logo

Chemerichnaya voda - superflice ze super vši

Všudy - problém, známý mnoha lidem z první ruky. Po tolik let bojů lidstva s pedikulózou se hromadí množství prostředků, které pomohou zbavit se tohoto neštěstí. Ale stále je populární lék "babička" pro vši - hellebore vodu. Pomáhá droga a jak je to bezpečné? Zjistíme to.

Složení a vlastnosti

Složení roztoku je velmi jednoduché: směs alkoholické tinktury kořene helebore, velmi jedovaté rostliny a destilované vody ve stejných poměrech.

Chemeritsa je bohatá na alkaloidy, extrémně toxické přírodní sloučeniny, které nepříznivě ovlivňují bakterie, houby, hmyz a lidi. Díky nim je, že helleborová voda má antiparazitické a antibakteriální vlastnosti.
Kromě toho, jak se zbaví vši a nití, používá se helleboreová voda k zastavení vypadávání vlasů a stimulaci růstu vlasů, k odstranění lupů, ke snížení mastné pokožky hlavy a dokonce k akné na obličeji.

Akce na vši a nits

Mechanismus účinku léku na vší je následující: roztok proniká pod chitinózní srst a do dýchacích cest podávání krve, ovlivňuje nervový a trávicí systém a způsobuje rychlou smrt.

Nástroj prakticky nefunguje na nits, ale kvůli přítomnosti alkoholu v kompozici se lepivá látka, kterou nit je připevněná k vlasům, rozpadá a je mnohem snazší je pokořit.

Chemerichna voda od vši: návod k použití

Tento algoritmus je následující:

 1. Očistěte špínu špinavého vlasu pravidelným šamponem.
 2. Roztřepe roztok. Aplikujte výrobek na kořeny vlasů stříkačkou nebo bavlněným tampónem a pak po celé délce. Abyste náhodou nevynechali žádnou oblast, je vhodné rozdělit hlava na sektory. Zvláště pečlivě je nutné zpracovat časovou a okcipitální oblast, stejně jako věnovat pozornost oblasti za ušima. K ochraně pokožky obličeje, očí a dýchacích cest, aby se dostali tam droga může být svázán kolem jeho pokožky hlavy s rolled-up šátek nebo šátek.
 3. Zakryjte hlavu koupací čepičkou, plastovou taškou, přilnavým filmem nebo kapesníkem.
 4. Je třeba ponechat nápravu na hlavě půl hodiny, nesmí být překročena zadaná doba.
 5. Opláchněte nejprve tekoucí vodou a několikrát šamponem.
 6. Namočte do hlavy ručník, ale ne suchý. Wet hair comb hřebeček od vši a nití (musí být zakoupen zvlášť, můžete plastu, ale lepší než kov).

Po aplikaci se doporučuje vlasy hřeben s hřebenem na jeden nebo dva dny odstranit zbývající parazity (pokud existují) a léčbu opakovat po týdnu. Pokud se ukáže, že první léčba se ukázala jako neúčinná, je možné znovu použít výrobek až následující den, dvakrát za sebou ve stejný den je přísně zakázáno!

Známky otravy:

 • silné spalování na pokožce hlavy;
 • závratě;
 • nevolnost, zvracení;
 • ztráta vědomí;
 • křeče;
 • obecná malátnost, slabost;
 • atypická žízeň;
 • vzrušivost;
 • búšení srdce.

Kontraindikace při aplikaci tinktury hellebore

Opět je nástroj bezpečný pouze při externím použití podle pokynů. Přinejmenším jeden mililitr procamerické vody v těle je plný vážných důsledků až do smrtelného výsledku.

Při zpracování je také nutné zajistit, aby výrobek nekapal na podlahu. Pokud se roztok dostane do těla zvířete, dojde k otravě. A možná se to projeví okamžitě, ale po dni nebo dvou.
Proto, pokud jsou v domě domácí mazlíčky, je lepší je chvíli zavřít v jiné místnosti a po ošetření důkladně vyčistit podlahu. Nedoporučuje se používat roztok, pokud na pokožce hlavy dochází k podráždění, vředům a poškrábání.

Kontraindikace:

 • děti do 12 let;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • individuální intolerance hellebore.

Cena a kde koupit

Chemerichna voda se prodává absolutně v každé lékárně a je nesmyslně nízká - od 25 do 50 rublů. Možná je to nejdostupnější lék na pedikulózu.

Recenze

Už dvakrát jsme se setkali s pedikulózou. A oba chvíle jsem se potýkal s problémem starých, dokázaných desetiletí, svědecké vody. Stojí to za penny, ale funguje bezchybně. Jediné, co je napsáno v pokynech, je, že děti mladší 12 let nejsou povoleny, ale dal jsem je na hlavu ve věku 9 a 11 let - všechno je v pořádku. Obvykle se používám s bavlnenou podložkou, která je hojně navlhčena v roztoku. Zpracuji dvakrát blízko čela, ale sotva vlhkou vatou - je důležité, aby se nehodil v očích. Na hlavě si dáváme obvyklý balíček. Po 30 minutách, umyjte a vyčistěte, hřeben zůstal od dob mého mizerného dětství. Obvykle škrábám na papíře a pak ho spálím. Vždy nám pomáhá s jednou, nikdy jsem ji nepracoval.

Dítě u babičky v dachu závislého na někoho z přátel vší. A babička nepřišla s ničím chytřejším, než aby je vytáhla z tiché vody. Již existuje tolik moderních bezpečných prostředků, nikoliv jako antediluvská jedovatá hellebore. Ale nebyla mě požádána, hlášena po léčbě. Odložil jsem to dobře, neměl jsem svědění, nevypálil kůži a vyřezal jsem na krátké vlasy s hřebenem s velmi častými zuby, všechno bylo provedeno rychle a bezbolestně. Dítě je šťastné, babička je šťastná, že její lék se ukázal jako účinný. Po uplynutí 6 dní bylo v souladu s protokolem provedeno další zpracování, jak je napsáno v pokynech, což znamená, že je to nezbytné. A skutečnost, že pokyny jsou napsány až do 12 let, neplatí, a my jsme u 8 aplikovali, nevšimli si. Ale všechno fungovalo, každý je živý a dobře.

Svrbení v hlavě přineslo špatné myšlenky. A na svou hrůzu jsem se nemýlil - vši. Přišel do lékárny a volba - jeho oči uprchly. A pak si pamatuji osvědčený nástroj - cemerichnaya vody. Vzala ji. Pěkný bonus je levná cena, všechny finanční prostředky od 250 a více, a to je jen 35 rublů pro mě, dobře, plus hřeben, to není součástí sady. Vůně je neškodná, absolutně ne páchnoucí. Čekala na určitou dobu, umyla si a přečesala si vlasy. Chesala 15 minut, opravdu chtěl okamžitě zbavit všechny živé bytosti v mé hlavě. Druhý den opět chodil hřeben - čistý. Dívala se každodenně do hlavy, hledala tam přeživší jedince nebo čerstvě vylíhnutou. To se stalo posedlostí. A i když jsem nic neviděl, opakoval jsem postup o týden později. Moje hlava je jasná. A konečně i duše.

Celé mé dětství, matka vyvedla vši a já jsem měla štěstí, že je pravidelně najdu s obyčejnou krví. Její přátelé si stěžovali na mouku s petrolejovými maskami, s Dichlorvosem a jiným jedem, které pobouřilo šílene. Neznal jsem takové problémy, starší žena voní jako bylinná tinktury. A vždycky skvěle pomáhal. Časem jsme všechny parazity sužovali. Obecně, nemám žádné stížnosti, chemická voda se dobře vyrovnává v boji proti pedikulóze.

Použití vody hellebore z vší a nití

Chemerichnaya voda z vší a nití - farmaceutická droga pro vši, která se často mýlí za lidový lék proti vši. To působí kvůli speciálním alkaloidům, které jsou extrémně toxické pro houby, bakterie, patogeny, hmyz, stejně jako lidi, pokud se používají nesprávně.

Stručný popis

Rostlina je běžná v naší oblasti, široce používaná v farmakologii. Chemeritsa obsahuje toxické složky, které při požití způsobují těžkou otravu u lidí, smrt v hmyzu.

Voda ze všeho - alkoholová tinktúra obsahující extrakt z hellebore. Prodává se v láhvi tmavého skla, má nepatrný podivný zápach. Doporučuje se pracovat s přípravkem v gumových rukavicích, po ukončení procedury umyjte ruce mýdlem a vodou.

Složení, akce

Helleborová tinktura pro lidi je multifunkční lék, který se používá k posílení vlasů, stimuluje jejich růst, zbavuje se lupů, houby kůže. Stejný lék se může zbavit vši.

Aktivními látkami jsou alkaloidy. Posiluje působení, podporuje hluboké proniknutí do těla hmyzu alkoholem. Toxiny vstupují do těla vši přes chitinové kryty, spiracle. Během několika minut se jed dostane do vnitřních orgánů. Za půl hodiny dospělí umírají víly různých věků.

Podle některých údajů pomáhá helleboreová voda nejen odstraňovat vší, ale i zabíjet nitky. Odborníci tvrdí, že tomu tak není. Hustá skořápka vajíčka chrání larvy před účinky cholerové vody. Neoslabuje dokonce strukturu lepicí látky, s níž jsou nitky připevněny k vlasům.

Funkce aplikace

Chemerichna voda vši

 • Před aktivním použitím se doporučuje provést test na alergickou reakci. Je kontraindikováno, aby byl přípravek užíván k léčbě pedikulózy, jestliže do těchto složek dochází k individuální nesnášenlivosti.
 • Minimální množství vody je aplikováno na pokožku v oblasti kolena. Pozorujte stav epidermis po dobu 30 minut. Výskyt vyrážky, pálení, podráždění, svědění, otoku a dalších nepříjemných příznaků je základem pro odmítnutí nápravy.
 • Otrava zubů je nutná v dobře větraném prostoru. Dokonce i vdechování par fumerické vody může způsobit otravu. Závratě, slabost, bolest hlavy.
 • Při přítomnosti alespoň jednoho příznaku byste měli kompozici okamžitě opláchnout, aby byl zajištěn přístup čerstvého vzduchu. Pokud se tento stav nevrátí k normálu, nepijte alkohol nebo nechte pacienta dávat aktivní uhlí, zavolejte sanitku.
 • Při požití hloubkové vody na pokožce může dojít k alergické reakci. To se projevuje brnění, pálení, svědění. Měl by být omyt složením, aniž by čekal na konec postupu.

Jak používat vodu hellebore z vší, existují určitá pravidla, doporučení.

Léčba vlasů pro pedikulózu

Použití vody hellebore pro pedikulózu

Léčba dospělými

Zpočátku se doporučuje umýt vlasy pravidelným šamponem. Vyfoukejte vysoušečem vlasů nebo počkejte, dokud nedosáhnete přirozeného sušení. Použití drogy musí být nezředěné:

 1. Používejte gumové rukavice.
 2. Skalp podél linie vlasů je ošetřen smetanou, nebo svázaný s balíčkem šálků.
 3. Impregnovaná loofah znamená, aplikovaná na každé vlákno vlasů. Vlasy na zadní straně hlavy, na čele, v časové oblasti jsou pečlivě zpracovány. Na těchto místech paraziti leželi nits, krmili. Snažte se vyhnout kontaktu s pokožkou hlavy.
 4. Po důkladném zpracování se každý pramen přiloží přes speciální plastové víčko nebo pytel.
 5. Osušku lze připevnit na vrchní části tašky. Tento postup zajistí nepřítomnost kyslíku, rychlou odezvu toxických složek.
 6. Nechte působit půl hodiny.
 7. Po uplynutí stanovené doby byste si neměli vlasy opláchnout šamponem. Ale měli byste důkladně opláchnout vodou octem. Řešení zvýší hedvábnost vlasů, snadnější hřeben. Také ocot rozpouští lepidla.

Vlasy by měly být mírně vysušené, vyčesané z mrtvých vší, odstranit hroty zvláštním hřebenem s častými zuby.

Léčba dětí

Použití vody hellebore pro vší vůni u dětí

Za přítomnosti živých vší do 10 dnů po podání by měla být léčba opakována. Nemůžete-li odstranit parazity, musíte změnit drogu nebo vyhledat pomoc od odborníků.

Náklady na

Nástroj lze zakoupit v libovolné lékárně. Cena chomerické vody se liší v závislosti na regionální poloze lékárny. Průměrná cena lahve o objemu 100 ml je 25 rublů.

Účinnost

Recenze vody Chemerichna od vši a nití jsou velmi odlišné.

Efektivní náprava. Dobrá pomoc. Je to levné, na rozdíl od moderních léků proti pedikulóze. Při správném používání se nevyskytují žádné nepříjemné momenty. Byl jsem odvezen v dětství. Když se vši objevila ve své dceři, vzpomněla si na tento lék. Pro jeden postup, žádné vąe. Jen hřebenitky musí být pečlivě několik dní.

Pomáhá před všemi všemi, snadno se hřebčí. Vůně je specifická, ale snesitelná. Trochu mravenčí hlava. Vlasy se nezkazí, dokonce přinášejí výhody. Ihned některé pozitivní účinky. Také jsem znovu ošetřil, protože moje vlasy jsou dlouhé. Jeli bez problémů.

Pro prevenci pedikulózy se nepoužívá voda.

Použití vody hellebore pro odstranění vší: pokyny a recenze

Z mnoha lidových léků na vší, Chemerická voda je možná jedna z nejslavnějších a nejúčinnějších. Nicméně málo lidí uvažuje o tom, co je to droga, zda spirálová voda působí na nitky a jak je bezpečná ve všeobecném použití (například u dětí, u těhotných žen). V těchto a dalších zajímavých otázkách pokračujeme a snažíme se zjistit.

Takže chemerichnaya voda, široce dostupná v lékárnách, je směs stejných poměrů alkoholové tinktury hellebore Lobel (slavné léčivé rostliny) a vody. Hlavní aktivní složky tinktury hellebore používané pro odstraňování vší jsou přírodní alkaloidy, extrahované v tinkturě z rostlinných surovin.

Alkaloidy tvořící cemerickou vodu jsou vysoce toxické pro různé druhy hmyzu, houby, bakterie... a lidi. To je důvodem, proč se chemická voda ukáže být docela efektivní při kontrole vší, ale současně je poměrně nebezpečná, pokud se používá špatně.

Chemerits Lobel je populárně nazýván loutkářem nebo kýcháním a je známý jako velmi jedovatá rostlina. Alkaloidy v šťávě kořene a stonky při požití ve velkém množství mohou vést k smrti. Dokonce i vdechování vzduchu z prachu rozdrceného kořene vede k vážnému podráždění dýchání, kašli a kýchání.

Vliv žabky na vši a výhonky

Chemerichnaya voda má jedovatý účinek již v jednoduchém kontaktu s vnějšími chitinózními kryty vší. Přítomnost alkoholu v roztoku přispívá k lepšímu zvlhčení parazitů, toku léčiva do těl a postupné pronikání do vnitřních tkání a orgánů hmyzu. Výsledkem použití vody z hellebore je rychlá smrt téměř celé populace lososa, včetně dospělých a larvami všech věkových kategorií.

"Musel jsem třikrát léčit děti všemi a vždycky jsem používal jen chemerickou vodu. Nepoznávám žádné chemikálie - jsou všechny nebezpečné a není známo, jak budou mít dítě vliv. A hellebore od vši je osvědčenou metodou po celá staletí. Dáte si to jako obyčejný alkohol, položte na hlavu balíček, vezměte to za půl hodiny a umyjte vše - to je vše. Potřebujeme pouze hnízet vši. Nevím, který nový šampon dá stejný výsledek. Současně ani dcera ani syn nikdy neměli podráždění nebo alergie z cholerické vody. Můj syn poprvé vyháněl vši, když byl rok a půl starý - i bez následků. "

Yana, Mineralnye Vody

Mnoho lidí se domnívá, že chemická voda zabíjí nitky kvůli stejnému kontaktnímu působení: nejprve roztok proniká skrz vnější skořápku nití a pak narazí na vnitřní obsah vajíčka samotného. Praxe však dokazuje, že dokonce ani cemerická voda v plném souladu s instrukcemi není vždy možné zničit všechny nitky na hlavě (to také potvrzují názory lidí).

Buďte proto připraveni na to, že dokonce i při správném použití kalicové vody od vší, jejich úplné odstranění může vyžadovat opakovanou léčbu přibližně 1-2 týdny po první. Během této doby se larvy objeví z přežívajících nití po prvním postupu, který bude muset být zničen opakovaným zpracováním.

Použití vody z hellebore: správně zničíme vši

Před odstraněním vši s cemerovou vodou musíte důkladně umýt vlasy jednoduchým šamponem.

Poté se na vlasy a vlasovou pokožku nanáší heleborová voda s bavlněným tamponem. Důležité je zajistit, aby byl přípravek aplikován na vlasy po celé délce, jinak hrozí nebezpečí, že některé z vlasů zůstane nezpracované.

Pokyny pro použití vody hellebore proti vši doporučují, aby krk, kůže za ušima a chrámy byly pečlivě ošetřeny.

"Použití laku pro odstranění vší je velmi jednoduché. Chcete-li to provést, stačí navlhčit vatovou látku tímto přípravkem a rozložit jej na vlasy a pokožku hlavy, dokud se vše nezmočí. Pak jsme si šli na šátek a chodili jsme takhle po dobu 40 minut. Tento lék nevyvolává žádné nepříjemné pocity, i když se na hlavě objevil můj kamarád s červenými skvrnami, které mu neublížily ani nebyly svědky. Pak mi hlava a všichni. Vezl jsem si všecky hlavy od sebe a od svých dvou dětí. Všichni okamžitě umírají i vši. Ale soused obtěžoval, a pak nechala nits, nevím proč. Ale po druhé době to skončilo. "

Po nanesení vlasů je vázán kapesník nebo je vložen jednoduchý plastový sáček. V této formě by měla být spirálovitá voda ponechána na hlavě půl hodiny, po níž se taška nebo šátek odstraní a hlava se důkladně umyje, nejprve tekoucí vodou a poté prostým šamponem.

Stále mokré vlasy po ošetření by měly být určitě česané s častým kovovým hřebenem - tak budou odstraněny z vlasů mrtvé vši, některé nity a parazité, kteří jsou prostě paralyzovaní, ale stále naživu. Speciální hřebeny pro vší jsou pro tento účel vhodné - umožňují vám vyčesat téměř všechny parazity.

Pokud se po zpracování objeví v hlavě vši, postup se může opakovat až následující den. Nejlepším řešením by bylo opětovné ošetření po týdnu - tak budou zničeny a náhodně přežívající vši a larvy vylíhly z helper nitroma nití.

"Můžu napsat takový srovnávací popis vody z hellebore a šampónu Parazidoz. Nejdříve jsme zkusili šampon a pak - o rok později, po příštím infekci - helleborovou vodou. Takže parazidóza neruší nitky a téměř vždy musí zpracovávat hlavu dvakrát - druhý týden po prvním. Chemerichnaya voda na nits a vši jedná spolehlivě - to zabije najednou. Z parazidózy mělo dítě na krku vyrážku, můj manžel a já jsme to neměli. Každý měl trochu husté hlavy z chemeric vody, ale tam bylo žádné viditelné podráždění. No, hlavní věc je, že cena vody z hellebore je výrazně nižší než cena každého produktu. Stejná parazidóza stojí 280 rublů na láhev a voda - jen 35 rublů. Parazidoz má jen jednu výhodu - hřeben přichází s ním a velmi dobrý. "

Bezpečnost a kontraindikace při použití tinktura z hellebore

Při odstraňování vší je důležité si uvědomit, že cemerická voda je velmi toxická látka. To je věřil, že dostat i 1 ml to do trávicího traktu může způsobit vážnou otravu, a ve velkém množství to může být smrtelné pro lidi.

Je však zcela možné použít antikaramickou vodu proti vši, je důležité pouze zajistit, aby na pokožce nebyly v oblasti ošetření žádné rány a škrábance. Po aplikaci hloubkové vody na vlasy musíte ovládat své pocity - pokud se na hlavě začne objevovat nadměrně silná pocit pálení, svědění, horký pocit, pak není potřeba vydržet, produkt by se měl co nejdříve vyprat.

Měli by být pečlivě sledováni tak, aby voda z hellebore nepoškodila sliznice, oči, nos a ústa. Pokud jsou na hlavě zranění, nástroj nelze použít.

"Když vši byli otráveni, oni sami byli zakázáni helleborem. Zdá se, že všechno bylo děláno podle toho, co bylo napsáno, ale jen můj manžel a dcera jsou v pořádku, ale já a můj syn (8 let) jsou nemocní celou noc. Pak se zeptali okresního terapeuta, řekla, že snad to bylo proto, že jsme obal neobsáhli s naší hlavou - dvojice z hellebore měla na nás vliv. "

Vzhledem k vysoké toxicitě přípravku se používání hellebicové vody proti vši nedoporučuje těhotným a kojících ženám.

Nebyly však provedeny žádné studie účinku tohoto přípravku na plod a kojence. Oficiální medicína nedoporučuje používat lamelu kelermickou vodu pro děti do 12 let.

Pokud se náhodně polkne chemicky vstřebaná voda, může dojít k nevolnosti, zvracení, závratě a alergiím. V tomto případě byste měli vypít velké množství teplého silného čaje a navštívit lékaře. V nemocnici, při otravě pomocí helmeritů, mohou být předepisovány cholinolytické léky a přípravky pro léčbu orgánů gastrointestinálního traktu.

Jak uvolnit vši a pomoci vlasům současně

Je známo, že chemoraktická voda nejen zabíjí vši, ale také přispívá k obnově pokožky hlavy a stimuluje růst vlasů. Například heřmánková voda ničí houbu, která podporuje lupy, snižuje tvorbu kožního mazu a také stimuluje krevní oběh v kůži.

Chemerichnaya voda se používá v komplexu lidových léků pro boj s plešatostí: má příznivý účinek na metabolismus kolem vlasových folikulů a stimuluje růst nových vlasů. K tomuto účelu se přidává do šamponů ve velmi malých množstvích a hlava se promývá 1-2 krát týdně touto směsí.

Chemerické vodní alternativy: od lidových prostředků až po moderní drogy

Ve své účinnosti proti vši a nits, cemerical voda dokonce předčil mnoho moderních pediculicides.

Nicméně v případech, kdy cemérní voda způsobuje alergie nebo jsou na ošetřených oblastech pokožky rány a škrábance, místo toho by měly být použity méně toxické prostředky:

 • například šampon Pedilin nebo aerosol Para-Plus - tyto látky také zabíjejí nits, ale jsou méně alergenní.
 • Nyuda spray vši - je vhodný pro děti, protože neobsahuje žádné toxické insekticidy vůbec.
 • Hřebeny od vši jako nezávislé prostředky - zde byste měli dávat pozor na AntiV a LiceGuard (vůdcové tohoto trhu). Práce s nimi je časově náročná a musíte několik dní v řadě hýbat hlavou, ale jejich použití neohrozí žádné vedlejší účinky.

Lidské prostředky pro vší jako je petrolej, ocot a peroxid vodíku se nejlépe nepoužívají - jsou velmi dráždivé pro pokožku a mohou vést k vážným popáleninám. Chemerichnaya voda je příznivě srovnává s tím, že s rovnou účinností je mnohem bezpečnější.

Ale pokud Chemerichna voda není vhodná a máte strach používat syntetické přípravky, můžete vždy použít nejspolehlivější, levnější a jednodušší způsob, jak odstranit vši - jen oholejte vlasy. Tento postup, který se provádí zejména v létě, nejenže zmírňuje vši, ale také zlepšuje pokožku hlavy.

Jak používat chemeric vodu od vši?

Každá třetí osoba na zemi čelila problému pedikulózy. Ze vzhledu těchto parazitů není pojištěna ani jedna osoba na zemi - dospělý i dítě.

Existuje spousta prostředků k řešení tohoto problému, ale tato publikace bude věnována jednomu z prostředků, jak zbavit člověka vši - cémerní vody.

Chemerická voda vši - popis

Mnozí se pravděpodobně poprvé setkávají s takovou drogou, která dokáže zbavit jakoukoli osobu z nepohodlí, které přinášejí parazity - vši. Chemerická voda nemůže působit na vejce (larvy) a larvy vši.

Na základě toho byste měli přistoupit k podrobnějšímu zvážení této drogy.

Složení a formulář pro uvolnění

Hlavní komponenty vody hellebore jsou ve stejném poměru:

 • alkoholický extrakt z kořenů přírodního alkaloidu Hellebore Lobel;
 • destilovanou vodou.

Velké množství alkaloidů na jaře roste na heleborech, takže bylinkoví začali sbírat kořeny této rostliny v dubnu až květnu.

Unavená kontrola škůdců?

Na chalupě nebo v bytě šváby, začaly myši nebo jiní škůdci? Musí bojovat! Jsou to nosiče vážných onemocnění: salmonelóza, besnota.

Mnoho obyvatel letní sezony čelí škůdcům, které zničí plodinu a poškozují rostliny.

V takových případech doporučujeme našim čtenářům používat nejnovější vynález - odpalovač odpady Pest.

Má následující vlastnosti:

 • Dodává komáři, šváby, hlodavce, mravenci, štěnice štěnice
 • Bezpečné pro děti a domácí zvířata.
 • Napájení ze sítě není vyžadováno žádné dobíjení
 • Žádný vliv na ničení škůdců
 • Velká oblast zařízení

Chemerická voda - způsob aplikace

Před ošetřením vlasů byste měli připravit pomocné prostředky:

 • dostatečný počet vatových tamponů nebo rozprašovací lahvičky pro nanášení přípravku na ošetřený povrch hlavy;
 • dvěma respirátory nebo dvěma gázovými obvazy (pro osobu, která provádí léčbu, a pro osobu, jejíž povrch je ošetřen);
 • plastový sáček nebo čepičku, který by se měl po léčbě tinktou nanést na hlavu;
 • hřeben s velmi hustými zuby.

Stadia přípravy byly dokončeny a zpracování by mělo být zahájeno:

 1. Chemerichnaya voda se aplikuje na předem navlhčené vlasy. Rozdělením vlasů na malé prameny se droga aplikuje na celou délku vlasů bavlněným tamponem nebo pomocí stříkací pistole, přičemž věnuje větší pozornost zadní části hlavy a uší.
 2. Pokud se droga používá postřikem, pak musí být oba lidé v respirátorech, aby ochránili dýchací cesty před toxickými alkaloidními parami léku.
 3. Po ukončení aplikace vody z hellebore byste měli mít na hlavě plastový sáček nebo víčko a dlouhé vlasy by měly být shromažďovány v hrnci.
 4. Doba čekání na účinky léku by neměla přesáhnout půl hodiny. Pak se odstraní plastový sáček nebo víčko a hlava se omyje šamponem s velkým množstvím vody.
 5. Pak byste měli bílou látku položit, položit ji na kolena a na této bílé látce osoba, jejíž hlava byla ošetřena rtuťovou vodou, dává ji na další procedury.
 6. Helleborova infuze se týká pouze dospělých, takže byste měli vyčesat mrtvé vši z hlavy a pokud je to možné, vyčistit všechny vejce. Provedení důkladného česání na bílém materiálu bude lépe vidět mrtvé vši a nití, které se na bílém pozadí změní na černé tečky.
 7. Pokud po první aplikaci nebyl dosažen požadovaný výsledek, může být opětovné ošetření provedeno až za jeden den.

Zvláštní instrukce

Jak již bylo zmíněno dříve, cemerichnaya voda postihuje pouze dospělé jedince a nits a larvy zůstávají nedotčené. Vzpomínka na tyto parametry by měla být znovu léčena lékem po osmi dnech.

Tentokrát to stačí k tomu, aby se larva transformovala na dospělou, která je schopna ovlivnit blednou vodu a nové larvy se vylíhnou z vajíček. A znovu, měli byste počkat určitý čas, než dosáhnete sexuální zralosti.

Odstranění vlasů z populace vší je možné pouze po trojnásobném použití vody z hellebore a mechanického odstranění prázdných vaječných skořápek, které pevně drží na kořenové zóně vlasů.

Použití pro děti a těhotné ženy

Používání tinktury má některé vlastnosti:

Použití drogy na hlavu dětí

Instrukce přiložené k léčivému přípravku ukazují kontraindikaci použití vody z helleboru u dětí mladších dvanácti let.

Protože tinktury používá kořeny rostliny, které obsahují přirozený jed, pak je dostat na pokožku hlavy dítěte plné některých následků, i když ne fatálních. V podstatě je účinek aplikace způsoben možnou toxickou otravou.

Použití drogy na hlavy těhotných žen nebo žen v období laktace

Kontraindikace a vedlejší účinky

Jako každá lék na bázi alkaloidů má cemerichnaya voda kontraindikace užívání a vedlejší účinky:

Kontraindikace k použití vodní vlny:

Lék nelze použít v případě přecitlivělosti na složky léčiva, během těhotenství a laktace je věk kratší než dvanáct let;

Nežádoucí účinky po použití léku:

Možné krátkodobé svědění kůže, pálení, brnění a brnění v místech léčby neoprávněnou vodou.

Předávkování

Předávkování lékem je možné pouze při občasném užívání vnitřku, což vede k výskytu příznaků nevolnosti, zvracení a závratě. Nejpozději dvě hodiny po pití vody by měla být výplach žaludku.

Hodnocení aplikací

Když jsem byl v lékárně nazván cenou drogy, byl jsem na to skeptický - je nepravděpodobné, že by levná droga mohla tento problém účinně vyřešit. Ale výsledek překonal všechna mé očekávání a zbavil jsem se vši.

Chemerichnaya voda

Popis k 08/20/2014

 • Latinský název: Aqua veratri
 • ATH kód: P03AH
 • Aktivní složka: Cameloras Lobel oddenky s kořenem tinktury (Veratri lobeliani rhizomatum cum radicibus tinctura)
 • Výrobce: Red Star, Ukrajina

Složení

Ve 100 ml chemerické vody se nachází poměr 50/50 alkoholové tinktury oddenků a kořenů obyčejných (Veratrum Lobellianum Bernh) a vyčištěné vody (Aquae Purificate).

Helleborová alkoholová tinktury se získá tím, že trvá na tom, že její kořeny a oddenky na 70% ethanolu.

Formulář uvolnění

Chemerichnaya voda se vyrábí ve formě roztoku pro vnější použití v tmavých skleněných lahvích se šroubovým hrdlem. Kapacita jedné lahve - 40 nebo 100 ml.

Řešení je hnědožlutá tekutina, zakalená nebo sediment, ale při třepání se láhev změní na oblačno.

Farmakologický účinek

Lék patří do farmakologické skupiny antiparazitů, insekticidů a repelentů, které postihují ektoparazity (zejména křečící členovce - vši, komáři, klíšťata).

Farmakodynamika a farmakokinetika

Chemerichna voda se používá jako protivopedikuleznogo (antiparazitární) prostředky. Lék má výrazný neurotoxický účinek na dospělé vši.

Farmakologické vlastnosti roztoku jsou určeny vlastnostmi jeho složky jako aktivní složky hellebore - jedovaté bylinné trvalky z rodiny lilie.

Všechny části hellebore obsahují ve svém složení alkaloidy ze skupiny cyklopentanperhydrofenantren a glykoalkaloidy (steroidní alkaloidy), což jsou přírodní sloučeniny, které kombinují základní vlastnosti alkaloidů a steroidních saponinů.

Takže v trávě obsahují asi 0,55, v oddenky - až 1,3, a v kořenech - až 2,4%. Z kořenů a oddenků se izoluje iervinový alkaloid (aminoalkohol) a glykoalkaloidní pseudo-nervin (chloroform).

Navíc v letní sezóně koncentrace alkaloidů v rostlině prudce klesá, a na jaře se tedy zvyšuje, v jarních měsících je helebora považována za nejdůležitější.

Hlavním stavebním prvkem všech studovaných alkaloidů helleboru jsou alkaminy (aminoalkoholy nebo aminoalkohol), které jsou sekundární a terciární báze včetně piperidinového cyklu.

V lékařské praxi se přípravky hellebory používají jako účinný prostředek proti ektoparazitům, tj. Parazitům, které žijí na povrchu těla a na vnějších orgánech.

Používá se jako externí prostředek, řešení hellebore má výrazný účinek proti vyrážce. Ve veterinární praxi je předepsán odvar z kořenů a oddenků helleboru jako prostředku ke zlepšení trávení, stejně jako emetika.

Experimenty ukázaly, že komplex běžných alkaloidů obsažených v chemeritsa také přispívá k poklesu ukazatelů krevního tlaku při současném zvyšování amplitudy srdečních kontrakcí, vyvolává podráždění senzorických nervových zakončení, způsobuje těžké kýchání a kašel.

Orální podání způsobuje zvracení. V zahraničí jsou jako antihypertenzivní činidla používány alkaloidy izolované z hellebore.

Konkrétně je protovetrathrin, který je součástí rostliny, s dlouhým hypotenzním účinkem: látka snižuje systolický a diastolický tlak, vyvolává bradykardii, rozšiřuje lumen cév, snižuje rychlost průtoku krve.

Kromě toho snižuje diurézu a má do jisté míry také hypotermální účinek. Šířka terapeutického účinku protoveratrinu je však malá, takže nejlepší účinek jeho použití je zaznamenán v počátečních (I-II) stádiích hypertenze. To je také někdy používáno pro eklampsii a preeklampsii.

Veratramin, který je součástí helleboru, snižuje krevní tlak a srdeční frekvenci, má blokující účinek na tlakoreceptory karotického sinu a snižuje excitabilitu vasomotorického centra.

Germitrin a neohermithrin mají stimulační účinek na vaskulární baroreceptory (senzorické nervové zakončení v krevních cévách, které vnímají změny v krevním tlaku a reflexně regulují jeho hladinu) a na rozdíl od proveratrinu zvyšují excitabilitu vasomotorického centra.

Široce rozšířené používání alkaloidů hellebore je obtížné z důvodu vysoké toxicity.

Přípravky, ve kterých rostlina působí jako účinná látka, se používají výhradně jako externí činidla. Jsou účinné jako antifungální, dráždivé a proti bolesti.

Na pozadí použití helleboru se výrazně zvyšuje tón kosterních svalů, rozšiřují se oběhové cévy, nervový systém je vzrušený.

Roztok alkoholu se aplikuje zvenčí, třepává se na pokožku hlavy, lupy a růst vlasů. Použití vody z hellewoodových vší je také účinné: lék nepříznivě ovlivňuje stav hladkých svalů střevního traktu parazitů a jejich reprodukčního systému, v důsledku čehož ztrácejí schopnost krmení a reprodukce.

V lidové medicíně je droga používána k boji proti závislosti na alkoholu.

Jako prostředek proti alkoholismu je perorálně podávána helleboreová voda (i přes zákaz tohoto způsobu použití instrukcí a nesouhlasu s oficiální medicínou).

Mechanismus účinku léku je založen na schopnosti helleboru vyvolat silnou intoxikaci těla při perorálním užívání jeho léčiv. Infuze se smíchá bez znalosti pacienta na alkoholický nápoj, v důsledku čehož je osoba vystavena otravě.

Helleborovy alkaloidy (protoveratrin, nerv, atd.) Mají stimulační účinek na centrální nervový systém a pak ho blokují, což se projevuje následujícími příznaky:

 • těžké zvracení;
 • průjem;
 • celkové buzení těla;
 • zhoršení obecného blahobytu;
 • stálý nárůst svalového tonusu, který způsobuje křeče;
 • akutní srdeční selhání.

V téměř 100% případů vyžaduje pacient hospitalizaci v nemocnici a poskytování lékařské péče. Tato metoda použití vody z hellebore předpokládá, že po alkoholici je zkušenost, věřit, že příčinou všeho je otravy alkoholem bude navždy znechucen s ním.

Nicméně takové léčení alkoholismu způsobuje skepticismus a odmítnutí mezi lékaři. Za prvé, lidské tělo se nemůže vyrovnat se zátěží a skončí smrtí.

To je způsobeno skutečností, že chetorecyn obsažený v protoberatrinu velmi negativně ovlivňuje trávicí a oběhové systémy, stejně jako mozek.

Za druhé, hodnocení využití procreativní vody z alkoholismu naznačuje, že se po léčbě plně uzdravila, většina lidí trpících závislostí na alkoholu se vrátila ke své závislosti.

Pro externí použití jsou alkaloidy obsažené v heleborech prakticky neabsorbovány a nemají žádný resorpční účinek (nebo tento je extrémně nevýznamný).

Dlouhodobé užívání vody z hellebore nebo nadměrně aktivního tření léku do kůže může vést k jeho pronikání do hlubokých tkání a způsobit vznik různých druhů resorpčních účinků (zejména intoxikace těla).

Indikace pro použití

Indikace pro použití vodní vlny jsou:

Kontraindikace

 • lidé, kteří mají zvýšenou individuální citlivost na své složky;
 • v přítomnosti infikovaných kožních lézí;
 • těhotné a kojící ženy;
 • děti do 30 měsíců.

Nežádoucí účinky

Ve vzácných případech může voda z hellebore vyvolat vývoj lokálních alergických reakcí, které se projevují ve formě:

 • svědění;
 • pocit pálení;
 • brnění;
 • pocity brnění;
 • erytém (zarudnutí kůže) v místě aplikace drogy.

V případě náhodného požití léku jsou možné příznaky otravy:

V těžkých situacích může docházet k narušení rytmu a frekvence kontrakcí srdečního svalu, které jsou často doprovázeny pomalým pulsem. Někdy je postižena nervová soustava, o čemž svědčí:

 • křeče;
 • zvýšené vzrušení;
 • zhoršení zraku;
 • ztráta vědomí

Často jsou jedinou známkou intoxikace pomocných alkaloidů dyspeptické poruchy a prudké zpomalení pulzu s poklesem krevního tlaku (v důsledku excitace vagusového nervu).

Instrukce o vodě Thrifty: jak používat a režim dávkování

Jako prostředek vši se jako vnější látka používá cemerická voda. Před použitím lahvičky s léčivem se intenzivně protřepe a po nanesení gumových rukavic se roztok aplikuje na mokré vlasy v množství nezbytném pro zvlhčení vlasů a kůže pod nimi.

Aby byl efekt maximalizován, doporučuje se, aby voda rovnoměrně nanášela rovnoměrně po celé ploše hlavy a nezapomněla na ošetření oblastí v okcipitální oblasti a za ušima.

Hlava je vázána šátkem a přípravek je ponechán na vlasu asi dvacet minut nebo půl hodiny. Pak jsou vlasy důkladně omyty šamponem pod teplou tekoucí vodou a dobře česané s hřebenem s častými zuby, aby se odstranil hmyz zabitý při ošetření.

Opakované ošetření hlavy v intervalu 24 hodin je povoleno. V případě sekundárního zamoření parazity se postup opakuje nejdříve sedm až deset dní.

Vedlejší účinek ošetření vlasů od vší a nití je účinek na vlasy. Po použití drogy se jejich stav výrazně zlepšuje, vlasy se stávají učenějšími, lesklé a hedvábné.

Také zlepšuje stav pokožky hlavy:

 • jeho obsah tuku je normalizován;
 • patogenní mikroorganismy jsou zničeny (včetně hub, které způsobují lupy);
 • zvyšuje tón cév hlavy;
 • je zlepšený průtok krve do vlasových folikulů (v důsledku toho jsou vlasové folikuly mnohem lépe dodávány s kyslíkem a nezbytnými stopovými prvky).

Aplikace pro růst vlasů zahrnuje aplikaci kobaltové vody na vlasy asi jednou týdně. Za přítomnosti plešatých plevelů a lidí, jejichž alopecie se staly důsledkem radiační terapie, mohou být vlasové části pokožky hlavy odstraněny každý druhý den.

Lék se aplikuje pomocí houby, tamponů nebo kotoučů vyrobených z bavlny, kartáčů, kartáčů. Někteří lidé berou chemickou vodu do lékařské injekční stříkačky, rovnoměrně je rozdělují na rozkroky a pak si přejíždí vlasy.

Povoleno a jen si vezměte plastovou lahvičku s otvory v korku a takto aplikujte produkt na vlasové kořeny.

Lidé se závislostí na alkoholu a jejich příbuzní také vědí, co je chemická voda. Použití drogy uvnitř s částí alkoholu může způsobit příznaky intoxikace, při nichž alkoholik pravděpodobně viní alkoholický nápoj.

Poté, co mu poskytne lékařskou péči a obnoví tělo, může dojít k neustálému odporu vůči alkoholu. Taková "léčba" je však docela nebezpečná, protože často vede k vážným následkům na lidské zdraví a může dokonce způsobit jeho smrt.

Pokud se však ukázalo, že jiné metody jsou neúčinné a je považováno za jediný všelék, je třeba si uvědomit, že chemická chemická voda z alkoholismu není používána z důvodu vysokého rizika nežádoucích účinků. Místo toho tradiční medicína doporučuje připravit odvar z kořene rostliny. Ale při jeho použití z alkoholismu musí být dávkování dodržováno velmi striktně.

Recept na odbarvování kořenů a oddenků hellebore je následující: 1 lžička suroviny (suché, drcené kořeny rostliny) se nalije 50 g vroucí vody a infuzí po dobu jedné hodiny, poté se vysuší přes gázu a vyčistí se na chladném místě.

Výsledný odvar se smí uchovávat maximálně pět dní. Používají ho přidáním kapátka třikrát denně, dvěma kapkami (ne více!) Na jídlo a pití (ne alkoholické).

V těch dnech, kdy pacient nekonzumuje alkohol, není výživa přidávána do jídla, aby se správně vyvinuly zvracení a laxativy. Pokud se nepozoruje očekávaný terapeutický účinek z užívání léku, dávka se postupně zvyšuje o jednu kapku denně (ale ne více než patnáct kapek).

Pokud jsou i vysoké dávky neúčinné, je nutné léčbu ukončit a vyhledat pomoc specialisty.

Předávkování

Chemeritsa je velmi toxická rostlina. Enterální příjem v množství 1 gram vede k usmrcení.

Při prodloužené léčbě a systematickém přebytku doporučených instrukčních dávek mohou alkaloidy obsažené v cholerické vodě vyvolat vývoj resorpčních účinků, které se projevují ve formě:

 • nevolnost;
 • těžké zvracení;
 • prudký pokles krevního tlaku;
 • výrazný, což je doprovázeno prudkým nárůstem počtu sekretovaných slin a potu, uvolněných stolicí, zúžení žáků, zpomalení tepové frekvence, poklesu krevního tlaku, astmatického dýchání;
 • útlaku činnosti srdečního svalu.

Velké množství alkaloidů, které vstupují do systémové cirkulace, může způsobit zástavu srdce. Z tohoto důvodu je perorální podávání léku nepřijatelné.

K poskytování první pomoci v případě náhodného požití cholerické vody je oběť předepsána:

 • výplach žaludku s taninovými roztoky, které jsou charakterizovány jejich opalovacími vlastnostmi;
 • perorální podání suspenze aktivního uhlí nebo bílé hlíny;
 • užívání karmínových léků;
 • slané laxativa;
 • zavlažování pomocí dvouprocentního roztoku novokainu (pokud jsou ovlivněny sliznice).

Léčba je specifická. Léčba zahrnuje podávání anticholinergních léků (intravenózně injekčně podaných 0,1% roztoku atropinu), léků, které zlepšují funkci srdce a cévního systému a také normalizují funkci gastrointestinálního traktu.

Interakce

Interakce s jinými léky není odhalena.

Podmínky prodeje

Voda Chemerichnoe může být použita jako lék OTC.

Podmínky skladování

Léčivo se smí skladovat na suchém tmavém místě. Optimální teplota není vyšší než 20 ° C.

Protože je chemerichnoy voda při požití toxická, je uložena jako toxická látka - na dosah dětí.

Doba použitelnosti

Nástroj uchovává své farmakologické vlastnosti po dobu 2 let. Po uplynutí této doby nesmí být používán.

Zvláštní instrukce

Léčbu je povoleno používat pouze na neporušenou kůži.

Vzhledem k vysoké pravděpodobnosti projevování resorpčního účinku při jeho použití se vyvarujte styku s očima, sliznicemi, ranami, hořícími nebo podrážděnými povrchy, stejně jako do úst (při vstupu do žaludku a krevního oběhu se lék chová jako silný jed).

Umyjte si ruce důkladně vodou a mýdlem.

Jako preventivní opatření je třeba, aby se zabránilo reinfekci parazity, a současně s léčbou by se měla provádět dezinfekce oděvů, ložního prádla a spodního prádla.

Použití vody z hellebore v pediatrii

Droga je zakázána k léčbě dětí mladších 30 měsíců. Použití u dětí do 12 let je povoleno lékařem.

Používejte během těhotenství a kojení

Klinické studie o použití prokamerických těhotných a kojících žen nebyly provedeny.

Z tohoto důvodu je léčba těhotnými ženami předepsána výhradně v případech, kdy přínosy pro matku převažují potenciální rizika pro nenarozené dítě. Léčba se provádí podle přísných indikací a pod neustálým dohledem ošetřujícího lékaře.

Pokud je požadováno jmenování parenterální vody do laktajících žen, kojení se přeruší po dobu léčby.

Recenze Chemerichnoe

Přehledy chemerické vody se všemi ukazují, že i přes nízkou cenu je nástroj velmi účinný a účinně zabíjí nejen dospělé jedince, ale i jejich larvy.

Průměrné hodnocení drogy na různých fórech a recenzovaných místech je 4,5 bodů na pětibodové stupnici. Možná, že jedinou nevýhodou nátěrové vody jsou mnozí považováni za vedlejší účinky, ke kterým dochází po jejím použití, a to mravenčení a mírné pocity hoření v místech aplikace.

Mezi výhody patří:

 • nízké náklady na financování;
 • vysoká účinnost v boji proti všem hlavám (některé recenze nám umožňují dospět k závěru, že jemnější voda byla často účinnější než dražší protějšky);
 • účinnost v boji proti svrabě.

Kromě toho se droga stala levným a spolehlivým prostředkem pro růst a posilování vlasů. Dráždí pokožku hlavy, cemérní voda zvyšuje tón cév, čímž stimuluje krevní oběh a zlepšuje proces výživy vlasových folikulů a dodává jim dostatečný kyslík.

Jako lék na alkoholismus získala vítězná voda poměrně smíšené recenze. Někteří lidé si uvědomují jeho účinnost, avšak většina lékařů se shoduje, že rizika pro pacienta přesahují potenciální účinek léčby.

Z tohoto důvodu byste před použitím drogy měli pečlivě zvážit všechny výhody a nevýhody, stejně jako konzultovat s odborníkem.

Cena chemerichnoy vody

Lék patří do kategorie cenově dostupných léků: cena chemerické vody na Ukrajině se pohybuje od 18 do 28 hřiven. V Rusku si můžete koupit drogu za cenu 9 rublů na 21 rublů.

Pro Více Informací O Suché Vlasy