logo

Léčba psoriázy

Výběr léku na psoriázu u pacientů trpících touto chorobou není tak snadný. Účinné léky pro některé pacienty mohou mít slabý účinek pro ostatní, takže neexistuje univerzální lék.

Nejlepší lék na psoriázu

Nejlepším lékem pro psoriázu jsou ty, které pomáhají dosáhnout dlouhodobé remise u pacienta. Psoriáza nemůže být úplně vyléčena, proto se výrazným úspěchem v terapii považuje doba onemocnění, kdy se bolestivé příznaky nezjistily.

Pro léčbu psoriázy je třeba jednat v komplexu. Lékaři předepisují vnější masti, pilulky a vitamíny - uvnitř, aby léčba onemocnění byla co nejvšestrannější. Mezi přípravky pro externí použití doporučené krémy:

 • Akriderm je vysoce účinný lék, který dává pozitivní výsledek již na konci druhého týdne léčby. Zánětlivá odpověď je významně snížena, plaky se zmenšují. Vzhledem k tomu, že hormonální mast, nemůže být používán po dlouhou dobu;
 • Mesoderm je hormonální krém pro dvojnásobné užívání, pokud je dosažena pozitivní reakce léčivého přípravku na léčbu psoriázy, jeho použití může být sníženo na jedenkrát týdně. Krém se používá v kurzech po dobu tří týdnů;
 • Dayvoneks - nehormonální látka, pro mnoho pacientů je nejlepší lék na psoriázu. Nepoužívejte déle než dva měsíce, po které se rozjíždí;
 • Lék na přírodní složky - lék Inderm pro psoriázu není doprovázen vývojem alergické reakce;
 • Kartalin - mast s mastnotou, proto ji používejte bezpečně, ale má specifický, trvalý zápach. Nehormonální léky a Kartalin mohou být užívány po dlouhou dobu, protože lék není zdraví škodlivý;
 • Daivobet - lék na psoriázu založený na kalcipotriolu a betamethasonu. Pomáhá s psoriázou na dlaních a je to nejlepší masť pro psoriázu na nohou. Je však kontraindikován pro použití na pokožce hlavy. Nepoužívejte déle než měsíc.

Efektivní léčení psoriázy

Účinným lékem na psoriázu na těle vyrábějí nejen zahraniční společnosti, ale i místní výrobci. Ruské léky na psoriázu ve formě mastí jsou cenově dostupné a současně ne všechny cizí léky poskytují očekávaný účinek. Přestože ceny cizích léků na psoriázu mohou být několikanásobně vyšší než náklady na místní fondy.

Seznam léků na psoriázu doporučuje ošetřujícímu lékaři a bere na vědomí účinnost některých položek. Léčba psoriázy je možná bez drahých léků a domácích léků. Například lék ASD není drahý, ale úspěšně se používá při léčbě onemocnění.

Pro terapii mohou být použity nejen masti, ale také injekce. Intramuskulární injekce pro mnoho pacientů jsou účinnými léky proti lupénce, protože umožňují dosáhnout dlouhodobé remise, ale pro pacienty se doporučují antialergické léky a vitamíny, aby zlepšily účinek hlavních léků. Mezi injekčními léky používané:

 1. Imunomodulátory Pyrogenní, Polyoxidonium, Timalin.
 2. Glukokortikosteroidy Diprospan, Metipred, Prednisolon.
 3. Imunosupresiva - moderní lék na psoriázu Stelara, Humira, Remicade.

Mezi účinnými léky na mnoha fórech doporučují asijské léky. Čínská medicína pro psoriázu doma podle doporučení výrobce bude mít výborný účinek při léčbě onemocnění. Nicméně v mnoha fórech je názor pacientů právě opak.

Čínské léky na psoriázu Král kůže, Iganerjing, Fufang a lék Tesly nepocházejí z důvěry a nemají žádný jiný progresivní účinek než vliv domácích drog. I když je to levný lék na psoriázu, neměl byste ztrácet čas na používání sporných doplňků stravy.

Léčba lupénky hlavy

Nejlepší lék na psoriázu na hlavě jsou šampony a emulze s hojivým účinkem. Jsou to Tsinokap, Skinkap, Friderm Zinc, Friderm Tar, Squafan. Efektivní léky na psoriázu na hlavě jsou šampony s dechtem, šampony s ketokonazolem a pro děti je speciální dětská linka.

Pacienti poznamenávají, že salicylová masť, Naphtaderm s naftalanovým olejem, mast Dayvonex s kalcipotriolem, Magnipsor s mastnotou jsou pro mnohé účinné. Tyto léky mohou léčit psoriázu produktivně, šampon a krém na psoriázu nezpůsobují zvláštní zdravotní poškození, protože jsou založeny na přírodních složkách.

V závažných případech jsou přípravky pro injekce předepsány pacientům s psoriázou pokožky hlavy. Jsou docela účinné, protože vstupují přímo do krevního oběhu a dávají dobrý účinek. Přípravky pro injekční terapii jsou cyklosporin, methotrexát (dostupný v tabletách), Soriatan.

Léčba psoriázy pro lokty

Nejúčinnějším lékem pro psoriázu na loktech jsou hormonální léky Flumetazon, Cloveit, Triamcinolone, Hydrokortisone. Doporučuje se také užívat léky s obsahem vitaminu D pro psoriázu - pro lidi s psoriázou se vyvíjí speciální řada takových léků. S kombinací těchto skupin léčiv ve většině případů je možné zastavit progresi onemocnění.

Pokud je potřeba pokračovat v léčbě a ne všechny příznaky psoriázy zmizely na rukou, pak lékaři spojují léky se zinkem. Nejjednodušší lék na psoriázu nehtů je obyčejná zinková masť, kterou lze zakoupit v každé lékárně. Má vynikající účinek na problematické oblasti nehtů a pokožky rukou, prstů a s přídavným příjmem antihistaminií, úspěch v terapii je rychlejší.

Léčba psoriázy na loktech může být různé léky, včetně pilulky a masti. Mezi externími léky doporučují lékaři Lusterinovou masť, tablety Methotrexate, Imupsor, Silimar. Diprosalik a Diprospan, stejně jako relativně nový lék Reamberin, dávají dobrý účinek. U psoriázy kloubů se dále doporučují vitaminy a chondroprotektory.

Nová léčba psoriázy

Nové v léčbě psoriázy - biologické léky, které mají dobrý účinek, ale vyžadují zavedení pod dohledem lékaře. Nejnovějším léčivým přípravkem pro psoriázu pro rok 2018 je Cosentics, Psoridel, Netakimab. Mohou ovlivnit i ty nejtěžší formy onemocnění. Nicméně nejsou návykové a mají vysokou účinnost i při dlouhodobém užívání. Nový lék na psoriázu na nohou a pažích může zabránit psoriatické artritidě.

Lék Xamiol - synteticky vytvořený vitamin D, je vyroben ve formě mastí a gelu. Základem tohoto léku je nejen vitamín, ale betamethason, který výrazně zvyšuje účinek léčiva. Xamiol je lék, který rychle snižuje zarudnutí a plak, pomáhá zmírnit svědění a efektivně vyčistit kůži před růstmi a má minimální kontraindikace a vedlejší účinky.

Nové léky na psoriázu pokožky jsou schopny na úrovni účinků na DNA regulovat tvorbu T-lymfocytů a cytokinů, které jsou zodpovědné za udržování zánětlivého procesu v těle. Účinky léků jsou mírné. Léky na psoriázu pokožky nejsou návykové a mohou být doporučovány pro dlouhodobé užívání.

A pamatujte si, že není možné vyléčit psoriázu léky, ale dosáhnout dlouhé remise je docela realistické.

Jaký lék je určen k léčbě psoriázy?

V současné době existují různé léky pro psoriázu, jejichž farmaceutické účinky jsou zaměřeny na neutralizaci vnitřních a zrakových symptomů psoriázy.

Abyste dosáhli maximálního účinku při léčbě psoriázy, používají se zcela jiné formy léků (masti, krémy, balzámy, krémy, sprej), nicméně pamatujte, že pouze komplexní přístup k léčbě psoriázy může výsledek co nejpozitívnější!

Charakteristika léků pro psoriázu

Psoriáza se týká chronických onemocnění charakterizovaných periodickými remisemi a exacerbací kůže. Existuje mnoho léků pro léčbu (masti, tablety, spreje atd.). Léčivé léky na psoriázu snižují olupování kůže, svědění, zarudnutí a také snižují další negativní projevy na těle, které pacientovi dávají pocit nepohodlí.

Pokud by taková terapie nepomohla vypořádat se s negativními příznaky psoriázy, pak se používá nejsilnější léčba - imunosupresiva. Nejčastěji jsou tyto léky předepsány pro vývoj psoriázy na hlavě. Tyto léky vykazují maximální výsledky léčby, ale je důležité si uvědomit, že mají největší počet nežádoucích účinků.

Před zahájením léčby psoriázy léky byste měli konzultovat s lékařem a provést řadu nezbytných vyšetření. To určuje léky (pilulky, masti atd.), Které budou nejúčinnější v každém jednotlivém případě. Je docela možné, že jednoduché použití masti stačí k odstranění psoriatických projevů na loktech, hlavě, kolenech, kůži apod. nebo smetanu pro obnovení struktury nehtů.

Externí lékařství

Mezi externí drogy patří:

 • krém;
 • hormonální a nehormonální masti;
 • gely (včetně nehtů);
 • spreje;
 • lepicí náplasti pro pokožku;
 • přírodní oleje;
 • šampony;
 • mořská sůl.

Účel léku závisí na závažnosti a závažnosti psoriatických příznaků na kůži.

KREAM. Tato dávková forma se považuje za nejvhodnější pro neutralizaci kožních onemocnění, zejména na nohou a loktech. Komponenty kožních krémů jsou emulgátory, účinná látka, voda a oleje.

Vitamín D Inkluzivní krém:

CALCIPOTRIOL. Tento lék na kůži je umělým analogem skupiny vitaminu D3, která může být kombinována se steroidními léky. Pozitivní výsledky kalcipotriolu jsou dosaženy kombinací s UV ošetřením pokožky.

CREAM AKRIDERM. Droga má následující účinek na pokožku:

 • antiexudující;
 • protizánětlivé;
 • antialergická;
 • antiedematózní a antipruritické.

Účinnou látkou přípravku Akriderm je betamethason dipropionát, který potlačuje fagocytózu kůže a snižuje propustnost tkání, což pomáhá předcházet vzniku edému kůže.

KREMGEN. Léčuje kombinované léky proti psoriázě, které účinně zmírňují kožní onemocnění a alergii. Při aplikaci (na loktech, kolenech, chodidlech a jiných částech těla) je pozorována prevence kůže kůže.

Následující produkty na pokožku nejsou méně populární:

 • Mesoderm, Uniderm;
 • Betaderm, Triderm atd.

Masti. Externí léky na kůži ve formě mastí, které jsou předepsány proti lupénce, jsou rozděleny do dvou skupin:

Nehormonální - mají mírný účinek na pacienta, na rozdíl od hormonální léčby, která rychle zmírňuje příznaky psoriázy na kůži. Nicméně, glukokortikosteroidy mohou být návykové s dlouhodobým užíváním, stejně jako mnoho vedlejších účinků.

1. Hormonální masti. Glukokortikosteroidní přípravky obsahují různé účinné látky, na kterých závisí jejich léčebné vlastnosti.

 • Skupina léků pro vývoj psoriázy obsahujících mometason (glukokortikosteroid) zahrnuje: Avecort, Nasonex, Uniderm, Monovo, Elok a Silkaren.
 • Skupina Betamethasonů: Betazon, Betasalik, Diprospan, Akriderm, Vipsogal a Flosteron.
 • Flumetasones: Lokasalen, Lokakorten, Lorinden atd.
 • Ultralanovy číslo: Fluokortolon, Flunitzar, Sinaflan, Sinoderm.
 • Triamcinolon: Kenacort, Ftorocort, Polcortolon, Ftoderm, Nazacort.
 • Hydrokortisony: Laticort, Hyoxysone, Sibicort a Oxicort, hydrokortizonová masť.
 • Clobetasol série: Dermoveit, Cloveit, Powecourt droga atd.
 • Budesonidy: Apulein, suspense Pulmicort.
 • Triamcinolony: Berlicort, Kenalog, Nazarkort, Triacort a Ftorocort.
 • Tyto léky se používají při vývoji zánětlivých procesů.

Hodnocení expertů varuje, že dlouhodobě není možné používat léčivý steroid, protože to může způsobit atrofické změny kůže. Navíc je obzvláště důležité znát účinnou složku léčiva pro pacienty s individuální citlivostí na jejich složky.

2. Nehormonální masť. Výhodou nehormonálních masťů v boji proti vnějším projevům psoriázy je bezpečnost.

Nejčastěji používané:

 • Zinkovou a salicylovou masti;
 • Daivobet a Akrustal;

Nicméně je třeba poznamenat, že nehormonální léky na psoriázu jsou mnohem delší a slabší, aby se vyrovnaly s kožními problémy.

GELS. Existuje několik typů gelů proti lupénce:

 • hormonální - Flucinární;
 • kombinované - Xamiol;
 • homeopatické - Psoril s dechtem;
 • s Panthenolem - Bepanten;
 • antihistaminika - Fenistil;
 • kosmetika s bylinnými přísadami - Zosterin atd.

Gely jsou zpravidla předepsány pro neutralizaci příznaků psoriázy v otevřených oblastech pokožky (lokty, ruce atd.).

Gelové léky na psoriázu jsou předepsány pro použití v:

 • vulgární psoriáza kůže;
 • pustulární forma psoriázy;
 • se psoriázou pokožky hlavy;
 • nehtová psoriáza;
 • kloubních forem psoriázy.

Terapeutický účinek gelů je způsoben obalením postižených oblastí pokožky gelovou bází, která má příznivý účinek na pokožku pacienta.

SPRAY Tyto prostředky jsou předepsány pro pravidelné léčení psoriatických lézí na těle a jsou nejúčinnější při remisi psoriázy. Navzdory skutečnosti, že ve spreji nejsou žádné steroidní složky, mají dobrý anti-čisticí účinek.

Nejčastěji jmenovaní:

 • Kožní čepice (potlačující růst hub, zejména na pokožce hlavy);
 • Spray 999 (určený k léčbě psoriatických plaků na těle).

OLEJE. Společně s léčivy pro léčbu psoriatických projevů na kůži jsou široce používány oleje. Tento trend v léčbě psoriázy není nový. Od starověku lidé používají přírodní oleje jako terapeutický účinek na pokožku.

V období exacerbace psoriázy se používají 2 skupiny olejů:

1. Základní: bergamot, oregano, jasmín, heřmánek, cedr, levandule, čaj, kmín, máta.

Tyto oleje jsou nejčastěji předepsány pro obecný komplex antipsychotické terapie.

2. Jídlo. Z psoriatických symptomů doma pomáhají jedlé oleje, které dobře eliminují zánětlivý proces, ulehčují podráždění kůže a urychlují regenerační procesy.

Tyto oleje zahrnují: olivový olej, lněné semínko, lopuch.

SHAMPOOS. Kromě olejů, při komplexní léčbě psoriázy pokožky hlavy, velký význam patří šampony. Může být použita jako tradiční (s přidáním dehtu) šampony a nové léky.

 • Degary. V nich je dehet (z jalovce, břízy a borovice). Dehtová skupina šamponů zahrnuje Tan, Algopix, tar tar, Friderm Tar. Tyto šampony účinně neutralizují svědění na hlavě.
 • Antifungální. Tyto šampony navíc obsahují anti-mykotické přísady. Aktivní složkou těchto léčiv je ketokonazol. Nejoblíbenější jsou Vichy, Keto Plus, Nizoral, Bioderma a Squafan. Nevýhody šamponů zahrnují možnost zvýšení svědění v prvních aplikacích.
 • Léčebné. Patří mezi ně šampony s salicil, močovinou, ichtylem a zinkem, které mají antimykotické účinky. Do této kategorie patří Liberiderm, Etrivex, Skin Cap.
 • Kosmetické. Takové šampony mají zdravý účinek na postiženou oblast pokožky hlavy, která zabraňuje suchu. Efektivní kosmetické šampony zahrnují Sulsen, Natura a Friederm Balance.
 • Baby. Vzhledem k tomu, že v šamponech pro děti z psoriatických projevů neexistují různé chemické přísady, jsou ideálním prostředkem léčby. Nejoblíbenější jsou Nipp a Baby Johnsons.

Použití mořské soli

Sůl má pozitivní účinek, který má zdravý účinek na všechny části těla. Dobrý účinek soli je pozorován u psoriatických příznaků nehtů a při poškození kloubů na rukou a nohou.

Sůl se používá ve formě léčebných lázní (1 kg na 2 litry vroucí vody), které se užívají ne více než 20 minut 3 p. do 7 dnů. Relaxační účinek na tělo pacienta, urychluje regenerační procesy, zlepšuje strukturu nehtů a neutralizuje psoriatické projevy v kloubech.

Při těchto diagnózách se doporučuje použít alternativní metodu (aplikace soli) aplikovanou na psoriatické části pokožky.

Lékařské záplaty

Složení léčebných náplastí zahrnovalo oleje (kafr a eukalyptus), methyl salicyláty, fluorocykidy, borneol. Lepící omítky jsou určeny k odstranění psoriatických plaků (zejména na loktech) doma. Mají regenerační, protizánětlivý a antialergický účinek na tělo pacienta. Podle odborníků to byly náplasti proti psoriázě, které byly mezi lety 2015-2016 nejžádanější mezi pacienty.

Nové prostředky ("Tender Skin" a "Quannaydae Xinmeisu Tegao"), používané v komplexní léčbě kožní psoriázy, se v lékařské praxi nazývají "plaque killers", protože potlačují aktivitu epidermálních buněk.

Léčiva pro orální podání

Léky na požití jsou zpravidla předepsány pouze v komplexní léčbě onemocnění.

Takové léky jsou rozděleny do skupin:

 • antihistaminika;
 • homeopatické
 • hepatoprotektory;
 • antibiotika;
 • enterosorbenty;
 • imunosupresiva;
 • vitamínové přípravky.

Každá skupina léků na psoriázu je charakterizována určitými účinky na tělo pacienta.

I. HOMEOPATICKÉ PŘÍPRAVKY. Homeopatické léky jsou široce používány proti lupénce.

Seznam drog obsahuje:

 • Psoriathen (masť) a Psorinohel jsou předepisovány orálně pro všechny formy psoriázy;
 • Formicicum atsidum - předepsané pro závažné komplikace ve všech částech těla (lokty, kolena atd.);
 • Album Arsenicum - lék účinný při hojivém odlupování pokožky;
 • Yodatum Arsenicum - jmenovaní oslabení a starší pacienti;
 • Hydrokolit - lék je předepsán, aby se zbavil silného odlupování těla;
 • Calcarya Carbonica - používá se k hrubnutí psoriatických plaků na kůži a houbě nehtů;
 • Manganum - předepisuje léčbu kloubů na loktech a kolenech;
 • Ropa - léčivo dobře obnovuje strukturu nehtů.

Homeopatické přípravky se vybírají individuálně na základě stavu pacienta - to je hlavní podmínka pro účinnost homeopatie.

Ii. Antihistaminika. Tato farmakologická skupina je předepsána pro závažné svědění, opuch kůže a alergické reakce.

Patří sem:

 • Claritin, Diazolin;
 • Zirtek, Suprastin;
 • Loratadin, Erius atd.

Kromě antipruritického účinku mohou mít antihistaminiky mírný sedativní účinek, normalizující pacientův spánek.

Iii. HEPATOPROTECTORY. Může být přidělen pacientovi se souběžnými komplikacemi psoriázy ve formě gastrointestinálních poruch.

Nejobvyklejšími hepatoprotektory jsou:

 • Tablety Essentiale a Licopid;
 • lék Karsil a Silimar.

Zvláštní pozornost by měla být věnována léku Licopid, který kromě hepatoprotektivních vlastností má imunomodulační účinek, díky čemuž se vyznačuje všemi léky této skupiny.

Iv. ANTIBIOTIKA. Určeno s vývojem psoriázy, v extrémních případech, kdy je psoriáza komplikována akutním vývojem infekčních procesů.

Váš lékař může předepsat následující antibiotika:

 • Penicilin (amoxicilin);
 • Makrolid (erythromycin);
 • Cefalosporin (Cefazolin).

Je důležité mít na paměti, že všechny formy antibiotik jsou předepsány po konzultaci s lékařem.

V. KOMPLEXY VITAMINU. Vitamíny a stopové prvky jsou přítomny v těle každého člověka. Pomáhají obnovit funkčnost imunitního systému a přispívají k celkovému zlepšení těla.

Chcete-li se zbavit psoriázy, jsou vhodné následující komplexy vitamínů:

 • Dekamevit a Complivit;
 • Nezapomeňte, Gegsavit a Revit.

Vitamín E a A vitamínové doplňky, které jsou součástí Aevitu, jsou navíc povinné konzumovat. V samostatné formě je vitamín A obsažen v retinolu a E - v alfa-tokoferolu. Komplexy vitamínů mají pozitivní vliv na metabolismus lipidů, zlepšují strukturu nehtů, metabolické procesy. Kurz terapie vitamínem se doporučuje 2krát ročně.

Vi. SORBENTY. Při neutralizaci psoriázy není včasné odstranění toxických látek z těla pacienta, které se nejčastěji hromadí v gastrointestinálním traktu, bez jakéhokoli významu.

Pro rychlé odstranění toxinů psoriázou jsou předepsány enterosorbenty (tablety s aktivním uhlím, tablety Enterosgel, Polysorb a Polyphephane).

Použití těchto léků na psoriázu je předepisováno nejen během exacerbace, ale i při komplexní terapii.

VII. IMUNOSUPRESORY (cytostatika). Účinné působení těchto léčiv závisí na cytostatickém účinku na buněčné složení lymfatického systému. Nejznámějším imunosupresivem je metotrexát. Jeho použití je však omezeno na vysokou toxicitu a mnoho vedlejších účinků (hepatitida, bolest hlavy, zvracení, porucha ledvin atd.).

Benígnější imunosupresivum je považováno za Sandimmun (cyklosporin-A). Léčba Sandimmunem se provádí pouze v nemocnici po dobu 6-7 týdnů. Pokud pacient trpí takovou terapií dobře, pak je kurz opakován 2 r. za rok.

Pro zlepšení buněčného dýchání a celkové detoxikace těla může být podán infúzní roztok Reamberin, jehož aktivní složkou je kyselina jantarová.

I přes kontroverzní názory odborníků je jedním z nejúčinnějších léků proti psoriáze ze skupiny antistatik hormon s dlouhým účinkem Diprospan. Jeho účinnost je způsobena účinnými přísadami, ale kvůli závažným důsledkům je Diprospan předepisován pouze proti takovým formám, jako je psoriatická artritida, erytrodermie a pustulární psoriáza.

Biologické přípravky pro psoriázu

Biologické léky (Enbrel, Remicade) se používají v těžkých formách psoriázy. Biologické přípravky se podávají infuzí a blokují negativní reakci imunitního systému.

Možnost negativních projevů navíc není plně pochopena a mnoho vědců se domnívá, že takové léky pro psoriázu mohou zvýšit riziko vzniku maligních kožních nádorů.

Tradiční léčba psoriázy

Lidové prostředky byly používány dlouho před příchodem tradiční medicíny. Po dlouhou dobu byla psoriáza považována za "zatracenou" nemoc a léčitelé se s ní zacházeli tajně, doma, při dodržování nejpřísnější tajnosti. A dokonce i přes dobře vyvinutý lék lidové recepty neztratily svou relevanci, především proto, že takové metody léčby jsou způsobeny působením léčivých bylin.

Chcete-li se zbavit psoriázy, používají se následující recepty:

 • doma můžete připravit teplou lázeň s kolonií. Chcete-li to provést, vezměte 3 lžíce. nalijte půdu a nalijte je 0,5 litru. vroucí vodu, potom napněte a přidejte do připravené vody ke koupání;
 • velmi často používají lidi léčivé směsi šťávy Kalanchoe (10 g), medu (10 g) a eukalyptového oleje (30 g). Všechny složky jsou smíchány a výsledným roztokem jsou plochy mazané pokožky 2-3x denně;
 • pro psoriázu loktů a dlaň-plantární formu doma, můžete použít kombucha k ulehčení zánětlivého procesu na pokožce. Chcete-li to provést, dejte ruce nebo nohy po dobu 30-40 sekund do roztoku s Kombucha 1 hodinu před spánkem a pak počkejte (aniž byste utírali), dokud nevysuší;
 • pro orální podání doma, můžete připravit odvar z bobkových listů. Pro toto 20 gr. rozbité bobkové listy se vaří 2 lžíce. vroucí vodou po dobu 10 minut, načež se roztok přefiltruje a třikrát denně po dobu ½ polévkové lžíce. během týdne;
 • doma proti lupénce efektivní odvar z lopuchu a kořenů pampelišky (1 lžíci), které jsou naplněny 1 polévkou lžíce. vroucí vodou a stárnou v ohni po dobu 7-10 minut. Po namáhání se doporučuje, aby byl vývar ve formě tepla ve 100 ml. 3 p. za den.

Navzdory skutečnosti, že lidové metody, jak se zbavit lupénky, jsou považovány za bezpečné, před použitím je nutné se poradit se svým lékařem.

Preparáty psoriázy z Číny

2015-2016 let se vyznačuje velkou popularitou léků z Číny, které neutralizují psoriatické příznaky na kůži, což odpovídá všem moderním pokrokům ve farmakologii. Čínští lékaři jsou známí svým přístupem k léčbě onemocnění, který je primárně zaměřen na aktivaci zdrojů těla. K dnešnímu dni používala spoustu drog z Číny pro psoriázu.

Masť "KING SKIN". Složení tohoto léčiva z Číny zahrnuje ketolátko a propionát klobetasolu a další složky léku během vývoje psoriázy jsou složkami rostlinného původu (kachari, kurkuma, santalové dřevo atd.).

Lék (masť) z Číny má protizánětlivé, imunosupresivní a antialergické účinky. Doporučuje se používat proti středně závažným psoriatickým projevům a infekcím houbových nehtů.

"PSORIASIS CREAM". Složení léčivého krému zahrnuje složky jako je Sophora, perlový prášek a Osthol. Tento lék z Číny má uklidňující a protizánětlivý účinek, který zmírňuje podráždění kůže včetně psoriatických projevů na rukou a nohou. Maximální účinnost léku je pozorována při nepřetržitém užívání po dobu 7 dnů. Navíc výhodou léčiv v této skupině je jejich schopnost užívat se na kůži doma.

LOTION "FUFAN". Jeden z nejoblíbenějších drog z Číny. Obsahuje kyseliny (salicylové a fluorové), stejně jako borneol.

Kyselina salicylová zabraňuje rozvoj mykóz, včetně oblasti nehtů. Kyselina fluorovcová neutralizuje patologický proces na pokožce. Borneol má chladicí a analgetický účinek na pokožku postiženou psoriázou.

Kromě toho "Fufan" podporuje rychlou regeneraci kožní tkáně a zlepšuje lokální imunitu. Lotion může být používán po celém těle stejně jako na pokožce hlavy. "Fufan" dobře zjemňuje nadržené části pokožky, absorbuje co nejvíce a nezanechává zbytky na oděvu.

"Fufan" pomáhá normalizovat krevní oběh v postižené části těla, zabraňuje sekundární infekci kůže a může být také používán doma.

TABLETY "XIAOYIN". Čínské tablety se skládají z parsnipu, Sophora, angelika, birdhouse, pivoňka a zimolez. Farmakologické vlastnosti léků jsou určovány kombinovaným účinkem rostlinných přípravků na kůži.

Tablety se doporučují užívat v komplexní terapii, neboť mají slabý terapeutický účinek proti psoriatickým projevům na kůži. "Xiaoyin" nemá vedlejší účinky a může být užíván i u dětí.

Charakteristikou antipsoriatických léků pro zbavení se psoriázy z Číny je jejich přirozené složení a úplná absence chemikálií. Zpravidla mají minimální počet kontraindikací a vedlejších účinků, které činí terapii psoriázy co nejbezpečnější.

Je třeba mít na paměti, že všechny léky, včetně čínských léků, nelze použít bez předchozí konzultace s lékařem. Pouze vysoce kvalifikovaný odborník může zjistit, které léky jsou pro pacienta vhodné, s ohledem na charakteristiku organismu a průběh psoriázy.

ČLÁNEK JE V RUBRIC - onemocnění, psoriáza.

Komentáře k článku "Jaký lék je určen k léčbě psoriázy? "

Během exacerbace jsem použil hormonální masti tridermu a také jsem si vzal supriminu s vážným svěděním, ale pak jsem přešel na nehormonální drogu, naftaderm. Ačkoli to muselo být používáno po dlouhou dobu, ale bylo to bezpečné a účinné. Aby nedošlo k usušení kůže, použil se lněný olej.

Přidat komentář Zrušit odpověď

Copyright © 2016 Alergie. Materiály na tomto webu jsou duševním vlastnictvím majitele internetové stránky. Kopírování informací z tohoto zdroje je povoleno pouze při plném aktivním odkazu na zdroj. Před použitím materiálů je povinná konzultace s lékařem.

15 nejlepších léků na psoriázu

Charakteristika v žebříčku

Psoriáza je onemocnění chronického typu, které postihuje různé oblasti pokožky. Vystupuje v podobě konvexních plátů v loktech a kolenech, hlavy, zádech, méně hřebíků a genitálií. Nemoc není infekční a vyskytuje se z různých důvodů. Nejběžnější jsou následující: změny v imunologickém typu, genetická predispozice, stres, houby, užívání určitých léků. Většinou psoriáza se vyskytuje před věkem 20 let. Trpí 3% celkové populace Země. Je klasifikována podle závažnosti (v těžké formě je postiženo více než 10% oblastí pokožky, průměrně od 3 do 10%, mírně - 3%). Kromě toho má onemocnění tři stadia: progresivní, regresivní a stacionární. Mohou být identifikovány vnějšími znaky. Bohužel psoriáza doprovází nejen plaky na těle, ale také celkovou slabost, poškození některých orgánů (ledviny, játra atd.), Stejně jako účinky na nervový systém, páteř a klouby. Nyní lékárny mají mnoho různých léků proti lupénce, které mohou pomoci vypořádat se s nepříjemnými příznaky (je naprosto nemožné ho vyléčit). Odlišují se ve formě uvolnění, účinnosti, doby působení, složení a dalších ukazatelů. Naučili jsme se, co je zapotřebí při výběru takových prostředků začít:

 1. Uvolnění formuláře. Prostředky mohou být prezentovány ve formě mastí, gelů, krémů, tablet, vitaminových komplexů, šamponů, injekcí apod. Odborníci radí volbu léku, především na základě závažnosti onemocnění. Věnujte také pozornost odlišnému principu jednání každého z nich. Například masti a krémy působí přímo na kůži, zatímco tablety a vitamíny bojují s infekcemi, podporují tvorbu protilátek, atd.
 2. Hodnota za peníze. V závislosti na složení, množství výrobku a jeho účinnosti musí být cena za něj přiměřeně stanovena. Někteří výrobci nabízejí produkty za zvýšené ceny, takže před nákupem byste měli porovnat několik podobných léků.
 3. Hodnocení zákazníků zobrazí výsledek po použití konkrétního nástroje a pomůže určit výběr.
 4. Doporučení odborníků. Před nákupem léku na psoriázu byste se měli rozhodně poradit se svým lékařem.

Níže je uveden seznam nejlepších léčiv pro psoriázu. Při sestavování byly zohledněny následující charakteristiky:

Nejlepší krém na psoriázu

Krémy se liší v snadnější struktuře než masti a rychlé vstřebávání. Procházejí do hlubších vrstev pokožky během několika minut a ovlivňují postižené oblasti. Jako základ se používá vazelína, propylenglykol apod. Existuje několik typů takových látek: hormonální a nehormonální. Odlišují se v principu činnosti - první práce s imunitním systémem a druhá s epidermis. Mají příjemnou nebo neutrální vůni, vyrábějí se zpravidla v trubkách s odšroubovanými čepičkami a jsou ekonomické. Hodnocení zahrnuje nejlepší krém psoriázy podle odborníků a kupujících.

4 Psoryl

Další ruský výrobek - Psorilový krém - je velmi populární u pacientů s psoriázou. Pomáhá nejen zvládat vnější příznaky onemocnění, ale také intenzivně zvlhčuje kůži a také zvyšuje odolnost vůči tvorbě nových plaků. Má silný protizánětlivý účinek a dobře se vyrovná s podrážděním a svěděním. Kompozice je obohacena takovými užitečnými složkami, jako je extrakt z levandule, zelí, rozmarýnu, šalvěje, nealkohol, stejně jako různé rostlinné oleje (eukalyptus, rozmarýn). Tato kombinace je ideální pro léčení kožních lézí.

Některé složky zabraňují vývoji patogenních bakterií a hub. K dispozici ve velkých objemových lahvích (75 ml). Prostředky jsou okamžitě absorbovány a snadno se aplikují. V hodnoceních kupující poukazují na příjemnou vůni. Krém se konzumuje pomalu, balení je dostatečné pro několik léčebných postupů. Hlavní rysy: rychlý výsledek, vynikající účinnost, pozitivní zpětná vazba, vysoká kvalita.

3 Pikladol

Dalším místem v žebříčku je krém domácí výroby "Pikladol". I přes nízké náklady je poměrně účinná při léčbě psoriázy. Je založen na přísadách přírodního původu: březový dehet, jedlový olej, extrakt z celandinu a sibiřské jedle. Obohacená s vitamíny a stopovými prvky. Doba trvání aplikace závisí na efektu. Pacienti mají zpravidla dostatek měsíců, aby se úplně zbavili postižené kůže. Krém rychle odstraňuje nepříjemné pocity na pokožce. Odstraňuje zánětlivý proces, dezinfikuje rány a podporuje jejich hojení.

Krém se aplikuje na psoriatické plaky s čistým kruhovým pohybem až do úplného vstřebání. Kontraindikace a vedlejší účinky prakticky chybí. Důležitým rysem - i po skončení léčby je kůže odolná vůči vzhledu nových plaků. Objem jedné zkumavky je 30 ml, stačí na plný průběh. Výhody: nízká cena, vynikající recenze, vhodné jak pro prevenci, tak i léčbu psoriázy, efektivní, bezpečné.

2 domácí krém na psoriázu

Smetanový krém z amerického původu je určen k rychlému a účinnému odstranění nepříjemných symptomů psoriázy. Kompozice obsahuje tretinoin, methylsalicylát a výtažky různých čínských bylin. Rychle se vyrovná se svěděním, podrážděním a peelingem. Jeho hlavním rysem je optimální poměr cena / kvalita. Prodává se především na specializovaných internetových zdrojích.

Má neutrální chuť. Doporučuje se používat masážní pohyby 2 až 4 krát denně. Rychle se vstřebává, aniž by zanechal mastný lesk. Doba aplikace se během 3-4 týdnů po dosažení požadovaného výsledku liší. Obsahuje ethylalkohol, proto není vhodný pro citlivou pokožku. Má také několik kontraindikací a vedlejších účinků. Vzhledem k obsahu bylinných složek existuje riziko alergické reakce. Výhody: vysoká kvalita, optimální cena, dobré složení, užitečné zeleninové komponenty.

1 Triderm

Krém hormonálního typu "Triderm" poskytuje komplexní účinek při léčbě psoriázy. Současně má protizánětlivé, antibakteriální, antialergické, antifungální a antipruritické účinky. Kompozice zahrnuje klotrimazol, gentamicin a další látky, které mohou rychle přemoci symptom psoriázy. Existuje mnoho kontraindikací a možných vedlejších účinků, jako jsou jiné hormonální krémy. Nástroj je velmi oblíbený u pacientů kvůli jeho účinnosti. Většina z nich po léčbě přípravkem "Triderm" zcela prochází symptomy psoriázy.

V počáteční fázi onemocnění je vhodný. Je optimální pro mastnou a jemnou pokožku dětí, protože neobsahuje parabeny. Aplikujte krém by měl být dvakrát denně s tenkou vrstvou přímo na kožní lézi. Doba trvání užívání závisí na individuálních charakteristikách a stupni onemocnění. V průměru trvá 3-4 týdny. K dispozici v 15 g trubce. Výhody: vysoká účinnost, silný komplexní efekt, dobrá zpětná vazba. Nevýhody: přítomnost velkého počtu kontraindikací a vedlejších účinků.

Nejlepší masti pro psoriázu

Léčby psoriázy jsou nejčastější léky pro osoby s tímto stavem. Vyznačují se nízkými náklady (bez počítání prémiových produktů) a dobrou účinností v boji proti vnějším projevům. Existují hormonální a nehormonální. Vzhledem k pomalému výdaji jednoho balení je obvykle dost dlouho. Masti mají tukovou, hustou konzistenci, která se obvykle absorbuje do 15 minut. Níže jsou nejlepší z nich.

3 Král pokožky

Jedinečný čínský přípravek "král kůže" je široce známý u lidí s onemocněním psoriázy. Z velké části se skládá ze zeleninových komponentů, včetně kurkuma, santalového dřeva, kapur kachari, tulasi apod. Masť má antiseptický, antibakteriální a chladící účinek, eliminuje hoření, svědění a pomáhá zbavit houby. Využití finančních prostředků výrazně usnadňuje stav pacienta. Léčivou látkou je ketokonazol, široce používaný při léčbě psoriázy a dalších dermatologických onemocnění.

Odborníci doporučují pokračovat v léčbě od 10 do 25 dnů v závislosti na výsledku. Každá osoba má vlastní vývoj onemocnění a odlišnou přenositelnost složek. Je zakázáno používat masti v průběhu těhotenství, za přítomnosti dermatitidy, kožních infekcí a dětí mladších jednoho roku. Nežádoucí účinky také existují, jsou spojeny s alergiemi na jednu nebo jinou složku. K dispozici v malé plastové nádobě o objemu 7 g. Výhody: nejlepší recenze, vysoká popularita, osvědčená účinnost, dobrá kompozice, pohodlná pevná struktura, velmi pomalá spotřeba.

2 Magnipsor

"Magnipsor" je prémiový produkt, jehož hlavní rozdíl je jeho kvalitativní složení. Obsahuje různé minerální složky, rostlinné oleje, rostlinné léčivé extrakty. Tuková tuková látka v kombinaci s dalšími složkami pomáhá odstranit nepříjemné symptomy psoriázy, včetně svědění, zánětu, zarudnutí apod. Vhodné pro léčbu psoriatických plaků na pokožce hlavy a těla. Má antiseptický a redukční účinek. Po použití s ​​opatrností by měla mít koupelnu. Odkazuje na nehormonální léky.

Pro dosažení maximálního účinku by měla být tenká vrstva masti distribuována do postižených oblastí až dvakrát denně. Nedoporučuje se dětem mladším 14 let a těhotným ženám. Podle mnoha recenzí se "Magnipsor" výborně vyrovná s psoriázou a jejími projevy. Výhody: vynikající složení, vynikající výsledky aplikace, hodně pozitivních recenzí, dobrá kvalita. Nevýhody: vysoké náklady.

1 dermoveit

Masť "Dermovayt" je známa každému, kdo má psoriázu. To je považováno za jeden z nejúčinnějších prostředků a odkazuje na typ hormonálních léků. Léčivou látkou je clobetasol propionát, který v kombinaci s dalšími složkami má silný protizánětlivý účinek. Masť také odstraňuje svědění, peeling, podráždění a otoky. Zde je však třeba poznamenat, že přípravek "Dermoveyt" je vhodný pro jakoukoli formu psoriázy, s výjimkou nejčastějších - nepravidelných. Výrobce doporučuje masti 1-2 krát denně v malém množství.

Obvykle je výsledek léčby patrný během prvního měsíce. Není-li účinek, nástroj by měl být nahrazen jiným nástrojem. Kontraindikace zahrnují těhotenství, věk kratší než 1 rok, kojení a další. Objem tuby - 25 g. Léčivo intenzivně působí na tělo, proto by mělo být používáno striktně v souladu s pokyny. Hlavní výhody: efektivní nástroj, vynikající zákaznické recenze, dostupnost. Nevýhody: mnoho kontraindikací a vedlejších účinků.

Nejlepší pilulky na psoriázu

Tablety psoriázy je třeba užívat pouze po konzultaci s lékařem. Jsou rozděleny do několika kategorií: imunomodulátory (tablety nové generace, zlepšení ochranných funkcí imunitního systému), antialergické léky (boj proti zánětu, alergie), homeopatické prostředky (stimulují nezávislou produkci imunitních buněk, složené z přírodních složek), hormonální, hepatoprotektory (čištění jater, odstranění toxinů a toxinů). Účinnost léku závisí na jednotlivých charakteristikách a průběhu onemocnění.

4 Essentiale Forte

Lék Essentiale Forte je hepatoprotektor, jeho práce je založena na normalizaci metabolismu sacharidů a lipidů v těle. Zlepšuje fungování jater, metabolických procesů a kardiovaskulárního systému. Tento lék je často předepsán pro psoriázu, protože u pacientů s poruchou jaterní funkce. Obsahuje celou řadu různých živin: vitamíny B1, B2, B6, B12, E, PP, kyselina nikotinová. Aktivními složkami jsou fosfolipidy.

Vlastností drogy je to, že je povoleno užívat i během těhotenství. Má jen dvě kontraindikace: citlivost na složky, věku kratší než 3 roky. Nežádoucí účinky jsou velmi vzácné a obvykle jsou spojeny s poruchou trávení. Doba trvání léčby je 2 týdny. Během této doby užívejte 2 kapsle třikrát denně. Hlavní výhody: vysoká účinnost, složení bohaté na užitečné látky, optimální náklady, málo vedlejších účinků a kontraindikace.

3 Metipred

Tablety "Metipred" patří do kategorie hormonálních látek, mají antialergické a protizánětlivé účinky. Regulace váhy bílkovin, lipidů, uhlohydrátů. Droga působí tím, že potlačuje imunitu, což snižuje rychlost buněčné mykózy. Pomáhá s těžkými příznaky onemocnění, snižuje otoky z kloubů. Výsledek se objeví několik dní po zahájení příjmu. Léčivá látka methylprednisolon má intenzivní léčebný účinek na tělo a reguluje životaschopné procesy v tkáních.

Lék se vyrovná se zánětem a zvyšuje odolnost buněk vůči různým negativním faktorům. Je určen pro různé formy psoriázy, včetně závažných. Stejně jako u všech hormonálních léků má Metipred mnoho kontraindikací a možných nežádoucích účinků. Proto by měl být používán s velkou pečlivostí a pouze po konzultaci s lékařem. Dalším důležitým rysem nástroje je jeho nízká cena. Výhody: skvělá cena, vysoká kvalita, pozitivní zpětná vazba.

2 Psoryl

Hodnocené místo v hodnocení je účinným lékem, který patří do kategorie homeopatické. On je uznáván jako jeden z nejlepších v léčbě psoriázy. Jeho hlavní rozdíl je složení. Aktivními složkami jsou zlatožlutý (zmírňuje svědění), borůvky (eliminuje peeling a vyrážku), grafit (stimuluje regeneraci poškozených buněk) apod. Vzhledem k rostlinnému původu všech složek je léčivo pro tělo bezpečné a prakticky nemá žádné vedlejší účinky nebo kontraindikace s výjimkou individuální nesnášenlivosti).

K dispozici ve formě tablet, které by měly být pod jazyk třikrát denně. Délka kurzu je obvykle 3 měsíce. Jeho příjem je předepsán nejen během léčby, ale také jako prevence onemocnění. Mimochodem, "Psoril" není návyková. K dispozici ve formě granulí, tablet, prášku. Všechny z nich mají malé rozdíly v složení. Vhodné pro mírnou psoriázu. Hlavní výhody: přírodní složení, vynikající recenze, pohodlné použití, bez kontraindikací, bezpečnost.

1 cyklosporin

Další lék, cyklosporin, je silný imunomodulátor, jehož účinek je založen na inhibici a suspendování dělení buněk imunitního systému. Hlavním rysem tablet - jejich účinnost při léčbě psoriázy byla prokázána klinicky. Aktivní složkou je výtažek z hub určitého druhu. Lék blokuje práci T-lymfocytů a zastavuje vývoj zánětu na kůži, čímž zachrání pacienta před psoriatickými plaky. Po několika dnech podání je zaznamenán pozitivní účinek.

Lékaři doporučují užívat pilulky dvakrát denně. Doba trvání kurzu závisí na doporučeních specialistů (existuje 4 režimy léčby). Vzhledem k silnému účinku pilulek na tělo by měly být používány s opatrností. "Cyklosporin" má mnoho kontraindikací: onemocnění rakoviny, těhotenství, věk do 1 roku, selhání ledvin atd. Lék může způsobit nevolnost, alergie, anémii, exacerbace gastritidy a další. Výhody: silná akce, účinný boj s psoriázou, výrazný výsledek, vynikající recenze.

Nejlepší vitamíny pro psoriázu

Vitamíny pro psoriázu jsou jmenovány téměř vždy. Normalizují práci imunitního a metabolického systému těla. V podstatě odborníci předepisují mono drogy, ne komplexy, protože s tímto onemocněním byste s nimi měli být opatrní kvůli hrozbě intoxikace. Různé vitamínové léky pro psoriázu, ale některé jsou považovány za nejúčinnější. Níže jsou nejlepší z nich.

1 Vitamin A (retinol)

Vitamín A nebo retinol je látka rozpustná v tucích. Často se doporučuje léčit psoriázu jako další lék, který se zbaví příznaků, které se vyskytují na kůži. Nedávno studie ukázaly, že použití vitaminu A ve velkých dávkách (100 000 IU u dospělého na den) má silný účinek na rozdíl od standardních dávek. Odborníci se domnívají, že tato látka může urychlit léčbu. Je předepsán jako součást komplexní terapie, aby dosáhl nejlepšího výsledku.

Lék je dostupný ve formě kapaliny nebo kapslí. Druhá možnost je nejvhodnější. Jedno balení obvykle obsahuje 30 tablet. Vitamíny mají kontraindikace, včetně prvního trimestru těhotenství, hyper-vitaminizace a individuální intolerance. Hlavní výhody: vysoká účinnost při komplexní terapii, dostupnost, vynikající cena, pohodlná aplikace.

Nejlepší šampóny psoriázy

Šampony jsou velmi důležité při léčbě psoriázy. Toto onemocnění se často projevuje na pokožce hlavy ve formě svědění, peelingu, zarudnutí a skvrn. Normální šampon v této situaci nelze použít, protože Obsahuje látky, které suší pokožku. A ve speciálních produktech nejsou vůně, přísady a parabeny. Jsou rozděleny na hormonální, dehtové, zinkové atd. Hodnocení představuje nejlepší šampony pro psoriázu podle kupujících.

3 Frider tar

Šampon "Friderm-tar" - jedinečný nástroj v boji proti lupénce. Stává se vynikajícím pomocníkem v případě plaku na pokožce hlavy. Délka kurzu je od 2 do 3 měsíců. Již po prvním praní se výrazně snižuje svědění a odlupování. Hlavní složkou kompozice je vyčištěný bíle dechtu. To nejen bojuje proti symptomům onemocnění, ale také zlepšuje strukturu vlasů a snižuje obsah tuku. Kompozice je obohacena o zázvor, divokou skořici, kurkuma a kyselinu mléčnou. Důležitým rysem nástroje je hypoalergenní.

Výrobce dvakrát doporučuje použít šampon na mokré vlasy a druhýkrát ponechat pěnu po dobu 5 minut. Týden je povoleno ji použít 1-2 krát. Na rozdíl od mnoha dehtových šamponů nemá silný zápach. Po umytí se vlasy stávají měkkými a hedvábnými. Objem zkumavky je 150 ml. Je dostatečně snadno odmyt. Ale soudit podle recenzí vyžaduje balzám. Výhody: okamžitě eliminuje svědění, vysokou kvalitu, výborné složení, užitečné komponenty, nejlepší cenu.

2 Librederm Zinc

Prostředky od tuzemského výrobce "Librederm Zinc" - příklad perfektní kombinace ceny a kvality. Obsahuje následující účinné složky: pyrithion zinečnatý, alatoin, kyselinu citronovou atd. Současně v přípravku neexistují vůně a agresivní látky. Vhodné pro profylaktické a denní péči. Dělá velmi jemně. Odborníci však nedoporučují používat šampony často déle než 3 týdny. Po umytí vlasy nejsou zamotané a snadno se hřebou. Léčuje léky, je v prodeji v lékárnách.

Viditelně zmírňuje svědění a olupování pokožky hlavy, jemně se stará o vlasy. Má příjemnou lehkou vůni a optimální konzistenci. Pěna je vynikající. Krém s konzistencí a hustý. Láhev má praktický dávkovač. Kupující říkají pomalou spotřebu a dobrou účinnost. K dispozici v 250 ml. Hlavní výhody: optimální náklady, dobrá kvalita, měkký účinek, péče o vlasy, nejlepší recenze, dostupnost, neexistují agresivní součásti.

1 uzávěr pokožky

Šampon "Skin-cap" - nejoblíbenější pro psoriázu. Používá se v počáteční a lehké formě. Doporučuje se používat jako součást komplexní terapie léky s vnitřní expozicí. Hlavní složkou kompozice je pyrithion zinečnatý, který je považován za účinnou složku při léčbě psoriázy. Důležitým rysem produktu je složení, které obsahuje užitečné přísady (například mastné kyseliny kokosového oleje). Poskytují intenzivní péči nejen na pokožku hlavy, ale i na vlasy.

Doba trvání kurzu je 5 týdnů. Aplikujte ji 1-2x týdně. Šamponová trubice trvá velmi dlouho - asi 12 měsíců. Doba skladovatelnosti je 5 let. Objem 150 ml. Vybaveno víkem s dávkovačem. Má příjemný mentolový zápach, konzistence je poměrně hustá. Při hodnocení podle recenzí nástroj dokonale pěnuje a snadno se vypláchne. Kožní čepice má také výrazný účinek na zánět. Hlavní výhody: intenzivní expozice, skutečná úleva od příznaků psoriázy, velmi ekonomická spotřeba, hodně pozitivní zpětné vazby, péče o vlasy. Nevýhody: drahé.

Pro Více Informací O Suché Vlasy