logo

Řezané nebo neřezané: co leží za délkou vlasů?

Jaro pro ženy je čas, kdy chcete změnit většinu ze všech. A mnozí mají nyní otázku: řezat nebo neřezat vlasy? Podívejme se na toto téma z filozofického hlediska. Vynecháváme banální tvrzení, že "dlouhé vlasy jsou ženské", že to přitahuje muže a tak dále. Promluvme si o svobodě, síle a nezávislosti a jak účes odráží naši podstatu.

Mnozí z nás znají mýtus, že svůdce Delilah vyřízl Samsonovy vlasy a tak jej zbavil síly a když mu vlasy vrátili božstvo, Samson přivedl svou sílu nepřátelům.

Slovany věřili, že holčička, složená ze tří plexusů, je jakousi symbolickou kombinací světa božského, světa mrtvých a skutečnosti někde mezi nimi. Ženy chůze s tekoucími vlasy a mezi Slovany a mnoho dalších národů byly považovány za čarodějnice. Ve středověku byly spáleny na sázce.

Žena, která si přelepila vlasy, se jmenovala Karni na počest bohyně bolesti. Odtud přišlo slovo "jíst".

Dlouhé vlasy ženy nejsou jen její síla, ale i životní síla svého nenarozeného dítěte. To je důvod, proč po sňatku dívky pletené dva copánky. Po dlouhou dobu se víra zachovala, že těhotná žena by neměla stříhat vlasy, jinak ztratí sílu a s ní může dítě umřít nebo být vážně nemocné.

Vlasy mají paměť

Analýzou vlasů zjistíte národnost, dietu, špatné návyky, informace o životním prostředí o oblasti, kde žije, a mnohem více. Čím delší jsou vlasy, tím více informací získáte a prozkoumejte je. Někteří psychologové doporučují krájet vlasy po záporných otřesů, stresu a nemoci. A pokud potřebujete shromáždit své myšlenky nebo jen odhodit všechny problémy, které se během dne vyvíjely, stačí je důkladně očistit.

Mnozí věří, že nejen energie je soustředěna ve vlasech, ale také paměť. Proto, když jsme tak dychtiví začít nový život, nejprve jdeme změnit účes. Tento rituál lze nalézt v různých náboženstvích: klášterní sliby, buddhisté holohlavně oholeny, rozloučení se svými bývalými životy atd.

Pokud jde o obyčejné lidi, jen vážná nemoc, neštěstí nebo emocionální zkušenost by mohla způsobit, že se jim oříznou vlasy.

Pokud se tedy ptáte, zda snížíte nebo neříznete, cítíte potřebu změnit účes, je to téměř jistě v souvislosti s vaším stavem mysli. Pokud touha po změně vás pronásleduje po celou dobu, znamená to, že buď nejste spokojeni se sebou, ani se situací, která převažuje ve vašem životě. Možná byste neměli změnit váš účes, ale něco úplně jiného: vaše povolání, životní prostředí, koníček, postoj k světu i k sobě.

Dlouhé vlasy jako symbol neposlušnosti

Mimochodem, zajímavý fakt: vlasové folikuly u žen jsou umístěny o 1 mm hlubší než u mužů. To je jeden z mnoha faktorů, které vysvětlují, proč jsou vlasy žen silnější než muži a proč ženy tradičně rozvíjejí vlasy. Navzdory tomu stále existují muži, kteří upřednostňují krátké vlasy.

Dlouhé vlasy u mužů jsou projevem síly, nezávislosti, identity, vzpoury a odvahy. Živý příklad toho může sloužit nejen známým cyklistům, rockovým hudebníkům a hippies, ale také tanečníkům a flamenco. Jejich prvky jsou rytmus, svoboda, vášeň. Všechny tyto vlastnosti a touhy se projevují ve svém účesu.

Řez - znamená podřízený

Pokud jde o to, zda řezané nebo neřízené, nezapomeňte, jak v sovětských dobách bojoval s dlouhými účesy mužů. Taková "pronásledování" není náhodná. Koneckonců, dokonce i v dávných dobách, aby se to stalo, chtěl někdo podmanit, donutit člověka splnit určité požadavky pracující na systému. Římský císař Nero nařídil, aby své legionářky ořízl a nechtěl, aby si "přemýšleli o sobě".

A teď, před tím, než sloužili v armádě, jsou muži holí holí! A podívejte se na pracovníky kanceláří: téměř všichni muži nosí krátké vlasy. Dnes se volba takového účesu vysvětluje stavem, zralostí, ale pojďme si položit filozofickou otázku, je to opravdu tak?

Strihající - určitý znak určitého systému, tak či onak, podřízenému jeho lidu. V našem případě jde o ekonomickou strukturu lidské civilizace jako celek.

Zjevně není náhodou, že v tomto světě jsou lidem s dlouhými vlasy, mužům i ženám, věnována zvláštní pozornost a obdiv k přísným oblekům a krátkým účesům.

A pokud vypadnou vlasy?

Žárovka roste vlasy po dobu 2 až 5 let, a pak její činnost poklesne. Jen vlasy a část kořene vypadnou a samotná žárovka zůstává a je připravena znovu vykonávat svou funkci. Po vypadnutí vlasů začíná další růst na svém místě. 8 měsíců před "odchodem do důchodu" svého předchůdce se již připravuje na vystoupení.

A pokud se obáváte, že vaše vlasy nejsou tak husté, jak bychom chtěli, dovolil bych se vás uklidnit: množství vlasů je genetickou skutečností a nemůžeme zde nic změnit. Takže jsme spokojení s tím, co máme a růst nádherné vlasy!

Co potřebujete vědět před řezáním dlouhých vlasů?

Měla bych si řezat dlouhé vlasy? Pokud se rozhodnete změnit účes a zkrátit dlouhé vlasy, měli byste vědět, že tato myšlenka sama o sobě vás nezanechá, dokud se nerozhodnete o zamýšleném experimentu. Jedinou věcí, kterou je možné ve svých plánech změnit, je délka plánovaného střihu.

Měla bych si řezat dlouhé vlasy? Pokud se rozhodnete změnit účes a zkrátit dlouhé vlasy, měli byste vědět, že tato myšlenka sama o sobě vás nezanechá, dokud se nerozhodnete o zamýšleném experimentu. Jedinou věcí, kterou je možné ve svých plánech změnit, je délka plánovaného střihu. Pokud se vydáte na stránku naturel-studio.ru, uvidíte účesy pro dlouhé vlasy mnoha odrůd, ve kterých se zachovává téměř veškerá původní délka a zároveň účes vypadá stylově a moderní.

Než se rozhodnete zkrátit své prameny, měli byste zjistit několik rozdílů od dlouhých účesů až po krátké účesy.

 • Dlouhé kadeře váží váš účes. To znamená, že krátké účesy jsou jednodušší, a pokud máte kudrlinky nebo kudrlinky, budou zřetelnější kvůli menší hmotnosti. Pruhy větší délky se stočují pouze klesajícími, zatímco krátké začínají kroutit od samotné základny.
 • Po změně délky účesu se budou muset naučit nové stylingové nástroje. Bude nutné vyhazovat všechny své předchozí nástroje, které vám pomohou stylovat vaše dlouhé vlasy a investovat část vašeho platu do několika nových zařízení potřebných k "zkrotit" krátký účes. Během dne budete muset používat speciální rovnací prostředky, bez nichž bude obtížné řídit tvar pramenů krátkých vlasů.
 • Krátký účes znamená časté návštěvy kosmetického salonu. Stylizované krátké účesy říkají, že musíte neustále udržovat určitou délku, a proto častěji chodíte do kosmetického salonu. Výsledkem je, že dlouhé kudrlinky ušetří čas i peníze.
 • Dlouhé vlasy dělají tenkou oválnou tvář. Většina dívčí má plné tváře, což je důvod, proč je ovál tváře vizuálně širší. Vzhledem k tomu, že účes s dlouhými prameny spadá po stranách s přímými čarami, tvář se stává vizuálně tenčí.
 • Dlouhé vlasy zvyšují sebevědomí. Dlouhý účes vám umožňuje zvýšit sebevědomí a sebevědomí, protože vlasy do dolní části zadního krku vykazují silnější hlavičku vlasů než krátký účes, který sotva pokrývá uši. Hustá hlava vlasů je pro muže atraktivnější, protože vykazuje dobré zdraví.

Dokonce i když vás unaví, že máte na sobě dlouhé vlasy, můžete vždy zapnout fantasy a dát si ji, pletené a používající různé vlasy. Krátké prameny jsou mnohem obtížnější odstranit na vrchol a když vás obtěžují, budete muset dlouho čekat, až dosáhnou dostatečné délky.

 • Lidé: Anatoly Til

Přihlaste se k našemu kanálu v Yandex Zen.

Jděte na další zprávy z kategorie "To je zajímavé"
Přečtěte si všechny zprávy Omsku dnes

Jak řešit konce dlouhých vlasů?

Síť získává stále více a více populárních videí, ve kterých dívky s krásnými dlouhými kudrlinkami s lehkostí a milostí ukazují, jak si samy ořezávají konce dlouhých vlasů. Je pravda, že to lze provést doma? Existují nějaké potíže, pokud jde o dlouhé vlasy? Jak řezat konce dlouhých vlasů při stříhání "žebříku"? Rozhodli jsme se, že shromáždíme všechny užitečné informace o tom, jak řešit konce dlouhých vlasů na vlastní pěst - to je náš článek.

Jak nakrájet konce dlouhých vlasů: Určete požadovanou délku pro účes

Oddělte malou část vlasů a otočte ji do svazku. K místu, kde chloupky začnou tlačit, a musíte snížit vlasy. Není nutné strihovat celou délku najednou, postup rozdělíte dvakrát s rozdílem 3-4 týdnů. Mělo by se rovněž vzít v úvahu, že vlasy po vysušení vrátí svůj objem, díky čemuž může být délka vlasů poněkud kratší.

Pro účes s vlastními rukama budete potřebovat profesionální nůžky, zrcadlo, hřeben se vzácnými zuby.

Jak nakrájet konce dlouhých vlasů:

 • Oddělte pramen vlasů od chrámu k chrámu a opravte ho pomocí gumy nebo svorek.
 • Nyní oddělíme tenké zvlnění od zbývajícího spodku pramenů, důkladně je hřebeme a potom posypeme vodou pomocí spreje.
 • Vytáhněte vybraný proužek a trochu ho protáhněte. Umístěte prsty nad délku, kterou chcete odstranit.
 • Použití profesionálních kadeřnických nůžek hladce rozřezává rozdělené konce. Je velmi důležité si pamatovat délku vlasů, které jste odřízli - stejné množství, které budete muset odřezat z ostatních pramenů.
 • Tento postup musí být proveden se všemi spadajícími prameny. Poté budou muset být shromažďovány a horní prameny, které byly shromážděny shora, se rozpustí. Část a řez je stejným způsobem.
 • Rozpusťte všechny vlasy a pečlivě je hřejte. Pokud si všimnete pramenů volné délky, ořízněte je hladkým děrováním.

Také vám nabízíme sledování vzdělávacího videa o tom, jak nakrájet konce dlouhých vlasů doma:

Style Secrets

Populární publikace

Nedávné komentáře

10 důvodů, proč se rozhodnete krájet vlasy velmi krátce

Už jste dlouho snívali o zásadní změně vlasů? Začátek roku - je načase mít účes jako nikdy předtím.

V životě každé dívky (nebo téměř každé) přichází chvíle, kdy chcete něco drasticky změnit. A obvykle začínáme svým vzhledu: ztrácíme váhu, stříháme, překreslujeme jinou barvu.

Chcete-li vlasy oříznout, potřebujete 100% odhodlání. Uveďte 10 dobrých důvodů, proč byste měli zkusit krátký účes.

1. Nikdy nevíte, jestli vám tento účes přichází, pokud se nesnažíte

Jak můžete vykřiknout krátké vlasy, pokud jste s takovým účesem nikdy nechodili? Vše se naučí prostřednictvím zkušeností a experimentů. Asi s krátkými vlasy se budete cítit 100 krát pohodlnější a jistější a ani o tom nemáte ani hádat.

Anne Hathaway už dlouho nosí dlouhé krásné vlasy

Jednou chtěla vyzkoušet auto

A pak se rozhodla úplně odříznout vlasy

V každém snímku je Ann úžasná. Co je to tajemství? Celebrity se nikdy nebaví změnit svůj vzhled a hledat perfektní účes.

2. Krátký účes ukazuje, že se pečlivě staráte o váš vzhled.

Pokud to samozřejmě není pravda. Krátký účes a dobrý styl ukazuje, že často chodíte k stylistovi, udržujete si vlasy, usilujete o novou a kreativitu, snažíte se sledovat všechny trendy. A nestojíte za nic, abyste vstávali brzy a krásně si položili vlasy.

Na jedné straně jsou hollywoodské hvězdy hloupé, aby ukázaly příklad, protože s nimi pracují profesionální stylisté a tvůrci obrazů.

Na druhou stranu se podívejme na Scarlett v každodenním životě: sotva je to pán, který s ní dlouho pracoval a její účes vypadá prostě a čistě

3. Krátké vlasy jsou zdravé vlasy.

Faktem je, že vlasy prostě nemají čas k pokoře. Denní styling, žehlení, curling a vysoušeče vlasů nejsou tak strašné, když chodíte jednou za měsíc do kadeřnictví. Žádné dělené konce a křehké vlasy. Jsou vždy čerstvé a zdravé.

Modely vlasů a hvězdy trpí nejvíce: jelikož prostě nemají mučitele stylistů

Nešetříme také vlasy, takže někdy potřebují být zcela "aktualizovány"

4. Možnosti krátkého účesu, více, než si myslíte

Slyšte frázi "krátký účes", představte si zlého holička se strojem v ruce. A pak jste úplně plešatí v slzách vyčerpaných z kabiny. Nezmysly! Prozkoumejte typy krátkých účesů předem. Nejvíce - nejoblíbenější a nejkrásnější účesy - to je snad bob, pixie a podříznutí. Všechny jsou zcela odlišné a vyžadují určitý přístup k stylingu. Takže než se rozhodnete změnit obrázek, můžete najít to, co se vám určitě líbí.

Ashle Simpson nosí bob

Jennifer Lawrence dává přednost pixie

A Miley Cyrus má rád podřezání

5. Úspora času s krátkými vlasy je bodem zájmu, ale pokud trénujete, sušení a stylování trvá několik minut.

Je to pravda, velmi obtížná a vysoce individuální otázka. Některé dívky říkají, že s krátkými vlasy nejsou žádné problémy a je pro ně velmi snadné se o ně postarat. Ostatní dívky tvrdí, že stylové dlouhé vlasy jim zabralo méně času a při krátkých vlasech je třeba se rozbít ještě déle.

Nebudeme stát na žádné straně, ale jen si myslíme, že jsme určitě zachránili:

 • čas sušení (přírodní nebo vysoušeč vlasů) - nakonec krátké vlasy vysuší rychleji než dlouho, je to fakt;
 • šampon, kondicionér, maska ​​na vlasy - kosmetika rozhodně potřebuje méně;
 • čas vytvářet hlasitost - aby byl hřeben na krátkých vlasech rychlejší než na vlasy do pasu.

Zbytek závisí na povaze vlasů a na tvrdém tréninku. Když se naučíte, jak vytvořit univerzální styl, pak bude vše fungovat jako hodinky. A místo 30 minut potřebujete 5.

Vytváření stylů, jako je Emma Watsonova, je snazší než kdy předtím: dobře osušte vlasy, rozdělíte a jemně "protřepete" horní prameny. Nezapomeňte na gel s dobrou fixací.

Pokládání Kaley Cuoco je obtížnější a trvá trochu víc času: musíte odstranit vlasy, vytvořit vlasy a opravit výsledek lakem

6. Nakonec, lidé kolem vás uvidí vaše nádherné diamantové náušnice.

Ne nutně s diamanty, jen velmi krásná. S krátkým účesem se začnete věnovat náležitou pozornost elegantním dekoracím: budou nejen viditelné pro všechny, ale dokonce doplní styling. A pokud jste dříve neměli rádi výměnu náušnic, vůbec se vaše kolekce šperků výrazně zvýší.

Dlouhé náušnice - perfektní "partner" pro krátký účes

Originální, ale elegantní náušnice zvýrazní vaši krásu.

7. Krátký účes může také skrýt malé nedokonalosti tváře.

Myslíte si: "Uřízněte krátce vlasy a všichni si okamžitě všimnou mé obrovské čelo, velké tváře nebo dlouhou tvář". Není to takhle: krátký účes může dokonale zdobit malé vady vašeho vzhledu. Například je snadné skrýt velké čelo a dlouhou tvář s účesem Pixie.

Michelle Williams maskuje velké čelo se svěžími třeskymi

Keira Knightley má mírně dlouhou tvář, ale nikdy si toho nevšimneme

8. Krátké účesy byly nošené, opotřebované a opotřebované.

Víš, krátký účes nebude nikdy vypadat. Stejně jako luxusní kudrlinky. Ikona stylu 60. let Twiggy měla krátký účes, ikonu stylu 90. let, princezna Diana nosila krátký účes a dnesky moderní krásy nemají na ozdobu své krásné vlasy. Takže pokud vám někdo řekne: "To už není módní!" Můžete se smát tomu osobě v obličeji!

Twiggy se zbožňovala s krátkým účesem

Princess Diana také upřednostňovala krátké vlasy.

9. Vhodné pro ženy v jakémkoli věku a dokonce i mladé

Upřímně řečeno, téměř každý účes říká, že dělá ženu o 10 let mladší. Krátký účes je také připisován "magickému efektu" zvedání. Stylisté říkají: pokud odstraníte vlasy z obličeje a zvednete je, okamžitě vidíte vizuální změny ve věku příjemným způsobem.

Sharon Stone u 57 vypadá skvěle. Vsadím se, že to není jen o vlasy

Chris Jenner (matka Kim Kardashianová) je už 60 let a ona také pro krátké vlasy

10. Protože to prostě chcete

Plánujete velké změny ve svém životě? Pak začněte účesem. Nevěnujte pozornost veřejnému mínění, dělejte jen tak, jak chcete.

Lily Collins si myslí, že krátké vlasy jsou v pohodě

Audrey Tautou má celý život s krátkými vlasy.

Rihanna vypadá úžasně!

Evan Rachel Wood je spokojená s jejími krátkými vlasy

Stejně jako naše stránky? Připojte se nebo přihlaste se (oznámení o nových tématech se odešlou na e-mail) na našem kanálu v programu MirTesen!

LiveInternetLiveInternet

-Hudba

-Nadpisy

 • PLAIN RECEPTY: (344)
 • sladké pečivo (67)
 • hlavní nádobí (49)
 • Předkrmy a saláty (41)
 • sladkosti, nápoje, omáčky a. (34)
 • leštící nádobí (30)
 • pečivo není sladké (28)
 • polotovary (27)
 • pro mikrovlnné trouby (22)
 • bez pečení (13)
 • lekce, tipy, triky (8)
 • parní stroj (6)
 • zelenina (6)
 • první kurzy (5)
 • různé (2)
 • KRÁSA A ZDRAVÍ: (201)
 • účesy (79)
 • péče (50)
 • fitness (23)
 • naše zdraví (21)
 • ŠROUBENÍ ŠROUBŮ: (163)
 • HOOK - Miluji: (161)
 • vesty, bez rukávů, boler, tuniky (42)
 • různé (33)
 • vzory, motivy, technika pletení (26)
 • bundy, svetry, vesty, svetry, polo-svetry (24)
 • příslušenství (na pera, na hlavu, na krk) (19)
 • šály (10)
 • pro děti (3)
 • bundy, košile, letní blůzy (3)
 • Pletení: (128)
 • techniky, vzory (47)
 • bundy, svetry, vesty, svetry, polo-svetry (44)
 • boler, vrcholy, tuniky, vesty (14)
 • různé (12)
 • Muži (10)
 • šaty, sukně (1)
 • Vyšívání: (88)
 • Nové: (79)
 • ZÁJEM: (77)
 • video (4)
 • DACHI: (35)
 • DOMÁCÍ BAVLNY: (27)
 • ORTODOXY: (14)
 • MOJE PRÁCE: (7)
 • NA DENNÍ: (6)
 • Šití: (5)
 • O KAMENOCH: (3)

-Vždy po ruce

-Vyhledávání podle deníku

-Statistiky

Odřízněte nebo růst. Výhody a nevýhody.

Pokud stále hledáte svůj styl, nemůžete se rozhodnout pro účes a podívat se na krásy s dlouhými hedvábnými vlasy s závisti, a pak i s velkým zájmem se podíváte na nový ultramoderní stylový účes, pak snad tento článek je pro vás, který se mučí v nekonečném házení a čtení, budete stále schopni učinit správné rozhodnutí v této fázi vašeho života.

Zde je alespoň 10 důvodů pro růst vlasů:

1. Dlouhé vlasy vás budou cítit nádherně. Krásné zdravé vlasy jsou přirozenou výzdobou pro každou ženu. Můžete se oblékat velmi skromně, ale pokud se vaše vlasy třpytí na slunci a krásně se toulí pod vánkem, málo lidí bude věnovat pozornost vašemu oblečení obecně - vypadáte jako milion, a to i bez diamantů. Pro zvláštní příležitosti můžete vytvořit složitý styl s vaším mistrem nebo elegantními kudrlinami a vypadat úžasně.


2. Dlouhé vlasy pomáhají vyvážit poměry problémové postavy. Některé typy čísel, zvláště "hruškovitého", velmi často přitahují pozornost k hýždí, jako nejvýznamnější bod takové postavy, a to se stává ještě výraznější, jestliže je krátký účes na hlavě. Dlouhé vlasy pomáhají roztáhnout siluetu a vyvážit poměry. Nejlépe udělejte vlasům malý objem s kudrlinami nebo úhledně česanými vlasy.


3. Schopnost stylovat vlasy v ocasu poníka. Možná žádný účes univerzálnější. To se hodí téměř všemu - a sportovní styl, klasiku a večerní variantě. S takovým účesem vypadáte jako mladý, dravý a vůbec nudný. A kolik příslušenství existuje pro takový účes!


4. Ekonomika. Není třeba chodit do kadeřnictví každé 3-4 týdny, aby se účes střihl požadovaný tvar. Za pár let se shromažďuje dobrá částka)) Nezapomeňte na vůdce vůbec, rozštěpené vlasy a vrásčité kořeny (pokud barvíte vlasy) nikoho nezdobíte.


5. Pocit síly vlasů. V mnoha kulturách světa jsou vlasy vybaveny magickými vlastnostmi, nejsou jen ozdobou ženy a odrazem jejího stylu. Vlasy mají silnou energii, "pamatují" události našeho života, odrážejí stav našeho vlastního zdraví. Možná to je důvod, proč, když se něco v našem životě děje, které bychom se chtěli zbavit, řezali jsme si vlasy. Nebo naopak, provokujeme budoucí změny s účesem?


6. Cítím sexy. Od starověku dlouhé vlasy zdobily ženu. Dříve byly vnímány jako symbol plodnosti ženy, ale nyní jsou spíše vnímány jako symbol smyslnosti a ženskosti. Přestože mužské vědomí se pravděpodobně v dávných dobách opakuje a žena s dlouhými vlasy je pro ně žádoucí. Proto se mnoho feministů uchýlo k používání nůžek, které brání rovnosti v této oblasti s muži. Ale dnes si můžeme vychutnat jak kadeře, tak ježek, a zapomenout na všechny hloupé stereotypy.


7. Buďte přirozený. Pokuste se najít harmonii mezi přírodou a sebou. Pokud vás příroda odmění nádhernými vlasy od narození, je to prostě zločin odříznout takovou krásu. Pokud je to možné, zkuste použít přírodní barviva, opláchněte zeleninovým odvarováním, aby vaše vlasy byly lesklé, zdravé a silné co nejdéle. Mimochodem, odvar z pomerančové kůry dělá vlasy úžasně lesklé a dává jim chladnou vůni. Kontrolováno osobně!

8. Povolte si svobodu. Nic nejeví podstatu slova "svoboda" lépe než nádherná "hříva" volných vlasů. To neznamená, že byste se měli proměnit ve volné "hippie", jen nechte své vlasy růst stejně, jako oni (a vy) chtějí, a někdy prostě nechte to jít a užijte si vodopád vlasů na ramenou. Nastavte si vlastní pravidla a ponechte různé konvence pro ostatní. Dlouhé vlasy byly vždy zpívány básníky, skladateli a dalšími tvůrčími osobnostmi.


9. Buďte stylové! Čím delší jsou vaše vlasy, tím snadněji vytvoříte na hlavě něco zajímavého - pleteniny, svazky, skořápky. Je pravděpodobné, že někdy vyjdou ze stylu. Použijte vícebarevné hřebenatky, vlasy pro rozmanitost účesu. Užijte si nádheru účesů, které vám umožňují dlouhé vlasy.


10.Naturální kudrlinky vypadají roztomile. Čím delší jsou vlasy, tím krásnější jsou kudrnaté vlasy, vytvářejí přírodní úžasné kudrlinky, o kterých si mohou majitelé rovné vlasy jen snít.
Nakonec nezáleží na tom, který z důvodů vám bude sloužit jako referenční bod pro růst vlasů. Mějte však na paměti, že dlouhé vlasy jsou dobré pouze tehdy, když se o ně starají. Nezapomeňte je důkladně česat, používejte fén, žehličku a kleště méně, zkraťte hroty včas a od času na čas aplikujte výživné masky. Pokud jste připraveni věnovat čas vlasům, nechte je růst na požadovanou délku a užijte si přírodního bohatství!

A teď budeme zvažovat 11 důvodů, podle kterých, brzy snížit vlasy - pro mnohé nejlepší možnost. Rozhodnete se.


Přiznejte to, jste unaveni z vašich dlouhých vlasů a vyhlídka, že budete pokračovat v chůzi s "ocasem", vás vůbec nepřitahuje, teď a teď přemýšlíte o krátkém účesu, ale nemáte dostatek odvahy k tomu, abyste udělali tak zásadní krok? Nejste si jisti, jestli vám vyhovuje krátký účes, tento krok je pro vás příliš extrémní a prostě nechcete šokovat své přátele a milované. Existuje mnoho otázek, které je třeba vzít v úvahu dříve, než uděláte nový účes, který může změnit váš vzhled mimo uznání. Čím delší jsou vaše vlasy, tím větší je překvapení.
Pravděpodobně ve vás roste každodenní důvěra, stále častěji se ocitnete na fotografiích se zajímavými krátkými účesy, můžete dokonce modelovat něco jako krátký účes v zrcadle, snažíte se prezentovat, že je zajímavé a jak to vypadu takto ? Takže jste opravdu připraveni ořezat vlasy a vše, co potřebujete, je trochu více motivací, abyste konečně důvěřovali obratným rukám svého oblíbeného kouzelníka.
Tady jsou, 11 nejlepších důvodů, proč konečně ukončit pochybnosti a přivést své známé k úplně jiné dívce. Je pravda, že někdy kardinální změna účesu nás změní bez uznání?


1. Dobrý účes vypadá vždy profesionálněji. Z nějakého důvodu se má za to, že většina zaměstnavatelů a klientů upřednostňuje krátkodobé kandidáty. Obrázek s módním účesem jim říká, že tato osoba je sebevědomá, může se o sebe postarat, je aktivní, praktická, moderní a otevřená novým nápadům. Použijte okamžik prvního dojmu ve svůj prospěch.

2. Krátké účesy jsou mnohem pestřejší. Většina krátkých účesů vyžaduje odlišný styl, který lze provést samostatně pomocí produktů pro styling vlasů, hřebenem, vysoušečem vlasů a nějakou představivostí. Obvykle se vlasy pomalu zrychlují, což vám dává příležitost pro nové experimenty.

3. Chovají zlomené srdce. Museli jste se rozloučit se svým blízkým, přítelem nebo partnerem nebo všichni v jedné osobě? Velmi často se jedná o období, kdy ženy ve svém vzhledu objevují něco radikálního, aby potlačily vnitřní bolesti. Může to opravdu fungovat a pomáhat vám získat důvěru v sebe a své schopnosti, ačkoli to může být užitečné počkat na pár dní s tímto a ne vzít vyrážka kroky. Pokud po tom uvažujete o rozhodnutí ořezat vlasy, pak pokračujte - užívejte si každého okamžiku nového účesu!

4. Nový účes jasně říká lidem, že jste ve svém životě něco změnili. Právě jste otevřeli novou kapitolu ve svém životě? Možná jsme se přestěhovali, našli novou práci, ztratili váhu, a proto bychom rádi, aby se o tom lidé dozvěděli. Nebo jen plánujete velkou změnu? Pak nejjednodušší způsob, jak začít s vlastním obrázkem, s vlastním účesem. Zastavte snění, je čas začít jednat!

5. Krátké vlasy šetří čas. Představte si, jak rychleji vaše vlasy po sprchování vysuší. Někdy stačí jen je vysušit ručníkem a účes je připraven. Můžete snadno udělat bez česání. Pamatujte si a co bylo s dlouhými vlasy? Bez vysoušeče vlasů to nemůže udělat, zvlášť když se spěcháte.

6. Krátké vlasy dokonale zapadají do aktivního životního stylu. Pokud chcete hrát sport a těšit se na jakékoliv cvičení - není nic lepšího než krátký účes. Vlasy se nebudou zamotat, nevystoupí do obličeje, nenarušují se. A opět - velký spořič času po sprchování.


7. Krátký účes je stylový. Představte si, kolik nových příležitostí prokázat zajímavý střih nebo nové příslušenství, které budete mít. Koneckonců, před dlouhými vlasy ukryl celou krásu. Je načase ukázat svůj stylový styl a vychutnat si nový vzhled, neobvyklé náušnice a náhrdelník, který mimochodem zvýší pozornost vašeho nového účesu.

8. Krátký účes vám dává skvělý pocit chladu v horkém letním dni. S dlouhými vlasy tvrdšími, teď se držet na krku a na zádech a krátké vlasy vás budou vypadat více prezentovatelné i v nejžhavějším dni, zvláště pokud žijete v zemi s horkým podnebím.

9. Úspora peněz na výrobky pro péči o vlasy. Samozřejmě, že teď je polovina šamponu pro vás víc než dost, a konečně můžete s úlevou a odpočinkem vzít všechny tyto masky, které musíte použít k udržení dlouhých vlasů ve správném tvaru.

10. S krátkým účesem můžete vypadat mladší. Některé krátké účesy mají tendenci vytvářet efekt přirozeného faceliftu. Dlouhé vlasy mohou být těžké a "vytahují" rysy tváře dolů. Všechno je jiné s krátkým účesem. Snažte se položit vlasy od tváře, lehce je zvedněte a uvidíte ohromující omlazující účinek!

11. Krátké vlasy dávají pocit osvobození. Osvobození od neustálého únavného česání, odlupování, stylingu. Místo toho se můžete více soustředit na svůj život. Jakmile se zbavíte zátěže dlouhých vlasů, zjistíte, že vaše cesta je jednodušší a váš úsměv je jasnější.
Jedním z nejzřetelnějších příznaků, že jste připraveni na vážnou změnu účesu, je myšlenka, že stále nosíte monotónní svazek nebo unavený koně. Není nutné okamžitě přepnout na super krátký účes, můžete to postupně postupovat, například počínaje "fazolemi". Nezapomeňte také, že existuje obrovský počet programů pro virtuální experimenty s účesy. Vše, co je od vás požadováno, je nahrát svou vysoce kvalitní fotografii a najít nejlepší volbu.

Potřebujete účesy pro dlouhé vlasy: řezané nebo neříznuté?

dlouhé účesy

Dlouhé vlasy jsou ornamenty, ale pouze pokud vypadají lesklé a dobře upravené. Mnoho majitelů dlouhých vlasů přemýšlí: řezané nebo neříznuté? Účesy pro dlouhé vlasy mohou být zcela jiné, ale jejich hlavní výhodou je, že mohou zvýraznit objem na správných místech a dát účes dlouhým vlasům určitý tvar.

Mnoho dívek dává přednost tomu, aby si ve vzácných případech nestratily dlouhé vlasy a uchýlily se k službám kadeřníků, když se například konec začne rozštěpovat a vlasy přestanou vypadat upravené jako dříve.

Existuje několik argumentů proti účesům pro dlouhé vlasy

Existuje několik argumentů proti účesům pro dlouhé vlasy

Například roztrhané nebo kaskádovité účesy mohou někdy vést k omezení reprodukce účesů. Vzhledem k tomu, že je pravděpodobné, že některé prameny se od stohu prostě vyčnívají. Na druhou stranu, účesy pro dlouhé vlasy mohou vypadat výhodněji, pokud se například nakloní.

Pokud uvažujete, zda chcete provést účes pro dlouhé vlasy, použijte několik jednoduchých tipů, které odhalují výhody a nevýhody účesů.

Například každý účes vyžaduje časté aktualizace a styling. Takže pokud neupravíte účes po měsíc nebo měsíc a půl, pravděpodobně ztratíte svůj tvar po této době. Nakonec vám zůstane nějaký tlumený náhradník na hlavě, nikoliv účes, ale jeho podobnost.

V důsledku toho časté návštěvy kadeřnice znamenají materiální náklady. Je-li vaše délka čtvrtá, pak účes bude stát mnohem víc než účes na krátké vlasy. A obnovení tipů za cenu nepředstavuje žádné srovnání s aktualizací účesu pro dlouhé vlasy a stojí mnohokrát více.

Pokud na dlouhých vlasech dochází ke střihu, pak na každodenním shromáždění budete pravděpodobně potřebovat také styling, který trvá déle, čím delší jsou vlasy. Obyčejné dlouhé rovné vlasy mohou být jednoduše vázány do opletu, kosti, ocasu nebo jemně česané - a vy jste krásní, připraveni opustit stěny domu a jít ven. Máte-li účes, budete muset pečlivě napínat paměť, abyste si pamatovali všechny doporučení kuchařky pro styling, rameno s hřebenem, vysoušečem vlasů, pěnou, lakem a strávili 30 až 40 minut před zrcadlem a vrátili si účes na dlouhé vlasy do původní podoby.

Účesy jsou spousta těch, kteří milují konzistenci, protože s nějakým originálním účesem je spíše obtížné vypadat jinak. Částečný účes pro dlouhé vlasy vás ponoří určitým způsobem, s nímž se musíte vyrovnat, dokud nebudete chtít drastické změny.

A ještě jedna věc, mohou být krájeny pouze dlouhé vlasy a dávají jim zajímavý tvar, zatímco zbavit se účesu dlouhých vlasů je pouze jejich stříhání na střední nebo krátkou délku, čímž se mění obraz.

Na druhou stranu, vlasy s účesy často vypadají dobře upravené a jejich majitel se stává mladším. Tam jsou také takové možnosti účesy pro dlouhé vlasy, ve kterých jsou všechna omezení pouze polovinu výkonu. Například dlouhé vlasy s třesky jsou už nějakou kůrou, což vás těžko omezuje při konstrukci komplexních účesů. Mimochodem, forma tresek může dát tvému ​​obrazu nějaký šok a změnit vzhled k lepšímu. Také populární účes pro dlouhé vlasy je žebřík nebo kaskáda. Ale když se obrátíte k pánovi, abyste udělali něco podobného, ​​potřebujete vážit "proti" a "za", protože zkrácené prameny, které jsou při takovém účesu dlouhé, mohou způsobit potíže při vytváření účesů.

V každém případě, řezání nebo neřezání vlasů je na vás. Kvůli experimentu se můžete pokusit udělat účes, abyste se na sebe dívali do nové role. Koneckonců, vlasy - nikoliv zuby - stejně vzrůstají.

10 důvodů, proč se rozhodnete krájet vlasy velmi krátce

V životě každé dívky (nebo téměř každé) přichází chvíle, kdy chcete něco drasticky změnit. A obvykle začínáme svým vzhledu: ztrácíme váhu, stříháme, překreslujeme jinou barvu.

Chcete-li oříznout vlasy, potřebujete sto procent určení. Uveďte 10 dobrých důvodů, proč byste měli zkusit krátký účes.

1. Možná vám krátký účes vyhovuje více.

Jak můžete vykřiknout krátké vlasy, pokud jste s takovým účesem nikdy nechodili? Vše se naučí prostřednictvím zkušeností a experimentů. Asi s krátkými vlasy se budete cítit 100 krát pohodlnější a jistější a ani o tom nemáte ani hádat.

Anne Hathaway už dlouho nosí dlouhé krásné vlasy

Jednou chtěla vyzkoušet auto

A pak se rozhodla úplně odříznout vlasy

V každém snímku je Ann úžasná. Co je to tajemství? Celebrity se nikdy nebaví změnit svůj vzhled a hledat perfektní účes.

2. Krátký účes ukazuje vaše péče.

Pokud to samozřejmě není pravda. Krátký účes a dobrý styl ukazuje, že často chodíte na stylistu, udržujete účes, usilujete o novou a kreativitu, snažíte se sledovat všechny trendy. A nestojí vám nic, abyste vstávali brzy a dali si vlasy krásně.

Na jedné straně jsou hollywoodské hvězdy hloupé, aby ukázaly příklad, protože s nimi pracují profesionální stylisté a tvůrci obrazů.

Na druhou stranu se podívejme na Scarlett v každodenním životě: sotva je to pán, který s ní dlouho pracoval a její účes vypadá prostě a čistě

3. Krátké vlasy jsou zdravé vlasy.

Faktem je, že vlasy prostě nemají čas k pokoře. Denní styling, žehlení, curling a časté barvení není tak strašné, když chodíte do kadeřnictví jednou měsíčně. Žádné dělené konce a křehké vlasy. Jsou vždy čerstvé a zdravé.

Modely vlasů a hvězdy trpí: protože pouze stylisté je nemají mučit!

Nešetříme také vlasy, takže někdy potřebují být zcela aktualizovány.

4. Možnosti pro krátký účes více, než se zdá

Slyšte frázi "krátký účes", představte si zlého holička se strojem v ruce. A pak jste úplně plešatí v slzách vyčerpaných z kabiny. Nezmysly! Prozkoumejte typy krátkých účesů předem. Nejvíce - nejoblíbenější a nejkrásnější účesy - to je snad bob, pixie a podříznutí. Všechny jsou zcela odlišné a vyžadují určitý přístup k stylingu. Takže než se rozhodnete změnit obrázek, můžete najít to, co se vám určitě líbí.

Ashle Simpson nosí bob

Jennifer Lawrence dává přednost pixie

A Miley Cyrus má rád podřezání

5. Sušení a stylování trvá jen několik minut.

Je to pravda, velmi obtížná a vysoce individuální otázka. Některé dívky říkají, že s krátkými vlasy nejsou žádné problémy, je pro ně velmi snadné se o ně postarat. Jiní říkají, že styling dlouhé vlasy jim dělal hodně času, a s krátkými vlasy, musíte se zbláznit ještě déle.

Nebudeme stát na žádné straně, ale jen si myslíme, že jsme určitě zachránili:

 • čas sušení (přírodní nebo vysoušeč vlasů) - nakonec krátké vlasy vysuší rychleji než dlouho, je to fakt;
 • šampon, kondicionér, maska ​​na vlasy - kosmetika rozhodně potřebuje méně;
 • čas vytvářet hlasitost - aby byl hřeben na krátkých vlasech rychlejší než na vlasy do pasu.

Zbytek závisí na povaze vlasů a na tvrdém tréninku. Když se naučíte, jak vytvořit univerzální styl, pak bude vše fungovat jako hodinky. A místo 30 minut potřebujete 5.

Vytváření stylů, jako je Emma Watsonová, je snadnější než kdy jindy: dobře osušte vlasy, rozdělte a jemně protřepejte horní prameny. Nezapomeňte na gel s dobrou fixací!

Pokládání Kaley Cuoco je obtížnější a trvá trochu víc času: musíte odstranit vlasy, vytvořit vlasy a opravit výsledek lakem

6. Okolní lidé si všimnou nádherných diamantových náušnic.

Ne nutně s diamanty, jen velmi krásná. S krátkým účesem se začnete věnovat náležitou pozornost elegantním dekoracím: budou nejen viditelné pro všechny, ale dokonce doplní styling. A pokud jste dříve neměli rádi výměnu náušnic, vůbec se vaše kolekce šperků výrazně zvýší.

Dlouhé náušnice - perfektní "partner" pro krátký účes

Originální, ale elegantní náušnice zvýrazní vaši krásu.

7. Krátký účes skrývá malé nedostatky obličeje.

Myslíte si: "Uřízněte krátce vlasy a všichni si okamžitě všimnou mé obrovské čelo, velké tváře nebo dlouhou tvář". Není to takhle: krátký účes může dokonale zdobit malé vady vašeho vzhledu. Například jak velké čelo, tak prodloužený obličej lze snadno skrýt pomocí účesu Pixie.

Michelle Williams maskuje velké čelo se svěžími třeskymi

Keira Knightley má mírně dlouhou tvář, ale nikdy si toho nevšimneme

8. Krátké účesy se nosí v jakékoliv době.

Víš, krátký účes nebude nikdy vypadat. Stejně jako luxusní kudrlinky. Ikona stylu 60. let Twiggy měla krátký účes, ikonu stylu 90. let, princezna Diana nosila krátký účes a dnesky moderní krásy nemají na ozdobu své krásné vlasy. Takže pokud vám někdo řekne: "To už není módní!" Můžete se smát tomu osobě v obličeji!

Twiggy se zbožňovala s krátkým účesem

Princezna Diana upřednostňovala krátké vlasy

9. Krátký účes je určen ženám všech věkových skupin a mladým

Upřímně řečeno, téměř každý účes říká, že dělá ženu o 10 let mladší. Krátký účes je také připisován magickým zdvihovým efektem. Stylisté říkají: pokud odstraníte vlasy z obličeje a zvednete je, okamžitě vidíte vizuální změny ve věku příjemným způsobem.

Sharon Stone ve svých 60 letech vypadá skvěle. Vsadím se, že to není jen o vlasy

Chris Jenner (matka Kim Kardashianová) má 63 let a ona má také krátké vlasy

10. Někdy stojí za to experimentovat ve stylu a riskovat.

Plánujete velké změny ve svém životě? Pak začněte účesem. Nevěnujte pozornost veřejnému mínění, dělejte jen tak, jak chcete.

Lily Collins si myslí, že krátké vlasy jsou v pohodě

Audrey Tautou má celý život s krátkými vlasy.

Rihanna vypadá úžasně!

Evan Rachel Wood je spokojená s jejími krátkými vlasy

Měla bych zkrátit nudné dlouhé vlasy?

Dlouhé vlasy - dokud si to pamatuju. Stojí za to řezání? Koneckonců, pokud vůbec něco takového, pak zase zpátky.

Je strašlivé snížit vlasy, zvláště pokud jsou velmi dlouhé. Já sám jsem se rozhodl udělat tento krok s velkými obtížemi. Ale protože vlasy s otevřenými chrámy a ušimi nechodím, musíte neustále nosit volné vlasy). V 18-20 letech to vypadá velmi dobře. ale s věkem dlouhé tekoucí vlasy vypadá stále více na "dámu". není relevantní. Přislíbil jsem svým přátelům komplimenty, že bych ještě měl v ruce koště.

Nyní, řez podél listů. Myslím, že zkrátím další centimetry o 5. Je to škoda, je to neobvyklé, ale s věkem musíte trochu změnit styl))

Jakmile se mi před sebou objevila podobná otázka, ale rozhodl jsem se, abych si odpověděl na následující otázky:

 • Je pro mě těžké umýt si dlouhé vlasy?
 • Je pro mě těžké nést celou tuhle lopatu na hlavě?
 • jsem unavený starat se o dlouhé vlasy?
 • Má účes vypadat módní s dlouhými vlasy?

Kdybych měl odpověď na většinu otázek, ano, a on byl, pak to stálo za to, že jsem si stáhla vlasy a nepochybovala. Mohu vám poradit totéž - připravte si takový mini-dotazník a upřímně odpovězte na vaše dotazy. Z vlastních zkušeností však mohu říci, že všechno závisí na věku - jestliže jste mladá dívka nebo žena, která není urazena hlavou vlasů, pak byste ji samozřejmě měli řezat a nebojte se, protože růst zpět. Ale pokud jste již ve věku dámy, neměli byste drasticky dotknout vaše vlasy, protože čím starší člověk se stává, tím pomalejší začnou růst vlasy.

Měla bych si řezat dlouhé vlasy?

V životě každé dívky jsou chvíle, kdy chce něco změnit v sobě a ve svém vzhledu. Účes okamžitě přijde na mysl. Ale stojí za to řezání dlouhých vlasů? Koneckonců to trvalo tolik času, než je pěstovat. Zvažte klady a zápory.

Před odjezdem do kadeřnictví se snažte zjistit tvar obličeje: zda tento účes nebo ten účes. Některé účesy vypadají dobře jen s určitým tvarem tváře. Špatně zvolený účes snadno zdůrazňuje nedostatek vzhledu a naopak. Rozhodněte se, jak řezat dlouhé vlasy, takže si nelásíte řezání vlasů.

Výběr účesu ovlivňuje nejen tvar obličeje, ale i typ postavy. Vlastnosti ženského těla mohou ovlivnit výběr účesu a jejího stylu. Stejný účes může vypadat jinak u několika dívek.

Majitelé asténických figurek se přizpůsobí účesům střední délky s třeskymi. Přímý styling se nejlépe vyhnout. Další hlasitost a kadeře dodají tělu harmonii.

Ženy s objemným tvarem by se neměly dostat příliš krátkými účesy, přidávají kilogramy vizuálně. Dlouhé účesy se z tohoto důvodu vyhýbají. Minimální hlasitost a průměrná délka - to, co potřebujete.

Modelování s dívkami střední délky s miniaturním postavením. Nedělejte příliš krátké vlasy, protože vypadají nepřiměřeně zvenčí.

Většinou všichni šťastní majitelé sportovní postavy, vysokí. Vyhovují téměř všem stylům. Experimenty budou muset strávit spoustu času k nalezení individuálního stylu.

1. Zvažte typ srsti (tloušťka, tuhost, suchost atd.).

2. Když si ořezáváte vlasy, už nemůžete provádět obvyklé účesy.

3. Můžete mít účes kdykoli.

4. Krátké kadeře potřebují častou a pečlivou péči (nemůžete opustit dům bez pokládky).

5. Není třeba snížit vaše emoce (většina pak lituje).

6. Předtím, než uděláte styl, důkladně promyslete svůj výběr (jako byste později nemuseli jít k umytí).

Když jste odtrhli odvahu rozloučit se s dlouhými kudrlinami, poraďte se s odborníkem ohledně vybraného účesu. Řekne vám, jak řešit dlouhé prameny, a poskytne doporučení ohledně potřeby stylingu. A ještě jedna věc: riskujte, pokud se nezkoušíte, jak víte, co je lepší? Ale tato rada je pro statečné.

Rozhodli se! Vyznání dívky, které ozdobily dlouhé vlasy

Proč si ženy dávají dlouhé vlasy, preferují krátký účes?

Má krátký účes malovat ženu, nebo je to její výsadou a výhodou, že nosí dlouhé, načechrané vlasy?

Zdá se, že názory našich prababiček a pradědů (nakonec dokonce i babičky jsou krátké) jsou postupně zastaralé: žena už není povinna nosit dlouhé vlasy.

Nicméně, nikdo by neměl argumentovat tím, že tlustá, dlouhá, lesklá "hříva" je pro muže stále atraktivnější než krátký "ježek" a dívka s dobře upravenými dlouhými vlasy bude vždy přitahovat názory obou pohlaví.

Nedávno jsem shromáždil celou sbírku příběhů o tom, jak a proč ženy vyměňovaly dlouhé vlasy za krátké vlasy a co z toho přišlo. Navrhuji číst tyto různé příběhy.

Elena 26: "Střihám dlouhé vlasy s dlouhým pasem na krátké náměstí nad mými rameny, ne náhodou - začala nová fáze života spojená s kariérou: otevřel jsem reklamní společnost. Začal jsem velmi mobilní život: setkání se zákazníky, vzdělávací semináře, které jsem navštěvoval v balíčcích, malý, ale kolektivní tým... Stručně řečeno, nechtěla jsem být vnímána jako jemná dívka, ale chtěla vytvořit obraz silné obchodní ženy - a proto jsem si baroval vlasy V ultra-černé a řezané, jak nikdy neřízla. Byl jsem spokojen s účesem a pokaždé jsem si o pár let později přetrhl vlasy mírně pod ušima. Moje zkušenost říká, že pro ženu s krátkými vlasy a tmavými vlasy je mnohem jednodušší vytvořit si představu o obchodní ženě a učinit její klienty (a mezi nimi i mnoho mužů) respektive vás. "

Galina, 36: "Nikdy bych neodřízla moje nádherné vlasy - dlouhé, lesklé, kudrnaté vlasy. Všechno kvůli chemoterapii... musel jsem řezat a udělat velmi krátký účes. Nelíbilo se mi to - nedokázala jsem se v takové podobě přijmout a to je všechno! Zdálo se mi, jako by to byla veškerá ženskost, všechny mé krásy mi opustil... Po měsíci se střihem "pod chlapcem" jsem si uvědomil, že už to už nemůžu vzít - byl jsem tak nepříjemný. Tak jsem šel na paruku - a v tom jsem našla spásu. Samozřejmě jsem chtěl koupit kvalitní paruku, která by nevypadala jako vlasy panenky. Co mohu říci, vybraná paruka (a našla jsem jednu, která je velmi podobná mému skutečnému vlasu) mi stála spoustu peněz, ale byla mi potěšena! Po ukončení onemocnění a chemoterapie jsem stále nosila paruku, ale jsem také zaneprázdněn mými reálnými vlasy - maskami, lopuchovým olejem, masáží... Chci rychle vrátit své dlouhé kudrlinky, které bych nikdy neopustil z vlastní svobodné vůle! "

Lisa 27: "Můj nový účes - a musím říci, ze vlasů pod rameny, to se změnilo v účes pro chlapce (to znamená, že jsem si téměř oholela hlavu) - to bylo překvapení pro každého. Jaký byl důvod? Pravděpodobně touha po změně - chtěla jsem v životě něco nového, abych zahájil novou fázi. Měl jsem účes před šesti měsíci, pak jsem měl krizi - přehodnocení hodnot a touha drasticky změnit vše kolem. Změnil jsem svou práci - šel z "papíru" na kreativu, začal jsem se setkat s novým mladým mužem, začal si vést zdravý životní styl... Chápu, že můj ultra krátký účes je dočasný, možná že mi to tak moc neztratím, ale teď cítím pohodlně. "

Irina, 28: "Můj příběh je pravděpodobně velmi prozaický - neřezal jsem si vlasy nikoliv podle mého vlastního, tak to mluvit, touhy. Během těhotenství se staly velice špatnými - staly se nudné, staly se křehké, začaly se rozštěpovat... Jen nějaký hnízdo na hlavě! Tak jsem se rozhodl, udělal krátké náměstí. A uvědomil jsem si, že je to velmi výhodné: dříve, když byly vlasy dlouhé, což jsem s nimi po celou dobu udělal - trvalé masky, laminace atd. S karanténou strávím mnohem méně času na péči o sebe - a to je dobré, protože se narodily dvojčata. Až přinejmenším, dokud děti nevyrostou, nemám v úmyslu růst vlasů. Teď je šťastný se všemi, její manžel nebyl proti tomu a já neustále dostávám komplimenty od těch kolem mě - říkají, že jsou mladší a osvěženi. "

Anna, 24: "Ne, ne, ne - už nikdy nezaříznu vlasy! Nevím, proč jsem se rozhodl udělat krátký účes - jen jsem chtěl nějak nějak aktualizovat obrázek. Střihy na modelech v časopise vypadaly natolik atraktivně, že jsem neváhal přitisknout prst na holičku jedním prstem, podle mého názoru nejúspěšnější účes - a... litoval po prvním mytí hlavy. Ano, v holičství jsem byl krásně položen s mou nešťastnou hlavou vlasů, ale já sám jsem nedokázal řídit takovou krásu - vlasy se mi nezdají dobře, nemám profesionální vysoušeč vlasů a trvá asi půl hodiny i pro více či méně styling! Neříkám, jaký je trápení v zimě, když si sundáte klobouk a vaše hlava vypadá strašně - alespoň jste to udělal, i když ne... Všechno, už nikdy! "

Inna, 27: "Mám účes a nemám žádnou lítost! Je pravda, že jsem měl jedinečné okolnosti: strávil jsem rok jako dobrovolník v Africe, pracující se zdravotně postiženými dětmi. Byl to skvělý zážitek! Když jsem odešel celý rok z mého města a mé země, najednou jsem se rozhodla, pokud muži skoro všichni mají takovou zkušenost, pak je pro dívky velmi vzácné. Kdy se budu stále snažit být plešatý? Vzhledem k tomu, že ve svém městě jsem pracoval jako učitel základních stupňů a miloval svou práci (vrátil jsem se sem po návratu), bylo nemožné, abych šel za plešatkou před mými studenty. A pak se objevila příležitost: Nikdo by mě neviděl celý rok, no, možná, že maminka a tatínek jsou na Skype (ale budou to s tím vyrovnáni). Takže když jsem přijela do Keni, neváhala jsem se druhý den bez potíží a za rok mi vlasy vzrostly na učitele. Nemám pocit, že potřebuji ostříhat - bylo to pravděpodobně jen symbolické setkání nového života. "

A vy jste se rozhodli pro krátký účes a proč?

Pro Více Informací O Suché Vlasy