ji vodou, dokud se nevytvoří bublinky, a poté ji rozdělte na prameny a pokožku hlavy.
 • Špatný výsledek mytí - výrobky neobsahující sírany neumývají kožní mazu ani chemické protějšky, protože jsou obtížně použitelné, pokud máte mastné vlasy.
 • Nemožnost vypláchnout olejovou masku - pro výkon tohoto úkolu je lepší použít obvyklý šampon pro hluboké vyčištění.
 • Stuhy tuhosti - s tímto fenoménem se dívky nacházejí na začátku seznámení se s kosmetikou bez síranu. Vzhledem k tomu, že v něm nejsou žádné silikonové a jiné váhové komponenty, mohou kudrlinky okamžitě vypadat neuspořádaně. Oplachování ve vodě okyselené jablečným octem to pomůže tomuto vyhnout.

Shrnutí

Navzdory všem obtížím, s nimiž se může při přechodu na přírodní kosmetiku setkat, v průběhu času přinese úžasné výsledky. Když jsou prameny plně obnoveny, zjistíte, jak silné a lesklé se staly. Nebudou potřeba pravidelné procedury salonu pro regeneraci a ochranu, které nejsou vždy tak užitečné, jak je řečeno, a mají poměrně vysoké náklady.

Kromě toho jsou přírodní šampony vynikající investice do zdraví, nepovedou k výskytu závažných onemocnění za několik let. Používejte pouze osvědčené a kvalitní výrobky pro krásu vlasů.

Nejlepší bezsulfátové šampony: výhody a nevýhody špičkových výrobců

Každá dívka zvedne šampon v obchodě a snaží se najít pro ně nejlepší vlasy. Ale ne všechny prostředky mají pozitivní vliv na stav vlasů. Mnoho lidí ví, že vysoký obsah síranu v šamponu je velmi nebezpečný. Proto stojí za výběr prostředků s nejpřirozenějším složením.

Role sulfátů v šamponu

Výrobci šampónů přidávají sírany (ALS, SLS, ALES, SLES) a další škodlivé chemikálie, aby rychle a kvalitativně umyl tuky, lupiny od pokožky hlavy a také pomocí chemických přísad, aby se kudrlinky staly leskem a objemem. Sulfátové šampony tvoří bohatou silnou pěnu.

Pros

Nevýhody

Kdo jsou bezsulfátové šampony?

Šampony bez sulfátu se používají k péči o kadeře po rovnání keratinu, protože po tomto postupu by se neměly používat běžné šampony. Sírany vypláchnou látky potřebné pro narovnání, takže výsledek zmizí po 3-4 promytí běžným šamponem.

Doba použitelnosti výrobků bez síranů a parabenů

Sulfáty a parabeny jsou konzervační látky, které prodlužují životnost šamponů. Proto jsou organické šampony skladovány nejdéle 10 měsíců. Mnoho z nich by mělo být také v chladničce.

Kdo není vhodný?

Jak používat?

Používání organických šamponů má některé speciální funkce:

Nejlepší výrobci

L'Oreal Jemná barva

Výrobek je vyroben na základě inovativní technologie odpuzující vodu, díky níž se během mytí vlasů obnoví rovnováha vody. Nástroj pomáhá udržovat efekt po rovnání a barvení keratinu. Kompozice obsahuje taurin, je přírodním antioxidantem, který pomáhá uchovat barvu. Dalšími aktivními složkami přípravku jsou vitamín E a hořčík, které pomáhají posilovat strukturu vlasů, zabraňují ztrátě a poškození. Šampon účinně chrání vlasy před škodlivými účinky vnějších faktorů.

Průměrná cena 600 rublů. pro 250 ml

Schwarzkopf Professional BC Bonacure

Tento nástroj je určen k posílení kudrlin. Šampon dává vlasům jemnost a lesk. Poskytuje zámky ochrany před prostředím, stejně jako nástroje a zařízení pro styling.

Účinné látky jemně čistí prameny, posilují je, obnovují strukturu, vyživují a zvlhčují. Vlasy jsou zdravé a krásné.

Průměrná cena 670 rublů. pro 200 ml.

Natura Siberica

Prostředky populárního ruského výrobce kosmetiky obsahují minimální množství syntetických látek. Šampony bez sulfátu se vyrábějí na bázi extraktů léčivých rostlin ze Sibiře a Dálného východu, které obnovují a léčí vlasy. Mezi produkty Natura Siberica si každá dívka bude moci vybrat šampon podle typu vlasů. Účinná látka má velmi pozitivní vliv na stav pramenů, stimuluje růst vlasů, vyživuje je, zvlhčuje, dodává jim lesk a dobře upravený vzhled.

Průměrná cena 310 rublů. pro 400 ml.

Mulsan Cosmetic

Tento šampon je vhodný pro časté použití. Kompozice obsahuje heřmánkový extrakt, který se stará o vlasy, posiluje je a obnovuje strukturu. Výtažek z pšenice v kompozici vyživuje kudrlinky, normalizuje práci mazových žláz a výtažek z ohnivých rostlin posiluje vlasy. Přírodní složení poskytuje sílu vlasů a zdravý vzhled.

Průměrná cena 400 rublů. pro 300 ml.

Recepty babičky Agafyy

Jedná se o jednu z cenově výhodných šampónů bez síranů s jedinečnou kompozicí, která zahrnuje: komplex vitamínů, extrakty léčivých rostlin, esenciální oleje, ovocné kyseliny a enzymy. Účinné látky pronikají do hloubky struktury vlasů a obnovují je zevnitř. Kudrny získají lesk, sílu, pružnost a měkkost.

Průměrná cena 150 rublů. pro 280 ml.

Teknia Gentle Balance

Tento šampon je vhodný pro každodenní použití. Ve svém složení neexistují agresivní čisticí prostředky, ale pouze užitečné přírodní přísady, které vyživují a hydratují vlasy.

Aktivní složkou tohoto přípravku je Akai Extract, což je přírodní antioxidantové praní, které brání stárnutí epiteliálních buněk. Také jemně čistí a stará se o prameny a pokožku hlavy. Řepný výtažek, který je součástí kompozice, udržuje optimální vodní rovnováhu a chrání vlasy před škodlivými účinky vnějších faktorů. Vysoce zvlhčující systém WAA ™ založený na aminokyselinách a bílkovinách z pšeničných klíčků dodává objem vlasům, obnovuje poškození, zvyšuje elasticitu chloupků a snižuje jejich křehkost.

Průměrná cena 440 rublů. pro 100 ml.

Cocochoco Free Sulfate Shampoo

Tento bezsulfátový šampon je určen k péči o kadeře po rovnání keratinu. Také ideální pro majitele suchých vlasů a citlivou pokožku hlavy. Nástroj jemně čistí kudrlinky a současně nevysuší pokožku.

Složení tohoto výrobku nezahrnuje sírany, parabeny a další agresivní detergenty. To vám umožní zachovat efekt po rovnání keratinu po delší dobu a neumývat přirozený keratin.

Aktivními složkami produktu jsou: Yucca, kůra a extrakt a sójový protein. Tyto látky jemně čistí kadeře při zachování přirozené ochrany a nezpůsobují podráždění.

Průměrná cena 1000 rublů. pro 250 ml.

Logona

Tento oblíbený německý šampon poskytuje vysokou kvalitu péče o vlasy a ochranu. Složení tohoto nástroje zahrnuje výtažky léčivých rostlin, komplexů vitamínů, bílkovin a aminokyselin. V řadě tohoto výrobku je široký výběr produktů pro různé vlasy a pro řešení různých problémů.

Průměrná cena 800 rublů. pro 250 ml.

Aveda

Tento šampon jemně čistí prameny a pokožku hlavy. Zrychluje růst vlasů, dělá je lesklé, měkké a hedvábné.

Průměrná cena 2000 rublů. pro 200 ml.

Kapous Profesionální profese

Jedná se o profesionální kosmetickou značku, která také vyrábí bezsulfátové šampony. Produkty tohoto výrobce jsou ideální pro opuštění tuku a kombinace. Upozorňujeme však, že tento šampon není schopen zcela odstranit z vlasů zbytky vlasů a stylingových gelů.

Průměrná cena 270 rublů. pro 350 ml.

Estel Aqua Otium

Tento nádherný nástroj založený na přírodních složkách může výrazně zlepšit stav vlasů v krátké době. Šampon jemně čistí prameny, což je silné, lesklé, měkké, hedvábné a také urychluje jejich růst.

Průměrná cena 980 rublů. pro 1000 ml.

Aubrey organické látky

Šampony bez obsahu síranu této značky jsou vhodné pro dívky s citlivou pokožkou hlavy, které jsou náchylné k alergiím a podrážděním.

Průměrná cena 250 rublů. pro 250 ml.

BC Color Save šampon

Tento německý šampon se používá k péči o barvené vlasy a po keratinovém vyrovnávání. Umožňuje vám udržet nasycenou barvu déle a prodloužit efekt po rovnání.

Průměrná cena 580 rublů. pro 250 ml.

Macadamia Natural Oil Rejuvenating Shampoo

Tento výrobce vyrábí své výrobky na bázi arganového oleje a makadamie. Šampon obnovuje a vyživuje prameny, nasytí je pomocí užitečných součástí, zabraňuje křehkosti a průřezu špiček.

Průměrná cena 2000 rublů. pro 300 ml.

Bílá mandarinka

Šampony této společnosti obsahují jemné detergenty, stejně jako oleje a aminokyseliny.

Průměrná cena 1000 rublů. pro 250 rub.

Avicenna

Složení tohoto šamponu není škodlivé syntetické složky, ale pouze výtažky léčivých rostlin. Nástroj má však spíše tekutou konzistenci, což nemusí být velmi výhodné.

Průměrná cena 150 rublů. pro 250 ml.

Přírodní složení šamponů vyživuje kudrlinky, zvlhčuje je a pomáhá se zbavit lupů.

Průměrná cena 400 rublů. pro 350 ml.

Co je vhodné pro barevné vlasy?

Poškozené vlasové barvení vyžaduje pečlivou péči a dodatečnou ochranu. Šampony bez sulfátu budou dělat skvělou práci.

Pro barevné vlasy se doporučuje používat tyto nástroje:

Dětská čisticí přísada bez síranů a parabenů

Obsah sulfátů a parabenů je v dětských šamponech velmi nežádoucí, protože mohou způsobit alergie u dítěte, podráždění pokožky hlavy, těla a hlavy. Proto je nutné při výběru hygienických přípravků pro dítě přijmout zodpovědný přístup.

Seznam bezsulfátových šamponů:

Většina žen se neodváží přejít na organické šampony, protože se domnívá, že nejsou schopny dobře vyčistit kudrlinky a poskytnout jim správnou péči. To není. Šampony bez sulfátu nevytváří bohatou, silnou pěnu. Ale jejich přírodní složení má velmi pozitivní účinek na vlasy, aktivuje růst, zabraňuje křehkosti a ztrátám. Vlasy svítí krásou a zdravím.

Co jsou škodlivé sulfáty v šamponech + seznam nesulfátových šamponů

Prakticky všechny moderní šampony jsou plněné sírany, je to proto, že se výrobce snaží zachránit vaše zdraví. Našli jsme opravdu užitečné nesulfátové šampony.

Nikdy jste se nedivil, proč trávíte velké částky peněz na nákup zázračných šamponů a účinek ZERO? Navíc každý druhý nástroj se ne vždy vyrovná s úkolem, pro který byl vytvořen. Vlasy musí být umývány každý den, ztrácejí sílu, lesk, začínají klesat. Pokud si myslíte, že odborníci viní sírany. Naším úkolem je zjistit, zda tomu tak je.

Sulfáty v šamponech, co to je

V roce 1930 byla ochranná známka společnosti Procter Společnost Gamble vytváří svůj první šampon na bázi síranu a mimochodem, ve své formulaci, se od té doby málo změnilo. Ale již několik let se i průměrný spotřebitel snaží vyhnout šamponům se sírany.

Nejběžnější sulfáty, které tvoří šampon:

Závěr: tyto složky jsou toxické a pokud stále používáte šampony se sírany, pokuste se pěnu co nejrychleji vypláchnout. Dermatologové také doporučují vyhnout se šampónu na obličeji.

Méně toxické, ale stále zcela bezpečné povrchově aktivní látky:

Pokud zjistíte, že vaše vlasy se zhoršily a začaly rušit svědění pokožky, je čas přejít na šampony bez síranů.

Seznam šamponů bez sulfátu + přehled

Okamžitě udělejte rezervaci, že při použití šamponů bez síranů se nebude vytvářet hojná pěna. Buďte připraveni na takové nepříjemnosti pro své vlastní zdraví.

Víte, co: šampony bez sulfátů neodprašují ochrannou lipidovou vrstvu, což znamená, že hlava zůstane čistá déle, zatímco špičky budou zdravé.

1. Aubrey Organics

Složení šamponů Aubrey Organics obsahuje nejen škodlivé sírany, ale také obohacené o velmi užitečné přísady.

Díky přírodním ingrediencím nebudete mít problémy se skalpem a kudrlinky konečně získávají zdraví a sílu.

Spírá se spíše slabě, ale na pozadí obrovských výhod může tato nevýhoda vydržet.

Cena je poměrně vysoká: 950-1200 rublů - 325 ml.

Samozřejmě složení šamponu Logona bez síranů je stále daleko ideální. Špatná pěna, ale vlasy po tom, co se stane mnohem silnější.

Mimochodem, můžete věřit štítku, pokud to říká, že vlasy budou zdravé a lesklé, pak s pravidelným používáním to bude.

Cena se pohybuje v rozmezí od 250 do 450 rublů - 250 ml.

Bezsulfátové šampony značky Weleda jsou rozeznatelné a šetrné k životnímu prostředí a pravděpodobně je každý používá jednou. Tento nástroj je jen bláznivá spotřeba a všechny chyby špatného pěnění. Ale jak bylo řečeno dříve, je třeba si vybrat mezi levnými a škodlivými nebo drahými, ale užitečnými.

Cena: 700-1300 rublů / 200 ml.

4. Organický obchod - rozpočet šampon bez síranu ve složení.

Výroba - Rusko, tedy nízké náklady. Šumí se třeskem, takže spotřeba bude stejná jako u obyčejného šamponu. On znatelně ztrácí péči o vlasy, ale neškodí jeho zdraví.

Cena za láhev 280 (ml) nepřesahuje 300 rublů.

Vytvořeno na bázi měkkých povrchově aktivních látek, protože je považováno za bezpečné. Ačkoli mnozí uznávají tuto značku za nejlepší, má obrovské minus, neměli byste ji používat na suché a křehké vlasy. Po zbytek času, pokud jste si nevšimli nepříjemných pocitů, můžete použít.

Podle mého názoru 400 rub na láhev 150 ml. příliš drahé.

Výhody šampony bez síranů:

 1. Díky jemným povrchově aktivním látkám šampony bez síranu prakticky nepoškodí vlasovou šachtu. To je skvělý plus pro ty, jejichž vlasy jsou barvené nebo narovnány pomocí keratinu.
 2. Lipidová vrstva není zničena, v důsledku toho zapomenete na alergie, svědění, suché špičky, mastné kořeny.
 3. Může být použita denně, ačkoli kadeře budou kontaminovány velmi pomalu.

Nevýhody:

 1. Vysoká cena
 2. Špatný tok.
 3. Bez vyhlazovacích prostředků nelze česat.

Pokud chcete zachovat dobré zdraví po mnoho let, rozhodněte se ve prospěch šamponů bez síranů. Zvláště mezi drahými fondy najdete možnost rozpočtu. Také doporučujeme, abyste vždy sledovali štítek, zejména při nákupu produktů pro děti.

Ano, udělal jsem si na vlastní kůži jistotu, pokud používám šampony bez síranů: svrbení zmizí, lupiny zmizí a dokonce i vlasy jsou opravdu zdravější. Dříve, když byla sláma a žádný olej nepomohl. Pouze začal platit za nedostatek SLS v šamponu a stav vlasů se výrazně zlepšil.

Šampon jemného lnu objednal v internetovém obchodě ruské kosmetiky. Nečekal jsem od něj nic zvláštního, ale ve skutečnosti se ukázal být lepší než mnoho drahých výrobků, které jsem musel použít.
To, co jsem obzvláště oblíbil po použití šamponu, je jemný len, takže to jsou mé pocity. Vlasy jsou čisté, hladké (můžete to udělat bez kondicionéru nebo balzámu). Žádné svědění a lupy.
Bohužel z mnoha způsobů dochází k takovým problémům. A v mém případě, s citlivou pokožkou hlavy, se to často děje. Z tohoto důvodu bylo pro mě důležité najít dobrý šampon bez síranů. S nákupem jsem se nemýlil!
Proč jsem si vybral jemný lněný šampon z tisíců dalších produktů? Líbí se mi kompozice. Mezi další přísady patří rašelinový olej a rostlinné extrakty z ovesu, šalvěje, břízy, lipy.
Když jsem četl kompozici, myslela jsem si, že tento bezsulfátový šampon mi pomůže vyrovnat se se sezónním problémem vypadávání vlasů. Ale bohužel, bylo špatné. To byl jediný zklamání.
Ačkoli vždy věřil, že lopuch ropy posiluje kořeny. Zjevně je jeho koncentrace nízká, aby se vypořádala s takovým problémem.
Tento nástroj je však doporučen! Levná a efektivní, bez vedlejších účinků. Nepoškozuje pokožku a vlasy, protože neobsahuje sírany (SLS, SLES), ethanolamidy (DEA, MEA), petrochemické produkty (PEG, PPG).

Přišel jsem na šampon Panta v místním obchodě, když jsem hledal vhodný přípravek pro péči o poškozené vlasy. Jelikož spolupracuji s klienty, musím často dělat vlasy, uchýlit se k curlingovým vlasům, vlasovým sušičkám, vlasům a lakům. Kupilas na jméno fondů. Vím, že Altai parohy mají léčivé vlastnosti. Důraz na kompozici, která byla bez síranů. Ačkoli některé ingredience stále pochybují. Nepoužíval jsem lék z jiného důvodu: vlasy jsou z něj elektrizovány. K pokovování suchých pramenů jsme museli celou vodu namočit. Možná je to jen můj problém.

Snažil jsem se, líbil se mi, vlasy mi byly méně špinavé, ale vůně není tak dobrá. Zvláště potěšilo, že tento bezsulfátový šampon stojí jen 128 rublů. A co vlasy, navíc stále potřebujete klimatizaci a všechny druhy olejů, vosků a dalších zbloudilých věcí. Někdo mi vysvětlí, že pro lauret 5 ve složení?

Rozdíl je opravdu obrovský mezi bezsulfátovými a běžnými šampony. Každé dva dny jsem si umyla vlasy. A poté, co přešla na bezsulfátová, začala se umývat každé čtyři dny. A lupy se staly méně, hlavní věcí je vybrat vhodný typ vlasů. Mám rád šampon jemný len.

P.S. Zde je daleko od úplného seznamu bezsulfátových šamponů, mimochodem. Opravdu potřebují hodně při nákupu velmi pečlivě podívat se na kompozici.

Seznam šamponů bez síranů může být přidán. Například používám šampon Laconic Bio. Žádné agresivní látky, parabeny a silikony. Studie jsem podrobně prostudovala, protože moje vyčerpané vlasy velmi reagují na přítomnost takových látek. Používám Laconia Bio asi šest měsíců a toto jsem si všiml:
- lupy zmizela (ačkoli jsem se už dříve nezkoušel!)
- vlasy přestaly tlačit
- bylo méně pravděpodobné, že mi umyjí vlasy: stačí dvakrát týdně
- vlasy získaly zdravý lesk a energii.
Obecně jsem začal poradit všem kamarádům, aby přešli na přírodní šampony. Všude je plná chemie, takže i když vlasy nebudou trpět! A také jsem si Lakonika Bio vybral mezi přírodní šampony.

Mám rád velmi šampón Green budget Green, úžasný a nesulfátový.

Žádné sulfáty v přírodních solných šamponech Savonri. Vlasy jsou dobře promyty a po ní nejsou žádné vedlejší účinky ve formě lupů nebo svědění, ztráty nebo rozštěpení.

A co můžete říct o šibenicovém přírodě Sibiřský?

N. Syberiki má vynikající šampony. Osobně používám ty, ve kterých, jak je napsáno, 99% organické kompozice.
Vlasy se změkčily, dokonale česaly, vždy svítily (dokonce i třetí den po umytí hlavy).
Jediný negativní:
protože Šampon špatně pěnuje, vlasy 3-5krát promyjí (i když to může záviset na délce tady, ale v mém případě jsou nižší než beder).
Ale velmi doporučuji každému. Velmi dobrá řada make-upů.

Seznam přírodních šamponů bez síranů

Dnes kosmetické prostředky obsahují obrovské množství chemie, která způsobuje vážné poškození lidského zdraví a může vést k alergickým reakcím a dalším nepříjemným následkům.

Současně začínají být produkty, které neobsahují škodlivé přísady, jako jsou sulfáty nebo přírodní organická kosmetika.
V tomto článku budeme hovořit podrobně o šamponech, které neobsahují sírany.

Co jsou sírany v šamponech, jak se nazývají

Sírany ve složení detergentů jsou hlavní aktivní složkou.

Pokud vezmete nějakou láhev finančních prostředků do obchodu a pečlivě si přečtete jeho složení, pak se na začátku objeví nápisy SLS a SLES, stejně jako ALS a ALES.

Sírany jsou destruktivní povrchově aktivní složky, které představují základ pro mytí jakéhokoliv kosmetického přípravku.

Rozdíly mezi notací se projevují ve skutečnosti, že první dvě složky jsou používány v elitních šamponech a druhá - v ekonomičtějších verzích.

SLS a SLES jsou skupina agresivních chemikálií, která mají silné čisticí prostředky, čistící prostředky, pěnění, rozpustnost lipidů a smáčecí vlastnosti.

Nejnebezpečnější sírany jsou:

 • lauryl (laurel) sulfát sodný (laurylsulfát sodný) - jinak nazývaný laurylsulfát. Je to produkt rafinace ropy, často maskovaný jako "odvozený z kokosového oleje";
 • laurylsulfát amonný - ALS (laurylsulfát amonný) a laureth sulfát amonný - ALES (laureth sulfát amonný).

Nyní hovoříme podrobněji o škodlivých vlastnostech sulfátů.

Tyto agresivní látky mají následující účinky na vlasy:

 • vyvolává sušení vlasů, vede ke vzniku suchých, křehkých a štěpných konců;
 • může vyvolat alopecii, stejně jako lupy a různé patologické stavy pokožky hlavy;
 • zvyšuje obsah tuku ve vlasech v oblasti kořenů, což vyžaduje častější mytí hlavy;
 • v případě průniku kůží do tkání a různých orgánů mají tendenci tam zůstat a hromadit se, postupně se zvyšuje jejich koncentrace;
 • negativně ovlivnit stav imunitního systému;
 • téměř neodvozené z lidského těla játry.

Podívejte se na video o kritériích výběru šamponu

Složení šamponů bez síranů

Přírodní šampony jako prací základna se vyznačují jemnou prací základnou, jejich složení obsahuje extrémně neškodné složky, mezi které patří: mono- a také diglyceridy mastných kyselin, betainy. Namísto konzervačních látek se používá kyselina sorbová nebo kyselina citronová.

Také přírodní šampony nutně obsahují cenné přírodní rostlinné výtažky a éterické oleje, které mají příznivý účinek na vlasy a kůži pokožky hlavy.

Organické šampony neobsahují složky živočišného původu, tato skupina výrobků není na rozdíl od tradičních šamponů testována u našich menších bratří.

Kromě toho se zpravidla vyrábějí organické šampony v obalech vyrobených z recyklovaných materiálů, což zvyšuje jejich ekologickou šetrnost.

Podívejte se na video přehlídku šampónů bez síranů

Naše recenze na Avon řasenku v tomto článku.

Seznam nejlepších bezsulfátových šamponů

Dosavadní trh kosmetických výrobků nabízí pohled na hodnocení profesionálních šamponů na vlasy bez síranů. Jsou v prodeji a docela demokratickí zástupci organické kosmetiky.

Ať už je to cokoliv, za cenu přírodních formulací vás bude stát mnohem dražší než ta, která obsahuje chemické složky. Pokud tedy najednou najdete organický prostředek s "směšnými" náklady, je velmi pravděpodobné, že máte možnost falešné kosmetiky.

Nyní promluvme podrobněji o specifických variantách přírodních šamponů.

1. Natura Siberica. Populární ruská kosmetická společnost, jejíž produkty obsahují minimální množství chemikálií. Všechny finanční prostředky z Natura Siberika jsou obohaceny unikátními přírodními dary - cennými rostlinnými výtažky, které rostou v oblasti Sibiře a na Dálném východě a aktivně vylepšují vaše vlasy.

Všechny výrobky této značky mají certifikáty kvality.

O této společnosti na internetu nabízí velké množství pozitivních recenzí. Každý zástupce čestného pohlaví může najít v sérii Natura Siberika nejvhodnější variantu produktu.

Nejčastěji nakupované šampony z Natura Siberiku obsahují výtažky rakytníka, severních morušků a jalovce. Mnoho dívek preferuje jehličnaté a bylinné vonné látky.

Šampony jsou vyráběny v lahvích o objemu 200 a 500 mililitrů, náklady na zboží závisí na množství výrobku, ale v průměru se pohybuje mezi 300-350 rublů.

2. "Recepty babička Agafi."

Šampony této značky jsou k dispozici jako alternativa hypoalergenních prostředků s vynikajícími čisticími vlastnostmi.

Produkty jsou bohaté na ovoce, enzymy, komplexy vitamínů, rostlinné výtažky a esenciální oleje. Všechny tyto cenné komponenty pronikají vlasovou kutikulí, podporují hojení kadeřin na buněčné úrovni.

V průběhu času dochází k výraznému zlepšení stavu vlasů - od nudných, poškozených, zdravých, získávají pružnost a krásný zrcadlový lesk.

3. Technika Vichy Dercos.

Toto je terapeutická látka, která umožňuje zbavit se lupů a je určena pro suché vlasy.

Má aktivní léčebné vlastnosti, můžete si je koupit v libovolném kiosku lékárny. Vzhledem k jedinečnému vzorci můžete odstranit příčiny, které způsobují rozvoj lupů.

Produkt je obohacen lipo-hydroxykyselinou, pirokone-olaminem a fyto-zklidňujícím komplexem. V kompozici není mýdlo, šampon má neutrální pH a je také hypoalergenní. Účinnost přípravku byla stanovena jako výsledek zvláštních testů pod dermatologickou kontrolou.

Objem lahve šamponu Vichy má objem 200 mililitrů, průměrná cena je 900 rublů.

4. Šampon "Capus". Značka Kapus nabízí široký výběr čisticích prostředků určených pro různé potřeby vašich vlasů. Ve složení mnoha produktů "Kapus" obsahuje biotin - je to vitamin, který stimuluje tvorbu keratinu a aktivně se podílí na syntéze bílkovin. Je zařazen do hodnocení dobrých šamponů pro barevné vlasy.

Prostředky z této značky neobsahují ve svém složení škodlivé látky, mají příznivý vliv na stav vlasů, stejně jako na pokožku hlavy.

Když hovoříme o průměrných nákladech, je to 365 rublů na láhev 250 mililitrů.

5. Estelle Všechny šampony Estelle bezsulfátové jsou vyráběny s využitím inovativní technologie na špičkových technologiích. Vzhledem k poměrně přijatelným nákladům a vysoké kvalitě jsou na trhu profesionální kosmetiky velmi žádané.

Všechny výrobky Estelle jsou klasifikovány jako profesionální, jsou ideální pro každodenní péči o jakýkoli typ kadeřnictví.

Estelle šampony mají posilující účinek, což dává vlasům bohatší odstín a zrcadlový lesk.

6. Šampony Botanicus, obohacené výtažky z levandule. Vysoce kvalitní výrobky vyrobené v České republice vyčistí kvalitní kudrlinky a uklidní podrážděnou pokožku hlavy.

Složení pomůže jemně odstranit nečistoty, minimalizovat množství lupů.

Je třeba poznamenat, že tyto šampony nevypěňují velmi dobře, kvalita vlasů se však umyjí.

Má příjemný zápach, vhodný pro použití na normálních a náchylných na kadeře. Za cenu - šampon 250 mililitrů vás bude stát asi 630 rublů.

7. Vitamínový šamponový koupel a krása. Působí jako poměrně populární nástroj s příjemnou strukturou, lehkou nenápadnou vůní ovoce a bobulí.

Ve svém složení šampony neobsahují škodlivé složky. Nástroj má jemný efekt a může být použit každý den.

Má poměrně měkkou pěnu, aktivně čistí vlasy a chrání je před negativními vlivy prostředí.

Kadeřníkům doporučujeme používat nástroj s častým provedením tepelného pokládání.

8. Šampon Yves Rocher. Velmi oblíbená kategorie fondů dnes. Přes přírodní složení můžete snadno získat pěnu. Šampóny Yves Rocher mají lehkou příjemnou texturu a jemnou vůni. Dostatečně úsporné při spotřebě, i při častém používání. Je třeba poznamenat, že výrobky společnosti Yves Rocher nepoškozují životní prostředí a také poskytují jemnou péči o vaše vlasy.

V důsledku pravidelného používání vaše vlákna získají požadovanou měkkost a lesk. Kůže je očistěna od kožního mazu a mrtvých měřítek. Šampony Yves Rocher jsou vyráběny v lahvích o objemu 300 mililitrů.

Pokud hovoříme o nákladech, je to v rozsahu 250-300 rublů.

Možná vás to zajímá: o Vitexu, anticelulitidový masážní krém "Bath Masážní sauna", který se v tomto článku dozvíte, o rozdílu mezi hromadou a voskovou epilací zde, recenze epilace zde.

Recenze

Na konci článku uvádíme několik spolehlivých přehledů různých šampónů, které neobsahují sírany.

Recenze 1. Marianne. Miluji přírodní kosmetiku, která neobsahuje škodlivé látky, které pokořují vlasy. Mým oblíbeným v této oblasti je Yves Rocher. Používám šampony této značky na dlouhou dobu a vždy jsem s výsledkem spokojen - vysoká kvalita výrobku, přijatelné náklady, užitečná kompozice a úsporná spotřeba - to jsou hlavní složky, které tyto šampony tak přitahují.

Recenze 2. Julia. Nedávno jsem byl vážně zmatený stavem vlasů, prošel jsem celým internetovým a našel jsem spoustu informací o použití šampónů bez síranů. Moje pozornost přitahovala značka Natura Siberika. Vzhledem k tomu, že mé vlasy jsou přirozeně náchylné na tuk, jsem získal možnost nápravy s odpovídajícím účinkem. Jsem spokojen s výsledkem - vlasy jsou méně znečištěné a jejich stav se výrazně zlepšuje. Neváhejte doporučit tuto značku komukoli.

Tento článek a zejména recenze opět potvrdily vysokou účinnost přírodních šamponů a také vám poskytly širokou škálu možností, z nichž můžete snadno najít ten, který bude pro vás nejpřijatelnější a dá vám vlasy dobře upravený vzhled a budete mít dobrou náladu. Pokud chcete něco vyzvednout v lékárnách, měli byste použít šampon Horsepower. Nezapomeňte na dětskou kosmetiku a podívejte se na seznam šamponů bez síranů a parabenů.

Pro Více Informací O Suché Vlasy