logo

Způsoby stárnutí vlasů a nejlepší kompozice pro jejich realizaci v salonu a doma

Chcete chodit s kudrlinky nebo lehkými kadeřemi, ale nechcete neustále trávit čas a energii na tom? Existuje způsob - perm. Dříve, ve dnech našich babiček, bylo věřeno, že takový postup by zničil vaše vlasy bez uznání. Ale teď je vše jednodušší a kudrlinky jsou pro vaše kudrlinky příjemnější.

Nyní si můžete vytvořit vlastní vlasy, při zachování zdraví a krásy vlasů. Zvažte, co dělají dnes, jaké jsou kompozice.

Druhy postupů, jejich výhody a nevýhody

Neutrální

Jedná se o jemný postup, protože neobsahuje agresivní látky.

Nevýhody takového permu: po proceduře je třeba používat výrobky péče pouze s neutrálním pH a jejich nalezení není tak snadné.

Kyselé

Tento typ curlingu - ten první. Byl znám v druhé polovině dvacátého století. Nyní výrobci mírně zlepšili složení prostředků a snížili přítomnost kyseliny v nich.

Pros: kudrlinky mohou být vyrobeny z jakéhokoli tvaru a velikosti. Navíc udržujte kudrlinky poměrně dlouhé - nejméně šest měsíců. Dokonce i ty nejhustší a nejhustší chloupky podléhají.

Nevýhody: tento postup nelze provést pro dívky, které mají suché a křehké vlasy, stejně jako pokožku hlavy, která je náchylná k suchu. Chemické látky mohou ponechat popáleniny na kůži a hodně!

A další nevýhoda takového permutu: nemůžete se ho zbavit, když chcete. Vlasy se stanou rovnými až po vypršení činidel. Proto si důkladně promyslete, než vytvoříte takový odolný styl.

Alkalické

 • Cena Je výrazně nižší než předchozí postup.
 • Vliv na vlasy. Je měkčí a neruší strukturu zvlnění. Chcete-li získat kudrlinky, držák spadá přímo do srdce vlasů a otevírá váhy.
 • Vzhled. Kudrlinky jsou velmi přirozené.

Nevýhody. Doba trvání výsledku - procházíte asi 3 měsíce kudrlinami. Ale pokud máte tvrdé a těžké vlasy - dokonce i méně: pramínky budou rovny za třicet dní.

Aminokyselina

Pros Jako součást takového zvlnění existují aminokyseliny a bílkoviny, které obnovují vlasy, na rozdíl od mnoha jiných "chemikálií". A po několika aplikacích uvidíte docela znatelný účinek zlepšení objednávky. Proto lze tuto kompozici aplikovat i na poškozené vlasy.

V aminokyselině je pouze jedno mínus - nebude trvat dlouho (maximálně dva měsíce). A na tvrdých a těžkých vlasech nebude výsledek vůbec viditelný.

Biowave

Stylisté nazývají tento typ stylu nejjemnější.

Kompozice zahrnuje složku (cystein), která má podobnou strukturu jako přírodní protein přítomný v lidském těle. Díky tomu vlasy nemění svou strukturu a zůstávají zdravé po stylingu. Tento cystein dělá vlasy lesklé a silné, kudrnaté a odolné. Doba expozice perm - šest měsíců. V biopalivu nebyly žádné mínusy.

Radikální

Toto perm je nezbytné pro dívky, které chtějí přidat do vlasů kořeny. Nebo v případě, že potřebujete aktualizovat regrown kořeny. Termín stárnutí kudrnaté závisti na užívaných lécích.

Z mínusu lze říci fakt, že se samozřejmě uplatní poškození vlasů.

Američan

V současné době je velmi oblíbená u módních návrhářů naší země. Pomocí takového permu můžete získat velké kudrlinky, které vydrží několik měsíců.

Malý "africký"

Dobré pro dívky s tenkými a slabými vlasy. Takový dlouhodobý styl bude mít vaše vlasy delší. V téměř 90% případů je "africký" perm vyroben na středně dlouhých vlasech. Ale pokud chcete vyčnívat z davu - doporučujeme vám, abyste na krátké vlasy naklonili malé kudrlinky.

Z mínusů je možné označit skutečnost, že pro dlouhé a těžké vlasy tento typ nebude fungovat, stejně jako skutečnost, že takový postup může být prováděn pouze v salonu a po velmi dlouhou dobu (ne méně než 5 hodin).

Carving

Hlavní výhodou tohoto permu je, že během jeho provádění látka nepronikuje do vlasů, ale působí výhradně na povrchu. Ale zároveň jsou kudrlinky vynikající a dlouhodobé.

Řezání je skvělé pro tenké a řídké vlasy. Takový styling vizuálně dodává objem do kořenové zóny vlasů. Pro husté vlasy doporučujeme vzít s nimi velké kolečka, účes vypadá působivěji. Konzumace tohoto postupu jsme nenašli.

Vertikální nebo spirální

Vhodné pro dámy s elegantními hustými vlasy.

Navíc, takový perm v tom, že si můžete vybrat jemné složení, které nepoškodí vlasy.

Elektrické holení

Elektrické vlnění lze provádět pouze v showroomech, a pokud možno ve zkušebních prostorách. Před zabalením si zvlhčujte vlasy speciálním nástrojem a poté podvádějte na cívkách a připojte se k zařízení, kde můžete nastavit výkon a dobu postupu. Mínus postup ve své ceně a neschopnost strávit doma. Náklady na proceduru závisí hlavně na procesu a metodě curlingu, stejně jako na lécích, které jsou v tomto případě používány.

Moderní drogy

Existuje mnoho takových prostředků. Některé mají šetrný účinek na kudrlinky, jiné - více zhruba na vlasy.

Mezi nejlepší skladby patří:

 1. Revlon Profesionální trvanlivý tvar Curly Lotion Natural Hair (pro přirozené vlasy, které nebyly barveny). Pros - nepoškozuje vlasy. mohou oba otáčet rovnými prameny a zarovnat kudrlinky. Nevýhody - vhodné pouze pro profesionální použití.
 2. Revlon Profesionální trvanlivý tvar Curly Lotion Sensitized (pro vyčerpaný).
 3. Schwarzkopf Glamour Wave (pro přírodní). Pros - prodává se v malých svazcích, existují různé linky (od lehkých kadeří až po intenzivnější), německá kvalita, neutralizační kolečka se prodávají dohromady.

Nevýhody - instrukce jsou srozumitelné pouze pro profesionály, ostrý zápach, špičky začínají rozdělovat.

 • Estel Professional Niagara (pro barvené). Plusy - vlasy se stávají objemnějšími a dobře zvlněné, po růstu pramenů není mezi vlasy jasná hranice, neruší strukturu vlasů. Nevýhody - kudrlinky ztrácejí lesk a opět uschne, přítomnost nepříjemného zápachu.
 • ProfiStyle (pro normální).
 • Cutrin Nutriform Vita Essence (pro všechny typy).
 • Kaaral Online trvalá vlna (pro poškození).
 • Chi Ionic (pro slabé).
 • Nouvelle Volumizing modifier 0 (pro tvrdé). Doplněk - kudrnat i ty nejtvrdší kudrlinky. Nevýhody - díky aktivnímu proniknutí do vlasů mírně mění strukturu.
 • Rolland Genius yoyo kit (pro prameny, které byly již vystaveny agresivním látkám).
 • Cutrin Perfection Rychlá fixace Cutrin (pro bolest hlavy, která je špatně přístupná chemii).

  Na nástroj nebyly žádné minusy.

 • Gel Cutrin Nutriform (pro bazální objem).
 • Výběr kompozice

  Obecně platí, že všechny přípravy na postup dlouhodobého stylu jsou rozděleny do následujících typů:

  První typ drog je nejčastější mezi uživateli, protože má velký výběr produktů pro vlasy různých typů a je vhodný jak pro domácí použití, tak pro profesionální použití.

  Druhý typ je vhodnější, protože gel se nerozšíří a je vhodný i pro začátečníky, ale v gelových přípravcích stále není dostatek volby jako v prvním případě. Třetí typ prostředků nemůže tvořit pružné kadeře. Maximální množství, které dosáhnete s takovým nástrojem, je objem vlasů a světlých kadeří.

  V každém případě si jen vy, drahé dívky. Je lepší vycházet z toho, jaký účinek bych chtěl získat z postupu. V každém případě však při výběru nástroje doporučujeme konzultovat s odborníky.

  Závěr

  Navzdory všem negativním názorům ohledně chemických perm, nebudeme vás z tohoto postupu odrazovat ze dvou důvodů. První - moderní nástroje jsou docela benigní a nebudou poškozovat vaše vlasy. Navíc, po curling, můžete Botox pro vlasy, a tím obnovit kudrlinky. Druhý - vaše vlasy budou dobře upravené a atraktivní. Zastrčte a ohromte ostatní.

  Chemické curlingové výrobky

  Udělejte krásné kudrlinky různými způsoby. Pokud chce žena obdivovat kudrnaté vlasy tak dlouho, jak je to možné, ona zpravidla zvolí biologickou biologii nebo chemii. První metoda je považována za jemnější, pokud jde o prameny, ale postup s chemickými přípravky stále neztrácí popularitu. Zde jsou jen moderní nástroje pro dlouhodobý styling - ne ty, které byly před několika desetiletími. Oni zkazí vlasy méně, takže jsou úspěšně použity nejen v salonech, ale také doma.

  Jakýkoli perm roztok proniká do vlasové šachty a mění její strukturu. Kolik - závisí na konkrétním léku. Podobné výrobky vyrábí mnoho firem. Je to řada značek Kapous, Matrix, Ollin, Schwarzkopf a dalších výrobců. Díky velkému sortimentu můžete vždy najít produkt vhodné cenové kategorie. Připravte se na rozložení 45-500 rublů na láhev s lotionem až 1000 rublů nebo více pro kompletní sadu vlasových kadeřníků.

  Také základ budoucího kudrnatého účesu může sloužit jako krém nebo gel, který vytvoří kudrlinky v kořenech nebo opraví přetvořené prameny. Vedle aktivních činidel, které jsou nakonec odpovědné za pružnost a trvanlivost kadeří, téměř všechny chemické sloučeniny obsahují užitečné složky. Profesionální firmy dodávají keratin, bílkoviny, rostlinné výtažky a další přísady, které mají příznivý účinek na vlasy. Kvůli tomu v průběhu chemie kudrlinky současně dostává jídlo a péči.

  Chcete-li dále omezit škodlivé účinky sloučenin, je třeba vybrat řešení, která odpovídají typu a stavu vlasů. Mnoho značek vyrábí jednotlivé výrobky pro poškozené, citlivé, porézní kudrlinky, pro barvené, pruhované prameny a ty, které se obtížně krouží. Je třeba pečlivě přečíst informace o baleních a pokud je to možné, před zahájením procedury konzultujte s kadeřníkem. Zkušený mistr pomůže určit lék a povědět vám o rozdílech mezi kyselou, alkalickou a neutrální chemii. Pro tyto odrůdy chemických látek. Kudrlinky používají různé nástroje, které berou v úvahu strukturu a vlastnosti vlasů.

  Jakékoliv složení pro dlouhodobou instalaci by mělo být předběžně testováno. Je možné, že během užívání roztoku může kůže zčervvatnout, začínat odlupovat nebo svědit. Proto je lepší předem identifikovat možné nuance. Pokud se vyskytnou příznaky alergické reakce, měl by být vybrán jiný přípravek. Řekneme vám o těchto a dalších pravidlech pro používání chemikálií pro chemické látky, vysvětlete, jak je používat k omezení škodlivých účinků na strukturu kudrlin, stejně jako poskytnout podrobné charakteristiky populárních a populárních řešení.

  Jak používat chemické curling agent Lokon (60 fotografií): podrobné pokyny

  Poměrně málo žen upřednostňuje kudrnaté prameny, které jemně padnou na ramena a přidávají k obrazu ženskosti. Samozřejmě, že každý nebyl natolik šťastný, že se narodil s kudrnatými vlasy, ale proto, že jsou nuceni používat speciální nástroje a přípravky, které poskytují krásné kudrlinky.

  Na fotografii - příprava na studenou chemickou curling

  Například kouzelná kukátka, kterou lze zakoupit v kosmetických obchodech, je docela běžná pro chemické perm a její cena činí tento produkt cenově dostupný pro téměř všechny. Dnes vám detailně řekneme, jak tento výrobek používat.

  Předběžná příprava

  Chemická permina na středních a velkých kadeřích může být provedena vlastním rukama, ale pouze pokud přísně dodržujete pokyny. Za prvé, podívejme se, co je droga a jaká předběžná příprava je třeba udělat.

  Na fotografickém obalu s léčivem "Magic curl"

  Takže tento nástroj je určen pro studený curling a je ideální pro všechny typy vlasů:

  • normální;
  • jemné;
  • tvrdý;
  • malované oba barvy a henna, Basma;
  • odbarvené a tak dále.

  Dávejte pozor. Ale pokud vaše prameny byly zpracovány speciálním redukčním činidlem, perm nebude fungovat hned. Bude nutné počkat, dokud se vlasy nezvětší a zcela se odříznou. Přípravek na chemické permuty je také možné použít až po úplném odříznutí předchozí chemie.

  Droga je vhodná jak pro dlouhé, tak pro krátké vlasy.

  Nejlepším výsledkem je dosažení módy, je-li délka vlasů od deseti do dvanácti centimetrů.

  Můžete také kroutit:

  • dlouhé prameny;
  • tipy dlouhých pramenů.

  Při provádění tohoto postupu je přísně zakázáno používat určité položky:

  • kovové nádoby pro míchání;
  • kovové kuličky a gumové kolečka, pokud mají kovové části a části;
  • kovové hřebeny.

  To je způsobeno skutečností, že kontakt s kovovou reakcí je možný, což snižuje účinnost nástroje.

  Dávejte pozor. Složení zvlnění pro chemické vlnění je takové, že pokud ho použijete poprvé, ujistěte se, že provedete předběžný test možných alergií. Chcete-li to udělat, na vnitřním ohybu lokte, musíte dát pár peněz a počkat na den. Pokud během této doby nedošlo k podráždění, zarudnutí, můžete bezpečně aplikovat zámek.

  Nepoužívejte kovové předměty a nejvhodnější je, abyste si vybrali zcela dřevěný

  Mimochodem, při provádění chemických vlasů je nutné nosit gumové rukavice, které zabrání dráždění pokožky rukou a poškození nehtů. Pokud však z důvodu nedbalosti se směs dostala do očí, měly by být ihned omyty spoustou studené tekoucí vody a požádány o pomoc lékaře.

  Existuje několik tipů a rad, které je třeba mít na paměti:

  • pro sušení vlasů, aby se urychlil proces vytváření kudrlin, nepoužívejte vysoušeč vlasů, protože to bude mít nepříznivý vliv na strukturu a zdraví vlasů;
  • neskladujte v kritických dnech;
  • Výrobek uchovávejte na tmavém místě a vždy v těsně uzavřeném obalu.

  Během menstruace je lepší odmítnout perm.

  Nepoužívejte lék, jestliže má skalp:

  Teprve když úplně zmizí, můžete aplikovat studený perm.

  Curling proces

  Tato část obsahuje podrobné pokyny pro Curl Perm, které popisují, co přesně musíte vytvořit účesy a jak neutralizovat drogu.

  Jak vytvořit účes

  Pro účes budete potřebovat vedle léku Lochon speciální pomůcky a předměty, včetně:

  • kapacita směsi - ne nutně z kovu;
  • hřeben není také kov;
  • vata;
  • kadeřníky na vlasy bez kovových vložek;
  • malý ručník;
  • tenké plátno plátno;
  • odolné gumové rukavice;
  • šátek z nepromokavého materiálu a ideálně z polyetylenu;
  • šest gramů pravidelného lékařského hydroperitonu (čtyři pilulky);
  • pár malých lžící hladké, jedlé kyseliny citrónové.

  Položky a příslušenství, které jsou v procesu potřeba.

  Dávejte pozor. Není vždy možné najít hydroponit, i když tento lék není vzácný. Může být nahrazen třicetiprocentním roztokem běžného peroxidu vodíku.

  Když máte vše připraveno, můžete pokračovat s perm:

  • umyjte si hlavu;
  • osušte ji ručníkem, ale ne úplně, ale udržujte vlasy mírně vlhké;
  • vzít kolečka;
  • větrné prameny na nich, ale nenechte příliš mnoho vlasů, jinak by se poškodily;

  Kolečka můžete uspořádat různými způsoby, závisí to na požadovaném účesu.

  • vázat tenký svinutý ručník kolem vlasce;
  • Použijte bavlněný tampón a rozdělte produkt na zkroucené vlasy.
  • zakryjte hlavu šátkem a zahřejte ručníkem.

  Pro kvalitu postupu zavolejte asistenta.

  Dávejte pozor. Zabraňte kontaktu s pokožkou. Pokud se však dostal na tělo, okamžitě otřete kůži vlhkým bavlněným tamponem.

  Retenční doba závisí na typu vlasů.

  Profesní poradenství: jaké jsou moderní formulace pro permed vlasy?

  Perm umožňuje nejvíce odolné kudrlinky a kudrlinky, ale není nebezpečné pro stav vlasů.

  Aby se minimalizovala rizika, je důležité vybrat pouze nejkvalitnější a nejspolehlivější formulace.

  8. října 1908 Carl Ludwig Nessler splnil sen mnoha žen o kudrnaté vlasy.

  Kadeřník nejprve vyrobil hardware perm. Dnes je kudrnatý méně významný než před mnoha lety.

  Moderní kompozice pro střih vlasů

  Všechny moderní přípravky určené pro perm vlasy musí splňovat několik důležitých požadavků:

  1. zajistit stabilní a dlouhodobé uchování kudrlin - nejméně tři měsíce.
  2. Neovlivňujte přirozené barvy vlasů.
  3. Obsahovat ve svém složení speciální látky určené k zajištění správného zvlhčování a namáčení pramenů.
  4. Mít mírný zápach parfému a nespouštět alergické reakce.
  5. Buďte snadno omyvatelné.

  Čím vyšší je jeho hodnota, tím aktivnější má vliv na stav vlasové struktury a v důsledku toho je příznivější pro ničení keratinu.

  V závislosti na složení a povaze nárazu na vlasy existují následující typy kompozic pro chemické vlasy:

  • alkalický trvalý;
  • kyselinově vyvážený trvalý;
  • měkké alkalické stálé;
  • gelové činidlo;
  • pěna trvalá

  Každý z těchto typů se vyznačuje vlastními vlastnostmi, výhodami a nevýhodami.

  Výhody a nevýhody každého typu léků

  Alkalický stálý je klasická verze nástroje pro stálé kadeře jakéhokoli typu. Je založen na thioglykolové kyselině. V závislosti na obsahu amoniaku se pH těchto přípravků může měnit od 8,5 do 9,5.

  Alkalické permanentky se používají pro výjimečně zdravé vlasy. Hlavní výhodou této kompozice je vytvoření elastických kudrlin, které neztratí svůj vzhled po dlouhou dobu.

  Nicméně tyto léky mají několik významných nedostatků:

  1. drsný a nepříjemný zápach vyplývající z látek, jako je sirovodík a merkaptan.
  2. Agresivní účinek na strukturu vlasů - ztenčení a oslabení.

  Kyselinově vyvážené permanentní látky jsou založeny na glycerylmonothioglykolátu. Začíná jednat pouze po smíchání s aktivátorem - v důsledku toho dochází k chemické reakci, při které se začíná uvolňovat značné množství tepla a směs se zahřívá až na 40 stupňů a v důsledku toho se výrazně zrychluje proces kroužkování kadeří.

  Mezi hlavní výhody vyplývající z tohoto typu kompozice je třeba poznamenat:

  • úroveň pH, ​​co nejblíže k přirozené - od 5 do 7;
  • měkčí a jemnější akce než alkalické možnosti;
  • možnost použití pro oslabení, stejně jako často vystavena barvení vlasů;
  • získání krásného a trvalého výsledku.

  Nedostatek kyselých vyvážených permanentů spočívá v pomalém působení, díky čemuž postup trvá dlouhou dobu.

  Měkký alkalický roztok na bázi aminokyselin má následující výhody:

  1. nepřítomnost nepříjemného zápachu a poškození dýchacího systému;
  2. jemný a jemný účinek;
  3. nejpřirozenějším výsledkem.

  Nevýhody tohoto typu zahrnují nízkou odolnost výsledku, stejně jako výskyt alergických reakcí za přítomnosti individuální nesnášenlivosti k těmto složkám.

  Prostředky pro trvalé, které mají gelovitou strukturu, jsou široce používány v případech, kdy je nutné kroutit regrown kořeny.

  Výhody tohoto typu kroucení zahrnují:

  • maximální snadnost použití - stačí vytlačit potřebné množství peněz z tuby a rovnoměrně jej rozložit na vlasy kartáčem.
  • Použijte hřeben namísto cívky, abyste vytvořili kadeře požadovaného tvaru.
  • Nedostatek agresivních složek ve složení.

  Tento nástroj nemá žádné nevýhody.

  Nejlepší způsoby léčby

  Mnoho známých výrobců nabízí kvalitní výrobky pro perming, které lze úspěšně aplikovat jak v profesionálním kadeřnictví, tak doma. Zvažte, která z možností je nejvýhodnější.

   Neutrální vlnovec Exothermic Wave Perm od známého amerického výrobce Paul Mitchell patří do kategorie exotermických výrobků.

  Je založen na derivátech aminokyselin, které nepoškozují strukturu vlasů.

  Tento produkt je vhodný pro vlasy normálního typu, silné a zdravé. Vzhledem k absenci amoniaku mohou i vlastníci citlivých vlasů a kůže tuto neutrální léčbu použít. V důsledku použití se kudrlinky stávají lesklé a zachovávají si přirozené barvy. Italská společnost Nouvelle nabízí sérii pleťových modifikátorových emulzí pro perm vlasy různých typů - normální, tvrdé, poškozené a barvené.

  Nouvelle činidla pro střih vlasů jsou charakterizovány jejich mírným účinkem na vlasy a snadnou aplikací, kterou je možné porovnávat s "biowave" vlivem složek kondicionérů.

  Součástí dodávky je i neutralizátor. Použití těchto nástrojů poskytuje krásný a trvalý výsledek. Lotion Londawave S od německé značky Londa Professional se doporučuje majitelům barvených a zbarvených vlasů.

  Nástroj pečlivě a efektivně pečuje o prameny. Komplex Aqua Care a přírodní přísady chrání chloupky po celé délce, ne ztěžují, ale vytvářejí je elastické, hedvábné a lesklé.

  Jeho hlavním rysem je přítomnost betainu a formulace Lift-up, díky čemuž má okouzlující objem kudrlin až osm týdnů. Vynikající vlastnosti má italština Farmavita The Perm, určená pro dlouhodobé curlingy.

  Výkonný nástroj pro permanentní perm, který vám umožní získat pružné kadeře, trvale zachovat tvar a objem vlasů, aniž byste poškodili strukturu vlasů.

  Díky příjemné květinové vůni nemá tento nástroj nepříznivý vliv na strukturu kudrlin, ale naopak, činí je flexibilní a dává vitalitu. Vysoce kvalitní ruský lék Concept Bio Curl Former Style obsahuje cysteamin, který zajišťuje nejen pevnost kadeří, ale i pečlivou péči o ně.

  Obsahuje komplex alantoinu a keratinu, který hydratuje vlasy, zmírňuje podráždění pokožky hlavy a obnovuje strukturu vlasů.

  Účinek curlingu trvá po dobu 3-6 týdnů.

  Škodlivou kyselinu thioglecol, kterou tento výrobek neobsahuje.

  Při výběru nejlepší možnosti pro sebe, měli byste zvážit typ a vlastnosti vlasů.

  Technická výkonnost perm.

  Závěr

  Moderní kompozice pro chemické permové vlasy mají jemné složení a nezničují jejich strukturu. V sortimentu mnoha výrobců jsou kvalitní kompozice, které každá dáma může používat i doma. Vyberte si nejlepší možnost a fascinujte s křupavými kudrlinami!

  § 32. Přípravky pro chemickou vlnu

  § 32. Přípravky pro chemickou vlnu

  Vyprázdněné výrobky pro chemické vlasy musí splňovat následující požadavky:

  zajistěte záhyb po dobu alespoň 3 měsíců, a to i v případě střihu;

  Neměňte původní barvu vlasů;

  je snadné umýt vlasy teplou vodou;

  obsahují povrchově aktivní látky (surfaktanty), poskytují dobré smáčení a namáčení vlasů;

  nemá alergický a dráždivý účinek na pokožku a sliznici; mít vůni parfému (ne ostrý).

  Základem téměř všech dostupných produktů pro chemické vlasy jsou thioorganické sloučeniny a jejich deriváty. Kyselina thioglykolová CH2 - S - HCOOH je přítomna ve většině receptů cizích přípravků na chemické permutiny.

  Kyselina thioglykolová má redukční vlastnosti. Sloučeniny, které patří do skupiny thioorganic, poskytují příležitost ovlivnit tvar vlasů, dokonce i při normální teplotě lidského těla. To samozřejmě může vysvětlit skutečnost, že thioorganické sloučeniny jsou součástí téměř všech přípravků na chemické permutáty. Hlavní nevýhody těchto sloučenin jsou následující:

  v důsledku uvolňování sírovodíku a merkaptanu ve vzduchu, mají ostré nepříjemné zápachy;

  jsou toxické a mohou způsobit bolestivé jevy - bolesti hlavy, celkovou malátnost, snížení obsahu bílých krvinek atd.

  Při studiu účinků roztoku thioglykolové kyseliny na lidské tělo při použití v kadeřnictví se vyskytly případy onemocnění u lidí, kteří připravovali roztoky kyseliny thioglykolové: snížení počtu bílých krvinek, krevních destiček, bolesti hlavy, obecné slabosti a malátnosti, poruchy gastrointestinálního traktu, poruchy ledviny. Navíc při práci s roztoky thioglykolové kyseliny byly pozorovány kožní onemocnění: zarudnutí a suchost, trhliny, dermatitida a někdy puchýřka, svědění, ekzém, kopřivka a poškození nehtů. Taková onemocnění se mohou objevit jak u kadeřníka, tak i u těch, kteří tyto formulace samostatně aplikují.

  Jako ochranný prostředek pro kadeřníky se doporučují různé baktericidní masti, biologické ochranné přípravky, potahování nehtů lakem, zkrácení doby kontaktu se škodlivými roztoky a použití masky na gázu. Nedoporučuje se zanedbávat ochranné prostředky. Zkušené a správné používání z velké části chrání kadeřník před přímým kontaktem se škodlivými sloučeninami a jejich páry. Takže při navíjení vlasů na cívkách používejte gumové rukavice. Po získání schopnosti pracovat s rukavicemi můžete tuto operaci provést stejnou rychlostí jako bez rukavic.

  Následující přípravky se používají pro vlasy v kadeřnických salonech: "Londa" a "Mintoks" (GDR), "Lokon" a "Zavitol" (SSSR). Co se týče chemického složení a stupně dopadu na vlasy, Londa se blíží Lokonu a Zavitol se nachází v blízkosti Minktoku. Podobnost přípravků "Londa" a "Lokon" se vysvětluje skutečností, že jsou připraveny na stejném základě. Procento hlavní složky - thioglykolové kyseliny - v přípravcích "Londa" a "Lokon" je asi 6,5%.

  Ústřední výzkumný ústav spotřebitelských služeb testoval účinky různých chemických přípravků na vlasy. Byly odebrány prameny vlasů o délce 12 cm stejné struktury, normální struktura, střední tvrdost. Výsledky testů byly vyhodnoceny snížením délky pramene po kroucení v důsledku tvorby umělých

  zvlnění kvůli účinkům léků na vlasy. Kromě výše uvedených produktů pro chemické mávání byla pro testování použita francouzská droga "Permabel". Doba expozice léčiv na vlasy byla 10, 20 a 30 minut. Výsledky testů jsou uvedeny v tabulce. 1.

  Tabulka 1. Změna délky vlasových vláken v závislosti na době zpracování různých přípravků pro chemické perm

  Tabulka ukazuje, že míra dopadu různých léků na vlasy se liší od ceteris paribus. Při ošetřování vlasů přípravkem Londa se po 10 minutách sníží délka vlákna o 40%. Při expozici 20 min bylo pozorováno největší snížení délky vlákna - o 50% původní délky. Při expozici 30 min se stupeň zvlnění pramenu snížil na 33% původní délky. To lze vysvětlit ztrátou potřebné elasticity vlasy v důsledku snížení vnitřních napětí v keratinu pod vlivem přípravku. Nadměrná doba expozice má na vlasy škodlivý účinek - je vytahována i pod vlastní váhu. Můžeme tedy dospět k závěru, že při kroucení vlasů přípravkem Londa by doba expozice neměla přesáhnout 20 minut. Tato doba může být zvýšena až poté, co kadeřník zkontroluje stupeň zvlnění vlasů. K tomu je nutné během 15 - 20 minut odstranit víčko a zkontrolovat tři nebo čtyři zámky. Teprve poté můžete prodloužit dobu expozice.

  Jak lze vidět z tabulky, výsledky testování léků "Lokon" a "Londa" jsou téměř stejné, proto se všechny doporučení pro použití drogy "Londa" vztahují také na "Lokon".

  Francouzská droga "Permabel" působí na vlasy méně efektivně. To je způsobeno nižším obsahem kyseliny thioglykolové (přibližně 3%). Pod účinkem Permabel na vlasy, i po 30 minutách vlasy neztratily svou elasticitu. Proto 30minutová expozice pro tento léčivý přípravek není kritická. Aby se dosáhlo stejných výsledků v kroucení vlasů, které lze získat ošetřením vlasů přípravkem Londa a Lokonem, doba expozice přípravku Permabel by měla být 30-40 minut.

  "Mintox" chemický perm léčivo má ještě slabší účinek na keratin vlasů, protože neobsahuje kyselinu thioglykolovou. Skládá se převážně ze solí siřičitanu sodného (Na2SO3) a hydrogensiřičitanu sodného (NaHSO3). Podobně jako lék "Mintoks" a domácí lék "Zavitol", který také neobsahuje kyselinu thioglykolovou. Při působení přípravku Mintox na vlasy po dobu 10 minut se pramen vlasů zkrátí o 7%, po 20 minutách - o 17% původní délky. Při dalším prodloužení doby expozice se délka vlasového pramene nezmění.

  Přípravky pro chemické mávání "Zavitol", stejně jako "Mintoks", neobsahují thioorganické sloučeniny. Základem tohoto léčiva je sulfid sodný s malým přídavkem glukózy, glycerinu, extraktu z borovice a parfému. Absence formulace léčiva "Zavitol" thioglykolová je pozitivním faktorem, přestože má na vlasy slabší účinek. "Zavitol" je mnohem levnější než všechny použité léky a navíc není toxický. Podobně jako "Lokon" a "Londa" se lék "Zavitol" používá hlavně pro curling barvených a bělených vlasů. Může být použita pro curling a nevyléčené vlasy. Nicméně v tomto případě není možné získat stejně dobré perm na všech typech vlasů. Na vlasy, které nebyly barvené, poskytuje pouze měkkou přírodní vlnu.

  V chemickém složení vlasů, který hraje roli redukčního činidla, působí na keratin vlasů, porušuje cystinovou vazbu - S - S, což vede k poškození proteinových vláken a vede ke ztrátě elasticity vlasů.

  Protein, který je sloučeninou s peptidovými vazbami - CO-NH-, je polykondenzát aminokyseliny. Polypeptidové řetězce proteinu obecně mohou být vyjádřeny následujícím schématem:

  Aminokyselina obsažená v keratinovém vlasovém cystinu je vysoká v síře a má následující strukturu:

  Tato sloučenina se působením redukčních činidel rozpadá v místě připojení cystinu - S - S:

  Po rozbití této vazby získává vlasy schopnost snadno vzít tvar, který dává. Stávají se plasty, jejich schopnost odolávat fyzickým a chemickým vlivům prudce klesá. Při působení oxidačních činidel s nízkými koncentracemi je cystinová vazba snížena - S - S a vlasy se znovu stávají elastickými. Nicméně kvůli hydrolýze keratinových aminokyselin působením přípravků na chemické permutérní látky dojde k přeměně některých látek vlasů do roztoku, což vede ke snížení jejich hmotnosti. V důsledku toho, při působení vlasových přípravků pro perm se objevují jak reverzibilní, tak i nevratné procesy. Reverzibilní procesy zahrnují trhání a obnovu cystinové vazby - keratinové vlasy S - S a nevratné snížení hmotnosti vlasů v důsledku hydrolýzy keratinových aminokyselin.

  Při interakci chemických přípravků pro curling se objevují chemické reakce s vlasy, v důsledku čehož vlasy získávají schopnost udržet si tvar.

  Velmi důležitou vlastností je hodnota hodnoty pH (pH média) přípravku použitého v chemickém vlasovém permu. Čím vyšší je pH kompozice, tím více působí na vlasy. Když na ně působí vysoká koncentrace sloučenin, čím rychleji nabobtná, tím vyšší je koncentrace kompozice. Zvýšení pH média, tj. Alkalické kompozice vyšší než 12, je nepřijatelné v kadeřnické praxi. Při tak vysokém indexu vodíku se může objevit nejen destrukce cystinových vazeb, ale také úplná hydrolýza keratinových vlasových aminokyselin. Při ošetřování vlasů tak silnými sloučeninami je doba působení a zvýšení teploty zvláště škodlivá. To je důvod, proč většina chemických přípravků pro curling a barvení vlasů má pH 9 - 11.

  Výzkum byl také proveden u Ústředního výzkumného ústavu spotřebitelských služeb s cílem určit rozsah poškození vlasů v důsledku vystavení různým permaceutickým přípravkům. Stupeň poškození vlasů byl stanoven následujícím způsobem: Do baňky bylo nalito 50 ml permaceutických přípravků, zahříváno na 50 ° C a bylo přidáno 0,5 g vlasů. Obsah baňky byl dobře promíchán a udržován v termostatu při konstantní teplotě 50 ° C po dobu 60 minut. Potom byl roztok filtrován a neutralizován 5% roztokem kyseliny octové, promýván vodou a vysušen do konstantní hmotnosti při 105 ° C.

  Stupeň poškození vlasů byl určen úbytkem hmotnosti vzorku. Výsledky výzkumu jsou uvedeny v tabulce. 2

  Tabulka 2 Stupeň poškození vlasů při vystavení různým přípravkům na chemické perm

  Po zvážení údajů v tabulce můžeme usoudit, že stupeň poškození vlasů v důsledku působení chemického prostředku na nich závisí na vlastnostech těchto léčiv. Následně může droga, curling vlasy ve velmi krátké době, může způsobit největší poškození vlasů, všechny ostatní podmínky jsou stejné.

  Zvláštní pozornost je třeba věnovat práci s nejkoncentrovanějšími přípravky "Lokon" a "Londa", protože pravděpodobnost poškození při ošetření vlasů je největší.

  Nástroje pro střih vlasů

  Obsah:

  Chemie - postup, který vám umožňuje dlouhou dobu vytvářet luxusní kudrlinky. To může být provedeno v kabině a nezávisle doma. Zjistěte, jaké jsou prostředky pro udržování vlasů a jaké jsou vlastnosti každého z nich.

  Chemické curlingové produkty - odrůdy

  Existuje několik různých technik pro vytváření kudrlin. Některé z nich zahrnují použití silných složek, jiné mají šetrný účinek. Vyberte si složení založené na technice provedení a charakteristikách vašich vlasů.

  Všechny komerčně dostupné komplexy působí na stejném principu - látky působí na vlasy a mění jejich strukturu. Téměř všechny přípravky obsahují thioorganické sloučeniny. Většinou kvůli přítomnosti těchto sloučenin je možné změnit strukturu pramenů. Takové permanentky oslabují cystinové vazby mezi buňkami. Díky tomu může pramen snadno získat nový tvar. A pro jeho upevnění používá speciální zámek.

  Všechny permanentní členy jsou podmíněně rozděleny do 3 skupin:

  Nejčastěji se používá klasická kapalina. Při výběru kapaliny se doporučuje upřednostnit ty, které mají mírný účinek. Nemají ostrý zápach a nejsou škodlivé pro dýchací systém. I v tomto případě však existuje riziko alergické reakce. Proto před použitím proveďte test. Naneste malé množství tekutiny na kůži za uchem a vyhodnoťte reakci.

  Gel-jako snadno použitelný. Jsou snadno vytlačeny z trubice a aplikovány štětcem. Používají se k vytváření kudrlin v oddělených oblastech. Taková léčiva by měla být zvolena, pokud chcete udělat kudrlinky pouze na regrown kořenech nebo v horní a časové zóně (pro krátké účesy).

  Foamy nejvíce neškodné. Mají mírný účinek. Současně vytvářet těsné těsné kadeře je téměř nemožné. Proto by měla být konzistence pěny zvolena v případech, kdy se k přidávání objemu používají kuličky s velkým průměrem.

  Nejlepší prostředky pro trvalé

  Pro alkalické technologie vytvářejí kadeře potřeba alkalické permanentní. Jeho pH by mělo být mezi 8,5-9,5. Takové kapaliny nebo gely obsahují amoniak, a proto poškozují vlasy. Kromě toho tyto permanentní látky uvolňují páry siřičitanů. Při vdechování existuje riziko nežádoucích účinků, jako je závratě, bolesti hlavy a obecná slabost. Aby se tomu zabránilo, postup musí být proveden ve větrané místnosti. Příkladem alkalické kapaliny je ALTER EGO TechniShape. Má změkčující složku, která snižuje škodu. V přístroji TechniShape se jedná o olej Gardenia.

  Nejvíce jemný způsob vytváření kudrlin kyslé nebo alkalické permanentky - s kyselinou thioglykolovou. Takové sloučeniny nepoškozují ochrannou vrstvu váhy. Je třeba mít na paměti, že kyselé kapaliny nebo gely nejsou vhodné pro tenké suché prameny, protože mají sušicí účinek. Kyselina thioglykolová působí jemně, ale po takovém postupu neměli očekávat trvalý účinek.

  Vybraný komplex musí splňovat požadavky ISO 9001 (ISO 9001) a ISO 14001 (ISO 14001). Před nákupem je důležité určit, zda tento postup provedete v salonu nebo samostatně. V prvním případě musíte zvolit profesionální produkt. Při výběru výrobku pro chemické curlingy doma věnujte pozornost přítomnosti značky "vhodné pro domácí použití".

  Než si koupíte nástroj pro střih vlasů, zjistěte, který z nich je pro vás to pravé. Nejlépe je třeba zdůraznit:

  • Revlon Profesionální trvanlivý tvar Curly Lotion Natural Hair (pro přírodní vlasy, které nebyly barveny);
  • Revlon Profesionální trvanlivý tvar Curly Lotion Sensitized (pro vyčerpání);
  • Schwarzkopf Glamour Wave (pro přírodní);
  • Estel Professional Niagara (pro barvení);
  • ProfiStyle (pro normální);
  • Cutrin Nutriform Vita Essence (pro všechny typy);
  • Kaaral Online trvalá vlna (pro poškození);
  • Chi Ionic (pro slabé);
  • Nouvelle Volumizing modifier 0 (pro tvrdé);
  • Souprava Rolland Genius yoyo (pro prameny, které byly již vystaveny agresivním látkám);
  • Cutrin Perfection Rychlý fix Cutrin (pro bolest hlavy, která je pro chemoterapii obtížná);
  • Gel Cutrin Nutriform (pro bazální objem).

  Jedinou nevýhodou těchto produktů jsou vysoké náklady. Z těchto výhod je třeba poznamenat, že vytrvalost trvá až 6 měsíců. Mnoho jemných analogů se omývá mnohem rychleji.

  Pokud hledáte rozpočet, budete se hodit k slavnému Lokonu nebo Lokonu super PERMANENT. Při nízkých nákladech je to docela efektivní a umožňuje vám vytvořit další objem s pevnými, výraznými kadeřemi. Po nanesení kudrlin po dobu až šesti měsíců. Další výhodou je, že obruba perm je vhodná pro domácí použití. Tento lék nepoškozuje vlasy a nemění barvu.

  Kompozice pro biowave

  Tyto komplexy mají šetrný účinek, který vylučuje výskyt takových vedlejších účinků, jako je zvýšená křehkost, rozštěpené konce apod. Obvykle se vyrábějí na bázi hydrochloridu cysteaminu. K dispozici v různých typech takových kompozic. Nejlépe je třeba zdůraznit:

  • Alter Ego Plasmante Perm (univerzální);
  • Koncept Bio Curl bývalý stylový kit (pro vyčerpání);
  • Hahonico SPA'T Seven (pro tenké);
  • Paul Mitchell Acidic Wave Perm (pro slabé);
  • Paul Mitchell alkalické vlnové perm (pro tvrdé);
  • Zelený svět Mossa mávácí systém pro přírodní vlasy (pro barvené a přírodní);
  • Estel Niagara (pro normální a barevné).

  Seznam zde nekončí. Pokud plánujete přihlásit se do salonu, hlavním úkolem je najít zkušeného kvalifikovaného mistra, který vám pomůže nalézt optimální komplex.

  Křivka

  Také k vytvoření kudrlinky potřebujete západku. Bez ní by kudrlinky netrvalo dlouho. Fixační kapaliny jsou koncentrované a nekoncentrované. Koncentrované jsou označeny jako "1 + 1". Před použitím je třeba je ředit vodou ve stejném množství. Pokud takové označení neexistuje, fixátor by měl být nanesen nezředěný. Fixátor může být vyroben sami. Ale kvůli tomu musíte znát přesný poměr jednotlivých komponent. Chcete-li riskovat účes, je lepší zakoupit si pojistku, která je již připravena k použití.

  Nástroje pro chemické curlingy

  Po vytvoření kudrlin je třeba použít speciální pěny nebo stylingové gely. Vyberte si specializované produkty určené pro prameny vystavené silným agresivním látkám. Nejoblíbenější pěny:

  • Wella Wet (Boost Bounds Curl posilující pěna);
  • Itely Proshape (Curl Definer Mousse);
  • Selective Now Power Circle.

  Je také vhodný pro pokládku speciálního gelu nebo krému. V každém případě by měla být upřednostněna kvalitní výrobky, s nimiž bude možné každý den snadno vytvářet účesy. Po nanesení gelu, pěny nebo krému je lepší nepoužívat vysoušeč vlasů, ale nechat vlasy přirozeně suché. Z účinků vysokých teplot kadeře se rychle narovnávají.

  Nástroje pro střih vlasů - recenze

  Pokud jste se nerozhodli, který z nich je lepší zvolit perm agent - recenze různých příprav vám pomohou udělat správné rozhodnutí.

  Karina, 33 let

  Chci se podělit o svůj dojem z komplexu Schwarzkopf Glamour Wave. Můj účes špatně drží styl. Rozhodl jsem se, že chemie bude mé spasení. A nemýlil jsem se. Teď opakuji postup každých 6-7 měsíců. Používám pouze tento komplex. Velmi potěšena stavem a vzhledem vlasů. Jedinou nevýhodou Schwarzkopf Glamour Wave je ostrá nepříjemná vůně. Ale po třetím nebo čtvrtém praní zmizí.

  Alena, 28 let

  Naposledy jsem udělal chemii jako zámek. Byl tam zvuk, o kterém se jí zdálo! Dva týdny před návštěvou salonu došlo k odbarvení, ale barva po chemii se nezměnila. Ačkoli mistr varoval, že výsledek může být nepředvídatelný v důsledku reakce s čističem. Dobré složení. Je pravda, že stále škodí (usuší). Ale regenerační masky rychle vrátili zdravý vzhled a normální stav vlasům.

  Valentina, 40 let

  Choval jsem s Paulem Mitchell v kajutě. Výsledek je velice potěšen. Již uplynulo 3,5 měsíce a účinek je jako v salonu. Nečekal jsem, že jsou šetřící komponenty tak dobré. Účes vypadá objemně a čistě. Byla tu negativní zkušenost, takže jsem se obával, že bude vyžadováno intenzivní obnovení. Žádný žvýkací nebo slámový efekt jako po použití agresivnějších složek. Doporučuji produkty této společnosti!

  Jak používat chemické curling agent Lokon (60 fotografií): podrobné pokyny

  Mnoho žen dává přednost krouceným pramenům pohlazením na ramena a přidáváním do podoby ženskosti. Přirozeně, mnoho lidí nebylo natolik štěstí, že se narodí s kudrnatými vlasy, a proto jsou povinni používat speciální prostředky a výrobky, které poskytují krásné kudrlinky.

  Ve fotoproduktu pro pohodový zvlněný zvlnění

  Například to je docela běžné pro chemický perm k curl kouzelné zvlnění, které lze zakoupit v kosmetických obchodech, a jeho náklady činí výrobek snadno přístupný téměř všem. Nyní vám důkladně řekneme, jak využít tento produkt.

  Přípravné školení

  Chemická permina na středních a velkých kadeřích může být provedena vlastním rukama, ale pouze pokud správně sledujete anotaci. Za prvé, uvidíme, jaký je stále produkt obecně a jaké přípravné přípravky je třeba udělat.

  Na fotografickém obalu s výrobky "Magic curl"

  Takže tento nástroj je určen pro chladné kadeře a je ideální pro všechny typy účesů:

  • obyčejný;
  • úzký;
  • tvrdý;
  • malované oba barvy a henna, Basma;
  • změkčené, apod.

  Přímá pozornost. Pokud však vaše prameny byly zpracovány speciálním redukčním činidlem, zvlnění nebude fungovat okamžitě. Bude nutné počkat, dokud se vlasy nezvětší a zcela se odříznou. Výrobek je také možné použít pro chemické vlnění až po úplném odpojení předchozí chemie.

  Výrobek je vhodný jak pro dlouhé vlasy, tak pro malé vlasy.

  Racionální výsledek je stylově dosažen, pokud délka vlasu je od 10 do 12 cm.

  Se všemi těmito možnostmi můžete také převracet:

  • dlouhé prameny;
  • špičky dlouhých pramenů.

  Při provádění tohoto postupu je přísně zakázáno používat určité položky:

  • železné nádrže pro směšovací prostředky;
  • žehličky a kaučukové pece, pokud mají částice a části ze železa;
  • železné hřebeny.

  To je odůvodněno skutečností, že při styku s kovem je pravděpodobné, že reakce povede k poklesu účinnosti činidla.

  Přímá pozornost. Složení zvlnění pro chemické vlnění je takové, že pokud se poprvé použije, provede se všemi prostředky přípravnou zkouškou možných alergií. Chcete-li to udělat, na vnitřním ohybu loktem je třeba aplikovat trochu peněz a počkat den. Pokud během této doby nedošlo k podráždění, zarudnutí, můžete bezpečně použít zámek.

  Nepoužívejte železné předměty a nejvhodnější je, abyste zvolili 100% dřeva

  Mimochodem, během chemické curling vlasy, je nutné, abyste nosili gumové rukavice, aby se zabránilo dráždění pokožky rukou a poškození nehtů. Pokud by však z důvodu nedbalosti se směs dostala do očí, měla by se zde umýt velkým množstvím studené tekoucí vody a vyhledat lékařskou pomoc.

  Existuje ještě několik tipů a tipů, které je třeba zvážit:

  • k usušení vlasů k urychlení procesu vytváření kudrlin, nepoužívejte vysoušeč vlasů, protože to bude mít špatný účinek na strukturu a zdraví vlasů;
  • nedělejte v kritických dnech;
  • Udržujte prostředek na černém místě a vždy v těsně uzavřeném obalu.

  Během menstruace je vhodné lépe odvrátit.

  Nepoužívejte přípravek, jestliže má skalp:

  Teprve když jsou úplně pryč, budete schopni používat chladné chemické perimetry.

  Curling proces

  Tato část poskytuje podrobnou anotaci pro Curl chemické kudrlinky, které ukazují, co přesně musíte vytvořit účesy a jak neutralizovat výrobek.

  Jak vytvořit účes

  Pro účes budete potřebovat kromě samotného produktu zámek speciální nástroje a předměty, mezi něž patří:

  • schopnost konzistence - rozhodně není vyrobena z kovu;
  • hřeben není také kov;
  • vata;
  • kadeřníky na vlasy bez vložky do železa;
  • malý ručník;
  • úzký celofánový plášť;
  • pevné gumové rukavice;
  • šátek z nepromokavého materiálu a standardně celofánu;
  • 6 gramů obyčejného medu hydro (na čtyři pilulky);
  • pár malých lžiček obyčejné, poživatelné kyseliny citrónové.

  Položky a příslušenství, které jsou v procesu potřeba.

  Přímá pozornost. Není vždy možné nalézt hydroponii, i když tento nástroj není v nedostatečném množství. Může se měnit o 30 procent obyčejného peroxidu vodíku.

  Když jste připraveni, můžete pokračovat s perm:

  • umyjte si hlavu;
  • osušte ji ručníkem, ale ne absolutně, ale aby vlasy trochu mokré;
  • vzít kolečka;
  • otočte se na jejich prameny, ale netahejte vlasy, jinak se poškodí;

  Je možné uspořádat vlasy kroucení různými způsoby, záleží na požadovaném účesu.

  • navázat tenkou stočenou ručník kolem vlasce;
  • pomocí bavlněného tampónu rozdělte nástroj na hromadu vlasů;
  • zakryjte hlavu šátkem a zahřejte ručníkem.

  Pro vysoce kvalitní proceduru zavolejte asistenta.

  Přímá pozornost. Zabraňte kontaktu s pokožkou. Pokud je to stejné, dostal se na tělo, a tady si utřete kůži mokrým bavlněným tamponem.

  Retenční doba závisí na typu vlasů.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy