logo

Pamatuj si, Curly Sue! 12 triků pro kudrnaté vlasy

Kudrnaté dívky chtějí mít rovné vlasy a krásné ženy s rovnými vlasy mají stále kudrlinky. Zde se nic nemůže udělat - je to ženská příroda! Ale zdá se nám, že první je ještě obtížnější. Proto jsme shromáždili několik doporučení, která usnadní život mladým ženám (alespoň trochu).

1. Při mytí vlasů vytáhněte vlasy zpět.

Takže vlasy nebudou zmatené a rozbité. A nečistěte hlavu: stačí pár kapek. Mějte na paměti, že hojnost pěny má nepříznivý vliv na strukturu kudrnatých vlasů.

2. Používejte pouze šampony bez sulfátu.

Při výběru nového šamponu se ujistěte, že je bez síranu: nezasychá a jemně čistí zranitelné vlasy, zabraňuje rozštěpení keratinu. Dobré, bezsulfátové šampony se prodávají v kosmetických salonech nebo v profesionálních kadeřnických salonech (můžete vyzkoušet populární produkty L'Oreal Professionnel Nature Source De Richesse nebo Desert Essence Coconut Shampoo). Značky masového trhu však mohou najít také dobré nesulfátové šampony, například značky Natura Siberica a "Recepty babičky Agafiho".

L'Oreal Professionnel; Desert Essence; Natura Siberica; "Recepty babička Agafi"

3. Čas od času vyměňujte šampon s kondicionérem.

Předpokládá se, že pod vlivem šamponu se vlasy začnou vysychat. Proto provádějte experiment: nejméně jednou týdně umyjte kudrlinky nejen šamponem, ale konvenčním kondicionérem. Jeho čistící přísady stačí k obnovení vlasů po 1-2 dny.

4. Hřebte si vlasy hřebenem s řídkými zuby.

Jedná se o hřeben se vzácnými zuby, které nejlépe zahalují nezbedné kudrlinky. Zvykněte si na zjemnění kudrlin z dolní části: začněte s hroty a postupně se přesuňte na kořeny. Takže se nedostanete do spleti a nenechte polovinu vlasů na hřebenu.

Mimochodem, kudrlinky by měly být česané ihned po umývání (i když se obvykle nedoporučuje), zatímco jsou ještě vlhké. Pokud se ale rozhodnete vlasy narovnat, nemůžete je vysušit okamžitě po mytí, je lepší vyschnout přirozeným způsobem nebo vysoušečem vlasů s difuzorem.

Chcete-li vytvořit krásné kudrlinky, použijte tvarovací pěnu, například Siren Waves Tecni.Art L'Oreal Professionnel nebo Schwarzkopf Osis + Curl Me Soft.

Siren Waves Tecni. Art L'Oreal Professionnel; Schwarzkopf Osis + Curl Me Soft.

5. Najděte ručník z mikrovláken

Chcete, aby vaše vlasy vysušily, obrátili se na pružné a hladké kudrlinky? Vyhazujte si froté ručník a nahraďte jej mikrovláknovým ručníkem! Tato tkanina se skládá z měkčích vláken: nebudou zkazit přirozený tvar vašich kudrlin. Je dobré, když je ručník mírně vlhký a měkký, a není suchý a tvrdý.

6. Vyzkoušejte techniku ​​popruhu

Malý život hákování pro kudrnaté mladé dámy: po umytí vlasů a mírným vysycháním ručníkem zabalte celý objem na malou vlajku (od 4 do 10 po celé hlavě, v závislosti na tloušťce vlasů). Zajistěte postroje pomocí plastových svorek, aplikujte na ně stylingový prostředek a vysušte sušičem vlasů. Věřte, vaše kadeře budou úžasné!

7. Zajistěte vlasovou vodu

Kudrnaté vlasy jsou obvykle suché. Takže hlavní péče je v jejich intenzivní a pravidelné hydrataci. Jedním z nejúčinnějších způsobů je zvládnout domácí vlasovou koupel a dělat to alespoň jednou týdně. Budete potřebovat klimatizaci, sprchový kout, ručník a vysoušeč vlasů.

Použijte kondicionér na vlasy (můžete přidat několik kapek arganu, kokosového oleje nebo jojobového oleje), nasadit sprchový uzávěr, navlhčit ručník a obalit ho kolem hlavy. Nyní ohřejte hlavu s vysoušečem vlasů po dobu 30 minut, pak vyjměte ručník, uzávěr a umyjte si vlasy. Vlasy budou neuvěřitelně měkké a hedvábné.

8. Podívejte se na řemeslníky, kteří jsou majiteli cihelného řezání.

Pro řezání dlouhých kudrnatých vlasů existuje speciální technika - Řezání z cihel (přeloženo z angličtiny - "řezání cihel"). Je to docela složité, vyžaduje speciální dovednosti, trpělivost a ruční zručnost. Obtíž je, že stylista musí systematicky snižovat váhu pramenů pomocí špiček nůžek. K tomu se mistr zpožďuje pramen a odřízne vlasy v náhodném pořadí, jako kdyby se pokládali cihly.

Po takovém účesu se kudrlinky stanou čistšími, poslušnějšími a vlasy konečně přestanou připomínat pampelišku.

9. Použijte zubní kartáček k nanášení laku na několik pramenů.

Znáte situaci, když jste si vytvořili krásný styl, ale jeden nebo dva prameny zkazí celý obraz: vyčnívají nebo se ohýbají opačným směrem? Nalévat je lakem není dobrým nápadem, protože v tomto případě budou jen tyhle prameny, ale i vlasy kolem nich. A chceme, aby styl vypadal přirozeně a aby kadeře byly volné a snadné.

Co dělat s tak tvrdohlavými prameny? Použijte zubní kartáček: aplikujte na ni malý lak a rozdělte ho na neurčité kudrlinky. Vrátí se na své místo a zbytek vlasů zůstane přirozeně měkká.

10. Spánek na hedvábném polštáři.

Věřte tomu nebo ne, hedvábné polštářky zachovávají krásný tvar kudrlin a prakticky nezkazují styling (celá věc je ve tření s vlasy, která vytváří bavlnu, ale nevytváří hedvábí).

11. Sbalte si před spaním

Hedvábná polštářka je samozřejmě dobrá, ale ani taková čarodějka není. Po 8hodinovém spánku budou vaše vlasy stále umyl, kudrlinky budou vypadat neuspořádaně a chlupatě. Abyste se vyhnuli zamotaným pramenům a rozbitým kudrům, spíte s volným paprskem. Zajistěte ji silikonovou elastickou pružinou, která nepoškozuje vaše vlasy.

12. Hoop - spása pro kudrnaté vlasy, pokud není čas

Nemáš čas zabalit? Nasaďte si krásnou čelenku nebo vlasovou kapela. Pokud opravíte trochu mokré vlasy s obručem, narovnáte se na vrchol hlavy a nikdo si nebude myslet, že ráno ses shromáždil za pět minut a neměl ani čas na hřeben!

- V tomto trendu, světlé, vzdušné, měnící se, jako ženská nálada, obrazy, které lze snadno vytvořit pomocí různých stylů. Dnes, s lehkými plážovými vlnami, vypijete ranní kávu po cvičení a zítra vaše hollywoodské kadeře rozbíjí srdce mužů!

Kadeřnice jsou téměř jakkoli dlouhé, od náměstí až po velmi dlouhé vlasy, které okamžitě transformují obraz. Experimentovat s velikostí kudrlin, je tak snadné být každý den jinak, ale zůstaňte sami. Muži to jistě všimnou!

5 základních přípravků na vlasy pro kudrnaté vlasy

Prostředky pro kudrnaté vlasy vynalezené neobchodujícími. A ten, který dostal vlasy z přírody, může snadno cítit rozdíl. Naštěstí je nyní, z čeho si vybrat, a to nejen v salonech. Společně s Alexey Shubin, vedoucím školícího centra Ru Beauty a trenérem značek Aloxxi a Niophlex, chápeme, že nedostatek prostředků v péči o kudrnaté vlasy velmi komplikuje životy jejich majitelů.

Č. 1 Šampon / kondicionér

Šampon a kondicionér pro kudrnaté nebo kudrnaté vlasy - ne vtip a ne marketingový balíček. Struktura kudrlin je velmi odlišná od struktury "obyčejných" vlasů (každá vlnitá srst je podlouhlá jako průřez oválu), jsou tenčí a, což je velmi důležité, vzácnější. Navzdory zřejmému množství kudrnatých vlasů je na hlavě skutečně méně vlasů a příliš mnoho vlasových folikulů znamená nedostatek mazu, který produkují. Nebylo by to pokřivení kožního mazu, kvůli němuž se zdá, že hlava druhého dne je špinavá a nedbalá, je mimo jiné tím, že poskytuje přirozenou ochranu nezbytnou pro vlasy - mastný mast. V kudrnatých kadeřích je téměř nepřítomno, takže kůžička se mění po celé délce vlasů, které se v různých směrech střídají, v důsledku toho jsou vlasy zmatené, a protože jsou sami slabí, také se rozpadají.

To je důvod, proč šampon pro kudrlinky, především by měl být zvlhčující a v ideálním případě - bez síranu. Produkty s obsahem síranu vylučují z kutikuly již zřídka přirozené mastné maziva, a pokud se s ním mohou olejovité nebo normální vlasy vyrovnat, pak se kudrnaté - prakticky žádné. Je to dobře disciplinovaný kadeřní balzám nebo kondicionér, "poklepává" na poškozené oblasti vlasů, vyhlazuje pokožku a dává hladkost tyče a poskytuje potřebnou dodatečnou energii. Jeden záblesk: klimatizační jednotky často obsahují silikony, které pouze sírany mohou v dobré víře umýt.

Nejlepší produkty pro kudrnaté vlasy

Přímo se chtějí zvlnit, kudrnatý - narovnat a tento rozpor už může být nazýván jako druh přírody. To není nic takového, protože každá dívka chce být jiný. Ale milovat své vlasy tak, jak je, je také snadné - prostě se naučte, jak se o ně správně starat. Dnes vám řekneme, jak se postarat o kudrnaté vlasy.

Šampon pro vlasy Šťáva kudrnatá, Brelil Professional

Italové nabízejí kudrlinky, aby používali svůj šampon. Složení vlasového šamponu s šamponem vlasů obsahuje extrakty z mučenky a kokosový ořech, takže kudrnaté vlasy se stávají měkčími, pružnějšími a poslušnějšími. Vitamíny A, C a E vyživují vlasy zevnitř, bojují se změnami souvisejícími s věkem a negativními vlivy prostředí. Po šamponech by měly být vaše vlasy pružnější pro styling, kudrlinky - více zdobené, elastické a hedvábné.

Super-přírodní krém pro tvarování krému Definování krému z bambusového stylu, série Alterna

Přírodní krém, který se nemusí vypláchnout, je vhodný pro modelování perfektních kudrlin. Alternační krém odstraňuje malé a neformované kadeře, vytváří hladké a hladké kudrlinky. Přirozená kompozice vám umožňuje používat výrobek denně a také chrání vlasy před škodlivými účinky UV paprsků a poskytuje vynikající tepelnou ochranu (což je mimořádně výhoda pro dívky, které mají rádi experimenty s vysoušečem vlasů, žehličkami a žehličkami). Kompozice obsahuje výtažky z bambusu, kořeny modré yukky, slunečnicového oleje a semen Lumbang, což z něj činí nepostradatelný nástroj pro péči, výživu a změkčení kudrnatých vlasů. Krém má lehkou strukturu, která nezhoršuje vlasy, ale naopak způsobuje, že je lehčí, ale zároveň silná, zdravá a elastická.

Kondicionér Lotion Curl Definer, Londa Professional

Toto mléko dodá vašim vlasům chybějící objem a pružnost, stejně jako zabraňuje elektrifikaci vlasů. Díky mikrokapslí s výtažky zázvoru a oliv, bude lotion nasycovat každý pramen s vlhkostí, dá vitalitu a zabrání jim vyschnutí. Navíc nástroj slibuje, že vám pomůže vytvořit expresivní a lesklé kudrlinky matných a "chaotických" kudrlin. Krém se aplikuje výhradně na mokré vlasy a nesmí se odmyt.

Výživná smetanová pěna Enrich Repair Mousse, Wella

Nutná pěna Enrich Line je vytvořena s výpočtem samostatného přístupu ke každému zvlnění. Jako součást produktu - hedvábný extrakt, kyselina glyoxylová, vitamín E a panthenol. Díky hedvábí získávají vlasy neuvěřitelný, ale přirozený lesk, lehkost a hedvábnost. Krémová pěna je ideální pro kudrnaté vlasy, které jsou velmi obtížné kombinovat a stylovat. Výrobek se aplikuje na čisté, suché vlasy a není umyt.

Maska Curl Contour, L'Oreal Professionnel

L'Oreal Professionnel nemohla přispět k péči o kudrnaté vlasy. Maska této značky má výrazné nutriční a obnovovací účinky, díky čemuž by každá zvlnění měla být tak jasná, že se zdá, jako by žil samostatný život. Součásti, které tvoří masku, uzavřou otevřené vlasové váhy, naplní každý zvlnění živinami a zabrání křehkosti, ztrátě a rozštěpení. Curl Contour obsahuje UV filtry, které mohou chránit vlasy před nepříznivými účinky prostředí.

KUDRYA VLAS: PROSTŘEDKY PRO STAROSTLIVOSTI A STYLOVÉ ŘEZÁNÍ

Takže historicky v ženském světě, že určitě chceme zvlnit rovné vlasy a kudrnaté rovné vlasy. Dnes budeme hovořit o druhém příběhu.

S rovnými vlasy je všechno jasné. Pokud je budeme vlnit, pak zpravidla najdeme "na cestě ven". Majitelé přirozených kudrlin vedou se svým zámkem po celou dobu skutečné války. Bohužel, tato válka je naprosto nesmyslná. A masová kultura, která ženám po desetiletí inspiruje, že "rovné vlasy jsou krásné" a kudrnaté je problém, je na všechno vinu. A problém, který je na stejné úrovni jako rozdělené konce, tlusté kořeny, nedostatek objemu, šedivé vlasy a další "hrůzy" kosmetického průmyslu.

Co nám vysílá reklamní kampaň? Abyste byli šťastní, je velmi důležité, abyste kudrlinky přivedli do "správného" vzhledu, to znamená, že je vyrovnejte. A s takovou instalací žijí miliony žen, nemilosrdně žvýkat hlavami keratinem a oteplovat se žehličkami v naději, že získávají "normální" vlasy.

Představte si, že byste udělali totéž, kdybyste náhle přestali být módní modré oči nebo například přítomnost pupku. Legrační, ne? Jak může být "abnormální", co příroda dává od narození? Za předpokladu, že to není onemocnění.

Když v on-line škole přijde o lekci o účesu, obdržím denně od žáků několik dopisů s podobným obsahem: "Tatiana, mám zvlněné vlasy, nehodí se mi ani jeden účes, trpím celý svůj život, co mám dělat? Jaký účes byste mi doporučil? "

A všechny tyto dívky upřímně doufají, že na světě je tajný účes, informace o něm jsou k dispozici jen úzkému okruhu stylistů a teď jim odhalím toto velké tajemství.

Ale tajemství opravdu je. Jen záležitost zde není vůbec v kouzelném účesu. Kudrnaté vlasy prostě potřebují... přijmout. A láska.

Jak je milovat, zeptáte se, jestli:

b) držet v různých směrech

Za prvé, přestat konečně pokoušet se aplikovat pravidla na vaše kudrnaté vlasy, které se vztahují na rovnou. Kudrnaté vlasy jsou zásadně odlišné. Mají jinou strukturu, jinou strukturu. Nevhodnou se na účes, který vypadá tak skvěle na Jennifer Lawrence, nedávají objem suchého šamponu a klimatizace, která slibuje "zrcadlení hladkost", změní účes na jednu neustálou hanbu.

Přijměte skutečnost, že vše, co vidíte na Michelle Obamě, Tire Banks a Rihanna (když nosí rovné prameny), a dokonce i na naše milované Megan Markle jsou MONTHS stylistické práce s tak silnými nástroji, vyrovnat, pokud je to požadováno, cín se může rozpustit. Znovu, řekněte "děkuji" lidové kultuře.

JAK PÉČE O SPIRALOVÉ VLASY

Prvním a nejdůležitějším krokem na cestě k krásným vlasům je péče.

Jak se kadeře mohou podívat na špatnou péči

Přirozeně kudrnaté vlasy mají porézní strukturu, takže okamžitě pohlcují jakoukoli chemii.

Prvními nejhoršími nepřáteli kudrlin jsou sírany a silikony. Jedná se o součásti, které vizuálně dělají vlasy hladké, hedvábné a lesklé. Ve skutečnosti prostě maskují nezdravý vzhled a obalují vlasy filmem, který se postupně hromadí a vede k ještě katastrofálním výsledkům.

Dalším nepřítelem je alkohol. To se často vyskytuje ve stylingových produktech. Alkohol suší ještě suché kudrlinky a přeměňuje účes na "pampelišku".

A nyní pozornost. Všechny výše uvedené nástroje jsou obsaženy ve všech kosmetických přípravcích na masovém trhu a ve velkém množství. Proto je zakoupení šamponu v AUCHAN špatným nápadem. Dokonce i když je inzerován celý den v televizi. Dokonce i když se říká, že je milovaná "pro kudrnaté vlasy." To není nic jiného než marketingový balíček.

Protože jste se rozhodli vědomě postarat o své kudrlinky, nebylo by nadbytečné se naučit číst složení make-upu pro obsah parabenů, síranů a dalších špinavých látek. Stránky o analýze kompozic na internetu jsou plné. Například tohle. Jednoduše zadejte název složky v latině nebo zkopírujte celou kompozici. Dozvědět se hodně o obsahu police v koupelně.

Mimochodem, je-li zapsáno čarovné slovo ECO na výrobek péče, není to důvod, proč se celá linka vymění z polic. Za prvé, zdaleka není fakt, že tam je více než 1% přírodních složek, a za druhé, i když je lék skutečně přirozený, není jasné, jak na něj skalp reaguje. Alergie v tomto případě je společný příběh. Navíc, bez ohledu na to, jak blázniví vegani a boky jsou v "ekologické kosmetice", ne všechny přírodní výtažky mohou dát kudrnaté vlasy ingredience, které potřebují, aby vypadaly chladně.

Kudrnaté vlasy v 99% případů jsou velmi suché. Je nesmírně důležité, aby je ještě více nezhoršovaly. Proto buďte opatrní s curlingem, žehličkami, fénem s horkým vzduchem.

Suchý šampon často dělá kudrnaté vlasy nudné.

Tlusté ocasy zranění kudrnaté vlasy. Všimli jste si?

Výrobky péče o vlasy

Přejděte na algoritmus péče. Takže, co potřebujete při péči o vaše krásné vlasy.

1. Šampon bez sulfátu. Nepenuje pěnu a je to v pořádku. Pěna je jen iluze očisty.

2. Klimatizace bez silikonu. Četli jsme kompozici.

3. Alternativou šamponů a kondicionérů je společné mytí. Relativně nové slovo v oboru kosmetiky. Ko-praní je praní kondicionéru. Bez síranů a silikonů, přirozeně. Než se pustite do všech vážných věcí, budete muset umýt vše, co jste se jim podařilo nasáknout v průběhu let používání oblíbeného šamponu z reklamy.

Pokud jste dříve dříve používali šampony a balzámy se silikony, je zbytečné používat regenerační a výživné masky, balzámy, kondicionéry s oleji apod., Dokud je nevymažete z vlasů. Tyto látky se jednoduše převrátí přes silikonový film.

Kde koupit správné prostředky

Mám rád péči o:

- Z většího rozpočtu - The Body Shop

- Také hledat produkty bez síranu v profesionálních linkách. A můžete také objednat produkty z Ameriky v přirozeně kudrnatém obchodě - to je obecně mekka na vlasy!

Po umytí hlavy nehromadíme hřívu štětcem, nevytváříme na ni horní turban. Jemně namočte vlasy ručníkem a osušte ho difuzorem. Současně zvolte teplý nebo studený vzduch. Kudrlinky mohou být upevněny na hlavě klipy. Takže po vyschnutí se změní na pevné těsné spirály.

Haircuts pro kudrnaté

Znovu zapomeňte na účesy, které se vám líbí tolik na rovné vlasy. S kučery to všechno nefunguje.

Vlnité vlasy řezané vrstvy. To nemá nic společného s ředěním. Úkolem je zdůraznit přirozený tvar vaček. Pokud tedy kadeřník navlhčí vaše kudrlinky a česne, aby se skočil, utečete od toho, kde vypadají vaše oči. Bohužel většina takových mistrů je stále v Rusku. Bohužel, nejsme specificky učit, jak řezat kudrlinky.

Proč není možné vlasy během účesu vlhčit a hýbat? Ano, protože váš pán není psychický a neví, jak se vaši kudlanky budou chovat po stylingu. Chcete toto riziko vzít?

Například ve Státech jsou kudrnaté vlasy narezány na suché vlasy, aniž by se to dotýkalo. Mistr musí vidět tvar vlasů. Proto je důležité udržovat kudrlinky v jejich původní podobě a jen lehce ořezané.

V případě kudrlinky je nejlepší volbou pro účesy přirozenost. Dobře jmenován, samozřejmě. Už zde nejsou žádné triky. Takže součásti úspěšného účesu jsou vybraná péče, přirozenost, správné vrstvy. Délka - absolutně jakákoliv, až do pixie.

INSPIRACE

Samozřejmě, všechny kudrlinky jsou jiné. A všechny informace o tom, jak je zvládnout, je nemožné zapadnout do jednoho článku.

Informace z internetu musí být pečlivě filtrovány. Pro inspiraci jít do bloggerů s kudrnatými vlasy :)

Miluju tento blog - Sarah Angius.

Curly Girls Bible - Kniha "Curly Hair" od Lorraine Messi. Zde a o péči a o srsti ao přijetí sebe a vlasů.

A důrazně vám doporučuji, abyste se přihlásili do telegramového kanálu Sashy Shevelevy "Tak jdi". Tato dívka buduje tuto kudrnatou komunitu v Rusku. Na kanálu je množství užitečných informací, a to v rozsahu, v němž uživatelé dokonce udržují značku se seznamem kadeřníků, kterým lze s jejich zámky důvěřovat.

Milujte své vlasy :-) Kudrlinky - je to tak krásné!

Top 5 produktů pro snadné stylové kudrnaté vlasy

Yana Ilinskaya

Krása a životní styl přímo z Evropy (Praha, Česká republika).

Pro majitele tvarovaných, tlustých nebo kudrnatých vlasů, elegantní styling je něco z oblasti fantazie, tolik žen preferuje styling v kosmetických salonech a každou návštěvu považuje za náboženský obřad. Přesto, pokud musíte foukat vysoušeč vlasů tak dlouho, že vaše ruce jsou znecitlivělé nebo prostě nemáte dostatek speciálních nástrojů a dovedností k dosažení požadovaného výsledku, pak bude pro odborníky rychlejší a snadnější důvěřovat.

Experti společnosti SalonSecret jsou však přesvědčeni, že všichni majitelé kudrnatých vlasů dokáží dokonale napodobovat vlasy bez opuštění domova. Řekněme vám, jaké nástroje a "nástroje" podle jejich názoru jsou pro to nutné.

Styling curly hair: tipy od odborníka

Stylistka a konzultantka značky Mizani, Rachel Hawkins, která pracovala s kudrlinky všech pruhů, sdílela tipy, které pomohou vytvořit perfektní vysoušeč vlasů a nestrávit spoustu času a úsilí.

Tip 1: Rozdělte vlasy na prameny

Pokud rozdělíte vlasy na prameny, půjde mnohem rychleji. Při pokládání v kosmetických salonech stylista nikdy neuspokojí čas a teprve pak začíná vyschnout. Děláte pokládku sami, často jen chybíme jednotlivé prameny a doufáme v zázrak. Takový přístup je kontraproduktivní!

Pokud je každý pramen pevně uchycen svorkou nebo barretou, zůstávají vlasy vlhké, dokud nejsou suché. Kromě toho bude pohodlnější pracovat s jedním vláknem najednou a v důsledku toho bude vaše vlasy méně tlačit.

Tip 2: Použijte hřeben produktu

Samozřejmě, že jste slyšeli tvrzení, že hřeben je nejnebezpečnějším nepřítelem kudrlin. Ale Rachel zcela nesouhlasí s tím:

"Chcete-li stylový výrobek rovnoměrně a spolehlivě chránit vlasy, rozdělte vlasy na prameny a postupně aplikujte výrobek na každý pramen, paralelně s česaným materiálem a nezapomeňte použít termoprášku tak, aby se kudrlinky vrátily do původního stavu. Jinak můžete narušit přirozenou strukturu vlasů. "

Rachel Hawkins

Při dodržování této metody budete pracovat všemi vlasy a nenechte si ujít jediný pramen. To je velmi důležité, protože pod vlivem vysoké teploty se textury kudrlin může změnit, a ne k lepšímu.

Tip 3: Použijte tepelnou ochranu

Tepelná ochranná látka chrání nejen před vystavením vysokým teplotám, ale také poskytuje zvlhčující hydrataci vlasů. Ovšem bez důkladného zvlhčování se můžete spolehnout na kožešiny, suché bezvládné prameny a koule zrolovaných vlasů, které nejméně připomínají žádoucí kudrlinky. Proto vše, co děláte, by mělo pomoci zvlhčit a udržet vlhkost uvnitř vlasů!

"Curly a textured vlasy potřebují intenzivnější vlhkost než rovné vlasy. Proto je nutné, aby vlasy používaly živiny, zejména před použitím vysoušeče vlasů nebo rovnačky, protože tepelné účinky mohou vyschnout nebo dokonce poškodit vlasy. "

Rachel Hawkins

Tip 4: Vyberte správný kartáč

Ujistěte se, že používáte štětec - a dobrý štětec! Pokud jste se již rozhodli koupit vysoce kvalitní vysoušeč vlasů, ušetřit peníze a dobrý hřeben pro styling. Správně zvolený hřeben vytvoří optimální tah vlasů během sušení a pomůže řídit tok vzduchu a současně narovnávat a vyhlazovat prameny.

"Pro jemné a husté kudrlinky si vyberte štětku s přírodními praženými štětinami, pro dívky s mírně kudrnatými zámky střední délky, udělá to keramický kartáč."

Rachel Hawkins

Během sušení nezapomeňte vytáhnout vlasy, abyste dosáhli maximální hlasitosti. Udržujte dobré napnutí po celé délce pramene a úplně je usušte a upevněte studeným vzduchem. To vám dá vajíčka objem a pružnost.

Tip 5: Voda jako nejlepší stylingový agent

Stává se, že požadovaný výsledek se nedosáhne okamžitě, takže se nebojte znovu navlhčit vlasy. Začněte s čistou břidlicí.

"Jakmile kudrlinky začínají vyschnout, stávají se obtížnými nebo téměř nemožnými položit, okamžitě začnou tlačit. Stačí rozstříkat vlasy vodou z lahvičky a pokračovat ve stylingu. "

Rachel Hawkins

Top 5 nejlepších kudrnatých stylingových produktů

Kromě dobrého štětce a vhodného vysoušeče vlasů před stylovými kadeřinami byste měli vyzbrojit arzenálem nejlepších stylingových výrobků.

Co vám pomůže dosáhnout wow efekt, zjistili jsme z Rachel Hawkins!

Základní pravidla pro péči o kudrnaté vlasy a doporučení pro jejich obnovu

Kompetentně organizovaná péče o kudrnaté vlasy vám umožňuje udržet vzhled, udržet si hedvábnost a zdravý lesk.

Strukturální znaky kudrnatých vlasů

Při srovnání různých pramenů existují významné rozdíly ve struktuře. Pro typy rovné a tvrdé srsti má průřez ideální kulatý tvar, pak pro kadeře je elipsa nebo ovál. Čím jsou vlasy zploštělé, tím výraznější je její zvlnění.

Ovlivňuje také povahu konfigurace vlasových folikulů. Díky složenému folikulu se vlny objevují na hlavě vlasů. Pokud je struktura žárovek plochá, budou prameny rovny.

Kudrnaté kudrlinky jsou zděděny. Křivost se však může objevit kvůli vlivu negativních faktorů, například hormonální nerovnováhy, těžké nemoci, používání chemikálií při mytí hlavy.

Jak prací, suché a hřebenové prameny

Znalost charakteristik kudrnatých nití vám umožňuje účinně a včas pečovat o ně, při zachování elasticity, hedvábnosti, přirozeného lesku.

Pro mytí dostanou šampon, který odpovídá typu vlasů. Postupujte podle několika důležitých pravidel:

 • mytí hlavy, dokonce s těžkou mastnotou nejvýše třikrát týdně;
 • Naneste požadované množství šamponu na kořeny a lehce masírujte, abyste odstranili obsah tuku.
 • Balzám nebo kondicionér rovnoměrně rozložen po celém vlasu. Není třeba používat šampon z oblasti "dva v jednom".

Mokré kadeře je třeba pečlivě vysušit. Oni nemají třít s ručníkem, a promakivayut každý pramen. Pokud je dostatek času, jsou sušeny ve vzduchu bez vysoušeče vlasů. A když používáte zařízení, chladný proud je nasměrován na kořeny.

Klouby po sušení hřejte. Použijte vzácné zubní hřebeny z želvoviny nebo dřeva. Předstřikovací sprej určený k usnadnění česání.

Při dodržení tříměsíčního intervalu by měly být tipy odstraněny. Tento postup zabraňuje jejich průřezu. Účesy na nošení se doporučují bez těsného tkaní. Je nebezpečné často používat žehličky k vyrovnání kudrlin.

Nejlepší nástroje pro kudrnaté

Obtížnost při výběru produktů, které by se staraly o kudrnaté vlasy, je, že u kořenů je často mastná a špičky zůstávají suché.

Škálu speciálních profesionálních nástrojů, které poskytují slušnou péči o vlnité vlasy, úchvatnou rozmanitost. To vám umožní správně vybrat je, a kudrlinky svítí a vypadají dobře upravené v každé situaci.

Oblíbené výrobky pro kudrnaté vlasy:

Vlastnosti barvení

Účelem použití různých kompozic pro vlasy je touha maskovat šedé vlasy nebo změnit obraz.

Nedoporučuje se používat nátěrové hmoty obsahující amoniak. Tato složka přispívá k vzhledu suchosti a zvýšené křehkosti kudrlin.

Doporučuje se, aby samorozbalování upřednostňovalo přírodní produkty - hennu a basme. Správným řešením je obrátit se na specialisty kosmetických salonů, kteří vyberou potřebnou kompozici pro pečlivé zbarvení.

Podívejte se také na to, jak správně pečovat o kudrnaté vlasy

Domácí masky pro kudrnaté vlasy

Účinně doma organizovat péči o kudrnaté vlasy je možné pomocí samolepky.

Hlavním předpokladem pro dosažení trvalého dobře upraveného vzhledu srsti je pravidelnost postupů a použití kvalitních ingrediencí při přípravě masky.

Po rozložení po celém objemu vlasů je hlava pokrytá fólií odolnou proti vlhkosti a pak obalena teplým šálkem. Doba expozice je uvedena v receptech. Pro vyplachování používejte specificky vybraný typ šamponu na vlasy. Provádějte procedury dvakrát týdně.

Kontrolované recepty na masky orientované kudrlinky:

 • Med a vajíčko. Mírně zahřejte med (2 polévkové lžíce). Třepe se třemi žloutkami a zalejeme 1 polévkou lžíce. l Dva druhy oleje - kolečko a slunečnice. Přineste homogenní konzistenci. Stojí 30 minut.
 • Želatinová. Vložte 30 g želatiny do kelímku. Nalijte 50 ml teplé vody. Po 30 minutách přidejte ocot (6%) (25 ml), olivový olej (1 polévková lžička) na napuštěnou hmotu. Míchání dřevěnou špachtlí, vstříkněte směs esenciálních olejů (6 kapek) - mandle a ženšen. Doba zotavení masky je 20 minut.
 • Smetana. Namočené v 50 ml želatiny teplé vody - 20 g. Po 30 minutách přidáme tuk smetanový krém - 40 ml. Po důkladném míchání se vstřikuje kukuřičný olej a žitné otruby - 1 polévková lžíce. l Maska je vypláchnuta po 30 minutách.
 • Glycerin. Nalejte ocot (9%) s glycerinem v keramické misce - 1 lžičku. a ricinový olej - 2 polévkové lžíce. l Smíchejte směs s vajíčkem, dokud nebude hladká. U vlasů udržujte strukturu 45 minut.
 • Mastná. Připojte olej z rakytníku a slunečnice, pozorujte poměr 9: 1. Vkroutajte do kořenů a nechte 1 hodinu opláchnout.
 • Olivový med. S pomocí vodní lázně se med zahřeje mírně - 100 g na kapalný stav. Smíchejte s olivovým olejem - 3 lžíce. l Tato maska ​​se doporučuje umyt po 60 minutách. kreslení.
 • Z avokáda. Oloupané ovoce bez kosti s pomocí mixéru se změní na kaši. Směs se dvěma odrůdami másla - mandle (20 g) a oliv (50 g). Mějte masku jednu hodinu.

Prevence sucha

Je důležité si uvědomit, že zachování hedvábnosti, pružnosti kudrnatých pramenů, prevence jejich suchosti vyžaduje nejen použití výrobků péče, ale také změny v životním stylu.

Co je třeba udělat:

 • Obohate nabídku vitamínů a základních minerálních prvků;
 • v chladu, nezapomeňte nosit klobouky z přírodních materiálů;
 • používat žehličku, vysoušeč vlasů pouze v případě potřeby;
 • vyvarujte se silného stresu, vyhněte se přepracování, dodržujte požadovanou dobu spánku.

Je vhodné provádět masáž hlavy každý týden. Pokud se i po dodržení pravidel základní péče ztrácejí kadeře elasticita, vypadají vyčerpaně a nudně, doporučuje se obrátit na terapeuta, který pomůže identifikovat možné nemoci způsobující tento stav.

22 nejlepších produktů pro kudrnaté vlasy

Stříkací kondicionér pro snadné česání, maska, která učiní vaše vlasy poslušná a hladká, a stylový krém, který se odvíjí od kadeří: tyto a další potřebné nástroje pro vlastníky kudrnatých vlasů jsou již v novém výběru.

Spray Stylesign Kreativní textura Texturizer Texturizing Mineral Spray, Goldwell

Deklarován jako nástroj s extrémní fixací - ano, perfektně drží tvar vlasů, nedovoluje je tlačit, ale zároveň je po stylování snadno vyřezán a nepletá prameny. Použijte i pro kolečka - nebudou je přeměňovat do "skopových" kudrlin, ale naopak každá vlna bude kompetentně zdůrazňovat. Po promytí sprej na ručníky vysušené vlasy.

Cena: 1 210 rub.

Spray Sea Salt Spray, ToniGuy

Po něm klienti opakovaně přiznali: "Vlasy jsou jako by se právě koupali v moři." Stříkat na ručníky sušené prameny - plážové vlny jsou zaručené. Texty se kudrlí a upravují - vhodné pro každodenní styling.

Cena: 654 rub.

Čisticí kondicionér pro vlnité a kudrnaté vlasy Bed Head Calma Sutra, TIGI

Moje vlasy jsou zkroucené a nervózní, takže jsem je neustále vytahoval. TIGI našla vhodný prostředek - čisticí kondicionér 2 v 1, který používá místo šamponu a balzámu. Co se o něm líbí? Vzhledem k tomu, že nemám kudrlinky, tento kondicionér pomáhá utáhnout vlasy. Dokonce i když je nenosím a nechám přirozenou strukturu, kudrlinky nebudou načechraně, ale krásně zdobené.

Cena: 1 272 rub.

Symbio Sun vlasový olej, phytodess

Tamanový olej z ořechů je "hlavní postava" kompozice, chrání a vyživuje suché vlasy. Linie Symbio Sun byla vytvořena pro barvené a melirovanné vlasy, ale pokud máte přirozeně křehké nebo příliš chlupaté vlasy - je to nepostradatelné. Je to velmi výhodné použití: Stříkám produkt tenkou vrstvou po celé délce suchých i mokrých vlasů. Po použití jsou kadeře po dlouhou dobu zachovány atraktivní vzhled - zůstávají zářivé a hedvábné.

Cena: 2 090 rub.

Curl stylingový krém s kakaovým máslem pro kontrolu kadeřnictví Curl Defining Styling Butter, Biolage

Používám tento nástroj v těch dnech, kdy nechci stylovat vlasy, ale potřebuji přirozené kudrlinky vypadat dobře. Nelepí vlasy a neumožňuje zámkům udržet tvar. Po šamponování se šamponem a kondicionérem nanášela krém s lehkou strukturou po celé délce vlasů a vyklouzla několik centimetrů od kořenů. Sušené vlasy s vysoušečem vlasů, s hlavou dolů a přidáním objemu do vlasů. Výsledkem bylo velmi krásné, přirozené vlny, které trvaly až do konce dne (ani jsem je neopravil lakem).

Cena: 1 417 rublů.

Šampon Kerasilk Control, Goldwell

A to znamená - spása pro ty, kteří mají vlasy tlačí. Mnoho lidí s ním volá péči - analogii rovnání keratinu. Perfektně čistí, vyhladí a uklidňuje - poté, co je snadné narovnat kudrnaté vlasy.

Cena: 2 080 rub.

Šampon Rosemary Mint, Aveda

Po tomto šampónu vlasy přestanou být elektrifikovány a stávají se objemnějšími - během stylingu můžete provádět pouze s vysoušečem vlasů a tepelnou ochranou. Mátová a rozmarínová kompozice dokonale vyživují a zvlhčují - pro tyto vlastnosti a bylinný zápach je herečka nadále kupovat tento výrobek čas od času. Pokud máte kudrnaté vlasy, jako je Angelina, šampon jim pomůže uklidnit.

Cena: 1 600 rub.

Frizz Easy 3-denní přímý sprej, John Frieda

Tento sprej je skutečnou záchranou pro kudrnaté vlasy. Poté, co jsme udělali materiál s proslulým stylistou Romanem Moiseenkem, doporučil tento nástroj. Stříkám produkt na mokré vlasy, hýbám a osušte každý pramen s vysoušečem vlasů. Líbí se mi skutečnost, že během sušení není nutné ani vyřešit každý pramen s hřebenem. Kromě toho není třeba dodatečné produkty pro tepelnou ochranu - stříkat a vylepšovat tuto funkci. A na výjezdu - hladké vlasy, které se ani bojí deště.

Cena: 878 rublů.

Hlava postele se vyrovnává, TIGI Smoothing Cream

Největším hříchem mého budoucího stylingu je jít do postele s mokrou hlavou a ne hřeben. Ano, zaručuje krásné neopatrné vlny (což mimochodem, mnoho mých lidí se mi líbí víc, než když mám rovné vlasy), ale ve stejnou chvíli ráno trpím otázkou česání. A myšlenky na narovnání zmizely úplně. S tímto nástrojem jsem se setkal při položení ve Fen Dry Bar. Mé nedbalé vlny tento nástroj okamžitě uklidnily a umožnily se rychle přeměnit na rovné hladké prameny. Pokládání se udrželo tři dny - před umytí hlavy. Často jsem se mě zeptal, jestli jsem udělal keratinové narovnání.

Cena: 1 087 rub.

Vyrovnávání mléka, Redken

Když někam odjedete, pokusíte se získat minimum na minimum. Pro styling vlasů často užívejte toto mléko. S ním nepotřebuji tepelnou ochranu, lak na fixaci, vyhlazující krém a dokonce i sprej na lesk: všechno pracuje na sobě. Strávil jste strašně - potřebujete pár kapek na dlouhé vlasy. Aplikuji ho po celé délce a pak začne pracovat velká kruhová štětka a vysoušeč vlasů. Vlhkostní vlasy se už nebaví a při kontaktu s vodou se nehýbe jako pampeliška pampelišky.

Cena: 1 350 rub.

Gel pro styling Liss a Pump Up, L'Oreal Professionnel

Byl jsem přitahován k formě: uvnitř krému a gelu, které se během extruze mísí. Krém je zodpovědný za vyhlazování při česání a gel pro tepelnou ochranu a fixaci. Aplikuji to na vysušené vlasy po celé délce a nadále je narovnáváte na kulatý kartáč a vysoušeč vlasů. Mám ráda skutečnost, že po tomhle vlasy přestávají elektrizovat.

Cena: 1 299 rublů.

Prostředky pro utěsňování vlasů Tonic Cream, Kemon

Tento nástroj mě příjemně překvapil. To už dlouho hledá něco takového. Příroda, moje vlasy nejsou zcela rovná - obvykle je to vlna světla. Chtěl jsem najít nástroj, který by je mohl přeměnit v plochou látku, ale nebylo by těžké. Po aplikaci Tonic Cream umožnil vlasům přirozeně vyschnout. Výsledek udeřil. Vlna zůstala, ale zároveň na ní nebylo žádné vlasy - zázraky! Měl pocit, že jsem právě šel do salonu na styling. V mém případě se novinka vypořádala se svým úkolem na 10 z 5. Majitelé tenkých vlasů potřebují vydělat spoustu peněz - bez fanatismu. Pokud jsou prameny těžké, je lepší, abyste nepoužívali Tonic Cream - změňte je do "rybářské linie".

Šampon pro vlasy Volume Beach, Redken

Šampon s texturou podobný citrusům dobře pěne. V té chvíli se stal nejlepším přítelem, když jsem byl příliš líný na sušení (a někdy dokonce i na hřeben!) Mé vlasy po umývání - šly do postele s mokrou. Ráno jsem se probudil nejen s neopatrnými vlnami, ale také s objemem v kořenech, jako kdybych dělal styling. Nevztahuje vlasy - naopak, po ní snadno hřebeny a vypadají velmi silně.

Cena: 1 750 rub.

Vysoce pevný fixační lak EIMI Super Set, profesionálové Wella

Můžu mu bezpečně svěřit důležitou misi - nedovolit, aby déšť nebo vánice zkazily styl. Moje vlasy jsou v přírodě frizzy, takže jakmile to narovnám, měli byste být vždy v pohotovosti a mít dobrý fixační nástroj po ruce. Mé vlasy narovnané plochým železem mohou zaostávat tuto formu 2-3 dny bez velkých obtíží. To nelepí prameny. Má velmi chutnou vůni s jemným práškem - to je způsob, jakým působí magnólie a středomořské citrusy.

Cena: 1 210 rub.

Sprej na kadeře Discipline Fluidissime Spray, Kérastase

Pokud jste mučeni, snažíte se položit na frizovat vlasy a pochopit, zda je kudrnatý nebo rovný, nebojte se, nejste sami. Naštěstí nyní vím, jak zkrotit zuřivé kudrlinky - pomocí Spray Discipline z Kérastase. Řekněte, jak to funguje!

Nástroj snižuje tření mezi vlasy, chrání před horkými nástroji a dodává lesk - a "Sue curls" se budou líbit také svým antistatickým vlastnostem (již se nepotřebujete proměnit v pampelišku, česat si vlasy). Sladká květinová vůně nezůstane dlouho - dává se přednost parfému, ale hladkost a hedvábnost vás nenechá několik dní. Byl jsem překvapen, když jsem při příštím šamponování zaznamenal, že se moje vlasy nezamotaly ani v mokrém stavu - zázraky!

Cena: 2 790 rub.

Nezmazatelný stříkací kondicionér pro snadné česání vlasů Run Throudh Primer, Oribe

Z přírody mám neposlušné, mírně kudrnaté vlasy, takže spray byl velmi užitečný, zejména v letní sezóně, kdy nechcete přetěžovat tvář make-upem a vlasy s stylingovými výrobky. Sprej má bezvadnou texturu, která obsahuje kondicionační výtažky - jen několik "pshikov" a vlasy se stávají hladšími.

Bonus: nástroj je ideální pro poškozené vlasy - jeho vzorec se zdá "utěsnit" škody a méně zraněný během stylingu. Kombinovat je je znatelně jednodušší - kudrlinky nejsou zmatené a dobře se hodí (nečerpám další prostředky). Omyla si vlasy šamponem a stříkala na mírně vysušené vlasy. Pak usušila vlasy vlasy s vlasy a lehce kadeřila vlasy na kartáč. Výsledek byl překvapený - vlasy byly hladké a poslušné a kudrlinky trvaly až do konce dne.

Cena: 2 590 rub.

Modelující sůl sprej na vlasy Mania Sea Salt, Kemon

Italská značka Kemon je stará více než 50 let a během této doby uvolnila spoustu nepostradatelných produktů - od "diamantových" šamponů pro barvené vlasy až po fardanový olej. Rozstřikování se mentálně dopravuje k moři - a to nejen kvůli účinkům "plážových" kadeří: dokonce i barva láhve a vůně slané vody vyvolávají příjemné vzpomínky. Aplikujte výrobek na mokré vlasy - pohněte do kadeřnic s masážními pohyby a nechte ho přirozeně vyschnout. Přijímají se přírodní vlny a pokud chcete hlasitost maximálně, aplikujte vlasy s difuzorem.

Cena: na vyžádání

Šampon a hydratační hydratační šampon // Conditioner, Sachajuan

Švédská značka, jejíž název se skládá z jména zakladatelů (Sasha a Juan), vytváří jednoduché a atraktivní produkty - všechny založené na řasách. Značka má pro tělo malého pravítka, ale kůň Sachajuan je vlasy: péče a styling. Vybrali jsme nejvšestrannější řadu - hydratační: šampon a kondicionér obsahují arganový olej, retinoidy a antioxidanty, hodí se všem, udržují kudrnaté kudrnaté vlasy a uklízí vlasy po chemické expozici a slunci.

Cena: asi 2 000 rublů. pro prostředky

Twisted Elastic Treatment Mask pro kudrnaté vlasy, Sebastian

Cena: 2 150 rub.

Sprej pro dokončovací fixaci Awapuhi WIld Ginger Finishing Spray, Paul Mitchell

Balení - estetické potěšení. Černá, s matným povrchem a bílým miniaturním hyacint. Název Wild Ginger ("divoký zázvor") je jako z pohádek o Robin Hood.

Testováno před sobotní večírek. Mám rád svou přirozenou strukturu vlasů, ale v deštivých dnech se tyto vzdušné kadeře narovnávají, na vrcholu zůstává zbrojní aura. Snažil jsem se opravit svůj přirozený objem: postříkala jsem dvě dávky spreje na kořenech vlasů (v souladu s instrukcemi jsem nechala trubku ve vzdálenosti 20-30 cm). Aroma je směs pikantního zázvoru a vůně deštného pralesa (čerstvé, zeleninové, relaxační). Chtěla jsem se dotknout mých vlasů, abych vám řekla o laku, ale necítila změnu - vlasy se zdály měkčí, než to bylo, bez "lakované kůry".

Přemýšlel jsem, co způsobil takový světelný efekt, studoval jsem štítek. Awapuhi WIld Ginger Finishing Spray obsahuje hydratační bylinný extrakt z avapui. Stará se o vlasy tak dlouho, dokud váš styl zůstane zapnutý. Přínos této havajské květiny na vlasy, mimochodem, objevil sám sir Paul Mitchell!

Lak se vypořádal se svým úkolem - zachoval si vlasovou strukturu i po procházce mostem v křiklém dešti.

Cena: cca 1 000 rub.

Textovací sprej "Běžící na vlnách" Got2b, Schwarzkopf

Jeden z nejúspěšnějších sprejů mořské soli, který jsem zkoušel. Nevyžaduje fixaci laku, silně a viditelně dodává vlasům objem, strukturu a vlnitost. A s ním se kočárek během půl dne nezmění na dýně, jak se někdy stane! A samozřejmě je skvělé, že tento nástroj je cenově dostupný.

Cena: asi 500 rublů.

Šampon na vlasy Baobab, Yves Rocher

Stalo se tak, že se mi téměř nepodařilo najít kvalitní rozpočtové prostředky, které by fungovaly na tupé vlasy. Ale podruhé podávají produkty Yves Rocher prémiový bonus. První nápravou je balzámový kondicionér se slepým sérem. A druhým je baobab extra šampon pro kudrnaté vlasy. To neváží, ale vizuálně prameny vypadají hustěji. Nemohu říci, že se změní na perfektní přirozené kudrlinky (pouze styling to dokáže), ale účes vypadá opravdu čistý. Pro lesk a výživu je odpovědný baobabový extrakt v kompozici. Yves Rocher má celou řadu produktů s touto komponentou.

Skvělý tip na péči o kudrnaté vlasy od vlasového maniaka se čtyřmi roky zkušeností ❣ Sbohem, seno, hello, elastické a lesklé kudrlinky

Ahoj všichni!
Dnes vám chci říci o mé péči o kudrnaté vlasy
Tato recenze je založena pouze na mých zkušenostech, s vámi se s vámi podělím o to, co mi opravdu pomohlo, abyste se nedopustili chyb, které jsem dělal dříve. Doufám, že někomu pomohu
Ve svém příspěvku jsem hovořil o tom, proč se kudrnaté kadeře, jak a jak se liší od přímých a zvlněných vlasů. V ní jsme viděli, že rovné a kudrnaté vlasy jsou jiné a jejich péče je jiná.
Myslím, že péče o kudrnaté vlasy je spousta práce. Zkoušel jsem spoustu nástrojů, dělal jsem spoustu chyb v péči, ale nevzdával jsem se! A teď se chci s vámi podělit o svou péči o kudrnaté vlasy.

O mých vlasech: suché, porézní, tenké, neurčité, kudrnaté, nikdy barvené, dvakrát stříbřené pod náměstí.
Barva: světle hnědá
Kolik let jsem rostl: téměř 4 roky
Jak dlouho chci: v tuto chvíli 80 cm.
Délka nyní: 64 cm.

Začnu s pozadím
Jako dítě jsem byla velmi kudrnatá a moje matka mi nedokázala pokrýt vlasy, protože jsem jí to nedovolila (bylo to pro mě bolestné, protože se vždycky zamotávaly).

Vždycky jsem chodil do školy až do jedenácti let, protože to byl nejjednodušší způsob, jak zkrotit hřívu (a vlasy z prýmku byly rovnější). Měl jsem hlavu vypláchnutou běžným šamponem, neměl jsem žádné masky a balzámy, hodil jsem si vlasy velmi tvrdě, neustále je pil.

A jednou během letních prázdnin v Tiraspolu (protože je strašné teplo), prosila jsem matku, aby mě pod náměstí (bylo mi asi 11 let). Byla to strašná chyba! Stále mě lituju. Škoda, že není žádná fotografie. Pak jsem nechápal, jak krásné vlasy jsou. Byl jsem však do této kary láskyplně zamilovaný a já se mi to líbilo tolik, že po několika letech jsem to opakoval ve svém městě, ale neúspěšně. Až do teď, s třesem, si pamatuji své "pahýlky" vlasů, mé slzy po tomto "účesu". Na fotografii níže jsou již 4 centimetry. Představte si, co se stalo dříve. Noční můra!
Zahájil jsem péči o vlasy teprve v roce 2012 na konci 2. ročníku univerzity. Poté, co jsem ořezal špičky, šel jsem do lékárny a koupil jsem si svůj první olej - jojobový olej. Pak jsem se dozvěděl, že lékárnické oleje nejsou nejlepší kvality a začaly si je objednat on-line.
Moje oblíbené společnosti: Olesya Mustayeva a Spivakova dílna (ale nejsou také meganatural).
Začal jsem obnovovat vlasy pomocí olejů. Zkoušel jsem tónu oleje, nemá smysl malovat všechno.
V současné době jsou mé oblíbené z základních olejů:
-kokosový olej
-arganový olej
-lněný olej
-mono de taichi olej
-brokolicový olej
-bambucké máslo
-kakaové máslo
-mandlový olej
-konopný olej
-jojobový olej
Oblíbené esenciální oleje:
-levandule
-ylang-ylang
-beat (pro růst)
-šalvěj
-rozmarýn (pro růst)
-skořice (pro růst)

Domácí masochki
Když jsem začal obnovovat vlasy, nechal jsem olejové masky 3-4krát týdně, jednou týdně jsem vždy opustil masku na noc. Teď vyrábím olejové masky 2 krát týdně (a někdy 1), než mi umyjí vlasy a to je pro mě dost.
Doporučujeme nechat olejovou masku přes noc, ale měla by být aplikována pouze na délku.
Na kořenech vlasů jsou takové masky lepší než po dobu delší než 2 hodiny, protože mohou ucpat póry a v důsledku toho se ztráta vlasů zvýší, rychleji se stanou mastnými.
DŮLEŽITÉ: V žádném případě by neměly být éterické oleje smíchány s kovovou lžičkou! Pouze dřevěné nebo v extrémních případech i plastové.
Nejdůležitější je pravidelně provádět masky a ne být líní!

1. Maska s kokosovým olejem
Budeme potřebovat: kokosový olej
Já jsem si šplhal vlasy, vzal nějaký olej (bod tání oleje je 25˚), troubu mi ji dlaněmi a aplikuje to na mé vlasy s "hrudkovitými" pohyby, jako kdyby mi na vlasy lisoval olej (aplikuji pouze délku). Mám si vlasy štětcem, aby byl olej lépe rozložen na vlasy (dělám to pro všechny olejové masky). Poté si budu zatočit vlasy v koblihu, položím na tašku, klobouk a spím (ale častěji si prostě poplácím vlasy nebo budu, dal jsem si ručník na polštář a spát). Ráno umývám všechno.
Nedávno to prostě děláte.

2. Kefírová maska
Budeme potřebovat:
- 1 šálek kefír (lepší tuk)
- 7 kapek levandulového esenciálního oleje
- 7 kapek esenciálního oleje z šalvěje
- někdy přidáváme kakao
Ohřívám kefír ve vodní lázni (můžete ho zahřát v mikrovlnné troubě), přidat do něj esenciální oleje a promíchat. Přiložil jsem tuto směs na kořeny a celou délku vlasů, natočil svazek, položil na tašku, klobouk a chodil, dokud jsem unavený (nejméně hodinu, obvykle asi 3 hodiny). Po promytí všeho teplou vodou a hlavou jako obvykle.
P.S. Maska teče.

3. Smetana s kakaem
Budeme potřebovat:
- 1 šálku smetany
- 7 kapek silice levandule (nebo jiného silice)
- kakaový prášek
Princip je stejný jako u masky kefíru.
Smetana + kakao vyhřívané ve vodní lázni (může být ohříváno v mikrovlnné troubě), ke směsi přidány éterické oleje a promíchány. Dala jsem masku na kořeny a délku vlasů, přetočila parta, vložila na obal, uzávěr (chodím asi 3 hodiny). Po promytí všeho teplou vodou a hlavou jako obvykle.
P.S. Maska teče.

4. Vaječná maska ​​s medem a aloe
Jak víte, jak dobře vypadají vlasy v žárovce, tak budou dobré vlasy v budoucnu. To znamená, že se musíte dobře postarat o pokožku hlavy, pít vitamíny, aby se vlasy zpočátku staly silnými a zdravými.
Budeme potřebovat:
- aloe buničina (nebo aloegel)
- 2 lžíce medu
- 2 žloutky
- lopuchový olej (nebo jakýkoli základní olej)
- 7 kapek ylang-ylangového esenciálního oleje
- 6 kapek silice rozmarýnu
- 1 čajovou lžičku vitaminu A a E
Mícháme buničinu nebo gel z aloe s medem, žloutkem, lopuchovým olejem, esenciálním olejem z ylang-ylangu a rozmarýnem + vitamíny A a E. Směs přidáme na vlasové kořeny, otočíme svazek, položíme na tašku a čepici.
Chodím s ní hodinu, pak umyjte teplou vodou a hlavu jako obvykle.

5. Supermix oleje
Budeme potřebovat:
- 2 lžíce lněného oleje
- kakaové máslo
- bambucké máslo
- mandlový olej
- konopný olej
- jojobový olej
-ořechový olej
-olivový olej
-dýňový olej
-esenciální olej z levandule, šalvěje, rozmarýnu (někdy také přidám patchouli a ylang-ylang)
Na vodní lázni roztavíme kakaové máslo a bambucké máslo, když se směs ochladí (sotva teplé), přidáme následující oleje: mandle, konopí, jojobu, ořech, olivový olej, dýně. Vše se promíchá. Pak přidejte oleje z levandule, šalvěje, patchouli a ylang-ylang (asi 5 kapek). Znovu se rozmíchněte.
Aplikujte na délku vlasů po dobu 2 hodin (a nejlépe na 3, je možné v noci). Maska je velmi mastná, ale efekt je úžasný.

6. Rostlinný olej
Chcete-li živit kořeny vlasů, ráda bych udělala takovou masku:
-řepkový olej
-esenciální olej rozmarýnu
- 1 čajovou lžičku vitaminu A a E
Míchám vše, dávám masku na kořeny (můžete také být dlouhé), položte na tašku, čepici a chůzi po dobu jedné hodiny. Pak ji umyji teplou vodou a hlavu jako obvykle.
Opatrně je rajčatový olej velmi dobře lakovaný!

Dívky, po první aplikaci neočekávejte zázraky z olejů! K tomu je třeba pravidelně používat oleje (nejméně po dobu dvou až tří měsíců). Obnovila jsem vlasy, které byly zabity špatným zacházením s oleji po velmi dlouhou dobu (jistě víc než rok). A malý výsledek se objevil osobně pro mě jen za půl roku! Ale když jsem ho viděl, byl jsem nesmírně šťastný. Výsledek si vynaložil veškeré úsilí.
Oleje poskytují prevenci průřezu a zlomení. Poskytuje a nešetří již poškozené a dělené konce. Musíte pouze odříznout řezané vlasy a nic jiného! A teprve poté ošetřete olejem a jinými prostředky (více na tom níže)
DŮLEŽITÉ! Pokud máte na hlavě zcela mrtvé vlasy (nesprávné osvětlení, barvení, chemické mávání, žehlení vlasů a podobně), pak NIKDY ušetří vaše vlasy! Existuje pouze jedna cesta - všechno odříznout a začít růst.

7 kroků pro krásu vašich vlasů.
Nyní se podívejme, jaká by měla být správná péče o naše vlasy.
Myslím, že mnoho lidí ví, ale pořád opakuji, že v péči o jakýkoliv typ srsti, to je nejlepší použít vícevrstvé péči, které musí být poháněn zaostření (například oleje), hydratační (fondy, v rámci kterých jsou následující: kyselinu hyaluronovou, atd panthenol, glycerin, extrakt z aloe, betain, mořský kolagen apod., například sprej z Libredermu, zotavení (výrobky, které obsahují: proteiny, keratin, kolagen, elastin atd., například lundenilona 3 noční maska 1) a ochranu vlasů (produkty, které zahrnují: aminopropylfenyl trimethicone, fen yl trimethicone, atd.) O tom budu brzy provést samostatnou recenzi.
Takže první krok - čistící vlasy. Obsahuje šampony.
Druhým krokem je maska ​​(balzám, kondicionér).
Třetí etapa - péče o ampule.
Čtvrtá etapa - spreje. Jsou potřebné pro zvlhčení, ochranu vlasů před sluncem, snadné česání...
Pátá úroveň - mléko (krém) pro vlasy.
Šestý krok - olej (žádná nesmyvashka), tepelná ochrana pro špičky vlasů.
Sedmý stupeň - správně vybraný hřeben.
Níže podrobněji popíšu jednotlivé kroky.

Moje tajemství pro kudrnaté péče o vlasy:

1. Kombinace (7. krok).
O tom, jak hýbat, jsem napsal v tomto článku. Myslím, že zde už nebudu opakovat.

2. Správné šamponování.
Moje vlasy jsou vzhůru nohama.
Myslím, že je správné umýt si vlasy takhle: nejprve důkladně močit teplou hlavu! voda, pak nalijte šampon na dlani, pěna, a teprve pak dát na kořeny! vlasy jemně masírují pokožku hlavy (pěna táhne dolů vlasy, vlasy samy o sobě nejsou třením!). Pak znovu nalil šampon na dlani a proceduru zopakoval, to znamená, že jsem dvakrát umyla hlavu (poprvé se vyprala špína, stylové výrobky z vlasů...). Poté opatrně vymýt vlasový šampon s teplou vodou, pak opatrně vyždímejte vodu z vlasů, aby masky (Balsam kondicionér), který vede přiděleném čase, maska ​​(balzám kondicionér) jednal a opláchněte vlasy studenou vodou (tuto akci zavřeme vlasové šupiny, takže naše vlasy hladké a lesklé).
Ale když jsem udělal mastné olejové masky nebo si styloval vlasy spoustou stylingových výrobků, nebo když jsem umyl hlavu šamponem s hlubokým čištěním (SHGO), pak jemně rozděluji pěnu po délce vlasů.
DŮLEŽITÉ! Nemůžete si umyt vlasy horkou vodou, protože mazové žlázy na naší hlavě začnou aktivně pracovat a vlasy se velmi rychle stávají mastnou a dokonce mohou ztratit svůj lesk.
Je nutné umýt vlasy pouze v procesu znečištění!

2.1. Šampon (1. etapa)
Moje požadavky na šampony:
První a nejdůležitější věc je, že by měly dobře vyčistit vlasy.
Zadruhé by nemělo zhoršovat stávající problémy.
Za třetí, vešel do mého typu hlavy.
Za čtvrté, pro každou sezónu by měl být šampon.
Snažím se používat šampony s organickými šampony a střídat je před každým šamponováním (moje oblíbené: masivní šampon Amla a heřmánek od Olesya Mustayeva Workshop, šampon Organic Tai Frangipani, šampon ChocoLatte White Grape, "Jahoda", "Citrus").

Ale v některých maskách mám Amodimethicone. Po použití těchto masky (například maska ​​od Anděla je oranžová), umývám hlavu profesionálním čajem.
Amodimethikon nemá tendenci vytvářet silné vrstvy, nerozpouští se ve vodě, nicméně je zcela vymytý šampony laurylsulfátem (laurylsulfát), Laureth sulfátem (laureth sulfát) nebo kokamidopropylbetainem (kokamidopropylbetainem).
Na léto jsem si koupil pár profesionálních šampónů: Angel Professional šampón Solar a hluboký čistící šampon (GOSH) také od Angel Professional, který budu používat jednou měsíčně, protože používám masky se silikony.
GOSH (nebo SHGO) - je určen k hlubokému čištění vlasů z různých nečistot, které se v nich nahromadily. Pokud jsou vaše vlasy naplněné maskami a jinými přípravky pro péči (laky, kůže...), zavěsit rampouchy, zklidnit se, pak potřebujete šampon pro hluboké čištění. Obvyklé šampony vyplachují pouze povrchovou nečistotu a nečistoty uvnitř vlasů se nadále hromadí.

2.2. Masky, balzámy, kondicionéry. (2. krok)
Teď používám profesionální masky na délku a organické masky na kořenech (miloval jsem pouze organickou péči, velmi dobře si vlasy opravil, ale teď jsou příliš dlouhé (64 cm), má málo vlhkosti a ochranu před organickými látkami., Před 5 lety jsem přešel na prof.).
DŮLEŽITÉ! Není potřeba vstoupit do masky mokrými rukama (jako kouření nebo sprchování, voda se dostává do masky), je lepší použít dřevěnou lžičku nebo špachtlí na to, nebo se pokuste otřít ruce.
Moje oblíbené profily jsou:
a) Angel Professional maska ​​na vlasy Okamžitá regenerace arganovým olejem;
b) ANGEL Professional Hair Mask Výživný krém na vlasy;
c) Krémová maska ​​na vlasy Brelil NUMERO s ovestem
d) masky z Kaaral (Hydra a s mateřským želé - vzal jsem si je pro lahvování)
Moje oblíbené organické masky
a) Maska proti slunečnímu záření Minoxidil 1% rašelinový olej + čajový strom s rakytníkem (a další krémové masky této řady) - stimuluje růst vlasů v důsledku obsahu minoxidilu v něm - dá se na kořeny;
b) Kondicionér balzámového vlasu Olesya Mustaeva je dílna s olejem z brokolice - v délce.
Také mám rád vlasový kondicionér Angel Professional MARINE DEPTH SPA CONDITIONER.
Aplikuji masky (balzámy, kondicionéry) takto: po 2-krát promývání hlavy mi jemně mačkat vlasy, abych odstranil přebytečnou vlhkost, která by zasahovala do masky (nebo kondicionéru) dobře namočte (můžete je zabalit do ručníku absorbovat tuto přebytečnou vlhkost) a poté aplikovat organickou masku na kořeny a profesionální masku na délku. Odolávám potřebnému času, umyjte studenou vodou (znovu ochlaďte, abyste zavřeli vlasové vločky).
Moje hlava, dvakrát týdně v noci (ale někdy u důležitých událostí kudrlinky ležel lépe ráno). Poprvé (středa) jsem dal masku na délku a podruhé (neděle) klimatizace. Dávám organickou masku na kořeny pokaždé.
Po každém šamponování se pokouším opláchnout vlasy bylinami.
Moje oblíbená: šalvěj, heřmánek, kopřivka, lípa, máta.

3. Péče o ampule. (Třetí krok)
I když jsou vlasy ve výborném stavu, potřebují zvláštní péči. Moderní kosmetika nabízí ampule pro obnovu vlasů. Zpravidla obsahuje vícekomponentní ošetřovací prostředky celou řadu užitečných aminokyselin, vitamínů, minerálních složek, antioxidantů. Takový "koktejl" živin nejen posiluje, ale také proniká hluboko do struktury vlasů. Péče o ampule - i když je to vzácná, ale nepostradatelná péče o vlasy. S ním vlasy prostě ožívají! Ampulku používám jednou za dva týdny.
Zkoušel jsem jen 3 ampule (od Selective, Dikson a Lakme). Poslední jsem miloval nejvíc.
Jak používat ampulku z Lakme
Používám ampulku po šamponu, aplikujte výrobek asi 15 minut na vlasy, které jsou vlhké na ručníky. Když vylijete výrobek na dlani, okamžitě pocítíte oteplovací účinek. Je třeba velmi opatrně nalít, aby nedošlo k úniku. Maso musí být pečlivě rozloženo po celé délce vlasů (asi 15 centimetrů od kořenů), pěna se "zhamkam" pohybuje (nezapomeňte porazit až do pěny, jinak nebude mít žádný výsledek! Ověřeno!) Olej velmi dobře pěnuje.
Po použití klimatizace (nebo balzámu). Držel jsem 5-10 minut a umýt se v pohodě! vody Strávím postup každé dva týdny a myslím, že to stačí na vlasy.
Výsledkem je, že mé vlasy jsou měkké, hedvábné, pružné a velmi dobře zvlhčené.
Výsledek z ampulí + komplexní péče

4. Sušení vlasů
Poté, co jsem si umyla hlavu (bod 2), zabalila jsem si vlasy ručníkem (jako turban) a chodil jsem na minutu nebo dvě (ne více než 5), aby se absorbovala přebytečná vlhkost.
Poté jemně uvolním turban a jemně potřísím vlasy, netříkejte je.
Tip: Pokud vlasy vysušíte, vysušte je lépe studeným vzduchem pomocí nástavce difuzoru a ujistěte se, že používáte termální ochranu (a pokud narovnáte vlasy, pomůže vám tepelná ochrana, aniž by zde hrozilo vážné poškození vlasů)! To je můj osobní názor.

5. Neprůhledné výrobky (4, 5 a 6 kroky) a styling vlasů
Když moje vlasy vysuší trochu (nejsou mokré, ale mokré!), Budu je buď kartáčovat s hřebenem Tangle Angel (pokud je moje hlava ráno),
budu rozdělit vlasy na dva ocasy (dělám to na noc), jako kdybych tkal s dvěma prýmky, rozstřikoval jsem špičky a délku vlasů sprejem (například Librederm - 4. krok) a naneste na ně nezmazatelné prostředky na délku (např. krém - 5. krok), pak na špičkách (například nezmazatelný z CHI - 6. krok). Pak jsem naklonil hlavu dolů a začal "mumlat" vlasy, aby se kudrlinky lépe. Spím s takovým "účesem" na hlavě.
Zjevně špatné, vysvětluji: Nakloním hlavu dolů, zatlačím vlasy do žvýkačky, jako bych chtěl vázat ocas, udělám jednu otočku a vlasy na druhou zatáčku nehýbám. Podle tohoto principu je účes vlasů tkaný.
Ráno jsem ji jen jemně rozvázala, lehce mokrala vlasy vodou, "zhamkayu" vlasy a dostala čerstvé a krásné kudrlinky. Styluji vlasy jediným způsobem.
Pokud během dne chloupky začnou tlačit, pak je pouze vyhladím vodou, nebo je postříkat pshikayu.
Kromě smetanové a nesmazatelné vlasů (s těmito dvěma výrobky, vlasy mi už dobře ležely), obávám se, že to znamená, jako je pěna, gel vysychá vlasy nebo lepidlo, ale stále chci vyzkoušet andělovou pěnu ).
Níže je příklad mých oblíbených nezmazatelných prostředků.

Nezmazatelné prostředky na délku
a) Profesionální parfém Angel Professional, výživný vlasový krém s mořskými řasami (nezmazatelný) - můj oblíbený;
b) MoltoBene mléko na vlasy je také skvělý nástroj.
c) Londa krém - na léto chrání vlasy před sluncem
Nezmazatelné výrobky pro špičky vlasů
a) CHI Silk Infusion Hair Repair Agent;
b) Arganový olej pro vlasy se zlatými částicemi Tahe Keratin gold. Mám to nedávno, ale už jsem ho dokázal milovat;
c) Oprava vlasového oleje Dancoly Angel Professional;
Žádný z těchto výrobků mi nezakryje vlasy.

Vlasové spreje
a) Kondicionér na hřejivé vlasy Hyaluronic Librederm;
b) hydratační sérum KAPOUS DUAL RENASCENCE 2 fáze;
c) Angel Spray ze série Sun
Dokonale hydratují vlasy.

Vlasy po komplexní péči:

6. Vlasy.
Používám elastické drátky, jsou velmi pohodlné a vlasy nepoškozují.

7. Prostředky pro růst vlasů
Protože moje vlasy rostou velmi pomalu, stimuluji růst vlasů maskami.

Domácí nástroje

1. Domácí ropový olej
V lékárně jsem nikdy neměl rád ropový olej, takže jsem se rozhodl vařit sám, je to tak snadné!
K jeho přípravě potřebujeme:
-kořeny lopuchu
-hořčičný olej
-kořeny kalamusu
Hořčičný olej se nalije do nádoby, do které se vaříte maslem. Pak vylejte kořeny lopatek a kořeny kalamusu do něj (kolik se má nalijte, závisí na vaší nádobě, posypeme asi dvěma lžícemi na oko), protřepeme nádobu tak, aby kořeny byly zcela v oleji a dejte je na teplé místo 10 dní. Po 10 dnech filtr oleje a můžete rozmazat vlasy.

2. Utopný olej
K jeho přípravě potřebujeme:
-listy kopřiva
-hořčičný olej (nebo olivový olej)
Stejně jako ropový olej:
Hořčičný olej se nalije do nádoby, do které se vaříte maslem. Pak do ní nalijte kopřivovité listy, protřepejte nádobu tak, aby listy byly zcela v oleji a položte je na teplé místo po dobu 10 dnů. Po 10 dnech filtr oleje a můžete rozmazat vlasy.

3. Horní maska
Tato dobře známá maska ​​velmi dobře pomáhá při růstu vlasů, protože dokonale pečuje pokožku hlavy. Ale musí být používán pečlivě, může spálit kůži, stejně jako vyschnout vlasy.
K přípravě této masky potřebujeme:
- 1 lžíci prášku hořčice
- 1 lžíci cukru (pokud hořčice nepečuje, můžete přidat 2 lžíce)
- odvar z kopřivy (oko)
- 1 žloutek
- 1-2 polévkové lžíce oleje z hořčice (hořčice)
-5 kapek esenciálního oleje z rozmarýnu
Odvar z kopřivy, hořčičného prášku a cukru se smíchá až do homogenní, ne příliš tekuté konzistence, pak přidáme oleje a žloutek a aplikujeme to striktně na kořeny. Délka vlasů musí být bohatě mastná s oleji, jinak hořčice usuší všechny vlasy! Dále položte na tašku, klobouk a chůzi po dobu 15-30 minut (v závislosti na tom, jak se pečou) nebo ještě méně, podívejte se na vaše pocity (pokud to peče pečlivě, netolerujte, jinak budete spálit pokožku hlavy, mohou se objevit lupiny!). Oplachování není horká voda a vlažná, jinak dojde k požáru na hlavě.
Buďte opatrní, zkuste tuto směs vypláchnout z obličeje, na nos nebo na oči! Vytvořte masku s lepšími kurzy (například 1 měsíc 1 krát týdně).

4. Vyčistěte pokožku hlavy silicemi
Budeme potřebovat:
- jemně mletá mořská sůl
-6 kapek rytmu esenciálního oleje
-5 kapek esenciálního oleje z rozmarýnu
-jíl
Všechny přísady jsou smíchány a jemně skvrnit skalp před mytí vlasů (délka a špičky musí být aplikovány s olejem tak, že sůl je nezasychá).
Proč přidám hlinku?
Pokud čistíte pokožku hlavy prostě solí a přidáte esenciální oleje, je sůl silně vločkovaná (možná někdo má štěstí a je v pořádku), a když přidám hlínu, vše je perfektně aplikováno. Hlína je také velmi užitečná pro vlasy.
Sůl na pokožku hlavy:
- urychluje růst vlasů (zlepšuje se krevní oběh pokožky hlavy);
- zabraňuje vypadávání vlasů;
- vlasy po méně tuku;
- odstraňuje mrtvé buňky;
- čistí pokožku hlavy.

5. Pepřová maska
Budeme potřebovat:
- tinktury chilli papriček
-vlasový balzám (přírodní, bez kůže)
Taková maska ​​je aplikována pouze na kořeny, je povinné aplikovat olejovou masku na délku, protože pepřová vodka může vlasy vyschnout, dal jsem sáček a víčko nahoře. Skalp by měl být dobře pečený. Já obvykle s ní jedu asi hodinu, pak jemně opláchněte teplou vodou, pak mou hlavu jako obvykle. Ona, stejně jako hořčičná maska, se nejlépe provádí s kurzy.

6. Maska s esenciálním olejem skořice (nebo rytmu)
Budeme potřebovat:
-škoricový esenciální olej (nebo záliv)
-základový olej (lopuch, hořčice, rakytník)
V základním oleji kapat asi 5-6 kapek esenciálního oleje skořice (nebo asi 10 kapek etheru rytmu), míchat a aplikovat na pokožku hlavy. Pozor Skořice pečou hodně! Je lepší začít s přidáním například 3 kapky skořicového éteru a pak, pokud není dobré pečeme, zvyšte počet kapek. Chovám asi půl hodiny (někdy hodinu), umyjte se.

Zakoupené prostředky

1. Minoxidil

Minoxidil používám nedávno (od dubna 2016). Aplikuji to na vyčištění pokožky hlavy (ne více než 18-22 výstřižků) jednou denně a nezlikvidujte ji.
Dolní linie: objevilo se spousta malých chloupků.
Ale nedávno jsem ho opustil, protože kořeny s tímto nástrojem se stávají odvážnějšími.

2. Maska ruské pole s pepřem
Každý ví masku.
Dávám to na kořeny a na délce olejové masky, na izolaci jsem obal, pak čepici. Masku lze ohřívat fénem. Chodím s ní hodinu, pak se umyjte vodou a hlavou jako obvykle.

8. Řezání vlasů, horké nůžky
Já chodím do kadeřnictví jednou za půl roku (doporučuji vám, abyste si zařídili střih podle potřeby), ale pravidelně jsem pravidelně jednou měsíčně pravidelně prořezávával vlasy s vlasovými vlajkami, abych odstranil celý řez. Myslím, že není nutné vysvětlovat, že rozštěpené vlasy nelze slepit dohromady, stačí je odříznout. Pokud nebudete mít účes, pak rozdělené vlasy budou jen větší, vlasy se odtrhnou, délka zůstane klidná.
Z toho důvodu je nejúspěšnější možností ostříhání vlasů s vlajkami, protože odřezané chlupy jsou odstraněny jak na délce, tak na špičkách, a chloupky dále rostou, délka se přidává.
Nedávno šel do procedury: řezání vlasů s horkými nůžkami. Opravdu se mi to líbilo. Za prvé jsem narovnal vlasy a pak ořezal délku a špičky vlasů vlajkami. Je to mnohem lepší, než jsem se rozřezal doma, protože na rovnéch plesech je plevy jasně viditelné a na kudrnaté vlasy je téměř neviditelné. Chlupy byly šíleně měkké, hladké. Teď budu vždycky chodit na to.
Ale existuje pár, ale:
1) Než jsem si před procedurou umyla hlavu ani neuváděla žádné masky a měli to udělat (ale věděla jsem o tom, varovala jsem vás předem);
2) před narovnáním mi nedošlo na vlasy žádnou tepelnou ochranu a z nich se dostala pára. Ale to je vážné opomenutí!
Myslím, že budu hledat jiného pána a předtím, než se přihlásím, budu se ho zeptat, co udělá a jak.

9. Vitamíny na vlasy
Každý den (ráno a večer) mám lněný olej. Mám také v úmyslu koupit jiné oleje (cedr, dýně) a každý den je vypít.
Také jsem si vzal vitamíny Perfectil, líbil jsem se jim, ale moje teta se bála, že její známý (také maniak) také zasadil žaludek a já jsem se rozhodl přestat je pít.
Od června jsem pil Amway - NUTRILITE Double X vitamíny s vitamíny, minerály a fytonutrienty.
Někdy piji kurzu vitamínu pentovit. Do podzimu plánuji koupit vitamíny pro vlasy, kůži a hřebíky 21st Century Health Care Biotin pro Ayherb nebo vitamíny pro vlasy, kůži a nehty Silettum.


10. Aromaterapie.
Zřídka dělám aromaterapii, ale opravdu se mi to líbí levandulovým esenciálním olejem.
Udělal jsem to takto: na dřevěném hřebeni (nebo kosti) kapkám několik kapek esenciálního oleje a důkladně a nejdůležitějším je, jemně, pokoř mi vlasy po dobu nejméně 5 minut (nejlépe se nedotýkej kořenů). Aromaterapie se provádí pouze na čistých vlasech (ne smazáno s ničím!). Doporučujeme ventilaci místnosti před a po skončení procedury.
DŮLEŽITÉ! Před použitím oleje se ujistěte, že nejste alergický na něj a že máte dobrý zápach.
Aromaterapie se musí provést s přírodními esenciálními oleji (mám rád vzduch z dílny Olesya Mustaeva, někdy to vezmu od Spivaku, i když nejsou příliš přirozené). Ale esenciální oleje z lékárny nejsou zcela přirozené.
Mám v úmyslu si koupit spoustu chutných olejů a důkladně se zabývat touto záležitostí.
Také se snažím dělat masáž hlavy každý den.

Nějaké další nuance
- Správná výživa - klíč ke zdravému vlasu! A jejich výživa začíná zevnitř. Pokuste se jíst více zdravých potravin.
- alkohol (kouření) - nepřítel vašich vlasů. Přizná vám vlasy (samozřejmě, a nejen je) moci, lesk.
- Potřebujete dostatek spánku.
- Napijte 1,5-2 litru vody denně.

Rozdíl v délce mezi kudrnatými a přímými vlasy je 11 centimetrů (plus nebo minus pár centimetrů. Vše závisí na stylu). Délka vlasů je 64 centimetrů (přímá) a v kudrnatých vlasech je asi 53 centimetrů.
Tak naše kadeře "ukrádají" délku

Moje chyby v péči o kudrnaté vlasy:
1. Kombinace.
-Každý ví, že kudrlinky nemohou být česané, protože to bude chmýří. A koneckonců jsem je přehodil do druhého ročníku univerzity a shromáždil je v ocasu. Horor.
"Použil jsem zlý hřeben, který mi jen roztrhal vlasy.
2. Nesprávné mytí.
-Celou délku vlasů jsem umyla a šampon nebyl v dlaních, ale nalil přímo na hlavu.
- Celou délku jsem si probral vlasy, přičemž nehty hrubě masírovaly pokožku hlavy.
Bottom line: vlasy vysušily a začaly se stříhat.
3. Vysušte vlasy ručníkem.
Netříkejte vlasy ručníkem! Z toho jsou velmi zmatené, poškozené a začínají se rozštěpovat.
4. Nenechte vlasy suché.
Před péči o vlasy jsem nemyslel na žádné spreje, masky a další věci na zvlhčení. Ale kudrnaté vlasy - suché vlasy.
5. Kombinace vlhkých vlasů.
Kýval jsem si mokré vlasy a hýčkala jsem s takovými hřebeny, které by mi roztrhaly vlasy. Nezapomeňte, že vlhké vlasy nelze česat! Ale mokré vlasy, s hydratačními činidly aplikovanými na ně, je možné, což někdy dělám.
6. Vysoušeč vlasů, žehlička, curling iron.
Vždycky jsem vlasy přirozeně vysychal, používal jsem jen velmi zřídka vysoušeč vlasů (když jsem někde spěchal a jen chladný vzduch), jednou jsem v životě narovnal vlasy v salonu, když mi řezali vlasy. Jednou jsem oponu nepoužila.
7. Elastické kapely, vlasy.
- Nemůžete používat pryžové pásky, s železnými vložkami, roztrhají vlasy! A také nemůžete používat těsné pryžové pásky.
8. Malování
Nikdy jsem se nenamálil, protože to považuji za škodlivé pro kudrliny (dokud nemám šedé vlasy, rozhodně nemám malovat). Ale když to musím udělat, použiji jen dobré profesionální barvy.

Několik tipů:
1. Nikdy nedělejte rovnání keratinu. Je to velmi škodlivé pro vlasy! (Osobně můj názor)
2. Zvolte kadeřnici velmi pečlivě (nejlépe, kdo ví, jak pracovat s typem vlasů). Myslím, že mnoho z nich četlo o případech, že holič místo centimetru vlasů, odřízli 5 centimetrů (je to někdo jako štěstí). Aby se vám to nestalo, potřebujete osvědčeného mistra s lehkou rukou. Buď si nakrájejte vlasy (často si vlasy škrábám) nebo požádejte o příbuzné.
3. Nespěchejte s vlasy volně, protože jsou velmi zmatené (je lepší je shromáždit v "ananasu" nebo ve splete).
Moje rada je moje osobní zkušenost a já ji sdílet s vámi.
Tento recenzi jsem již dlouho psal a pečlivě a doufám, že to bude pro vás užitečné!

Pro Více Informací O Suché Vlasy